عصر آذربایجان

گزارش خبر

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:

1395/11/10

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.
به گزارش عصرآذربايجان، حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه اروميه  اظهار داشت: ايام مبارک دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است. وي بر لزوم يادآوري زمان مرگ تاکيد کرد و ادامه داد: شرکت در آئين تشييع پيکر باعث بازنگري در رفتار مي‌شود همچنين فرد به واسطه اينکه به ياد آخرت است براي اصلاح اعمال خود گام برمي‌دارد. اين مسئول با بيان اينکه با شرکت در اين سري مراسم‌ها فرد براي اصلاح خود اهتمام مي‌کند، اضافه کرد: يادآوري روز حساب يکي از مهم‌ترين نتيجه‌هاي شرکت در اين قبيل مراسم‌ها مي‌باشد. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي با اشاره به اينکه شرکت در اين قبيل مراسم‌ها باعث مي‌شود که انسان به هيچ عنوان از هواهاي نفساني خود تبعيت نکند، اضافه کرد: انسان بايد براي روز مرگ خود را از هر نظر آماده کند. امام جمعه اروميه بر لزوم تقويت روحيه گذشت و بخشش تاکيد کرد و ادامه داد: بايد دوستان و آشنايان همچنين اعضاي خانواده در مقابل اشتباه‌هاي يکديگر گذشت داشته باشند. وي بر لزوم زنده نگه داشتن دهه فجر تاکيد کرد و بيان داشت: نسل‌هاي آينده را بايد با ايام الله دهه فجر به معناي واقعي کلمه آشنا کنيم. اين مسئول با بيان اينکه در برخي از ايام و وقايع ابناي بشر حضور خداوند را بدون تفکر احساس مي‌کنند به طوري که چنين روزهايي حق بر باطل چيره مي‌شود، اضافه کرد: چنين روزهايي ايام الله ناميده مي‌شود که دهه فجر هم جزو آنها است. امام جمعه اروميه در بخشي ديگري از سخنان خود با اشاره به حادثه پلاسکو افزود: شهادت آتش نشانان در فروريزي ساختمان پلاسکو غم عظيمي براي ملت ايران است و براي خانواده‌هايشان صبر جميل خواستاريم و با وجود اندوه بزرگ اين واقعه بايد بر خود بباليم که روحيه از خودگذشتگي در مملکت ما نهادينه شده است. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي اظهار داشت: بحث ايمن‌سازي در تمامي ساختمان‌ها و اماکن مسکوني ضروري است ولي متاسفانه قانون گريزي در اين ميان بسيار صورت مي‌گيرد و براي جلوگيري از چنين حوادثي بايد به تمامي قوانين مصوب براي ايمن سازي احترام بگذاريم. امام جمعه اروميه با اشاره به اينکه برخي سايت‌ها و خبرگزاري‌ها اصل موضوع و مسائل در جامعه را تغيير مي‌دهند  اظهار کرد: اين رسانه‌ها جريان‌ها و اخبار را به صورت موثق و کامل انعکاس نمي‌دهند. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي با بيان اينکه نبايد زبان و قلم مؤمن موجب ترس ديگر مومنان باشد  افزود: همکاري با اين رسانه‌ها امکان پذير نيست زيرا ترس از خدشه وارد شدن به حيثيت و آبرو مانع تعامل مسئولان و مردم با آن‌ها مي‌شود. حجت الاسلام قريشي گفت: توزيع کالا بايد منصفانه باشد زيرا کم فروشي يک معصيت محسوب مي‌شود، کم فروشي مختص اصناف و تاجران نيست بلکه همه اقشار در شغل خود مي‌بايست از اين گناه دوري کنند.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها