عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • صادرات بيش از 2000 تن سيب درختي از گمرکات آذربايجان غربي
  1398/07/28
  گروه خبر: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي از صادرات بيش از 2 هزار تن سيب درختي از گمرکات استان طي 6 ماهه نخست سال جاري خبر داد.
 • حضور چند ميليوني زائران در پياده‌روي اربعين نشانه ماندگاري قيام عاشورا است
  1398/07/28
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: حضور چند ده ميليون نفري زائران در پياده‌روي اربعين بر اي اعلام حمايت و همبستگي با امام حسين(ع)، نشانه ماندگاري قيام عاشورا است.
 • کاهش 40 درصدي مصرف آب کشاورزي از راهکارهاي بسيار مهم احياي درياچه اروميه
  1398/07/28
  گروه اجتماعي: معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزي کاهش 40 درصدي مصرف آب کشاورزي را از راهکارهاي بسيار مهم احياي درياچه اروميه عنوان کرد و گفت: پياده سازي مدل الگوي کشت در حوزه آبريز درياچه اروميه با توجه به تناسب اراضي کشاورزي علاوه بر کمک به احياي درياچه ، گامي مهم در جهت افزايش بهره وري و ارتقاي معيشت کشاورزان است.
 • ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی
  1398/07/28
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری ارسال شده و داوری آثار در حال انجام است.
 • آذربايجان غربي در گذر زمان
  1398/07/22
  گروه تاريخي: كريمخان زند در سال 1175 هـ.ق آذربايجان را از دست خان هاي محلي- كه پس از مرگ پادشاه قديم كرده بودند- بازپس گرفت.
 • توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي در منطقه آزاد ماکو سرعت مي‌گيرد
  1398/07/21
  گروه خبر: مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اينکه اين منطقه ميزبان بخش مهمي از کريدور اصلي تجارت ايران و اروپاست، گفت: بهبود و توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي در اين منطقه با سرعت بيشتري ادامه مي‌يابد.
 • مرمت کهن‌ترين کليساي جهان مسيحيت
  1398/07/21
  گروه سيري در استان ها: "کهن‌ترين کليساي جهان مسيحيت با عنوان تادئوس مقدس يا قره‌کليسا که در شمال آذربايجان‌غربي قرار دارد، ظرفيتي قابل توجه براي گسترش گردشگري ديني و ايجاد اشتغال در منطقه مرزي چالدران محسوب مي‌شود و مرمت آن طي چندين فاز و به صورت وسيع در کانون توجه قرار دارد.
 • غفلت مسئولان از اصلي‌ترين منبع درآمد مردم آذربايجان‌ غربي
  1398/07/17
  سرويس اقتصادي: با وجود اينکه کشاورزان بارها اعتراض خود از شرايط اقتصادي و مواد اوليه را به گوش مسئولان رسانده‌اند اما تاکنون هيچ‌کدام از مديران و نمايندگان استاني در راستاي حمايت از اين قشر اقدامي نکرده‌اند.
 • آذربايجان غربي در گذر زمان
  1398/07/17
  گروه تاريخي: انسان هاي اوليه كه در اين سرزمين زندگي مي كردند،‌مسكن دايمي نداشتند و در گروه هاي كوچك در كنار مصب رودخانه ها و زمين هاي هموار پراكنده بودند . اين جوامع با توليد محصولات كشاورزي آشنايي نداشتند و به همين سبب از ميوه درختان و ريشه گياهان و شكار حيوانات و صيد ماهي تغذيه مي كردند . با تغيير شرايط طبيعي در محيط زيستي و با فرا رسيدن سرما آن ها به غارهاي طبيعي و پناه گاه هاي سنگي پناه بردند .
 • همتي بزرگ و دستاني کوچک
  1398/07/15
  گروه گزارش: جشن عاطفه‌ها فرصتي مغتم براي فراگيري فرهنگ والا و انساني کمک به نيازمندان و افراد بي‌بضاعت است که در مدارس برگزار مي‌شود و در اين جشن دستان کوچک دانش‌آموزان، همت بزرگي را رقم مي‌زند.
 • جديدترين شهرک صنعتي استان اردبيل به‌زودي افتتاح مي‌شود
  1398/07/14
  گروه خبر: استاندار اردبيل گفت: يک واحد شهرک صنعتي خصوصي به‌زودي در اين منطقه مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت که تا پايان سال منجر به اشتغال‌زايي 500نفر خواهد شد.
 • مسائل اخير در عراق نمي تواند پياده روي اربعين را کمرنگ کند
  1398/07/14
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: حضور پر شور عاشقان ثارالله در پياده‌روي اربعين عمل امسال نيز با تمام توان و چشمگير بوده و مسائل اخير در عراق نمي تواند اربعين را تحت الشعاع خود قرار دهد.
 • تالاب ها زيستگاه هاي مناسبي براي پرندگان
  1398/07/14
  گروه سيري در استان ها: "تالاب ها زيستگاه هاي مناسبي براي پرندگان به حساب مي آيند .مساحت تالاب‌هاى استان را بيش از 700 کيلومتر مربع تخمين مى‌زنند که برخى از آنها داراى آب شيرين و برخى شور است. اين تالاب‌ها زيستگاه مناسبى براى انواع پرندگان به حساب مى‌آيد و بيش از 140 نوع پرنده آبزى در آنها مشاهده شده است.
 •  

  شهرستان سويوق بلاغ
  1398/07/08
  گروه سيري در استان ها: "شهر سويوق بلاغ که امروزه به آن مهاباد گفته مي شود يکي از بزرگترين شهرهاي استان آذربايجان غربي مي باشد.
 • شبکه ريلي و جاده‌اي آذربايجان غربي توسعه مي‌يابد
  1398/07/07
  گروه خبر: معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازي گفت: شبکه ريلي و جاده‌اي آذربايجان غربي بهبود يافته اما براي نياز کشور کافي نيست.
 • مسئولان براي ساماندهي بازار سيب و ساير محصولات کشاورزي اقدام سريع کنند
  1398/07/07
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: وضعيت خريد محصولات کشاورزي و به ويژه سيب بايد مورد پيگيري و رسيدگي سريع قرار گيرد.
 • بازار سرپوشيده اروميه
  1398/07/03
  گروه تاريخي: بازار قديمي اروميه كه در زمان قبل از نفوذ زندگي ماشيني مركز ثقل داد و ستد و در بين بافت قديمي مركز تجاري اجتماعي شهر محسوب مي شده، داراي اهميت ويژه اي بوده، اين بافت در گوشه جنوب شرقي شهر قرار داشته و توسط دروازه هاي قديمي كه در مجاورت آن بوده محصور مي شده. در حال حاضر با توسعه و نوسازي شهر، هسته مركز بازار شامل قسمتهاي تجاري و مذهبي آن باقيمانده است. وجود تيمچه ها ، سراها، مسجد ، حمامها تماماً دال بر آباداني و تحرك اين بخش از شهر در زماني نه چندان دور مي باشد.
 • سايت تاريخي کوه قيه آئينه تمدن ماکو
  1398/07/01
  گروه سيري در استان ها: "گاهي بايد همين اطراف بنشيني و نظاره گر سال هايي باشي که بزرگان تاريخ در اين شهر روزگار گذراندند.
 • مردم مراقب شايعات مجازي در سال انتخابات باشند
  1398/06/30
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي، با اشاره به مشکلات کشاورزان، گفت: مسئولان دولتي و نمايندگان مجلس بايد براي حل اين مشکلات به‌صورت جدي وارد ميدان شوند.
 • بادرشبو اعجاز طبيعت در دل باغ‌هاي اروميه
  1398/06/28
  گروه گزارش: بادرشبو گياهي يکساله و معطر با گل‌هاي ياسمني است که با توجه به خواص کم‌نظير دارويي و سودآوري آن مي‌توان از اين گياه به عنوان معجزه طبيعت در اروميه نام برد.
 • صنعت گردشگري ميانبر خروج از وابستگي به درآمدهاي نفتي
  1398/06/27
  سرويس اقتصادي: از ساليان دور کشور ايران بيشترين درآمد خود را از طريق فروش نفت به‌دست مي‌آورد ولي برخي اقتصاددانان معتقد هستند که استفاده از ظرفيت‌هاي گردشگري هر منطقه راهي براي خروج از وابستگي نفتي است و به توسعه پايدار شهري کمک مي‌کند.
 • حال توليد کنندگان کيف و کفش اروميه خوب نيست
  1398/06/24
  گروه خبر: رئيس اتحاديه کيف وکفش فروشان اروميه گفت: قيمت کيف و کفش 10الي15 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.
 • عقب‌نشيني نمايندگان از طرح شفافيت آراء مايه تاسف است
  1398/06/24
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: متاسفانه عده‌اي در تلاش براي کاستن جايگاه بانوان ايراني و پست نشان دادن هويت بانوان هستند.
 • چشمه دَوَه‌اوچان مياندوآب در فهرست آثار ملي قرار گرفت
  1398/06/24
  گروه سيري در استان ها: "رييس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي مياندوآب گفت: چشمه دَوَه‌اوچان اين شهرستان در فهرست آثار ملي طبيعي کشور قرار گرفت. فاطمه عليزاده اظهار داشت: اين چشمه طبيعي مربوط به دوره کواترنري با قدمت 2.5 ميليون ساله است که يکي از جاذبه‌هاي گردشگري اين شهرستان به شمار مي‌رود.
 • توسعه اقتصادي ايران و ترکيه با امنيت مرزها افزايش يافته است
  1398/06/17
  گروه خبر: استاندار ايغدير ترکيه گفت: امنيت مرزهاي ايران و ترکيه با تلاش مرزبانان دو کشور ،‌توسعه اقتصادي ميان آنکارا و تهران را افزايش داده است.
 • مديران از توليدکنندگان داخلي حمايت واقعي انجام دهند
  1398/06/17
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: مديران استاني به‌ويژه در حوزه آموزش و پرورش نسبت به حمايت واقعي از توليدات بومي اهتمام داشته باشند.
 • رودخانه مهاباد نگيني در دل شهر مهاباد
  1398/06/17
  گروه سيري در استان ها: "رودخانه مهاباد نگيني در دل شهر مهاباد مي باشد که با عبور از وسط شهر مناظره و چشم اندازهاي ديدني و دلربايي را به وجود آورده است.
 • تکذیب ارتباط مسئولان ارشد آذربایجان غربی با واردات ۵۴۰ خودروی لوکس
  1398/06/16
  روابط عمومی اداره کل مالیاتی آذربایجان غربی ارتباط مسئولان ارشد استانی را با واردات ۵۴۰ خودروی لوکس تکذیب کرد.
 • افزايش جمعيت سالمندي مساله اجتماعي آينده
  1398/06/13
  گروه گزارش: بنا بر آمارها، کشورمان در 15 سال آينده با افزايش قابل توجه جمعيت سالمندي رو به رو خواهد شد.
 • نسيم اميد بر کرانه درياچه اروميه
  1398/06/13
  گروه گزارش: اگرچه دلواپسان اينگونه وانمود مي‌کنند که بارندگي‌هاي مناسب اوايل سال جاري موجب بهبود وضعيت درياچه اروميه شد اما از نظر کارشناسان تسهيل ورود آب به پيکره درياچه از طريق لايروبي رودخانه‌هاي منتهي به درياچه و مديريت مصرف آب از دلايل اصلي حال و روز خوش درياچه است و با بهره‌برداري از طرح‌هاي ستاد احيا، وضعيت اين زيست بوم روز به روز بهتر هم خواهد شد.
 • نگاهي کوتاه به علت نامگذاري دبيرستان بدر اروميه
  1398/06/12
  گروه تاريخي: دبيرستان فردوسي در سال 1314ش با سه کلاس و به نام دبيرستان » بَدِر« تأسيس و در سال تحصيلي 34-1333 به نام فردوسي موسوم شد.
 • رتبه دوم آذربايجان‌غربي از نظر وجود صنايع تبديلي کشاورزي در کشور
  1398/06/10
  گروه خبر: رييس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان‌غربي گفت: اين استان از لحاظ وجود صنايع تبديلي کشاورزي هم‌اکنون رتبه دوم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
 • مسئولان از اشرافي‌گري دوري کنند
  1398/06/10
  گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: مسئولان بايد از اشرافي‌گري و دنياطلبي دوري کنند.
 • موساد، عامل اصلی ترور عوامل سپاه در پیرانشهر
  1398/06/07
  دو روز پیش فرماندار پیرانشهر اعلام کرد که یکی از نیروی سپاه در محدوده داخل شهر پیرانشهر ترور شده است اما امروز برخی رسانه های آذربایجانی، از نقش موساد در این ترور خبر داده اند.
 • فاز پنجم احياي درياچه اروميه در 83 روستاي آذربايجان غربي اجرا شد
  1398/06/03
  گروه خبر: مدير ملي طرح حفاظت از تالاب‌هاي ايران از اجراي فاز پنجم طرح احياي درياچه اروميه در 83 روستاي استان خبرداد.
 • مديران در راستاي رونق توليد از توليدکنندگان حمايت داشته باشند
  1398/06/03
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: بايد براي تصدي مسئوليت افرادي انتهاب شوند که نسبت به موازين اسلامي مقيد باشند.
 • آذربايجان غربى زيستگاه‌ مهم حيات‌وحش
  1398/06/03
  گروه سيري در استان ها: "به دليل موقعيت طبيعى و ساختار توپوگرافيک که رودخانه‌ها، تالاب‌ها، مرداب‌ها، درياچه‌هاى کوچک و بزرگ و سواحل را در بر گرفته، استان آذربايجان غربى ، زيستگاه‌ مهم حيات‌وحش و گونه‌هاى جانورى کشور شناخته شده است.
 • ساحل درياچه اروميه با مهمان بدون امکانات
  1398/06/03
  گروه اجتماعي: نگين فيروزه‌اي آذربايجان‌ پتانسيل بسيار خوبي در زمينه گردشگري دارد اما نبود امکانات در اين مکان همچنان رنج بزرگي بر تن آن گذاشته و شاهد ساحلي با مهمان و بدون امکانات در اين منطقه هستيم.از ابتداي سال جاري تاکنون با جان گرفتن دوباره درياچه اروميه از ظرفيت‌هاي بي‌شمار اين جاذبه طبيعي و توريستي بسيار گفته شده است.
 • استان‌بازي دستاويز مندرس نمايندگان بي عمل
  1398/06/03
  سرويس سياسي: مخالفت با ايجاد استان جديد در استان آذربايجان غربي تنها به نمايندگان آذربايجان غربي محدود نشده است.تنها چند ماه مانده به برگزاري يازدهمين دوره انتخابات مجلس، اعلام وصول طرح تشکيل استان “آذربايجان مرزي” طراحي شده توسط سيد تقي کبيري نماينده خوي در مجلس شوراي اسلامي خبر ساز شد.طرحي که همانگونه که انتظار مي رفت با واکنش نسبتاً تند ديگر نمايندگان استان روبه رو شده است.
 • اجرای فاز پنجم احیای دریاچه ارومیه در 83 روستای آذربایجان غربی ‌
  1398/06/02
  ‌مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از اجرای فاز پنجم طرح احیای دریاچه ارومیه در 83 روستای استان خبر داد.
 • نگاهي کوتاه به شناخت بناي مناره شمس تبريزي – خوي
  1398/05/28
  گروه تاريخي: مناره شمس در گوشه شمالغربي شهرستان خوي در داخل باغ مشجري ساخته شده است. اين مناره استوانه اي شکل بوده که ارتفاع آن حدود 17 متر مي باشد .مناره شمس بصورت منفرد در داخل باغ مذکور بصورت مجوف (ميان تهي) قرار دارد.
 • مشاهير ايران نبايد توسط ديگر کشورها مصادره شود
  1398/05/27
  گروه خبر: مدير عامل توليت شمس تبريزي در خوي گفت: نبايد بگذاريم مشاهير ما توسط کشورهاي ديگر مصادره شوند.
 • تکيه بر اعتقادات شيعي در کنار حفظ وحدت امري اجتناب‌ناپذير است
  1398/05/27
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: زندگي در کشور شيعي افتخار بزرگي است و بر همين اساس بايد نسبت به گراميداشت عيد بزرگ شيعيان در جامعه اهتمام جدي شود.
 • بلندتر و زيباتر از نياگارا در همين نزديکي‌هاست
  1398/05/27
  گروه سيري در استان ها: "آبشار شلماش با ارتفاع 90 متر در شهرستان سردشت، بخش مرکزي، دهستان باسک کولوسه، نزديک منطقه سرسبز و جنگلي روستاي شلماش قرار دارد و طي شماره 343 در فهرست ميراث طبيعي- ملي به ثبت رسيد.
 • موضوع غدير در جامعه تبيين شود
  1398/05/24
  گروه خبر: دبير بنياد بين‌المللي غدير آذربايجان‌غربي گفت:بي‌شک اگر موضوع غدير به خوبي تبيين شود سبب ايجاد اتحاد و همدلي در بين مسلمانان شده و امروزه دشمنان سعي مي‌کنند تا با ايجاد مذاهب تقلبي در جهان، مانند شيعه انگليسي و اسلام آمريکايي و سعودي در بين مسلمانان تفرقه ايجاد کنند.
 • آرامگاه شمس تبريزي ظرفيتي بي بديل در ابعاد مختلف
  1398/05/23
  گروه گزارش: وجود آرامگاه شمس تبريزي در خوي ظرفيتي بي بديل در ابعاد مختلف به ويژه فرهنگي و گردشگري محسوب مي شود که بايد بيشتر از اين ظرفيت بهره برد.
 • گره کور رونق توليد با توسل به سيستم معيوب بانکي
  1398/05/23
  سرويس اقتصادي: توسل مديران واحدهاي توليدي و نيز تشويق مديران دولتي براي استفاده از وام‌ها و تسهيلات غيرواقعي سيستم بانکي معيوب کشور موجب بيکاري بسياري از کارگران واحدهاي توليدي و صنعتي شده است.
 • لزوم پرهيز خبرنگاران از طمع‌ورزي سياسي در اطلاع‌رساني
  1398/05/20
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: مسئولان در خصوص وضعيت عفت و امنيت اجتماعي در تفرجگاه‌هاي عمومي به ويژه حاشيه درياچه اروميه نظارت مناسب و اقدام قانوني داشته باشند.
 • آذربايجان غربي کلکسيون قلعه‌هاي تاريخي
  1398/05/20
  گروه سيري در استان ها: "آذربايجان غربي کلکسيوني از آثار تاريخي است و در اين ميان قلعه بدلبو دژ قديمي براي محافظت از اروميه استفاده مي‌شد و به سبب گذر زمان و تأثيرات انساني بعضي از قسمت‌هاي آن تخريب شده است ولي مديرکل اداره ميراث فرهنگي از آغاز مرمت اين اثر خبر داده است.
 • 174 نشریه و پایگاه خبری در آذربایجان‌غربی مجوز فعالیت دارد
  1398/05/16
  گروه خبر: رییس گروه رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 174 نشریه مکتوب و پایگاه خبری در استان مجوز فعالیت دارد که مجوز تعداد زیادی از آن‌ها در چند سال اخیر صادر شده است.
 • سنجش كيفيت آب شرب آذربايجان غربي طبق استاندارد هاي جهاني است
  1398/05/15
  گروه گزارش: کيفيت آب شرب خط قرمز شركت آبفاي استان بوده و در اين راستا تلاش مي شود آبي که توليد و به‌دست مشترکين مي‌رسد از کيفيت بسيار مطلوبي برخوردار باشد.
 • مسئولان نسبت به تامين بازار محصولات کشاورزي اهتمام داشته باشند
  1398/05/13
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: طرح مباحث قوميتي موجب تخريب وجهه انساني مي‌شود و به همين دليل بايد از آن دوري کرد
 •  

  بزرگ‌ترين ظرفيت‌ گردشگري ماکو و خلف وعده‌ها براي مرمت
  1398/05/13
  گروه سيري در استان ها: "باغچه جوق"زماني منزل مسکوني سردار ماکو بود ولي اکنون به يک کاخ‌موزه تبديل شده و همه ساله گردشگران بسياري به آنجا مراجعه مي‌کنند و به يکي از بزرگ‌ترين ظرفيت‌هاي گردشگري منطقه تبديل شده اما خلف وعده منطقه آزاد ماکو در اتمام مرمت آن مشکل ساز شده است. کاخ‌موزه باغچه جوق در گذشته مقر حکومت سردار ماکو بوده و در يک کيلومتري اين شهر واقع شده است ساخت بنا در زمان پاشا خان آغاز و در دوران اقبال السلطنه به پايان رسيده است و به مدت 30 سال تزيينات داخلي سال‌هاي هفت گانه آن به طول انجاميده است.
 • بهبود شرايط فرهنگي و حجاب در مناطق گردشگري مورد توجه متوليان باشد
  1398/04/30
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: متاسفانه شاهد کم‌اهميت جلوه دادن نماز جمعه توسط مديران هستيم که بايد در اين خصوص تدابير و تصميمات جدي گرفته شود.
 •  

  کوه چهل مر شهيدان اروميه
  1398/04/30
  گروه سيري در استان ها: تک قله مرتفع چهل مرد شهيدان بر روي يک خط الرأس شمالي – جنوبي قرار گرفته که از سمت شمال پس از يک قله 3024 متري بدون نام به قله 3400 متري مرتفع بره عزد و سپس ساير ارتفاعات منطقه متصل مي شود.قله زيباي كوه شهيدان، با نام چهل مر شهيدان كه از قرار معلوم تعدادي از شهيدان 14 قرن پيش در اينجا مدفون هستند و قله آن زيارتگاه و مكان مقدس محسوب مي شود.
 • کم‌توجهي رسانه‌ها به اقدام تروريستي ضد انقلاب در خاک آذربايجان‌غربي پذيرفتني نيست
  1398/04/23
  گروه خبر: امام جمعه اروميه با اشاره به اقدامات تروريستي عناصر ضدانقلاب در آذربايجان‌غربي و شهادت نيروهاي نظامي گفت: متاسفانه رسانه‌ها در توجه به اين اقدام محکوم، انتظارات را برآورده نکردند.
 • خانه انصاري اروميه بناي فيروزه‌اي دوران قاجار
  1398/04/23
  گروه سيري در استان ها: فارغ از هياهوي شهر در انتهاي کوچه اي در محله گول اوستي اروميه با دري چوبي روبرو مي‌شوي که تو را به عمق تاريخ مي‌برد.
 • مردم درمديريت مصرف برق مشارکت کنند
  1398/04/23
  گروه اجتماعي: با وجود اينکه آذربايجان غربي از استانهاي سردسير کشور است اما آغاز موج گرما و افزايش بي رويه مصرف حامل هاي انرژي ضرورت صرفه جويي را دوچندان کرد.
 • دشمن مي‌خواهد سياست بي‌حجابي و بي‌عفتي را در کشورهاي مسلمان پياده‌سازي کند‌
  1398/04/16
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: دشمن مي‌خواهد سياست بي‌حجابي و بي‌عفتي را در کشورهاي مسلمان پياده‌سازي کند و به اين ترتيب به دين اسلام ضربه بزند.
 • بقعه ايوب انصاري اسرار عرفاني تکاب بر فراز کوه
  1398/04/16
  گروه سيري در استان ها: بقعه ايوب انصاري يکي از اماکن تاريخي مذهبي است که در قله کوهي به همين نام در 13 کيلومتري جنوب تکاب واقع‌شده و از قديم‌الايام محل مراسمات عرفاني بوده اما به سبب صعب‌العبور بودن محل استقرار آن از نگاه بيشتر گردشگران دور مانده است.آذربايجان غربي يکي از استان‌هايي است که تاريخي کهن و غني دارد و مردماني از هزاره‌هاي قبل در اين استان مي‌زيستند و اماکن تاريخي و آثار مکشوفه در شهرهاي مختلف نشان‌دهنده اين موضوع هستند.
 • استکبارستيزي در هفته حقوق بشر آمريکايي از جايگاه ويژه اي برخوردار است
  1398/04/10
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: استکبارستيزي در هفته حقوق بشر آمريکايي از جايگاه ويژه اي برخوردار است.
 • درياچه مارميشو نگين شمال غرب ايران
  1398/04/10
  گروه سيري در استان ها: يکي از زيباترين جاذبه هاي گردشگري ايران که همچون نگيني در شمال غرب ايران مي درخشد منطقه سرسبز و شگفت انگيز مارميشو و درياچه مارميشو مي باشد.
 • پیشرفت 83 درصدی پروژه انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه
  1398/04/09
  گروه خبر: نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: پروژه انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه دارای پیشرفت فیزیکی 83 درصدی است و باید با تزریق بودجه لازم، هر چه سریع‌تر به پایان برسد.
 • صدور 130 فقره جواز تاسیس و توسعه طی سال جاری در آذربایجان غربی
  1398/04/06
  سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: در سه ماهه نخست امسال برای ایجاد و تو سعه 130 واحد صنعتی در آذربایجان غربی جواز تاسیس و توسعه صادر گردید
 • نيمي از مدارس آذربايحان‌غربي نيازمند نوسازي و مرمت
  1398/04/03
  گروه گزارش: استاندار آذربايجان‌غربي گفت: در استان 24 هزار کلاس درس وجود دارد که از اين تعداد 50 درصد يعني بالغ بر 12 هزار کلاس درس نياز به تخريب، مرمت و بازسازي دارد.
 • وضعيت بازارچه مرزي تمرچين رضايت بخش نيست
  1398/04/02
  گروه خبر: معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي گفت: وضعيت بازارچه مرزي تمرچين پيرانشهر رضايت بخش نيست.
 • موضوع مواد مخدر از آسيب‌هاي جدي در جوامع امروزي است
  1398/04/02
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: موضوع مواد مخدر از آسيب‌هاي جدي در جوامع امروزي است و درحال حاضر 50درصد زندانيان به صورت مستقيم و غير مستقيم در ارتباط با مواد مخدر دستگير شده‌اند.
 • دومين کليساي قديمي جهان کجاست
  1398/04/02
  گروه سيري در استان ها: ک کليساي ننه مريم اروميه دومين کليساي تاريخي جهان در اروميه است و با توجه به معماري ويژه‌اي که در اين بنا به کار رفته مورد توجه گردشگران داخلي و خارجي قرارگرفته و هرساله پذيراي تعداد زيادي از بازديد کنندگان داخلي و خارجي است.کليساي ننه مريم ميراثي است به‌جا مانده از آشوريان که در تاريخ ايران به ادعاي برخي باستان شناسان دومين کليساي قديمي جهان پس از کليساي "بيت لحم" فلسطين اشغالي است بنايي که از ابتداي ساخت ماهيتي مذهبي داشته و امروزه نيز همچنان از آن به عنوان يک مکان مذهبي ياد مي‌شود.
 • آذربایجان غربی نیاز به 4550کلاس جدید دارد
  1398/03/30
  مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی برای رسیدن به میانگین کشور سرانه فضای آموزشی نیاز به 4550کلاس جدید دارد.
 •  

  رتبه سیزدهم تالار منطقه ای ارومیه از لحاط ارزش معاملات طی سال 97
  1398/03/29
  مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور از معامله 576 میلیارد تومانی در تالار بورس ارومیه طی سال گذشته خبر داد و گفت: نگرش دانشگاهیان در ارومیه نسبت به بورس بسیار خوب است.
 • مرزنشيناني که فداي مافياي قاچاق مي‌شوند
  1398/03/27
  گروه اجتماعي: تعابيري نظير تامين معاش مرزنشينان براي جلوگيري از افزايش قاچاق سوخت، امري است که موجب ناديده گرفته شدن واقعيت ماجرا و در نتيجه زير سوال رفتن اقدامات براي برخورد با قاچاق سازماندهي شده در مرزها مي‌شود.
 • اينجا اروميه شهر عاشق پيشه‌هاي واليبال و کارگرپيشه هاست
  1398/03/27
  گروه گزارش: يدالله کارگرپيشه؛ اسطوره اي فراموش نشدني در ورزش ايران و شناسنامه واليبال اروميه است که به عنوان پديده دهه هاي 1340 و 1350 شمسي، در معرفي اين شهر به عنوان »پايتخت واليبال آسيا« سهم انکارناپذير دارد.آري اين روزهاي حضور چندين اروميه اي در تيم ملي واليبال از يک سو و ميزباني از رقابت‌هاي هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال در اين شهر از سوي ديگر، نقش آفريني هاي نخستين کاپيتان اروميه اي تيم ملي واليبال ايران را در ذهن واليبال دوستان زنده کرده است.
 • ضعف مديريت در بليط‌فروشي مسابقات واليبال در اروميه مشهود است
  1398/03/26
  گروه خبر: نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي گفت: متاسفانه مسوولان بليط فروشي مسابقات را به خوبي مديريت نکردند و مردم از بليط فروشي اين مسابقات گلايه دارند.
 • برگزاري مسابقات واليبال جام ملت‌ها قابليت بزرگي براي شهر و استان
  1398/03/26