عصر آذربایجان

گزارش خبر

دولت آماده برطرف‌کردن مشکلات مالی پروژه انتقال آب در ارومیه است

دولت آماده برطرف‌کردن مشکلات مالی پروژه انتقال آب در ارومیه است

1400/03/20

عصر آذربایجان- معاون رئیس جمهور گفت: هم اکنون دریاچه وضعیت رضایت‌بخشی نسبت به گذشته دارد و دولت اعلام آمادگی کرده که اگر در همین فاصله باز هم هزینه های پیش بینی نشده مترتب شود آماده برطرف شدن آن است.

عصر آذربايجان- معاون رئيس جمهور گفت: هم اکنون درياچه وضعيت رضايت‌بخشي نسبت به گذشته دارد و دولت اعلام آمادگي کرده که اگر در همين فاصله باز هم هزينه هاي پيش بيني نشده مترتب شود آماده برطرف شدن آن است.

محمدباقر نوبخت امروز در بازديد از تونل انتقال آب به درياچه اروميه اظهار داشت: جاي تقدير است که فرزندان اين آب و خاک در عمق 80 متري در بخش هايي تا زانو در گل و تا کمر در آب بودند تا بتوانند اين ابرپروژه را به پايان برسانند.

وي افزود: يکي از طرح‌هاي احياي درياچه اروميه انتقال 500 تا 600 ميليون مترمکعب آب در سال از پشت سد کاني سيب و رودخانه زاب به درياچه اروميه است که براي آن، بايد بين 35 تا 36 کيلومتر آب منتقل شود.

معاون رئيس جمهور گفت:اين انتقال از زيرزمين به صورت تونل انجام شده که هم اکنون تنها 890 متر از آن باقي مانده است و به نسبت بازديد گذشته که در 12 بهمن ماه از اين پروژه به عمل آمد، قرار شد که کار را به سرعت ادامه دهند.

وي ادامه داد: در بخشي از حفاري‌ها، به آبرفت برخورد شد و در آن شرايط، هم بايد حفاري انجام و هم گل و آب از آن تخليه مي شد که کاري بسيار سخت و دشوار بود اما جاي تقدير است که بيشتر سختي‌هاي آن سپري شده و تنها 890 متر باقي مانده و به نسبت بازديد گذشته حدود 520 متر  حفاري انجام شده است.

نوبخت اظهار داشت: بايد دولت حدود 450 ميليارد تومان به اين پروژه تزريق کند که در حد 500 ميليارد تومان اين بودجه وجود دارد و بايد اين حفاري با سرعت و تا پايان تير به پايان برسد.

وي افزود: هم اکنون درياچه وضعيت رضايت‌بخشي نسبت به گذشته دارد و دولت اعلام آمادگي کرده که اگر در همين فاصله باز هم هزينه هاي پيش بيني نشده مترتب شود آماده برطرف شدن آن است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها