عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • سیری در استانها//

  غار گلجيک زنجان معجزه اي از جنس آهک
  1399/04/15
  گروه سيري در استان ها:در 35 کيلومتري جنوب غربي زنجان و در نزديکي روستاي زيباي گلجيک ورودي يک غار به چشم مي خورد که جزو قديمي ترين غارهاي منطقه است. مسير منتهي به غار يک مسير پاکوب است که بايد پياده طي شود.
 • اعتیاد به مواد مخدر علت وقوع 87 درصد از جرایم در زنجان است

  اعتیاد به مواد مخدر علت وقوع 87 درصد از جرایم در زنجان است
  1399/04/15
  عصر آذربایجان-استاندار زنجان،گفت: اعتیاد به مواد مخدر بیش از 87 درصد از جرایم در استان را به خود اختصاص می‌دهد.
 • زلزله طارم؛ زخم 30 ساله‌اي که هنوز تازه است

  زلزله طارم؛ زخم 30 ساله‌اي که هنوز تازه است
  1399/04/08
  گروه گزارش:31 خرداد سال 69 سالروز تکرار قصه پرغصه زلزله 7.4 ريشتري در طارم است، شبي که با ترکيدن بغض زمين بيش از 1500 نفر صبح فردا را نديدند و 3000 زخمي هم يادگار آن روزها است، روزي که يادآوري آن هنوز هم داغ دل مردمان ديار زيتون را تازه مي‌کند. در اولين ساعت آخرين روزي که فصل بهار برچيده مي‌شد، زلزله نيز بساط تعداد بسياري از خانواده‌هاي شهرستان طارم را برچيد، زمين غريد، خاک لرزيد، شهر درهم کوفته شد، سقف‌ها فرو ريخت، ديوارها شکست، سنگ و چوب و آهن، دست و پا و سر و سينه پيرزن و پيرمرد، نوزاد و نوپا را کوبيد.
 • سيري در استان ها//

  ميل خويين، برج راهنماي مسافران زنجان در قرون ميانه ايران
  1399/04/08
  گروه سيري در استان ها: ميل خويين از آثار تاريخي زنجان در روستاي خويين است که معماري منحصربه فردي داشته و آن را به دوره سلجوقيان نسبت داده‌اند.
 • ۶۶ درصد از اقلام صادراتی زنجان به کشور ترکیه است

  ۶۶ درصد از اقلام صادراتی زنجان به کشور ترکیه است
  1399/04/04
  عصر آذربایجان-رئیس سازمان صمت زنجان، با بیان اینکه 66 درصد از اقلام صادراتی استان زنجان به کشور ترکیه و 13 درصد به کشور عراق صادر می‌شود، گفت: 13 کشور جدید به مقاصد صادراتی استان افزوده شده است.
 • رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان:

  شرایط اقتصادی کشور ورزش پهلوانی را از پا انداخت
  1399/04/03
  عصر آذربایجان-رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان با انتقاد از عدم استقبال جوانان به این رشته گفت: شرایط اقتصادی کشور این اجازه را به علاقه‌مندان نمی‌دهد تا وارد این رشته شوند چراکه یکی از شرایط حضور در این رشته دل نبستن به مادیات است.
 • سیری در استان ها//

  طارم سرزمين آتشکده‌ هاي باستاني
  1399/04/02
  گروه سيري در استان ها:در ايران بناهاي مذهبي و آئيني زيادي وجود دارد. نوعي معروفي از آن‌ها که مربوط به دين زرتشتي است، چهار طاقي ناميده مي‌شود و شهر طارم سرزمين چهار طاقي‌ها در ايران است
 • رئیس کل دادگستری زنجان:

  ۱۸ واحد تولیدی تعطیل در زنجان توسط دستگاه قضایی احیا شد
  1399/04/02
  عصر آذربایجان-رئیس کل دادگستری زنجان گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۸ شرکت و صنایع تعطیل توسط دستگاه قضایی استان زنجان احیا و وارد چرخه تولید شد.
 • سيري در استان ها//

  غار کتله‌خور خدابنده
  1399/03/25
  گروه سيري در استان ها:غار کتله‌خور غاري است خشکي -آبي که در استان زنجان، شهرستان خدابنده و در 80 کيلومتري جنوب قيدار و 173 کيلومتري شمالهمدان و 410 کيلومتري تهران و 5 کيلومتري شهر گرماب واقع است.
 • رييس دانشگاه علوم‌پزشکي استان زنجان:

  ميانگين بيماران بستري کرونايي در زنجان افزايش يافته است
  1399/03/25
  گروه خبر: رييس دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان گفت: طي چند روز اخير شمار مبتلايان به کرونا در اين استان در بخش بستري و سرپايي افزايش يافته، بطوري که متوسط بيماران بستري از 30 نفر تا 2 هفته گذشته، اکنون به بيش از 40 نفر رسيده است.
 • دودکش جن جاذبه اي عجيب در زنجان

  دودکش جن جاذبه اي عجيب در زنجان
  1399/03/18
  گروه سيري در استانها:در نزديکي شهرستان ماهنشان استان زنجان جاذبه اي مرموز و عجيب قرار گرفته است، بنايي که ردي از جن و ديو را بر چهره دارد و بومي ها ساختش را کار جنيان مي_دانند به همين دليل است که به آن دودکش جن مي گويند.
 • استاندار:

  زنجان شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری دارد
  1399/03/13
  عصر آذربایجان-- استاندار زنجان گفت: وضعیت این استان، متفاوت بوده و شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری دارد به‌گونه‌ای که بسیاری از واحدهای تولیدی که در این استان ایجاد شده‌اند در آینده نزدیک، بِرَند و نماد معروفی می‌شوند.
 • آلا داغ لار، کوه هاي رنگي زنجان

  آلا داغ لار، کوه هاي رنگي زنجان
  1399/03/11
  گروه سيري در استانها:احتمالا تا به حال تصاويري از کوه ها و خاک هاي رنگي را ديده باشيد که کشورهاي خارجي جزو جاذبه هايشان آن را معرفي مي کنند اما جالب است بدانيد که نمونه اي فوق العاده از اين مناطق در کشور خودمان وجود دارد.
 • ترافیک سنگین در جاده های زنجان حاکم است

  رئیس پلیس راه استان زنجان:
  1399/03/06
  عصر آذربایجان- رئیس پلیس راه استان زنجان، گفت: با توجه به شروع سفرها ، ترافیک سنگین در جاده های استان زنجان حاکم است.
 • نوستالژي زنجان قديم در خانه هاي تاريخي

  نوستالژي زنجان قديم در خانه هاي تاريخي
  1399/02/28
  گروه تاريخي:خانه هاي تاريخي به عنوان گنجينه ارزشمند از ميراث فرهنگي جامعه داراي اثرات مثبتي بوده و مي توانند به عنوان جاذبه هاي گردشگري مورد توجه قرار گيرند.
 • سيري در استان ها

  عمارت دارايي در بافت تاريخي زنجان
  1399/02/28
  گروه سيري در استانها:عمارت دارايي در بافت تاريخي شهر زنجان قرار گرفته ، ظاهراً اين بخش از شهر در اواخر دوره فاجار و اوائل حكومت رضا خاني تقريباً مقارن با اواخر جنگ جهاني دوم از سوي دولت وقت بصورت مجموعه اي به اماكن و ساختمانهاي دولتي اختصاص مي يابد كه عبارت بودند از عمارت دارايي در باغي معروف به همين نام ، بناي دخانيات ، اداره غله ، انبار قند و شكر.
 • مدیرکل زندان های استان زنجان:

  ۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد
  1399/02/26
  عصر آذربایجان-مدیرکل زندان های استان زنجان،گفت: تاکنون بیش از ۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان زنجان جمع آوری شده است.
 • سيري در استانها//

  شنايي با گنبد سلطانيه در زنجان
  1399/02/21
  گروه سيري در استانها:گنبد سلطانيه در زنجان است و مطابق با بررسي هايي انجام شده از لحاظ ارتفاع بعد از کليساي سانتا مارياي ايتاليا و مسجد اياصوفيه ترکيه سومين گنبد معروف جهان شناخته شده است و همچنين از آن به عنوان بزرگترين گنبد آجري تاريخي در ايران ياد مي کنند؛ براي آشنايي بيشتر با اين جاذبه هاي منحصر به فرد با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.
 • مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

  کودکان کار جذب، سازماندهی و حمایت می‌شوند
  1399/02/21
  عصر آذربایجان- مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا، بسته‌های بهداشتی در اختیار کودکان کار قرار می‌گیرد.
 • ن رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه‌داران اتومبیل زنجان

  خواب بهاری بازار مسکن زنجان
  1399/02/18
  عصر آذربایجان- رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه‌داران اتومبیل زنجان گفت: در حال حاضر بازار مسکن زنجان در رکود است.
 • قلعه سانسيز زنجان با گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي

  قلعه سانسيز زنجان با گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي
  1399/02/14
  گروه سيري در استانها: قلعه سانسيز (قلعه گبري) از قلعه هاي نسبتاً بزرگ دوران اوايل و مياني اسلامي در استان زنجان محسوب مي گردد که اين محوطه شامل بقاياي استحکامات تدافعي در حاشيه رودخانه و بربلندي يک تپه طبيعي مرتفع و چندين تپه کم ارتفاع تر در جنوب و شمال آن است.
 • بیمه شدگان تامین اجتماعی زنجان خدمات را غیرحضوری دریافت کنند
  1399/02/03
  مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور، ثبت هرگونه درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز و کمک ازدواج نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی قابل انجام است.
 • مجموعه تفریحی ائل داغی
  1399/01/31
  مجموعه تفریحی ائل داغی که از آن به عنوانی بام زنجان نیز یاد می‌شود، در شمالی‌ترین ناحیه زنجان در دامنه کوه گاوازنگ قرار گرفته و یکی از مراکز تفریحی و گردشگری این شهر به‌شمار می‌رود. این مجموعه دارای تمام امکانات رفاهی و تفریحی از قبیل آلاچیق‌های چوبی، کافی‌شاپ، قایق‌سواری، رستوران، آسیاب، آبشار مصنوعی است.
 • کرونا و تنگی نفس مطبوعاتی‌ها
  1399/01/31
  پیکر نحیف مطبوعات پس از دست به گریبان بودن با مشکلاتی همچون گرانی کاغذ، این بار گرفتار شیوع ویروس کرونا شده و فعالان این حوزه با آسیب‌های مضاعفی مواجه شده‌اند.
 • همگان برای اعتلای نهاد انسان ساز آموزش و پرورش تلاش کنند
  1399/01/27
  استاندار زنجان گفت: آموزش و پرورش نهاد انسان سازی است که باید در راه اعتلای آن همه اهتمام کنیم و این دستگاه طی سال گذشته در استان توفیقات خوبی داشت.
 • بقعه قیدار نبی
  1399/01/24
  بنای آرامگاهی قیدار نبی در جنوب غربی شهرستان قیدار (خدابنده) و در دامنه ارتفاعات با همین نام قرار دارد اینبنا متعلق به قیداربن اسماعیل بن ابراهیم (علیه السلام) از پیامبران است، این مسئله با استشهاد 65 نفر ز علمای طراز اول مورد تأیید قرار گرفته و بدین ترتیب شایعه اختصاص بنا به قبر بلغارخاتون زن غازان خان مغول مردود شده است.
 • چه روش‌هایی برای پیشگیری از سرمازدگی بهاره وجود دارد؟
  1399/01/21
  مدیر جهادکشاورزی ابهر گفت: روش‌های مختلفی برای جلوگیری از سرمازدگی بهاره وجود دارد که با اتخاذ آن‌ها می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد.
 • مسجد چهل ستون زنجان
  1398/12/25
  مسجد چهل ستون زنجان از مساجد تاریخی این شهر است. این مسجد در بافت بازار بالای زنجان در ضلع جنوب شرقی مسجد جامع زنجان در راسته معروف به راسته‌ی حجت‌الاسلام قرار دارد. این مسجد یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین حوزه‌های علمیه ایران در دوره قاجار بوده و توسط یکی از علمای معروف آن زمان بنام ملا علی قارپوز آبادی ساخته شده است.
 • گردش چرخ‌هاي صنعت زنجان با عبور از گردنه‌هاي تحريم
  1398/12/06
  سرويس اقتصادي: با قرار گرفتن در سال "رونق توليد" و تاکيد بر باور توانمندي داخلي و کاهش اتکا به منابع نفتي، حمايت از واحدهاي توليدي و صنعتي استان زنجان در دستور کار مديران قرار گرفته و با توجه به حجم سرمايه‌گذاري، ايجاد واحدهاي جديد و به چرخه توليد بازگشتن واحدهاي تعطيل آن هم در شرايطي که ظالمانه‌ترين تحريم‌ها بر کشور وارد مي‌شود، نشان از گردش چرخ‌هاي صنعت در اين استان دارد. رهبر معظم انقلاب اسلامي، سال 98 را به عنوان سال رونق توليد نامگذاري کردند البته ايشان چندين سال است که به تقويت توليد داخل، رشد اقتصادي کشور و کاهش اتکا به نفت، تاکيد دارند.
 • منتخبين مجلس يازدهم در استان هاي آذربايجان شرقي، اردبيل و زنجان
  1398/12/04
  گروه گزارش: با اتمام شمارش آراء يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نتايج شمارش و تجميع آرا در حوزه‌هاي انتخابيه آذربايجان شرقي، اردبيل و زنجان به شرح ذيل مي باشد:
 • توجه به گردشگري معدن گامي رو به جلو در توسعه زنجان
  1398/12/04
  گروه اجتماعي: گردشگري معدن يکي از مزيت‌هاي حوزه گردشگري هر شهر محسوب مي‌شود که توجه به آن‌، مي‌تواند گامي رو به جلو در توسعه همه جانبه باشد. يکي از مهم‌ترين بخش‌هايي که مي‌تواند در اقتصاد هر کشور در قرن بيست و يکم نقش بسيار موثري را ايفا کند، گردشگري است. صنعت گردشگري بزرگ‌ترين صنعت خدماتي جهان از نظر درآمدزايي شناخته شده است. رشد اين صنعت، همواره آثار زيست‌محيطي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي زيادي را به‌دنبال داشته است.
 • هيات وزنه‌برداري زنجان خانه ندارد
  1398/11/15
  گروه گزارش: رييس هيات ورزش وزنه‌برداري استان زنجان گفت: اين رشته ورزشي زنجان به رغم داشتن ورزشکاران توانمند از نبود خانه وزنه‌برداري در مضيقه است.
 • درمان مشکلات مالیاتی، نسخه واحد ندارد
  1398/10/26
  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمانی امور مالیاتی گفت: هر پرونده‌ای ممکن است مشکلات خاص به خود را داشته باشد ولی نمی‌توان نسخه واحدی برای پرونده‌ها مطرح شود.
 • عملکرد شهيد سليماني در مقابله با استکبار و کمک به مقاومت درخشان بود
  1398/10/22
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه هر چه قدر در بيان فضائل اخلاقي و انساني شهيد سليماني صحبت کنيم، کم گفته‌ايم، گفت: آثار و برکات وي در طول هشت سال دفاع مقدس، در مقابله با منافقين، کفر جهاني، صهيونيسم بين‌المللي و کمک به جبهه مقاومت بسيار درخشان است.
 • دل‌هايي لرزان زير سقف خانه‌هايي سست
  1398/10/15
  گروه اجتماعي: 153 روستاي استان زنجان با بيش از 18 هزار مسکن روي 42 گسل بزرگ و کوچک قرار دارد که فقط 28 درصد از اين مساکن مقاوم‌سازي شده است که در صورت فعال شدن هر کدام از اين گسل‌ها حوادث مهيبي براي روستانشينان استان رقم مي‌خورد.
 • کشور براي گشايش اقتصادي نبايد معطل کشورهاي ديگر باشد
  1398/10/08
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به سفر رئيس جمهور کشورمان به ژاپن گفت: هر چند اين سفر در پاسخ به سفر نخست وزير اين کشور به ايران بود، اما کشور ما نبايد معطل گشايش اقتصادي از طريق کشورهاي ديگر از جمله اتحاديه اروپا باشد.
 • دریافت حقوق دولتی از معادن زنجان رشد قابل توجهی دارد
  1398/10/05
  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: دریافت حقوق دولتی بابت معادن این استان از سال ۹۴ به بعد رشد قابل توجهی داشته و طی سال‌های ۹۴ تا ۹۷ به ترتیب ۷۰ ، ۱۱۰ ، ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیارد ریال وصول شده است.
 • بافته هاي مردان نمکي
  1398/10/01
  گروه سيري در استان ها: برنامه حفاظت مجموعه بافته‌هاي مردان نمکي به عنوان يکي از ارزشمندترين و بهترين مجموعه بافته‌هاي باستان شناسي ايران اجرا شد.
 • افزایش 3 هزار نفری مستمری‌‌بگیران بهزیستی زنجان
  1398/09/27
  مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 3 هزار مددجوی پشت نوبتی بهزیستی که در گروه دهک یک، 2 و 3 قرار داشتند به چرخه دریافت مستمری پیوستند.
 • آستين‌هاي بالا براي بازگرداندن معتادان به زندگي
  1398/09/17
  گروه اجتماعي: مسؤولان استان زنجان در دستگاه‌هاي مختلف اجرايي با تلاش‌ها و برنامه ريزي‌هايي، آستين‌هاي خود را براي پيشگيري از ابتلا به اعتياد و بازگرداندن معتادان به زندگي بالا زده‌اند.
 • نام‌نویسی ۶۵ نفر تا روز چهارم برای انتخابات مجلس یازدهم قطعی شد
  1398/09/14
  رئیس ستاد انتخابات استان زنجان از ثبت نام قطعی مجموع ۶۵ داوطلب تا پایان روز چهارم در حوزه‌های انتخابیه استان زنجان خبر داد.
 • حمام يامچي بناي تاريخي فراموش شده در زنجان
  1398/09/03
  گروه سيري در استان ها: يکي از بناهاي تاريخي که در زنجان به دست فراموشي سپرده شده است حمامي است در بخش زنجانرود که در روستاي يامچي قرار دارد و با گذشت چندين صده همچنان سقف و ديوارهاي خود را حفظ کرده است اما در برابر بي‌توجهي‌ها در حال حاضر زباله‌داني بيش نيست.
 • فرشته‌ای که به دلیل قصور پزشکی، زمینی نشد
  1398/08/12
  با لبخند به برگه آزمایش در دست خود نگاه می‌کند و غرق در خیالات شیرین خود، واکنش همسرش را در مواجهه با خبر اولین ثمره زندگی‌شان تصور می‌کند. همچنان که در حال قدم زدن است با ذوق به لباس‌های کودکانه پشت ویترین مغازه نگاه کرده و به سمت خانه حرکت می‌کند.
 • جوانان و نخبگان در برابر ايجاد ياس بيگانه‌پرستان، هوشيار باشند
  1398/07/21
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: جوانان و مسئولان بايد در برابر آن‌هايي که با تفکر بيگانه‌پرستي و با مکتب شرق و غرب، تربيت شده و براي ايجاد ياس و خروج نخبگان از کشور تلاش مي‌کنند، هوشيار باشند.
 • نرخ بیکاری در زنجان به ۵ درصد رسید
  1398/07/20
  مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری در استان زنجان در شش ماه امسال از ۷.۲ درصد به ۵.۲ درصد رسیده است.
 • چرا فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان قانوني نيست
  1398/07/15
  گروه گزارش: فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان رد حالي غيرقانوني عنوان مي‌شود که دست‌اندرکاران اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان قانوني است.فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در استان زنجان در حالي حاشيه ساز شده که مسئولان اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان جنبه قانوني دارد اما اداره کل ورزش و جوانان اسنان زنجان بر غيرقانوني بودن اين فعاليت‌ها تاکيد دارد به طوري که علي خليلي در جمع خبرنگاران فعاليت اين انجمن را غيرقانوني دانسته بود.
 • هفت سندي که تاريخچه حسينيه اعظم زنجان را تاييد مي‌کند
  1398/06/27
  گروه تاريخي: محقق زنجاني گفت:هفت سند معتبر مکتوب در خصوص حسينيه اعظم زنجان وجود دارد که تاريخچه آن را بيان مي‌کند.
 • 40 پله ساساني مشرف به جزيره‌اي شگفت‌انگيز
  1398/06/24
  گروه سيري در استان ها: گلابر؛ اين روستاي تاريخي زيبا که در 52 کيلومتري جنوب زنجان واقع شده است، يکي از زيبايي‌هاي بکري است که تاکنون آن‌طور که بايد شناخته نشده است
 • آرای نمایندگان باید شفاف‌سازی شود/ اطلاع از رأی نمایندگان حق مردم است
  1398/06/23
  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که آرای نمایندگان موجب ایجاد اختلاف نشود باید شفاف‌سازی شود.
 • اروپايي‌ها اراده‌اي براي عمل به تعهدات خود ندارند
  1398/06/17
  گروه خبر: امام جمعه زنجان بدعهدي آمريکا و امروز و فردا کردن اروپا را يادآور شد و گفت: هر دو اين قدرت‌ها به معاهده امضا شده با ايران پشت کرده و در واقع عهدشکني کرده‌اند چرا که اروپايي‌ها اراده‌اي براي عمل به تعهدات خود ندارند.
 • گاوازنگ زنجان بر مدار تغيير
  1398/06/17
  گروه سيري در استان ها: مجموعه تفريحي- توريستي گاوازنگ زنجان پس از 23 سال بي تکليفي تا دو هفته آينده تعيين تکليف مي شود تا پروژه هاي آن اجرايي شود.
 • عزاداری‌های زنجانی نمونه مکتب فکری تاثیرگذار در جامعه است
  1398/06/14
  فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: عزاداری‌های مردم استان زنجان در ایام محرم نمونه یک مکتب فکری تاثیرگذار در جامعه است و همه ساله عاشقان و دلباختگان اباعبدالله‌الحسین در این روزها، حماسه‌ای به یادماندنی خلق می‌کنند.
 • هنري که در شهر خود غريب است
  1398/06/06
  گروه گزارش: گليم‌بافي،زيباترين صنعت دست زنجاني‌ها است که در خود زنجان به دليل فعاليت اکثر خانواده‌ها،کمتر مورد توجه است.
 • چشمه معدني وننق زنجان
  1398/06/03
  گروه سيري در استان ها: چشمه معدني وننق زنجان در حدود 21 كيلومتري جاده زنجان – ميانه و در دهكده وننق واقع شده است و راه آن از ميان كشتزارها و تپه‌‌هاي متعدد مي‌گذرد. چشمه بر بالاي تپه‌اي كه 200 متر ارتفاع دارد، قرار گرفته است.
 • توریسم بهترین جایگزین برای صنعت نفت کشور است
  1398/05/31
  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت توریسم بهترین جایگزین برای صنعت نفت کشور در شرایط کنونی است.
 • زيبايي هاي دشت سهرين زنجان
  1398/05/27
  گروه سيري در استان ها: زيبايي ها و جاذبه هاي طبيعي دشت سهرين با داشتن گونه هاي جانوري ارزشمندي در دل خود چون آهوان، بي صبرانه در انتظار طبيعت گردان و گردشگران است تا جلوه هاي با ارزش خود اعم از گياهي و جانوري را به نمايش بگذارد.
 • طرح توسعه امامزاده اسماعيل شناط مطالبه چندين ساله مردم ابهر
  1398/05/14
  گروه سيري در استان ها: فرماندار ابهر گفت: طرح توسعه امامزاده اسماعيل شناط، مطالبه چندين ساله مردم اين شهرستان است. علي حيدري در جلسه بررسي نهايي طرح جامع توسعه آستان مقدس حرم امام‌زاده اسماعيل شناط ابهر، تاکيد کرد: طرح توسعه اين امام‌زاده در پروسه اداري گرفتار بود که با پيگيري‌هاي صورت گرفته طرح نهايي احداث شبستان و الحاق شبستان جديد به قديم مورد تاييد و تصويب استان قرار گرفت.
 • اميد آفريني موجب استفاده حداکثري از ظرفيت ها مي شود
  1398/04/30
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان به ضرورت تقويت اميد در جامعه تاکيد کرد و گفت: اميد آفريني موجب استفاده درست و حداکثري از ظرفيت‌هاي جامعه مي شود.
 • موانع حقوقی مانع توسعه منطقه گردشگری گاوازنگ زنجان می‌شود
  1398/04/19
  رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان گفت: موانع حقوقی حل نشده از گذشته تا به امروز با معارضین سبب عدم پیشرفت منطقه گردشگری گاوازنگ زنجان شده است.
 • بازار قديمي زنجان
  1398/04/16
  گروه سيري در استان ها: بازار زنجان را طولاني‌ترين بازار ايران مي‌نامند. اين بازار که بر اساس اسناد تاريخي ساخت آن در سال 1205 قمري و در دوران آقامحمد خان قاجار آغاز شده، در سال 1213 قمري در زمان حکومت فتحعلي شاه قاجار به بهره برداري رسيد و بعدها چندين سرا، مسجد، گرمابه و… به مجموعه بازار بالا که مشتمل بر بازار قيصريه، بازار بزازها، حجت الاسلام، امامزاده و عبدالعلي بيک است، افزوده شد.
 • آژير خطر کم آبي خاموش نشده است
  1398/04/09
  گروه اجتماعي: بارندگي هاي قابل توجه بهار امسال اگر چه نعمات فراواني را براي بخش هاي مختلف کشور داشت اما نمي توان از تاثير منفي آن بر افکار عمومي مبني بر ورود به ترسالي، رفع معضل بي آبي و کم آبي و عدم نياز به صرفه جويي و مديريت مصرف غافل شد، ذهنيتي که اصلاح آن نيازمند ورود کارشناسان، دستگاه هاي مرتبط و رسانه هاي جمعي است.
 • صادرات چاقوي زنجان در هاله‎اي از ابهام
  1398/04/05
  گروه گزارش: در حال حاضر وضعيت صادرات چاقوي زنجان مطلوب نبوده و قوانين درستي در اين زمينه براي حمايت از صنعتگران وجود ندارد.
 • متوليان مساجد سعه صدر داشته باشند
  1398/03/26
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: متوليان مساجد سعه صدر داشته باشند.
 • مسجد جامع قروه اثري ارزشمند در ابهر
  1398/03/26
  گروه سيري در استان ها: روستاى قِروه در فاصله 16 کيلومترى شرق ابهر و در امتداد رودخانه ابهررود به طرف تاکستان قرار دارد. بيش‌تر خانه‌هاى اين روستا روى صخره‌هايى بنا شده‌اند که زيربناى روستا را تشکيل مى‌دهند.
 • ملت ايران همواره حامي گفتمان امام هستند
  1398/03/19
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه ملت ايران هميشه و در همه حال پايبند گفتمان امام و حامي انقلاب هستند، گفت: بايد با همبستگي ملي و وحدت در کنار هم، براي ساختن ايراني آباد و آزاد و پيشرفته تلاش کنيم.
 • ماه‌نشان، زيباي خفته در جوار قزل‌اوزن
  1398/03/19
  گروه سيري در استان ها: ماه‌نشان، اين زيباي 4000 ساله و با وقار که در چهار فصل سال همچون نگيني در غرب استان زنجان مي‌درخشد، حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد و نوروز هر سال چشم انتظار گردشگراني است که چندصباحي دل در گروي اين همه زيبايي ببندند، صبح خود را با بوي نان تازه و دم‌نوش‌هاي کوهي آغاز کنند و آغازيدن دوباره زمين را جشن بگيرند.
 •  

  253 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان زنجانی پرداخت شد
  1398/02/26
  معاون خدمات صندوق بیمه ای بانک کشاورزی استان زنجان گفت: بیش از 253 میلیارد ریال غرامت ناشی از خسارت سیل و سرمازدگی محصولات در سال زراعی 97 – 96 به کشاورزان، دامداران و بهره برداران خسارت دیده پرداخت شد.
 • کوه باباگيلدر زنجان و چال زنجان
  1398/02/22
  گروه سيري در استان ها: باباگيلدر زنجان با ارتفاع 2850 متر، در 95 کيلومترى جنوب غربى زنجان و در غرب روستاى حلب از توابع دهستان انگوران واقع شده و سرچشمه? اصلى رود حلب است.
 • جولان دلالان در گندمزارهاي زنجان
  1398/02/16
  سرويس اقتصادي: با نزديک شدن به زمان برداشت و خريد تضميني گندم در زنجان، شايعه پيش خريد گندم توسط دلالان استانهاي همجوار بانرخ هر کيلوگرم 25 تا 30هزار ريال نقل محافل شده است و با اينکه مصداقي در برخي شهرستانها ندارد اما در ماهنشان واسطه ها در حال عقد قرارداد با گندم کاران هستند.
 • مردان نمکي زنجان پرده از هويت تاريخي زنجان بر مي‌دارند
  1398/01/25
  گروه سيري در استان ها: مردان نمکي زنجان پرده از هويت تاريخي زنجان بر مي‌دارند، پوشينه هاي طرح دار رنگي، چاقوي بسته شده به کمر مرد نمکي، پا پوش‌ها و موهاي بلند اين موميايي‌ها بيانگر تمدن کهن اين سرزمين است.
 • توزیع گوشت تنظیم بازار، قیمت گوشت را کنترل کرد
  1398/01/24
  رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به توزیع مستمر کالای اساسی در استان گفت: توزیع گوشت، موجب کنترل قیمت گوشت شد.
 • زنجان شهر جاذبه هاي تاريخي
  1397/12/21
  گروه سيري در استان ها: زنجان به عنوان ميزبان مهربان داراي جاذبه هاي تاريخي بيشماري است که هر کدام قصه خودش را دارد.
 • اتمام طرح دو خطه کردن محور زنجان ـ سلطانیه، نیازمند تلاش مسئولان
  1397/12/16
  فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: توسعه شریان‌ ‌ ها ی جاده‌ای می‌تواند به توسعه زیرساخت‌های اقتصادی منتهی شود، امیدواریم با انجام پیگیری‌های مستمر در راستای اتمام طرح دو خطه کردن محور زنجان ـ سلطانیه اقدامات موثری از سوی متولیان امر انجام گیرد .
 • فعاليت هاي نظارتي در بازار کافي نيست
  1397/12/12
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به فعاليت گروه‌هاي نظارت در سطح بازار گفت: به نظر اين فعاليت‌ها کافي نيست و قاطعيت و چشمان بيدارتري لازم داريم.
 • در این سرای بی‌کسی، کسی به در نمی‌زند
  1397/12/07
  این روزها بسیارند مادرانی که در انتظار به آغوش کشیدن فرزندان‌شان، دست‌های‌شان را گشوده‌اند اما جز چند قطره اشک که بر پهنه صورت‌شان خشک شده است گرمای دیگری را احساس نکردند، مادرانی که با نگاه خسته خود چشم انتظارند، تا بار دیگر جمله زیبای مادر را از زبان جگر گوشه‌های خود بشنوند.
 • اروپا و آمريکا غيرقابل اعتماد و در قبال ايران هدف مشترک دارند
  1397/12/05
  گروه خبر: امام جمعه زنجان به ياوه‌گويي‌هاي فرانسه و آلمان اشاره کرد و گفت: بايد حواسمان باشد آنها نيز قابل اطمينان نيستند و هدف برنامه آنها به گفته صدر اعظم آلمان يکي است.
 • مادران شهدا، پرچم‌داران مکتب حسینی هستند
  1397/12/04
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: مادران شهدا پرچم‌داران مکتب حسینی هستند، زیرا در دامان خود مردانی را تربیت کردند که با ایثار خون خودشان موجب احیای دین شدند.
 • راهپيمايي 22 بهمن عرصه اعلام قدرت نرم ملت ايران است
  1397/11/28
  گروه خبر: امام جمعه زنجان راهپيمايي 22 بهمن را عرصه اعلام قدرت نرم ملت ايران برشمرد و گفت: راهپيمايي 22 بهمن اعلام قدرت ملت ايران در مقابل دشمنان بود.
 • رخت عزا بر تن درختان هندوستان ایران
  1397/11/25
  قاچاق چوب یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهرستان طارم است که این روزها به یک نگرانی عمده برای مردم تبدیل شده است.
 • شاخص‌های پزشکی امروز قابل مقایسه با دیروز نیست
  1397/11/21
  رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، تجهیزات و امکانات امروز در حوزه پزشکی قابل مقایسه با دیروز نیست و این رشد شاخص‌ها، دستاورد مهم انقلاب در حوزه پزشکی است.
 • امام زاده سيد ابراهيم

  امام زاده سيد ابراهيم
  1397/11/14
  گروه سيري در استان ها: امامزاده سيد ابراهيم زنجان در ضلع جنوبي امام خميني شهر زنجان يکي از بقاع متبرکه و مهم شهر واقع شده است.
 • قلعه سانسيز گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي

  قلعه سانسيز گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي
  1397/11/07
  گروه سيري در استان ها: قلعه سانسيز (قلعه گبري) از قلعه هاي نسبتاً بزرگ دوران اوايل و مياني اسلامي در استان زنجان محسوب مي گردد که اين محوطه شامل بقاياي استحکامات تدافعي در حاشيه رودخانه و بربلندي يک تپه طبيعي مرتفع و چندين تپه کم ارتفاع تر در جنوب و شمال آن است.
 • موضوع فضای مجازی خلأ قانونی دارد
  1397/11/06
  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع فضای مجازی خلأ قانونی دارد.
 •  

  دغدغه هاي هنرمندان زنجاني
  1397/11/01
  گروه گزارش: دغدغه هاي هنرمندان زنجاني در ديدار با استاندار مطرح شد که نداشتن اطلس فرهنگي و نبود فضاي لازم براي برگزاري جلسات فرهنگي از جمله اين دغدغه ها بود.
 • دودکش جن جاذبه اي عجيب در زنجان

  دودکش جن جاذبه اي عجيب در زنجان
  1397/10/30
  گروه سيري در استان ها: در نزديکي شهرستان ماهنشان استان زنجان جاذبه اي مرموز و عجيب قرار گرفته است، بنايي که ردي از جن و ديو را بر چهره دارد و بومي ها ساختش را کار جنيان مي_دانند به همين دليل است که به آن دودکش جن مي گويند.
 • افزایش ۱۹۶ درصدی بارش‌ها در زنجان؛ هیچ چشم‌اندازی برای جبران کمبود آب در استان وجود ندارد

  افزایش ۱۹۶ درصدی بارش‌ها در زنجان؛ هیچ چشم‌اندازی برای جبران کمبود آب در استان وجود ندارد
  1397/10/27
  مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: متوسط بارش استان از اول مهرماه تا ۲۵ دی ‌ماه ۱۳۵ میلی متر است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۶ درصد افزایش داشته است.
 • بدهی 250 میلیارد تومانی به پیمانکار پروژه راه‌آهن زنجان - قزوین

  بدهی 250 میلیارد تومانی به پیمانکار پروژه راه‌آهن زنجان - قزوین
  1397/10/26
  سرپرست راه‌آهن شمال‌‎غرب، از بدهی 250 میلیارد تومانی به پیمانکار پروژه راه‌آهن زنجان – قزوین خبر داد و گفت: در صورت تأمین مالی، این پروژه تا شهریور سال آینده افتتاح می‌شود.
 • ايستادگي و مقاومت در مقابل دشمن هزينه دارد

  ايستادگي و مقاومت در مقابل دشمن هزينه دارد
  1397/10/16
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان عقب‌نشيني و ايستادگي را در مقابل داراي هزينه دانست و گفت: هزينه ايستادگي و مقاومت عزت و هزينه عقب‌نشيني ذلت است.
 • رخ زيبايي که بعد از 40 سال نمايان شد

  رخ زيبايي که بعد از 40 سال نمايان شد
  1397/10/16
  گروه سيري در استان ها: اين روزها گنبد سلطانيه زواياي جديدي از عظمت خود را به نمايش گذاشته و با کنار رفتن لايه‌اي که چهل سال پيش بر روي زيبايي‌هايش کشيده شده بود پذيراي علاقه‌مندان به معماري ايراني اسلامي است. اينجا تجلي‌گاه هنر و معماري اصيل ايراني و اسلامي است، هنري برگرفته از فرهنگ و تمدن ايراني و آميخته با آرايه‌هاي بي‌بديل معماري اسلامي، نقوشي که زندگي را مي‌توان در زيبايي‌هاي خيره‌کننده‌اش به عينه ديد. اينجا گنبد عظيم و تاريخي سلطانيه است.
 • زنجان استاني جذاب براي سرمايه گذاري خارجي

  زنجان استاني جذاب براي سرمايه گذاري خارجي
  1397/10/10
  سرويس اقتصادي: طبق گزارش بررسي‌هاي معاونت اقتصادي مرکز پژوهش ‌هاي مجلس شوراي اسلامي، زنجان رتبه سوم کشور در تامين امنيت سرمايه‌گذاري خارجي را داشته و برابر اعلام نظر رسمي اتاق بازرگاني کشور، سومين استان در بهبود فضا و محيط کسب و کار است.
 • انتقاد همراه با راهکار باشد

  انتقاد همراه با راهکار باشد
  1397/10/04
  استاندار زنجان گفت: توجه ویژه به ۳۹ پروژه در استان وجود خواهد داشت.
 • بخشي از مشکلات اقتصادي کشور به دليل عدم نظارت است

  بخشي از مشکلات اقتصادي کشور به دليل عدم نظارت است
  1397/10/02
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه بخشي از مشکلات افزايش قيمت ناشي از فشار اقتصادي و تحريم‌ها و جنگ رواني دشمن است، گفت: بخشي از مشکلات اقتصادي کشور هم به دليل عدم نظارت است و بايد اين مشکل رفع شود.
 • دژمنده شهر زيرزميني روستاي خوئين

  دژمنده شهر زيرزميني روستاي خوئين
  1397/10/02
  گروه سيري در استان ها: اين پناهگاه شگفت انگيز زيرزميني در عمق تقريبي 4 متر از سطح زمين ايجاد شده است. روستاي خوئين زنجان در 60 كيلومتر جاده زنجان، بيجار قرار گرفته است، اين روستا به دليل وجود آثار تاريخي مشابه بي ارتباط با ماهنشان نيست، در تقسيمات اداري و كشوري درحال حاضر هر كدام از اين آثار باستاني در يك منطقه قرار گرفته اند اما در گذشته همه اين محوطه هاي باستاني جزو يك منطقه بوده و تحت فرمانروايي حاكم ماهنشان بوده است.
 • هزینه تخلف را باید بالا ببریم

  هزینه تخلف را باید بالا ببریم
  1397/10/01
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان تأکید کرد: برای بهبود سیما و منظر شهری باید از سیاست‌های تشویقی و تنبیهی استفاده کنیم و هزینه تخلف را بالا ببریم.
 • ضرورت توجه مدیران بر انضباط کلامی

  ضرورت توجه مدیران بر انضباط کلامی
  1397/09/29
  استاندار زنجان گفت: مدیران باید بر انضباط کلامی توجه داشته باشند.
 • چله گجه سي شبي به بلنداي تاريخ کهن ديار زنجان

  چله گجه سي شبي به بلنداي تاريخ کهن ديار زنجان
  1397/09/27
  گروه تاريخي: شب يلدا و رسوم ويژه اين شب يکي از اين آئين هاي کهن داراي جلوه هاي خاص است که در زنجان از آن به عنوان»چله گجه سي« نام برده مي شود. مراسم شب يلدا که به شب چله نيز معروف است، در استان زنجان نيز از ديرباز متداول بوده و اعتبار خاصي دارد، شبي است بلند و پر از رمز و راز. شبي به بلنداي يک فرهنگ، فرهنگي چند هزار ساله با آيين و رسومي رنگارنگ مانند پاييز و درون‌مايه‌اي پاک و سپيد به رنگ زمستان.
 • سيستم دفاعي کشور به هيچ وجه قابل گفت‌وگو نيست

  سيستم دفاعي کشور به هيچ وجه قابل گفت‌وگو نيست
  1397/09/26
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه سيستم دفاعي کشور به هيچ وجه قابل گفت‌وگو نيست، گفت: دشمن به هيچ تعهد و پيماني متعهد نيست و نبايد فريب دشمن را بخوريم.
 • موزه هاي زنجان اصالت فرهنگي غني را به رخ مي کشند

  موزه هاي زنجان اصالت فرهنگي غني را به رخ مي کشند
  1397/09/26
  گروه سيري در استان ها: استان زنجان به دليل برخورداري ازسابقه تاريخي بالا داراي آثار ارزشمندي است که در موزه هاي سطح استان نگهداري مي شوند؛ موزه هايي که هريک به تنهايي بخشي از تاريخ و هنر زنجان را روايت مي کنند. گنبد عظيم سلطانيه، مردان نمکي، بناي رختشويخانه، غار کتله خور و بازار سنتي زنجان نخستين ها و برترين ها، بزرگترين ها و قديمي ترين ها و برجسته ترين هاي آثار تاريخي جهان هستند.
 • قيمت‌ها در کشور افسارگسيخته است

  قيمت‌ها در کشور افسارگسيخته است
  1397/09/18
  گروه خبر: نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي با تاييد اين موضوع که برخي از قيمت‌ها در کشور افسار گسيخته شده است، گفت: به نظر مي‌رسد يک شوک به دولت وارد شده است شوکي که به نظر مي‌رسد دولت انتظار و آمادگي چنين شرايطي را نداشته است. فريدون احمدي در ارزيابي نقش استاندار جديد زنجان و برنامه‌هاي وي اظهار کرد: نخستين جلسه با استاندار جديد زنجان به منظور تشريح برنامه‌هاي حقيقي برگزار خواهد شد. وي در ارزيابي آغاز کار استاندار جديد زنجان و برنامه‌هاي اعلامي وي تصريح کرد: فعلا براي قضاوت زود است چون عملکرد را بايد پس از فعاليت ديد و ارزيابي کرد، هر چند که ما نيز به دنبال اين هستيم که از طريق استاندار برنامه دستگاه‌هاي اجرايي و خواسته مردم محقق شود. احمدي با اشاره به اينکه استاندار نماينده دولت در استان و مسؤول هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي است و نمي‌تواند به تنهايي براي استان برنامه مستقل داشته باشد، افزود: در واقع استاندار به دنبال تحقق برنامه‌هاي بلند و کوتاه مدت دستگاه‌‌هاي اجرايي هستند دستگاه‌هايي که هرکدام برنامه مشخصي براي خود دارند.
 • کوتاهی مسئولان در ‌ارتباط ‌مستمر ‌با رسانه‌ها را نمی‌پذیرم

  کوتاهی مسئولان در ‌ارتباط ‌مستمر ‌با رسانه‌ها را نمی‌پذیرم
  1397/09/08
  استاندار زنجان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید در کنار مسئولان باشند گفت: مدیران هم باید با رسانه‌ها ارتباط داشته باشند و فعالیت‌های انجام شده را به مردم اطلاع دهند.
 • 50 هزار نفر در صنایع استان زنجان مشغول به کار شده‌اند

  50هزار نفر در صنایع استان زنجان مشغول به کار شده‌اند
  1397/09/05
  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از تبدیل شدن زنجان به قطب مواد شوینده و دخانیات در کشور خبر داد و گفت: صنایع سبب فراهم کردن اشتغال ۵۰ هزار نفر شده است.
 • فدراسیون در پی ارتقای کیفی تیم های ملی بدمینتون است

  فدراسیون در پی ارتقای کیفی تیم های ملی بدمینتون است
  1397/09/01
  رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون بدمینتون، گفت: این فدراسیون در پی ارتقای سطح کیفی تیم های ملی بدمینتون است و از اولویت های مهم و هدف دار این کمیته محسوب می شود.
 • شکست امريکا در ايجاد جنگ رواني پيش از آغاز تحريم‌ها

  شکست امريکا در ايجاد جنگ رواني پيش از آغاز تحريم‌ها
  1397/08/27
  گروه خبر: امام جمعه زنجان به تبليغات آمريکا پيش از آغاز تحريم‌ها اشاره کرد و گفت: دشمن تلاش داشت با ايجاد جو رواني به خواسته شوم خود برسد که نتوانست در اين زمينه کاري از پيش ببرد.
 • 1200 طرح نیمه تمام در استان زنجان وجود دارد

  1200 طرح نیمه تمام در استان زنجان وجود دارد
  1397/08/26
  مدیرکل دفتر فنی، حمل و نقل و ترافیک استانداری زنجان گفت: هم اکنون حدود یکهزار و 200 طرح نیمه تمام در این استان وجود دارد که برای تکمیل آنها به اعتبار قابل توجهی نیاز داریم.
 • تکنولوژی اطلاعات سهم بسزایی در اقتصاد جهانی دارد

  تکنولوژی اطلاعات سهم بسزایی در اقتصاد جهانی دارد
  1397/08/23
  استاندار زنجان گفت: کشوری که از ظرفیت صنعت و تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات استفاده کند سهم بیشتری در اقتصاد جهانی خواهد داشت، ولی تاکنون ایران بهره کمی از این ظرفیت عظیم اقتصادی داشته و نیازمند تلاش بیشتر در این زمینه هستیم.
 • حب به پيامبر (ص) و اهل‌بيت (ع) توام با عمل و اخلاق باشد

  حب به پيامبر (ص) و اهل‌بيت (ع) توام با عمل و اخلاق باشد
  1397/08/20
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: قدرت موشکي ايران، اسرائيل و آمريکا را سرجايش نشانده ‌است.
 • مسجد جامع زنجان تجلي مذهب و هنر

  مسجد جامع زنجان تجلي مذهب و هنر
  1397/08/20
  گروه سيري در استان ها: مسجد جامع زنجان، اثر مذهبي-هنري باقي‌مانده از دوران قاجار است که در مرکز شهر زنجان واقع شده است. براي آشنايي بيشتر با اين مکان تاريخي، در ادامه همراه کجارو باشيد.
 • تزئينات گنبد سلطانيه در معرض ديد عموم قرار مي گيرد

  تزئينات گنبد سلطانيه در معرض ديد عموم قرار مي گيرد
  1397/08/13
  گروه سيري در استان ها: يحيي رحمتي با اشاره به آخرين وضعيت تزئينات گنبد سلطانيه ، گريزي به استقرار مرمت‌گرهاي ايتاليايي در اواخر دهه 50 براي مرمت گنبد سلطانيه زد و تصريح کرد: بعد از بيش از 40 سال، براي اولين‌بار توسط مرمت‌گران و متخصصان پايگاه ميراث جهاني سلطانيه، روپوشي که بر روي تزئينات زده شده بود، برداشته شد و مراحل نهايي رسوب‌زدايي و رفع آسيب انجام مي‌شود.
 • دعوت امام جمعه و استاندار زنجان از مردم برای راهپیمایی13آبان

  دعوت امام جمعه و استاندار زنجان از مردم برای راهپیمایی13آبان
  1397/08/12
  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به همراه استاندار زنجان با صدور بیانیه ای مشترک در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی این روز را جزو اصول خدشه ناپذیر ملت ایران توصیف و بر حضور باشکوه مردم تاکید کردند.
 • خانه هاي تاريخي شناسنامه معماري زنجان

  خانه هاي تاريخي شناسنامه معماري زنجان
  1397/08/06
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان زنجان گفت: خانه هاي تاريخي به عنوان شناسنامه معماري دوره هاي مختلف تاريخي استان زنجان محسوب مي شوند.
 • اولين کارخانه زنجان چگونه تشکيل شد

  اولين کارخانه زنجان چگونه تشکيل شد
  1397/08/01
  گروه تاريخي: کارخانه کبريت سعادت اولين کارخانه‌اي بود که در زنجان افتتاح شد. آنچه تاريخ ثبت کرده اين است که تا سال 1315 هجري شمسي زنجان صاحب کارخانه بزرگي نبود.
 • ۱۸ موکب از زنجان در پیاده‌روی اربعین برپا می‌شود

  ۱۸ موکب از زنجان در پیاده‌روی اربعین برپا می‌شود
  1397/07/25
  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از دایر شدن ۱۸ موکب استان زنجان در مسیر پباده‌روی اربعین خبر داد.
 • سیستم حمل و نقل کشور باید استاندارد شود

  سیستم حمل و نقل کشور باید استاندارد شود
  1397/07/24
  استاندار زنجان با بیان اینکه سیستم حمل و نقل کشور باید بدون چون و چرا استاندارد شود، گفت: چگونه پرایدی با استاندارد ساخته می‌شود که آتش می‌گیرد.
 • آغاز عمليات احيا برج و باروي دروازه شمالي گنبد سلطانيه

  آغاز عمليات احيا برج و باروي دروازه شمالي گنبد سلطانيه
  1397/07/22
  گروه سيري در استان ها: مدير پايگاه جهاني گنبد سلطانيه گفت: عمليات احيا برج و باروي دروازه شمالي گنبد سلطانيه که در قديم بعنوان دروازه اصلي ارگ مورد استفاده بوده، آغاز شده است.
 • آتشکده الزين

  آتشکده الزين
  1397/07/15
  گروه سيري در استان ها: (اليز) مربوط به دوره ساسانيان است و در شهرستان طارم، بخش چورزق، روستاي الزين واقع شده و اين اثر در تاريخ 1 مهر 1353 با شماره? ثبت 985 به عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.
 • نگاهي به تاريخچه حسينيه اعظم زنجان

  نگاهي به تاريخچه حسينيه اعظم زنجان
  1397/07/09
  گروه تاريخي: مسجد حسينيه اعظم زنجان يکي از مساجد تاريخي و تاثيرگذار زنجان است که امروز چشم جهانيان را در روزهاي هشتم و يازدهم محرم به خود خيره کرده است. مسجد حسينيه اعظم زنجان به عنوان دومين قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و مرکز پايتخت شور و شعور حسيني در ايران شناخته شده است.
 • قيام اباعبدالله براي اصلاح امور جامعه صورت گرفت

  قيام اباعبدالله براي اصلاح امور جامعه صورت گرفت
  1397/07/01
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه امروز دشمن با تبليغات و ايجاد حس بدبيني سعي در ضربه زدن به نظام و انقلاب را دارد؛ گفت: بايد با آگاهي سعي کنيم تا دشمن نتواند به خواسته شوم خود برسد.
 • روستاي دگاهي

  روستاي دگاهي
  1397/07/01
  گروه سيري در استان ها: طارم يکي از شهرستان‌هاي زنجان است که در شمال استان قرار دارد. اين شهرستان يکي از مناطق کوهستاني زنجان به شمار مي‌آيد که با جاذبه‌هاي طبيعي و بکري که دارد به عنوان مقصدي براي گردشگران شناخته مي‌شود.
 • هيچ دولتي بدون کمک و پشتيباني مردم قادر به ادامه فعاليت‌ نخواهد بود

  هيچ دولتي بدون کمک و پشتيباني مردم قادر به ادامه فعاليت‌ نخواهد بود
  1397/06/25
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد بر اينکه هيچ دولتي بدون کمک و پشتيباني مردم قادر نخواهد بود به فعاليت‌هاي خود ادامه دهد؛ گفت: از همين رو نبايد اعتماد مردم به دستگاه‌هاي دولتي؛قضايي و نيروهاي مسلح از بين برود.
 • هدف دشمن نااميد کردن مردم از نظام و انقلاب است

  هدف دشمن نااميد کردن مردم از نظام و انقلاب است
  1397/06/18
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: امروز دشمن پس از شکست همه توطئه‌هاي خود تلاش دارد با جنگ رسانه‌اي و ايجاد نااميدي و ياس و بدبين کردن مردم عليه دولت و نظام و انقلاب و دستگاه‌هاي اجرايي به خواسته و هدف شوم خود برسد‌.
 • عمارت ذوالفقاري

  عمارت ذوالفقاري
  1397/06/18
  گروه سيري در استان ها: مجموعه تاريخي عمارت ذوالفقاري،در مرکز بافت قديمي شهر زنجان واقع شده است.اين مجموعه شامل ساختمان هاي اندروني و بيروني است و پيش از احداث خيابان ذوالفقاري (طالقاني کنوني)از طريق شبکه ارتباطي،طبقه همکف و زيرزمين آن به هم راه داشت. در حال حاضر، قسمت هايي از اين محوطه از بين رفته و تنها قسمت مرکزي مجموعه بيروني باقي مانده است. اين بنا در دو طبقه و يک سردابه ساخته شده و طرح آن ايراني است.
 • اعلان عزاي پايتخت شور و شعور حسيني براي ورود به ماه محرم

  اعلان عزاي پايتخت شور و شعور حسيني براي ورود به ماه محرم
  1397/06/18
  گروه گزارش: ‌‏هئيت هاي مذهبي زنجان به عنوان پايتخت شور و شعور حسيني با اعلان عزا به استقبال ماه محرم مي روند.
 • نبايد اجازه دهيم در کشور چند صدايي به وجود آيد

  نبايد اجازه دهيم در کشور چند صدايي به وجود آيد
  1397/06/11
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد چندباره بر اينکه امروز بايد از کشور يک صدا شنيده شود؛ گفت: نبايد اجازه دهيم در کشور چند صدايي به وجود آيد.
 • گرمابه حاجي داداش

  گرمابه حاجي داداش
  1397/06/11
  گروه سيري در استان ها: حمام حاج داداش يکي از قديمي‌ترين بناهاي تاريخي شهر زنجان است که در بازار قديمي شهر زنجان و روبروي مسجد ميرزايي واقع شده است. سفره‌ خانه حاج داداش در قلب بازار قديمي زنجان حدود يکصد سال قبل به عنوان حمام احداث شد.
 • نمد مالي هنري کهن و روايتگر فرهنگ غني طارم

  نمد مالي هنري کهن و روايتگر فرهنگ غني طارم
  1397/06/04
  گروه سيري در استان ها: نمد مالي هنري برگرفته از طبيعت و ميراث ديرينه شهرستان طارم به شمار مي آيد که همچنان با دستان کربلايي رحمانعلي بيانگر تاريخ و فرهنگ غني اين منطقه از استان زنجان است.
 • سانسيز زنجان

  سانسيز زنجان
  1397/05/28
  گروه سيري در استان ها: آثار معماري موجود در قلعه سانسيز(قلعه گبري) زنجان و همچنين تپه¬‌هاي شمالي احتمالاً متعلق به سده‌¬هاي اوليه و مياني اسلامي بوده و تپه‌هاي جنوبي، گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي هستند.
 • تلاش دشمن سوء استفاده از مطالبات مردم است

  تلاش دشمن سوء استفاده از مطالبات مردم است
  1397/05/21
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به فشار عملي آمريکا به کشورمان ادامه داد: نقشه دشمن اين است که از مطالبات مردم سوء استفاده کند و از اين طريق بر کشور؛ دولت و نظام فشار وارد کند.
 • منطقه حفاظت شده سرخ آباد

  منطقه حفاظت شده سرخ آباد
  1397/05/20
  گروه سيري در استان ها: منطقه حفاظت شده سرخ آباد در 18 كيلومتري شمال غرب زنجان واقع شده است. اين منطقه به دليل شرايط اكولوژيكي خاص خود، دارا بودن زيست گاه هاي متنوع كوهستاني، تپه ماهوري، دشتي و محيط_هاي آبي از تنوع گونه جانوري بالايي برخوردار است. آهوي ايراني زيباترين و بارزترين پستاندار منطقه است. تشي بزرگترين جونده منطقه است كه در اطراف باغها و مزارع زندگي مي كند و آفت محصولات باغي و جاليزي است.
 • کشور به مديران جوان، جهادي و متخصص نياز دارد

  کشور به مديران جوان، جهادي و متخصص نياز دارد
  1397/05/14
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه در اين شرايط نياز به مديران جهادي، متخصص و جوان داريم؛ گفت: بايد در اين شرايط نظارت‌ها و بازرسي‌ها مداوم و هميشگي باشد و اجازه ندهيم تخلفي صورت گيرد.
 • پل سردار زنجان

  پل سردار زنجان
  1397/05/14
  گروه سيري در استان ها: پل تاريخي سردار در محور جنوب غربي حومه شهر زنجان بر روي رود خانه زنجانرود واقع گرديده ، وبه سال 1333 هجري قمري توسط ذوالفقار خان اسعد الدوله پسر حسين قلي خان نظام العداله ساخته شده است .
 • از کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور شرمنده‌ایم

  از کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور شرمنده‌ایم
  1397/05/10
  وزیر بهداشت از کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور اظهار شرمندگی کرد و گفت: باید در شرایط کنونی متفاوت‌تر از گذشته عمل کنیم.
 • ۶۰۰ پروژه در دولت روحانی فقط در زنجان افتتاح شده است

  ۶۰۰ پروژه در دولت روحانی فقط در زنجان افتتاح شده است
  1397/05/09
  وزیر بهداشت‌از تمام شدن ۶۰۰ پروژه در دولت تدبیر و امید در استان زنجان خبر داد.
 • شنيده شدن چند صدا در کشور منجر به پررو شدن دشمن مي‌شود

  شنيده شدن چند صدا در کشور منجر به پررو شدن دشمن مي‌شود
  1397/05/07
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه زندگي داراي دشواري‌ها و پستي و بلندي است، گفت: لازمه رسيدن به سعادت پخته شدن با گرفتاري‌هاي دنيوي است.
 • نام زنجان بر مليله ايران حک شد

  نام زنجان بر مليله ايران حک شد
  1397/05/07
  گروه سيري در استان ها: با ثبت نام زنجان به عنوان شهر ملي مليله ايران، غرور منطقه اي زنجاني ها با ظريف ترين صنايع دستي اين کشور گره خورد.
 • نهادها و نيروهاي مسلح موظف به استفاده از کالاي توليد داخل هستند

  نهادها و نيروهاي مسلح موظف به استفاده از کالاي توليد داخل هستند
  1397/05/06
  گروه خبر: وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: همه دستگاه ها، نهادها و نيروهاي مسلح موظف و مصمم به استفاده از کالاي توليد داخلي هستند.
 • جشنواره آش ایرانی در زنجان برگزار می‌شود

  جشنواره آش ایرانی در زنجان برگزار می‌شود
  1397/04/30
  مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان از برگزاری جشنواره آش ایرانی از ۲۲ مرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: این جشنواره تا ۲۶ مرداد ادامه دارد.
 • بايد با فساد در جامعه قاطعانه برخورد شود

  بايد با فساد در جامعه قاطعانه برخورد شود
  1397/04/30
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه به فرموده رهبر معظم انقلاب، امريکا تلاش دارد که معامله قرن را عملي سازد، افزود: همانطور که رهبر معظم هم فرمودند، هرگز اين اتفاق عملي نخواهد شد و دشمن در اين توطئه هم شکست خواهد خورد‌.
 • اعتیاد به فضای مجازی؛ دغدغه‌ای برای همه سنین

  اعتیاد به فضای مجازی؛ دغدغه‌ای برای همه سنین
  1397/04/19
  عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان اظهار کرد: فضاهای مجازی می‌توانند در هر سنی اثرات مخرب خود را بر روی افراد بگذارند.
 • رويکرد امروز دشمن، جنگ نظامي نيست

  رويکرد امروز دشمن، جنگ نظامي نيست
  1397/04/17
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: دشمن به طرق مختلف قصد دارد با ايجاد جنگ رواني، اقتصادي و فرهنگي، اغتشاشاتي را در سطح کشور ايجاد کند.
 • مديران دستگاه‌هاي اجرايي رفع مشکلات واحد‌هاي توليدي را جدي بگيرند

  مديران دستگاه‌هاي اجرايي رفع مشکلات واحد‌هاي توليدي را جدي بگيرند
  1397/04/13
  گروه خبر: استاندار زنجان با تاکيد بر حمايت از واحد‌هاي توليدي در استان زنجان گفت: مديران دستگاه‌هاب جرايي رفع مشکلات واحد‌هاي توليدي را جدي بگيرند.
 • آمار زنجان در مصرف مواد مخدر نسبت به میانگین کشوری پایین است

  آمار زنجان در مصرف مواد مخدر نسبت به میانگین کشوری پایین است
  1397/04/04
  گروه خبر: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه اکثر معتادان اذعان کردند نخستین کسی که به آن‌ها پیشنهاد مصرف مواد مخدر را داده است دوست بوده است، گفت: خوشبختانه آمار استان زنجان در مصرف مواد مخدر نسبت به میانگین کشوری پایین است.
 • امروز يک ضلع فشار به کشور انسان‌هاي خودفروخته و زبون هستند

  امروز يک ضلع فشار به کشور انسان‌هاي خودفروخته و زبون هستند
  1397/04/02
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه کشوري که به هيچ کنوانسيون و تعهدي پايبند نيست و از کنوانسيون‌هاي بين‌المللي خارج و به تعهدات خود پايبند نيست چگونه مي‌تواند مورد اطمينان باشد، گفت: امروز يک ضلع فشار آمريکا و ضلع ديگر اروپا است و ضلع سوم نيز انسان‌هاي ضعيف، زبون و خود باخته و فروخته هستند.
 • لزوم استفاده از پتانسيل دانشگاهي در بحث جمعيت

  لزوم استفاده از پتانسيل دانشگاهي در بحث جمعيت
  1397/03/31
  سرپرست معاونت سياسي امنيتي استانداري زنجان گفت: در بحث سياست‌گذاري‌هاي جمعيتي بايد از پتانسيل دانشگاه‌ها استفاده کرد.
 • 30 درصد بافت شهری زنجان نیازمند بازآفرینی است

  30 درصد بافت شهری زنجان نیازمند بازآفرینی است
  1397/03/30
  فرماندار شهرستان زنجان گفت: بیش از 30 درصد بافت شهری زنجان فرسوده است و نیاز به بازآفرینی و اصلاح وضعیت موجود دارد.
 • توقف مرمت خانه حکيميان زنجان در ايستگاه پلمپ

  توقف مرمت خانه حکيميان زنجان در ايستگاه پلمپ
  1397/03/27
  گروه سيري در استان ها: مرمت خانه تاريخي حکيميان زنجان که از 2 سال قبل آغاز شده بود از سوي شهرداري پلمپ شد و با وجود برخي هماهنگي هاي انجام شده براي فک، اين مشکل همچنان ادامه دارد.
 • فقرا در اولويت مصرف زکات هستند

  فقرا در اولويت مصرف زکات هستند
  1397/03/20
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و امام راحل بايد هميشه زنده و پايدار بماند.
 • دشمن طي 40 سال‌گذشته هميشه نظام را تهديد کرده است

  دشمن طي 40 سال‌گذشته هميشه نظام را تهديد کرده است
  1397/03/06
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان با بيان اينکه در 40سال گذشته دشمن هميشه نظام و انقلاب را تهديد کرده است، گفت: در طول اين سال‌ها دشمن هميشه از جنگ به عنوان گزينه‌اي براي مقابله با نظام نام برده اما هرگز نتوانسته است به خواسته‌هاي شوم خود برسد و در اين مدت جلو برنده نظام و انقلاب و پيروز کننده کشورمان ايمان و اراده ملت ايران بوده است.
 • سر بي سامان بازار زنجان

  سر بي سامان بازار زنجان
  1397/03/06
  گروه سيري در استان ها: در شرايطي مسئولان استاني بازار تاريخي زنجان را براي ثبت در فهرست ميراث جهاني آماده مي کنند که هنوز بحث بر سر ساماندهي خدمات زير ساختي در اين بناي قاجاري ادامه دارد و به نتيجه نرسيده است.
 • سوت قطارهاي گردشگري در زنجان به صدا در مي آيد

  سوت قطارهاي گردشگري در زنجان به صدا در مي آيد
  1397/03/01
  گروه سيري در استان ها: تابستان امسال قرار است، قطار گردشگري بار ديگر به زنجان بيايد و راه‌اندازي اين قطار در قالب يک پکيج خواهد بود.
 • 170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند

  170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند
  1397/03/01
  گروه اجتماعي: بر اساس آمار ارائه شده از سوي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان زنجان در حال حاضر 170 هزار زنجاني از بحران آب رنج مي برند.
 • قدرت دفاعي ايران به هيچ وجه قابل گفت‌وگو نيست

  قدرت دفاعي ايران به هيچ وجه قابل گفت‌وگو نيست
  1397/02/23
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد بر اينکه قدرت دفاعي کشورمان به هيچ وجه قابل بحث و گفت‌و‌گو نيست و اين مسئله را به صراحت و قاطعانه اعلام مي‌کنيم، گفت: بحث امريکا و ايران بر سر شخص و گروه نيست و مشکل آنها با نظام و انقلاب و ملتي که اين انقلاب را به پيروزي رسانده‌اند و اين بحث همچنان ادامه خواهد داشت.
 • موزه باستان‌شناسي گنبد سلطانيه

  موزه باستان‌شناسي گنبد سلطانيه
  1397/02/16
  گروه سيري در استان ها: در قسمت جنوب غربي کهن دژ (ارگ سلطنتي)، گنبد سلطانيه به عنوان يکي از بناهاي عظيم اسلامي و شايد باشکوه ترين آن ها، همچون نگيني سربرافراشته و خودنمايي مي¬کند.
 • تمام راه هاي اصلي زنجان در حال ارتقا به بزرگراه است

  تمام راه هاي اصلي زنجان در حال ارتقا به بزرگراه است
  1397/02/03
  گروه خبر: مديرکل راه و شهر سازي استان زنجان گفت: طبق برنامه ريزي ها، تمام راه هاي اصلي و شرياني در سطح استان زنجان در حال ارتقا به بزرگراه است.
 • غار تاريخي خرمنه سر زنجان

  غار تاريخي خرمنه سر زنجان
  1397/01/26
  گروه سيري در استان ها: غار خرمنه‌ سر، در روستاي شاه‌ نشين و در بلنداي کوه خرمنه سر که 1600متر ارتفاع دارد، واقع شده و به »شانشين« نيز معروف است. سنگ هاي خارا و سنگ‌هاي سفيد آهکي به صورت ستون‌هاي استالاکتيت و آويزه‌هاي استالاگميت مانند چلچراغ‌هاي زيبا از سقف غار آويخته و آن را زيبا کرده اند.
 • ورزش در جوامع روستايي زنجان هنوز جا نيفتاده است

  ورزش در جوامع روستايي زنجان هنوز جا نيفتاده است
  1397/01/26
  گروه ورزشي: رئيس هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي محلي استان زنجان گفت: ورزش در جوامع روستايي اين استان، آنچنان که بايد و شايد جا نيفتاده و جلب و جذب خانواده_ها به اين حوزه تاثيرگذار در سلامت افراد و جامعه، نيازمند فرهنگ سازي بيشتر است.
 • ملا حسن کاشي با الگوي عصر صفوي احداث شده است

  ملا حسن کاشي با الگوي عصر صفوي احداث شده است
  1397/01/21
  گروه سيري در استان ها: بناي ملا حسن کاشي آرامگاهي که در جنوب شرق محوطه تاريخي گنبد سلطانيه قرار دارد، در زمان شاه طهماسب صفوي براي مولانا حسن کاشي معروف به شيرازي از علماي حکمت الهي ساخته شده است.
 • ميراث معنوي زنجان پذيراي گردشگران داخلي و خارجي

  ميراث معنوي زنجان پذيراي گردشگران داخلي و خارجي
  1397/01/21
  گروه گزارش: حسينيه اعظم زنجان به عنوان يکي از مواريث معنوي زنجان در ايام نوروز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 • دستگاه‌هاي اجرايي اجازه سوءاستفاده از بازار شب عيد را به سودجويان ندهند

  دستگاه‌هاي اجرايي اجازه سوءاستفاده از بازار شب عيد را به سودجويان ندهند
  1396/12/27
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: دستگاه‌هاي اجرايي اجازه سوءاستفاده از بازار شب عيد را به سودجويان ندهند.
 • 27 درصد مساحت زنجان در خشکسالي شديد قرار دارد

  27 درصد مساحت زنجان در خشکسالي شديد قرار دارد
  1396/12/20
  گروه خبر: مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان زنجان گفت: با توجه به پديده خشکسالي؛ هم اکنون 63درصد مساحت اين استان با خشکسالي متوسط ، 27 درصد خشکسالي شديد و چهار درصد نيز با خشکسالي خفيف روبرو است.
 • دشمنان امروز نهادها و ارزش‌هاي انقلابي را هدف قرار داده‌اند

  دشمنان امروز نهادها و ارزش‌هاي انقلابي را هدف قرار داده‌اند
  1396/12/20
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه دشمن در کمين است تا به هر شکل نهادهاي انقلابي, ارزش‌هاي ديني و انقلابي را نشانه بگيرد، گفت: دشمنان امروز با بولد کردن اقدام چند زن و دختر فريب خورده و نا آگاه در راستاي نيل به اهداف خود و آسمان، ريسمان کردن اين مسئله هستند.
 • روستاي قروه براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي آماده مي شود

  روستاي قروه براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي آماده مي شود
  1396/12/20
  گروه سيري در استان ها: عضو شوراي روستاي تاريخي قروه گفت: در راستاي ايجاد امکانات اقامتي و توسعه گردشگري روستايي با اختصاص بودجه از طريق ميراث فرهنگي و گردشگري استان ، شوراي اسلامي و دهياري روستاي قروه اقدام به خريد دو باب خانه قديمي نموده است واز اين منازل به عنوان خانه بوم_گردي و اسکان گردشگران اشتفاده خواهد شد.
 • جبهه مقاومت به يمن ايمان و عشق به ولايت در سوريه پيروز خواهد شد

  جبهه مقاومت به يمن ايمان و عشق به ولايت در سوريه پيروز خواهد شد
  1396/12/13
  گروه خبر: امام جمعه زنجان آيت‌الله خاتمي به سفر خود به سوريه و زيارت مرقد مطهر حضرت زينب (س) و همچنين حضرت رقيه (س) اشاره کرد و گفت: در اين سفر محبوبيت فوق‌العاده حزب‌الله به مدد ايمان و عشق به ولايت و امام را شاهد بودم، کما اينکه اين شيعيان ثبات در عقيده و ايمان دارند و به يمن عشق به امام راحل و مقام معظم رهبري هم در مسير مقاومت پيشگام هستند.
 • بافته هاي مردان نمکي

  بافته هاي مردان نمکي
  1396/12/13
  گروه سيري در استان ها: برنامه حفاظت مجموعه بافته‌هاي مردان نمکي به عنوان يکي از ارزشمندترين و بهترين مجموعه بافته‌هاي باستان_شناسي ايران اجرا شد.
 • عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان

  عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان
  1396/12/13
  گروه اجتماعي: عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي موجب شده تا جمع آوري متکديان در زنجانبه صورت عملي انجام نشده و اين موضوع ابتر بماند. در هفته گذشته کارگروه فرهنگي و هنري استان زنجان برگزار شد و يکي از موضوعات پيگيري اين کارگروه بحث متکديان بود.
 • جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم

  جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم
  1396/12/08
  نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت گفت: جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم، عده‌ای حاضر نیستند برای حضور جوانان خوش‌فکر کنار بکشند و اگر علاقه به خدمت دارند به عنوان یک مشاور ادامه فعالیت داشته باشند.
 • دانشگاه زنجان از ضعف ارتباط صنعت و دانشگاه رنج می‌برد

  دانشگاه زنجان از ضعف ارتباط صنعت و دانشگاه رنج می‌برد
  1396/12/07
 • ارگ سلطنتي سلطانيه اثر ارزشمند زنجان

  ارگ سلطنتي سلطانيه اثر ارزشمند زنجان
  1396/12/06
  گروه سيري در استان ها: محدوده ارگ سلطنتي که »کهن دژ« نيز ناميده مي¬شود، در وسط شهر سلطانيه و در زميني به مساحت تقريبي 20 هکتار واقع شده است. اين محدوده از دو بخش خندق و حصار تشکيل يافته است.
 • ملت ايران براساس پيش‌بيني مقام معظم رهبري، حضوري تماشايي در 22 بهمن امسال داشتند

  ملت ايران براساس پيش‌بيني مقام معظم رهبري، حضوري تماشايي در 22 بهمن امسال داشتند
  1396/11/29
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: ملت ايران براساس پيش‌بيني مقام معظم رهبري حضوري تماشايي در 22 بهمن امسال داشتند.
 • مجموعه غارهاي تاريخي داش کسن

  مجموعه غارهاي تاريخي داش کسن
  1396/11/29
  گروه سيري در استان ها: اين مجموعه در 10 كيلومتري جنوب شرقي سلطانيه ، در نزديكي روستاي وير ، از توابع همين بخش قرار گرفته است. اين مجموعه در محوطه اي به شكل مستطيلي ناقص ، به طول 400 متر و عرض 50 تا 300 متر ، ديده ميشود.
 • 46 رشته صنايع دستي در استان زنجان فعال است

  46 رشته صنايع دستي در استان زنجان فعال است
  1396/11/26
  گروه خبر: مديرکل ميراث فرهنگي استان زنجان با اشاره به تعداد رشته‌هاي فعال صنايع دستي در استان زنجان گفت: در حال حاضر 46 رشته صنايع دستي در استان زنجان فعال است.
 • بارش باران و برف سطح جاده‌های زنجان را لغزنده کرده است

  بارش باران و برف سطح جاده‌های زنجان را لغزنده کرده است
  1396/11/23
  رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان گفت: با توجه به بارش باران و برف سطح جاده‌های استان زنجان خیس و لغزنده است.
 • انقلاب اسلامی جلوه وحدت مردم برای سرنگونی طاغوت بود

  انقلاب اسلامی جلوه وحدت مردم برای سرنگونی طاغوت بود
  1396/11/21
  رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان با اشاره به نقش رسانه‌ها در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی جلوه وحدت مردم برای سرنگونی طاغوت بود.
 • 152 میلیارد ریال جرائم واحدهای تولیدی استان زنجان بخشیده شد

  152 میلیارد ریال جرائم واحدهای تولیدی استان زنجان بخشیده شد
  1396/11/16
  مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان به بخشودگی جرائم برخی واحدهای تولیدی به ارزش 152 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: دفتر کارگزاری تأمین اجتماعی در خدابنده راه‌اندازی می‌شود.
 • بازار تاريخي زنجان

  بازار تاريخي زنجان
  1396/11/15
  گروه سيري در استان ها: مجموعه تاريخي بازار زنجان در قلب بافت قديمي كه روزگاري مشرف به دروازه قلتوق ،دروازه جنوبي شهر بودقرار دارد،اين بازار كه طويلترين بازار ايران مي_باشد از سوي غرب و شرق گسترده شده بدين لحاظ بازار پائين و بازار بالا تقسيم و نامگذاري شده است. طبق اسناد و متون تاريخي ساخت آن در سال 1205هجري قمري در دوران حكومت آقامحمد خان قاجار آغاز و به سال 1213هجري قمري مقارن حكومت فتحعلي شاه قاجار پايان پذيرفته است. و در دوره هاي بعد نيز به بناي آن افزوده شد از جمله ساخت چندين سرا ، مسجد گرمابه و… مجموعه بازار بالا مشتمل بر بازار قيصريه ، بازار بزازها ، حجت الاسلام ، امامزاده و عبد العلي بيك است.
 • بناي تاريخي رخت‌ شوي‌ خانه زنجان

  بناي تاريخي رخت‌ شوي‌ خانه زنجان
  1396/11/08
  گروه سيري در استان ها: بناي تاريخي رخت‌ شوي‌ خانه زنجان در مرکز بافت تاريخي شهر و در محل معروف به »بابا جامال چوقوري « (گودال باباجمال) ساخته شده است و از طريق کوچه فرهنگ به خيابان سعدي زنجان که فاصله يکصد متر ، و از سمت غربي آن مي گذرد ، راه دارد.
 • خوشه چاقو زنجان سال 97 راه‌اندازی می‌شود‌

  خوشه چاقو زنجان سال 97 راه‌اندازی می‌شود‌
  1396/11/04
  گروه خبر: مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان زنجان از شناسایی شش خوشه صنعتی خبر داد و گفت: خوشه چاقو سال آینده راه‌اندازی می‌شود.
 • نخستین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی ارزش‌آفرین در زنجان تشکیل شد

  نخستین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی ارزش‌آفرین در زنجان تشکیل شد
  1396/11/02
  نخستین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی ارزش‌آفرین در استان زنجان با همت اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی و با مشارکت دانشگاه‌ها تشکیل شد.
 • مسئله مهم و اساسي امروز کشور اشتغال و بيکاري است

  مسئله مهم و اساسي امروز کشور اشتغال و بيکاري است
  1396/11/01
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه اگر وقتي نقد و انتقادي صورت مي‌گيرد، نبايد تبديل به تخريب شود، تصريح کرد: مسئله مهم و اساسي امروز کشور اشتغال و بيکاري است و همه بايد براي رفع اين مشکلات تلاش کنند.
 • معبد داش کسن اثر بي همتاي دوره ايلخاني

  معبد داش کسن اثر بي همتاي دوره ايلخاني
  1396/11/01
  گروه سيري در استان ها: معبد داش کسن از جمله اثر تاريخي ارزشمند با قدمت 700 ساله سلطانيه بشمارمي رود که تلفيقي از هنر ايراني و چيني را در خود جاي داده و در صورت ايجاد امکانات لازم گردشگران زيادي را به خودجذب خواهد کرد. معبد داش کسن بنايي صخره‌اي است که در 10 کيلومتري جنوب شرقي شهر سلطانيه در نزديکي روستاي وير ، از توابع همين شهرستان قرار گرفته ، اين مجموعه در محوطه اي به شکل مستطيلي ناقص ، به طول 400 متر و عرض 50 تا 300 متر قرار گرفته است.
 • 47 طرح جامع برای امامزاده‌های زنجان اجرا می‌شود

  47 طرح جامع برای امامزاده‌های زنجان اجرا می‌شود
  1396/10/30
  معاون اوقاف استان زنجان با اشاره به آماده شدن 47 طرح جامع برای ساماندهی امامزاده‌ها گفت: بیشتر امامزاده‌ها فاقد درآمد هستند و دولت باید برای بازسازی آن‌ها اعتباری اختصاص دهد.
 • فتنه زماني به وجود مي آيد که حق و باطل باهم مخلوط مي شود

  امام جمعه زنجان:
  1396/10/24
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد بر اينکه بايد مراقب فتنه ها باشيم، گفت: فتنه زماني به وجود مي‌آيد که حق و باطل با هم مخلوط مي‌شود.
 • حصار شهر زنجان

  حصار شهر زنجان
  1396/10/24
  گروه سيري در استان ها: حصار شهر زنجان که به »قلعه زنجان« نيز شهرت دارد، از آثار دوران سلجوقى است که در فتنه مغول قسمت اعظم آن تخريب شده است؛ اين حصار در دوره صفويه، به علت انطباق موقعيت آن بر روى نقشه طرح کلى شهر و هماهنگى آن با موانع طبيعي دفاعى که داراى اهميت سوق‌ الجيشى است، ‌ مجدداً منطبق بر مسير ديوار قبلى بازسازى شده است.
 • انجام وقف قرآنی در زنجان کم است

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان:
  1396/10/20
  گروه خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه انجام وقف قرآنی در زنجان کم است، گفت: تنها 2 درصد موقوفات مختص قرآن است و باید وقف قرآنی در جامعه تبیین و تقویت شود.
 • همه بايد براي حل مشکلات کشور تلاش کنند

  امام جمعه زنجان:
  1396/10/17
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه نبايد با دعواهاي حيدري و نعمتي به نظام و انقلاب ضربه بزنيم، اظهار داشت: من مخاطبم يک عده و گروه خاص نيست بلکه بايد قواي سه گانه و همه گروه‌ها و مسؤولان تلاش کنند مشکلات برطرف شود.
 • 'کتله خور'، شگفتي بي نقاب زمين

  'کتله خور'، شگفتي بي نقاب زمين
  1396/09/26
  گروه سيري در استان ها: غار 'کتله خور' طولاني ترين غار خشکي و آهکي دنيا، جايي است که در آن، نقاب از چهره شگفتي هاي نهفته در دل زمين کنار رفته و طبيعت زير حجاب کوه_هاي به هم پيوسته چنان جلوه گري مي کند که ديده هيچ بيننده اي از تماشايش سير نمي شود.
 • غار خرمنه‌

  غار خرمنه‌
  1396/09/19
  گروه سيري در استان ها: سر غار خرمنه‌ سر در روستاي شاه‌ نشين و در بلنداي کوه خرمنه سر که 1600متر ارتفاع دارد، واقع شده و به »شانشين« نيز معروف است.
 • شهر تاريخي زنجان

  شهر تاريخي زنجان
  1396/09/19
  گروه تاريخي: حمدالله مستوفي، تاريخ‌نگار نامدار، بنياد شهر زنجان را از اردشير بابکان، سردودمان ساسانيان دانسته و نام نخستين اين شهر را شهين ذکر کرده‌است.
 • روستاي گيلانکشه

  روستاي گيلانکشه
  1396/09/13
  گيلانکشه (نامهاي قديم جيلانکشه ،جيلان جيه ) نام يکي از بزرگترين روستاهاي شهرستان طارم استان زنجان مي باشد ،اين روستا در شرق طارم قرار گرفته وموقعيت جغرافيايي آن به شرح : ازشمال به رود قزل اوزن - ازجنوب قله 2400متري قاجار ورشته کوه قافلان کوه وروستاي پرنگين- ازغرب روستاي هندي کندي - واز شرق به روستاهاي آلتين کش وهندي زمين طارم سفلي است.
 • توسعه گردشگري روستايي

  توسعه گردشگري روستايي
  1396/09/05
  گروه سيري در استان ها: روستاهاي هدف گردشگري و سرمايه گذاري در اين بخش نقش موثري در توسعه اقتصادي و جذب بيشتر گردشگران دارد و در اين ميان استان زنجان نيز به لحاظ برخورداري از اين نوع روستا موقعيت مناسبي براي جذب گردشگران داخلي و خارجي در کشور دارد.
 • برخورداري 60 درصد کلاس‌های مدارس ابتدایی استان از کتابخانه

  معاون آموزش و پرورش زنجان اعلام كرد
  1396/08/24
  معاون آموزش و پرورش زنجان گفت: 60 درصد کلاس‌های مدارس ابتدایی استان از کتابخانه برخوردار هستند.
 • مسجد جامع قروه اثري ارزشمند در ابهر

  مسجد جامع قروه اثري ارزشمند در ابهر
  1396/08/21
  روستاى قِروه در فاصله 16 کيلومترى شرق ابهر و در امتداد رودخانه ابهررود به طرف تاکستان قرار دارد.
 • مجموعه حمام‌هاى قديمي زنجان

  مجموعه حمام‌هاى قديمي زنجان
  1396/08/07
  حمام‌هاى قديم از ارزش‌هاى معمارى، هنرى و جهانگردى برخوردارند. در استان زنجان، تعدادى حمام قديمى وجود دارد که حايز اهميت مى‌ باشند.
 • نخستين ميزباني زنجان در مسابقات کشتي قهرماني کشور

  نخستين ميزباني زنجان در مسابقات کشتي قهرماني کشور
  1396/08/07
  'دبير هيئت کشتي استان با تشريح وضعيت اين ورزش در زنجان گفت: براي پيشرفت کشتي نيازمند حضور در ليگ برتر هستيم.
 • نرخ بیکاری نقاط روستایی زنجان 3.5 درصد پایین‌تر از متوسط کشوری

  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعلام کرد
  1396/08/07
  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان گفت: طی نتایج فصل تابستان سال جاری نرخ بیکاری نقاط روستایی زنجان 3.5 درصد نسبت به متوسط کشوری پایین‌تر بوده است.
 • نسل طلایی ووشوی ایران در راه است

  رئیس فدراسیون ووشو در زنجان:
  1396/08/04
  رئیس فدراسیون ووشو گفت: نسل طلایی ووشوی ایران در راه است و برنامه‌ریزی برای پایه مطلوب می باشد.
 • استاندار زنجان اعلام کرد

  رشد 36 درصدی صادرات در زنجان
  1396/08/02
  استاندار زنجان با اشاره به رشد صادرات استان، گفت: صادرات در زنجان طی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 36 درصد رشد داشته است.
 • بزرگترين خانه تاريخي زنجان در آستانه بازسازي کامل

  بزرگترين خانه تاريخي زنجان در آستانه بازسازي کامل
  1396/07/30
  خانه حکيميان زنجان به عنوان بزرگترين خانه تاريخي استان است که در حال حاضر در حال مرمت است.
 • پارچه‌بافي زنجان ظرفيت اشتغالزايي ارزان//

  دستگاه هاي چيني و فرسودگي خط توليد دشمنان مشترک نساجي‌زنجان
  1396/07/30
  صنعت نساجي جزو صنايع قديمي استان زنجان بوده و همواره تاثير بسزايي در اشتغال داشته ولي اين روزها با ورود محصولات چيني و فرسودگي دستگاهها با مشکل مواجه است.
 • رئیس صنعت و معدن استان اعلام کرد

  وجود 5 هزار واحدها صنفی فاقد مجوز در زنجان
  1396/07/27
  رئیس صنعت و معدن استان زنجان تعداد واحدهای صنفی فاقد مجوز در استان زنجان را 5 هزار عنوان کرد و گفت: ساماندهی و صدور مجوز واحدهای صنفی در دستور کار قرار گرفته و انتخابات اتحادیه‌ها نیز الکترونیکی برگزار می‌شود.
 • مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اعلام کرد

  واگذاری بیش از یک هزار واحد مسکونی توسط انجمن خیرین مسکن ساز در زنجان
  1396/07/25
  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان از واگذاری بیش از یک هزار واحد مسکونی توسط انجمن خیرین مسکن ساز در زنجان خبر داد.
 • قلعه سميران

  قلعه سميران
  1396/07/23
  قلعه سميران از جاذبه_هاي گردشگري شهر طارم استان زنجان مي_باشد.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  آمريکا به دنبال ايجاد مزاحمت جديد براي جهان اسلام و منطقه است
  1396/07/16
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان با بيان اينکه آمريکا به دنبال ايجاد مزاحمت جديد براي جهان اسلام و منطقه است، گفت: جدايي کردستان از عراق بستري براي اين مزاحمت ايجاد مي‎کند.
 • معاون استانداري زنجان:

  کلاس‌هاي درس از نظر روانشناسي آموزشي سطح پاييني دارند
  1396/07/02
  گروه خبر: معاون هماهنگي امور عمراني استانداري زنجان به وضعيت کلاس هاي درس موجود در کشور اشاره کرد و گفت: کلاس‌هاي درس از نظر روانشناسي آموزشي سطح پاييني دارند.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان تاکيد کرد

  ضرورت انتقال فرهنگ ايثار و مقاومت به نسل‌هاي جامعه
  1396/07/02
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه و امام جمعه زنجان بر ضرورت انتقال فرهنگ ايثار و مقاومت به نسل‌هاي امروز و آينده جامعه تاکيد کرد.
 • وقتي چشم جهان به پايتخت شور و شعور حسيني است

  وقتي چشم جهان به پايتخت شور و شعور حسيني است
  1396/07/02
  گروه گزارش: اجراي مطلوب برنامه هاي عزاداري سنتي در زنجان موجب شده تا چشم جهانيان هر ساله در ايام ماه محرم به زنجان به عنوان پايتخت شور و شعور حسيني خيره بماند.
 • گارد ورزشکاران مقابل کشتي زنجان

  گارد ورزشکاران مقابل کشتي زنجان
  1396/07/02
  گروه ورزشي: در حالي حضور ميثم نصيري و حسين نوري در مسابقات جهاني دل ورزش دوستان زنجاني را شاد کرد اما واقعيت‌هاي امروز کشتي زنجان نگراني‌هايي را در بين اهالي اين ورزش ايجاد کرده است.
 • امام جمعه زنجان:

  حج امسال در کمال آرامش و آسايش برگزار شد
  1396/06/26
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: حج امسال به لطف هدايت هاي مقام معظم رهبري در کمال آسايش و آرامش برگزار شد.
 • صائين‌ قلعه

  صائين‌ قلعه
  1396/06/26
  گروه سيري در استان ها: صائين‌ قلعه يکي از شهرهاي استان زنجان است که در بخش مرکزي شهرستان ابهر قرار گرفته‌ است.
 • روستاي چرگر يکي از قديمي ترين روستاهاي زنجان

  روستاي چرگر يکي از قديمي ترين روستاهاي زنجان
  1396/06/19
  گروه سيري در استان ها: چرگر داراي 264 خانوار و 848 نفر يکي از روستاهاي مهاجرپذير مي باشد و مردم اين روستا به کشاورزي مشغولند و مقدار 5000 هکتار کشت مکانيزه دارند.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  تلاش آمريکا منزوي کردن ايران است
  1396/05/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان با بيان اينکه تلاش آمريکا منزوي کردن ايران است، گفت: حضور چشمگير سران کشورهاي مختلف در مراسم تحليف رياست‌ جمهوري نقشه آمريکا براي منزوي کردن کشور را ناکام گذاشت.
 • غار تاريخي حاجي کندي

  غار تاريخي حاجي کندي
  1396/05/22
  گروه سيري در استان ها: اين غار در 35 کيلومتري جنوب غربي شهرستان زنجان در ارتفاعات مشرف به روستاي حاج ارش از توابع شهرستان زنجان واقع شده است.
 • خانه‌هاي قديمي زنجان

  خانه‌هاي قديمي زنجان
  1396/05/15
  گروه سيري در استان ها: زنگان، شهين نام_هاي کهن شهر امروزي زنجان است، نام‌هايي که حکايت از قدمت و تاريخچه کهن اين شهر دارد شهر زنجان امروزي تاريخي کهن والبته تاثيرگذار دررويداهاي مختلف تاريخي داشته است.
 • مسجد دميريه يا دميرلو

  مسجد دميريه يا دميرلو
  1396/05/08
  گروه سيري در استان ها: اين مسجد تاريخي وقديمي در منتهي اليه ضلع جنوب غربي شهر زنجان که در ادوار نه چندان دور نقطه انتهاي شهر محسوب مي شد در محله قديمي مرسوم به توپاغاجي قرار گرفته است.
 • مليله کاري زنجان

  مليله کاري زنجان
  1396/05/02
  گروه سيري در استان ها: بر اساس کشفيات باستان‌شناسي ، قديمي‌ترين اشيايي که مي‌توان ريشه مليله ايران را در آن جستجو کرد، متعلق به دوره هخامنشيان مي‌باشد.
 • رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي

  رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي
  1396/05/02
  گروه ورزشي: فرهاد عسگري متولد 68 محله بابائيان زنجان است که سفرنامه تلگرامي يک هزار نفر دنبال کننده دارد و عکسهاي زيبا ي او از مناظر بکر و طبيعت زيباي مسير سفربا دوچرخه در جاده هاي خاکي لذت ديدن يک نقاشي بکر خداوندي را در دل آدم زنده مي کند.
 • پل تاريخي سردار

  پل تاريخي سردار
  1396/04/25
  گروه سيري در استان ها: پل تاريخي سردار در محور جنوب غربي حومه شهر زنجان بر روي رود خانه زنجانرود واقع گرديده ، وبه سال 1333 هجري قمري توسط ذوالفقار خان اسعد الدوله پسر حسين قلي خان نظام العداله ساخته شده است .
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  ضرورت صرفه_جويي در مصرف آب و برق
  1396/04/18
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: آمريکا پس از پيروزي انقلاب اسلامي با همه قدرت در برابر نظام اسلامي صف‎آرايي کرده است.
 • آهوان دشت سهرين وحکايت چشمان نگران جيران

  آهوان دشت سهرين وحکايت چشمان نگران جيران
  1396/04/11
  گروه سيري در استان ها: دشت سهرين از ديرباز مامن و خاستگاه گونه هاي مختلف جانوري بوده، گونه هايي کمياب همانند آهوي دشت سهرين، جيران و خرس قهواي که همواره در معرض خطرانقراض قرار دارند.
 • حمامي با قدمت 300 ساله در مرکز شهر زنجان

  حمامي با قدمت 300 ساله در مرکز شهر زنجان
  1396/03/28
  گروه سيري در استان ها: گرمابه حاح ابراهيم به عنوان قديمي ترين گرمابه شهر زنجان با قدمت 300 ساله هنوز هم در بافت مرکزي شهر زنجان فعال است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  ضرورت توجه به مسئله استقلال در سند 2030
  1396/03/21
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان با محکوم کردن اقدامات تروريستي تهران گفت: جنايات اخير تروريست ها در تهران ناشي از خباثت و حقارت مباشران دشمنان ايران اسلامي است.
 • خانه نوستالژيک شيخ الاسلام

  خانه نوستالژيک شيخ الاسلام
  1396/03/21
  گروه سيري در استان ها: شايد ديدن خانه اي دلباز و قديمي با تزئينات خاص بتواند شما را به دنيايي ببرد که از زندگي کنوني و ماشيني امروزي ما حسابي دور است و حالتان را حسابي خوب کند.جايي که شما را براي لحظه اي جاي صاحب خانه قديمي قرار دهد و شما را در لذتي وصف ناشدني غرق کند. مخصوصا اگر آنجا بتوانيد انواع صنايع دستي سرزمين ايران را هم ببينيد که ديگر چه بهتر.
 • امام جمعه زنجان:

  مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند
  1396/03/07
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه دلارها و پول‌هاي سعودي ترامپ را براي سفر به عرستان وسوسه کرد گفت: مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند.
 • قلعه لک لک ها

  قلعه لک لک ها
  1396/03/07
  گروه سيري در استان ها: قلعه لک لک ها، نامش بسيار عجيب است و مرا به ياد شکل ظاهري خاص لک لک ها مي اندازد و حس مي_کنم بايد قلعه اي بزرگ باشد که لک لک هاي زيبا در آن فرمانروايي مي کنند.
 • جن و پري در زنجان

  جن و پري در زنجان
  1396/03/01
  گروه سيري در استان ها: استان زنجان محل گذر مسافران زيادي است؛ اما کمتر کسي در آن به‌مدت طولاني توقف مي‌کند و از رد پاي جن و پري در اين استان باخبر است.
 • آفت موفقيت کارآفريني عدم حمايت است

  آفت موفقيت کارآفريني عدم حمايت است
  1396/02/24
  گروه گزارش: سعيد جارچي در روستاي سهند عليا با حمايت بسيج سازندگي سپاه ناحيه ماهنشان، و راه اندازي پرورش شتر مرغ و بوغلمو به واقعيت هاي توانستن و رفع مشکلات اقتصادي و تحقق آن رسيد .
 • کوههاي رنگي يا “آلاداغ لار” يکي از شگفتي هاي آفرينش

  کوههاي رنگي يا “آلاداغ لار” يکي از شگفتي هاي آفرينش
  1396/02/24
  گروه سيري در استان ها: “آلاداغ لار” يا کوههاي رنگي يکي از شگفتي آفرينش که در 25 کيلومتري شمال شرقي تبريز و در مسير شهرستان اهر- تبريز و خواجه و اتوبان ميانه – زنجان قرار دارد.
 • نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس:

  واردات غيرضروري کالاي داخلي را خانه‌نشين مي‌کند
  1396/02/17
  گروه خبر: سخنگوي کميسيون کشاورزي،آب و منابع طبيعي مجلس با بيان اينکه واردات غيرضروري مواد غذايي مانعي براي صادرات مازاد توليدات کشاورزي و غذايي در کشور تلقي مي شود،گفت: کشور نيازي به واردات شکلات ندارد.
 • بازاريابي راهکار رونق گردشگري زنجان

  بازاريابي راهکار رونق گردشگري زنجان
  1396/02/17
  گروه گزارش: گردشگري مقوله اي مهم است که امروز با عنوان صنعت گردشگري از آن ياد مي_شود صنعتي که استان زنجان مي تواند با همسو شدن همه بخش هاي مرتبط به دستاوردهاي خوبي در اين زمينه برسد.
 • قلعه تشوير

  قلعه تشوير
  1396/02/17
  گروه سيري در استان ها: قلعه تشوير به عنوان يکي از قلعه‎هاي مشهور اين شهرستان در ضلع شمال غربي روستاي تشوير و بر ارتفاعات کله‎قندي قابل مشاهده است که مورد توجه علاقه‎مندان به ميراث فرهنگي است، اين قلعه تاريخي آثاري از ديوار چيده شده با لاشه سنگ و ملاط گچ آهک قابل مشاهده است.
 • زنجان شهر جهاني مليله مي شود

  زنجان شهر جهاني مليله مي شود
  1396/02/10
  گروه گزارش: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري زنجان گفت: سال گذشته درخواست ثبت زنجان بعنوان شهر جهاني مليله را مطرح کرد که با پذيرفته شدن اين درخواست هم اکنون مراحل آماده سازي اين پرونده در حال انجام است.
 • پل هاي تاريخي زنجان

  پل هاي تاريخي زنجان
  1396/02/10
  گروه سيري در استان ها: استان زنجان با توجه به برخورداري از دو رودخانه مهم زنجانرود و قزل اوزن داراي پل هاي متعددي است که قدمت برخي از آنها به سده هاي قبل بازمي گردد.
 • حاج داداش معماري باشکوه ايراني در قلب زنجان

  حاج داداش معماري باشکوه ايراني در قلب زنجان
  1396/02/04
  گروه سيري در استان ها: بناي تاريخي حاج داداش نشان‌دهنده آرامش و ذوق هنرمندان ايران چنان فضاي مفرح و دلنشيني دارد که انسان را به فکر پيشينيان فرو مي‌برد.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  ارتش و نيروهاي مسلح قلعه محکم در برابر توطئه‎هاي دشمن هستند
  1396/01/27
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در زنجان گفت: ارتش و نيروهاي مسلح، سپاه، بسيج به عنوان قلعه محکم در برابر توطئه‎ها و تجاوزات متعدد دشمن محسوب مي‎شوند.
 • مسجد و مدرسه جامع زنجان

  مسجد و مدرسه جامع زنجان
  1396/01/27
  گروه سيري در استان ها: مسجد و مدرسه جامع زنجان نمايشي تمام‌عيار از معماري دوره قاجار و تاثير اين حکومت بر شهر زنجان است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  20 فروردين از روزهاي افتخار آفرين براي نظام اسلامي است
  1396/01/20
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: 20 فروردين سال 1385 يکي از روزهاي افتخار آفرين براي نظام اسلامي به عنوان روز ملي فناوري هسته‎اي است.
 • خانه‌هاي قديمي زنجان نمادي از هنر و معماري اصيل آذري

  خانه‌هاي قديمي زنجان نمادي از هنر و معماري اصيل آذري
  1396/01/20
  زنگان، شهين نام_هاي کهن شهر امروزي زنجان است، نام‌هايي که حکايت از قدمت و تاريخچه کهن اين شهر دارد شهر زنجان امروزي تاريخي کهن والبته تاثيرگذار دررويداهاي مختلف تاريخي داشته است.
 • 40 واحد توليدي زنجان روي ريل صادرات قرار گرفته است

  40 واحد توليدي زنجان روي ريل صادرات قرار گرفته است
  1396/01/20
  استاندار زنجان به کاهش 25 درصدي واردات اشاره کرد و گفت: 40 واحد توليدي استان زنجان روي ريل صادرات قرار گرفته و ميزان صادارت 40 درصد افزايش يافته است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  مقاومت موجب عقب نشيني دشمنان مي‎شود
  1395/12/22
  نماينده ولي فقيه دراستان زنجان گفت:اگر در برابر دشمن ضعف نشان نداده و مقاومت کرديم، دشمن جرات جلو آمدن ندارد.
 • غارهاى تاريخى زنجان

  غارهاى تاريخى زنجان
  1395/12/22
  غار خرمنه سر،در روستاى شاه نشين و در بلندى كوه خرمنه سر واقع شده و به »شانشين« نيز معروف است. سنگ‏هاى خارا و سنگ‏هاى سفيد آهكى به صورت ستون‏هاى استالا كتيت و آويزه‏هاى استالا گميت مانند چلچراغ‏هاى زيبا از سقف غار آويخته و آن را زيبا كرده است.
 • خودنمايي تاريخي کهن براي گردشگران از سلطانيه تا موزه مردان نمکي

  خودنمايي تاريخي کهن براي گردشگران از سلطانيه تا موزه مردان نمکي
  1395/12/22
  746 اثر تاريخي استان زنجان ميزبان گردشگران و مسافران نوروزي است تا غناي فرهنگي و تاريخي ديار زنجان به رخ کشيده شود، جاذبه‌هايي از سلطانيه تا ماجراي جالب مردان نمکي منتظر گردشگران است.
 • کاروانسراي سرچم زنجان

  کاروانسراي سرچم زنجان
  1395/12/15
  کاروانسراي سرچم در 80 کيلومتري محور زنجان – تبريز در ساحل رودخانه زنجان چاي، مشرف به جاده قديم تبريز و در روستاي سرچم واقع است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  آثار پر برکت مقاومت امروز در جهان نمايان شده است
  1395/12/08
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: اولويت نخست جهان اسلام و آزادي خواهان جهان، موضوع فلسطين و ايجاد فضاي همدلي براي تحقق اهداف والاي حمايت از مردم فلسطين و مبارزات حق‎طلبانه و عدالت جويانه آنها است.
 • قلعه سانسيز در اولويت نخست کاوش هاي باستان شناسي زنجان

  قلعه سانسيز در اولويت نخست کاوش هاي باستان شناسي زنجان
  1395/12/08
  مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان گفت: اجراي کاوش هاي باستان شناسي در 'قلعه سانسيز' در شهرستان طارم به عنوان اولويت نخست استان در سال جاري مصوب شده است و در صورت تخصيص اعتبار، عمليات آن آغاز مي_شود.
 • باز هم رد پاي چيني//

  صادرات چمداني و افول سهم صنايع دستي از صادرات
  1395/12/08
  مسگري، چاقوسازي مليله_سازي، چارق دوزي و بسياري از صنايع دستي استان زنجان هستند که با وجود برخورداري از تقاضاي خوب، کمترين سهم را در حوزه صادرات استان دارند. صنايع دستي استان زنجان اين روز ها بعد از پشت سرگذاشت يک دوره پرفراز و نشيب آرام آرام به ساحل آرامش رسيده ولي هنوز در زمينه اختصاص جايگاه مناسب در بخش صادرات نتوانسته به نقطه ايداه آل خود برسد.
 • مشخص شدن سن و علت مرگ مرد نمکي پس از 1700 سال

  مشخص شدن سن و علت مرگ مرد نمکي پس از 1700 سال
  1395/12/01
  بعد از کشف مرد نمکي و انتقال آن به آزمايشگاه تحقيقاتي پژوهشکده حفاظت مطرح شد، قدمت تاريخي جسد با روش طيف نگاري جرمي و ارسال نمونه‌ها به آکسفورد 1700 سال تخمين زده شد همچنين سن و علت مرگ »مرد نمکي« نيز مشخص شد.
 • نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي:

  خبري از بهبود فضاي کسب و کار در زنجان نيست
  1395/12/01
  نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي گفت: نشانه اي از بهبود فضاي کسب و کار در استان زنجان ديده نمي_شود.
 • بهره‌برداري از فاز دوم کمپ گردشگري قلعه بهستان

  بهره‌برداري از فاز دوم کمپ گردشگري قلعه بهستان
  1395/11/24
  معاون سرمايه_گذاري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري زنجان گفت: با اعتبار150 ميليون ريال؛فاز دوم کمپ گردشگري قلعه بهستان به بهره برداري رسيد.
 • امام جمعه زنجان:

  سپاه مولود و خاکريز دفاع از انقلاب اسلامي است
  1395/11/17
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: سپاه مولود و از برکات انقلاب بوده و خاکريز دفاع در عرصه‎هاي مختلف محسوب مي‎شود که همواره با حضور قوي و نيرومند توطئه‎ها را خنثي کرده است.
 • بازار آهنگري زنجان

  بازار آهنگري زنجان
  1395/11/17
  آهنگري يکي از مهارت ها و حرفه هاي استادان زنجاني مي باشد که از ديرباز در بازار زنجان به اين کار مشغول مي_باشند که اين حرفه از چنان اهميتي برخوردار بوده که يکي از راسته هاي بازار به نام راسته آهنگري ناميده شده است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  پيروزي جبهه مقاومت آزادي تفکر بود
  1395/11/10
  نماينده ولي فقيه در زنجان گفت: پيروزي جبهه مقاومت و آزادي حلب آزادي سرزمين و جغرافيا نبود، آزادي تفکر و پيروزي جبهه مقاومت بود.
 • گرمابه هاي قديمي زنجان

  گرمابه هاي قديمي زنجان
  1395/11/10
  از آثار تاريخي که از نظر معماري داراي ارزش و اعتبار مي‌باشد، حمام‌هاي قديمي است شهر زنجان در طول ساليان متمادي داراي حمام هاي تاريخي بسياري بوده که درچند دهه اخير بخش قابل توجهي از اين ميراث تاريخي به بهانه هاي مختلف تخريب شده يا تغيير کاربري دادند و اکنون تعداد محدودي ازآن ها به جا مانده است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  عدم رعايت ايمني حادثه پلاسکو را به وجود آورد
  1395/11/03
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: دشمني دشمن در زمينه خاک، آب، زمين و ملک نيست، بلکه دعواي اعتقاد و ايمان است.
 • خانه حکيم هيدجي در مسير نابودي

  خانه حکيم هيدجي در مسير نابودي
  1395/11/03
  خانه حکيم هيدجي اين روزها اوضاع خوبي ندارد و فرسودگي بنا و انجام نشدن تعميرات لازم باعث شده اين خانه مسير تخريب را طي کند و بدين ترتيب يک بناي ديگر از بناهاي تاريخي زنجان از بين برود.
 • وقتي عدالت اجتماعي برقرار نيست//

  حاشيه نشيني و اسکان غير رسمي چالش بزرگ توسعه زنجان
  1395/11/03
  حاشيه نشيني به عنوان يکي از چالش هاي پيش روي جوامع محسوب مي_شود که در استان زنجان نيز مانعي بزرگ براي توسعه است.
 • سلطانيه فقط يک شهر نيست

  سلطانيه فقط يک شهر نيست
  1395/10/26
  شايد روزي سلطانيه پايتخت بزرگترين امپراطوري جهان در دوره ايلخانيان بود، اما امروز سلطانيه فقط يک شهر تاريخي نيست که بزرگترين گنبد آجري جهان را در خود جاي داده است.
 • چيني‌ها به دنبال قبضه کردن بازار شمشمير و غداره در غياب زنجان//

  بي تدبيري، 18 قرن زحمت صنعتگران چاقوي زنجان را هدر مي‌دهد
  1395/10/26
  با تاييد قانون منع حمل سلاح سرد؛چاقوي زنجان که داراي قدمتي 18 قرني است با مشکلاتي مواجه مي شود که اين صنعت را تحت الشعاع قرار مي دهد.
 • امام جمعه زنجان:

  همه بايد براي اقتدارو پيشرفت کشور تلاش کنيم
  1395/10/19
  امام جمعه زنجان با بيان اينکه دشمن همواره تلاش کرده با ابزارهاي مختلف مانع از پيشرفت نظام جمهوري اسلامي ايران شود، گفت: همه بايد براي اقتدار و پيشرفت کشور تلاش کنيم.
 • نگاهي به يک قرن تاريخچه حوزه علميه علوي هيدج

  نگاهي به يک قرن تاريخچه حوزه علميه علوي هيدج
  1395/10/19
  حوزه علميه علوي هيدج يکي از با ارزش‌ترين حوزه‌هاي علميه کشور با قدمت بيش از يک و نيم قرن است که به دستان آيت‌الله‌العظمي ملا‌علي فاضلي‌هيدجي بنا شده و تاکنون علماي فراواني در اين حوزه علميه تربيت شده‌اند.
 • وقف نامه قنات سرچشمه زنجان سندي از دوره قاجار

  وقف نامه قنات سرچشمه زنجان سندي از دوره قاجار
  1395/10/19
  اين وقف نامه که از اسناد تاريخي به شمار مي رود، سندي است به خط شکسته نستعليق، با مرکّب بر روي کاغذ کاهي رنگ به ابعاد33×43سانتي متر، که به سال 1294 هـ .ق در دوران حکومت ناصرالدين شاه قاجار براي تعيين وضعيت وقفي »قنات سرچشمه« ـ که بزرگ ترين و مهم ترين قنات زنجان است ـ نگاشته شده است.
 • خانه توفيقي زنجان

  خانه توفيقي زنجان
  1395/10/12
  با عنايت به موقعيت گسترش شهر در جهت شرقي و غربي و وجود رود خانه معروف زنجان چاي در جنوب شهروهمچنين مد نظر قرار دادن رشته كوههاي ضلع شمالي شهر بناي توفبقي در قسمت شرقي شهر و در حد فاصل رشته كوههاي مزبور رودخانه زنجان چاي ( در قسمت شمالي رود خانه ) واقع گرديد . بناي توفيقي دربافت قديمي شهر در محله معروف به غريبيه بالا كه به محله خرابه رجي نيز مشهور بوده ، قرار دارد .
 • فرآوري نياز مهم بخش معدن//

  معادن زنجان دوران گذر از سنتي به مدرن
  1395/10/12
  استان زنجان با دارا بودن حدود 40 نوع ماده معدني فلزي و غيرفلزي يکي از استان‌هاي غني و ثروتمند در ايران به‌ شمار مي_رود و سنگ هاي معدني در اين ميان سهم بالايي را به خود اختصاص داده است.
 • امام جمعه زنجان:

  حماسه 9 دي فراموش شدني نيست
  1395/10/05
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حماسه 9 دي به عنوان روز حماسه مردم ايران در دفاع از حريم ولايت، فراموش شدني نيست.
 • قلعه بهستان زنجان

  قلعه بهستان زنجان
  1395/10/05
  قلعه بهستان يا کهن دژ در شهرستان ماه‌نشان در استان زنجان قرار دارد و قدمت اين دژ به دوره هخامنشيان برمي‌گردد.
 • امام جمعه زنجان:

  اتحاد و انسجام در جهان اسلام يک ضرورت اساسي است
  1395/09/28
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: اتحاد و انسجام در جهان اسلام به عنوان يک ضرورت مهم و اساسي مورد تاکيد است و همه بايد براي ايجاد و تقويت اين وحدت تلاش کنند.
 • مسجد چهل ستون زنجان

  مسجد چهل ستون زنجان
  1395/09/28
  مدرسه و مسجد چهل ستون داراي قدمتي بيش از يک قرن است که جايگاه ويژه‌اي در ميان مساجد استان زنجان دارد. مسجد چهل ستون زنجان يکي از مساجد تاريخي شهر زنجان و از مهم‌ترين و معروف‌ترين حوزه‌هاي علميه ايران در دوره قاجار محسوب مي‌شده است.
 • استفاده از انرژي هاي تجديدپذير تنها راهکار پيشگيري از بحران انرژي

  استفاده از انرژي هاي تجديدپذير تنها راهکار پيشگيري از بحران انرژي
  1395/09/28
  منابع فسيلي با مصرف بي رويه و لجام گسيخته انرژي هاي تجديد ناپذير دير يا زود به پايان خواهد رسيد و اين اتفاق ناخوشايند زنگ خطري براي آينده بشريت خواهد بود و در اين ميان استفاده از انرژي تجديدپذير تنها راهکار اجتناب ناپذير براي پيشگيري از بحران انرژي خواهد بود.
 • کاروانسراي نيک پي زنجان

  کاروانسراي نيک پي زنجان
  1395/09/21
  کاروانسراي نيک پي زنجان مربوط به دوره صفوي است و در 35 کيلومتري شمل غرب زنجان، بخش زنجانرود، روستاي نيک پي واقع شده و اين اثر در تاريخ 25 اسفند 1379 با شماره ثبت 3529 به‌ عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.
 • نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي خبر داد

  زنجان بزرگترين توليد کننده چاقوي کشور با کمترين بزهکاري
  1395/09/21
  نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي گفت:استان زنجان به عنوان بزرگترين توليد کننده چاقوي کشور با کمترين بزهکار ي هاي سياسي و اجتماعي روبروست.
 • فرود چوب بي‎تدبيري و سياست‌‎زدگي‎ها بر سر اقتصاد//

  وعده‌هايي که پشت سياست‌هاي انتخاباتي مدفون مانده‌اند
  1395/09/21
  مشکلات اقتصادي يکي از مهم‎ترين دغدغه‎هايي بوده که با موضوع اشتغال هم ارتباط مستقيمي دارد که اين روزها با بي‌مهري مواجه شده است. صادرات يکي از مهم‌ترين عوامل در رشد و توسعه اقتصادي هر منطقه‌اي به شمار مي‌رود که رونق آن در رونق توليد نقش مهمي دارد.
 • اولين کارخانه زنجان چگونه تشکيل شد

  اولين کارخانه زنجان چگونه تشکيل شد
  1395/09/14
  گروه سيري در استان ها: آنچه تاريخ ثبت کرده اين است که تا سال 1315 هجري شمسي زنجان صاحب کارخانه بزرگي نبود. البته کارگاههاي متعدد مسگري، آهنگري و چاقوسازي در خيابان مسگرها و ميدان آهنگران وجود داشتند که کارگران زيادي را در خود جذب کرده بودند يا در خانه‌ها کارگاه فرشبافي و نساجي بود ولي اکثر آنها در واقع صنايع دستي بودند تا صنعت پيشرفته و اتوماتيک که بتوان در عرض زمان کوتاه و در عرض يک روز مقادير زيادي محصول توليد کرد.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  بسيج عمومي مستضعفين جهان در حال شکل‎گيري است
  1395/09/07
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: راهپيمايي اربعين حسيني مقدمه‎اي براي تشکيل بسيج عمومي مستضعفين در جهان محسوب مي‎شود.
 • آرامگاه ملا حسن کاشي

  آرامگاه ملا حسن کاشي
  1395/09/07
  مقبره ملا حسن کاشي عارف، نويسنده و شاعر شيعه از آثار ارزشمند تاريخي استان زنجان است که در فهرست آثار ملي ثبت شده است.
 • نماينده ولي فقيه در زنجان:

  انتخابات آمريکا عمق فاجعه و مشکلات اين کشور را روشن کرد
  1395/08/23
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: انتخابات آمريکا عمق فاجعه و مشکلات اين کشور را روشن کرد و کانديداها در جريان انتخابات تمام مشکلات اين کشور را بيان کردند.
 • مسجد جامع سجاس

  مسجد جامع سجاس
  1395/08/23
  مسجد جامع سجاس يکي از آثار برجسته استان زنجان است که در 12 کيلومتري شمال غربي شهرستان خدابنده و 35 کيلومتري جنوب غربي سلطانيه در شهر سجاس از توابع بخش سجاس رود قرار دارد. اين مسجد تاريخي از نظر معماري نيز قابل مقايسه با ساير بناهاي مذهبي احداث شده در دوره خود است. اين مسجد به سبک مساجد شبستاني بنا شده است.
 • پوششي که هرگز رنگ کهنگي نمي‌گيرد//

  خودنمايي طبيعت برلباس محلي زنجان
  1395/08/23
  طرح ها و نقش هاي الهام گرفته از طبيعت که در لباس هاي محلي گذشتگان خودنمايي مي کرد مدت هاي مديدي است که در بين ساکنان شهرهاي استان زنجان و اغلب روستاها غريب است.
 • مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع زنجان پناهگاه امن حيات وحش

  مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع زنجان پناهگاه امن حيات وحش
  1395/08/23
  مناطق حفاظت شده 'سرخ آباد و انگوران'، سه منطقه شکار ممنوع ' فيله خاصه خرمنه سر و خراسانلو' و يک 'پناهگاه حيات وحش انگوران'، زنجان، محل امني براي حيات وحش اين استان است.
 • رنج‌هاي شهرک‌هاي اقماري زنجان//

  نابساماني شهرک‌هاي جديد گره‌اي که با وعده باز نمي‌شود
  1395/08/16
  بيش از دو دهه از ساخت نخستين واحدهاي مسکوني در شهرک‌هاي جديد زنجان مي گذرد، ولي همچنان اين شهرک‌ها دچار گره هايي در امورشان هستند که به رغم وعده مسئولان به نظر نمي رسد باز شدني باشند.
 • مجموعه تاريخي چلبي اوغلو

  مجموعه تاريخي چلبي اوغلو
  1395/08/16
  مجموعه تاريخي شيخ براق يا چلپي اوغلي در پانصد متري جنوب غرب سلطانيه، بناي آرامگاهي وجود دارد كه در گويش محلي كچه بورك ( كلاه نمدي ) گفته مي‌شود.
 • نماينده ولي فقيه در استان زنجان:

  ضرورت حضور گسترده و باشکوه در راهپيمايي 13 آبان
  1395/08/09
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: توجه به بسيج دانش‏‌آموزي يک نوع سرمايه‎گذاري براي تربيت نيروهاي ولايي و مومن به انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.
 • بقعه تاريخي امامزاده زيدالکبير

  بقعه تاريخي امامزاده زيدالکبير
  1395/08/09
  آرامگاه امامزاده شاهزاده زيد الكبير از جاذبه هاي گردشگري مذهبي استان زنجان است كه بر اساس كتاب منتقله الطالبين نسبت شاهزاده زيد الكبير به نخستين پيشواي شيعيان جهان باز مي گردد .
 • روستاي خويين به يادگار مانده از عمق تاريخ

  روستاي خويين به يادگار مانده از عمق تاريخ
  1395/08/02
  روستاي خويين از توابع استان زنجان مراکز گردشگري بسياري دارد که دستكند »دژمنده« و حمامي باستاني، آسياب هايي كه غلات را پودر مي كرد و مساجدي كه مويد پرورش علماي باكرامت بود از آن جمله است.
 • امام جمعه زنجان:

  سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است
  1395/08/02
  امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و گفت: سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است.
 • خانه معين زنجان

  خانه معين زنجان
  1395/07/25
  خانه معين و باغ متعلق به آن از جمله خانه هاي تاريخي و بسيار زيباي شهر زنجان است که در نزديکي رودخانه زنجانرود و پل سردار بنا شده است.
 • نماينده ولي فقيه در استان زنجان:

  دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است
  1395/07/18
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است.
 • سفر به 2350 سال قبل از امروز

  سفر به 2350 سال قبل از امروز
  1395/07/18
  معدن نمکي که در 70 کيلومتري غرب شهر زنجان قرار دارد و در مسير قلعه بهستان و بعد از آن تخت سليمان قرار گرفته است، هر روز بر گمانه زني هاي نزديک به واقعيت در خصوص شيوه زندگي در دوره هخامنشيان مي افزايد.
 • تنها يک دستگاه آنژيوگرافي در زنجان وجود دارد

  تنها يک دستگاه آنژيوگرافي در زنجان وجود دارد
  1395/07/18
  طي روزهاي اخير از کارافتادن دستگاه آنژيوگرافي بيمارستان آيت الله موسوي شهر زنجان بيماران قلبي استان زنجان را دچار مشکلات فراوان کرده و نياز مبرم به آنژيوگرافي ديگري را نشان داده است.
 • نماينده ولي فقيه در استان زنجان:

  جهاد کبير راهبردي‎ترين مسئله براي حفظ و ثبات نظام اسلامي است
  1395/07/11
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: جهاد کبير به عنوان راهبردي‎ترين مسئله براي حفظ انقلاب و ثبات نظام اسلامي محسوب مي‎شود.
 • حرکت چرخ اقتصادي زنجان نيازمند انرژي محرکه لجستيک پارک

  حرکت چرخ اقتصادي زنجان نيازمند انرژي محرکه لجستيک پارک
  1395/07/11
  زنجان اقتصادي بر پايه معدن و صنايع معدني دارد ولي هم اکنون در مديريت بومي خود شاهد ريل‌گذاري‌هاي جديد براي تغيير مسير اقتصادي خود داشته که يکي از آن ها توسعه بخش خدمات است.
 • بازار زنجان طولاني‌ترين بازار سرپوشيده ايران

  بازار زنجان طولاني‌ترين بازار سرپوشيده ايران
  1395/07/11
  مجموعه تاريخي بازار زنجان در قلب بافت قديمي كه روزگاري مشرف به دروازه قلتوق ،دروازه جنوبي شهر بودقرار دارد،اين بازار كه طويلترين بازار ايران مي باشد از سوي غرب و شرق گسترده شده بدين لحاظ بازار پائين و بازار بالا تقسيم و نامگذاري شده است
 • تمام زنجان خانه همتيان بود

  تمام زنجان خانه همتيان بود
  1395/07/11
  سرماي سخت زنجان در اواخر پاييز و زمستان‌هاي قبل از 50 حکايت‌هاي ديگري داشت به ويژه هنگام غروب و بعد از تعطيل شدن مدرسه، ما بوديم و بازار گردي و بازي در کوچه و جمع کردن هيزم و چوب و هر چه سوختني و روشن کردن آتش و جمع شدن به دور آتش و آواز دسته جمعي » اَلو پيلو دان ياخچي دي«. و بعد از تاريکي هوا ديگر عزم خانه بود و دعواي مادر که مي‌گفت کجا بودي لباس‌هايت را در بياور، بوي »هيس« مي‌دهد.
 • قلعه هاي گردشگري در شهرستان ماهنشان

  قلعه هاي گردشگري در شهرستان ماهنشان
  1395/07/04
  شهرستان ماهنشان مهد تمدن مادها وآريايي‌ها مي‌باشد ،شهرستان ماهنشان، واقع در ضلع شمال‌ غربي زنجان با پيشينه‌اي بيش از 4000 سال ميزبان گردشگران کنجکاوي است که در فراروي خود آثار ارزشمند تاريخي و ناشناخته اي را مي بينند.
 • گلايه‌هاي رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام زنجان از نبود حمايت‌هاي مالي

  گلايه‌هاي رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام زنجان از نبود حمايت‌هاي مالي
  1395/07/04
  رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام زنجان گفت: ورزش استان زنجان اين روزها به لحاظ مالي روزهاي خوبي را سپري نمي‌کند و تنگناهاي مالي مشکلات بسياري را پيش روي مديران و ورزشکاران زنجاني قرار داده است.
 • نماينده ولي‌فقيه در استان زنجان:

  بي‎کفايتي آل‌سعود موجب کشته شدن 7 هزار حاجي شد
  1395/06/29
  نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: بي‎کفايتي رژيم مسلمان‎کش آل‌سعود موجب شد تا 7 هزار نفر مظلومان و تشنه جان بدهند.
 • حسينيه اعظم زنجان

  حسينيه اعظم زنجان
  1395/06/29
  حسينيه اعظم زنجان از اماکن مذهبي شيعيان است که در جنوب شهر زنجان واقع شده ‌است. قدمت اين مکان به حدود يک قرن پيش مي‌رسد اين حسينيه توسط دو نفر به نام‌هاي حاج ميرزا محمد نقي و حاج ميرزا بابايي وقف گرديد.
 • پيماني که بوي غير گرفته است

  پيماني که بوي غير گرفته است
  1395/06/22
  ورود فرهنگ غربي به ايران باعث ايجاد چالش‌ها ومشکلات متعدد دربخش‌هاي مختلف شده و اين تاثيرپذيري از فرهنگ وارداتي در مقوله ازدواج اثرات منفي خود را بيش از ديگر حوزه‌ها نشان داده است.
 • سراي دخان زنجان

  سراي دخان زنجان
  1395/06/22
  اين كاروانسرا يكي از كاروانسراهاي معتبر در بافت قديمي شهر زنجان است كه در دوره قاجار در موقعيت فعلي بنا شده است و به علت توزيع توتون و تنباكو در دوران قاجار در اين كاروانسرا، به نام دخان و يا دخانيات معروف شده و امروزه به نام سراي دخان يا سراي حقيقت نزد اهالي محل شناخته مي‌شود. ‌اين كاروانسرا در فاصله 150 متري از دروازه شرقي مجموعه بازار قرارگرفته است، كه از طرف شمال به خيابان مسگرها و ازطرف غرب به خيابان سعدي جنوبي محدود مي‌شود.
 • شبکه‎هاي مجازي فرصت يا تهديد براي ترويج کتابخواني

  شبکه‎هاي مجازي فرصت يا تهديد براي ترويج کتابخواني
  1395/06/15
  گروه اجتماعي: امروزه شبکه‌هاي مجازي و اجتماعي زمان زيادي را براي مرور مطالب از کاربران در تمامي گروه‌هاي سني مي‌گيرند و با تغيير ذائقه‌اي که ايجاد کرده‌اند کم کم جايگزين مطالعه مکتوب از جمله کتابخواني شده‌اند.
 • ريل‎گذاري زيرساختي طي سه سال گذشته در زنجان انجام شده است

  ريل‎گذاري زيرساختي طي سه سال گذشته در زنجان انجام شده است
  1395/06/07
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: ريل‎گذاري و برنامه‎هاي زيرساختي طي سه سال گذشته انجام شده است.
 • درياچه كردآباد

  درياچه كردآباد
  1395/06/07
  گروه سيري در استان ها:درياچه کرد آباد در استان زنجان واقع است.
 • تامين امنيت و آسايش زنان در يک مکان سرپوشيده

  تامين امنيت و آسايش زنان در يک مکان سرپوشيده
  1395/06/01
  گروه سيري در استان ها: رختشويخانه زنجان بنايي است که مردم لباس و رخت خود را در آن محل مي‌شسته‌اند که چنين کاربري براي يک بناي عمومي در جهان مشابه ندارد يا کم‌نظير است. اين بنا در حال حاضر تعمير و مرمت شده و به عنوان موزه? مردم‌شناسي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و مردم مي‌توانند از آن بازديد کنند.
 • 310 فضاي آموزشي در زنجان استاندارد سازي شده است

  310 فضاي آموزشي در زنجان استاندارد سازي شده است
  1395/05/31
  گروه خبر:مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان زنجان گفت:اجراي طرح نصب سيستم گرمايشي استاندارداز سال 91 شروع شده وطي اين بازه زماني تاکنون 310 فضاي آموزشي در زنجان استاندارد سازي شده است.
 • فضاهاي و زير ساخت هاي ورزشي در زنجان توسعه مي_يابد

  فضاهاي و زير ساخت هاي ورزشي در زنجان توسعه مي_يابد
  1395/05/24
  گروه خبر:مدير کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: امسال اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان بيشتر به توسعه فضاي ورزشي و زير ساخت ها تاکيد دارد و برنامه ريزي لازم را در اين زمينه صورت داده است.
 • ورود بيش از 53 هزار گردشگر در فصل تابستان به طارم

  ورود بيش از 53 هزار گردشگر در فصل تابستان به طارم
  1395/05/24
  گروه سيري در استان ها:رئيس ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان طارم از ورود بيش از 53 هزار گردشگر در طول فصل تابستان سال جاري به اين شهرستان خبر داد.
 • آيا درآمد شهرداري زنجان پايدار است

  آيا درآمد شهرداري زنجان پايدار است
  1395/05/17
  گروه تحليل:كســب درآمد در شــهردارى ها از امورى اســت كه تاثير عمده اى در ارائه خدمات شــهرى به شــهروندان دارد.
 • مشکلات جاذبه‌هاي گردشگري زنجان

  مشکلات جاذبه‌هاي گردشگري زنجان
  1395/05/17
  گروه خبر:مديرکل جديد اداره‌ي ميراث فرهنگي و گردشگري استان زنجان‌ گفت: يکي از مهم‌ترين مشکلات اين استان در حوزه‌ي گردشگري، اطلاعات نداشتن گردشگران از جاذبه‌ها‌، مسيرهاي ارتباطي و امکانات رفاهي است که سبب شده زنجان بيشتر يک استان عبوري باشد.
 • سيري در استان ها

  مسجد خانم
  1395/04/27
  گروه سيري در استان ها: مسجد خانم از بناهاي دوره قاجاريه در محله فخيم الدوله زنجان واقع شده است اين بناي تاريخي در ارديبهشت 1354 ???? به‌عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است. اين مسجد ومدرسه از جمله بناهاي مذهبي و تاريخي شهر زنجان است، كه در محله قديمي معروف به فخيم الدوله واقع در بافت تاريخي شهر قرار دارد
 • مديرکل تبليغات اسلامي زنجان:

  مدارس صدرا در زنجان توسعه مي يابد
  1395/04/27
  گروه خبر: مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان از توسعه مدارس صدرا طي سالجاري در استان زنجان خبر داد.
 • امام جمعه زنجان:

  ماهيت متفاوت انقلاب اسلامي و استکبارسازش آنان را ناممکن مي_کند
  1395/04/20
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: تا زماني که ماهيت آمريکا، امپرياليستي و ماهيت انقلاب ما اسلامي است، سازشي بين اين دو نخواهد بود.
 • دودکش جن در زنجان

  دودکش جن در زنجان
  1395/04/20
  گروه سيري در استان ها:پديده ها مي توانند بزرگي و بلندي هاي متفاوتي داشته باشند و از اندازه يک انسان معمولي تا چندين ده متر باشند در مناطق مختلف ايران همچون شهرستان ماهنشان واقع در استان زنجان نيز پديده اي به نام دودکش جن قابل مشاهده است که يکي از جاذبه هاي گردشگري محسوب مي شود.
 • امام جمعه زنجان:

  ايران‌هراسي فصل مشترک دشمنان نظام اسلامي است
  1395/04/14
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: ايران‌هراسي فصل مشترک دشمنان نظام اسلامي است.
 • مديرکل ورزش و جوانان زنجان:

  ورزش اسکيت استان زنجان در شرايط مناسبي قرار ندارد
  1395/04/14
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: اسکيت استان زنجان هم‌اکنون در شرايط مناسبي قرار ندارد و لازم است براي رساندن آن به جايگاه خوب تلاش شود.
 • مسجد جامع زنجان

  مسجد جامع زنجان
  1395/04/06
  گروه سيري در استان ها: مسجد و مدرسه جامع زنجان معروف به مسجد سيد در قرن سيزدهم هجري قمري (سال 1242) در دوره قاجاريه توسط يکي از پسران فتحعلي شاه قاجار به نام عبدالله ميرزا دارا که مريد آيت‌الله سيد محمد مجتهد سرداني بود ساخته شد تا مرکز تدريس اقامه نماز و مراجعات مردمي اين مجتهد زنجاني باشد.
 • مدير کل تبليغات اسلامي زنجان:

  هيئت هاي مذهبي در مناطق آسيب پذير زنجان حمايت ويژه مي شوند
  1395/04/06
  گروه خبر: مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان گفت: طي سالجاري سازمان تبليغات اسلامي استان زنجان از هيئت هاي مذهبي در مناطق آسيب پذير حمايت ويژه مي کند.
 • آبشار شارشار

  آبشار شارشار
  1395/03/30
  گروه سيري در استان ها: آبشار شارشار يكي از جاذبه‌هاي طبيعي و زيباي شهر زنجان بوده و تنها آبشار شناخته شده زنجان بود. كه در شمال شرقي شهر زنجان در منطقه تهم و در ميان سنگ‌هاي صخره‌اي قرار دارد.
 • سيري در استان ها

  داش کاروانسراسي
  1395/03/23
  گروه سيري در استان ها: قديمي‌ترين اثر تاريخي بر جاي مانده بر سطح شهر زنجان، کاروانسراي سنگيه که طبق متون تاريخي يکي از سه کاروانسرائيه که در دوران اقتدار و حکومت صفويان در اين خط ساخته شده، کاروانسراي سنگي به عنوان يک اثر عام المنفعه در محاوره روزمره مردم اين سامان به داش کاروانسرا معروفه و در خارج از بافت قديمي شهر زنجان قرار گرفته که در روزگار نه چندان دوري مشرف بر مزارع سرسبز و باغات ميوه حومه شهر در محور ارتباطي غرب به شرق قرار داشته.
 • مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان :

  دستگاه‌هاي دولتي هيچ اختياري براي ورود به ورزش حرفه‌اي ندارد
  1395/03/23
  گروه خبر: در سال 93، 19 سمن جوان در استان زنجان وجود داشته است که اين تعداد تا به امروز افزايش پيدا کرده است.
 • امام جمعه زنجان:

  ولايتمداري مردم موجب تحکيم اين انقلاب شده است
  1395/03/16
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه و امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه انتخاب مقام معظم رهبري به عنوان رهبر اين نظام از سوي مجلس خبرگان انتخاب شايسته اي بود، گفت: پيروي از ولايت فقيه موجب استحکام اين انقلاب شده است.
 • قلعه بهستان

  قلعه بهستان
  1395/03/16
  گروه سيري در استان ها: قلعه بهستان يا کهن دژ در شهرستان ماه‌نشان در استان زنجان و در نزديکي روستاي بهستان و در کنار رود قزل اوزن جاي گرفته است. ديرينگي اين دژ به دوره مادها باز مي‌گردد.
 • گزارش//

  آب هاي زير سطحي و خواب بي‌تدبيري
  1395/03/16
  گروه گزارش: مشکل آب هاي زير سطحي چند سالي است گريبان شهر زنجان را گرفته و هر دستگاهي توپ حل مشکل را به زمين ديگري مي‌اندازد تا شايد تأسف آخر اين بازي تنها گريبان شهروندان زنجاني را بگيرد. مشکل آب‌هاي زيرسطحي در شهر زنجان در حالي ادامه دارد که مسئولان دولتي حساسيت لازم را براي ورود به اين موضوع ندارند.
 • رئيس فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين:

  حمايت بخش خصوصي از ورزش معلولين کمتر از رشته هاي ديگر است
  1395/03/16
  گروه خبر: رئيس فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين حمايت بخش خصوصي از ورزش معلولين راکمتر از رشته هاي ديگر عنوان کردو گفت: بخش خصوصي سالانه چهارميليارد تومان در ليگ سرمايه گذاري مي کند.
 • پل مير بهاء الدين

  پل مير بهاء الدين
  1395/03/09
  گروه سيري در استانها: اين پل تاريخي که با نام‌هاي پل کهنه و پل اژدهاتو نيز شهرت دارد، در محور جنوبي حومه شهر زنجان در مسير استان‌هاي زنجان به کردستان ساخته شده است.
 • بقعه قيدار نبي

  بقعه قيدار نبي
  1395/03/01
  گروه سيري در استان ها: بقعه قيدار نبي آرامگاه قيدار بن اسماعيل بن ابراهيم (ع) است که از پيامبران الهي و بيست و پنجمين جد حضرت محمد (ص) بوده است. اين بنا از آجر و بر روي سه رديف سنگ سبز تراشيده، ساخته شده و ترکيب کلي آن از دو چهارطاقي چسبيده به هم تشکيل يافته است.
 • فضاي مجازي براي دانش_آموزان فرصت و تهديد است

  فضاي مجازي براي دانش_آموزان فرصت و تهديد است
  1395/03/01
  گروه خبر:معاون پرورشي اداره کل آموزش وپرورش زنجان با بيان اينکه تنها کاري که آموزش و پرورش براي جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي در ميان دانش آموزان مي تواند انجام دهد آموزش، مهارت آموزي و پيشگيري است، گفت: فضاي مجازي بر دانش آموزان هم مي تواند فرصت محور و هم تهديد محور باشد.
 • صنايع شهر زنجان بايد با ورزش آشتي کنند

  صنايع شهر زنجان بايد با ورزش آشتي کنند
  1395/03/01
  گروه ورزشي:زنجانيها همواره ثابت کرده اند که اگر آب ببينند شنا گران قابلي هستند، پس مالکان محترم کارخانجات زنجان بياييد و با حمايت خود از ورزش زنجان، هم منجر به کاهش آمار اعتياد در اين شهر شوند تا هم نام کارخانه خود را در کشور مطرح کنند و هم در قلب مردم زنجان جاي بگيرند.
 • امنيت کشور مديون سربازان گمنام و بي‌ادعاست

  امنيت کشور مديون سربازان گمنام و بي‌ادعاست
  1395/03/01
  گروه خبر:گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: »طاغوت اعظم« که از سوي مقام معظم رهبري براي جنايت‌هاي آمريکا عليه ملت ايران، عنوان شد به حق برازنده آمريکاي جنايتکار است.
 • مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ

  مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ
  1395/02/27
  گروه سيري در استان ها:مجموعه تفريحي و کوهستاني ائل داغي زنجان يا مجموعه تفريحي گاوه‌زنگ زنجان يکي از مراکز تفريحي و گردشگري زنجان است.
 • آبشار ماري دره سي

  آبشار ماري دره سي
  1395/02/20
  گروه سيري در استان ها:آبشار ماري دره سي در استان زنجان واقع است.
 • بنياد نخبگان استعدادهاي برتر استان زنجان را شناسايي مي‌کند

  بنياد نخبگان استعدادهاي برتر استان زنجان را شناسايي مي‌کند
  1395/02/19
  گروه خبر:رئيس بنياد نخبگان استان زنجان گفت: اين بنياد در تلاش است تا در راستاي حرکت در مسير اهداف تبيين شده بنياد نخبگان ملي در اجتماعات مختلف، نخبگان و صاحبان استعدادهاي برتر استان زنجان را شناسايي و توانمند کند.
 • پتروشيمي زنجان يا سوژه اي ماندگار براي انتخابات

  پتروشيمي زنجان يا سوژه اي ماندگار براي انتخابات
  1395/02/19
  گروه تحليل: در ايام برگزاري انتخابات دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي بازار ارائه وعده بهره برداري از پروژه پتروشيمي زنجان به يکي از داغترين رويکردهاي تبليغاتي کانديداهاي مجلس بدل شده بود.
 • خواسته دشمنان در عدم برگزاري رزمايش در خليج فارس بي‌ارزش است

  خواسته دشمنان در عدم برگزاري رزمايش در خليج فارس بي‌ارزش است
  1395/02/19
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: اين خواسته و گفته‌هاي دشمنان که ايران نبايد در خليج فارس رزمايش برگزار کند،سخني پوچ و تباه است.
 • برخي از مشکلات نتيجه خود تحريمي‌هاي داخل کشور است

  برخي از مشکلات نتيجه خود تحريمي‌هاي داخل کشور است
  1395/02/13
  گروه خبر:مشاور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: برخي از مشکلات نتيجه خود تحريمي‌هاي موجود در داخل کشور است.
 • شخصيت‌هاي ورزشي بايد ماندگار شوند

  شخصيت‌هاي ورزشي بايد ماندگار شوند
  1395/02/13
  گروه خبر: معاون پارلماني و حقوقي وزارت ورزش و جوانان با بيان اينکه راه‌اندازي موزه ورزش در استان زنجان بايد الگويي براي سطح کشور باشد، گفت: شخصيت‌هاي ورزشي بايد ماندگار شوند.
 • غار خرمنه سر

  غار خرمنه سر
  1395/02/13
  گروه سيري در استان ها: غار خرمنه سر در فاصله 110 کيلومتري شهر زنجان و 22 کيلومتري شهر آب‌بر (مرکز شهرستان طارم) و در کوه سر به فلک کشيده و بلند خرمنه سر در سمت شمالي روستاي شاه‌نشين (يا به قول اهالي محل؛ شانيش) واقع گرديده است.
 • وضعيت نيروي کار در زنجان از حرف تا عمل

  وضعيت نيروي کار در زنجان از حرف تا عمل
  1395/02/05
  گروه تحليل:يکي از شاخص‌هاي مهم اقتصادي در زنجان وضعيت نيروي کار است که بايد با بررسي دقيق آن مشخص شود فاصله بين حرف تا عمل چه ميزان است.
 • نبايد اجازه داد عربستان حرکت‎هاي کنفرانس اسلامي را تکرار کند

  نبايد اجازه داد عربستان حرکت‎هاي کنفرانس اسلامي را تکرار کند
  1395/02/05
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: نبايد اجازه داد عربستان حرکت‎هاي کنفرانس اسلامي را تکرار کند چرا که خود اين کشور کارنامه درخشاني ندارد و قاتل هزار حاجي بي‌گناه است.
 • لزوم آموزش سبک صحيح زندگي به دانش‌آموزان توسط آموزش و پرورش

  لزوم آموزش سبک صحيح زندگي به دانش‌آموزان توسط آموزش و پرورش
  1395/02/05
  گروه خبر: مديرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سبک صحيح زندگي بايد به دانش‌آموزان توسط آموزش و پرورش، آموزش داده شود.
 • عمارت ذوالفقاري

  عمارت ذوالفقاري
  1395/02/05
  گروه سيري در استان ها:عمارت ذوالفقاري در مرکز بافت قديمي شهر زنجان در محله‌اي به نام دالان آلتي در ضلع شمالي سبزه ميدان و مسجد جامع واقع شده است.
 • 4 دانش‌آموز زنجاني به مرحله دوم المپياد سلول‌هاي بنيادي راه يافتند

  4 دانش‌آموز زنجاني به مرحله دوم المپياد سلول‌هاي بنيادي راه يافتند
  1395/01/29
  گروه خبر:رئيس اداره استعدادهاي درخشان اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان از راهيابي چهار دانش‌آموز زنجاني به مرحله دوم المپياد سلول‌هاي بنيادي خبر داد.
 • غار گلجيک

  غار گلجيک
  1395/01/29
  گروه سيري در استان ها:غار گلجيک در 35 کيلومتري جنوب غربي شهرستان زنجان در روستاي گُلجيک در ارتفاعات مشرف به روستاي حاج اَرش واقع شده است.
 • پروژه بزرگ ورزشي زنجان در سکوت ساخت و ساز

  پروژه بزرگ ورزشي زنجان در سکوت ساخت و ساز
  1395/01/22
  گروه ورزشي:استاديوم 15 هزار نفري زنجان جشن 10 سالگي احداث خود را مي‌گيرد، اما تا کنون با وجود پيگيري‌هاي زياد، باز هم براي افتتاح و تکميل شدن نيازمند مطالبه گري مسئولان ورزشي واستانداري زنجان است.
 • برخورد رئيس جمهور کشورمان به دنبال برخورد غير ديپلماتيک اتريش عزت‌مندانه بود

  برخورد رئيس جمهور کشورمان به دنبال برخورد غير ديپلماتيک اتريش عزت‌مندانه بود
  1395/01/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: برخورد رئيس جمهور کشورمان به دنبال برخورد غير منطقي، غير اخلاقي و غير ديپلماتيک کشور اتريش براي حفظ عزت ملت ايران و لغو اين سفر، عزت‌مندانه بود.
 • چشمه علي بلاغي

  چشمه علي بلاغي
  1395/01/22
  گروه سيري در استان ها:چشمه علي بلاغي يکي از چشمه هاي شهرستان ابهر در جاده ابهر به قيدار واقع شده است.
 • خانه تاريخي حکيميان زنجان در فهرست آثار ملي ثبت مي شود

  خانه تاريخي حکيميان زنجان در فهرست آثار ملي ثبت مي شود
  1395/01/22
  گروه تاريخي:مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان، با اعلام ثبت خانه تاريخي حکيميان زنجان در فهرست آثار ملي گفت: بنا بر مفاد تفاهم نامه، اداره کل راه و شهرسازي استان زنجان با ثبت اين اثر تاريخي در فهرست آثار ملي، موافقت کرده است.
 • ارتقاي دانشگاه علوم پزشکي زنجان در بين دانشگاه‌هاي همطراز بي‌نظير است

  ارتقاي دانشگاه علوم پزشکي زنجان در بين دانشگاه‌هاي همطراز بي‌نظير است
  1394/12/23
  گروه خبر: رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با يادآوري رشد قابل توجه اين دانشگاه در مقايسه با ديگر دانشگاه‌هاي همطراز خود گفت: دانشگاه علوم پزشکي زنجان با 28 سال سابقه به لحاظ ارتقا رتبه نخست را دارد.
 • اقتصاد مقاومتي مورد توجه جدي قرار گيرد

  اقتصاد مقاومتي مورد توجه جدي قرار گيرد
  1394/12/23
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت:اقتصاد مقاومتي بايد به عنوان يک اصل مهم در همه بخش هاي جامعه مورد توجه جدي باشد.
 • مردان نمكي زنجان

  مردان نمكي زنجان
  1394/12/23
  گروه سيري در استان ها:مردان نمکي چندين موميايي کشف شده از معدن نمک چهرآباد استان زنجان مي‌باشند. معدن نمک چهرآباد با ارتفاع 1350 متر از سطح دريا در 75 کيلومتري غرب شهر زنجان و يک کيلومتري جنوب روستاي حمزه‌لو قرار دارد.
 • زنجان استاني با ظرفيت‌هاي مستعد سرمايه‌گذاري

  زنجان استاني با ظرفيت‌هاي مستعد سرمايه‌گذاري
  1394/12/16
  گروه گزارش:استان زنجان به لحاظ ويژگي‌هاي آب و هوايي مناسب و قرارگيري دربين راه‌هاي ارتباطي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است که اهميت ويژه آن زماني بيشتر خود را نشان ‌‌مي‌دهد که استان زنجان، تنها راه ترانزيت و عبور بين شرق و غرب کشور به شمار مي‌آيد.
 • مردم در انتخابات با آرمان‌هاي امام و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق کردند

  مردم در انتخابات با آرمان‌هاي امام و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق کردند
  1394/12/16
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان با تقدير از حضور هوشيارانه مردم ايران در عرصه انتخابات گفت: مردم در انتخابات با آرمان‌هاي امام و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق کردند.
 • معبد باستاني داش کسن

  معبد باستاني داش کسن
  1394/12/16
  گروه سيري در استان ها:معبد باستاني "داش کسن" يا آنچنان که جهانگردان آن رامي شناسند: معبد اژدها؛ در حاشيه روستاي "وير" در حدود 15 کيلومتري شهر تاريخي سلطانيه واقع شده که به نقش دو اژدهاي برجسته و چند محراب اسلامي در دو سمت خود و به قرينه يکديگر مزين است.
 • حرکت کشتي استان زنجان در راستاي موفقيت

  حرکت کشتي استان زنجان در راستاي موفقيت
  1394/12/09
  گروه خبر:مديرکل اداره ورزش و جوانان استان زنجان با بيان اينکه کشتي استان زنجان در راستاي موفقيت حرکت مي‌کند، گفت: کسب عناوين اخير در کشتي‌گيران زنجاني، آينده خوبي را در انتظار ورزش کشتي در استان قرار داده است.
 • انتخابات نمايش اقتدار نظام است

  انتخابات نمايش اقتدار نظام است
  1394/12/09
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه زنجان گفت: مردم ديگر با حضور پرشور در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري اقتدار نظام را به نمايش مي‏‌گذارند.
 • غار كتله خور

  غار كتله خور
  1394/12/09
  گروه سيري در استان ها:کتله خور بر اساس برسيهاي انجام گرفته معاني مختلفي مثل تپه خورشيد، روستاي بدون خورشيد و غيره دارد که مناسبترين معني بدست آمده يک کاربرد ترکي بوده که کتله به معني پستي و بلندي و ناهمواري هاي داخل غار و خور به معني راحتي و آساني است که به صورت کلي به معني پستي و بلنديهاي راحت و دنج است.
 • وقتي قاچاق رونق صنعت نساجي زنجان را نشانه مي‌گيرد

  وقتي قاچاق رونق صنعت نساجي زنجان را نشانه مي‌گيرد
  1394/12/02
  گروه گزارش:قاچاق کالا يکي از مشکلاتي است که به صنعت نساجي ضربه مي‎زند و موجب مي‎شود تا توليدات نساجي بر روي دست فعالان اين حوزه بماند.
 • حضور حداکثري در انتخابات از تاکيدات رهبري است

  حضور حداکثري در انتخابات از تاکيدات رهبري است
  1394/12/02
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حضور با آرامش و حداکثري در انتخابات، از تاکيدات مقام معظم رهبري براي برگزاري انتخابات مطلوب است.
 • جودوي زنجان سرگردان در پي استعداديابي

  جودوي زنجان سرگردان در پي استعداديابي
  1394/12/02
  گروه ورزشي:اين روزها ورزش جودي استان زنجان درگير مشکلات عديده اي است که در اين بين کشمکش مابين تربيت بدني اداره آموزش و پرورش و هيئت جودي استان زنجان در بحث استعداديابي مشکلات را دو چندان کرده است.
 • فضاهاي مجازي کم‌کم آثار مخرب خود را در بين دانش‌آموزان نشان مي‌دهد

  فضاهاي مجازي کم‌کم آثار مخرب خود را در بين دانش‌آموزان نشان مي‌دهد
  1394/12/02
  گروه خبر:معاون پرورشي اداره کل آموزش و پرورش زنجان با بيان اينکه فضاهاي مجازي کم‌کم آثار مخرب خود را در بين نسل نوجوان و دانش‌آموزان نشان مي‌دهد، گفت: متاسفانه فضاهاي مجازي و توجه دانش‌آموزان به آن موجب غفلت آنان از امور تربيتي شده است.
 • تورپاق

  تورپاق
  1394/12/02
  بولگه لر سرويسي:چوخ زامان دير گوزو يولدا، قولاغي سسده ايدي. ايسکندردن خبر يوخ ايدي.
 • نيك پي

  نيك پي
  1394/12/02
  گروه سيري در استان ها:•نيک‌پي (زنجان)، شهري از توابع بخش زنجانرود شهرستان زنجان در استان زنجان ايران است ومرکز بخش زنجانرود شهرستان زنجان است.
 • توجه ويژه اي به استعدايابي در تکواندو زنجان صورت بگيرد

  توجه ويژه اي به استعدايابي در تکواندو زنجان صورت بگيرد
  1394/11/26
  گروه ورزشي:رئيس فدراسيون تکواندو گفت: استان زنجان داراي ظرفيت بالايي در زمينه ورزش تکواندو است و بايد به حوزه استعداديابي در رشته تکواندو در استان زنجان توجه ويژه شود.
 • حضور در فضاهاي مجازي سطح مطالعه دانش‌آموزان را کاهش داده است

  حضور در فضاهاي مجازي سطح مطالعه دانش‌آموزان را کاهش داده است
  1394/11/26
  گروه خبر:مديرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: حضور در فضاهاي مجازي سطح مطالعه دانش‌آموزان را کاهش داده است.
 • استعدادهاي نهفته فرهنگي ادبي استان زنجان شناسايي مي‌شوند

  استعدادهاي نهفته فرهنگي ادبي استان زنجان شناسايي مي‌شوند
  1394/11/26
  گروه خبر: مديرکل ارشاد اسلامي استان زنجان از برگزاري سومين جشنواره شکوه شکيبايي در سال آينده خبر داد و گفت: با برگزاري جشنواره‌هاي مختلف استعدادهاي نهفته فرهنگي و ادبي استان زنجان شناسايي مي‌شوند.
 • زرين آباد

  زرين آباد
  1394/11/26
  گروه سيري در استان ها:زرين‌آباد يکي از شهرهاي ايران در استان زنجان است.
 • حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن قدرتمند‌ باصلابت و معنا‌دار بود

  حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن قدرتمند‌ باصلابت و معنا‌دار بود
  1394/11/25
  گروه خبر:امام جمعه زنجان گفت: حضور قدرتمند، با صلابت، معنا دار مردم در راهپيمايي 22 بهمن قبل امام مسلمين را شاد و دشمنان را مايوس کرد.
 • وقتي کليد تدبير نيز قفل پروژه سبزه‌ميدان زنجان را باز نمي‎کند

  وقتي کليد تدبير نيز قفل پروژه سبزه‌ميدان زنجان را باز نمي‎کند
  1394/11/18
  گروه تاريخي:پروژه سبزه ميدان يکي از بزرگترين پروژه‎هاي شهري زنجان است که پس از گذشت چند سال کلنگ‎زني هنوز کليد تدبير نتوانسته قفل‎هاي آن را باز کند.
 • لزوم توجه به واردات نرم‌افزار در تريبت دانش‌آموزان در مدارس

  لزوم توجه به واردات نرم‌افزار در تريبت دانش‌آموزان در مدارس
  1394/11/18
  گروه خبر:معاون فرهنگي و پرورشي اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان بر لزوم توجه به واردات نرم‌افزار در تريبت دانش‌آموزان در مدارس تأکيد کرد.
 • ديره ک

  ديره ک
  1394/11/18
  بولگه لر سرويسي:اونون اوجا سسي له يوخدان اويانديم. ته له سيک يئريمدن قالخيب، اوشاق لاري اوياتديم. مطبخه گئيريب چايدانين آلتين يانديرديم. گئجه دن مطبخده ميزين اوستونه، شکر، شوشه ده مورابا، پيالادا بال ايستيکان نعلبکي، چاي قاشيقي، قيريلميش قند پنير، سفره دته ده چوره ک قويموشدوم
 • تدبير تامين اجتماعي گره قاليبافان زنجاني را کور کرد

  تدبير تامين اجتماعي گره قاليبافان زنجاني را کور کرد
  1394/11/18
  گروه اجتماعي:اقدامات تامين اجتماعي براي تشخيص فعالان واقعي عرصه قاليبافي در استان زنجان براي بيمه برخي از فعالان واقعي اين صنعت اصيل مشکلاتي را به وجود آورده است که به تدبير دوباره تامين اجتماعي نياز دارد.
 • رزمايش دريايي ولايت اقتدار نظام را به رخ کشيد

  رزمايش دريايي ولايت اقتدار نظام را به رخ کشيد
  1394/11/18
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: فرجام برجام نشان داد که دشمنان 12 سال به ايران تهمت زده و دروغ گفتند.
 • زرين رود

  زرين رود
  1394/11/18
  گروه سيري در استان ها:زرين‌رود يکي از شهرهاي استان زنجان است. اين شهر مرکز بخش بزينه رود شهرستان خدابنده است. جمعيت اين شهر بر طبق سرشماري سال 1390، برابر با 5964 نفر بوده است. غار دودزا(زرين غار)
 • سجاس

  سجاس
  1394/11/11
  گروه سيري در استان ها:سُجاس شهري است در استان زنجان ايران. شهر سجاس در بخش سجاس‌رود شهرستان خدابنده واقع شده و 5682 نفر جمعيت دارد.
 • سهرورد

  سهرورد
  1394/11/04
  گروه سيري در استان ها:سُهرَوَرد با جمعيتي بالغ بر 6318 نفر در 24 کيلومتري مرکز شهرستان خدابنده استان زنجان ايران قرار دارد.
 • کوره داغ فولاد سهند در سرماي صنعت يخ زد

  کوره داغ فولاد سهند در سرماي صنعت يخ زد
  1394/10/27
  گروه گزارش:کارخانه فولاد سهند زنجان که از سال گذشته فعاليت خود را به صورت غير رسمي آغاز کرده بود، 9 آبان سال جاري با حضور معاون اول رئيس جمهور و شماري از مسئولان افتتاح شد، اما ظاهرا قيچي جهانگيري براي 700 کارگر زنجاني آمد نداشت.
 • اقتدار نيروهاي مسلح ايران هشداري به سياستمداران خام و بي‎تجربه ‌منطقه است

  اقتدار نيروهاي مسلح ايران هشداري به سياستمداران خام و بي‎تجربه ‌منطقه است
  1394/10/27
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حضور 10 تفنگدار آمريکايي در مرزهاي آبي ايران، سنگ‎اندازي از سوي آمريکا براي سنجش ميزان هوشياري و آمادگي ايران بود.
 • استان زنجان جايگاه خوبي را در رشته کاراته کشور دارد

  استان زنجان جايگاه خوبي را در رشته کاراته کشور دارد
  1394/10/27
  گروه ورزشي:مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اينکه اين استان جايگاه خوبي را در رشته کاراته کشور دارد، گفت: هيئت کاراته استان بايد به فکر تربيت قهرمانان متعدد در اين رشته باشد.
 • ارمغان خانه

  ارمغان خانه
  1394/10/27
  گروه سيري در استان ها:شهر ارمغانخانه مرکز بخش قره پشتلو از توابع شهرستان زنجان در بهمن ماه 1387 با تصويب هيأت وزيران بعنوان شهر شناخته شده و از تير ماه 1388 شهرداري در اين شهر تاسيس و فعاليت خود را آغاز نموده است اين شهر در 32 کيلو متري استان واقع شده است.
 • دندي

  دندي
  1394/10/21
  گروه سيري در استان ها:دَندي يکي از شهرهاي ايران در استان زنجان است.
 • خرمدره

  خرمدره
  1394/10/13
  گروه سيري در استان ها:خُرَّمدَرّه شهرستاني است در استان زنجان ايران.اين شهرستان در مسير راه آهن و اتوبان قزوين زنجان مي‌باشد.وسعت آن394/5 کيلومتر مربع و کوچک‌ترين شهرستان استان است. جمعيت شهرستان طبق آمار سال‌هاي گذشته بالغ بر 65000 نفر مي‌باشد. خرم‌دره داراي يک بخش، يک شهر و دو دهستان مي‌باشد.
 • سلطانيه

  سلطانيه
  1394/10/06
  گروه سيري در استان ها:شهر سُلطانيه يکي از شهرهاي استان زنجان است که در 43 کيلومتري شهر زنجان واقع است.
 • شاهراه حياتي داعش در ترکيه است

  شاهراه حياتي داعش در ترکيه است
  1394/09/29
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: شاهراه حياتي داعش در ترکيه است و نقش اصلي را در اين زمينه اين کشور بازي مي‎کند اما ايدئولوژي داعش عربستاني است.
 • حال ورزش استان زنجان بحراني است

  حال ورزش استان زنجان بحراني است
  1394/09/29
  گروه ورزشي: جمعي از پيشکسوتان و ورزشکاران استان زنجان به وضعيت حاکم بر ورزش استان زنجان اعتراض کرده و در نامه‌اي اعلام كردند كه حال ورزش استان بحراني است.
 • کرسف

  کرسف
  1394/09/29
  گروه سيري در استان ها:دهستان کرسف به مرکزيت کرسف (در فرهنگ معين آمده است: کرسف قصبه اي است در نزديکي زنجان) با 28 آبادي يکي از دهستانهاي بزرگ و پرجمعيت بخش مرکزي شهرستان خدابنده از توابع استان زنجان ميباشد که در فاصله 14 کيلومتري شهر قيدار و 74 کيلومتري مرکز استان قرار دارد.
 • سیری در استانها

  هيدج
  1394/09/15
  گروه سيري در استان ها:هيدج يکي از شهرهاي استان زنجان است. اين شهر زادگاه حکيم هيدجي (حکيم و فيلسوف) است. زبان مردم اين شهر ترکي آذربايجاني با لهجه‌اي خاص هيدج است.
 • نمايندگان مجلس بايد استکبارستيز و کارآمد باشند

  نمايندگان مجلس بايد استکبارستيز و کارآمد باشند
  1394/09/08
  گروه خبر:امام جمعه زنجان گفت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بايد استکبارستيز و کارآمد بوده و وظيفه قانونگذاري را به خوبي انجام دهند.
 • قيدار

  قيدار
  1394/09/08
  گروه سيري در استان ها:قيدار يکي از شهرهاي ايران در استان زنجان است. اين شهر مرکز شهرستان خدابنده است. جمعيت اين شهر بر طبق سرشماري سال 1390 برابر با 30?251 نفر بوده‌است.
 • مشکلات مالي مانع حضور تيم ورزش‌هاي زورخانه‌اي زنجان در مسابقات ليگ شد

  مشکلات مالي مانع حضور تيم ورزش‌هاي زورخانه‌اي زنجان در مسابقات ليگ شد
  1394/09/08
  گروه خبر: رئيس هيئت ورزش‌هاي زورخانه‌اي استان زنجان با اشاره به عدم حضور تيم ورزش‌هاي زورخانه‌اي زنجان در مسابقات ليگ دسته 2 گفت: مشکلات مالي از جمله وروديه پيش‌بيني شده مانع حضور تيم زنجان در اين مسابقات شد.