عصر آذربایجان

گزارش خبر

آذربایجان‌غربی با رفع موانع موجود به دنبال تقویت تجارت با اربیل عراق است

آذربایجان‌غربی با رفع موانع موجود به دنبال تقویت تجارت با اربیل عراق است

1400/01/14

عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه اربیل عراق یکی از مقاصد صادراتی استان به شمار می رود گفت:با توجه به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی موجود بین دو استان آمادگی‌ایم تا با کمک هم به رفع موانع موجود نسبت به تقویت مراودات تجاری اقدام کنیم.

عصر آذربايجان- استاندار آذربايجان‌غربي با بيان اينکه اربيل عراق يکي از مقاصد صادراتي استان به شمار مي رود گفت:با توجه به ظرفيت هاي اقتصادي و فرهنگي موجود بين دو استان آمادگي‌ايم تا با کمک هم به رفع موانع موجود نسبت به تقويت مراودات تجاري اقدام کنيم.

 محمدمهدي شهرياري در ديدار سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در اربيل عراق با اشاره به سياست‌هاي منطقه اي ايران براي گسترش همکاري هاي تجاري با کشورهاي همسايه اظهار داشت: سرکنسولگري ايران در اربيل عراق بايد در زمينه هموارسازي روند و تشويق تجاري عراقي براي خريد کالا از ايران و نيز تقويت مناسبات اقتصادي همچون گذشته عمل کند.

وي با اشاره به اينکه اربيل عراق يکي از مقاصد صادراتي اين استان به شمار مي رود گفت: با توجه به ظرفيت هاي اقتصادي و فرهنگي موجود مابين آذربايجان غربي و اربيل عراق، آمادگي داريم تا با کمک به رفع موانع موجود نسبت به تقويت مراودات تجاري اقدام کنيم.

استاندار آذربايجان‌غربي  با قدرداني از پيگيري‌ها و رايزني هاي سرکنسول ايران در اربيل عراق براي حل و فصل مشکلات اقتصادي از جمله گمرکي تصريح کرد: اميد است با پايان يافتن بيماري کرونا شاهد سرعت بخشي به اقدامات براي گسترش تجارت دو کشور ايران و عراق باشيم.

شهرياري، همکاري سرکنسولگري ايران در اربيل عراق را در پيگيري مطالبات معوق شرکت هاي مهندسي ايراني، تقويت اقدامات مقابله اي با قاچاق کالا و تسهيل روندهاي گمرکي را موثر دانست.

وي تاکيد کرد: آذربايجان‌غربي ظرفيت هاي خوب کشاورزي و صنعتي دارد که مي توان با تقويت صادرات بستر اشتغال پايدار جوانان را بيش از پيش فراهم نمود.

استاندار آذربايجان‌غربي خاطرنشان کرد: سال گذشته بيش از 3 ميليارد دلار صادرات محصولات استان به کشورهاي مختلف انجام گرفت.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها