عصر آذربایجان

گزارش خبر

کسی ‌که دل در گرو انقلاب اسلامی دارد فساد،‌ تبعیض و ناعدالتی را نمی‌پذیرد

1398/08/09

رئیس قوه قضائیه گفت: کسی ‌که دل در گرو انقلاب اسلامی دارد فساد،‌ تبعیض و ناعدالتی را نمی‌پذیرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين سيد ابراهيم رئيسي در ديدار ‌با خانواده‌هاي معظم شهدا، علما و نخبگان آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه نکته نظرات برگزيدگان در اين جلسه بسيار مفيد بود، اظهار داشت: خانواده شهدا چشم و چراغ ما و کشور هستند.

وي با بيان اينکه خانواده شهدا نشان و عَلَم عزت جمهوري اسلامي هستند افزود: فرهنگ ايثار و جهاد و شهادت با نام و ياد شهدا در کشور ترويج مي‌شود و نام شهدا زينت‌بخش هر کوي و بزني است که همواره با خودشان فرهنگ حفظ ارزش ها را با خود دارند.

رئيس قوه قضائيه تصريح کرد: در وصيت نامه شهيدان به ويژه 10 هزار شهيد افتخار آفرين اين خطه، وجه مشترک وصايا اين است که ما براي عدالت رفتيم و به امر جانشين امام زمان، براي حفظ دين و ارزش هاي انقلاب رفتيم و نگذاريد مقتدا و امام ما تنها مانده و ارزش ها کم رنگ شود و بايد سخنان شهدا را همواره سرمشق و نقشه راه خود قرار دهيم.

وي با بيان اينکه در زيارت اربعين مي‌خوانيم که حسين (ع) خون خود را داد تا جامعه قدرت تحليل بيابد، ابراز داشت: به برکت خون شهدا جهل زدايي را مي‌بينيم، اما با جاهليت مدرن مواجهيم که «ايسم» دارد، فناوري دارد، قدرت رسانه دارد و قدرت هاي بزرگ آن را حمايت مي کنند.

‌رئيسي با بيان اينکه هيچ جبهه‌اي نداريم که تفکر انقلابي دست برتر را نداشته باشد، افزود: همه اينها به برکت خون شهيدان است که به خون ثارالله متصل است چراکه خدا خودش خون خواه سيدالشهدا است و امکان ندارد اين خون ها و آثارشان کم شود، ممکن است ناملايماتي پيش آيد ولي ماندگاري اين ناملايمات وجود ندارد.

وي با بيان اينکه باطل، فساد و تبعيض در نظام اسلامي جايي ندارد و فساد ناپذير است، گفت: برخي در گوشه اي با هواي نفس، زياده خواهي، دست اندازي به حقوق بيت المال بوجود آيد ولي ماندگاري ندارد.

رئيس قوه قضائيه تصريح کرد: کسي نداريم که دل در گرو انقلاب اسلامي داشته باشد و فساد و تبعيض و ناعدالتي را بپذيرد. نظام اسلامي در دوره 40 ساله گام‌هاي بلندي برداشته و تجربيات و اندخته‌هاي زيادي دارد و با اين تجربيات، در گام دوم، آينده را بسيار روشن و اميدوار‌کننده مي‌بينيم.

منبع : تسنیم

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها