عصر آذربایجان

گزارش خبر

اکسیژن بیماران کرونایی در زنجان تأمین است

اکسیژن بیماران کرونایی در زنجان تأمین است

1400/03/12

عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه "دیگر کمبود اکسیژن در زنجان نداریم" گفت: متاسفانه روند کاهشی کرونا در زنجان به کندی پیش می‌رود.

عصر آذربايجان- رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با بيان اينکه "ديگر کمبود اکسيژن در زنجان نداريم" گفت: متاسفانه روند کاهشي کرونا در زنجان به کندي پيش مي‌رود.

بر اساس آماري که منتشر مي‌شود، بيشترين تاثير بيماري کرونا بر روي دستگاه تنفسي مي‌باشد. از آنجا که اغلب اوقات بيماري‌هاي تنفسي نياز به دستگاه اکسيژن دارند، تامين اکسيژن مورد نياز در مواقعي که بيماري به صورت ناگهاني شيوع پيدا مي‌کند با مشکل مواجه خواهد شد. 

در ابتداي شيوع بيماري کرونا، بيشتر استان‌هاي کشور به دليل ناشناخته بودن بيماري و همچنين شيوع ناگهاني بيماري آمادگي لازم براي مقابله با ويروس نداشتند و در تامين اکسيژن مورد نياز بيماران دچار مشکل بودند. بر همين اساس، استان زنجان نيز از اين موضوع مستثني نبود و اين مسئله سبب بروز مشکلات زيادي شد. 

پرويز قزلباش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان در جمع خبرنگاران با بيان اينکه در حال حاضر در تامين اکسيژن با مشکل مواجه نيستيم، اظهار داشت: تامين اکسيژن بيماران هزينه هنگفتي بر روي سيستم سلامت تحميل کرد. در ابتداي شيوع بيماري در تامين اکسيژن با مشکلات زيادي مواجه شديم.

وي در ادامه افزود: خوشبختانه در پيک سوم و چهارم در تامين اکسيژن مشکل خاصي نبود، با اين حال اميدواريم پيک پنجم اتفاق نيفتد، ولي درصورت اوج گيري مجدد بيماري، از نظر تامين اکسيژن مورد نياز، مشکلي متوجه سيستم سلامت نخواهد شد. 

رئيس دانشگاه علوم پزشکي زنجان تصريح کرد: در ماه گذشته تانکر اکسيژن ساز وارد استان شد که در تامين اکسيژن مورد نياز بسيار حائز اهميت است و به دليل قابل حمل بودن، در صورت نياز اضطراري مي‌تواند در نقاط ديگر نيز مورد استفاده قرار داد. 

وي گفت: در پيک چهارم‌ و پنجم حدود 600 کپسول 10 ليتري و 12 ليتري در اختيار بيماراني که به صورت سرپايي درمان مي‌شدند قرار گرفت و اين عزيزان مي‌توانستند در منزل از کپسول استفاده کنند. اين امر کمک شاياني به کادر درمان بود، چرا که بيماران سرپايي فقط در صورت نياز به تزريق، به بيمارستان مراجعه مي‌کردند. 

قزلباش با بيان اينکه خوشبختانه روند کاهشي در استان زنجان همچنان ادامه دارد عنوان کرد: درحال حاضر تعداد 251 نفر در بيمارستان‌هاي استان بر اثر ابتلا به کرونا بستري هستند. همچنين تعداد 111 نفر به صورت سرپايي و 12 نفر به صورت بستري به تعداد بيماران در شب گذشته افزوده شد. علاوه بر اين تعداد 2 نفر نيز فوت شدند. 

وي در پايان با بيان اينکه همچنان مهم‌ترين عامل کنترل بيماري رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي است خاطرنشان کرد: در برخي موارد عدم رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي مشاهده مي‌شود و اين امر سبب رشد مجدد بيماري خواهد شد. متاسفانه روند کاهشي کرونا به کندي پيش مي‌رود و با اين حال اميدواريم مردم عزيز با آگاهي نسبت به اين مسئله دقت بيشتري در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي داشته باشند تا هرچه سريع‌تر شاهد قطع زنجيره بيماري باشيم.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها