عصر آذربایجان

گزارش خبر

نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی در شهرستان مشگین‌شهر افتتاح می‌شود

نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی در شهرستان مشگین‌شهر افتتاح می‌شود

1400/01/09

عصر آذربایجان- استاندار اردبیل گفت: نیروگاه ۵مگاواتی مشگین شهر در خردادماه به بهره برداری کامل می‌رسد.

عصر آذربايجان- استاندار اردبيل گفت: نيروگاه ?مگاواتي مشگين شهر در خردادماه به بهره برداري کامل مي‌رسد.

 اکبر بهنامجو در جريان سفر يک روزه خود به شهرستان مشگين‌شهر اظهار داشت: نيروگاه 5مگاواتي مشگين شهر به‌عنوان نخستين نيروگاه زمين گرمايي کشور در خردادماه به بهره برداري کامل مي‌رسد.

وي افزود: با توجه به منويات مقام معظم رهبري و شعار سال 1400 بيشترين تلاش ما رفع موانع توليد و پشتيباني از طرح‌ها و پروژه‌ها خواهد بود و پروژه‌هايي که در شتاب‌دهي توليد داراي اهميت هستند مورد توجه قرار مي‌گيرند.

استاندار اردبيل با بيان اينکه سد احمد بيگلو در کوتاه‌ترين مدت تکميل و افتتاح شد، بيان کرد: اين سد در حال حاضر11ميليون متر مکعب آب دارد و فاز اول پاياب اين سد به مساحت بيش از 688هکتار تا دو هفته ديگر افتتاح مي‌شود و فاز دوم آن تا سه ماه آينده در اختيار کشاورزان و مردم مشگين شهر قرار مي‌گيرد.

ويبا بيان اينکه سند شهرستان مشگين شهر در قالب طرح هاي پيشرو در بحث زير ساخت‌ها و توليد آماده مي‌شود،  تصريح کرد: براي جاده گردشگري موئيل در سال‌جاري توجه ويژه‌اي جهت تکميل و بهره برداري خواهد شد تا در جذب گردشگر و اشتغال‌زايي در اين حوزه بتوانيم سرعت عمل مناسب داشته باشيم.

رييس شوراي برنامه ريزي استان اردبيل بيان کرد: تسريع عمليات اجرايي راه مشگين شهر به اردبيل با هماهنگي‌هاي لازم ادامه مي‌يايد تا در تابستان سال‌جاري به‌صورت کامل راه چهار بانده مشگين شهر به اردبيل به بهره برداري مي‌رسد.

بهنامجو در ادامه گفت: در کنار پروژه راه آهن اردبيل به ميانه، امسال رديف اعتباري براي راه آهن اردبيل به پارس آباد نيز مورد توجه قرار گرفت که مطالعه آن دو سال است شروع شده و به شکلي ترسيم خواهد شد که کليه شهرستان‌هاي شمال استان از مزاياي آن بهره‌مند مي‌شوند.

استاندار اردبيل در تشريح ادامه بازديد خود از طرح‌ها گفت: سد اينچه برون به‌عنوان يکي از محورهاي گردشگري و تامين بخشي از آب شرب مشگين با تامين اعتبار مجددا احيا مي‌شود که حدود 8 ميليارد تومان از اعتبارات در اختيار نماينده مشگين‌شهر و بقيه با پيگيري‌هاي لازم از محل‌هاي ديگر تامين اعتبار مي‌شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها