عصر آذربایجان

گزارش خبر

تقابل هیات بدنسازی زنجان و اداره ورزش در خصوص تعطیلی باشگاه‌های ورزشی

1398/12/14

هیات بدنسازی و پرورش اندام به جهت دستورالعمل ابلاغی در خصوص تعطیلی باشگاه‌های این رشته ورزشی زنجان با اداره کل ورزش و جوانان، تقابل پیدا کرده است.

از يک سو مسوؤلان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان به خاطر پيشگري از شيوع بيماري کرونا خواستار تعطيلي کليه اماکن ورزشي شده است و از ديگر سوي نيز متولي باشگاه هاي بدنسازي و پرورش اندام زنجان اذعان مي دارد که با بسته شدن باشگاه‌ها، ضرر مالي هنگفتي به باشگاهداران وارد خواهد آمد.   

برخي از باشگاهداران نيز با تعطيلي باشگاه هاي بدنسازي و پرورش اندام مخالف هستند و مي گويند با اين کار نه تنها از درآمد ماهانه محروم شده و مشکل معيشتي پيدا خواهند کرد بلکه با مشکل پرداخت اجاره بهاي باشگاه ها نيز مواجه خواهند شد.

يکي از باشگاهداران گفت: تنها ممر درآمد من از طريق باشگاهداري است و با اجراي دستورالعمل تعطيلي باشگاه هاي ورزشي خصوصي، در اين شرايط اقتصادي با مشکلات عديده به ويژه مشکل تامين معيشت خانواده، مواجه خواهم شد.

يکي ديگر از باشگاهداران نيز گفت: اين تصميم مسوؤلان موجب ضرر و زيان باشگاهداران مي‌شود به همين علت من و بسياري از باشگاهداران با اجراي اين دستورالعمل مخالف هستيم.

وي اظهار کرد: روز دوشنبه به خاطر حفظ سلامتي مراجعان و پيشگيري از بيماري کرونا ويروس، محيط باشگاه ها را گندزدايي و ضد عفوني کرده ايم تا مشکلي ايجاد نشود و از مسوؤلان ذيربط درخواست مي شود در دستورالعمل خود در خصوص باشگاه هاي ورزشي بدنسازي و پرورش اندام که در قالب بخش خصوصي فعاليت مي کنند تجديد نظر شود.      

*تعطيلي باشگاه هاي بدنسازي و پرورش اندام و نارضايتي و زياندهي باشگاهداران 

رييس هيات ورزش بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان نيز گفت: با توجه به نارضايتي ايجاد شده در ميان باشگاهداران اين استان در خصوصي تعطيلي باشگاه ها، به عنوان متولي اين رشته ورزشي با اين تعطيلي به شدت مخالف هستم.

مهران زرگري افزود: باشگاهداران اين رشته ورزشي از اين طريق امرار معاش کرده و خرجي خود و خانواده را درمي آورند که با تعطيلي باشگاه به حتم ضربه سختي خواهند خورد و در کنار اين در پرداخت اجاره بهاي ميليوني نيز با مشکل جدي مواجه خواهند شد.

وي اظهار داشت: باشگاه هاي ورزشي فقط محل آمد و شد ورزشکاران است و اگر قرار به تعطيلي است پس چرا از ادامه کار قليان سراها، نانوايي ها، رستوران ها، هتل ها، اتوبوس ها، بازار، پاساژها و فروشگاه هاي بزرگ که مملو از جمعيت مي شوند جلوگيري نمي‌شود.

زرگري تصريح کرد: شعار ما هموراه اين است که ورزش ضامن سلامتي است و فعاليت هاي ورزشي مي تواند سيستم ايمني و دفاعي بدن را در مقابل انواع بيماري‌ها تقويت کرده و ارتقا بخشد پس چطور مي‌شود که مسوؤلان به خاطر ترس از شيوع اين بيماري، تصميم به تعطيلي باشگاه هاي ورزشي مي گيرند

وي با بيان اينکه به عنوان متولي اين رشته ورزشي، لازم دانستم صداي باشگاهداران را به گوش مسوؤلان برسانم افزود: بخشنامه ها،  ابلاغيه ها و  دستورالعمل قابل احترام هستند اما اي کاش مسوؤلان ذيربط در اين تعطيلي باشگاه هاي ورزشي عجولانه تصميم نمي گرفتند چراکه با اين کار حق و حقوق باشگاهداران پايمال خواهد شد.

زرگري افزود: ما نيز نگران سلامتي مراجعان به باشگاه هاي ورزشي هستيم و موارد بهداشتي از قبيل گندزدايي و ضد عفوني کردن محيط باشگاه به همين علت انجام گرفته و مي‌گيرد و اما حضور ورزشکاران در باشگاه‌ها به هيچ وجه اجباري نيست و اگر کسي نگران سلامتي خود است مي‌تواند نيايد و شهريه پرداختي وي نيز محفوظ خواهد بود.  

وي تصريح کرد: نبايد با تعطيلي باشگاه هاي ورزشي، آرامش رواني جامعه و مردم را برهم زد و به حتم ايجاد اين فضا از خود بيماري کرونا ويروس نيز خطرناک تر خواهد بود

*تعطيلي اماکن ورزشي براي حفظ سلامتي و پيشگيري از شيوع بيماري کرونا ويروس است

مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: فعاليت کليه اماکن ورزشي اعم از دولتي و خصوصي به خاطر حفظ سلامت فعالان در عرصه ورزش و مردم تا اطلاع ثانوي ممنوع است.  

مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان نيز گفت: برابر مصوبه قرارگاه زيستي پدافند غيرعامل، هرگونه فعاليت ورزشي گروهي و تجمعي و برگزاري رقابت‌ها در سطح اين استان، لغو شده و اين دستورالعمل ابلاغي به منظور پيشگيري از شيوع کرونا ويروس براي تمام ارگان هاي دولتي، هيات هاي ورزشي و بخش خصوصي، لازم الاجرا  است.

علي خليلي افزود: باشگاه هاي بدنسازي و پرورش اندام نيز که در قالب بخش خصوصي فعاليت مي کنند مشمول اين مصوبه هستند و عدم توجه مدير به تعطيلي باشگاه و فعاليت مخفيانه مي تواند سلامت مراجعان را با آسيب و خطر جدي مواجه کند که بايد اجتناب شود.  

وي با تاکيد براينکه سلامتي مردم از همه چيز مهمتر است و با توجه به شيوع بيماري کرونا ويروس، نبايد به فکر درآمدزايي بود، اظهار داشت: همه تصميمات و تمهيدات انديشيده به منظور پيشگيري از آلودگي و شيوع اين بيماري است تا جان هيچ ورزشکار و مربي و داوري به خطر نيفتد.

خليلي افزود: باشگاهداران براي اينکه از بسته شدن باشگاه‌ها زياد متضرر نشوند مي توانند با موجران در خصوص ميزان اجاره بها صحبت و رايزني کنند و تخفيف بگيرند.

*اماکن ورزشي تعطيل است

معاون ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: کليه اماکن و سالن‌هاي ورزشي استان اعم از خصوصي و دولتي به منظور پيشگيري و مراقبت در برابر بيماري کرونا ويروس، تا اطلاع ثانوي تعطيل اعلام شد.

محمدعلي حمزه پور تاکيد کرد: برابر با مصوبه قرارگاه زيستي پدافند غيرعامل استان زنجان، دستورالعمل لازم الاجرا بوده و در صورت بي توجهي مطابق با قانون و مقررات با مجموعه‌هاي ورزشي متخلف برخورد خواهد شد.

وي اظهار داشت: با دستگاه‌ها و هيات هاي ورزشي استان و شهرستان‌ها، مکاتبه شده است تا نسبت به تعطيلي اماکن و سالن‌هاي ورزشي اقدام کنند.

به گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايرنا، حمزه پور تصريح کرد: ورزشکاران ضمن حفظ آرامش در نظر داشته باشند که اين تصميم به منظور رعايت نکات پيشگيرانه بوده و در حال حاضر نيز شرايط استان عادي است.

در زمان حاضر استان زنجان از 849 باب مکان ورزشي برخوردار است.

تمامي مدارس،  آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌هاي استان زنجان نيز تا پايان هفته جاري به علت پيشگيري و مراقبت در برابر ويروس کرونا تعطيل شده است.

 

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها