عصر آذربایجان

گزارش خبر

تعلل در ایجاد نقاهتگاه بیماران کرونایی از هیچ مسوولی پذیرفته نیست

تعلل در ایجاد نقاهتگاه بیماران کرونایی از هیچ مسوولی پذیرفته نیست

1399/02/24

عصر آذربایجان-نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تحویل به موقع بیمارستان قدیم اهر به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان بر تسریع و تعجیل در این خصوص تاکید کرد.

عصر آذربايجان-نماينده منتخب مردم اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از عدم تحويل به موقع بيمارستان قديم اهر به شبکه بهداشت و درمان اين شهرستان بر تسريع و تعجيل در اين خصوص تاکيد کرد.

به گزارش عصر اذربايجان، احمد محرم‌زاده در جمع خبرنگاران با تقدير از خادمان سلامت که شبانه‌روز در راستاي حفظ سلامت مردم تلاش مضاعف دارند، اظهار داشت: با وجود تمام تلاش‌ها و اقدامات پيشگيري در کنترل بيماري منحوس کرونا ضرورت دارد با تدبير لازم هرچه سريع‌تر محل مناسب براي بستري کردن بيماران که با تائيد مسوولان بهداشت اهر بيمارستان قديم اين شهرستان را مناسب براي ايجاد نقاهتگاه داشته‌اند هرچه سريع‌تر اقدامات لازم براي تجهيز و راه‌اندازي آن صورت گيرد.

نماينده منتخب مردم اهر و هريس اعلام کرد: بيمارستان قديم اهر ايراد فني و ساختماني نداشته و تنها با تجهيز آن مي‌توان  آن را احيا و مورد استفاده قرار داد.

وي افزود: با توجه به تصويب بيمارستان قديم اهر به‌عنوان نقاهتگاه بيماران کرونايي از سوي ستاد استاني و شهرستاني مقابله با ويروس کرونا مبني‌بر تحويل اين بيمارستان به شبکه بهداشت و درمان اهر براي بستري کردن بيماران کرونايي، متاسفانه تاکنون  اقدام قابل توجهي صورت نگرفته که اميدواريم هرچه سريع‌تر اين موضوع حل شود.

انتقاد از تعطيلي  دانشکده پرستاري

محرم‌زاده  فقدان اشتغال پايدار در اهر و هريس و مهاجرت جوانان از شهر و ديار خود را از ديگر مشکلات و معضلات جدي اين شهرستان‌ها عنوان کرده و بر همراهي تمام ادارات در رفع  موانع و راهکارهاي ايجاد اشتغال و توليد تاکيد کرد.

اين نماينده منتخب، تقويت زيرساخت‌هاي اشتغال در شهر و روستاها، ايجاد واحدي توليدي‌ صنعتي  و کارخانه‌هاي زود بازده، تقويت و حمايت از  بخش خصوصي و رفع موانع توليد و بسته‌هاي تشويقي  را از راهکارهاي مهم براي ايجاد اشتغال و رونق توليد در منطقه برشمرد.

وي، منطقه ارسباران و شهرستان اهر را به‌دليل وجود معادن و ذخاير غني مس و طلا مستعد توسعه و پيشرفت دانست و بر پيگيري و رفع موانع توسعه در اين زمينه تاکيد کرد و نيز يادآور شد: شهرستان اهر و هريس داراي ظرفيت‌هاي معدني مهمي از جمله معادن مس مزرعه، مس سوناجيل، ساري يارگان، آهک هيدراته و... است که تقويت، استخراج و ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب در توسعه آنها مي‌تواند به رشد و توسعه اقتصادي و ايجاد اشتغال در منطقه منجر شود.

اين نماينده مجلس  پيگيري ظرفيت‌هاي معدني را از اولويت خود در بحث اشتغال و سرمايه‌گذاري برشمرد که در اين زمينه با مديرعامل مس ايران ديداري داشتيم که قول مساعدت و همکاري داده‌اند.

انتقاد از تعطيلي  دانشکده پرستاري

اين نماينده منتخب مجلس همچنين در گام اول ايجاد رشته‌هاي پزشکي ضرورت دارد دانشگاه علوم پزشکي در اين شهرستان ايجاد شود که از زيرساخت‌هاي اين دانشگاه نيز ايجاد دانشکده پرستاري است که متاسفانه طي چندين سال اخير دانشکده پرستاري در شهرستان تعطيل شده و پيگير هستيم اين دانشکده مجددا راه‌اندازي شود و زمينه را براي ايجاد دانشگاه علوم پزشکي فراهم کند.

محرم‌زاده پروژه جاده اهر- مشکين‌شهر را در ارتقا و توسعه صنعت گردشگري منطقه ارسباران  مهم ارزيابي کرد و با انتقاد از کندي  عمليات اجرايي اين پروژه  خواستار رسيدگي سريع و حل موانع پيشرفت اين پروژه شد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها