عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • نقش رهبري در تامين و حفظ عزت ملت‌ها
  1398/07/21
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به نقش رهبري در تامين و حفظ عزت ملت‌ها، گفت: مراد از توسعه فرامرزي مقاومت، دخالت در امور کشورهاي ديگر نيست بلکه هدف روشنگري است. آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه اردبيل اظهار کرد: نقش رهبري در تأمين و حفظ عزت کشور و ملت و صيانت از انحراف در مسير بسيار خطير است. در اثر نبود رهبري، مصر انقلاب خود را از دست داد و مبتلا به يک شخص به‌نام سيسي شد که با کودتا سر کار آمد و مهر ابطال بر دموکراسي زد.
 • محورهای توسعه استان مبنای طرح‌های پژوهشی قرار گیرد
  1398/07/18
  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی استانداری اردبیل گفت: محورهای توسعه استان در بخش صنعت، گردشگری و کشاورزی باید در اولویت طرح‌های پژوهشی قرار گیرد تا توسعه متوازن، منطقی همراه با نوآوری‌های جدید روی دهد.
 • اقتدار و اعتماد عمومي شاخصه‌هاي اصلي نيروي انتظامي
  1398/07/14
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: نيروي انتظامي دو شاخصه اصلي آرماني بودن يعني اقتدار و اعتماد عمومي را دارا است.اگر امروز از ما مصداق عاملين به معروف و نهي از منکر را بخواهند، در صف اول نيروي انتظامي را نشان مي‌دهيم.
 • اقتصاد بوم‌گردي در روستاهاي اردبيل تقويت مي‌شود
  1398/07/14
  گروه سيري در استان ها: استاندار اردبيل گفت:روستاهاي برخي شهرستان‌هاي استان داراي استعداد بوم‌گردي بوده و بايد از اين زمينه در راستاي رونق گردشگري استفاده شود.
 • دشمن در صدد از بين بردن ادبيات مقاومت است
  1398/07/07
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: تمامي جنگ‌هاي نيابتي که در منطقه از سوي آمريکا اتفاق مي‌افتد براي مقابله با انقلاب اسلامي و از بين بردن ادبيات مقاومت است.
 • افزايش ماندگاري گردشگران در بقعه تاريخي شيخ صفي اردبيلي
  1398/07/01
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي استان اردبيل از افزايش ميانگين ماندگاري گردشگران در بقعه تاريخي شيخ صفي از 20 دقيقه به دو و نيم ساعت خبر داد.
 • اتصال خط ريلي اردبيل به جمهوري آذربايجان روي زمين مانده است
  1398/06/30
  گروه خبر: رئيس اتاق بازرگاني اردبيل گفت: اتصال خط ريلي استان اردبيل به جمهوري آذربايجان هنوز بر روي زمين مانده درحالي‌که کل اين خط ريلي در 3 کيلومتر و با هزينه طرف آذري انجام خواهد پذيرفت.
 • چشمه آب معدني سرد بيله‌دره
  1398/06/24
  گروه سيري در استان ها: چشمه آب معدني سرد بيله‌دره در سه كيلومتري شمال سرعين در دره‌اي واقع شده است كه از نقاط مختلف زمين خارج‌ مي‌شود. اطراف چشمه را رسوب‌هاي آبرفتي حاصل از تخريب و تجزيه سنگ‌هاي آذرين و سخت منطقه فرا گرفته است.
 • ریل‌گذاری ۱۱۷ کیلومتر از مسیر راه‌آهن در اردبیل با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء
  1398/06/23
  استاندار اردبیل از استقرار تجهیزات مورد نیاز برای ریل‌گذاری ۱۱۷ کیلومتر از مسیر راه‌آهن تا زمان سفر رئیس جمهور به استان خبر داد.
 • احداث اولین مرکز بازی‌های کابلی و هیجانی کشور در مشگین شهر
  1398/06/21
  پروژه گردشگری و تفریحی آدرلند به مساحت ۱۵ هکتار در روستای جبدرق مشگین شهر احداث می‌شود.
 • چشمه قينرجه داغ ترين چشمه آبگرم جهان
  1398/06/17
  گروه سيري در استان ها: چشمه قينرجه داغ ترين چشمه آبگرم جهان در جنوب غربى مشگين‌شهر و به فاصله تقريبى 22 کيلومترى آن واقع شده است.
 • راه اندازي موزه محرم نياز فراموش شده اردبيل
  1398/06/17
  گروه تاريخي: موزه محرم، نياز فراموش شده اردبيل به منظور نگهداري و نمايش دائمي اسناد و نمادهاي عزاداري اين ديار است که تنها هنگام عزاداري ماه محرم در محلات به کار گرفته مي شوند و باقي روزهاي سال، در عَلَم خانه‌ها و انبارهاي حسينيه و مساجد نگهداري مي شود.
 •  

  مشکلات نهایی مسکن‌مهر اردبیل برطرف می‌شود
  1398/06/16
  معاون راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با توجه به اتمام پروژه مسکن مهر در آینده ای نزدیک مشکلات نهایی این پروژه برطرف می‌شود که در این راستا مسئولان ذی‌ربط باید نهایت همکاری را داشته باشند.
 • برخورد قاطع قوه قضائيه با اربابان قدرت و ثروت
  1398/06/10
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: قوه قضائيه با صلابت تمام و قاطعيت تاريخي و با بي‌رحمي استثنائي بدون توجه به لابي‌گري‌ها و سفارشات و بدون توجه به هاي و هوي، حق ملت را از حلقوم اربابان قدرت و ثروت بيرون بکشيد.
 • خانه ارشادي
  1398/06/10
  گروه سيري در استان ها: اين بنا که در يکي از محلات بافت قديمي شهر بنام اوچ دکان واقع شده است از بدو احداث داراي كاربري مسكوني بوده است و از نظر تزئينات معماري و سبك ساخت، يكي از بناهاي زيباي شهر اردبيل است كه در اواخر دوره قاجار ساخته شده است.
 • برخورد جدی با متصرفان اراضی ملی در اردبیل
  1398/06/07
  معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بهره‌برداری غیراصولی از منابع طبیعی در حال گسترش است و متاسفانه هر روز نیز وسعت آن در حال افزایش است.
 • ۱۲ خوشه صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود
  1398/05/30
  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: امسال راه‌اندازی ۱۲ خوشه صنعتی در شهرهای مختلف استان برنامه‌ریزی شده است.
 • کشت و صنعت به قیمت واقعی فروخته نشده است/دخالتی در عزل و نصب‌ها نداریم
  1398/05/19
  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در فرروش کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی قیمت واقعی توجهی نشده و مشکل معارضین نیز حل نشده است.
 • دولت سريعاً مشکل معارضين کشت و صنعت را رفع کند
  1398/05/13
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: در اين چهل سال تمام دولت‌هاي آمريکا از دست ايران ذله شده‌اند اما ترامپ ذليل‌تر شده است و اين از برکات انقلاب اسلامي و مقاومت ملت بزرگ ما است، دولت آمريکا در برابر ايران هر چقدر بيشتر تکان بخورد ميخ ذلت و ناکامي بيشتر در بدن آن‌ها فرو خواهد رفت.
 • غار يخگان شگفتي طبيعت اردبيل
  1398/05/13
  گروه سيري در استان ها: غار يخگان از جاهاي ديدني خلخال در ارتفاع دو هزار و 400 کيلومتر از سطح دريا و در فاصله 77 کيلومتري از مرکز شهرستان خلخال در اردبيل قرار دارد. اين غار در مساحتي به وسعت 1100 هکتار قرار دارد و به‌خاطر داشتن خاصيت يخچالي در بخشي از غار به آن يخگان مي‌گويند.
 • خانه سيد هاشم ابراهيمي
  1398/04/30
  گروه سيري در استان ها: خانه تاريخي ابراهيمي که در اردبيل، ميدان سرچشمه، كوچه شهيدگاه و تقريبأ در مرکز شهر اردبيل قرار گرفته ،اين خانه متعلق به مرحوم سيد هاشم ابراهيمي بوده و درحال حاضر تحت مالكيت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل قرار دارد.
 • سرمایه‌گذاری در آبدرمانی‌های استان اردبیل افزایش می‌یابد
  1398/04/27
  استاندار اردبیل گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چشمه‌های آبدرمانی و مناطق گردشگری این استان بر اساس برنامه‌ریزی توسعه افزایش می‌یابد.
 • اولین خانه رفاه کودک و خانواده راه‌اندازی شد
  1398/04/26
  مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: همزمان با هفته بهزیستی اولین مرکز رفاه کودک و خانواده در اردبیل راه‌اندازی شد.
 • کمبود نقدينگي و سرمايه در گردش از مشکلات اصلي واحد‌هاي توليدي اردبيل است
  1398/04/25
  گروه گزارش: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل گفت: کمبود نقدينگي و سرمايه در گردش از مشکلات اصلي واحد‌هاي توليدي استان اردبيل است رامين صادقي اظهار کرد: با توجه به بررسي‌هاي کارشناسي انجام يافته از واحد‌هاي توليدي سطح استان اردبيل کمبود نقدينگي و سرمايه در گردش جزو اصلي‌ترين دغدغه‌هاي واحد‌هاي توليدي استان است.
 • احداث نخستين پرديس سينمايي اردبيل
  1398/04/24
  گروه گزارش: نخستين پرديس سينمايي استان اردبيل با امضاي تفاهم‌نامه ميان سازمان سينمايي کشور و شهرداري خلخال در اين شهر احداث مي‌شود.
 • دستگاه قضايي از ‌‌سرمايه‌گذاري‌هاي مشروع و قانوني در اردبيل حمايت مي‌کند
  1398/04/23
  گروه خبر: رئيس کل دادگستري استان اردبيل گفت: حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري‌هاي مشروع و قانوني در سطح استان از جمله برنامه‌ها و اولويت‌ها در اردبيل بوده که در دستور کار است. ناصر عتباتي در بازديد از پروژه‌هاي گردشگري و تفريحي اردبيل اظهار داشت: حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري‌هاي مشروع و قانوني در سطح استان از جمله برنامه‌ها و اولويت‌ها در اردبيل بوده که در اين زمينه اقدامات و پيگيري‌هاي لازم را انجام خواهيم داد.
 • چشمه قينرجه داغ ترين چشمه آبگرم جهان
  1398/04/23
  گروه سيري در استان ها: چشمه قينرجه داغ ترين چشمه آبگرم جهان در جنوب غربى مشگين‌شهر و به فاصله تقريبى 22 کيلومترى آن واقع شده است و در ارتفاع 1240 متري دامنه شمالي سبلان در مجاورت چهار چشمه معدني ديگر قرار دارد.
 • نقره داغ مستاجران با اجاره بهای نجومی
  1398/04/19
  در روزهای پرتب و تاب تابستان که بازار اجاره‌های مسکن اوج گرفته است سودجوئی و بی‌انصافی برخی از موجران در حق مستاجران نامهربانی‌هایی را رقم زده است که خود حکایت غریبی دارد.
 • دولت به ارکان اقتصاد مقاومتي اهتمام جدي کند
  1398/04/16
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به عملياتي کردن تدوين قانون شفافيت از سوي دولت و ارسال لايحه آن به مجلس گفت: از دولت محترم مي‌خواهيم به بقيه ارکان اقتصاد مقاومتي نيز اهتمام داشته باشد.
 • ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه‌آهن میانه - اردبیل اختصاص یافت
  1398/04/15
  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن اعتبار امسال پروژه راه‌آهن میانه-اردبیل را ۱۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:‌ با توجه به قانون ماده ۵۶ و فاینانس داخلی این پروژه، ۲۵۰ میلیارد تومان از محل سایر منابع نیز به این پروژه تخصیص می‌یابد.
 • ۲۲ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم اردبیل اجرا می‌شود
  1398/04/13
  مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: با کمک قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه استان ۲۲ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم اردبیل اجرا می‌شود.
 • مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي
  1398/04/10
  گروه سيري در استان ها: مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي‌الدين اسحق جد سلاطين صفوي است، در روستاي كلخوران اردبيل واقع شده است. تاريخ بناي اوليه بنا به نيمه اول قرن دهم هجري قمري مربوط است و در محوطه‌اي كه بناهاي متعدد دارد، محصور است .
 • خانه سيد هاشم ابراهيمي از آثار دوره زنديه
  1398/04/02
  گروه سيري در استان ها: خانه سيد هاشم ابراهيمي مربوط به دوره زند است .اين خانه در كوچه شهيدگاه اردبيل قرار گرفته و متعلق به مرحوم سيدهاشم ابراهيمي است كه پس از وفات ايشان وارثان قانوني از آن استفاده مي‌كنند. اين بنا در حال حاضر مسكوني است.
 • خانه قديمي مير فتاحي در اردبيل
  1398/03/19
  گروه سيري در استان ها: محله تازه‌ميدان )قنبلان) واقع در حاشيه شرقي شهر اردبيل، قبل از بنا بصورت نيزاري در معبر يكي از ورودي‌هاي مهم شهر قرار داشته‌است كه به روايتهاي متعدد از معتمدين شهر و محله، اداره ميزان (گمرك) در بناي كنوني بازار امام حسين (زندان سابق) قرار داشته است كه پس از ساخت و ساز در محله و احداث مسجد تازه‌ميدان، اندكي از محله عقب‌نشيني مي‌كند و در محلي بنام زنجير (كوچه يساول كنوني) مستقر مي‌شود تا وسايل نقليه و كاروانهايي را كه قصد ورود به شهر را داشته‌اند براي كنترل و اخذ گمرك متوقف كند.
 • بيم تخريب بزرگترين قلعه خشتي شمال غرب کشور در پارس آباد
  1398/03/12
  گروه سيري در استان ها: قلعه اولتان يا (اولتان قالاسي) روزگاري دژي بود مستحکم که ايران باستان را از گزند حملات سپاه روم در امان مي‌داشت اما اين قلعه به مروز زمان از بين رفته و امروز شکل تپه اي به خود گرفته و در آستانه تخريب قرار گرفته است . اولتان قالاسي شهري باستاني متعلق به دوران ساساني است. اين محوطه در روستاي بزرگي در 15 کيلومتري جنوب غرب پارس‌آباد مغان قرار دارد و ارگ اولتان در 500 متري اين روستا و در کنار رود ارس واقع شده است.
 • تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل
  1398/03/11
  رونق بازار صنایع دستی در استان اردبیل بعنوان بزرگترین امکان اشتغال و درامدزایی از مدت ها پیش در اردبیل در حال رنگ باختن بوده و هنرمندان این صنعت کم کم حرفه خود را به سبب نبود بازار مناسب و درآمد زایی کمتر رها می کنند.
 • شيروان دره‌سي يکي از يازده زيستگاه وحش سبلان
  1398/03/05
  گروه سيري در استان ها: شيروان دره‌سي،يکي از يازده زيستگاه وحش سبلان مي باشد. شيروان دره‌سي زيستگاهى است که در 20 کيلومترى جنوب شرق مشگين‌شهر قرار دارد.
 • سمفوني رنگ‌ها در خلخال به اسالم
  1398/02/28
  گروه سيري در استان ها: اينجا سمفوني رنگهاست، اينجا همنوازي و همنوايي نسيم و گل و رنگ، مسحور مي کند چشم و گوش هر بيننده اي را.
 • توسعه گردشگری بر پایه دانش بومی؛ نخستین پل تمام شیشه‌ای ایران آماده بهره‌برداری است
  1398/02/19
  نخستین پل تمام شیشه‌ای قوسی شکل ایران در استان اردبیل و شهر هیر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بعد از ماه رمضان امسال افتتاح می‌شود.
 • آمريکا به قوانين بين‌المللي توجهي ندارد
  1398/02/15
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: دنياي معاصر در نهايت انحطاط به سر مي‌برد و امروز بشريت و مواثيق و قوانين بين‌المللي و نهادهاي بين المللي ارزشي ندارد.
 • کزج خلخال
  1398/02/15
  گروه سيري در استان ها: روستاي کزج خلخال که روستاي هدف گردشگري است در ليست 10 روستاي داراي معماري خاص کشور قرار گرفته است.
 • دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم افزايش نيافته است
  1398/02/11
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي گفت: متاسفانه دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم افزايش نيافته است و کارگران که شاه بيت رونق توليد هستند، نبايد در ميان مشکلات اقتصادي تنها رها شوند.
 • سپاه کابوس آمريکا است
  1398/01/25
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به اقدام اخير آمريکا در قراردادن نام سپاه در ليست گروه‌هاي تروريستي گفت: سپاه کابوس آمريکا شده است، آن‌ها زخمي هستند و زخم‌شان بسيار عميق است و عميق‌تر نيز خواهد شد.
 • مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي
  1398/01/25
  گروه سيري در استان ها: مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي‌الدين اسحق جد سلاطين صفوي است، در روستاي كلخوران اردبيل واقع شده است. تاريخ بناي اوليه بنا به نيمه اول قرن دهم هجري قمري مربوط است و در محوطه‌اي كه بناهاي متعدد دارد، محصور است .
 • اختصاص 700 میلیارد تومان برای رونق تولید در اردبیل/قیمت مرغ در روزهای اخیر با کاهش روبرو بوده است
  1398/01/24
  سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال رونق تولید بیش از 700 میلیارد تومان تسهیلات در حمایت از واحدهای تولیدی پیش‌بینی شده تا با پرداخت آن رونق تولید و اشتغال را در سطح استان شاهد باشیم.
 • راه اندازي موزه جنت سرا در مجموعه شيخ صفي الدين اردبيلي
  1397/12/21
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي استان از راه اندازي موزه جنت سرا در مجموعه شيخ صفي الدين اردبيلي خبرداد و گفت: در اين نمايشگاه عظمت صفويه به نمايش گذاشته مي شود.
 • برخورد جدی با مخلان امنیت و آرامش مردم اولویت است
  1397/12/16
  جانشین فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی برخورد جدی با مخلفان امنیت و آرامش مردم را در دستور کار قرار دارد.
 • طرح سلامت نوروزی از ۱۵ اسفند در اردبیل اجرا می‌شود
  1397/12/09
  معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در آستانه عید نوروز با توجه به حساسیت موضوع و با هدف جلوگیری از به خطر افتادن جان مردم طرح تشدید سلامت نوروزی از ۱۵ اسفند ماه در اردبیل اجرا می‌شود.
 • پل معلق شيشه‌اي قوسي شکل در هير سال آينده افتتاح مي‌شود
  1397/11/28
  گروه سيري در استان ها: مدير عامل پل معلق مشگين‌شهر گفت: براي اولين بار در جهان پل معلق تمام شيشه‌اي قوسي شکل هير احداث شده و فروردين سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد. حسين عباسي‌نيا اظهار کرد: پل معلق مشگين‌شهر يکي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و طرح‌هاي ارزشمند در حوزه اقتصاد مقاومتي است که به دست متخصصان کشورمان به ويژه مهندسان آذربايجان شرقي و غربي و اردبيل اجرايي و عملياتي شده و هيچ عنصر خارجي در طراحي و ساخت آن دخيل نبودند.
 • حجاب در فدراسیون‌های ورزشی نهادینه شد
  1397/11/18
  قائم‌مقام وزیر ورزش و جوانان از رشد ۱۷برابری مدال‌آوری بانوان کشور در مقایسه با وضعیت آن در قبل از انقلاب خبر داد.
 • شهرک صنعتی کشت و صنعت در 4 محور فعال خواهد بود/اشتغال 500 نفر در فاز اول
  1397/11/04
  استاندار اردبیل گفت: شهرک صنعتی که قرار است در کشت و صنعت مغان فعال شود در چهار حوزه صنایع تبدیلی فعالیت خواهد کرد.
 • راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان خلخال بازگشایی شد

  راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان خلخال بازگشایی شد
  1397/10/26
  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی راهداران راه ۱۰۴ روستای خلخال که بر اثر برف و کولاک مسدود شده بود بازگشایی شد.
 • دولت در واگذاري کشت و صنعت به حقوق عشاير توجه کند

  دولت در واگذاري کشت و صنعت به حقوق عشاير توجه کند
  1397/10/23
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به لزوم توجه دولت به حقوق عشاير در واگذاري کشت و صنعت گفت: من از دستگاه قضايي مي‌خواهم حتما اسناد مالکيت عشاير را ملاحظه نمايد.
 • آشنايي با جنگل فندقلو

  آشنايي با جنگل فندقلو
  1397/10/23
  گروه سيري در استان ها: براي رسيدن به جنگل فندقلو مسير اردبيل و شهر نمين را در پيش مي گيريم و دل به جاده مي زنيم. جنگلي زيبا در 10 کيلومتري شهرستان نمين که بخش بزرگي از آن در استان اردبيل و بخش کوچکي از آن هم در استان گيلان قرار گرفته است. منطقه اي تماشايي که در سال هاي اخير شهرت زيادي پيدا کرده و دشت گل هاي بابونه آن هر ساله گردشگران بسياري را به سمت خود مي کشاند. فندقلو در کنار دشت زيباي بابونه، ديدني هايي مانند مراتع سرسبز و جنگل انبوه، درختان مختلف ميوه، تله کابين و بسياري ديگر را در خود جاي داده است و از مسافران دلبري مي کند.
 • دستکاري در تقسيم‌بندي سياسي استان‌ اردبيل کارخطرناکي است

  دستکاري در تقسيم‌بندي سياسي استان‌ اردبيل کارخطرناکي است
  1397/10/16
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: دست‌درازي به تقسيم‌بندي سياسي استان‌ اردبيل کار بسيار خطرناکي است و هيات دولت بايد در اسرع وقت اين قصور تاريخي را جبران کند.
 • بازار تاریخی اردبیل رو به نابودی است

  بازار تاریخی اردبیل رو به نابودی است
  1397/10/15
  امام جمعه اردبیل گفت: بازار تاریخی اردبیل رو به نابودی بوده و نیازمند بازسازی و مرمت است.
 • افتتاح 300 میلیارد ريال پروژه عمرانی در اردبیل در دهه فجر

  افتتاح 300 میلیارد ريال پروژه عمرانی در اردبیل در دهه فجر
  1397/10/13
  شهردار اردبیل از افتتاح پروژه‌های شهرداری اردبیل به ارزش 300 میلیارد ريال در دهه فجر سالجاری خبر داد.
 • حفظ حقوق عشاير در واگذاري کشت و صنعت بايد مدنظر باشد

  حفظ حقوق عشاير در واگذاري کشت و صنعت بايد مدنظر باشد
  1397/10/09
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با تاکيد بر لزوم حفظ و احياي حقوق عشاير در واگذاري کشت و صنعت مغان، گفت: از دولت و مسؤولان استاني مي‌خواهيم در واگذاري کشت و صنعت با جامعيت کامل و رضايت عشايرتصميم بگيرند.
 • راه اندازي پارک تاريخي در محوطه کهنه قلعه مشکين شهر

  راه اندازي پارک تاريخي در محوطه کهنه قلعه مشکين شهر
  1397/10/09
  گروه سيري در استان ها: رئيس ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان مشکين شهر از آغاز مطالعه طرح راه اندازي پارک تاريخي در محوطه کهنه قلعه مشکين شهر خبر داد. ايمانعلي ايماني ظهر امروز در بازديد از کهنه قلعه مشکين شهر تصريح کرد: راه اندازي پارک تاريخي توسط راه و شهرسازي در دست مطالعه بوده و انجام آن به مشاور سپرده شده است.
 • نمایشگاه الکامپ در استان اردبیل برپا می‌شود

  نمایشگاه الکامپ در استان اردبیل برپا می‌شود
  1397/10/04
  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: برای توسعه اقتصاد دیجیتال نمایشگاه الکامپ در استان اردبیل برپا می‌شود.
 • بوم گردي به وسعت يک روستا

  بوم گردي به وسعت يک روستا
  1397/10/02
  گروه سيري در استان ها: روستاي عنبران عليا در نقطه صفر مرزي يکي از جاذبه هاي شاخص استان اردبيل است که اين روزها اقامتگاه هاي بوم گردي آن جاذب خيل عظيمي از گردشگران شده است. در بخش عنبران از توابع شهرستان نمين 350 خانوار با جمعيتي نزديک به 950 نفر در دل کوه هاي بلند زندگي مي کنند.
 • پالایشگاه ذرت با ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اردبیل احداث می‌شود

  پالایشگاه ذرت با ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اردبیل احداث می‌شود
  1397/10/01
  استاندار اردبیل گفت: برای طرح بزرگ صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی با عنوان پالایشگاه ذرت که در منطقه مغان احداث خواهد شد در کمتر از یک روز پروانه احداث صادر شد و با سرمایه‌گذاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان احداث می‌شود.
 • تک بازاري دغدغه صادرکنندگان اردبيل

  تک بازاري دغدغه صادرکنندگان اردبيل
  1397/09/27
  سرويس اقتصادي: آمارها هر چند نشان از افزايش صادرات در استان اردبيل دارد ولي تک محصولي و تک بازاري بودن از جمله تنگناهاي صادرات و دغدغه مهم صادرکنندگان در اين استان است.
 • اردبيل سريع‌تر از آستارا به راه‌آهن متصل مي‌شود

  اردبيل سريع‌تر از آستارا به راه‌آهن متصل مي‌شود
  1397/09/25
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي گفت: صريح و با استدلال قوي اعلام مي‌کنم که راه‌آهن »اردبيل – ميانه« خيلي سريع‌تر از راه‌آهن »رشت – آستارا« افتتاح خواهد شد و بهتر است مردم فريب برخي وعده‌ها و اظهارات غيرکارشناسي را نخورند.
 • درآمد مردم اردبیل پایین‌تر از میانگین کشوری است

  درآمد مردم اردبیل پایین‌تر از میانگین کشوری است
  1397/09/22
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل درآمد سرانه مردم اردبیل را پایین‌تر از میانگین کشوری دانست و گفت: علت این امر نبود زنجیره ارزش افزوده بوده و کسب و کار نوین به واسطه فناوری اطلاعات این کاستی را برطرف می‌کند.
 • روستاییان و کارگران روزمزد اردبیلی زیر خط فقر قرار دارند

  روستاییان و کارگران روزمزد اردبیلی زیر خط فقر قرار دارند
  1397/09/20
  مدیرکل امور اقتصادی و دارائی استان اردبیل گفت: روستاییان و کارگران روزمزد اردبیلی زیر خط فقر قرار دارند و طبق آمار به دست آمده مناطق حاشیه‌نشین در اردبیل درآمد پایین‌تری از خط فقر دارند.
 • ضرورت توجه مسؤولان به کاهش قيمت کالاهاي اساسي

  ضرورت توجه مسؤولان به کاهش قيمت کالاهاي اساسي
  1397/09/18
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به کاهش قيمت ارز و سکه در کشور، گفت: قيمت دلار و سکه رفته رفته پايين مي‌آيد اما از پايين آمدن قيمت کالاها که به بهانه دلار بالا برده شده خبري نيست و دولت و مجلس بايد در جهت کاهش قيمت کالاهاي اساسي اقدام کنند.
 • بودجه ساخت بزرگراه‌های استان اردبیل افزایش می‌یابد

  بودجه ساخت بزرگراه‌های استان اردبیل افزایش می‌یابد
  1397/09/15
  مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در بودجه سال ۹۸ برای افزایش طول بزرگراه‌های پرترافیک استان و تامین قیر مورد نیاز برای شهرستان‌های گرمی و خلخال و نیز مطالبات پیمانکاری اعتبارات لازم اختصاص می‌یابد.
 • پل معلق پيرتقي ديدني‌هاي شهر هشتجين اردبيل

  پل معلق پيرتقي ديدني‌هاي شهر هشتجين اردبيل
  1397/09/11
  گروه سيري در استان ها: براي يک مسافرت ماجراجويانه و هيجان‌انگيز نيازي به رفتن به آن سر دنيا ندارد. کافي است که به پل معلق پيرتقي و شهر هشتجين اردبيل سفر کنيد تا تجربه‌اي جذاب را از طبيعت گردي کسب کنيد.
 • ۷۰درصد تعهدات استانی در راستای ایجاد شغل پایدار محقق شده است

  ۷۰درصد تعهدات استانی در راستای ایجاد شغل پایدار محقق شده است
  1397/09/10
  مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به تحقق ۷۰ درصدی این نهاد در راستای ایجاد شغل پایدار در استان افزود: هزار و ۴۲۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در هشت ماهه امسال وارد بازار کار شده‌اند.
 • الحاق بیش از پنج هزار از اراضی ملی استان اردبیل به زمین کشاورزی

  الحاق بیش از پنج هزار از اراضی ملی استان اردبیل به زمین کشاورزی
  1397/09/08
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اردبیل گفت: تاکنون پنج هزارو 707 هکتار از اراضی ملی به بخش .کشاورزی ملحق و درمسیر تولید انواع محصولات زراعی قرار گرفته است
 • تعریف 25 سایت جدید گردشگری در اردبیل

  تعریف 25 سایت جدید گردشگری در اردبیل
  1397/09/05
  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با پیشنهاد استاندار اردبیل 25 سایت و محور جدید گردشگری در اردبیل تعریف شده است.
 • آثار خوارزمشاهي منطقه آذربايجان در گرمي کشف شد

  آثار خوارزمشاهي منطقه آذربايجان در گرمي کشف شد
  1397/08/27
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل از کشف اولين آثار دوره خوارزمشاهي منطقه آذربايجان در گرمي مغان خبر داد.
 • 3340 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت می شود

  3340 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت می شود
  1397/08/24
  مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مصوبه سه هزار و 340 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در این استان به بانک های عامل ارسال شده که در مرحله عقد قرارداد و پرداخت است.
 • الگوی توسعه اردبیل صنایع دانش‌بنیان است/بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان در تدوین سند آمایش

  الگوی توسعه اردبیل صنایع دانش‌بنیان است/بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان در تدوین سند آمایش
  1397/08/23
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در نظریه پایه توسعه استان الگوی اساسی توجه به صنایع دانش‌بنیان و همچنین صنایع تبدیلی و تکمیلی است.
 • تامین اعتبارات پروژه‌های گردشگری اردبیل با جدیت پیگیری می‌شود

  تامین اعتبارات پروژه‌های گردشگری اردبیل با جدیت پیگیری می‌شود
  1397/08/22
  نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از پیگیری تامین اعتبارات پروژه‌های گردشگری این استان از سوی نمایندگان استان خبر داد.
 • نگراني شديد آمريکا درباره اثرگذاري تحريم‌هاي 13 آبان

  نگراني شديد آمريکا درباره اثرگذاري تحريم‌هاي 13 آبان
  1397/08/13
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا الان شديدا نگران اثرگذاري آخرين ابزار خود براي مقابله با ايران در 13 آبان است، آنها مي‌گويند اگر اين ابزار برندگي لازم را نداشته باشد سازمان تحريم‌ها دچار فروپاشي خواهد شد.
 • اجتماع اربعين مانور وحدت و نمايش قدرت مسلمانان

  اجتماع اربعين مانور وحدت و نمايش قدرت مسلمانان
  1397/08/06
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به اجتماع عظيم اربعين گفت: اجتماع عظيم اربعين مانور وحدت و اتحاد و نمايش قدرت مسلمان‌ها و همچنين تصوير هويت اصلي امت اسلامي و جوانان ما مي‌باشد.
 • حاشيه نشيني چهره اي نامتوازن در مبلمان شهري

  حاشيه نشيني چهره اي نامتوازن در مبلمان شهري
  1397/08/06
  گروه اجتماعي: "چهره بزک کرده و تر و تميز ورودي شهرها را که مي گذري، کم کم چهره واقعي و پنهان زندگي حاشيه اي با نمايان شدن بناهاي فرسوده و بي نظمي در مبلمان آن خود را براي هر تازه واردي نمايان مي سازد.
 • ۳۰۰ دانشجوی اردبیلی عازم پیاده‌روی اربعین‌ می‌شوند

  ۳۰۰ دانشجوی اردبیلی عازم پیاده‌روی اربعین‌ می‌شوند
  1397/08/03
  مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: طبق آمار به دست آمده از مراجعات دانشجویی برای ثبت‌نام در این سفر معنوی ۳۰۰ دانشجوی استان عازم پیاده‌روی اربعین‌حسینی خواهند شد.
 • سيب توسرخ، شگفتي طبيعت نمين

  سيب توسرخ، شگفتي طبيعت نمين
  1397/07/29
  گروه سيري در استان ها: خيلي از ما انواع سيب بسيار ديده و از اين ميوه بهشتي نيز به وفور مصرف کرده ايم اما شايد اندک افرادي باشند که سيبي ديده اند که علاوه ‌بر پوست، گوشت آن نيز سرخ رنگ باشد، سيبي که طبيعت نمين آن را به صورت اعجازآوري زيبا و با طعم خوش پرورش داده است. اين نوع سيب که به سيب ترشو نيز معروف مي باشد از انواع نادر سيب هايي است که در سطح جهان در مناطق اندکي وجود داشته و در دامن طبيعت بعمل مي آيد.
 • جايگاه رفيع ايران در عرصه ديپلماسي جهاني

  جايگاه رفيع ايران در عرصه ديپلماسي جهاني
  1397/07/22
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به اقدامات آمريکا در عرصه بين‌المللي گفت: خروج آمريکا از برجام و حمايت اين کشور از تروريست باعث انزواي آمريکا در عرصه جهاني شده و در مقابل انزواي سياسي آمريکا، ايران اسلامي در عرصه ديپلماسي بين المللي جايگاه ويژه پيدا کرده است.
 • اقدام حماسي سپاه در گرفتن انتقام شهداي اهواز اوج اعتلاي علمي ايران در شرايط تحريم را نشان داد

  اقدام حماسي سپاه در گرفتن انتقام شهداي اهواز اوج اعتلاي علمي ايران در شرايط تحريم را نشان داد
  1397/07/15
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: قدام حماسي و شجاعانه سپاه معظم در گرفتن انتقام شهداي اهواز اوج اعتلاي علمي و فني ايران را در شرايط تحريم نشان داد.
 • اقامتگاه بومگردي کزج خلخال

  اقامتگاه بومگردي کزج خلخال
  1397/07/15
  گروه سيري در استان ها: نخستين اقامتگاه بوم‌گردي استان اردبيل در روستاي نمونه گردشگري کزج از توابع بخش خورش رستم شهرستان خلخال افتتاح شد.نخستين اقامتگاه بوم‌گردي استان اردبيل در روستاي نمونه گردشگري کزج از توابع بخش خورش رستم شهرستان خلخال با حضور مديرکل ميراث‌فرهنگي استان، معاون گردشگري و معاون سرمايه‌گذاري اين اداره‌کل، فرماندار خلخال و ديگر مسئولان استاني و شهرستاني افتتاح شد.
 • اردبيل تا 3سال آينده به خط ريلي جمهوري آذربايجان متصل مي‌شود

  اردبيل تا 3سال آينده به خط ريلي جمهوري آذربايجان متصل مي‌شود
  1397/07/08
  گروه خبر: معاون‌ استاندار اردبيل گفت: براساس مذاکرات و رايزني‌هايي که با مسئولان جمهوري آذربايجان انجام شده در يک برنامه زمانبندي و حداکثر در مدت 3 سال آينده استان اردبيل از طريق مغان به خط ريلي جمهوري آذربايجان متصل مي‌شود.
 • ارز کافي براي تامين کالاهاي اساسي در کشور وجود دارد

  ارز کافي براي تامين کالاهاي اساسي در کشور وجود دارد
  1397/07/08
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به توطئه‌هاي رسانه‌اي دشمنان براي ايجاد جو ياس و نااميدي در کشور، گفت: مردم نبايد نگران تامين کالاهاي اساسي در کشور باشند چرا که ارز مورد نياز تامين اين کالاها در کشور وجود دارد.
 • موزه مفاخر ديني

  موزه مفاخر ديني
  1397/07/08
  گروه سيري در استان ها: مفاخر ديني گنجينه ديني و برگي از تاريخ ديني اين منطقه بوده و با استناد به زندگي آنها مي توان حرکتهاي عظيم تبليغي و معنوي در زمان حيات آنها را مطالعه کرد.
 • حضور ناشران معتبر سال به سال پررونق‌ شود

  حضور ناشران معتبر سال به سال پررونق‌ شود
  1397/07/04
  معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری اردبیل گفت: باید در نمایشگاه‌های کتاب استانی هر سال حضور ناشران کشوری پررونق شود تا زمینه برای خرید و تامین نیاز اهالی کتاب به شکل مستقیم از طریق این ناشران فراهم آید.
 • اجتماع عظيم عاشورا پيام عاشورايي بودن ملت را به جهان صادر کرد

  اجتماع عظيم عاشورا پيام عاشورايي بودن ملت را به جهان صادر کرد
  1397/07/01
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با اشاره به اجتماع عظيم عاشورا و تاسوعاي حسيني در اردبيل گفت: اين اجتماع عظيم ثابت کرد که اگر دشمن فشار خود را افزايش دهند ملت و جوانان عاشورايي بودن خود را اثبات مي کنند.
 • خاطرات رنگين کماني نئور

  خاطرات رنگين کماني نئور
  1397/06/25
  گروه سيري در استان ها: درياچه نئور هنوز که هنوز است با نوستالژي 'ماهي قزل آلاي رنگين کمان' خود مشهور است، نوستالژي که انسان ندانم کار و نامهربان با طبيعت آن را خلق کرد ، نئور همچنان يادآور خاطرات تلخ مرگ يک اکوسيستم مرگ گاماروس ها و ماهيان منحصر بفرد رنگين کماني خود است.
 • بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را تسهیل کنند

  بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را تسهیل کنند
  1397/06/24
  استان اردبیل در جذب اعتبارات بانکی برای واحدهای تولیدی در سال گذشته رتبه ۲۶ کشور را به خود اختصاص داد و این موضوع سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای واحدهای تولیدی استان شده است.
 • صادرات محصولات استان اردبیل به عراق و سوریه افزایش می یابد

  صادرات محصولات استان اردبیل به عراق و سوریه افزایش می یابد
  1397/06/22
  مدیرکل امور هماهنگی اقتصادی استانداری اردبیل گفت: صادرات محصولات این استان به کشورهای همسایه بویژه عراق و سوریه در سال های اخیر رونق گرفته و در آینده نزدیک میزان آن افزایش می یابد.
 • افزایش 11 هزار نفری دانش‌آموزان در سالجاری

  افزایش 11 هزار نفری دانش‌آموزان در سالجاری
  1397/06/15
  مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 221 مدرسه استان اردبیل دانش‌آموزان بین یک تا پنج نفر دارند.
 • ۲۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری اردبیل برپا می‌شود

  ۲۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری اردبیل برپا می‌شود
  1397/06/13
  مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت:جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور امسال در روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریورماه در استان اردبیل برگزار می‌شود که بیش از ۲۰۰ پایگاه آماده دریافت کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند است.
 • اردبيل بايد به عنوان برند آب‌هاي درماني دنيا معرفي شود

  اردبيل بايد به عنوان برند آب‌هاي درماني دنيا معرفي شود
  1397/06/04
  گروه خبر: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور گفت: اردبيل بايد به عنوان برند آب‌هاي درماني دنيا معرفي شود. محمد محب خدايي در ديدار با استاندار اردبيل تصريح کرد: استفاده صرف از آب‌هاي گرم به عنوان استخر شنا قابل قبول و کافي نيست.
 • فرمايشات رهبري روشن‌ترين بيان در بي‌فايده بودن مذاکره با آمريکا

  فرمايشات رهبري روشن‌ترين بيان در بي‌فايده بودن مذاکره با آمريکا
  1397/05/28
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل فرمايشات مقام معظم رهبري را روشن ترين بيان در بي فايده بودن مذاکره با آمريکا دانست و گفت: از فرمايش ايشان معلوم شد حرمت مذاکره با آمريکا صرفا ناشي از تفکر آرماني يا ناشي از امور اعتقادي نيست بلکه بي فائده بودن مذاکره، سوء نيت آمريکا و عدم ضمانت براي اجرايي شدن تعهدات آمريکا مي باشد.
 • راه‌آهن اردبيل از سال 98 ريل‌گذاري مي‌شود

  راه‌آهن اردبيل از سال 98 ريل‌گذاري مي‌شود
  1397/05/20
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس گفت: ريل‌گذاري راه‌آهن اردبيل از اوايل سال آينده آغاز مي‌شود که اين امر مي‌تواند شور و نشاط در بين مردم ايجاد کند.
 • نمایشگاه فرش سال آینده در سطح بین‌المللی برگزار شود

  نمایشگاه فرش سال آینده در سطح بین‌المللی برگزار شود
  1397/05/17
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: تاکید می کنیم با همت مسئولان و بافندگان و فعالان عرصه فرش نمایشگاه فرش دستباف استان اردبیل باید در سطح بین‌المللی و با حضور کشورهای مختلف برگزار شود.
 • وزارت جهاد کشاورزی از توسعه صنایع تبدیلی حمایت می کند

  وزارت جهاد کشاورزی از توسعه صنایع تبدیلی حمایت می کند
  1397/05/15
  مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه با تمام توان از مجریان طرح های توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در مسیر جلوگیری از دورریخت محصولات حمایت می کند.
 • مسابقات کشتی پهلوانی اردبیل ثبت ملی شد

  مسابقات کشتی پهلوانی اردبیل ثبت ملی شد
  1397/05/10
  مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: مسابقات کشتی پهلوانی هیر با نام 'گولشمک' ثبت کشوری شده و همه ساله با حضور کشتی ‌گیران سراسر کشور به میزبانی این استان برگزار می شود.
 • تجهیز 1600 خانه ورزشی روستایی در کشور/1800 رشته بومی محلی شناسایی شده است

  تجهیز 1600 خانه ورزشی روستایی در کشور/1800 رشته بومی محلی شناسایی شده است
  1397/05/09
  دبیر کل فدراسیون ورزش روستایی و عشایری گفت: تلاش می‌کنیم تا با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف یک هزار و 600 خانه ورزش روستایی را در کشور تجهیز، تکمیل و راه‌اندازی کنیم.
 • برفروبی راه‌های عشایری در چله تابستان

  برفروبی راه‌های عشایری در چله تابستان
  1397/05/02
  در حالی که چهار ماه از سال گذشته و در این مدت گرمای طاقت‌فرسا بیشتر مناطق کشور را فرا گرفته، برفروبی جاده‌های عشایری در مشگین‌شهر استان اردبیل استارت خورد.
 • غفلت ازثبت جهاني غني‌ترين اثر طبيعي

  غفلت ازثبت جهاني غني‌ترين اثر طبيعي
  1397/04/30
  گروه سيري در استان ها: کوه سبلان يکي از غني‌ترين آثار طبيعي کشور در بحث حيات وحش، تنوع گياهي و گردشگري است، اين اثر مستعد ثبت جهاني بوده اما امروزه با غفلت متوليان در معرض آسيب قرار گرفته است.
 • با متخلفان فضای مجازی بدون اغماض برخورد می‌شود

  با متخلفان فضای مجازی بدون اغماض برخورد می‌شود
  1397/04/26
  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تذکر جدی به فعالان رسانه‌ای فضای مجازی داد و گفت: برخورد بدون اغماض با متخلفان فضای مجازی در اردبیل مبنای کار قرار دارد.
 • اشياي تاريخي اردبيل به موزه هاي استان بازگردانده مي شود

  اشياي تاريخي اردبيل به موزه هاي استان بازگردانده مي شود
  1397/04/24
  گروه سيري در استان ها: سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل گفت: اشياي تاريخي اردبيل که در موزه هاي شهرهاي مختلف کشور نگهداري مي شوند با پيگيري هاي ويژه به موزه هاي اين استان بازگردانده مي شوند.
 • دولت دنبال توزیع پول برای اشتغال نیست

  دولت دنبال توزیع پول برای اشتغال نیست
  1397/04/23
  گروه خبر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت همچون دوره‌های گذشته به دنبال توزیع پول برای اشتغال نیست،گفت: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان امسال سقف تسهیلات اعتباری از 10 هزار میلیارد تومان به 12 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
 • تبادل سالانه 800 مگا وات برق بين ايران و آذربايجان

  تبادل سالانه 800 مگا وات برق بين ايران و آذربايجان
  1397/04/17
  گروه خبر: فرماندار پارس آباد مغان از تبادل سالانه 800 مگا وات برق بين ايران و آذربايجان خبر داد.
 • سودجويان منطقه باستاني محمد شيخ را مورد هدف قرار دادند

  سودجويان منطقه باستاني محمد شيخ را مورد هدف قرار دادند
  1397/04/17
  گروه سيري در استان ها: در روزهاي گذشته منطقه باستاني محمد شيخ نمين درنزديکي روستاي بوياغچلو مورد تجاوز افراد سودجو و قاچاقچيان اشياء تاريخي قرارگرفت؛ سودجوياني که تنها منافع شخصي خود را در نظر مي گيرند و هويت و اصالت منطقه برايشان بي معني است.
 • توانمند سازي واحدهاي توليدي راه حل توسعه بخش صنعت اردبيل

  توانمند سازي واحدهاي توليدي راه حل توسعه بخش صنعت اردبيل
  1397/04/17
  گروه گزارش: توليدکنندگان، صنعتگران و صادرکنندگان واحدهاي توليدي در استان اردبيل با بيان اينکه در اين برهه از زمان چاره رفع مشکلات اقتصادي تکيه بر توليد داخلي و توانمند سازي آن است بر رفع برخي مسائل و مشکلات موجود در اين مسير تاکيد مي کنند.
 • سپاه پاسداران يک مجموعه صرفاً نظامي نيست

  سپاه پاسداران يک مجموعه صرفاً نظامي نيست
  1397/04/16
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان اردبيل گفت: سپاه پاسداران يک مجموعه صرفاً نظامي نيست بلکه طبق قانون اساسي با هدف حفظ و صيانت و دفاع از انقلاب اسلامي و ارزش‌هاي انقلاب تأسيس شده است.
 • اخذ شهریه در مدارس عادی دولتی ممنوع

  اخذ شهریه در مدارس عادی دولتی ممنوع
  1397/04/14
  مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت : امسال در استان 21 هزار و 500 دانش آموز کلاس اولی داریم که سنجش سلامت این نوآموزان در 11 پایگاه سنجش و با همکاری اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انجام می‌شود.
 • آبياري به شيوه سنتي گناه کبيره مي‌باشد

  آبياري به شيوه سنتي گناه کبيره مي‌باشد
  1397/04/09
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا در حالي ما را متهم به نقض حقوق بشر مي‌کند که کسي به جنايت‌هاي اين کشور در کل دنيا رسيدگي نمي‌کند و آمريکا خود بزرگترين ناقض حقوق بشر است.
 • سرزمین هوا وچشمه های بهشتی اردبیل پذیرای مسافران تابستانی

  سرزمین هوا وچشمه های بهشتی اردبیل پذیرای مسافران تابستانی
  1397/04/05
  سواحل دریای خزر را با هوای دم کرده و شرجی که رد کرده و وارد ارتفاعات سرسبز حیران می شوی کم کم وجودت خنکی هوا را لمس کرده و وقتی پس از گذر از تونل حیران وارد محدوده استان اردبیل می شوی گویی وارد سرزمین دیگری با آب و هوای بهشتی شده ای.
 • خانه مناف زاده

  خانه مناف زاده
  1397/04/03
  گروه سيري در استان ها: خانه هاي تاريخي بخشي از هويت فرهنگي و اجتماعي هر منطقه اي است، چنانچه کوچه رحماني واقع در محله سرچشمه به عنوان يکي از محله هاي مرکزي و قديمي شهر اردبيل؛ ميزبان خانه اي است که با حدود يک قرن قدمت، قصه گوي داستان هايي از تاريخ اين شهر و مردمان آن است.از جاهاي ديدني اردبيل خانه مناف زاده اردبيل است .
 • بقعه شيخ جبرئيل نقوش ماندگار صفوي در معرض فراموشي

  بقعه شيخ جبرئيل نقوش ماندگار صفوي در معرض فراموشي
  1397/03/27
  گروه سيري در استان ها: مجموعه تاريخي بقعه شيخ حبرئيل مدفن پدر شيخ صفي الدين و جد شاهان سلسله صفوي در اردبيل با نقش و نگارهاي خاص و زيباي خود به فراموشي سپرده شده و معماري تاريخي آن دچار آسيب هاي جدي شده است. بقعه شيخ جبرييل که در خود نشاني از معماري پر فروغ دوران صفوي و قاجاريه را دارد در طول ساليان گذشته به هيچ وجه نتوانسته حتي درصدي از عظمت بقعه جهاني شيخ صفي الدين اردبيلي را داشته و برنامه ريزي ها براي تبديل آن به يکي از قطب هاي سياحتي و مورد توجه گردشگران تاکنون به نتيجه قابل قبولي نرسيده است.
 • بقعه قيدار نبي

  بقعه قيدار نبي
  1397/03/20
  گروه سيري در استان ها: بقعه قيدار نبي آرامگاه قيدار بن اسماعيل بن ابراهيم (ع) است که از پيامبران الهي و بيست و پنجمين جد حضرت محمد (ص) بوده است.
 • منزل وکيل الرعايا مربوط به دوره قاجار

  منزل وکيل الرعايا مربوط به دوره قاجار
  1397/03/13
  گروه سيري در استان ها: منزل وکيل الرعايا مربوط به دوره قاجار است . اين خانه قديمى در محله طوى اردبيل ساخته شده است. بنا شامل حياط‌هاى متعدد، ساختمان مرکزى و واحدهاى اندرونى است که در طراحى آن، تالار مرکزى به واحدهاى جنبى آن اشراف دارد.
 • مقبره منسوب به شيخ حيدر در مشگين‌شهر

  مقبره منسوب به شيخ حيدر در مشگين‌شهر
  1397/03/06
  گروه سيري در استان ها: مقبره منسوب به شيخ حيدر در مشگين‌شهر واقع شده و به شکل استوانه و به ارتفاع تقريبى 18 متر است.
 • خسارت 750 ميليارد توماني خشکسالي و سرمازدگي به کشاورزي اردبيل

  خسارت 750 ميليارد توماني خشکسالي و سرمازدگي به کشاورزي اردبيل
  1397/03/01
  گروه خبر: رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل گفت: سرمازدگي و خشکسالي در سال زراعي جاري بيش از 750 ميليارد تومان به بخش کشاورزي استان اردبيل خسارت وارد کرده است.
 • مطالعه و تدوين طرح مرمت محوطه باستاني شهر يري

  مطالعه و تدوين طرح مرمت محوطه باستاني شهر يري
  1397/03/01
  گروه سيري در استان ها: معاون ميراث فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل از اجراي مرمت و ساماندهي 17 اثر تاريخي در اين استان طي سال گذشته خبر داد.
 • آمريکا با ايران هراسي از سفره‌ دولت‌هاي عربي نان مي‌خورد

  آمريکا با ايران هراسي از سفره‌ دولت‌هاي عربي نان مي‌خورد
  1397/02/16
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: آمريکا و چند دولت مستکبر اروپايي 40 سال است با ايران هراسي از سفره دولت‌هاي عربي نان مي‌خورند و براي خود منبع عظيم مالي درست کرده‌اند.
 • مقبره شاه اسماعيل اول صفوي

  مقبره شاه اسماعيل اول صفوي
  1397/02/16
  گروه سيري در استان ها: مقبره شاه اسماعيل اول صفوي ، بناي كوچك مربع شكل با گنبد روپوش آجري است، سقف اين گنبد با نقاشي‌هاي طلايي تزئين شده است.
 • سربازان گمنام امام زمان سپر توطئه‌هاي دشمنان عليه کشور هستند

  سربازان گمنام امام زمان سپر توطئه‌هاي دشمنان عليه کشور هستند
  1397/02/09
  گروه خبر: امام جمعه استان اردبيل گفت: سربازان گمنام امام زمان سپر توطئه‌هاي دشمنان عليه کشور هستند.
 • شهر يئري قامت خم شده نگاهبانان سنگي سرزمين زرتشت

  شهر يئري قامت خم شده نگاهبانان سنگي سرزمين زرتشت
  1397/02/09
  گروه سيري در استان ها: قامت پيکره هاي سنگي منطقه باستاني شهر يئري در پيرازميان مشگين شهر اين روزها خميده تر شده و اگر چاره انديشيده نشود آرام آرام نفس هاي نگهبانان خاموش سرزمين زرتشت به شماره مي افتد.
 • سنگ‌نبشته ساساني

  سنگ‌نبشته ساساني
  1397/02/03
  گروه سيري در استان ها: سنگ‌نبشته ساساني سنگ‌نبشته‌اي تاريخي در مشکين‌شهر است. در حدود 100 مترى شرق ميدان اصلى مشگين‌شهر دره‌اى وجود دارد که به خاطر انبوه درختان کهن آن به باغ نوروز معروف است و شعبه‌اى از رود خياوچاى در اين دره جارى است.
 • برخي براي تبديل ريال به دلار صف کشيده‌اند

  برخي براي تبديل ريال به دلار صف کشيده‌اند
  1397/01/26
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: متاسفانه برخي از مردم پيشگوئي‌هاي دزدان دروغگو و قاتلان را پذيرفته و براي تبديل ريال به دلار صف کشيدند در حاليکه در دراز مدت، اختلال بازار ارز به ضرر خود تبديل‌کنندگان خواهد بود.
 • بسته هاي تشويقي براي طرح هاي اشتغالزاي اردبيل اعمال مي شود

  بسته هاي تشويقي براي طرح هاي اشتغالزاي اردبيل اعمال مي شود
  1397/01/21
  گروه خبر: معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار اردبيل گفت: براي تحقق اشتغال فراگير بويژه جوانان در اين استان بسته هاي تشويقي براي طرح هاي اشتغالزا اعمال مي شود.
 • زندانيان اسلامي جمهوري آذربايجان محبوس آمريکا هستند

  زندانيان اسلامي جمهوري آذربايجان محبوس آمريکا هستند
  1397/01/21
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: تمام زنداني‌هاي اسلامي در جمهوري آذربايجان محبوس رژيم صهيونيستي و آمريکا بوده و آنان دولت آذربايجان را براي تشديد اقدامات عليه اسلام‌گراها تحت شديدترين فشارها قرار مي‌دهند.
 • مسجد ميرزا علي‌اكبر

  مسجد ميرزا علي‌اكبر
  1397/01/21
  گروه سيري در استان ها: مسجد مجهز و مجلل ميرزا علي‌اكبر در مركز اردبيل نزديك بازار واقع شده و داراي دو در است. مسجد بنايي است به ابعاد 24×30 متر و سقف آن روي 30 ستون (شش ستون در پنج رديف) با قطر متوسط 88 سانتي‌متر بنا شده است.
 • فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت

  فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت
  1397/01/21
  گروه اجتماعي: استان اردبيل با برخورداري از مرز مشترک با جمهوري آذربايجان زماني قطب گردشگري سلامت در منطقه شمالغرب و حتي کشور بود، اما طي سال‌هاي اخير شاهد کاهش آمارهاي اين حوزه است.
 • بودجه ويژه به راه_آهن اردبيل اختصاص مي‌يابد

  بودجه ويژه به راه_آهن اردبيل اختصاص مي‌يابد
  1396/12/27
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: رئيس جمهور به عنوان هديه به اهالي استان اردبيل مبلغي عمده به راه‌آهن اردبيل اختصاص مي‌دهد.
 • اعاده اموال نامشروع مسؤولان طرحي انقلابي عليه فساد است

  اعاده اموال نامشروع مسؤولان طرحي انقلابي عليه فساد است
  1396/12/20
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: اعاده اموال نامشروع مسؤولان طرح انقلابي عليه فساد بوده و با اجراي اين طرح، شأن مجلس و نظام افزايش پيدا خواهد کرد.
 • آمادگي فيروزآباد براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي

  آمادگي فيروزآباد براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي
  1396/12/20
  گروه سيري در استان ها: بخشدار فيروز گفت: فيروز آباد به دليل برخورداري از ظرفيت هاي گردشگري مانند پل 900 ساله فيروز آباد، قلعه خشتي شاه عباس صفوي، پل پردليث يادگار سلسه سلجوقيان 800 ساله و… از روستاي هدف گردشگري کشور بوده که در آستانه عيد ميزبان مسافران نوروزي است.
 • 30 درصد از واحدهاي توليدي اردبيل غيرفعال است

  30 درصد از واحدهاي توليدي اردبيل غيرفعال است
  1396/12/13
  گروه خبر: رئيس صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل با اشاره به فعاليت هزار واحد توليدي در اين استان گفت: حدود 30 درصد از اين واحدها غيرفعال است.
 • حمام پيرزرگر مربوط به دوره قاجار

  حمام پيرزرگر مربوط به دوره قاجار
  1396/12/13
  گروه سيري در استان ها: حمام پيرزرگر مربوط به دوره قاجار است و در اردبيل، محله پيرزرگر، مسجد پير زرگر واقع شده است. اين حمام در ورودى و راهروئى ساده دارد، ‌ اما رختکن آن شکل قديمى خود را حفظ کرده است؛ با سکوهاى قديمى، ‌ شاه‌نشين‌ها، کف سنگفرش و حوض سنگى هشت ضلعى با چهار بازوى سنگى که با يک پله کوچک به سکوى رختکن منتهى مى‌شود.
 • عربده‌کشي آمريکا به علت ناکامي‌هايش در منطقه است

  عربده‌کشي آمريکا به علت ناکامي‌هايش در منطقه است
  1396/12/06
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: همه اين عصبانيت‌ها و اقدامات مخرب عليه ايران و عربده‌کشي‌هاي آمريکا در روزهاي اخيراز ناکامي‌هاي آنها در منطقه است.
 • مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي

  مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي
  1396/12/06
  گروه سيري در استان ها: مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي‌الدين اسحق جد سلاطين صفوي است، در روستاي كلخوران اردبيل واقع شده است. تاريخ بناي اوليه بنا به نيمه اول قرن دهم هجري قمري مربوط است و در محوطه‌اي كه بناهاي متعدد دارد، محصور است .
 • برخورد با گران فروشی در بازار اردبیل تشدید می‌شود

  برخورد با گران فروشی در بازار اردبیل تشدید می‌شود
  1396/12/03
  گروه خبر: رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تشدید برخورد با گران فروشی در بازار این استان خبر داد.
 • حضور مردم در راهپيمايي امسال دشمن را بي‌انگيزه کرد

  حضور مردم در راهپيمايي امسال دشمن را بي‌انگيزه کرد
  1396/11/29
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: حضور حماسي و پرشکوه مردم در 22 بهمن امسال بدون ترديد دشمن را مأيوس و بي انگيزه مي‌کند.
 • قلعه اولتان نام دژي کهن در اردبيل

  قلعه اولتان نام دژي کهن در اردبيل
  1396/11/29
  گروه سيري در استان ها: قلعه اولتان نام دژي کهن در استان اردبيل است .اولتان روستاى بزرگى در سه کيلومترى جنوب پارس‌آباد است و قلعه اولتان در 500 مترى اين روستا در کنار رود ارس قرار دارد.
 • هشت مجموعه گردشگری در اردبیل ایجاد می شود

  هشت مجموعه گردشگری در اردبیل ایجاد می شود
  1396/11/21
  معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تصویب و موافقت اصولی ایجاد هشت مجموعه گردشگری و توسعه زیرساخت های گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد.
 • سه کوهنورد حادثه دیده در ارتفاعات سبلان توسط هلال احمر نجات یافتند

  سه کوهنورد حادثه دیده در ارتفاعات سبلان توسط هلال احمر نجات یافتند
  1396/11/16
  سه کوهنورد که به هنگام صعود به قله سبلان دچار سانحه شده بودند با اعزام نیروهای واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان اردبیل نجات یافتند.
 • روشنفکران کشور خيال نکنند خضوع در برابر آمريکا پيشرفت به دنبال دارد

  روشنفکران کشور خيال نکنند خضوع در برابر آمريکا پيشرفت به دنبال دارد
  1396/11/15
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: روشنفکران ما خيال مي کنند که اگر در برابر آمريکا خاضع باشيم پيشرفت مي کنيم 50 سال ارتباط فرمانده و فرمانبر و ارباب و رعيتي داشتيم، چرا پيشرفت نکرديم.
 • خانه سيد هاشم ابراهيمي از آثار دوره زنديه

  خانه سيد هاشم ابراهيمي از آثار دوره زنديه
  1396/11/15
  گروه سيري در استان ها: خانه سيد هاشم ابراهيمي مربوط به دوره زند است .اين خانه در كوچه شهيدگاه اردبيل قرار گرفته و متعلق به مرحوم سيدهاشم ابراهيمي است كه پس از وفات ايشان وارثان قانوني از آن استفاده مي‌كنند. اين بنا در حال حاضر مسكوني است.
 • مطالبه مهم و اساسي در زمينه ماليات داريم

  مطالبه مهم و اساسي در زمينه ماليات داريم
  1396/11/08
  گروه خبر: امام جمعه استان اردبيل گفت: انقلاب اسلامي با اقتدار علمي توانسته در حد اعلي حاکميت ملي ، استقلال سياسي ، تماميت ارضي و غرور مقدس ملت ما را تأمين کند.
 • تعامل بانک‌های اردبیل با سرمایه‌گذاران و واحدهای صنعتی تقویت شود

  تعامل بانک‌های اردبیل با سرمایه‌گذاران و واحدهای صنعتی تقویت شود
  1396/11/03
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل گفت: طی بررسی‌های صورت گرفته بیشترین مشکل واحدها و بنگاههای صنعتی در سطح استان در عدم تعامل بانکهاست که باید بانکها تعامل بیشتری با سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی داشته باشند.
 • دشمنان از هر حادثه‌اي براي منويات شوم خود استفاده مي‌کنند

  دشمنان از هر حادثه‌اي براي منويات شوم خود استفاده مي‌کنند
  1396/11/01
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت:تبليغات و تحريفات دشمنان درحادثه سانچي درس بزرگي براي ماست، آن‌ها در کمين نشسته‌اند تا از هر حادثه‌اي ظرفيت عظيمي براي منويات شوم خود درست کنند.
 • مخالفت با مناطق آزاد جدید به برچیده شدن آنها منجر می‌‌شود

  مخالفت با مناطق آزاد جدید به برچیده شدن آنها منجر می‌‌شود
  1396/10/30
  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: 21 هزار هکتار از اراضی در نظر گرفته شده برای منطقه آزاد تجاری استان اردبیل به دلیل مالکیت دولتی فاقد معارض است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
 • موزه صنايع دستي اردبيل

  موزه صنايع دستي اردبيل
  1396/10/29
  گروه سيري در استان ها: حمام شيخ يا موزه صنايع دستي اردبيل ، در کوى عالى‌ قاپوى اين شهر واقع شده است و مورد استفاده قرار مى‌گيرد. در ورودى آن ساده، ولى داراى هشتى بسيار زيبا با گنبدى کروى است.
 • رونق گردشگری ورزشی سرعین نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مناسب دارد

  رونق گردشگری ورزشی سرعین نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مناسب دارد
  1396/10/27
  مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: توسعه گردشگری و رونق توریسم ورزشی در تمام نقاط استان اردبیل از جمله شهرستان سرعین نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب ورزشی است.
 • افسانه دره اسرارآميز در دامنه سبلان

  افسانه دره اسرارآميز در دامنه سبلان
  1396/10/24
  گروه سيري در استان ها: در دامنه يکي از اسرارآميزترين کوهستان‌هاي کشور، دره‌اي قرار دارد که با مجموعه‌اي غني از گونه‌هاي گياهي و جانوري در آستانه ثبت در فهرست آثار طبيعي ملي است.
 • منزل وکيل الرعايا

  منزل وکيل الرعايا
  1396/10/17
  گروه سيري در استان ها: منزل وکيل الرعايا مربوط به دوره قاجار است. اين خانه قديمى در محله طوى اردبيل ساخته شده است.
 • موزه حيات وحش اردبيل

  موزه حيات وحش اردبيل
  1396/10/11
  گروه سيري در استان ها: موزه حيات وحش اردبيل واقع در خيابان دانشگاه کنار درياچه شورابيل واق شده است در حال حاضر بيش از 120 گونه از حيوانات پوست آرايي شده (تاکسيدرمي) در موزه تاريخ طبيعي اردبيل نگهداري مي ‌شود.
 • طلاق در اردبيل9درصد کاهش يافت

  کاهش چشمگير خشونت در استان رکورددار//
  1396/10/11
  گروه اجتماعي: نمودار آسيب‌هاي اجتماعي در اردبيل پس از سال‌ها سير صعودي، در برخي آسيب‌ها حکايت از روند نزولي دارد، روندي مثبت که حاصل رويکرد علمي در پيشگيري و شفافيت آماري است. آسيب اجتماعي به مجموعه آنچه که موجب اختلال نظم عمومي جامعه اطلاق مي‌شود، نسبت داده شده است. در واقع آسيب اجتماعي پنهان و آشکار هنجارهاي جامعه را مخدوش ساخته و بهداشت رواني جامعه را هدف قرار مي‌دهد.
 • انتقال مرکزيت رژيم کودک‌کش صهيونيستي مشروعيتي به آن نمي‌دهد

  نماينده ولي فقيه در اردبيل:
  1396/09/26
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: انتقال مرکزيت رژيم کودک کش صهيونيستي به قدس ذره‌اي در تقويت اسرائيل يا مشروعيت اين کشور جعلي يا کم شدن مشکلات آن تأثير نخواهد داشت؛ به همين دليل کار ترامپ کاملا بي‌فايده و بي‌منطق و غيرعقلاني است و او با اين کار بيهوده به هم‌پيمانان عرب خود پشت پا زد و ثابت کرد روي ارتباط با آمريکا نمي‌توان حساب کرد.
 • خانه سيد هاشم ابراهيمي از آثار دوره زنديه

  خانه سيد هاشم ابراهيمي از آثار دوره زنديه
  1396/09/26
  گروه سيري در استان ها: خانه سيد هاشم ابراهيمي مربوط به دوره زند است .اين خانه در كوچه شهيدگاه اردبيل قرار گرفته و متعلق به مرحوم سيدهاشم ابراهيمي است كه پس از وفات ايشان وارثان قانوني از آن استفاده مي‌كنند. اين بنا در حال حاضر مسكوني است.
 • سنگ نبشته شاپور ساساني

  سنگ نبشته شاپور ساساني
  1396/09/19
  گروه سيري در استان ها: سنگ‌نبشته ساساني سنگ‌نبشته‌اي تاريخي در مشکين‌شهر است. در حدود 100 مترى شرق ميدان اصلى مشگين‌شهر دره‌اى وجود دارد که به خاطر انبوه درختان کهن آن به باغ نوروز معروف است و شعبه‌اى از رود خياوچاى در اين دره جارى است.
 • هفته وحدت از شاهکارهاي بزرگ امام راحل بود

  نماينده ولي فقيه در اردبيل:
  1396/09/13
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: در دنيا جنبش عظيمي براي تحريم اقتصادي، فرهنگي و سياسي اسرائيل تشکيل شده تا اين کشور جعلي تاوان جنايت‌هاي وحشتناک خود را بدهد.
 • حمام پيرزرگر مربوط به دوره قاجار

  حمام پيرزرگر مربوط به دوره قاجار
  1396/09/13
  حمام پيرزرگر مربوط به دوره قاجار است و در اردبيل، محله پيرزرگر، مسجد پير زرگر واقع شده است . اين حمام در ورودى و راهروئى ساده دارد، ‌ اما رختکن آن شکل قديمى خود را حفظ کرده است؛ با سکوهاى قديمى، ‌ شاه‌نشين‌ها، کف سنگفرش و حوض سنگى هشت ضلعى با چهار بازوى سنگى که با يک پله کوچک به سکوى رختکن منتهى مى‌شود.
 • پروژه راه‌آهن اردبيل بدون وقفه در حال اجرا است

  نماينده مردم اردبيل در مجلس:
  1396/09/05
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي گفت: هم‌اکنون تمام بخش‌هاي پروژه راه‌آهن اردبيل فعال بوده و اين پروژه بدون وقفه در حال اجرا است.
 • موزه مردم شناسي اردبيل

  موزه مردم شناسي اردبيل
  1396/09/05
  گروه سيري در استان ها: موزه مردم شناسي اردبيل در محل حمام تاريخي آقانقي (ظهيرالاسلام) در ميدان عالي قاپو ابتداي خيابان سعدي اردبيل قرار دارد.
 • ضرورت تامین اعتبار مورد نیاز پروژه آبرسانی استان

  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل مطرح کرد
  1396/08/30
  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: از 20 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده برای پروژه آبرسانی اردبیل تاکنون ريالی اختصاص پیدا نکرده است.
 • ارائه آموزش به زوجین قبل از ازدواج در راستاي استحکام نظام خانواده

  مدیر پیشگیری از آسیب های اجتماعی دادگستری اردبیل اعلام كرد
  1396/08/25
  مدیر پیشگیری از آسیب های اجتماعی دادگستری اردبیل گفت: ارائه آموزش به زوجین قبل از ازدواج در راستاي استحکام نظام خانواده صورت مي گيرد.
 • اختصاص رتبه 30 اردبيل در بین استان‌های کشور در زمینه تجارت

  مدیر کل گمرکات استان اعلام كرد
  1396/08/23
  مدیر کل گمرکات استان اردبیل گفت: متاسفانه اردبیل رتبه 30 را در بین استان‌های کشور در زمینه تجارت به خود اختصاص داده اين در حالي است كه اردبیل دارای ظرفیت‌های بالای تجارت است.
 • رئيس اتاق بازرگاني اردبيل:

  حضور موفقي در بازار روسيه نداريم
  1396/08/21
  رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل گفت: متأسفانه برخلاف برنامه‌ريزي‌ها حضور موفقي در بازار روسيه نداريم.
 • بي توجهي به قلعه 2200 ساله اولتان

  بي توجهي به قلعه 2200 ساله اولتان
  1396/08/21
  آنچه امروزه از قلعه 2200 ساله اولتان بر جاي مانده تداعي‌کننده يک دژ نظامي است که هنوز قسمت اعظم ساختمان‌هاي قلعه در زير خاک مدفون است.
 • مدل استفاده از آب‌هاي زيرزميني در دشت اردبيل تعريف شود

  معاون عمراني استانداري اردبيل:
  1396/08/07
  معاون امور عمراني استانداري اردبيل گفت: وزارت نيرو بايد مدل بهره‌برداري از آب‌هاي زيرزميني را در دشت اردبيل مطالعه کرده و تدوين کند.
 • مقبره امين‌الدين جبرائيل

  مقبره امين‌الدين جبرائيل
  1396/08/07
  مقبره امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي‌الدين اسحق جد سلاطين صفوي است، در روستاي كلخوران اردبيل واقع شده است.
 • انتخاب 6 روستای اردبیل برای ثبت به عنوان روستای هدف گردشگری

  مدیرکل بنیاد مسکن استان خبر داد
  1396/08/07
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل از انتخاب 6 روستای اردبیل برای ثبت به عنوان روستای هدف گردشگری خبر داد.
 • ارتقای ظرفیت عضویت افراد در کتابخانه های اردبیل به 30 درصد

  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مطرح کرد
  1396/08/04
  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل عزیزخانی با اعلام اینکه تنها 5 درصد جمعیت اردبیل عضو کتابخانه های عمومی هستند، گفت: با توسعه کتاب و کتابخوانی در استان امید است تا ظرفیت عضویت افراد در کتابخانه ها در سطح استان به 30 درصد ارتقا یابد.
 • مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد

  اجرای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در اردبیل
  1396/08/02
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از اجرای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در اردبیل خبر داد.
 • امام جمعه اردبيل:

  سهم‌خواهي و دعواهاي سياسي از موانع پيشرفت کشور است
  1396/07/30
  امام جمعه اردبيل گفت: سهم‌خواهي و دعواهاي سياسي مانع بزرگي درمسير توسعه و پيشرفت کشور بوده و با تفرقه‌افکني تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي ميسر نخواهد شد.
 • بازار تاريخي اردبيل برگرفته از ظرافت‌هاي هنر اسلامي

  بازار تاريخي اردبيل برگرفته از ظرافت‌هاي هنر اسلامي
  1396/07/30
  بازار تاريخي اردبيل برگرفته از ظرافت‌هاي هنر ايراني و اسلامي و روايتگر تاريخ کهن و باستاني اردبيل است.
 • معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان:

  از هر پنج ازدواج یک مورد در اردبیل منجر به طلاق می شود
  1396/07/27
  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: از هر پنج ازدواج یک مورد در اردبیل منجر به طلاق می شود.
 • رئیس سازمان استاندارد در اردبیل:

  تدوین استانداردها به صورت شاخص در استان ها مورد توجه است
  1396/07/25
  رئیس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران با بیان اینکه تدوین استانداردها به صورت شاخص در استان ها مورد توجه بوده، گفت: استان اردبیل یکی از این استان هایی بوده که در تدوین استانداردهای ملی برای آب های گرم و سرد و خدمات گردشگری ورود پیدا کرده است.
 • امام جمعه اردبيل: ‏

  جمهوري اسلامي به هيچ دولتي باج نداده و نخواهد داد
  1396/07/23
  امام جمعه اردبيل گفت: خروج يک جانبه آمريکا از برجام شقاق و شکاف بين اروپا و آمريکا را تشديد مي‌کند و اين يک ‏فرصت عظيم براي ايران ‏است. ‏
 • پل هاي تاريخي اردبيل

  پل هاي تاريخي اردبيل
  1396/07/23
  پل قديمي ساميان روي رودخانه قره سو در 15 کيلومتري اردبيل در مسير راه شوسه اردبيل – گرمي قرار دارد.
 • مسئول تربیت بدنی بسیج دانشجویی استان:

  برگزاری جشنواره ورزشی شهدای دانشجو در اردبیل
  1396/07/19
  گروه خبر: مسئول تربیت بدنی بسیج دانشجویی استان اردبیل گفت: جشنواره ورزشی شهدای دانشجو در اردبیل برگزار می‌شود.
 • قلعه اولتان نام دژي کهن در اردبيل

  قلعه اولتان نام دژي کهن در اردبيل
  1396/07/02
  گروه سيري در استان ها: قلعه اولتان نام دژي کهن در استان اردبيل است .اولتان روستاى بزرگى در سه کيلومترى جنوب پارس‌آباد است و قلعه اولتان در 500 مترى اين روستا در کنار رود ارس قرار دارد. وضع ظاهرى قلعه، ساختمان يک قلعه نظامى را القا مى‌کند.
 • آيين 600 ساله در اردبيل//

  طشت گذاري بازخواني مظلوميت کربلا
  1396/07/02
  گروه تاريخي: طشت گذاري آيين 600 ساله بازخواني اقدام جوانمردانه امام حسين (ع) در رساندن آب به لشکر دشمن است که همه‌ساله سه روز مانده به محرم در مساجد اردبيل برگزار مي‌شود.
 • بازار اردبيل

  بازار اردبيل
  1396/06/19
  گروه سيري در استان ها: مجموعه تاريخي بازار اردبيل در ميانه شهر و در طرفين خيابان امام خميني واقع گرديده و به جهت قدمت و دارا بودن معماري سنتي از بازارهاي تاريخي و جالب توجه ايران به شمار مي آيد و چون ديگر بازارها مشتمل بر راسته ها، تيمچه ها، سراها و مسجد و گرمابه است. بازار اردبيل از سابقه طولاني و درخشاني برخوردارمي باشد.
 • نماينده مردم اردبيل در مجلس مطرح کرد

  تعلل دولت در ارائه نقشه مناطق آزاد
  1396/06/12
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي علت تاخير در بررسي لايحه مناطق آزاد هفت استان کشور را تعلل دولت در ارائه نقشه اين مناطق عنوان کرد.
 • امام جمعه اردبيل:

  دستگيري از فقرا فلسفه مهم عيد قربان است
  1396/06/12
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: انتظار مي‌رود مومنان در عيد سعيد قربان از افراد بي‌بضاعت و مستمند غافل نبوده و براي دستگيري از نيازمندان تلاش کنند چرا که اين مهم از فلسفه‌هاي عيد سعيد قربان است.
 • نماينده ولي فقيه در اردبيل:

  آمريکا مي‌خواهد با هواپيماهاي جنگي دموکراسي را صادر کند
  1396/06/05
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: آمريکا مي‌خواهد دموکراسي را با هواپيماهاي جنگي صادر کند اما غافل است که سرنوشت ميدان جنگ را دلار و اسلحه تعيين نمي کند.
 • بناهاي تاريخي شهر اردبيل

  بناهاي تاريخي شهر اردبيل
  1396/06/05
  گروه سيري در استان ها: اردبيل از جمله برجسته ترين و پرجاذبه ترين مناطق ايران به لحاظ تنوع جاذبه ها به شمار مي رود.
 • ضرورت تمرکز زدايي در برنامه هاي ورزشي

  ضرورت تمرکز زدايي در برنامه هاي ورزشي
  1396/06/05
  گروه ورزشي: برگزاري 2 رقابت بين المللي واليبال با حضور تيم هاي مطرح آسيايي در استان اردبيل در کمتر از 2 ماه اين واقعيت را به مسئولان کشوري نشان داد که تمرکز تمامي رويدادها ي بين المللي در تهران ضرورتي ندارد و شهرستان هاي مستعد نيز مي توانند با برگزاري اين رويدادها هم باري از دوش پايتخت بردارند و هم نشاط و شادماني را به جامعه تزريق کنند.
 • نماينده مردم اردبيل در مجلس:

  دشت اردبيل با بحران آب مواجه شد
  1396/05/29
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل،‌ نير، ‌نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دشت اردبيل با بحران آب مواجه شد، گفت: ‌عملکرد حجتي‌ قابل قبول نيست.
 • امام جمعه اردبيل:

  نمايندگان در انتخاب وزير اصلح مصالحه يا مماشات نکنند‏
  1396/05/29
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت : چهار سال کشور با فکر و سليقه و تشخيص اين وزراء اداره خواهد شد‏ و اين جز با ‏وزراي توانمند، مقدور نيست.‏
 • نماينده مردم خلخال در مجلس:

  اميدي به تکميل پروژه راه‌آهن اردبيل با وضعيت اعتباري فعلي وجود ندارد
  1396/05/22
  گروه خبر: نماينده مردم شهرستان‌هاي خلخال و کوثر در مجلس شوراي اسلامي گفت: از 19 ميليارد تومان اعتبار اختصاصي راه‌آهن اردبيل تنها 7 ميليارد تومان تخصيص يافت که با اين وضعيت اعتباري و تخصيص نامناسب آن اميدي به تکميل و راه‌اندازي اين پروژه وجود ندارد.
 • امام جمعه اردبيل:

  عصاره ملت در مرکز تصميم گيري کشور از قوه درّاکه لازم برخوردار نيست
  1396/05/22
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: آنچه در هفته گذشته در مراسم تحليف در مجلس اتفاق افتاد نشان داد که عصاره ملت در حساس‌ترين مرکز تصميم گيري کشور از قوه درّاکه لازم برخوردار نيست.
 • جمعه مسجد اردبيل با قدمتي بيش از 800 سال

  جمعه مسجد اردبيل با قدمتي بيش از 800 سال
  1396/05/22
  گروه سيري در استان ها: جمعه مسجد اردبيل يکي از بناهاي تاريخي و ثبت ملي استان اردبيل با قدمتي 800 ساله است که از هنر و معماري اصيل ايراني برگرفته شده است.
 • امام جمعه اردبيل:

  جناح‌هاي سياسي دين خود را از جيب ملت پرداخت نکنند
  1396/05/15
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: لابي گري، سفارشي و جناحي عمل کردن، جناح هاي سياسي دين خود را از جيب ملت پرداخت کردن و به فکر انتخابات آينده بودن، هم چاپلوسي دورويي و نفاق را پرورش مي دهد و هم کشور را فلج مي کند.
 • قلعه ارشق

  قلعه ارشق
  1396/05/15
  گروه سيري در استان ها: قلعه ارشق مربوط به دوره سلجوقيان - دوره ايلخاني است و در شهرستان مشكين شهر، بخش مركزي، روستاي توبنق واقع شده قلعه تاريخي ارشق هم چون ساير قلعه هاي قره داغ آذربايجان در 62 كيلومتري شمال باختري مشگين شهر و در سواحل باختري رودخانه پر آب قرار دارد و دريك منطقه بي نظير (از لحاظ طبيعت) واقع شده است.
 • به بهانه روز ملي اردبيل//

  چرا ردپايي از سرمايه‌گذاري شبه دولتي‌ها در اردبيل نيست
  1396/05/15
  گروه گزارش: وضعيت موجود استان اردبيل گواه اين واقعيت تلخ است که اين استان کمترين سهمي از سرمايه گذاري برخي نهادهاي قدرتمند، شرکت هاي دولتي،هلدينگ هاي بزرگ اقتصادي کشور و بانکها نداشته و ندارد.
 • امام جمعه اردبيل:

  آمريکا نبايد خيال کند ايران فاقد توانمندي براي پاسخ به گزينه تحريم است
  1396/05/08
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا نبايد خيال کند ايران فاقد توانمندي براي پاسخ به گزينه تحريم است و تجربه نشان داده ما در هيچ مسأله‌اي نمي‌توانيم با آمريکا مثل يک طرف مورد اعتماد مذاکره کنيم.
 • پاي کهنه قلعه در باتلاق کمبود اعتبار

  پاي کهنه قلعه در باتلاق کمبود اعتبار
  1396/05/08
  گروه سيري در استان ها: اثر باستاني کهنه قلعه که بيش از هزار سال با ناملايمات دست و پنجه نرم کرده و دوام آورده امروز گرفتار فرسايش از بابت کمبود اعتبار شده است.
 • معرفي خانه هاي تاريخي اردبيل

  معرفي خانه هاي تاريخي اردبيل
  1396/05/02
  گروه سيري در استان ها: اردبيل با داشتن تاريخ هفت هزار ساله در زمينه تمدن، فرهنگ هنر و بويژه معماري اصيل ايراني – اسلامي از تنوع بسياري برخورداري بوده و مي توان نمونه هايي از اين معماري اصيل را در خانه هاي تاريخي به عنوان ظرفيت گردشگري مشاهده کرد، در اين راستا برخي از خانه هاي تاريخي اردبيل براي گردشگران نوروزي معرفي مي شود.
 • امام جمعه اردبيل:

  قتل آتنا نشانگر خطرات فرهنگي بزرگ در بيخ گوش ماست
  1396/04/25
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل با بيان اينکه حادثه قتل آتنا و حوادث مشابه آن نشان مي‌دهد که خطرات فرهنگي بزرگ در بيخ گوش ماست گفت: دولت و مجلس در زمينه ارتقاي بنيان فرهنگي جامعه نمره قبولي ندارند.
 • موزه شدن آرزوي مدرسه 100 ساله بيله سوار

  موزه شدن آرزوي مدرسه 100 ساله بيله سوار
  1396/04/25
  گروه سيري در استان ها: مدرسه امام خميني (ره) بيله سوار، قديمي‌ترين بناي تعليم و تربيت باقي‌مانده اردبيل است که با وجود وعده مسئولان هنوز به موزه تبديل نشده و مورد استفاده آموزشي است.
 • امام جمعه اردبيل:

  بالا بودن ميزان پرونده‌ها در دستگاه قضايي ضعف مديريت دولت‌ها است
  1396/04/18
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: بالا بودن ميزان پرونده‌ها در دستگاه قضايي ضعف مديريت دولت‌ و نوع قوانين مجلس است و دستگاه قضا هيچ تاثيري در به وجود آوردن پرونده‌ها ندارند.
 • قيزقالاسي

  قيزقالاسي
  1396/04/18
  گروه سيري در استان ها: اردبيل سرزميني است که در بين کانون تمدنهاي باستاني قرار داشته و با توجه به موقعيت جغرافيايي و استراتژيک و نيز انتخاب آن به عنوان مرکز حکومت صفويان از ارزش بسياري برخوردار بوده و همين امر موجب ايجاد بناهاي ارزشمند از جمله قلعه هاي باستاني و تاريخي در سطح استان شده است.
 • نماينده مردم اردبيل در مجلس:

  آب شرب اردبيل در اولويت اول قرار دارد
  1396/04/11
  گروه خبر: نماينده مردم اردبيل، نمين، نير و سرعين در مجلس شوراي اسلامي گفت: مسأله تامين آب شرب ‏اردبيل در اولويت اصلي نمايندگان و مسؤولان استاني قرار گرفته است و در اين راستا از 100 ‏ميليارد اعتبار تخصيص يافته 70 ميليارد ريال آن تحقق يافته است.‏
 • امام جمعه اردبيل:

  آتش به اختيار نظارت عمومي بر امور با رعايت موازين قانوني است
  1396/04/11
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: در هر عرصه اي که ملت ببيند خيانت، قصور يا کوتاهي مي‌شود بايد فرياد بکشند.
 • طرح توسعه حريم مجموعه جهاني شيخ صفي‌الدين اردبيلي

  طرح توسعه حريم مجموعه جهاني شيخ صفي‌الدين اردبيلي
  1396/04/11
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل گفت: طرح توسعه حريم مجموعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي با آزادسازي سه هزار متر زمين در حياط مشرف به مدرسه پورسينا و تخليه نخاله‌ها به منظور ايجاد فضاهاي فرهنگي و تفريحي براي رفاه حال گردشگران آغاز شد.
 • دخل و تصرف در محدوده کهنه قلعه مشگين شهر ممنوع شد

  دخل و تصرف در محدوده کهنه قلعه مشگين شهر ممنوع شد
  1396/03/28
  گروه سيري در استان ها: معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري در نامه اي نقشه محدوده عرصه حريم و ضوابط حفاظتي و معماري مربوط به اثر ملي تاريخي - فرهنگي کهنه قلعه مشگين شهر ابلاغ و هرگونه دخل و تصرف در محدوده آن را ممنوع اعلام کرد.
 • پل هفت چشمه

  پل هفت چشمه
  1396/03/21
  گروه سيري در استان ها: پل هفت چشمه در اردبيل ميدان پانزده خرداد ابتداي خيابان ساحلي و روي رودخانه با ليقلو چاي واقع شده است
 • قالي اردبيل

  قالي اردبيل
  1396/03/07
  گروه سيري در استان ها: اين قالي مشهور از آن جهت قالي اردبيل ناميده مي‌شود که از مسجدي واقع در مصلّي اردبيل که شاه اسماعيل و جد او شيخ صفي الدين (که سلسله صفويه نام خود را از او گرفته) مدفون شده‌اند، به دست آمده‌است. اين قالي بنابه توصيه ويليام موريساز شرکت ونيست رابينسون خريداري شد که شرکت مزبور آن را از شرکت زيگلر واقع در تبريز خريده بود.
 • جيب خالي و بازار داغ کافي‌نت‌ها//

  ويزيت متخصص به درد بيمار افزود
  1396/03/07
  گروه گزارش: نوبت‌گيري اينترنتي از مراکز درماني اردبيل که در دو سال اخير با هدف بهبود کيفي خدمات درماني اجرا شد، نه تنها رضايت شهروندان را به دنبال نداشته بلکه با گله‌مندي تعداد کثيري همراه است. اغلب کافي‌نت‌ها در سطح شهر اردبيل شيوه درآمدزايي جديدي يافته‌اند.
 • امام جمعه اردبيل:

  امروز رقابت تمام شده و دوران رفاقت آغاز شده است
  1396/03/01
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: امروز رقابت تمام شده و دوران رفاقت آغاز شده است و همه بايد کينه‌ها و عداوت‌ها را زمين بريزند و از امروز بايد همه مثل يک خانواده واحد دست به دست هم بدهيم و کشور را بسازيم و هر کسي انتخاب شود، واجب است با او همکاري داشته باشيم.
 • داش حامامي شهر گيوي يادگاري از تاريخ گذشته اين سرزمين

  داش حامامي شهر گيوي يادگاري از تاريخ گذشته اين سرزمين
  1396/03/01
  گروه سيري در استان ها: در قسمت جنوب شرق شهر گيوي سفلي و در تراس رودخانه گيوي چايي و در ميان باغ هاي ساحل رودخانه، كوثر اردبيل - داش حامامي |(حمام سنگي )واقع شده كه يادگار تاريخ گذشته شهرستان كوثر و يكي از مكان هاي مهم گردشگري اين شهرستان است .
 • امام جمعه اردبيل:

  ائمه جمعه ابزار جناح‌هاي سياسي نمي‌شوند
  1396/02/24
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: ائمه جمعه زبان گوياي ملت هستند آنها هميشه در اردوگاه مردم و در اختيار مصالح کلان کشور هستند و هيچ وقت خود را ابزار جناح‌هاي سياسي نمي‌کنند.
 • محوطه باستاني قلعه خسرو

  محوطه باستاني قلعه خسرو
  1396/02/24
  گروه سيري در استان ها: به فاصله 28 کيلومتر شمال غربي شهر اردبيل و 700 متري شمال روستاي قوناق قيران و در مختصات طول جغرافيايي 48 درجه و 4 دقيقه و 52 ثانيه و عرض جغرافيايي 38 درجه 26 دقيقه و 57 ثانيه واقع شده است.
 • روستاي گيلوان

  روستاي گيلوان
  1396/02/17
  گروه سيري در استان ها: روستاي گيلوان از توابع بخش شاهرود شهرستان خلخال، در ‏65‏ کيلومتري جنوب شرقي خلخال و 45 کيلومتري رشت قرار دارد.
 • کارگران نگران از حمايت‌هاي شيشه‌اي

  کارگران نگران از حمايت‌هاي شيشه‌اي
  1396/02/17
  گروه گزارش: با وجود تلاش دولت براي رفع مشکلات بخش صنعت اردبيل، همچنان اغلب کارگران به دليل مشکلات واحدهاي توليدي و ضعف قوانين نگران امنيت شغلي خود هستند. هيچ‌ کس منکر ضعف صنعت در اردبيل نيست.
 • امام جمعه اردبيل:

  فصل الخطاب انتخابات تشخيص مردم است
  1396/02/10
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: مردم در انتخابات قيّم نمي خواهند بلکه به دنبال افرادي هستند که مشکلات آنها را رفع کند و فصل الخطاب انتخابات تشخيص و انتخاب مردم خواهد بود.
 • کورائيم بهشت آثار تاريخي و باستاني اردبيل

  کورائيم بهشت آثار تاريخي و باستاني اردبيل
  1396/02/10
  گروه سيري در استان ها: شهر کورائيم با داشتن آثار تاريخي و باستاني متعلق به اواخر هزاره دوم قبل از ميلاد، بهشت ميراث فرهنگي و آثار تاريخي استان اردبيل به شمار مي رود. بقعه کورائيم؛ اين بقعه در وسط قبرستاني قرار دارد که احتمالا اين قبرستان باقي مانده از دوران اسلامي است و سنگ قبرهاي متعلق به قرن 6 هجري موجود در اين قبرستان گواه اين ادعاست.
 • امام جمعه اردبيل:

  سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را از هر خطري بيمه کرده است
  1396/02/04
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: رکن رکين انتخابات تمکين در برابر قانون است و عصيان در برابر قانون مساوي با ديکتاتوري است.
 • شيروان دره

  شيروان دره
  1396/02/04
  گروه سيري در استان ها: شيروان دره به عنوان يکي از زيستگاه‌هاي وحوش در دامنه کوه سبلان محسوب مي‌شود که با وجود پيشنهاد کارشناسان براي حفاظت ويژه آن، تاکنون هيچ طرح ويژه حفاظتي را از آن خود نکرده است.
 • اندروني غريبه در خانه‌هاي اردبيل

  اندروني غريبه در خانه‌هاي اردبيل
  1396/02/04
  گروه تاريخي: تغيير اسباب و لوازم زندگي اردبيلي‌ها طي دهه‌هاي گذشته نه تنها از رنگ و بوي فرهنگ بومي کاسته بلکه به عقيده کارشناسان در تغيير سبک زندگي نيز مؤثر بوده است.
 • اردبيل آماده پذيرايي از 25 ميليون نفر گردشگر علوي

  اردبيل آماده پذيرايي از 25 ميليون نفر گردشگر علوي
  1396/01/27
  گروه سيري در استان ها: معاون گردشگري ميراث فرهنگي استان اردبيل گفت: استان اردبيل آماده پذيرايي از 25 ميليون نفر گردشگر علوي است.
 • امام جمعه اردبيل:

  در آستانه سال نو به فکر نيازمندان باشيم
  1395/12/22
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت:اگر بخواهيم با وجدان راحت سر سفره عيد بنشينيم، راه آن تامين بخشي ولو کوچک از نيازمندي هاي گرفتاران است.
 • قلعه ارشق مشگين شهر مهد تمدن باستاني

  قلعه ارشق مشگين شهر مهد تمدن باستاني
  1395/12/22
  قلعه ارشق در 62 کيلومتري شمال مشگين شهر در سواحل باختري رودخانه پر آب قرار گرفته و در يک طبيعت زيبا واقع شده است.
 • لباس‌ها با چوغان برق مي‌زند//

  مواد شوينده اردبيل در 100سال قبل
  1395/12/16
  خانه‌هاي قديمي اردبيل دهه‌ها با مواد شوينده گياهي وطبيعي برق مي‌زد،اين يادگار اجدادي امروزه درحالي روبه فراموشي است که اروپايي‌ها آن را کشف کرده و در مصنوعات بهداشتي استفاده مي‌کنند.
 • استاندار اردبيل:

  اتصال راه‌آهن اردبيل- آذربايجان در سفر الهام علي اف طرح مي‌شود
  1395/12/15
  استاندار اردبيل گفت: اتصال راه‌آهن اردبيل- آذربايجان در سفر رئيس‌جمهور آذربايجان الهام علي اف به ايران جهت درج در پروتکل طرح مي‌شود.
 • امام جمعه اردبيل:

  کوچکترين امکان تقلب و تخلف در انتخابات کشور وجود ندارد
  1395/12/15
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: هر کس در صحت انتخابات جمهوري اسلامي ترديد ايجاد کند ظلم وحشتناک به مردم، نظام اسلامي و به کشور کرده و اين امر، تحميل بدترين هزينه به ملت و جايگاه بين‌المللي کشور است.
 • قلعه بويني يوغون نير يادگار دوران مفرغ

  قلعه بويني يوغون نير يادگار دوران مفرغ
  1395/12/15
  قلعه باستاني بويني يوغون در روستاي کورعباسلو نير واقع شده و در حال حاضر يکي از مهم ترين سايت هاي باستاني ايران محسوب مي شود و نشانه هايي از تمدن از چهار هزار و پانصد سال پيش از دوران مفرغ تا عصر اشکاني در آن يافت شده است.
 • نماينده مردم اردبيل در مجلس:

  50 درصد بيکاران فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي فني و مهندسي هستند
  1395/12/08
  نماينده مردم ‌اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس ‌گفت: فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي فني و مهندسي بيش از 50 درصد بيکاران جامعه را تشکيل مي‌دهند.
 • شهريري

  شهريري
  1395/12/08
  منطقه باستاني معروف به شهر يري در شمال غربي روستاي پيرازميان در 31 کيلومتري شرق مشگين شهر در کنار رود قره سو قرار دارد.
 • امام جمعه اردبيل:

  ترامپ نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود در اين کشور است
  1395/12/01
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ که سرنوشت اقتصاد، امنيت و فرهنگ دنيا را به دست گرفته نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود دراين کشور است.
 • مساجد تاريخي اردبيل

  مساجد تاريخي اردبيل
  1395/12/01
  مسجد ميرزا علي اکبر مجتهد : مسجد مجهز و مجلل ميرزا علي اکبر در مرکز اردبيل نزديک بازار واقع شده و داراي دو در است. از جاذبه هاي اين بنا، دو منبر است که يکي مشبک چوبي و ديگري به صورت صندلي بازودار و چرخدار است.
 • امام جمعه اردبيل:

  حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است
  1395/11/24
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است.
 • غار يخکان

  غار يخکان
  1395/11/24
  اثر طبيعي و ملي غار يخکان با مساحتي بالغ بر1217 هکتار در سال1381 طي مصوبه شماره 225 مورخ 81/3/21 شورايعالي محيط زيست به مجموعه مناطق تحت مديريت سازمان پيوست. غار يخکان در ارتفاع 2500 متري و با ارتفاع حدود 60 متر فاصله از نوک قله قرار گرفته است و جنس زمين آهکي ميباشد در دهانه ورودي آن که رو به شرق واقع است آثار هوازدگي فيزيکي و خرد شدن سنگها ناشي از يخبندان به صورت واريزه به خوبي قابل مشاهده است.
 • مشاور رئيس جمهور در امور بانوان در اردبيل:

  جذب سرمايه گذار براي ايجاد اشتغال فصل مشترک تمام احزاب سياسي است
  1395/11/24
  مشاور رئيس جمهور در امور بانوان به مناسبت دهه فجر با حضور در اردبيل دست آوردها و اقدامات دولت تدبير و اميد را تبيين کرد.
 • شتاب توسعه و کارآفريني روستايي در اردبيل

  شتاب توسعه و کارآفريني روستايي در اردبيل
  1395/11/24
  روستاها در ايران بعنوان يکي از شريان هاي مهم اقتصادي در سال هاي گذشته گريبانگير مشکلات زيادي بوده و بتدريج در حال خالي شدن از سکنه بود و دولت تدبير و اميد در 2 سال گذشته اقدام هاي اساسي در توقف اين روند و توسعه و کارآفريني در آنها انجام داده است. جايگاه روستاها در توسعه اقتصادي و نيز پيامدهاي توسعه‌ نيافتگي مناطق روستايي که خود را با پديده مهاجرت حاشيه_نشيني و تبديل نيروهاي مولد به نيروهاي مصرف گرا نمايان کرده موجب توجه مسوولان دولت تدبير و اميد به توسعه روستايي و استقرار مناسب آن در چرخه توسعه پايدار شده‌ است.
 • مسجد جمعه اردبيل بنايي تاريخي با قدمتي بيش از 800 ساله

  مسجد جمعه اردبيل بنايي تاريخي با قدمتي بيش از 800 ساله
  1395/11/17
  مسجد جمعه اردبيل يکي از بناهاي تاريخي و ثبت ملي استان اردبيل با قدمتي 800 ساله است. اردبيل يکي از استان هاي تاريخي کشور بوده که تمدني 40 هزار ساله دارد که سابقه تاريخي و باستاني آن را کاروانسراها و بناهاي تاريخي و مذهبي بي‌ نظير به جهت نوع معماري و تجميع هنرهاي ظريف ايراني بازگو مي کند.
 • امام جمعه اردبيل:

  ترامپ دستورات خطرناکي براي اقتصاد و حقوق بشر صادر مي‌کند
  1395/11/10
  امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ به سرعت در حال محقق کردن وعده‌هاي انتخاباتي خود است و دستوراتي که براي اقتصاد و امنيت جهاني و حقوق بشر خطرناک است، صادر مي‌کند.
 • تيشه غفلت مسولان بر تن دهکده باستاني اباذر نير

  تيشه غفلت مسولان بر تن دهکده باستاني اباذر نير
  1395/11/10
  دهکده صخره اي اباذر از جمله آثار زيبا و تاريخي شهرستان، استان و حتي کشور است ولي متاسفانه نسبت به احياي اين اثر تاريخي کم نظير اقدامي نشده است.
 • روستاي نمهيل بهشت گمشده‌اي در جنوب غربي اردبيل

  روستاي نمهيل بهشت گمشده‌اي در جنوب غربي اردبيل
  1395/11/03
  روستاي نمهيل بهشت گمشده‌اي است از روستاهاي توابع شهر هشجين با مردماني خون‌گرم و پرتلاش که در جنوب غربي استان اردبيل واقع شده است.
 • غذايي که سوز زمستان مي‌شکند

  غذايي که سوز زمستان مي‌شکند
  1395/11/03
  غذاهاي سنتي اردبيل آميختگي قابل‌توجهي با شرايط جوي دارد؛ غذاهايي که افراد سالخورده اعتقاد دارند حال و هواي خانه‌ها را با ترکيب مطلوب مواد مغذي گرم مي‌کرد.
 • امام جمعه اردبيل:

  آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت بود
  1395/10/26
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت و از دشمنان سر سخت صهيونيسم بود.
 • پل قرمز نير آميزه اي از معماري عهد صفوي

  پل قرمز نير آميزه اي از معماري عهد صفوي
  1395/10/26
  پل قرمز شهرستان نير يکي از بهترين پل هاي ساخته شده در عصر صفوي و منسوب به دوره سلطنت شاه عباس است.
 • تأثيرات فرهنگي معماري عرفاني

  تأثيرات فرهنگي معماري عرفاني
  1395/10/26
  از معماري‌هاي اصيل دوره صفوي که با عقايد اين دودمان آميخته، مجموعه بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي است. بنايي که به عقيده کارشناسان تأثيرات فرهنگي آن مورد غفلت واقع شده است.
 • امام جمعه اردبيل:

  آمريکا همچنان ناقض برجام است
  1395/10/19
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: همه دقت کنند که دشمني و رجزخواني از طرف آمريکايي‌ها است نه ايران و آنها با اين اقدامات قطعاً ناقض برجام هستند و آمريکا با اين بدعهدي‌ها ثابت مي‌کند که قابل اعتماد نيست.
 • تپه باستاني آناهيتا

  تپه باستاني آناهيتا
  1395/10/19
  تپه باستاني آناهيتا است که طي ساليان از آن به اسامي آناهيتا، سارقين و زرتشت ياد شده به شماره 1976 به ثبت آثار ملي رسيده است اين تپه در قسمت غربي شهر سرعين قرار دارد که از کاوش هاي انجام يافته در اين منطقه اشياء و سفالينه هايي به بدست آمده که قدمت آنها به اواخر هزاره دوم و اول قبل از ميلاد مسيح باز مي گردد.
 • مديرکل مديريت بحران استانداري اردبيل:

  130 ميليارد ريال اعتبار براي بازسازي تاسيسات زيربنايي استان توزيع مي‌شود
  1395/10/12
  مديرکل مديريت بحران استانداري اردبيل گفت: 130 ميليارد ريال اعتبار امسال براي بازسازي تاسيسات زيربنايي خسارت ديده از حوادث طبيعي بين دستگاههاي اجرايي مربوطه با نظر فرمانداران توزيع مي‌شود.
 • امام جمعه اردبيل:

  اتصال راه‌آهن آذربايجان به استان موجب توسعه در منطقه مي‌شود
  1395/10/12
  امام جمعه اردبيل از دستور اخير دولت مبني بر ممنوعيت تخريب خانه‌هاي خريداري شده حريم شيخ صفي به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود کارگزاراني که چنين تصميماتي را به دولت القاء مي‌کنند، دولت محترم احتياج به هيچ دشمن ديگري ندارد.
 • هزينه ها از درآمد پيشي گرفته است//

  رکود کسب و کار دغدغه جدي مردم
  1395/10/12
  با وجود تلاش دولت براي کاهش تورم و رشد اقتصادي، تداوم رکود در کسب و کار اردبيل به يکي از دغدغه هاي عمومي مردم اين استان تبديل شده است. بر اساس آخرين آمار اعلام شده از سوي مرکز آمار کشور نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفي خانوارهاي شهري در آذر ماه به 7.2 درصد کاهش يافته است که به نسبت مدت مشابه سال گذشته سه دهم درصد کاهش را نشان مي‌دهد.
 • مقبره شيخ حيدر

  مقبره شيخ حيدر
  1395/10/12
  بقعه شيخ حيدر فرزند شيخ جُنيد و پدر شاه اسماعيل اول، در خيابان باهنر شمالي مشکين شهر واقع مي باشد که با شماره 184 در سال 1311 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد مقبره شيخ حيدر در باغي که قبرستان قديمي مشکين شهر بوده و در مرکز شهر قرار دارد.
 • نقش خانه در سبک‌زندگي ايراني‌اسلامي//

  کارکرد پنهان معماري ايراني در آرامش ساکنان
  1395/10/12
  باوجودي که امروزه اشکال مختلف معماري نوين خانه‌هاي مدرن را شکل داده، اما خانه‌هاي قديمي بيشتر تداعي‌گر آرامش بود؛ آرامشي که گفته مي‌شود با پشت کردن به اصول معماري اصيل از دست مي‌رود.
 • امام جمعه اردبيل:

  9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي بود
  1395/10/05
  امام جمعه اردبيل گفت: 9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي در کشور بود.
 • دهکده صخره اي باستاني ويند کلخوران

  دهکده صخره اي باستاني ويند کلخوران
  1395/10/05
  دهکده صخره اي باستاني ويند کلخوران در حدود پنج کيلومتري جنوب و جنوب غربي سرعين و در نزديکي جاده اردبيل – نير قرار گرفته است خانه هاي سنگي در قوردي قيه، تپه چله خانه، قره قيه و مسجديري قرار گرفته اند. ويند کلخوران دهکده اي سنگي با مجموعه اي از خانه هاي سنگي منفرد که اغلب در زير تپه اي به نام چله خانه قرار دارد، به صورت يک پديده معماري تاريخي و باستاني استثنايي و کم نظير مي باشد.
 • رسم ديرينه قاووت المخ در اردبيل//

  ردي که خضر نبي در زمستان بر جاي گذاشت
  1395/10/05
  رسمي ديرينه در اردبيل به اجرا درمي آيد که به واسطه آن زنان قوت زمستاني خانه را به ياد خضر پيامبر متبرک مي‌کنند. ابتداي فصل زمستان ابرها در هم مي‌رود و برفي آبکي و دانه‌درشت باريدن مي‌گيرد. کهن‌سالان مي‌گويند اين برف، »خدر برف« است. دانه‌هاي درشت و آبکي آن نويد فصل زمستان را مي‌دهد و چارچار زمستان و پاييز يکي از مراحل تغيير فصل و تغيير چهره طبيعت است که زندگي تمامي موجودات را تحت تأثير قرار مي‌دهد.
 • سازش زوج‌ها براي طلاق توافقي درمراکز کاهش طلاق

  سازش زوج‌ها براي طلاق توافقي درمراکز کاهش طلاق
  1395/10/05
  عملکرد تحليلي و مقايسه اي فعاليت مرکز کاهش طلاق در استان اردبيل نشان مي دهد که بيشتر زوجين با طلاق توافقي از هم جدا شده اند .
 • دود غفلت درچشم شهروند اردبيلي//

  ميني‌بوس‌هاي فرسوده قصد رفتن ندارند
  1395/09/28
  با وجود اذعان چندساله مديران به عمر بالاي ناوگان ميني‌بوس‌ شهري وجاده‌اي استان اردبيل، طرح عاجلي براي نوسازي آن صورت نمي گيرد تا نشان دهد اين خودروها قصد رفتن از خيابان ها را ندارند.
 • دژ قهقهه

  دژ قهقهه
  1395/09/28
  دژ قهقهه در دهستان يافت از دهستان هاي بخش مرادلو و در نزديک روستاي کنچوبه و قره آغاج بوده که در 85 کيلومتري شمال شرقي شهرستان مشکين شهر قرار دارد قهقهه از لحاظ لغوي به معناي آواز بلند در خنده و همچنين به معناي آواز کبک مي‌ باشد.
 • 58 هزار بيکار در آرزوي شغل//

  عرضه وتقاضاي شغل در اردبيل برابر نيست
  1395/09/28
  در سال هاي اخير همه کوشش_هاي انجام شده براي کاهش نرخ بيکاري در اردبيل نتيجه محسوس نداشته است. بطوريکه گفته مي شود نرخ بيکاري در اردبيل حتي بالاتر از ميانگين کشوري است.
 • امام جمعه اردبيل:

  نمايندگان مجلس و دولت براي نرخ گاز در مناطق سردسير تصميم‌گيري کنند
  1395/09/21
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل از نمايندگان مجلس و دولت خواست به خاطر شدت برودت هوا در مناطق سردسير و مصرف بيشتر گاز، براي برخورداري از تخفيف ويژه در نرخ گاز تصميم‌گيري نمايند.
 • حريق در کمين بازارتاريخي اردبيل

  حريق در کمين بازارتاريخي اردبيل
  1395/09/21
  گروه گزارش: بازار تاريخي اردبيل از آثار ناب دوره صفوي در اين شهر به عقيده کارشناسان از کمبود تجهيزات ايمني حريق رنج مي‌برد؛ موضوعي که به تعبيري بازار شهر را به بمب ساعتي بدل کرده است.
 • سنگ‌نبشته ساساني

  سنگ‌نبشته ساساني
  1395/09/21
  سنگ‌نبشته ساساني در يکي از دره‌ هاي رودخانه خياو چاي معروف به نوروز ياماجي در حدود 150 متري ضلع شمال غربي کهنه قلعه (کهنه قالا) و100 مترى شرق ميدان اصلى مشگين‌ شهر و در درون باغ نوروز قرار دارد.
 • پيکره سنگي بابا داوود، ابوالهول ايران

  پيکره سنگي بابا داوود، ابوالهول ايران
  1395/09/21
  پيکره سنگي بابا داوود عنبران در استان اردبيل معروف به ابوالهول ايران و نگهبان درياي مازندران ظرفيت گردشگري تاريخي و طبيعي بي نظير با قابليت جهاني است که تا اکنون به دلايل نامشخص، مهجور مانده و معرفي نشده است.
 • استان اردبيل رتبه دهم طلاق در ايران

  استان اردبيل رتبه دهم طلاق در ايران
  1395/09/21
  آمار و ارقام طلاق در اردبيل در حالي سير صعودي دارد که در گذشته‌اي نه چندان دور مردم اين ديار حتي از آوردن اسم طلاق هم ابا داشتند.
 • امام جمعه اردبيل:

  دولت و مجلس به نقض برجام از سوي آمريکا واکنش نشان دهند
  1395/09/14
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: از دولت انتظار مي‌رود در برخورد با صاحبان حقوق‌هاي نجومي خارج از نوبت و در اسرع وقت پرونده‌هايي را تشکيل و آن را تحويل مراجع قضايي دهند.
 • کاروانسراي قانلي بولاغ

  کاروانسراي قانلي بولاغ
  1395/09/14
  گروه سيري در استان ها: کاروانسراي قانلي بولاغ در گوشه جنوب شرقي روستاي مرزي قانلي بولاغ (سرباز وطن) و در بخش ارشق شهرستان مشگين شهر و در 35 کيلومتري شهر رضي و در زميني به مساحت 800 مترمربع با بهره‌گيري از مصالح سنگ و آجر ساخته شده است.
 • امامزاده صالح اردبيل و نقش آن در حيات فرهنگي و مذهبي مردم

  امامزاده صالح اردبيل و نقش آن در حيات فرهنگي و مذهبي مردم
  1395/09/14
  گروه تاريخي: امروزه در شهر اردبيل و حومه آن چندين مقبره و بقعه معروف به امامزاده وجود دارد که در بين مردم بيشتر به مقابر فرزندان امام موسي کاظم شهرت دارند.
 • امامزاده حليمه خاتون (س) اردبيل

  امامزاده حليمه خاتون (س) اردبيل
  1395/09/07
  بقعه متبركه اين امامزاده در بافت تاريخى شهر اردبيل، در خيابان سى مترى، كوچه حاج ميرصالح قرار دارد.
 • سليم موذن زاده که بود//

  مرحوم سليم موذن زاده از نگاه اساتيد ادبيات و موسيقي
  1395/09/07
  سليم مؤذن‌زاده اردبيلي يکي از مداحان ايراني به زبان‌هاي ترکي، فارسي و عربي بود که در سال 1315 خورشيدي در شهر اردبيل زاده شد.
 • زمستان اردبيل ظرفيت مغفول گردشگري کشور

  زمستان اردبيل ظرفيت مغفول گردشگري کشور
  1395/09/07
  فصل سرما سرآغاز ورزش هاي گوناگون زمستاني در بسياري از نقاط دنياست اما اين فرصت قابل توجه در ايران و از جمله استان برفي اردبيل با بي اعتنايي هر سال از دست مي رود.
 • امام جمعه اردبيل:

  آمريکايي‌ها نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند
  1395/08/23
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: رأي به ترامپ افتضاح براي آمريکايي‌ها بود چرا که آنها ديگر نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند.
 • مشکلات مسکن مهري‌ها//

  مسکن مهر در کنار تمام مزيت‌هايش براي اقشار ضعيف مهري نداشت
  1395/08/23
  با اينکه مسکن مهر به عنوان طرحي براي خانه‌دارشدن اقشار متوسط و پايين جامعه اجرا شد اما در کنار تمام مزيت‌هايش، براي اقشار ضعيف، مهري نداشت؛ نه تنها آرزوي خانه‌دار شدن مستاجرها برآورده نشد بلکه مالکان همچنان بايد بار مشکلات را بر دوش بکشند.
 • خانه ارشادي اردبيل

  خانه ارشادي اردبيل
  1395/08/23
  خانه ارشادي در اردبيل، خيابان کاشاني، کوچه اوچدکان واقع شده است خانه ارشادي اردبيل باقيمانده اي از يک خانه بزرگ اربابي مي باشد که در دوره هاي مختلف تفکيک، تخريب و نوسازي گرديده است و در بدو احداث داراي کاربري مسکوني بود يکي از بناهاي تاريخي شهر اردبيل است که در اواخر دوره قاجار ساخته شده است.
 • فسيل‌هايي که از دل خاک روي چرخ ماشين رفتند

  فسيل‌هايي که از دل خاک روي چرخ ماشين رفتند
  1395/08/23
  وضعيت نگهداري فسيل باستاني فيل عظيم‌الجثه در حالي موجب نگراني شده که اين اکتشاف، انقلابي در يافته‌هاي باستان‌شناسي اردبيل تلقي مي‌شود.
 • امام جمعه اردبيل:

  خط مقاومت در منطقه شکست‌ناپذير است
  1395/08/16
  نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل گفت: برخلاف نظر آمريکايي‌ها و برخي کشورها در باب حضور ايران در جنوب عراق بايد به صراحت گفت که اين حضور همراه با معنويت و اقبال خود عراقي‌هاست و به هيچ وجه با اسلحه و زور نيست.
 • قلعه خسرو در اردبيل

  قلعه خسرو در اردبيل
  1395/08/16
  قلعه خسرو در 30 کيلومتري شمال غرب اردبيل قرار دارد. اين قلعه‌ که با شيوه خشکه چين سنگي(با مصالح سنگي بدون استفاده از ملات) ساخته شده است، به دوره مفرغ جديد(1700 تا 1450 سال پيش از ميلاد) تعلق دارد.
 • قلعه هاي اردبيل گنجينه‌هاي تاريخي به جا مانده از دوران مفرغ

  قلعه هاي اردبيل گنجينه‌هاي تاريخي به جا مانده از دوران مفرغ
  1395/08/16
  اردبيل علاوه بر سابقه درخشان تاريخي خود، داراي قلاع متعددي است که در سراسر استان پراکنده شده و طبق اسناد کشف شده مي‌توان گفت که اين قلعه‌ها آثار به جا مانده از دوران مفرغ است.
 • مجموعه تاريخي بازار اردبيل

  مجموعه تاريخي بازار اردبيل
  1395/08/09
  مجموعه تاريخي بازار اردبيل در ميانه شهر و در طرفين خيابان امام خميني واقع گرديده و به جهت قدمت و دارا بودن معماري سنتي از بازارهاي تاريخي و جالب توجه ايران به شمار مي‌آيد و چون ديگر بازارها مشتمل بر راسته‌ها ، تيمچه‌ها، سراها و مسجد و گرمابه است.
 • حمام ملا هادي در اردبيل

  حمام ملا هادي در اردبيل
  1395/08/02
  حمام ملا هادي در اردبيل، ميدان عالي قاپو، محله ملا هادي، کوچه آيشم واقع شده است.
 • امام جمعه اردبيل:

  گروه‌هاي تکفيري توسط آمريکا و با کمک آل سعود فرماندهي مي‌شوند
  1395/08/02
  امام جمعه اردبيل گفت: کشورهاي اسلامي همگي با يک دشمن مشترک به نام گروه‌هاي تکفيري و در راس آنها داعش روبه‌رو هستند که استکبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي صحنه گرداني آنها را با کمک آل‌سعود و مزدوران منطقه‌اي‌شان برعهده دارند.
 • امام جمعه اردبيل:

  عزاداري اهل تسنن پاسخي شايسته براي ياوه‌گويي وهابيت بود
  1395/07/25
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: عزاداري اهل تسنن استان اردبيل پاسخي شايسته براي ياوه‌گويي وهابيتي بود که از ماه‌ها قبل سعي مي‌کردند بين شيعه و سني اختلاف بياندازند.
 • جمعه مسجد اردبيل

  جمعه مسجد اردبيل
  1395/07/25
  جمعه‌ مسجد اردبيل باقي مانده يک بناي بزرگ از دوره سلجوقيان است که در محله پيرشمس‌الدين يکي از محلات قديمي اردبيل، ميان گورستاني قرار گرفته و از سه قسمت تشکيل شده است.
 • وزير نيرو در اردبيل:

  موانع ارائه تسهيلات به صاحبان واحدهاي توليدي برداشته مي‌شود
  1395/07/18
  وزير نيرو گفت: يکي از اولويتهاي دولت يازدهم حمايت از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي است و با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده موانع توليد در کشور برداشته مي‌شود.
 • بي‌توجهي به ضرورت‌هاي ايمني ساخت‌وساز در اردبيل

  بي‌توجهي به ضرورت‌هاي ايمني ساخت‌وساز در اردبيل
  1395/07/18
  بلندمرتبه سازي در حالي در شهر اردبيل رونق گرفته است که نهادهاي مسئول از کمبود امکانات و بي‌توجهي ساخت‌وسازها به نکات ايمني ابراز نگراني مي‌کنند.
 • نماد شجاعت صفويان رنگ باخت

  نماد شجاعت صفويان رنگ باخت
  1395/07/18
  بناي تاريخي بقعه شيخ جبرئيل، پدر شيخ صفي‌الدين اردبيلي که يکي از نمادهاي تاريخي و فرهنگي اردبيل محسوب مي‌شود به دليل ضعف و بي‌دقتي در نگهداري رو به ويراني تدريجي است.
 • امام جمعه اردبيل:

  وهابيت نسبتي با اهل سنت ندارد
  1395/07/11
  امام جمعه اردبيل گفت: وهابيت به ناحق اهل سنت را به خود نسبت مي‌دهد در حالي که اين گروه تکفيري به هيچ آيين و مرامي پايبند نيست.
 • روستاي کنزق اردبيل

  روستاي کنزق اردبيل
  1395/07/11
  روستاي تاريخي کنزق در سه کيلومتري شهر توريستي سرعين واقع شده است.تاريخ روستاي قديم کنزق جدا از تاريخ آذربايجان به خصوص اردبيل نمي باشد.
 • از سوي امام جمعه اردبيل عنوان شد

  انتقاد از سکوت وزارت خارجه در مقابل اهانت مفتي وهابي عربستان به ايرانيان
  1395/07/04
  امام جمعه اردبيل با اشاره به سخنان مفتي اعظم عربستان در تکفير ايرانيان گفت: حمله به سفارت عربستان کاري اشتباه بود ولي بدتر از آن تکفير يک ملت است که مفتي وهابي آن را مرتکب شد و متأسفانه وزارت خارجه ما نيز در مقابل آن سکوت کرد.
 • کاروانسراي عباسي نقدي کندي اردبيل

  کاروانسراي عباسي نقدي کندي اردبيل
  1395/07/04
  اين کاروانسرا در فاصله 35 کيلومتري اردبيل در کنار رودخانه نقدي و مشرف به دره نقدي کندي کم عمق و سرسبز و پردرخت آن قرار گرفته و از لحاظ سبک و پلان به نقشه کوهستاني مشابهت دارد.
 • نماينده اردبيل در مجلس شوراي اسلامي:

  90 درصد مراجعين به نمايندگان بيکاران هستند
  1395/06/29
  نماينده اردبيل، نير، نمين وسرعين درمجلس شوراي اسلامي گفت: 90 درصد مراجعين به نمايندگان مجلس افرادي هستند که دنبال کار واشتغال هستند وما شرمنده آنها بدليل نبود اشتغال هستيم.
 • موزه مردم شناسي اردبيل

  موزه مردم شناسي اردبيل
  1395/06/29
  موزه مردم شناسي اردبيل در محل حمام تاريخي آقانقي (ظهيرالاسلام) در ميدان عالي قاپو ابتداي خيابان سعدي اردبيل قرار دارد.
 • کهنه قلعه اردبيل

  کهنه قلعه اردبيل
  1395/06/23
  کهنه قلعه اردبيل در منطقه‌اي روي تپه طبيعي در قسمت غرب رودخانه خياو چاري قرار دارد.
 • آرامگاه شيخ صفي‌الدين اردبيلي

  آرامگاه شيخ صفي‌الدين اردبيلي
  1395/06/15
  بقعه شيخ صفي‌الدين واقع در ميدان عالي قاپو اردبيل يکي از مکان‌هاي تاريخي و ارزشمند شهر اردبيل مي‌باشد که از اوايل قرن 16 تا اواخر قرن 18 ساخته شده است.
 • امام جمعه اردبيل:

  رژيم سعودي بي‌لياقتي خودش را در مديريت حج ثابت کرده است
  1395/06/15
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل با بيان اينکه آل‌سعود در مديريت حج بي‌لياقتي خودش را ثابت کرده است گفت: امت اسلامي بايد در مديريت حج چاره‌انديشي کنند چرا که آل‌سعود لياقت مديريت حج و خانه خدا را ندارد.
 • سفري در تاريخ اردبيل به روايت علي ‌خان ‌والي

  سفري در تاريخ اردبيل به روايت علي ‌خان ‌والي
  1395/06/15
  علي خان والي(حاکم عکاس) از جمله هنرمنداني بوده که هنر عکاسي را براي نخستين بار وارد استان اردبيل کرده است.
 • چوب حراج به منابع آبي خود نزنيم

  چوب حراج به منابع آبي خود نزنيم
  1395/06/07
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: دولت به جاي آنکه چشم به خارج از کشور بدوزد بهتر است فرامين مقام معظم رهبري را در باب اقتصاد مقاومتي نصب‌العين خود قرار دهد.
 • چرا شاه اسماعيل صفوي پس از جنگ چالدران ديگر نخنديد

  چرا شاه اسماعيل صفوي پس از جنگ چالدران ديگر نخنديد
  1395/06/07
  گروه تاريخي:جنگ چالدران آن قدر براي شاه اسماعيل سنگين بود که شاه صفوي پس از آن ديگر خنده بر لب نياورد.
 • آرامگاه شاه اسماعيل اول

  آرامگاه شاه اسماعيل اول
  1395/06/07
  گروه سيري در استان ها:شاه اسماعيل صفوي در 866 ه. ش. در اردبيل ديده به جهان گشود. پدرش شيخ حيدر به همراه مريدان خود -که به دليل بر سر داشتن کلاه قرمز رنگ قزلباش (سرخ سر) خوانده ميشدند-، به عنوان جهاد با مسيحيان چرکس به نواحي قفقاز رفتند.
 • زيپ‌لاين شورابيل به بهره‌برداري مي‌رسد

  زيپ‌لاين شورابيل به بهره‌برداري مي‌رسد
  1395/06/01
  گروه سيري در استان ها: مديرمنطقه نمونه گردشگري شورابيل گفت: در حال حاضر در هر سه ورودي اصلي مجموعه گردشگري شورابيل کار ساخت پارکينگ آغاز شده است.
 • عدالت در توزيع امکانات و منابع در برنامه ششم مورد توجه قرار گيرد

  عدالت در توزيع امکانات و منابع در برنامه ششم مورد توجه قرار گيرد
  1395/05/31
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: انتظار ساکنان استان‌هاي کمتر توسعه يافته از دولت و مجلس اين است تا در برنامه ششم اصل عدالت در توزيع امکانات و اعتبارات مورد توجه قرار گيرد.
 • برجام گره اقتصادي کشور را باز نکرده است

  برجام گره اقتصادي کشور را باز نکرده است
  1395/05/24
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: برجام گره اقتصادي کشور را باز نکرده و اعتماد به آمريکا بيش از اين به صلاح مسؤولان نيست.
 • يم فوتبال آبي‌پوشان در چند پست حساس و مهم نياز به تقويت و ترميم واقعي دارد

  يم فوتبال آبي‌پوشان در چند پست حساس و مهم نياز به تقويت و ترميم واقعي دارد
  1395/05/24
  گروه ورزشي:مربي و کارشناس فوتبال اردبيل گفت: تيم فوتبال آبي‌پوشان در چند پست حساس و مهم نياز به تقويت و ترميم واقعي دارد که اميدواريم تا آغاز بازي‌هاي ليگ دسته دو بتوانند در رفع آن موفق عمل کنند.
 • خروسلو و نوار مرزي بيله‌سوار شکار ممنوع اعلام شد

  خروسلو و نوار مرزي بيله‌سوار شکار ممنوع اعلام شد
  1395/05/24
  گروه سيري در استان ها: فرماندار شهرستان بيله‌سوار گفت: منطقه خروسلو و نوار مرزي بيله‌سوار جزو مناطق شکار ممنوع کشور اعلام شد تا اهميت اين مناطق در حفاظت از گونه‌هاي جانوري و گياهي معلوم شود.
 • انتظاري5ساله براي شنيدن سوت قطار دولت تدبير و وعده‌هاي خاک خورده

  انتظاري5ساله براي شنيدن سوت قطار دولت تدبير و وعده‌هاي خاک خورده
  1395/05/17
  گروه گزارش: در چهارسالگي دولت تدبير و اميد آنچه که از شواهد امر برمي‌آيد اينکه وعده پنج ساله اين دولت براي شنيده‌شدن سوت قطار در اردبيل را نبايد زياد جدي گرفت.
 • سهم اردبيل در المپيک هيچ

  سهم اردبيل در المپيک هيچ
  1395/05/17
  گروه گزارش: در آستانه المپيک ريو و در يک افسوس ديگر براي ورزش اردبيل بايد اعلام کرد که سهم اين استان در المپيک ريو هيچ هيچ است.
 • حج عبادت فردي نيست که آل‌سعود آن را ابزار انتقام قرار داده است

  حج عبادت فردي نيست که آل‌سعود آن را ابزار انتقام قرار داده است
  1395/05/17
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حج عبادت فردي نيست که آل‌سعود با تنزل دادن جايگاه آن بخواهد حق را ابزار انتقام قرار دهد.
 • گردشگري اردبيل از کمبود مشارکت بخش خصوصي رنج مي‌برد

  گردشگري اردبيل از کمبود مشارکت بخش خصوصي رنج مي‌برد
  1395/05/17
  گروه خبر:ردبيل – مديرکل ميراث فرهنگي استان اردبيل گفت: گردشگري استان از کمبود مشارکت بخش خصوصي قدرتمند رنج مي‌برد.
 • سيري در استان ها

  بقعه شيخ حيدر
  1395/04/27
  گروه سيري در استان ها: بقعه شيخ حيدر فرزند شيخ جُنيد و پدر شاه اسماعيل اول، در خيابان باهنر شمالي مشکين شهر واقع مي باشد که با شماره 184 در سال 1311 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد
 • امام جمعه اردبيل:

  حذف گمرک اصلاندوز از مناطق مرزي خطاي بزرگ دولت است
  1395/04/20
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: حذف گمرک اصلاندوز از مناطق مرزي توسط هيئت دولت خطاي بزرگ و سبب ناراضي شدن اهالي استان اردبيل از دولت است.
 • مقبره شيخ امين‌الدين جبرائيل

  مقبره شيخ امين‌الدين جبرائيل
  1395/04/20
  گروه سيري در استان ها: مقبره شيخ امين‌الدين جبرائيل پدر شيخ صفي‌الدين، پدرجد پادشاهان صفوي در روستاي کلخوران در 3 کيلومتري شمال اردبيل قرار دارد و به همين دليل روستاي کلخوران گاه به نام »کلخوران شيخ« خوانده مي_‌شود.
 • مجوزي که به شوک مطبوعات اردبيل تبديل شد

  مجوزي که به شوک مطبوعات اردبيل تبديل شد
  1395/04/20
  گروه گزارش: لغو امتياز 30 نشريه در اردبيل طي هفته‌هاي گذشته به شوک فضاي مطبوعاتي اين استان تبديل‌شده است. اتفاقي که نشان مي‌دهد برخي نشريات بي‌توجه به تقويت حضور حرفه‌اي هستند. اشاره به تعداد نشريات لغو امتياز شده اردبيل در خبري که روي صفحه خبرگزاري‌ها رفت کافي بود تا التهابي در فضاي مجازي و در بين فعالان رسانه‌ايجاد شود.
 • تپه نادري

  تپه نادري
  1395/04/14
  گروه سيري در استان ها: تپه نادري در شمال_غربي شهر اصلاندوز مغان در تلاقي رودخانه ارس و قره سو (دره رود) قرار دارد.
 • گزارش//

  وقتي تاريخ زبان به سخن مي گشايد
  1395/04/14
  گروه گزارش: حدود 100 سال پيش! 9 زن بنا به دلايلي در گور دسته جمعي دفن مي شوند، تا امروز تبديل به بخشي از تاريخ شوند. تاريخي که فعلا رمزآلود مانده است.
 • امام جمعه اردبيل هشدارداد

  توطئه انحراف افکار عمومي از فلسطين
  1395/04/06
  گروه خبر: – امام جمعه اردبيل با اشاره به نقض حقوق بشر در بحرين با سلب تابعيت شيخ عيسي‌قاسم رهبر معنوي قيام مردم اين کشور، نسبت به تکرار حادثه شيخ نمرالنمر در بحرين هشدار داد.
 • کاروانسراي سرباز وطن

  کاروانسراي سرباز وطن
  1395/04/06
  گروه سيري در استان ها: کاروانسراي سربازوطن (قانلي بلاغ) کاروانسراي سربازوطن در روستايي به همين نام ، از دهستان ارشق شمالي در فاصله حدود 800 متري نوار مرزي ايران و جمهوري آذربايجان و با فاصله 20 کيلومتري شمال مرکز بخش (رضي) واقع شده است .
 • ريخت و پاش در مراسم عزاداري//

  تشريفات عجيب و غريب در مجلس مرگ عزيز
  1395/04/06
  گروه گزارش: تشريفات مراسم عزاداري در اردبيل با وجود تأکيد علما بر برگزاري مراسم ساده، رو به افزايش است و گويي در کنار رسومي که از گذشته متداول بوده، بايد پروتکل_هاي تشريفاتي مو به مو رعايت شود. مراسم عزاداري در اردبيل چنان که حتي در کتب تاريخي به آن اشاره شده است بسيار منظم و برنامه ريزي شده برگزار مي‌شود. بطوريکه يکي از دغدغه صاحبان عزا همواره به جا آوردن صحيح و به موقع مراسمات است؛ تا جايي که در برخي مواقع برگزاري مراسم خود عزاداري و ياد متوفي را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد.اين مراسم که از لحظه فوت فرد آغاز شده و به مدت 40 روز به صورت مداوم ادامه دارد، با هزينه‌هاي گزاف برگزار مي‌شود و امروز نه تنها از غلظت و تعدد آن کاسته نشده است، بلکه آراسته به انواع تجملات مختلف و حتي به رقابت خانواده‌ها تبديل شده است.
 • کليساي حضرت مريم

  کليساي حضرت مريم
  1395/03/30
  گروه سيري در استان ها: در کوچه اي به نام ارمنستان گازران يا اونچو ميدان، کليساي متروکه اي وجود دارد که کم تر از دو قرن قدمت دارد. از تاريخ دقيق بنا اطلاعي در دست نيست و تاريخ 1876 ميلادي که روي در ورودي آن ديده مي_شود به سال اهداء در به کليسا و نصب آن مربوط مي_شود.
 • گزارش//

  اردبيل درگير حاشيه هاي حاشيه نشيني
  1395/03/30
  گروه گزارش: از حاشيه نشيني به عنوان يکي از معضل هاي مهمي ياد مي شود که به دلايل مختلف بيشتر در شهرهاي بزرگ شکل گرفته و با گسترش روز به روز خود موجب بروز آسيب_هاي اجتماعي و حاشيه هاي بسياري براي جوامع شهري مي شود.
 • رئيس هيأت فوتبال اردبيل:

  اردبيل نيازمند خانه فوتسال است
  1395/03/30
  گروه خبر: رئيس هيأت فوتبال استان اردبيل گفت: با توجه به رشد و بالندگي فوتسال در استان اردبيل ما نيازمند راه‌اندازي خانه فوتسال در استان اردبيل هستيم.
 • توريسم ورزش در قفس کمبود زيرساخت

  توريسم ورزش در قفس کمبود زيرساخت
  1395/03/30
  گروه ورزشي: با وجود اينکه مقوله گردشگري يکي از محورهاي توسعه استان اردبيل و تقريباً تمامي شهرستان‌هاي 10 گانه آن محسوب مي‌شود، مدت‌زمان زيادي سپري شد تا مفهوم توريسم ورزش در ذهن مديران حلاجي و تثبيت شود.
 • مرگ دو فرزند در کنار مادرخانواده رقم خورد

  مرگ دو فرزند در کنار مادرخانواده رقم خورد
  1395/03/30
  گروه خبر: در سانحه رانندگي در مسير موييل مشگين‌شهر مادر خانواده به دليل ناتواني در رانندگي و رعايت نکردن سرعت مطمئنه از مسير اصلي منحرف و به دره سقوط مي‌کند.
 • امام جمعه اردبيل:

  نماينده شوراي حقوق بشر سازمان ملل حق اظهار نظر در مورد ايران ندارد
  1395/03/23
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل با اشاره به برخي تصميمات اخير سازمان ملل متحد گفت: با توجه به شرايطي که در اين نهاد حاکم است، نماينده شوراي حقوق بشر سازمان ملل ديگر حق اظهار نظر در مورد ايران را نخواهد داشت.
 • سيري در استان ها

  برج شاطر
  1395/03/23
  گروه سيري در استان ها: برج شاطر يکي از جاذبه هاي گردشگري استان اردبيل است و در روستاي صومعه 5.8 کيلومتري اردبيل در يک فضاي وسيع و گسترده ‏بنا شده ‏است.
 • خطيب جمعه اردبيل:

  امام خميني(ره) عامل بزرگترين بيداري در جهان اسلام بود
  1395/03/16
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل نقش معمار کبير انقلاب را در بيداري اسلامي بي بديل خواند و تاکيد کرد که امام خميني (ره) عامل بزرگترين بيداري اسلامي در جهان اسلام بود.
 • درياچه نِئور

  درياچه نِئور
  1395/03/16
  گروه سيري در استان ها: درياچه نِئور درياچه‌اي ما بين شهر اردبيل و شهر خلخال در استان اردبيل واقع است.
 • نظام صيانت توسط نمايندگان طراحي شود

  نظام صيانت توسط نمايندگان طراحي شود
  1395/03/09
  اردبيل – امام‌جمعه اردبيل بر ضرورت طراحي نظام صيانت توسط نمايندگان جديد مجلس شوراي اسلامي تأکيد کرد.
 • تالاب پته خور

  تالاب پته خور
  1395/03/09
  گروه سيري در استان ها: تالاب پته خور در قسمت شرق دشت اردبيل و در غرب كوههاي باغرو (طالش) واقع گرديده است.
 • جنگل فندقلو

  جنگل فندقلو
  1395/03/01
  گروه سيري در استان ها: جنگل فندقلو به واسطه قرار گرفتن آن در شمال غربي کشور يکي از جنگل هاي مناسب براي گذران تعطيلات تابستاني است. اين جنگل در 30 کيلومتري شهر اردبيل و در 10 کيلومتري جنوب شهر نمين قرار گرفته است و به خاطر داشتن جاذبه هاي منحصر به فرد جنگلي و نزديکي آن به گردنه حيران پيشنهاد مناسبي براي طبيعت دوستان به شمار مي_رود.
 • امام جمعه اردبیل:

  دولت در حادثه منا و تعطيلي حج بايد قاطع‌تر عمل مي‌کرد
  1395/02/27
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: دولت در حادثه منا و تعطيلي حج امسال بهتر و قاطع‌تر از اين مي‌توانست عمل کند تا آل سعود حساب دستش مي‌آمد.
 • روستاي تولون

  روستاي تولون
  1395/02/20
  گروه سيري در استان ها:اين روستا در استان اردبيل و بخش مرکزي شهرستان گرمي در 25 کيلومتري جنوب غرب شهر گرمي مغان در مرز ايران و جمهوري آذربايجان، بين روستاهاي سليمانلو، لسکه درق، خان‌کندي و عزيزلو واقع شده‌ است. به دليل واقع شدن در دامنه کوه‌ها داراي معماري زيبا و منحصر بفرد به اصطلاح ماسوله‌اي است و در رديف روستاهاي زيباي گردشگري ايران قرار دارد.
 • پريشان‌حالي محيط‌ کارگري در اردبيل

  پريشان‌حالي محيط‌ کارگري در اردبيل
  1395/02/19
  گروه گزارش:اردبيل – با وجود تلاش دستگاه‌هاي متولي براي انضباط بخشي به محيط‌هاي کاري در اردبيل، عوامل متعددي موجب شده روابط کارگر و کارفرما در اغلب مواقع به سمت منافع کارفرما و قرباني شدن کارگر بچرخد.
 • بدهکاران جهيزيه پشت ميله هاي زندان

  بدهکاران جهيزيه پشت ميله هاي زندان
  1395/02/19
  گروه اجتماعي :سوروسات ازدواج درحالي همزمان با اعياد ديني رجب و شعبان رونق گرفته که کارشناسان از عواقب چشم و هم‌چشمي بويژه بدعت در تهيه جهيزيه که بدهکاران را روانه زندان کرده، ابراز نگراني مي‌کنند. ونوس بهنود: ازدواج سنت حسنه دين اسلام است.
 • تحصيل دانش‌آموزان در رشته‌هاي نظري سهميه‌بندي مي‌شود

  تحصيل دانش‌آموزان در رشته‌هاي نظري سهميه‌بندي مي‌شود
  1395/02/19
  گروه خبر: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: با توجه به گرايش بيش از حد دانش‌آموزان به رشته تجربي در توسعه متوازن رشته‌ها سهميه‌بندي در مناطق، نواحي و مدارس براي هدايت تحصيلي دانش‌آموزان اعمال مي‌شود.
 • سپاه پاسدار حقيقي انقلاب است

  سپاه پاسدار حقيقي انقلاب است
  1395/02/19
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: مسؤولان و دولتمردان نبايد با زبان نرم با آمريکايي‌ها سخن بگويند يا مدام لفظ از آمريکايي‌ها انتظار مي‌رود را تکرار کنند.
 • دولت در بها دادن به توليد داخلي و ساماندهي سيستم بانکي برنامه ندارد

  دولت در بها دادن به توليد داخلي و ساماندهي سيستم بانکي برنامه ندارد
  1395/02/13
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: دولت در بها دادن به توليد داخلي، مبارزه با قاچاق و ساماندهي به سيستم بانکي به عنوان ابزارهاي تحقق اقتصاد مقاومتي برنامه ندارد.
 • طرح تحول آموزش و پرورش اردبيل در 5 محور تهيه شده است

  طرح تحول آموزش و پرورش اردبيل در 5 محور تهيه شده است
  1395/02/13
  گروه خبر: مديرکل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: طرح تحول آموزش و پرورش استان اردبيل در پنج محور تهيه و تدارک ديده شده که از ابتداي امسال اين برنامه‌ها در حال اجرا هستند.
 • طمع دلالان به ذخيره فرهنگي و کتب تاريخي اردبيل

  طمع دلالان به ذخيره فرهنگي و کتب تاريخي اردبيل
  1395/02/13
  گروه تاريخي: نبود برنامه منسجم جمع‌آوري کتب کمياب، موجب شده است دلالان شهرهاي ديگر براي کتب موجود در دست مجموعه‌داران شخصي اردبيل دندان‌تيز کرده و به قيمت نازل آن ها را از استان خارج کنند.
 • روستاي بيله درق

  روستاي بيله درق
  1395/02/13
  گروه سيري در استان ها:روستاي بيله درق اين دهكده ييلاقي با آب و هواي مطبوع و دلپذير دومين قطب توريستي منطقه سرعين مي باشد كه به سبب برخورداري از مواهب طبيعي مانند آبهاي معدني جهت استعمال داخلي و خارجي، دره اي زيبا با درختان و چمنزارهاي پر از گل و گياه، كندوهاي عسل كه در چمنزارها گسترانيده شده است، جلوه و جذابيت خاصي به اين دهكده بخشيده است.
 • بيانيه کنفرانس کشورهاي اسلامي خيانت تاريخي به جهان اسلام است

  بيانيه کنفرانس کشورهاي اسلامي خيانت تاريخي به جهان اسلام است
  1395/02/05
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل بيانيه کنفرانس سازمان همکاري اسلامي در استانبول را خيانت و جنايت تاريخي به جهان اسلام خواند.
 • شيروان دره سي

  شيروان دره سي
  1395/02/05
  گروه سيري در استان ها:شيروان دره‌سي (دره شيروان) يکي از يازده زيستگاه وحشي است که که در منطقه سبلان واقع شده‌است.
 • رگ اقتصاد اردبيل نيازمند تزريق ايده نو

  رگ اقتصاد اردبيل نيازمند تزريق ايده نو
  1395/01/29
  گروه گزارش:ورود به مرحله تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي اين اميدواري را در بين مديران اقتصادي استان اردبيل به وجود آورده است که در پي اين اقدام فرصت اصلاح بخشي از محروميت‌ها فراهم شود.
 • واليبال ايران جزو 8 تيم تاپ دنيا

  واليبال ايران جزو 8 تيم تاپ دنيا
  1395/01/29
  گروه خبر:نائب رئيس فدراسيون واليبال گفت: قرار گرفتن در جمع هشت تيم تاپ دنيا براي واليبال جمهوري اسلامي ايران يک جايگاه و افتخار بزرگ است.
 • در زيرِ پوست اردبيل چه مي‌گذرد

  در زيرِ پوست اردبيل چه مي‌گذرد
  1395/01/29
  سرويس اجتماعي:سناريوي حداقل مزد کارگران در زير پوست اردبيل کمي متفاوت‌تر از ساير مناطق در جريان است؛ فارغ از معدود کارگران شاغل در اندک کارخانه‌هاي بزرگ و متوسط اين استان که براساس نظام دستمزدها حقوق مي گيرند و صرف نظر از پرداخت نشدن گاه گدار حقوق اين عده، اما حقوق مکفي عده اي نه از روي تخصص، مهارت و تجربه که جور ديگري تعيين مي‌شود.
 • داعش ارتش پنهاني آمريکاست

  داعش ارتش پنهاني آمريکاست
  1395/01/29
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آمريکايي‌ها امروز با انواع جنايت‌ها و حيله‌ها و نيرنگ‌هاي خود روي دجال را سفيد کردند.
 • آبشار آق بلاغ

  آبشار آق بلاغ
  1395/01/29
  گروه سيري در استان ها:آبشار آقبلاغ خلخال کلور در استان اردبيل واقع شده است.
 • دشمن اصلي آذربايجان آمريکا و رژيم صهيونيستي است

  دشمن اصلي آذربايجان آمريکا و رژيم صهيونيستي است
  1395/01/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا قره‌باغ را حياط خلوت خود مي‌داند و هيچ وقت اجازه نمي‌دهد مشکل اين کشور در منطقه قره‌باغ حل شود.
 • مراکز نيکوکاري در ترويج فرهنگ اسلامي ظرفيت بالايي دارند

  مراکز نيکوکاري در ترويج فرهنگ اسلامي ظرفيت بالايي دارند
  1395/01/22
  گروه خبر: مدير فرهنگي و آموزش کميته‌ امداد استان اردبيل گفت: مراکز نيکوکاري داراي ظرفيت‌هاي عظيمي هستند که مي‌توان در جهت ترويج و تبليغ فرهنگ اسلامي و سبک زندگي ديني گام از اين مراکز بهره برد.
 • روستاي قوزلو

  روستاي قوزلو
  1395/01/22
  گروه سيري در استان ها:روستاي قوزلو که قوزلو نام سابق اين روستا وگل چشمه نام فعلي آن ميباشد از توابع بخش مشگين شرقي شهرستان مشگين شهر استان اردبيل ودر دامنه سبلان سرفراز واقع مي باشد .
 • رفع موانع توليد و سرمايه‌گذاري کليد اجرايي اقتصاد مقاومتي است

  رفع موانع توليد و سرمايه‌گذاري کليد اجرايي اقتصاد مقاومتي است
  1395/01/22
  گروه اقتصادي: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل گفت: رفع موانع مزاحم در پيش روي توليد و توانمندي‌هاي اقتصادي و جذب سرمايه‌گذاري‌ها کليد اجرايي اقتصاد مقاومتي است که همه بايد تلاش کنيم تا اين موانع و مشکلات به حداقل برسد.
 • جنگل فندقلو مشرف به گردنه حيران

  جنگل فندقلو مشرف به گردنه حيران
  1394/12/23
  گروه سيري در استان ها:جنگل فندقلو به واسطه قرار گرفتن آن در شمال غربي کشور يکي از جنگل هاي مناسب براي گذران تعطيلات تابستاني است. اين جنگل در 30 کيلومتري شهر اردبيل و در 10 کيلومتري جنوب شهر نمين قرار گرفته است و به خاطر داشتن جاذبه هاي منحصر به فرد جنگلي و نزديکي آن به گردنه حيران پيشنهاد مناسبي براي طبيعت دوستان به شمار مي رود.
 • ترديدي در سلامتي نظام انتخاباتي ايران ‌نيست

  ترديدي در سلامتي نظام انتخاباتي ايران ‌نيست
  1394/12/16
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: انتخابات آزاد و واقعي در کشورمان دموکراسي حقيقي همراه با مردم سالاري ديني را به نمايش گذاشت تا همه به حقيقت انتخابات در جمهوري اسلامي ايران پي ببرند.
 • ناديده گرفتن امر تربيت بزرگ‌ترين خيانت به نسل آينده است

  ناديده گرفتن امر تربيت بزرگ‌ترين خيانت به نسل آينده است
  1394/12/16
  گروه خبر: معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: ناديده گرفتن اصول و مباني تربيتي در امر تعالي نسل آينده خيانتي آشکار است که آثار و تبعات زيان‌باري را به همراه دارد.
 • قله ي سبلان

  قله ي سبلان
  1394/12/16
  گروه سيري در استان ها:سبلان از محدوده ارتفاع 3600 متر کوه مشهور سبلان بطرف قله آن قرار دارد كه شهر اردبيل در شرق، سرعين در جنوب شرق ، مشگين شهر درشمال غرب و نير در جنوب آن قرار دارد .
 • مشارکت بالاي مردم در انتخابات رسالت خدمتگزاري مسوولان را سنگين ترکرد

  مشارکت بالاي مردم در انتخابات رسالت خدمتگزاري مسوولان را سنگين ترکرد
  1394/12/09
  گروه خبر:استاندار اردبيل گفت: حضور چشم گير و مشارکت بالاي مردم در انتخابات هفتم اسفندماه وظيفه خدمتگزاري مسوولان را سنگين تر کرد.
 • موزه چيني خانه شيخ صفي الدين

  موزه چيني خانه شيخ صفي الدين
  1394/12/09
  گروه سيري در استان ها:تالار چيني خانه در قسمت شرقي قنديل خانه يا رواق اصلي مجموعه شيخ صفي الدين قرار دارد. تالاري با چهار شاه نشين و طاق نماهاي زيبا و نفيس که از مقرنس گچي ساخته شده اند.
 • نبود اعتبار عامل فرسايش بناي 85 ساله مدرسه صفوي

  نبود اعتبار عامل فرسايش بناي 85 ساله مدرسه صفوي
  1394/12/02
  گروه تاريخي:دبيرستان صفوي اردبيل يکي از اعجازهاي معماري اين شهر است که نه‌تنها مدرسه ماندگار نشد بلکه کمبود اعتبار فرسايش آن را تشديد کرده است.
 • كلور

  كلور
  1394/12/02
  گروه سيري در استان ها:کلور شهري است از توابع شهرستان خلخال در استان اردبيل ايران است. اين شهر مرکز بخش شاهرود شهرستان خلخال است و مردم آن تات‌زبان هستند.
 • سبلان

  سبلان
  1394/11/26
  گروه سيري در استان ها:کوه سبلان که در زبان ترکي آذربايجاني »ساوالان« و در زبان تالشي »سفلون« ناميده مي‌شود، از دره قره‌سو در شمال غرب شهر اردبيل شروع شده و در جهت شرقي- غربي به طول 60 کيلومتر و عرض حدود 48 کيلومتر تا کوه قوشه‌داغ در جنوب اهر امتداد مي‌يابد و به وسيله اين کوه به ارتفاعات قره‌داغ متصل مي‌شود.
 • عنبران

  عنبران
  1394/11/18
  گروه سيري در استان ها:شهر عَنبَران يکي از شهرهاي استان اردبيل ايران است.
 • تقويت روابط ايران با اروپا بر پايه اصول ديپلماسي عزت‌مندانه انجام شود

  تقويت روابط ايران با اروپا بر پايه اصول ديپلماسي عزت‌مندانه انجام شود
  1394/11/11
  گروه خبر:‌امام‌جمعه اردبيل گفت: تقويت روابط ايران با اروپا بر پايه اصول ديپلماسي عزت‌مندانه انجام شود.
 • وزارت ورزش‌ اردبيل ‌را موظف به تعامل ‌‌ورزشي با ‌آذربايجان، ارمنستان و ترکيه کرد

  وزارت ورزش‌ اردبيل ‌را موظف به تعامل ‌‌ورزشي با ‌آذربايجان، ارمنستان و ترکيه کرد
  1394/11/11
  گروه خبر:مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل گفت: وزارت ورزش و جوانان ما را موظف کرده تا با سه کشور همسايه آذربايجان، ارمنستان و ترکيه تبادل ورزشي داشته باشيم.
 • اصلاندوز

  اصلاندوز
  1394/11/11
  گروه سيري در استان ها:اَصلاندوز شهري است در بخش اصلاندوز شهرستان پارس‌آباد استان اردبيل
 • دولت توهم کارسازي تحريم را از بين ببرد

  دولت توهم کارسازي تحريم را از بين ببرد
  1394/11/04
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: آرزوي ملت ايران اين است که دولت توهم کارساز بودن تحريم‌ها را از ذهن سران آمريکايي، اروپايي و 1+5 از بين ببرد تا آنها بار ديگر متوسل به تحريم‌هاي جديد نشوند.
 • فرجام ديپلماسي بين المللي آغاز ديپلماسي داخلي

  فرجام ديپلماسي بين المللي آغاز ديپلماسي داخلي
  1394/11/04
  سرويس سياسي: پس از آنکه روحاني در انتخابات 92 رياست جمهوري به پيروزي رسيد با درک صحيح شرايط داخلي و بين المللي آغاز مذاکرات با قدرت هاي بزرگ را سرلوحه کار خود قرار داد.
 • اردبيل در عهد نادر شاه افشار

  اردبيل در عهد نادر شاه افشار
  1394/11/04
  گروه تاريخ:مهمترين واقعه‌اي که در اواخر سلطنت صفويان درباره اردبيل قابل ذکر است سازش روسها و عثمانيها براي تقسيم شمال و مغرب ايران و از جمله اين شهر تاريخي ميباشد که با ظهور نادر آن نقشه بهم خورد و دست روس و عثماني از اين سرزمين کوتاه گرديد.
 • رکودي که واحدهاي توليدي اردبيل را فلج کرده است

  رکودي که واحدهاي توليدي اردبيل را فلج کرده است
  1394/11/04
  گروه تحليل:جلسات پشت سر هم و وعده‌اي که خروجي آنها در روي کاغذ است نه تنها دردي از مشکلات واحدهاي توليدي و کارخانه‌ها را برطرف نکرده، بلکه رکود حاکم توليد را در اردبيل فلج کرده است.
 • لاهرود

  لاهرود
  1394/11/04
  گروه سيري در استان ها:لاهرود يا لاري يکي از شهرهاي گردشگري استان اردبيل است. اين شهر در شمال غربي ايران قرار دارد. از جاذبه هاي گردشگري اين شهر مي توان به آرامگاه امامزاده سيد ابراهيم لاهرود ، چشمه هاي آبگرم قوتورسويي و شابيل ، غار تاريخي لاهرود و تفرجگاه داغلار باغي اشاره نمود.
 • فرصت هاي استثنايي براي سرمايه گذاري هاي بزرگ در کشاورزي استان اردبيل

  فرصت هاي استثنايي براي سرمايه گذاري هاي بزرگ در کشاورزي استان اردبيل
  1394/10/27
  گروه خبر:خدابخش با اشاره به سفر خود و مديران استاني به مازندران و بازديد از واحدهاي موفق کشاورزي اين منطقه گفت: اين استان در زمينه طرح هاي توليدي کشاورزي مبتني بر دانش بنيان موفقيت هاي خوبي داشته و در جريان اين بازديد بدنبال استفاده از الگوهاي موفق براي استان اردبيل مي باشيم.
 • دولت به موارد نقض برجام عکس‌العمل نشان دهد

  دولت به موارد نقض برجام عکس‌العمل نشان دهد
  1394/10/27
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا تلاش مي‌کند تا ماشه تحريم همواره در دستش باشد و آنها هيچ وقت از سر خيرخواهي با ما وارد مذاکره نشده‌اند و از همين روز بدبيني رهبري به آمريکا به جا و شايسته است.
 • ميزباني مسابقات آسيايي واليبال در اردبيل برنامه‌ريزي مي‌شود

  ميزباني مسابقات آسيايي واليبال در اردبيل برنامه‌ريزي مي‌شود
  1394/10/27
  گروه خبر:استاندار اردبيل گفت: ميزباني مسابقات آسيايي واليبال در اين استان برنامه‌ريزي خواهد شد. مجيد خدابخش در جلسه شوراي عالي ورزش همگاني و قهرماني تصريح کرد: اردبيل براي اولين بار به‌عنوان ميزبان مسابقات آسيايي در نظر گرفته شده است و برگزاري اين مسابقات به عزم همگاني و وحدت تمامي دستگاه‌ها نياز دارد.
 • نير

  نير
  1394/10/27
  گروه سيري در استان ها:نير يكي از شهرستان هاي استان اردبيل است كه در باختر اين استان واقع شده است.
 • برپايي اردوي تيم شهرداري در کرج

  برپايي اردوي تيم شهرداري در کرج
  1394/10/21
  گروه خبر:مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري اردبيل گفت: تيم شهرداري اردبيل براي رويارويي قدرتمندانه در نيم فصل دوم ليگ دسته يک کشور اردوي آمادگي خود را در کرج برپا کرده است.
 • حمله به سفارت عربستان کار اشتباهي بود

  حمله به سفارت عربستان کار اشتباهي بود
  1394/10/21
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: حمله به سفارت عربستان کار اشتباهي بود که عده‌اي با بي‌بصيرتي به آن دست زدند.
 • بيله سوار

  بيله سوار
  1394/10/21
  گروه سيري در استان ها:نام قديمي بيله سوار آران به معني دشت آفتابگير بوده است كه بعد ها آن را بيله سوار ناميده اند.
 • هجوم و قتل و غارت گرجي ها در اردبيل‌

  هجوم و قتل و غارت گرجي ها در اردبيل‌
  1394/10/13
  گروه تاريخي:در سال 431 هجري حکومت سلجوقي بر آذربايجان و اردبيل تسلط يافت و »امير ياقوتي« برادرزاده طغرل و پسر چغري حکومت مستقلي در آنجا ترتيب داد ولي بر اثر اختلافاتي که بين افراد آن خانواده پيش آمد رو بضعف نهاد و سرانجام »سلطان مسعود« در سال 527 هجري اردبيل را محاصره و تعداد کثيري از سلاجقه را بقتل رسانيد.
 • خوشه هاي اغواگر اقتصاد اردبيل

  خوشه هاي اغواگر اقتصاد اردبيل
  1394/10/13
  گروه تحليل:اوايل قرن حاضر و در دوره ي خشکسالي که توأم بود با اغتشاشهاي داخلي ايران، امنيت جاني و زيستي به حضيض آمده بود.
 • اهداف جمهوري اسلامي بالاتر از قوم‌گرايي و طايفه‌گرايي

  اهداف جمهوري اسلامي بالاتر از قوم‌گرايي و طايفه‌گرايي
  1394/10/13
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: اهداف جمهوري اسلامي ايران بالاتر از قوم‌گرايي و طائفه‌گرايي است، چراکه اين نظام معتقد به تشکيل امت واحده جهاني است.
 • ظرفيت ورزشکاران اردبيلي در بيليارد معرفي نشده است

  ظرفيت ورزشکاران اردبيلي در بيليارد معرفي نشده است
  1394/10/13
  گروه ورزشي:رئيس هيئت بولينگ و بيليارد استان اردبيل گفت: هنوز ظرفيت ورزشکاران توانمند ما در رشته بولينگ و بيليارد معرفي نشده و نتوانسته‌ايم به خاطر شرايط فرهنگي استان اردبيل، ورزشکاران توانمندمان را معرفي کنيم.
 • گرمي

  گرمي
  1394/10/13
  گروه سيري در استان ها:منطقه »گرمي«از كهن ترين مناطق دشت مغان است و آثار تاريخي به دست آمده از آن نشان گر قدمت بالاي اين شهرستان است.
 • ملت بصير ايران در 9 دي دندان طمع دشمن را از بن کشيدند

  ملت بصير ايران در 9 دي دندان طمع دشمن را از بن کشيدند
  1394/10/06
  گروه خبر: ‌امام جمعه اردبيل گفت: سال 88 اتفاقي در کشور ما افتاد که استکبار جهاني با تمام توان وارد معرکه شد و دندانش را تيز کرد ولي ملت بصير ما در 9 دي دندان طمع دشمن را از بن کشيدند و او را در ياس کامل قرار دادند.
 • توقف مرمت موقوفه700 ساله نماد معماري سلجوقي مورد بي‌مهري است

  توقف مرمت موقوفه700 ساله نماد معماري سلجوقي مورد بي‌مهري است
  1394/10/06
  گروه تاريخي: در محله پير شمس‌الدين اردبيل مسجدي واقع شده که رد پاي آن حتي در قديمي‌ترينق نقشه‌هاي شهر اردبيل است.
 • نير

  نير
  1394/10/06
  گروه سيري در استان ها:نير مرکز شهرستان نير و يکي از شهرهاي استان اردبيل ايران است.
 • برگزاري مراسم سالگرد استقلال قره‌باغ در کنگره آمريکا ‌محکوم است

  برگزاري مراسم سالگرد استقلال قره‌باغ در کنگره آمريکا ‌محکوم است
  1394/09/29
  گروه خبر:‌امام جمعه اردبيل ‌برگزاري مراسم سالگرد استقلال قره‌باغ در کنگره آمريکا را به شدت محکوم کرد و آن را اهانتي بزرگ به ملّت آذربايجان و نقض صريح تماميت ارضي آذربايجان دانست.
 • 18 هزار کانال اعتقادات جوانانمان را نشانه گرفته‌اند

  18 هزار کانال اعتقادات جوانانمان را نشانه گرفته‌اند
  1394/09/29
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: بيش از 18 هزار کانال غربي با برنامه‌هاي مستهجن و ضدفرهنگي انديشه پاک جوانان‌مان را براي ايجاد انحراف در فکر و انديشه آنها نشانه گرفته‌اند.
 • کورائيم

  کورائيم
  1394/09/29
  گروه سيري در استان ها:جمعيت شهر كورائيم طبق سرشماره سال 85 مطابق نامه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به تعداد 1037 نفر مي باشد شهر كورائيم مركز بخش كورائيم بوده كه مطابق تقسيمات كشوري داراي سه دهستان مهماندوست يورتچي غربي مي اشد كه به علت كثرت روستاها كه حدود 70 روستا مي باشد و پراكندگي آنها امورات دهستان يورتچي غربي از طريق مركز شهرستان نير مي باشد