عصر آذربایجان

گزارش خبر

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:

1395/11/03

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.
به گزارش عصرآذربايجان، حجت‎الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‎هاي نماز جمعه  اين شهر ضمن دعوت به رعايت تقواي الهي به عنوان تنها را نجات و سعادت، اظهار داشت: در دوم بهمن سال 57 مسجد اعظم اروميه به توپ بسته شد و تعداد قابل توجهي  از مردم به شهادت رسيدند. وي ضمن گراميداشت ياد شهداي دوم بهمن ماه 57 اروميه و طلب توفيق و سلامتي براي بازماندگان اين حادثه، افزود: حجت‎الاسلام حسني مجاهد نستوه در کنار ساير روحانيان در حادثه مسجد اعظم اروميه تلاش و نقش اول را در اين خصوص ايفا کرد. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي با اشاره به اين مطلب که اروميه يک شهر انقلابي و پيرو خط امام و رهبري است، گفت: بايد اين تلاش‎ها و مجاهدت‌ها را از ياد نبرده و به نسل جديد و آينده انتقال دهيم. وي به جريان انتخابات رياست جمهوري در آمريکا اشاره و اضافه کرد: ترامپ به عنوان چهل و پنجمين فرد رياست جمهوري آمريکا را عهده‎دار شد، البته براي ما فرقي ندارد که رئيس جمهور آمريکا چه کسي باشد. قريشي با اشاره به تلاش برخي از سران و افراد در جامعه براي تطهير چهره کريه آمريکا، خاطرنشان کرد: برخي از افراد اميدوارند که با آمريکا دست دوستي دهيم اما اين مسئله خيالي خام است، چون اختلاف ما و آمريکا يک اختلاف جدي است. وي توضيح داد: ايران پيرو اسلام است و بايد احکام الهي را جاري و ساري کند و در اين ميان آمريکا مجسمه معصيت است، هر دو کانديداي مطرح براي رياست جمهوري آمريکا مجسمه معصيت و فساد بودند و از فساد همديگر مي‎گفتند، ما با آن‎ها نمي‎توانيم ارتباط برقرار کنيم. امام جمعه اروميه گفت: ارتباط ايران و آمريکا مثل ارتباط گرگ و ميش است، مگر اينکه آمريکا ماهيت خود را عوض کند، ولي در اين شرايط ارتباط بين ايران و آمريکا را بايد از ذهن خود بيرون کرده و به آمريکا دل نبنديم. وي افزود: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته، خون شهدا را ناديده گرفته و قلم بطلان بر خون عزيزان خود بزنيم و اين در حالي است که کوتاه آمدن در مقابل آمريکا برخلاف خواست خداوند متعال است. قريشي در بخشي از خطبه‎ها به اهميت تربيت فرزندان اشاره و اضافه کرد: در قيامت از تربيت فرزندان مي‎پرسند و ما والدين در اين خصوص بازخواست مي‎شويم. وي گفت: آموزشگاه‎هايي در سطح شهر است که دروس تربيتي ارائه کرده و زبان آموزش مي‎دهند، در اين ميان پدر و مادر موظف به تحقيق هستند.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها