عصر آذربایجان

گزارش خبر

کمپ و سدارس جزو مناطق نمونه ۵۷ گانه گردشگری کشور است

1398/08/12

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: : کمپ و سدارس جزو مناطق نمونه ۵۷ گانه گردشگری کشور می باشد و اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی از هرگونه طرح گردشگری حمایت می کند.

جليل جباري در نخستين جشنواره فرهنگي_ تفريحي ماهي آراز که با هدف شناساندن ظرفيت‌هاي طبيعي، تاريخي و گردشگري شهرستان پلدشت برگزار گرديد، اظهار داشت: کمپ و سدارس جزو مناطق نمونه ?? گانه گردشگري کشور مي باشد و اداره کل ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي استان آذربايجان غربي از هرگونه طرح گردشگري حمايت مي کند.

وي با قدرداني از مسئولين شهرستاني بخاطر ايجاد زيرساختهاي لازم من جمله روکش آسفالت محور کمپ آراز به وجود تفاهم‌نامه همکاري وزارت نيرو و ميراث فرهنگي در راستاي ايجاد و احداث مجتمع‌هاي گردشگري در سواحل سدها اشاره و اضافه کرد: دولت با تسهيلات کم‌بهره و همچنين يارانه از هرگونه سرمايه‌گزاري در بحث گردشگري حمايت مي‌کند.

مديرکل ميراث فرهنگي آذربايجان غربي به تداوم اجراي چنين جشنواره هاي اشاره و تصريح کرد: اميد است جشنواره‌هاي شهرستاني همه ساله در زمان و تاريخ مشخصي اجرا شوند که در صورت تبليعات محيطي و مجازي يقينا اغلب دفاتر و شرکت‌هاي خدمات مسافرتي تورهاي سفر خود را براي اين جشنواره‌ها برنامه‌ريزي مي‌کنند.

وي هم چنين  از مديريت کمپ آراز بجهت پشتيباني و کمک در اجراي مراسم در محدوده کمپ ، خواستار حمايت دستگاه‌ها و سازمان منطقه‌ آزاد ماکو از سرمايه‌گزار موجود شد.

بر همين اساس حجت الاسلام طالبي امام جمعه شهرستان پلدشت در ابتداي اين مراسم ضمن خيرمقدم گويي به تمامي شرکت کنندگان و تشکر از بانيان مراسم به بحث شيلات و تاثير آن در معيشت مردم منطقه و همچنين توسعه صنايع‌دستي تاکيد کرد.

مهران صفري فرماندار پلدشت نيز به اهميت رودخانه مرزي ارس پرداخته و درخصوص  تاثير مستقيم آن در توسعه گردشگري، توسعه اشتغال در حوزه صيد و صيادي و توسعه کشاورزي از طريق ايجاد سدهاي متعدد و اجراي طرح‌هاي کشاورزي آبياري تحت فشار مطالبي ارائه کرد.

هم چنين عين الله شريف‌پور نماينده مردم شهرستانهاي ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران درمجلس شوراي اسلامي در اين مراسم ضمن تقدير از بانيان جشنواره ضمن برشمردن گوشه‌هايي از خدمات انجام شده در شهرستان پيشنهاد داد اين جشنواره همه ساله برگزار گردد.

منبع : آرازخبر

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها