عصر آذربایجان

گزارش خبر

وضعیت ذخایر سدهای اردبیل مطلوب است

1398/12/12

گروه خبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: وضعیت ذخایر سدهای بزرگ این استان مطلوب بوده و پیش‌بینی می‌شود با افزایش بارش‌ها ذخایر سدهای استان مطلوب تر شود.

عباس جنگي مرني افزود: با نگاهي به وضعيت حجم مخازن سدها تا هفتم اسفندماه 98 مي‌توان حجم ذخيره‌اي سدهاي بزرگ استان در اين دوره زماني را مطلوب اعلام کرد.

وي اضافه کرد: هم اکنون سد يامچي با اهداف تامين شرب کلان‌شهر مرکز استان و آب زارعي دشت اردبيل و نيز سد قوري‌چاي با اهداف کشاورزي، وضعيت مطلوبي را از لحاظ حجم ذخيره‌اي نسبت به سال گذشته و متوسط درازمدت دارا است.

جنگي مرني با بيان اينکه متوسط بارندگي استان از ابتداي سال آبي جاري تاکنون 119 ميليمتر بوده،  افزود:بر اساس آمار بارش ايستگاه‌هاي شاخص باران سنجي وزارت نيرو، تحت تاثير فعاليت سامانه جوي اخير در 6 تا هفتم اسفند ماه سال جاري، مناطق مرکزي و جنوبي استان شاهد بارش هاي خفيف و عمدتاً به شکل برف بوده است

وي افزود: بارش در مقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته 153ميليمتر و در مقايسه با  متوسط بلند مدت 152ميليمتر است.

جنگي گفت: براساس اطلاعات بدست آمده، بارش‌هاي سال آبي جاري تاکنون نسبت به سال آبي گذشته و همچنين نسبت به متوسط بارش‌هاي بلند مدت حدود 22 درصد کاهش  نشان مي‌دهد.

وي اظها داشت: بر اساس آمار مرکز ملي خشکسالي و مديريت بحران، استان اردبيل در بين 31‌ استان از نظر آمار مقايسه‌اي بارش‌هاي رخداده در جايگاه 27 کشور قرار گرفته است.

به گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايرنا، مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: اردبيل از نظر بارندگي در مقايسه با استان‌هاي واقع در شمال‌غرب کشور به لحاظ اقليمي در شرايط نسبتا مشابهي در جايگاه چهارم قرار دارد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع