عصر آذربایجان

گزارش خبر

اتهام زني و بردن‌ آبروي افراد امتداد آمدنيوز است

1398/07/28

سرويس سياسي: سخنگوي دولت از رسانه‌ها خواست از اتهام‌زني و گمانه زني که به نوعي امتداد آمدنيوز است و باعث بردن آبروي افراد مي شود خودداري کنند و در عين حال گفت: بايد ساحت پاک رسانه را از باج نيوزها و تروريست‌هاي آبرو جدا کرد.

علي ربيعي در حاشيه نشست هيات وزيران در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره احتمال ارتباط عناصر داخلي با روح الله زم سرشبکه رسانه ضدانقلاب آمد نيوز گفت: اعتقادي ندارم که آمدنيوز يک رسانه بود بلکه ساحت پاک رسانه را بايد از باج نيوزها و تروريست‌هاي آبرو جدا کرد.سخنگوي دولت تصريح کرد: آنهايي که در رسانه کار مي‌کنند و پاي قلم خويش مي ايستند و بر اساس اعتقاداتشان مي نويسند حتي اگر مخالف ما هم باشند براي آنها احترام قائل هستيم. ولي کسي که در دامن سرويس‌هاي اطلاعاتي فعاليت مي‌کند و با دروغ، آبروي افراد  را ميبرد، رسانه نيست. وي گفت: کاري به آموزش هاي تروريستي و نحوه درست کردن کوکتل مولوتوف ندارم بلکه جايي که اساس و پايه را بر افشاگري دروغ و بازي با آبروي مردم گذاشته بود، اقدام وي بزرگترين خيانت به اصل رسانه و کلماتي چون دموکراسي، آزادي و مبارزه بود.سخنگوي دولت اظهار داشت: اساساً اين موضوع را در چارچوب رسانه و از موضع يک شبکه اجتماعي منتقد و آزاد نمي دانم. اعتقاد خودم و دولت اين است که به مخالفان احترام قائل شويم اما آمدنيوز را نبايد در اين رديف قرار داد. آمدنيوز جرياني بود که به همراه سرويس هاي اطلاعاتي، افراد خوش‌نام و اتکاي رواني جامعه را تخريب مي‌کرد.ربيعي خاطرنشان کرد: اين کانال در چارچوب عمليات رواني و براي فروپاشي ذهني جامعه فعاليت مي کرد و از اين جهت (بازداشت سرشبکه) تمام کساني که به آزادي و شرافت قلم باور دارند، خوشحال هستند.
  *اجازه دهيم سازمان اطلاعات سپاه موضوع را دنبال کند
ربيعي افزود: درباره احتمال ارتباط داخلي با آمدنيوز هم گفت:  2 تا سه روز پيش، يکي از سايت ها افرادي که فاضل و معتقد به ايران هستند را به عنوان به اين شبکه مرتبط دانست. بايد از قضاوت هاي تند صرف نظر کرد و اجازه دهيم دوستان ما در سازمان اطلاعات سپاه با همان صداقتي که کار را دنبال کردند، موضوع را دنبال مي کنند.سخنگوي دولت از رسانه‌ها خواست از اتهام‌زني و گمانه زني که به نوعي امتداد آمدنيوز است و باعث بردن آبروي افراد مي شود خودداري کنند و در عين حال گفت: از اينکه اصحاب رسانه ساحت شان پاک شد قطعاً همه خوشحال هستند و ما هم حمايت مي کنيم و تبريک مي گوييم ربيعي همچنين درخصوص آخرين مصوبات امروز هيات دولت خواست، اظهار داشت: در جلسه امروز دو مصوبه بررسي شد. يکي از مصوبات لايحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاري- صنعتي انزلي بود که بر اساس آن تا 2 هزار هکتار به محدوده آن اضافه شد. البته تا 2 هزار هکتار است منتها درباره چگونگي اين محدوده مجددا در شوراي عالي مناطق آزاد بحث صورت خواهد گرفت. ولي به گسترش منطقه کمک مي‌کند و تبادلات تجاري بيشتري در اين منطقه صورت خواهد گرفت و رونق بيشتري نيز براي بخش انزلي ما خواهد داشت.وي افزود: موضوع ديگر بحث حمايت از کسب و کارها بود و برداشتن موانع کسب و کارها و همين‌طور در اين راستا ارتقاي رتبه ايران در بحث کارآفريني و کسب و کار که اين موضوع در دولت در دستورهاي مختلف مورد بحث و بررسي است.سخنگوي دولت بيان کرد: يکي از لوايحي که امروز بررسي شد، در جهت بهبود فضاي کسب و کارها بود. لايحه حمايت از سهامداران خرد و اصلاح لايحه قانوني برخي مواد قانون تجارت که بر اين اساس حقوق سهامداران خرد بيشتر تضمين مي‌شود حاکميت شرکتي بيشتر گسترش پيدا مي‌کند. ربيعي اظهار داشت: به اعتقاد همکاران من در هيات وزيران سطح سرمايه‌گذاري خرد در بازار سرمايه افزايش پيدا مي‌کند و سرمايه‌گذاران خارجي هم که مي‌خواهد به ايران بيايند و در اينگونه موارد يا سهام بخرند و يا سرمايه‌گذاري کنند تضامين بيشتر قانوني نسبت به سرمايه‌گذاري را هم به دنبال خواهد داشت.وي با بيان اين که شاخص‌هاي ما در بهبود فضاي کسب و کار خوشبختانه بهبود پيدا کرده است، گفت: تحريم موجب شده که ما ناچار شويم صادرات و واردات‌مان را بيشتر کنترل کنيم و قيمت گذاري صورت بگيرد که برخلاف اقتصادهاي آزاد که نيازي به اين مساله ندارند ولي هر کشوري در شرايط تحريم بايد قيمت‌ها و واردات و صادرات را کنترل کند.
* نگران وضعيت کردهاي سوريه هم هستيم
سخنگوي دولت درباره درگيري احتمالي ارتش سوريه و ترکيه در شمال سوريه اظهار داشت: ما نگراني دولت ترکيه را در مرزهاي جنوبي خود درک مي کنيم، اما معتقديم راهکار اين مساله نظامي نيست ما همچنين نگران امنيت و زندگي برادران و و خواهران کرد در شمال سوريه هم هستيم.ربيعي با اشاره به خروج آمريکا از برجام گفت: ما بارها اعلام کرديم که آمريکا قابل اعتماد نيست؛ به هر حال خروج آمريکا از شمال سوريه نبايد موجب جنگ و آوارگي تعداد زيادي از کردها در آن منطقه شود.وي خواستار پايان عمليات ترکيه در شمال سوريه شد و با زيانبار دانستن يکجانبه گرايي گفت: از طرفي راه حل اين مساله تداوم روند گفت و گوهاي آستانه و مذاکره تمام طرف‌ها و برگشتن به مرزها است  و جمهوري اسلامي ايران براي حل و فصل اين مساله آماده هر گونه همکاري است. سخنگوي دولت افزود: ترکيب آستانه هم مي تواند در مرزهاي دو کشور ترکيه و سوريه نظارت کند تا ارتش سوريه بتواند امنيت مورد نظر دولت ترکيه در جنوب اين کشور را تضمين بکند.
*مهاجمان به نفتکش ايراني قطعا پاسخ دريافت خواهند کرد
سخنگوي دولت درباره نتيجه بررسي ها در مورد حمله به نفتکش ايراني در درياي سرخ گفت: ما در حال برسي هستيم حدس قوي مي زنيم که اين حمله توسط 2 دولت ( يک رژيم و يک دولت) برنامه ريزي و انجام شده است، ما بايد اطمينان حاصل کنيم .ربيعي گفت: ما تمايل داريم امنيت منطقه حفظ شود اما اجازه نخواهيم داد که کسي احساس کند به ما لطمه زده است. اين شليک ها از روي شناورها هم مي تواند انجام شده باشد اما قطعا حمله تروريستي فردي و گروهي نيست حتما دولتي پشت اين ماجرا است و با دقت در حال بررسي هستيم؛ منتظر هستيم که کشتي برگردد. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايرنا،اکنون فقط تصاوير از قطعات را داريم بايد خود قطعات دست ما برسد کارشناسان نظامي ما بررسي کنند تا نظر قطعي بدهيم وي افزود: ما نتايج نهايي بررسي حمله به نفتکش را به موقع اعلام مي کينم و مهاجم قطعا پاسخ خود را دريافت خواهد کرد. 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها