عصر آذربایجان

گزارش خبر

هيچ مذاکره‌اي در هيچ سطحي رخ نخواهد داد

1398/07/01

سرويس سياسي: رهبر انقلاب در آستانه سفر هيئت دولت به نشست عمومي سازمان ملل در نيويورک، سخنان مهمي در خصوص مذاکره با آمريکا ايراد کردند.

حضرت آيت‌‌الله خامنه‌اي با اشاره به هوشياري عميق و تحسين‌برانگيز مردم در مقابل توطئه‌هاي دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکيه به مردم و جوانان و جدي گرفتن ظرفيت‌هاي داخلي دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمريکايي‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحميل خواسته‌هاي خود و اثبات تأثيرگذاري فشار حداکثري بر ايران خواندند و تأکيد کردند: سياست فشار حداکثري در مقابل ملت ايران پشيزي ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوري اسلامي يک‌صدا معتقدند که با آمريکا در هيچ سطحي مذاکره نخواهد شد.رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصيلي حوزه‌هاي علميه، مجالس عزاداري حضرت اباعبدالله عليه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: اين حقيقت پر معنا نشان مي‌دهد که پيوند مردم با اهل‌بيت عليهم‌السلام يک پيوند مستحکم است و برغم انبوه تبليغات دشمنان عليه مقدسات و با وجود انواع سرگرمي‌ها و جاذبه‌هاي گوناگون براي جوانان، با فرا رسيدن محرم، امواج عظيم مردمي که اغلب نيز جوانان هستند به سمت خيمه حسين‌بن‌علي عليه‌السلام حرکت مي‌کند و ملت ما در زير خميه حضرت اباعبدالله به راه خود ادامه مي‌دهد.
حضرت آيت‌‌الله خامنه‌اي در ادامه با اشاره به برخي مسائل مهم روز، گفتند: ملت ايران در مواجهه با موج تبليغاتي گسترده، عظيم و عميق دشمن عليه کشور و مقدسات در حال تصميم‌گيري است، البته در مقابل اين امواج غالباً پنهان و زيرزميني که گاهي در گوشه‌اي از کشور نيز خود را نشان مي‌دهد، دستگاههاي مختلف هوشيار هستند، اما مهم، نقش مردم است.ايشان با تأکيد بر اينکه زمام بهبود امور کشور به دست مردم و بويژه جوانان است، افزودند: عزم، تصميم، بصيرت و ايمان مردم مي‌تواند کشور را به نقطه مطلوب برساند و بر همين اساس است که مکرراً بر جدي گرفتن ظرفيتهاي داخلي در همه بخشهاي فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و امنيتي تأکيد و تکيه مي‌کنيم.رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به پيشرفتهاي کشور در علم و فناوري و همچنين خبرهاي خوب از بخش توليد، گفتند: در بخش توليد، غفلتها و کوتاهي‌هايي وجود داشته است اما حرکتهاي خوبي به سمت اهداف مطلوب در جريان است که ان‌شاءالله مردم آثار آن را خواهند ديد.ايشان با تأکيد بر اينکه علاج مشکلات گوناگون در دست مردم است، افزودند: به بيگانه نبايد نگاه کرد، به فلان دولت و فلان دولت نبايد اميد بست، به نشست و برخاست با ديگران نبايد اتکال کرد.رهبر انقلاب اسلامي افزودند: البته اين حرف به معناي بستن باب مراوده با دولتهاي عالم نيست، ما اهل مراوده و گفت‌وگو و نشست و برخاست هستيم اما نبايد کارهاي کشور را به نشست و برخاست با ديگران موکول کرد. هر چه مي‌توانيد از امکانات دنيا استفاده کنيد اما علاج در داخل کشور، و حل مشکلات به دست مردم است.ايشان با اشاره به حرف نو و راه جديدي که جمهوري اسلامي ايران در دنيا پيش گرفته است، استقبال بيگانگان و عوامل نظام پوسيده سرمايه‌داري غربي از اين راه پر افتخار را ناممکن دانستند و افزودند: آنها هر چه بتوانند دشمني کرده و مي‌کنند اما بحول و قوه الهي اين کارها به جايي نرسيده و نخواهد رسيد و ملت بر دشمنان خود بويژه آمريکا پيروز خواهد شد.
حضرت آيت‌‌الله خامنه‌اي در خصوص هدف آمريکايي‌ها از مطرح کردن مجدد موضوع مذاکره با ايران گفتند: همه بايد بدانند و توجه کنند که اين يک ترفند است.رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مواضع متفاوت مقام‌هاي آمريکايي در خصوص مذاکره افزودند: گاهي مي‌گويند مذاکره بدون پيش‌شرط، گاهي نيز مي‌گويند مذاکره با 12 شرط. اينگونه سخنان يا ناشي از سياست آشفته آنها است و يا ترفندي براي سردرگم کردن طرف مقابل. البته جمهوري اسلامي سردرگم نمي‌شود، چرا که راه ما روشن است و مي‌دانيم چه مي‌کنيم.ايشان هدف آمريکايي‌ها از مذاکره را نه يافتن راه‌حل عادلانه، بلکه تحميل خواسته‌هاي گستاخانه دانستند و گفتند: اين حرف را که هدف آمريکا از مذاکره، تحميل است قبلاً بنده مي‌گفتم اما آنها اين‌قدر گستاخ شده‌اند که امروز اين واقعيت را خودشان هم به زبان مي‌آورند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان اخير يک مقام آمريکايي که گفته بود بايد با ايران سر ميز مذاکره بنشينيم و ما فلان چيزها را بگوييم و ايران قبول کند، خاطرنشان کردند: براي اين نوع مذاکره بايد به سراغ همان کساني بروند که به‌عنوان گاو شيرده آنها عمل مي‌کنند. جمهوري اسلامي، جمهوريِ مؤمنين، جمهوري مسلمين‌لله و جمهوري عزت است.حضرت آيت‌‌الله خامنه‌اي در ادامه به تبيين اهداف آمريکا از سياست فشار حداکثري و در عين حال، تلاش براي کشاندن ايران پاي ميز مذاکره پرداختند و گفتند: سياست دولت آمريکا، فشار حداکثري به ايران در قالب تحريمهاي گوناگون، تهديد و ياوه‌گويي‌هاي مختلف است، چرا که دولت کنوني آمريکا معتقد است با رودربايستي و تعارف نمي‌توان جمهوري اسلامي را به زانو درآورد و وادار به تواضع و قبول کرد.رهبر انقلاب اسلامي افزودند: رژيم ايالات متحده به دنبال آن است که هم براي رقباي داخلي خود و هم براي اروپايي‌ها اين را به‌عنوان يک سياست قطعي جا بيندازد که تنها راه مواجهه با ايران، فشار حداکثري است.به گزارش عصرآذربايجان به نقل از آناج، ايشان با اشاره به اذعان آمريکايي‌ها و متحدان آنها به ناکام ماندن سياست فشار حداکثري در به زانو درآوردن ايران، گفتند: هدف آنها از مذاکره اين است که به همه ثابت کنند فشار حداکثري جواب داد و مسئولان جمهوري اسلامي بر خلاف آنکه مي‌گفتند مذاکره نمي‌کنيم مجبور شدند پاي ميز مذاکره بيايند، بنابراين تنها راه مواجهه با ايران، فشار حداکثري است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها