عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • اتهام زني و بردن‌ آبروي افراد امتداد آمدنيوز است
  1398/07/28
  سرويس سياسي: سخنگوي دولت از رسانه‌ها خواست از اتهام‌زني و گمانه زني که به نوعي امتداد آمدنيوز است و باعث بردن آبروي افراد مي شود خودداري کنند و در عين حال گفت: بايد ساحت پاک رسانه را از باج نيوزها و تروريست‌هاي آبرو جدا کرد.
 • ترک ايراني جايگزين پوشاک خارجي
  1398/07/22
  سرويس اقتصادي: تحريم‌ها حالا به نفع ما تمام‌شده و برندهاي لباس ايراني يکي پس از ديگري مقابل راه اقتصاد ايران سبز مي‌شوند، اينجا عدو به‌شدت سبب خير شده است تا کارگاه‌هاي توليد پوشاک در تبريز رونق بگيرد.
 • دلايل افزايش طلاق معيشت يا نبود مهارت زندگي
  1398/07/21
  گروه اجتماعي: امضاي آخر را که بر پاي سند طلاق مي‌زند، حس ناشناخته‌اي اذيتش مي‌کند، زير چشمي به همسر سابقش نيم نگاهي مي‌کند، اشک از چشمان دختر جوان که هنوز آثار ضربه‌هاي مشت دارد سرازير است و کودک 2 ساله‌اش بي‌خبر از دهشتناک‌ترين اتفاق زندگي‌ گاهي به دامان مادر و گاهي به پدر پناه مي‌برد.
 • درياچه اروميه در چاله بي تدبيري سازمان محيط زيست
  1398/07/14
  گروه اجتماعي: در حالي کلانتري پيش از بهار98 وعده بودجه 1500 ميليارد توماني را داده بود بود که ستاد احياء درياچه اروميه فقط در سال 95 از محل صندوق توسعه ملي 375ميليارد تومان و در سال 1394، 403ميليارد تومان دريافتي داشته است؛ بايد پرسيد که اين بودجه هاي ميلياردي صرف چه کارهايي شده که وضعيت درياچه تا پيش از سيل همچنان بحراني بود؟
 • آيا تمييز دارا و ندار براي دولت سخت است
  1398/07/14
  سرويس سياسي: با گذشت بيش از چهار سال از نخستين تکليف قانوني مجلس، شهريور امسال با توجه به تاکيد مجدد مجلس بر الزام دولت بر حذف سه دهک بالاي جامعه و ارتقاي پايگاه‌هاي اطلاعاتي دولت، يارانه 180 هزار خانوار قطع شد.
 • مبارزه با فساد مختص قوه‌قضاييه نيست
  1398/07/09
  سرويس سياسي: حجت‌الاسلام منتظري گفت: ما مبارزه با فساد را نبايد فقط از دستگاه قضايي مطالبه کنيم، البته قوه قضاييه در يک مقطع وظيفه دارد که با فساد و مفسد برخورد کند؛ اما دستگاه‌هاي اجرايي هم مکلف هستند در راستاي مبارزه با فساد احتمالي درون دستگاه خود تلاش کنند و راه‌هاي بروز فساد و خاستگاه فساد را مسدود کنند.
 • تک تک مردم براي حل پازل مشکلات ناشي از تغيير اقليم سهيم هستند
  1398/07/01
  گروه اجتماعي: شواهد از جمله کم آبي درياچه اروميه، زاينده رود، کرخه و کارون و خشک شدن بسياري از تالاب ها و... همچون تکه هاي پازلي حکايت از تغيير اقليم ايران دارد و شکي نيست اين سطح از مسائل و مشکلات زيست محيطي پيامد رفتار ما انسان ها مي باشد و در اين راستا تک تک مردم براي حل پازل مشکلات ناشي از تغيير اقليم سهيم هستند.
 • هيچ مذاکره‌اي در هيچ سطحي رخ نخواهد داد
  1398/07/01
  سرويس سياسي: رهبر انقلاب در آستانه سفر هيئت دولت به نشست عمومي سازمان ملل در نيويورک، سخنان مهمي در خصوص مذاکره با آمريکا ايراد کردند.
 • کودکان خياباني پشت چراغ قرمز زندگي
  1398/06/24
  گروه اجتماعي: پشت سر هم زبان مي‌ريزد ، آقا براي همسرتان گل بخريد، ارزان مي‌فروشم ؛ وقتي نااميد مي‌شود از خواهرش و اينکه در آستانه سال تحصيلي جديد کيف و کتاب و دفتر ندارد سخن مي‌راند.
 • شفافيت آرا بايد به پويش مردمي تبديل شود
  1398/06/24
  سرويس سياسي: عضو کميسيون قضايي و حقوقي مجلس با تاکيد بر اينکه بايد با اصلاح ساختار غلط اداري موجود و حذف امضاهاي طلايي به سمت شفافيت حداکثري براي توسعه گام برداريم گفت: برخي وزرا و منفعت طلبان، بزرگترين مخالفان شفافيت آراي نمايندگان هستند ولي بايد اين موضوع به مطالبه عمومي تبديل شود.
 • ايشچي‌لرين جيريق پالتارلاري يئل اسديکجه اسيرديلر
  1398/06/24
  بولگه لر سرويسي: ساري‌گوللوک شهردن 30--40 کيلومترکنارلاردا، آق‌اؤرتوکلو داغلارين اتکلرينده بير دوزنگاه‌ايدير. اوردا ساپ- ساري گوللر يئر اوزون بوروموش و هر ياني ساري‌لا بوياميشديلار.
 • سنت 500 ساله مرثيه‌سرايي و مرثيه‌خواني در آذربايجان
  1398/06/17
  گروه اجتماعي: تاريخ سياسي، اجتماعي و فرهنگي تبريز همواره با محوريت دين و تبلور آموزه‌هاي شيعي درهم آميخته و اين شهر در سده‌هاي متمادي، مهد مرثيه سرايي، مداحي، ادبيات عاشورايي و عزاداري‌هاي مردمي بوده است.
 • 3 گزاره از موج جديد مقابله با اقدامات ضد فساد قوه قضائيه
  1398/06/17
  سرويس سياسي: دوقطبي سازي کاذب در اين ماجرا در حالي است که ايجاد شفافيت و مقابله با فساد نه تنها در تضاد با يکديگر نيستند بلکه مکمل هم هستند و بايستي به طور توامان براي مقابله جدي با فساد در هر دو حوزه کار انجام شود.
 • شوخي با جان حيوانات ممنوع
  1398/06/10
  گروه اجتماعي: سلاحي که در پي خلق فاجعه انساني بوده و يا بي‌رحمانه حيواني را نشانه گرفته بايد شکسته شود تا با کمتر شنيده شدن بوي مشمئز کننده باروت، جاني دوباره به انسانيت بخشيده شود.
 • فرآيند پدرخواندگي در ايران
  1398/06/10
  سرويس سياسي: اگر قائل به مفهومي‌ به نام »پدرخواندگي سياسي« باشيم و بخواهيم آن را در نسبت با قدرت مستقر تعريف کنيم، بايد اذعان داشت که اين مفهوم با پيروزي انقلاب اسلامي، به طور کلي دگرگون شد.
 • گردشگري درياچه اروميه در مدار صفر
  1398/05/27
  گروه اجتماعي: حال درياچه اروميه به شکرانه بارش‌هاي بهاري و اقدامات صورت گرفته خوب است ولي متاسفانه گردشگراني که سال‌ها در حسرت پر آبي اين درياچه بودند اکنون ديگر قصد مسافرت به اين محل را ندارند.
 • امروز منطق مذاکره مسخ شده است
  1398/05/27
  سرويس سياسي: فرمانده کل سپاه با بيان اينکه تنها راه نجات ما دوري از دشمن است، گفت: منطق مذاکره امروز ديگر مسخ شده و ملت مي‌دانند هرچه دشمن مي‌گويد نسخه شکست دادن ما است و او مذاکره را براي شکست ما مي‌خواهد.
 • کودکان قربانيان بزرگ بازي‌هاي رايانه‌اي
  1398/05/20
  گروه اجتماعي: اين روزها بازي‌هاي يارانه‌اي غيرمجاز نيز روي ميز سرگرمي کودکانمان قرار مي‌گيرد تا از آنان افرادي خيال‌باف، ترسو، منزوي و گاهي خشمگين بسازد و نسلي بي‌هويت و بي‌مسووليت به بار بياورد؛ بازي‌هايي که با جذابيت‌هاي ابتدايي و هيجان آغاز شده و گاهي به ترويج مسايل جنسي ختم مي‌شود.
 • نه امنيت مي‌خريم و نه امنيت مي‌فروشيم
  1398/05/20
  سرويس سياسي: وزير امور خارجه کشورمان گفت: ما هيچ‌وقت امنيت نمي‌خريم و هيچ‌وقت امنيت نمي‌فروشيم زيرا امنيت، پيشرفت و مشروعيت خود را از مردم مي‌گيريم.
 • داغ انسان بر دل طبيعت
  1398/05/13
  گروه اجتماعي: امسال بيش از هزار و 100 هکتار از مراتع طبيعي آذربايجان شرقي دچار آتش‌سوزي شده است، چيزي حدود 2 هزار زمين فوتبال استاندارد. در پاييز و زمستان زرد، در بهار سبز و حالا در تابستان، سياه. اين چرخه جديد مراتع طبيعي است.هرسال مساحت گسترده‌اي از مراتع و پوشش‌هاي گياهي در اثر آتش‌سوزي از بين مي‌رود و آنچه باقي مي‌ماند، لکه‌هايي سياه است که دوستداران طبيعت را داغدار مي‌کند.چيزي که سياهي موضوع را عميق‌تر و دردناک‌تر مي‌کند، اين است که برخي افراد به عمد اقدام به ايجاد آتش‌سوزي در مراتع طبيعي مي‌کنند؛ البته اداره کل منابع طبيعي آذربايجان شرقي ادعا مي‌کند اين، اصلي‌ترين دليل آتش‌سوزي در مراتع نيست.داور نامدار، مديرکل منابع طبيعي آذربايجان شرقي مي‌گويد که در سال جاري 88 مورد آتش‌سوزي در وسعتي بالغ بر هزار و 100 هکتار از مراتع استان اتفاق افتاده است.
 • کاهش چشمگير جرايم مرزي در مرزهاي آذربايجان غربي
  1398/05/13
  سرويس سياسي: فرمانده مرزباني ناجا، ببا اشاره به اقدامات موثر فرماندهي مرزباني آذربايجان‌غربي در سال‌جاري، گفت: خوشبختانه جرايم مرزي در مرزهاي استان کاهش بسيار دارند که در اين خصوص قدردان مزنشينان و مرزداران استان هستيم.
 • عفتِ زناني که قرباني پول ميشود
  1398/04/30
  گروه اجتماعي: دختران و زنان جوياي کار به اجبار يا به خواست خود ساعتي را صرف آرايش ظاهري کرده و هنگام معرفي خود به شخص مسئول، تمام تلاششان را براي نشان دادن روابط عمومي بالا بکار ميبندند.اين روزهايي که همه در تب و تاب هفته عفاف و حجابند، گريزي بر واقعيت هاي اجتماعي يک شهر که تا چندي پيش همه از مردان عاشورايي و غيرتش مي شناختند، خالي از لطف نيست. زنان و دختران جسور اين شهر که با وضعيت اقتصادي پيش آمده به بهانه استقلال مالي و اجتماعي، عفتشان نشانه مي رود و نظارتي بر مشاغل آزاد و خصوصي مشاهده نمي‌شود.
 • تبليغات چراغ‌خاموش قبل از ماراتن بهارستان
  1398/04/30
  سرويس سياسي: اگرچه بيش از دو فصل تا انتخابات مجلس شوراي اسلامي باقي مانده، اما برخي از داوطلبان احتمالي با حضور در محافل مختلف و اظهارنظر در شبکه‌هاي اجتماعي، تبليغات خود را آغاز کرده‌اند. قانون مي‌گويد آن‌ها که زودتر از موعد، تبليغات انتخابي مي‌کنند، مجرم هستند؛ اما قانون درباره آن‌ها که چندين ماه مانده به انتخابات مهربان مي‌شوند يا به منتقد تمام‌عيار تبديل مي‌شوند، چيزي نگفته است.
 • ضعف کنترل‌داخلی دستگاه‌ها ریشه وقوع جرم است
  1398/04/27
  رئیس دیوان محاسبات کشور ریشه وقوع جرم در دستگاه ها را ضعف کنترل های داخلی دستگاه عنوان کرد و گفت: متاسفانه بیشتر تخلف و جرم مواقعی بروز می‌کند که مدیر در دخل و خرج دستی داشته و برداشت‌های متفاوت و مغایر با آنچه که مقصود قانون گذار بوده برداشت کرد.
 • مردم درمديريت مصرف برق مشارکت کنند
  1398/04/23
  گروه اجتماعي: با وجود اينکه آذربايجان غربي از استانهاي سردسير کشور است اما آغاز موج گرما و افزايش بي رويه مصرف حامل هاي انرژي ضرورت صرفه جويي را دوچندان کرد.
 • بدعهدي‌هاي اروپا بار ديگر براي ملت ايران ثابت شد
  1398/04/23
  سرويس سياسي: با پايان مهلت 60 روزه ايران به کشورهاي اروپايي و عدم پاي بندي آنها به تعهدات‌ برجامي گام دوم کاهش تعهدات ايران با اعلام معاون وزير خارجه آغاز شد.
 • غفلت از توانمندسازي حاشيه نشينان
  1398/04/16
  گروه اجتماعي: حاشيه نشيني در شهرها، معضلي با قدمت حدود 50 ساله است که حل آن نه با نگاه هاي فني و مهندسي صرف، بلکه از طريق اتخاذ رويکردهاي توانمندساز ساکنان مناطق حاشيه نشين ميسر خواهد شد.
 • اروپايي ها مجددا به دنبال خريد وقت براي آمريکا هستند
  1398/04/16
  سرويس سياسي: محمدجواد جمالي نوبندگاني به ادعاي اروپايي ها مبني بر عملياتي شدن اينستکس اشاره کرد و گفت: برخي مواقع ابراز ذوق زدگي يا ابراز خوش بيني زياد دشمن را به اشتباه مي اندازد، بايد واقع بين بود و هر چيز را در حد خودش ديد؛ به نظر من اينستکس نمي تواند تعهد کامل اروپا را در برجام ضمانت کند، اما شايد بتواند يک شروع مناسب باشد.
 • اروپا شريک قابل اعتمادي نيست
  1398/04/10
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل بين الملل با اشاره به اولتيماتوم ايران به اروپا گفت: کشورهاي اروپايي در حد دادن قول هاي غير عملياتي به ايران عمل کرده اند و هيچ گونه اقدامي براي اجرايي کردن برجام انجام ندادند اما در عوض از ايران مي خواهند که همچنان به توافقنامه برجام متعهد باشد و توافقنامه را اجرا کند.
 • آژير خطر کم آبي خاموش نشده است
  1398/04/09
  گروه اجتماعي: بارندگي هاي قابل توجه بهار امسال اگر چه نعمات فراواني را براي بخش هاي مختلف کشور داشت اما نمي توان از تاثير منفي آن بر افکار عمومي مبني بر ورود به ترسالي، رفع معضل بي آبي و کم آبي و عدم نياز به صرفه جويي و مديريت مصرف غافل شد، ذهنيتي که اصلاح آن نيازمند ورود کارشناسان، دستگاه هاي مرتبط و رسانه هاي جمعي است.
 • وضعيت قرمز زباله هاي پزشکي
  1398/04/02
  گروه اجتماعي: دفع نامناسب زباله هاي پزشکي در تبريز تبديل به زنگ خطري شده که نواخته شدن آن، ‌بازي با جان هزاران نفر از مردم را به دنبال خواهد داشت.آمپول، سرنگ و خون، اينها از جمله زباله‌ها و پسماندهاي توليد شده در بيمارستان‌ها و مراکز بهداشتي هستند؛ زباله‌هايي که اگر به درستي امحاء، دفع و دفن نشوند، هر يک همچون تيري خواهند بود که سلامتي انسان‌ها را نشانه مي‌روند.
 • موضع رهبري به چالش کشيدن صداقت طرفهاي مقابل بود
  1398/04/02
  سرويس سياسي: ديدار خبرساز رهبر معظم انقلاب با نخست وزير ژاپن و مواضع مقتدرانه ايشان در اين ديدار همچنان با بازتابهاي بسياري رو بروست و در يکي از اخرين اتفاقات بيش از 200 نماينده مجلس از اين مواضع حکيمانه رهبري، تقدير کردند.نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير از مواضع مقتدرانه رهبري در ديدار با نخست وزير ژاپن، اين مواضع را برآمده از سياست هاي اصولي جمهوري اسلامي ايران و از موضع عزت کشور عنوان کردند.نمايندگان همچنين در گفت و گوهايي با رسانه هاي متعدد، با تبيين نگاه و موضع رهبر معظم انقلاب اسلامي پرداختند.
 • مرزنشيناني که فداي مافياي قاچاق مي‌شوند
  1398/03/27
  گروه اجتماعي: تعابيري نظير تامين معاش مرزنشينان براي جلوگيري از افزايش قاچاق سوخت، امري است که موجب ناديده گرفته شدن واقعيت ماجرا و در نتيجه زير سوال رفتن اقدامات براي برخورد با قاچاق سازماندهي شده در مرزها مي‌شود.
 • چه اقدامي از سوي اروپايي‌ها پس از 30 روز ايران را راضي مي‌کند
  1398/03/27
  سرويس سياسي: اکنون 25 روز تا پايان مهلت ايران به اروپا باقي مانده است و بايد منتظر ماند و ديد آيا اروپا حاضر است پاي برجام بايستد يا پا پس مي‌کشد؟
 • نشانه‌‌هاي افول موريانه‌اي آمريکا چيست
  1398/03/19
  سرويس سياسي: يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي معتقد است که پيش‌بيني‌‌ها و تحليل‌هاي رهبر انقلاب درباره »افول موريانه‌اي« آمريکايي‌ها در منطقه و جهان در حال تحقق است.
 • احياي درياچه اروميه از مهمترين آرزوهاي دولت يازدهم و دوازدهم است
  1398/03/05
  گروه اجتماعي: ر ئيس جمهور در آيين رسمي آبگيري سد کرم آباد پلدشت و افتتاح همزمان طرح هاي توسعه منابع آب وخاک نواحي مرزي آذربايجان غربي گفت: احياي درياچه اروميه از مهمترين آرزوهاي دولت يازدهم و دوازدهم است و خوشحاليم که امروز حال درياچه اروميه خوب است.
 • مشکلات نظام پارلماني از نظام رياستي بيشتر است
  1398/03/05
  سرويس سياسي: جمعي از دانشجويان و نمايندگان تشکلهاي دانشجويي با رهبر انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني(ره) ديدار کردند. در ديدارهزاران نفر از دانشجويان با رهبر معظم انقلاب اسلامي، نمايندگان تشکلهاي »علمي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و صنفي دانشجويان« حدود دو ساعت به بيان دغدغه‌ها و ديدگاه‌هاي خود درباره‌ي مسائل مختلف روز پرداختند و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي نيز نکات مهمي درباره‌ي مسائل مطرح‌شده و نيز موضوع راهبردي »چگونگي ورود جوانان به ميدان و شتاب يافتن حرکت عمومي کشور براي تحقق چشم‌انداز روشن انقلاب اسلامي« بيان کردند.
 • برجام حيثيت آژانس در برابر يکه تازي ترامپ
  1398/02/22
  سرويس سياسي: ‌آژانس بين المللي انرژي اتمي همواره تاييد و تاکيد کرده که »جمهوري اسلامي ايران به تمام تعهدات مرتبط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پايبند بوده است«؛ ترجيع بندي که در تمام صفحات گزارش هاي چهارده گانه يوکيا آمانو درخشيده و در صدر عناوين خبري رسانه اي دنيا نشسته است.
 • مي‌خواهند با اجراي سند 2030 براي آمريکا و انگليس سرباز و رعيت درست کنند
  1398/02/15
  سرويس سياسي: ‌رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد کردند: مي‌خواهند با اجراي سند 2030 براي آمريکا و انگليس، سرباز و رعيت درست کنند.
 • کرايه تاکسي‌ها افزايش يافته است يا خير
  1398/02/15
  گروه اجتماعي: در حالي کميسيون عمران و حمل‌ونقل شورا پيشنهاد افزايش نرخ مجدد کرايه تاکسي را داده است که زيرساخت‌هاي لازم مانند پرداخت الکترونيکي و نصب کيلومترشمار در تاکسي‌ها راه‌اندازي نشده است. دعواي راننده و مسافر در تاکسي‌ها مساله جديدي نيست و هر موضوعي بهانه‌اي مي‌شود که گاه تنشي بين آنان ايجاد شود گاهي روشن و خاموش کردن کولر و بخاري، گاهي نبودِ پولِ خُرد و گاهي هم افزايش نرخ کرايه تاکسي! هرچه که هست در اين ميان مسافر بيشترين ضرر را متحمل مي‌شود در حالي که رانندگان تاکسي هم سود چنداني نمي‌برند.
 • قاتل خوش رنگ بهاري در کمين مردم
  1398/02/14
  گروه اجتماعي: بارش باران و حال و هواي بهاري موجب روييدن قارچ‌هاي سمي مي شود که شباهت زيادي با قارچ‌هاي خوراکي داشته و مصرف آنها چه بسا به وقايع مرگباري مي انجامد. سال گذشته مسموميت ناشي از مصرف قارچ سمي در زنجان و چند استان کشور فرا گير شد تا جايي که طبق اعلام متخصصان 95 درصد موارد مربوط به افرادي است که قارچ آمانيتا مصرف کرده بودند. بر اين اساس و تدابير اتخاذ شده از سوي متوليان حوزه سلامت در اين استان و ارائه اقدامات درماني به موقع موجب موجب شد از وقوع حوادث ناگوار و بروز مرگ و مير در اين بخش جلوگيري و بيماران بدحال براي خدمات بهتر به مراکز بيمارستاني ساير نقاط کشور اعزام شوند. در اين ميان عدم اطلاع رساني کافي و شناخت واقعي قارچ هاي واقعي و سمي شمار مبتلايان را به مراتب افزايش داده بود.
 • شکست اتحاد آمريکايي- عربي عليه بازار نفت
  1398/02/14
  سرويس سياسي: ‌رييس دفتر مطالعات انرژي وين با تاکيد بر اينکه بازار جهاني به نفت ايران نياز دارد، مي گويد: عربستان و امارات به دلايل متعدد توان افزايش توليد نفت بصورت پايدار را ندارند. کاخ سفيد اعلام کرد که معافيت خريد نفت از ايران را تمديد نمي‌کند. پيش از اين اعلام رسمي، قيمت نفت در واکنش به زمزمه‌هايي که در اين رابطه وجود داشت، روند صعودي در پيش گرفت و قيمت نفت برنت از مرز 74 دلار براي هر بشکه عبور کرد. ايالات متحده آمريکا گفته عربستان و امارات توليد نفت ايران را در بازارهاي جهاني جبران خواهند کرد.
 • سفره هاي بهاري با طبخ گياهان کوهي
  1398/01/26
  گروه اجتماعي: اين روزها با گذر از ‌حاشيه شهرها و ‌کوهپايه هاي آذربايجان غربي مي توان زنان، مردان و کودکاني را مشاهده کرد که در حال چيدن گياهان کوهي هستند تا سفره هاي خود را بهاري کنند.
 • اقدام آمريکا اجماع ملي حمايت از سپاه ايجاد کرد
  1398/01/26
  سرويس سياسي: ‌عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به اينکه اين اقدام آمريکا سبب اجماع بيشتر در داخل کشور شده است گفت: امروز همه به پاي سپاه ايستاده‌اند و اجماع جدي به وجود آمده است.
 • قرباني چهارشنبه آخر سال نباشيم
  1397/12/21
  گروه اجتماعي: "از چهارشنبه سوري مي‌توان يک روز پرخاطره و زيبا ساخت، مسئولان و مردم بايد دست به دست دهند تا جشن خوب و صد البته سالمي در سرتاسر ايران اسلامي برگزار شود و اتفاقات تلخي که روزگار عيدانه يک خانواده را سيه‌پوش مي‌کند روي ندهد که آن مستلزم همت و هوشياري است. ايراني‌ها همه‌ساله آخرين چهارشنبه (سه شنبه‌شب) سال را جشن مي‌گيرند. مردم درگذشته با روشن کردن آتش و اجراي برخي از مراسمات چهارشنبه‌سوري را جشن مي‌گرفتند اما طي ساليان اخير شاهد ايجاد بسياري از مشکلات بوده‌ايم؛ اندکيسهل‌انگاري و غفلت در چهارشنبه‌سوري مشکلات و آسيب‌هاي بسيار بزرگ وزيان‌آوري را به بار مي‌آورد، اما بايد توجه داشت که مي‌توان با رعايت نکات ايمني از آسيب‌هاي چهارشنبه آخر سال جلوگيري کرده و به‌بيان‌ديگر حوادث را کنترل کرد.
 • سياست دولت فقط ترساندن مردم است
  1397/12/21
  سرويس سياسي: ‌رئيس کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي گفت: دولت براي اعمال فشار بر مجلس و ساير نهادها در راستاي تصويب کنوانسيون‌ها از راه ديگري وارد مي‌شود و سياست مرعوب سازي مردم را دنبال مي‌کند. کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي پس از اعمال دور جديد تحريم‌ها عليه ايران و خروج آمريکا از برجام جلسات متعددي را براي بررسي وضعيت توليد برگزار کرد تا دلايل افزايش قيمت کالاها و مشکلات توليد را مورد بررسي قرار دهد.
 • استاني شدن انتخابات آسيب يا ضرورت
  1397/12/12
  سرويس سياسي: ‌اين روزها بحث انتخابات از جمله لايحه جامع انتخابات و نيز طرح استاني شدن انتخابات نقل محافل سياسي بوده و کارشناسان از جنبه هاي متفاوت به تحليل اين موضوع ها پرداخته و در رد و يا پذيرش آنها نقطه نظرات خود را ارائه مي کنند.
 • هزينه هاي خشونت بر جامعه
  1397/12/12
  گروه گزارش: گسترش و توسعه شهرنشيني، پيچيدگي زندگي ماشيني و اقتصاد محور بودن زندگي امروزي باعث خشن تر شدن جامعه مي شود و چنين روند ناميمون منجر به بروز انواع بزه ها و البته تحميل هزينه هاي سنگين اجتماعي و رواني به جامعه مي شود.
 • تاوان بي‌توجهي به ظرفيت جوانان کشور چه قدر است
  1397/12/05
  گروه اجتماعي: "رهبر معظم انقلاب در بيانيه گام دوم انقلاب، جوانان را اصلي‌ترين ثروت و دارايي ايران مي‎دانند و از آنها مي خواهند با قوّت خداداد، به سوي ‌آينده خيز برداريد و حماسه بيافرينيد.
 • جاي خالي دستگاه ديپلماسي در سرکوب تروريستها
  1397/12/05
  سرويس سياسي: ‌سوالي که به طور معمول در برابر حجم بالاي اعمال وحشيانه‌ي جيش العدل در ذهن مردم ايجاد مي‌شود اين است که چرا تا کنون با اقدامات تروريستي اين گروهک برخورد جدي و قاطع نشده است؟
 • کودک همسري خوب يا بد

  کودک همسري خوب يا بد
  1397/11/28
  گروه اجتماعي: "ازدواج در سنين پايين تر، پديده اي نيست که مربوط به الان باشد، بلکه در ساليان سال و بويژه در زماني که شيوه ي زندگي سنتي رواج بيشتري داشت وجود داشت، و يک راه براي تحليل چرايي اين مورد وجود شرايط عيني آن زمان بوده است، که از موضوع مقاله ي ما بيرون است.… شما اين مطلب را ميخواند تا نهايتا با معضلي که به نام کودک همسري رواج دارد، و چگونه با اعمال قانونگذاري از سوي قانونگذار ميتواند امر الزام آوري را براي به رسميت نشناختن اين پديده به کار گيرد.
 • سخت‌ترين تحريم‌ تاريخ هم مردم ايران را تسليم نکرد

  سخت‌ترين تحريم‌ تاريخ هم مردم ايران را تسليم نکرد
  1397/11/28
  سرويس سياسي: ‌ترکيب تحريم‌هايي که عليه ايران وضع شده است در واقع هر کدام به تنهايي توانسته است يک کشور را در روزگاري نه چندان دور در برابر آمريکا به زانو درآورد.
 • بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم

  بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم
  1397/11/14
  سرويس سياسي: ‌رئيس مجلس شوراي اسلامي بار ديگر با تأکيد بر اينکه "بايد دولت کوچک و چابک داشته باشيم" گفت: به همين دليل جلوي نيرو گرفتن بخش‌هاي دولتي را گرفته‌ايم و جاي بازنشسته‌ها اجازه جذب نيرو نداديم. علي لاريجاني در ديدار با فعالان اقتصادي، نخبگان و مسئولان استان آذربايجان شرقي که در تالار »جمهوري« استانداري برگزار شد، با تأکيد بر اينکه بايد اميدآفريني در جامعه افزايش يابد، اظهار داشت: گاهي در رسانه‌ها نکاتي بيان مي‌شود که طبيبانه نيست، انسانِ مسئول، بايد درد را بشناسد و با نگاه طبيبانه دنبال حل آن باشد چراکه با سياه‌نمايي به نتيجه نمي‌رسيم.
 • سردرگمي در مسير چاره انديشي براي جلوگيري از قاچاق دام

  سردرگمي در مسير چاره انديشي براي جلوگيري از قاچاق دام
  1397/11/14
  گروه اجتماعي: "اقدامات و سياستگذاري هاي نامناسب از سوي برخي دستگاه ها و وزارتخانه هاي دولتي باعث شده تا قاچاق به خصوص در حوزه احشام گسترش يابد و به اين ترتيب اهميت مقابله با قاچاق دام از مرزهاي کشور حساسيت پيدا کند.
 • موانعي که موجب ضعف در روند ازدواج آسان جوانان مي شوند

  موانعي که موجب ضعف در روند ازدواج آسان جوانان مي شوند
  1397/11/07
  گروه اجتماعي: "کاهش ازدواج در ايران امروزه به يکي از معضلات فرهنگي و اجتماعي جامعه تبديل شده که به طور مسلم نمي توانيم مسائل اقتصادي را از دلايل اين مشکل عنوان نکنيم. ازدواج آسان از جمله واژه هايي است که روز به روز در حال منسوخ شدن بوده و ديگر کمتر شاهد برگزاري مراسم ازدواج جوانان به صورت آسان هستيم.
 • انقلاب اسلامي گوهري گران‌بها

  انقلاب اسلامي گوهري گران‌بها
  1397/11/07
  سرويس سياسي: انقلاب اسلامي ايران به زعم نظريه‌پردازان انقلاب، يکي از بزرگ‌ترين انقلاب‌هاي جهان به‌شمار مي‌رود و به لحاظ ايدئولوژي و ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد خود از نظر زماني و مکاني، بزرگ‌ترين انقلاب از قرن بيستم به بعد که مدل جديد و مطلوب حکومتي براي اداره بهتر جامعه ارائه کرده است.
 • مرگ بي صداي زاگرس

  مرگ بي صداي زاگرس
  1397/10/30
  گروه اجتماعي: "جنگل هاي زاگرس به عنوان بخشي از سامانه تنفسي فلات ايران زمين به خاطر سودجويي برخي افراد قلع و قمع مي شود و تداوم اين روند در آينده اي نه چندان دور مي تواند مرگ بي صداي زاگرس و پايان حيات را در اين ذخيره گاه ژنتيکي رقم بزند.
 • همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است

  همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است
  1397/10/30
  سرويس سياسي: وزير اطلاعات گفت: همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است. به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام والمسلمين دکتر سيدمحمود علوي در جلسه شوراي اداري آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه وحدت، همدلي و همگرايي امروز دستگاه هاي امنيتي کم سابقه است، اظهار داشت: همدلي و همگرايي بين دستگاه هاي امنيتي با وجود توطئه هاي کم نظير دشمنان براي آسيب رساندن به کشور، موجب نقش بر آب شدن همه توطئه ها شده و بارها زمينه ابراز مسرت مقام معظم رهبري را فراهم کرده است.
 • هويت کودکان در پيچ و تاب زندگي‌ لاکچري

  هويت کودکان در پيچ و تاب زندگي‌ لاکچري
  1397/10/23
  گروه اجتماعي: "يکي از اصلي‌ترين وظايف و دغدغه‌اي که والدين به هنگام تولد فرزند با آن روبه‌رو مي‌شوند انتخاب نام مناسب براي کودکان است اسمي‌ که معرف هويت و شخصيت وي بوده و قرار است عمري با خود به همراه داشته باشد.
 • نمايندگان از معايب استاني‌شدن انتخابات مجلس مي‌گويند

  نمايندگان از معايب استاني‌شدن انتخابات مجلس مي‌گويند
  1397/10/23
  سرويس سياسي: همانطور که نمايندگان موافق طرح استاني‌شدن انتخابات مجلس، دلايلي همچون سخت‌تر و کيفي‌تر شدن انتخاب نمايندگان و گامي به سوي اصلاح قانون انتخابات را به عنوان دلايل موافقت خود مطرح مي‌کنند، در مقابل، مخالفان اين طرح نيز از ظهور ديکتاتوري انتخاباتي، کاهش مشارکت مردمي و متضرر شدن استان‌هاي کوچک و شهرستان‌ها به عنوان دلايل مخالفت ياد مي‌کنند.
 • شليک آگهي‌هاي بازرگاني به قلب خانواده ايراني

  شليک آگهي‌هاي بازرگاني به قلب خانواده ايراني
  1397/10/16
  گروه اجتماعي: "پيام‌هاي بازرگاني پرتکرار‌ترين برنامه‌هاي تلويزيون هستند که لابه‌لاي همه برنامه‌هاي توليدي، خبري و زنده، پخش مي‌شوند و پيام‌هاي مختلفي را به مخاطب ديکته مي‌کند که تاثير رواني زيادي روي مخاطب دارد. صداي تلويزيون به يکباره به طرز آزاردهنده‌اي بلند مي‌شود طوري که شما مجبوريد فوري دنبال کنترل تلويزيون بگرديد و صدا را پايين بياوريد.
 • معيار خدمت عمل است نه عضويت در کميسيون‌ها

  معيار خدمت عمل است نه عضويت در کميسيون‌ها
  1397/10/16
  سرويس سياسي: جاي خالي نمايندگان استان اردبيل در پيگيري نحوه واگذاري کشت و صنعت مغان، مساله مجتمع گوشت اردبيل و سد عمارت، به عنوان زبان گوياي مردم بسيار محسوس است.
 • بابا نوئل باباي ما ايراني‎ها هم هست

  بابا نوئل باباي ما ايراني‎ها هم هست
  1397/10/09
  گروه اجتماعي: "اين روزها شهر، رنگ ديگري به خود گرفته و حتي ويترين مغازه‎ها هم پر شده است از باباهاي خارجي و درختان کاج که چشم هر بيننده‎اي را به خود جذب مي‎کند، به نظر مي‎رسد شهر براي گراميداشت يکي از اصلي‎ترين اعياد ايرانيان، آماده شده است، اشتباه نکنيد! اين تکاپو براي گراميداشت يک عيد خارجي است، ايرانيان بسياري با خريد لوازم تزئيني عيد کريسمس، هم‎پاي ارامنه و مسيحيان، کريسمس را جشن گرفته و مي‎گويند » بابا نوئل، باباي ما هم هست«!.
 • تبلور بصيرت ايرانيان در حماسه‌اي به نام 9 دي

  تبلور بصيرت ايرانيان در حماسه‌اي به نام 9 دي
  1397/10/09
  سرويس سياسي: مرور 9 دي 88 و يادآوري اين حرکت اصيل مي‌تواند از وقوع بسياري از موارد مشابه در آينده پيشگيري کند چراکه به تعبير مقام معظم رهبري "اين حرکت مردم اهميت مضاعفي داشت، کار بزرگي بود."
 • سفره هايمان را با غذاهاي سنتي رنگين کنيم

  سفره هايمان را با غذاهاي سنتي رنگين کنيم
  1397/10/02
  گروه اجتماعي: "امروزه در کشاکش سنت و مدرنيته در کنار بسياري از خصايل نيکو، امور ضروري حتي مربوط به نيازهاي اوليه انسان از جمله تغذيه نيز دستخوش تغيير گشته و موجود مغرور زميني حتي به وجود خويش نيز رحم نمي_کند.
 • پول نداريد خُب نخوريد!

  پول نداريد خُب نخوريد!
  1397/10/02
  سرويس سياسي: گويي منش سرمايه‌داري از مسئولين به لايه‌هاي مردم نيز نفوذ کرده که فروشنده‌اي در پاسخ به گله خريدار مي‌گويد:" پول نداريد؟خُب نخوريد".
 • صداي کودکان شهر را بشنويم

  صداي کودکان شهر را بشنويم
  1397/09/26
  گروه اجتماعي: "کودکاني که با قرارگيري در تنگناهاي اقتصادي و فرهنگي براي يافتن تکه ناني راهي خيابان‌ها مي‌شوند، براي شنيده شدن فريادشان نيازمند بسترهاي قانوني و حمايتي بيشتري هستند.
 • خودمختاري آذربايجان و رواج زبان ترکي در زمان پيشه‌وري

  خودمختاري آذربايجان و رواج زبان ترکي در زمان پيشه‌وري
  1397/09/26
  سرويس سياسي: جرياناتي که امروز خود را پان ترک و طرفدار خودمختاري و ... مي‌خوانند،دوران حکومت پيشه وري در تبريز را به عنوان "روزگار پر زرق و برق آذربايجان" خواندند و مدعي شدند، مردم از آن دوران خاطرات خوشي به‌ياد دارند ولي حقيقت و تاريخ شفاهي و سينه به سينه در بين اهالي آذربايجان خلاف آن را تاييد مي‌کنند.
 • پايان تلخ زندگي فست فودي

  پايان تلخ زندگي فست فودي
  1397/09/18
  گروه اجتماعي: "برگ هاي پاييزي زير پايت با صداي شکنده اي پايان سبزينگي را فرياد مي زند، در غروب آخرين روزهاي فصل زرد سردت شده ، درد سوزناکي از درون معده آزارت مي دهد و در مسير پاييز زندگي ات همچنان پکي عميق به سيگار مي زني و همچنان هوس سيب زميني سرخ کرده ، مي کني. دکترت هشدار داده بود زخم هاي معده ات به سمت خطرناکي مي رود، فست فودها و سيگار امان از معده ات بريده اند، بدجوري چاق شده اي و سرطان به پيشوازت آمده و تو همچنان اسير وسوسه ها نه از سيگار چشم مي پوشي و نه از فست فودها. اين روزها آمارها، رقم هاي نگران کننده اي از سرطان گوارشي در استان اردبيل ارائه مي کنند و اين در حالي است که تعداد مغازه هاي شيک فست فودي و سفره خانه هاي به ظاهر سنتي و بيشتر با طعم قليان ميوه اي در اردبيل رو به افزايش است.
 • مردم ديگر تحمل شنيدن اخبار فساد و رانت را ندارند

  مردم ديگر تحمل شنيدن اخبار فساد و رانت را ندارند
  1397/09/18
  سرويس سياسي: ذوالفقاري گفت: مردم ديگر تحمل شنيدن اخبار فساد و رانت را ندارند و از مسئولين پايبندي به اصول و قوانين و حل مشکلات اقتصادي را مي‌خواهند.
 • دولت بازنشسته‌ها به دولت جوانان تبديل مي شود

  دولت بازنشسته‌ها به دولت جوانان تبديل مي شود
  1397/09/11
  سرويس سياسي: نگاهي به اعمال قانون منع بکارگيري بازنشستگان که در دولت اجرا شد نشان مي دهد که چه مقدار شغل در دست بازنشسته ها بوده و چه ظرفيت‌هايي با اجراي اين قانون براي حضور جوانان آزاد شد.
 • بازسازي بيش از 3900 واحد مسکوني تخريبي و تعميري مناطق زلزله زده کرمانشاه

  بازسازي بيش از 3900 واحد مسکوني تخريبي و تعميري مناطق زلزله زده کرمانشاه
  1397/08/27
  گروه اجتماعي: "مديرکل بنياد مسکن آذربايجان غربي گفت: مناطق معين استان در منطقه دالاهوي کرمانشاه شهرستان هاي ريجار، کرند غرب و گهواره بوده که شامل احداث يک هزار و 520 واحد مسکوني تخريبي و 2 هزار و 400 واحد تعميراتي است.
 • تاملي بر ديدگاه وحدت جهان اسلام از منظر امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري

  تاملي بر ديدگاه وحدت جهان اسلام از منظر امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري
  1397/08/27
  سرويس سياسي: ستون پنجم در جمهوري اسلامي ايران چه از طرف قوم گرايان و چه از طرف طراحان ايده هاي منافي وحدت ،نمي تواند با ماسک لائيسم و سکولاريسم وارد عرصه شود ولي حتما مي تواند به عنوان "نفوذي" در ارگان هاي تصميم سازي نظام وارد شود.
 • 5استدلال براي اثبات ناتواني آمريکايي_ها در صفرکردن صادرات نفت ايران

  5استدلال براي اثبات ناتواني آمريکايي_ها در صفرکردن صادرات نفت ايران
  1397/08/20
  سرويس سياسي: کارشناسان مطرح مي کنند که عربستان در بهترين حالت توان جايگزيني 400 هزار بشکه نفت ما را دارد و ادعاي رييس جمهوري آمريکا براي صفر کردن صادرات نفت ايران غلوو سياسي است.
 • هويت‌خراش‌هاي تبريز رشد مي کند

  هويت‌خراش‌هاي تبريز رشد مي کند
  1397/08/20
  گروه اجتماعي: "شهر تبريز آثار تاريخي و ديدني بسياري دارد اما در سال‌هاي اخير سازه‌هاي مرتفع آن‌ها را محبوس کرده‌اند شهرداري عنوان مي کند که مجوزهايي که صادر مي‌کند کاملا با ضوابط ميراث فرهنگي است.
 • آمادگي لاکچري شاپ‌هاي تبريز براي جشن هالووين

  آمادگي لاکچري شاپ‌هاي تبريز براي جشن هالووين
  1397/08/13
  گروه اجتماعي: "مغازه پاساژهاي معروف تبريز اين روزها فروشنده ابزار تزئين "هالووين" شده‌اند، جشني که بسياري از جوانان بدون آگاهي از ريشه آن به تقليد از غربي‌ها از آن پيروي مي‌کنند.
 • فرصت تاريخي مجلس براي پاسخ سريع به بازگشت تحريم‌هاي آمريکا

  فرصت تاريخي مجلس براي پاسخ سريع به بازگشت تحريم‌هاي آمريکا
  1397/08/13
  سرويس سياسي: نمايندگان مجلس فرصت دارند با تصويب کليات طرح راه اندازي و استفاده از پيام رسان مالي و انعقاد پيمان هاي پولي دو و چندجانبه در تجارت خارجي که نقش مهمي در بي اثر کردن تحريم‌هاي بانکي ايفا مي‌کند،پاسخ مناسبي به اقدامات آمريکا عليه کشورمان دهند.
 • حقوق کارگران و بازنشستگان باید متناسب با شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار گیرد

  حقوق کارگران و بازنشستگان باید متناسب با شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار گیرد
  1397/08/12
  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه رویکرد دولت در تعیین سالانه حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان باید تغییر کند از پیگیری روند تدوین بسته حمایتی دولت از سوی کمیسیون متبوعش خبر داد.
 • دعوت امام جمعه و استاندار زنجان از مردم برای راهپیمایی13آبان

  دعوت امام جمعه و استاندار زنجان از مردم برای راهپیمایی13آبان
  1397/08/12
  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به همراه استاندار زنجان با صدور بیانیه ای مشترک در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی این روز را جزو اصول خدشه ناپذیر ملت ایران توصیف و بر حضور باشکوه مردم تاکید کردند.
 • لزوم همکاری همه دستگاهها با سازمان پدافند غیرعامل

  لزوم همکاری همه دستگاهها با سازمان پدافند غیرعامل
  1397/08/10
  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: همه باید به سازمان پدافند غیرعامل کمک کنیم تا این سازمان بتواند در انجام وظایف خطیر خود مثل مصون سازی کشور از طریق بالا بردن قدرت بازدارندگی، ارتقا پایداری و آستانه مقاومت ملی و مصون سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها، بهتر و موفق تر عمل کند.
 • ضعف مسئولان ناکارآمد در آشفته‌ بازار امروز بی‌تاثیر نیست/ سود عده‌ای در گرانی است

  ضعف مسئولان ناکارآمد در آشفته‌ بازار امروز بی‌تاثیر نیست/ سود عده‌ای در گرانی است
  1397/08/10
  نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های اخیر توجیه عقلانی ندارد، گفت: عده‌ای می‌کوشند تا با بالا نگه داشتن قیمت‌ها سودهای کلانی به جیب بزنند.
 • خانه احزاب آذربایجان غربی تشکیل می شود

  خانه احزاب آذربایجان غربی تشکیل می شود
  1397/08/09
  سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: خانه احزاب استان با دستور و پیگیری های استاندار آذربایجان غربی و تحقق شرطهای خانه احزاب ایران فعالیت خود را به زودی در استان آغاز خواهد کرد.
 • حاشيه نشيني چهره اي نامتوازن در مبلمان شهري

  حاشيه نشيني چهره اي نامتوازن در مبلمان شهري
  1397/08/06
  گروه اجتماعي: "چهره بزک کرده و تر و تميز ورودي شهرها را که مي گذري، کم کم چهره واقعي و پنهان زندگي حاشيه اي با نمايان شدن بناهاي فرسوده و بي نظمي در مبلمان آن خود را براي هر تازه واردي نمايان مي سازد.
 • بازي برد - بردي که اردوغان با قتل خاشقچي به راه انداخت

  بازي برد - بردي که اردوغان با قتل خاشقچي به راه انداخت
  1397/08/06
  سرويس سياسي: اردوغان سعي کرده با مديريت جريان رسانه اي خاشقچي عليه عربستان وجهه رقيب خود را بيش از پيش از بين ببرد.
 • مسير سخت کسب روزي حلال در چالش نابرابر با جبر روزگار

  مسير سخت کسب روزي حلال در چالش نابرابر با جبر روزگار
  1397/07/29
  گروه اجتماعي: "کرکره مغازه را به اميد کسب روزي حلال بالا مي زند »بسم الله« ... همين »بسم الله« يعني عزمش را جزم کرده تا لقمه اي نان بدون شبهه سر سفره اش بگذارد چه کم و چه زياد.مهم اين است که حلال باشه شايد اين عبارت را اين روزها کمتر بشنويم اما هنوز هستند آدم هايي که روزي حلال را حلال بسياري از مشکلات مي دانند.
 • توصيه‌هاي سفير ايران در عراق به زائران اربعين حسيني

  توصيه‌هاي سفير ايران در عراق به زائران اربعين حسيني
  1397/07/29
  سرويس سياسي: سفير ايران در بغداد تاکيد کرد: زائران اربعين حسيني به اندازه نياز با خود دينار به همراه داشته باشند تا بتوانند حداقل ضروريات خود مانند هزينه سفر بين شهرهاي مختلف عراق را تهيه و پرداخت کنند.
 • واحد هاي درسي که زير چراغ قرمز پاس مي شوند

  واحد هاي درسي که زير چراغ قرمز پاس مي شوند
  1397/07/22
  گروه اجتماعي: "فرزندان حقوقي بر پدر و مادر دارند که پدران و مادران در صورت رعايت نکردن آن عاق فرزندان ميگردند. والدين مسئول تأمين تمام نيازهاي کودک اعم از مادي و معنوي مي باشند. کودکان، برکت زندگي و سرمايه هاي آينده جامعه به شمار مي آيند. آنان براي رشد و بالندگي خود، نيازها و در مفهوم دقيق تر حقوقي دارند که بايد به درستي به آن پرداخت. با توجه به نقش بي بديل خانواده در بالندگي شخصيت کودک، پيش از همه، خانواده و سپس جامعه بايد اين حقوق را به خوبي بشناسند و خود را مکلف به پاس داشت آن بدانند. روز جهاني کودک بهانه اي براي ورود به جهان کودکان است؛ براي ورود به اين جهان بايد آگاهي هاي خود را فراموش کنيم و با ناآگاهي هاي کودکانمان همراه شويم.
 • امنيت اجاره‌اي رژيم سعودي با پرداخت دلارهاي نفتي

  امنيت اجاره‌اي رژيم سعودي با پرداخت دلارهاي نفتي
  1397/07/22
  سرويس سياسي: در ديدارهايي که پيشتر و اخيرا ترامپ با مقامات عربستان سعودي برگزار کرده است، ترامپ به طور صريح عربستان را گاو شيردهي که بايد آن را دوشيد، تشبيه کرده است. به نظر مي رسد که اين سياست در حال اجرا شدن است. ويژگي رياست جمهوري »دونالد ترامپ« در آمريکا عريان کردن سياست‌هاي کاخ سفيد در جامعه بين الملي است.
 • عمر اگر خوش گذرد زندگي نوح کم است

  عمر اگر خوش گذرد زندگي نوح کم است
  1397/07/15
  گروه اجتماعي: "دوران سالمندي، مانند دوران کودکي و جواني، يک سير طبيعي جهان خلقت انسان و در واقع، مرحله پندپذيري، عبرت آموزي و به‌کارگيري تجارب دوران‌هاي گذشته است. سالمندي و پير شدن و با روزگار ضعف، هم‌آغوش گرديدن، يک جريان طبيعي و عمومي در نظام آفرينش است. انسان نيز خواه ناخواه، زندگي را از دوران کودکي و ناتواني آغاز کرده، مرحله جواني و قدرتمندي را پشت سر مي‌گذارد و به تدريج با سختي‌هاي روزگار پيري و سالمندي، دست به گريبان مي‌شود. دوران سالمندي همانند دوران کودکي يا جواني، يکي از مراحل زندگي است با اين تفاوت که دوران کودک و جواني، سرشار از انرژي و تلاش، ولي دوران سالمندي، همراه با تحليل قوا و کاهش ميزان فعاليت هاي فيزيكي مي باشد.
 • تحريم هاي غيرقانوني آمريکا به چالش کشيده شد

  تحريم هاي غيرقانوني آمريکا به چالش کشيده شد
  1397/07/15
  سرويس سياسي: صدور راي موقت از سوي ديوان بين المللي دادگستري، اعمال تحريم هاي غير قانوني و يک جانبه آمريکا عليه ايران را به چالش کشيد.
 • هزينه هاي ميليوني باقيات الصالحات يا حفظ آبرو

  هزينه هاي ميليوني باقيات الصالحات يا حفظ آبرو
  1397/07/08
  گروه اجتماعي: "بررسي پيشينه پذيرايي واطعام درمجالس ختم وسوگواري نشان ميدهداين سنت کاملأ برعکس شکل امروزي وخلاف عرف رايجي هست که درجامعه مامشاهده ميشود.
 • حضور تاثيرگذار در نيويورک پايان تشکيک ها

  حضور تاثيرگذار در نيويورک پايان تشکيک ها
  1397/07/08
  سرويس سياسي: حضور تاثيرگذار رئيس جمهوري در مجمع عمومي سازمان ملل متحد فرصت مناسبي است تا فارغ از حاشيه هايي چون تشکيک در کيفيت سفر يا ضرورت حضور، پيام صلح طلبي ايران به گوش جهان برسد.
 • آمريکا به‌صورت مستقيم در برابر ملت ايران ايستاده است

  آمريکا به‌صورت مستقيم در برابر ملت ايران ايستاده است
  1397/07/01
  سرويس سياسي: رئيس جمهور با بيان اين‌که تاريخ دفاع مقدس ما تاريخ گذشته نيست بلکه سرمشق راه آينده ماست، گفت: هيچ سازمان بين‌المللي تمام قد در برابر اين تجاوز به ايران ايستادگي نکردند و اين درس مهمي براي ماست.
 • وقتي بزرگ‌ترين حامي تروريسم در جهان ادعاي مبارزه با تروريسم مي‌کند

  وقتي بزرگ‌ترين حامي تروريسم در جهان ادعاي مبارزه با تروريسم مي‌کند
  1397/06/25
  سرويس سياسي: بايد پرسيد که چه تناسبي مابين خروج آمريکا از برجام و تصميماتي که بداهتا در حوزه مديريت توزيع سکه و ارز غلط بودند و توسط معاون اول رئيس‌جمهور به عنوان يک برنامه ضربتي عنوان شدند، وجود دارد؟
 • اينجا فقرا محکوم به نابودي اند

  اينجا فقرا محکوم به نابودي اند
  1397/06/25
  گروه اجتماعي: "بايد قبول کرد که سياست هاي اقتصاد سرمايه داري دولت ها چه در 16 سال سازندگي و اصلاحات و چه در حال حاضر که به نوعي ادامه دهنده همان مسير بوده، روستائيان را در همان فقر گذشته نگه داشته است و حالا انتظار داريم که کوچ کننده ها به حاشيه شهرها هم با محدود کردن خدمات به روستاهايشان برگردند.
 • زنان و دختران نخستين قربانيان حاشيه‌نشيني

  زنان و دختران نخستين قربانيان حاشيه‌نشيني
  1397/06/18
  گروه اجتماعي: "يک جامعه شناس با تحليلي از پديده حاشيه‌نشيني گفت: گذشته از سياست‌ها، برنامه‌هاي اقتصادي و اجتماعي سه عامل اصلي باعث جابجايي جمعيت از نواحي محروم در کشور به سمت مناطق حاشيه‌اي شهرها مي‌شود؛ عواملي چون محدوديت کار و اشتغال، فقر بهداشت و نياز به مسکن که به دليل نداشتن آمادگي شهرهاي کشور جهت تامين نيازهاي فوق، زمينه براي محروميت مضاعف همراه با ناکامي‌ها و سرخوردگي‌ها فراهم مي‌شود که در پي آن شرايط براي شکل‌گيري اوليه آسيب‌هاي اجتماعي و رواني فراهم خواهد شد.
 • روحاني هر روز تنها تر از ديروز

  روحاني هر روز تنها تر از ديروز
  1397/06/18
  سرويس سياسي: هر چه از عمر دولت دوازدهم مي‌گذرد ميزان حاميان حسن روحاني کمتر و کمتر مي‌شود و گروه‌ها و افراد مختلف که روزي حامي روحاني بودند امروز تلاش مي‌کنند تا از اقدامات دولت تبري بجويند، اين روند بعد از مردم، سلبريتي‌ها و اصلاح‌طلبان به حلقه ياران نزديک روحاني رسيده است و اين حسن روحاني است که هر روز تنها تر از روز گذشته مي‌شود.
 • DNAهاي بي‌شناسنامه

  DNAهاي بي‌شناسنامه
  1397/06/11
  گروه اجتماعي: "سند هويتي" نام ديگر »شناسنامه« است؛ سندي قابل‌حمل از به‌رسميت‌شناختن يک هويت توسط يک کشور که براي شهروندان همان کشور صادر مي شود؛ اين سند نخستين بار در دي ماه سال 1297 براي زني ايراني صادر شد و باورش سخت است که حالا با گذشت حدود يک قرن از صدور اولين سند هويتي، هنوز هم کساني در کشور ساکنند که هويتشان در جايي ثبت رسمي نشده است.
 • ايران همچنان در سوريه خواهد ماند

  ايران همچنان در سوريه خواهد ماند
  1397/06/11
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل منطقه به سفر وزير دفاع کشورمان اشاره کرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران با دعوت رسمي وزارت دفاع کشور سوريه در خاک اين کشور حضور دارد و تا زماني که سوري ها اين درخواست را داشته باشند، خاک سوريه را ترک نخواهيم کرد. سيدمهدي نوراني، کارشناس مسائل منطقه با اشاره به سفر وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران به سوريه، اظهار داشت: وزير دفاع کشورمان به همراه يک هيئت بلند پايه نظامي به سوريه سفر کردند و براي اينکه بدانيم که اين سفر به چه ميزان اهميت دارد و چه اتفاقاتي ممکن است در راستاي اين سفر بيفتد، لازم است به اين نکته اشاره کرد که يک تفاهمنامه اي بين 2 دولت ايران و سوريه در سال 2006 بعنوان پيمان دفاعي مشترک بسته شده است.
 • به کودکان کار لبخند بزنيد

  به کودکان کار لبخند بزنيد
  1397/06/07
  گروه روانشناسي: همه ما روزانه کودکاني را مي‌بينيم که به دليل فقر و يا بدسرپرستي در سطح شهر دست فروشي مي‌کنند. بسياري از آنان سعي دارند تا حس ترحم را در دل مردم بيدار کنند تا شايد شهروندي از آن‌ها خريد کند اما کم نيستند افرادي که يا با بدرفتاري و يا بي‌توجهي اين کودکان را از خود طرد مي‌کنند، به‌راستي تاکنون به تاثير رفتار خود در شکل‌گيري شخصيت کودکان کار و بازخورد آن در جامعه فکر کرده‌ايد؟ مهرداد فلاطوني ، روانشناس و کارشناس اجتماعي با اشاره به بدرفتاري‌هايي که کودکان کار روزانه از سطح جامعه تحمل مي‌کنند، گفت: متاسفانه جامعه تصور دارد که کودکان کار مورد سوءاستفاده افراد بزهکار قرار مي‌گيرند. به همين جهت سعي مي‌کنند تا با برخورد نامناسب، آن‌ها را از خود طرد کنند اما با بدرفتاري نسبت به بچه‌هاي کار بدون شک بازخورد آن در آينده براي جامعه تبعات منفي خواهد داشت.
 • چرا عراق و ترکيه از ايران حمايت نکردند

  چرا عراق و ترکيه از ايران حمايت نکردند
  1397/06/04
  سرويس سياسي: رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و ترکيه در مجلس مشاهدات خود از وضعيت ترکيه بعد از اتفاقاتي که بين ترکيه و آمريکا رخ داده را تشريح کرد.
 • افشاگري ها ناشيانه بود اسناد را بايد تحويل مي داديم

  افشاگري ها ناشيانه بود اسناد را بايد تحويل مي داديم
  1397/05/28
  سرويس سياسي: محمد نعيمي پور، يکي از دانشجويان پيرو خط امام (ره) مي گويد پس از مدتي به اين نتيجه رسيديم که افشاگري ها حرکتي ناشيانه بود و اسناد و مدارک سفارت آمريکا را بايد تحويل مقامات مي داديم.
 • سربازي دختران از شايعه تا واقعيت ماجرا

  سربازي دختران از شايعه تا واقعيت ماجرا
  1397/05/22
  سرويس سياسي: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به دنبال حواشي ايجادشده ناشي از پيشنهاد طرحي براي خدمت سربازي دختران اظهارنظر کردند.
 • چهره زشت کودک آزاري، فرياد بي‌صدا و بدون حمايت

  چهره زشت کودک آزاري، فرياد بي‌صدا و بدون حمايت
  1397/05/21
  گروه اجتماعي: آمار کودک آزاري به حدي وحشتناک است که نمي توان تصور کرد. سامانه 123 اورژانس اجتماعي آذربايجان غربي تنها در سال 96 بيش از 13 هزار مورد کودک آزاري را ثبت کرده که اين فقط آمار کودک آزاري هايي است که اطلاع داده شده نه همه کودک آزاري ها. کودک آزاري پديده اي که در آذربايجان غربي نيز همچون نقاط مختلف دنيا شاهد آن هستيم، پديده اي دردناک که گاهي روحي است و گاهي هم جسمي اما بالاخره اين نابهنجاري و حرکت مشمئز کننده از سوي عده اي صورت مي گيرد.
 • رنج و غيرت ايثارگران پنهان زندگي

  رنج و غيرت ايثارگران پنهان زندگي
  1397/05/14
  گروه اجتماعي: در جاي جاي کشور زناني زندگي مي‎کنند که مجبورند به تنهايي بار زندگي را بر دوش بکشند، زنان سرپرست خانواري که کمرشان زير بار مشکلات خم شده است و رسيدگي اندک مسئولان پاسخگوي نيازهايشان نيست. زنان سرپرست خانوار به دلايل مختلف از جمله طلاق، فوت همسر، ازکار افتادگي همسر، خودسرپرستي، اعتياد، زنداني و يا متواري بودن همسر داراي پرونده هستند.
 • آرامش ابدي زير پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايران

  آرامش ابدي زير پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايران
  1397/05/14
  سرويس سياسي: تنها چند روز قبل از شهادت، پيامک زد و از دلتنگي هاش نوشت، از اينکه به يک آرامش ابدي نياز دارد، خسته از دنيا و ظلم و ستم جباران، از جهل تکفيري ها که تيشه بر ريشه دين مي زنند، آرامشي در کنار حرم بي بي.
 • حيوان‌آزاري با ژست مدرنيته

  حيوان‌آزاري با ژست مدرنيته
  1397/05/07
  گروه اجتماعي: برداشتن حنجره صوتي سگ‌ها براي آنکه نتوانند در آپارتمان‌ها پارس کنند، از اقدامات غير انساني و خودخواهانه برخي است که براي تفريح خود اقدام به ايجاد معلوليت در حيوانات مي کنند.
 • FATF به ‌صلاح کشور ما نيست

  FATF به ‌صلاح کشور ما نيست
  1397/05/07
  سرويس سياسي: نماينده استان اردبيل در تصميم گيري براي FATF گفتند:نمايندگان در اين مورد مصلحت نظام را مدنظر دارند.
 • صداي پاي اميد در احياي درياچه اروميه

  صداي پاي اميد در احياي درياچه اروميه
  1397/04/30
  گروه اجتماعي: احياي درياچه اروميه به عنوان زيستکره ثبت شده در يونسکو از جمله مطالبات ملي ايرانيان است و سازمان هاي عضو ستاد احيا براي تحقق آن همه کاري مي کنند تا صداي پاي اميد در مسير نجات اين پهنه آبي جهاني خاموش نشود.
 • کليد ما همه قفل‌ها را باز نمي‌کند

  کليد ما همه قفل‌ها را باز نمي‌کند
  1397/04/30
  سرويس سياسي: سخنگوي دولت از برگزاري جلسه‌اي خبر داد که درباره مسکن و بافت فرسوده، به رياست رئيس‌جمهور برگزار شد و اظهار داشت: مقرر شد سيصد هزار فرصت شغلي با ساخت دويست هزار مسکن ايجاد شود. محمّدباقر نوبخت سخنگوي دولت، در نشست خبري هفتگي خود اظهار داشت: در آخرين جلسه هيأت دولت، مقرر شد، صد هزار ميليارد تومان طلبي که اشخاص حقيقي و حقوقي از بانک‌ها دارند، از طرف دولت به بانک‌ها پرداخت شود که اين کار، از امروز آغاز مي‌شود.
 • عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي

  عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي
  1397/04/24
  گروه اجتماعي: عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و فضاي مجازي کشور گفت: با شروع دوره اصلاحات از سال 76 و با پرده دري هنر پيشه هاي سينما الگو سازي هاي بي حجابي در کشور صورت پذيرفت.
 • وکيل‌الدوله ها تيغ نظارت مجلس را کند کرده‌اند

  وکيل‌الدوله ها تيغ نظارت مجلس را کند کرده‌اند
  1397/04/24
  سرويس سياسي: عضو فراکسيون نمايندگان ولايي با بيان اينکه به عملکرد نظارتي مجلس نمره صفر مي‌دهم، گفت: متاسفانه در مجلس دهم به لحاظ تعداد نمايندگان وکيل الدوله ضعف نظارتي خيلي پررنگ‌تر شده است. عملکرد نظارتي مجلس در ادوار مختلف متفاوت است، در برخي دوره‌ها اقتدار نمايندگان مجلس و توصيه‌ناپذيري‌شان دولت‌ها را مجبور به پاسخگويي درخصوص عدم اجراي قوانين کرده است و در برخي ادوار نيز مسئولين دولت وقت با تهديد و تطميع نمايندگان و عدم اجراي پروژه‌هاي عمراني و ... در حوزه‌هاي انتخابيه، نمايندگان را مجبور به همراهي با دولت کرده‌اند؛ اتفاقي که به عقيده ابوالفضل ابوترابي در دوره دهم مجلس شوراي اسلامي درحال رخ دادن است.
 • نقش منافقين در به حاشيه راندن مطالبات صنفي مردم

  نقش منافقين در به حاشيه راندن مطالبات صنفي مردم
  1397/04/17
  سرويس سياسي: دبير کل بنياد هابيليان گفت: منافقين از ده سال پيش روي سياستمداران آمريکايي متمرکز شده اند، اما ميزباني، حمايت و پشتيباني آنها از سوي کشورهاي اروپايي صورت مي گيرد حمايت هاي اطلاعاتي و امنيتي آنها با سرويس هاي امنيتي موساد اسرائيل و سيا آمريکاست؛ تأمين کننده مالي اين سازمان کشورهايي نظير کشور عربستان است و اينکه تصور کنيم فقط فرانسه پشت پرده اين ماجراست اشتباه بوده و فرانسه نمادي از اين حمايت هاي زنجيره اي است.
 • افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي

  افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي
  1397/04/10
  گروه اجتماعي: آماري که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي ارائه مي دهند 9درصد از جمعيت معتاد کشور را زنان تشکيل مي دهند همچنين آماري که سازمان زندان ها نشان مي دهد که طبق آن نيمي از زندانيان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر مي برند کم شدن سن جرم و بزهکاري در واقع نشان دهنده افزايش خشونت اجتماعي در جامعه است. زنان جزو نخستين قربانيان بسياري از آسيب ها و انحرافات اجتماعي هستند. در اين ميان اعتياد اگر نه اولين و عمده ترين، بلکه يکي از مهمترين آنان است. تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتياد اين است که مواد مخدر و سوء مصرف مواد، عمدتا پديده اي مردانه است. اعتقاد بر اين است که زنان نسبت به مردان کمتر به سوي اعتياد روي مي آورند. به خصوص در جامعه ايران که اعتقادات و عواطف مختلف مادرانه و همسرانه به چشم مي خورد. اما پديده اعتياد چيزي فراتر از جنسيت است. آماري که در سال هاي اخير نشان دهنده روند صعودي اعتياد در ميان زنان و بانوان است.
 • سَردار آذربايجاني خود را براي همه دربان مي‌ناميد

  سَردار آذربايجاني خود را براي همه دربان مي‌ناميد
  1397/04/10
  سرويس سياسي: شفيع‌زاده همان سرداري که ايده‌ي تاسيس توپخانه‌ي سپاه را داد و خود پيشقدم به سرانجام رساندن ‌آن شد، سرداري که هنوز در شهر خودش غريب است. مردان بزرگ هر کدام قصه‌اي در پس زندگي چريکي خود دارند که به دور از خوي توفنده و جنگنده‌ي ظاهري ايشان است. مردان الهي که در دامان مادري پاک سرشت قد علم کرده و معادلات جهانيان را در هشت سال جنگ تحميلي بهم ريختند و حماسه‌اي خلق کردند که آوازه‌ي آن تا سال‌ها در گوش جهان طنين‌انداز خواهد شد. حسن شفيع‌زاده نيز بي‌شک يکي از همان سرداران عاشورايي است که نامش دل‌هاي دوستان را گرم و پشت دشمنان را به لرزه مي‌انداخت. همان شيربچه‌ي آذربايجان که توپخانه‌ي سپاه را بنا نهاد و نامش را در دفتر هشت سال دفاع مقدس با رنگ خونين شهادت ماندگار کرد. اينک هم‌نشين خواهري شده‌ايم که در سايه‌ي حسن بزرگ شد و زبان گوياي زندگاني سردار عاشورايي گرديده است.
 • وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي

  وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي
  1397/04/03
  گروه اجتماعي: اگرچه چندين سال متوالي است که مسئولين شهري تبريز خبر از ساماندهي وضعيت دستفروشان مي‌دهند اما همچنان قطار بي نظم دستفروشان بر روي ريل بازار ازدحام فراواني ايجاد مي‌کند.
 • دولت بايد روحيه خدمت را جايگزين وادادگي کند

  دولت بايد روحيه خدمت را جايگزين وادادگي کند
  1397/04/03
  سرويس سياسي: عضو فراکسيون اميد گفت: هنر دولت اين نيست که در شرايط آسان کشور را اداره کند بلکه هنر زماني است که در شرايط سخت و دشوار مشکلات کشور و مردم را حل و کشور را اداره کند.
 • نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه

  نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه
  1397/03/27
  گروه اجتماعي: هر چند در جهان امروز نقش سازمان هاي مردم نهاد، موسوم به 'سمن'ها، در کمک به حل مشکلات مبتلابه جوامع در حوزه هاي مختلف از جمله محيط زيست بر کسي پوشيده نيست، اما به نظر مي رسد اين موضوع در طرح احياي درياچه اروميه آن چنان که بايد جدي گرفته نمي شود. غفلت از ظرفيت 'سمن' ها در طرح هاي ستاد احياي درياچه اروميه به حدي آشکار است که مجيد خدابخش، استاندار آذربايجان شرقي، بارها بر ضرورت تغيير اين نگرش و ميدان دادن به اعضاي سازمان هاي مردم نهاد براي کمک به نجات اين پهنه آبي جهاني تاکيد کرده است.
 • اروپا مي‌خواهد کلاه گشاد برجام را با دست خودمان بر سرمان بگذارد

  اروپا مي‌خواهد کلاه گشاد برجام را با دست خودمان بر سرمان بگذارد
  1397/03/20
  سرويس سياسي: به گفته مديرمسئول روزنامه کيهان،‌ آمريکا کلاه گشاد برجام را سر ايران گذاشت و حالا اروپا همان کلاه را به دست خودمان داده و مي‌گويد خودتان اين کلاه را سرتان بگذاريد.
 • بررسي ريشه‌هاي مزاحمت خياباني

  بررسي ريشه‌هاي مزاحمت خياباني
  1397/03/13
  گروه اجتماعي: رعايت حجاب مي تواند سدي در برابر مزاحمت هاي خياباني به شمار رود ولي اطلاع رساني صحيح نيز عامل مهمي است که مورد غفلت واقع شده است.
 • سرنوشت ايران، نظام و دولت به يکديگر گره خورده است

  سرنوشت ايران، نظام و دولت به يکديگر گره خورده است
  1397/03/13
  سرويس سياسي: معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه سرنوشت ايران، نظام و دولت در مقطع کنوني به يکديگر گره خورده است،‌ گفت: عملکرد و مواضع برخي افراد را در جهت خواست دشمنان است.
 • حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت

  حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت
  1397/03/06
  سرويس سياسي: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: حجت الاسلام حسني در بحث دفع اشرار و ضدانقلاب در منطقه آذربايجان، محافظت از خط امام خميني (ره) و پيروزي انقلاب اسلامي نقش به‌سزايي داشت.
 • وداع با مرگ سلام به زندگي

  وداع با مرگ سلام به زندگي
  1397/03/06
  گروه اجتماعي: اروميه به عنوان قطب پيوند کليه در کشور و کشورهاي همسايه شناخته مي شود، پيوند سالانه بيش از 100 کليه به افرادي که داراي نارسايي هاي کليوي بوده و حداقل هر هفته 3 تا 4 بار با مراجعه به مراکز دياليز تحت درمان و سم زدايي بدن قرار مي گيرند.
 • 170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند

  170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند
  1397/03/01
  گروه اجتماعي: بر اساس آمار ارائه شده از سوي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان زنجان در حال حاضر 170 هزار زنجاني از بحران آب رنج مي برند.
 • بدعهدي ذاتي آمريکايي ها اين بار در پوشش ترامپ

  بدعهدي ذاتي آمريکايي ها اين بار در پوشش ترامپ
  1397/03/01
  سرويس سياسي: خروج آمريکا از برجام باز هم نشان داد که آمريکا به يک سند بين المللي پايبند نيست و اين کشور تا چه حد گرفتار بدعهدي است، بدعهدي که در ذات سياستمداران روباه صفت آمريکايي نهادينه شده و تنها براي فريب دادن ملت ها آنها را سرگرم به معاهده هاي بين المللي مي کنند که خود هيچ اعتقادي به آن ندارند و پايبند نيستند.
 • پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان

  پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان
  1397/02/23
  گروه اجتماعي: »پانسيون آموزشي« عنواني است که از مدتي قبل توسط برخي اساتيد آموزشگاه‌هاي علمي و به‌خصوص در حوزه کنکور مطرح شده، عنواني که نه تنها نظارتي بر عملکرد آن وجود ندارد بلکه حتي مجوزي هم براي آن صادر نمي‌شود.
 • وفاق ملي ضامن حفظ اقتدار ملي

  وفاق ملي ضامن حفظ اقتدار ملي
  1397/02/23
  سرويس سياسي: مسئولان و فعالان سياسي استان اردبيل تاکيد دارند که با وفاق ملي و سياست هاي منطقي و شجاعانه مي بايست ضمن دفاع از برجام به ناقضان پيمان هاي بين المللي فهماند که دوران زورگويي و حرکت هاي يکجانبه به سر آمده است.
 • بني‌آدم‌هايي که ديگر اعضاي يک‌ديگر نيستند

  بني‌آدم‌هايي که ديگر اعضاي يک‌ديگر نيستند
  1397/02/16
  گروه اجتماعي: خيلي‌ها طوري وابسته به سگ‌ها و گربه‌هاي خانگي خود شده‌اند که نسبت به رنج و درد برادرانشان بي‌تفاوت مانده‌اند. برخي‌ها آن‌گونه به گربه‌ها و سگ‌ها عشق مي‌ورزند که همسايگانشان را که از گرسنگي رنج مي‌برند، بدون کمک رها مي‌کنند.
 • مجموعه موشکي جمهوري اسلامي شمشير برنده ولايت است

  مجموعه موشکي جمهوري اسلامي شمشير برنده ولايت است
  1397/02/16
  سرويس سياسي: فرمانده قرارگاه سايبري و تهديدات نوين قرارگاه مرکزي خاتم‌الانبيا گفت: ايران در حوزه دفاعي به پيشرفت‌هاي چشمگيري دست يافته است و امروز به ساير کشورها محصولات خود را صادر مي‌کند.
 • حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم

  حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم
  1397/02/09
  سرويس سياسي: حسن روحاني در سفر دو روزه به تبريز در جلسه افتتاح همزمان پروژه‌هاي اقتصادي و زيربنايي به تشريح برخي مسائل پرداخت. حسن روحاني در جلسه توسعه و افتتاح همزمان پروژه‌هاي زيربنايي و اقتصادي در تبريز اظهار داشت: همواره در سفر به تبريز و آذربايجان روحيه مي‌گيرم و از لطف، مهمانوازي، پيوستگي و وابستگي اين مردم با خاندان اهل بيت لذت مي‌برم. وي ادامه داد: در سرزمين ما هرگاه سخن از انقلاب بوده تبريز ستون بزرگي بود و اگر حرکت تبريز در قيام 29 بهمن نبود انقلاب اسلامي به اين راحتي پيروز نمي‌شد.
 • پول‌هاي واقعي با شغل‌هاي مجازي

  پول‌هاي واقعي با شغل‌هاي مجازي
  1397/02/09
  گروه اجتماعي: کسب درآمد از طريق فضاي مجازي، بار حقوقي مطالب در دنياي مجازي مخاطب‌شناسي و چگونگي جلب اعتماد مردم و... موضوعاتي بودند که در ميزگرد مهر با فعالان فضاي مجازي مورد بحث قرار گرفتند. اين‌روزها فضاي مجازي، هم‌معنا با فضاي مجازي که سال‌ها پيش بود نيست. اين‌روزها خيلي‌ از افراد صبح زود که بيدار مي‌شوند، بدون اينکه دست و صورت‌شان را بشويند، بدون اينکه لباس‌شان را عوض کنند و مسافتي را طي کنند، تنها با وسيله‌اي به نام تلفن هوشمند که همه دارند کارشان را آغاز مي‌کنند. اين دسته از افراد زياد در جامعه به رسميت شناخته نمي‌شوند؛ از خانواده‌شان که آن‌ها را شاغل نمي‌دانند بگيريد تا مسئولاني که فعالان فضاي مجازي را به عنوان خبرنگار، رابط خبري، فعال اجتماعي، هنري و هر عنوان ديگري نمي‌شناسند. مديران و فعالان فضاي مجازي از لحاظ شغلي تضمين نيستند و حتي بيمه هم ندارند اما هم از جيب‌شان هزينه مي‌گذارند و هم از عمرشان، البته در قبال فعاليت‌شان درآمدي هم کسب مي‌کنند اما حالا ديگر نمي‌دانند تا کي مي‌توانند به فعاليت‌شان ادامه بدهند.
 • آيا موضع‌گيري ترکيه در قبال حملات موشکي عليه سوريه دور از انتظار بود

  آيا موضع‌گيري ترکيه در قبال حملات موشکي عليه سوريه دور از انتظار بود
  1397/02/03
  سرويس سياسي: آنکارا سعي دارد با حفظ روابط خود با روسيه و ايران در سوريه، و نيز تقويت جايگاه ارتش آزاد سوريه به عنوان تنها اپوزيسيون موجود در مقبل بشار اسد، خود را براي دوره انتقال قدرت آماده کرده و سهم خود را با تکيه بر اکثريت سني موجود در سوريه در ميز مذاکرات افزايش دهد.
 • تعلل در اتمام راه آهن اروميه

  تعلل در اتمام راه آهن اروميه
  1397/02/03
  گروه اجتماعي: با گذشت نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجرايي راه آهن سراسري اروميه – مراغه، با وجود اينکه ماه هاي زيادي است درايستگاه پاياني قرار دارد، اما هنوز آماده بهره_برداري نشده است. عمليات اجرايي راه آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده، اين در حالي است که بر اساس آخرين وعده دولتي ها قرار بود پايان سال 96 طرح خاتمه يابد.
 • فقر مهارتي چيست

  فقر مهارتي چيست
  1397/01/26
  گروه اجتماعي: فقر را مي‌توان ناتواني انسان در اختيار و آزادي عمل، به علت کمبود منابع مالي و يا فرصت ها، براي کيفيت بخشيدن به زندگي دانست. فقر يک پديده و ناهنجاري اجتماعي است که غالباً از توزيع ناعادلانه منابع نشأت مي گيرد، در سالهاي اخير واژه هاي ترکيبي با فقر سبب بازگشايي دريچه هايي به محيط هايي ناشناخته از زوايايي پنهان فقر شده اند که خود سبب ايجاد گفتمان هايي تازه در اين حوزه ها بوده است، فقر فرهنگي، فقر جسمي، فقر عاطفي، فقر معنوي، فقر ذهني(روحي) ، فقر مهارتي را مي توانند در اين دست واژه ها دسته بندي کرد. تا اواخر سده بيستم، در يک کليت معمول کلمه فقر،معطوف معنوي به فقر مادي بود و اين لغت به کسي اطلاق مي شد که توانايي برطرف کردن نيازهايي مادي اوليه زندگي اش را نداشت و يا در رتبه بندي بر مبناي رفاه اجتماعي، در پايين ترين رده هاي ممکن، قرار مي گرفت و در حقيقت اين معني و مفهوم خاص، تا به امروز نيز شامل مهمترين برداشت و کاربرد از واژه فقر در تقابل با فرهنگ عاميانه و افکار عمومي تلقي شده است.
 • احتمال خروج آمريکا از برجام قوت گرفته است

  احتمال خروج آمريکا از برجام قوت گرفته است
  1397/01/26
  سرويس سياسي: يک کارشناس مسائل هسته‌اي با بيان اينکه ترامپ براي اينکه مي خواهد از برجام خارج شود، تحت فشارهاي زيادي قرار گرفته است عنوان کرد: مشخص نيست ترامپ دقيقا چه اقدامي انجام مي دهد اما آنچه که مشخص بوده اين است که ترامپ در پي اخذ امتيازهاي ديگري نظير مذاکرات موشکي، منطقه اي و حتي بازرسي از هر نقطه اي از ايران به صورت سرزده خواهد بود.
 • فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت

  فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت
  1397/01/21
  گروه اجتماعي: استان اردبيل با برخورداري از مرز مشترک با جمهوري آذربايجان زماني قطب گردشگري سلامت در منطقه شمالغرب و حتي کشور بود، اما طي سال‌هاي اخير شاهد کاهش آمارهاي اين حوزه است.
 • مقصود از حمايت از کالاي ايراني محصولات بي کيفيت نيست

  مقصود از حمايت از کالاي ايراني محصولات بي کيفيت نيست
  1397/01/21
  سرويس سياسي: معاون اول رئيس جمهور گفت: مقصود از حمايت از کالاي ايراني اين نيست که هر محصولي با هر کيفيتي به خورد مردم داده شود. بايد محصولات از کيفيت و قيمت مناسب برخوردار باشد.
 • آب، آتش، باد، خاک؛ چهارشنبه هاي رنگي آذربايجان

  آب، آتش، باد، خاک؛ چهارشنبه هاي رنگي آذربايجان
  1396/12/20
  گروه اجتماعي: آذربايجان به عنوان يکي از سرزمين هاي تمدن ساز بشري در طول تاريخ، آئين ها و مراسم هاي خاص، مختلف و شاد در روزهاي پاياني سال داشته است که از چهار چهارشنبه آخر منتهي به سال جديد شروع مي شود و نام هاي آنها به ترتيب 'سو چزشنبه سي ' اود چرشنبه سي'، 'يئل چرشنبه سي' و 'تورپاق چرشنبه سي' مي باشد.
 • تصويب طرح اعاده اموال نامشروع، ژن خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند

  تصويب طرح اعاده اموال نامشروع، ژن خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند
  1396/12/20
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل اجتماعي گفت: تصويب طرح اعاده اموال نامشروع توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و رسيدگي به اموال نامشروع مسئولان، ژن هاي خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند.
 • عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان

  عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان
  1396/12/13
  گروه اجتماعي: عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي موجب شده تا جمع آوري متکديان در زنجانبه صورت عملي انجام نشده و اين موضوع ابتر بماند. در هفته گذشته کارگروه فرهنگي و هنري استان زنجان برگزار شد و يکي از موضوعات پيگيري اين کارگروه بحث متکديان بود.
 • نفوذ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام

  نفوذ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام
  1396/12/13
  سرويس سياسي: با بيان اينکه نفوذ؛ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام است، گفت: برخي ها حتي با داشتن مسئوليت در کشور، نگاهشان به غرب يک نگاه فرشته نجات است که در اينجا تنها بصيرت افزايي راهکار مقابله با ترفندخودي هاي فريب خورده خواهد بود.
 • از عدالت‌خواهي اصلاح‌گرايانه تا عدالت‌خواهي معترضانه

  از عدالت‌خواهي اصلاح‌گرايانه تا عدالت‌خواهي معترضانه
  1396/12/06
  سرويس سياسي: اميد در دهه پنجم حيات انقلاب اسلامي بايد عدالت اجتماعي محروميت‌زدايي، اشتغال و در يک کلام کارآمدي نظام اسلامي را به رخ همگان بکشد و لازمه اين مسئله نيز رويکرد انقلابي همراه با عدالت اصلاح‌گرايانه(نه اصلاح طلبانه مفسدانه) و نه عدالت‌خواهي معترضانه صرف است.
 • فراموشي کودکان کار در پيچ و خم بوروکراسي

  فراموشي کودکان کار در پيچ و خم بوروکراسي
  1396/11/29
  گروه اجتماعي: در ايران سه دستگاه نيروي انتظامي، بهزيستي و شهرداري قانونا متولي شناسايي و سامان دهي امور کودکان کار هستند ولي متاسفانه بدليل داستان هميشگي و تکراري تعدد دستگاه هاي دولتي عريض و طويل و مشخص نشدن بازيگر اصلي در توليت امور اين کودکان، مديريت و ساماندهي آنها در پيچ و خم بوروکراسي مندرس و نخ نماي اداري به محاق فراموشي سپرده مي شود.
 • بيش از 85 فرد يا نهاد ايراني ظرف 8 ماه تحريم شده اند

  بيش از 85 فرد يا نهاد ايراني ظرف 8 ماه تحريم شده اند
  1396/11/29
  سرويس سياسي: شواهد و آمار نشان مي دهد آمريکا بعد از ترامپ تنها در طي 8 ماه و در 6 مرحله بيش از 85 فرد و يا نهاد ايراني را تحريم کرده است.
 • گردشگري زمستاني در آذربايجان

  گردشگري زمستاني در آذربايجان
  1396/11/15
  گروه اجتماعي: آذربايجان شرقي و در راس آن تبريز، داراي ظرفيت‌هاي بسياري براي ميزباني از گردشگران زمستاني است اما مسئولان براي کتاب »تبريز2018« فصل زمستان را ناديده گرفته‌اند. با آغاز سال نو ميلادي از 11دي امسال، تبريز پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي شد؛ يعني شهري نمونه بين شهرهاي 57کشور اسلامي در حوزه گردشگري. اين رويداد فراملي گردشگري که با عنوان »تبريز2018« شناخته مي‌شود يک‌سال است و در واقع ?فصل از سال را در برمي‌گيرد.
 • مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد نه مي‌توان گرفت

  مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد نه مي‌توان گرفت
  1396/11/08
  گروه اجتماعي: زندگي‌هاي عجيبي با مهريه‌هاي عجيب‌تر در حال شگل گرفتن است، مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد، نه مي‌توان گرفت.
 • آمريکا با تهديد شرکت‌هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود

  آمريکا با تهديد شرکت‌هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود
  1396/11/08
  سرويس سياسي: استاد دانشکده وزارت خارجه با بيان اينکه آمريکا با تهديد شرکت هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود گفت: به عبارتي اگر بانک‌ها و شرکتهاي اروپايي مي‌خواهند با سيستم مالي آمريکا کار کنند نمي‌توانند همزمان با سيستم مالي ايران کار کنند.
 • درآمد 45 هزار ميليارد توماني دولت از ماليات بر ارزش افزوده کجا مي رود

  درآمد 45 هزار ميليارد توماني دولت از ماليات بر ارزش افزوده کجا مي رود
  1396/11/08
  گروه گزارش: طي اين سالها »شفاف‌سازي فعاليت‌هاي اقتصادي«، »مبارزه با قاچاق کالا و ارز«، »اصلاح الگوي مصرف« به عنوان اهداف تعيين شده براي اخذ ماليات بر ارزش افزوده محقق نشده چراکه براي دولت‌ها تنها » افزايش درآمدها« از محل اين نوع ماليات اهميت پيدا کرده و به همين جهت است که اين ماليات برخلاف قانون از توليدکنندگان اخذ مي‌شود.
 • کودکان کار معضل پنهان جامعه

  کودکان کار معضل پنهان جامعه
  1396/11/01
  گروه اجتماعي: پيش بيني حمايت هاي قانوني، شناسايي 73 کودک کار، نبود کودک خياباني در زنجان، فعاليت موثر سمن ها، نبود پيش بيني قانوني براي پيشگيري، لزوم ارائه آموزش هاي تخصصي براي کاهش معضلات و لزوم رسيدگي به موقع از جمله مسائلي بود که در ميزگرد با موضوع کودکان کار مطرح شد. به حتم کودکان آينده سازان و سرمايه هاي انساني آينده نگر جامعه هستند و هر نوع کوتاهي در تربيت و آموزش آنان منجر به از دست دادن اين گروه از جامعه مي شود. کودکان کار و خياباني يکي از بارزترين نمودهاي افزايش مشکلات اقتصادي به شمار مي آيد که بي توجهي به آن مي تواند ايجاد و گسترش آسيب_هاي اجتماعي را به همراه داشته باشد.
 • فرزندان طلاق قرباني منافع والدين

  فرزندان طلاق قرباني منافع والدين
  1396/10/24
  گروه اجتماعي: افزايش آمار طلاق، زنگ خطري براي جامعه و کشور است چرا که تاثيرات مخربي که طلاق بر روح و جسم کودکان وارد مي‌کند بسيار عميق بوده و نسل آينده کشور با مشکلات متعدد روحي و رواني درگير مي‌شوند. به گزارش عصرآذربايجان، زندگي ماشيني امروز در عين اينکه بسياري از کارها را براي افراد جامعه آسان کرده است و نيازهاي انسان را تا حد قابل قبولي برطرف مي‌‌کند ليکن پيشرفت تکنولوژي، خواسته‌ها و نيازهاي جديدي را در در زندگي افراد متاثر ساخته که گاها معيشت افراد جوابگوي اين نيازها نيست، البته نبايد طلاق را تماما نتيجه افزايش نيازهاي جوامع دانست چرا که انتخاب‌هاي نادرست و ناآگاهي جوانان، عامل اصلي اين اتفاق نامبارک است.
 • صدارتي به کوتاهي 3 سال به بلنداي يک تاريخ

  از توسعه صنعت تا ضبط کالاهاي وارداتي بي‌کيفيت//
  1396/10/24
  سرويس سياسي: مدت صدارت 3 ساله ميرزا تقي خان که منجر به توسعه صنعت، ضبط کالاهاي وارداتي بي کيفيت و افزايش ميزان صادرات کشور شد، نشان مي دهد که در مدت کوتاه هم مي توان به کشور خدمت کرد.
 • اعتياد آرزوهايي که دود مي شود

  اعتياد آرزوهايي که دود مي شود
  1396/10/17
  گروه اجتماعي: چشمانش از خماري باز نمي_شود، در درون ذهن بيمارش براي لحظه اي آرزوهاي بلند پروازانه ايام نوجواني اش غنچه مي زند، خانه ويلايي در کنارخودروي گران قيمت؛ پلک هايش به زور باز مي شود، عالم خيال در يک لحظه دود شده و بر باد مي رود خود را در کانال متعفني مي يابد و نفس هاي عده_اي مثل خودش لباس هاي پاره پاره او را ورانداز کرده و جيب هايش را مي گردند، موادي قرصي ... و چشمان سردش در ايام جواني به آسمان خيال هايش خيره مانده و پلک هايش که ديگر بر روي هم نمي افتند.
 • ايران سوريه نمي شود

  با نگاهي به تجمعات اعتراضي کشور//
  1396/10/17
  سرويس سياسي: اين روزهاي حوادث و ناآرامي هاي بعضي شهرها باعث شده که عده اي از روي نا آگاهي و عده اي نيز از روي غرض تبديل ايران به سوريه دوم را مطرح کنند.
 • واژه حصر بازي سياسي است يا دغدغه مردم

  واژه حصر بازي سياسي است يا دغدغه مردم
  1396/10/11
  سرويس سياسي: مساله "حصر" موضوعي بود که نه بعد از انتخابات و اغتشاشات آن اتفاق افتاد بلکه يک سال 89 بعد از مشخص شدن تلاش ها براي سرايت ناامني منطقه اي به ايران به وقوع پيوست.
 • طلاق در اردبيل9درصد کاهش يافت

  کاهش چشمگير خشونت در استان رکورددار//
  1396/10/11
  گروه اجتماعي: نمودار آسيب‌هاي اجتماعي در اردبيل پس از سال‌ها سير صعودي، در برخي آسيب‌ها حکايت از روند نزولي دارد، روندي مثبت که حاصل رويکرد علمي در پيشگيري و شفافيت آماري است. آسيب اجتماعي به مجموعه آنچه که موجب اختلال نظم عمومي جامعه اطلاق مي‌شود، نسبت داده شده است. در واقع آسيب اجتماعي پنهان و آشکار هنجارهاي جامعه را مخدوش ساخته و بهداشت رواني جامعه را هدف قرار مي‌دهد.
 • آيا پروژه آزادي نفوذي‌‌هاي انگليس محقق مي‌‌شود

  نگاهي گذرا به تعاملات دولت‌‌مردان ايراني با بريتانيايي‌‌ها//
  1396/09/26
  سرويس سياسي: تدبير و اميد دولتي است که به بهشت جاسوسان داخلي و خارجي مبدل شده و خائنان به نظام و اسلام به راحتي نفس مي‌کشند چون مطمئن هستند که سر آخر با اندک فشاري از طرف دول غربي زمينه آزادي آنان فراهم خواهد شد.
 • پهن‌بودن دام مواد مخدر براي جوانان

  معتاد نجات‌يافته: با اعتياد زندگي‌ام را به تباهي کشاندم//
  1396/09/19
  گروه اجتماعي: اعتياد کلمه اي که شايد اين روزها هر جواني پس از شنيدن آن ابتدا فرد معتاد را مورد ملامت قرار دهد اما در صورت نبود مراقبت ها و آموزش هاي لازم در اين خصوص بعدها ممکن است خود او گرفتار اين دام شده و زندگي سالمش را به سياهي و تباهي بکشاند.
 • گدايان وارداتي در زيرپوست شهر بدون‌ گدا

  دغدغه‌ پايتخت گردشگري جهان اسلام//
  1396/09/13
  سال‌هاست تبريز به شهر بدون گدا معروف است. اما گدايان وارداتي از داخل و خارج کشور با بي‌توجهي به اين شهرت پا در تبريز گذاشته‌اند. براي آن‌ها همين که تبريزي‌ها دست به جيب باشند کافيست.
 • حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95

  حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95
  1396/09/05
  گروه اجتماعي: روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود. اين خبر را مدير خدمات حمايتي مؤسسه خيريه محک در حاشيه دومين کنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي (زيستي رواني، اجتماعي و معنوي) در درمان چند‌تخصصي سرطان کودک که يکم و دوم آذر ماه در بيمارستان فوق تخصصي محک برگزار شد، اعلام کرد و گفت: »ميانگين تعداد پذيرش کودکان در سال‌هاي 94 و 95 نشان مي‌دهد که روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود.
 • راهکارهاي مقابله با تشکيل اسرائيل جديد در منطقه

  راهکارهاي مقابله با تشکيل اسرائيل جديد در منطقه
  1396/09/05
  سرويس سياسي: تشکيل "اسرائيل جديد" در منطقه چند ماهي است که سران همه‌ي کشورها را نگران کرده و به نظر مي‌رسد عمل به توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب توسط کشورهاي منطقه و دولتمردان کشورمان مي‌تواند راهگشاي مشکل به وجود آمده در خاورميانه باشد و از ايجاد يک بحران جلوگيري کند.
 • اشتغال جوانان تحصيل کرده دغدغه مهم مردم و دولت

  اشتغال جوانان تحصيل کرده دغدغه مهم مردم و دولت
  1396/08/21
  پس از سال ها تحصيل در محلي دورتر از خانه و کاشانه و تحميل هزينه_هاي مالي بر دوش خانواده اکنون مدت_هاست که هر صبح اول ساعت روز از خانه بيرون مي زند و هنوز که هنوز است نمي تواند دست مادر پيرش را که دسته اسکناسي را پنهاني در جيبش قرارمي دهد کنار بزند.
 • به فکر آذربايجان غربي مغفول باشيد

  به فکر آذربايجان غربي مغفول باشيد
  1396/08/21
  آقاي استاندار نمي دانم از کدامين درد استان آذربايجان غربي برايتان بگويم از درد کشاورزان که باغات خود را به دليل بي تدبيري در واردات ميوه و پايين بودن قيمت آن رها کرده اند يا از سوء تغذيه 2 هزار کودک آذربايجان غربي که نشان از فقر مالي اغلب مردم استان دارد؛ از پروژه هاي راکد عمران شهري يا از حاشيه نشيني رو به افزايش و فرسودگي مراکز آموزشي و درماني استان، به هر حال اگر وجدان خود را قاضي کنيم نمي توان انتظارات به حق مردم را ناديده گرفت.
 • ازدواج در سنين پايين راهي به سوي فقر و طلاق

  ازدواج در سنين پايين راهي به سوي فقر و طلاق
  1396/08/07
  ازدواج مرحله بسيار حساس و سرنوشت ساز در زندگي هر انسان و مورد تاکيد دين اسلام نيز است اما اينکه اين امر مقدس در سنين پايين و حتي کودکي صورت گيرد بدون شک مشکلات و پيامدهاي ناخوشايندي به دنبال خواهد داشت که فقر و طلاق از جمله تبعات آن است.
 • سپاه ضد تروريست ترين نهاد نظامي در منطقه

  سپاه ضد تروريست ترين نهاد نظامي در منطقه
  1396/08/07
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از جمله نهادهاي تازه تأسيس انقلابي بعد از انقلاب اسلامي است که از همان ابتدا در مقابل تماميت خواهي گروهک‌هاي ضد انقلاب ايستاد و توانست با از بين بردن گروهک‌هاي تروريستي و ضد انقلاب امينت را در کشور برقرار کند.
 • پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي

  پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي
  1396/07/30
  مشکلات معيشتي در سکونتگاه‌هاي غيررسمي اطراف شهر اردبيل به يکي از دغدغه‌هاي جدي تبديل شده است دغدغه‌اي که نگراني از سرنوشت کودکان اين مناطق را به همراه دارد.
 • توافق بد و لزوم تغيير آن از منظر رئيس جمهور آمريکا//

  برجام چارچوب حقوقي لازم براي اعمال فشار به جمهوري اسلامي ايران
  1396/07/30
  ترامپ با توجه به اختيارات قانوني خود در قانون اساسي آمريکا مي‌توانست اين توافق بد از ديدگاه خود را امضا نکند ولي با ارجاع آن به کنگره آمريکا سعي دارد از يک طرف پروژه فشار بر ايران را تا زمان تصميم کنگره کماکان حفظ نمايد.
 • شيک و مرگ آور مثل سيگار

  شيک و مرگ آور مثل سيگار
  1396/07/23
  مرگ و مير ناشي از دخانيات به ميزان 8 ميليون نفر در سال تا سال 2030 افزايش يابد که 80 درصد آن در کشورهاي در حال توسعه صورت مي گيرد و درصورت عدم برنامه ريزي و پيشگيري لازم در مهار اپيدمي دخانيات، کشورهاي ايران، مصر و پاکستان تا 40 سال آينده بيشترين ميزان مصرف دخانيات را خواهند داشت.
 • منتظر گام‌هاي مثبت ترکيه بمانيم

  منتظر گام‌هاي مثبت ترکيه بمانيم
  1396/07/23
  بايد براي همراهي بيشتر ترکيه در حل پرونده‌هاي منطقه‌اي تلاش کرد و در مواردي، ولو به طور موقت، چشم بر برخي اقدامات قبليش بست در عين حال هم آهنگ با گام‌هاي مثبت آنکارا، به سمت آنها قدم برداشت.
 • 420 هزار سالمند آذربايجاني چه نيازهايي دارند//

  تجربه‌‌اي به بهاي خميده شدن پشت سالمندان
  1396/07/16
  گروه اجتماعي: عمرگران به سرعت سپري مي‌شود و بهار و زمستان به مانند برق و باد مي‌گذرند و از کودکي پا به ايام جواني مي‌گذاريم و بر چشم هم زدني از ايام جواني به دوره ميانسالي و پيري مي‌رسيم.
 • خطر استراتژيک نفوذ صهيونيست‌ها در کردستان عراق

  خطر استراتژيک نفوذ صهيونيست‌ها در کردستان عراق
  1396/07/16
  سرويس سياسي: متأسفانه غفلت دولت آقاي احمدي‌نژاد موجب شد تا صهيونيست‌ها با موقعيتي که در سودان جنوبي براي خود رقم زدند اين کشور را به دوري از ايران وادار سازند. روند اين نوع امتيازگيري‌ها قطعاً به درهم شکستن اراده يک ملت منجر خواهد شد؛ شرايطي که مطلوب سلطه‌گران در جهان معاصر است.
 • وقتي خلأهاي روحي سگ گرداني را مد مي کند//

  سگ گرداني تهديدي عليه بهداشت عمومي
  1396/07/02
  گروه اجتماعي: خلأ هاي روحي و روابط اجتماعي موجب شده تا برخي افراد به تقليد از غرب به سگ گرداني روي آورند که اين امر به عنوان يکي از معضلات اجتماعي شهر زنجان محسوب مي شود.
 • انتصاب آقازاده‌ها باعث به وجود آمدن چه مشکلاتي مي‌شود//

  انتقاد برخي نمايندگان مجلس از ژن‌هاي خوب همکارانشان
  1396/07/02
  سرويس سياسي: اعتراض جمعي از نمايندگان مجلس در مقابل فرافکني و پاسخ‌هاي سربالاي برخي ديگر از نمايندگان باعث اميدواري است و بايد ديد که آيا مسئولان همت مي‌کنند تا از روند انتصاب آقازاده‌ها در سمت‌هاي مختلف جلوگيري کنند يا قرار است فرزندان مسئولان در آينده نه‌ چندان دور جايگزين پدرانشان در سمت‌هاي مديريتي کشور شوند.
 • جدايي کردستان راهبرد پساداعشي استکبار

  جدايي کردستان راهبرد پساداعشي استکبار
  1396/06/26
  سرويس سياسي: هدف رژيم صهيونيستي از استقلال اقليم کردستان اين است که علاوه بر تضعيف دولت مرکزي عراق، تمايلات جدايي‌طلبانه را در مناطق کردنشين ترکيه، سوريه و ايران نيز برانگيزد.
 • اتوبوسهاي فرسوده بلاي جان حمل و نقل عمومي اروميه

  اتوبوسهاي فرسوده بلاي جان حمل و نقل عمومي اروميه
  1396/06/19
  گروه اجتماعي: حمل و نقل عمومي شهر اروميه در حالي ارائه خدمات مي کند که 50 درصد ناوگان اتوبوسراني شهر اروميه فرسوده بوده و عملا کارايي خود را از دست داده اند که اين امر سبب نارضايتي مردم اين شهر مي شود.
 • دلايل اسلام ستيزي استکبار جهاني با دنياي اسلام

  دلايل اسلام ستيزي استکبار جهاني با دنياي اسلام
  1396/06/19
  سرويس سياسي: همواره انديشه دشمن بر اين قرار گرفته است تا ديگري را از پيش روي خود بردارد، تضعيف نمايد و بر او چيره و مسلط گردد. بنابراين، همه ابزارهاي درست و نادرست را به کار مي گيرد تا به اين هدف برسد؛ چرا که براي او هدف هر وسيله اي را توجيه مي کند؛ زيرا دشمني و خصومت وي، چنان رشد يافته است که اجازه نمي دهد تا درچارچوب هاي پذيرفته شده و هنجاري که از آن به حق ياد مي شود عمل کند. همواره انديشه دشمن بر اين قرار گرفته است تا ديگري را از پيش روي خود بردارد، تضعيف نمايد و بر او چيره و مسلط گردد.
 • چرخ زندگي‎ام نمي‎چرخد

  چرخ زندگي‎ام نمي‎چرخد
  1396/06/12
  گروه اجتماعي: هنوز آفتاب از خواب بيدار نشده و لحاف ابريش را کنار نزده، چادرش را سر کرده و تاريکي کوچه را با روشنايي دل به دنبال لقمه ‎ اي حلال مي ‎ پيمايد.
 • فرصت‌هاي از دست رفته بحران قطر//

  باخت ايران به ترکيه در زمين قطر و روسيه
  1396/06/12
  سرويس سياسي: ايران بايد بداند که تنها از طريق روابط سياسي و يا تصميمات سياسي به موقع نمي تواند اقتصاد خود را از نظر صادرات تقويت کند. ايران بايد محصولات قابل رقابت، با قيمت کمتر و با کيفيت بهتر توليد کند و مشکلات حقوقي و قانوني تجارت خود با ديگر کشورها را حل‌وفصل کند.
 • ازدواج کابوسي براي جوانان//

  دور شدن از زندگي اسلامي مانع تشکيل نهاد خانواده
  1396/06/05
  گروه اجتماعي: ازدواج اگر چه امر مقدسي در دين مبين اسلام محسوب مي شود اما به دليل وجود موانع بسيار امروز به کابوسي براي جوانان تبديل شده است.
 • 12شاخص دولت انقلابي

  12شاخص دولت انقلابي
  1396/06/05
  سرويس سياسي: در بررسي فرمايشات رهبر معظم انقلاب در روز تنفيذ حکم رياست جمهوري دوازدهم، به نکاتي بسيار ارزنده مي‌رسيم.
 • اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند

  اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند
  1396/05/29
  گروه اجتماعي: محمد زاده گفت: تمام تلاشم بر اين است که مديران نالايق بر اساس رابطه در شهرداري گماشته نشوند و براي اين موضوع حتي اگر مجبور شوم به تنهايي عمل خواهم کرد.
 • پاسخ کوبنده نمايندگان ملت به تحريم ها

  پاسخ کوبنده نمايندگان ملت به تحريم ها
  1396/05/29
 • صداي سکوت ناشنواياني که مسئولان نمي‌شنوند

  صداي سکوت ناشنواياني که مسئولان نمي‌شنوند
  1396/05/22
  گروه اجتماعي: اين روزها 5000 ناشنواي اردبيلي با مشکل نبود اشتغال و عدم حمايت پايدار روبه‌رو هستند و هيچ مسئولي صداي سکوت ناشنوايان را نمي‌شنود.
 • دوستي با آمريکا نتيجه اي جز بدقولي و بدعهدي نداشته است

  دوستي با آمريکا نتيجه اي جز بدقولي و بدعهدي نداشته است
  1396/05/22
  سرويس سياسي: تجربه دوستي و دست ياري دراز کردن به سوي آمريکا و همپيمانان او بارها توسط مسئولان کشوري آزموده شده است و همه آنها نتيجه اي جز بدقولي و بدعهدي آمريکايي ها براي کشورمان نداشته است.
 • زنگ خطر کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي

  زنگ خطر کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي
  1396/05/15
  گروه اجتماعي: کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي زنگ خطري براي والدين نهادهاي فرهنگي، متوليان بخش سلامت و عوامل انتظامي است زيرا سلامت سيگاري ها و افراد در معرض سيگار در اين استان بيشتر از ساير مناطق کشور دود مي شود و هزينه هاي اين دود بسيار سرسام آور است.
 • 6 نکته در چند و چون برجام

  6 نکته در چند و چون برجام
  1396/05/15
  سرويس سياسي: آمريکايي‌ها متن برجام را پاره کردند، روح آن را هم به آتش کشيدند. اما چند صفحه از برجام را حاضر نيستند نه پاره کنند نه آتش بزنند؛ آن چند صفحه همان تعهدات ايران است.
 • چشم و همچشمي روي ديگر سکه هاي مهريه

  چشم و همچشمي روي ديگر سکه هاي مهريه
  1396/05/08
  گروه اجتماعي: مَهريه مالي است که زن بر اثر ازدواج و به صورت توافقي مالک آن مي شود و نپرداختن آن از سوي مرد در دين اسلام، ظلم و گناه آشکار خوانده شده است؛ سنت حسنه اي که گاهي در چنبره چشم و همچشمي دختران رو به فزوني مي گذارد و به بدهکاري هاي ميلياردي و خارج از توان پرداخت پسران تبديل مي شود.
 • مرد چهل ساله و کودک نه ساله شانه به شانه هم در گيم نت‌ها //

  جولان بازي‌هاي مستهجن آمريکايي درکلوپ‌هاي بازي
  1396/05/02
  گروه اجتماعي: کلوپ‌هاي بازي يکي از محل‌هايي است که اوقات فراغت کودکان در آنجا پر مي‌شود و مشکلات ريز و درشت اين کلوپ‌ها باعث شده است که فضا براي بازي کودکان در اين گيم نت‌ها چندان مناسب نباشد.
 • پروژه نفوذ صهيونيست‌ها در جمهوري آذربايجان

  پروژه نفوذ صهيونيست‌ها در جمهوري آذربايجان
  1396/05/02
  سرويس سياسي: اکنون که غربي ها و اسرائيلي_ها با توسل به سياست نرم در پي تغيير ذائقه مردم آذربايجان هستند چرا جمهوري اسلامي ايران به فکر استفاده از اين ظرفيت در آذربايجان نباشد؟
 • اشراف دقيق اطلاعاتي سپاه قدس بر تحرکات تروريست‌ها

  اشراف دقيق اطلاعاتي سپاه قدس بر تحرکات تروريست‌ها
  1396/04/25
  سرويس سياسي: آنچه با تاييد هلاکت ابوبکر البغدادي توسط منابع داعشي مسلم مي‌شود اين است که عمر اين گروه تروريستي رو به پايان است و با توجه به نقش آمريکا، عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي در تشکيل و حمايت مالي از اين گروه، بايد گفت که بار ديگر برنامه مثلث عربي، عبري و آمريکايي براي مديريت منطقه خاورميانه با شکست رو‌به‌رو شده است.
 • عدم تعامل ادارات حلقه مغفول شناسايي اعتياد بانوان

  عدم تعامل ادارات حلقه مغفول شناسايي اعتياد بانوان
  1396/04/18
  گروه اجتماعي: عدم هماهنگي و تعامل بين ادارات مرتبط سبب شده تاتعداد معتادان مورد شناسايي قرار نگيرد و اين امر به نوبه خود سبب مي شود تا برنامه ريزي مناسبي براي پيشگيري از اعتياد نيز تدويم و اجرايي نشود.
 • اجراي سند 2030 براي كشورهايي كه مي پذيرند الزام آور است

  اجراي سند 2030 براي كشورهايي كه مي پذيرند الزام آور است
  1396/04/18
  سرويس سياسي: امضا سند آموزشي 2030 يونسکو از سوي دولت يازدهم را شايد بتوان پس از برجام يکي از مهمترين اتفاقات کارنامه دولت روحاني دانست تا آنجا که واکنش مستقيم رهبر انقلاب نسبت به امضاي اين سند را در پي داشت.در اين بين دولتي ها به سياق هميشه راه کج دار و مريض تاييد و تکذيب را پيش گرفتند و بسياري از مسائل مطرح شده را خلاف واقع دانستند.
 • از اردوکشي هاي خياباني تا اردوکشي هاي رسانه اي

  از اردوکشي هاي خياباني تا اردوکشي هاي رسانه اي
  1396/04/11
  سرويس سياسي: اين روزها تنها مردم عادي جامعه مي بينند و عده اي در بزنگاه هاي حساس تاريخي به دنبال بهره مندي از دو قطبي هاي موجود و انتفاعات از مسائل هستند.
 • هزينه‌هاي سازش

  هزينه‌هاي سازش
  1396/03/28
  سرويس سياسي: در سال‌هاي اخير برخي از افراد و گروه‌هاي سياسي در تلاش براي عبور از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي تحت عنوان »عقلانيت« هستند. در سال‌هاي اخير برخي از افراد و گروه‌هاي سياسي در تلاش براي عبور از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي تحت عنوان »عقلانيت« هستند.
 • مردم چشم انتظار تحقق وعده‌ها و شعارهاي انتخاباتي دولت دوازدهم//

  نگاه‌ها به سمت رئيس جمهور تيزبينانه‌تر شده است
  1396/03/07
  سرويس سياسي: عکسي که اين روزها در شبکه هاي اجتماعي و فضاي مجازي دست به دست مي شود، از مرد ميانسالي است که لباس ساده اي بر تن و عکسي از آقاي روحاني در دست و نگاهي مظلومانه به سخنران يکي از اجتماعات انتخاباتي دارد. مردي که در اين عکس کلاهش را محکم در دستانش گرفته، به خوبي نشان دهنده نهايت اميد اقشار محروم به دولت دوازدهم است.
 • مبارزه با تکدي گري آسيبي اجتماعي که متولي دل نگران ندارد

  مبارزه با تکدي گري آسيبي اجتماعي که متولي دل نگران ندارد
  1396/03/07
  گروه اجتماعي: تکدي گري يکي از معضلات اجتماعي شهر اروميه است که هيچ يک از دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي نمي_خواهد بار مشکلات اين موضوع را به دوش بکشد و در کل تمام دستگاه هاي اجرايي اعلام مي کنند که متولي مبارزه با تکدي گري نيستند و اگر اقدامي در اين خصوص انجام مي شود فراتر از وظايف قانوني عمل مي کنند.
 • کودکان کار قامت هاي خميده زير گذران امور

  کودکان کار قامت هاي خميده زير گذران امور
  1396/03/01
 • خطر اساسي اجراي برنامه آموزش 2030 در ايران

  خطر اساسي اجراي برنامه آموزش 2030 در ايران
  1396/03/01
  سرويس سياسي: خطر اساسي اجراي سند 2030 در ايران، تغيير ريل تربيت به سمت تربيت مطلوب غرب است چيزي که انقلاب اسلامي خون هزاران شهيد و سختي ها و ملالت هاي فراوان براي آن داده شده تا با ارزشهاي اسلامي و قرآني جايگزين شود.
 • بيشتر بخر تا ديده شوي//

  سلب آرامش خانواده نتيجه مصرف‌گرا شدن
  1396/02/24
  گروه اجتماعي: با تغيير سبک زندگي مردم رواج پديده‌هايي مانند مصرف گرايي روز به روز افزايش يافته و اين موضوع مشکلات عديده‌اي براي خانواده‌هاي ايراني به وجود آورده است.
 • اطلاعات و مردم دو مولفه مهم امنيت

  اطلاعات و مردم دو مولفه مهم امنيت
  1396/02/24
  سرويس سياسي: مسلماً مديران بخش‌هاي مختلف سازمان‌هاي اطلاعاتي و امنيتي کشور بايد به راه‌هاي جلب مشارکت افراد جامعه در خصوص اطلاعات مردمي توجه بيشتري نمايند و در اين راه با اعتمادسازي هر چه بيشتر افراد مختلف را علاقه‌مند به کمک‌رساني در ايجاد امنيت پايدار ترغيب نمايند.
 • ضربه‌اي که مشکلات اقتصادي به بنيان خانواده‌ها زد

  ضربه‌اي که مشکلات اقتصادي به بنيان خانواده‌ها زد
  1396/02/17
  گروه اجتماعي: در حالي که چهار سال پيش روحاني در وعده‌هاي انتخاباتي‌اش از کاهش ميزان طلاق خبر داده بود آمارها نشان مي‌دهد اين حرف‌ها هيچ وقت عملي نشد تا در سايه بي_توجهي دولت آمار طلاق افزايش پيدا کند.
 • عدم توجه به کارآمدي پاشنه آشيل انتخابات

  عدم توجه به کارآمدي پاشنه آشيل انتخابات
  1396/02/17
  سرويس سياسي: کارآمدي کانديداها و عدم توجه به اين موضوع در انتخابات موضوعي است که مورد غفلت قرار مي گيرد، در حالي که بايد به موضوع کارآمدي و توانمندي کانديداها بيش از اين دقت شود.
 • شيوه درست برخورد با ترس هاي دوران کودکي

  شيوه درست برخورد با ترس هاي دوران کودکي
  1396/02/10
  گروه اجتماعي: استرس مي‌تواند به شکل‌هاي مختلفي براي کودکان خردسال پيش بيايد. ممکن است حتي جا به جايي يا خارج کردن يک وسيله کوچک از اتاق وي، فرستادن کودک به مهد کودک، جا به جا کردن منزل يا هر چيز ديگري عامل ايجاد استرس در وي باشد.
 • کسب و کار رسانه اي از انتخابات

  کسب و کار رسانه اي از انتخابات
  1396/02/10
  سرويس سياسي: اعلام اسامي تائيد صلاحيت_شدگان انتخابات رياست جمهوري و شوراي اسلامي شهر و روستا و نزديکي زمان تبليغات و انتخابات باعث گرديده عده اي با قدرت رسانه اي و گرفتن وعده هاي مالي و … در صدد تخريب يکسويه و پيروزي کانديدا مورد نظر خود باشند.
 • آسيب تغيير نقش ها در زندگي زناشويي//

  تحميل نقش ها وتضعيف بنيان خانواده
  1396/02/04
  گروه اجتماعي: خانواده در پرتو شناخت صحيح و واقع بينانه ي همسران از وظايف زناشويي وطرز تفکر و خواسته هاي يکديگر پويا وسالم وبا صفا مي شود وبدين سان بستر مناسب براي تربيت فرزنداني صالح فراهم مي_شود.
 • کانديداهاي رنگي در بازي سياسي

  کانديداهاي رنگي در بازي سياسي
  1396/02/04
  سرويس سياسي: امروزه استفاده از رنگ ها در انتخابات به عنوان نماد، توسط کانديداها مورد استفاده قرار مي گيرد ولي نبايد فراموش کرد که رنگ ها دردي از دردهاي مردم را دوا نمي کنند و لازم است کانديداها در زمينه توانمندي خود براي برنامه ريزي و نظارت تمرکز کنند.
 • رد قرمز چراغ راهنمايي فرصت کسب است//

  غم نان بر دل کودکان کار
  1396/01/27
  گروه اجتماعي: کودکان خياباني تصوير هر روزه بسياري از خيابان‌هاي اردبيل است کودکاني که غم نان چهره آن ها را کدر کرده و خيابان ها را آخرين گريزگاه قرار داده اند. دورتا دور خياباني که گفته مي‌شود، بالاي شهر، پسرک قلمرويي براي خود ساخته است. لباس‌هاي ارزاني به تن کرده و دسته 500 تايي گل سرخ را به دست گرفته است. زماني در بساطشان فقط آدامس‌هاي ارزان موزي و شکلات‌هاي 200 توماني پيدا مي‌شد، اما وقتي مشتريان طالب شاخه گل شدند، گل‌فروشي نيز به مشاغل هر روزه اضافه شد. نه تمايلي به حرف زدن دارد و نه دوست دارد به غير از فروش گل‌ها حرف ديگري بزند. هر رد قرمزي که به چراغ راهنمايي مي‌افتد فرصتي است تا کسب‌وکار را رونق بخشد.
 • کوله براني که روزي حلال را در امنيت حمل مي کنند

  کوله براني که روزي حلال را در امنيت حمل مي کنند
  1396/01/20
  کوله بري در آذربايجان غربي تا چندي پيش با خطرهاي ناشي از تردد غيرمجاز و دشواري هاي طبيعت خشن کوهستان همراه بود؛ دشواري هاي مرگباري که با مصوبه شوراي تامين اين استان در دولت يازدهم به حمل روزي حلال در حاشيه امن مرزباني تبديل شد.
 • تکليف گرايي يا رأي به انتخاب اصلح

  تکليف گرايي يا رأي به انتخاب اصلح
  1396/01/20
  رأي به اصلح در انتخابات موقعي تکليف است که در آن انتخابات، رقابت ميان يک فرد »اصلح« و چندين فرد »صالح« باشد. در اينجا بايد به آن فرد اصلح به عنوان تکليف رأي داد. اين نوع تکليف‌گرايي، مانند عمل به تکليف در انتخاب مرجع تقليد است.
 • حاشيه سازي امن سياسي و اقتصادي در آستانه انتخابات

  حاشيه سازي امن سياسي و اقتصادي در آستانه انتخابات
  1395/12/22
  حاشيه هاي سياسي و اقتصادي در کشور زماني واژه امنيت را صرف مي_کند که شبهات و دغدغه هاي نسل سوم جامعه در راستاي مطالبات مردمي مرتفع گردد.
 • نقش مخرب خرافات در بروز معضل اجتماعي طلاق

  نقش مخرب خرافات در بروز معضل اجتماعي طلاق
  1395/12/15
  بنياد مقدس خانواده، بر عشق و محبت وروابط عاطفي و صميمانه پي ريزي شده است و بهترين راه تحکيم اساس خانواده و صيانت از آن ، رعايت اخلاق انساني از سوي زن و شوهر است.
 • متکي در تبريز:

  نمي‌شود هم داعش را به وجود آورد هم ادعاي مبارزه با آن را کرد
  1395/12/15
  متکي تاکيد کرد: نمي‌شود داعش را به وجود آورد و ادعاي جنگ با داعش کرد،خودشان ادعا کردند داعش را ايجاد کرده‌اند زيرا جريان داعش خطرناک‌ترين توطئه طراحي شده توسط آمريکا و سناريوي اسرائيلي با دلار اعراب بوده است.
 • گذري بر مد و مدگرايي//

  هنجار شکني اجتماعي به بهانه ي آراستگي
  1395/12/08
  پديده مد شکلي از تقليد و پيروي و يکسان سازي اجتماعي اما متقابلا پيوسته و در حال تغيير است که از زماني به زمان ديگر و ميان طبقات مختلف اجتماعي متفاوت مي باشد مد و لباس جزيي از فرهنگ است و اگر اين جزء با کل فرهنگ در انطباق نباشد مي تواند از ابزارهاي تهاجم فرهنگي در موضوع ترويج مدهاي غربي ناسازگار با فرهنگ جامعه باشد.
 • آشتي ملي و تقلب دو روي يک سکه_اند و خبر از فتنه جديدي مي_دهند

  آشتي ملي و تقلب دو روي يک سکه_اند و خبر از فتنه جديدي مي_دهند
  1395/12/08
  دو کليد واژه آشتي ملي و تقلب دو روي يک سکه اند و خبر از فتنه جديدي ميدهد که طراحان آن براي نظام اسلامي و در آستانه انتخابات 96 در نظر گرفته اند.
 • محروميت استان تمديد شد//

  گره کور راه آهن اروميه-مراغه
  1395/12/01
  وعده نوبخت در مورد بهره_برداري از ايستگاه راه آهن نقده يکي از 5 قطعه اصلي راه آهن ملي اروميه – مراغه، در دهه فجر تحقق نيافت تا گره مشکلات اين طرح کورتر شود. راه آهن مراغه - اروميه از سال 80 آغاز شده به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه در دست اجراست ولي با گذشت 15 سال فراز و فرود هنوز به سرانجام نرسيده است.
 • مرزهاي آذربايجان غربي دروازه ورود اتباع خارجي به اروپا//

  عدم کنترل زمينه ايجاد تجارت پرسود قاچاق انسان را فراهم مي آورد
  1395/12/01
  مرزهاي آذربايجان غربي دروازه ورود اتباع خارجي به اروپا هستند که در صورت عدم کنترل زمينه ايجاد قاچاق انسان را فراهم مي_آورد. از مرزهاي آذربايجان غربي همواره به عنوان مرزهاي امن ياد مي شود ولي آنچه در اين ميان حائزاهميت است، آمار بالاي قاچاق انسان و کالا از طريق مرزهاي اين استان است.
 • زيبايي به قيمت تيغ جراحي

  زيبايي به قيمت تيغ جراحي
  1395/11/17
  کمال گرايي،چشم هم چشمي و غلبه بر ناکامي هاي گذشته از جمله عواملي است که افراد را به انجام جراحي هاي زيبايي ترغيب مي کند و به اعتقاد کارشناسان تعدادي از اين عمل ها توجيه منطقي ندارد و انجام مشاوره هاي لازم مي تواند از اين اقدام و صرف هزينه هاي هنگفت آن پيشگيري کند.
 • گفت‌وگو با کارشناس روابط بين‌الملل//

  آمريکا و اسرائيل مطالبات قومي را سياسي مي‌کنند
  1395/11/17
  حاجي‌زاده گفت: آمريکايي‌ها از تروريسم به عنوان يک ابزار سياسي استفاده کردند و در کنار آن با ايجاد تشنج در بين قوميت‌ها درصدد تکه تکه کردن جهان اسلام برآمدند اما بالاخره ترکيه متوجه اين موضوع شد.
 • وقتي عدم فرزندآوري شرط ضمن عقد مي شود

  وقتي عدم فرزندآوري شرط ضمن عقد مي شود
  1395/11/10
  برخلاف اخطارهايي که مبني بر کاهش جمعيت کشور داده مي شود در حالي از چندين سال قبل کاهش فرزندآوري به الگوي جاافتاده‌اي بين خانواده ها تبديل شده است که امروزه عدم فرزندآوري بعنوان شرط ضمن عقد مطرح مي شود.
 • لزوم حرکت يکپارچه انقلابي‌ها در انتخابات سال آينده

  لزوم حرکت يکپارچه انقلابي‌ها در انتخابات سال آينده
  1395/11/10
  در آستانه انتخابات رياست جمهوري و همچنين شوراي اسلامي شهر و روستا قرار گرفته‌ايم که مي‌طلبد جريان انقلابي براي ورود به اين عرصه بيش از پيش متحد شود.
 • وقتي عدالت اجتماعي برقرار نيست//

  حاشيه نشيني و اسکان غير رسمي چالش بزرگ توسعه زنجان
  1395/11/03
  حاشيه نشيني به عنوان يکي از چالش هاي پيش روي جوامع محسوب مي_شود که در استان زنجان نيز مانعي بزرگ براي توسعه است.
 • اپيدمي ادبيات روحاني به مديران استاني سرايت کرد//

  وقتي منتقدان افزايش ماليات بي‌سواد مي‌شوند
  1395/11/03
  اظهارنظر يک مدير اعتدالي در آذربايجان شرقي و »بي سواد« خطاب کردن کساني که سخن از افزايش ماليات آذربايجان شرقي به ميان مي آورند، نوعي تقليل‌گرايي اظهارات رئيس‌جمهور است که منتقدين خود را بي‌سواد خطاب کرد.
 • تيغ‌زني و خون‌بازي در دنياي دخترانه//

  پرورش مهره‌ي گم شد‌ه‌ تربيت دانش‌آموزان
  1395/10/26
  پديده تلخ خود آزاري و تيغ کشيدن روي بدن به موضوعي عادي در بين دختران دانش ‌آموز به دليل عدم درک شرايط آنها و فهميده نشدن توسط پيرامون مبدل شده است.
 • نفوذي را جدي بگيريم//

  رسانه‌ها بُراترين تير غرب عليه ايران
  1395/10/26
  صاحب‌نظران و کارشناسان غربي به اين نتيجه رسيده‌اند که بايد شبکه‌هاي متعدد راديويي و تلويزيوني براي ايرانيان تدارک ديده و پيام‌هاي خود را با پيشرفته‌ترين تکنولوژي روز دنيا به دستشان برسانند.
 • کمرنگ شدن ارتباط کلامي در خانواده ها//

  تضعيف روابط خانوادگي ارمغان استفاده نادرست از فضاي مجازي
  1395/10/19
  ارتباط از طريق فضاي مجازي در سال هاي اخير جايگاه قابل توجهي در بين نسل جوان جامعه ما پيدا کرده است و شبکه هاي اجتماعي در ابعاد مختلف زندگي فردي و اجتماعي افراد تأثيرگذارند. در شکل دهي به هويت نقش دارند و حتي روي ابعاد اقتصادي و اجتماعي و سياسي جوامع هم تأثيرگذارند.
 • زاکاني در تبريز:

  ده‌ها نفر همانند بابک زنجاني در دولت هستند
  1395/10/19
  رئيس شوراي عالي بسيج کشور در جلسه ناگفته‌هاي برجام گفت: جامعه ما از عدم شفافيت رنج مي‌برد و همانطور که همه مي‌دانند افرادي که در برجام مذاکره کننده بودند در خصوص 4 سند مذاکره داشته‌اند اما فقط يک سند را به مردم نشان دادند.
 • نماينده مردم تهران در مجلس نهم در اروميه//

  تفکر کرسنتي به توانمندي داخلي کشور بي‌توجه است
  1395/10/12
  نماينده مردم تهران در مجلس نهم گفت: کرسنت،آي‌پي‌سي و امثال آنها از يک تفکر بلند مي‌شود، يک تفکر که به توانمندي داخلي کشور بي‌توجه است و چشم اميد به ديگران مي‌دوزد بنابراين بر روي حق‌ دلالي و رانت تمرکز مي‌کند.
 • عصرآذربايجان گزارش مي‌دهد

  تحقق رشد علمي در آذربايجان غربي همت جدي مي‌طلبد
  1395/10/12
  تحقق رشد علمي در آذربايجان غربي و تبديل علم به ثروت همت جدي مي‌طلبد.
 • زنان قربانيان اصلي سايت‌هاي همسريابي//

  هيچ سايت همسريابي مجوز فعاليت در فضاي مجازي را ندارد
  1395/10/05
  جوامع جديد فضا را براي ارتباطات چهره به چهره و صميمي به حداقل کاهش داده‌اند، اين مسئله که ريشه در تراکم جمعيتي و اخلاقي و وسعت و گستره زياد شهرها دارد، پيامدهاي مختلفي به‌ دنبال داشته است.
 • آيا مردم از روحاني عبور مي‌کنند//

  انتخابات 96 و عدم تحقق وعده‌هاي دولت‌مردان در عمل
  1395/10/05
  رئيس دولت يازدهم هزاران بارهم از رشد اقتصادي و تورم تک رقمي سخن بگويد، مردم باور نخواهند کرد چون آنچه که در عمل مي‌بينند با ‌آن چيزي که روحاني عنوان مي‌کند، 90 درجه‌اي زاويه دارد.
 • به کجا چنين شتابان//

  تجملات اين بار در برابر فرزندآوري قد علم کرده است
  1395/09/28
  اکنون بيشتر مشکلات جامعه ما از سبک زندگي نامناسب و چشم هم چشمي هاي تجمل گرا نشات مي گيرد آن هم در زماني که موضوع افزايش جمعيت و تحديد نسل يکي از مهمترين مسايل جدي جامعه به شمار مي رود و زنگ خطري است براي سال هاي نه چندان دور رسم و رسوم نامناسب افزايش هزينه ها که از سر تفاخر در جامعه رواج دارد اهرم قدرت مندي بر وجود اين مشکلات شده است و صداقت کلام مردم مهر تائيدي بر صحت اين مطالب است.
 • عصرآذربايجان گزارش مي‌دهد

  جانشين‌پروري ضرورتي که در انقلاب اسلامي فراموش شد
  1395/09/28
  جانشين‌پروري يا به زبان ساده نخبه‌يابي و نخبه‌پروري ضرورت مهمي است که در انقلاب اسلامي به فراموشي سپرده‌ايم.
 • رئيس دفتر نمايندگي وزارت خارجه در اردبيل:

  160اتباع ايراني در زندان آذربايجان محبوسند
  1395/09/21
  رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در استان اردبيل گفت: از 160 اتباع ايراني 110 نفر در حال تحمل محکوميت قطعي زندان بوده و پرونده 50تبعه ديگر در مراحل دادرسي محاکم قضائي کشور آذربايجان است.
 • معاون بهداشتي و رئيس مرکز بهداشت زنجان خبر داد

  وجود بيش از 100 نوع ماده سمي در قليان
  1395/09/14
  گروه اجتماعي: معاون بهداشتي و رئيس مرکز بهداشت استان زنجان با بيان اينکه بيش از 100 نوع ماده سمي در قليان وجود دارد، گفت: مصرف قليان باعث به وجو آمدن بيماري هاي مختلف از جمله سرطان ريه، مثانه و غيره مي_شود.
 • لزوم تبيين الزامات شرکت در انتخابات براي مردم

  لزوم تبيين الزامات شرکت در انتخابات براي مردم
  1395/09/14
  سرويس سياسي: بايد از هم‌اکنون براي آماده‌سازي جامعه جهت شرکت در انتخابات گام برداشت، همچنين الزامات و ضرورت‌هاي قدم برداشتن در اين زمينه را تبيين کرد.
 • فرهنگ و فراغت دو سيبي که در قهوه‌خانه‌ها دود مي‌شوند

  فرهنگ و فراغت دو سيبي که در قهوه‌خانه‌ها دود مي‌شوند
  1395/09/07
  علي يک فارغ التحصيل دانشگاهي مي‌گويد که به دليل پيدا نکردن شغل متناسب با رشته تحصيلي و عدم نياز قهوه خانه داري به سرمايه خاص، اين شغل را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده است تا صاحب کنج دنج شود.
 • منتظر لغو ويزاي آذربايجان براي ايراني‌ها هستيم

  منتظر لغو ويزاي آذربايجان براي ايراني‌ها هستيم
  1395/09/07
  جهانگيرزاده گفت: برنامه ريزي شده است که راه آهن »آستارا ـ آستارا« تا اواخر سال 2016 ميلادي به پايان رسانده شود.
 • رفع مشکل ازدواج جوانان از حرف تا عمل

  رفع مشکل ازدواج جوانان از حرف تا عمل
  1395/08/16
  بايد براي رفع مشکلات جوانان به صورت جدي گام برداشت، ولي در اين زمينه از حرف تا عمل فاصله زيادي وجود دارد.
 • نخبه تبريزي از بي توجهي‌هاي مسئولين مي_گويد//

  چرا اتاق فکري در سازمان‌ها براي مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي نيست
  1395/08/09
  ولي زاده گفت: چگونه است که الان تمام کشورهاي پيشرفته با استفاده از مشاوران جامعه شناس و آسيب شناس در کنار مديران ارشد و تاثير گذار توانسته اند از راهکارهاي آنان استفاده کرده و بهره ببرند و در کشورمان چنين کارهايي صورت نمي گيرد؟
 • عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد

  حضور متحد و يکپارچه جريان اصولگرا در انتخابات رياست جمهوري
  1395/08/09
  جريان اصولگرا در انتخابات رياست جمهوري به صورت متحد و يکپارچه شرکت مي‌کند.
 • مهم‌ترين عنصر خانواده و جامعه را دريابيم

  مهم‌ترين عنصر خانواده و جامعه را دريابيم
  1395/08/02
  زن، مهم ترين عنصر يک خانواده و جامعه است نقش ويژه زن در قالب مادر و پايه اساسي خانواده اهميت و لزوم توجه به اين قشر مهم و تأثيرگذار در جامعه را صد چندان مي کند.
 • دوقطبي‌هاي مضر جناحي و فروکاست اخلاق سياسي

  دوقطبي‌هاي مضر جناحي و فروکاست اخلاق سياسي
  1395/08/02
  نمونه تمام‌عيار دو قطبي سياسي و بسط آن به شئون مختلف جامعه را مي‌توان در مناظره ترامپ-کلينتون و افتضاح اخلاق سياسي در مناظرات انتخاباتي آمريکا جستجو کرد. شايد اين مثال نمونه‌اي باشد از تبعات دوقطبي انتخاباتي مدنظر رهبري انقلاب.
 • دروغ هايي که به اسم شهريار منتشر مي‌شود

  ثريا ابراهيمي در تمام زندگي شهريار واقعيت و موجوديتي نداشته است
  1395/07/25
  مرحوم استاد شهريار نسبت به كيف و كمّ احوال و زندگي خود چنان بي‌توجه و بي‌التفات بود كه حتي ارقام نادرست مندرج در مقدمه‌هاي ديوان‌هايش دربارة تاريخ تولدش را نيز تصحيح نكرده و حتي نسبت به تصحيحش تذكر هم نداده است.
 • چشم‌انداز مثبت روابط بين استان‌هاي مرزي ايران و ترکيه

  چشم‌انداز مثبت روابط بين استان‌هاي مرزي ايران و ترکيه
  1395/07/25
  اقدام به کودتا در ترکيه در تاريخ 25 تير ماه با وحدت وهمبستگي دولت و مردم ترکيه به هدف خود نرسيد و به محض پايان اين اتفاق، اوضاع به حالت عادي برگشت و جامعه ترکيه به صورت منسجم با مردم، دولت و احزاب فعال، مجلس، رسانه ها و بخش خصوصي در حال دفاع از دموکراسي است و در يک ارزيابي کلي مي توان گفت که وضعيت سياسي موجود در داخل کشور ترکيه کاملا مثبت و تثبيت شده است.
 • چرا بود و نبود احمدي نژاد تفاوتي به حال روحاني نمي_کند

  چرا بود و نبود احمدي نژاد تفاوتي به حال روحاني نمي_کند
  1395/07/18
  انتخابات 96 با همه اتفاقات افتاده در دولت و حواشي به وجود آمده به يک معادله چند مجهولي تبديل شده است. معادله اي که اکنون با کناره گيري احمدي نژاد از حضور در رقابتها مجهولاتش بيشتر هم شده است.
 • آمادگي براي سونامي سالمندي ضرورت اساسي امروز و آينده جامعه

  آمادگي براي سونامي سالمندي ضرورت اساسي امروز و آينده جامعه
  1395/07/18
  جمعيت سالمندان با توجه به افزايش شاخص اميد به زندگي، بهبود وضعيت رفاهي و معيشتي در ايران و جهان رو به افزايش بوده و به عنوان يک فاکتور اصلي در کشورها مورد توجه جدي دولتمردان است.
 • حاشيه‌‌نشيني و آسيب‌هاي اجتماعي

  حاشيه‌‌نشيني و آسيب‌هاي اجتماعي
  1395/07/11
  با وجود اشراف کافي بر حاشيه نشيني و فرصت‌ها و تهديدهاي ناشي از آن، کماکان اين مناطق شهري جايي در بين تصميمات کلان شهري ندارند.
 • مردم‌داري شعار نبود واقعيت بود

  نهاد‌هاي انقلابي ترجمه زميني انديشه‌هاي آسماني امام
  1395/07/11
  تأمل در فلسفه‌ي شکل‌گيري نهادهاي انقلابي، به‌روشني دغدغه‌هاي زمينيِ امام امت را نشان مي‌دهد. دغدغه‌هاي زميني، يعني همه‌ي مسائلي که مردمِ انقلابي به طريقي با آن‌ها دست‌به‌گريبان است. از معاش و مسکن گرفته تا امنيت و فکر و فرهنگِ مردم. به تعبيري، نهادسازيِ امام، ترجمه‌ي زمينيِ آرمان‌هاي انقلابي‌اش بود.
 • سال پاياني دولت و وعده‌هايي که محقق نشد//

  اميدها براي تکرار تدبير دولت رنگ باخت
  1395/07/04
  دولت يازدهم در حالي تورم تک رقمي را محصول خوش تدبيري خود مي‌داند که به عقيده‌ي کارشناسان براي تکرار آن در نيمه‌ي دوم سال جاري اميد چنداني نيست.
 • گذر مردم سالاري از کوي احزاب

  گذر مردم سالاري از کوي احزاب
  1395/06/29
  فعاليت احزاب شناسنامه‌دار يکي از ابزار دولت‌ها براي توسعه سياسي و تحقق مردمسالاري است و براي آن که فعاليت هاي سياسي در چارچوب معيني قرار گيرد، لازم است اين فعاليت ها در قالب احزاب ساماندهي شود.
 • FATF جو رسانه‌اي شد و تحريم سپاه شايعه

  FATF جو رسانه‌اي شد و تحريم سپاه شايعه
  1395/06/22
  يکي از نمايندگان زنِ آذربايجان‌شرقي در حوزه انتخابيه‌اش نماينده تام‌الاختيار تعيين کرده و خود وکيل‌الدوله‌اي براي وزيرِ محبوبش در خانه ملت شده تا تحريم سپاه به موجب FATF را شايعه بنامد و سنگِ دولت را بر سينه بکوبد.
 • شبکه‎هاي مجازي فرصت يا تهديد براي ترويج کتابخواني

  شبکه‎هاي مجازي فرصت يا تهديد براي ترويج کتابخواني
  1395/06/15
  گروه اجتماعي: امروزه شبکه‌هاي مجازي و اجتماعي زمان زيادي را براي مرور مطالب از کاربران در تمامي گروه‌هاي سني مي‌گيرند و با تغيير ذائقه‌اي که ايجاد کرده‌اند کم کم جايگزين مطالعه مکتوب از جمله کتابخواني شده‌اند.
 • معاون اول رئيس جمهور در تبرير:

  بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را مي‌دهد
  1395/06/15
  معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را مي‌دهد، گفت: دولت خيلي عيالوار و بزرگ شده و درآمد 210 هزار ميليارد دلاري دولت تقريبا برابر با هزينه‌هاي جاري است.
 • سهم بچه‌هاي طلاق عاطفي در آسيب‌هاي اجتماعي

  سهم بچه‌هاي طلاق عاطفي در آسيب‌هاي اجتماعي
  1395/06/07
  گروه اجتماعي: يکي از نگراني هاي جدي در جامعه، گسترش طلاق عاطفي است که فرزندان اين قبيل خانواده ها به دليل مشکلات زياد، خود عاملي بر آسيب‌هاي اجتماعي به شمار مي‌روند.
 • چوب حراج به منابع آبي خود نزنيم

  چوب حراج به منابع آبي خود نزنيم
  1395/06/07
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: دولت به جاي آنکه چشم به خارج از کشور بدوزد بهتر است فرامين مقام معظم رهبري را در باب اقتصاد مقاومتي نصب‌العين خود قرار دهد.
 • عمليات ساخت نيروگاه در آبشار سوله دوکل اروميه متوقف مي‌شود

  عمليات ساخت نيروگاه در آبشار سوله دوکل اروميه متوقف مي‌شود
  1395/06/07
  گروه خبر:وزير نيرو با اشاره به اجراي عمليات ساخت نيروگاه برق آبي در منطقه سيلواناي اروميه، گفت: ساخت اين نيروگاه موجب تخريب آبشار سوله دوکل مي‌شود لذا عمليات ساخت آن متوقف مي‌شود.
 • منابع آبي جديدبه کمک احياي درياچه اروميه مي آيد

  منابع آبي جديدبه کمک احياي درياچه اروميه مي آيد
  1395/06/07
  گروه گزارش:وزير نيرو گفت: با ورود آب از منابع آبي جديد مي خواهيم بخشي از آب مورد نياز احياي درياچه اروميه را جبران کنيم.
 • فيش‌هاي حقوقي نجومي منجر به تقويت روحيه اشرافي‌گري مي‌شود

  فيش‌هاي حقوقي نجومي منجر به تقويت روحيه اشرافي‌گري مي‌شود
  1395/06/07
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: غفلت از فيش‌هاي حقوقي که مبلغ نجومي دارند منجر به تقويت روحيه اشرافي‌گري مي‌شود.
 • اعتياد و وابستگي به فضاي مجازي مشکل جوامع امروزي

  اعتياد و وابستگي به فضاي مجازي مشکل جوامع امروزي
  1395/06/07
  گروه گزارش: اينترنت ابزاري است که استفاده بيش از حد و نادرست، خطر اعتياد به آن را به دنبال دارد.
 • بررسي روابط ايران و جمهوري آذربايجان فرصت‌ها و چالش‌ها

  بررسي روابط ايران و جمهوري آذربايجان فرصت‌ها و چالش‌ها
  1395/06/07
  سرويس سياسي:با سفر معاون نخست‌وزير وقت رژيم صهيونيستي به باکو در سال 1371 مقاوله نامه افتتاح سفارت در باکو و قرارداد داير کردن خط هوايي باکو-تل آويو منعقد شد.
 • مدهاي زودگذر يادگارهاي ماندگار

  مدهاي زودگذر يادگارهاي ماندگار
  1395/06/01
  گروه اجتماعي: تاتو يا همان خالکوبي قرن‌هاي متمادي در بين قبايل ريشه داشته است.
 • توليد 4 مگاوات برق به قيمت نابودي مرتفع‌ترين آبشار اروميه

  توليد 4 مگاوات برق به قيمت نابودي مرتفع‌ترين آبشار اروميه
  1395/06/01
  گروه گزارش: با وجود مراجعات متعدد دوستداران طبعيت و دهياري‌هاي منطقه سيلوانا در خصوص توقف ساخت نيروگاه برق آبي در اين منطقه به دليل اينکه ساخت نيروگاه سبب نابودي طبعيت اين منطقه مي‌شود ولي مسؤولان هيچ‌‌گونه توجهي به اين مسأله ندارند.
 • نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد

  نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد
  1395/05/31
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه کودتاي 28 مرداد عامل اثبات غيرقابل اعتماد بودن آمريکاست، گفت: نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد.
 • ضرورت ورود هنرمندان آذربايجان غربي در احياي درياچه اروميه

  ضرورت ورود هنرمندان آذربايجان غربي در احياي درياچه اروميه
  1395/05/31
  گروه خبر: سفير محيط زيست گفت: از مسؤولان فرهنگي و انتظامي آذربايجان غربي درخواست مي‌شود که موجبات اجراي تئاتر و موسيقي را در اطراف درياچه اروميه به ويژه پل ميان‌گذار را فراهم کرده تا حس سر زندگي درياچه اروميه در ذهن مردم ايجاد شود.
 • لزوم برخورد جدي مسؤولان با برگزاري مجالس مختلط در جامعه

  لزوم برخورد جدي مسؤولان با برگزاري مجالس مختلط در جامعه
  1395/05/31
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي بر لزوم برخورد جدي مسؤولان با برگزاري مجالس مختلط تاکيد کرد و از آنان خواست که فضاي معنوي را در جامعه ايجاد کنند.
 • عدالت در توزيع امکانات و منابع در برنامه ششم مورد توجه قرار گيرد

  عدالت در توزيع امکانات و منابع در برنامه ششم مورد توجه قرار گيرد
  1395/05/31
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: انتظار ساکنان استان‌هاي کمتر توسعه يافته از دولت و مجلس اين است تا در برنامه ششم اصل عدالت در توزيع امکانات و اعتبارات مورد توجه قرار گيرد.
 • اگر با آمريکا رابطه داشتيم خيلي از مشکلات بانکي حل مي‌شد

  اگر با آمريکا رابطه داشتيم خيلي از مشکلات بانکي حل مي‌شد
  1395/05/31
  گروه خبر: نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: مي‌توان با پايبندي بر اصول و ارزش‌هاي انقلاب با آمريکا هم رابطه داشت کما اينکه اگر با آمريکا رابطه داشتيم خيلي از مشکلات بانکي حل مي‌شد.
 • حيات خلوت فساد

  حيات خلوت فساد
  1395/05/31
  گروه اجتماعي: موضوع كشف و اطلاع رساني از فساد مالي تعدادي از مديران به واسطه دريافت حقوق هاي نامتعارف و نامشروع كه به بركت و قدرت رسانه اي متعهدانه صورت گرفت به همان اندازه مايه خوشحالي دوستداران نظام بود كه چهره پليد اين خيانت در حق ملت زجركشيده و انقلابي و هميشه درصحنه ايران اسلامي موجب تاسف و ناراحتي رهبر معظم انقلاب، خانواده هاي معظم ايثارگران و تمام دلسوزان و آحاد ملت غيورگرديد.
 • تهاجم فرهنگي

  تهاجم فرهنگي
  1395/05/31
  گروه فرهنگي:تا به حال برايتان پيش آمده که به تغييراتي که چندين سال است به سرعت در بين مردم کشور ايران انجام مي شود که فکر کنيد مثلاً شيوه گويش، لهجه و سخن گفتچرا اين گونه است؟و يا اين چه طرز لباس پوشيدني است؟ و چرا شخص مورد نظر طرز فکر و اخلاق او تغيير کرده؟ البته نمي توان تاريخ دقيقي گفت، مثلاً بگوييم کشور ما از 20 سال پيش اين گونه شده، خير.
 • پروژه‌اي براي احياء منافقين در ايران

  پروژه‌اي براي احياء منافقين در ايران
  1395/05/24
  سرويس سياسي:رسانه‌هاي غربي با طرح دوباره‌ي اعدام‌ منافقين بعد از 28 سال به دنبال مشروعيت دهي به تروريست‌ها و ناامن کردن ايران با ايجاد درگيري در مناطق مرزي هستند تا امنيت تکفيري‌ها را در ‌آن سوي مرزها برقرار نمايند.
 • مهم‌ترين عامل اسلام‌هراسي در جهان جنايات گروهک‌هاي تکفيري است

  مهم‌ترين عامل اسلام‌هراسي در جهان جنايات گروهک‌هاي تکفيري است
  1395/05/24
  گروه خبر: رئيس دبيرخانه کنگره جهاني مقابله با جريان‌هاي افراطي و تکفيري با اشاره به اينکه در حال حاضر اسلام‌هراسي در جهان به 43 درصد رسيده است، گفت: مهم‌ترين عامل اسلام‌هراسي در بين مردم جهان جنايات گروهک‌هاي تکفيري است.
 • هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم

  هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم
  1395/05/24
  گروه گزارش: فرمانده سپاه عاشورا با بيان اينکه هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم، گفت: اشراف اطلاعاتي کامل رمز اصلي موفقيت ماست.
 • حدفاصل بين ايران و آمريکا بايد حفظ شود

  حدفاصل بين ايران و آمريکا بايد حفظ شود
  1395/05/24
  گروه خبر:امام جمعه اروميه گفت: حدفاصل بين ايران و آمريکا بايد حفظ شود، به طوري که برادري بين دو کشور شدني نيست.
 • جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ گاه نبايد فراموش شود

  جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ گاه نبايد فراموش شود
  1395/05/24
  گروه خبر:امام جمعه تبريز فتنه تروريست را ساخته و پرداخته آمريکا، آل سعود و رژيم صهيونيستي دانست و گفت: جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ‌گاه نبايد فراموش شود.
 • چرا روابط دختر و پسر در جامعه افزايش يافت

  چرا روابط دختر و پسر در جامعه افزايش يافت
  1395/05/24
  گروه اجتماعي:عدم توجه به نيازهاي جوانان باعث شد تا آنان به طرق ديگر خواسته‌هاي عاطفي و جنسي خود را برطرف نمايند و راهي را طي کنند که سرانجام خوشي ندارد.
 • تربيت انسان خودخواه به همين سادگي

  تربيت انسان خودخواه به همين سادگي
  1395/05/24
  گروه گزارش: شايد خيلي از پدران و مادران چون امروز در دوران کودکي خويش بنا به عرف و مقتضيات زمان چندان از والدين ابراز احساس و علاقه يا نوازش علني و آشکار نديده باشند و حال ابراز مهر و علاقه و حمايت هاي گاه افراطي نيز متاثر از آن گذشته است.
 • کودتاي اخير در ترکيه متأثر از تحرکات گروهي وابسته به فتح‌الله گولن بود

  کودتاي اخير در ترکيه متأثر از تحرکات گروهي وابسته به فتح‌الله گولن بود
  1395/05/17
  گروه گزارش: سرکنسول ترکيه با اشاره به وقوع کودتا در 25 تيرماه امسال گفت: اين رويداد يک واقعه تروريستي بود که نبايد آن را بر آمده از ارتش ترکيه بدانيم، بلکه ناشي از تحرکات گروهي وابسته به فتح‌الله گولن بود که در بين نيروهاي مسلح لانه کرده بودند.
 • روحاني موفق بوده است

  روحاني موفق بوده است
  1395/05/17
  سرويس سياسي:دليلش هر چه باشد تاکنون رسانه هاي حامي »دولت تدبير و اميد« نتوانسته اند موفقيت ها و کاميابي هاي دولت را به خوبي تببين کرده و به سمع و نظر افکار عمومي برسانند.
 • كشتار مردم خوي توسط ارامنه

  كشتار مردم خوي توسط ارامنه
  1395/05/17
  گروه تاريخي: هميشه ارامنه مظلوم نمايي كرده و از كشتار ارامنه توسط دولت عثماني در 1915 سخن مي گويند.
 • امور بانوان وزرات نيرو تقويت بنيان خانواده‌ها را سرلوحه اهداف خود قرار دهند

  امور بانوان وزرات نيرو تقويت بنيان خانواده‌ها را سرلوحه اهداف خود قرار دهند
  1395/05/17
  گروه خبر: مشاور وزير و مسؤول امور فرهنگي وزارت نيرو بر ضرورت تلاش براي تقويت بنيان خانواده‌ها در امور بانوان تأکيد کرد و گفت: امور بانوان وزرات نيرو بايد تقويت بنيان خانواده‌ها در سرلوحه اهداف خود قرار دهد.
 • ممانعت از ورود زائران ايراني به خانه خدا برخلاف احکام الهي است

  ممانعت از ورود زائران ايراني به خانه خدا برخلاف احکام الهي است
  1395/05/17
  گروه خبر:امام جمعه اروميه با اشاره به اينکه اعلام ممانعت از ورود زائران ايراني به خانه خدا برخلاف احکام الهي است، افزود: کارشکني مسؤولان آل‌سعود در جهت جلوگيري از ورود زائران ايراني غيرقابل قبول است.