عصر آذربایجان

گزارش خبر

چشمه قينرجه داغ ترين چشمه آبگرم جهان

1398/06/17

گروه سيري در استان ها: چشمه قينرجه داغ ترين چشمه آبگرم جهان در جنوب غربى مشگين‌شهر و به فاصله تقريبى 22 کيلومترى آن واقع شده است.

اين چشمه در ارتفاع 1240 متري دامنه شمالي سبلان در مجاورت چهار چشمه معدني ديگر قرار دارد. 
آب چشمه به رودخانه وارد مى‌شود و در مسير حرکت آن رسوب‌هاى رنگى آهن و آلگ‌ها ديده مى‌شود. 
به سبب گرماى زياد ، آب چشمه را با مقدارى آب سرد رودخانه مى‌آميزند و در حوضچه‌اى براى استحمام مورد استفاده قرار مى‌دهند .
اين چشمه با دماي 86 درجه سانتي‌گراد ، داغ‌ترين چشمه کلرايدي جهان است که داراي سه دهنه است . 
براي اينکه بتوان در آب گرم اين چشمه شنا کرد و حمام گرفت، باريکه اي از آب چشمه را با رود سرد سبلان آميخته کرده و در استخري جمع مي کنند.
اين آب 2 يا 3 چشمه دارد و بانوان شاهسوني براي شستن پوشاک کنار آن جمع مي شوند.
در استان اردبيل چند منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگري معرفي شد که منطقه گردشگري قوتورسويي ، منطقه گردشگري قينرجه ، منطقه گردشگري ايلاندو و منطقه گردشگري شيروان دره‌سي در شهرستان مشگين شهر از جمله آنها است.
در کنار اين چشمه رودخانه قينرجه چايي قرار گرفته که در پايين دست، بدان مي پيوندد.
آبشار بسيار زيبايي نيز کنار چشمه قرار گرفته که توجه تمامي کوهنوردان و گردشگران را به سمت خود جلب مي کند و منطقه را به تفريحگاهي کم نظير تبديل کرده است.
مجتمع آب درماني قينرجه به فاصله500 متر از محل خروج آب در دو بخش زنانه و مردانه قرار داشته و مجهز به استخر عمومي ، استخر كودك ، استخر آب سرد ، جكوزي ، سوناي خشك ، سوناي بخار ، رستوران عمومي ، كافه سنتي ، نمازخانه و سوئيت مي باشد. 
وجود تفرجگاه و نشيمنگاه ، استخر و آبشار مصنوعي ، بوفه و البته طبيعت بکر در اطراف مجتمع ، اين مکان را به يکي از محلهاي گردشگري و جذب توريست در سطح شهرستان تبديل کرده است به طوري که در اکثر فصول سال اين آبگرم ميزبان سيل عظيمي از علاقمندان مي باشد.
آب اين چشمه از دسته آب‌هاى کلروره سديک گازدار خيلى گرم است و براى درمان لنفاتيسم ، ‌راشيتيسم ، ‌ بيمارى‌هاى زنانه ، برخى از رماتيسم‌هاى مزمن استفاده مى‌شود و همچنين به سبب دارا بودن گاز ، در زمينه بيمارى‌هاى تنفسى کاربرد دارد.
بهترين زمان بازديد در طول کل سال مي باشد و هر فصل جذابيت خاص خودش را دارد. بهار طبيعت بي نظير ,تابستان هواي بسيار خنک , پاييز و زمستان هم با توجه به سردي هوا , دماي استخر بسيار مناسب مي باشد و بسيار موثر .

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها