عصر آذربایجان

گزارش خبر

واکنش شهرداری تبریز به فیلم جمع‌آوری سگ‌های ولگرد؛ نمی‌توانیم در برابر امنیت شهروندان بی‌تفاوت باشیم

واکنش شهرداری تبریز به فیلم جمع‌آوری سگ‌های ولگرد؛ نمی‌توانیم در برابر امنیت شهروندان بی‌تفاوت باشیم

1400/02/28

عصر آذربایجان- معاون خدمات شهری و اجرائی شهردار تبریز گفت: جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب مطالبه‌ای مردمی و بر اساس بند 15ماده 55 قانون شهرداری‌ها، وظیفه ذاتی و قانونی شهرداری است.

عصر آذربايجان- معاون خدمات شهري و اجرائي شهردار تبريز گفت: جمع‌آوري سگ‌هاي بلاصاحب مطالبه‌اي مردمي و بر اساس بند 15ماده 55 قانون شهرداري‌ها، وظيفه ذاتي و قانوني شهرداري است.

محمدرضا قربانيان تبريزي در واکنش به فيلم جمع‌آوري سگ‌هاي ولگرد تبريز اظهار داشت: مهم‌ترين وظيفه شهرداري تبريز تأمين امنيت شهروندان است که در اين راستا و در جهت رسيدگي به هزاران شکايتي که شهروندان داشته‌اند، اقدام به جمع‌آوري و رهاسازي سگ‌هاي بلاصاحب در بيرون شهر مي‌کنيم.

وي افزود: با توجه به آسيبي که سگ‌هاي بلاصاحب به شهروندان رسانده‌اند و شکايت‌هاي متعددي که در اين خصوص در مراجع قضايي عليه شهرداري مطرح شده، جمع‌آوري سگ‌هاي بلاصاحب در دستور کار معاونت خدمات شهري قرار گرفته است.

وي اضافه کرد: تشويش اذهان عمومي به واسطه جمع آوري سگ‌هاي بلاصاحب امر پسنديده‌اي نيست و به جاي اين کار مي‌توان با هم‌انديشي و هم فکري، نسبت به حل اين معضل شهري و تأمين امنيت شهروندان اقدام کرد.

قربانيان تأکيد کرد: شهرداري تبريز تا به امروز هيچ گونه اقدام به سگ‌کشي انجام نداده و تنها به بيهوشي اين حيوانات توسط پيستول‌هاي بيهوشي، جمع‌آوري و رهاسازي آنها در بيرون از شهر پس از به هوش آمدن سگ‌ها اقدام مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: نمي‌توانيم در برابر تهديد سلامت و امنيت شهروندان بي‌تفاوت باشيم، همين چند وقت پيش اهالي شهرک آخمقيه يک کودک چند ساله را از دست سگ‌هاي ولگرد نجات داده‌اند.

معاون خدمات شهري و اجرائي شهردار تبريز يادآور شد: روزانه صدها تماس مبني بر جمع‌آوري و آسيب رساندن سگ‌هاي بلاصاحب با مرکز 137 شهرداري تبريز گرفته مي‌شود که نمايندگان تشکل‌هاي غيردولتي فعال در اين حوزه مي‌توانند از نزديک مستندات اين تماس‌ها و مطالبات مردمي را مشاهده کنند.

معاون خدمات شهري و اجرائي شهردار تبريز با اشاره به احداث محلي براي نگهداري سگ‌هاي بلاصاحب اعلام کرد: حسب دستور شهردار تبريز، محلي براي جمع‌آوري و نگهداري سگ‌هاي بلاصاحب در نظر گرفتيم که از تشکل‌هاي غير دولتي فعال در اين زمينه نيز دعوت به همکاري مي‌کنيم.

وي اظهار اميدواري کرد با تعامل و همکاري شهرداري، تشکل‌هاي غيردولتي، شهروندان و نهادهاي مربوطه، نسبت به حل اين معضل شهري اقدام شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها