عصر آذربایجان

گزارش خبر

مشکلی برای تامین گوشت مرغ در آذربایجان‌غربی وجود ندارد

مشکلی برای تامین گوشت مرغ در آذربایجان‌غربی وجود ندارد

1400/01/30

عصر آذربایجان- رئیس جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به جوجه‌ریزی انجام شده توسط مرغداری‌های استان گفت: مشکلی برای تامین گوشت مرغ از محل تولید استان برای ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

عصر آذربايجان- رئيس جهادکشاورزي آذربايجان‌غربي با اشاره به جوجه‌ريزي انجام شده توسط مرغداري‌هاي استان گفت: مشکلي براي تامين گوشت مرغ از محل توليد استان براي ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

اکبر کرامتي در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم در اروميه، با اشاره به جوجه‌ريزي انجام شده توسط مرغداري‌هاي استان اظهارداشت: مشکلي براي تامين گوشت مرغ از محل توليد استان براي ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

وي افزود: اسفند سال گذشته حدود چهار ميليون و 300 هزار قطعه جوجه‌ريزي در استان انجام شده است و با توجه به ابلاغ افزايش سن پرورش مرغ گوشتي از 45 روز به 50 روز و تغيير قيمت عرضه گوشت مرغ، مشکلي در تامين گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

رئيس جهادکشاورزي آذربايجان‌غربي تصريح کرد: در حال حاضر روزانه بيش از 280 تن گوشت مرغ از واحدهاي مرغ گوشتي توليد مي‌شود.

وي عنوان کرد: در ماه گذشته 900 تن گوشت در استان توليد شده است که اميدواريم با توليدات واحدهاي مرغ گوشتي نياز استان به طور کامل تامين شود.

کرامتي به تعداد واحدهاي مرغداري گوشتي موجود در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 840 واحد مرغداري گوشتي، مادر و تخمگذار در استان وجود دارد که از اين تعداد736 واحد مرغ‌گوشتي است.

رئيس جهادکشاورزي آذربايجان‌غربي با اشاره به اينکه تعداد 42 هزار و 213 واحد توليد گوشت قرمز به صورت سنتي و صنعتي در استان فعال است، بيان کرد: سالانه 48 هزار تن گوشت قرمز در استان توليد مي‌شود.

وي گفت: دام زنده از آذربايجان‌غربي به استان‌هاي البرز، قزوين، تهران، قم و مرکزي صادر مي‌شود.

به گزارش تسنيم، آذربايجان‌غربي قطب توليد مرغ کشور با بيش از 750 واحد مرغداري است و 6 زنجيره توليد بزرگ در استان وجود دارد که صفر تا صد موضوع توسط زنجيره‌ها مديريت مي‌شود.

از اسفند ماه 1399 کمبود مرغ و افزايش قيمت آن در سطح استان روي داد که اين امر موجب نگراني مردم و تشکيل صف‌هاي طويل براي خريد شد؛ از هفته جاري تب خريد مرغ در اين استان فروکش و به تعادل رسيده است و شهروندان تمايلي به خريد ندارند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها