عصر آذربایجان

گزارش خبر

پياده روي اربعين بايد به حماسه اي اثر گذار در جهان تبديل شود

پياده روي اربعين بايد به حماسه اي اثر گذار در جهان تبديل شود

1397/07/29

گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: بايد در اربعين حسيني حماسه اي ديگر رقم بزنيم و پياده روي اربعين به حماسه اي اثر گذار در جهان تبديل شود و دشمنان اسلام بايد بدانند که هيچ گاه از مسير و راه اباعبدالله الحسين دست نخواهيم کشيد.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه هاي نماز جمعه به فرمايشات مقام معظم رهبري در ديدار با نخبگان جوان و استعدادهاي برتر علمي کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان بايد جدي تر به‌دنبال تعامل با نخبگان باشند و از ديدگاه نخبگان براي رفع مشکلات جامعه استفاده کنند و از طرف ديگر نخبگان نيز بايد همه ظرفيت هاي خود را در اختيار پيشرفت کشور قرار دهند. 
نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه نخبگان براي رفع مشکلات جامعه نقش آفريني کنند، ادامه داد: تصويرسازي غلط و منفي و نااميد کننده از اوضاع ايران مهمترين دستور کار امروز دشمن است در اين رابطه و براي خنثي کردن نقشه دشمنان بايد مسئولان و نخبگان تمام تلاش خود را انجام دهند.
وي به راهپيمايي اربعين حسيني اشاره کرد و متذکر شد: بايد در اربعين حسيني حماسه اي ديگر رقم بزنيم و پياده روي اربعين به حماسه اي اثر گذار در جهان تبديل شود و دشمنان اسلام بايد بدانند که هيچ گاه از مسير و راه اباعبدالله الحسين دست نخواهيم کشيد. امام جمعه اروميه در خصوص تاثير نمرات مقاطع تحصيلي دانش آموزان بر نتيجه کنکور يادآور شد: با توجه به اينکه کنکور در آينده بر سرنوشت دانش آموزان تاثير دارد مسئولان بايد اين مسئله را دقيق تر بررسي کنند و قبل از تصويب تاثير نمرات دانش اموزان در نتيجه کنکور حرف ها و پيشنهادات دانش آموزان و اوليا را بشنوند تا تبعيضي ايجاد نشود و همه با شرايط يکسان وارد دانشگاه شوند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: توجه و يادآوري معاد تقوا را در وجود انسان نهادينه مي کند و در روز محشر متقيان و مومنان از گناهکار و ظالمان جدا مي شود و مجرمان به سزاي اعمال خود مي رسند لذا بايد در دنيا مراقب اعمال خود باشيم و تقواي الهي را رعايت کنيم.
امام جمعه اروميه بر لزوم پرهيزگاري در راستاي ايجاد رضايت الهي در بين مسلمانان و مومنان تاکيد کرد و افزود: معصيت به درگاه الهي علاوه بر خسران اخروي، در دنيا نيز نتايج ناگواري را براي انسان به دنبال دارد که يکي از آنها دوري از روزي حلال است.
حجت الاسلام قريشي اضافه کرد: طبق آموزه هاي اسلامي و روايات متعدد از ائمه معصومين (ع)، انجام اعمال صالح در دنيا، موجب آبادي دنيا و آخرت انسان مي شود.
وي به روايتي از امام علي (ع) که مي فرمايند گناه بنده را از رزق محروم مي کند اشاره و اضافه کرد: برخي بلاها و مصائب آثار و نتيجه اعمال خود انسان هاست؛ انسانها با اعمال و رفتارشان سرنوشت خود را رقم مي زنند و نتيجه هر کاري به عهده خود فرد است. 

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها