عصر آذربایجان

گزارش خبر

منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود

منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود

1400/01/29

گروه ورزشي: سرپرست فدراسيون ورزشهاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني جمهوري اسلامي ايران گفت: منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود.

گروه ورزشي: سرپرست فدراسيون ورزشهاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني جمهوري اسلامي ايران گفت: منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود. سردار مهر علي باران‌چشمه با تاکيد بر احياي منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي اظهار داشت: هيئت زورخانه‌اي استان اردبيل از هيئت‌هاي پيشرو در زمينه توسعه و ترويج اين رشته در سطح کشور است.
باران‌چشمه بيان کرد: رسالت اين فدراسيون چند جانبه است که از ترويج فرهنگ پهلواني مي‌توان به عنوان اصلي‌ترين آن ياد کرده و به همين خاطر است که مقام معظم رهبري مي‌فرمايند در اين ورزش انسان متدين پرورش و تربيت مي‌شود.
وي اظهار کرد: انتظار عموم مردم از اين ورزش و فضاي زورخانه‌ها تربيت جوانمرد، پهلوان و انسان‌هاي کامل است که در آن ورزشکاران اخلاق‌مدار پرچم‌داري مي‌کنند.
وي تصريح کرد: بايد در اين فدراسيون از خودمان شروع کنيم و مروجين فرهنگ و مرام جوانمردي، فتوت و ديگر خصلت‌هاي پهلواني باشيم تا به جامعه بزرگ ورزشکاران زورخانه‌اي و کشتي پهلواني نيز تسري يابد.
وي بيان کرد: زماني به جايگاه خود در جامعه دست پيدا مي‌کنيم که بازوان فدراسيون يا همان هيئت‌هاي استاني بتوانند با استفاده از ظرفيت و توان بسيار بالايي که در استان‌هاي خود دارند، به خوبي تصميمات و سياست‌هاي فدراسيون را اجرا کنند و اين مهم فقط با انسجام و وحدت نظر همه دلسوزان اين ورزش در کشور محقق خواهد شد. سجاد انوشيرواني، مدير کل ورزش وجوانان استان اردبيل از اتمام روند بازسازي و بهسازي زورخانه علي ابن ابيطالب اردبيل خبر داد.
مديرکل ورزش وجوانان استان اردبيل در اين بازديد گفت: وجود زورخانه هم به لحاظ منش پهلواني و هم يک مرکز فرهنگي در مرکز استان براي ما اهميت دارد که با توجه به اهميت اين موضوع با اقدامات انجام گرفته روند بازسازي و بهسازي زورخانه با تغييرات اساسي به پايان رسيده است که در روزهاي آتي و قبل از 21 ماه مبارک رمضان اين زورخانه به بهره برداري خواهد رسيد.انوشيرواني افزود: براي ترويج و گسترش فرهنگ پهلواني در جامعه و همچنين در بين قشر جوانان بايد به فکر پويايي اين رشته ورزشي باشيم و نياز است که اقداماتي انجام گيرد تا جوان‌ها در اين رشته حضور پررنگ داشته باشند که مهمترين مسئله براي نسل جوان در اين رشته مسئله جذاب‌سازي است که هم فدراسيون و هم هيئت‌هاي استاني با ارائه طرح‌ها ، ايده‌ها و برنامه‌ها اين موضوع مهم را از اولويت‌هاي خود قرار بدهند.به گزارش  عصر آذربايجان به نقل ازتسنيم ، شهباز عليزاده رئيس هيئت استان اردبيل هم با تقدير از مدير کل ورزش و جوانان استان اردبيل در امر بهسازي و بازسازي اين مجموعه ورزشي گفت: همزمان با افتتاح اين زورخانه در ايام ماه مبارک رمضان برنامه‌هاي ويژه‌اي هم چون طرح ايتام، طرح کمک مومنانه و پخت حلوا با همکاري اداره کل ورزش و جوانان و سازمان بسيج ورزشکاران برگزار خواهد شد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها