عصر آذربایجان

گزارش خبر

صادرات بيش از 2000 تن سيب درختي از گمرکات آذربايجان غربي

1398/07/28

گروه خبر: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي از صادرات بيش از 2 هزار تن سيب درختي از گمرکات استان طي 6 ماهه نخست سال جاري خبر داد.

بابايي با بيان اينکه 113 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان به باغات اختصاص يافته که از اين ميزان 60 هزار و 470 هکتار سيب درختي است، افزود: پيش بيني مي شود در سال جاري بيش از يک ميليون و 100هزار تن سيب درختي در استان برداشت شود.وي به ميزان صادرات سيب درختي اشاره کرد و با بيان اينکه سهم آذربايجان غربي از صادرات سيب درختي کشور، سالانه 44 ميليون دلار است، گفت: در 6 ماهه نخست سال جاري، 58 هزار و 700 تن سيب درختي از گمرکات کشور صادر شده است و سهم صادرات اين محصول از گمرکات استان، طي 6 ماهه نخست سال جاري، 2 هزار و 200 تن است.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي اضافه کرد: 330 هزارتن سيب در استان براي مصارف صنعتي و فروش فصلي براي تازه خوري روانه بازارهاي داخل کشور مي شود.وي در خصوص ذخيره سازي و فرآوري سيب توليدي استان بيان کرد: آذربايجان غربي داراي 345 واحد سردخانه با ظرفيت ذخيره سازي و نگهداري يک ميليون تن است که ميزان سيب درختي توليد شده در استان جهت ذخيره سازي، 750 هزار تن است.بابايي با اشاره به بازارهاي هدف صادرات سيب درختي استان تصريح کرد: عمده بازارهاي هدف براي صادرات سيب درختي کشور، کشورهاي افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، عراق و روسيه است.
رئيس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربايجان غربي افزود: براي حمايت از باغداران کشور و جلوگيري از متضرر شدن کشاورزان، بايد صنايع تبديلي کشور به آخرين و بروزترين ماشين آلات مجهز شوند، همچنين صنايع تبديلي متنوع در کنار صنايع کنسانتره فعلي فعال و مراکز سورتينگ و بسته بندي مجهز ايجاد شوند.
 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها