عصر آذربایجان

گزارش خبر

پروژه راه‌آهن اردبیل -میانه تا ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود

معاون شرکت ساخت و توسعه راه‌آهن:

1399/03/13

عصر آذربایجان - معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور گفت: پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه تا سال ۱۴۰۰ تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

عصر آذربايجان - معاون شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل‌ و نقل کشور گفت: پروژه راه‌آهن اردبيل- ميانه تا سال 1400 تکميل و آماده بهره‌برداري مي‌شود.

عباس خطيبي روز سه‌شنبه در بازديد از عمليات ريل‌گذاري راه‌آهن اردبيل - ميانه افزود: در اين مسير 175 کيلومتري بيش از 85 درصد پيشرفت فيزيکي زيرسازي شده و 45 درصد پيشرفت کلي هشت ايستگاه موجود در مسير است.
وي با اشاره به اينکه پيشرفت فيزيکي ايستگاه اصلي بالاي 90 درصد است، اظهارداشت: در بحث روسازي نيز حدود هفت درصد پيشرفت فيزيکي داريم و همه قطعات طبق جدول زمان‌بندي شده پيش مي‌رود.
وي با بيان اينکه منابع مالي بسيار خوبي براي اين پروژه اختصاص داده شده، گفت: بيش از 1070 ميليارد تومان براي اين پروژه اعتبار در نظر گرفته شده و در موعد مقرر پيمانکاران مطالبات خود را دريافت مي‌کنند.
معاون شرکت ساخت و توسعه راه‌آهن ادامه‌داد: در پروژه راه‌آهن اردبيل - ميانه تا بحال13 کيلومتر ريل‌گذاري شده و طبق برنامه هر ماه هشت کيلومتر به اين ميزان افزوده مي‌شود و در صورت افزايش نوبت کاري و پشتيباني به 17 کيلومتر نيز مي‌رسد.
خطيبي با اشاره به اينکه استاندار اردبيل و دولت براي اجراي اين پروژه طبق برنامه زمان‌بندي مصمم هستند، گفت: همزمان در هفت نقطه ديگر کشور پروژه راه‌آهن اجرا مي‌شود و بايد در اسرع وقت پشتيباني لازم اين پروژه‌ها صورت گيرد.
وي تصريح‌کرد: براي تکميل اين پروژه بزرگ بانک ملي، وزارت راه و شهرسازي ، معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن بويژه استاندار اردبيل نهايت تلاش خود را براي جذب اعتبار مورد نياز و پشتيباني پروژه بکار بسته‌اند.
معاون شرکت ساخت و توسعه راه‌آهن از اختصاص340 ميليارد تومان براي پروژه راه‌آهن اردبيل _ ميانه در سه ماه گذشته خبر داد و افزود: تزريق اين مبلغ در زمان کوتاه در نيمه اول سال کم سابقه بوده و نشان دهنده اهميت پروژه براي دولت است بطوري که در 2 سال گذشته بيش از 670 ميليارد تومان براي اين پروژه هزينه شده است.
او با بيان اينکه راه‌آهن اردبيل يکي از 9 پروژه ريلي اولويت‌دار کشور است ، گفت: اين پروژه يکي از پروژه‌هاي مهم مرکز سه استاني که در دستور جدي دولت قرار دارد و در اين پروژه حتي در جريان کرونا با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تمام کارگاه‌ها با تمام ظرفيت فعاليت کردند.
عباس خطيبي به همراه استاندار اردبيل از بخش‌هاي مختلف راه‌آهن ميانه - اردبيل بازديد و از نزديک پيشرفت کار و مشکلات موجود را مورد ارزيابي قرار داد.

 

منبع :  

برچسب ها:  

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

حضور موفقي در بازار روسيه نداريم

رئيس اتاق بازرگاني اردبيل:
خروج

رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل گفت: متأسفانه برخلاف برنامه‌ريزي‌ها حضور موفقي در بازار روسيه نداريم.

عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید

عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید
خروج

به گزارش عصرآذربایجان، طی روزهای گذشته شاهد تجمع اعتراضی اعضای تعاونی‌ زمین‌های ارتش و توحید واقع در خیابان میرداماد ارومیه مقابل استانداری آذربایجان غربی بودیم.

کوه چهل مر شهيدان اروميه

 
خروج

گروه سيري در استان ها: تک قله مرتفع چهل مرد شهيدان بر روي يک خط الرأس شمالي – جنوبي قرار گرفته که از سمت شمال پس از يک قله 3024 متري بدون نام به قله 3400 متري مرتفع بره عزد و سپس ساير ارتفاعات منطقه متصل مي شود.قله زيباي كوه شهيدان، با نام چهل مر شهيدان كه از قرار معلوم تعدادي از شهيدان 14 قرن پيش در اينجا مدفون هستند و قله آن زيارتگاه و مكان مقدس محسوب مي شود.

بخاری‌های نفتی مدارس آذربایجان شرقی تا مهر ماه جمع‌آوری می‌شود‌

 
خروج

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول آموزش و پرورش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان تا اول مهر ۹۸ است.

ارسباران، قربانی بی‌تدبیری‌ها

 
خروج

دوشنبه‌ي سياه 28 مردادماه بود که شعله‌‌هاي خشمناک و سوزان آتش، امان جنگل‌هاي ارسباران را بريد و تن سرسبز آن را سياه پوش کرد، سه روز متوالي ارسباران همچنان در آتش مي سوخت ولي هنوز خبر اين حادثه براي اذهان عموم منتشر نشده بود تا اين‌که ماجراي اين حادثه‌ي تلخ در عصر روز چهارشنبه، سي‌ام مردادماه، به‌صورت گسترده رسانه‌اي و عمق فاجعه برهمگان آشکار شد، اکنون بعد از گذشت 10 روز از واقعه‌ي ناگوار آتش سوزي‌ اخير، 632 هکتار از تن بي جان و خاکستر شده‌ي ارسباران بر جاي مانده است.

نهاد خانواده سقف امن هر انسان

 
خروج

گروه گزارش: خانواده، مناسبت ترين نظام براي تأمين نيازهاي روحي و معنوي بشر است و بهترين سقف امن هر انسان به شمار مي‌رود.

مشکلات نهایی مسکن‌مهر اردبیل برطرف می‌شود

 
خروج

معاون راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با توجه به اتمام پروژه مسکن مهر در آینده ای نزدیک مشکلات نهایی این پروژه برطرف می‌شود که در این راستا مسئولان ذی‌ربط باید نهایت همکاری را داشته باشند.

موسيقي مذهبي اصيل را به گوش مردم برسانيد

 
خروج

گروه گزارش: اغلب نوحه‌خوانان يا روضه‌خوانان اطلاعاتي از موسيقي ندارند. مي‌بينيم که تلويزيون هم نوحه‌خواني آنها را پخش مي‌کند و در نتيجه جوان‌ترها نحوه نوحه‌خواني آنها را مي‌بينند و از همان تقليد مي‌کنند.

شهرستان سويوق بلاغ

 
خروج

گروه سيري در استان ها: "شهر سويوق بلاغ که امروزه به آن مهاباد گفته مي شود يکي از بزرگترين شهرهاي استان آذربايجان غربي مي باشد.

تقویت ۴۰ درصدی پول ملی در برابر کاهش ۳۰۰ درصدی ارزش پول

 
خروج

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دلار در زمان آقای روحانی از ۳ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسید که بیانگر رشد قابل توجهی است، حال که دلار از ۱۸هزار تومان به حدود ۱۱ هزار رسیده است، نباید ادعا کرد ارز ۸۰ درصد ارزان شده است.

دانش ‌آموزان اردبیلی به ترویج استفاده از کالای استاندارد در سطح جامعه کمک کنند

 
خروج

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: رویداد دانش آموزی ایده‌های نوآورانه دانش‌ آموزان در راستای ترویج استاندارد برای اولین بار در سطح استان اردبیل برگزار شد.

فکر تعدي به مرزها با مشت فولادين پاسخ داده مي‌شود

 
خروج

گروه خبر: فرمانده سپاه شهداي آذربايجان‌غربي گفت: اگر دشمن فکر تعدي به مرزهاي اين کشور را داشته باشد با اراده و مشت فولادين مردم و بسيجان پاسخ خود را مي‌گيرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها