عصر آذربایجان

گزارش خبر

ستاد اردبيل 2023 پايتخت گردشگري کشورهاي عضو اکو تشکيل مي‌شود

سیری در استان ها//

1400/08/30

گروه سيري در استان ها:معاون گردشگري اداره‌کل ميراث ‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي استان اردبيل از تشکيل ستاد ملي و استاني رويداد اردبيل 2023 پايتخت گردشگري کشورهاي عضو اکو خبر داد.

گروه سيري در استان ها:معاون گردشگري اداره‌کل ميراث ‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي استان اردبيل از تشکيل ستاد ملي و استاني رويداد اردبيل 2023 پايتخت گردشگري کشورهاي عضو اکو خبر داد.
 صغري فرشي در اين زمينه گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا و تعطيلي بخش مهمي از صنعت گردشگري کشور در 2 سال گذشته، از اين فرصت براي توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري در استان استفاده شد و توانستيم در اين حوزه اقدامات گسترده‌اي انجام دهيم.وي اضافه کرد: در راستاي برگزاري هر چه بهتر اين رويداد بين‌المللي که نقطه عطفي مهم براي صنعت گردشگري استان اردبيل است، با پيگيري‌ها تلاش براي تامين زيرساخت‌هايي مانند تجهيز فرودگاه، احداث هتل‌ و ساير الزامات انجام شده است تا ميزباني شايسته‌اي از گردشگران خارجي صورت گيرد.
معاون گردشگري اداره‌کل ميراث ‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي استان اردبيل بيان کرد: در سايه پيگيري اين اداره‌کل و به ويژه تلاش سرمايه‌گذاران، شاهد جهش ويژه در گردشگري استان در دوران پساکرونا خواهيم بود و در آينده نه‌چندان دور اردبيل بر قله گردشگري کشور خواهد ايستاد.وي از ديگر اقدام‌هاي شاخص را معرفي ظرفيت‌ها و جاذبه‌هاي استان اردبيل با استفاده از گردشگري الکترونيک عنوان کرد و افزود: اين اقدام زمينه‌ساز جذب هر چه بيشتر گردشگران داخلي و خارجي به استان پس از فروکش کردن شيوع ويروس کرونا خواهد شد.
اردبيل با حدود يک ميليون و 248 هزار نفر جمعيت با استان‌هاي گيلان، زنجان و آذربايجان‌شرقي همسايه است و گردشگري در کنار کشاورزي و صنعت به عنوان سه محور توسعه اين خطه به شمار مي‌رود؛ به طوري که پيش از شيوع ويروس کرونا سالانه پذيراي هشت ميليون نفر گردشگر داخلي و افزون بر 1.6 ميليون گردشگر خارجي بود.پل معلق مشگين‌شهر، کوه سبلان با ظرفيت کوهنوردي، پيست اسکي آلوارس و سرعين به عنوان شهر چشمه‌هاي بهشتي از جاذبه‌هاي پر بازديد اين استان به شمار مي‌رود.به گزارش عصر آذربايجان به نقل از تسنيم،سازمان همکاري‌هاي اقتصادي (اکو) با وجود 10 عضو شامل کشورهاي ايران، ترکيه، پاکستان، افغانستان، تاجيکستان، آذربايجان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقيزستان با هدف تاسيس گسترش تجارت درون‌منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي و نيز ارتقاي شرايط براي توسعه اقتصادي پايدار و افزايش سطح زندگي و رفاه مردم، تنها سازمان بين‌المللي است که دبيرخانه آن در ايران استقرار دارد. 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها