عصر آذربایجان

گزارش خبر

ساحل درياچه اروميه با مهمان بدون امکانات

1398/06/03

گروه اجتماعي: نگين فيروزه‌اي آذربايجان‌ پتانسيل بسيار خوبي در زمينه گردشگري دارد اما نبود امکانات در اين مکان همچنان رنج بزرگي بر تن آن گذاشته و شاهد ساحلي با مهمان و بدون امکانات در اين منطقه هستيم.از ابتداي سال جاري تاکنون با جان گرفتن دوباره درياچه اروميه از ظرفيت‌هاي بي‌شمار اين جاذبه طبيعي و توريستي بسيار گفته شده است.

درياچه اروميه يکي از جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري در منطقه آذربايجان است که اگر از ظرفيت‌هاي اين درياچه در زمينه‌هاي مختلف استفاده و به کارگيري شود مي‌تواند نقش بسيار مؤثري در توسعه گردشگري و رشد اقتصادي داشته باشد.
*درياچه اروميه فرصت خوبي براي افزايش درآمد در جوامع محلي است
رضا حسيني، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار آذربايجان‌غربي درباره ظرفيت‌هاي گردشگري درياچه اروميه گفت: ظرفيت گردشگري درياچه اروميه قابل بهره‌برداري است و بايد براي تحقق آن برنامه‌ريزي شود.حسيني با اشاره به ساماندهي و توسعه گردشگري درياچه اروميه اظهار کرد: درياچه اروميه امسال براثر بارندگي‌هاي مناسب و اقدامات ستاد احياي درياچه اروميه از وضعيت خوبي برخوردار شده و پيش‌بيني مي‌شود گردشگران زيادي براي ديدن درياچه اروميه به آذربايجان‌غربي سفر کنند.وي با بيان اينکه درياچه اروميه امروز فرصتي بي‌نظير درزمينه افزايش درآمد براي جوامع محلي است، تصريح کرد: بايد با برنامه‌ريزي صحيح و اصولي، زمينه استفاده بهينه از اين ظرفيت خدادادي را فراهم کرد و در اين راستا ايجاد امکانات و تأسيسات رفاهي در سواحل و اطراف درياچه اروميه و اصلاح و بهسازي مسير ميان‌گذر و مسيرهاي دسترسي مي‌تواند گردشگران زيادي را به استان و شهرستان اروميه سوق دهد و درآمدزايي و ثروت منطقه‌اي براي استان داشته باشد.معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار آذربايجان‌غربي بر ضرورت استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در اين زمينه تأکيد مي‌کند و مي‌گويد: از سرمايه‌گذاراني که علاقه‌مند به سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري درياچه اروميه هستند، استقبال مي‌شود.
*لزوم ايجاد امکانات در درياچه اروميه فرصت درآمد زايي را فراهم مي‌کند
جليل جباري، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌غربي درباره اهميت رسيدگي به پل ميان‌گذر درياچه اروميه و اهميت و نقش آن در جذب گردشگر گفت: اگر روشنايي استاندارد پل ميان‌گذر تأمين شود و به‌صورت زيبايي نورپردازي گردد قطعاً سبب جذب گردشگر مي‌شود چراکه يک پل نوراني در تاريکي مطلق زيبايي دوچنداني به درياچه مي‌بخشد.وي افزود: درياچه اروميه فرصت طلايي براي جذب گردشگر و درآمدزايي است بنابراين بايد تا جايي که امکان دارد از اين فرصت استفاده شود و تمام تلاش‌هاي لازم را براي جذب بيشتر گردشگران انجام شود و اين اداره کل مصمم به اجراي اين رويکرد در برنامه‌هاي سال 98 است.
اين مسئول با اشاره به اهميت درياچه اروميه در توسعه گردشگري استان گفت: درياچه اروميه و وضعيت کنوني آن موجب ورود گردشگران از استان‌هاي هم‌جوار شده و پيش‌بيني مي‌شود براي تابستان سال جاري شاهد حضور گردشگران از اقصي نقاط کشور باشيم.جباري عنوان کرد: به‌طور حتم نقش درياچه اروميه در توسعه گردشگري استان آذربايجان غربي بسيار مهم بوده و از هم‌اکنون مسافران زيادي براي ديدن وضعيت پرآبي اين درياچه به اروميه سفر مي‌کنند.مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان‌غربي اضافه کرد: ما آماده‌ايم تا از سرمايه‌گذاراني که باهدف توسعه گردشگري درياچه اروميه قصد سرمايه‌گذاري داشته باشند همکاري نموده و شرايط را براي ايشان تسهيل نماييم.
* احداث ساحل شني در درياچه اروميه
محمد حضرت پور، شهردار اروميه در گفت‌وگو با سرويس اجتماعي باريش نيوز، در مورد احداث ساحل شني در ساحل درياچه اروميه اظهار کرد: درياچه اروميه سرمايه بزرگي براي مردم آذربايجان غربي به ويژه مردم اروميه است و دهکده ساحلي چي‌چست نيز از ظرفيت خوبي براي جذب گردشگر در اين منطقه به شمار مي‌رود.
وي افزود: احداث ساحل شني در درياچه اروميه يکي از طرح‌هاي نخست براي استفاده از پتانسيل درياچه اروميه و تحقق اروميه 2020 است تا از اين طريق بتوانيم از بستر درياچه اروميه براي مسافران و گردشگران داخلي و خارجي محيط مناسب و طبيعي ايجاد کنيم.حضرت پور گفت: يکي ديگر از برنامه‌هاي موجود در کنار احداث ساحل شني ايجاد استخرهاي سنتي در ساحل درياچه اروميه است که در هفته جاري نيز کارشناسان براي بازديد و بررسي در اين مکان حضور پيدا مي‌کنند.وي ادامه داد: اين طرح آغازي براي حرکت در مسير رسيدن به اروميه 2020  است و بزرگترين راهبرد براي رسيدن به اروميه 2020 که اروميه را به عنوان مقصد گردشگري معرفي مي‌کند گردشگري سلامت است.
حضرت پور به استفاده از ظرفيت درياچه اروميه براي درمان و جلوگيري برخي امراض پوست اشاره و تصريح کرد: براساس تحقيقات پزشکي مي‌توان از لجن‌هاي موجود در درياچه اروميه و همچنين از آب آن براي درمان بيماري‌هاي پوستي استفاده کرد که اين ظرفيت در درياچه اروميه وجود دارد و بايد زمينه براي استفاده بهينه از آن ايجاد شود.
وي گفت: اگر بتوانيم گردشگري سلامت را در کنار توريست درماني وارد شهر اروميه کنيم در بخش گردشگري سلامت اولويت نخست آب و لجن درياچه اروميه است.شهردار اروميه در پايان اظهار کرد: مطالعات اقدامات طرح‌هاي ويژه براي درياچه اروميه با حضور سرمايه گذاران خارج از استان آغاز شده است که از اين طريق بتوانيم در سال جاري به صورت موقت از اين ظرفيت استفاده کنيم تا زمينه براي سال آينده محيا شود و اميدواريم بتوانيم از ظرفيت درياچه اروميه در حد بسيار خوبي استفاده کنيم.درسال‌هاي اخير به دليل کم آبي و نبود بارش‌هاي مناسب درياچه اروميه در مرز خشک شدن قرار گرفت که اين امر فاجعه بزرگي براي منطقه به حساب مي‌آمد.
اما به لطف بارش‌هاي الهي و تلاش ستاد احياي درياچه اروميه با آغاز سال 98 حال خوب و افزايش سطح آب به درياچه اروميه بازگشت و مردم نيز در تابستان سال جاري استقبال بسيار خوبي از آن داشتند که اميدواريم مسئولان نيز در راستاي رسيدگي و ايجاد امکانات در ساحل درياچه اروميه همت داشته و در تلاش باشند. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از باريش نيوز،در صورت ايجاد امکانات در درياچه اروميه ظرفيت آن شناسايي و مورد توجه قرار مي‌گيرد و توسعه گردشگري و توريستي را در پي دارد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها