عصر آذربایجان

گزارش خبر

مرکز نوآوری و استارت‌آپ شهر هوشمند در دانشگاه ارومیه افتتاح شد

مرکز نوآوری و استارت‌آپ شهر هوشمند در دانشگاه ارومیه افتتاح شد

1399/12/24

عصر آذربایجان- رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: امسال مرکز نوآوری و استارت‌آپ شهر هوشمند در بافت تاریخی دانشگاه ارومیه افتتاح شد.

عصر آذربايجان-  رئيس پارک علم و فناوري آذربايجان‌غربي گفت: امسال مرکز نوآوري و استارت‌آپ شهر هوشمند در بافت تاريخي دانشگاه اروميه افتتاح شد.

 امروز اصحاب رسانه از شرکت‌هاي دانش‌بنيان مستقر در پارک علم و فناوري آذربايجان‌غربي بازديد کردند.

در يکي از اين شرکت‌ها، کنترل هوشمند موتورخانه‌ انجام مي‌شد که به اينترنت وصل شده و براي اولين بار در کشور انجام مي‌شد.

همچنين در يکي از اين شرکت‌ها براي نخستين مرتبه در دنيا دستگاه ضدعفوني کننده توليد شده و هم اکنون در حال مجوزگيري براي صدور به کشورهاي خارجي است.

در ادامه، اصحاب رسانه از شرکتي بازديد کردند که براي نخستين مرتبه در کشور و با هزينه اندک اقدام به توليد دستگاه شفاف‌کننده طلق چراغ اتومبيل کرده است.

همچنين دستگاه تصفيه هوا در يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان توليد و در سال 1400 ماهانه تعداد 300دستگاه وارد بازار خواهد شد و اين دستگاه در اتاق‌هاي پزشکان و بيماران کرونايي و همچنين در سالن‌هاي ورزشي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

در ادامه، علي‌محمد نيکبخت رئيس پارک علم و فناوري آذربايجان‌غربي در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه هم اکنون حدود 44 پارک علم و فناوري در سراسر کشور وجود دارد اظهار داشت: در داخل اين پارک‌ها پنج هزار شرکت دانش‌بنيان فعاليت مي‌کنند.

وي تصريح کرد: در آذربايجان‌غربي نيز يک پارک علم و فناوري وجود دارد و در آن نيز 640 اشتغال مستقيم ايجاد شده و 17 هکتار عرصه را در اختيار دارد.

رئيس پارک علم و فناوري آذربايجان‌غربي با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گفت: امسال در فاز نخست قطعات تفکيک شده به هشت واحد فناور واگذار شد.

وي افزود: همچنين امسال مرکز نوآوري و استارت‌آپ شهر هوشمند در بافت تاريخي دانشگاه اروميه افتتاح شد.

نيکبخت در ادامه نيز اظهار داشت: در سال گذشته در حوزه اشتغال و در قالب"کارآفرين شو" با صندوق کارآفريني اميد و کميته امداد تعاملات لازم انجام شد.

رئيس پارک علم و فناوري آذربايجان‌غربي گفت: در دهه فجر امسال از منظومه فضايي اروم‌ست که نخستين ماهواره خصوصي کشور بود با حضور نائب رييس مجلس شوراي اسلامي رونمايي شد.

وي در ادامه بيان کرد: براي نخستين بار در آذربايجان‌غربي FAB lab راه‌اندازي خواهد شد.

 نيکبخت گفت: در سال گذشته تعداد 25 شرکت دانش‌بنيان در کشور وجود داشته که امسال به 34 شرکت افزايش يافته است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها