عصر آذربایجان

گزارش خبر

حجم دریاچه ارومیه 37میلیون متر مکعب کاهش یافت

حجم دریاچه ارومیه 37میلیون متر مکعب کاهش یافت

1399/12/23

عصر آذربایجان- مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی حجم آبی دریاچه ارومیه را سه میلیارد و 58میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: حجم دریاچه در مشابه سال گذشته سه میلیارد و 95میلیون مترمکعب بوده که کاهش 37میلیون مترمکعبی را نشان می دهد.

عصر آذربايجان- مدير استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي حجم آبي درياچه اروميه را سه ميليارد و 58ميليون مترمکعب عنوان کرد و گفت: حجم درياچه در مشابه سال گذشته سه ميليارد و 95ميليون مترمکعب بوده که کاهش 37ميليون مترمکعبي را نشان مي دهد.

فرهاد سرخوش  با اشاره به آخرين وضعيت درياچه اروميه اظهار داشت: امروز تراز درياچه اروميه 1271.48 بود که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته که 1271.48 بود، کاهش را نشان مي‌دهد.

وي تصريح کرد: وسعت درياچه اروميه نيز دو هزار و 862 کيلومتر مربع است که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته که دو هزار و 951 کيلومتر مربع بود کاهش داشته است.

مدير استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي حجم آبي درياچه اروميه را سه ميليارد و 58 ميليون مترمکعب عنوان کرد و گفت: حجم درياچه در مشابه سال گذشته سه ميليارد و 95 ميليون مترمکعب بوده که کاهش 37 ميليون مترمکعبي را نشان مي دهد.

وي بيان کرد: تراز درياچه اروميه در درازمدت 1274.50، وسعت آن چهار هزار و 476 و حجم آب موجود آن 15 ميليارد و 50 ميليون مترمکعب بوده است.

سرخوش افزود: به زودي طرح انتقال آب به درياچه اروميه اجرايي شده و ساليانه بيش از 600 ميليون مترمکعب آب به درياچه اروميه منتقل مي شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها