عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • مردم آذربایجان شرقی ۱۹۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

  مردم آذربایجان شرقی ۱۹۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند
  1399/04/20
  عصر آذربایجان-معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی گفت: مردم مومن این استان در در سه ماهه نخست امسال ۱۹۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند.
 • ایجاد تحول اجتماعی نیازمند مشارکت مردم است

  ایجاد تحول اجتماعی نیازمند مشارکت مردم است
  1399/04/20
  عصر آذربایجان- قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی طرح تحول اجتماعی را نیازمند مشارکت مردم و راهبری روحانیون عنوان و بر ضرورت بسترسازی از سوی نهادهای فرهنگی برای اجرای این طرح تاکید کرد.
 • گسست و شکاف نسلی خانواده‌ها را تهدید می‌کند

  گسست و شکاف نسلی خانواده‌ها را تهدید می‌کند
  1399/04/18
  عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، گفت: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی راهکار ارائه دهند.
 • ابتلای به کرونا در استان اردبیل با شتاب زیاد رو به افزایش است

  ابتلای به کرونا در استان اردبیل با شتاب زیاد رو به افزایش است
  1399/04/18
  عصر آذربایجان- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: ابتلای به بیماری کرونا در این استان با شتاب زیاد رو به افزایش است و روند افزایشی ابتلا طی روزهای اخیر همچنان ادامه دارد.
 • گزارش//

  سرمايه‌گذاري در لجن‌درماني درياچه اروميه آن را به قطب سلامت کشور تبديل مي‌کند
  1399/04/15
  گروه گزارش:مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان‌ غربي گفت: درياچه اروميه به‌دليل وجود امکان لجن‌درماني و املاح موجود در صورت سرمايه‌گذاري مي‌تواند به قطب گردشگري سلامت در شمال ‌غرب کشور تبديل شود.
 • گزارش//

  ظهور گدايان سياردر تبريز بدون گدا
  1399/04/15
 • افزايش آمار مبتلايان به کرونا در استان نگران کننده است

  افزايش آمار مبتلايان به کرونا در استان نگران کننده است
  1399/04/15
  گروه خبر:استاندار آذربايجان غربي گفت: وضعيت قرمز استان و افزايش آمار مبتلايان به کرونا نگران کننده است.
 • استاندار در گزارشی به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد

  بهبودی 92 درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی
  1399/04/14
  عصر آذربایجان-- استاندار آذربایجان شرقی از بهبود یافتن 92 درصد از مبتلایان به این بیماری در استان خبر داد.
 • اختلافی بین اقوام در آذربایجان غربی وجود ندارد

  اختلافی بین اقوام در آذربایجان غربی وجود ندارد
  1399/04/11
  عصر آذربایجان-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مردم استان در طول ۴ دهه نشان داده‌اند هیچ اختلافی در بین اقوام وجود ندارد بلکه همین موضوع عامل پیشرفت است.
 • مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:

  اجرای طرح هادی در ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در زنجان
  1399/04/10
  عصر آذربایجان--مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان زنجان طرح هادی برای ۷۰۲ روستا تهیه و در ۴۰۰ روستای استان اجرا شده است.
 • برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان‌های تبریز ممنوع شد

  برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان‌های تبریز ممنوع شد
  1399/04/09
  عصر آذربایجان- مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری تبریز گفت: با توجه به شیوع مجدد کرونا و تاکید نهادهای مسوول بر ممنوعیت تجمعات، برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان های تبریز ممنوع ‌شد.
 • زلزله طارم؛ زخم 30 ساله‌اي که هنوز تازه است

  زلزله طارم؛ زخم 30 ساله‌اي که هنوز تازه است
  1399/04/08
  گروه گزارش:31 خرداد سال 69 سالروز تکرار قصه پرغصه زلزله 7.4 ريشتري در طارم است، شبي که با ترکيدن بغض زمين بيش از 1500 نفر صبح فردا را نديدند و 3000 زخمي هم يادگار آن روزها است، روزي که يادآوري آن هنوز هم داغ دل مردمان ديار زيتون را تازه مي‌کند. در اولين ساعت آخرين روزي که فصل بهار برچيده مي‌شد، زلزله نيز بساط تعداد بسياري از خانواده‌هاي شهرستان طارم را برچيد، زمين غريد، خاک لرزيد، شهر درهم کوفته شد، سقف‌ها فرو ريخت، ديوارها شکست، سنگ و چوب و آهن، دست و پا و سر و سينه پيرزن و پيرمرد، نوزاد و نوپا را کوبيد.
 • گزارش//

  مطالعات علمي نقش درياچه اروميه در افزايش برخي بيماري‌ها را تبرئه کرد
  1399/04/08
  گروه گزارش:تعدادي مطالعات علمي انجام شده در دانشگاه‌هاي کشور، درياچه اروميه را از نظر نقش داشتن در افزايش بيماري‌هاي قلبي پرفشاري خون و افزايش سرطان و بيماري‌هاي قلبي عروقي تبرئه کرد.
 • آذربايجان غربي در آستانه شيوع پيک دوم کرونا قرار دارد

  آذربايجان غربي در آستانه شيوع پيک دوم کرونا قرار دارد
  1399/04/08
  گروه خبر:استاندار آذربايجان غربي با هشدار به افزايش مبتلايان به ويروس کرونا گفت: هم اکنون استان با وضعيت قرمز در آستانه ورود به پيک دوم شيوع ويروس کرونا قرار دارد.
 • پروژه های رفع ترافیک شهری مورد حمایت دستگاه قضاست

  پروژه های رفع ترافیک شهری مورد حمایت دستگاه قضاست
  1399/04/06
  عصر آذرباایجان- رییس دادگستری شهرستان مراغه گفت: دستگاه قضا از طرح ها و پروژه های شهرداری که در راستای توسعه شهری و رفع گره ترافیکی شهر است، حمایت می کند.
 • رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی:

  دریاچه ارومیه باوجود تبخیر بالا شرایط مناسبی دارد
  1399/04/06
  عصر آذربایجان-رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز فصل گرما و تبخیر بالای آب در حوضه آبریز این دریاچه، گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها، تراز دریاچه ارومیه وضعیت مناسبی ندارد و به ‌هزار و 271 متر و 72 سانتی‌متر رسیده است.
 • استاندار:

  زیرساخت‌های مخابراتی در روستاهای آذربایجان‌غربی توسعه می‌یابد
  1399/04/03
  عصر آذربایجان -استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید در راستای توسعه زیرساخت‌های روستایی گفت: در این راستا و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روستاهای دورافتاده این استان از زیرساخت‌های مخابراتی بهره‌مند می‌شوند.
 • تغيير سبک زندگي پس از کرونا

  تغيير سبک زندگي پس از کرونا
  1399/04/02
  گروه اجتماعي:عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران اعتقاد دارد که سبک زندگي بشر پس از بحران کرونا ممکن است دچار تغييرات کلي شود و افراد معمولا خود را با شرايط پيش آمده وفق مي‌دهند.
 • گزارش//

  کودکان بي‌دفاع‌ زير چتر قانون آرام مي‌گيرند
  1399/04/02
  گروه اجتماعي: به اعتقاد فعالان حوزه کودک، بي‌دفاع‌ترين حلقه اجتماعي کودکان هستند، بر اين اساس قانون جديد حمايت از حقوق کودکان و نوجوانان اجازه حضور و مداخله به هنگام روانشناسان و مددکاران در مراکز آموزشي، قضايي و انتظامي را مي‌دهد تا در شرايط خاص و بحراني بتوان از فاجعه‌اي تلخ جلوگيري کرد تا حق کودک بي‌دفاع لگدمال نشود.
 • تحلیل//

  پرداختن زودهنگام به انتخابات موجب بي‌انگيزگي مسئولان مي‌شود
  1399/04/02
  گروه سياسي:يک کارشناس مسائل سياسي معتقد است پرداختن زودهنگام به موضوع انتخابات و اينکه مرتباً مسئولان اجرايي از رسانه‌ها بشنوند که تا چند ماه ديگر بايد جاي خود را به ديگران بدهند، موجب بي‌انگيزگي آنها مي‌شود.
 • نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:

  مجلس در برابر زياده‌خواهي غربي‌ها مي‌ايستد
  1399/04/02
  گروه خبر:نماينده اروميه در مجلس سه گام اخير غربي‌ها براي ايجاد فشار به ايران براي کوتاه آمدن از برنامه هسته‌اي خود را تشريح کرد. وحيد جلال‌زاده نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي در واکنش به قطعنامه سه کشور اروپايي عليه ايران و موافقت شوراي حکام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي با آن اظهار داشت: اين حرکت شوراي حکام را مي‌توان در راستاي دو گام اخير غربي‌ها در برخورد با ايران تحليل کرد.
 • معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز:

  بيماري کرونا در آذربايجان شرقي به روزهاي اوج خود بازگشته است
  1399/04/02
  گروه خبر:معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز گفت: با بي توجهي نسبت به رعايت نکات بهداشتي، بيماري کرونا در آذربايجان شرقي به روزهاي اوج خود بازگشته است.
 • افزایش تعداد بیماران بدحال//

  تداوم سیرصعودی کرونا در آذربایجان غربی
  1399/03/26
  امانت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از تداوم سیرصعودی مبتلایان به ویروس کرونا و نیز افزایش تعداد بیماران بدحال و بستری شده در بیمارستان خبر داد.
 • سه قانوني که با اصلاح آنهاساختاربودجه اصلاح مي‌شود

  سه قانوني که با اصلاح آنهاساختاربودجه اصلاح مي‌شود
  1399/03/25
  گروه اقتصادي:کارشناس اقتصادي با بيان اينکه سند اصلاح ساختار بودجه ارائه شده از سوي سازمان برنامه راهگشا نيست،گفت:براي اصلاح ساختار بودجه بايد سه قانون از جمله قانون»برنامه و بودجه«مصوب سال 51 اصلاح شود.
 • گزارش//

  ترافيک حيران همچنان در پيچ شعار باقي مانده است
  1399/03/25
  گروه گزارش:طرح احداث تونل دوم گردنه »حيران« در استان اردبيل با هدف کاهش بار ترافيکي از سال گذشته عنوان شد؛ اما همچنان وعده‌هاي اين پروژه جامه عمل به تن نکرده است و مردم منتظر تحقق وعده‌هاي مسئولان هستند.
 • دردسرهاي شفاف شدن رأي نماينده در حوزه‌ انتخابيه//

  عزم مجلس براي علني کردن آراء نمايندگان
  1399/03/25
  گروه سياسي: مجلس يازدهمي ها با صداي بلند از »شفافيت« سخن مي گويند و نوک پيکان را هم به سمت شفاف شدن آراء نمايندگان گرفته اند. اما تصميمي که در مجلس دهم به سرانجام نرسيد در اين مجلس به انجام خواهد رسيد؟
 • گزارش//

  خطري جدي که با عادي سازي کاهش نمي‌يابد
  1399/03/25
  گروه گزارش: کرونا، اين بيماري ناشناخته قرن حاضر همچنان در سراسر جهان جولان داده، عده زيادي را مبتلا کرده و تعدادي را نيز به کام مرگ مي‌کشاند، که در اين ميان اقدامات مجاهدانه سيستم بهداشتي و درماني کشور و همراهي مردم در کنترل اين بيماري مهلک اثرگذار بود، اما هم‌اکنون عادي‌سازي وضعيت در کوچه پس کوچه شهرها به موضوعي نگران کننده تبديل شده است که نه تنها خطر اين بيماري جدي را کاهش نمي‌دهد بلکه به افزايش شمار مبتلايان منجر مي‌شود.
 • مدير استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي:

  تراز و حجم آب موجود در درياچه اروميه همچنان کاهش مي‌يابد
  1399/03/25
  گروه خبر:مدير استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي گفت: تراز آب موجود در درياچه نسبت به سال گذشته از يک‌هزار و 271 متر و 91 سانتي‌متر به يک‌هزار و 271 متر و 85 سانتي‌متر کاهش يافت.
 • معاون وزیر بهداشت:

  مشکلی در تامین اکسیژن در بیمارستانها نداریم
  1399/03/23
  عصر آذربایجان-- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمامی دستگاههای تولید اکسیژن در کشور ساخته می شود و برای تهیه این وسایل مشکلی نداریم و به راحتی تأمین می شود.
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه:

  بخش عمده طرح‌های احیای دریاچه ارومیه امسال پایان می‌یابد
  1399/03/19
  عصر آذربایجان-رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال بخش عمده طرح‌های احیای دریاچه ارومیه پایان می‌یابد.
 • مجلس يازدهم در راس امور باشد

  مجلس يازدهم در راس امور باشد
  1399/03/18
  گروه سياسي:مجلس يازدهم بايد مراقب باشد به سرنوشت مجلس دهم مبتلا نشود، عملکرد مجلس جديد و نمايندگان آن از سوي مردم و فعالان اجتماعي رصد شده و بازخورد آن در سرنوشت مجلس يازدهم تاثيرگذار خواهد بود. استفاده ابزاري از نقش نظارتي، استيضاح وزرا براي اهداف شخصي و گروهي به جاي پيگيري مشکلات اقتصادي مردم، فساد اخلاقي و مالي و سياسي کاري، از جمله اعمال برخي از نمايندگان بود که موجب سقوط جايگاه مجلس دهم در اذهان مردم شد.
 • مجازات جايگزين حبس و پذيرش اجتماعي

  مجازات جايگزين حبس و پذيرش اجتماعي
  1399/03/18
  گروه اجتماعي: پيش بيني اجراي قانون مجازات جايگزين حبس که از سال 1392 در قالب قانون مجازات اسلامي يکي از مهمترين راهکارهاي کاهش تعداد زندانيان مي باشد، که اجراي موفقيت‌آميز آن نيازمند پذيرش اجتماعي است. قانون مجازات جايگزين حبس، مقرر کرده است در صورت وجود شرايط خاص، مجازات‌هاي حبس مي‌تواند يا بايد به مجازات‌هاي ديگري تبديل شود که طبق ماده 64قانون مجازات اسلامي اين مجازات عبارتند از دوره مراقبت، خدمات عمومي رايگان، جزاي نقدي، جزاي نقدي روزانه و محروميت از برخي حقوق اجتماعي.
 • استاندار:

  رعایت فاصله هوشمند راهکار اصلی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی است
  1399/03/18
  عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان‌غربی بر لزوم تقویت نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در صنوف، دستگاه‌های اداری و بازارها تاکید کرد و گفت: روند نگران‌کننده شیوع بیماری کرونا می‌طلبد تا مردم و مسوولان نسبت به اجرای فاصله‌گذاری هوشمند، حساسیت بیشتری داشته باشند تا زمینه جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری فراهم شود.
 • مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی:ا

  اقدامات پیشگیرانه از تکرار آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران انجام شده است
  1399/03/17
  گروه خبر:مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی بابیان اینکه اقدامات پیشگیرانه از تکرار آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران انجام یافته است گفت: هلیکوپترهای وزارت دفاع در اطفاء حریق جنگل‌ها به‌کار گرفته می‌شوند.
 • استاد حوزه و دانشگاه:

  شخصیت امام خمینی(ره) در جامعه امروزی تبیین شود
  1399/03/13
  عصرآذربایجان- استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این‌که امام راحل دارای یک شخصیت ذوابعاد بودند که باید از جنبه‌های مختلف در جامعه امروزی تبیین شود، گفت: بعد از حضرات معصومین(ع)، انسان‌های انگشت‌شماری همانند امام راحل وجود داشته‌اند که نگاهی همه جانبه نسبت به مسایل دینی داشته باشند.
 • چرا قتل «رومينا» حساسيت اجتماعي را برانگيخت

  چرا قتل «رومينا» حساسيت اجتماعي را برانگيخت
  1399/03/11
  گروه گزارش:رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران ضمن تشريح دلايل ايجاد حساسيت اجتماعي با قتل دختر 14 ساله گيلاني توسط پدرش، بر ضرورت تصويب قانون حمايت از حقوق کودکان و نوجوان و بهره‌مندي از ظرفيت‌ منابع اجتماعي تاکيد کرد.
 • شهرهاي ايراني در تسخير هويت وارداتي

  شهرهاي ايراني در تسخير هويت وارداتي
  1399/03/11
  گروه اجتماعي:رخت رومي، چند سالي است که بر تن ساختمان‌هاي ايراني نشسته است نمايي که کارشناسان آن را فاقد ارزش معماري و جامعه‌شناسان آن را مغاير با فرهنگ ايراني و مروج اشرافي‌گري مي‌دانند.
 • بار امانت

  بار امانت
  1399/03/11
  گروه سياسي:مجلس يازدهم شوراي اسلامي با پشتوانه 114 سال قانونگذاري و خون هزاران شهيد، رسما کار خود را آغاز کرد و نمايندگان مردم براي مدت چهار سال بار »امانت« را به دوش گرفتند.
 • نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي در دفتر عصر آذربايجان:

  بدون ارتقاي حوزه ي حمل و نقل انتظار پيشرفت براي استان محقق نخواهد شد
  1399/03/11
  گروه گفت وگو: در ايام انتخابات مجلس يازدهم شوراي اسلامي مقرر بود ديداري با مديران مسوول و مديران خبرگزاري هاي استان در دفتر عصر آذربايجان داشته باشند ؛ضيق وقت و تراکم کارها و از ديگر سو شيطنت برخي دوستان! مانع از آن شد ديدار مذکور رقم خورد.
 • صبح امروز؛

  پیکر شهدای مرزبانی در سردشت تشییع شد
  1399/03/10
  عصر آذربایجان- پیکر پاک سه شهید مرزبانی که روز گذشته در درگیری با اشرار مسلح در سردشت به درجه رفیع شهادت نایل شده بودند، صبح شنبه با حضور مقامات استانی و مردم شهرستان مرزی سردشت تشییع شد.
 • انسداد خلاءهای مرزی در آذربایجان‌غربی انجام می‌شود

  انسداد خلاءهای مرزی در آذربایجان‌غربی انجام می‌شود
  1399/03/08
  عصر آذربایجان-فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون تعدادی از احداثات مرزی در شرف افتتاح و بهره‌برداری هستند تا از این طریق نسبت به انسداد خلاءهای مرزی با احداثات جدید مثل پاسگاه و برجک‌ها اقدام شود.
 • متخلفان برداشت نمک از بستر دریاچه ارومیه دستگیر شدند

  متخلفان برداشت نمک از بستر دریاچه ارومیه دستگیر شدند
  1399/03/06
  عصر آذربایجان- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آدربایجان‌غربی گفت: سه متخلف که بدون مجور اقدام به برداشت نمک از بستر دریاچه ارومیه کرده بودند، توسط ماموران این یگان در ارومیه دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
 • ترافیک سنگین در جاده های زنجان حاکم است

  رئیس پلیس راه استان زنجان:
  1399/03/06
  عصر آذربایجان- رئیس پلیس راه استان زنجان، گفت: با توجه به شروع سفرها ، ترافیک سنگین در جاده های استان زنجان حاکم است.
 • نماز عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد برگزار می‌شود

  نماز عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد برگزار می‌شود
  1399/03/03
  عصر آذربایجان- امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه حفظ سلامتی مردم در اولویت است، گفت: نماز عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد برگزار می شود.
 • سلامت مردم قرباني اختلاف‌نظرها//

  انباشت زباله چالش بهداشتي مياندوآب
  1399/02/28
  گروه گزارش: دفع غيراصولي و سنتي پسماندها، انباشت بيش از حد زباله‌ها در سايت فعلي و نفوذ شيرابه‌هاي آن در زمين‌هاي کشاورزي، بروز مشکلات بهداشتي و زيست محيطي در اين شهرستان‌ها سال‌ها به معضل قديمي در اين شهر به شمار آيد.
 • آيا اين وام ازدواج کارگشاست

  آيا اين وام ازدواج کارگشاست
  1399/02/28
  گروه اجتماعي:مشتري اغلب اين وام‌¬ها زوج‌¬هاي جواني هستند که در آغاز زندگي مشترک‌¬شان به سر مي¬‌برند.
 • چرا سياست مداري در جامعه ي ما عاقبتِ خوبي ندارد؟

  چرا سياست مداري در جامعه ي ما عاقبتِ خوبي ندارد؟
  1399/02/28
  گروه سياسي: اصولا سياست ورزي و ورود در سياست براي تغييرات است و نه به منظورِحفظ وضع موجود.
 • معاون استاندار آذربایجان غربی:

  ۷۰۰ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین آذربایجان غربی زندگی می کنند
  1399/02/28
  عصر آذربایجان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۷۰۰ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین استان زندگی می کنند که امسال این مناطق ساماندهی می شود.
 • مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی خبر داد؛

  اختصاص ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی
  1399/02/26
  عصر آذربایجان- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از اختصاص ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی در این استان خبر داد.
 • مدیرکل زندان های استان زنجان:

  ۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد
  1399/02/26
  عصر آذربایجان-مدیرکل زندان های استان زنجان،گفت: تاکنون بیش از ۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان زنجان جمع آوری شده است.
 • نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه تبریز در مقابله با کرونا افتتاح شد

  نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه تبریز در مقابله با کرونا افتتاح شد
  1399/02/23
  عصر آذربایجان- نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا با حضور استاندار آذربایجان شرقی در این دانشگاه افتتاح شد.
 • برای اولین بار در استان؛

  بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل پلاسما درمانی می‌شوند
  1399/02/22
  عصر آذربایجان-برای اولین بار در استان اردبیل پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) انجام گرفت.
 • خشکسالي، معضلي که اردبيل همچنان گرفتار آن است

  خشکسالي، معضلي که اردبيل همچنان گرفتار آن است
  1399/02/21
  گروه گزارش: گرچه بارش‌هاي پارسال و بهار امسال در کشور مطلوب بود اما در استان اردبيل کمبود بارش‌ها همچنان موجب تداوم خشکسالي شده و مديريت مصرف و صرفه‌جويي آب مورد تاکيد کارشناسان و مسوولان است.
 • عملکرد مجلس دهم قابل قبول نبوده است

  عملکرد مجلس دهم قابل قبول نبوده است
  1399/02/21
  گروه سياسي:يک وکيل دادگستري گفت: وجود نهادهاي موازي در کنار مجلس شوراي اسلامي با کارکردي مشابه با وظايف و اختياراتي که براي قوه مقننه تعريف شده است، باعث مي_شود که نتوان نمره قابل قبولي به عملکرد مجلس دهم داد.
 • مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

  کودکان کار جذب، سازماندهی و حمایت می‌شوند
  1399/02/21
  عصر آذربایجان- مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا، بسته‌های بهداشتی در اختیار کودکان کار قرار می‌گیرد.
 • طرح جامع گردشگری نیاز مهم وضعیت امروز دریاچه ارومیه است

  طرح جامع گردشگری نیاز مهم وضعیت امروز دریاچه ارومیه است
  1399/02/16
  عصر آذربایجان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تدوین طرح جامع گردشگری دریاچه ارومیه در راستای بهره‌برداری کامل از ظرفیت این نعمت خدادادی، بسیار ضروری است.
 • ریشه‌کنی فقر، از برکات رزمایش مواسات و همدلی در کشور است

  ریشه‌کنی فقر، از برکات رزمایش مواسات و همدلی در کشور است
  1399/02/16
  عصر آذربایجان- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یکی از برکات رزمایش مواسات و همدلی در کشور را ریشه کنی فقر از جامعه برشمرد.
 • افزایش ۵۵ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به مهر ماه

  افزایش ۵۵ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به مهر ماه
  1399/02/15
  عصر آذربایجان-مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه ۵۵ سانتی متر نسبت به مهر سال گذشته رشد دارد.
 • آموزش مجازي روشي که کلاس‌ها را تعطيل نکرد

  آموزش مجازي روشي که کلاس‌ها را تعطيل نکرد
  1399/02/14
  گروه فرهنگی:برنامه‌ريزي براي آموزش بيش از دو ميليون نفر در مدت زماني کوتاه، خبر خوبي براي بسياري از اساتيد و دانشجوها براي ادامه برنامه‌هاي آموزشي در يک فضاي جديد بود.
 • چرا در ايران »دولت هميشه مقصر است«؟

  چرا در ايران »دولت هميشه مقصر است«؟
  1399/02/14
  گروه سياسي: دولتي که محدوديت ايجاد نمي‌کند، مقصر است، ايجاد مي‌کند، مقصر است و وقتي تصميم مي‌گيرد که گام به گام محدوديت‌ها را حذف کند، باز هم مقصر است! به نظر مي‌رسد دولت هر تصميمي در مورد مديريت کرونا در کشور اتخاذ کند، از حجم تقصيراتش کم نمي‌شود. چرا؟
 • وقتي کرونا در شهر سرفه‌هاي مقدس به زانو در مي‌آيد

  وقتي کرونا در شهر سرفه‌هاي مقدس به زانو در مي‌آيد
  1399/02/14
  گروه گزارش: برخي‌ها موفقيت‌ ملموس ستاد استاني مقابله با بيماري کروناي آذربايجان‌غربي را فقط در پايين بودن تعداد بستري‌ها و فوتي‌ها خلاصه مي‌کنند اما مهار اين ويروس در شهر سردشت که قرباني بمباران شيميايي دوران جنگ تحميلي است، به عنوان يک دستاورد ارزشمند اين ستاد بايد مورد توجه قرار گيرد.
 • اگر مصرف کنترل نشود،نابودي دوباره درياچه اروميه دور از ذهن نيست!

  اگر مصرف کنترل نشود،نابودي دوباره درياچه اروميه دور از ذهن نيست!
  1399/02/14
  گروه گزارش:بيش از 4 ميليارد و 800 ميليون متر مکعب آب در درياچه ذخيره شده است و نسبت به سال گذشته در همين زمان که تراز آب 1271.47 سانتي‌متر بوده اوضاع بهتر شده، يعني حدود 29 سانتي‌متر تراز آب بيشتر از مدت مشابه سال گذشته در پايان فروردين ماه بوده است.
 • چرا غرب در مواجهه با بحران کرونا ناکارآمد است
  1399/01/31
  فردگرایی در غرب تاب آوری اجتماعی را پایین آورده است و توان مقابله با بحران نیز که نیاز مبرم به یک مشارکت اجتماعی دارد، به نازلترین حد خود میرسد.
 • کرونا ترسی که در حال فروریختن است
  1399/01/31
  یک روز مطبوع بهاری ، گرمای هوا در ظهر اردبیل پس از چند روز حاکمیت سوز و سرما خودنمایی می‌کند، جنب و جوش مردم در شهر به طرز عجیبی افزایش یافته، ترددهای گروهی و ازدحام در بسیاری معابر دیده می‌شود، عجیب است گویا اینجا کرونا دیگر هراسناک نبوده و ترس‌ها در حال فروریختن است.
 • خطر مرگ بامصرف قارچ های سمی
  1399/01/26
  همه ساله با آغاز فصل بهار و رویش قارچ های سمی خطر مرگ و میر و نیز مسمومیت ناشی از استفاده از این قارچ ها افزایش می یابد.
 • تبریز در سیرِ تحولات تاریخی
  1399/01/26
  تبریز در کمتر از یک قرن، دو نقش عمده در سیر تحولات ایران ارائه کرده است، قیام در برابر استبداد صغیر و شکست محمدعلی شاه و دیگری قیام مردم تبریز در 29 بهمن.
 • همراهی مردم رمز عبور از معضل کرونا
  1398/12/25
  شیوع ویروس کرونا در جوامع پدیده نوظهوری است که در 2 ماه اخیر بیشتر کشورهای دنیا را درگیر خود کرده و ایران نیز از این ویروس در امان نمانده و تعداد مبتلایان روز به روز بیشتر می شود و پیشگیری و مقابله با آن در کنار اقدامات دولت ها نیازمند همراهی مردم است.
 • نقش شهید سلیمانی در دفاع از کردستان
  1398/12/25
  یک سایت انگلیسی و تخصصی مسائل ژئوپولتیک به نقش آفرینی شهید سلیمانی در خصوص اجرایی نشدن نقشه امپریالیستی تجزیه منطقه اشاره کرد.
 • چگونه قاره سبز پادوی یانکی‌ها شد
  1398/12/13
  کشورهای اروپایی در حالی به گذشته خود همیشه افتخار می‌کنند که بررسی وضعیت حال حاضر آنها نشان‌دهنده این است که به استعمار آمریکا درآمده‌اند.
 • از مُحتکر برنج چه خبر
  1398/12/04
  سرويس سياسي: چند ماه قبل خبري در فضاي رسانه‌اي استان منتشر شد که چند هزار تن برنج احتکار شده در يکي از انبارهاي شهرستان مراغه کشف شده و اين کالاها مرتبط با يکي از اعضاي اتاق بازرگاني تبريز است.چند ماه پيش بود که خبري در شبکه‌هاي اجتماعي و محافل رسانه‌اي استان منتشر شد که نشان مي داد اداره تعزيرات حکومتي مراغه با وصول گزارشي دو هزار و پانصد تن برنج احتکار شده را در يکي از مناطق اين شهرستان کشف کرده است.
 • دستفروشان خوشايند شهروندان دغدغه مديران
  1398/11/21
  گروه اجتماعي: دستفروشي از مشاغلي است که همواره به عنوان يکي از دغدغه هاي مديران شهري مطرح بوده است و در عين حال به خاطر عرضه کالا به قيمتي پايين تر با استقبال شهروندان مواجه است.
 • آيا شرکت نکردن در انتخابات راه درستي براي ابراز گله‌مندي از شرايط فعلي است
  1398/11/21
  سرويس سياسي: در صورتي که خود ما ملت نخواهيم تغييري رخ دهد و در انتخابات شرکت نکنيم حق قانوني و شرعي خويش را از خود سلب کرده‌ايم و نه تنها کمکي به بهتر شدن شرايط نکرده‌ايم بلکه با ميدان دادن به تفکرات ديگران در ميداني بي رقيب تسليم شده‌ايم.
 • چرايي تعجيل ترامپ در دوران پسا سليماني
  1398/11/13
  سرويس سياسي: ما قدس را خواهيم گرفت و در آن نماز خواهيم خواند. وَ لِيَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَما دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَ لِيُتَبِّرُوا ما عَلَوْا تَتْبِيراً. آرمان قدس براي ما مبشّر ظهور است و ظهور، امري حتمي و قطعي است، وَ لَنْ تَجِدَ لِسُنَّةِ اللَّهِ تَبْديلاً.
 • اندريان معماي پيچيده‌ زيست‌محيطي
  1398/11/06
  گروه اجتماعي: موضوع آلايندگي معدن طلاي اندريان با تکذيب استاندار و نتيجه‌ي آزمايشات دانشگاه تبريز بار ديگر بر سر زبان‌ها افتاد و کارشناسان و متوليات امر نظرات متفاوتي ارائه کردند.
 • خيزهاي نامحسوس براي ردي‌هاي مجلس يازدهم
  1398/11/06
  سرويس سياسي: با توجه به ردصلاحيت برخي از کانديدهاي انتخابات يازدهم، ردشدگان اين دوره به صورت نامحسوسي در تلاش هستند تا در رقابت انتخابات حضور پيدا کرده و خودي نشان دهند.
 • دولتي که وعده کاشت و مردمي که سختي درو کردند
  1398/11/01
  سرويس اقتصادي: اگرچه به نظر برخي از کارشناسان اقتصادي از ظرفيت روستاها در اقتصاد و بخش توليد استفاده چنداني نمي‌شود اما برخي از مسئولين نظرات متفاوتي داشته و مدعي هستند که اقتصاد روستايي از وضعيت معيشتي خارج‌شده است و وضعيت مطلبي دارد.
 • سايه قانون بر سر رد صلاحيت‌ها
  1398/10/29
  سرويس سياسي: التزام عملي به اسلام، التزام به قانون اساسي، التزام به ولايت فقيه، داشتن حسن شهرت، فقدان سابقه کيفري از جمله مسائلي است که بايد در احراز صلاحيت‌ها ملاک قرار داده شود که با رد صلاحيت اکثريت چهره‌هاي مطرح و شاخص و نمايندگان فعلي نشان از عدالت نسبي در اين امر خبر مي‌دهد.
 • پل هاي کهن آذربايجان شرقي
  1398/10/24
  گروه تاريخي: پل هاي کهن و تاريخي آذربايجان شرقي به علت واقع شدن در مسير جاده ابريشم، نزديکي به اروپا، مرزي بودن منطقه و وجود بازار قديمي تبريز بزرگترين بازار مسقف سنتي جهان که ثبت جهاني شده نقش عمده اي در تجارت داشته و در واقع دروازه ورود تکنولوژي به ايران قديم محسوب مي شوند.به اعتقاد کارشناسان، پل سازي همزمان با توسعه روابط اجتماعي و تجاري بين شهرها و کشورها رونق گرفته و نقش زيادي در تبادل اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي ملل در گذشته داشته و بر اين اساس واقع شدن تبريز به عنوان يکي از مهم ترين شهرهاي تجارتي جاده ابريشم قديم به پل سازي اهميت مضاعفي داده است.
 • بزرگراه تبريز - سهند طرحي که صداي استاندار را درآورد
  1398/10/22
  گروه اجتماعي: بزرگراه 22 کيلومتري تبريز - شهر جديد سهند از جمله طرح‌هاي راهسازي حياتي آذربايجان‌شرقي است که پس از 9 سال و به رغم پيگيري‌هاي مديريت ارشد استان هنوز تکميل نشده است؛ اتفاقي که صداي استاندار را درآورد و او گفت مجبور است اسامي کارشکنان را به مردم اعلام کند. کلنگ ساخت بزرگراه تبريز - سهند در سال 1389 شمسي به زمين زده شد تا ساکنان شهر جديد سهند که بخش عمده اي از آنان را سرريز جمعيت کلان شهر تبريز تشکيل مي دهد، بتوانند در کوتاه ترين زمان ممکن به تبريز دسترسي داشته باشند، اما اين طرح مهم راه از آن زمان تاکنون هر سال، وعده افتتاح در تابستان سال آينده را تجربه کرده و هنوز به ثمر ننشسته است.
 • دل‌هايي لرزان زير سقف خانه‌هايي سست
  1398/10/15
  گروه اجتماعي: 153 روستاي استان زنجان با بيش از 18 هزار مسکن روي 42 گسل بزرگ و کوچک قرار دارد که فقط 28 درصد از اين مساکن مقاوم‌سازي شده است که در صورت فعال شدن هر کدام از اين گسل‌ها حوادث مهيبي براي روستانشينان استان رقم مي‌خورد.
 • قيمت صندلي سبز بهارستان چند
  1398/10/15
  سرويس سياسي: با يک حساب سرانگشتي، يک کانديدا در صورت نداشتن شهرت کافي ميان مردم، مجبور است چيزي حدود 300 ميليون تا يک ميليارد تومان براي تبليغ خود خرج کند. نزديکي به ايام برگزاري انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي باعث افزايش تب‌و‌تاب کانديداهاي انتخابات شده است.
 • زيان انباشته در دولت روحاني به کجا رسيده است
  1398/10/08
  سرويس سياسي: با وجود اينکه دولت و بخش هايي مانند وزارت کار و ... از شفاف سازي دم مي زنند اما حالا گزارش‌ها حاکي از آن است که عدم شفاف سازي و ايجاد يک تاريکخانه مديريتي و اداري سبب بروز مشکل و اهمال کاري شده است.
 • اماواگرهاي تبليغات پرهزينه انتخاباتي در اروميه
  1398/10/01
  سرويس سياسي: داستان انتخابات در اروميه و شايد بسياري ديگر از شهرهاي بزرگ کشور طي دوره‌هاي اخير تا حدود زيادي با هزينه‌هاي تبليغاتي گره خورده‌است اما در انتخابات پيش‌رو به نظر مي‌رسد صرف هزينه‌هاي چندين ميلياردي روي افکارعمومي به ويژه قشر متوسط و پايين جامعه تاثير منفي خواهد داشت.
 • آستين‌هاي بالا براي بازگرداندن معتادان به زندگي
  1398/09/17
  گروه اجتماعي: مسؤولان استان زنجان در دستگاه‌هاي مختلف اجرايي با تلاش‌ها و برنامه ريزي‌هايي، آستين‌هاي خود را براي پيشگيري از ابتلا به اعتياد و بازگرداندن معتادان به زندگي بالا زده‌اند.
 • فقاهت سياسي اصلي که فداي رقابت انتخاباتي مي‌شود
  1398/09/17
  سرويس سياسي: اگر امروز شاهد برخي تصميم‌گيري‌هاي نادرست و نابجا از سوي مديران دولتي در سطوح مختلف هستيم و کسي در برابر اين تصميمات پاسخگو نيست، يقينا بخشي از آن ناشي از عدم نظارت دقيق از سوي مجلس و پايبند نبودن نمايندگان به وظايف خود در برابر مردم و مديران است.
 • نگراني از افزايش خشونت و طلاق
  1398/09/10
  گروه اجتماعي: نيم نگاهي به آمار طلاق و ازدواج در استان اردبيل از وضعيت نگران کننده در اين حوزه خبر مي‌دهد.پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و مديريت طلاق همواره به يکي از موضوعات اصلي تمامي جوامع تبديل شده و اين موضوع در استان اردبيل نيز به عنوان يک چالش اساسي مطرح است.
 • توطئه بسيار خطرناکي توسط مردم نابود شد
  1398/09/10
  سرويس سياسي: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمودند: يک توطئه‌ عميقِ وسيعِ بسيار خطرناکي که آن‌ همه پول خرج آن شده بود و زحمت کشيده بودند که بتوانند در يک بزنگاهي اين حرکت را انجام دهند، به‌وسيله‌ مردم نابود شد.
 • حاشيه‌نشيني خانه‌هاي نيمه‌مخروبه و آسيب‌هايش
  1398/08/19
  گروه اجتماعي: حاشيه‌نشيني هنوز پس از گذشت چندين دهه از زايشش که به بهاي خالي شدن روستاها و آبادي مناطق آلونکي و ساختمان‌هاي نيمه مخروبه در کنار شهرها ايجاد شد، هنوز به حيات تاريک و آسيب‌زايش در بسياري از مناطق از جمله استان اردبيل ادامه مي‌دهد.حاشيه‌نشيني در درون خود عمدتا فقر و محروميت و زايش آسيب‌هاي مختلف اجتماعي را به همراه دارد هر چند که شايد تک استثناهايي نيز براي آنها متصور بود.
 • درماندگي زنان سرپرست خانواده
  1398/08/12
  گروه اجتماعي: زن و مرد کنار هم هر کدام به نوعي مسئوليت سنگيني در تربيت فرزندان دارند، ولي در به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد خانواده، نقش پدر پررنگ تر است، طوري که نبود مرد در کنار خانواده موجب ايجاد مشکلات مالي و فراز و نشيب هاي بسياري براي مادر مي شود و برخي مواقع ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي نيز به همراه دارد.
 • اتهام زني و بردن‌ آبروي افراد امتداد آمدنيوز است
  1398/07/28
  سرويس سياسي: سخنگوي دولت از رسانه‌ها خواست از اتهام‌زني و گمانه زني که به نوعي امتداد آمدنيوز است و باعث بردن آبروي افراد مي شود خودداري کنند و در عين حال گفت: بايد ساحت پاک رسانه را از باج نيوزها و تروريست‌هاي آبرو جدا کرد.
 • ترک ايراني جايگزين پوشاک خارجي
  1398/07/22
  سرويس اقتصادي: تحريم‌ها حالا به نفع ما تمام‌شده و برندهاي لباس ايراني يکي پس از ديگري مقابل راه اقتصاد ايران سبز مي‌شوند، اينجا عدو به‌شدت سبب خير شده است تا کارگاه‌هاي توليد پوشاک در تبريز رونق بگيرد.
 • دلايل افزايش طلاق معيشت يا نبود مهارت زندگي
  1398/07/21
  گروه اجتماعي: امضاي آخر را که بر پاي سند طلاق مي‌زند، حس ناشناخته‌اي اذيتش مي‌کند، زير چشمي به همسر سابقش نيم نگاهي مي‌کند، اشک از چشمان دختر جوان که هنوز آثار ضربه‌هاي مشت دارد سرازير است و کودک 2 ساله‌اش بي‌خبر از دهشتناک‌ترين اتفاق زندگي‌ گاهي به دامان مادر و گاهي به پدر پناه مي‌برد.
 • درياچه اروميه در چاله بي تدبيري سازمان محيط زيست
  1398/07/14
  گروه اجتماعي: در حالي کلانتري پيش از بهار98 وعده بودجه 1500 ميليارد توماني را داده بود بود که ستاد احياء درياچه اروميه فقط در سال 95 از محل صندوق توسعه ملي 375ميليارد تومان و در سال 1394، 403ميليارد تومان دريافتي داشته است؛ بايد پرسيد که اين بودجه هاي ميلياردي صرف چه کارهايي شده که وضعيت درياچه تا پيش از سيل همچنان بحراني بود؟
 • آيا تمييز دارا و ندار براي دولت سخت است
  1398/07/14
  سرويس سياسي: با گذشت بيش از چهار سال از نخستين تکليف قانوني مجلس، شهريور امسال با توجه به تاکيد مجدد مجلس بر الزام دولت بر حذف سه دهک بالاي جامعه و ارتقاي پايگاه‌هاي اطلاعاتي دولت، يارانه 180 هزار خانوار قطع شد.
 • مبارزه با فساد مختص قوه‌قضاييه نيست
  1398/07/09
  سرويس سياسي: حجت‌الاسلام منتظري گفت: ما مبارزه با فساد را نبايد فقط از دستگاه قضايي مطالبه کنيم، البته قوه قضاييه در يک مقطع وظيفه دارد که با فساد و مفسد برخورد کند؛ اما دستگاه‌هاي اجرايي هم مکلف هستند در راستاي مبارزه با فساد احتمالي درون دستگاه خود تلاش کنند و راه‌هاي بروز فساد و خاستگاه فساد را مسدود کنند.
 • تک تک مردم براي حل پازل مشکلات ناشي از تغيير اقليم سهيم هستند
  1398/07/01
  گروه اجتماعي: شواهد از جمله کم آبي درياچه اروميه، زاينده رود، کرخه و کارون و خشک شدن بسياري از تالاب ها و... همچون تکه هاي پازلي حکايت از تغيير اقليم ايران دارد و شکي نيست اين سطح از مسائل و مشکلات زيست محيطي پيامد رفتار ما انسان ها مي باشد و در اين راستا تک تک مردم براي حل پازل مشکلات ناشي از تغيير اقليم سهيم هستند.
 • هيچ مذاکره‌اي در هيچ سطحي رخ نخواهد داد
  1398/07/01
  سرويس سياسي: رهبر انقلاب در آستانه سفر هيئت دولت به نشست عمومي سازمان ملل در نيويورک، سخنان مهمي در خصوص مذاکره با آمريکا ايراد کردند.
 • کودکان خياباني پشت چراغ قرمز زندگي
  1398/06/24
  گروه اجتماعي: پشت سر هم زبان مي‌ريزد ، آقا براي همسرتان گل بخريد، ارزان مي‌فروشم ؛ وقتي نااميد مي‌شود از خواهرش و اينکه در آستانه سال تحصيلي جديد کيف و کتاب و دفتر ندارد سخن مي‌راند.
 • شفافيت آرا بايد به پويش مردمي تبديل شود
  1398/06/24
  سرويس سياسي: عضو کميسيون قضايي و حقوقي مجلس با تاکيد بر اينکه بايد با اصلاح ساختار غلط اداري موجود و حذف امضاهاي طلايي به سمت شفافيت حداکثري براي توسعه گام برداريم گفت: برخي وزرا و منفعت طلبان، بزرگترين مخالفان شفافيت آراي نمايندگان هستند ولي بايد اين موضوع به مطالبه عمومي تبديل شود.
 • ايشچي‌لرين جيريق پالتارلاري يئل اسديکجه اسيرديلر
  1398/06/24
  بولگه لر سرويسي: ساري‌گوللوک شهردن 30--40 کيلومترکنارلاردا، آق‌اؤرتوکلو داغلارين اتکلرينده بير دوزنگاه‌ايدير. اوردا ساپ- ساري گوللر يئر اوزون بوروموش و هر ياني ساري‌لا بوياميشديلار.
 • سنت 500 ساله مرثيه‌سرايي و مرثيه‌خواني در آذربايجان
  1398/06/17
  گروه اجتماعي: تاريخ سياسي، اجتماعي و فرهنگي تبريز همواره با محوريت دين و تبلور آموزه‌هاي شيعي درهم آميخته و اين شهر در سده‌هاي متمادي، مهد مرثيه سرايي، مداحي، ادبيات عاشورايي و عزاداري‌هاي مردمي بوده است.
 • 3 گزاره از موج جديد مقابله با اقدامات ضد فساد قوه قضائيه
  1398/06/17
  سرويس سياسي: دوقطبي سازي کاذب در اين ماجرا در حالي است که ايجاد شفافيت و مقابله با فساد نه تنها در تضاد با يکديگر نيستند بلکه مکمل هم هستند و بايستي به طور توامان براي مقابله جدي با فساد در هر دو حوزه کار انجام شود.
 • شوخي با جان حيوانات ممنوع
  1398/06/10
  گروه اجتماعي: سلاحي که در پي خلق فاجعه انساني بوده و يا بي‌رحمانه حيواني را نشانه گرفته بايد شکسته شود تا با کمتر شنيده شدن بوي مشمئز کننده باروت، جاني دوباره به انسانيت بخشيده شود.
 • فرآيند پدرخواندگي در ايران
  1398/06/10
  سرويس سياسي: اگر قائل به مفهومي‌ به نام »پدرخواندگي سياسي« باشيم و بخواهيم آن را در نسبت با قدرت مستقر تعريف کنيم، بايد اذعان داشت که اين مفهوم با پيروزي انقلاب اسلامي، به طور کلي دگرگون شد.
 • گردشگري درياچه اروميه در مدار صفر
  1398/05/27
  گروه اجتماعي: حال درياچه اروميه به شکرانه بارش‌هاي بهاري و اقدامات صورت گرفته خوب است ولي متاسفانه گردشگراني که سال‌ها در حسرت پر آبي اين درياچه بودند اکنون ديگر قصد مسافرت به اين محل را ندارند.
 • امروز منطق مذاکره مسخ شده است
  1398/05/27
  سرويس سياسي: فرمانده کل سپاه با بيان اينکه تنها راه نجات ما دوري از دشمن است، گفت: منطق مذاکره امروز ديگر مسخ شده و ملت مي‌دانند هرچه دشمن مي‌گويد نسخه شکست دادن ما است و او مذاکره را براي شکست ما مي‌خواهد.
 • کودکان قربانيان بزرگ بازي‌هاي رايانه‌اي
  1398/05/20
  گروه اجتماعي: اين روزها بازي‌هاي يارانه‌اي غيرمجاز نيز روي ميز سرگرمي کودکانمان قرار مي‌گيرد تا از آنان افرادي خيال‌باف، ترسو، منزوي و گاهي خشمگين بسازد و نسلي بي‌هويت و بي‌مسووليت به بار بياورد؛ بازي‌هايي که با جذابيت‌هاي ابتدايي و هيجان آغاز شده و گاهي به ترويج مسايل جنسي ختم مي‌شود.
 • نه امنيت مي‌خريم و نه امنيت مي‌فروشيم
  1398/05/20
  سرويس سياسي: وزير امور خارجه کشورمان گفت: ما هيچ‌وقت امنيت نمي‌خريم و هيچ‌وقت امنيت نمي‌فروشيم زيرا امنيت، پيشرفت و مشروعيت خود را از مردم مي‌گيريم.
 • داغ انسان بر دل طبيعت
  1398/05/13
  گروه اجتماعي: امسال بيش از هزار و 100 هکتار از مراتع طبيعي آذربايجان شرقي دچار آتش‌سوزي شده است، چيزي حدود 2 هزار زمين فوتبال استاندارد. در پاييز و زمستان زرد، در بهار سبز و حالا در تابستان، سياه. اين چرخه جديد مراتع طبيعي است.هرسال مساحت گسترده‌اي از مراتع و پوشش‌هاي گياهي در اثر آتش‌سوزي از بين مي‌رود و آنچه باقي مي‌ماند، لکه‌هايي سياه است که دوستداران طبيعت را داغدار مي‌کند.چيزي که سياهي موضوع را عميق‌تر و دردناک‌تر مي‌کند، اين است که برخي افراد به عمد اقدام به ايجاد آتش‌سوزي در مراتع طبيعي مي‌کنند؛ البته اداره کل منابع طبيعي آذربايجان شرقي ادعا مي‌کند اين، اصلي‌ترين دليل آتش‌سوزي در مراتع نيست.داور نامدار، مديرکل منابع طبيعي آذربايجان شرقي مي‌گويد که در سال جاري 88 مورد آتش‌سوزي در وسعتي بالغ بر هزار و 100 هکتار از مراتع استان اتفاق افتاده است.
 • کاهش چشمگير جرايم مرزي در مرزهاي آذربايجان غربي
  1398/05/13
  سرويس سياسي: فرمانده مرزباني ناجا، ببا اشاره به اقدامات موثر فرماندهي مرزباني آذربايجان‌غربي در سال‌جاري، گفت: خوشبختانه جرايم مرزي در مرزهاي استان کاهش بسيار دارند که در اين خصوص قدردان مزنشينان و مرزداران استان هستيم.
 • عفتِ زناني که قرباني پول ميشود
  1398/04/30
  گروه اجتماعي: دختران و زنان جوياي کار به اجبار يا به خواست خود ساعتي را صرف آرايش ظاهري کرده و هنگام معرفي خود به شخص مسئول، تمام تلاششان را براي نشان دادن روابط عمومي بالا بکار ميبندند.اين روزهايي که همه در تب و تاب هفته عفاف و حجابند، گريزي بر واقعيت هاي اجتماعي يک شهر که تا چندي پيش همه از مردان عاشورايي و غيرتش مي شناختند، خالي از لطف نيست. زنان و دختران جسور اين شهر که با وضعيت اقتصادي پيش آمده به بهانه استقلال مالي و اجتماعي، عفتشان نشانه مي رود و نظارتي بر مشاغل آزاد و خصوصي مشاهده نمي‌شود.
 • تبليغات چراغ‌خاموش قبل از ماراتن بهارستان
  1398/04/30
  سرويس سياسي: اگرچه بيش از دو فصل تا انتخابات مجلس شوراي اسلامي باقي مانده، اما برخي از داوطلبان احتمالي با حضور در محافل مختلف و اظهارنظر در شبکه‌هاي اجتماعي، تبليغات خود را آغاز کرده‌اند. قانون مي‌گويد آن‌ها که زودتر از موعد، تبليغات انتخابي مي‌کنند، مجرم هستند؛ اما قانون درباره آن‌ها که چندين ماه مانده به انتخابات مهربان مي‌شوند يا به منتقد تمام‌عيار تبديل مي‌شوند، چيزي نگفته است.
 • ضعف کنترل‌داخلی دستگاه‌ها ریشه وقوع جرم است
  1398/04/27
  رئیس دیوان محاسبات کشور ریشه وقوع جرم در دستگاه ها را ضعف کنترل های داخلی دستگاه عنوان کرد و گفت: متاسفانه بیشتر تخلف و جرم مواقعی بروز می‌کند که مدیر در دخل و خرج دستی داشته و برداشت‌های متفاوت و مغایر با آنچه که مقصود قانون گذار بوده برداشت کرد.
 • مردم درمديريت مصرف برق مشارکت کنند
  1398/04/23
  گروه اجتماعي: با وجود اينکه آذربايجان غربي از استانهاي سردسير کشور است اما آغاز موج گرما و افزايش بي رويه مصرف حامل هاي انرژي ضرورت صرفه جويي را دوچندان کرد.
 • بدعهدي‌هاي اروپا بار ديگر براي ملت ايران ثابت شد
  1398/04/23
  سرويس سياسي: با پايان مهلت 60 روزه ايران به کشورهاي اروپايي و عدم پاي بندي آنها به تعهدات‌ برجامي گام دوم کاهش تعهدات ايران با اعلام معاون وزير خارجه آغاز شد.
 • غفلت از توانمندسازي حاشيه نشينان
  1398/04/16
  گروه اجتماعي: حاشيه نشيني در شهرها، معضلي با قدمت حدود 50 ساله است که حل آن نه با نگاه هاي فني و مهندسي صرف، بلکه از طريق اتخاذ رويکردهاي توانمندساز ساکنان مناطق حاشيه نشين ميسر خواهد شد.
 • اروپايي ها مجددا به دنبال خريد وقت براي آمريکا هستند
  1398/04/16
  سرويس سياسي: محمدجواد جمالي نوبندگاني به ادعاي اروپايي ها مبني بر عملياتي شدن اينستکس اشاره کرد و گفت: برخي مواقع ابراز ذوق زدگي يا ابراز خوش بيني زياد دشمن را به اشتباه مي اندازد، بايد واقع بين بود و هر چيز را در حد خودش ديد؛ به نظر من اينستکس نمي تواند تعهد کامل اروپا را در برجام ضمانت کند، اما شايد بتواند يک شروع مناسب باشد.
 • اروپا شريک قابل اعتمادي نيست
  1398/04/10
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل بين الملل با اشاره به اولتيماتوم ايران به اروپا گفت: کشورهاي اروپايي در حد دادن قول هاي غير عملياتي به ايران عمل کرده اند و هيچ گونه اقدامي براي اجرايي کردن برجام انجام ندادند اما در عوض از ايران مي خواهند که همچنان به توافقنامه برجام متعهد باشد و توافقنامه را اجرا کند.
 • آژير خطر کم آبي خاموش نشده است
  1398/04/09
  گروه اجتماعي: بارندگي هاي قابل توجه بهار امسال اگر چه نعمات فراواني را براي بخش هاي مختلف کشور داشت اما نمي توان از تاثير منفي آن بر افکار عمومي مبني بر ورود به ترسالي، رفع معضل بي آبي و کم آبي و عدم نياز به صرفه جويي و مديريت مصرف غافل شد، ذهنيتي که اصلاح آن نيازمند ورود کارشناسان، دستگاه هاي مرتبط و رسانه هاي جمعي است.
 • وضعيت قرمز زباله هاي پزشکي
  1398/04/02
  گروه اجتماعي: دفع نامناسب زباله هاي پزشکي در تبريز تبديل به زنگ خطري شده که نواخته شدن آن، ‌بازي با جان هزاران نفر از مردم را به دنبال خواهد داشت.آمپول، سرنگ و خون، اينها از جمله زباله‌ها و پسماندهاي توليد شده در بيمارستان‌ها و مراکز بهداشتي هستند؛ زباله‌هايي که اگر به درستي امحاء، دفع و دفن نشوند، هر يک همچون تيري خواهند بود که سلامتي انسان‌ها را نشانه مي‌روند.
 • موضع رهبري به چالش کشيدن صداقت طرفهاي مقابل بود
  1398/04/02
  سرويس سياسي: ديدار خبرساز رهبر معظم انقلاب با نخست وزير ژاپن و مواضع مقتدرانه ايشان در اين ديدار همچنان با بازتابهاي بسياري رو بروست و در يکي از اخرين اتفاقات بيش از 200 نماينده مجلس از اين مواضع حکيمانه رهبري، تقدير کردند.نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير از مواضع مقتدرانه رهبري در ديدار با نخست وزير ژاپن، اين مواضع را برآمده از سياست هاي اصولي جمهوري اسلامي ايران و از موضع عزت کشور عنوان کردند.نمايندگان همچنين در گفت و گوهايي با رسانه هاي متعدد، با تبيين نگاه و موضع رهبر معظم انقلاب اسلامي پرداختند.
 • مرزنشيناني که فداي مافياي قاچاق مي‌شوند
  1398/03/27
  گروه اجتماعي: تعابيري نظير تامين معاش مرزنشينان براي جلوگيري از افزايش قاچاق سوخت، امري است که موجب ناديده گرفته شدن واقعيت ماجرا و در نتيجه زير سوال رفتن اقدامات براي برخورد با قاچاق سازماندهي شده در مرزها مي‌شود.
 • چه اقدامي از سوي اروپايي‌ها پس از 30 روز ايران را راضي مي‌کند
  1398/03/27
  سرويس سياسي: اکنون 25 روز تا پايان مهلت ايران به اروپا باقي مانده است و بايد منتظر ماند و ديد آيا اروپا حاضر است پاي برجام بايستد يا پا پس مي‌کشد؟
 • نشانه‌‌هاي افول موريانه‌اي آمريکا چيست
  1398/03/19
  سرويس سياسي: يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي معتقد است که پيش‌بيني‌‌ها و تحليل‌هاي رهبر انقلاب درباره »افول موريانه‌اي« آمريکايي‌ها در منطقه و جهان در حال تحقق است.
 • احياي درياچه اروميه از مهمترين آرزوهاي دولت يازدهم و دوازدهم است
  1398/03/05
  گروه اجتماعي: ر ئيس جمهور در آيين رسمي آبگيري سد کرم آباد پلدشت و افتتاح همزمان طرح هاي توسعه منابع آب وخاک نواحي مرزي آذربايجان غربي گفت: احياي درياچه اروميه از مهمترين آرزوهاي دولت يازدهم و دوازدهم است و خوشحاليم که امروز حال درياچه اروميه خوب است.
 • مشکلات نظام پارلماني از نظام رياستي بيشتر است
  1398/03/05
  سرويس سياسي: جمعي از دانشجويان و نمايندگان تشکلهاي دانشجويي با رهبر انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني(ره) ديدار کردند. در ديدارهزاران نفر از دانشجويان با رهبر معظم انقلاب اسلامي، نمايندگان تشکلهاي »علمي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و صنفي دانشجويان« حدود دو ساعت به بيان دغدغه‌ها و ديدگاه‌هاي خود درباره‌ي مسائل مختلف روز پرداختند و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي نيز نکات مهمي درباره‌ي مسائل مطرح‌شده و نيز موضوع راهبردي »چگونگي ورود جوانان به ميدان و شتاب يافتن حرکت عمومي کشور براي تحقق چشم‌انداز روشن انقلاب اسلامي« بيان کردند.
 • برجام حيثيت آژانس در برابر يکه تازي ترامپ
  1398/02/22
  سرويس سياسي: ‌آژانس بين المللي انرژي اتمي همواره تاييد و تاکيد کرده که »جمهوري اسلامي ايران به تمام تعهدات مرتبط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پايبند بوده است«؛ ترجيع بندي که در تمام صفحات گزارش هاي چهارده گانه يوکيا آمانو درخشيده و در صدر عناوين خبري رسانه اي دنيا نشسته است.
 • مي‌خواهند با اجراي سند 2030 براي آمريکا و انگليس سرباز و رعيت درست کنند
  1398/02/15
  سرويس سياسي: ‌رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد کردند: مي‌خواهند با اجراي سند 2030 براي آمريکا و انگليس، سرباز و رعيت درست کنند.
 • کرايه تاکسي‌ها افزايش يافته است يا خير
  1398/02/15
  گروه اجتماعي: در حالي کميسيون عمران و حمل‌ونقل شورا پيشنهاد افزايش نرخ مجدد کرايه تاکسي را داده است که زيرساخت‌هاي لازم مانند پرداخت الکترونيکي و نصب کيلومترشمار در تاکسي‌ها راه‌اندازي نشده است. دعواي راننده و مسافر در تاکسي‌ها مساله جديدي نيست و هر موضوعي بهانه‌اي مي‌شود که گاه تنشي بين آنان ايجاد شود گاهي روشن و خاموش کردن کولر و بخاري، گاهي نبودِ پولِ خُرد و گاهي هم افزايش نرخ کرايه تاکسي! هرچه که هست در اين ميان مسافر بيشترين ضرر را متحمل مي‌شود در حالي که رانندگان تاکسي هم سود چنداني نمي‌برند.
 • قاتل خوش رنگ بهاري در کمين مردم
  1398/02/14
  گروه اجتماعي: بارش باران و حال و هواي بهاري موجب روييدن قارچ‌هاي سمي مي شود که شباهت زيادي با قارچ‌هاي خوراکي داشته و مصرف آنها چه بسا به وقايع مرگباري مي انجامد. سال گذشته مسموميت ناشي از مصرف قارچ سمي در زنجان و چند استان کشور فرا گير شد تا جايي که طبق اعلام متخصصان 95 درصد موارد مربوط به افرادي است که قارچ آمانيتا مصرف کرده بودند. بر اين اساس و تدابير اتخاذ شده از سوي متوليان حوزه سلامت در اين استان و ارائه اقدامات درماني به موقع موجب موجب شد از وقوع حوادث ناگوار و بروز مرگ و مير در اين بخش جلوگيري و بيماران بدحال براي خدمات بهتر به مراکز بيمارستاني ساير نقاط کشور اعزام شوند. در اين ميان عدم اطلاع رساني کافي و شناخت واقعي قارچ هاي واقعي و سمي شمار مبتلايان را به مراتب افزايش داده بود.
 • شکست اتحاد آمريکايي- عربي عليه بازار نفت
  1398/02/14
  سرويس سياسي: ‌رييس دفتر مطالعات انرژي وين با تاکيد بر اينکه بازار جهاني به نفت ايران نياز دارد، مي گويد: عربستان و امارات به دلايل متعدد توان افزايش توليد نفت بصورت پايدار را ندارند. کاخ سفيد اعلام کرد که معافيت خريد نفت از ايران را تمديد نمي‌کند. پيش از اين اعلام رسمي، قيمت نفت در واکنش به زمزمه‌هايي که در اين رابطه وجود داشت، روند صعودي در پيش گرفت و قيمت نفت برنت از مرز 74 دلار براي هر بشکه عبور کرد. ايالات متحده آمريکا گفته عربستان و امارات توليد نفت ايران را در بازارهاي جهاني جبران خواهند کرد.
 • سفره هاي بهاري با طبخ گياهان کوهي
  1398/01/26
  گروه اجتماعي: اين روزها با گذر از ‌حاشيه شهرها و ‌کوهپايه هاي آذربايجان غربي مي توان زنان، مردان و کودکاني را مشاهده کرد که در حال چيدن گياهان کوهي هستند تا سفره هاي خود را بهاري کنند.
 • اقدام آمريکا اجماع ملي حمايت از سپاه ايجاد کرد
  1398/01/26
  سرويس سياسي: ‌عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به اينکه اين اقدام آمريکا سبب اجماع بيشتر در داخل کشور شده است گفت: امروز همه به پاي سپاه ايستاده‌اند و اجماع جدي به وجود آمده است.
 • قرباني چهارشنبه آخر سال نباشيم
  1397/12/21
  گروه اجتماعي: "از چهارشنبه سوري مي‌توان يک روز پرخاطره و زيبا ساخت، مسئولان و مردم بايد دست به دست دهند تا جشن خوب و صد البته سالمي در سرتاسر ايران اسلامي برگزار شود و اتفاقات تلخي که روزگار عيدانه يک خانواده را سيه‌پوش مي‌کند روي ندهد که آن مستلزم همت و هوشياري است. ايراني‌ها همه‌ساله آخرين چهارشنبه (سه شنبه‌شب) سال را جشن مي‌گيرند. مردم درگذشته با روشن کردن آتش و اجراي برخي از مراسمات چهارشنبه‌سوري را جشن مي‌گرفتند اما طي ساليان اخير شاهد ايجاد بسياري از مشکلات بوده‌ايم؛ اندکيسهل‌انگاري و غفلت در چهارشنبه‌سوري مشکلات و آسيب‌هاي بسيار بزرگ وزيان‌آوري را به بار مي‌آورد، اما بايد توجه داشت که مي‌توان با رعايت نکات ايمني از آسيب‌هاي چهارشنبه آخر سال جلوگيري کرده و به‌بيان‌ديگر حوادث را کنترل کرد.
 • سياست دولت فقط ترساندن مردم است
  1397/12/21
  سرويس سياسي: ‌رئيس کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي گفت: دولت براي اعمال فشار بر مجلس و ساير نهادها در راستاي تصويب کنوانسيون‌ها از راه ديگري وارد مي‌شود و سياست مرعوب سازي مردم را دنبال مي‌کند. کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي پس از اعمال دور جديد تحريم‌ها عليه ايران و خروج آمريکا از برجام جلسات متعددي را براي بررسي وضعيت توليد برگزار کرد تا دلايل افزايش قيمت کالاها و مشکلات توليد را مورد بررسي قرار دهد.
 • استاني شدن انتخابات آسيب يا ضرورت
  1397/12/12
  سرويس سياسي: ‌اين روزها بحث انتخابات از جمله لايحه جامع انتخابات و نيز طرح استاني شدن انتخابات نقل محافل سياسي بوده و کارشناسان از جنبه هاي متفاوت به تحليل اين موضوع ها پرداخته و در رد و يا پذيرش آنها نقطه نظرات خود را ارائه مي کنند.
 • هزينه هاي خشونت بر جامعه
  1397/12/12
  گروه گزارش: گسترش و توسعه شهرنشيني، پيچيدگي زندگي ماشيني و اقتصاد محور بودن زندگي امروزي باعث خشن تر شدن جامعه مي شود و چنين روند ناميمون منجر به بروز انواع بزه ها و البته تحميل هزينه هاي سنگين اجتماعي و رواني به جامعه مي شود.
 • تاوان بي‌توجهي به ظرفيت جوانان کشور چه قدر است
  1397/12/05
  گروه اجتماعي: "رهبر معظم انقلاب در بيانيه گام دوم انقلاب، جوانان را اصلي‌ترين ثروت و دارايي ايران مي‎دانند و از آنها مي خواهند با قوّت خداداد، به سوي ‌آينده خيز برداريد و حماسه بيافرينيد.
 • جاي خالي دستگاه ديپلماسي در سرکوب تروريستها
  1397/12/05
  سرويس سياسي: ‌سوالي که به طور معمول در برابر حجم بالاي اعمال وحشيانه‌ي جيش العدل در ذهن مردم ايجاد مي‌شود اين است که چرا تا کنون با اقدامات تروريستي اين گروهک برخورد جدي و قاطع نشده است؟
 • کودک همسري خوب يا بد

  کودک همسري خوب يا بد
  1397/11/28
  گروه اجتماعي: "ازدواج در سنين پايين تر، پديده اي نيست که مربوط به الان باشد، بلکه در ساليان سال و بويژه در زماني که شيوه ي زندگي سنتي رواج بيشتري داشت وجود داشت، و يک راه براي تحليل چرايي اين مورد وجود شرايط عيني آن زمان بوده است، که از موضوع مقاله ي ما بيرون است.… شما اين مطلب را ميخواند تا نهايتا با معضلي که به نام کودک همسري رواج دارد، و چگونه با اعمال قانونگذاري از سوي قانونگذار ميتواند امر الزام آوري را براي به رسميت نشناختن اين پديده به کار گيرد.
 • سخت‌ترين تحريم‌ تاريخ هم مردم ايران را تسليم نکرد

  سخت‌ترين تحريم‌ تاريخ هم مردم ايران را تسليم نکرد
  1397/11/28
  سرويس سياسي: ‌ترکيب تحريم‌هايي که عليه ايران وضع شده است در واقع هر کدام به تنهايي توانسته است يک کشور را در روزگاري نه چندان دور در برابر آمريکا به زانو درآورد.
 • بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم

  بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم
  1397/11/14
  سرويس سياسي: ‌رئيس مجلس شوراي اسلامي بار ديگر با تأکيد بر اينکه "بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم" گفت: به همين دليل جلوي نيرو گرفتن بخش‌هاي دولتي را گرفته‌ايم و جاي بازنشسته‌ها اجازه جذب نيرو نداديم. علي لاريجاني در ديدار با فعالان اقتصادي، نخبگان و مسئولان استان آذربايجان شرقي که در تالار »جمهوري« استانداري برگزار شد، با تأکيد بر اينکه بايد اميدآفريني در جامعه افزايش يابد، اظهار داشت: گاهي در رسانه‌ها نکاتي بيان مي‌شود که طبيبانه نيست، انسانِ مسئول، بايد درد را بشناسد و با نگاه طبيبانه دنبال حل آن باشد چراکه با سياه‌نمايي به نتيجه نمي‌رسيم.
 • سردرگمي در مسير چاره انديشي براي جلوگيري از قاچاق دام

  سردرگمي در مسير چاره انديشي براي جلوگيري از قاچاق دام
  1397/11/14
  گروه اجتماعي: "اقدامات و سياستگذاري هاي نامناسب از سوي برخي دستگاه ها و وزارتخانه هاي دولتي باعث شده تا قاچاق به خصوص در حوزه احشام گسترش يابد و به اين ترتيب اهميت مقابله با قاچاق دام از مرزهاي کشور حساسيت پيدا کند.
 • موانعي که موجب ضعف در روند ازدواج آسان جوانان مي شوند

  موانعي که موجب ضعف در روند ازدواج آسان جوانان مي شوند
  1397/11/07
  گروه اجتماعي: "کاهش ازدواج در ايران امروزه به يکي از معضلات فرهنگي و اجتماعي جامعه تبديل شده که به طور مسلم نمي توانيم مسائل اقتصادي را از دلايل اين مشکل عنوان نکنيم. ازدواج آسان از جمله واژه هايي است که روز به روز در حال منسوخ شدن بوده و ديگر کمتر شاهد برگزاري مراسم ازدواج جوانان به صورت آسان هستيم.
 • انقلاب اسلامي گوهري گران‌بها

  انقلاب اسلامي گوهري گران‌بها
  1397/11/07
  سرويس سياسي: انقلاب اسلامي ايران به زعم نظريه‌پردازان انقلاب، يکي از بزرگ‌ترين انقلاب‌هاي جهان به‌شمار مي‌رود و به لحاظ ايدئولوژي و ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد خود از نظر زماني و مکاني، بزرگ‌ترين انقلاب از قرن بيستم به بعد که مدل جديد و مطلوب حکومتي براي اداره بهتر جامعه ارائه کرده است.
 • مرگ بي صداي زاگرس

  مرگ بي صداي زاگرس
  1397/10/30
  گروه اجتماعي: "جنگل هاي زاگرس به عنوان بخشي از سامانه تنفسي فلات ايران زمين به خاطر سودجويي برخي افراد قلع و قمع مي شود و تداوم اين روند در آينده اي نه چندان دور مي تواند مرگ بي صداي زاگرس و پايان حيات را در اين ذخيره گاه ژنتيکي رقم بزند.
 • همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است

  همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است
  1397/10/30
  سرويس سياسي: وزير اطلاعات گفت: همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است. به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام والمسلمين دکتر سيدمحمود علوي در جلسه شوراي اداري آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه وحدت، همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است، اظهار داشت: همدلي و همگرايي بين دستگاه هاي امنيتي با وجود توطئه هاي کم نظير دشمنان براي آسيب رساندن به کشور، موجب نقش بر آب شدن همه توطئه ها شده و بارها زمينه ابراز مسرت مقام معظم رهبري را فراهم کرده است.
 • هويت کودکان در پيچ و تاب زندگي‌ لاکچري

  هويت کودکان در پيچ و تاب زندگي‌ لاکچري
  1397/10/23
  گروه اجتماعي: "يکي از اصلي‌ترين وظايف و دغدغه‌اي که والدين به هنگام تولد فرزند با آن روبه‌رو مي‌شوند انتخاب نام مناسب براي کودکان است اسمي‌ که معرف هويت و شخصيت وي بوده و قرار است عمري با خود به همراه داشته باشد.
 • نمايندگان از معايب استاني‌شدن انتخابات مجلس مي‌گويند

  نمايندگان از معايب استاني‌شدن انتخابات مجلس مي‌گويند
  1397/10/23
  سرويس سياسي: همانطور که نمايندگان موافق طرح استاني‌شدن انتخابات مجلس، دلايلي همچون سخت‌تر و کيفي‌تر شدن انتخاب نمايندگان و گامي به سوي اصلاح قانون انتخابات را به عنوان دلايل موافقت خود مطرح مي‌کنند، در مقابل، مخالفان اين طرح نيز از ظهور ديکتاتوري انتخاباتي، کاهش مشارکت مردمي و متضرر شدن استان‌هاي کوچک و شهرستان‌ها به عنوان دلايل مخالفت ياد مي‌کنند.
 • شليک آگهي‌هاي بازرگاني به قلب خانواده ايراني

  شليک آگهي‌هاي بازرگاني به قلب خانواده ايراني
  1397/10/16
  گروه اجتماعي: "پيام‌هاي بازرگاني پرتکرار‌ترين برنامه‌هاي تلويزيون هستند که لابه‌لاي همه برنامه‌هاي توليدي، خبري و زنده، پخش مي‌شوند و پيام‌هاي مختلفي را به مخاطب ديکته مي‌کند که تاثير رواني زيادي روي مخاطب دارد. صداي تلويزيون به يکباره به طرز آزاردهنده‌اي بلند مي‌شود طوري که شما مجبوريد فوري دنبال کنترل تلويزيون بگرديد و صدا را پايين بياوريد.
 • معيار خدمت عمل است نه عضويت در کميسيون‌ها

  معيار خدمت عمل است نه عضويت در کميسيون‌ها
  1397/10/16
  سرويس سياسي: جاي خالي نمايندگان استان اردبيل در پيگيري نحوه واگذاري کشت و صنعت مغان، مساله مجتمع گوشت اردبيل و سد عمارت، به عنوان زبان گوياي مردم بسيار محسوس است.
 • بابا نوئل باباي ما ايراني‎ها هم هست

  بابا نوئل باباي ما ايراني‎ها هم هست
  1397/10/09
  گروه اجتماعي: "اين روزها شهر، رنگ ديگري به خود گرفته و حتي ويترين مغازه‎ها هم پر شده است از باباهاي خارجي و درختان کاج که چشم هر بيننده‎اي را به خود جذب مي‎کند، به نظر مي‎رسد شهر براي گراميداشت يکي از اصلي‎ترين اعياد ايرانيان، آماده شده است، اشتباه نکنيد! اين تکاپو براي گراميداشت يک عيد خارجي است، ايرانيان بسياري با خريد لوازم تزئيني عيد کريسمس، هم‎پاي ارامنه و مسيحيان، کريسمس را جشن گرفته و مي‎گويند » بابا نوئل، باباي ما هم هست«!.
 • تبلور بصيرت ايرانيان در حماسه‌اي به نام 9 دي

  تبلور بصيرت ايرانيان در حماسه‌اي به نام 9 دي
  1397/10/09
  سرويس سياسي: مرور 9 دي 88 و يادآوري اين حرکت اصيل مي‌تواند از وقوع بسياري از موارد مشابه در آينده پيشگيري کند چراکه به تعبير مقام معظم رهبري "اين حرکت مردم اهميت مضاعفي داشت، کار بزرگي بود."
 • سفره هايمان را با غذاهاي سنتي رنگين کنيم

  سفره هايمان را با غذاهاي سنتي رنگين کنيم
  1397/10/02
  گروه اجتماعي: "امروزه در کشاکش سنت و مدرنيته در کنار بسياري از خصايل نيکو، امور ضروري حتي مربوط به نيازهاي اوليه انسان از جمله تغذيه نيز دستخوش تغيير گشته و موجود مغرور زميني حتي به وجود خويش نيز رحم نمي_کند.
 • پول نداريد خُب نخوريد!

  پول نداريد خُب نخوريد!
  1397/10/02
  سرويس سياسي: گويي منش سرمايه‌داري از مسئولين به لايه‌هاي مردم نيز نفوذ کرده که فروشنده‌اي در پاسخ به گله خريدار مي‌گويد:" پول نداريد؟خُب نخوريد".
 • صداي کودکان شهر را بشنويم

  صداي کودکان شهر را بشنويم
  1397/09/26
  گروه اجتماعي: "کودکاني که با قرارگيري در تنگناهاي اقتصادي و فرهنگي براي يافتن تکه ناني راهي خيابان‌ها مي‌شوند، براي شنيده شدن فريادشان نيازمند بسترهاي قانوني و حمايتي بيشتري هستند.
 • خودمختاري آذربايجان و رواج زبان ترکي در زمان پيشه‌وري

  خودمختاري آذربايجان و رواج زبان ترکي در زمان پيشه‌وري
  1397/09/26
  سرويس سياسي: جرياناتي که امروز خود را پان ترک و طرفدار خودمختاري و ... مي‌خوانند،دوران حکومت پيشه وري در تبريز را به عنوان "روزگار پر زرق و برق آذربايجان" خواندند و مدعي شدند، مردم از آن دوران خاطرات خوشي به‌ياد دارند ولي حقيقت و تاريخ شفاهي و سينه به سينه در بين اهالي آذربايجان خلاف آن را تاييد مي‌کنند.
 • پايان تلخ زندگي فست فودي

  پايان تلخ زندگي فست فودي
  1397/09/18
  گروه اجتماعي: "برگ هاي پاييزي زير پايت با صداي شکنده اي پايان سبزينگي را فرياد مي زند، در غروب آخرين روزهاي فصل زرد سردت شده ، درد سوزناکي از درون معده آزارت مي دهد و در مسير پاييز زندگي ات همچنان پکي عميق به سيگار مي زني و همچنان هوس سيب زميني سرخ کرده ، مي کني. دکترت هشدار داده بود زخم هاي معده ات به سمت خطرناکي مي رود، فست فودها و سيگار امان از معده ات بريده اند، بدجوري چاق شده اي و سرطان به پيشوازت آمده و تو همچنان اسير وسوسه ها نه از سيگار چشم مي پوشي و نه از فست فودها. اين روزها آمارها، رقم هاي نگران کننده اي از سرطان گوارشي در استان اردبيل ارائه مي کنند و اين در حالي است که تعداد مغازه هاي شيک فست فودي و سفره خانه هاي به ظاهر سنتي و بيشتر با طعم قليان ميوه اي در اردبيل رو به افزايش است.
 • مردم ديگر تحمل شنيدن اخبار فساد و رانت را ندارند

  مردم ديگر تحمل شنيدن اخبار فساد و رانت را ندارند
  1397/09/18
  سرويس سياسي: ذوالفقاري گفت: مردم ديگر تحمل شنيدن اخبار فساد و رانت را ندارند و از مسئولين پايبندي به اصول و قوانين و حل مشکلات اقتصادي را مي‌خواهند.
 • دولت بازنشسته‌ها به دولت جوانان تبديل مي شود

  دولت بازنشسته‌ها به دولت جوانان تبديل مي شود
  1397/09/11
  سرويس سياسي: نگاهي به اعمال قانون منع بکارگيري بازنشستگان که در دولت اجرا شد نشان مي دهد که چه مقدار شغل در دست بازنشسته ها بوده و چه ظرفيت‌هايي با اجراي اين قانون براي حضور جوانان آزاد شد.
 • بازسازي بيش از 3900 واحد مسکوني تخريبي و تعميري مناطق زلزله زده کرمانشاه

  بازسازي بيش از 3900 واحد مسکوني تخريبي و تعميري مناطق زلزله زده کرمانشاه
  1397/08/27
  گروه اجتماعي: "مديرکل بنياد مسکن آذربايجان غربي گفت: مناطق معين استان در منطقه دالاهوي کرمانشاه شهرستان هاي ريجار، کرند غرب و گهواره بوده که شامل احداث يک هزار و 520 واحد مسکوني تخريبي و 2 هزار و 400 واحد تعميراتي است.
 • تاملي بر ديدگاه وحدت جهان اسلام از منظر امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري

  تاملي بر ديدگاه وحدت جهان اسلام از منظر امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري
  1397/08/27
  سرويس سياسي: ستون پنجم در جمهوري اسلامي ايران چه از طرف قوم گرايان و چه از طرف طراحان ايده هاي منافي وحدت ،نمي تواند با ماسک لائيسم و سکولاريسم وارد عرصه شود ولي حتما مي تواند به عنوان "نفوذي" در ارگان هاي تصميم سازي نظام وارد شود.
 • 5استدلال براي اثبات ناتواني آمريکايي_ها در صفرکردن صادرات نفت ايران

  5استدلال براي اثبات ناتواني آمريکايي_ها در صفرکردن صادرات نفت ايران
  1397/08/20
  سرويس سياسي: کارشناسان مطرح مي کنند که عربستان در بهترين حالت توان جايگزيني 400 هزار بشکه نفت ما را دارد و ادعاي رييس جمهوري آمريکا براي صفر کردن صادرات نفت ايران غلوو سياسي است.
 • هويت‌خراش‌هاي تبريز رشد مي کند

  هويت‌خراش‌هاي تبريز رشد مي کند
  1397/08/20
  گروه اجتماعي: "شهر تبريز آثار تاريخي و ديدني بسياري دارد اما در سال‌هاي اخير سازه‌هاي مرتفع آن‌ها را محبوس کرده‌اند شهرداري عنوان مي کند که مجوزهايي که صادر مي‌کند کاملا با ضوابط ميراث فرهنگي است.
 • آمادگي لاکچري شاپ‌هاي تبريز براي جشن هالووين

  آمادگي لاکچري شاپ‌هاي تبريز براي جشن هالووين
  1397/08/13
  گروه اجتماعي: "مغازه پاساژهاي معروف تبريز اين روزها فروشنده ابزار تزئين "هالووين" شده‌اند، جشني که بسياري از جوانان بدون آگاهي از ريشه آن به تقليد از غربي‌ها از آن پيروي مي‌کنند.
 • فرصت تاريخي مجلس براي پاسخ سريع به بازگشت تحريم‌هاي آمريکا

  فرصت تاريخي مجلس براي پاسخ سريع به بازگشت تحريم‌هاي آمريکا
  1397/08/13
  سرويس سياسي: نمايندگان مجلس فرصت دارند با تصويب کليات طرح راه اندازي و استفاده از پيام رسان مالي و انعقاد پيمان هاي پولي دو و چندجانبه در تجارت خارجي که نقش مهمي در بي اثر کردن تحريم‌هاي بانکي ايفا مي‌کند،پاسخ مناسبي به اقدامات آمريکا عليه کشورمان دهند.
 • حقوق کارگران و بازنشستگان باید متناسب با شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار گیرد

  حقوق کارگران و بازنشستگان باید متناسب با شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار گیرد
  1397/08/12
  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه رویکرد دولت در تعیین سالانه حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان باید تغییر کند از پیگیری روند تدوین بسته حمایتی دولت از سوی کمیسیون متبوعش خبر داد.
 • دعوت امام جمعه و استاندار زنجان از مردم برای راهپیمایی13آبان

  دعوت امام جمعه و استاندار زنجان از مردم برای راهپیمایی13آبان
  1397/08/12
  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به همراه استاندار زنجان با صدور بیانیه ای مشترک در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی این روز را جزو اصول خدشه ناپذیر ملت ایران توصیف و بر حضور باشکوه مردم تاکید کردند.
 • لزوم همکاری همه دستگاهها با سازمان پدافند غیرعامل

  لزوم همکاری همه دستگاهها با سازمان پدافند غیرعامل
  1397/08/10
  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: همه باید به سازمان پدافند غیرعامل کمک کنیم تا این سازمان بتواند در انجام وظایف خطیر خود مثل مصون سازی کشور از طریق بالا بردن قدرت بازدارندگی، ارتقا پایداری و آستانه مقاومت ملی و مصون سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها، بهتر و موفق تر عمل کند.
 • ضعف مسئولان ناکارآمد در آشفته‌ بازار امروز بی‌تاثیر نیست/ سود عده‌ای در گرانی است

  ضعف مسئولان ناکارآمد در آشفته‌ بازار امروز بی‌تاثیر نیست/ سود عده‌ای در گرانی است
  1397/08/10
  نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های اخیر توجیه عقلانی ندارد، گفت: عده‌ای می‌کوشند تا با بالا نگه داشتن قیمت‌ها سودهای کلانی به جیب بزنند.
 • خانه احزاب آذربایجان غربی تشکیل می شود

  خانه احزاب آذربایجان غربی تشکیل می شود
  1397/08/09
  سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: خانه احزاب استان با دستور و پیگیری های استاندار آذربایجان غربی و تحقق شرطهای خانه احزاب ایران فعالیت خود را به زودی در استان آغاز خواهد کرد.
 • حاشيه نشيني چهره اي نامتوازن در مبلمان شهري

  حاشيه نشيني چهره اي نامتوازن در مبلمان شهري
  1397/08/06
  گروه اجتماعي: "چهره بزک کرده و تر و تميز ورودي شهرها را که مي گذري، کم کم چهره واقعي و پنهان زندگي حاشيه اي با نمايان شدن بناهاي فرسوده و بي نظمي در مبلمان آن خود را براي هر تازه واردي نمايان مي سازد.
 • بازي برد - بردي که اردوغان با قتل خاشقچي به راه انداخت

  بازي برد - بردي که اردوغان با قتل خاشقچي به راه انداخت
  1397/08/06
  سرويس سياسي: اردوغان سعي کرده با مديريت جريان رسانه اي خاشقچي عليه عربستان وجهه رقيب خود را بيش از پيش از بين ببرد.
 • مسير سخت کسب روزي حلال در چالش نابرابر با جبر روزگار

  مسير سخت کسب روزي حلال در چالش نابرابر با جبر روزگار
  1397/07/29
  گروه اجتماعي: "کرکره مغازه را به اميد کسب روزي حلال بالا مي زند »بسم الله« ... همين »بسم الله« يعني عزمش را جزم کرده تا لقمه اي نان بدون شبهه سر سفره اش بگذارد چه کم و چه زياد.مهم اين است که حلال باشه شايد اين عبارت را اين روزها کمتر بشنويم اما هنوز هستند آدم هايي که روزي حلال را حلال بسياري از مشکلات مي دانند.
 • توصيه‌هاي سفير ايران در عراق به زائران اربعين حسيني

  توصيه‌هاي سفير ايران در عراق به زائران اربعين حسيني
  1397/07/29
  سرويس سياسي: سفير ايران در بغداد تاکيد کرد: زائران اربعين حسيني به اندازه نياز با خود دينار به همراه داشته باشند تا بتوانند حداقل ضروريات خود مانند هزينه سفر بين شهرهاي مختلف عراق را تهيه و پرداخت کنند.
 • واحد هاي درسي که زير چراغ قرمز پاس مي شوند

  واحد هاي درسي که زير چراغ قرمز پاس مي شوند
  1397/07/22
  گروه اجتماعي: "فرزندان حقوقي بر پدر و مادر دارند که پدران و مادران در صورت رعايت نکردن آن عاق فرزندان ميگردند. والدين مسئول تأمين تمام نيازهاي کودک اعم از مادي و معنوي مي باشند. کودکان، برکت زندگي و سرمايه هاي آينده جامعه به شمار مي آيند. آنان براي رشد و بالندگي خود، نيازها و در مفهوم دقيق تر حقوقي دارند که بايد به درستي به آن پرداخت. با توجه به نقش بي بديل خانواده در بالندگي شخصيت کودک، پيش از همه، خانواده و سپس جامعه بايد اين حقوق را به خوبي بشناسند و خود را مکلف به پاس داشت آن بدانند. روز جهاني کودک بهانه اي براي ورود به جهان کودکان است؛ براي ورود به اين جهان بايد آگاهي هاي خود را فراموش کنيم و با ناآگاهي هاي کودکانمان همراه شويم.
 • امنيت اجاره‌اي رژيم سعودي با پرداخت دلارهاي نفتي

  امنيت اجاره‌اي رژيم سعودي با پرداخت دلارهاي نفتي
  1397/07/22
  سرويس سياسي: در ديدارهايي که پيشتر و اخيرا ترامپ با مقامات عربستان سعودي برگزار کرده است، ترامپ به طور صريح عربستان را گاو شيردهي که بايد آن را دوشيد، تشبيه کرده است. به نظر مي رسد که اين سياست در حال اجرا شدن است. ويژگي رياست جمهوري »دونالد ترامپ« در آمريکا عريان کردن سياست‌هاي کاخ سفيد در جامعه بين الملي است.
 • عمر اگر خوش گذرد زندگي نوح کم است

  عمر اگر خوش گذرد زندگي نوح کم است
  1397/07/15
  گروه اجتماعي: "دوران سالمندي، مانند دوران کودکي و جواني، يک سير طبيعي جهان خلقت انسان و در واقع، مرحله پندپذيري، عبرت آموزي و به‌کارگيري تجارب دوران‌هاي گذشته است. سالمندي و پير شدن و با روزگار ضعف، هم‌آغوش گرديدن، يک جريان طبيعي و عمومي در نظام آفرينش است. انسان نيز خواه ناخواه، زندگي را از دوران کودکي و ناتواني آغاز کرده، مرحله جواني و قدرتمندي را پشت سر مي‌گذارد و به تدريج با سختي‌هاي روزگار پيري و سالمندي، دست به گريبان مي‌شود. دوران سالمندي همانند دوران کودکي يا جواني، يکي از مراحل زندگي است با اين تفاوت که دوران کودک و جواني، سرشار از انرژي و تلاش، ولي دوران سالمندي، همراه با تحليل قوا و کاهش ميزان فعاليت هاي فيزيكي مي باشد.
 • تحريم هاي غيرقانوني آمريکا به چالش کشيده شد

  تحريم هاي غيرقانوني آمريکا به چالش کشيده شد
  1397/07/15
  سرويس سياسي: صدور راي موقت از سوي ديوان بين المللي دادگستري، اعمال تحريم هاي غير قانوني و يک جانبه آمريکا عليه ايران را به چالش کشيد.
 • هزينه هاي ميليوني باقيات الصالحات يا حفظ آبرو

  هزينه هاي ميليوني باقيات الصالحات يا حفظ آبرو
  1397/07/08
  گروه اجتماعي: "بررسي پيشينه پذيرايي واطعام درمجالس ختم وسوگواري نشان ميدهداين سنت کاملأ برعکس شکل امروزي وخلاف عرف رايجي هست که درجامعه مامشاهده ميشود.
 • حضور تاثيرگذار در نيويورک پايان تشکيک ها

  حضور تاثيرگذار در نيويورک پايان تشکيک ها
  1397/07/08
  سرويس سياسي: حضور تاثيرگذار رئيس جمهوري در مجمع عمومي سازمان ملل متحد فرصت مناسبي است تا فارغ از حاشيه هايي چون تشکيک در کيفيت سفر يا ضرورت حضور، پيام صلح طلبي ايران به گوش جهان برسد.
 • آمريکا به‌صورت مستقيم در برابر ملت ايران ايستاده است

  آمريکا به‌صورت مستقيم در برابر ملت ايران ايستاده است
  1397/07/01
  سرويس سياسي: رئيس جمهور با بيان اين‌که تاريخ دفاع مقدس ما تاريخ گذشته نيست بلکه سرمشق راه آينده ماست، گفت: هيچ سازمان بين‌المللي تمام قد در برابر اين تجاوز به ايران ايستادگي نکردند و اين درس مهمي براي ماست.
 • وقتي بزرگ‌ترين حامي تروريسم در جهان ادعاي مبارزه با تروريسم مي‌کند

  وقتي بزرگ‌ترين حامي تروريسم در جهان ادعاي مبارزه با تروريسم مي‌کند
  1397/06/25
  سرويس سياسي: بايد پرسيد که چه تناسبي مابين خروج آمريکا از برجام و تصميماتي که بداهتا در حوزه مديريت توزيع سکه و ارز غلط بودند و توسط معاون اول رئيس‌جمهور به عنوان يک برنامه ضربتي عنوان شدند، وجود دارد؟
 • اينجا فقرا محکوم به نابودي اند

  اينجا فقرا محکوم به نابودي اند
  1397/06/25
  گروه اجتماعي: "بايد قبول کرد که سياست هاي اقتصاد سرمايه داري دولت ها چه در 16 سال سازندگي و اصلاحات و چه در حال حاضر که به نوعي ادامه دهنده همان مسير بوده، روستائيان را در همان فقر گذشته نگه داشته است و حالا انتظار داريم که کوچ کننده ها به حاشيه شهرها هم با محدود کردن خدمات به روستاهايشان برگردند.
 • زنان و دختران نخستين قربانيان حاشيه‌نشيني

  زنان و دختران نخستين قربانيان حاشيه‌نشيني
  1397/06/18
  گروه اجتماعي: "يک جامعه شناس با تحليلي از پديده حاشيه‌نشيني گفت: گذشته از سياست‌ها، برنامه‌هاي اقتصادي و اجتماعي سه عامل اصلي باعث جابجايي جمعيت از نواحي محروم در کشور به سمت مناطق حاشيه‌اي شهرها مي‌شود؛ عواملي چون محدوديت کار و اشتغال، فقر بهداشت و نياز به مسکن که به دليل نداشتن آمادگي شهرهاي کشور جهت تامين نيازهاي فوق، زمينه براي محروميت مضاعف همراه با ناکامي‌ها و سرخوردگي‌ها فراهم مي‌شود که در پي آن شرايط براي شکل‌گيري اوليه آسيب‌هاي اجتماعي و رواني فراهم خواهد شد.
 • روحاني هر روز تنها تر از ديروز

  روحاني هر روز تنها تر از ديروز
  1397/06/18
  سرويس سياسي: هر چه از عمر دولت دوازدهم مي‌گذرد ميزان حاميان حسن روحاني کمتر و کمتر مي‌شود و گروه‌ها و افراد مختلف که روزي حامي روحاني بودند امروز تلاش مي‌کنند تا از اقدامات دولت تبري بجويند، اين روند بعد از مردم، سلبريتي‌ها و اصلاح‌طلبان به حلقه ياران نزديک روحاني رسيده است و اين حسن روحاني است که هر روز تنها تر از روز گذشته مي‌شود.
 • DNAهاي بي‌شناسنامه

  DNAهاي بي‌شناسنامه
  1397/06/11
  گروه اجتماعي: "سند هويتي" نام ديگر »شناسنامه« است؛ سندي قابل‌حمل از به‌رسميت‌شناختن يک هويت توسط يک کشور که براي شهروندان همان کشور صادر مي شود؛ اين سند نخستين بار در دي ماه سال 1297 براي زني ايراني صادر شد و باورش سخت است که حالا با گذشت حدود يک قرن از صدور اولين سند هويتي، هنوز هم کساني در کشور ساکنند که هويتشان در جايي ثبت رسمي نشده است.
 • ايران همچنان در سوريه خواهد ماند

  ايران همچنان در سوريه خواهد ماند
  1397/06/11
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل منطقه به سفر وزير دفاع کشورمان اشاره کرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران با دعوت رسمي وزارت دفاع کشور سوريه در خاک اين کشور حضور دارد و تا زماني که سوري ها اين درخواست را داشته باشند، خاک سوريه را ترک نخواهيم کرد. سيدمهدي نوراني، کارشناس مسائل منطقه با اشاره به سفر وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران به سوريه، اظهار داشت: وزير دفاع کشورمان به همراه يک هيئت بلند پايه نظامي به سوريه سفر کردند و براي اينکه بدانيم که اين سفر به چه ميزان اهميت دارد و چه اتفاقاتي ممکن است در راستاي اين سفر بيفتد، لازم است به اين نکته اشاره کرد که يک تفاهمنامه اي بين 2 دولت ايران و سوريه در سال 2006 بعنوان پيمان دفاعي مشترک بسته شده است.
 • به کودکان کار لبخند بزنيد

  به کودکان کار لبخند بزنيد
  1397/06/07
  گروه روانشناسي: همه ما روزانه کودکاني را مي‌بينيم که به دليل فقر و يا بدسرپرستي در سطح شهر دست فروشي مي‌کنند. بسياري از آنان سعي دارند تا حس ترحم را در دل مردم بيدار کنند تا شايد شهروندي از آن‌ها خريد کند اما کم نيستند افرادي که يا با بدرفتاري و يا بي‌توجهي اين کودکان را از خود طرد مي‌کنند، به‌راستي تاکنون به تاثير رفتار خود در شکل‌گيري شخصيت کودکان کار و بازخورد آن در جامعه فکر کرده‌ايد؟ مهرداد فلاطوني ، روانشناس و کارشناس اجتماعي با اشاره به بدرفتاري‌هايي که کودکان کار روزانه از سطح جامعه تحمل مي‌کنند، گفت: متاسفانه جامعه تصور دارد که کودکان کار مورد سوءاستفاده افراد بزهکار قرار مي‌گيرند. به همين جهت سعي مي‌کنند تا با برخورد نامناسب، آن‌ها را از خود طرد کنند اما با بدرفتاري نسبت به بچه‌هاي کار بدون شک بازخورد آن در آينده براي جامعه تبعات منفي خواهد داشت.
 • چرا عراق و ترکيه از ايران حمايت نکردند

  چرا عراق و ترکيه از ايران حمايت نکردند
  1397/06/04
  سرويس سياسي: رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و ترکيه در مجلس مشاهدات خود از وضعيت ترکيه بعد از اتفاقاتي که بين ترکيه و آمريکا رخ داده را تشريح کرد.
 • افشاگري ها ناشيانه بود اسناد را بايد تحويل مي داديم

  افشاگري ها ناشيانه بود اسناد را بايد تحويل مي داديم
  1397/05/28
  سرويس سياسي: محمد نعيمي پور، يکي از دانشجويان پيرو خط امام (ره) مي گويد پس از مدتي به اين نتيجه رسيديم که افشاگري ها حرکتي ناشيانه بود و اسناد و مدارک سفارت آمريکا را بايد تحويل مقامات مي داديم.
 • سربازي دختران از شايعه تا واقعيت ماجرا

  سربازي دختران از شايعه تا واقعيت ماجرا
  1397/05/22
  سرويس سياسي: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به دنبال حواشي ايجادشده ناشي از پيشنهاد طرحي براي خدمت سربازي دختران اظهارنظر کردند.
 • چهره زشت کودک آزاري، فرياد بي‌صدا و بدون حمايت

  چهره زشت کودک آزاري، فرياد بي‌صدا و بدون حمايت
  1397/05/21
  گروه اجتماعي: آمار کودک آزاري به حدي وحشتناک است که نمي توان تصور کرد. سامانه 123 اورژانس اجتماعي آذربايجان غربي تنها در سال 96 بيش از 13 هزار مورد کودک آزاري را ثبت کرده که اين فقط آمار کودک آزاري هايي است که اطلاع داده شده نه همه کودک آزاري ها. کودک آزاري پديده اي که در آذربايجان غربي نيز همچون نقاط مختلف دنيا شاهد آن هستيم، پديده اي دردناک که گاهي روحي است و گاهي هم جسمي اما بالاخره اين نابهنجاري و حرکت مشمئز کننده از سوي عده اي صورت مي گيرد.
 • رنج و غيرت ايثارگران پنهان زندگي

  رنج و غيرت ايثارگران پنهان زندگي
  1397/05/14
  گروه اجتماعي: در جاي جاي کشور زناني زندگي مي‎کنند که مجبورند به تنهايي بار زندگي را بر دوش بکشند، زنان سرپرست خانواري که کمرشان زير بار مشکلات خم شده است و رسيدگي اندک مسئولان پاسخگوي نيازهايشان نيست. زنان سرپرست خانوار به دلايل مختلف از جمله طلاق، فوت همسر، ازکار افتادگي همسر، خودسرپرستي، اعتياد، زنداني و يا متواري بودن همسر داراي پرونده هستند.
 • آرامش ابدي زير پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايران

  آرامش ابدي زير پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايران
  1397/05/14
  سرويس سياسي: تنها چند روز قبل از شهادت، پيامک زد و از دلتنگي هاش نوشت، از اينکه به يک آرامش ابدي نياز دارد، خسته از دنيا و ظلم و ستم جباران، از جهل تکفيري ها که تيشه بر ريشه دين مي زنند، آرامشي در کنار حرم بي بي.
 • حيوان‌آزاري با ژست مدرنيته

  حيوان‌آزاري با ژست مدرنيته
  1397/05/07
  گروه اجتماعي: برداشتن حنجره صوتي سگ‌ها براي آنکه نتوانند در آپارتمان‌ها پارس کنند، از اقدامات غير انساني و خودخواهانه برخي است که براي تفريح خود اقدام به ايجاد معلوليت در حيوانات مي کنند.
 • FATF به ‌صلاح کشور ما نيست

  FATF به ‌صلاح کشور ما نيست
  1397/05/07
  سرويس سياسي: نماينده استان اردبيل در تصميم گيري براي FATF گفتند:نمايندگان در اين مورد مصلحت نظام را مدنظر دارند.
 • صداي پاي اميد در احياي درياچه اروميه

  صداي پاي اميد در احياي درياچه اروميه
  1397/04/30
  گروه اجتماعي: احياي درياچه اروميه به عنوان زيستکره ثبت شده در يونسکو از جمله مطالبات ملي ايرانيان است و سازمان هاي عضو ستاد احيا براي تحقق آن همه کاري مي کنند تا صداي پاي اميد در مسير نجات اين پهنه آبي جهاني خاموش نشود.
 • کليد ما همه قفل‌ها را باز نمي‌کند

  کليد ما همه قفل‌ها را باز نمي‌کند
  1397/04/30
  سرويس سياسي: سخنگوي دولت از برگزاري جلسه‌اي خبر داد که درباره مسکن و بافت فرسوده، به رياست رئيس‌جمهور برگزار شد و اظهار داشت: مقرر شد سيصد هزار فرصت شغلي با ساخت دويست هزار مسکن ايجاد شود. محمّدباقر نوبخت سخنگوي دولت، در نشست خبري هفتگي خود اظهار داشت: در آخرين جلسه هيأت دولت، مقرر شد، صد هزار ميليارد تومان طلبي که اشخاص حقيقي و حقوقي از بانک‌ها دارند، از طرف دولت به بانک‌ها پرداخت شود که اين کار، از امروز آغاز مي‌شود.
 • عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي

  عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي
  1397/04/24
  گروه اجتماعي: عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و فضاي مجازي کشور گفت: با شروع دوره اصلاحات از سال 76 و با پرده دري هنر پيشه هاي سينما الگو سازي هاي بي حجابي در کشور صورت پذيرفت.
 • وکيل‌الدوله ها تيغ نظارت مجلس را کند کرده‌اند

  وکيل‌الدوله ها تيغ نظارت مجلس را کند کرده‌اند
  1397/04/24
  سرويس سياسي: عضو فراکسيون نمايندگان ولايي با بيان اينکه به عملکرد نظارتي مجلس نمره صفر مي‌دهم، گفت: متاسفانه در مجلس دهم به لحاظ تعداد نمايندگان وکيل الدوله ضعف نظارتي خيلي پررنگ‌تر شده است. عملکرد نظارتي مجلس در ادوار مختلف متفاوت است، در برخي دوره‌ها اقتدار نمايندگان مجلس و توصيه‌ناپذيري‌شان دولت‌ها را مجبور به پاسخگويي درخصوص عدم اجراي قوانين کرده است و در برخي ادوار نيز مسئولين دولت وقت با تهديد و تطميع نمايندگان و عدم اجراي پروژه‌هاي عمراني و ... در حوزه‌هاي انتخابيه، نمايندگان را مجبور به همراهي با دولت کرده‌اند؛ اتفاقي که به عقيده ابوالفضل ابوترابي در دوره دهم مجلس شوراي اسلامي درحال رخ دادن است.
 • نقش منافقين در به حاشيه راندن مطالبات صنفي مردم

  نقش منافقين در به حاشيه راندن مطالبات صنفي مردم
  1397/04/17
  سرويس سياسي: دبير کل بنياد هابيليان گفت: منافقين از ده سال پيش روي سياستمداران آمريکايي متمرکز شده اند، اما ميزباني، حمايت و پشتيباني آنها از سوي کشورهاي اروپايي صورت مي گيرد حمايت هاي اطلاعاتي و امنيتي آنها با سرويس هاي امنيتي موساد اسرائيل و سيا آمريکاست؛ تأمين کننده مالي اين سازمان کشورهايي نظير کشور عربستان است و اينکه تصور کنيم فقط فرانسه پشت پرده اين ماجراست اشتباه بوده و فرانسه نمادي از اين حمايت هاي زنجيره اي است.
 • افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي

  افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي
  1397/04/10
  گروه اجتماعي: آماري که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي ارائه مي دهند 9درصد از جمعيت معتاد کشور را زنان تشکيل مي دهند همچنين آماري که سازمان زندان ها نشان مي دهد که طبق آن نيمي از زندانيان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر مي برند کم شدن سن جرم و بزهکاري در واقع نشان دهنده افزايش خشونت اجتماعي در جامعه است. زنان جزو نخستين قربانيان بسياري از آسيب ها و انحرافات اجتماعي هستند. در اين ميان اعتياد اگر نه اولين و عمده ترين، بلکه يکي از مهمترين آنان است. تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتياد اين است که مواد مخدر و سوء مصرف مواد، عمدتا پديده اي مردانه است. اعتقاد بر اين است که زنان نسبت به مردان کمتر به سوي اعتياد روي مي آورند. به خصوص در جامعه ايران که اعتقادات و عواطف مختلف مادرانه و همسرانه به چشم مي خورد. اما پديده اعتياد چيزي فراتر از جنسيت است. آماري که در سال هاي اخير نشان دهنده روند صعودي اعتياد در ميان زنان و بانوان است.
 • سَردار آذربايجاني خود را براي همه دربان مي‌ناميد

  سَردار آذربايجاني خود را براي همه دربان مي‌ناميد
  1397/04/10
  سرويس سياسي: شفيع‌زاده همان سرداري که ايده‌ي تاسيس توپخانه‌ي سپاه را داد و خود پيشقدم به سرانجام رساندن ‌آن شد، سرداري که هنوز در شهر خودش غريب است. مردان بزرگ هر کدام قصه‌اي در پس زندگي چريکي خود دارند که به دور از خوي توفنده و جنگنده‌ي ظاهري ايشان است. مردان الهي که در دامان مادري پاک سرشت قد علم کرده و معادلات جهانيان را در هشت سال جنگ تحميلي بهم ريختند و حماسه‌اي خلق کردند که آوازه‌ي آن تا سال‌ها در گوش جهان طنين‌انداز خواهد شد. حسن شفيع‌زاده نيز بي‌شک يکي از همان سرداران عاشورايي است که نامش دل‌هاي دوستان را گرم و پشت دشمنان را به لرزه مي‌انداخت. همان شيربچه‌ي آذربايجان که توپخانه‌ي سپاه را بنا نهاد و نامش را در دفتر هشت سال دفاع مقدس با رنگ خونين شهادت ماندگار کرد. اينک هم‌نشين خواهري شده‌ايم که در سايه‌ي حسن بزرگ شد و زبان گوياي زندگاني سردار عاشورايي گرديده است.
 • وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي

  وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي
  1397/04/03
  گروه اجتماعي: اگرچه چندين سال متوالي است که مسئولين شهري تبريز خبر از ساماندهي وضعيت دستفروشان مي‌دهند اما همچنان قطار بي نظم دستفروشان بر روي ريل بازار ازدحام فراواني ايجاد مي‌کند.
 • دولت بايد روحيه خدمت را جايگزين وادادگي کند

  دولت بايد روحيه خدمت را جايگزين وادادگي کند
  1397/04/03
  سرويس سياسي: عضو فراکسيون اميد گفت: هنر دولت اين نيست که در شرايط آسان کشور را اداره کند بلکه هنر زماني است که در شرايط سخت و دشوار مشکلات کشور و مردم را حل و کشور را اداره کند.
 • نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه

  نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه
  1397/03/27
  گروه اجتماعي: هر چند در جهان امروز نقش سازمان هاي مردم نهاد، موسوم به 'سمن'ها، در کمک به حل مشکلات مبتلابه جوامع در حوزه هاي مختلف از جمله محيط زيست بر کسي پوشيده نيست، اما به نظر مي رسد اين موضوع در طرح احياي درياچه اروميه آن چنان که بايد جدي گرفته نمي شود. غفلت از ظرفيت 'سمن' ها در طرح هاي ستاد احياي درياچه اروميه به حدي آشکار است که مجيد خدابخش، استاندار آذربايجان شرقي، بارها بر ضرورت تغيير اين نگرش و ميدان دادن به اعضاي سازمان هاي مردم نهاد براي کمک به نجات اين پهنه آبي جهاني تاکيد کرده است.
 • اروپا مي‌خواهد کلاه گشاد برجام را با دست خودمان بر سرمان بگذارد

  اروپا مي‌خواهد کلاه گشاد برجام را با دست خودمان بر سرمان بگذارد
  1397/03/20
  سرويس سياسي: به گفته مديرمسئول روزنامه کيهان،‌ آمريکا کلاه گشاد برجام را سر ايران گذاشت و حالا اروپا همان کلاه را به دست خودمان داده و مي‌گويد خودتان اين کلاه را سرتان بگذاريد.
 • بررسي ريشه‌هاي مزاحمت خياباني

  بررسي ريشه‌هاي مزاحمت خياباني
  1397/03/13
  گروه اجتماعي: رعايت حجاب مي تواند سدي در برابر مزاحمت هاي خياباني به شمار رود ولي اطلاع رساني صحيح نيز عامل مهمي است که مورد غفلت واقع شده است.
 • سرنوشت ايران، نظام و دولت به يکديگر گره خورده است

  سرنوشت ايران، نظام و دولت به يکديگر گره خورده است
  1397/03/13
  سرويس سياسي: معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه سرنوشت ايران، نظام و دولت در مقطع کنوني به يکديگر گره خورده است،‌ گفت: عملکرد و مواضع برخي افراد را در جهت خواست دشمنان است.
 • حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت

  حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت
  1397/03/06
  سرويس سياسي: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: حجت الاسلام حسني در بحث دفع اشرار و ضدانقلاب در منطقه آذربايجان، محافظت از خط امام خميني (ره) و پيروزي انقلاب اسلامي نقش به‌سزايي داشت.
 • وداع با مرگ سلام به زندگي

  وداع با مرگ سلام به زندگي
  1397/03/06
  گروه اجتماعي: اروميه به عنوان قطب پيوند کليه در کشور و کشورهاي همسايه شناخته مي شود، پيوند سالانه بيش از 100 کليه به افرادي که داراي نارسايي هاي کليوي بوده و حداقل هر هفته 3 تا 4 بار با مراجعه به مراکز دياليز تحت درمان و سم زدايي بدن قرار مي گيرند.
 • 170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند

  170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند
  1397/03/01
  گروه اجتماعي: بر اساس آمار ارائه شده از سوي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان زنجان در حال حاضر 170 هزار زنجاني از بحران آب رنج مي برند.
 • بدعهدي ذاتي آمريکايي ها اين بار در پوشش ترامپ

  بدعهدي ذاتي آمريکايي ها اين بار در پوشش ترامپ
  1397/03/01
  سرويس سياسي: خروج آمريکا از برجام باز هم نشان داد که آمريکا به يک سند بين المللي پايبند نيست و اين کشور تا چه حد گرفتار بدعهدي است، بدعهدي که در ذات سياستمداران روباه صفت آمريکايي نهادينه شده و تنها براي فريب دادن ملت ها آنها را سرگرم به معاهده هاي بين المللي مي کنند که خود هيچ اعتقادي به آن ندارند و پايبند نيستند.
 • پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان

  پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان
  1397/02/23
  گروه اجتماعي: »پانسيون آموزشي« عنواني است که از مدتي قبل توسط برخي اساتيد آموزشگاه‌هاي علمي و به‌خصوص در حوزه کنکور مطرح شده، عنواني که نه تنها نظارتي بر عملکرد آن وجود ندارد بلکه حتي مجوزي هم براي آن صادر نمي‌شود.
 • وفاق ملي ضامن حفظ اقتدار ملي

  وفاق ملي ضامن حفظ اقتدار ملي
  1397/02/23
  سرويس سياسي: مسئولان و فعالان سياسي استان اردبيل تاکيد دارند که با وفاق ملي و سياست هاي منطقي و شجاعانه مي بايست ضمن دفاع از برجام به ناقضان پيمان هاي بين المللي فهماند که دوران زورگويي و حرکت هاي يکجانبه به سر آمده است.
 • بني‌آدم‌هايي که ديگر اعضاي يک‌ديگر نيستند

  بني‌آدم‌هايي که ديگر اعضاي يک‌ديگر نيستند
  1397/02/16
  گروه اجتماعي: خيلي‌ها طوري وابسته به سگ‌ها و گربه‌هاي خانگي خود شده‌اند که نسبت به رنج و درد برادرانشان بي‌تفاوت مانده‌اند. برخي‌ها آن‌گونه به گربه‌ها و سگ‌ها عشق مي‌ورزند که همسايگانشان را که از گرسنگي رنج مي‌برند، بدون کمک رها مي‌کنند.
 • مجموعه موشکي جمهوري اسلامي شمشير برنده ولايت است

  مجموعه موشکي جمهوري اسلامي شمشير برنده ولايت است
  1397/02/16
  سرويس سياسي: فرمانده قرارگاه سايبري و تهديدات نوين قرارگاه مرکزي خاتم‌الانبيا گفت: ايران در حوزه دفاعي به پيشرفت‌هاي چشمگيري دست يافته است و امروز به ساير کشورها محصولات خود را صادر مي‌کند.
 • حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم

  حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم
  1397/02/09
  سرويس سياسي: حسن روحاني در سفر دو روزه به تبريز در جلسه افتتاح همزمان پروژه‌هاي اقتصادي و زيربنايي به تشريح برخي مسائل پرداخت. حسن روحاني در جلسه توسعه و افتتاح همزمان پروژه‌هاي زيربنايي و اقتصادي در تبريز اظهار داشت: همواره در سفر به تبريز و آذربايجان روحيه مي‌گيرم و از لطف، مهمانوازي، پيوستگي و وابستگي اين مردم با خاندان اهل بيت لذت مي‌برم. وي ادامه داد: در سرزمين ما هرگاه سخن از انقلاب بوده تبريز ستون بزرگي بود و اگر حرکت تبريز در قيام 29 بهمن نبود انقلاب اسلامي به اين راحتي پيروز نمي‌شد.
 • پول‌هاي واقعي با شغل‌هاي مجازي

  پول‌هاي واقعي با شغل‌هاي مجازي
  1397/02/09
  گروه اجتماعي: کسب درآمد از طريق فضاي مجازي، بار حقوقي مطالب در دنياي مجازي مخاطب‌شناسي و چگونگي جلب اعتماد مردم و... موضوعاتي بودند که در ميزگرد مهر با فعالان فضاي مجازي مورد بحث قرار گرفتند. اين‌روزها فضاي مجازي، هم‌معنا با فضاي مجازي که سال‌ها پيش بود نيست. اين‌روزها خيلي‌ از افراد صبح زود که بيدار مي‌شوند، بدون اينکه دست و صورت‌شان را بشويند، بدون اينکه لباس‌شان را عوض کنند و مسافتي را طي کنند، تنها با وسيله‌اي به نام تلفن هوشمند که همه دارند کارشان را آغاز مي‌کنند. اين دسته از افراد زياد در جامعه به رسميت شناخته نمي‌شوند؛ از خانواده‌شان که آن‌ها را شاغل نمي‌دانند بگيريد تا مسئولاني که فعالان فضاي مجازي را به عنوان خبرنگار، رابط خبري، فعال اجتماعي، هنري و هر عنوان ديگري نمي‌شناسند. مديران و فعالان فضاي مجازي از لحاظ شغلي تضمين نيستند و حتي بيمه هم ندارند اما هم از جيب‌شان هزينه مي‌گذارند و هم از عمرشان، البته در قبال فعاليت‌شان درآمدي هم کسب مي‌کنند اما حالا ديگر نمي‌دانند تا کي مي‌توانند به فعاليت‌شان ادامه بدهند.
 • آيا موضع‌گيري ترکيه در قبال حملات موشکي عليه سوريه دور از انتظار بود

  آيا موضع‌گيري ترکيه در قبال حملات موشکي عليه سوريه دور از انتظار بود
  1397/02/03
  سرويس سياسي: آنکارا سعي دارد با حفظ روابط خود با روسيه و ايران در سوريه، و نيز تقويت جايگاه ارتش آزاد سوريه به عنوان تنها اپوزيسيون موجود در مقبل بشار اسد، خود را براي دوره انتقال قدرت آماده کرده و سهم خود را با تکيه بر اکثريت سني موجود در سوريه در ميز مذاکرات افزايش دهد.
 • تعلل در اتمام راه آهن اروميه

  تعلل در اتمام راه آهن اروميه
  1397/02/03
  گروه اجتماعي: با گذشت نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجرايي راه آهن سراسري اروميه – مراغه، با وجود اينکه ماه هاي زيادي است درايستگاه پاياني قرار دارد، اما هنوز آماده بهره_برداري نشده است. عمليات اجرايي راه آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده، اين در حالي است که بر اساس آخرين وعده دولتي ها قرار بود پايان سال 96 طرح خاتمه يابد.
 • فقر مهارتي چيست

  فقر مهارتي چيست
  1397/01/26
  گروه اجتماعي: فقر را مي‌توان ناتواني انسان در اختيار و آزادي عمل، به علت کمبود منابع مالي و يا فرصت ها، براي کيفيت بخشيدن به زندگي دانست. فقر يک پديده و ناهنجاري اجتماعي است که غالباً از توزيع ناعادلانه منابع نشأت مي گيرد، در سالهاي اخير واژه هاي ترکيبي با فقر سبب بازگشايي دريچه هايي به محيط هايي ناشناخته از زوايايي پنهان فقر شده اند که خود سبب ايجاد گفتمان هايي تازه در اين حوزه ها بوده است، فقر فرهنگي، فقر جسمي، فقر عاطفي، فقر معنوي، فقر ذهني(روحي) ، فقر مهارتي را مي توانند در اين دست واژه ها دسته بندي کرد. تا اواخر سده بيستم، در يک کليت معمول کلمه فقر،معطوف معنوي به فقر مادي بود و اين لغت به کسي اطلاق مي شد که توانايي برطرف کردن نيازهايي مادي اوليه زندگي اش را نداشت و يا در رتبه بندي بر مبناي رفاه اجتماعي، در پايين ترين رده هاي ممکن، قرار مي گرفت و در حقيقت اين معني و مفهوم خاص، تا به امروز نيز شامل مهمترين برداشت و کاربرد از واژه فقر در تقابل با فرهنگ عاميانه و افکار عمومي تلقي شده است.
 • احتمال خروج آمريکا از برجام قوت گرفته است

  احتمال خروج آمريکا از برجام قوت گرفته است
  1397/01/26
  سرويس سياسي: يک کارشناس مسائل هسته‌اي با بيان اينکه ترامپ براي اينکه مي خواهد از برجام خارج شود، تحت فشارهاي زيادي قرار گرفته است عنوان کرد: مشخص نيست ترامپ دقيقا چه اقدامي انجام مي دهد اما آنچه که مشخص بوده اين است که ترامپ در پي اخذ امتيازهاي ديگري نظير مذاکرات موشکي، منطقه اي و حتي بازرسي از هر نقطه اي از ايران به صورت سرزده خواهد بود.
 • فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت

  فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت
  1397/01/21
  گروه اجتماعي: استان اردبيل با برخورداري از مرز مشترک با جمهوري آذربايجان زماني قطب گردشگري سلامت در منطقه شمالغرب و حتي کشور بود، اما طي سال‌هاي اخير شاهد کاهش آمارهاي اين حوزه است.
 • مقصود از حمايت از کالاي ايراني محصولات بي کيفيت نيست

  مقصود از حمايت از کالاي ايراني محصولات بي کيفيت نيست
  1397/01/21
  سرويس سياسي: معاون اول رئيس جمهور گفت: مقصود از حمايت از کالاي ايراني اين نيست که هر محصولي با هر کيفيتي به خورد مردم داده شود. بايد محصولات از کيفيت و قيمت مناسب برخوردار باشد.
 • آب، آتش، باد، خاک؛ چهارشنبه هاي رنگي آذربايجان

  آب، آتش، باد، خاک؛ چهارشنبه هاي رنگي آذربايجان
  1396/12/20
  گروه اجتماعي: آذربايجان به عنوان يکي از سرزمين هاي تمدن ساز بشري در طول تاريخ، آئين ها و مراسم هاي خاص، مختلف و شاد در روزهاي پاياني سال داشته است که از چهار چهارشنبه آخر منتهي به سال جديد شروع مي شود و نام هاي آنها به ترتيب 'سو چزشنبه سي ' اود چرشنبه سي'، 'يئل چرشنبه سي' و 'تورپاق چرشنبه سي' مي باشد.
 • تصويب طرح اعاده اموال نامشروع، ژن خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند

  تصويب طرح اعاده اموال نامشروع، ژن خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند
  1396/12/20
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل اجتماعي گفت: تصويب طرح اعاده اموال نامشروع توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و رسيدگي به اموال نامشروع مسئولان، ژن هاي خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند.
 • عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان

  عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان
  1396/12/13
  گروه اجتماعي: عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي موجب شده تا جمع آوري متکديان در زنجانبه صورت عملي انجام نشده و اين موضوع ابتر بماند. در هفته گذشته کارگروه فرهنگي و هنري استان زنجان برگزار شد و يکي از موضوعات پيگيري اين کارگروه بحث متکديان بود.
 • نفوذ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام

  نفوذ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام
  1396/12/13
  سرويس سياسي: با بيان اينکه نفوذ؛ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام است، گفت: برخي ها حتي با داشتن مسئوليت در کشور، نگاهشان به غرب يک نگاه فرشته نجات است که در اينجا تنها بصيرت افزايي راهکار مقابله با ترفندخودي هاي فريب خورده خواهد بود.
 • از عدالت‌خواهي اصلاح‌گرايانه تا عدالت‌خواهي معترضانه

  از عدالت‌خواهي اصلاح‌گرايانه تا عدالت‌خواهي معترضانه
  1396/12/06
  سرويس سياسي: اميد در دهه پنجم حيات انقلاب اسلامي بايد عدالت اجتماعي محروميت‌زدايي، اشتغال و در يک کلام کارآمدي نظام اسلامي را به رخ همگان بکشد و لازمه اين مسئله نيز رويکرد انقلابي همراه با عدالت اصلاح‌گرايانه(نه اصلاح طلبانه مفسدانه) و نه عدالت‌خواهي معترضانه صرف است.
 • فراموشي کودکان کار در پيچ و خم بوروکراسي

  فراموشي کودکان کار در پيچ و خم بوروکراسي
  1396/11/29
  گروه اجتماعي: در ايران سه دستگاه نيروي انتظامي، بهزيستي و شهرداري قانونا متولي شناسايي و سامان دهي امور کودکان کار هستند ولي متاسفانه بدليل داستان هميشگي و تکراري تعدد دستگاه هاي دولتي عريض و طويل و مشخص نشدن بازيگر اصلي در توليت امور اين کودکان، مديريت و ساماندهي آنها در پيچ و خم بوروکراسي مندرس و نخ نماي اداري به محاق فراموشي سپرده مي شود.
 • بيش از 85 فرد يا نهاد ايراني ظرف 8 ماه تحريم شده اند

  بيش از 85 فرد يا نهاد ايراني ظرف 8 ماه تحريم شده اند
  1396/11/29
  سرويس سياسي: شواهد و آمار نشان مي دهد آمريکا بعد از ترامپ تنها در طي 8 ماه و در 6 مرحله بيش از 85 فرد و يا نهاد ايراني را تحريم کرده است.
 • گردشگري زمستاني در آذربايجان

  گردشگري زمستاني در آذربايجان
  1396/11/15
  گروه اجتماعي: آذربايجان شرقي و در راس آن تبريز، داراي ظرفيت‌هاي بسياري براي ميزباني از گردشگران زمستاني است اما مسئولان براي کتاب »تبريز2018« فصل زمستان را ناديده گرفته‌اند. با آغاز سال نو ميلادي از 11دي امسال، تبريز پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي شد؛ يعني شهري نمونه بين شهرهاي 57کشور اسلامي در حوزه گردشگري. اين رويداد فراملي گردشگري که با عنوان »تبريز2018« شناخته مي‌شود يک‌سال است و در واقع ?فصل از سال را در برمي‌گيرد.
 • مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد نه مي‌توان گرفت

  مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد نه مي‌توان گرفت
  1396/11/08
  گروه اجتماعي: زندگي‌هاي عجيبي با مهريه‌هاي عجيب‌تر در حال شگل گرفتن است، مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد، نه مي‌توان گرفت.
 • آمريکا با تهديد شرکت‌هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود

  آمريکا با تهديد شرکت‌هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود
  1396/11/08
  سرويس سياسي: استاد دانشکده وزارت خارجه با بيان اينکه آمريکا با تهديد شرکت هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود گفت: به عبارتي اگر بانک‌ها و شرکتهاي اروپايي مي‌خواهند با سيستم مالي آمريکا کار کنند نمي‌توانند همزمان با سيستم مالي ايران کار کنند.
 • درآمد 45 هزار ميليارد توماني دولت از ماليات بر ارزش افزوده کجا مي رود

  درآمد 45 هزار ميليارد توماني دولت از ماليات بر ارزش افزوده کجا مي رود
  1396/11/08
  گروه گزارش: طي اين سالها »شفاف‌سازي فعاليت‌هاي اقتصادي«، »مبارزه با قاچاق کالا و ارز«، »اصلاح الگوي مصرف« به عنوان اهداف تعيين شده براي اخذ ماليات بر ارزش افزوده محقق نشده چراکه براي دولت‌ها تنها » افزايش درآمدها« از محل اين نوع ماليات اهميت پيدا کرده و به همين جهت است که اين ماليات برخلاف قانون از توليدکنندگان اخذ مي‌شود.
 • کودکان کار معضل پنهان جامعه

  کودکان کار معضل پنهان جامعه
  1396/11/01
  گروه اجتماعي: پيش بيني حمايت هاي قانوني، شناسايي 73 کودک کار، نبود کودک خياباني در زنجان، فعاليت موثر سمن ها، نبود پيش بيني قانوني براي پيشگيري، لزوم ارائه آموزش هاي تخصصي براي کاهش معضلات و لزوم رسيدگي به موقع از جمله مسائلي بود که در ميزگرد با موضوع کودکان کار مطرح شد. به حتم کودکان آينده سازان و سرمايه هاي انساني آينده نگر جامعه هستند و هر نوع کوتاهي در تربيت و آموزش آنان منجر به از دست دادن اين گروه از جامعه مي شود. کودکان کار و خياباني يکي از بارزترين نمودهاي افزايش مشکلات اقتصادي به شمار مي آيد که بي توجهي به آن مي تواند ايجاد و گسترش آسيب_هاي اجتماعي را به همراه داشته باشد.
 • فرزندان طلاق قرباني منافع والدين

  فرزندان طلاق قرباني منافع والدين
  1396/10/24
  گروه اجتماعي: افزايش آمار طلاق، زنگ خطري براي جامعه و کشور است چرا که تاثيرات مخربي که طلاق بر روح و جسم کودکان وارد مي‌کند بسيار عميق بوده و نسل آينده کشور با مشکلات متعدد روحي و رواني درگير مي‌شوند. به گزارش عصرآذربايجان، زندگي ماشيني امروز در عين اينکه بسياري از کارها را براي افراد جامعه آسان کرده است و نيازهاي انسان را تا حد قابل قبولي برطرف مي‌‌کند ليکن پيشرفت تکنولوژي، خواسته‌ها و نيازهاي جديدي را در در زندگي افراد متاثر ساخته که گاها معيشت افراد جوابگوي اين نيازها نيست، البته نبايد طلاق را تماما نتيجه افزايش نيازهاي جوامع دانست چرا که انتخاب‌هاي نادرست و ناآگاهي جوانان، عامل اصلي اين اتفاق نامبارک است.
 • صدارتي به کوتاهي 3 سال به بلنداي يک تاريخ

  از توسعه صنعت تا ضبط کالاهاي وارداتي بي‌کيفيت//
  1396/10/24
  سرويس سياسي: مدت صدارت 3 ساله ميرزا تقي خان که منجر به توسعه صنعت، ضبط کالاهاي وارداتي بي کيفيت و افزايش ميزان صادرات کشور شد، نشان مي دهد که در مدت کوتاه هم مي توان به کشور خدمت کرد.
 • اعتياد آرزوهايي که دود مي شود

  اعتياد آرزوهايي که دود مي شود
  1396/10/17
  گروه اجتماعي: چشمانش از خماري باز نمي_شود، در درون ذهن بيمارش براي لحظه اي آرزوهاي بلند پروازانه ايام نوجواني اش غنچه مي زند، خانه ويلايي در کنارخودروي گران قيمت؛ پلک هايش به زور باز مي شود، عالم خيال در يک لحظه دود شده و بر باد مي رود خود را در کانال متعفني مي يابد و نفس هاي عده_اي مثل خودش لباس هاي پاره پاره او را ورانداز کرده و جيب هايش را مي گردند، موادي قرصي ... و چشمان سردش در ايام جواني به آسمان خيال هايش خيره مانده و پلک هايش که ديگر بر روي هم نمي افتند.
 • ايران سوريه نمي شود

  با نگاهي به تجمعات اعتراضي کشور//
  1396/10/17
  سرويس سياسي: اين روزهاي حوادث و ناآرامي هاي بعضي شهرها باعث شده که عده اي از روي نا آگاهي و عده اي نيز از روي غرض تبديل ايران به سوريه دوم را مطرح کنند.
 • واژه حصر بازي سياسي است يا دغدغه مردم