عصر آذربایجان

گزارش خبر

دستگاه قضا آذربایجان غربی به دنبال رفع مشکلات تولیدکنندگان است

رئیس کل دادگستری:

1399/02/26

عصر آذربایجان- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: زمینه سرمایه گذاری چه داخلی و چه خارجی در استان فراوان است.

عصر آذربايجان- رئيس کل دادگستري آذربايجان غربي گفت: زمينه سرمايه گذاري چه داخلي و چه خارجي در استان فراوان است.

علي اکبر گروسي ?? ارديبهشت در جلسه شوراي قضائي و برنامه ريزي دادگستري استان و سازمانهاي تابعه با حضور نمايندگاه منتخب مجلس شوراي اسلامي استان آذربايجان غربي که در سالن جلسات دادگستري تشکيل شد،به فراهم بودن زمينه هاي توسعه در استان اشاره کرد و گفت: استان بيش از هر استاني نياز به وحدت و همدلي دارد و ما مسئولين استان بايد در جهت رشد و توسعه اين استان که مردمي انقلابي و شهيد پرور و داراي فارغ التحصيلان جوان و با انگيزه است برنامه ريزي کنيم تا بتوانيم اين استعدادها و تواناييها را در جهت رشد و توسعه استان بکار ببنديم.

وي ادامه داد: زمينه سرمايه گذاري چه داخلي و چه خارجي در استان فراوان است و ما بايد اولويت خود را به دعوت و جذب سرمايه گذاران براي سرمايه گذاري در استان قرار دهيم.

گروسي با اشاره به جايگاه رفيع نمايندگي و مجلس شوراي اسلامي به عنوان يک قوه عظيم و نهاد قانونگذاري کشور گفت:  مجلس شوراي اسلامي مي تواند با تصويب قوانين سعادت بخش جامعه را به رشد و پيشرفت سوق دهد و نمايندگان منتخب به وظايف و تکاليف خود در قبال مردم چه آنهايي که به شما راي داده اند چه آنهايي که راي نداده اند عمل کنند، چرا که نمايندگان مجلس وکلاي تمام ملت ايران هستند و وظيفه اصلي و مهم نمايندگان قانونگذاري است.

اين مقام قضايي بابيان اينکه قوه قضائيه در اجراي منويات مقام معظم رهبري در جهت جهش توليد و حمايت از توليدکنندگان تمام توان خود را به کار بسته است، خاطرنشان کرد: دستگاه قضايي استان نيز در استان تلاش خود را به رفع موانع و مشکلات توليدکنندگان بکار بسته به طوري که بسياري از مشکلات توليدکنندگان را در جلسات شوراي پيگيري سياستهاي اقتصاد مقاومتي حل کرده و علي رغم شرايط کنوني( شيوع ويروس کرونا) اين تلاشها تعطيل نشده است.

گروسي تاکيد کرد: نبايد هيچ کارگاهي بسته و هيچ کارگري بيکار شود چرا که بيکاري داراي نتايج سوء در جامعه است.

رئيس کل دادگستري استان با تاکيد بر اينکه امروز دستگاه قضايي استان بار سنگيني را تحمل مي کند و با مشکلات مختلفي از جمله دعاوي متعدد، جرايم متعدد و جمعيت کيفري قابل توجهي که ريشه اکثر آنها بيکاري و مرزي بودن استان است، گفت: علي رغم تمامي اين مشکلات و کمبودها چه از لحاظ نيروي انساني، کمبود فضاي فيزيکي و اعتبارات هميشه در خدمت مردم بوده ايم.

وي افزود: با شمول رافت اسلامي و اعطاي مرخصي به حدود ???? نفر از زندانيان واجد شرايط سعي شد که اين زندانيان در اين ايام در کنار خانواده هاي خود باشند که تعداد زيادي از اين زندانيان در اين ايام مشمول پايان محکوميت شده و ديگر به زندان بر نخواهند گشت و تعداد ديگر فرصتي براي جلب رضايت شکات خود بدست آورده اند که با اخذ رضايت از شکات خود اين دسته از زندانيان نيز آزاد خواهند شد.

رئيس کل دادگستري آذربايجان غربي فاصله بين جرم و اعلام جرم را از مشکلات دادگستري اعلام کرد و اظهار کرد: متاسفانه از طرف نهادها وارگانهاي متولي  دير اعلام جرم مي شود که نيازمند مساعدت بيشتر از سوي ارگانها هستيم.

در اين جلسه قاسمي معاون برنامه ريزي دادگستري استان نيز به ارائه آمار و عملکرد دادگستري استان در سال ?? پرداخت و گفت: با وجود تمامي کمبودها از جمله نيروي انساني و فضاي فيزيکي، دادگستري استان آذربايجان غربي رتبه دوم کشوري را از لحاظ تعيين تکليف پرونده هاي معوق، رتبه سوم کشوري از لحاظ اجراي پابند الکترونيک داشته است.

وي بابيان اينکه در مورد اجراي مجازات جايگزين حبس در سال ?? نسبت به سال ?? رشد ???% داشته ايم، ادامه داد: در ابلاغ الکترونيک حمايت از توليد کنندگان استاني و مبارزه با پرونده هاي کلان اقتصادي توانسته است ??% برنامه ها ارائه شده از سوي قوه قضائيه را اجرا کند که اين رقم نسبت به سال ?? حدود ??% رشد داشته است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها