عصر آذربایجان

گزارش خبر

شبکه ريلي و جاده‌اي آذربايجان غربي توسعه مي‌يابد

1398/07/07

گروه خبر: معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازي گفت: شبکه ريلي و جاده‌اي آذربايجان غربي بهبود يافته اما براي نياز کشور کافي نيست.

 شهرام آدم‌نژاد در مراسم معارفه مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي که در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني اروميه برگزار شد اظهار داشت: وزارت راه در حوزه مسکن بر توليد عرضه تلاش دارد تا جواب تقاضاي مسکن دهک‌هاي خاص داده شود و در استان‌ها نيز بايد براي سرعت بخشي به اين مهم اهتمام شود.وي افزود: رويکرد وزارت راه و شهرسازي، از مجموعه اقدامات، افزايش شاخص هاي بهبود زيستي است و در اين راستا توسعه حمل و نقل ريلي، کارآمدکردن بافت‌هاي فرسوده، جلوگيري از ساخت‌ و سازهاي غيرمجاز و توسعه حاشيه شهرها مورد تاکيد است که اميدواريم در استان نيز مورد توجه قرار گيرد.آدم نژاد گفت: در اطراف شهر اروميه و شهرهاي بزرگ استان زيستگاه‌هاي بزرگي ايجاد شده است که اگر مورد توجه نگيرند در آينده براي شهرداري‌ها مشکل ايجاد خواهد کرد. معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي گفت: آذربايجان غربي، استاني بسيار مستعد در تجارت، کشاورزي و گردشگري است که متاسفانه توجه زيادي نشده است هرچند در سالهاي گذشته، شبکه شرياني مناسبي در استان اتفاق افتاده است اما کافي نيست. وي تصريح کرد: اگر در برخي استانهاي کشور، ايمني ملي راه‌ها مهم است در آذربايجان غربي بايد ايمني بين المللي راه‌ها مورد توجه گيرد چراکه اين استان متصل کننده آسيا به اروپا است.معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي گفت: تحريم ها در استان بايد مورد توجه قرار گيرد که متاسفانه هزينه تملک از هزينه احداث بيشتر است.به گفته وي آذربايجان غربي در زمينه لجستيک و نظام بار، نيازمند منطقه اي براي افزايش صادرات استان از همين مرزها است که بايد از ظرفيت منطقه آزاد ماکو استفاده کرد و پايانه مرزي ايجاد شود و بارها به صورت تجميع شده صادر شود.به گزارش عصرآذربايجان به نقل از تسنيم، وي افزود: در آذربايجان غربي در حوزه حمل و نقل هوايي سه پرواز در منطقه اضافه شده است و انتقادهايي در خصوص خدمات راه اهن وجود دارد که پيگيري مي کنيم تا سطح سرويس قابل قبولي در اروميه ارائه شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها