عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • مسجد مناره
  1398/11/01
  گروه تاريخي: مسجد مناره در ضلع شمالي خيابان امام خميني، کوي شيشه گرخانه و در جنب مدرسه قديمي هدايت واقع شده است.
 • مشکلات و چالش‌هاي تئاتر آذربايجان غربي از زبان يک کارگردان
  1398/10/30
  گروه گزارش: يک کارگردان تئاتر گفت: جاي خالي خانه تئاتر در آذربايجان غربي احساس مي شود.
 • آذربايجان‌غربي رکورددار لايروبي رودخانه‌ها در کشور
  1398/10/29
  گروه خبر: مديرکل مديريت بحران آذربايجان‌غربي گفت: امسال اقدامات اساسي در راستاي لايروبي رودخانه‌ها براي مقابله با سيلاب در استان انجام شده و با لايروبي 70 کيلومتر در 20 روز، اين استان رکورددار لايروبي رودخانه در کشور به شمار مي‌رود.
 • هوشمندي و بصيرت مردم جزو بزرگترين موهبت‌هاي الهي نظام است
  1398/10/29
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: هوشمندي و بصيرت مردم جزو بزرگترين موهبت‌هاي الهي نظام است.
 • دژ بسطام دژ باستاني دورهاورارتو در روستاي بسطام
  1398/10/29
  گروه سيري در استان ها: "دژ بسطام در همسايگي روستاي بسطام در باختر شهر قره‌ضياءالدين در بخش مرکزي شهرستان چايپاره و در نزديکي شهرستان خوي در استان آذربايجان غربي جاي گرفته است.
 • مبارزه با خام فروشی از اهداف تیم اقتصادی استان
  1398/10/26
  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی مبارزه با خام فروشی را از اهداف تیم اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: توجه ویژه به صنایع پایین‌دستی در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، پتروشیمی و معادن از جمله ارکان برنامه‌ریزی های مدیریت اقتصادی استان است.
 • مشق هنر با رقص خودکار
  1398/10/23
  گروه گزارش: محسن احمدزاده هنرمند جوان مهابادي که از چند سال قبل طراحي با تکنيک خودکار را شروع کرد، اکنون با الهام گرفتن از اشعار شاعراني همچون حافظ، عطار و مولوي به خلق آثار هنري متنوع مي‌پردازد.
 • قيام ميليوني مردم در مراسم سردار سليماني موجب تقويت هويت ديني و وطن پرستي شد
  1398/10/22
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: قيام ميليوني مردم از هر طيف و جناحي در مراسم سردار سليماني را شاهد بوديم که تقويت هويت ديني، وطن پرستي و تدين را باعث شد.
 • معرفي مسجد حماميان بوكان قديمي‌ترين مسجد آذربايجان غربي
  1398/10/22
  گروه سيري در استان ها: "مسجد حماميان بوكان از مساجد تاريخي آذربايجان غربي است كه با بيش از 120 سال قدمت يكي از كم نظيرترين مساجد ايران به شمار مي رود.
 • صدور اولین جواز استخراج رمز ارزها در آذربایجان غربی
  1398/10/19
  رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: این سازمان ضمن آماده­ سازی زمینه صدور مجوزهای صنعتی رمز ارزها و ارائه خدمات تخصصی و کارشناسی به متقاضیان، اولین جواز تأسیس فعالیت استخراج رمز ارز کشور را با سرمایه­گذاری ثابت 170 هزار یورو معادل (25 هزار و 500 میلیون ریال) در شهرک صنعتی استان صادر نمود.
 • خدمت بي منت دليل محبوبيت سردار سليماني
  1398/10/15
  گروه خبر: نماينده مردم آذربايجان‌غربي در مجلس خبرگان رهبري گفت: مهم ترين دليلي که سبب شد سردار سليماني در دل‌ها محبوبيت پيدا کند خدمات، زحمات، ايمان و اخلاص ايشان بود که بدون هيچ چشم‌داشتي در راه نظام و حفظ دين قدم برمي‌داشتند.
 • با شهادت سردار سليماني_ها راه مقاومت با قدرت و اقتدار بيشتر ادامه خواهد داشت
  1398/10/15
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه ضمن تسليت شهادت سردار سليماني و همراهان وي، گفت: با شهادت اين بزرگان راه دفاع و مقاومت با قدرت و اقتدار بيشتر ادامه خواهد داشت.
 • مسجد قديمي حاج عبدالله اروميه
  1398/10/15
  گروه سيري در استان ها: "مسجد حاج عبدالله اروميه در خيابان طالقاني خيابان شهرام و در کوچه شهيد رضا هاشمي قرار دارد.
 • انسدادی در هیچ کدام از محورهای آذربایجان غربی وجود ندارد
  1398/10/11
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: راهداران آذربایجان غربی با برفروبی ۳۳۰ کیلومتری محورهای ارتباطی این استان مانع از انسداد و قطع ترددهای جاده ای شدند.
 • ساختمان شهرباني
  1398/10/09
  گروه تاريخي: در حال حاضر اين بنا با نام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اروميه واقع در استان آذربايجانغربي،شهرستان اروميه و به نشاني ميدان انقلاب مربوط به دوره پهلوي اول با مالکيت دولتي در تاريخ 1379/04/22 و با شماره ثبتي 2761 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.
 • هزينه‌هاي تبليغاتي کانديداها توسط مسئولان بررسي شود
  1398/10/08
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: هزينه‌هاي تبليغاتي کانديداها توسط مسئولان بررسي شود و اموال و دارايي‌هاي افراد استخراج شود تا وابستگي به مراکز قدرت و ثروت مشخص شود.
 • مسجد ملا حسن مربوط به دوره قاجار
  1398/10/08
  گروه سيري در استان ها: "مسجد ملا حسن مربوط به دوره قاجار است .مسجد ملاحسن در ضلع جنوبي خيابان انقلاب خوي داخل بافت بازار قديمي و تقريباً روبروي مسجد قديمي سيدالشهدا واقع است. اين بنا قديمي‌تر از بناي سيدالشهدا است.
 • جان‌هايي که در سايه بي‌توجهي دولتمردان در مرزها مي‌سوزد
  1398/10/08
  گروه اجتماعي: مشکلات و مصائبي که براي مردم مناطق مرزي پيش مي‌آيد، در تضاد با وظايف و انتظارات تعريف شده براي دستگاه‌هاي اجرايي در قبال حافظان امنيت پايدار مردمي است.
 • جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است
  1398/10/08
  گروه گزارش: معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است، گفت: پيوند صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده در استان است.
 • تشدید بازرسی ها در راستای اطمینان و آرامش مردم از قیمت کالا و خدمات در بازار
  1398/10/04
  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی بر تشدید بازرسی ها در بازار با توجه به فرارسیدن پایان سال و افزایش خرید های مردم تاکید کرد.
 •  

  آرتميا گنج گران‌بها در دل درياچه اروميه
  1398/10/02
  سرويس اقتصادي: آرتميا يک گنج بي‌پايان در دل درياچه اروميه است که در صورت توجه مسوولان و با مديريت اصولي مي‌تواند تحولي در اقتصاد منطقه ايجاد کند. آرتميا جانداري است سخت پوست که در آب‌هاي شور زندگي مي‌کند و به عنوان نياز اصلي صنعت آبزي‌پروري داراي اهميت اقتصادي و زيست محيطي فراواني است.
 • نگاهي به تاريخچه بناي کلسياي گئوروگ مقدس –هفتوان سلماس
  1398/10/02
  گروه تاريخي: کليساي گئوروگ مقدس در روستاي هفتوان در 3 کيلومتري جنوب شهر سلماس واقع شده است.
 • نبايد سرنوشت 4 ساله مردم را بدون بررسي به افراد نالايق بسپاريم
  1398/10/01
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اينکه سرنوشت 4 ساله مردم را بدون بررسي و صلاحيت به دست افراد نالايق بسپاريم درست نيست.
 • آوردگاه چالدران يادآور نبرد ايران و عثمانى
  1398/10/01
  گروه سيري در استان ها: "آوردگاه چالدران يادآور نبرد ايران و عثمانى است، دشت وسيعى را در بر مى‌گيرد و در شمال شرقى سيه‌چشمه واقع شده است. جنگ چالدران، نخستين نبرد دولت صفوي با عثماني بود.
 • اماواگرهاي تبليغات پرهزينه انتخاباتي در اروميه
  1398/10/01
  سرويس سياسي: داستان انتخابات در اروميه و شايد بسياري ديگر از شهرهاي بزرگ کشور طي دوره‌هاي اخير تا حدود زيادي با هزينه‌هاي تبليغاتي گره خورده‌است اما در انتخابات پيش‌رو به نظر مي‌رسد صرف هزينه‌هاي چندين ميلياردي روي افکارعمومي به ويژه قشر متوسط و پايين جامعه تاثير منفي خواهد داشت.
 • واقعيت قرص و کيک در برخي از شهرهاي آذربايجان غربي چه بود
  1398/10/01
  گروه گزارش: توطئه شيطاني جاسازي قرص‌هاي مختلف داخل کيک‌هاي توليدي ايران بخصوص محصولات چند توليد کننده معتبر به قطع کار دشمنان واقعي مردم و اقتصاد ايران است. يکي از اهداف حرکت غيرقابل قبول جاسازي قرص در کيک خوراکي که به‌دست مردم مي‌رسد اين است که بنگاه‌هاي توليدي با اعتبار کشور در نهايت توليد و اشتغال را هدف قرار داده و منجر به ضربه زدن به پيکره توليد داخل شود.
 • ارومیه در ردیف هشت شهر آلوده کشور
  1398/09/27
  سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: جهت کاهش آلودگی هوا نیاز به توزیع سوخت یورو 4 در جایگاه های سوخت ضروری است.
 • مکتبي براي عاشقي
  1398/09/25
  گروه گزارش: موسيقي عاشيقي يکي از مهمترين نواهاي کلاسيک در مناطق ترک‌نشين جهان و به خصوص آذربايجان به شمار مي‌رود و مکتب اروميه به عنوان ژانري از آن، آيينه تمام‌نماي آداب و رسوم و تفکر مردمان اين ديار از ايران اسلامي است.
 • اشتراکات دو کشور ايران و ترکيه فرصتي ارزنده براي بهبود شاخص هاي اقتصادي است
  1398/09/24
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي با اشاره به تلاشهاي صورت گرفته براي توسعه بازارچه مرزي " ساري سو" به منظور رونق اشتغال و تقويت مناسبات تجاري و اقتصادي با استان هاي مرزي کشور ترکيه گفت: با تکميل و افتتاح کامل اين بازارچه ها گام هاي موثري در بهبود مناسبات اقتصادي دو کشور رخ خواهد داد.
 • عدم توزيع عادلانه امکانات زيبنده کشور اسلامي نيست
  1398/09/24
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه با اشاره به توزيع عادلانه امکانات در نقاط مختلف شهرها، گفت: اگر در اين امر عدالت رعايت نمي‌شود اين زيبنده مسوولان و کشور اسلامي نيست.
 • روسا يكي از شهرهاي اورارتويي
  1398/09/24
  گروه سيري در استان ها: "روسا يكي از شهرهاي اورارتويي بود كه در قرن نهم پيش از ميلاد و در زمان روساي دوم، حاكم اورارتو ساخته شد. روساي دوم پسر آرگيشتي دوم از پادشاهان معروف اورارتو پس از اتمام شهر كتيبه‌اي در بالاي آن نصب كرد.
 • سياست‌بازي و سياست زدگي در دانشگاه‌ها بايد جمع شود
  1398/09/17
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: سياست‌بازي و سياست زدگي در دانشگاه‌ها بايد جمع شود و با مدنظر قرار دادن مطالبات رهبري نسبت به اصلاح اوضاع دانشگاه و جامعه تلاش کنند.
 •  

  مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان
  1398/09/17
  گروه سيري در استان ها: "مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان و آثار آن يكي از مهمترين و مشهورترين مراكز تاريخ و تمدن ايران محسوب مي‌شود.
 • فقاهت سياسي اصلي که فداي رقابت انتخاباتي مي‌شود
  1398/09/17
  سرويس سياسي: اگر امروز شاهد برخي تصميم‌گيري‌هاي نادرست و نابجا از سوي مديران دولتي در سطوح مختلف هستيم و کسي در برابر اين تصميمات پاسخگو نيست، يقينا بخشي از آن ناشي از عدم نظارت دقيق از سوي مجلس و پايبند نبودن نمايندگان به وظايف خود در برابر مردم و مديران است.
 • رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت آمیزترین رزمایش های چندین سال اخیر بود
  1398/09/12
  فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش گفت: ارتش ذوالفقار ولایت است و رزمایش اخیر ما در منطقه عمومی شمال غرب به دشمنان نشان داد که هر تحرک احتمالی آنان با پاسخ قاطع و کوبنده ما مواجه خواهد شد.
 • هیچ‌گونه افزایش نرخ کرایه در ارومیه نداریم
  1398/09/12
  رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: دستورالعملی مبنی بر افزایش قیمت نرخ کرایه‌های تاکسی در ارومیه با توجه افزایش قیمت سوخت وجود ندارد.
 • مساجد قديمي آذربايجان غربي
  1398/09/11
  گروه تاريخي: 1. نام: مسجد حجتيه / نشاني: مسجد حجتيه در خيابان شيخ مهدي خوي واقع شده است.
 • وضعيت شيوع آنفلوانزا در آذربايجان غربي عادي است
  1398/09/10
  گروه خبر: رييس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان‌غربي در جلسه ستاد پيشگيري از شيوع آنفلوانزا در استان گفت: وضعيت شيوع اين بيماري در استان عادي است.
 • انتخاب نمايندگان بايد با تدبر و عقلانيت باشد
  1398/09/10
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: انتخاب نمايندگان بايد با تدبر و عقلانيت باشد بايد کسي انتخاب کنيم که موجب افتخار و سربلندي باشد نه اينکه مردم بخاطر انتخاب سرافکنده شوند.
 • قلعه يا دژ تاريخي بردوک اروميه
  1398/09/10
  گروه سيري در استان ها: "در 6 کيلومترى روستاى بردوک در محال صوماى برادوست قلعه مستحکمى از سنگ با تأمين کليه شرايط ديده‌بانى بنا شده است که به نام قلعه يا دژ تاريخي بردوک اروميه معروف است.
 • قصه‌هاي بومي مظهر فرهنگ آن منطقه هستند
  1398/09/04
  گروه گزارش: قصه‌هاي بومي هر منطقه مظهر فرهنگ آن منطقه محسوب مي شوند و با توجه به اينکه ادبيات داستاني کم‌کم از قصههاي بومي خالي مي‌شود حفظ اين حکايات و قصه هاي بومي بايد مورد توجه باشد.
 • ارمنستان به رفع کامل ورود آلاينده‌ها به رودخانه ارس متعهد شد
  1398/09/03
  گروه خبر: مديرعامل آب منطقه‌اي آذربايجان‌ شرقي از تعهد مقام‌هاي کشور ارمنستان براي رفع کامل ورود آلاينده‌ها به رودخانه ارس در سه سال آينده خبر داد.
 • مسئولان بايد در تصميم‌گيري ها به موضوع معيشت مردم توجه کنند
  1398/09/03
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي با بيان اينكه رفاه عمومي با تلاش مسئولان و همراهي مردم تامين مي‌شود، گفت: مسئولان بايد در تصميم‌گيري هاي خود به موضوع معيشت مردم به‌ويژه اقشار کم‌درآمد توجه کنند.
 • آشنايي با عمارت 8 ضلعي قجري ماکو
  1398/09/03
  گروه سيري در استان ها: " عمارت کلاه فرنگي ماکو جاذبه‌اي زيباست که در شمال غربي ترين نقطه کشور ايران قرار دارد.
 • قوميت‌گرايي سمّ مهلک در مسير وحدت اسلامي
  1398/08/28
  سرويس سياسي: قوميت‌گرايي و کوبيدن بر طبل تفرقه‌هاي قومي و مذهبي از مهم‌ترين عوامل بروز تنش در جوامع اسلامي محسوب مي‌شود، به نحوي که امروز به يکي از نقشه‌هاي برخي افراد براي رسيدن به مناصب بالاتر تبديل شده است.
 • زنداني که عمق آن 70 متر است
  1398/08/27
  گروه سيري در استان ها: "آذربايجان غربي در جنوب روستاي برنجه تکاب و در مجاور رودخانه در يک روند شمالي ـ جنوبي تعدادي دهانه ‎هاي آهکساز ديده مي ‎شود که اکنون خشک شده ‎اند. يکي از آنها که به ( زندان برنجه ) يا (برنجه درگاهي) معروف است داراي دهانه بيضييشکل با قطر بزرگ 100 متر و قطر کوچک 50 متر بوده و عمق آن حدود 70 متر است که درياچه ‎اي عميق با آب سرد گاز کربنيک ‎دار در آن وجود دارد. اين زندان داراي ديواره بلند و پرشيبي است که از لايه ‎هاي نازک تروارتن نواري تشکيل شده است و پايين رفتن از اين ديواره بدون طناب و ديگر تجهيزات ممکن نيست.
 • باغ کمال يادگار زماني که تبريز شهر عرفان بود
  1398/08/27
  گروه سيري در استان ها: يکي شاعر و ديگري نقاش به تبريز آمدند، شهري که در قرن شش الي هشتم به شهر عرفان شهرت داشت. کمال اولي (شاعر) مورد توجه سلطان حسين جلايري قرار گرفته و روزگارش را در خانقاه اهدايي او سپري کرد.خجندي بيش از 100 سال عمر مي‎کند، اما روزي يکي از مريدانش که هر روز براي او آب مي‎برده است، هنگام سر زدن به او متوجه وفات استادش مي‎شود.
 • افزايش قيمت بنزين تاثيري بر قيمت کالا‌هاي اساسي ندارد
  1398/08/26
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي با اشاره به افزايش قيمت بنزين در کشور تاکيد کرد، اين افزايش هيچ تاثيري بر قيمت کالا‌ها بويژه کالا‌هاي اساسي مردم نخواهد داشت.
 • افزايش ناگهاني قيمت بنزين نبايد موجب اختلال در زندگي مردم شود
  1398/08/26
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: بايد تلاش شود که اين گراني موجب اختلال در زندگي مردم نشود، در کنار آن هم مردم بايد دقت کنند و با افزايش ناگهاني قيمت بنزين نسبت به افزايش قيمت ساير اقلام اقدام نکنند.
 • آغاز مرحله منطقه‌ای جشنواره بین المللی قصه گویی در ارومیه
  1398/08/25
  مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور قصه گویان پنج استان منطقه یک کشور در ارومیه آغاز شد.