عصر آذربایجان

گزارش خبر

فرشته‌ای که به دلیل قصور پزشکی، زمینی نشد

1398/08/12

با لبخند به برگه آزمایش در دست خود نگاه می‌کند و غرق در خیالات شیرین خود، واکنش همسرش را در مواجهه با خبر اولین ثمره زندگی‌شان تصور می‌کند. همچنان که در حال قدم زدن است با ذوق به لباس‌های کودکانه پشت ویترین مغازه نگاه کرده و به سمت خانه حرکت می‌کند.

هفت ماه بعد، طبق عادت چندين ماهه دستش را روي شکمش مي‌گذارد و با نوزاد در بطن خود صحبت کرده و براي به آغوش کشيدن نوزادش لحظه‌شماري مي‌کند، غافل از اينکه سرنوشت به‌گونه‌اي ديگري رقم خواهد خورد.

لحظات سختي را مي‌گذراند، ترس و استرس همه وجودش را فراگرفته اما با فکر اينکه نوزادش را لحظاتي ديگر در آغوش خواهد کشيد، لبخند مي‌زند. چند ساعت بعد قصر روياهايش فرو ريخت؛ زيرا اين‌ها خيالاتي بيش نبود و نوزاد او در حين زايمان دچار مشکل شد و ديگر آغوش او، کودکي براي در آغوش گرفتن نداشت.

اين لحظات داستان نيست؛ واقعيتي است که در حدود دو ماه پيش در يکي از بيمارستان‌هاي شهر زنجان به وقوع پيوست تا خانواده‌اي حسرت در آغوش کشيدن نوزاد خود را بر دل داشته باشند. هر چند زنده ماندن نوزاد با شرايطي که در حين زايمان براي او رخ داده بود نيز، زندگي را براي‌شان سخت مي‌کرد.

پدر نوزاد فوت شده که ناراحت از داغ فرزندي که بر دل خود و همسرش مانده، با مراجعه به دفتر ايسنا، ماجراي آن روز را اين‌گونه تعريف مي‌کند: «از اولين روزهاي بارداري همسرم براي راحتي او، ماماي خصوصي گرفته بوديم. روز چهارشنبه ?? شهريورماه ساعت ?? پس از بروز علائم زايمان، براي بستري و انجام زايمان همسرم به بيمارستان مراجعه کرديم.»

وي مي‌گويد: علي‌رغم تلاش‌هاي بسيار، همسرم براي انجام زايمان طبيعي و درخواست‌هاي مکرر ماماها مبني بر ناتواني بيمار در انجام زايمان طبيعي، پزشک او براي به دنيا آوردن نوزاد به روش طبيعي اصرار داشته و دستور انجام عمل سزارين را نمي‌دهد.

اين شهروند زنجاني ادامه مي‌دهد: ممانعت پزشک از انجام سزارين براي بيمار، ?? ساعت فرآيند زايمان را به طول مي‌انجامد. سرانجام همسرم موفق به انجام زايمان طبيعي به روال عادي نشده و جنين به علت بروز مشکل در حين زايمان طبيعي و نرسيدن اکسيژن با مشکل به دنيا آمده و با توجه به شرايط اورژانسي، به بخش مراقبت‌هاي ويژه منتقل مي‌شود.

وي ادامه مي‌دهد: البته در اين زمان به ما عنوان شد که نوزاد دچار مشکلات مغزي شده و زنده ماندن آن توام با زندگي نباتي خواهد بود و متاسفانه اين نوزاد دختر بعد از ?? ساعت جان خود را از دست داد تا همسرم داغ فرزند تازه متولد شده‌اش را براي هميشه در دل داشته باشد.

اين شهروند زنجاني تصريح مي‌کند: اين اولين تجربه مادري همسرم بود و حتي اتاق دخترمان را نيز آماده کرده بوديم تا او را به خانه ببريم، اما افسوس که همه اين‌ها به خاطر بي‌مسئوليتي يک نفر که روزي قسم‌نامه حفظ جان بيماران را ادا کرده است، به يک کابوس ابدي تبديل شد. هر چند بعد از اين اتفاق، ما کوتاه نيامده و پرونده پزشکي را براي بررسي به مراجع ذي‌صلاح ارسال کرديم و نتيجه پزشکي قانوني نيز اعلام شده است.

وي يادآور مي‌شود: طبق بررسي‌ها و مدارک ارائه شده به مراجع قضايي و نتيجه پزشکي قانوني مبني بر کاهش اکسيژن‌رساني به مغز جنين و عوارض ناشي از آن، قصور پزشکي علت مرگ نوزاد ما بوده و اين در شرايطي است که در اين بيمارستان روزانه ده‌ها زايمان اتفاق مي‌افتد و ما نمي‌خواهيم اين تجربه تلخ براي فرد ديگري رخ دهد و پرونده را تا پايان دنبال مي‌کنيم تا مقصر شناخته شود تا از اين پس کسي به خود اجازه ندهد با جان انساني به خاطر برخي مسائل، بازي کند».

گفته‌هاي اين پدر در شرايطي مطرح مي‌شود که بارها به‌صورت غيررسمي در رابطه با اعمال زايمان طبيعي اجباري در اين مرکز درماني، گزارش‌هايي شنيده مي‌شود که لطمات جبران‌ناپذيري به مادر و کودک وارد کرده است.

حال سئوال اين است، آيا درمان درست در اولويت است يا افزايش آمارها؟

منبع : ایسنا

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها