عصر آذربایجان

گزارش خبر

اتصال خط ريلي اردبيل به جمهوري آذربايجان روي زمين مانده است

1398/06/30

گروه خبر: رئيس اتاق بازرگاني اردبيل گفت: اتصال خط ريلي استان اردبيل به جمهوري آذربايجان هنوز بر روي زمين مانده درحالي‌که کل اين خط ريلي در 3 کيلومتر و با هزينه طرف آذري انجام خواهد پذيرفت.

 حسين پيرموذن در شصت و نهمين جلسه شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي استان اردبيل که در سالن جلسات اتاق بازرگاني اردبيل برگزار شد اظهار کرد: پروژه اتصال استان اردبيل با خط ريلي 3 کيلومتري به جمهوري آذربايجان که چند سال گذشته مطرح شده بود هم‌چنان بر روي زمين مانده و در مرحله دريافت مجوز است.
وي افزود: توسعه خطوط ريلي يکي از راه‌هاي افزايش ميزان صادرات و رشد اقتصادي منطقه است و از اين رو بايد مسؤولان استاني، اجراي اين پروژه و اتصال استان اردبيل به خط ريلي جمهوري آذربايجان را پيگيري کرده و موجبات توسعه استان اردبيل را بيش از پيش فراهم سازند.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان اردبيل بيان کرد: در جلسه پيشين شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي استان اردبيل مشکلات شهرک‌هاي صنعتي استان مورد بررسي قرار گرفت و در حال حاضر زيرساخت‌هاي لازم و مناسب براي سرمايه‌گذاري در شهرک‌هاي صنعتي استان اردبيل مهيا نيست.
وي اضافه کرد: خوشبختانه مسئولان شهرک‌هاي صنعتي استان اردبيل پيگير حل مشکلات شهرک‌ها هستند و اميدواريم که مشکلات موجود در اين شهرک‌ها به‌طور کامل رفع شود تا زمينه سرمايه‌گذاري فعالان بخش خصوصي در شهرک‌هاي صنعتي استان اردبيل بيش از پيش فراهم سازد.
پيرمؤذن تصريح کرد: يکي از راه‌هاي توسعه صادرات و رشد اقتصادي استان توجه ويژه به توليدات صادرات محور بوده و در اين راستا بايد اقدامات اساسي در اين حوزه انجام گيرد و براي نمونه متاسفانه صنايع تبديلي موجود در استان اردبيل از تکنولوژي‌هاي نوين برخوردار نبوده و از اين رو توان رقابت با ساير استان‌ها و کشورها را ندارند.
رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل با اشاره به اينکه صنايع تبديلي و غذايي در استان اردبيل با ضعف جدي مواجه است تشريح کرد: متاسفانه علي‌رغم جايگاه مناسب استان اردبيل در بخش کشاورزي کشور کارخانجات صنايع تبديلي وغذايي در استان اردبيل در سطح قابل قبولي وجود نداشته و اغلب واحدهاي لبنياتي استان اردبيل به‌دلايل مشکلاتي به تعطيلي کشانده شده است و يکي از دلايل مهم آن عدم استفاده از تکنولوژي‌هاي نوين براي صادرات محصولات و رقابت با ساير واحدهاي توليدي در بازار جهاني است.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، وي گفت: در راستاي حل مشکلات موجود در حوزه صنايع تبديلي استان اردبيل بايد کميته ويژه براي بروزرساني صنايع تبديلي استان تشکيل يافته و اقدام اساسي براي ورود به بازار جهاني با استفاده از علم روز و تکنولوژي‌هاي نوين انجام گيرد.
 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها