عصر آذربایجان

گزارش خبر

دشمن در صدد از بين بردن ادبيات مقاومت است

1398/07/07

گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: تمامي جنگ‌هاي نيابتي که در منطقه از سوي آمريکا اتفاق مي‌افتد براي مقابله با انقلاب اسلامي و از بين بردن ادبيات مقاومت است.

آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه اردبيل اظهار کرد: تمامي جنگ‌هاي نيابتي که در منطقه از سوي آمريکا اتفاق مي‌افتد براي مقابله با انقلاب اسلامي و از بين بردن ادبيات مقاومت است.وي افزود: غرب با دستگاه بسيار عريض و طويل تحقيقاتي خودش از همان ابتدا متوجه شد که اين انقلاب انديشه سياسي غرب را به چالش مي‌کشد و کشورهاي منطقه را تکان خواهد داد، بر همين اساس دشمنان به صدام ماموريت دادند.وي تشريح کرد: فشارهايي درست کردند که يکي از آن‌ها براي اسقاط هر کشور و انقلابي کافي است و هم‌زمان نيز تحريم‌هاي اقتصادي، ترور، فشار آمريکا، شوروي، اروپايي‌ها، مرتجعين منطقه، کشورهاي خليج و کشورهاي عربي بر سر ايران سرازير شد.وي گفت: اين جنگ در اثر ترس از هيمنه انقلاب اسلامي و شعارهاي جهاني و انساني انقلاب بود، جنس آن نيز از جنس جنگ‌هاي نيابتي بود و صدام از طرف آمريکا، اسرائيل و بعضي کشورهاي اروپايي و مرتجع با ما درگير بود و صدام در ? سال نتوانست کاري بکند.عاملي افزود: آمريکا فهميد که بايد نيابت را کنار بگذارد و خودش وارد ميدان شود و لذا وارد عراق شد و ادعا کرد که عراق را چنان درست مي‌کنيم که ايراني‌ها خود دست به کار شوند اما کار براي آمريکا بدتر شد و با ميلياردها خسارت و صدها تلفات انساني عراق را دودستي به ايران تقديم کرد.وي ادامه داد: اين‌بار به جنگ‌هاي نيابتي از جنس ديگري روي آوردند، داعش به نيابت از آمريکا مي‌جنگيد؛ عربستان در يمن به نيابت از آمريکا با انديشه‌هاي انقلاب اسلامي مي‌جنگد؛ هدف همه اين جنگ‌ها مقابله با انقلاب اسلامي، مهار ايران و از بين بردن گفتمان مقاومت است.وي گفت: از خيرين محترم مسکن‌ساز اميرالمومنين تشکر ويژه دارم که چند سال پيش 60 واحد براي معلولين ساختند و تحويل دادند و حالا 45 واحد مسکوني بسيار مناسب براي معلولين ساخته‌اند؛ ارزش هر واحد مسکوني ساخته شده 250 ميليون تومان است.عاملي اضافه کرد: از اينکه اين مجموعه اعلام کرده است بعد از تحويل زمين از مسکن و شهرسازي دوباره براي معلولين خانه  خواهد ساخت، صميمانه تشکر مي‌کنيم.امام جمعه اردبيل در ادامه تشريح کرد: آمريکا بالاخره از تحريم‌هاي جديد رونمايي کرده است؛ اينکه ترامپ اعلام کرد ورود مقام‌هاي ارشد ايران و اعضاي خانواده درجه يک آن‌ها به آمريکا ممنوع است، نشان‌دهنده دست‌خالي بودن و توهم بزرگ آن‌ها است.وي به تحريم مجدد بانک مرکزي از سوي آمريکا اشاره کرد و گفت: دنيا هنوز نفهميده بانک مرکزي ايران که يک سال پيش تحريم شده بود، مجدداً چرا تحريم شد؟ اينکه رئيس جمهور، يک ابرقدرت دست به تحصيل حاصل بزند يک افتضاح بزرگ سياسي و رفتاري است و نشان مي‌دهد که آمريکايي‌ها به شدت آشفته، پريشان و متحيّرند. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس،عاملي افزود: با اين تحريم‌ها دست آمريکا کاملاً رو شد و مسئولان کشور ما بايد از اين صفراليد بودن آمريکا استفاده کنند، اين معنايش اين است که ايران با کاهش هرچه بيشتر تعهدات برجامي به راحتي مي‌تواند آن‌ها را سر عقل بياورد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها