عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • پاسخ قاطع ايران در مناسب‌ترين زمان به رفتار کودکانه آمريکا
  1398/07/28
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: جمهوري اسلامي نشان داده در مسير مقابله با شيطنت‌هاي خصم هميشه با صبر، هوشمندانه و اقدام خردمندانه رفتار خواهد کرد و در مقابل رفتار کودکانه و حاصل از درماندگي و استيصال آمريکا و اتباع منطقه‌اي آنها در مناسب‌ترين زمان، بهترين و قاطع‌ترين پاسخ‌ها را خواهد داد.
 • حال ناخوش حمام‌هاي تاريخي تبريز
  1398/07/21
  گروه سيري در استان ها: حمام‌هاي تاريخي از جمله نمادهاي ميراثي کهن شهر تبريز محسوب مي‌شوند که به دليل تعدد وراث و به تبع آن ناتواني نهادهاي مسوول در مرمت و بازسازي آنها، اين روزها حال و روز خوبي ندارند.
 •  

  تقویت ۴۰ درصدی پول ملی در برابر کاهش ۳۰۰ درصدی ارزش پول
  1398/07/20
  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دلار در زمان آقای روحانی از ۳ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسید که بیانگر رشد قابل توجهی است، حال که دلار از ۱۸هزار تومان به حدود ۱۱ هزار رسیده است، نباید ادعا کرد ارز ۸۰ درصد ارزان شده است.
 • خبر خوش تغيير کاربري خانه تاريخي نيکدل تبريز
  1398/07/14
  گروه سيري در استان ها: انتشار خبر خوش تغيير کاربري خانه تاريخي نيکدل در قلب محله تاريخي مقصوديه تبريز، سبب خوشحالي دوستداران ميراث فرهنگي آذربايجان‌شرقي و طرفداران عمومي‌سازي کاربري بناهاي تاريخي شد.
 • اميد به احياي آرتميا در درياچه اروميه
  1398/07/09
  گروه اجتماعي: اميد به احياي آرتميا به عنوان تنها موجود زنده درياچه اروميه که تا 15 سال قبل در اين پهنه آبي جولان مي‌داد و از آن پس به دليل کاهش وسعت و عمق آب از يک سو و افزايش درجه شوري آن از سوي ديگر به يکباره ناپديد شد، اين روزها با تکيه بر پرورش ريزجلبک جان گرفته است.
 • روستا و آبشار عيش آباد
  1398/07/08
  گروه سيري در استان ها: روستاهاي آذربايجان هر کدام يادگاري وو قصه‌ اي دارند. شهرستان مرند صاحب ده‌ ها روستاي بکر و زيبا براي گشت و گذار در اين منطقه است؛ روستاي عيش‌آباد يکي از اين روستاهاست.
 • خاطراتي از مراودات آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار
  1398/07/02
  گروه گزارش: 27 شهريور روز بزرگداشت شعر و ادب فارسي است. بهانه‌ي اين نام‌گذاري، وفات شاعر برجسته‌ي ايراني، محمدحسين بهجت تبريزي (شهريار) است که به تعبير رهبر انقلاب اسلامي بايد او را حکيم خواند. به همين مناسبت آقاي علي‌اصغر فردي، شاگرد اين غزل‌سراي بزرگ، خاطراتي از مراودات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار را به رشته‌ي تحرير درآورده است.
 • نمايندگان نبايد خودشان را حاکمان مردم بدانند
  1398/06/30
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: نمايندگان نبايد خودشان حاکمان مردم بدانند بلکه بايد خدمتگزار باشند و در قانونگذاري امور بايد متعهد به اسلام باشند.
 • از تأثیرات افزایش بارش باران در احیای دریاچه ارومیه تا کاشت گیاهان دارویی در حوضه آبریز
  1398/06/28
  مدیر دفتر منطقه‌ای ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: امسال اولاً با بارش‌ها و عنایات الهی و ثانیاً با تمهیدات ستاد احیای دریاچه ارومیه، در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، ۱.۰۵ متر سطح آب دریاچه بالاتر آمده است.
 • انتقاد از وضعيت مقبرةالشعرا تا حذف نام شهدا در اماکن عمومي تبريز
  1398/06/24
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: اخيراً کلمه شهيد را از کوچه، بازار، خيابان‌ها، موسسات ديني، بانک‌ها و ميادين ورزشي برمي‌دارند و فقط نام شهيد را مي‌نويسند.
 • ایستادگی در برابر دشمن هزینه دارد
  1398/06/21
  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: یکی از پیام‌های عاشورا این است که ایستادگی در برابر دشمنان اسلام، هزینه دارد. بدون هزینه نمی‌شود در برابر دشمن ایستادگی کرد.
 • سنت 500 ساله مرثيه‌سرايي و مرثيه‌خواني در آذربايجان
  1398/06/17
  گروه اجتماعي: تاريخ سياسي، اجتماعي و فرهنگي تبريز همواره با محوريت دين و تبلور آموزه‌هاي شيعي درهم آميخته و اين شهر در سده‌هاي متمادي، مهد مرثيه سرايي، مداحي، ادبيات عاشورايي و عزاداري‌هاي مردمي بوده است.
 • تبریز کودک خیابانی، معتاد متجاهر و متکدی ندارد
  1398/06/14
  استاندار آذربایجان‌شرقی به نقش پیشگام آذربایجان و تبریز در عرصه تمدن و حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: ما امروز در تبریز کودکان خیابانی، معتادان متجاهر و متکدیان را نمی‌بینیم و این امر نشان‌دهنده سطح بالای آگاهی و معرفت در جامعه ماست که توانسته بسیاری از معضلات را حل کند.
 • افتتاح نخستين موزه فوتبال کشور در تبريز
  1398/06/11
  گروه ورزشي: اولين موزه فوتبال کشور همزمان با دومين روز از هفته دولت و نوزدهمين دوره ليگ برتر باشگاه هاي ايران در شهرداري منطقه دو تبريز افتتاح و راه‌اندازي شد.
 • حمام مهرآباد
  1398/06/10
  گروه سيري در استان ها: حمام مهرآباد يكي از معروف ترين گرمابه هاست كه تاريخ بناي آن به دوره قاجار مي رسد و از پنج بخش تشكيل شده است.
 • فرآيند پدرخواندگي در ايران
  1398/06/10
  سرويس سياسي: اگر قائل به مفهومي‌ به نام »پدرخواندگي سياسي« باشيم و بخواهيم آن را در نسبت با قدرت مستقر تعريف کنيم، بايد اذعان داشت که اين مفهوم با پيروزي انقلاب اسلامي، به طور کلي دگرگون شد.
 •  

  ارسباران، قربانی بی‌تدبیری‌ها
  1398/06/09
  دوشنبه‌ي سياه 28 مردادماه بود که شعله‌‌هاي خشمناک و سوزان آتش، امان جنگل‌هاي ارسباران را بريد و تن سرسبز آن را سياه پوش کرد، سه روز متوالي ارسباران همچنان در آتش مي سوخت ولي هنوز خبر اين حادثه براي اذهان عموم منتشر نشده بود تا اين‌که ماجراي اين حادثه‌ي تلخ در عصر روز چهارشنبه، سي‌ام مردادماه، به‌صورت گسترده رسانه‌اي و عمق فاجعه برهمگان آشکار شد، اکنون بعد از گذشت 10 روز از واقعه‌ي ناگوار آتش سوزي‌ اخير، 632 هکتار از تن بي جان و خاکستر شده‌ي ارسباران بر جاي مانده است.
 • علامه ديار آذربايجان و معمار مدينه غدير
  1398/06/06
  گروه تاريخي: به راستي الغديرِ علامه اميني، چراغ خانه دلها و مشعل هدايت امت اسلامي فروزان باقي ماند. زمين و آسمان تبريز نورباران بود، بوي گل محمدي در فضاي شهر پيچيده بود، بوي بهار مي آمد، تبريز در شبي رويايي به سر مي برد و صداي حمد، تهليل و تکبير از همه جا بلند بود; هزار و سيصدو بيست سال از هجرت رسول اکرم(صلي الله عليه و آله و سلم) مي گذشت، که آقا ميرزا احمد صاحب پسر شد. سر به خاک ساييد و طلوع آفتاب زندگي در خانه اش را سپاس نهاد. در کنار بستر کودک جاي گرفت، او را بغل کرد، بوسيد و بوييد. اشک شوق بسان مرواريدي بر گونه کودک غلتيد. جاذبه و نور سيماي طفل پدر را جذب کرده بود، چشم از رخ فرزند برنمي داشت. به ياد آن که همه عمر مرادش بود، نام نوزاد را عبدالحسين نهاد تا در مسير امامت، شهادت و ايثار» گام نهد.
 • وزير کشور پاسخ دهد چرا بعد از 4 روز آتش‌ جنگل‌هاي ارسباران مهار نشده است
  1398/06/03
  گروه خبر: امام جمعه تبريز به آتش‌سوزي جنگل‌هاي ارسباران اشاره کرد و گفت: از دست‌اندرکاران اعم از استاندار، فرماندار، سپاه، ارتش، هلال احمر و اورژانس تشکر فراوان داريم ولي آقاي رحماني فضلي بايد وظيفه ستاد بحران را احصا کند که چرا بايد چهار روز از آتش‌سوزي بگذرد و مهار نشود؟
 • پل هاي کهن آذربايجان شرقي دروازه تجارت ايران قديم
  1398/06/03
  گروه سيري در استان ها: پل هاي کهن و تاريخي آذربايجان شرقي به علت واقع شدن در مسير جاده ابريشم، نزديکي به اروپا، مرزي بودن منطقه و وجود بازار قديمي تبريز بزرگترين بازار مسقف سنتي جهان که ثبت جهاني شده نقش عمده اي در تجارت داشته و در واقع دروازه ورود تکنولوژي به ايران قديم محسوب مي شوند.
 • آغاز آموزش زبان ترکی در مدارس آذربایجان شرقی
  1398/06/02
  مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: از اول مهرماه آموزش زبان ترکی به طور آزمایشی در برخی از مدارس استان با محتوای تعریف شده، به مدت دو ساعت در هفته و در مجموع 60 ساعت، آغاز می‌شود.
 • افتتاح 39 پروژه آبرسانی روستایی آذربایجان شرقی در هفته دولت
  1398/05/30
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از افتتاح 39 پروژه آبرسانی روستایی همزمان با هفته دولت در آذربایجان شرقی خبر داد.
 • تذکر به نامزدهاي احتمالي مجلس
  1398/05/27
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با اشاره به آزادي نفتکش ايراني بدون توجه به درخواست آمريکا گفت: دنيا ديگر از سياست‌هاي استعماري و استکباري آمريکا خسته شده است.
 • پارک ملي کنتال
  1398/05/27
  گروه سيري در استان ها: پارک ملي کنتال که از مناطق مهم طبيعي استان آذربايجان شرقي است، با وسعت 7000 هکتار در شمال استان آذربايجان شرقي و مرز بين المللي با جمهوري ارمنستان واقع شده است.
 • در مظلوميت سردار ملي
  1398/05/23
  گروه تاريخي: سردار ملي در تاريخ ايران، يادآور لقبي در انقلاب مشروطه و رشادت‌ها و دلاوري‌هاي ستارخان است که پس از پيروزي نهضت، از سوي مجلس شوراي ملي به وي اعطا شد؛ سردار درستکاري که در سايه قدرت‌يابي دوباره ميوه‌چينيان مشروطه، مظلومانه زخمي شد و در اوج مظلوميت نقاب از خاک برکشيد.
 • نقاط ضعف حذف 4 صفر پول بايد جدي گرفته شود
  1398/05/20
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: با وجود مزاياي حذف چهار صفر از پول ملي ، اما برخي نقاط ضعف نيز وجود دارد که بايد مورد توجه مجريان قرار گيرد.
 • آبشار ' آسياب خرابه ' جلفا جلوه اي زيبا از آفرينش طبيعت
  1398/05/20
  گروه سيري در استان ها: آبشار ' آسياب خرابه ' در شهرستان جلفا در شمال غربي استان آذربايجان شرقي يكي از زيباترين مناظر ديدني و جلوه اي از آفرينش طبيعت در منطقه است. در گذشته در اين محل چند باب آسياب آبي وجود داشت كه مردم با استفاده از اين آبشار محصول گندم منطقه را به آرد تبديل مي كردند، اما در حال حاضر خرابه اي بيش از آن باقي نمانده و به همين دليل به نام ' آسياب خرابه ' معروف شده است.
 •  

  بخاری‌های نفتی مدارس آذربایجان شرقی تا مهر ماه جمع‌آوری می‌شود‌
  1398/05/19
  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول آموزش و پرورش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان تا اول مهر ۹۸ است.
 • تحرکات انتخاباتی زیر ذره‌بین فرمانداری
  1398/05/16
  مهدوی گفت: تحرکات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی مورد رصد فرمانداری قرار می‌گیرد.
 • مهد صنعت چاپ ايران در گيرودار کمبود و گراني کاغذ
  1398/05/14
  گروه گزارش: اين روزها چاپخانه‌هاي تبريز به عنوان مهد صنعت چاپ ايران با مشکل کمبود و افزايش قيمت کاغذ دست و پنجه نرم مي کنند و به حرکت در آوردن دوباره چرخ اين صنعت نيازمند توجه بيش از پيش مسئولان و دست اندرکاران است.
 • از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان

  از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان
  1398/05/14
  گروه ورزشي: عدم مشخص بودن زمان شروع ليگ‌ برتر فوتبال براي اغلب باشگاه‌ها و سرمربيان تيم‌ها به چالشي بزرگ شده است.
 • 45 درصد کفش کشور در آذربايجان شرقي توليد مي‌شود
  1398/05/13
  گروه خبر: وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفيت‌هاي ويژه آذربايجان شرقي در حوزه کفش، گفت: 45 درصد از کفش کشور در اين استان توليد مي شود.
 • ساماندهي جداره‌هاي جنوبي و غربي محوطه مسجد جامع مرند
  1398/05/13
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي از ساماندهي جداره هاي جنوبي و غربي محوطه مسجد جامع مرند، خبر داد.
 • کشف استفاده از پهپاد و کوادکوپتر در مرز براي انتقال مواد مخدر در مرز جلفا
  1398/04/30
  گروه خبر: فرماندار جلفا از وصول خبري مبني بر استفاده از پهپاد و کوادکوپتر در مرز براي انتقال مواد مخدر خبر داد و گفت: اين خبر در دست برررسي است که بايد مجوز پروازهاي پهپادي در منطقه هم مورد بررسي قرار گيرد تا اجازه چنين امري داده نشود.
 • مناره‌هاي جديد تهديد جدي مسجد تاريخي کريمخان تبريز
  1398/04/30
  گروه سيري در استان ها: ساخت دو مناره جديد در جوار مسجد کريمخان تبريز که از چند روز قبل آغاز شده است، به لحاظ معماري و نوع سازه تهديد بصري جدي براي اين بناي تاريخي به شمار مي‌رود. مسجد تاريخي کريمخان متعلق به دوره قاجاريه در سال 1383 به شماره 11156 در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است و به دليل موقعيت خاصي که در مرکز شهر تبريز دارد، با معماري منحصر به فرد و زيبايش همواره مورد توجه گردشگران داخلي و خارجي و البته مردم اين کهن شهر بوده است.
 • عفتِ زناني که قرباني پول ميشود
  1398/04/30
  گروه اجتماعي: دختران و زنان جوياي کار به اجبار يا به خواست خود ساعتي را صرف آرايش ظاهري کرده و هنگام معرفي خود به شخص مسئول، تمام تلاششان را براي نشان دادن روابط عمومي بالا بکار ميبندند.اين روزهايي که همه در تب و تاب هفته عفاف و حجابند، گريزي بر واقعيت هاي اجتماعي يک شهر که تا چندي پيش همه از مردان عاشورايي و غيرتش مي شناختند، خالي از لطف نيست. زنان و دختران جسور اين شهر که با وضعيت اقتصادي پيش آمده به بهانه استقلال مالي و اجتماعي، عفتشان نشانه مي رود و نظارتي بر مشاغل آزاد و خصوصي مشاهده نمي‌شود.
 • ضعف کنترل‌داخلی دستگاه‌ها ریشه وقوع جرم است
  1398/04/27
  رئیس دیوان محاسبات کشور ریشه وقوع جرم در دستگاه ها را ضعف کنترل های داخلی دستگاه عنوان کرد و گفت: متاسفانه بیشتر تخلف و جرم مواقعی بروز می‌کند که مدیر در دخل و خرج دستی داشته و برداشت‌های متفاوت و مغایر با آنچه که مقصود قانون گذار بوده برداشت کرد.
 • دستور ‌استاندار آذربایجان شرقی برای آموزش زبان ترکی آذری در مدارس/‌ در دانشگاه تبریز ‌‌برای آموزش مشکلی پیش نیامد‌
  1398/04/26
  استاندار آذربایجان شرقی گفت: در دانشگاه تبریز رشته آموزش زبان ترکی آذری تدریس می‌شود و هیچ مشکلی پیش نیامده لذا در مدارس هم می‌تواند بدون مشکل تدریس شود.
 • فرشي براي عبور هنرمندانه از تحريم‌ها
  1398/04/24
  سرويس اقتصادي: فرش هاي قرابتي در تالار فرش عمارت ساعت تبريز تنها نمونه اي از تاثير فرهنگ خانواده دوستي بر آثار هنري ايرانيان به شمار مي آيد.
 • با مذاکره با آمريکا حال و روز ايران بهتر نمي‌شود
  1398/04/23
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: مي‌توان در قبال فشارهاي آمريکا به حل معضلات اقتصادي رفت چراکه با مذاکره وضعيت ايران بهتر از اين نمي‌شود و بايد خودمان به مسئله اقتصادي و معيشت مردم توجه ويژه‌اي داشته باشيم و راه‌حل بيابيم.
 • قلعه نودوز جنوب شرقي اهر
  1398/04/23
  گروه سيري در استان ها: قلعه نودوز يکي از قلاع مستحکم و تاريخي ايران مربوط به دوره ساسانيان است که بشماره 628 در تاريخ 25 اسفند ماه سال 1345 در فهرست ميراث فرهنگي ايران ثبت گرديده است.
 • واگذاري ماشين‌سازي به صندوق بازنشستگي فولاد سناريوي کثيف خصوصي‌سازي است
  1398/04/16
  گروه خبر: نماينده مردم تبريز در مجلس گفت: واگذاري ماشين‌سازي به صندوق بازنشستگي فولاد سناريوي کثيف خصوصي‌سازي است. احمد عليرضا بيگي اظهار کرد: واگذاري کارخانه ماشين‌سازي تبريز همان ادامه بازي کثيفي است که سازمان خصوصي‌سازي در راستاي کارهاي گذشته خود انجام داده است.
 • کليساي سنت استپانوس
  1398/04/16
  گروه سيري در استان ها: کليساي سنت استپانوس يا کليساي استفانوس مقدس دومين کليساي مهم ارامنه ايران است که از نظر اهميت بعد از قره‌کليسا قرار مي‌گيرد.
 • کسب و کار نجومی کنسرت‌ها در تبریز/ ترفندهای بازار سیاه در اینستاگرام
  1398/04/15
  تبریز، شهر مورد علاقه‌ خوانندگان کشور بخصوص تهرانی‌ها برای برگزاری‌ کنسرت‌ است. به بیان دیگر تقاضای زیاد برای شرکت در کنسرت‌‌ها بازار خوبی راه‌انداخته تا خیلی از خوانندگان تهرانی حتی بیشتر از تهران و برج میلاد در تبریز کنسرت برگزار کنند. ازطرفی برگزاری این کنسرت‌ها در تبریز مولد یک بازار سیاه‌ قوی برای فروش بلیت‌‌ و یک بازار میلیونی برای فروش خوراکی‌های قبل از کنسرت به قیمتی چند برابر است.
 • تاناکورا مستقيم از مهاباد به تبريز
  1398/04/13
  گروه گزارش: تاناکوراها پيش از اين پاتوق اقشار کم‌درآمد شهر بودند؛ اما امروز محل پرسه مارک‌بازان شده‌اند. البته به جنسي که مي‌فروشند نيز بستگي دارد.
 • مشاغل عجيب درلابلاي بازار
  1398/04/11
  سرويس اقتصادي: اين روزها بيکاري پنهان و گرايش به سمت اشتغال کاذب براي تحصيل کردگان يک جامعه، پيامدهاي نامطلوبي دارد.
 • قلعه پيغام کليبر
  1398/04/10
  گروه سيري در استان ها: قلعه پيغام (پيكان) در كنار راه شوسه اهر به كلبير واقع شده و فاصله آن از كليبر 13 و از قلعه‌ بابك 18 كيلومتر است. اين قلعه بر روي تپه بنا شده است.
 • هر بازیکنی که دنیزلی بگوید را به تراکتورسازی می‌آوریم
  1398/04/06
  مالک باشگاه تراکتورسازی در مراسم معارفه مصطفی دنیزلی صحبت‌هایی را در مورد آخرین وضعیت نقل و انتقالات این تیم انجام داد.
 • 2 پنجشنبه عزت و اقتدار براي ايران
  1398/04/02
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با اشاره به دو پنجشنبه عزت و اقتدار در کشور گفت: يک هفته بعداز بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با نخست وزير ژاپن که مظهر قدرت و عزت ايران عزيز و جهان اسلام شد ؛ ساقط کردن پهباد آمريکا توسط رزمندگان اسلام در سپاه هميشه قهرمان بار آمريکا و ترامپ را تحقير کرد.
 • کليساي سرکيس مقدس
  1398/04/02
  گروه سيري در استان ها: کليساي سرکيس مقدس در سال 1821 ميلادي به وسيله‌ شخصي به نام پطروسيان در محله بارون آواك تبريز ساخته شد و در سال 1845 تجديد بنا شده است. سبك معماري اين بنا ارمني است.
 • وضعيت قرمز زباله هاي پزشکي
  1398/04/02
  گروه اجتماعي: دفع نامناسب زباله هاي پزشکي در تبريز تبديل به زنگ خطري شده که نواخته شدن آن، ‌بازي با جان هزاران نفر از مردم را به دنبال خواهد داشت.آمپول، سرنگ و خون، اينها از جمله زباله‌ها و پسماندهاي توليد شده در بيمارستان‌ها و مراکز بهداشتي هستند؛ زباله‌هايي که اگر به درستي امحاء، دفع و دفن نشوند، هر يک همچون تيري خواهند بود که سلامتي انسان‌ها را نشانه مي‌روند.
 •  

  دلالی در تراکتور بی معنی است/ مدارک باج خواهی را رو می کنم
  1398/03/30
  مالک باشگاه تراکتور گفت: دلالی در تراکتور بخش خصوصی معنی ندارد.
 • تکميل مرمت برج خلعت پوشان تبريز
  1398/03/26
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي از تکميل مرمت برج خلعت پوشان تبريز در سال جاري خبر داد.
 • نفس هاي ارسباران را نبريد
  1398/03/19
  گروه اجتماعي: تبريز – با ورود درختان بريده شده به جاده‌ها، تصاويري منتشر شد که از دست درازي به درختان منطقه حکايت داشت اين صحنه‌ها مردم را نگران نفس‌هاي ارسباران کرد اما مسئولان ديدگاه‌هاي متفاوتي دارند.
 • بازار تبريز به دليل آتش‌سوزي از فهرست آثار يونسکو خارج نمي‎شود
  1398/03/12
  گروه خبر: مشاور استاندار آذربايجان شرقي در امور ميراث فرهنگي با رد زمزمه‌هايي در خصوص احتمال خروج بازار تبريز از فهرست آثار ثبت شده در يونسکو پس از آتش‌سوزي ماه گذشته، گفت: بازار تبريز داراي ارزش‎هاي متعددي است و صرفاً به دليل آتش‌سوزي از فهرست آثار يونسکو خارج نمي‎شود، قبل از خروج کامل يک اثر، مرحله »اثر در معرض خطر« قرار دارد و ما هرگز نخواهيم گذاشت که بازار تبريز از فهرست آثار به ثبت رسيده در يونسکو خارج شود.
 • روستاي کرينگان
  1398/03/12
  گروه سيري در استان ها: ارسباران ناحيه اي کوهستاني با پوشش متنوعي از گونه هاي جنگلي هيرکاني و زاگرس است. بخش وسيعي از جنگل هاي ارسباران(قره داغ)در شهرستان ورزقان واقع شده است. در ميان اين جنگل ها روستاهايي وجود دارد که حيات مردمانش به جنگل ها وابسته است.
 • مسئولان محیط زیست نگرانی‌ها در مورد کاوه سودا و پالایشگاه را بررسی کنند
  1398/03/11
  امام جمعه تبریز ‌گفت: در حوزه رعایت مسائل زیست محیطی در کارخانه‌های پتروشیمی تبریز و یا کاوه سودا مراغه حرف و حدیث‌هایی در بین مردم و فضای مجازی وجود دارد و توصیه می‌کنم مسئولان محیط زیست برای تنویر افکار عمومی توضیحات کافی را ارائه بدهند.
 • مدیرعامل تراکتور مشخص شد
  1398/03/08
  عباس الیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور، طی حکمی غلامرضا صادقیان را به صورت رسمی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه معرفی کرد.
 • از قورما پزان تا بيدار کردن براي سحري و اروج پايي
  1398/03/07
  گروه تاريخي: ماه مبارک رمضان در بين مردم به ماه احسان و توبه و رستگاري معروف است و مردم بر اساس باورها و اعتقادات ديني و قلبي خود، آيين و سنت هاي اين ماه را به جا مي آورند. از جمله ي اين آداب وسنن مي توان به اين نمونه ها اشاره کرد:
 • آلارم هشدار براي تيم محبوب پرشورها
  1398/03/06
  گروه گزارش: تراکتورسازي بعد از پايان ليگ هجدهم با بحران‌هاي جديدي مواجه شده که زنگ هشدار را براي اين تيم به صدا درآورده است.
 • فضاي کشور را زود انتخاباتي نکنيد
  1398/03/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز تاکيد کرد: آقايان و خانم‌هاي نماينده مجلس و يا افرادي که قصد شرکت در انتخابات دارند لطفاً فضاي کشور را زود انتخاباتي نکنيد، هنوز چند ماه باقي‌مانده است.
 • تالاب قره قشلاق
  1398/03/05
  گروه سيري در استان ها: تالاب قره قشلاق بناب به دليل زيبائي و تنوع گونه هاي جانوري و گياهي به عروس تالابهاي شمالغرب کشور شهرت يافته است.
 • مديران تنها نبايد از پشت ميز نظاره‌گر مشکلات باشند
  1398/02/28
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: آمريکا صداي عربده خود را بلند کرده و فقط تهديد مي‌کند ولي خبر ندارد قدرتش به اندازه صداي عربده‌اش نيست.
 • کوهنوردي در سرخاب
  1398/02/28
  گروه سيري در استان ها: آرامگاه عون بن علي که مردم تبريز امروزه عينالي مي نامند، آرامگاه “عون ابن علي” و برادرش “زيد بن علي” است که گويند از فرزندان علي بن ابي‌طالب(ع) است و بر فراز کوه عينالي واقع در شمال شهر تبريز بنا شده‌ است.
 • حدود ۲۵ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی مبتلا به بیماری فشار خون بالا هستند
  1398/02/26
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اکنون ۱۸ درصد از جمعیت دارای فشار خون بالا در آذربایجان شرقی شناسایی شده که انتظار می‌رود با اجرای طرح ملی کنترل فشار خون، میزان شناسایی به ۲۵ درصد برسد.
 •  

  تقليل روياي قهرماني تراکتور به کسب سهميه
  1398/02/23
  گروه گزارش: تراکتورسازي در دو هفته پاياني ليگ برتر براي کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا مي‌جنگد که در اين راه کارش به اما و اگرها وابسته است.
 • آتش سوزي اخير به بازار تبريز 200 ميليارد ريال خسارت وارد کرد
  1398/02/22
  گروه خبر: معاون سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور گفت: آتش سوزي اخير به بازار تبريز 200 ميليارد ريال خسارت وارد کرد، البته خسارت وارد شده به صاحبان مغازه ها درحال محاسبه است.
 • امام جمعه در عزل و نصب‌ها هيچ دخالتي ندارد
  1398/02/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي گفت: بنده در عزل و نصب‌ها هيچ دخالتي ندارم، ولي نظارت دارم و اين پديده جديدي است که هر کسي در هر جا به سختي مي‌افتد، مدعي است که من گفته‌ام.
 • رصد خانه مراغه در غبار بي توجهي
  1398/02/22
  گروه سيري در استان ها: رصدخانه تاريخي مراغه به عنوان نماد پيشينه غني علم و تمدن ايران، به رغم وعده هاي مکرر براي احياء، سال هاست که غبار سنگين بي توجهي و فراموشي را بر پيکر رنجور خود تحمل مي کند
 • خسارات مالی بازاریان در حد مقدور جبران شود
  1398/02/21
  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خسارات مالی بازاریان در حد مقدور جبران شود، گفت: امیدوارم با برنامه ریزی‌های دقیق‌تر و تلاش‌های ارزنده مدیران و برنامه ریزان شهری شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
 • حال مصدومان آتش سوزی بازار تبریز خوب است
  1398/02/19
  مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: حال ماموران آتش نشانی مصدوم شده در جریان حادثه آتش سوزری شب گذشته بازار تبریز خوب است.
 • کوير قوم تپه تبريز
  1398/02/15
  گروه سيري در استان ها: قوم تپه در موقعيت جغرافيايي 50 درجه و 48 دقيق شرقي و 35 درجه و 48 دقيقه شمالي در استان آذربايجان شرقي و شمال شرقي شهرستان تبريز قرار دارد.
 •  

  بازار فرش تبريز
  1398/02/14
  گروه سيري در استان ها: گذري بر بازار فرش تبريز هر بخش از بازار تبريز با توجه به کسب و کاري که در آن جريان دارد، به شکل خاصي ساخته شده است و باعث شده تا »راسته بازار«، »سرا«، »تيمچه«، »دالان« و »گذر« به وجود بيايند تا هم کسبه و هم مردم به راحتي و با اطمينان به فعاليت و کسب و کار و خريد و فروش اقدام نمايند.
 • در واگذاري ماشين سازي خيانت آشکار شده است
  1398/01/25
  گروه خبر: نماينده مردم تبريز در مجلس گفت: در مزايده گذشته اين کارخانه، خيانت به طور آشکار انجام شد، بدون اطلاع نمايندگان مجلس اين واگذاري عملي شد در حالي که نمايندگان استان در مجلس پيگير ماجرا بودند، سازمان خصوصي سازي بدون اطلاع نمايندگان، اين عمل زشت را انجام داد.
 • آمريکا سرخط تروريسم است
  1398/01/25
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با محکوم کردن اقدام ترامپ در تروريست خواندن سپاه، گفت: آمريکا سرخط تروريسم و تروريست‌پروري در جهان است.
 • استقبال گردشگران نوروزي از آذربايجان شرقي
  1398/01/25
  گروه سيري در استان ها: ميزان اقامت نوروزي امسال در استان آذربايجان شرقي در مقايسه با سال گذشته 7 درصد رشد نشان مي‌دهد. آذربايجان شرقي و در مرکز آن تبريز، نوروز امسال آغوش تمام جاهاي ديدني و زيستني اش را باز و سرمه چشم از غبار کفش ميهمان کرد.
 • 100 نوروزگاه در آذربايجان شرقي برپا مي شود
  1397/12/21
  گروه خبر: دبير ستاد تسهيلات سفر آذربايجان شرقي گفت: در تعطيلات نوروزي تعداد 100 نوروزگاه در اين استان براي نماش آيين ها و سنت هاي رايج برپا مي شود.
 • آذربايجان در تحقق بخشيدن به بيانيه گام دوم انقلاب پيشگام باشد
  1397/12/21
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي با بيان اينکه ما در محضر مقام معظم رهبري وعده داديم که آذربايجان در تحقق بخشيدن به اين مرحله از انقلاب پيشگام باشد گفت: مقام معظم رهبري بر پيشتازي آذربايجان در رابطه با تحقق بيانيه دوم انقلاب تاکيد داشتند.
 • عمارت ايل گلي تبريز
  1397/12/21
  گروه سيري در استان ها: عمارت ايل گلي تبريز (شاه گلي) از گردشگاه هاي زيباي تبريز است که در جنوب شرقي تبريز بر دامنه تپه اي واقع شده است.
 • مابه تفاوت ارز 4200 برای تامین کالای اساسی به کجا می‌رود
  1397/12/18
  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کالاهای اساسی مانند گوشت و مرغ و نظیر اینها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود اما به قیمت آزاد به دست مردم می‌رسد؛ مابه تفاوت کالای اساسی که با ارز 4200 تومانی وارد و با ارز 10 هزار تومانی عرضه می‌شود، کجا می‌رود؟
 •  

  استاندار بر توزیع به موقع اقلام مورد نیاز مردم تاکید کرد
  1397/12/15
  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تامین کالاها و مایحتاج شب عید در استان، گفت: اقلام مورد نیاز پس از تامین باید به موقع توزیع و در دسترس مردم قرار گیرد.
 • عمارت سيف العلما بناب

  عمارت سيف العلما بناب
  1397/12/12
  گروه سيري در استان ها: عمارت سيف العلما بناب در شهرستان بناب استان آذربايجانشرقي مساجد، خانه ها، کبوترخانه ها و مکانهاي تاريخي متعددي موجود است که در اين بخش به يکي از اين مکانهاي تاريخي بناب مي پردازيم.
 • بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی نیاز به افزایش تخت دارند
  1397/12/09
  رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی نیاز به افزایش تخت دارند، تاکید کرد: در طول پنج سال، بیش از ۱۲۰۰ تخت به تعداد تخت‌‌های بیمارستان‌های استان افزوده شده است و با این وجود باز هم کمبود داریم، در حال حاضر دیگر امکان توسعه بیمارستان امام رضا (ع) وجود ندارد و برنامه‌ای هم برای توسعه آن نداریم و برنامه‌های توسعه‌‌ در بیمارستان‌های جدید‌الاحداث اجرا می‌شوند.
 • مرمت و بازسازي بزرگ ترين بازار مسقف جهان
  1397/12/05
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي از مشارکت پر رنگ کسبه بازار تبريز با ميراث فرهنگي در مرمت و بازسازي بزرگ ترين بازار مسقف جهان خبر داد.
 • خط و نشان معاون استاندار در رابطه با اجرای خط آهن میانه - بستان آباد
  1397/12/02
  معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خواستار تسریع در اتمام ایستگاه راه آهن بستان آباد شد و گفت: تمام مطالبات پیمانکار با همکاری مسئولان پرداخت شده است و در این رابطه هیچ بهانه یا کوتاهی از پیمانکار پذیرفتنی نیست.
 • آرزوي بازگشايي بقعه شيخ شهاب‌الدين اهري7 ساله شد
  1397/11/28
  گروه سيري در استان ها: با گذشت ?7 سال از تعطيلي بقعه شيخ شهاب‌الدين اهري و تنها موزه ادب و عرفان کشور در اهر؛ بازگشايي آنها به آرزوي دست نيافتني براي مردم اين شهر تبديل شده و اداره‌کل ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي وعده در پي وعده مي‌دهد.
 • ریشه اصلی شایعات اخیر مربوط به شورای رهبری، یک سایت اسرائیلی بود
  1397/11/25
  آیت الله مجتهد شبستری، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تمامی شایعات اخیر در مورد بحث شورای رهبری و جانشین رهبری مربوط به سایت اسرائیلی می باشد.
 • راه‌اندازی کمپین «عدم مصرف نمک دریا» در آذربایجان‌شرقی

  راه‌اندازی کمپین «عدم مصرف نمک دریا» در آذربایجان‌شرقی
  1397/11/23
  مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: کمپین «عدم مصرف نمک دریا» به همت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از هفته اول دی ماه راه‌اندازی شده و تا عید نوروز در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود.
 • نباید اجازه دهیم مقصرین، تبدیل به مدعی شوند

  نباید اجازه دهیم مقصرین، تبدیل به مدعی شوند
  1397/11/18
  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه نباید در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اجازه دهیم مقصرین، تبدیل به مدعی شوند، گفت: باید در شرایط فعلی جامعه از دستاوردهای ارزشمند انقلاب حرف بزنیم چراکه دشمن تلاش می‌کنند این دستاوردها را کم نشان دهند.
 • عبور صادرات منطقه آزاد ارس از ترمز تحريم

  عبور صادرات منطقه آزاد ارس از ترمز تحريم
  1397/11/16
  سرويس اقتصادي: با وجود اعمال تحريم هاي غيرقانوني آمريکا عليه کشورمان، صادرات کالا از منطقه آزاد ارس رشد داشته و به 180ميليون دلار در 9ماه امسال در مقايسه با 176ميليون دلار سال قبل رسيده است.
 •  

  عدم توجه برخي مسوولان به دغدغه‌هاي معيشتي مردم
  1397/11/14
  گروه خبر: نماينده مردم شهرستان‌هاي تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشکلات اقتصادي کشور که وضعيت معيشتي مردم را در تنگنا قرار داده است، گفت: متاسفانه برخي مسوولان باور ندارند که مردم از وضعيت نامساعد معيشتي‌شان رنج مي‌برند.
 • يکسان‌سازي قبور شهدا ‌کار درستي نبود

  يکسان‌سازي قبور شهدا ‌کار درستي نبود
  1397/11/14
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي گفت: يکسان‌سازي قبور شهدا و از بين رفتن تصوير و علامت مزار شهدا کار درستي نبوده است و اميدواريم مسئولان توصيه‌هاي ايشان را نصب العين اقدامات خود قرار دهند.
 • بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم

  بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم
  1397/11/14
  سرويس سياسي: ‌رئيس مجلس شوراي اسلامي بار ديگر با تأکيد بر اينکه "بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم" گفت: به همين دليل جلوي نيرو گرفتن بخش‌هاي دولتي را گرفته‌ايم و جاي بازنشسته‌ها اجازه جذب نيرو نداديم. علي لاريجاني در ديدار با فعالان اقتصادي، نخبگان و مسئولان استان آذربايجان شرقي که در تالار »جمهوري« استانداري برگزار شد، با تأکيد بر اينکه بايد اميدآفريني در جامعه افزايش يابد، اظهار داشت: گاهي در رسانه‌ها نکاتي بيان مي‌شود که طبيبانه نيست، انسانِ مسئول، بايد درد را بشناسد و با نگاه طبيبانه دنبال حل آن باشد چراکه با سياه‌نمايي به نتيجه نمي‌رسيم.
 • هدف استکبار جهاني و نظام سلطه حذف محور مقاومت در منطقه است

  هدف استکبار جهاني و نظام سلطه حذف محور مقاومت در منطقه است
  1397/11/07
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: هدف استکبار جهاني و نظام سلطه حذف محور مقاومت در منطقه است چراکه رهبران هيچ کشوري تاکنون نتوانستند به اين خواسته خود برسند و انشاالله بعداز اين هم به خواسته خود نخواهند رسيد.
 • فراموشي آرامگاه تاريخي پيرخموش

  فراموشي آرامگاه تاريخي پيرخموش
  1397/11/07
  گروه سيري در استان ها: بقعه تاريخي يکي از عارفان قرن هفتم در مرند در سايه غفلت مردم و مسئولان به محاصره پاساژداران درآمده و در خاموشي به سر مي برد.
 • همه نمایندگان مجلس نگران آینده "طرح تحول سلامت" هستند

  همه نمایندگان مجلس نگران آینده "طرح تحول سلامت" هستند
  1397/11/04
  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت اقدامات مثبتی را در پی داشته است گفت: همه نمایندگان مجلس نگران آینده طرح تحول سلامت هستند چراکه وظیفه هر دولتی است تا امنیت سلامت جامعه را تأمین کند.
 • گردانندگان بازار سياه با ايجاد تورم رواني باعث بي ثباتي بازار مي‌شوند

  گردانندگان بازار سياه با ايجاد تورم رواني باعث بي ثباتي بازار مي‌شوند
  1397/10/30
 • 100 طرح تبريز 2018 کجا اجرا شده است
  1397/10/30
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد بر اينکه تبريز در سطح دنيا به عنوان پايتخت گردشگري مطرح شد، گفت: ولي از اين فرصت چه ميزان به نفع تبريز 2018 استفاده شده است را بايد مسوولان بگويند.
 • جنگل هاي ارسباران

  جنگل هاي ارسباران
  1397/10/30
  گروه سيري در استان ها: اگر از عاشقان طبيعت و طرفداران مناطق جنگلي و طبيعت کوهستاني هستيد، ارسباران قطعا انتخابي بسيار مناسب براي شما خواهد بود. منطقه اي بهشت گونه که علاوه بر طبيعتي خارق العاده آثار تاريخي و باستاني چشمگيري را در دل خود جاي داده و زيبايي هاي چشم نوازش با حضور ييلاق هاي فراوان روستايي در آن دوچندان مي شود.
 • نگراني مردم ارسباران از قطع درختان هنوز برطرف نشده است

  نگراني مردم ارسباران از قطع درختان هنوز برطرف نشده است
  1397/10/23
  گروه خبر: رئيس مجمع نمايندگان آذربايجان شرقي از برگزاري جلسه مجمع نمايندگان استان با محوريت پايش عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي خبر داد گفت: نمايندگان براي دستگاه‌ها در خصوص رفع مشکلات مردم مهلت تعيين مي‌کنند.
 • پرتاب 3 ماهواره ايراني به فضا آمريکا را عصباني کرد
  1397/10/23
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: 3 ماهواره جديد ايراني به فضا پرتاب خواهد شد درحاليکه اين رويداد پيشاپيش آمريکا را عصبي کرده و حتي آن را ناقض قطعنامه 2231 شوراي امنيت مي‌دانند.
 • لزوم برخورد با دکان‌دارانی که به ارائه مدارک تحصیلی غیرمعتبر پولی می‎پردازند

  لزوم برخورد با دکان‌دارانی که به ارائه مدارک تحصیلی غیرمعتبر پولی می‎پردازند
  1397/10/20
  استاندار آذربایجان شرقی ضمن هشدار به موسساتی که به ارائه مدارک تحصیلی فوری و بی‎دردسر می‎پردازند، گفت: باید با دکان‌دارانی که به ارائه دیپلم و مدارک تحصیلی غیرمعتبر پولی می‎پردازند، برخورد شود.
 • توليد 95 درصد کفش چرم کشور در تبريز

  توليد 95 درصد کفش چرم کشور در تبريز
  1397/10/17
  سرويس اقتصادي: اگر در جنگ تمام‌عيار اقتصادي تنها به يک داشته اقتصادي خود يعني برند کفش تبريز توجه کنيم، به صورت مستقيم براي هزاران نفر و به صورت غيرمستقيم براي ميليون‌ها نفر سپر چرمي ساخته‌ايم.
 • پايگاه ملي قلعه ضحاک هشترود ايجاد مي شود

  پايگاه ملي قلعه ضحاک هشترود ايجاد مي شود
  1397/10/16
  گروه سيري در استان ها: فرماندار هشترود از ايجاد پايگاه ملي قلعه ضحاک اين شهرستان در راستاي ثبت اسين اثر به عنوان ميراث جهاني در يونسکو خبرداد. امين امينيان در نشست با فعالان ميراث گردشگري شهرستان افزود: با ايجاد و راه اندازي اين پايگاه در محوطه قلعه ضحاک و همچنين ثبت آن در سايت جهاني گردشگري، اين قلعه در مسير ثبت جهاني قرار مي گيرد.
 • شیوع اعتیاد بین کارگران آذربایجان شرقی نگران کننده است

  شیوع اعتیاد بین کارگران آذربایجان شرقی نگران کننده است
  1397/10/15
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: شیوع اعتیاد بین کارگران این استان نگران کننده و در وضعیت هشدار است.
 • مسوولان در رابطه با قطع درختان ارسباران روشنگري کنند

  مسوولان در رابطه با قطع درختان ارسباران روشنگري کنند
  1397/10/09
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: افزايش فشارها و تحريم‌ها، افزايش زياده‌خواهي از سوي برخي دولت‌ها و افزايش اميد دشمنان براي براندازي نظام اسلامي از اثرات مخرب رفتار برخي خواص و از خيانت‌هاي فتنه‌گران در سال 88 عليه ملت بزرگ ايران بود.
 • حمام نوبر تبريز به مکاني گردشگري تبديل مي شود

  حمام نوبر تبريز به مکاني گردشگري تبديل مي شود
  1397/10/09
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: با احياي حمام «نوبر» تبريز، اين حمام به مکاني براي گردشگري يا حمام تبديل مي شود.
 • مسوول تکليف‌گرا باشد قصور مديران در همه سطوح کمتر مي‌شود

  مسوول تکليف‌گرا باشد قصور مديران در همه سطوح کمتر مي‌شود
  1397/10/02
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد بر اينکه اگر مسوولي تکليف‌گرا باشد، قصور مديران در همه سطوح کمتر شده و امنيت ملي کشور افزايش مي‌يابد، گفت:کاهش اموري نظيربداخلاقي‌هاي سياسي، تخريب ديگران، هزينه‌هاي ناشي از رقابت‌هاي انتخابي به تبع وجود يک مدير تکليف‌گرا خواهد بود.
 • تکميل مرمت و بازسازي 5 اثر تاريخي شهرستان بناب

  تکميل مرمت و بازسازي 5 اثر تاريخي شهرستان بناب
  1397/10/02
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي از تکميل مرمت و بازسازي 5 اثر تاريخي شهرستان بناب خبر داد.
 • تپه باستاني قلعه جوق

  تپه باستاني قلعه جوق
  1397/09/26
  گروه سيري در استان ها: اين‌ تپه‌ در 15.2 کيلومتري‌ شمال‌ سراب‌ در کنار جاده‌ سراب‌ – رازليق‌ و دهکده‌ ايکه‌ نام‌ قلعه‌ جوق‌ را دارد قرار گرفته‌ است‌. اين‌ تپه‌باستاني‌ از قلعه‌اي‌ که‌ بر روي‌ آن‌ بوده‌ و آثارش‌ باقيست‌ نام‌ گرفته‌ است‌ و آثار قلعه‌ به‌ صورت‌ خشت‌ و گل‌ ديده‌ مي‌شود.
 • معاون قضایی ‌دادگستری‌ آذربایجان شرقی خواستار جمع‌آوری ۱۵۰۰ تیر برق مزاحم از ‌ معابر‌ تبریز شد

  معاون قضایی ‌دادگستری‌ آذربایجان شرقی خواستار جمع‌آوری ۱۵۰۰ تیر برق مزاحم از ‌ معابر‌ تبریز شد
  1397/09/24
  معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر حل مشکل وجود بیش از ۱۵۰۰ تیر برق مزاحم در معابر کلانشهر تبریز تأکید کرد.
 • ۸۰ درصد تولید، اشتغال و اقتصاد آذربایجان شرقی مربوط به بخش خصوصی است

  ۸۰ درصد تولید، اشتغال و اقتصاد آذربایجان شرقی مربوط به بخش خصوصی است
  1397/09/22
  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد تولید، اشتغال و اقتصاد استان مربوط به بخش خصوصی است، گفت: باید برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان، بخش خصوصی بیش از پیش مورد حمایت قرار گرفته و موانع موجود بر سر راه آنها برطرف شود.
 • مجموعه عمارت نصريه سلطان حسن تبريز احيا مي شود

  مجموعه عمارت نصريه سلطان حسن تبريز احيا مي شود
  1397/09/18
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي با اشاره به اقدامات مرمتي در حال انجام مجموعه تاريخي حسن پادشاه، نسبت به احيا کامل اين مجموعه ابراز اميدواري کرد. اين مجموعه در بر شمالي ميدان صاحب آباد قرار دارد که در سالهاي گذشته خيابان دارايي اين ميدان را بريده است.
 • ضرب الاجل 5 روزه محیط زیست برای پتروشیمی و پالایشگاه

  ضرب الاجل 5 روزه محیط زیست برای پتروشیمی و پالایشگاه
  1397/09/15
  مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی برای تعیین تکلیف اجرای طرح های زیست محیطی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز ضرب الاجل پنج روزه مشخص کرد.
 • گنجينه خطي ناشناخته کتابخانه مرکزي تبريز را دريابيم

  گنجينه خطي ناشناخته کتابخانه مرکزي تبريز را دريابيم
  1397/09/12
  گروه تاريخي: مخزن نسخه هاي خطي کتابخانه مرکزي تبريز از جمله گنجينه هاي کم مانند حوزه تاريخ شعر و ادب ايران محسوب مي شود که علاوه بر داخل کشور، مخاطباني از سراسر جهان دارد و براي جمع آوري آثار خفته در آن نزديک به 2 قرن زمان صرف شده است.
 • نماينده نبايد منافع مردم را فداي منافع خود کند

  نماينده نبايد منافع مردم را فداي منافع خود کند
  1397/09/11
  گروه خبر: امام جمعه تبريز خطاب به پورمحمدي، استاندار جديد آذربايجان‌شرقي گفت: عمده انتظار مردم رسيدگي به اقتصاد و معيشت مردم است از اين‌رو از شما مي‌خواهيم تا مسوولان را موظف کنيد تا در بين مردم و با مردم باشند تا وقتي مردم به ادارات مراجعه مي‌کنند احساس بيگانگي نکنند.
 • کاوش براي احياي پايتخت گمشده مغولان

  کاوش براي احياي پايتخت گمشده مغولان
  1397/09/11
  گروه سيري در استان ها: شهر تاريخي اوجان در 60 کيلومتري شرق تبريز از جمله نمادهاي تمدني سلجوقيان و ايلخانان مغول در حوزه معماري ايران زمين است که فصل جديدي از کاوش هاي باستان شناختي براي بيرون آوردن آن از دل خاک در حال انجام است. اوجان در زمان ايلخانان، پايتخت ييلاقي سلاطين و اميران مغول بود، به طوري که در فصولي از سال، سلاطين، خاتون ها و شاهزادگان مغولي در اين شهر استقرار مي يافتند و چمنزار هاي اطراف شهر محل اتراق، مشق سپاهيان و نيز چراگاه احشام دولتي بود.
 • خطر 70 هزار چاه غيرمجاز براي درياچه اروميه

  خطر 70 هزار چاه غيرمجاز براي درياچه اروميه
  1397/09/11
  گروه اجتماعي: "وجود 70 هزار چاه غيرمجاز از جمله چالش هاي مهم احياي درياچه اروميه است که هر چند گام هاي مهمي براي کاستن از دامنه آن برداشته شده است، اما همچنان خطر اصلي براي آينده حيات اين پهنه آب محسوب مي شود.
 • خطر 70 هزار چاه غیرمجاز برای دریاچه ارومیه

  خطر 70 هزار چاه غیرمجاز برای دریاچه ارومیه
  1397/09/03
  وجود 70 هزار چاه غیرمجاز از جمله چالش های مهم احیای دریاچه ارومیه است که هر چند گام های مهمی برای کاستن از دامنه آن برداشته شده است، اما همچنان خطر اصلی برای آینده حیات این پهنه آب محسوب می شود.
 • سالانه ۵ میلیون تن محصولات زراعی و دامی در آذربایجان شرقی تولید می‌شود

  سالانه ۵ میلیون تن محصولات زراعی و دامی در آذربایجان شرقی تولید می‌شود
  1397/09/01
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه از مجموع اراضی زیر کشت، به صورت میانگین سالانه ۵ میلیون تن محصول تولید می‌شود گفت: از این حجم، ۳ میلیون تن محصولات زراعی، ۱ میلیون تن محصولات باغی و ۱ میلیون تن محصولات دامی است.
 • قلعه کردشت

  قلعه کردشت
  1397/08/27
  گروه سيري در استان ها: قلعه کردشت در حاشيه رودخانه ارس و روستاي ارس و روستاي کردشت قرار دارد. در گذشته، اين قلعه يکي از دژهاي معروف دفاعي ايران در سواحل جنوبي ارس به شمار مي¬رفته است.
 • بسته حمایتی دولت جامعه هدف مشخصی ندارد

  بسته حمایتی دولت جامعه هدف مشخصی ندارد
  1397/08/26
  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از روند ارائه خدمات بسته حمایتی توسط دولت و پاسخگو نبودن دولتمردان در این مورد به مجلس انتقاد کرد.
 • توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار کار درستی نیست

  توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار کار درستی نیست
  1397/08/24
  نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تناسب مهم‌ترین بحثی است که در آموزش عالی باید به آن توجه شود گفت: توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن تناسب آن با نیاز بازار، کار درستی نیست.
 • حجم تجاری ایران و ترکیه به 12 میلیارد دلار می رسد

  حجم تجاری ایران و ترکیه به 12 میلیارد دلار می رسد
  1397/08/22
  رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: پیش بینی می شود حجم تجاری ایران و ترکیه تا پایان سال جاری میلادی به 12 میلیارد دلار برسد.
 • ترسيم جنايات آمريکاي نازنين با زبان کاريکاتور

  ترسيم جنايات آمريکاي نازنين با زبان کاريکاتور
  1397/08/21
  گروه گزارش: احمد رضا بيضايي عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز و برادر شهيد مدافع حرم يکي از اين افرادي است که نمايشگاه کارکاتوري با نام "آمريکاي نازنين" در باغ کتاب تبريز برپا کرده است که تبريزبيدرا رد گزارشي به آن پرداخت کرده است.
 • تراکتور در دو راهي حساس ابقاي تقوي يا انتخاب سرمربي خارجي

  تراکتور در دو راهي حساس ابقاي تقوي يا انتخاب سرمربي خارجي
  1397/08/21
  گروه گزارش: مديران تراکتورسازي با نتايجي که تيمشان در چند هفته اخير کسب کرده است، بر سر در دو راهي ابقاي محمد تقوي و انتخاب سرمربي خارجي گير افتاده‌اند.
 • کوير قوم تپه تبريز

  کوير قوم تپه تبريز
  1397/08/20
 • هويت‌خراش‌هاي تبريز رشد مي کند

  هويت‌خراش‌هاي تبريز رشد مي کند
  1397/08/20
  گروه اجتماعي: "شهر تبريز آثار تاريخي و ديدني بسياري دارد اما در سال‌هاي اخير سازه‌هاي مرتفع آن‌ها را محبوس کرده‌اند شهرداري عنوان مي کند که مجوزهايي که صادر مي‌کند کاملا با ضوابط ميراث فرهنگي است.
 • ثبت ۵۰ وقف جدید در آذربایجان‌شرقی در سال‌‌جاری

  ثبت ۵۰ وقف جدید در آذربایجان‌شرقی در سال‌‌جاری
  1397/08/19
  مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با تاکید بر آثار و برکات وقف در جامعه، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۰ وقف جدید در استان به ثبت رسیده است.
 • ترجيح خانواده‌هاي تبريزي بر اجاره‌نشيني به جاي خريد خانه

  ترجيح خانواده‌هاي تبريزي بر اجاره‌نشيني به جاي خريد خانه
  1397/08/15
  سرويس اقتصادي: رکود بي‌سابقه در بخش مسکن باعث شده که خريد و فروش در اين بخش چندان رونقي نداشته باشد و متقاضيان به سوي اجاره‌نشيني حرکت کنند.
 • خميني آذربايجان که بود

  خميني آذربايجان که بود
  1397/08/15
  گروه تاريخي: شهداي محراب 6 نفر است که امام علي ابن ابيطالب (ع) اولين شهيد محراب است كه امامان جمعه کشورمان و در راس آنها علما و ائمه جمعه خطه آذربايجان به تاسي و پيروري از راه و منش حضرت علي (ع)؛ در جريان برگزاري نماز جمعه به دست منافقين کوردل ترور شدند. امسال 39 سالگرد شهادت سيدمحمد علي قاضي طباطبايي اولين شهيد محراب انقلاب است.
 • مطرح کردن اعمال تحريم در 13 آبان ماه جنگ رواني است

  مطرح کردن اعمال تحريم در 13 آبان ماه جنگ رواني است
  1397/08/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه عمليات رواني آمريکا جهت به هراس انداختن جامعه ايراني در حالي انجام يافته است که با قاطعيت مي‌توان گفت دولت آمريکا اعمال مجدد بخش مهم تحريم‌ها را از قبل 13 آبان انجام داده، گفت: مطرح شدن 13 آبان يک عمليات جنگ رواني بوده و شايد تحريم‌هاي جزيي انجام گيرد. چراکه تحريم‌هاي سنگين از خيلي وقت پيش اعمال شده است.
 • آمادگي لاکچري شاپ‌هاي تبريز براي جشن هالووين

  آمادگي لاکچري شاپ‌هاي تبريز براي جشن هالووين
  1397/08/13
  گروه اجتماعي: "مغازه پاساژهاي معروف تبريز اين روزها فروشنده ابزار تزئين "هالووين" شده‌اند، جشني که بسياري از جوانان بدون آگاهي از ريشه آن به تقليد از غربي‌ها از آن پيروي مي‌کنند.
 • حقوق کارگران و بازنشستگان باید متناسب با شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار گیرد

  حقوق کارگران و بازنشستگان باید متناسب با شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار گیرد
  1397/08/12
  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه رویکرد دولت در تعیین سالانه حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان باید تغییر کند از پیگیری روند تدوین بسته حمایتی دولت از سوی کمیسیون متبوعش خبر داد.
 • ضعف مسئولان ناکارآمد در آشفته‌ بازار امروز بی‌تاثیر نیست/ سود عده‌ای در گرانی است

  ضعف مسئولان ناکارآمد در آشفته‌ بازار امروز بی‌تاثیر نیست/ سود عده‌ای در گرانی است
  1397/08/10
  نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های اخیر توجیه عقلانی ندارد، گفت: عده‌ای می‌کوشند تا با بالا نگه داشتن قیمت‌ها سودهای کلانی به جیب بزنند.
 • خانه هايي که تمدن و معماري ادوار قبل تبريز را به دوش ميکشند

  خانه هايي که تمدن و معماري ادوار قبل تبريز را به دوش ميکشند
  1397/08/06
  گروه سيري در استان ها: متاسفانه چراغ سبز مسئولين به نابودي محلات تاريخي به اينجا ختم نشده و در سالهاي قبل شهرداري تصميم به احداث خيابان در اين محل گرفت، بخشي از اين مسير را نيز تملک و بي سر و صدا چندين خانه تاريخي واقع در اين مسير را تخريب کرده است.
 • روند توزيع کالاهاي احتکاري کند و مبهم است

  روند توزيع کالاهاي احتکاري کند و مبهم است
  1397/08/05
  گروه خبر: عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي نحوه توزيع کالاهاي احتکاري کشف شده کُند و مبهم دانست.
 • طرح انتقال اب ارس به تبریز در مرحله تامین فاینانس است

  طرح انتقال اب ارس به تبریز در مرحله تامین فاینانس است
  1397/08/03
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: طرح ملی انتقال آب ارس به تبریز و شهرها و روستاهای مجاور در مرحله تامین فاینانس است.
 • دولت بايد توجه ويژه‌اي به اقشار کم درآمد داشته باشد

  دولت بايد توجه ويژه‌اي به اقشار کم درآمد داشته باشد
  1397/07/29
  گروه خبر: يک عضو کميسيون شوراها و امور داخلي کشور گفت‌: با توجه به افزايش درآمدهاي دولت، دولت بايد نسبت به افزايش حقوق کارمندان و به ويژه اقشار کم درآمد جامعه اقدام کند.
 • هيچ بن‌بست و مشکل غيرقابل حل در کشور وجود ندارد

  هيچ بن‌بست و مشکل غيرقابل حل در کشور وجود ندارد
  1397/07/29
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: وزارتخانه‌هاي اقتصادي کشور بلاتکليف است؛ دولت براي عبور از اين شرايط و کاهش مشکلات معيشتي مردم بايد جهادي عمل کند.
 • توقف پروژه انتقال پساب از تبريز به درياچه اروميه به خاطر کمبود تجهيزات

  توقف پروژه انتقال پساب از تبريز به درياچه اروميه به خاطر کمبود تجهيزات
  1397/07/22
  گروه خبر: مدير شرکت آب منطقه اي آذربايجان شرقي گفت: پروژه انتقال پساب به همت اداره آب و فاضلاب استان و از شهر تبريز، به طول 55 کيلومتر با لوله انجام خواهد گرفت که به خاطر کمبود برخي تجهيزات با مشکل روبرو هستيم.
 • CFT ظاهري خوب اما تأمين‌کننده منافع شوم نظام سلطه است

  CFT ظاهري خوب اما تأمين‌کننده منافع شوم نظام سلطه است
  1397/07/22
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: القاي بن‌بست‌ خيانتي بزرگ به کشور است که برخي‌ با ترويج افکار دشمن سعي بر ايجاد بحران‌ و القايي بن‌بست‌ دارن،د تا نشان دهند تنها راه باقي مانده تسليم شدن در برابر استکبار جهاني است.
 • موکب های آذربایجان شرقی به 38 هزار زائر کربلا خدمات می دهند

  موکب های آذربایجان شرقی به 38 هزار زائر کربلا خدمات می دهند
  1397/07/21
  مسئول بازسازی ستاد عتبات عالیات در آذربایجان شرقی با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: امسال مقرر شده 20 موکب استان از شهرهای مختلف برای پذیرایی روزانه 38 هزار زائر اربعین حسینی اعزام شوند.
 • 1.2 میلیارد دلار کالا از آذربایجان شرقی صادر شد

  1.2 میلیارد دلار کالا از آذربایجان شرقی صادر شد
  1397/07/19
  معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی استان از گمرکات کشور در نیمه نخست سال جاری، یک میلیون و 500 هزار تن به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون دلار بوده است.
 • قلعه جوشين ورزقان

  قلعه جوشين ورزقان
  1397/07/15
  گروه سيري در استان ها: خاروانا يکي از شهرهاي قديمي ورزقان و منطقه ديز مار بوده و اوج شکوفايي آن به عهد سلجوقيان بر مي گردد كه به لحاظ قدمت طولاني، قلعه ها و آثار تاريخي بسياري را در خود گنجانده است. قلعه جوشين در 26 کيلومتري غرب ورزقان و شش کيلومتري روستاي جوشين و در قلب محال تاريخي ديزمار ارسباران به مرکزيت شهر باستاني خاروانا در يک منطقه کوهستاني سخت‌گذر در بالاي يک کوه مرتفع قرار گرفته‌است.
 • کاهش 8 متري درياچه اروميه در 20 سال اخير

  کاهش 8 متري درياچه اروميه در 20 سال اخير
  1397/07/08
  گروه خبر: مدير دفتر منطقه‌اي ستاد احياي درياچه اروميه گفت: طي 20 سال گذشته حدود هشت متر از پيکره‌ي آبي درياچه اروميه کاهش داشته است.
 • رسيدگي به مسائل گراني احتکار و مبارزه با مفاسد اقتصادي مطالبه جدي مردم است

  رسيدگي به مسائل گراني احتکار و مبارزه با مفاسد اقتصادي مطالبه جدي مردم است
  1397/07/08
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: اميدواريم همانطور که دولت در سازمان ملل از تريبون آن، سخن حق و منطق جمهوري اسلامي را مطرح کرد با اقدامات مناسب مديريتي، بذر آرامش و اميد به آينده را در ملت ايران و طبقات محروم بکارد چراکه مردم از اوضاع اقتصادي به شدت ناراحت بوده و مطالبه جدي دارند.
 • پل خداآفرين بر رودخانه ارس

  پل خداآفرين بر رودخانه ارس
  1397/07/08
  گروه سيري در استان ها: روى رودخانه ارس ، دو پل تاريخى به فاصله اندکى (100 متر) از يکديگر بنا شده است که به نام پل خداآفرين مشهوراند. اولى منسوب به قرن ششم هجرى (دوره?‌ سلجوقيان) است که طول آن 160 متر است (اکنون 120 متر از اين متعلق به ايران و 40 متر متعلق به جمهورى آذربايجان است.) و از 15 طاق جناقى و هلالى با ابعاد نامساوى و غيرمشابه تشکيل شده است.
 • ۳۵۰۰ زوج جوان آذربایجان شرقی تحت پوشش آموزش‌های پیش از ازدواج قرار گرفتند

  ۳۵۰۰ زوج جوان آذربایجان شرقی تحت پوشش آموزش‌های پیش از ازدواج قرار گرفتند
  1397/07/05
  معاون ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعداد نفرات تحت پوشش آموزش‌های ازدواج در استان ۳۴۵۲ نفر است، گفت: تعداد جلسات برگزار شده ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج در سالجاری ۲۰ مورد بود.
 • صنعت کفش تبریز در خطر نابودی؛ پای کمبود نقدینگی و مواد اولیه در کفش تبریز

  صنعت کفش تبریز در خطر نابودی؛ پای کمبود نقدینگی و مواد اولیه در کفش تبریز
  1397/07/04
  صنعت کفش تبریز، با حدود یک قرن فعالیت پرفراز و نشیب خود، رونق بخش اقتصاد غیرنفتی ایران بوده است اما اکنون با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.
 • تب تند خريد در نبود داروي اعتماد

  تب تند خريد در نبود داروي اعتماد
  1397/07/02
  گروه گزارش: زماني خريدکردن بيشتر شبيه به يک ژست اجتماعي بود. مردم از اينکه در فلان روز و فلان ساعت خريد رفته‌اند به همديگر پز مي‌دادند و حالشان خوب مي‌شد. اما اين روزها چيزي که ما از خريد مردم مي‌بينيم نه نشاني از لذت دارد و نه شبيه تفريح است مردم در کشورهاي پيشرفته در اعتراض به گراني‌ها از خريد کالاها سرباز مي‌زنند تا قيمت‌ها کاهش پيدا کرده و در نتيجه به حالت قبلي بازگردد زيرا براساس فرمول‌هاي اقتصادي نياز بازار، در تعيين قيمت کالاها نقش موثري دارد اين درحالي است که ايرانيان با بروز گراني نه تنها از خريد خود نمي‌کاهند بلکه بر آن مي‌افزايند دليل بروز اين گونه رفتارها را بايد در نوع فرهنگ هر جامعه جستجو کرد.
 • چه بر سر تاريخ 700 ساله رَبع رشيدي آمده

  چه بر سر تاريخ 700 ساله رَبع رشيدي آمده
  1397/07/02
  گروه تاريخي: قلعه‌ي هفتصد ساله‌ي »رَبع رشيدي« که سال‌ها از کشف و کاوش و شروع مرمتش گذشته، اين روزها خبري جديدي از آن مبني بر همکاري يک موسسه آلماني در پروژه مرمت، به گوش مي‌رسد. اما »ربع رشيدي« دقيقا کجاست و چه داستاني را از ابتداي ساختش تا به امروز از سر گذرانده است؟ هر قسمت از کشورمان ايران، بسته به اينکه در چه دوره تاريخي مرکزيت داشته است، ميزبان يادگاري‌هايي تاريخي از پيشينيان و پدران‌مان است.
 • قلعه جمهور يا قلعه بابک

  قلعه جمهور يا قلعه بابک
  1397/07/01
  گروه سيري در استان ها: قلعه جاويدان يا قلعه جمهور يا دژ بذ كه امروزه به نام قلعه بابك معروف است در 5 كيلومتري جنوب غربي كليبر واقع شده است و 2300 تا 2600 متر از سطح دريا ارتفاع دارد.
 • مرثیه‌ای برایِ شبیه‌ترین فرد به پیغمبر/ آغاز فشار تشنگی و العطش گویان خیمه‌ها

  مرثیه‌ای برایِ شبیه‌ترین فرد به پیغمبر/ آغاز فشار تشنگی و العطش گویان خیمه‌ها
  1397/06/27
  هشتم محرم بود که به دلیل تحریم آب، کار بر امام حسین(ع) و یارانش سخت شد و فریاد العظش از خیمه‌ها شنیده می‌شد.
 • بنويسيد ماشين سازي بخوانيد ماشين سوزي

  بنويسيد ماشين سازي بخوانيد ماشين سوزي
  1397/06/26
  گروه گزارش: موضوع واگذاري ماشين سازي تبريز تقريبا به 15 سال پيش باز مي گردد در طي اين سال ها اين کارخانه بين دستگاههاي مختلف دولتي دست به دست شد. گروه صنعتي ماشين سازي تبريز يکي از بزرگترين کارخانه‌هاي شهر تبريز واقع در قراملک است. اين کارخانه توليدکننده انواع ماشين‌هاي صنعتي همانند انواع ماشين‌ابزار، کمپرسورهاي صنعتي، پمپ‌هاي آب، الکترو موتور، ليفت تراک، انواع موتورهاي ديزلي، ماشين آلات نساجي، ماشينهاي تراش، ماشينهاي فرز، ماشينهاي مته، قطعات ريخته و دستگاه‌هاي سي ان سي است. موضوع واگذاري ماشين سازي تبريز تقريبا به 15 سال پيش باز مي گردد در طي اين سال ها اين کارخانه بين دستگاههاي مختلف دولتي دست به دست شد. ماشين سازي تبريز يکي از بزرگترين کارخانجات آذربايجان شرقي و کشور است که در سال 1351 مورد بهره برداري قرار گرفت.
 • خروج کالاهاي اساسي از مرزهاي آذربايجان شرقي تحت کنترل است

  خروج کالاهاي اساسي از مرزهاي آذربايجان شرقي تحت کنترل است
  1397/06/25
  گروه خبر: معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار آذربايجان شرقي گفت: براي جلوگيري از خروج کالاهاي اساسي از مرزهاي همجوار با کشورهاي همسايه در استان اهتمام جمعي وجود دارد.
 • معرفي اولين موزه کفش ايران در تبريز

  معرفي اولين موزه کفش ايران در تبريز
  1397/06/25
  گروه سيري در استان ها: در اين موزه حدود 200 جفت کفش به همراه تجهيزات کفاشي به نمايش در آمده که قديمي ترين آن ها يک جفت چرم بوفالو است که قدمت آن به 450 سال پيش برمي گردد و به شيوه اي سنتي با مواد روغني درست شده است.
 • مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید محراب در تبریز برگزار شد

  مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید محراب در تبریز برگزار شد
  1397/06/20
  مراسم بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد شهادت آیت الله شهید مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی در تبریز با سخنرانی امام جمعه همدان برگزار شد.
 • وضعيت اقتصادي کشور دچار بي‌ثباتي شده و معيشت مردم به خطر افتاده است

  وضعيت اقتصادي کشور دچار بي‌ثباتي شده و معيشت مردم به خطر افتاده است
  1397/06/18
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: به شکل کاملا مشکوک وضعيت اقتصادي کشور دچار بي‌ثباتي شده و معيشت مردم به خطر افتاده است و از سوي ديگر برخي محافل شروع به لزوم مذاکره ايران با آمريکا مي‌کنند که در نتيجه ريشه همه اين زمزمه‌ها در خارج است که سعي دارند بگويند اگر مشکل با آمريکا را حل کنيم، کشور نجات مي‌يابد.
 • غار قدمگاه

  غار قدمگاه
  1397/06/18
  گروه سيري در استان ها: غار قدمگاه در نزديکى روستاى قدمگاه (باداميار) در جنوب آذرشهر قرار دارد.
 • هواداران تراکتورسازی و سپاهان به یکدیگر احترام بگذارند

  هواداران تراکتورسازی و سپاهان به یکدیگر احترام بگذارند
  1397/06/17
  بازیکن پیشین تیم تراکتورسازی گفت: امیدوارم هم هواداران تراکتورسازی و هم هواداران سپاهان همانند گذشته به یکدیگر احترام بگذارند.
 • 604 هزارتن گندم در آذربایجان شرقی خرید تضمینی شد

  604 هزارتن گندم در آذربایجان شرقی خرید تضمینی شد
  1397/06/15
  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: تا کنون 578 هزار و 100 تن گندم مازداد بر نیاز و 25 هزار و 927 تن بذر مصرفی کشاورزی از گندم کاران استان خریداری شده است.
 • تعاونی های آذربایجان شرقی یک میلیون و 300هزار عضو دارند

  تعاونی های آذربایجان شرقی یک میلیون و 300هزار عضو دارند
  1397/06/13
  مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت 4 میلیون نفری استان در تعاونی ها عضو هستند.
 • خطر در کمين اعتبار تور ايران – آذربايجان

  خطر در کمين اعتبار تور ايران – آذربايجان
  1397/06/12
  گروه گزارش: در حاليکه کمتر از 40 روز تا آغاز سي و سومين دوره تور دوچرخه‌سواري ايران – آذربايجان باقي مانده اما هنوز تکليف حضور تيم شهرداري، تنها تيم تبريزي حاضر در اين تور مشخص نيست.
 • موزه آذربايجان تبريز

  موزه آذربايجان تبريز
  1397/06/11
  گروه سيري در استان ها: موزه آذربايجان يکي از مهم‌ ترين موزه‌هاي ايران است که در شهر تبريز و در خيابان امام و جوار مسجد کبود قرار گرفته‌ است در موزه آذربايجان که به عنوان دومين موزه تاريخي ايران پس از موزه ملي تهران شناخته مي‌ شود آثار متعلق به دوران پيش از اسلام و دوران اسلامي به نمايش گذاشته شده ‌اند.
 • 1400 واحد صنعتی در مناطق آزاد کشور فعالیت می کنند

  1400 واحد صنعتی در مناطق آزاد کشور فعالیت می کنند
  1397/06/10
  گروه خبر: مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از فعالیت یک هزار و 400 واحد صنعتی در مناطق هفتگانه آزاد کشور خبر داد.
 • چوب نقدينگي لاي چرخ کشاورزي

  چوب نقدينگي لاي چرخ کشاورزي
  1397/06/05
  گروه گزارش: با توجه به ضعف منابع مالي بهره برداران کشاورزي، تامين نقدينگي مورد نياز براي کود و بذر مناسب در جهت تداوم توليد و افزايش بهره وري در اين بخش راهبردي ضروري است. بخش کشاورزي، نقش مهمي در خوداتکايي و تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي دارد و از اين رو توليد کيفي و سالم محصول با رعايت توسعه پايدار اين بخش از دغدغه هاي دولت است. بر اين اساس با برگزاري ميزگردي با حضور کارشناسان کشاورزي و تعاون روستايي استان سعي شد چالش هاي موجود بررسي و راه کارهاي مناسب ارائه شود.
 • فساد سيستماتيک در ايران يک دروغ بزرگ و بي‌انصافي است

  فساد سيستماتيک در ايران يک دروغ بزرگ و بي‌انصافي است
  1397/06/04
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: با فساد بايد مبارزه کرد،‌ اما»فساد سيستماتيک« در جمهوري اسلامي ايران يک دروغ بزرگ و بي‌انصافي است.
 • خيز ناتمام کندوان براي جهاني شدن

  خيز ناتمام کندوان براي جهاني شدن
  1397/06/04
  گروه سيري در استان ها: روستاي صخره اي کندوان در 60 کيلومتري جنوب تبريز که تنها 2 نمونه مشابه در داکوتاي آمريکا و کاپادوکياي ترکيه دارد، از حدود هفت سال قبل در انتظار ثبت در ميراث جهاني يونسکو قرار دارد.
 • دعواي دو استان بر سر درياچه اروميه

  دعواي دو استان بر سر درياچه اروميه
  1397/06/04
  گروه اجتماعي: براي تداوم احياي درياچه اروميه و رسيدن به وضعيت مطلوب در اين اکوسيستم مهم، لازم است کليه دستگاه‌هاي مربوطه ضمن بازنگري عملکرد خود نسبت به اين مطالبه ملي بسيج شوند داستان خشک شدن نگين فيروزه اي شمال غرب کشور به مدت 15 سال است که به عنوان يکي از مهم‌ترين چالش هاي زيست محيطي کشور مورد بحث و نظر کارشناسان و دولت هاي وقت قرار گرفته است.
 • خانه بهنام

  خانه بهنام
  1397/05/28
  گروه سيري در استان ها: خانه بهنام يکي از ساختمانهاي تاريخي شهر تبريز است که در اواخر دوران زنديان و اوايل دوران قاجار، به عنوان يک خانه مسکوني ساخته شده است.
 • تبريز در کدام قطب مشروطه قرار داشت مشروعه يا غربي

  تبريز در کدام قطب مشروطه قرار داشت مشروعه يا غربي
  1397/05/28
  گروه تاريخي: کارشناس مسائل تاريخي اظهار داشت: برخي ها عمدا يا سهوا با زور هم که شده تبريز را عَلَم دار و ميدان دار افراد لات و بي هويت قلمداد ميکنند. در حقيقيت کاري است که در سايه غفلت ما تبريزي ها صورت گرفته است.
 • رسانه و ورزش در کنار هم در جامعه نقش آفريني مي کنند

  رسانه و ورزش در کنار هم در جامعه نقش آفريني مي کنند
  1397/05/21
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي گفت: موضوع رسانه و ورزش نمي‌تواند جدا از هم باشد و اين دو با هم در جامعه نقش آفريني مي کنند.
 • شرايط بازار و معيشت مردم خوب نيست

  شرايط بازار و معيشت مردم خوب نيست
  1397/05/14
  گروه خبر: عضو کميسيون شوراها و امور داخلي کشور در مجلس با بيان اينکه شرايط بازار و معيشت مردم خوب نيست، گفت: برخي مسئولان حتي حاضر نيستند باور کنند که معيشت مردم و اقتصاد کشور بحراني است به‌طوري که مي‌گويند شرايط عادي است.
 • خانه حريري تبريز

  خانه حريري تبريز
  1397/05/14
  گروه سيري در استان ها: تبريز سالهاي سال تاريخ دارد بارها پادشاه و پايتخت و جشن و شکوه ديده و بارها جنگ و زلزله و ويراني، آنچه هميشه در تبريز بوده و مانده سليقه و شکوه سازه هاست.
 • دلار یازده هزار تومانی ارمغان وعده‌ عدم نگرانی دولت به مردم/ بازار سکه و طلا در سایه افزایش قیمت دلار ملتهب شد

  دلار یازده هزار تومانی ارمغان وعده‌ عدم نگرانی دولت به مردم/ بازار سکه و طلا در سایه افزایش قیمت دلار ملتهب شد
  1397/05/08
  با وجود تغییر رئیس بانک مرکزی و وعده‌های دولت، قیمت دلار امروز در بازار ثانویه به بیش از یازده هزار تومان نیز رسید.
 • مردم انتظار برخورد با سودجويان را دارند

  مردم انتظار برخورد با سودجويان را دارند
  1397/05/07
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: به فضل پرودگار و با هدايت رهبر فرزانه انقلاب اين بار هم دولت‌مردان آمريکا از ملت ايران سيلي خواهند خورد و توطئه‌هايشان نقش بر آب خواهد شد.
 • کاوش باستان شناسي در محوطه گنبدهاي کبود و مدور مراغه آغاز شد

  کاوش باستان شناسي در محوطه گنبدهاي کبود و مدور مراغه آغاز شد
  1397/05/07
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان_شرقي از آغاز کاوش اضطراري باستان_شناسي در محوطه گنبدهاي کبود و مدور مراغه خبر داد.
 • احساس امنیت مهمتر از ایجاد امنیت است

  احساس امنیت مهمتر از ایجاد امنیت است
  1397/05/02
  فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان بناب گفت: مهم ترین موضوع قبل از تأمین امنیت، بسترسازی برای احساس امنیت در بین مردم و جامعه است .
 • با تغییر شرایط اقتصادی ناگزیر به تغییر قوانین هستیم

  با تغییر شرایط اقتصادی ناگزیر به تغییر قوانین هستیم
  1397/05/01
  استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت همراهی تمامی مردم برای گذر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور گفت: با تغییر شرایط اقتصادی ناگزیر به تغییر قوانین هستیم.
 • با مشکلات جديدتري از پيش از تحريم مواجه هستيم نه بحران

  با مشکلات جديدتري از پيش از تحريم مواجه هستيم نه بحران
  1397/04/30
  گروه خبر: ربيعي گفت: شرايط فعلي و وجود ترامپ بهترين فرصت مي‌باشد تا سياست‌هايي اتخاذ کنيم که جامعه‌اي توليدمحور در متن اقتصاد جامعه شکل گيرد.
 • مردم خواهان ريشه‌کني فساد و تبعيض هستند

  مردم خواهان ريشه‌کني فساد و تبعيض هستند
  1397/04/30
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: مردم فساد و تبعيض را تحمل نکرده و به شدت گله‌مند هستند، از اين‌رو مسوولان سه قوه بايد دست در دست هم دهند تا عدالت تحقق يافته و فقر و فساد ريشه‌کن شود.
 • کردشت يادگاري ارزشمند در کرانه ارس

  کردشت يادگاري ارزشمند در کرانه ارس
  1397/04/30
  گروه سيري در استان ها: مجموعه کردشت يکي از زيباترين نمونه‌هاي معماري ايراني و جاذبه‌هاي تاريخي استان آذربايجان شرقي است که در روستاي کردشت و در جوار شهرستان جلفا قرار دارد.
 • صداي پاي اميد در احياي درياچه اروميه

  صداي پاي اميد در احياي درياچه اروميه
  1397/04/30
  گروه اجتماعي: احياي درياچه اروميه به عنوان زيستکره ثبت شده در يونسکو از جمله مطالبات ملي ايرانيان است و سازمان هاي عضو ستاد احيا براي تحقق آن همه کاري مي کنند تا صداي پاي اميد در مسير نجات اين پهنه آبي جهاني خاموش نشود.
 • بي‌مسئوليتي مديران قابل درک نيست

  بي‌مسئوليتي مديران قابل درک نيست
  1397/04/24
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: حتي مجامع بين‌المللي هم از اقدام تحريم آمريکا عليه ايران حمايت نکرده و اتحاديه اروپا با يک بسته پيشنهادي اعلام کرده که حاضر به خريد روزانه يک ميليون بشکه نفت از ايران است.
 • آذربایجان شرقی رتبه اول ساماندهی جوانان کشور را کسب کرد

  آذربایجان شرقی رتبه اول ساماندهی جوانان کشور را کسب کرد
  1397/04/19
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: این استان رتبه برتر عملکرد حوزه ستاد ساماندهی امور جوانان کشور در سال 1396 را برای دومین سال متوالی کسب کرد.
 • ضعف مديريت و عدم کنترل بازار از سوي دولت عامل گراني‌هاست

  ضعف مديريت و عدم کنترل بازار از سوي دولت عامل گراني‌هاست
  1397/04/10
  گروه خبر: خدادادي گفت: با ايجاد تغيير در تيم اقتصادي کشور، مطمعنا تحولات چشمگيري در جامعه اتفاق خواهد افتاد.
 • معرفي موزه کاريکاتور تبريز

  معرفي موزه کاريکاتور تبريز
  1397/04/10
  گروه سيري در استان ها: موزه اي که شايد خيلي خيلي کم اسمشو شنيده باشيد و حتي اگر از تبريزيها هم مکان دقيق اين موزه را بپرسيد، ممکن است جواب مبهمي دريافت کنيد. موزه? کارتون يا کاريکاتور تبريز نخستين موزه? کارتون در سطح قاره? آسيا و پنجمين موزه در سطح جهان، همچنين اولين و تنها موزه کارتون و کاريکاتور ايران است. بعد از موزه طنز و کارتون گابرو بلغارستان، مي توان گفت، اين موزه از نظر وسعت دومين موزه بزرگ دنياست.
 • افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي

  افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي
  1397/04/10
  گروه اجتماعي: آماري که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي ارائه مي دهند 9درصد از جمعيت معتاد کشور را زنان تشکيل مي دهند همچنين آماري که سازمان زندان ها نشان مي دهد که طبق آن نيمي از زندانيان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر مي برند کم شدن سن جرم و بزهکاري در واقع نشان دهنده افزايش خشونت اجتماعي در جامعه است. زنان جزو نخستين قربانيان بسياري از آسيب ها و انحرافات اجتماعي هستند. در اين ميان اعتياد اگر نه اولين و عمده ترين، بلکه يکي از مهمترين آنان است. تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتياد اين است که مواد مخدر و سوء مصرف مواد، عمدتا پديده اي مردانه است. اعتقاد بر اين است که زنان نسبت به مردان کمتر به سوي اعتياد روي مي آورند. به خصوص در جامعه ايران که اعتقادات و عواطف مختلف مادرانه و همسرانه به چشم مي خورد. اما پديده اعتياد چيزي فراتر از جنسيت است. آماري که در سال هاي اخير نشان دهنده روند صعودي اعتياد در ميان زنان و بانوان است.
 • آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري از آن است

  آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري از آن است
  1397/04/09
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه آمريکا با چهره منفور خود چگونه ادعاي حمايت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمريکا هرگز فراموش نخواهد شد.
 • بازدید از واحدهای تولیدی اولویت فرمانداران است

  بازدید از واحدهای تولیدی اولویت فرمانداران است
  1397/04/04
  گروه خبر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: بازدید از واحدهای تولیدی و رسیدگی و رفع مشکلات واحدهای مشکل دار اولویت اصلی و مهم فرمانداران این استان است.
 • ايل گلي در تبريز

  ايل گلي در تبريز
  1397/04/03
  گروه سيري در استان ها: يکي از مهم‌ترين گردشگاه‌هاي شهر تبريز است که در جنوب شرق آن و در 7 کيلومتري مرکزشهر واقع شده‌است.
 • وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي

  وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي
  1397/04/03
  گروه اجتماعي: اگرچه چندين سال متوالي است که مسئولين شهري تبريز خبر از ساماندهي وضعيت دستفروشان مي‌دهند اما همچنان قطار بي نظم دستفروشان بر روي ريل بازار ازدحام فراواني ايجاد مي‌کند.
 • پرسه در دالان تاريخ

  پرسه در دالان تاريخ
  1397/04/03
  گروه تاريخي: اين کهن پيکره غرورانگيز که شاهرگ اقتصادي تبريز است، سياست، فرهنگ و مذهب را نيز به خوبي در خود جاي داده است، به گونه¬اي که تاريخ گواه ارتباط ناگسستني بازار با ساير عناصر مرتبط با زندگي شاغلين و رهگذران خويش از مبارزات ضد استبدادي و استعماري و تربيت نسل¬هاي معتقد و ديندار است که در تمامي شئون اجتماعي تاثيرگذار بوده ¬اند. درست به خاطر ندارم، اما زماني در نوشته¬اي از يکي از سيّاحان بنام جهان خوانده بودم که »من ترجيح مي دهم در جايي که به آن سفر مي کنم گُم شوم«، ابتدا به ساکن جمله غريبي بود اما هر چه بيشتر درباره¬اش فکر مي¬¬کردم بيشتر به دلم مي-نشست، درست گفته بود؛ به زعم من هم براي درک تمام يک روستا، يک شهر يا يک کشور، گُم شدن در آن جزو ضروريات است.
 • ضرورت پرهيز از خوي تجمل‌گرايي و اشرافي‌گري در بين مسوولان

  ضرورت پرهيز از خوي تجمل‌گرايي و اشرافي‌گري در بين مسوولان
  1397/04/02
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: معاهد‌ه‌ها و قرادادهايي نظير FATF حتي اگر منافعي داشته باشند ولي به خاطر مبداء و منشاء‌اش، ظرفيت آن را دارد که تله‌اي براي جمهوري اسلامي بوده و اختلال در مسير نيل به اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ايجاد کند.
 • اگردش مالي معادن در استان انجام شود

  گردش مالي معادن در استان انجام شود
  1397/03/31
  استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه معادن مختلفي همچون خاک چيني، مس و طلا در اين خطه وجود دارد، گفت: بايد گردش مالي همه معادن موجود در خود استان و نه خارج از آن انجام شود.
 • ‌‌۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خرید تضمینی می‌شود

  ‌‌۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خرید تضمینی می‌شود
  1397/03/30
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: با شرایط حاکم پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان آذربایجان‌شرقی در راستای خرید تضمینی خریداری کنیم.
 • جامه نو بر تن برج تاريخي خلعت پوشان

  جامه نو بر تن برج تاريخي خلعت پوشان
  1397/03/27
  گروه سيري در استان ها: عمارت خلعت پوشان تبريز از بناهاي به يادگار مانده دوران حکومت صفويان در ايران مي باشد که براي قرار گرفتن در فهرست بازديد گردشگران اين شهر قرار است نوسازي و جامه تازه اي بر تن کند.
 • زمان آزمون دولت‌هاي اروپايي فرارسيده است

  زمان آزمون دولت‌هاي اروپايي فرارسيده است
  1397/03/20
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: برخي دول عربي با سوداي رهبري جهان اسلام، به پشتباني از صهيونيست‌ها روي آورده که کارشان يک خيانت علني است به طوريکه آل‌سعود در طول اين چند دهه هميشه در خدمت غرب بوده و امرور وقيحانه با صهيونيست‌ها متحد شده و با آنها همکاري مي‌کند و اين اقدام ننگين نشانه‌ آغاز اضمحلال آن است.
 • شهر باستاني اوجان هنوز تاريخ پس مي‌دهد

  شهر باستاني اوجان هنوز تاريخ پس مي‌دهد
  1397/03/20
  گروه سيري در استان ها: بررسي‌هاي باستان‌شناسي در شهر باستاني اوجان در تبريز به کشف آثاري از دوره‌هاي ايلخاني و سلجوقي از جمله سفال، سکه و سه برج آرامگاهي منجر شد.
 • سنگ کمبود اعتبار بر ريل قطار شهري تبريز

  سنگ کمبود اعتبار بر ريل قطار شهري تبريز
  1397/03/20
  گروه گزارش: قطار شهري تبريز از مشکل کمبود اعتبار رنج مي برد و نيازمند شتاب بخشي عمليات اجرايي به منظور جلوگيري از فرسودگي تجهيزات و ماشين آلات و هدررفت سرمايه گذاري 2200 ميليارد توماني انجام شده براي اجراي آن است.
 • ايجاد 5 هزار شغل در آذربايجان‌شرقي

  ايجاد 5 هزار شغل در آذربايجان‌شرقي
  1397/03/13
  گروه خبر: مدير کارآفريني و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان‌شرقي از ايجاد 5 هزار شغل در آذربايجان‌شرقي با اجراي طرح کارورزي خبرداد.
 • مسائل صنفي به حق اقشار مردمي بايد در اولويت قرار گيرد

  مسائل صنفي به حق اقشار مردمي بايد در اولويت قرار گيرد
  1397/03/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: قشر خدومي چون رانندگان در همه برهه‌هاي انقلاب دلبستگي خود را به مردم و انقلاب به اثبات رساندند و در اين اعتراضات نيز با هوشمندي اجازه سوءاستفاده به معاندان و دشمنان را ندادند و بنده نيز از آنها تشکر مي‌کنم که اين اجازه و سوءاستفاده را به دشمن ندادند.
 • پايش ريزگردهاي درياچه اروميه/ رهاسازي آب سد قلعه چاي به درياچه

  پايش ريزگردهاي درياچه اروميه/ رهاسازي آب سد قلعه چاي به درياچه
  1397/03/06
  گروه خبر: مديرکل حفاظت محيط ‌زيست آذربايجان‌شرقي از پايش ريزگردهاي درياچه اروميه خبر داد.
 • مسوولان به فکر معيشت مردم باشند

  مسوولان به فکر معيشت مردم باشند
  1397/03/06
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: اخيراً زمزمه‌هايي از گوشه و کنار دنيا از سوي اروپا شنيده مي‌شود که يکي به نعل و يکي به ميخ مي‌زنند در حالي که بديهي بود اروپايي‌ها هرگز به آمريکا پشت نمي‌کنند و اينکه فکر کنيم اروپا در مقابل آمريکا مي‌ايستد، خيال‌بافي است.
 • کليساي مريم مقدس

  کليساي مريم مقدس
  1397/03/06
  گروه سيري در استان ها: در محل تلاقي دو رودخانه آق چاي و ارس در سطح وسيعي و صافي که به صورت طبيعي است و در حاشيه جنوب ارس قرار گرفته، روستاي سنگي دره شام و در حاشيه شرقي اين روستا، کليساي مريم مقدس (ننه مريم ) شکل گرفته است.
 • حرکت لاک پشتي صنعت خودروي آذربايجان

  حرکت لاک پشتي صنعت خودروي آذربايجان
  1397/03/01
  گروه گزارش: صنعت خودروي آذربايجان به رغم حرکت لاک پشتي آن، ظرفيت هاي زيرساختي و انساني مناسبي دارد که به فعل رساندن آن براي همگامي با واحدهاي خودروساز قديمي کشور و ايجاد قطب جديد خودروسازي در تبريز، نيازمند کيفي سازي توليد از طريق ارتقاي فناوري است.
 • مطالعات ربع رشيدي تبريز

  مطالعات ربع رشيدي تبريز
  1397/03/01
  گروه تاريخي: از آذرماه سال 1381 شعبه بنياد ايران شناسي در استان مامور بررسي وقفنامه ربع رشيدي گرديد و معلوم شد كه وقفنامه ربع رشيدي فراترازيك وقفنامه معمولي بوده و در واقع يك نظامنامه دقيق و مفصل تشكيلاتي و برنامه ريزي شده در زمينه هاي مديريت آموزشي ، برنامه ريزي شهري و مسائل انگيزشي و رفاهي براي يك شهر دانشگاهي است كه اولا درهرزماني قابل تحقق و پياده شدن است و در عين حال سخن از مجموعه اي بسيار منظم و پيشرفته است كه اگر شواهد و مستندات تاريخي نبود،استنباط ميشد كه يك پديده دست نيافتني در آنروز بوده و يا احتمالا بخشي از آن به مرحله عمل رسيده بود ولي نه تنها وقفنامه به صورت گزارش گونه است و نشان ميدهد كه خواجه رشيد الدين فضل الله پس از طراحي و احداث مجموعه آنرا نوشته بلكه مكاتبات رشيدي و گزارش ده ها مورخ و مستشرق معروف و منظومه زيباي اوحدي مراغه اي كه ربع رشيدي را از نزديك ديده و تحت تاثير آن شعر خود را سروده ، حاكي از تحقق چنين مجموعه عظيمي تحت تاثير نيات اصلاحي غازان خان و اهتمام خواجه رشيدالدين فضل الله بوده است. در بهمن ماه 1381ودر جريان سفر جناب آقاي دكتر حبيبي ، دفتر مطالعات ربع رشيدي در شعبه ايران شناسي استان آذربايجان شرقي تاسيس و با مساعدت مالي و تجهيزاتي استانداري كار خودرا آغاز كرد.دو هدف از مطالعات ربع رشيدي مد نظر بوده است :
 • آشنايي با بقعه شيخ شهاب الدين اهري

  آشنايي با بقعه شيخ شهاب الدين اهري
  1397/02/23
  گروه سيري در استان ها: بقعه شيخ شهاب‌الدين اهري در شهر اهر در استان آذربايجان شرقي، محل خانقاه و مقبره شيخ شهاب‌الدين اهري مي‌باشد. اين خانقاه از سال 1374 به موزه ادب و عرفان تبديل شده است که تنها موزه? عرفان در ايران است.
 • بازار تبريز گنجينه هنر معماري ايران

  بازار تبريز گنجينه هنر معماري ايران
  1397/02/23
  گروه تاريخي: بازار تبريز در سال 1193 هجري قمري بر اثر زلزله، به طور کامل تخريب شد، اما طولي نکشيد که معماران زبر دست، آن را بازسازي کردند. بازار کنوني مربوط به اواخر حکومت زنديه و عصر قاجار است. اين بازار که در سال 1354 هجري شمسي در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است، با طول معدل يک کيلومتر، يکي از بزرگترين مجموعه هاي به هم پيوسته و مسقف دنياست.
 • خانه‌ي تاريخي ارفع‌الملک جليلي از تخريب نجات يافت

  خانه‌ي تاريخي ارفع‌الملک جليلي از تخريب نجات يافت
  1397/02/16
  گروه سيري در استان ها: خانه تاريخي ارفع الملک جليلي (باني عمارت ساعت) از تخريب حتمي نجات يافت.
 • حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم

  حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم
  1397/02/09
  سرويس سياسي: حسن روحاني در سفر دو روزه به تبريز در جلسه افتتاح همزمان پروژه‌هاي اقتصادي و زيربنايي به تشريح برخي مسائل پرداخت. حسن روحاني در جلسه توسعه و افتتاح همزمان پروژه‌هاي زيربنايي و اقتصادي در تبريز اظهار داشت: همواره در سفر به تبريز و آذربايجان روحيه مي‌گيرم و از لطف، مهمانوازي، پيوستگي و وابستگي اين مردم با خاندان اهل بيت لذت مي‌برم. وي ادامه داد: در سرزمين ما هرگاه سخن از انقلاب بوده تبريز ستون بزرگي بود و اگر حرکت تبريز در قيام 29 بهمن نبود انقلاب اسلامي به اين راحتي پيروز نمي‌شد.
 • حمام کردشت

  حمام کردشت
  1397/02/03
  گروه سيري در استان ها: حمام کردشت يکي از آثار تاريخي روستاي کردشت در بخش مرکزي شهرستان جلفا مي ‌باشد . اين بنا سالانه پذيراي هزاران نفر از گردش گران داخلي و خارجي است روستاي کردشت از بخش ورزقان از توابع شهرستان اهر مي باشد .اين روستا و حمام کردشت ، در ساحل جنوبي رودخانه ارس و در امتداد رودخانه در جهت غرب به شرق کشيده شده است.
 • قطب چرم و کفش ايران در اغماست

  قطب چرم و کفش ايران در اغماست
  1397/02/03
  گروه گزارش: صنعت چرم و کفش تبريز که روزگاري نه چندان دور محصولاتش به بازارهاي اروپايي از جمله ايتاليا و آلمان صادر مي شد، از حدود 2 دهه قبل در اغماست و حال و روز خوشي ندارد. نخستين کارخانه چرم سازي مدرن ايران به نام 'خسروي' حدود 90 سال قبل در تبريز بنيان گذاشته شد تا زيرساخت توليد صنعتي محصولات چرمي در کشورمان شکل بگيرد و اين سنگ بنايي براي اعتلاي چرم و کفش تبريز در دهه هاي بعدي شد. اما آوازه جهاني چرم و کفش تبريز از حدود 2 دهه قبل به اين سو با قاچاق چرم و کفش ارزان و بي کيفيت چيني از يک سو و واردات محصولات رقيب سرسختي بنام ترکيه از سوي ديگر، روز به روز کمرنگ تر شد تا امروزه اين صنعت ديرپا به اغما برود. بديهي است رکود صنعت چرم و کفش تبريز به عنوان يک برند شناخته شده در وراي مرزهاي ملي، پديده اي چندمتغيري مي باشد که علاوه بر عوامل فوق الذکر، از مشکلات ديگري مانند کهنه و فرسوده بودن ماشين آلات و تجهيزات، به روز نشدن مهارت مديران و کارگران و نيز تبعات تحريم هاي اقتصادي متاثر است. در تبيين قدمت صنعت چرم و کفش تبريز، ذکر اين نکته نيز خالي از لطف نيست که قديمي ترين کفش جهان با حدود پنج هزار سال قدمت هم اکنون در بخش کفش موزه شهرداري تبريز نگهداري مي شود.
 • بيش از يک ميليون نفر از جمعيت تبريز در بافت‌هاي فرسوده و حاشيه‌ تبريز زندگي مي‌کنند

  بيش از يک ميليون نفر از جمعيت تبريز در بافت‌هاي فرسوده و حاشيه‌ تبريز زندگي مي‌کنند
  1397/01/26
  گروه خبر: مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان‌شرقي گفت: يک ميليون نفر در وسعت بيش از 5 هزار و 800 هکتار استان آذربايجان‌شرقي در بافت فرسوده و ناکارآمد ساکن هستند.
 • رژيم صهيونيستي منتظر پاسخ قاطع ايران باشد

  رژيم صهيونيستي منتظر پاسخ قاطع ايران باشد
  1397/01/26
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: ايران براي تقويت محور مقاومت و مقابله با سطله‌طلبي آمريکا و رژيم غاصب صهيونيستي، خود را محدود به يک منطقه و کشور نخواهد کرد.
 • هشدار نسبت به تخريب محيط زيست آذربايجان‌شرقي

  هشدار نسبت به تخريب محيط زيست آذربايجان‌شرقي
  1397/01/21
  گروه خبر: امام جمعه تبريز نسبت به تخريب محيط زيست در استان به مسوولان هشدار داد.
 • رمز و راز شهر تاريخي شيز در قلعه بختک ليلان

  رمز و راز شهر تاريخي شيز در قلعه بختک ليلان
  1397/01/21
  گروه سيري در استان ها: باستان شناسان معتقدند: آثار يافت شده از قلعه بختک ليلان با 3هزار سال قدمت در شهرستان ملکان، به احتمال وجود شهر تاريخي شيز در اين منطقه اعتبار بيشتري مي‌بخشد.
 • شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي دو لبه يک قيچي

  شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي دو لبه يک قيچي
  1396/12/27
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به فرمايش رهبر معظم انقلاب مبني بر اينکه اگر آمريکا برجام را پاره کند ما آن را آتش خواهيم زد، گفت: هيچ ترس و واهمه‌اي در مجموعه نظام جمهوري اسلامي ايران و ملت قهرمان در رابطه با خروج از برجام و تهديدات وجود ندارد.
 • قلعه مانداگارانا مرند

  قلعه مانداگارانا مرند
  1396/12/13
  گروه سيري در استان ها: قلعه مانداگارانا مرند در قسمت شرقي شهر مرند واقع شـده است و آثار بجا مانده از آن نشان مي دهد که اين قلعـه در هزاره چهارم قبل از ميلاد يعني 6000 سال پيش بنا گرديده است و لاديميرمينورسکي اين قلعه را از نوع قلعه هاي خشتي مي داند که در حمله سارگون دوم پادشاه آشور تخريب شده است.
 • توصیه‌های رهبری مورد توجه جدی سیاست خارجی قرار گیرد

  توصیه‌های رهبری مورد توجه جدی سیاست خارجی قرار گیرد
  1396/12/12
  گروه خبر: امام جمعه تبریز گفت:شکست آمریکا و متحدانش در شورای امنیت در پی صدور قطعنامه ضد ایرانی و وتوی آن توسط روسیه پیروزی بزرگی برای ملت ایران است که در حقیقت ناشی از تاثیر رهبری مدبرانه رهبر انقلاب بود.
 • اقتصاد مقاومتی و اقتصاد توسعه یافته دو روی یک سکه هستند

  اقتصاد مقاومتی و اقتصاد توسعه یافته دو روی یک سکه هستند
  1396/12/07
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد توسعه یافته دو روی یک سکه هستند؛ کاهش فقر، افزایش درآمد، ایجاد اشتغال و افزایش رفاه و آسایش مردم همگی از اهداف اقتصاد مقاومتی و در عین حال یک اقتصاد توسعه یافته است.
 • مسوولان براي حل مشکلات اقشار آسيب‌پذير اقدام عملي انجام دهند

  مسوولان براي حل مشکلات اقشار آسيب‌پذير اقدام عملي انجام دهند
  1396/12/06
  گروه خبر: امام جمعه تبريز خواستار رسيدگي به مشکلات قشر‌ آسيب‌پذير جامعه شد و گفت: ما بايد از کميته امداد و مستمندان حمايت کنيم نه اينکه صندوق‌هاي آنها را به بهانه تبريز 2018 جمع کنيم، کار غلطي بود که بايد تصحيح شود.
 • زنوز

  زنوز
  1396/12/06
  گروه سيري در استان ها: زنوز يکي از شهرهاي کوچک استان آذربايجان شرقي است که در بخش مرکزي شهرستان مرند واقع شده ‌است. شهر زنوز در 25 کيلومتري شمال مرند و 100 کيلومتري شمال تبريز واقع شده ‌است. بايد گفت که شهر کوچک و باصفاي زنوز کوهستاني ترين نقطه شهري از شهرستان مرند است که ارتفاعش از سطح دريا 1700 متر مي باشد.
 • آکادمی دو و میدانی در تبریز تاسیس می شود

  آکادمی دو و میدانی در تبریز تاسیس می شود
  1396/12/03
  گروه خبر: مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز با اشاره به ارائه پیشنهادی مبنی بر تاسیس آکادمی دومیدانی به فدراسیون، گفت: فدراسیون دو و میدانی با این درخواست موافقت کرده و در آینده ای نزدیک این آکادمی در تبریز تاسیس خواهد شد.
 • ساماندهی 55 کیلومتر از رودخانه مرزی ارس

  ساماندهی 55 کیلومتر از رودخانه مرزی ارس
  1396/12/02
  گروه خبر: مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل آذربایجان شرقی گفت: 55 کیلومتر از رودخانه مرزی ارس در حوزه این استان ساماندهی شده است.
 • قلعه پيغام کليبر

  قلعه پيغام کليبر
  1396/11/29
  گروه سيري در استان ها: قلعه پيغام (پيكان) در كنار راه شوسه اهر به كلبير واقع شده و فاصله آن از كليبر 13 و از قلعه‌ بابك 18 كيلومتر است. اين قلعه بر روي تپه بنا شده است.
 • حذف آزمون از مدارس ابتدایی غیردولتی

  حذف آزمون از مدارس ابتدایی غیردولتی
  1396/11/18
  معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: آزمون مدارس ابتدایی غیردولتی با رویکرد تربیتی، کاهش اضطراب و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان حذف می شود.
 • انقلاب و خيزش اسلامي ملت ايران عزت و استقلال کشور را رقم زد

  انقلاب و خيزش اسلامي ملت ايران عزت و استقلال کشور را رقم زد
  1396/11/15
  گروه خبر: امام جمعه تبريزگفت: به طور دقيق و بدون مبالغه ايران يکي از کشورهاي مستقل دنيا محسوب مي‌شود و با گذشت 39 سال همچنان مستقل و مقتدر در مقابل بيگانگان ايستاده و البته در اين برهه بيشتر از همه حال به وحدت و پيروي محض از مقام معظم رهبري نياز است.
 • بدون منابع خارجي احياي درياچه اروميه به 40 سال زمان نياز دارد

  بدون منابع خارجي احياي درياچه اروميه به 40 سال زمان نياز دارد
  1396/11/15
  رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست کشور از تلاش براي جذب منابع مالي از کشورهاي خارج براي احياي درياچه اروميه خبر داد.
 • مسجد کبود تبريز

  مسجد کبود تبريز
  1396/11/15
  گروه سيري در استان ها: گوي مچيد يا مسجد جهانشاه از مسجدهاي تاريخي تبريز است. اين مسجد طبق کتيبه سردر آن در سال 845 هجري شمسي و در زمان سلطان جهانشاه مقتدرترين حکمران سلسله قراقويونلو و به دستور دختر او صالحه خانم بنا شده‌است.
 • گردشگري زمستاني در آذربايجان

  گردشگري زمستاني در آذربايجان
  1396/11/15
  گروه اجتماعي: آذربايجان شرقي و در راس آن تبريز، داراي ظرفيت‌هاي بسياري براي ميزباني از گردشگران زمستاني است اما مسئولان براي کتاب »تبريز2018« فصل زمستان را ناديده گرفته‌اند. با آغاز سال نو ميلادي از 11دي امسال، تبريز پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي شد؛ يعني شهري نمونه بين شهرهاي 57کشور اسلامي در حوزه گردشگري. اين رويداد فراملي گردشگري که با عنوان »تبريز2018« شناخته مي‌شود يک‌سال است و در واقع ?فصل از سال را در برمي‌گيرد.
 • امدادرسانی به بیش از 1000 نفر و اسکان 170 نفر گرفتار در برف و کولاک آذربایجان شرقی

  امدادرسانی به بیش از 1000 نفر و اسکان 170 نفر گرفتار در برف و کولاک آذربایجان شرقی
  1396/11/09
  سخنگوی هلال‌احمر آذربایجان شرقی از امدادرسانی به بیش 1000 نفر در برف و کولاک خبر داد و گفت: در این امدادرسانی قریب به 170 نفر در پایگاه‌های امداد جاده ای اسکان یافتند.
 • اميد به ايجاد 28 هزار فرصت شغلي در آذربايجان شرقي

  اميد به ايجاد 28 هزار فرصت شغلي در آذربايجان شرقي
  1396/11/08
  گروه خبر: مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي گفت: ثبت نام براي استفاده از تسهيلات اشتغال فراگير و حمايت از اشتغال روستايي در سراسر کشور شروع شده و با استفاده از اين تسهيلات انتظار مي رود 28 هزار فرصت شغلي در استان ايجاد شود.
 • توطئه جديد آمريکا و اروپا به بهانه اصلاح برجام

  توطئه جديد آمريکا و اروپا به بهانه اصلاح برجام
  1396/11/08
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با هشدار نسبت به توطئه جديد آمريکا و اروپا به بهانه اصلاح برجام گفت: ايران برد موشک‌هاي خود و تنوع آنها را براساس تهديدهاي خود طراحي و اجرا مي‌کند و اين موضوع از اساس قابل مذاکره نيست و نخواهد بود،همه ادعاها در اين زمينه هذيان‌گويي بيش نيست.
 • قلعه مانداگارانا مرند

  قلعه مانداگارانا مرند
  1396/11/08
  گروه سيري در استان ها: قلعه مانداگارانا مرند در قسمت شرقي شهر مرند واقع شـده است و آثار بجا مانده از آن نشان مي دهد که اين قلعـه در هزاره چهارم قبل از ميلاد يعني 6000 سال پيش بنا گرديده است و لاديميرمينورسکي اين قلعه را از نوع قلعه هاي خشتي مي داند که در حمله سارگون دوم پادشاه آشور تخريب شده است.
 • خشکي درياچه اروميه جان 14 ميليون نفر را تهديد مي‌کند

  خشکي درياچه اروميه جان 14 ميليون نفر را تهديد مي‌کند
  1396/11/01
  گروه خبر: معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشکي تبريز با استناد به نتايج تحقيقات به‌عمل آمده و شرايط مشابه در ساير کشورها، گفت: خشکي درياچه اروميه سلامتي حدود 14 ميليون نفر در استان‌هاي مختلف کشور و حتي کشور آذربايجان را تحت تاثير قرار خواهد داد.
 • زنگ خطر بحران دریاچه ارومیه برای سلامت جوامع محلی

  زنگ خطر بحران دریاچه ارومیه برای سلامت جوامع محلی
  1396/10/30
  دریاچه ارومیه نسبت به سایر دریاچه های مشابه درجه شوری بالایی دارد که با خشک شدن آن نمک های انباشته شده پیرامون آن زیاد خواهد بود و این زنگ خطری بر سلامت جسمی و روانی جوامع محلی است.
 • قلعه پشتو بين پشتاب و کوجان

  قلعه پشتو بين پشتاب و کوجان
  1396/10/29
  گروه سيري در استان ها: يكي از با ارزش‌ترين و جالب‌ ترين آثار تاريخي بخش هوراند از شهرستان اهر، قلعه پشتو يا پشتاب است كه بر بلندترين كوه بين روستاهاي پشتاب و كوجان قرار گرفته است.
 • مسؤولان براي حل مشکلات معيشتي و مبارزه با فساد اقدام عملي کنند

  مسؤولان براي حل مشکلات معيشتي و مبارزه با فساد اقدام عملي کنند
  1396/10/24
  گروه خبر: امام جمعه تبريزبا تاکيد به اينکه هر چقدر نظام پيشرفت کند، بايد بدانيم که دشمني دشمن نيز افزايش خواهد يافت، گفت: رمز و راز مقابله در شرايط فعلي بصيرت و ولايت‌مداري و وحدت آحاد مردم است.
 • بقاياي عمارت رَبع رشيدي

  بقاياي عمارت رَبع رشيدي
  1396/10/24
  گروه سيري در استان ها: بقاياي عمارت رَبع رشيدي باقيمانده ساختمان‌هاي عظيمي است كه در زمان ايلخانيان و به همت رشيدالدين فضل‌اللّه وزير نامي ايران در محله وليانكوي باغمشه تبريز ساخته شد. اين مكان به اصطلاح امروزي، يك شهر علمي و دانشگاهي بود. در حال حاضر به غير از چهار پايه عمارت و پشته‌هاي خاك و سنگ چيزي از آن باقي نمانده است.
 • فراموشي فتنه 88 هزينه زيادي به نظام تحميل مي‌کند

  امام جمعه تبريز:
  1396/10/11
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد بر ضرورت بازخواني فتنه 88، تحليل اهداف و ابعاد فتنه را فرصتي براي زنده نگاه داشتن اين حادثه تاريخي براي عبرت دانست و گفت: فراموشي اين خطر بزرگ براي نظام هزينه زيادي را به نظام تحميل خواهد کرد.
 • ارتفاعات سلطان داغي

  ارتفاعات سلطان داغي
  1396/10/11
  گروه سيري در استان ها: ارتفاعات سلطان داغي که در شمال غربي کوهستان سهند، نزديک شهر اسکو قرار دارد با ارتفاعي حدود 3410 متر، سومين قلة سهند محسوب مي شود. قله سلطان داغي در جنوب روستاي سفيده خوان ( اسپراخوان )، زين جناب، عنصرود ( آستاري ) و در جانب شرق روستاي کندوان قرار گرفته است. رودخانه هاي زين جناب چاي، اسکو چاي و کندوان چاي از اين قله سرچشمه گرفته و سوي دشت هاي حاصل خيز مجاور جاري مي گردد.
 • صندوق‌های بازنشستگی نباید محتاج دولت باشند

  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:
  1396/10/04
  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی نباید محتاج دولت باشند، گفت: دولت حساب و کتاب خود را با صندوق‌های بازنشستگی روشن کند و نگذارد حجم این بدهی‌ها افزایش یابد.
 • بي‌توجهي به رکود و بيکاري در بودجه 97

  امام جمعه تبريز عنوان کرد
  1396/09/26
  گروه خبر: امام جمعه تبريز به لايحه بودجه سال 97 از سوي دولت که جهت تصويب در اختيار مجلس قرار گرفته، اشاره کرد و گفت: به نظر مي‌رسد به رکود و بيکاري توجه ويژه نشده و جاي مصوبات برنامه ششم و سياست‌هاي اقتصاد مقاومت در لايحه بودجه 97 خالي است.
 • قلعه نودوز جنوب شرقي اهر

  قلعه نودوز جنوب شرقي اهر
  1396/09/26
  گروه سيري در استان ها: قلعه نودوز يکي از قلاع مستحکم و تاريخي ايران مربوط به دوره ساسانيان است که بشماره 628 در تاريخ 25 اسفند ماه سال 1345 در فهرست ميراث فرهنگي ايران ثبت گرديده است.
 • شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي

  شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي
  1396/09/26
  گروه فرهنگي: جاي تامل و پرسش است که چرا طي اين سال‌ها متوليان فرهنگي استان براي احداث يک پرديس سينمايي اقدامي نکرده‌‌اند. به گواه تاريخ نخستين سينماي کشور در شهر اولين‌‌ها راه اندازي شده است. تنها چهار سال پس از اختراع صنعت سينما براي اولين بار در کشور سينما سولي در تبريز راه اندازي شد.
 • انتقاد از کم‌لطفي راه و شهرسازي به پروژه راه آهن ميانه- تبريز

  امام جمعه تبريز:
  1396/09/19
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به رسيدگي استاندار آذربايجان‌شرقي نسبت به پروژه راه‌آهن تبريز- ميانه، گفت: اين کم‌لطفي‌ها از سوي وزارتخانه و مسوولان ذي‌ربط قابل قبول نيست.
 • قلعه آوارسين کليبر

  قلعه آوارسين کليبر
  1396/09/19
  گروه سيري در استان ها: در ميان کوه هاي سر به فلک کشيده شمال شرقي شهر کليبر قلعه آوارسين منسوب به دوره ساساني تا قرن سوم هجري قمري در 5.22 کيلومتري سمت جنوب خداآفرين و 11 کيلومتري جاده اهر ـ کليبر در نزديکي روستاي آوارسين واقع شده است.
 • مجلس بايد نسبت به رفع گرفتاري‌هاي مردم انقلابي عمل کند

  امام جمعه تبريز:
  1396/09/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: مجلس بايد نسبت به رفع گرفتاري‌هاي مردم انقلابي عمل کند و اميد مستضعفان بوده و به مسائل محرومان توجه خاص داشته باشد.
 • غارهاي اطراف رصدخانه مراغه

  غارهاي اطراف رصدخانه مراغه
  1396/09/13
  نزديک دهکده طالبخان مراغه در صخره هاي بالاي کوه، مدخل غاري با طرح جناغي حجاري شده است
 • گدايان وارداتي در زيرپوست شهر بدون‌ گدا

  دغدغه‌ پايتخت گردشگري جهان اسلام//
  1396/09/13
  سال‌هاست تبريز به شهر بدون گدا معروف است. اما گدايان وارداتي از داخل و خارج کشور با بي‌توجهي به اين شهرت پا در تبريز گذاشته‌اند. براي آن‌ها همين که تبريزي‌ها دست به جيب باشند کافيست.
 • بسيج در همه فتنه‌ها کارآمدي خود را نشان داده است

  امام جمعه تبريز:
  1396/09/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: بسيج در همه فتنه‌ها از جمله 78 و 88 کارآمدي خود را نشان داده و پاسخ کوبنده‌اي به دشمنان و بيگانگان جمهوري اسلامي داده است.
 • سنگ نبشته سقندل

  سنگ نبشته سقندل
  1396/09/05
  گروه سيري در استان ها: سنگ نبشته سقندل (سيقين دل) در سينه كوهي به نام زاغي يا قيه در سه كيلومتري سمت شرقي ورزقان از توابع اهر قرار دارد به عبارتي روستاي سقندل در 7 کيلومتري شرق شهرستان ورزقان، در مسير جاده اهر ورزقان واقع شده و کتيبه ميخي اورارتوئي در سه کيلومتري اين روستا بر دامنه کوه زاغي بر سينه سنگي يکپارچه و مرتفع منقور است.
 • ضرورت اعتماد و سپردن امور به جوانان

  امام جمعه موقت تبریز تاكيد كرد
  1396/08/26
  امام جمعه موقت تبریز با تاكيد بر اينكه باید مسئولان با اعتماد به جوانان که تضمین‌کننده انقلاب هستند، امور کشور را به دست آنها بسپارند، گفت: در مقابل جوانان نیز با نیکی به پدر و مادر و خدمت به کشور کارهای خیر و بابرکت انجام دهند.
 • ثبت بیش از 50 وقف در آذربايجان شرقي طي هشت ماه امسال

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اعلام كرد
  1396/08/26
  گروه خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از 50 وقف در آذربايجان شرقي طي هشت ماه نخست سال جاری به ثبت رسیده است.
 • امام جمعه تبريز:

  آل‌سعود با گيرافتادن در باتلاق يمن و شکست تجزيه عراق با بحران مواجه شده است
  1396/08/21
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منطقه و جهان مي‌دانند که اگر نقش ايران در منطقه نبود، امروز تروريست‌هاي تکفيري سراسر منطقه را به آشوب کشانده بودند،گفت: اگر ايران نبود امروز عربستان پاداش حمايت از تروريست را به خوبي دريافت مي‌کرد.
 • مسجد ملارستم مراغه

  مسجد ملارستم مراغه
  1396/08/21
  مسجد ملارستم مراغه يا مسجد امام خميني مراغه در ابتداي خيابان قدس، ميدان ملارستم واقع شده است متاسفانه کتيبه ‌اى در بناى مسجد نيست تا نام بانى و معمار و سال بنا را مشخص سازد اما مسجد ملارستم جزو اولين مساجد دوره ي صفوي است که الگوي مساجد و بناهاي ستون داري چون عالي قاپو و چهلستون اصفهان قرار گرفته است.
 • توان دفاعي ايران قابل چانه‌زني نيست

  امام جمعه تبريز:
  1396/08/07
  امام جمعه تبريز گفت: استکبار به دنبال خلع سلاح ايران است زيرا در طول سال‌ها در برخي کشورها اول آنها را خلع سلاح کرده سپس به آنها حمله کرده است و حال به خيال اينکه ايران همانند ساير کشورها ضعيف است، تلاش به تکرار اين تجربه دارد.
 • روستاي اشتبين

  روستاي اشتبين
  1396/08/07
  روستاي زيباي اشتبين از توابع شهرستان کليبر در استان آذربايجان شرقي است و از رود ارس 14 کيلومتر فاصله دارد.
 • درمان بیماری ها با سلول های بنیادی بند ناف

  مسئول دفتر نمايندگي بانك خون بند ناف رويان استان اعلام کرد
  1396/08/04
  مسئول دفتر نمايندگي بانك خون بند ناف رويان آذربايجان شرقي بر ضرورت جدی گرفتن ذخیره سازی خون بند ناف تاکید کرد و گفت: ذخیره سلول‌های بنیادی انقلابی در زمینه درمان بیماری‌های سخت خواهد بود.
 • معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرد

  اشتغال زايي 15 هزار نفري در صنعت خودروي آذربايجان شرقي
  1396/07/30
  معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي ميزان اشتغال ايجاد شده در 328 واحد فعال در حوزه صنعت خودرو در اين استان را 14 هزار و 966 نفر اعلام کرد.
 • خاک فراموشي بر گورستان تاريخي اماميه تبريز

  خاک فراموشي بر گورستان تاريخي اماميه تبريز
  1396/07/30
  گورستان تاريخي اماميه در محله اي به همين نام در جنوب تبريز و در ضلع شمالي پايانه مسافربري بين شهري آن، به دليل دفن شخصيت هاي تاثيرگذار و شناخته شده مذهبي، سياسي و فرهنگي به يکي از داشته هاي ميراثي تبديل، اما در عين حال به دست فراموشي سپرده شده است.
 • پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي

  پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي
  1396/07/30
  مشکلات معيشتي در سکونتگاه‌هاي غيررسمي اطراف شهر اردبيل به يکي از دغدغه‌هاي جدي تبديل شده است دغدغه‌اي که نگراني از سرنوشت کودکان اين مناطق را به همراه دارد.
 • نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي مطرح کرد

  چالش از دست دادن بازار کشورهاي تازه استقلال يافته روسيه
  1396/07/23
  نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي معتقد است، بسياري از اجناس صادر شده به کشورهاي تازه به استقلال رسيده روسيه از کيفيت لازم برخوردار نبوده، از اين رو در نهايت رقبا برنده صادرات کالا به اين کشورها شدند.
 • امام جمعه تبريز:

  ضرورت توجه بي‌چون و چراي دولت به احياي درياچه اروميه
  1396/07/23
  امام جمعه تبريز با تاکيد به اينکه ايران هر تهديدي را قاطعانه پاسخ خواهد داد و از کسي هم در اين زمينه اجازه نمي‌گيرد گفت: جنجال‌هاي آمريکا نه تنها بين مردم ايران بلکه بين مسلمانان آزاديخواه جهان هيچ ارزشي نداشته و ندارد.
 • کليساهاي تبريز

  کليساهاي تبريز
  1396/07/23
  اکثر کليساهاي تبريز در خيابان شريعتي تبريز واقع شده اند اگر علاقمند هستيد تا کليساهاي تبريز را ببينيد به خيابان شريعتي برويد هرچند در وبلاگ ها به اين نکته اشاره شده بود که “وازرت ارشاد تبريز از تمامي کليساهاي سطح شهر تعهد نامه کتبي گرفته است که هيچ ايراني غير ارمني حق ورود به کليسا و يا حتي تهيه عکس از آن را ندارد و بايد به بخش اقليت هاي مذهبي اين اداره رفته و اجازه نامه کتبي بگيرد”.
 • مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی تاکید کرد

  ضرورت ترویج نذر فرهنگی در کنار ارائه خدمات رفاهی موکب‌های اربعین
  1396/07/19
  گروه خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه موکب‌ها از اول ماه صفر تحویل داده می‌شود از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم کمک کنند تا بتوانیم غیر از خدمات رفاهی، بتوانیم نذر فرهنگی و دینی را نیز ترویج دهیم.
 • امام جمعه تبريز:

  همه‌پرسي کردستان عراق خيانت در حق منطقه و تهديد آن است
  1396/07/16
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه در طول ساليان ثابت شده وقتي يک مسوولي فعال‌تر و متعهد‌تر باشد در کانون هجمه قرار مي‌گيرد گفت: از تمام مسوولان مي‌خواهيم که هوشيار بوده و آگاه از توطئه‌هاي دشمن باشند و فريب اين توطئه‌ها را نخورند.
 • معبد مهر مراغه

  معبد مهر مراغه
  1396/07/16
  گروه سيري در استان ها: معبد مهر مراغه در 6 كيلومتري‌ جنوب‌ شرقي‌ مراغه‌ در روستاي‌ ورجوي‌ واقع‌ شده‌ است‌. اين‌ معبد با قدمت دوره اشکاني و ساساني براي پرستش خورشيد و برگزاري آيين مهرپرستي در عمق‌ زمين‌ كنده‌ شده‌ و به‌ جز ورودي‌ دالان‌ راه‌ ديگري‌ ندارد.
 • نوستالژي کتاب و کتابفروشي در تبريز

  نوستالژي کتاب و کتابفروشي در تبريز
  1396/07/16
  گروه گزارش: تبريز در سال هاي نه چندان دور به 'شهر کتاب' ايران معروف بود و شمار و عناوين کتاب هاي منتشر شده در آن همراه با کتابفروشي هاي پرشمار در اقصي نقاط شهر بعد از تهران همواره در رتبه دوم کشوري قرار داشت. فکر نوشتن اين خطور در گذر از کتابفروشي هاي خيابان طالقاني تبريز به ذهن ام خطور کرد و ناخواسته مرا به سال ها و دهه هاي دور برد.
 • امام جمعه تبريز:

  مردم ايران زير بار ظلم نرفته و نخواهند رفت
  1396/07/02
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با اشاره به ياوه‌گويي‌هاي ترامپ در سازمان ملل گفت: مسوولان بايد نشان دهند مردم ايران زير بار ظلم و ستم نرفته و نخواهند رفت.
 • از سوي امام جمعه تبريز صورت گرفت

  ابراز نگراني از برپايي جشن‌هاي عروسي مختلط در تبريز
  1396/06/26
  گروه خبر: امام جمعه تبريز به برپايي جشن‌هاي عروسي مختلط در شهر اشاره کرد و گفت: اميد است چنين موضوعي صحت نداشته باشد ولي در صورت صحت موضوع بايد اماکن و نيروي انتظامي دقت لازم را داشته باشند.
 • پرده‌‌ي مسئولين بر بناهاي تاريخي آذربايجان

  پرده‌‌ي مسئولين بر بناهاي تاريخي آذربايجان
  1396/06/26
  گروه سيري در استان ها: ارک در حصار است و نحوه‌‌ي فعاليت دست‌‌اندرکاران در اين بنا اميدها را براي آماده شدن اين بناي تاريخي تا تبريز 2018 کمرنگ مي‌‌کند.
 • افول معنادار خواستگاه سينماي ايران

  افول معنادار خواستگاه سينماي ايران
  1396/06/26
  گروه فرهنگي: تبريز خواستگاه سينماي ايران است اما اين مبداء امروز حال خوبي ندارد و اگر يکي دو مجموعه‌ي موجود نيز نمي‌بود، سينماي تبريز رو به اهتزار بود. روز ملي سينما ما را بر آن مي‌دارد تا در خصوص پيشينه‌ي اين صنعت که امروزه در دنياي مدرن حرف اول را مي‌زند، تامل بيشتري داشته باشيم، به ويژه در تبريز که به عنوان خواستگاه سينماي ايران شناخته مي‌شود، در سه دهه‌ي گذشته فاصله‌ي معناداري نسبت به اين پيشينه پر افتخار ايجاد شده است.
 • استاندار آذربايجان شرقي خبر داد

  بازسازي خانه هاي آسيب ديده زلزله سراب تا شروع فصل سرما
  1396/06/19
  گروه خبر: استاندار آذربايجان شرقي از بازسازي خانه هاي آسيب ديده زلزله سراب تا شروع فصل سرما خبر داد.
 • امام جمعه تبريز:

  آمريکا بازديد از مراکز نظامي ايران را به گور مي‌برد
  1396/06/19
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به افزايش بهانه‌جويي‌هاي اخير آمريکا در حوزه موشکي ايران براي نقض برجام گفت: آمريکا بازديد از مراکز نظامي را براي بهانه‌اي جهت نقض برجام مطرح مي‌کند ولي بايد آمريکا بداند اين آرزو را به قبر خواهد برد.
 • مقبره اوحدي مراغه

  مقبره اوحدي مراغه
  1396/06/19
  گروه سيري در استان ها: رکن الدين ابوالحسن مراغي مشهور به اوحدي مراغه اي عارف و شاعر پارسي گوي نامدار دوره ايلخاني و صاحب مثنوي معروف “جام جم” است مقبره اوحدي مراغه اي مربوط به دوره پهلوي دوم است و در خيابان خواجه نصير جنوبي مراغه واقع شده است مقبره اوحدي مراغه اي سازه اي مدرن و بتني است که در فاصله سال هاي 53 تا 57 بوسيله انجمن آثار ملي ايران بر روي مزار اين شاعر شهير قرن هفتم و هشتم هجري قمري اجرا شده است.
 • قاليبافي در آذربايجان شرقي، سنتي ديرين و ماندگار

  قاليبافي در آذربايجان شرقي، سنتي ديرين و ماندگار
  1396/06/19
  گروه تاريخي: شايد مهم ترين حادثه در تاريخ آذربايجان در قرن يازدهم اتفاق افتاده باشد چه در اين زمان تركان سلجوقي بر ايران غلبه كردند و ايالات آذربايجان و همدان را به عنوان اقامتگاه دائمي خود برگزيدند.
 • امام جمعه تبريز تاکيد کرد

  حفظ و تقويت روحيه مردمي توسط مسوولان و پرهيز از اشرافي‌گري
  1396/06/12
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: مقام معظم رهبري تأکيد اکيد روي سفر استاني و نظارت و سرکشي به استان‌ها داشته‌اند و به پرهيز از اشرافي‌گري را جزو اولويت دولتمردان مطرح کردند.
 • خانه قدکي

  خانه قدکي
  1396/06/12
  گروه سيري در استان ها: قدمت اکثر خانه‌هاي تاريخي تبريز به دوران پس از قاجار مي‌رسد. تبريز دومين شهر پررونق کشور از لحاظ خانه‌هاي تاريخي است. تمام بناهاي تاريخي و ديدني موجود در شهر تبريز در آخرين شب سال 1193 هجري و در آغاز دوره? قاجاريه، براثر وقوع زمين‌لرزه‌اي هولناک تخريب شدند و شهر تبريز به‌ويرانه‌اي از خرابه‌ها تبديل گشت.
 • استاندار آذربايجان‌ شرقي اعلام کرد

  تصويب فاينانس 700 ميليون دلاري خط لوله انتقال آب ارس- تبريز
  1396/06/05
  گروه خبر: استاندار آذربايجان‌ شرقي با بيان اينکه هفته گذشته 700 ميليون دلار استفاده از فاينانس براي اين پروژه در کميته مربوطه شوراي اقتصاد تصويب شده است گفت: اميدواريم اين بودجه در صحن شوراي اقتصاد به تصويب نهايي برسد.
 • امام جمعه تبريز:

  مسؤولان اقدام عملي براي رفع مشکلات اقتصادي بردارند
  1396/06/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: اصلاح اقتصاد و مديريت صحيح اقتصادي و عمل به شعار سال، راه‌حل اصلي براي اصلاح اقتصاد کشوري است و از اين رو شوراي شهر نمايندگان مجلس و دولتمردان بايد گام‌هاي مثبت در اين راستا بردارند.
 • امام جمعه تبريز مطرح کرد

  هشدار نسبت به توطئه‌هاي آمريکا و انگليس عليه ملت ايران
  1396/05/29
  گروه خبر: امام جمعه تبريز نسبت به توطئه‌هاي آمريکا و انگليس عليه ملت ايران هشدار داد و گفت: مسؤولان همواره بايد مراقب توطئه‌هاي و دسيسه‌هاي قدرت‌هاي شيطاني آمريکا و انگليس باشند زيرا همواره اين کشورها در حال توطئه عليه ملت ايران بوده و هستند.
 • روايت‌هاي متفاوت از سرانجام پروژه مقبرةالشعراي تبريز

  روايت‌هاي متفاوت از سرانجام پروژه مقبرةالشعراي تبريز
  1396/05/29
  گروه سيري در استان ها: پس از آنکه در دهه 30 هجري شمسي احيا و ساخت بناهاي يادبود براي چهره‌هاي علمي و ادبي گذشته ايران مورد توجه قرار گرفت و در همين سال‌ها چند بناي يادبود براي شعرا و دانشمندان نامي کشور ساخته شد، در سال 1346 نيز مدير وقت اداره فرهنگ آذربايجان شرقي در نامه‌اي به انجمن آثار ملي خواستار توجه به گورستان سرخاب و ايجاد يادبودي براي مقبرة‌الشعراي تبريز شد.
 • اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند

  اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند
  1396/05/29
  گروه اجتماعي: محمد زاده گفت: تمام تلاشم بر اين است که مديران نالايق بر اساس رابطه در شهرداري گماشته نشوند و براي اين موضوع حتي اگر مجبور شوم به تنهايي عمل خواهم کرد.
 • اقتصاد معيشتي و بحران درياچه اروميه مهم ترين چالش بخش کشاورزي آذربايجان شرقي

  اقتصاد معيشتي و بحران درياچه اروميه مهم ترين چالش بخش کشاورزي آذربايجان شرقي
  1396/05/29
  گروه گزارش: رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان‌شرقي آينده کشاورزي استان را به شرط استفاده از فناوري‌هاي نوين و دانش‎بنيان ارتقاء مکانيزاسيون در کليه زيربخش‌هاي کشاورزي و افزايش سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي پژوهشي و کاربردي بسيار اميدوارکننده مي‌بيند.
 • نواقصات بازار مسقف تبريز در آستانه 2018

  نواقصات بازار مسقف تبريز در آستانه 2018
  1396/05/22
  گروه سيري در استان ها: به زبان آوردن نواقصات براي مسئولان شايد کمي زننده و مايه‌ي دلسردي باشد، اما بي توجهي به خدمات بازار بزرگ تبريز که در ميان گردشگران داخلي و خارجي يکي از مشهورترين اماکن به شمار مي‌رود، نشان از خطري بزرگ براي تبريز و اين مکان مجلل است.
 • امام جمعه تبريز:

  مردم ايران منتظر جواب قاطعانه مسؤولان عليه تحريم‌هاي آمريکا هستند
  1396/05/15
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با اشاره به تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه ايران گفت: ملت شهيدپرور ايران منتطرند ببينند دولتمردان چه برخوردي با آنها کرده و چه وقت جواب قاطعانه خواهند داد.
 • بقعه شيخ شهاب الدين اهري

  بقعه شيخ شهاب الدين اهري
  1396/05/15
  گروه سيري در استان ها: بقعه شيخ شهاب‌الدين اهري در شهر اهر در استان آذربايجان شرقي، محل خانقاه و مقبره شيخ شهاب‌الدين اهري مي‌باشد.
 • امام جمعه تبريز:

  جبهه مقاومت بايد مورد حمايت همه جانبه قرار گيرد
  1396/05/08
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه جبهه مقاومت بايد مورد حمايت همه جانبه قرار گيرد، گفت: تحريم‌هاي جديد آمريکا به خصوص در خصوص سپاه به دليل شکست‌هاي زنجيره‌اي آمريکا در منطقه است.
 • قرانقو طولاني‌ترين پل آذربايجان شرقي در آستانه تخريب

  قرانقو طولاني‌ترين پل آذربايجان شرقي در آستانه تخريب
  1396/05/08
  گروه سيري در استان ها: شايد کمتر کسي از وجود پلي شبيه 33 پل اصفهان با عنوان »23 پل« در شهرستان ميانه خبر داشته باشد؛ پلي که شبيه پل معروف سرزمين نصف جهان است، ولي بدون توجه و رسيدگي به حال خود رها شده و در حال شکستن و فروريختن است.
 • نماينده مرند و جلفا در مجلس مطرح کرد

  تسهيل در روند پرداخت وام با پذيرش ضمانت حساب يارانه نقدي سرپرست خانوار
  1396/05/02
  گروه خبر: عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر لزوم تسهيل شرايط ارائه وام هاي خرد گفت:عدم پذيرش ضامن در بانک به دليل بالا بودن سن ضامن غيرقانوني است.
 • خانه حيدرزاده تبريز

  خانه حيدرزاده تبريز
  1396/05/02
  گروه سيري در استان ها: اين عمارت تاريخي واقع در منطقه مقصوديه شهر تبريزِ که در سمت جنوب ساختمان شهرداري تبريز قرار داره. هيچ سند تاريخي مبني بر زمان احداث اين خانه در دست نيست اما تحقيقات نشان دادن که اين خانه حدود سال 1870 توسط حاجي حبيب لک ساخته شده.
 • تبلور معماري اسلامي در مساجد تاريخي مراغه

  تبلور معماري اسلامي در مساجد تاريخي مراغه
  1396/04/25
  گروه سيري در استان ها: مساجد تاريخي مراغه با معماري منحصر بفرد و به عنوان يکي از 10 شهر داراي بافت تاريخي و پايتخت سابق ايران، با وجود مرمت برخي از آنها، همچنان در انتظار توجه بيشتر و بازگشت به دوران با شکوه گذشته است.
 • نماينده مردم شهرستان شبستر در مجلس:

  عواقب ازدواج زودرس وسيع تر است
  1396/04/18
  گروه خبر: نماينده مردم شهرستان شبستر در مجلس شوراي اسلامي گفت: عواقب و تهديدات ازدواج زودرسبيشتر از فرصت هاي آن است و بايد در زمينه پرهيز از ازدواج دختران زير سن 14 سالگي فرهنگ‌ سازي شود.
 • ارسال پرونده محور ساساني و ارسباران به مراجع جهاني

  ارسال پرونده محور ساساني و ارسباران به مراجع جهاني
  1396/04/18
  گروه سيري در استان ها: دو پرونده نامزد در فهرست ميراث جهاني »محور ساساني« و پرونده ميراث طبيعي »ارسباران« به کميته ميراث جهاني يونسکو (ايکوموس) و اتحاديه بين المللي حفاظت از ميراث طبيعي (IUCN) ارسال شد.
 • امام جمعه تبريز:

  آمريکا سرخط تروريسم در جهان است
  1396/04/11
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه دشمني آمريکا با ملت ايران ريشه‌دار و ديرينه است، گفت: آمريکا سرخط تروريسم در جهان است و سقوط هواپيماي مسافربري ايران در سال 67 فقط يکي از جنايات آمريکا است.
 • تالاب قوري‌ گل

  تالاب قوري‌ گل
  1396/04/11
  گروه سيري در استان ها: تالاب قوري‌ گل (تالاب خشک) در 40 کيلومتري جنوب شرق تبريز و در 15 کيلومتري غرب شهر بستان‌آباد در مجاورت روستاي امناب (ايمناب) با وسعت تقريبي 200 هکتار قرار گرفته ‌است. منابع تامين_‌کننده آب اين تالاب از آب‌ هاي جاري ناشي از برف و باران و تعدادي چشمه‌ هاي زيرزميني است که در کف آن جريان دارند.
 • امام جمعه تبريز:

  دولت به اقتصاد مقاومتي، اشتغال و توليد توجه ويژه کند
  1396/03/28
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: به حفظ تاثير انسجام و اتحاد تاکيد کرد و گفت: از دولت منتخب در دوره جديد تقاضا مي‌کنيم به بحث اقتصاد مقاومتي، اشتغال و توليد داخلي توجه داشته باشند.