عصر آذربایجان

گزارش خبر

تشديد نظارت و بازرسي ها بر بازار پايان سال در آذربايجان غربي

1398/12/10

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: طی 11 ماه نخست سال جاری 188 هزار و 827 مورد بازرسی از واحد های صنفی و غیر صنفی استان انجام شد.

 عليرضا محمودي در جلسه تنظيم بازار استان اظهار داشت: طي 11 ماه نخست سال جاري 188 هزار و 827 مورد بازرسي از واحد هاي صنفي و غير صنفي استان انجام شد و همچنين در راستاي تشديد بازرسي از واحد هاي صنفي در سطح عرضه امسال 4 هزار و 84 مورد بازرسي توسط بازرسان غير بومي صورت گرفت.

وي افزود: بازرسي هاي انجام شده فوق منجر به تشکيل 10 هزار و 269 فقره پرونده تخلفات صنفي به ارزش بيش از 3 هزار و 800 ميليارد ريال شد که جهت رسيدگي بيشتر و صدور حکم نهايي به مراجع قضايي ذيصلاح ارجاع داده شده است.

محمودي عنوان کرد: بازرسي هاي انجام شده در سال جاري به لحاظ تعداد بازرسي يک درصد و از لحاظ تشکيل پرونده تخلفات صنفي 18 درصد و از نظر مبلغ جرايم 2 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزايش يافته است.

وي افزود: طي 11 ماهه نخست سال جاري 4 هزار و 571 مورد شکايات مردمي به اين معاونت از طريق سامانه 124، شکايات حضوري و کتبي واصل شده است که 81 درصد شکايات کالايي و 19 درصد از واحد هاي خدماتي مي باشد.

محمودي خاطر نشان کرد: بعد از بررسي و رسيدگي به شکايات واصله مردمي 2 هزار و 254 مورد متخلف، 2 هزار و 120 مورد غير متخلف و 197 مورد نيز در دست بررسي مي باشد که نتيجه حاصله بعد از رسيدگي به شاکي اطلاع رساني خواهد شد.

معاون نظارت، بازرسي و حمايت از مصرف کنندگان به نظارت بر دريافت کنندگان ارز در استان اشاره کرد وگفت: در راستاي نظارت بر عملکرد دريافت کنندگان ارز از دولت 25 فقره پرونده با تخلف عدم اجراي تعهدات به ارزش بيش از 3 هزار و 400 ميليارد ريال تشکيل و به تعزيرات حکومتي استان ارجاع شده است.

وي گفت: در 11 ماهه نخست سال جاري رصد و پايش مستمر ميزان موجودي سردخانه ها و انبار کالاهاي اساسي و ضروري مشمول اعلام موجودي انجام و 6 هزار مورد بازرسي از اين واحد ها منجر به تشکيل 112 فقره پرونده تخلف به ارزش 111 ميليارد ريال با عناوين عدم اعلام موجودي، گرانفروشي و ... گرديد که جهت رسيدگي بيشتر به مراجع ذيصلاع ارجاع شده است.

همچنين طرح ويژه نظارت نوروزي از اول اسفند ماه شروع و تا 15 فروردين سال 1399 ادامه خواهد داشت و در ضمن اجراي اين طرح، در مناطق پر ازدحام شهر کانکس هاي نظارتي با حضور بازرسان مقيم از سازمان صمت استان، بازرسي اصناف و سازمان تعزيرات حکومتي استان مستقر مي باشند که به صورت آني به شکايات مردمي رسيدگي مي کنند.

منبع : آرازخبر

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع