عصر آذربایجان

گزارش خبر

گاوازنگ زنجان بر مدار تغيير

1398/06/17

گروه سيري در استان ها: مجموعه تفريحي- توريستي گاوازنگ زنجان پس از 23 سال بي تکليفي تا دو هفته آينده تعيين تکليف مي شود تا پروژه هاي آن اجرايي شود.

مجتمع گردشگري گاوازنگ در شمالي‌ترين نقطه شهر زنجان در دامنه کوه گاوازنگ قرار گرفته که کمترين فاصله با مرکز شهر را داشته و در 3 کيلومتري اين شهر واقع شده است.
گاوازنگ يکي از مناطق تفريحي و کوهنوردي شهروندان زنجاني است که در ايام تعطيلات، جمعيت گردشگر در اين منطقه افزايش مي‌يابد. 
همين موضوع سبب شده شهروندان زنجاني منتظر اتفاقات جديد و افزايش امکانات تفريحي، گردشگري در اين منطقه باشند.
از سال 73 منطقه گاوازنگ به عنوان يک مجموعه گردشگري و تفريحي در استان مطرح شد. 
اين طرح در سال 76 به صورت قطعي به تصويب رسيد و منجر به قراردادي بين سازمان همياري شهرداري‌هاي استان و امور اراضي شد.
100 هکتار از اراضي اين منطقه به مجتمع تفريحي اختصاص يافت که بعدها به 75 هکتار کاهش يافت اما با وجود گذشت 23 سال از چنين اقدامي هنوز پروژه‎هاي اين منطقه به دليل وجود مشکلات عديده اجرايي نشده است و بيشتر پروژه‌هاي اجرايي نيز نمونه ابتري از مدل‌هاي گذشته است.
روستاي گاوازنگ چسبيده به شهر زنجان است اما هنوز به شهر ملحق نشده و مردم ساکن اين منطقه نيز با مشکلات عديده‌اي مواجه هستند،گاوازنگ با داشتن نزديک 450 نفر جمعيت و حدود 150 خانوار و طي چندين سال گذشته و عليرغم وعده وعيدهاي استانداران،فرمانداران و شهرداران زنجان،آب شرب شهري نداشته و سيستم لوله‌کشي آب شرب سالم ندارد.
نبود سيستم گاز رساني شهري،نبود خانه بهداشت روستايي،نبود اتوبوس و تاکسي و سيستم حمل و نقل شهري منظم و منسجم و آلودگي صوتي از مشکلات مردم اين روستاست.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از موج رسا، با حضور استاندار جديد زنجان و با پيگيري‌هاي انجام شده در نهايت جلسه‌اي با حضور رئيس سازمان امور اراضي کشور برگزار و قرار شد مشکلات اين پروژه با حضور يکي از معاونت‌هاي ستاد امور اراضي بررسي کارشناسي شده و با توجه به موافق بودن اعضاي اين جلسه براي واگذاري گاوازنگ به شهرداري زنجان،اين موضوع در شوراي عالي شهرسازي مطرح و مصوبه لازم را اخذ کند.اما بايد ديد با تغيير مسير اجراي پروژه‌هاي گاوازنگ و با وجود تعريف پروژه‌ها،سرانجام اين پروژه‌ها چه مي‌شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها