عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • شبکه نمايش‌‌خانگي يا شبکه نمايش بچه پولدارها

  شبکه نمايش‌‌خانگي يا شبکه نمايش بچه پولدارها
  1399/04/15
  گروه فرهنگي:بي‌شک کسي منکر فعاليت بسترهاي جديد در عرصه فرهنگ و هنر نيست اما اينکه اين فعاليت چگونه باشد و سمت و سوي آن به کجاست، موضوعي است که بسيار اهميت دارد.
 • تراکتور فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات کرونايي داشت

  تراکتور فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات کرونايي داشت
  1399/04/15
  گروه ورزشي:کارشناس فوتبال گفت: به دليل عدم هماهنگي و فاصله زيادي که بين بازي‌ها افتاده بود، تيم تراکتور در اين بازي فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات داشت.
 • گزارش//

  موسيقي عاشيقي محور اتحاد فرهنگي در آذربايجان‌غربي
  1399/04/08
  گروه فرهنگي: موسيقي عاشيقي يا مکتب عاشيق نوازي اروميه ناب‌ترين ميراث ناملموس در آذربايجان‌غربي است؛ اين موسيقي روح‌نواز که سال‌هاست از صلح و دوستي و حقيقت سخن مي‌گويد، هنرمنداني از هر قوم و نژاد را گرد خود جمع کرده و سبب اتحاد بر محور فرهنگ و هنر در اين منطقه شده است. موسيقي عاشيقي مبلّغ مکتب انسانيت، حقانيت و راستي است و ساز عاشيق جز حق و راستي چيزي نمي گويد؛ ساليان متمادي است که عاشيق هاي اين ديار با ساز خود از حقيقت گفته و گوش مخاطبان خود را با داستان هاي شيرين، نوازش داده اند.
 • رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان:

  شرایط اقتصادی کشور ورزش پهلوانی را از پا انداخت
  1399/04/03
  عصر آذربایجان-رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان با انتقاد از عدم استقبال جوانان به این رشته گفت: شرایط اقتصادی کشور این اجازه را به علاقه‌مندان نمی‌دهد تا وارد این رشته شوند چراکه یکی از شرایط حضور در این رشته دل نبستن به مادیات است.
 • گزارش//

  ايمن‌سازي بازار تبريز ضرورت فرهنگي و هويتي
  1399/04/02
  گروه فرهنگي:بازار تاريخي و مسقف تبريز به عنوان تنها بازار ثبت شده در فهرست يونسکو در جهان و يادگاري پويا و زنده از کهن شهري تجاري، در شرايط کنوني نياز مبرم و حياتي به ايمن سازي دارد تا اين اثر گران‌سنگ همچنان به حيات خود ادامه دهد.
 • زورخانه‌ مکاني که بدون وضو وارد آن نمي‌شوند

  زورخانه‌ مکاني که بدون وضو وارد آن نمي‌شوند
  1399/04/02
  گروه ورزشي:زورخانه‌ها همواره مکان‌هاي محترم و مقدسي هستند که ورزشکاران بدون وضو وارد گود آن نمي‌شوند و نخستين اقدام ورزشي‌هاي اين رشته پس از ورود به گود بوسه زدن بر زمين است.
 • فرش دستباف تبريز هنري سه هزار ساله

  فرش دستباف تبريز هنري سه هزار ساله
  1399/03/25
  گروه فرهنگي:فرش دستباف، هنري با قدمت سه هزار ساله در خطه آذربايجان است اما اين روزها با صدايي به جز سکوت در بازار و مشکلات گره خورده براي قالي بافان روبرو هستيم.
 • گزارش//

  عجيب‌ترين روزهاي تاريخ فوتبال ايران؛ فدراسيون در محاصره مشکلات
  1399/03/25
  گروه ورزشي:فدراسيون فوتبال سخت‌ترين روزهاي خود را شايد در طول تاريخ سپري مي‌کند و بايد ديد در اين چند ماه از پس اين مشکلات برمي‌آيد يا خير.
 • مدیرعامل باشگاه تراکتور :

  تراکتور در آمادگی کامل قرار دارد/ تست کرونای ۴ بازیکن‌مان مثبت شد
  1399/03/23
  عصر آذربایجان-مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به آمادگی بازیکنان این تیم از مکاتبه با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای مهیاکردن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات خبر داد.
 • سياست‌گذاري فرهنگي روبه تباهي مي‌رود

  سياست‌گذاري فرهنگي روبه تباهي مي‌رود
  1399/03/18
  گروه فرهنگي: به گفته يک طنزپرداز، هرچه فشارها بيشتر شود، طنزها بي‌خاصيت‌تر و بي‌هدف‌تر مي‌شوند و تأثيرگذاري اجتماعي و مخاطبانشان را از دست مي‌دهند. موضوعي که طنزپردازان دوره‌هاي گذشته به آن توجه داشتند، کودکان و نوجوانان بودند، همراه گل‌آقا، مجله بچه‌ها گل‌آقا هم منتشر مي‌شد، اما اين روزها کمتر شاهد انتظار کودکان و نوجوانان براي چاپ يک شماره از مجله‌اي خاص هستيم.
 • جام يا جان؟ مسئله اين است

  جام يا جان؟ مسئله اين است
  1399/03/18
  گروه ورزشي:تقريباً همه با کرونا به‌نوعي کنار آمده‌اند جز فوتبال؛ هنوز در فوتبال اين مسئله حل و فصل نشده و هر روز داستاني جديد داريم. پس از کش و قوس‌هاي فراوان بالاخره مسئولان تصميم به از سرگيري ليگ گرفتند و زمان‌هايي براي تست‌هاي پزشکي و البته آزمايش‌هاي مخصوص کرونا در نظر گرفته شد، اما هنوز چند روزي که چه عرض کنيم ساعتي سپري نشده بود که صداي اعتراض‌ها بلند شد و فرياد تظلم‌خواهي، آسمان فوتبال را تيره و تار کرد.
 • به زندگي مجازي خوش آمديد؛ لطفاً با گوشي وارد شويد

  به زندگي مجازي خوش آمديد؛ لطفاً با گوشي وارد شويد
  1399/03/11
  گروه فرهنگي :ورود به زندگي ديجيتالي خيلي زودتر از آن چه تصور مي‌شد رخ داد. ويروس کرونا ورود به اين زندگي جديد را سال‌ها به پيش انداخت.
 • اما و اگرهاي ورزش در روزهاي كرونايي

  اما و اگرهاي ورزش در روزهاي كرونايي
  1399/03/11
  گروه ورزشي:بيماري كوويد-19 در ميان همه محدوديت‌هايي كه براي ما ايجاد كرده است، گزينه‌هاي ورزش را نيز به‌شدت كاهش داده است. به عنوان مثال براي جلوگيري از گسترش ويروس بهتر است افراد از رفتن به باشگاه خودداري كنند زيرا رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي همچنان بهترين راه براي محدودكردن تعداد كساني است كه به ويروس آلوده مي‌شوند.از سوي ديگر ورزش نيز براي سلامتي همه ما لازم است. پس در دوره همه‌گيري بيماري چه بايد بكنيم؟به طور كلي ورزش نكردن توانايي بدن براي مبارزه با بيماري‌ها را كاهش مي‌دهد. اما بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه هرچند انجام مقداري تمرين‌هاي ورزشي به بدن در مبارزه با بيماري‌ها كمك مي‌كند اما ورزش زياد و سنگين مي‌تواند به توانايي بدن در اين مبارزه آسيب برساند.
 • گردشگري استان اردبيل زير تيغ کرونا

  گردشگري استان اردبيل زير تيغ کرونا
  1399/02/28
  گروه فرهنگي: خيابان‌ها هنوز سوت و کور است، کمتر خودرويي از خيابان‌ها گذر مي‌کند تمامي هتل‌ها، آب درماني‌ها و حتي مغازه‌ها نيز تعطيل است، اثري از جمعيت نيز نيست، اندک جماعتي مي‌آيند و مي‌روند، اينجا شهر هميشه بيدار سرعين يک از قطب‌هاي گردشگري ايران در استان اردبيل است، کرونا بيشترين زخم کاري خود را بر پيکر اين شهر کوچک تروريستي و جمعيت فعال در بخش گردشگري زده است.
 • ميزباني اروميه در جام باشگاه‌هاي کشتي جهان قطعي شد

  ميزباني اروميه در جام باشگاه‌هاي کشتي جهان قطعي شد
  1399/02/28
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌غربي گفت: رييس فدراسيون کشتي جمهوري اسلامي ايران موافقت خود را با ميزباني اروميه از جام باشگاه‌هاي کشتي جهان اعلام کرد.
 • مدیر حج و زیارت استان اعلام کرد

  پیش بینی اعزام ۱۹ کاروان حج از آذربایجان غربی به سرزمین وحی
  1399/02/27
  عصر آذربایجان- مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی گفت: انجام تست کرونا برای کلیه زائرین حج ۹۹ اجباری است.
 • مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد؛

  آمادگی استان اردبیل برای آغاز آموزش حضوری در مدارس از فردا
  1399/02/26
  عصر آذربایجان-- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: استان اردبیل آماده آغاز آموزش حضوری در مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه است.
 • میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های کشتی جهان قطعی شد

  میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های کشتی جهان قطعی شد
  1399/02/24
  گروه خبر: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی گفت: رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با میزبانی ارومیه از جام باشگاه‌های کشتی جهان اعلام کرد.
 • معلمان روزهاي کرونايي يا معلمان آنلايني

  معلمان روزهاي کرونايي يا معلمان آنلايني
  1399/02/21
  گروه فرهنگي:اين روزها با همه سختي هاي ناشي از کرونا و تعطيلي ناگزير مدرسه‌ها، آموزگاران بسيار پرکارتر از ايام مدرسه هستند و به معلمان آنلايني معروف شده‌اند. تبريک روز معلم در سال کرونايي متفاوت است، زيرا که زحمتش چندين برابر شده، اگرچه به ظاهر مدرسه ها تعطيل هستند، اما، معلم، امسال عاشق است؛ عاشقي خسته تر از هر سال و هيچ زبان و بياني قادر به سپاسگزاري و تقدير از او نيست.
 • ديوار کوتاه گردشگري هم مقصر و هم قرباني

  ديوار کوتاه گردشگري هم مقصر و هم قرباني
  1399/02/14
  گروه فرهنگي: گردشگري مي‌تواند عامل شيوع بيماري کرونا باشد، اما مهم‌تر از آن، رعايت نکات بهداشتي است، چراکه بيماري کرونا در بسياري از کشورها که مراودات بيشتري با چين داشتند، به اندازه ايران شيوع پيدا نکرده است.
 • بیانیه گام دوم، نقشه راه هنرمندان متعهد و انقلابی است
  1399/01/25
  رئیس مجمع قشر بسیج هنرمندان اردبیل با بیان اینکه هنر انقلابی در واقع بیداری انسان است که با ایجاد جریان فکری، در تاریخ ثبت و ضبط می شود، از زیرساخت های هنری در استان انتقاد کرد و گفت: فضای موجود،جوابگوی نیاز هنرمندان استان نیست.
 • خبرنگاران چگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری کنند
  1398/12/27
  با توجه به رسالت کاری خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان خبری و تصویر برداران برای مطلع کردن مردم از آخرین اخبار به ویژه اخبار کرونا و مراجعات مکرر آن‌ها به مناطق گوناگون و تماس با افراد مختلف جهت تهیه خبر و گزارش، سلامت این قشر نیز در خطر بوده و لازم است تا اهالی رسانه هم مانند دیگر افراد ارایه دهنده خدمت، حساسیت بیشتری در پیشگیری از کرونا به خرج دهند.
 • تقابل هیات بدنسازی زنجان و اداره ورزش در خصوص تعطیلی باشگاه‌های ورزشی
  1398/12/14
  هیات بدنسازی و پرورش اندام به جهت دستورالعمل ابلاغی در خصوص تعطیلی باشگاه‌های این رشته ورزشی زنجان با اداره کل ورزش و جوانان، تقابل پیدا کرده است.
 • فعاليت بدني در محيط کار راه نجات سلامت مردان از بيماري
  1398/12/05
  گروه گزارش: کارشناس برنامه ميانسالان معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان‌غربي گفت: نوع و سبک کارهاي امروزي به‌گونه‌اي است که انجام فعاليت‌هاي بدني در آن به حداقل رسيده و اين درحالي است که فعاليت بدني در محيط کار راه نجات سلامت مردان از انواع بيماري‌ها به شمار مي‌رود.
 • بهترين زمان پياده روي براي چربي سوزي
  1398/12/01
  گروه گزارش: پياده روي جزو بهترين ورزشهاي اوليه و مهم محسوب مي‌شودکه مي‌توان آن را بهترين روش براي چربي سوزي نيز نام برد. به عبارت بهتر يکي از بهترين راه‌ها براي کاهش وزن و سوزاندن چربي‌هاي شکم ورزش کردن بخصوص پياده روي منظم است.
 • وصله ناجور با فوتبال تبريز
  1398/11/23
  گروه گزارش: به نظر مي‌رسد تصميمات احساسي مالک دو باشگاه تراکتور و ماشين‌سازي به سرمربيان بي‌تجربه آن‌ها نيز سرايت کرده است!هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال کشور درحالي به پايان رسيد که در روز آخر اين هفته تيم ماشين‌سازي تبريز به رغم اينکه نمايش سزاوارانه‌اي در برابر ميزبان آسيايي خود شهرخودرو مشهد داشت، اما درنهايت تن به شکست 3 بر يک داد تا روند خوبش در شروع نيم‌فصل دوم پس از پيروزي بزرگ مقابل استقلالِ اوج گرفته در ورزشگاه آزادي و تساوي خانگي برابر سپاهانِ مدعي متوقف شود.
 • بازخواني وقايع تاريخي بهمن‌ماه تبريز
  1398/11/15
  گروه گزارش: آذربايجان، به ويژه تبريز همواره به اولين بودن و پيشگام بودن در تاريخ ايران عزيز شهره بوده است.
 • هيات وزنه‌برداري زنجان خانه ندارد
  1398/11/15
  گروه گزارش: رييس هيات ورزش وزنه‌برداري استان زنجان گفت: اين رشته ورزشي زنجان به رغم داشتن ورزشکاران توانمند از نبود خانه وزنه‌برداري در مضيقه است.
 • محمد قاضي فراتر از مترجمي
  1398/11/07
  گروه گزارش: محمد قاضي از مترجمان برجسته و به نام ادبيات معاصر ايران است که با ترجمه بيش از 68 اثر، ضمن تابوشکني در اين عرصه، سبک خاصي در ترجمه را نيز ابداع کرد؛ اگرچه قاضي فراتر از يک مترجم بود و به سادگي مي‌توان در اين خصوص قضاوت کرد.
 • پارک بانوان غرب زنجان در آستانه افتتاح
  1398/11/07
  گروه گزارش: پارک بانوان غرب زنجان با هزينه 10 ميليارد توماني در ايام الله دهه فجر افتتاح مي‌شود تا بانوان ساکن در غرب اين شهر نيز بتوانند از امکانات اين پارک استفاده لازم و مفيد را ببرند.
 • مشکلات و چالش‌هاي تئاتر آذربايجان غربي از زبان يک کارگردان
  1398/10/30
  گروه گزارش: يک کارگردان تئاتر گفت: جاي خالي خانه تئاتر در آذربايجان غربي احساس مي شود.
 • پيست اسکي اندبيل خلخال نيازمند امکانات است
  1398/10/30
  گروه گزارش: پيست اسکي اندبيل خلخال يکي از زيباترين پيست‌هاي اسکي جنگلي کشورمان فاقد هرگونه امکانات بالابرنده و مورد نياز ورزشکاران اين رشته ورزشي است.
 • سـردار دل‌ها در قلب تراکتـوري‌ها
  1398/10/23
  گروه گزارش: مديريت، کادرفني و بازيکنان تراکتور قبل از آغاز تمرين با اهداي شاخه گل به يادمان شهيد سردار سپهبد حاج قاسم سليماني، به مقام شامخ اين شهيد بزرگوار اداي احترام کردند.
 • جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است
  1398/10/08
  گروه گزارش: معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است، گفت: پيوند صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده در استان است.
 • نکات ضروري براي ورزش در افراد داراي اضافه وزن
  1398/10/08
  گروه گزارش: يک متخصص پزشکي ورزشي با اشاره به چالش‌هاي ورزش در افراد داراي اضافه وزن، بر رعايت نکاتي ضروري براي پيشگيري از بروز عوارض در اين دسته از افراد تاکيد کرد.
 • واقعيت قرص و کيک در برخي از شهرهاي آذربايجان غربي چه بود
  1398/10/01
  گروه گزارش: توطئه شيطاني جاسازي قرص‌هاي مختلف داخل کيک‌هاي توليدي ايران بخصوص محصولات چند توليد کننده معتبر به قطع کار دشمنان واقعي مردم و اقتصاد ايران است. يکي از اهداف حرکت غيرقابل قبول جاسازي قرص در کيک خوراکي که به‌دست مردم مي‌رسد اين است که بنگاه‌هاي توليدي با اعتبار کشور در نهايت توليد و اشتغال را هدف قرار داده و منجر به ضربه زدن به پيکره توليد داخل شود.
 • مکتبي براي عاشقي
  1398/09/25
  گروه گزارش: موسيقي عاشيقي يکي از مهمترين نواهاي کلاسيک در مناطق ترک‌نشين جهان و به خصوص آذربايجان به شمار مي‌رود و مکتب اروميه به عنوان ژانري از آن، آيينه تمام‌نماي آداب و رسوم و تفکر مردمان اين ديار از ايران اسلامي است.
 • فرهنگ کتابخواني رو به افول
  1398/09/18
  گروه گزارش: طبق آمار موجود سرانه مطالعه در آذربايجان شرقي حدود 10 دقيقه است که گسترش کتابخانه‌ها و سوق يافتن افراد به سمت مطالعه را مي‌طلبد. کتاب، دوست مهربان است، اين تنها توصيفي است که در ذهن تمام افراد نقش بسته است.
 • رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند
  1398/09/11
  گروه گزارش: مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند.
 • شنا غرق در مشکلات
  1398/09/11
  گروه گزارش: مشکلات اين روزهاي پايگاه قهرماني شمالغرب کشور در رشته شنا و واترپلو باعث شده تا نه تنها شاهد قهرمان پروري در اين مرکز نباشيم بلکه امکانات مقدماتي نيز فراهم نباشد.
 • ضرورت نهادينه شدن فرهنگ وقف در جامعه
  1398/08/20
  گروه گزارش: ضرورت دارد براي ترويج موضوع وقف و نهادينه‌سازي آن در جامعه تلاش و جايگاه وقف در اسلام به جامعه معرفي شود و اطلاعات مردم در اين راستا را بيش از گذشته بالا برده شود.
 • تصوير واقعي مردم تبريز
  1398/08/20
  گروه گزارش: معدود طرفدارنماهاي تيم‌هاي تبريزي که در اين چند روز کل هوادارن را به لامذهبي و ضد ايراني بودن نشان داده‌اند نه نماينده هوادارانند و نه نماينده مردم تبريز و آذربايجان.يک بازي حساس، هيجاني و پرچالش تاريخي؛ دست در دست هم مي‌دهد که بازي تراکتور با تيم تهراني چون استقلال نه تنها رکورد هوادار و حساسيت را بزند بلکه به سرتيتر چندروزه خبرگزاري‌ها تبديل شود اما ادامه دار بودن خبرها تنها به خود بازي مربوط نيست بلکه به حواشي پس از آن باز مي‌گردد.
 • طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات
  1398/08/16
  گروه گزارش: طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات، عنوان کتابي است که به همت صمد رحماني‌خياوي و توسط نشر اختر در شمارگان يکهزار نسخه چاپ و منتشر شده و ضمن ارائه روايت‌هاي خواندني از نهضت مشروط، به نقش و جايگاه ستارخان در آثار و ادبيات آن دوره پرداخته است. کتاب طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات» در 255 صفحه حاوي پيش گفتار، فصل اول، فصل دوم، فهرست اعلام و منابع است که فصل اول آن نگاهي به زندگي ستارخان دارد و فصل دوم از تولد تا مرگ با ستارخان، نامگذاري شده است.
 • اهميت ورزش براي سالمندان مبتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي
  1398/08/02
  گروه گزارش: متخصصان سلامت در يک مطالعه جديد با تاکيد بر مزاياي ورزش کردن يادآور شدند: ورزش به طور کلي براي سلامت قلب مفيد است اما مطالعه اخير نشان داده که سالمندان بيشترين نفع را از آن مي‌برند.
 • پرورش خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس از دستاوردهاي مهم قصه گويي
  1398/08/01
  گروه گزارش: پرورش خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غني قصه گويي دستاوردهاي مهم قصه گويي در حوزه کودک و نوجوان است و حکاياتي که در ميان قصه‌هاي گذشتگان به نسل امروزي منتقل شده است سرشار از مفاهيم آموزنده است.
 • ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی
  1398/07/28
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری ارسال شده و داوری آثار در حال انجام است.
 • راهي که سينماي ايران بايد طي کند
  1398/07/22
  گروه گزارش: صنعت سينمايي ايران بر خلاف ساير جوامع که خواستگاه مردمي داشته است، از طرف قشر حاکم و ضد آرمان ها مردم در جامعه، چندي قبل از انقلاب اسلامي وارد فرهنگ کشور شد.
 • 10 ورزش ساده اما ضروري براي تقويت بينايي
  1398/07/22
  گروه گزارش: عمدتا تمرينات چشم يکي از آن چيزهاي ساده اي است که تعداد کمي از مردم آن را انجام مي دهند اما همين تمرينات مي توانند به طور چشمگيري به حفظ بينايي کمک کنند.
 • همتي بزرگ و دستاني کوچک
  1398/07/15
  گروه گزارش: جشن عاطفه‌ها فرصتي مغتم براي فراگيري فرهنگ والا و انساني کمک به نيازمندان و افراد بي‌بضاعت است که در مدارس برگزار مي‌شود و در اين جشن دستان کوچک دانش‌آموزان، همت بزرگي را رقم مي‌زند.
 • چرا فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان قانوني نيست
  1398/07/15
  گروه گزارش: فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان رد حالي غيرقانوني عنوان مي‌شود که دست‌اندرکاران اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان قانوني است.فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در استان زنجان در حالي حاشيه ساز شده که مسئولان اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان جنبه قانوني دارد اما اداره کل ورزش و جوانان اسنان زنجان بر غيرقانوني بودن اين فعاليت‌ها تاکيد دارد به طوري که علي خليلي در جمع خبرنگاران فعاليت اين انجمن را غيرقانوني دانسته بود.
 • شناسایی عاملان حذف نام شهدا از برخی کوچه‌های تبریز/ تا هفته آینده عوامل اصلی را معرفی می‌کنیم
  1398/07/04
  چند وقتی است که ماجرای حذف نام شهدا از برخی تابلوهای معابر شهرهایی چون تهران، تبریز، شیراز و کرمان به سوژه شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. به راستی این کار می‌تواند سهوی باشد؟ اتفاقی که به طور همزمان و در چندین شهر کشور به وقوع پیوسته است!
 • خاطراتي از مراودات آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار
  1398/07/02
  گروه گزارش: 27 شهريور روز بزرگداشت شعر و ادب فارسي است. بهانه‌ي اين نام‌گذاري، وفات شاعر برجسته‌ي ايراني، محمدحسين بهجت تبريزي (شهريار) است که به تعبير رهبر انقلاب اسلامي بايد او را حکيم خواند. به همين مناسبت آقاي علي‌اصغر فردي، شاگرد اين غزل‌سراي بزرگ، خاطراتي از مراودات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار را به رشته‌ي تحرير درآورده است.
 •  

  موسيقي مذهبي اصيل را به گوش مردم برسانيد
  1398/06/25
  گروه گزارش: اغلب نوحه‌خوانان يا روضه‌خوانان اطلاعاتي از موسيقي ندارند. مي‌بينيم که تلويزيون هم نوحه‌خواني آنها را پخش مي‌کند و در نتيجه جوان‌ترها نحوه نوحه‌خواني آنها را مي‌بينند و از همان تقليد مي‌کنند.
 • از فوايد رواني جالب توجه شنا
  1398/06/25
  شنا اساسا ورزشي مناسب براي کل بدن انسان محسوب مي شود. هنگام شنا قسمت هاي مختلف بدن درگير مي شوند، اما اين ورزش داراي برخي فوايد رواني جالب توجه نيز است که شايد از آنها آگاه نباشيد.به گزارش"استپ تو هلث"، انجام ورزش فوايد جسماني و رواني بسياري را براي بدن ما به همراه دارد. با اين وجود، هر ورزش داراي مزاياي خاص خود است. در ادامه با برخي فوايد رواني شنا بيشتر آشنا مي شويم.
 • اهداي بسته ورزشي در قبال دريافت قليان
  1398/06/20
  گروه ورزشي: با الهام از نمونه طرح‌هاي موفقيت آميز استان‌هاي مختلف کشور، اجراي طرح اهداي بسته ورزشي در قبال دريافت قليان با استقبال مسئولان تصميم ساز اردبيل همراه شد.
 •  

  نهاد خانواده سقف امن هر انسان
  1398/06/11
  گروه گزارش: خانواده، مناسبت ترين نظام براي تأمين نيازهاي روحي و معنوي بشر است و بهترين سقف امن هر انسان به شمار مي‌رود.
 • افتتاح نخستين موزه فوتبال کشور در تبريز
  1398/06/11
  گروه ورزشي: اولين موزه فوتبال کشور همزمان با دومين روز از هفته دولت و نوزدهمين دوره ليگ برتر باشگاه هاي ايران در شهرداري منطقه دو تبريز افتتاح و راه‌اندازي شد.
 • هنري که در شهر خود غريب است
  1398/06/06
  گروه گزارش: گليم‌بافي،زيباترين صنعت دست زنجاني‌ها است که در خود زنجان به دليل فعاليت اکثر خانواده‌ها،کمتر مورد توجه است.
 • چطور ايمني تردميل را هنگام ورزش بالا ببريم
  1398/06/06
  گروه ورزشي: استفاده از تردميل يک راه عالي براي انجام تمرين هاي هوازي است اما اگر نکات ايمني هنگام استفاده از اين دستگاه رعايت نشود، مي تواند سبب اتفاق هاي ناگواري از جمله کبودي بدن و شکستگي استخوان ها در نتيجه از دست دادن تعادل گردد.
 • پسِ آن تبريکات آبدار روز از نو روزي از نو
  1398/05/28
  گروه گزارش: هستند خبرنگاراني که خود را در گير و دار ميزبان ندانند؛ تجليل مي‌شوند که بشوند اما اين بدان معنا نيست که چشم ببندند بر سياهي، بر اشتباه يا تخلف!
 • فوايد ورزش در شب
  1398/05/28
  گروه ورزشي: ورزش در شب فوايد زيادي دارد. در اين مطلب درمورد فوايد ورزش در شب صحبت مي کنيم.
 • سي دقيقه فعاليت بدني روزانه و تاثيرات بي نظير آن روي مغز
  1398/05/23
  گروه ورزشي: بررسي ها نشان داده اند افرادي که فعاليت هاي ورزشي مداوم مانند دويدن يا شنا را به طور منظم انجام مي دهند، کمتر از ديگران به مشکلات رواني مبتلا مي شوند.
 •  

  بخاری‌های نفتی مدارس آذربایجان شرقی تا مهر ماه جمع‌آوری می‌شود‌
  1398/05/19
  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول آموزش و پرورش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان تا اول مهر ۹۸ است.
 • از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان

  از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان
  1398/05/14
  گروه ورزشي: عدم مشخص بودن زمان شروع ليگ‌ برتر فوتبال براي اغلب باشگاه‌ها و سرمربيان تيم‌ها به چالشي بزرگ شده است.
 • احداث نخستين پرديس سينمايي اردبيل
  1398/04/24
  گروه گزارش: نخستين پرديس سينمايي استان اردبيل با امضاي تفاهم‌نامه ميان سازمان سينمايي کشور و شهرداري خلخال در اين شهر احداث مي‌شود.
 • باشگاه‌هاي بدنسازي زنجان در شرف تعطيلي
  1398/04/24
  گروه گزارش: برخي از باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان به دليل بالا رفتن هزينه‌ها و ناهماهنگي دخل و خرجشان در شرف ورشکستگي و تعطيلي هستند. رئيس هيات بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان روز سه‌شنبه در اين خصوص گفت: فعاليت در عرصه باشگاهداري با توجه به وضعيت نابسامان مالي و بالا رفتن هزينه‌ها، ديگر توجيه اقتصادي ندارد و در واقع کمر صاحبان باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام زير بار اين مشکلات، خم شده است.
 • ردپاي کمرنگ تفريح در اوقات فراغت دانش آموزان
  1398/04/11
  گروه گزارش: تعطيلات تابستاني به عنوان اوقات فراغت دانش آموزان از کلاس هاي آموزشي و تحصيلي در حالي آغاز شده که آنان باز براي پرکردن اين اوقات به اجبار والدين اين بار سرکلاس هاي درسي آموزشي و تقويتي بر روي نيمکت ها مي نشينند.
 • اينجا اروميه شهر عاشق پيشه‌هاي واليبال و کارگرپيشه هاست
  1398/03/27
  گروه گزارش: يدالله کارگرپيشه؛ اسطوره اي فراموش نشدني در ورزش ايران و شناسنامه واليبال اروميه است که به عنوان پديده دهه هاي 1340 و 1350 شمسي، در معرفي اين شهر به عنوان »پايتخت واليبال آسيا« سهم انکارناپذير دارد.آري اين روزهاي حضور چندين اروميه اي در تيم ملي واليبال از يک سو و ميزباني از رقابت‌هاي هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال در اين شهر از سوي ديگر، نقش آفريني هاي نخستين کاپيتان اروميه اي تيم ملي واليبال ايران را در ذهن واليبال دوستان زنده کرده است.
 •  

  سفرهاي خوشمزه و پرطرفدار که از آن غافليم
  1398/03/20
  گروه گزارش: در آمريکا سفر به انگيزه غذا و چشيدن طعم‌هاي جديد، دومين سفر پرمخاطب به شمار مي‌آيد. در ايتاليا، کلاس‌هاي آشپزي جذاب‌ترين فعاليتي است که از گردشگران بالاترين امتياز را گرفته است.
 • فعاليت 100 تشکل اجتماعي در استان جهت توسعه ورزش و سلامتي
  1398/03/20
  گروه گزارش: معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: در استان آذربايجان غربي، 100 تشکل اجتماعي وجود دارد که صرفا در جهت توسعه ورزش و سلامتي در جامعه فعاليت مي کنند.
 • اطمينان بيش از حد والدين و خطر ناپيدا براي نوجوانان
  1398/03/13
  گروه گزارش: سادات حسيني خواه بسياري از والدين کودکان و نوجوانان خود را تا دم در مدرسه مي رسانند و خوشحالند که هرجا که مي روند کودک خود را همراهي مي کنند غافل از اينکه تنها همراهي در خيابان و مدرسه کفايت نمي کند و خطراتي از جمله دوستان ناباب، مصرف مواد و ديگر خطراتي که حتي فکر والدين نيز به ذهنشان خطور نمي کند، در غيبت دوست نبودن با کودک در کمين فرزندانشان است.
 • 5 نشانه هشدار دهنده ورزش بيش از حد
  1398/03/13
  گروه گزارش: خستگي پس از انجام تمرينات ورزشي مي تواند به واسطه تامين سوخت ناکافي براي بدن شکل بگيرد، اما گاهي اوقات خستگي شديد پس از ورزش در واقع نشانه اي از استراحت ناکافي بدن بين جلسات تمرين و ناتواني آن در ترميم و تقويت شرايط خود است.
 • مدیرعامل تراکتور مشخص شد
  1398/03/08
  عباس الیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور، طی حکمی غلامرضا صادقیان را به صورت رسمی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه معرفی کرد.
 • روابط عمومي هاي خبر نويس
  1398/03/06
  گروه گزارش: کنگره، جهاني روابط عمومي' در تعريف روابط عمومي، آن را هنر و دانش اجتماعي تجزيه و تحليل گرايش ها، پيش بيني آثار آنها، مشورت با روساي موسسات و تهيه و اجراي برنامه هاي عملي در جهت منافع موسسه و مخاطبان مي داند. علم چرخه مديريت و ارتباط دهنده سازمان با مخاطبان از تعاريف ديگر روابط عمومي است.
 • آلارم هشدار براي تيم محبوب پرشورها
  1398/03/06
  گروه گزارش: تراکتورسازي بعد از پايان ليگ هجدهم با بحران‌هاي جديدي مواجه شده که زنگ هشدار را براي اين تيم به صدا درآورده است.
 • فرزندان رمضان هستيم
  1398/02/23
  گروه گزارش: يک کارشناس مذهبي گفت: افرادي که روزه مي‌گيرند، ديگر از سختي‌ها نمي‌ترسند، وقتي دشمن محاصره اقتصادي مي‌کند، صحنه را خالي نمي‌کنند و مي‌گويند که ما فرزندان رمضان هستيم.
 •  

  تقليل روياي قهرماني تراکتور به کسب سهميه
  1398/02/23
  گروه گزارش: تراکتورسازي در دو هفته پاياني ليگ برتر براي کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا مي‌جنگد که در اين راه کارش به اما و اگرها وابسته است.
 • رده‌بندي سني فيلم‌ها چگونه مي‌تواند موثر باشد
  1398/02/16
  گروه گزارش: محمد علي حسين‌نژاد گفت: رده‌بندي سني فيلم‌ها تنها در چارچوب يک راهبرد و سياست اصولي و راهکارِ جامع مي تواند موثر و مفيد باشد.
 • بروکراسي پا پيچ احداث کمپ تيم هاي ملي ايران
  1398/02/16
  گروه گزارش: طرح کمپ تيم هاي ملي هاي سرعين بيش از يک دهه است که جزو مصوبات هيئت دولت در آمده و حتي دايي نيز آماده سرمايه گذاري اما همچنان اين طرح ارزآور، همچنان در گير و دار بروکراسي است.
 • کلاهي که به افتخار بانوان ورزشکار از سر برداشته شد
  1398/02/14
  گروه گزارش: ورزش بانوان آذربايجان غربي در سالي که گذشت با موفقيت هاي شيريني براي اين استان همراه بود و با اين دستاوردهاي پرفروغ مردان به افتخار اين شيرزنان کلاه از سر برداشتند.
 • وقتي نمايش‌ها جايي براي اجرا ندارند
  1398/01/26
  گروه گزارش: اين روزها به صراحت مي‌توان شاهد رشد و شکوفايي پتانسيل‌هاي بالقوه و بکر در قالب هنرهاي نمايشي بود، هنرهايي که به جد، زبان روح هنرمندان در کالبد جسم است که در کشاکش دوران، غليان مي‌کند و بر صحنه خاک خورده از گردش ايام سرريز مي‌شود.
 •  

  دختران اسکيت باز آذربايجان غربي پيست استاندارد ندارند
  1398/01/26
  گروه گزارش: قهرمان اسکيت آسيا گفت: دختران اسکيت باز آذربايجان غربي از نبود امکانات تخصصي رنج برده و حتي يک پيست استاندارد ندارند.
 • ساعات فراغت جوانان اوقات بطالت مي‌شود
  1397/12/13
  گروه گزارش: در هياهوي زندگي ماشيني و در دقايقي که فرصت خودسازي پيش مي‌آيد، نيازمند تدوين برنامه‌هايي هستيم که روح و جسم نوجوانان و جوانان را پرورش دهد. برنامه ريزي براي غني سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان زماني شکل و شمايل اصولي و منسجمي به خود خواهد گرفت که از زيرساخت‌هاي منطقي برخوردار بوده و تعدد دستگاه‌هاي متولي با ساماندهي صحيح زمينه‌ساز دستيابي به هدفي واحد به دور از اقدامات سليقه محور شود.
 • مخالفت 6 فعال حوزه رسانه و حقوق با لايحه نظام رسانه‌اي
  1397/12/06
  گروه گزارش: در يک نشست تخصصي که به همت انجمن روزنامه‌نگاران زن ايران و با حضور کارشناسان حوزه حقوق و رسانه برگزار شد، ابعاد پيدا و پنهان لايحه سازمان نظام رسانه‌اي مورد بررسي قرار گرفت. در نشست انجمن روزنامه‌نگاران زن ايران بيان شد که لايحه سازمان نظام رسانه‌اي درصدد از بين بردن روزنامه‌نگاري ايران است.
 • احياي موقوفات ثمره ماندگار انقلاب
  1397/11/29
  گروه گزارش: سنت وقف با پيشينه اي به قدمت ماقبل اسلام هيچگاه در انديشه خيران به بوته فراموشي سپرده نشده است اما فراز »وقف و اجراي امينانه نيت ها« طي دوران صفوي و قاجار با فرود آن در دوران پهلوي روبرو شد و با پيروزي انقلاب اسلامي همانند دوران صدر اسلام، احياي موقوفات کليد خورد.
 • 10 دليل براي فعاليت ورزشي در سالمندان
  1397/11/29
  گروه گزارش: ورزش در سالمندي از اهميت بالاي برخوردار است و ضروري است که افراد مسن سعي کنند فعال بمانند تا از عواقب بي تحرکي دور بمانند.
 • لزوم احصاء مصاديق ايثار اجتماعي در سطوح و محيط هاي مختلف

  لزوم احصاء مصاديق ايثار اجتماعي در سطوح و محيط هاي مختلف
  1397/11/15
  گروه گزارش: معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه بايد مصاديق ايثار اجتماعي در سطوح و محيط هاي مختلف احصا شود تا با قدرت در اين حوزه ورود کرد، گفت: توليد محتواي مبتني بر ايثار اجتماعي در فضاي مجازي ضروري است و دستگاه هاي دخيل از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين خصوص بايد وارد عمل شوند.
 • خودباوري و حضور در ميادين ورزشي هديه انقلاب به بانوان

  خودباوري و حضور در ميادين ورزشي هديه انقلاب به بانوان
  1397/11/15
  گروه گزارش: زنان ايران زمين در پيروزي انقلاب و پس از آن نقش مهمي در عرصه هاي مختلف بويژه حوزه ورزش داشتند و در اين ميان بانوان زنجاني نيز در سال هاي گذشته ثابت کردند که مي توان با خود باوري و اعتماد به نفس به موفقيت هاي بي بديلي در سطح ملي و بين المللي دست يافت.
 • کلاه گشادي که سر کنکوري‌ها مي‌رود

  کلاه گشادي که سر کنکوري‌ها مي‌رود
  1397/11/08
  گروه گزارش: يک استاد ارتباطات با انتقاد از تبليغات متعدد و ناسالم موسسات آموزش کنکور در تلويزيون گفت: مساله تبليغات کنکور از اساس غلط است و اگر حجم اين تبليغات نصف شود هم فايده‌اي ندارد.
 • هيچ پروژه راکد در حوزه ورزش استان وجود ندارد

  هيچ پروژه راکد در حوزه ورزش استان وجود ندارد
  1397/11/08
  گروه گزارش: مدير کل ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: در حال حاضر هيچ پروژه راکد و يا غيرفعالي در حوزه ورزش نداريم و شاهد ادامه عمليات اجرايي آنها در نقاط مختلف استان هستيم.
 • فعاليت تنها پيست اسکي آذربايجان‌غربي در انتظار همت مسئولين ورزش

  فعاليت تنها پيست اسکي آذربايجان‌غربي در انتظار همت مسئولين ورزش
  1397/10/24
  گروه گزارش: پيست اسکي خوشاکو يکي از جاذبه هاي زمستاني آذربايجان غربي در صورت برطرق شدن مشکل معارضي به مساحت دو کيلومتر هفته آينده داير خواهد بود.
 • خوب يا بد نتيجه گرفتن دوچرخه‌سواري براي مسئولان فرقي ندارد

  خوب يا بد نتيجه گرفتن دوچرخه‌سواري براي مسئولان فرقي ندارد
  1397/10/17
  گروه گزارش: رکابزن ملي‌پوش زنجاني با انتقاد از عدم توجه به دوچرخه‌سواري گفت: ما بارها مشکلات خود را به مسئولان گفته‌ايم اما تاثيري نداشته و الان هم با همين حداقل امکانات در قهرماني آسيا تلاش مي‌کنيم بهترين نتيجه را بگيريم.
 • برقراري عدالت فرهنگي با توسعه امکانات در تمامي نقاط کشور

  برقراري عدالت فرهنگي با توسعه امکانات در تمامي نقاط کشور
  1397/10/10
  گروه گزارش: وزير فرهنگ وارشاد اسلامي گفت: زمينه برقراري عدالت فرهنگي بنا برتوسعه امکانات در تمامي نقاط کشور مدنظر وزارت ارشاد قرار دارد و با رويکرد عدالت فرهنگي و اقتصادي در کنار چند رويکرد ديگر شفاف سازي و بهبود فضاي کسب و کار، مي تواند مبنايي قرار گيرد که به افق آينده خوش بين‌تر باشيم و مسير آينده را اميدوارانه تر پيش ببريم.
 • تأثير ورزش بر سلامت و قدرت ذهن

  تأثير ورزش بر سلامت و قدرت ذهن
  1397/10/10
  گروه گزارش: همه‌ي ما در طول دوران مدرسه از تأثير ورزش بر سلامت قلب، افزايش طول عمر استخوان‌ها، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و مانند اينها زياد شنيده‌ايم. اما چه فکر مي‌کنيد اگر بدانيد که ورزش به اندازه‌ي سلامت جسمي بر سلامت ذهني نيز تأثيرگذار است؟ مطالعات دانشمندان نشان مي‌دهد که صرف نظر از سن و يا سطح تناسب اندام، که از افراد عادي تا دوندگان ماراتن متفاوت است، ورزش به طور قطعي بر فعاليت‌هاي مغز و ميانگين عملکرد آن تأثير مي‌گذارد.
 • منطقه آزاد ماکو ميزبان رويداد بين‌المللي جام جاده ابريشم

  منطقه آزاد ماکو ميزبان رويداد بين‌المللي جام جاده ابريشم
  1397/09/27
  گروه گزارش: مدير اجتماعي، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاري نخستين رويداد بزرگ ورزشي در سطح بين‌المللي ماکو پس از پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان “جام جاده ابريشم” خبر داد و گفت: با پيش‌بيني برنامه‌هاي مختلف قرار است ماکو به کمپ برپايي اردوهاي ورزشي در سطح ملي تبديل شود و از اين طريق ضمن توسعه ورزش به رونق گردشگري منطقه کمک کند.
 • نيمکت‌هاي خالي واقعيت تلخ مدارس آذربايجان غربي

  نيمکت‌هاي خالي واقعيت تلخ مدارس آذربايجان غربي
  1397/09/19
  گروه گزارش: بازماندگي از تحصيل مانند ديگر آسيب‌هاي اجتماعي خود ناشي از علل و زنجيره‌هايي از دلايل است که اصلي‌ترين آن را مي‌توان در نارسايي‌هاي اقتصادي و فرهنگي دانست.
 • تغيير ساختار مغز با فوتبال بازي کردن

  تغيير ساختار مغز با فوتبال بازي کردن
  1397/09/19
  گروه گزارش: مطالعه جديد پژوهشگران نشان مي‌دهد ساختار مغز دانش آموزان دبيرستاني با فوتبال بازي کردن تغيير مي‌کند. مطالعات اخير پژوهشگران دانشگاه "کاليفرنيا، برکلي"، "دانشگاه دوک" و" دانشگاه کاروليناي شمالي در چَپـِل هيل" نشان مي‌دهد که اگر دانش آموزان دبيرستاني به مدت يک سال فوتبال بازي کنند، تغييرات ميکروسکوپي در ساختار مغز آنها ايجاد مي‌شود.
 • خطرات و لذت‌هاي عکاسي در سفر

  خطرات و لذت‌هاي عکاسي در سفر
  1397/09/12
  گروه گزارش: يک عکاس جهان‌گرد گفت: عکاسي در سفر نيازمند عشق به اين کار است و عکاس بايد قبل از سفر برنامه‌ريزي کاملي داشته باشد. محمدرضا شاه‌پسند درباره عکاسي در سفر گفت: فردي که در سفر عکاسي مي‌کند بايد آمادگي‌هاي لازم جسمي و روحي را داشته باشد و در واقع تفاوت‌هاي عکاسي در سفر با عکاسي معمولي را بداند.
 • 30 دقيقه طلايي براي سلامتي

  30 دقيقه طلايي براي سلامتي
  1397/09/12
  گروه گزارش: بيماري قلبي يکي از دلايل اصلي مرگ و مير در جهان است و پژوهش ها نشان داده اند که تنها 30 دقيقه پياده‌روي در روز مي تواند خطر آن را به ميزان 40 درصد کاهش دهد.
 • ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)

  ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)
  1397/09/03
  حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در عام الفیل ( سال 570 میلادی ) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود.مورخان شیعه، ولادت پیامبر اکرم را در صبح جمعه‌ی هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای اهل سنت، در روز دوازدهم همان ماه می‌دانند.
 • رواج يک جشن خارجي طبيعت‌برانداز و مرگبار در ايران

  رواج يک جشن خارجي طبيعت‌برانداز و مرگبار در ايران
  1397/08/28
  گروه گزارش: »جشن رنگ« ميراث کشور هند است. با اين حال چند وقتي است به جمع جشن‌هاي بيگانه در ايران اضافه شده و پاي ثابت تورهاي آخر زمستان شده است. جشني که محققان هندي آن را تهديدي براي طبيعت و مهم‌تر از آن جان انسان دانسته‌اند.
 • هنگام بيماري هم بايد ورزش کنيم

  هنگام بيماري هم بايد ورزش کنيم
  1397/08/28
  گروه گزارش: فصل بيماري فرا رسيده و بايد مراقب خود باشيد اما اگر به سرماخوردگي يا آنفولانزا مبتلا شديم اين سوال پيش مي آيد که وقتي مريض شديم بايد ورزش کنيم يا نه؟ بياييد يک بار براي هميشه اين ابهام را رفع کنيم. همه چيز با يک عطسه شروع مي شود، اول فکر مي کنيد فقط کمي به استراحت نياز داريد، ورزش هم مي توانيد انجام دهيد. ورزش هم که سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند. اگر شما هم چنين نظري نداريد بياييد نگاهي به سيستم ايمني بياندازيم.
 • ترسيم جنايات آمريکاي نازنين با زبان کاريکاتور

  ترسيم جنايات آمريکاي نازنين با زبان کاريکاتور
  1397/08/21
  گروه گزارش: احمد رضا بيضايي عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز و برادر شهيد مدافع حرم يکي از اين افرادي است که نمايشگاه کارکاتوري با نام "آمريکاي نازنين" در باغ کتاب تبريز برپا کرده است که تبريزبيدرا رد گزارشي به آن پرداخت کرده است.
 • تراکتور در دو راهي حساس ابقاي تقوي يا انتخاب سرمربي خارجي

  تراکتور در دو راهي حساس ابقاي تقوي يا انتخاب سرمربي خارجي
  1397/08/21
  گروه گزارش: مديران تراکتورسازي با نتايجي که تيمشان در چند هفته اخير کسب کرده است، بر سر در دو راهي ابقاي محمد تقوي و انتخاب سرمربي خارجي گير افتاده‌اند.
 • چرا ادبيات دانشگاهي در ايران کم‌بنيه است

  چرا ادبيات دانشگاهي در ايران کم‌بنيه است
  1397/08/15
  گروه گزارش: در ميان تمام کندو کاوها در ضعف و ناتواني ادبيات دانشگاهي، شايد بنيادي‌‌ترين عامل اين نابساماني را بتوان دور ماندن ادبيات از انديشه‌هاي علمي، نظري و فلسفي معاصر دانست. هرچند در سال‌هاي اخير تلاش شده تا بنيه‌هاي نقد ادبي در دانشگاه‌ها با افزودن واحدهاي درسي و يا افزايش کمي پايان‌نامه‌هاي دانشگاهي مرتبط با اين حوزه قوي‌تر و مستحکم‌تر شود، اما نتيجه حاصل شده چندان مورد قبول اهل علم و تحقيق نيست.
 • زيرزمين هايي با طعم ورزش

  زيرزمين هايي با طعم ورزش
  1397/08/15
  گروه گزارش: پله هاي زيرزمين را که پايين مي روي، بوي رطوبت و عرق بدن به پيشوازت مي آيد، چشمت که به سياهي زيرزمين عادت مي کند، بايد همان ابتدا مواظب باشي که کفش هاي بيشمار چيده شده بر نيم طبقه پايين را زير پا له نکني، اينجا ورودي باشگاه ورزشي است. کودکان و نوجواناني با هياهو در محيطي کوچک و دايره وار همراه با ريتم موزيک در حال نرمش اند، برخي نيز مشغول تعويض لباس ورزشي و تلاش براي يافتن جايي بر روي زمين که بتوان در آن ساک ورزشي قرار داد.
 • سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)

  سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)
  1397/08/15
  فرارسیدن ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسلیت باد.
 • آموزش دو زبانه تهديد يا فرصت

  آموزش دو زبانه تهديد يا فرصت
  1397/08/07
  گروه گزارش: کارشناسان مي گويند دو زبانگي از مسايل بحث برانگيز کشورهاي چند زبانه از جمله ايران است و کودکان دو زبانه در بدو ورود به مدرسه به دليل کنار گذاشتن زبان مادري و به تبع آن ناتواني در درک مطلب با خطر افت تحصيلي و ترک تحصيل مواجه مي شوند. دو زبانگي پديده اي جهاني است که در اکثر کشورهاي جهان وجود دارد؛ اصطلاح دو زبانگي به استفاده منظم از دو زبان و يا بيشتر اطلاق مي شود که با مفهوم فردي و اجتماعي به کار مي رود.
 • رشد 2 برابري ورزش‌هاي همگاني در اردبيل

  رشد 2 برابري ورزش‌هاي همگاني در اردبيل
  1397/08/07
  گروه گزارش: مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل با بيان اينکه رشد ورزش‌هاي همگاني در استان به دوبرابر افزايش يافته است، گفت: نيمه نخست امسال بيش از 4000 برنامه ورزش همگاني در اردبيل اجرا شده است.
 • طرحي براي گردش کتاب

  طرحي براي گردش کتاب
  1397/07/23
  گروه گزارش: »کتاب در گردش« طرحي براي مشارکت دادن اقشار مختلف مردمي بدون محدوديت زماني، سني و جنسيتي در اجرا بوده و روشي کاربردي در راستاي استفاده از ظرفيت شبکه اجتماعي اينستاگرام در ترويج فرهنگ مطالعه است.
 • اهميت و فوايد ورزش در مدرسه

  اهميت و فوايد ورزش در مدرسه
  1397/07/23
  گروه گزارش: فعاليت بدني براي کودکان ضروري است در اين يادداشت درباره دلايل اهميت و فوايد ورزش در مدرسه صحبت مي_کنيم. يکي از برنامه هاي ثابت و پرطرفدار در برنامه مدارس تربيت بدني است. تربيت بدني و ورزش مقوله اي است که در هر اجتماعي جايگاه ويژه اي دارد و نقش آن در شکوفايي استعداد هاي مختلف افراد و متعاقب آن تقويت و افزايش ظرفيت هاي اخلاقي، تربيتي، جسماني ، ذهني، عقلي، مهارتي، عاطفي و اجتماعي افراد انکار ناپذير است، تربيت بدني بخشي از تعليم و تربيت است و باعث رشد ابعاد شخصيتي و شناختي و اجتماعي کودکان مي شود.
 • برگزاري برنامه هاي هفته ملي کودک با رويکرد آموزه‌هاي عاشورايي

  برگزاري برنامه هاي هفته ملي کودک با رويکرد آموزه‌هاي عاشورايي
  1397/07/16
  گروه گزارش: بيش از 200 برنامه در 23 مرکز ثابت، هشت مرکز سيار شهري و روستايي و چهار مرکز پستي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان برگزار مي شود و با توجه به تقارن اين هفته با ايام محرم رويکرد برنامه‌‌هاي هفته کودک آموزه‌هاي عاشورايي خواهد بود و در عين حال به مشکلات جامعه از جمله مسائل محيط زيستي، بحران آب، توجه به کودکان با نيازهاي ويژه و... پرداخته مي شود.
 • تراکتوسازي همچنان به يک مربي بزرگ نياز دارد

  تراکتوسازي همچنان به يک مربي بزرگ نياز دارد
  1397/07/16
  گروه گزارش: تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز که به رغم نداشتن سرمربي در دو بازي اخير موفق به کسب چهار امتياز شد، همچنان به يک مربي بزرگ و نامدار براي هدايت و سکانداري تيم در ادمه رقابت هاي ليگ برتر نياز دارد.
 • تلفيق سواد با مهارت زندگي

  تلفيق سواد با مهارت زندگي
  1397/07/09
  گروه گزارش: »مراکز يادگيري محلي سواد« که از سه سال پيش به همت سازمان نهضت سواد آموزي در کشور فعال و راه اندازي شده، محملي براي ارايه تلفيقي از آموزش سواد همراه با مهارت است. قبل از اسلام، آموزش و پرورش در ايران به شدت طبقاتي بود و فقط عده محدود و خاصي از درباريان و اشراف زادگان از آن بهره مند بودند، اما با ورود اسلام و گسترش فرهنگ اسلامي در ايران، محدوديت هاي طبقاتي و سني براي سوادآموزي از ميان رفت و با توجه به فرمايش پيامبر اکرم (ص) مبني بر »ز گهواره تا گور دانش بجوي« و واجب شدن آموختن علم آموزي براي هر فرد مسلمان، سوادآموزي از اهميتي مضاعف برخوردار شد.
 • باشگاه را به خانه بياوريد

  باشگاه را به خانه بياوريد
  1397/07/09
  گروه گزارش: خيلي از خانم‌ها به انجام تمرينات ورزشي علاقه دارند ولي به دليل مشغله‌هاي کاري، نگهداري از فرزندان و انجام امور خانه، معمولا به باشگاه نمي‌روند. داشتن يک برنامه ورزشي منظم، براي سلامت همه افراد ضروري است و نمي‌توان به دلايل مختلف اين مساله مهم را ناديده گرفت. شايد ورزش در خانه، بتواند به خانم‌هاي خانه‌دار يا شاغلي که بنا بر هر دليلي امکان رفتن به باشگاه را ندارند، کمک کند اما براي ورزش در خانه، بايد به برخي نکات توجه داشت. امير جنتي، دکتراي مديريت تربيت بدني، به برخي از اين نکات مهم مي‌پردازد.
 • عاشورا فرهنگي به گستره جهان اسلام

  عاشورا فرهنگي به گستره جهان اسلام
  1397/07/02
  گروه گزارش: عاشورا جاودانه شده چون داراي فرهنگ و تمدني است که تاکنون توانسته در طول بيش از يکهزار و 400 سال سرمشق دوران ها و نسل ها باشد، تمدن هاي غير اسلامي يا ضد اسلامي بسياري تاسيس و منقرض شده اند اما تمدن عاشورايي و پرچم عشق به اباعبدالله حسين(ع) همچنان برافراشته است.
 • اهميت ورزش در حفظ سلامت و از بين بردن بيماري‌ها

  اهميت ورزش در حفظ سلامت و از بين بردن بيماري‌ها
  1397/07/02
  گروه گزارش: در اين مطلب مي‌خواهيم به اهميت ورزش در حفظ سلامت و از بين بردن بيماري‌ها بپردازيم. يک کارشناسي برجسته تربيت بدني در جهان، اگن ساندول (Eugene Sandow) جايي گفته است: زندگي حرکت است و سکون مرگ . انجام ورزش براي حفظ شرايط طبيعي زندگي ضروري است، عدم انجام ورزش يکي از دلايل اصلي بروز ضعف و بيماري در انسان است.
 • مرثیه‌ای برایِ شبیه‌ترین فرد به پیغمبر/ آغاز فشار تشنگی و العطش گویان خیمه‌ها

  مرثیه‌ای برایِ شبیه‌ترین فرد به پیغمبر/ آغاز فشار تشنگی و العطش گویان خیمه‌ها
  1397/06/27
  هشتم محرم بود که به دلیل تحریم آب، کار بر امام حسین(ع) و یارانش سخت شد و فریاد العظش از خیمه‌ها شنیده می‌شد.
 • وقتي کانکس کلاس درس مي شود

  وقتي کانکس کلاس درس مي شود
  1397/06/26
  گروه گزارش: کمبود فضاي آموزشي مناسب در آذربايجان غربي، همواره مشکلاتي براي دانش آموزان در فصول مختلف سرد و گرم سال ايجاد کرده است. کمبود فضاي آموزشي مناسب در آذربايجان غربي، همواره مشکلاتي براي دانش آموزان در فصول مختلف سرد و گرم سال ايجاد کرده است، اين در حالي است که آذربايجان غربي به دليل کوهستاني بودن منطقه در بيشتر ايام داراي آب و هواي سرد است و نياز به تشکيل کلاس هاي درس در فضايي مناسب ضروري است.
 • 10 اشتباه شايع در ورزش که باعث آسيب‌ديدگي مي‌شود

  10 اشتباه شايع در ورزش که باعث آسيب‌ديدگي مي‌شود
  1397/06/26
  گروه گزارش: فعاليت فيزيکي و ورزش يکي از بهترين روش‌ها براي کاهش وزن و سلامتي است. با اين حال اگر ورزش به درستي انجام نشود باعث آسيب‌ديدگي مي‌شود و تاثير منفي بر سلامتي مي‌گذارد.
 • تور بین‌المللی ایران ـ آذربایجان لغو نشده است

  تور بین‌المللی ایران ـ آذربایجان لغو نشده است
  1397/06/22
  مسئولان برگزاری تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان، خبر لغو قطعی سی و سومین دوره این تور را تکذیب کردند.
 • اعلان عزاي پايتخت شور و شعور حسيني براي ورود به ماه محرم

  اعلان عزاي پايتخت شور و شعور حسيني براي ورود به ماه محرم
  1397/06/18
  گروه گزارش: ‌‏هئيت هاي مذهبي زنجان به عنوان پايتخت شور و شعور حسيني با اعلان عزا به استقبال ماه محرم مي روند.
 • کمک يوگا به کنترل افسردگي در سالمندان

  کمک يوگا به کنترل افسردگي در سالمندان
  1397/06/18
  گروه گزارش: يافته‌هاي علمي پژوهشي، نشان از آن دارند که استفاده از تمرينات تنفسي و آرام‌سازي يوگا مي‌تواند اثرات مثبت و قابل‌توجهي بر کاهش افسردگي در زنان سالمند داشته باشد.
 • افزایش 11 هزار نفری دانش‌آموزان در سالجاری

  افزایش 11 هزار نفری دانش‌آموزان در سالجاری
  1397/06/15
  مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 221 مدرسه استان اردبیل دانش‌آموزان بین یک تا پنج نفر دارند.
 • خطر در کمين اعتبار تور ايران – آذربايجان

  خطر در کمين اعتبار تور ايران – آذربايجان
  1397/06/12
  گروه گزارش: در حاليکه کمتر از 40 روز تا آغاز سي و سومين دوره تور دوچرخه‌سواري ايران – آذربايجان باقي مانده اما هنوز تکليف حضور تيم شهرداري، تنها تيم تبريزي حاضر در اين تور مشخص نيست.
 • 5 نکته براي ورزش در تابستان

  5 نکته براي ورزش در تابستان
  1397/06/05
  گروه گزارش: تابستان زمان مناسبي براي شروع عادات سالمي است که تا دراز مدت همراهتان بمانند. مسير رسيدن به تناسب اندام بايد هيجان انگيز و جذاب باشد تا علاقه و انگيزه را از دست ندهيد و تا رسيدن به نتيجه از پا نايستيد.
 • دغدغه های همیشگی از جنس حرفه خبرنگاری همچنان در انتظار رسیدگی

  دغدغه های همیشگی از جنس حرفه خبرنگاری همچنان در انتظار رسیدگی
  1397/05/18
  قصه‌ پرغصه مشکلات و دغدغه‌های خبرنگاران سال‌های سال است که از سوی اصحاب رسانه برای مسوولان در رده‌های مختلف مدیریتی مطرح می‌شود و همچنان در انتظار رسیدگی می باشد و متاسفانه رفع و حل این مشکلات به جایی نرسیده است.
 • لمس مظلوميت شيعه در بزرگترين نمايش ميداني جهان اسلام

  لمس مظلوميت شيعه در بزرگترين نمايش ميداني جهان اسلام
  1397/05/14
  گروه گزارش: بزرگترين نمايش ميداني جهان اسلام با عنوان فصل شيدايي به دوران مختلف مظلوميت شيعه مي پردازد. فصل شيدايي عنوان نمايشي است که زنجان به عنوان شانزدهمين محل برگزاري اين نمايش بزرگ انتخاب شده است، از چند روز گذشته اجراي اين نمايش در زنجان آغاز شده و امروز آمار بازديد کنندگان آن چشمگير و قابل توجه است. حضور گسترده مردم زنجان در اين نمايش موجب شده تا فصل شيدايي دوران جديدي از نمايش خود را پشت سربگذارد.
 • ترکي يا آذري

  ترکي يا آذري
  1397/05/07
  گروه گزارش: آنچه که اذهان را متعجبانه به خود جلب مي‌کند، کاسه‌هايي داغتر از آش هستند، کساني که هر جا واژه ترک مي‌آيد محتاطانه از کنار آن عبور مي‌کنند که نکند، خطري در کمين يکپارچگي ملت ايران باشد! در حاليکه در هيچ کشوري، هيچ کسي به اندازه رهبران آن کشور به در پي حفظ يکپارچگي مرز و بوم نيستند. انقلاب اسلامي بر خلاف ساير انقلاب هاي جهان سالگرد پيروزيش به معناي اتمام و اکمالش نيست بلکه به معناي شروعي قدرتمندانه است.
 • پديده شمشيربازي ايران خداحافظي کرد

  پديده شمشيربازي ايران خداحافظي کرد
  1397/05/07
  گروه ورزشي: طاهر عاشوري اپه ايست اروميه اي تيم ملي ايران که روزي از کسب سهميه مسابقات قهرماني آسيا، قهرماني جهان و بازي هاي آسيايي 2018 جاکارتا خوشحال بود، با کوله باري از تجربه و ويتريني از مدال هاي رنگارنگ آسيايي و بين المللي آهنگ غم انگيز و غيرقابل تصور خداحافظي خوانده و از حضور در جاکارتا انصرف داده است.
 • مي خواهم حجاب زن ايراني را به دنيا نشان دهم

  مي خواهم حجاب زن ايراني را به دنيا نشان دهم
  1397/04/30
  گروه ورزشي: دارنده مدال طلاي مسابقات بين المللي کونگ فو تفليس گرجستان گفت:نمي‎گويم که با پوشيدن زير مقعنه، مقعنه و کلاه روي هم گرمم نمي شود اما چون باور دارم که فقط بايد نماينده دختران و زنان با حجاب کشورم باشم و به عنوان يک زن ايراني حجاب کشورم را به دنيا نشان دهم ، تمام اين گرما را به جان مي‎خرم. زمستان امسال بود که يک بانوي با حجاب اردبيلي در مسابقات بين المللي کونگ فو تفليس گرجستان مدال طلا را به گردن آويخت و با افتخار پرچم ايران اسلامي را به اهتزاز درآورد؛ هنوز هم شيريني اين لحظات را مي شود از لبخند گوشه لبش به خوبي ديد.
 • تاثير ورزش در زندگي انسان

  تاثير ورزش در زندگي انسان
  1397/04/24
  گروه ورزشي: اگر بخواهيم اهميت ورزش را در سلامتي انسان بدانيم خواهيم ديد که اثرات مفيد فعاليت هاي ورزشي را در پيشگيري – درمان و کنترل بسياري از نارساييهاي قلبي و عروقي و تنفسي نشان مي دهد امروزه که زندگي بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. در اينجا بد نيست اشاره اي داشته باشيم به آمار مبتلايان به بيماري هاي قلبي و سکته هاي قلبي که همه ساله تعداد زيادي راقرباني مي کند طبق آخرين تحقيقات انجام شده در ايران بالاترين ميزان مرگ و مير بيماري هاي قلبي است. سلامتي و توانايي جسماني از نعمت هاي الهي است . انسان هميشه خواهان سلامتي و نشاط است خوشبختي هر انسان وابسطه يه نيروي بدن و روحش است.
 • اوقات فراغت فرصتي براي پرورش استعدادها

  اوقات فراغت فرصتي براي پرورش استعدادها
  1397/04/24
  گروه گزارش: اوقات فراغت بهترين زمان براي پيدا کردن علاقه هر فرد و سپس پرورش و شکوفا کردن استعدادها و تواناييهاي او با توجه به تمايلش براي انتخاب مسير صحيح زندگي است.
 • انتقاد و نه نق زدن حق مسلم رسانه‌هاست

  انتقاد و نه نق زدن حق مسلم رسانه‌هاست
  1397/04/03
  گروه گزارش: يک فعال و کارشناس رسانه‌ معتقد است که رسانه‌ها بايد ضمن بيان واقعيت‌ها و طرح انتقادهاي به موقع، از پيچيده‌تر شدن شرايط جلوگيري کنند.
 • درخشش ستاره هاي اروميه بر فراز ليگ ملت هاي واليبال

  درخشش ستاره هاي اروميه بر فراز ليگ ملت هاي واليبال
  1397/04/03
  گروه ورزشي: سعيد معروف، ميلاد عبادي پور، مرتضي شريفي، ميثم صالحي، محمدرضا حضرت‌ پور و اميرحسين توخته، 6 بازيکن اروميه اي تيم ملي ايران در ليگ ملت هاي واليبال هستند که درخشش آنان در اين رقابت ها، زمينه صعود پله به پله کشورمان در جدول اين ليگ را فراهم کرده است.
 • سايه شوم ترين معضل اجتماع بر سر کودکان کار

  سايه شوم ترين معضل اجتماع بر سر کودکان کار
  1397/03/27
  گروه گزارش: از صبح تا شب زير آفتاب سوزان تابستان و سرماي استخوان سوز زمستان کار مي کنند تا خرج زندگي را بدهند، شوم ترين معضل اجتماع دامن خانواده کودکان کار را گرفته است.
 • ورزش و اهميت آن در زندگي فردي و اجتماعي

  ورزش و اهميت آن در زندگي فردي و اجتماعي
  1397/03/27
  گروه ورزشي: هر چه سنتان بالاتر مي رود، ورزش منظم مي تواند شما را از نظر بدني متناسب و سالم نگاه دارد. همچنين وضعيت پوست و ماهيچه هاي شما را هم بهتر خواهد کرد، قابليت انعطاف شما را بالاتر خواهد برد و از بسياري بيماري هاي مربوط به پيري از قبيل پوکي استخوان و بيماري هاي قلبي جلوگيري خواهد کرد. ورزش و فعاليت فيزيکي در سلامت روان نيز مؤثر است. مطالعات نشان مي‏دهد که موارد افسردگي، اضطراب و... در اثر فعاليت فيزيکي بهبود يافته و ورزش به عنوان يک عامل حمايتي در درمان بيماري رواني پذيرفته شده ت.
 • فوايد ورزش در ماه رمضان

  فوايد ورزش در ماه رمضان
  1397/03/20
  گروه ورزشي: ماه مبارک رمضان، ماه خير و برکت ، ماه انسان ساز و ماه نزول برکات است که هرچه انسان کامل تر باشد از فوايد اين ماه بيشتر بهره مي‌برد. "ورزش" که همواره براي سلامتي جسم و روح به آن سفارش شده است ، در اين ماه جلوه پررنگتري يافته و مي‌تواند نقش خود دراين مهم را بهتروبيشتر ايفا کند.
 • شيوع شپش در مناطق شهري و مناطق سرد سيري بيشتر است

  شيوع شپش در مناطق شهري و مناطق سرد سيري بيشتر است
  1397/03/20
  گروه گزارش: معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي ـ درماني آذربايجان‌غربي گفت: با توجه به تراکم بالاي جمعيت در مناطق شهري شيوع بيماري در مناطق شهري بيشتر گزارش شده است.
 • رفع بخش اعظمي از مشکلات با مثلت خانواده، مدرسه و مسجد

  رفع بخش اعظمي از مشکلات با مثلت خانواده، مدرسه و مسجد
  1397/03/13
  گروه گزارش: سردار خرم گفت: براي تضمين آينده نظام بايد مثلث خانواده، مدرسه و مسجد شکل گيرد و آموزش و پرورش دانش‌آموزان انقلابي و مکتبي تربيت کند تا روحيه جهاد و شهادت استمرار يابد.
 • اسپانسرها بانوان ورزشکار را نمي بينند

  اسپانسرها بانوان ورزشکار را نمي بينند
  1397/03/06
  گروه ورزشي: بانوان زنجاني توانسته‌اند با اراده اي محکم، توانايي‌هاي خود را در عرصه‌هاي مختلف نشان دهند. بديهي است اين دسته از بانوان در صورت مهيا بودن شرايط مي‌توانند در ميادين داخلي و خارجي افتخارآفرين باشند، اما امکانات استان در مقابل ظرفيت موجود، ناچيز است. بخش خصوصي به دليل نبود پخش زنده تلويزيوني حمايت خاصي از آنها ندارند و ادارات نيز بودجه اي را براي آنها اختصاص نمي دهند.
 • جاي خالي آيين‌هاي قديمي در ازدواج‌هاي امروزي

  جاي خالي آيين‌هاي قديمي در ازدواج‌هاي امروزي
  1397/03/01
  گروه گزارش: آنچه امروز در جامعه ما به عنوان دغدغه ازدواج جوانان مطرح مي شود حاصل پديده هاي متعدد فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي است که با توسعه مدرنيسم و تحولات چشمگير فرهنگي و اجتماعي، زوال سنت ها و ظهور پديده هاي نوين را به همراه آورده است.
 • سوت فرسودگي در ورزشگاه هاي آذربايجان شرقي

  سوت فرسودگي در ورزشگاه هاي آذربايجان شرقي
  1397/02/23
  گروه ورزشي: آذربايجان شرقي به عنوان قطب ورزش ايران در رشته هاي مختلف، با چالش فرسودگي ورزشگاه ها مواجه است که اگر جدي گرفته نشود در آينده نزديک براي اين عرصه شورانگيز و قهرمان پرور تنش زا خواهد بود. از آنجايي که وجود اماکن ورزشي اعم از استاديوم هاي روباز و سرپوشيده، سالن ها و تالارهاي ورزشي از عوامل و عناصر مهم و تاثيرگذار در رشد و توسعه ورزش همگاني و به تبع آن ورزش قهرماني است، بي توجهي به آن موجب سرخوردگي جوانان ورزشکار و رويگرداني مردم از ورزش در هر 2 بعد همگاني و قهرماني مي شود. اهميت توجه جدي به حفظ اماکن ورزشي موجود و تلاش براي توسعه آنها در شرايط ويژه ساختار جمعيتي آذربايجان_شرقي به لحاظ فراواني جمعيت جوان و ميانسال، ضرورت بازنگري در سياست هاي عمراني و ورزشي اين منطقه را دوچندان مي کند.
 • قدمت 7 هزار ساله موسيقي آشيقي در زنجان

  قدمت 7 هزار ساله موسيقي آشيقي در زنجان
  1397/02/16
  گروه گزارش: مراسم "آشيق لار بايرامي" با حضور هنرمندان مطرح کشور،15 ارديبهشت ماه سال جاري در زنجان برگزارشد.
 • مورد عجيب فوتبال تبريز در فصلي که گذشت

  مورد عجيب فوتبال تبريز در فصلي که گذشت
  1397/02/16
  گروه ورزشي: هر چهار نماينده فوتبال تبريز در فصل 97-1396 فصلي تلخ و کابوس‌وار را با شباهت‌هاي عجيب سپري کردند.
 • آگاهي بخشي اولويت سمن ها در مقابله با آسيب هاي اجتماعي

  آگاهي بخشي اولويت سمن ها در مقابله با آسيب هاي اجتماعي
  1397/02/09
  گروه گزارش: امروزه تاثيرگذاري مشارکت هاي مردمي در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي از طريق ايجاد تغيير در نگرش و رفتار اجتماعي به اثبات رسيده و نقش آگاهي بخشي سمن ها در کاهش اين آسيب ها بيش از پيش برجسته شده است.
 • برنامه‌هاي بزرگداشت مقام معلم در آذربايجان شرقي مدرسه محور خواهد بود

  برنامه‌هاي بزرگداشت مقام معلم در آذربايجان شرقي مدرسه محور خواهد بود
  1397/02/03
  گروه گزارش: مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي گفت: مدرسه کانون تحول و جايگاه علم و ايمان بوده و بر اين اساس امسال برنامه‌هاي بزرگداشت مقام معلم در اين استان مدرسه محور خواهد بود.
 • تاثير ورزش در زندگي انسان

  تاثير ورزش در زندگي انسان
  1397/02/03
  گروه ورزشي: اگر بخواهيم اهميت ورزش را در سلامتي انسان بدانيم خواهيم ديد که اثرات مفيد فعاليت هاي ورزشي را در پيشگيري – درمان و کنترل بسياري از نارساييهاي قلبي و عروقي و تنفسي نشان مي دهد امروزه که زندگي بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. در اينجا بد نيست اشاره اي داشته باشيم به آمار مبتلايان به بيماري هاي قلبي و سکته هاي قلبي که همه ساله تعداد زيادي راقرباني مي کند طبق آخرين تحقيقات انجام شده در ايران بالاترين ميزان مرگ و مير بيماري هاي قلبي است. سلامتي و توانايي جسماني از نعمت هاي الهي است . انسان هميشه خواهان سلامتي و نشاط است خوشبختي هر انسان وابسطه يه نيروي بدن و روحش است.
 • هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان

  هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان
  1397/01/26
  گروه گزارش: با پيروزي انقلاب اسلامي زمينه توجه به هنر انقلاب بيشتر فراهم شد و هنر انقلاب اسلامي از مهم ترين و ارزشمندترين دستاورد پيروزي و استقرار انقلاب اسلامي محسوب مي شود و در اين راستا هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت جهت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري آذربايجان غربي مي باشد.
 • ميراث معنوي زنجان پذيراي گردشگران داخلي و خارجي

  ميراث معنوي زنجان پذيراي گردشگران داخلي و خارجي
  1397/01/21
  گروه گزارش: حسينيه اعظم زنجان به عنوان يکي از مواريث معنوي زنجان در ايام نوروز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 • چند توصيه ورزشي براي فصل بهار

  چند توصيه ورزشي براي فصل بهار
  1397/01/21
  گروه ورزشي: با آغاز سال جديد و رسيدن فصل بهار مي‌توانيد برنامه ورزشي خود را نيز نو کنيد‎. با رسيدن فصل بهار و گرم تر شدن هوا ورزشکاران مي‌توانند تغييراتي در برنامه ورزشي خود ايجاد کنند که ورزش آنها متناسب با اين فصل باشد.
 • بارقه هاي اميد به تکميل يک طرح فرهنگي 45 ساله

  بارقه هاي اميد به تکميل يک طرح فرهنگي 45 ساله
  1396/12/20
  گروه فرهنگي: هجدهم تير ماه 1393 بود که مديرکل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان_شرقي از آغاز طرح بازسازي مجموعه فرهنگي تاريخي مقبره الشعراي تبريز خبر داد و با انتخاب اين شهر به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام در سال 2018 نگاه ها بيشتر روي اين طرح متمرکز شد.
 • ناديده گرفتن مصرف استاندارد مکمل ها توسط ورزشکاران بدنسازي

  ناديده گرفتن مصرف استاندارد مکمل ها توسط ورزشکاران بدنسازي
  1396/12/20
  گروه ورزشي: رئيس هيئت پرورش اندام و بدنسازي استان زنجان گفت: بهترين و مطمئن_ترين مکان براي تهيه مکمل ها داروخانه_ها بوده و آنهم بنا به صلاحديد پزشک بايستي باشد چرا که استفاده بيش از حد از مکمل_ها نيز بحث جدي است که بعضي از ورزشکاران آن را ناديده مي گيرند.
 • 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند

  24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند
  1396/12/13
  گروه ورزشي: ''رئيس اداره ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند که از اين آمار حدود ? هزار نفر را بانوان و بقيه را آقايان تشکيل مي‌دهند. لزوم توجه به ورزش در جامعه امروز بيش از پيش احساس مي‌شود و امروزه تلاش براي شناساندن کشور از هر لحاظ حتي از جنبه‌هاي سياسي نيز بايد با پيشرفت درزمينه ورزش صورت بگيرد.
 • ترويج هنر متعالي و انقلابي در گروي تبيين فرهنگ عاشورايي است

  ترويج هنر متعالي و انقلابي در گروي تبيين فرهنگ عاشورايي است
  1396/12/06
  گروه فرهنگي: سرپرست معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي گفت: ترويج هنر متعالي و انقلابي، اشاعه سبک و سياق زندگي امام حسين (ع) در جامعه به خصوص در بين جوانان و نوجوان، از جمله اهداف سوگواره ملي ميعادگاه عاشورايي دانشجويان به‌شمار مي‌رود.
 • وقتي ماديات براي انسان‌ها هيچ مي‌شوند

  وقتي ماديات براي انسان‌ها هيچ مي‌شوند
  1396/11/29
  گروه فرهنگي: حاج خانم ايماني، حال مساعدي ندارند وگرنه خيلي قشنگ در مورد آقا صحبت مي‌کنند. از قبل از وقف خانه‌شان و هميشه ورد زبانشان است که اگر آقا الآن بيايند و بگويند کليد خانه‌ات را براي کار خير بده، حتي اگر خودم در خيابان بمانم، بدون معطلي و درنگ اين کار را مي‌کنم. وقتي خبر رسيد که جمعي از خيرين اداره اوقاف به مشهدالرضا مشرف مي‌شوند. تلاش کرديم با عجله قبل از سفر گفت‌‌وگويي کوتاه با آنان داشته باشيم و از نيت آنان و اينکه چرا وقف را براي نوع کار خير خود انتخاب کرده‌اند، جويا شويم.
 • فدراسيون وزنه برداري به لحاظ منابع مالي در مضيقه است

  فدراسيون وزنه برداري به لحاظ منابع مالي در مضيقه است
  1396/11/29
  گروه ورزشي: ''رئيس فدراسيون وزنه برداري گفت: اين فدراسيون به لحاظ منابع مالي و تجهيزاتي در مضيقه است اما برغم منابع بسيار محدود، برنامه هاي کاري خود را پيش مي برد.
 • نکاتي که بايد براي ورزش در فصل سرما رعايت کرد

  نکاتي که بايد براي ورزش در فصل سرما رعايت کرد
  1396/11/15
  گروه ورزشي: ''يک متخصص طب ورزشي درخصوص نحوه پوشش مناسب و نکاتي که بايد در زمان ورزش در فصل سرما رعايت شود توضيحاتي را ارايه داد.
 • همه ما با فرهنگيم بي فرهنگ ها جاى ديگرند

  همه ما با فرهنگيم بي فرهنگ ها جاى ديگرند
  1396/11/01
  گروه فرهنگي: زجر آور است وقتى به گواه آثار بجا مانده از تاريخ ديده مى شود اين سرزمين مهد تمدن و فرهنگ بوده ولي امروز كوچكترين بحث به مشاجره و جنگ لفظي مي انجامد.
 • ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي

  ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي
  1396/11/01
  گروه ورزشي: ''شهرداري اروميه با بازيکنان بومي و مسن که نشيب هاي زيادي در ليگ برتر واليبال امسال داشته از رسيدن به فراز در ادامه فصل مايوس شده و نيم نگاهي به جوانان بومي دارد تا در فصل آينده بار ديگر در سطح نخست واليبال کشور جا خوش کند.
 • ترويج ورزش جانبازان و معلولان در گرو توجه مسئولان

  ترويج ورزش جانبازان و معلولان در گرو توجه مسئولان
  1396/10/24
  گروه ورزشي: ''ترويج ورزش جانبازان و معلولان با هدف حفظ سلامت جسمي و رواني آنان همواره در اسناد بالادستي و قوانين بين_المللي مورد تاکيد قرار گرفته اما اجراي آن در آذربايجان غربي نيازمند توجه روزافزون مسئولان نسبت به تامين منابع مالي و ايجاد اماکن ورزشي اختصاصي براي اين هيات ورزشي است.
 • صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري

  صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري
  1396/10/17
  گروه فرهنگي: صدور سند مالکيت موقوفات اقدام مهمي در راستاي جلوگيري از موقوفه‌خواري و تضييع حقوق موقوفات محسوب مي شود و ضرورت دارد ترويج فرهنگ وقف و عواقب موقوفه‌خواري هر دو براي مردم تشريح شود تا نسبت به اين موضوع آگاهي كامل داشته باشند.
 • اردبيل در ليگ3 کشور حاضر مي‌شود

  اراده براي نجات فوتبال يک استان//
  1396/10/11
  گروه ورزشي: ''درست در دقيقه 90 و آخرين فرصت براي اعلام حضور تيم‌هاي فوتبال در ليگ دسته سه کشور، مسئولان استاني به طرز معجزه‌آسايي براي حضور تيم فوتبال اردبيل نظر مثبت دادند.
 • افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي

  افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي
  1396/09/26
  گروه ورزشي: ''رضا ذاکري'، نخستين گزارشگر مدعو از آذربايجان غربي براي گزارشگري رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور است و با 18 سال سن و پشتکار زياد افق روشني را در دنياي توپ گرد پيش رو دارد. '
 • شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي

  شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي
  1396/09/26
  گروه فرهنگي: جاي تامل و پرسش است که چرا طي اين سال‌ها متوليان فرهنگي استان براي احداث يک پرديس سينمايي اقدامي نکرده‌‌اند. به گواه تاريخ نخستين سينماي کشور در شهر اولين‌‌ها راه اندازي شده است. تنها چهار سال پس از اختراع صنعت سينما براي اولين بار در کشور سينما سولي در تبريز راه اندازي شد.
 • بي توجهي مسئولان به مسکن و اشتغال ورزشکاران معلول

  بي توجهي مسئولان به مسکن و اشتغال ورزشکاران معلول
  1396/09/19
  گروه ورزشي: 'دارنده مدال طلاي جهاني آمريکا ضمن گلايه از بي توجهي مسئولان به اشتغال و مسکن معلولان گفت:ورزشکاران معلول با مشکلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند.
 • مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند

  مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند
  1396/09/13
  گروه فرهنگي: واريز سرانه به حساب مدارس براي تامين هزينه‌هاي جاري در سال‌هاي اخير با چالش‌هايي همراه بوده، به گونه‌اي که با توجه به کسري بودجه آموزش‌وپرورش، پرداخت سرانه مدارس صفر يا رقمي معادل همين »صفر« است!
 • جاي خالي کتاب در سبد هزينه خانوارها

  جاي خالي کتاب در سبد هزينه خانوارها
  1396/09/05
  گروه فرهنگي: کتاب به عنوان يک کالاي راهبردي فرهنگي و عنصر حيات بخش در حوزه فرهنگ نقش اساسي در رشد و توسعه جامعه داشته و جاي خالي اين کالا در سبد هزينه خانوارها، ترمزي در سرعت حرکت جامعه در اين مسير تلقي مي شود.
 • ورزش بانوان اردبيل در سراشيبي سقوط

  ورزش بانوان اردبيل در سراشيبي سقوط
  1396/09/05
  گروه ورزشي: 'مدرس دانشگاه هاي اردبيل گفت: ما در حوزه ورزش بانوان بسيار بد عمل کرده ايم هيچ سالن تخصصي ويژه بانوان وجود ندارد بدترين ساعات تمرين براي بانوان اختصاص مي يابد و هيچ کس گوشش بدهکار نيست.
 • فرهنگ کشور ما امروزه به فردوسي ها نياز دارد

  فرهنگ کشور ما امروزه به فردوسي ها نياز دارد
  1396/08/21
  کهن مردان و حيکماني همچون ابولقاسم فردوسي نياز داريم که با قدرت نافذ و ماندگار "هنر" بتواند از قهرمانان واقعي اين ملت از 8 سال دفاع مقدس، عرصه هاي علم و هنر و دفاع از شرف و جبهه مقاومت اسلامي، رستم و سهراب هاي واقعي و نه افسانه را براي تاريخ به يادگار بسپارد.
 • دلايل محکم براي ضرورت پياده روي

  دلايل محکم براي ضرورت پياده روي
  1396/08/21
  'پياده روي، تنها ورزشي است که کمتر کسي مي تواند از انجام دادن آن به دلايل واهي فرار کند، اما اگر کسي هنوز نياز دارد تا دلايل محکمي براي ضرورت پياده روي بداند توصيه مي کنيم تا انتهاي مطلب با ما همراه باشد.
 • ايراني‌‌ها در صدر کتاب نخوان‌‌ترين‌‌هاي جهان

  ايراني‌‌ها در صدر کتاب نخوان‌‌ترين‌‌هاي جهان
  1396/08/07
  طبق آماري جهاني در سال 2015 سرانه مطالعه در ايران 13 دقيقه مي باشد اين در حالي است که هند با 112 دقيقه مطالعه در صدر اين رتبه بندي واقع شده است.
 • نخستين ميزباني زنجان در مسابقات کشتي قهرماني کشور

  نخستين ميزباني زنجان در مسابقات کشتي قهرماني کشور
  1396/08/07
  'دبير هيئت کشتي استان با تشريح وضعيت اين ورزش در زنجان گفت: براي پيشرفت کشتي نيازمند حضور در ليگ برتر هستيم.
 • همت خيران اميد_بخش دانش_آموزان محروم آذربايجان غربي

  همت خيران اميد_بخش دانش_آموزان محروم آذربايجان غربي
  1396/07/30
  همت خيران آموزشي و تدبير مسئولان آموزش و پرورش آذربايجان غربي دست به دست هم داد تا مشکلات تحصيلي دانش_آموزان در بسياري از مناطق اين استان رفع و کودکان محروم به مانند ساير دانش آموزان در مهرماه در کلاس هاي درس حاضر شوند.
 • خداحافظي اسطوره دوچرخه سواري ايران

  خداحافظي اسطوره دوچرخه سواري ايران
  1396/07/30
  قادر ميزباني'، اسطوره دوچرخه سواري ايران، نامي است که رشته دوچرخه سواري ايران و تور بين المللي آذربايجان با آن عجين شده است؛ کسي که بيشترين تعداد قهرماني در اين تور، عضويت سال هاي متمادي در تيم ملي، حضور در چندين دوره بازي هاي آسيايي و المپيک 2008 و 2016 با دهها عنوان قهرماني داخلي و بين المللي را يدک مي کشد.
 • اثرات مثبت ورزش بر روح و روان

  اثرات مثبت ورزش بر روح و روان
  1396/07/23
  در حين انجام فعاليت بدني توليد يک ماده ‌ي شيميايي از بدن به نام "سروتونين" بيشتر مي ‌شود.کاهش سرتونين در بدن با افسردگي مرتبط مي ‌باشد و داروهاي ضد افسردگي نيز در جهت افزايش اين ماده در بدن عمل مي‌ کنند.
 • بي‌مهري آموزش و پرورش با دانش‌آموزان ماهنشاني

  بي‌مهري آموزش و پرورش با دانش‌آموزان ماهنشاني
  1396/07/23
  با اينکه مهر ماه نيز از نيمه رد شده و به روزهاي پاياني نزديک مي‌شود اما برخي از مشکلات مدارس شهرستان ماهشنان دانش‌آموزان و والدين را نگران کرده‌اند. گويا مشکلات و حاشيه‌هاي مربوط به آموزش و پرورش دست از سر ماهنشاني‌ها برنمي‌دارد روزي پرده گوش دانش‌آموزي بر اثر تنبيه معلم پاره مي‌شود و ماه‌ها بعد لو رفتن سوالات امتحاني در يکي از مدارس اين شهرستان حاشيه‌ساز مي‌شود و اين روزها برخي کمبودها دانش‌آموزان اين منطقه را رنج مي‌دهد.
 • مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی تاکید کرد

  ضرورت ترویج نذر فرهنگی در کنار ارائه خدمات رفاهی موکب‌های اربعین
  1396/07/19
  گروه خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه موکب‌ها از اول ماه صفر تحویل داده می‌شود از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم کمک کنند تا بتوانیم غیر از خدمات رفاهی، بتوانیم نذر فرهنگی و دینی را نیز ترویج دهیم.
 • مسئول تربیت بدنی بسیج دانشجویی استان:

  برگزاری جشنواره ورزشی شهدای دانشجو در اردبیل
  1396/07/19
  گروه خبر: مسئول تربیت بدنی بسیج دانشجویی استان اردبیل گفت: جشنواره ورزشی شهدای دانشجو در اردبیل برگزار می‌شود.
 • بازار لوازم‌التحرير ايران در محاصره‎ي نمادهاي غربي

  بازار لوازم‌التحرير ايران در محاصره‎ي نمادهاي غربي
  1396/07/16
  گروه فرهنگي: با آغاز سال تحصلي جديد دوباره بازار لوازم‌التحرير ايران به محاصره‎ي نماد‎هاي خارجي و شخصيت‎هاي کارتوني غربي درآمده است!.
 • ترجيح مي‌دهم هم در مسجد به خدا فکر کنم و هم در خيابان//

  تلاش براي دين‌‌گريزي با جملات پرايهام فلسفي
  1396/07/02
  گروه فرهنگي: دين اسلام شرط رسيدن به معنويات را فعاليت و تلاش براي سازندگي در دنيا مي‌‌داند و کتابِ آسمانيِ مسلمانان هر جا نام از نماز و ارتباط با خداوند متعال مي برد، در کنار آن به زکات و کمک به فقراء و فراموش نکردن انفاق دارد و گويي راه رسيدن به خدا از ميان منزل فقراء و نيازمندان است.
 • گارد ورزشکاران مقابل کشتي زنجان

  گارد ورزشکاران مقابل کشتي زنجان
  1396/07/02
  گروه ورزشي: در حالي حضور ميثم نصيري و حسين نوري در مسابقات جهاني دل ورزش دوستان زنجاني را شاد کرد اما واقعيت‌هاي امروز کشتي زنجان نگراني‌هايي را در بين اهالي اين ورزش ايجاد کرده است.
 • چگونه به ورزش کردن عادت کنيم

  چگونه به ورزش کردن عادت کنيم
  1396/06/26
  گروه ورزشي: ورزش براي داشتن يک عمر طولاني و حفظ سلامتي واجب است. ورزش نه تنها بر طول عمر مي افزايد ، بلکه باعث مي شود کيفيت زندگي بهتر شود و احساس بهتري در طول دوران زندگي داشته باشيم.60 درصد از مردم اضافه وزن دارند.
 • تعداد محدود موقوفات قرآني در آذربايجان غربي//

  لزوم ترغيب واقفين به ايجاد وقف هاي قرآني
  1396/06/19
  گروه فرهنگي: استان آذربايجان غربي داراي موقوفات مختلفي در زمينه هاي آموزشي فرهنگي، درماني و... بوده در حاليکه در راستاي موقوفات قرآني در آذربايجان غربي تعداد محدودي موقوفه وجود دارد که کافي نبوده و استان در راستاي انجام فعاليت هاي قرآني نيازمند وقف در اين زمينه است ز سويي تشويق و ترغيب واقفين به ايجاد وقف هاي قرآني بايد مورد توجه قرار گيرد.
 • اهميت ورزش و سلامتي كودكان

  اهميت ورزش و سلامتي كودكان
  1396/06/19
  گروه ورزشي: ورزش منظم يكي از مهمترين راهكارهاي كسب سلامتي براي بچه ها و بزرگسالان است. فعاليت بدني، وزن مطلوب را حفظ مي كند، طول استخوانها را افزايش مي دهد و در نهايت از خطر ابتلا به بيماريهاي قلبي عروقي مي كاهد.
 • نقش تاثيرگذار مسابقات قرآني در توسعه فرهنگ قرآني

  نقش تاثيرگذار مسابقات قرآني در توسعه فرهنگ قرآني
  1396/06/12
  گروه فرهنگي: توسعه فرهنگ قرآني امري ضروري است که بايد زيربناي همه شئون زندگي فردي و اجتماعي افراد را شامل شود و در اين راستا مسابقات سراسري قرآني در توسعه فرهنگ قرآني نقش تاثيرگذاري ايفا مي کند.
 • دلايل براي اهميت ورزش در خانه

  دلايل براي اهميت ورزش در خانه
  1396/06/12
  گروه ورزشي: معمولا" ورزش در خانه ميان افرادي که مشغله زيادي دارن و يا فرصت حضور در باشگاه هاي ورزشي را ندارند و از طرف ديگر به سلامت عمومي خود اهميت مي دهند طرفدار زيادي دارد.در اين مطلب به دلايل اينکه چرا ورزش در خانه اهميت دارد مي پردازيم.
 • ضرورت تمرکز زدايي در برنامه هاي ورزشي

  ضرورت تمرکز زدايي در برنامه هاي ورزشي
  1396/06/05
  گروه ورزشي: برگزاري 2 رقابت بين المللي واليبال با حضور تيم هاي مطرح آسيايي در استان اردبيل در کمتر از 2 ماه اين واقعيت را به مسئولان کشوري نشان داد که تمرکز تمامي رويدادها ي بين المللي در تهران ضرورتي ندارد و شهرستان هاي مستعد نيز مي توانند با برگزاري اين رويدادها هم باري از دوش پايتخت بردارند و هم نشاط و شادماني را به جامعه تزريق کنند.
 • کانال‌‌هايي با محتواي فاضلاب فرهنگي//

  جملاتي کوتاه با افق تخريب بلند
  1396/06/05
  گروه فرهنگي: بي‌‌حوصلگي و کم محلي ايرانيان در مطالعه کتاب و مقاله، برخي کانالهاي تلگرامي را بر آن داشته است که براي جذب و افزودن عضو، اقدام به تقطيع و ايجاد پست‌هاي کوتاه و جذاب بنمايند.
 • کمبود سالن هاي تخصصي عمده دغدغه ورزشکاران بدمينتون باز

  کمبود سالن هاي تخصصي عمده دغدغه ورزشکاران بدمينتون باز
  1396/05/29
  گروه ورزشي: دارنده مقام سوم مسابقات بدمينتون کشوري از آذربايجان شرقي کمبود سالن هاي تخصصي تمرين و مسابقات را عمده دغدغه ورزشکاران بدمينتون باز عنوان کرد. والدين نقش بسيار مهمي در استعداديابي و تشويق کودکان به فعاليت هاي علمي،ورزشي و هنري ايفا مي کنند به طوري که تشويق و حمايت معنوي والدين از کودک مي تواند باعث شکوفايي استعداد فرزندشان و افزايش حضورش در فعاليت هاي علمي فرهنگي و اجتماعي شود.
 • فقدان تربيت در نظام ‌آموزشي//

  مسئوليت پذيري اسلامي الگوي تربيتيِ جهاني
  1396/05/29
  گروه فرهنگي: تامل در ‌آموزه‌هاي ديني به ويژه در حوزه‌ي تعليم و تربيت ما را به مدرن‌ترين بارزه‌هاي تربيتي جهاني رهنمون مي‌سازد.
 • فضاي مجازي، دانش آموزان را از هدف اصليشان دور کرده است //

  اولين و آخرين عامل موفقيت تلاش است
  1396/05/22
  گروه فرهنگي: صابر دين پژوه، امير حسين قويدل و ارسلان يزدچي، نفرات برتر کنکور امسال که اهل تبريز هستند از عوامل موفقيتشان و اينکه کلاس هاي کمک آموزشي تاثير زيادي در موفقيتشان نداشتند مي گويند.
 • ورود فرهنگ مدرنيسم با آدمک‌‌هاي پلاستيکي//

  جناب‌‌ خان‌‌هاي ايراني از سوپرمن‌‌هاي هاليوود الگو مي‌‌گيرند
  1396/05/15
  گروه فرهنگي: از زمان‌‌هاي گذشته تا به حال غربي‌‌ها با استفاده از ترفندهاي مختلف، تمام ترفندهايشان را براي تغيير در ايران به کار گرفته‌‌اند و عروسک‌‌ها نيز تحفه‌‌‌هاي آنان براي اعمال سياست‌‌هايشان است.
 • دخترانه‌اي از جنس حيا//

  ما همه برابريم
  1396/05/08
  گروه فرهنگي: حيا و عفت مختص دختران نيست اما در اين طيف نمود بيشتري دارد، امري که به واسطه‌ي تبليغات غرب دستاويزي براي عدم برابري جنسيتي عنوان مي‌شود.
 • بهترين تمرينات ورزشي براي مديريت استرس

  بهترين تمرينات ورزشي براي مديريت استرس
  1396/05/08
  گروه ورزشي: هر ورزشي مي تواند از فوايد جسمي- روحي برخوردار باشد، اما فعاليت هاي توام با تنفس، تعمق و حرکت بهترين گزينه ها براي مديريت استرس به شمار مي روند.
 • سبک زندگي اسلامي و ضرورت‌هاي حفظ تابلوي هويت ديني

  سبک زندگي اسلامي و ضرورت‌هاي حفظ تابلوي هويت ديني
  1396/05/02
  گروه فرهنگي: در جامعه ما دين‌داران بيشتر از دين‌گريزان هستند و جوانان بدون اطلاع از سرچشمه باورهاي غلط غربي آن را قبول کرده و به سمت بي‌هويتي مي روند. »حجاب« و »عفاف« هر چند اشتراک معنايي و مفهومي دارند اما آنچه که مشخص است اين که حجاب به معناي منع و بازداري ظاهر و عفاف به مفهوم بازداري باطن انسان و برخاسته از درون است که بي ترديد اين دو مقوله ارتباطي جدايي‌ناپذير باهم داشته و به نوعي لازم و ملزوم هم هستند.
 • رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي

  رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي
  1396/05/02
  گروه ورزشي: فرهاد عسگري متولد 68 محله بابائيان زنجان است که سفرنامه تلگرامي يک هزار نفر دنبال کننده دارد و عکسهاي زيبا ي او از مناظر بکر و طبيعت زيباي مسير سفربا دوچرخه در جاده هاي خاکي لذت ديدن يک نقاشي بکر خداوندي را در دل آدم زنده مي کند.
 • خوش حجاب‌ها آزادترند يا بدحجاب‌ها

  خوش حجاب‌ها آزادترند يا بدحجاب‌ها
  1396/04/25
  گروه فرهنگي: حجاب بندي است که نمي‌گذارد صاحب آن بندش را به آب بدهد و زيباترين دارايي يک زن را که پاکي و حياي زنانه و وقار و احترام معصومانه اوست، برايش به بند مي‌کشد و اينجاست که براي فرد آزادي از خيلي چيزها را به ارمغان مي‌آورد.
 • آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان مي‌شود

  آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان مي‌شود
  1396/04/18
  گروه فرهنگي: آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان و پسران و دختران مي‌شود و از نظر اسلام و عقل نيز محکوم است و تبليغات و مقالات بر خلاف اسلام و عفت عمومي و مصالح کشور حرام است و بر همه مسلمانان جلوگيري از آن واجب است.
 • نام اردبيل روي سکوي نخست جهان رفت

  نام روي سکوي نخست جهان رفت
  1396/04/18
  گروه ورزشي: کسب افتخار قهرماني دانش‌آموز پارس‌آبادي در مسابقات دوميداني دانش‌آموزان جهان در فرانسه موجب شد درخشش اردبيل در ميادين ورزشي بار ديگر عيان شود. متولد سال 78 است. ارديبهشت‌ماهي از شهرستان پارس‌آباد.
 • نهال‌هاي سوخته‌اي که دوباره سبز مي‌شوند

  نهال‌هاي سوخته‌اي که دوباره سبز مي‌شوند
  1396/04/11
  گروه فرهنگي: وقتي سخن از اعتياد مي‌شود ناخودآگاه لرزه بر اندام هر پدر و مادري مي نشيند و زير لب مي گويند »خدا تمام جوانان را از شر اين بلاي خانمان سوز حفظ کند و فرزند هيچ خانواده اي دچار اين طوفان بدبختي نشود« اعتياد بلاي خانمان سوزي است که انسان را به وادي بدبختي و مرگ مي‌کشاند، براي شکست و مبارزه با اين ديو سياه، قطعاً بايد داراي اراده اي قوي و پولادين بود.
 • اهميت ورزش هاي هوازي براي افراد بالاي 40 سال

  اهميت ورزش هاي هوازي براي افراد بالاي 40 سال
  1396/04/11
  گروه ورزشي: اگر بالاي 40 سال سن داريد و مي‌خواهيد ورزش کنيد بايد نکاتي را در نظر بگيريد تا به قلب‌تان آسيب وارد نشود. براي دستيابي به سلامتي بيشتر، به ورزش‌هاي هوازي بي‌تفاوت نباشيد. نقش ورزش هاي هوازي در سلامت بدن پا به سن گذاشتن و حفظ سلامتي و شادابي و سرزندگي يک فرآيند مصنوعي که با خوردن يک قرص يا يک نوشيدني جادويي بدست آيد نيست.
 • آتش به اختيار جوانان در پس اختلالات فرهنگي

  آتش به اختيار جوانان در پس اختلالات فرهنگي
  1396/03/28
  گروه فرهنگي: براي رسيدن به مفهوم کلي"اتش به اختيار" بايستي افکار و اذهان متوجه کاستي هاي پيرامون خود باشند و با شناخت کافي از کمبود ها راهکار جهادي را براي مرتفع ساختن آنها ارائه کنند.
 • در ماه رمضان چه ورزشي و چه زماني

  در ماه رمضان چه ورزشي و چه زماني
  1396/03/28
  گروه ورزشي: لازم است افراد در ماه مبارک رمضان سطح ورزش را از نظر شدت و مدت کاهش دهند. يک متخصص تغذيه يک ساعت پس از افطار را بهترين زمان براي انجام تمرينات ورزشي در ماهرمضان عنوان کرد. دکتر علي مظاهري نژاد معاون آموزشي گروه پزشکي ورزشي دانشگاه علوم پزشکي ايران، گفت: ورزش که همواره براي سلامتي جسم و روح به آن سفارش شده است، در ماه مبارک رمضان جايگاه ويژه‌اي يافته و مي‌تواند نقش خود را بهتر و بيشتر ايفا کند. هر چند افراد در ماه مبارک رمضان با يکسري محدوديت در فعاليت‌هاي فيزيکي مواجه هستند، اما هيچ گاه توصيه نمي‌شود که در هنگا م روزه‌داري ورزش نکنند.
 • ورزشگاه فرسوده تختي پاسخگوي ده‌ها هزار فوتبال دوست اروميه نيست

  ورزشگاه فرسوده تختي پاسخگوي ده‌ها هزار فوتبال دوست اروميه نيست
  1396/03/07
  گروه ورزشي: در ميزگرد تخصصي بررسي مشکلات فوتبال اروميه مسائل گوناگون اين رشته ورزشي با حضور سه تن از صاحب‌نظران اين رشته مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت که مشروح آن از نظر مي‌گذرد. در اين نشست حسين نيرويار دبير هيئت فوتبال آذربايجان غربي، يحيي بهاري مدير تيم‌هاي پايه فوتبال اروميه و سميرا محمدي دروازه‌بان تيم ملي بانوان و تيم فوتبال شهرداري اروميه به ارائه ديدگاه خود درباره مشکلات فوتبال اروميه پرداختند. در اين ميزگرد فوتبالي که با هدف بررسي مشکلات فوتبال شهر اروميه که بعضا ريشه اين مشکلات حتي به قبل انقلاب نيز باز مي‌گردد برگزار شد، موضوعاتي همچون بي توجهي دولت مردان در آذربايجان غربي به رشته فوتبال، رعايت نکردن مساوات در نگرش به رشته هاي ورزشي، نداشتن نورافکن در ورزشگاه تختي، عدم توجه کافي اداره کل ورزش و جوانان به فوتبال، تبعيض بين واليبال و فوتبال، نداشتن امکانات ورزشي و موضوعاتي از اين دست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 • بصيرت زنان قوي ترين پدافند غيرعامل در مواجهه با تجاوزهاي فرهنگي

  بصيرت زنان قوي ترين پدافند غيرعامل در مواجهه با تجاوزهاي فرهنگي
  1396/03/01
  گروه فرهنگي: فهم جنگ نرم و چگونگي و چرايي آن نيازمند بصيرت بالاست به جاي تصرف زمين، به تسخير ضمير افراد مي پردازد.تسلط بر ذهن ها و قلبها و اميال هدف اصلي جنگ نرم است.
 • سايه بي مهري بر استاديوم 15هزار نفري اروميه

  سايه بي مهري بر استاديوم 15هزار نفري اروميه
  1396/03/01
  گروه ورزشي: پروژه بزرگ استاديوم پانزده هزار نفري شهيد باکري که نزديک به پانزده سال است همچنان به دليل نبود اعتبارات لازم همچنان بلا تکليف مانده است.
 • داستان‌هاي فولکلور آذربايجان قابليت بالايي براي کارهاي عروسکي دارد

  داستان‌هاي فولکلور آذربايجان قابليت بالايي براي کارهاي عروسکي دارد
  1396/02/24
  گروه فرهنگي: برنون از عدم توجه مسئولين به تئاتر عروسکي و ظرفيت اين هنر در شناساندن فرهنگ آذربايجان و جذب گردشگر انتقاد کرد. علي برنون، کارگردان و آهنگساز تئاتر عروسکي به گفت‌وگو نشسته‌ايم که متن کامل آن را در ادامه مي‌خوانيد.
 • ديپلماسي ورزش و توسعه

  ديپلماسي ورزش و توسعه
  1396/02/24
  گروه ورزشي: در دنياي امروز، ديپلماسي عمومي به ويژه ديپلماسي ورزش مورد توجه دولت ها و ملت ها قرار گرفته و همه تلاش مي_کنند به تبع حضور بازيکنان خود به عنوان سفيران کشورها و بالعکس ميزباني از مسابقات از فرصت همگرايي، تعامل با فرهنگها و تفاهم بين المللي بيشتر بهره برده و آن را زمينه توسعه خود قرار دهند.
 • روايتي از نخستين قهرماني فوتبال اروميه بدون کمترين امکانات

  روايتي از نخستين قهرماني فوتبال اروميه بدون کمترين امکانات
  1396/02/17
  گروه ورزشي: کمبود امکانات نتوانست بر نوجوانان فوتبال اروميه براي کسب قهرماني غلبه کند بنابراين تيم فوتبال نوجوانان اروميه روز جمعه با غلبه بر تيم استعداد کلهر گيلان غرب به مقام قهرماني مسابقات فوتبال نوجوانان کشور در سال 96 دست يافت.
 • مدارس خشت و گل بلاي جان دانش آموزان در آذربايجان غربي

  مدارس خشت و گل بلاي جان دانش آموزان در آذربايجان غربي
  1396/02/10
  گروه فرهنگي: در حالي که ساير استانهاي کشور به فکر جمع آوري کلاس هاي کانکسي هستند، مدير کل آموزش و پرورش آذربايجان غربي از وجود 117 مدرسه کانکسي در اين استان سخن به ميان مي آورد، به راستي کداميک از ما در استان بلاخيزي چون آذربايجان غربي حاضريم فرزندمان در کلاسهايي که از حداقل امنيت جاني برخوردار نيستند مشغول تحصيل باشد؟!
 • بانوان فوتباليست از حداقل امکانات فوتبالي محرومند

  بانوان فوتباليست از حداقل امکانات فوتبالي محرومند
  1396/02/10
  گروه ورزشي: دروازه‌بان تيم ملي فوتبال بانوان ايران گفت: از بانوان در ورزش حمايت کمي مي‌شود و وادحدهاي توليدي يا مؤسسات حاضر نيستند از ورزش فوتبال بانوان شهر اروميه حمايت کنند بنابراين بانوان فوتباليست اروميه و کشور از حداقل امکانات فوتبالي محرومند.
 • موزه فوتبال تبريز نخستين در ايران و خاورميانه است

  موزه فوتبال تبريز نخستين در ايران و خاورميانه است
  1396/02/04
  گروه ورزشي: مؤسس موزه فوتبال آذربايجان_شرقي گفت: موزه فوتبال تبريز نخستين موزه ايران و خاورميانه است. بعد از 25 سال تحقيق در زمينه تاريخ فوتبال، تبريز نخستين موزه فوتبال ايران و دومين موزه آسيا را تأسيس کرده و در حال حاضر اين موزه در باغ رضوان شهرک امام تبريز قرارگرفته است. با ايوب نيکنام لاله مؤسس موزه فوتبال آذربايجان شرقي گفتگويي ترتيب داده‌ايم که در ادامه مي‌آيد:
 • 2 را جايگزين 4 کنيم

  2 را جايگزين 4 کنيم
  1396/01/27
  گروه ورزشي: امروزه زندگي ماشيني و عجله براي رسيدن زود هنگام به مقصد همه را درگير استفاده از ماشينهاي شخصي کرده و در کنار آن ترافيک، آلودگي هاي صوتي و هوا نيز دامنگير همه شهروندان و استفاده از دوچرخه به فراموشي سپرده شده است که باکمي تامل و صبوري مي_توان 2 را جايگزين چهار کرد.
 • ترنم جاويد در مکتب موسيقي عاشيق نوازي اروميه

  ترنم جاويد در مکتب موسيقي عاشيق نوازي اروميه
  1396/01/27
  گروه فرهنگي: مکتب عاشيق نوازي اروميه که در فهرست ميراث فرهنگي ناملموس کشور با /شماره 165/ به ثبت رسيده، ترنم ماندگاري هنر اصيلي است که فرهنگ ديرينه آذربايجان را با ساز و سخن از نسلي به نسل ديگر منتقل مي کند. موسيقي عاشيق نوازي در آذربايجان غربي و به ويژه مکتب عاشيقي اروميه /اورمو عاشيق مکتبي/ که در آداب و رسوم و فرهنگ غني اين استان ريشه دوانده، با وجود شباهت هاي اندکي با موسيقي عاشيقي ساير مناطق کشور، منحصر بفرد بوده و اصالت و ارزش هاي موسيقي عاشيقي را تا به امروز حفظ کرده است. عاشيق رضا پوينده که 30 سال در مکتب عاشيقي اروميه به هنرمندي پرداخته است، گفت: عاشيق اين مکتب نه تنها در آواز بلکه در ساز و سخن نيز متبحر بوده و به تنهايي در اين سه مهارت هنري يکه تازي مي کند.
 • بازيهاي بومي محلي که در پس شبکه هاي اجتماعي رنگ باخته اند

  بازيهاي بومي محلي که در پس شبکه هاي اجتماعي رنگ باخته اند
  1396/01/20
  آداب و رسوم، سنت هاي قديمي و همينطور ورزش ها و بازي هاي محلي زينت ايام قديم در پس همه دغدغه هاي امروزي است، رسم و رسومي که اين روزها به فراموشي سپرده شده و جاي خود را به تکنولوژي ضد بشري داده است.
 • نبود امنيت در شبکه‌هاي اجتماعي تا واپس‌ماندگي فرهنگي

  نبود امنيت در شبکه‌هاي اجتماعي تا واپس‌ماندگي فرهنگي
  1396/01/20
  اين گزارش ميداني که به وسيله ارتباط با مخاطبان از طريق شبکه‌هاي اجتماعي، خصوصا تلگرام و اينستاگرام گرد آمده قصد دارد در مورد تاثيرات فرهنگي اين شبکه‌ها تحقيق کند.
 • ورزش در تعطيلات نوروزي

  ورزش در تعطيلات نوروزي
  1395/12/22
  با نزديک شدن به روزهاي پاياني سال و مشغوليت هاي مربوط به تدارکات نوروز و سال نو، بسياري از ما به ورزش کردن اولويت نمي دهيم و تقريبا آن را پشت گوش مي_اندازيم. اما بايد بدانيم که همزمان با مشغله_هاي خاص روزهاي آخر سال، فعال و پرتحرک ماندن به ما انرژي داده و از تنش و استرس مان مي کاهد و البته ما را از شر کالري هاي اضافي هم خلاص مي کند. بنابراين، چطور بايد به اين تعادل برسيم؟
 • آئين يومورتا بوياماق رسمي کهن در فرهنگ مردم آذربايجان

  آئين يومورتا بوياماق رسمي کهن در فرهنگ مردم آذربايجان
  1395/12/22
  يکي از سنت هاي قديمي مردم ايران و به طور ويژه استان آذربايجان_شرقي آئين "يومورتا بوياماق" است رسمي که عضو جدايي ناپذير عيد نوروز و سفره هفت سين است.
 • وضعيت تيم هاي پايه تراکتورسازي در بحران محروميت//

  وقتي چوب خارجي ها را استعدادهاي وطني مي خورند
  1395/12/15
  تيم هاي پايه تراکتورسازي بدليل محروميت اين باشگاه از نقل و انتقالات دچار مشکلات زيادي شده و به نوعي چوب بي_مسئوليتي در قبال خارجي ها به تن نحيف تيم_هاي پايه سرخ هاي تبريز خورده است.
 • بازي‌هاي محلي آذربايجان آميزه‌اي از هيجان، ورزش و يکدستگي

  بازي‌هاي محلي آذربايجان آميزه‌اي از هيجان، ورزش و يکدستگي
  1395/12/08
  بازي هاي محلي آذربايجان آميزه اي از شور، هيجان، تفريح و سرگرمي و يکدستگي و انسجام با رويکرد گردشگرپذيري است. مردم آذربايجان در روزگاران گذشته به دور از زندگي ماشيني براي حفظ قواي جسمي و روحيه خود با انجام بازي هاي محلي در کنار انجام تفريح و سرگرمي وحدت و انسجام خود را براي رويارويي با مشکلات و مهاجمان حفظ مي_کردند.
 • پاي لنگ پرورش در کنار آموزش

  پاي لنگ پرورش در کنار آموزش
  1395/12/01
  2 عنصر آموزش و پرورش همواره به عنوان مکمل همديگر در تربيت دانش_آموزان هستند ولي کمرنگ بودن دغدغه ها و اقدامات پرورشي در سطح مدارس، کُميت پرورش را به کلي لنگ و پاي لنگ پرورش حرکت آموزش را نيز دچار مشکل کرده است.
 • چگونه با داشتن اضافه وزن پياده روي را شروع کنيم

  چگونه با داشتن اضافه وزن پياده روي را شروع کنيم
  1395/11/24
  پياده روي يکي از بهترين روش هاي کاهش و تثبيت وزن است. هدفتان روي کاهش وزني سنگين است؟ براي رسيدن به هدفتان به جاي دويدن از پياده روي شروع کنيد.
 • از خاک تا افلاک//

  دانش آموزان شهيدي که خون بر روي چادرهايشان لخته بست
  1395/11/17
  اکنون 30 سال از حادثه بمباران مدارس زينبيه و ثارالله شهرستان ميانه توسط رژيم بعثي عراق در 12 بهمن ماه سال 1365 مي‌گذرد اما اين همه تکاپو ميراث دار استقامت آناني است که در آن سال‌هاي حماسه و آتش ايستادند و خون خود را نثار سرافرازي ايران اسلامي کردند.
 • دوچرخه سواري و مزاياي استفاده از آن

  دوچرخه سواري و مزاياي استفاده از آن
  1395/11/10
  خوشبختانه امروز با تغيير نگرش ايجاد شده و احساس نياز به داشتن زندگي سالم تر و شاداب تر, تعداد افرادي كه به ورزش كردن روي آورده اند, روز به روز, رو به افزوني است.
 • تهيه کننده و کارگردان تبريزي:

  فيلم‌سازان دچار افراط و تفريط شده‌اند
  1395/11/10
  زينال خيري گفت: همه‌ي فقرا بدبخت و همه اشراف خوشبخت لزوما خوشبخت نيستند بلکه سينما و تلويزيون ما دچار افراط و تفريط شده است.
 • تلخ و شيرين داور فوتبال جوان ايجرودي//

  200 بازي را در سطح کشور داوري کرده ام
  1395/11/03
  داور فوتبال ايجرودي با بيان اينکه کلاس داوري درجه 3 براي نخستين بار در ايجرود برگزار مي شود،گفت: 200 بازي را در سطح کشور داوري کرده ام و هيچ زماني از کارم نا_اميد نشدم.
 • يک کليک تا نسل پنجم کتابفروشي

  يک کليک تا نسل پنجم کتابفروشي
  1395/11/03
  استفاده از تکنولوژي اينترنت اشيا در توليد و عرضه محصولات فرهنگي در ايران با افتتاح پروژه باغ کتاب تهران در بهمن‌ماه امسال تحولي عظيم را در پيوند ميان فرهنگ مکتوب و مجازي پديد مي‌آورد.
 • مديريت در ماشين‌سازي تلگرامي بود

  مديريت در ماشين‌سازي تلگرامي بود
  1395/10/26
  سرمربي پيشين تيم هاي ماشين_سازي، تراکتورسازي و گسترش فولاد گفت: مديريت در ماشين سازي تلگرامي بود. رسول خطيبي که چندي پيش از هدايت فني تيم فوتبال ماشين سازي تبريز کناره گيري کرد، اين روزها در کلاس مربيگري پروفشنال فوتبال حضور پيدا کرده تا با افزايش دانش مربيگري خود، بالاترين مدرک مربيگري فوتبال ايران را به همراه تني چند از مربيان ليگ برتري اخذ کند. خطيبي سابقه هدايت هر سه تيم ليگ برتري فوتبال تبريز را در کارنامه دارد و همچنين توانسته تنها مربي تبريزي باشد که دو تيم از اين شهر را به ليگ برتر برساند. پس از دوري چند مدت خطيبي از رسانه ها، وي امروز در گفتگو با خبرنگار ما سکوت خود را شکست.
 • فوايد مطالعه و کتابخواني در کودکان و نوجوانان

  فوايد مطالعه و کتابخواني در کودکان و نوجوانان
  1395/10/26
  انسان موجودي كمال گراست وبا سكون وسكوت سازگاري ندارد. او هميشه به دنبال راهي است كه يك قدم پيش گذارد و گرهاي از مشكلات خود بگشايد. بنابراين او براي پيشرفت در عرصه هاي زندگي،احتياج به شناخت نسبتا كاملي از خود و جامعه دارد وبايد با گذشته وآينده ارتباط برقرار كند.
 • پيشکسوت دو و ميداني آذربايجان‌شرقي:

  به خاطر حجابم پيشنهاد تيم‌هاي ارمنستاني و قرقيزستاني را رد کردم
  1395/10/19
  مربي و پيشکسوت دو و ميداني گفت: در دوران ورزش حرفه‌اي تيم‌هاي ارمنستاني و قرقيزستاني از من براي حضور در تيم‌هاي خود دعوت کردند ولي چون مسأله حجاب وجود داشت پيشنهاد آنها را رد کرده‌ام.
 • جاي خالي سواد رسانه در نظام آموزشي

  جاي خالي سواد رسانه در نظام آموزشي
  1395/10/19
  سواد رسانه‌اي بر تفکر انتقادي تاکيد دارد و به فرد آموزش مي‌دهد که با شناخت ابزارهاي پيام رسان، هويت و سياست‌هاي آن پيام‌هاي منتقل شده را با دقت مورد حلاجي قرار دهند و در صورت مفيد و کاربردي بودن، مورد استفاده و يا پذيرش قرار دهند.
 • کم ‌آبي در ورزش

  کم ‌آبي در ورزش
  1395/10/12
  هنگام ورزش آب زيادي به دليل عرق‌ريزي و تنفس از دست مي‌رود. به ازاي هر هزار کيلو کالري مصرفي تقريبا يک ليتر آب بايد دريافت شود.
 • قصه هايي براي خواب و بيداري کودکان

  قصه هايي براي خواب و بيداري کودکان
  1395/10/12
  کودک معصوم شباهنگام با قصه چوپان دروغگو از زبان پرمهر مادر به خواب رفت اما وقتي با طليعه آفتاب و پندهاي داستاني از خواب بيدار شد، فهيمد که در نبود اخلاق، دروغ و بدعهدي مي تواند دامن گير انسان شود.
 • گسترش شبکه هاي اجتماعي و تغيير ماهيت خشونت هاي اجتماعي

  گسترش شبکه هاي اجتماعي و تغيير ماهيت خشونت هاي اجتماعي
  1395/10/05
  ظهور فناوري هاي نوين ارتباطي و گسترش شبکه هاي اجتماعي عامل مهمي در شکل گيري هويت هاي اجتماعي افراد به شمار مي آيد و بررسي ها نشان مي دهد همين موضوع سبب تغيير ماهيت خشونت هاي اجتماعي نيز شده است. شاخصه هاي ارتباط الکترونيکي در شبکه هاي اجتماعي، متفاوت از روابط حقيقي افراد يک جامعه است، از اين رو تجارب متفاوتي را براي مخاطب به وجود مي آورد که به مرور زمان باعث ايجاد تغيير رفتارهاي زيربنايي اجتماعي مي شود. وسعت، سرعت و کيفيت ارتباط مجازي، مجهول بودن جنسيت، سواد قوميت و مکان از اصلي ترين عامل هاي جذابيت براي مخاطبان بوده و دليلي براي گسترش روز افزون آن محسوب مي شود.
 • رعايت اخلاق و جوانمردي موجب اسطوره شدن در ورزش مي‌شود

  رعايت اخلاق و جوانمردي موجب اسطوره شدن در ورزش مي‌شود
  1395/09/28
  مربي پيشکسوت فوتبال کشور گفت: راز ماندگاري چهره‌هايي همچون مقصود بايرامي بيشتر از مسايل فني، مسايل اخلاقي است و رعايت اخلاق و جوانمردي باعث ماندگاري و اسطوره‌شدن در ورزش مي‌شود.
 • حريم هايي که در فضاي مجازي برداشته شده//

  خصوصي‌ترين لحظه‌هايم براي همه
  1395/09/28
  فارغ از اعتقادات مذهبي و فرهنگي، قديمي‌ترها ديوارهاي مستحکم‌تري براي حريم‌هاي خصوصي‌شان داشتند و از اين حريم‌ها متعهدانه دفاع مي‌کردند، اما اين حفظ حرمت، براي نسل جديد کمي غريب و غيرقابل فهم است و مفهوم حرمت دار بودن چيزي، براي او کمي ناملموس به نظر مي‌رسد.
 • نظام تعليم و تربيت پويا و با نشاط مساوي با جامعه سالم

  نظام تعليم و تربيت پويا و با نشاط مساوي با جامعه سالم
  1395/09/21
  جامعه سالم و توسعه‌يافته جامعه‌اي است که داراي نظام تعليم و تربيتِ پويا بانشاط، زنده و مترقي است.
 • کويرنورد، هيماليا نورد، قطب نورد ايران و جهان:

  به عشق ايران رکورد کويرنوردي جهان را زدم
  1395/09/21
  کويرنورد ايراني که رکورد جهاني را به ثبت رسانده است، گفت: به عشق ايران و سردار شهيد تهراني مقدم رکورد کويرنوردي را زدم و رکورد جديدم به نام دو سردار شهيد آذربايجان خواهد بود.
 • لزوم توجه به کارکردهاي اقتصادي و فرهنگي وقف

  لزوم توجه به کارکردهاي اقتصادي و فرهنگي وقف
  1395/09/14
  گروه فرهنگي: کارکردهاي فرهنگي و اقتصادي همچنين آموزشي وقف بايد به صورت جدي مورد توجه قرار گيرد.
 • دوچرخه سواري بين صخره‌هاي عون ابن علي

  دوچرخه سواري بين صخره‌هاي عون ابن علي
  1395/09/14
  گروه ورزشي: تريال از جذاب ترين رشته_هاي دوچرخه سواري مورد توجه نوجوانان و جوانان آذربايجان شرقي است که با وجود استعدادهاي قابل توجه، آن چنان که بايد مورد توجه و حمايت قرار نگرفته است.
 • سليم موذن زاده که بود//

  مرحوم سليم موذن زاده از نگاه اساتيد ادبيات و موسيقي
  1395/09/07
  سليم مؤذن‌زاده اردبيلي يکي از مداحان ايراني به زبان‌هاي ترکي، فارسي و عربي بود که در سال 1315 خورشيدي در شهر اردبيل زاده شد.
 • عضو تيم ملي قايقراني //

  شعارم در مسابقات قهرماني کشور احياي درياچه اروميه بود
  1395/08/23
  عضو تيم ملي قايقراني گفت: نمي‌دانم چرا تبريز علي‌رغم پتانسيلي که دارد تيمي در ليگ قايقراني معرفي نمي‌کند تا ما هم مجبور نباشيم با استان‌هاي ديگر قرارداد ببنديم.
 • پوششي که هرگز رنگ کهنگي نمي‌گيرد//

  خودنمايي طبيعت برلباس محلي زنجان
  1395/08/23
  طرح ها و نقش هاي الهام گرفته از طبيعت که در لباس هاي محلي گذشتگان خودنمايي مي کرد مدت هاي مديدي است که در بين ساکنان شهرهاي استان زنجان و اغلب روستاها غريب است.
 • با حضور مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌شرقي//

  زمين چمن مصنوعي شند آباد شبستر افتتاح شد
  1395/08/16
  با حضور مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌شرقي در شبستر، زمين چمن مصنوعي روستاي شند آباد اين شهرستان با هزينه‌اي بالغ 2 ميليارد و 700 ميليون ريال توسط بخش خصوصي افتتاح شد.
 • کودکان ديجيتالي//

  ضرورت چارچوب مند کردن استفاده از فناوري_هاي مجازي توسط کودکان
  1395/08/16
  بچه هاي امروز فراتر از زمان اند، از بدو تولد گوشي به دست و لپ تاپ ديده به دنيا آمده اند و ساعت ها وقت خود را با اين فناوري هاي روز سپري مي کنند.
 • گزارشي از حال و روز شهر طلايي ورزش//

  دستان خالي که غرور مي‌آفرينند
  1395/08/09
  نقده شهر طلايي ورزش ايران اين جمله با نگاهي به تعداد قهرمانان و ورزشکاران ملي پوش اين شهر کوچک کاملا برازنده و در شأن آن است.
 • وقايعي که يکديگر را تکميل مي‌کنند//

  استحاله‌ي فرهنگي با نفوذ تروآيي
  1395/08/09
  اتفاقات مرموزي در پيرامون‌مان رخ مي‌دهد که در عينِ سادگي، آسيب‌زا هستند و مي‌توانند عقايد صدها هزار تَن را دگرگون سازند.
 • بازيکن جوان خويي که به ليگ برتر فوتبال نزديک‌تر شد

  بازيکن جوان خويي که به ليگ برتر فوتبال نزديک‌تر شد
  1395/08/02
  حضور جوانان شهرستاني به ويژه شهرستان‌هاي محروم که عموما در مناطق مرزي قرار دارند، بارقه اميدي در دل ساير جوانان اين مرز و بوم براي فعاليت هر چه بيشتر در فعاليت‌هاي ورزشي و اجتماعي ايجاد مي‌کند.
 • کاريکاتور سرمايه‌اي رها شده

  کاريکاتور سرمايه‌اي رها شده
  1395/08/02
  کاريکاتور يکي از سرمايه هاي عظيم هنري تبريز است که در طول سال هاي متمادي توجه هنرمندان ملي و جهاني را به خود جلب کرده است.
 • مشخصات علمي يک رژيم صحيح غذايي براي ورزشكاران

  مشخصات علمي يک رژيم صحيح غذايي براي ورزشكاران
  1395/07/25
  چاقي حساسيت بافت‌ها به عمل انسولين را کاهش و درنتيجه خطر ابتلا به ديابت غير وابسته به انسولين، بيماري قلبي پرفشاري و سکته مغزي و همچنين برخي سرطان‌ها، استئو آرتريت ،سنگ‌هاي صفراوي، اختلال در توليدمثل و خفگي هنگام خواب را افرايش مي‌دهد.
 • تعزيه هنر آييني و ماندگار

  تعزيه هنر آييني و ماندگار
  1395/07/25
  تعزيه، آييني با جنبه هاي نمايش بسيار ظريف و زيبا است که با گذشت زمان، هر چند بسيار محدود در برخي نقاط ايران به ويژه استان زنجان اجرا مي شود و همچنان خود را سرپا نگه داشته و علاقه مندان و مخاطبان خاص خود را دارد.
 • با همه سختي‌ها براي موفقيت تراکتورسازي مي‌جنگم

  با همه سختي‌ها براي موفقيت تراکتورسازي مي‌جنگم
  1395/07/18
  هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز مي‌گويد با همه سختي‌ها براي موفقيت تيمش مي‌جنگد.
 • رقص انگشتان دست بر کمند تار و پود تابلو فرش

  رقص انگشتان دست بر کمند تار و پود تابلو فرش
  1395/07/18
  رقص انگشتان دست بر کمند تار و پود دار که با چرخش نخ‌ها و جلوه‌گري رنگ‌ها همراه مي‌گردد سمفوني عشق نواخته مي‌شود و بدين ترتيب شورانگيزترين و زيباترين هنر ايراني پا به عرصه وجود مي‌نهد؛ هنري به نام فرش.فرش بي‌بديل‌ترين هنر ايراني و شاهکار انساني است که مقام انساني او را از فرش تا به عرش پيوندزده و رنگ‌ها و نقوش زيباي فرش، ايراني فرهنگ‌دوست را شهره آفاق کرده است.
 • روشهاي انتخاب باشگاه مناسب

  روشهاي انتخاب باشگاه مناسب
  1395/07/11
  با اينکه امتحان کردن باشگاه هاي مختلف براي کسب تجربه بد نيست اما پيدا کردن يک باشگاه مناسب مي تواند يکي از سخت ترين قسمت هاي برنامه تناسب اندام شما باشد. خيلي ساده است: چرا بايد جايي برويد که احساس ناراحتي کنيد يا مطابق ميلتان نباشد؟ پاسخ اين است: به هيچ وجه نبايد برويد. دراين مقاله اصول اوليه براي پيدا کردن باشگاهي که با نيازهاي شما همخواني داشته باشد و براي رسيدن به اهداف ورزشيتان کمکتان کند را مطرح مي کنيم.
 • بارگاه شمس ظرفيتي براي گردشگري عرفاني

  بارگاه شمس ظرفيتي براي گردشگري عرفاني
  1395/07/11
  شمس تبريزي به عنوان شخصيتي جهان شمول به گواه بسياري از صاحب نظران و انديشمندان، ظرفيتي قابل توجه براي گردشگري عرفاني براي همه ايرانيان به شمار مي رود که بايد از اين ظرفيت به بهترين شکل ممکن براي توسعه فرهنگ، ادب و گردشگري در کشور با مرکزيت خوي استفاده شود.
 • بازار گرم نوشت‌افزار خارجي در خزان لوازم‌التحرير داخلي

  بازار گرم نوشت‌افزار خارجي در خزان لوازم‌التحرير داخلي
  1395/07/04
  در حالي که مسئولان خانواده‌ها را به خريد لوازم‌التحرير ايراني تشويق مي‌کنند اما بازار لوازم‌التحرير در چنبره اجناس نامرغوب خارجي گرفتار شده است.
 • گلايه‌هاي رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام زنجان از نبود حمايت‌هاي مالي

  گلايه‌هاي رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام زنجان از نبود حمايت‌هاي مالي
  1395/07/04
  رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام زنجان گفت: ورزش استان زنجان اين روزها به لحاظ مالي روزهاي خوبي را سپري نمي‌کند و تنگناهاي مالي مشکلات بسياري را پيش روي مديران و ورزشکاران زنجاني قرار داده است.
 • ورزش آيروبيک

  ورزش آيروبيک
  1395/06/29
  ايروبيک يعني فعاليتي که عضلات بزرگ را به کار بگيرد. حداقل 12 دقيقه با حرکات ريتميک و موزون، در شرايطي که سرعت و شدت تمرين قابل تحمل است و نياز بدن به اکسيژن براي مدتي افزايش مي يابد، اين فعاليت انجام مي گيرد. ايروبيک جزء فعاليت هاي هوازي شدت کم و مدت طولاني است. تمرينات ايروبيک از حرکات ريتميک و متناوب ماهيچه اي بهره برده و ضربان قلب و تنفس را در مدت زماني خاص بالا مي‌برد.
 • هنر نقاشي در تبريز بلاتکليف است

  هنر نقاشي در تبريز بلاتکليف است
  1395/06/23
  حسن‌پور با ابراز نارضايتي از سياست‌هاي غلطي که مانع پيشرفت هنر نقاشي در تبريز شد، از بلاتکليفي اين هنر در شهر خبر داد.جعفر حسن پور کهنمويي، متولد خرداد 1324 در محله اهراب تبريز است که از آغاز نوجواني عمر گران خود را پاي بوم نقاشي‌هاي آغشته به رنگ گذارده و براي آموزش هنري گويا به دانش آموزان، در مقام معلمي هنر کوشيده است. وي در طول عمر هنري خود بيش از صد اثر خلق نموده و بخشي را در قالب کتابي با عنوان "شوق ديدار" به چاپ رسانده است. او که سعي دارد باورهاي ديني اش را در تلالو رنگ‌ها به نمايش بگذارد، در گفت‌وگو با آناج از دغدغه‌ها، نگراني‌ها و چند و چون هنر نقاشي مي‌گويد.
 • تمرينات ورزش يوگا

  تمرينات ورزش يوگا
  1395/06/15
  ورزش يوگا به تصديق متخصصين ورزشي، کامل ترين و سودمندترين روش ورزش است زيرا اين نوع ورزش ميراث تمدن پنج هزار سال ملت متفکر هند است.
 • شيطان پرستي (فراماسونري )

  شيطان پرستي (فراماسونري )
  1395/06/15
  شيطان پرستي يا فراماسونري يکي از به اصطلاح ادياني است که برخي بر اساس افکار خود شيطان را برتر از خداوند مي دانند. جدا از اين که آن ها شيطان را مي پرستند، جن ها و روح هاي خبيث نيز در اعتقاداتشان استفاده مي کنند.
 • نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اروميه:

  ترغيب مردم به ورزش بايد در راس برنامه ها باشد
  1395/06/15
  نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اروميه گفت: ترغيب مردم به ورزش بايد در راس برنامه ها باشد.
 • رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اروميه خبر داد

  راه‌اندازي رشته کارشناسي ارشد جراحي داخلي در اروميه
  1395/06/15
  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اروميه گفت: امسال رشته تحصيلي جراحي داخلي و اتاق عمل در اروميه راه‌اندازي شد.
 • مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان غربي:

  30 درصد مدارس آذربايجان غربي تخريبي است
  1395/06/15
  مدير کل آموزش و پرورش آذربايجان غربي گفت: 30 درصد مدارس استان آذربايجان غربي تخريبي است و نياز به بازسازي دارد.
 • ساحت فرهنگي آذربايجان غربي در رخوت کامل

  ساحت فرهنگي آذربايجان غربي در رخوت کامل
  1395/06/07
  گروه فرهنگي: خوشدلي و خوش باشي مديريت و مديران فرهنگي استان و اروميه را به حساب چه کسي و کجا بگذاريم که مثلاً فرهنگي هستند و فرهنگ انديش! خدا به دادمان برسد!
 • دوچرخه سواري بانوان يک تير و چند نشان

  دوچرخه سواري بانوان يک تير و چند نشان
  1395/06/07
  گروه ورزشي: حكايت دوچرخه سواري بانوان مسئله اي شده دست آويز برخي از افراد كه به هر طريق ممکن چنگ مي اندازند تا دوچرخه سواري بانوان را در جامعه رواج دهند.
 • بهره‌برداري از آزمايشگاه تحقيقاتي مايکروويو در اروميه

  بهره‌برداري از آزمايشگاه تحقيقاتي مايکروويو در اروميه
  1395/06/07
  گروه خبر:رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اروميه از افتتاح و به‌کارگيري آزمايشگاه تحقيقاتي مايکروويو در اين شهرستان خبر داد.
 • 70درصدفارغ التحصيلان دانشگاه فني و حرفه اي وارد بازار کار مي شوند

  70درصدفارغ التحصيلان دانشگاه فني و حرفه اي وارد بازار کار مي شوند
  1395/06/07
  گروه خبر:رئيس دانشگاه فني و حرفه اي کشور گفت: دانشگاه هاي فني و حرفه اي تقاضا محور بوده و 70 درصد فارغ التحصيلان آن وارد بازار کار مي شوند.
 • قهرمانان ورزشي استخدام رسمي مي‌شوند

  قهرمانان ورزشي استخدام رسمي مي‌شوند
  1395/06/07
  گروه خبر: معاون وزير ورزش و جوانان گفت: تمام قهرمانان ورزشي در کشور بدون شرکت در آزمون استخدامي و گزينش‌هاي تخصصي، استخدام دستگاه‌هاي دولتي مي‌شوند.
 • آيين افتتاحيه مسابقات بين المللي کاراته اروميه برگزار شد

  آيين افتتاحيه مسابقات بين المللي کاراته اروميه برگزار شد
  1395/06/01
  گروه خبر:آيين افتتاحيه دوازدهمين دوره مسابقات بين المللي کاراته جام وحدت و دوستي در اروميه آغاز شد.
 • 310 فضاي آموزشي در زنجان استاندارد سازي شده است

  310 فضاي آموزشي در زنجان استاندارد سازي شده است
  1395/05/31
  گروه خبر:مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان زنجان گفت:اجراي طرح نصب سيستم گرمايشي استاندارداز سال 91 شروع شده وطي اين بازه زماني تاکنون 310 فضاي آموزشي در زنجان استاندارد سازي شده است.
 • مربيان تيم هاي ملي از وضعيت اقتصادي مناسبي برخوردار نيستند

  مربيان تيم هاي ملي از وضعيت اقتصادي مناسبي برخوردار نيستند
  1395/05/31
  گروه ورزشي:سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان کاراته ايران گفت: متاسفانه در حال حاضر مربيان تيم هاي ملي ورزشي از وضعيت اقتصادي مناسب و مطلوب برخوردار نيستند.
 • برخي از مدارس غير انتفاعي آذربايجان غربي از استحکام و شرايط مناسبي برخوردار نيستند

  برخي از مدارس غير انتفاعي آذربايجان غربي از استحکام و شرايط مناسبي برخوردار نيستند
  1395/05/31
  گروه خبر:استاندار آذربايجان غربي بر مقاوم سازي مدارس بويژه مدارس غير انتفاعي تاکيد کرد.
 • هدايتي که به انتخاب اجباري مدرسه دانش آموزان ختم مي‌شود

  هدايتي که به انتخاب اجباري مدرسه دانش آموزان ختم مي‌شود
  1395/05/24
  گروه فرهنگي: روند هدايت تحصيلي و تعيين سقف امتياز منطقه‌اي سبب شده است تا دانش آموزان براي آنکه وارد رشته دلخواه خود شوند بايد در مدارسي که ظرفيت در آنها تعيين شده است ادامه تحصيل دهند که گاهي اين روند سبب شده است تا مدارسي که در منطقه سکونت دانش آموز است از پذيرش دانش آموزان به دليل نبود ظرفيت سرباز زنند.
 • نبايد اشتباهات رسانه‌ها را در فضاي مجازي دامن زد

  نبايد اشتباهات رسانه‌ها را در فضاي مجازي دامن زد
  1395/05/24
  گروه خبر: مديرکل صدا و سيماي مرکز آذربايجان‌شرقي گفت: رسانه ملي در کنار رسانه‌هاي استاني است‌ ‌و هيچ وقت خودمان را از مطبوعات بالاتر نديده‌ايم.
 • فضاهاي و زير ساخت هاي ورزشي در زنجان توسعه مي_يابد

  فضاهاي و زير ساخت هاي ورزشي در زنجان توسعه مي_يابد
  1395/05/24
  گروه خبر:مدير کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: امسال اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان بيشتر به توسعه فضاي ورزشي و زير ساخت ها تاکيد دارد و برنامه ريزي لازم را در اين زمينه صورت داده است.
 • يم فوتبال آبي‌پوشان در چند پست حساس و مهم نياز به تقويت و ترميم واقعي دارد

  يم فوتبال آبي‌پوشان در چند پست حساس و مهم نياز به تقويت و ترميم واقعي دارد
  1395/05/24
  گروه ورزشي:مربي و کارشناس فوتبال اردبيل گفت: تيم فوتبال آبي‌پوشان در چند پست حساس و مهم نياز به تقويت و ترميم واقعي دارد که اميدواريم تا آغاز بازي‌هاي ليگ دسته دو بتوانند در رفع آن موفق عمل کنند.
 • اقتصاد مقاومتي کجاي ورزش واليبال قرار دارد

  اقتصاد مقاومتي کجاي ورزش واليبال قرار دارد
  1395/05/17
  گروه ورزشي: بسياري هزينه کرد باشگاه‌ها را معطوف به شرايط اقتصادي جامعه مي‌دانند اما آيا واقعاً ورزش ما و دريافتي بازيکنان و مربيان منطبق با شرايط اقتصادي جامعه است؟!
 • خطاي استراتژيک يالثارات

  خطاي استراتژيک يالثارات
  1395/05/17
  گروه فرهنگي:افکار عمومي جامعه از اهانت بيزار است و نقد هر چقدر هم صحيح باشد و توانسته باشد پلشتي ها را آشکار سازد، قرباني اهانتي مي شود که منتقد براي نقد خود برگزيده است و جامعه ديگر گوشي براي شنيدن اينچنين نقدها نخواهد داشت
 • راه‌اندازي موزه مطبوعات در خانه حريري تبريز

  راه‌اندازي موزه مطبوعات در خانه حريري تبريز
  1395/05/17
  گروه خبر: معاون سياسي استاندار آذربايجان‌شرقي بر تسريع در راه‌اندازي موزه مطبوعات، چاپ و نقاشي در خانه حريري تبريز تاکيد کرد.
 • سهم اردبيل در المپيک هيچ

  سهم اردبيل در المپيک هيچ
  1395/05/17
  گروه گزارش: در آستانه المپيک ريو و در يک افسوس ديگر براي ورزش اردبيل بايد اعلام کرد که سهم اين استان در المپيک ريو هيچ هيچ است.
 • مديرکل تبليغات اسلامي زنجان:

  مدارس صدرا در زنجان توسعه مي يابد
  1395/04/27
  گروه خبر: مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان از توسعه مدارس صدرا طي سالجاري در استان زنجان خبر داد.
 • معاون فرهنگي منطقه آزاد ماکو:

  همايش بين‌المللي صخره‌نوردي در منطقه آزاد ماکو برگزار مي‌شود
  1395/04/27
  گروه خبر: معاون فرهنگي و اجتماعي منطقه آزاد تجاري صنعتي ماکو گفت: دومين همايش بين‌المللي صخره‌نوردي نيمه نخست شهريور ماه در ?? مسير منطقه آزاد ماکو برگزار مي‌شود.
 • معاون رئيس‌جمهور:

  تبريز به پايتخت گردشگري مسلمانان تبديل مي‌شود
  1395/04/27
  گروه خبر: معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اينکه تبريز به پايتخت گردشگري مسلمانان تبديل مي‌شود گفت: ايران بهشت گردشگران مسلمان مي‌شود.
 • گزارش//

  از بازگشت آقاي گل تا ظهور يک پديده
  1395/04/27
  گروه گزارش: تيم تراکتورسازي که خود را براي حضوري قدرتمند در شانزدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي کشور جام خليج فارس آماده مي‌کند، از چندي پيش نسبت به جذب بازيکنان مورد نظر امير قلعه‌نويي اقدام کرده و در اين راه نيز عملکرد موفقي داشته است.
 • تاکسي سواري در خيابان هاي تبريز با طعم کتابخواني

  تاکسي سواري در خيابان هاي تبريز با طعم کتابخواني
  1395/04/27
  گروه گزارش: يک راننده تاکسي خوش ذوق و کتاب دوست تبريزي با هزينه شخصي کتابخانه_اي کوچک در خودروي خود ايجاد کرده تا از مسافرانش با غذاي فرهنگي پذيرايي کند.
 • معاون امور ورزشي اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان_شرقي:

  حقوق پرويز هادي تضييع شد
  1395/04/20
  گروه خبر: معاون امور ورزشي اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي در اعتراض به عملکرد فدراسيون کشتي گفت: در اين ميان حق و حقوق پرويز هادي کشتي گير آذربايجاني تضييع شد.
 • گزارش//

  سيامند رحمان رکورد جهاني وزنه‌برداري را 9 کيلوگرم جابه‌جا کرد
  1395/04/20
  گروه گزارش: سيامند رحمان رکورد دار وزنه برداري پارالمپيک در اردوي تمريني اروميه رکورد جهان را 9کيلوگرم جابه‌جا کرد.
 • مجوزي که به شوک مطبوعات اردبيل تبديل شد

  مجوزي که به شوک مطبوعات اردبيل تبديل شد
  1395/04/20
  گروه گزارش: لغو امتياز 30 نشريه در اردبيل طي هفته‌هاي گذشته به شوک فضاي مطبوعاتي اين استان تبديل‌شده است. اتفاقي که نشان مي‌دهد برخي نشريات بي‌توجه به تقويت حضور حرفه‌اي هستند. اشاره به تعداد نشريات لغو امتياز شده اردبيل در خبري که روي صفحه خبرگزاري‌ها رفت کافي بود تا التهابي در فضاي مجازي و در بين فعالان رسانه‌ايجاد شود.
 • معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي:

  25 کشور در جام پاراگلايدر اروميه شرکت مي کنند
  1395/04/14
  گروه خبر: معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: امسال خلباناني از 25 کشور در مسابقه هاي بين المللي پاراگلايدر جام سيلواناي کوه خليل اروميه شرکت مي کنند.
 • نماينده ولي فقيه در آذربايجان_شرقي:

  هنر و فرهنگ بايد در استخدام دين مبين اسلام باشد
  1395/04/14
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز گفت: هنر و فرهنگ بايد در استخدام دين مبين اسلام باشد .
 • مديرکل ورزش و جوانان زنجان:

  ورزش اسکيت استان زنجان در شرايط مناسبي قرار ندارد
  1395/04/14
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: اسکيت استان زنجان هم‌اکنون در شرايط مناسبي قرار ندارد و لازم است براي رساندن آن به جايگاه خوب تلاش شود.
 • در گفتگو با عصر آذربايجان//

  لژيونر شدن بزرگترين آرزويم است
  1395/04/14
  گروه گزارش: واليباليست تيم ملي جوانان گفت: حضور در تيم ملي بزرگسالان و بعد لژيونر شدن بزرگترين آرزويم است.
 • مدير کل تبليغات اسلامي زنجان:

  هيئت هاي مذهبي در مناطق آسيب پذير زنجان حمايت ويژه مي شوند
  1395/04/06
  گروه خبر: مدير کل تبليغات اسلامي استان زنجان گفت: طي سالجاري سازمان تبليغات اسلامي استان زنجان از هيئت هاي مذهبي در مناطق آسيب پذير حمايت ويژه مي کند.
 • ملي‌پوش دوچرخه سواري استقامت:

  شانس خوبي براي حضور در المپيک ريو دارم
  1395/04/06
  گروه خبر: آروين معظمي گودرزي در مورد شرايط آمادگي‌اش براي حضور در اردوي نهايي تيم ملي دوچرخه‌سواري اظهار داشت: بعد از مسابقات سختي که پشت سر گذاشتيم، يکي، دو هفته‌اي استراحت داشتيم و قرار است به اردوي اردبيل برويم.
 • مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان غربي:

  اروميه صاحب اولين کمپ ورزشي مدرن کشور خواهد شد
  1395/04/06
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: اروميه صاحب نخستين کمپ ورزشي مدرن کشور خواهد شد.
 • پا به پاي بازي‌هاي بومي آذربايجان

  پا به پاي بازي‌هاي بومي آذربايجان
  1395/04/06
  گروه گزارش: در کشورمان ايران عزيز نزديک 500 نوع بازي سنتي و محلي وجود داشته و داردکه به نظر مي‌رسد در حال حاضر برخي از اين نوع بازي‌ها با گذشت زمان، زندگي ماشيني و تغيير شيوه‌هاي سبک زندگي، کودکان نوجوانان، جوانان و به ويژه نسل امروز اکثر اين بازي‌ها را فراموش کرده‌اند.
 • مدير کل امور فرهنگي استانداري آذربايجان_غربي:

  مسئولان غني سازي اوقات فراغت مناطق محروم را جدي بگيرند
  1395/03/30
  گروه خبر: مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استاندار آذربايجان غربي گفت: مسئولان سازمان هاي مرتبط با امور جوانان بايد غني سازي اوقات فراغت در حوزه شهري، مناطق روستايي و مناطق دوره افتاده و محروم استان را جدي بگيرند و براي آن برنامه ريزي کنند.
 • توريسم ورزش در قفس کمبود زيرساخت

  توريسم ورزش در قفس کمبود زيرساخت
  1395/03/30
  گروه ورزشي: با وجود اينکه مقوله گردشگري يکي از محورهاي توسعه استان اردبيل و تقريباً تمامي شهرستان‌هاي 10 گانه آن محسوب مي‌شود، مدت‌زمان زيادي سپري شد تا مفهوم توريسم ورزش در ذهن مديران حلاجي و تثبيت شود.
 • کمبود مخاطب عارضه فرهنگي هنر هفتم

  کمبود مخاطب عارضه فرهنگي هنر هفتم
  1395/03/30
  گروه خبر: سينماي ايران پس از طي يک دهه دوره رخوت، از سال گذشته وارد مرحله پوست اندازي مبتني بر خلاقيت بازيگران و کارگردانان شد و فرصت خودنمايي در عرصه هاي جهاني را پيدا کرد.
 • گزارش//

  ورود ممنوع ندارها به پيش دبستاني
  1395/03/30
  گروه گزارش: نگاهشان که مي_کني، اميد در دلت جوانه مي زند. گويي خودت را در قاب چهره اي جديد دوباره به نظاره مي نشيني، که محکم دستان مادرت را در حياط مدرسه گرفته بودي و منتظر رفتن به کلاس درس بودي. . و چه تلخ است حکايت بچه هاي امروزي که به اجبار، قبل از ياد گرفتن الفباي فارسي روايت دارا و ندار را از همان روزهاي اول مدرسه از بر مي کنند.
 • مدير کل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي :

  مرزبندي بين دوست و دشمن اصلي ترين خط فکري امام و وظيفه ماست
  1395/03/23
  گروه خبر: مرزبندي بين دوست ودشمن اصلي_ترين خط فکري امام راحل بود.
 • مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان :

  دستگاه‌هاي دولتي هيچ اختياري براي ورود به ورزش حرفه‌اي ندارد
  1395/03/23
  گروه خبر: در سال 93، 19 سمن جوان در استان زنجان وجود داشته است که اين تعداد تا به امروز افزايش پيدا کرده است.
 • معاون فرهنگي و گردشگري منطقه آزاد ارس خبرداد

  اجراي طرح ريشه کني بي سوادي در محدوده متصل منطقه آزاد ارس
  1395/03/23
  گروه خبر:معاون فرهنگي اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس از اجراي طرح ريشه کني بي سوادي براي رده سني زير 50 سال در محدوده متصل منطقه آزاد ارس / جلفا/ خبر داد.
 • ازقهرماني در ليگ برتر تا سقوط به دسته پايين‌تر

  ازقهرماني در ليگ برتر تا سقوط به دسته پايين‌تر
  1395/03/23
  گروه ورزشي: در سوابق مديريتي مديرعامل جديد باشگاه تراکتورسازي تبريز قهرماني با پاس در ليگ برتر و همچنين سقوط با استيل آذين به دسته پايين‌تر در اين رقابت‌‎ها ديده مي‌شود.
 • توفيق حضور و ترنم نغمه هاي عارفانه در رمضاني ديگر

  توفيق حضور و ترنم نغمه هاي عارفانه در رمضاني ديگر
  1395/03/23
  گروه گزارش: رمضان ماه نزول قرآن خودسازي و رستگاري است؛ هنگامه اي ارزشمند که مومنان و پرهيزگاران با روزه داري و شب زنده داري به تزکيه روح و جسم مي پردازند و با زمزمه دعا و استغفار در لحظه هاي زيباي سحر و افطار از سفره بي انتهاي رحمت پرودگار توشه اي را براي سعادت دنيا و آخرتشان برمي_دارند.
 • رمز انتخاب آذربايجان شرقي به عنوان پايلوت اقتصاد مقاومتي

  رمز انتخاب آذربايجان شرقي به عنوان پايلوت اقتصاد مقاومتي
  1395/03/23
  گروه گزارش: بيست وششم ارديبهشت ماه امسال بود که وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از انتخاب آذربايجان شرقي به عنوان پايلوت اجراي اقتصادمقاومتي به همراه استانهاي کرمان و لرستان خبر داد، آما انچه که پس از اين اتفاق در افکار عمومي نقش بست، چرايي و شاخص هاي مدنظر دولت در اين انتخاب بود.
 • رئيس فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين:

  حمايت بخش خصوصي از ورزش معلولين کمتر از رشته هاي ديگر است
  1395/03/16
  گروه خبر: رئيس فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين حمايت بخش خصوصي از ورزش معلولين راکمتر از رشته هاي ديگر عنوان کردو گفت: بخش خصوصي سالانه چهارميليارد تومان در ليگ سرمايه گذاري مي کند.
 • مديرکل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي خبر داد:

  ثبت 34 وقف جديد در آذربايجان غربي
  1395/03/16
 • رئيس حوزه هنري اردبيل:

  هنرمندان در قبال تبيين آرمان‌هاي شهداي مدافع حرم تعهد دارند
  1395/03/16
  گروه خبر: رئيس حوزه هنري استان اردبيل با اشاره به ايثارگري‌ها و فداکاري‌هاي شهداي مدافع حرم گفت: هنرمندان در قبال تبيين و ترويج ارزش‌ها و آرمان‌هاي اين شهدا تعهد و وظيفه دارند
 • تمايل قلعه نويي و تعلل مديران باشگاه تراکتورسازي

  تمايل قلعه نويي و تعلل مديران باشگاه تراکتورسازي
  1395/03/16
  گروه ورزشي: در حالي که امير قلعه نويي براي ادامه همکاري با باشگاه تراکتورسازي ابراز تمايل کرده است، تعلل مديران باشگاه براي تعيين تکليف وضعيت نيمکت مربيگري اين تيم موجب نگراني خيل عظيم هواداران تيم اول شهر تبريز شده است.
 • گزارش//

  خطر نابودي بزرگترين سنگ فرش جهان در تبريز
  1395/03/16
  گروه فرهنگي: بزرگترين و اولين سنگ فرش جهان به عنوان نماد يکي از ميادين اصلي و تاريخي تبريز، به دليل بي توجهي در نگهداري و مراقبت از اين اثر بي همتا، در حال نابودي است که اين امر هشداري اساسي به مسئولان شهري تبريز است.
 • جوانترين بيگلربيگي اروميه ،امامقلي خان افشار

  جوانترين بيگلربيگي اروميه ،امامقلي خان افشار
  1395/03/16
  گروه تاريخي: بعد از فوت رضا قليخان بيگلر بيگي رؤساي افشار اروميه نامه اي به دربار کريم خان وکيل نوشته و تقاضاي مرخصي امامقليخان پسر ارشد رضا قليخان را نمودند که به همراه دو برادرانش محمد قليخان و قاسمخان در شيراز به حکم وکيل زند محبوس بودند.
 • قهرماني تيم دوچرخه‌سواري شهرداري تبريز در آسيا مايه افتخار است

  قهرماني تيم دوچرخه‌سواري شهرداري تبريز در آسيا مايه افتخار است
  1395/03/09
  گروه خبر: رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز گفت: کسب مقام قهرماني در تور دوچرخه‌سواري ايران آذربايجان و همچنين مسابقات آسيايي توسط تيم دوچرخه‌سواري شهرداري مايه افتخار شهرداري و هر شهروند تبريزي است.
 • استان زنجان افتخارات زيادي در حوزه ورزش کسب کرده است

  استان زنجان افتخارات زيادي در حوزه ورزش کسب کرده است
  1395/03/09
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: سال‌هاي 93 و 94 سال مالي بسيار سختي براي ورزش و جوانان استان بود ولي با اين‌وجود افتخارات ورزشي زيادي طي اين سال‌ها توسط ورزشکاران زنجاني کسب شد.
 • وداع تلخ تراکتورسازي با ليگ قهرمانان آسيا

  تبريز درحسرت يک گل سوخت
  1395/03/09
  گروه ورزشي: تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز که ديدار رفت برابر النصر امارات را با شکستي سنگين پشت سرگذاشته بود با وجود پيروزي در ديدار برگشت از گردونه مسابقات ليگ قهرمانان آسيا حذف شد.
 • آثار تاريخي اردبيل در خاک اعتبار

  آثار تاريخي اردبيل در خاک اعتبار
  1395/03/09
  گروه فرهنگي: اردبيل – با وجود شناسايي پتانسيل‌هاي مختلف گردشگري، سرعت لاک‌پشتي توسعه گردشگري اردبيل موجب شده است اين روزها برنامه ريزان به زمينه‌هاي کمتر شناخته شده توجه نشان دهند. استان اردبيل هر چند طي سال‌هاي اخير توانسته است در کسب جايگاهي براي گردشگري خود نقش ايفا کند، به اعتقاد کارشناسان تجربه‌هاي متعدد سفر گردشگران به دليل اينکه متناسب با انتظارات نبوده، نشان مي‌دهد هنوز نيازمندي‌هاي عمده‌اي در خصوص برنامه‌ريزي گردشگري استان وجود دارد. بي‌استفاده ماندن ظرفيت‌هاي متعدد گردشگري به ويژه در شهرستان‌ها، شهرها و روستاها، معرفي نشدن صنايع‌دستي در بازار جهاني و ناتواني در کسب جايگاه مطلوب در مقايسه با ساير استان‌ها و وضعيت نامساعد بسياري از مواريث تاريخي و باستاني همواره محل سؤال از مديران ميراث فرهنگي استان بوده است.
 • ضرورت تلاش براي توانمندسازي سمن‌هاي فعال در اروميه

  ضرورت تلاش براي توانمندسازي سمن‌هاي فعال در اروميه
  1395/03/01
  گروه خبر:رئيس اداره ورزش و جوانان اروميه گفت: بايد براي حمايت از سمن‌هاي فعال در اروميه و توانمندي آنها اهتمام کرد.
 • صنايع شهر زنجان بايد با ورزش آشتي کنند

  صنايع شهر زنجان بايد با ورزش آشتي کنند
  1395/03/01
  گروه ورزشي:زنجانيها همواره ثابت کرده اند که اگر آب ببينند شنا گران قابلي هستند، پس مالکان محترم کارخانجات زنجان بياييد و با حمايت خود از ورزش زنجان، هم منجر به کاهش آمار اعتياد در اين شهر شوند تا هم نام کارخانه خود را در کشور مطرح کنند و هم در قلب مردم زنجان جاي بگيرند.
 • گزارش

  مسير خوشبختي، ديگر از دانشگاه نمي گذرد
  1395/03/01
  گروه فرهنگي:هم چنان، گروهي که در دانشگاه هاي معتبر، به تحصيل مشغول بوده اند،به دليل رقابتي بودن بازار کار،و داشتن مهارت و توانايي بيشتر آنان، و هم چنين تمايل بازار براي جذب اين افراد، وارد بازار کار شده، و گروهي که تنها به داشتن مدرک از دانشگاه هاي درجه دو و سه، دل خوش کرده اند، پس از پايان دوران تحصيل، با اين حقيقت تلخ مواجه مي_شوند که فرصت شغلي براي استفاده از مدرک تحصيلي نخواهند داشت.
 • نيم نگاهي به اوضاع ناگوار بناهاي تاريخي اروميه

  نيم نگاهي به اوضاع ناگوار بناهاي تاريخي اروميه
  1395/03/01
  گروه تاريخي: امروز بناهاي تاريخي اروميه در وضعيت مناسبي به سر نمي برند و با توجه به روند موجود از ابتداي سال جاري اگر روال به همين شکل ادامه پيدا کند تا پايان سال بايد منتظر از دست رفتن بسياري از اين ظرفيت هاي بالقوه اقتصادي و سرمايه هاي فرهنگي کشور باشيم.
 • استاندار آذربايجان شرقي:

  مناطق ويژه علم و فناوري پلي بين دانشگاه و بخش خصوصي هستند
  1395/02/27
  گروه خبر: استاندار آذربايجان شرقي از مناطق ويژه علم و فناوري به عنوان پلي بين دانشگاه و بخش خصوصي ياد کرد.
 • خصوصي سازي"، در کمين نظام آموزشي کشور

  خصوصي سازي"، در کمين نظام آموزشي کشور
  1395/02/19
  گروه فرهنگي:" اولين گام هاي خصوصي سازي آموزش و پرورش همزمان با روي کار آمدن دولت سازندگي، با تاسيس "مدارس غيرانتفاعي" برداشته شد. حال دولت يازدهم خصوصي سازي اين حوزه را در امتداد همان سياست ها، پيگيري مي کند.
 • بنياد نخبگان استعدادهاي برتر استان زنجان را شناسايي مي‌کند

  بنياد نخبگان استعدادهاي برتر استان زنجان را شناسايي مي‌کند
  1395/02/19
  گروه خبر:رئيس بنياد نخبگان استان زنجان گفت: اين بنياد در تلاش است تا در راستاي حرکت در مسير اهداف تبيين شده بنياد نخبگان ملي در اجتماعات مختلف، نخبگان و صاحبان استعدادهاي برتر استان زنجان را شناسايي و توانمند کند.
 • تحصيل دانش‌آموزان در رشته‌هاي نظري سهميه‌بندي مي‌شود

  تحصيل دانش‌آموزان در رشته‌هاي نظري سهميه‌بندي مي‌شود
  1395/02/19
  گروه خبر: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: با توجه به گرايش بيش از حد دانش‌آموزان به رشته تجربي در توسعه متوازن رشته‌ها سهميه‌بندي در مناطق، نواحي و مدارس براي هدايت تحصيلي دانش‌آموزان اعمال مي‌شود.
 • افتخارآفريني قهرمان پرتاب چکش آذربايجان غربي در مجارستان

  افتخارآفريني قهرمان پرتاب چکش آذربايجان غربي در مجارستان
  1395/02/19
  گروه خبر: رئيس هيأت دو و ميداني آذربايجان غربي از افتخارآفريني »کاوه موسوي« قهرمان پرتاب چکش استان در مسابقات مجارستان خبر داد.
 • استفاده از ظرفيت‌ دانشگاهيان براي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي فاخر

  استفاده از ظرفيت‌ دانشگاهيان براي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي فاخر
  1395/02/13
  گروه فرهنگي:استفاده از ظرفيت‌ نهفته در بين جامعه دانشگاهي بايد براي توليد و طراحي فعاليت‌هاي فرهنگي به بهترين شکل مورد توجه قرار گيرد و از ايده‌هاي دانشجويان استفاده شود.
 • هواداران تراکتورسازي قضاوت ناحقي درباره من داشتند

  هواداران تراکتورسازي قضاوت ناحقي درباره من داشتند
  1395/02/13
  گروه ورزشي: سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز عنوان کرد که پرشورها در سه سال اخير قضاوت ناحقي درباره او داشتند.
 • طرح تحول آموزش و پرورش اردبيل در 5 محور تهيه شده است

  طرح تحول آموزش و پرورش اردبيل در 5 محور تهيه شده است
  1395/02/13
  گروه خبر: مديرکل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: طرح تحول آموزش و پرورش استان اردبيل در پنج محور تهيه و تدارک ديده شده که از ابتداي امسال اين برنامه‌ها در حال اجرا هستند.
 • لزوم توجه به وضعيت معيشت فرهنگيان آذربايجان غربي

  لزوم توجه به وضعيت معيشت فرهنگيان آذربايجان غربي
  1395/02/13
  گروه خبر:امام جمعه شاهين‌دژ بر ضرورت تلاش مسئولان براي تامين معيشت معلمان آذربايجان غربي تاکيد کرد.
 • شخصيت‌هاي ورزشي بايد ماندگار شوند

  شخصيت‌هاي ورزشي بايد ماندگار شوند
  1395/02/13
  گروه خبر: معاون پارلماني و حقوقي وزارت ورزش و جوانان با بيان اينکه راه‌اندازي موزه ورزش در استان زنجان بايد الگويي براي سطح کشور باشد، گفت: شخصيت‌هاي ورزشي بايد ماندگار شوند.
 • طمع دلالان به ذخيره فرهنگي و کتب تاريخي اردبيل

  طمع دلالان به ذخيره فرهنگي و کتب تاريخي اردبيل
  1395/02/13
  گروه تاريخي: نبود برنامه منسجم جمع‌آوري کتب کمياب، موجب شده است دلالان شهرهاي ديگر براي کتب موجود در دست مجموعه‌داران شخصي اردبيل دندان‌تيز کرده و به قيمت نازل آن ها را از استان خارج کنند.
 • لزوم تقويت فعاليت‌هاي ديني براي مقابله با تهاجم فرهنگي

  لزوم تقويت فعاليت‌هاي ديني براي مقابله با تهاجم فرهنگي
  1395/02/05
  گروه فرهنگي: مسئول دبيرخانه نظارت بر کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد آذربايجان غربي بر ضرورت تقويت فعاليت‌هاي ديني براي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمنان تاکيد کرد.
 • سياست عربستاني زير چرخ تراکتور ايراني

  سياست عربستاني زير چرخ تراکتور ايراني
  1395/02/05
  گروه ورزشي:هفته پنجم مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در حالي آغاز شد که عربستاني ها با ده ها دوز و کلک! سياست را وارد مستطيل سبز کردند و با اعمال فشار دلاري بر کنفدراسيون فوتبال آسيا شهرهاي ايران را براي برگزاري مسابقات فوتبال تيم هاي خود امن ندانستند و رويارويي با باشگا ه هاي ايراني را به کشور ثالث کشاندند.
 • مسابقات فوتبال ساحلي در آذربايجان غربي برگزار مي‌شود

  مسابقات فوتبال ساحلي در آذربايجان غربي برگزار مي‌شود
  1395/02/05
  گروه خبر: رئيس دپارتمان فوتبال ساحلي آذربايجان غربي گفت: براي نخستين‌بار مسابقات فوتبال ساحلي در آذربايجان غربي برگزار مي‌شود.
 • آماده ميزباني از تمام مسابقات بين‌المللي در آذربايجان غربي هستيم

  آماده ميزباني از تمام مسابقات بين‌المللي در آذربايجان غربي هستيم
  1395/01/29
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: آمادگي ميزباني از تمام مسابقات بين‌المللي در آذربايجان غربي را داريم.
 • حضور 700 نفر در آزمون ورودي حوزه‌هاي علميه برادران آذربايجان غربي

  حضور 700 نفر در آزمون ورودي حوزه‌هاي علميه برادران آذربايجان غربي
  1395/01/29
  گروه فرهنگي:همزمان با سراسر کشور، 700 نفر از علاقمندان به حضور در حوزه‎هاي علميه برادران آذربايجان غربي، در مصلاي اروميه به رقابت پرداختند.
 • 4 دانش‌آموز زنجاني به مرحله دوم المپياد سلول‌هاي بنيادي راه يافتند

  4 دانش‌آموز زنجاني به مرحله دوم المپياد سلول‌هاي بنيادي راه يافتند
  1395/01/29
  گروه خبر:رئيس اداره استعدادهاي درخشان اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان از راهيابي چهار دانش‌آموز زنجاني به مرحله دوم المپياد سلول‌هاي بنيادي خبر داد.
 • آمادگي دانشگاه اروميه براي همکاري علمي با دانشگاه‌هاي معتبر دنيا

  آمادگي دانشگاه اروميه براي همکاري علمي با دانشگاه‌هاي معتبر دنيا
  1395/01/29
  گروه خبر: رئيس دانشگاه اروميه از آمادگي براي آغاز همکاري علمي و پژوهشي با دانشگاه‌هاي معتبر دنيا خبر داد.
 • واليبال ايران جزو 8 تيم تاپ دنيا

  واليبال ايران جزو 8 تيم تاپ دنيا
  1395/01/29
  گروه خبر:نائب رئيس فدراسيون واليبال گفت: قرار گرفتن در جمع هشت تيم تاپ دنيا براي واليبال جمهوري اسلامي ايران يک جايگاه و افتخار بزرگ است.
 • پروژه بزرگ ورزشي زنجان در سکوت ساخت و ساز

  پروژه بزرگ ورزشي زنجان در سکوت ساخت و ساز
  1395/01/22
  گروه ورزشي:استاديوم 15 هزار نفري زنجان جشن 10 سالگي احداث خود را مي‌گيرد، اما تا کنون با وجود پيگيري‌هاي زياد، باز هم براي افتتاح و تکميل شدن نيازمند مطالبه گري مسئولان ورزشي واستانداري زنجان است.
 • مراکز فرهنگي و ناشران براي نهادينه‌ شدن کتابخواني همت کنند

  مراکز فرهنگي و ناشران براي نهادينه‌ شدن کتابخواني همت کنند
  1395/01/22
  گروه خبر:رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي اروميه گفت: مراکز فرهنگي و ناشران براي نهادينه شدن فرهنگ کتابخواني بايد بيش از گذشته همت کنند.
 • مراکز نيکوکاري در ترويج فرهنگ اسلامي ظرفيت بالايي دارند

  مراکز نيکوکاري در ترويج فرهنگ اسلامي ظرفيت بالايي دارند
  1395/01/22
  گروه خبر: مدير فرهنگي و آموزش کميته‌ امداد استان اردبيل گفت: مراکز نيکوکاري داراي ظرفيت‌هاي عظيمي هستند که مي‌توان در جهت ترويج و تبليغ فرهنگ اسلامي و سبک زندگي ديني گام از اين مراکز بهره برد.
 • لزوم تعامل نهادها براي حمايت از استعدادهاي درخشان ورزشي

  لزوم تعامل نهادها براي حمايت از استعدادهاي درخشان ورزشي
  1395/01/22
  گروه خبر:رئيس هيئت دو و ميداني آذربايجان غربي گفت: بايد تعامل کافي بين نهادهاي مختلف براي حمايت از استعدادهاي درخشان در عرصه ورزش شکل گيرد.
 • امکانات خوبي در اردوي آمادگي اروميه فراهم است

  امکانات خوبي در اردوي آمادگي اروميه فراهم است
  1394/12/23
  گروه ورزشي: مدير تيم هاي ملي کبدي بانوان گفت: تمامي امکانات لازم جهت برگزاري سومين مرحله اردوي آمادگي ملي پوشان در شهر اروميه فراهم شده است.
 • کمک هر چه بيشتر خيرين آذربايجان غربي در امر مدرسه‌سازي

  کمک هر چه بيشتر خيرين آذربايجان غربي در امر مدرسه‌سازي
  1394/12/23
  گروه خبر: مديرکل نوسازي و تجهيز مدارس آذربايجان غربي خواستار کمک هر چه بيشتر خيرين اين استان در امر مدرسه‌سازي شد.
 • ارتقاي دانشگاه علوم پزشکي زنجان در بين دانشگاه‌هاي همطراز بي‌نظير است

  ارتقاي دانشگاه علوم پزشکي زنجان در بين دانشگاه‌هاي همطراز بي‌نظير است
  1394/12/23
  گروه خبر: رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با يادآوري رشد قابل توجه اين دانشگاه در مقايسه با ديگر دانشگاه‌هاي همطراز خود گفت: دانشگاه علوم پزشکي زنجان با 28 سال سابقه به لحاظ ارتقا رتبه نخست را دارد.
 • ناديده گرفتن امر تربيت بزرگ‌ترين خيانت به نسل آينده است

  ناديده گرفتن امر تربيت بزرگ‌ترين خيانت به نسل آينده است
  1394/12/16
  گروه خبر: معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: ناديده گرفتن اصول و مباني تربيتي در امر تعالي نسل آينده خيانتي آشکار است که آثار و تبعات زيان‌باري را به همراه دارد.
 • اجراي رتبه‌بندي مدارس از سال آينده

  اجراي رتبه‌بندي مدارس از سال آينده