عصر آذربایجان

گزارش خبر

نقش رهبري در تامين و حفظ عزت ملت‌ها

1398/07/21

گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به نقش رهبري در تامين و حفظ عزت ملت‌ها، گفت: مراد از توسعه فرامرزي مقاومت، دخالت در امور کشورهاي ديگر نيست بلکه هدف روشنگري است. آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه اردبيل اظهار کرد: نقش رهبري در تأمين و حفظ عزت کشور و ملت و صيانت از انحراف در مسير بسيار خطير است. در اثر نبود رهبري، مصر انقلاب خود را از دست داد و مبتلا به يک شخص به‌نام سيسي شد که با کودتا سر کار آمد و مهر ابطال بر دموکراسي زد.

وي افزود: از همين جا معلوم مي شود که آمريکا چقدر حساب شده دست روي امامت و رهبريت گذاشته و فهميده اگر رهبريت را در کشورهاي اسلامي به دست بگيرد، توان و جان مسلمان‌ها را مي‌گيرد.
امام جمعه اردبيل ادامه داد: مقامات اسرائيل اظهار داشتند که »السيسي گنج استراتژيک اسرائيل است؛ پنجاه سال بود ما منتظر حاکمي مثل بن سلمان در عربستان بوديم«؛ نتانياهو مي‌گويد بعد از پيروزي من در انتخابات، دولت‌هاي عربي آن‌چنان به من تبريک مي‌گفتند که من تعجب کردم.
عاملي گفت: عربستان حضور سه ميليوني حجاج در موسم حج را کاملاً خنثي، بي‌فائده  و بي‌اثر کرده و با معامله قرن و با دعوت اسرائيلي‌ها به سرزمين وحي ملت عربستان را تحقير و قلبشان را جريحه‌دار کرده و طبيعي است که اگر آنها مجال پيدا کنند خود را از يوغ حکومت آل سعود نجات مي‌دهند.نماينده ولي فقيه در استان اردبيل در ادامه اظهار داشت: اين هفته مقام معظم رهبري يک منشور، يک عمل مهم و يک استراتژي خطير به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي توصيه کردند و آن توسعه فرامرزي مقاومت است. وي افزود: حضرت آقا فرمودند که نگاه فرامرزي را از دست ندهيد. قناعت نکنيم به منطقه خودمان… اين حديث از معصوم است که آن کساني که در خانه نشستند تا به آنها حمله شود دچار ذلت شدند. اين جوري نباشد که يک چهار ديواري را انتخاب کنيم و ديگر کارمان به اين نباشد که پشت اين ديوار چه کسي است؟ چه تهديدي وجود دارد؟ اين نگاه وسيع فرامرزي، اين امتداد عمق راهبردي، گاهي اوقات از واجب‌ترين واجبات کشور است.
امام جمعه اردبيل تصريح کرد: آمريکا، اروپا و رژيم صهيونيستي تا بيخ گوش ما آمده‌اند، آمريکا مي‌گويد تا حال هفت تريليون دلار در منطقه خرج کرده است؛ حال ما براي حفظ امنيت خودمان چرا از خارج مرزهاي خود غافل باشيم؟
وي ادامه داد: داعش را اروپايي‌، آمريکا و اسرائيل به‌خاطر مهار ايران و بلکه ريشه‌کن کردن ايران درست کردند و تروريست‌ها را از 80 کشور وارد منطقه ما کردند. چرا آنها فقط با شيعه کار داشتند؟ چون براي کوبيدن ايران آموزش ديده بودند. شعار آنها اين بود که «ايها الروافض جئناکم بالذبح» مي‌گفتند دشمن اول و نزديک‌ترين دشمن به ما ايران و شيعه‌ها هستند ما با اسرائيل کاري نداريم. خود پ.ک.ک در بيخ گوش ما ساخته و پرداخته اسرائيل است من اساسنامه آن‌ها را خوانده‌ام آنها يک نگاه بسيار قدسي به اسرائيل و يهوديان دارند. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس،نماينده ولي فقيه در استان اردبيل بيان کرد: کشورهاي عربي خليج فارس پر از پايگاه‌هاي نظامي و جاسوسي کشورهاي غربي است و بلکه بحرين پايگاه اصلي نيروهاي نظامي و جاسوسان آمريکا، انگليس و فرانسه است. آنها از همه جا ما را محاصره کرده‌اند آيا در چنين شرايطي ما نبايد از کارهاي آنها سر در بياوريم؟

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها