عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • روستای گیلوان در طارم به شهر تبدیل شد

  روستای گیلوان در طارم به شهر تبدیل شد
  1403/03/07
  عصر آذربایجان-روستای گیلوان در طارم با پیشنهاد محسن افشارچی استاندار زنجان و تأیید احمد وحیدی وزیر کشور به شهر تبدیل شد.
 • ورزش زورخانه‌اي؛ ميراثي باستاني در شهر اولين‌ها

  ورزش زورخانه‌اي؛ ميراثي باستاني در شهر اولين‌ها
  1403/03/06
  گروه ورزشي:ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي ميراث ناملموسي است که ريشه در تاريخ و فرهنگ ايران زمين دارد و متاسفانه امروز از اولويت برخي از ورزشکاران خارج شده و رفته رفته به کنج خاطرات کوچ مي کند هرچند هنوز سوسوي اميدهاي روشن رونق اين ورزش‌ در تبريز به عنوان شهر اولين‌ها ديده مي‌شود.
 • پيري جمعيت، هشداري که بايد جدي گرفت

  پيري جمعيت، هشداري که بايد جدي گرفت
  1403/03/06
  گروه اجتماعي: يکي از موضوع‌هايي که به دغدغه اين روزها و آينده کشور تبديل شده، پيري جمعيت و کاهش زاد و ولد است؛ موضوعي که اثرهاي آن بر همه حوزه‌ها سايه مي‌افکند و آثار سوء خود را زماني نشان مي‌دهد که ديگر نمي‌شود آن را جبران کرد.
 • عصر آذربايجان گزارش مي دهد//

  ايران سراسرعزا در سوگ شهداي خدمت
  1403/03/06
  گروه گزارش: حادثه فقدان شهادت‌گونه ابراهيم رييسي رييس‌جمهور، اميرعبداللهيان وزير امور خارجه، سيد محمدعلي آل‌هاشم امام جمعه تبريز، مالك رحمتي استاندار آذربايجان شرقي و تيم حفاظت و پرواز، تلخ و تاسفبار بوده و هست. جمعي از شخصيت‌هاي ممتاز و مديران ارشد نظام در حادثه‌اي در حين خدمت از ميان ما رفتند و نام‌شان باقي ماند. خدمتگزار و با صفا و بي‌ادعا.
 • مشکلی بابت تأمین اعتبار ورزشگاه 15 هزار نفری زنجان نیست

  مشکلی بابت تأمین اعتبار ورزشگاه 15 هزار نفری زنجان نیست
  1403/02/28
  عصر آذربایجان- معاون سازمان برنامه و بودجه در جریان بازدید از پروژه 19ساله ورزشگاه 15هزار نفری زنجان ضمن تأکید بر تکمیل آن در آینده نزدیک گفت: مشکلی بابت تأمین اعتبار ورزشگاه 15 هزارنفری زنجان نیست.
 • تکثر اصولگرایان، راه ورود اصلاح‌طلبان زنجان به مجلس

  تکثر اصولگرایان، راه ورود اصلاح‌طلبان زنجان به مجلس
  1403/02/24
  عصر آذربایجان- راهیابی سه تن از اصلاح‌طلبان از پنج سهمیه استان زنجان به بهارستان، بیشتر به خاطر عدم انسجام اصولگرایان بوده است و باید این موضوع ریشه‌یابی شود تا در دوره‌های بعد انتخابات همچین اشتباهاتی از این طیف صورت نگیرد.
 • ضرورت تقويت و ارتقاي وضعيت رفاه کارگران

  ضرورت تقويت و ارتقاي وضعيت رفاه کارگران
  1403/02/23
  گروه اقتصادي: کارگران چرخ توليد را مي‌چرخانند و در حقيقت کارگران افسران جنگ اقتصادي هستند و در اين ميان سخت و زيان آور بودن بايد به صورت ويژه در دستور کار دستگاه‌هاي ذيربط قرار گيرد.
 • سال پرفروغ در انتظار بانوان ورزشکار زنجاني

  سال پرفروغ در انتظار بانوان ورزشکار زنجاني
  1403/02/23
  گروه ورزشي: بانوان ورزشکار زنجاني در سالي که گذشت پرقدرت ظاهر شدند به طوري که در رشته هاي مختلف افتخار آفريدند و حتي در برخي رشته هاي خاص همانند قايقراني بيش از حد انتظار ظاهر شدند و براي اولين بار سهميه المپيک پاريس در تاريخ را به نام خود ثبت کردند.
 • قبرستان متروکه منطقه دهخداي زنجان تعيين تکليف مي‌شود

  قبرستان متروکه منطقه دهخداي زنجان تعيين تکليف مي‌شود
  1403/02/23
  گروه سيري در استانها:قبرستان قديمي و متروکه منطقه دهخداي شهر زنجان که موجب مشکلاتي براي شهروندان شده است با مشارکت و همراهي اوقاف و شهرداري تعيين تکليف مي‌شود. جلسه تعيين تکليف وضعيت قبرستان منطقه قديمي دهخدا شهر زنجان با حضور مديران دستگاه هاي متولي برگزار شد.
 • عصر آذربايجان گزارش مي دهد//

  اعلام نتايج نهايي مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان هاي آذربايجان شرقي،زنجان و اردبيل
  1403/02/23
  گروه گزارش: مجلس دوازدهم با اعلام نتايج برگزاري دور دوم انتخابات تکميل شد و در اين ميان ترکيب نماينده هاي حوزه انتخابيه استان هاي آذربايجان شرقي،زنجان و اردبيل نمايندگان خود را به طور کامل شناختند.
 • عضو شورای شهر زنجان:

  میدان بسیج نباید حذف شود
  1403/02/19
  عصرآذربایجان- عضو شورای شهر زنجان درباره اختلاف نظر استانداری با شهرداری درباره جانمایی المان غواص گفت: ما معتقدیم در ورودی شهر، نباید تقاطع غیرهمسطح احداث شود چراکه نماد شهری از بین می‌رود. برای حل معضل ترافیک زیرگذر احداث شود و میدان بسیج جای خود باقی بماند.
 • وضعیت ذخیره آب سدهای زنجان چگونه است

  وضعیت ذخیره آب سدهای زنجان چگونه است
  1403/02/18
  عصرآذربایجان- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان توضیحاتی را در خصوص ورودی آب مهمترین سدهای استان زنجان ارائه کرد.
 • سپاه ارتفاعات صعب‌العبور سردشت را ازلوث ضدانقلاب پاکسازی کرد

  سپاه ارتفاعات صعب‌العبور سردشت را ازلوث ضدانقلاب پاکسازی کرد
  1403/02/17
  آراز خبر- فرمانده تیپ 36انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: سال‌های طولانی مناطق و ارتفاعات صعب‌العبور شهرستان مرزی سردشت توسط ضدانقلاب آلوده شده بود ولی با اراده و تلاش رزمندگان تیپ 36انصارالمهدی(عج) امنیت کامل در آن برقرار است.
 • کارگران رکن اصلي توليد و رشد اقتصادي در کشور

  کارگران رکن اصلي توليد و رشد اقتصادي در کشور
  1403/02/16
  گروه اقتصادي: کارگران به عنوان مهمترين منابع و سرمايه انساني تضمين کننده رونق و رشد اقتصادي جوامع هستند و تلاش اين قشر زحمتکش و کم توقع موجب رشد توليد به عنوان يکي از شاخص‌هاي ارزيابي وضعيت اقتصادي مي‌شود. هر جامعه اي بخش بزرگي از رشد و توسعه اقتصادي، افزايش بهره‌وري، بهبود وضعيت اجتماعي و رفاه و آسايش خود را مديون کارگراني است که همواره در خط مقدم توليد و سازندگي قرار دارند و چرخ عظيم جوامع و حيات بشري را با دستان تواناي خود به حرکت در مي آورند.
 • سیری در استان ها//

  يادبودي براي شاهزاده زيدالکبير
  1403/02/16
  گروه سيري در استان ها: آرامگاه شاهزاده زيدالکبير، بقعه يا مقبره ساختماني است که به‌عنوان بناي يادبود براي فرد با افرادي ساخته شده است که گور آنان درون اين ساختمان قرار دارد. به‌طور معمول آرامگاه با مزار عادي تفاوت دارد و براي افرادي ساخته مي‌شود که سرشناس‌ و معروف باشند.
 • گسترش چتر حمايتي دولت بر سر بيماران خاص و صعب‌العلاج

  گسترش چتر حمايتي دولت بر سر بيماران خاص و صعب‌العلاج
  1403/02/16
  گروه گزارش: بيماران خاص، صعب العلاج و نادر گروه هاي متعددي از انواع بيماران را تشکيل مي دهند که با وجود درد و رنج ناشي از بيماري مي کوشند به زندگي پر از اميد خود ادامه دهند در اين ميان چتر حمايتي دولت توانسته است بخشي از نيازهاي آنان را تامين کند اما تا رسيدن به حد مطلوب فاصله وجود دارد.
 • تقدیر معاون استاندار زنجان از گروه‌های جهادی

  تقدیر معاون استاندار زنجان از گروه‌های جهادی
  1403/02/15
  عصر آذربایجان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: با حضور گروه جهادی الکفیل در استان ، شاهد نمونه کاملی از همکاری گروه‌های مردمی با یکدیگر و با حمایت و پشتیبانی دستگاههای مربوطه در خدمت رسانی به مردم هستیم.
 • مسئولان زنجانی برای نجات پل تاریخی "میربهاءالدین" به خط شدند

  مسئولان زنجانی برای نجات پل تاریخی "میربهاءالدین" به خط شدند
  1403/02/11
  عصر آذربایجان- دادستان زنجان پس از به خط کردن مسئولان استانی برای نجات سه پل تاریخی و ساماندهی بستر زنجانرود، استاندار زنجان را مجبور کرد تا 15خرداد به مسئولان استانی فرصت دهد که وضعیت ظاهری این پل تاریخی را ساماندهی کند.
 • کشاورزي زنجان و تلاش براي سازگاري با کم آبي

  کشاورزي زنجان و تلاش براي سازگاري با کم آبي
  1403/02/09
  گروه اقتصادي: کشاورزي استان زنجان در سال‌هاي اخير با مشکل کم آبي و تخصيص نيافتن سهميه آبي جديد به اين بخش مواجه شده که براي سازگاري با اين مشکل روش‌هايي مثل توسعه کشت گلخانه‌اي،استفاده از سامانه‌هاي آبياري و بذرهاي با نياز آبي کم در دستور کار قرار گرفته است. بخش کشاورزي در استان زنجان اهميت ويژه‌اي دارد و بيش از 32 درصد سهم اشتغال استان را به خود اختصاص داده در حاليکه ميانگين سهم اشتغال کشور در اين بخش 18 درصد است.
 • روستاي کوهپايه اي تشويرطارم

  روستاي کوهپايه اي تشويرطارم
  1403/02/09
  گروه سيري در استان ها:روستا تشوير از توابع طارم علياست و در 48 کيلومتري جنوب غربي رودبار، در يک منطقه? کوهپايه‌اي قرار دارد.رودخانه قزل‌اوزن از شمال شرقي آبادي مي‌‌گذردو کوه قلعه‌پره در شمال غربي، و کوه زکان در جنوب روستاي تشوير واقع شده است و همچنين وجود يک آتشکده قديمي مربوط به دوران پيش از اسلام، به اهميت تاريخي روستا افزوده است و نشانگر قدمت ديرينه آن است.
 • مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري زنجان:

  اعتبارات فرهنگي درست هزينه نمي‌شود
  1403/02/09
  گروه خبر: مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري زنجان گفت: اعتباراتي که به حوزه فرهنگي تزريق مي‌شود بسيار ناچيز بوده و درست هزينه نمي‌شود.
 • کارگران ستون فقرات تولید هستند

  کارگران ستون فقرات تولید هستند
  1403/02/08
  عصر آذربایجان- امام جمعه زنجان ضمن تبریک فرا رسیدن روز کارگر گفت: کارگران، ستون فقرات تولید هستند.
 • گرم‌ شدن دوباره تنور انتخابات در زنجان

  گرم‌ شدن دوباره تنور انتخابات در زنجان
  1403/02/02
  گروه سياسي: با نزديک شدن به 21 ارديبهشت‌ ماه زمان برگزاري انتخابات دور دوم‌ مجلس شوراي اسلامي، تنور انتخابات در برخي استان‌ها از جمله زنجان گرم‌ مي‌شود. انتخابات مجلس شوراي اسلامي 11 اسفند ماه 1402 در کشور با حضور باشکوه مردم برگزار شد و با برگزاري اين انتخابات در برخي حوزه‌ها، نماينده‌ها مشخص شدند و در برخي حوزه‌هاي انتخاباتي نيز انتخابات به دور دوم کشيده شد. از استان زنجان مردم حوزه‌هاي انتخابيه زنجان و طارم و خدابنده براي انتخاب نماينده حوزه خود پاي صندوق‌هاي رأي خواهند رفت.
 • حلقه مفقوده صنايع دستي مسير صادرات از برندسازي مي‌گذرد

  حلقه مفقوده صنايع دستي مسير صادرات از برندسازي مي‌گذرد
  1403/01/26
  گروه گزارش: تنوع بخشي به توليدات صنايع دستي از يک سو و وجود برند مشخص از سوي ديگر مي تواند در تقويت حوزه صنايع دستي موثر باشد، فرايندي که هنوز بر روي کاغذ هم با اما و اگر مواجه است.
 • خريد غيرواقعي اراضي کشاورزي و وعده ايجاد شهرک صنفي

  خريد غيرواقعي اراضي کشاورزي و وعده ايجاد شهرک صنفي
  1403/01/26
  گروه اقتصادي: گويا سال 1400 برخي از فعالان صنفي زنجان با وعده ايجاد شهرک صنفي در حوالي پايانه بار صبا واقع در مسير آزادراه زنجان- قزوين، از 257 نفر از فعالان صنفي مبالغي دريافت کردهاند که مجموع آن بيش از 28 ميليارد تومان بوده است، اقدام نامتعارفي که مسئولان صنفي سابق و فعلي نيز آن را رد نميکنند.
 • نمره قبولي بر کارنامه ورزش زنجان در سال گذشته

  نمره قبولي بر کارنامه ورزش زنجان در سال گذشته
  1403/01/26
  گروه ورزشي: ورزش استان در سال گذشته با وجود محدوديت‌هاي مالي، روزهاي پرفروغي را پشت سر گذاشت که نمود عيني آنها درخشش ورزشکاران زنجاني در بازي‌هاي آسيايي هانگژوي چين و تعيين تکليف ورزشگاه 15 هزار نفري پس از سال‌ها بلاتکليفي بود.
 • مسجد جامع قروه زنجان از شاهکارهاي دوره سلجوقي

  مسجد جامع قروه زنجان از شاهکارهاي دوره سلجوقي
  1403/01/26
  گروه سيري در استان ها: يکي از دوران‌هاي درخشان هنر در ايران متعلق به دوران سلجوقي است که اين مسجد از نظر معماري، به آن دوران منتسب مي‌شود. به گزارش عصر آذربايجان،مسجد جامع قروه همانند مساجد ديگر دوران سلجوقي به سبک چهار طاقي ساخته شده و گنبد زيباي آجري آن به واسطه چهار فيلپوش به اضلاع چهارگانه استوار شده است.
 • مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان:

  تکميل طرح‌هاي نيمه‌تمام آبي استان زنجان لازم است
  1403/01/19
  گروه خبر: مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي زنجان با اشاره به لزوم تکميل طرح‌هاي نيمه‌تمام آبي در استان، گفت: با تکميل سدهاي درحال ساخت مي‌توان از هدر رفتن نزولات آسماني جلوگيري کرد تا در مواقع اضطراري و کمبود آب از آن بهره‌برداري کرد.
 • اندرحکايات برداشت و فروش 10 ميليون تن پسماند روي در زنجان

  اندرحکايات برداشت و فروش 10 ميليون تن پسماند روي در زنجان
  1403/01/19
  گروه اقتصادي: در حالي که مسئولان از تعيين تکليف پسماند روي در استان زنجان خبر داده و نسبت به تحقق هدف‌گذاري‌ها و انتفاع مردم زنجان از اين پروژه در سال جديد ابراز رضايتمندي مي‌کنند، برخي شائبه‌ها در خصوص شرايط لحاظ شده و روند برگزاري مزايده برداشت و فروش پسماند کماکان ادامه دارد.
 • سیری در استان ها//

  معناي واقعي زندگي روستايي در روستاي ياستي‌قلعه ماهنشان
  1403/01/19
  گروه سيري در استان ها: ياستي‌قلعه يکي از دورافتاده‌ترين روستاهاي ماهنشان است که هنوز هم زندگي روستايي با همه اصول آن در اين روستا جريان دارد.
 • عصر آذربايجان گزارش مي دهد//

  تجلي وحدت و همدلي مردم در حمايت از مردم مظلوم فلسطين
  1403/01/19
  گروه گزارش: مردم انقلابي و روزه دار روز جمعه با حضور باشکوه راهپيمايي روز قدس يک صدا فرياد مرگ بر اسراييل سر داده و حمايت خود از مردم مظلوم غزه و فلسطين را اعلام کردند.در حالي همه دل‌ها براي مسجد الاقصي مي‌تپد که همزمان با اين اقدامات تجاوزگرانه و جنايات جديد رژيم صهيونيستي با روز جهاني قدس فرصتي فراهم شد تا شعله‌هاي اين انتفاضه جهاني عليه اشغالگران برافروخته شود و همه با هم انتفاضه دل‌هايمان را به صحنه‌هاي حضور و اعلام انزجار و خشم عليه رژيم صهيونيستي تبديل شود.
 • فرمانده سپاه زنجان:

  نابودی اسرائیل نزدیک است
  1403/01/17
  عصر آذربایجان- فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی گفت: ان‌شاء‌الله نابودی اسرائیل نزدیک است.
 • جزئیات مسیرهای راهپیمایی روز قدس در استان زنجان

  جزئیات مسیرهای راهپیمایی روز قدس در استان زنجان
  1403/01/15
  عصر آذربایجان- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان ساعت و مسیرهای راهپیمایی روز قدس در شهرهای استان زنجان را در روز 17فروردین (روز جهانی قدس) اعلام کرد.
 • اجرای 1000میلیارد تومان طرح پساب در صنایع زنجان

  اجرای 1000میلیارد تومان طرح پساب در صنایع زنجان
  1403/01/14
  عصر آذربایجان- مدیرعامل آبفا استان زنجان از اجرای یک هزار میلیارد تومان طرح واگذاری پساب به صنایع در زنجان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح‌ها یک هزار و 200واحد صنعتی در سه شهرک صنعتی اشراق، نوآوران و شهریاری از پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب برخوردار می‌شوند.
 • مردم زنجان در تمام بزنگاه‌های انقلاب حضور پررنگی داشته‌اند

  مردم زنجان در تمام بزنگاه‌های انقلاب حضور پررنگی داشته‌اند
  1403/01/12
  عصر آذربایجان-فرماندار زنجان با بیان اینکه رای آری ملت زنجان بیش از نرم کشوری در رفراندوم جمهوری اسلامی بوده است، گفت: مردم زنجان در 40سال گذشته در تمام بزنگاه‌ها حضور پررنگی داشته‌اند.
 • بخشش باید فرهنگ گدایی را ریشه‌کن کند

  بخشش باید فرهنگ گدایی را ریشه‌کن کند
  1403/01/07
  عصر آذربایجان-مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در تیپ 36انصارالمهدی(عج) استان زنجان به بخشندگی بی‌نهایت امام حسن(ع) اشاره کرد و گفت: بخشش باید به گونه‌ای باشد که فرهنگ گدایی را ریشه‌کن سازد.
 • استاندار زنجان:

  مدیران دولتی برای حل مشکلات مردم پیش‌قدم شوند
  1402/12/27
  عصر آذربایجان- استاندار زنجان، گفت: امسال 150هزار میلیارد ریال پروانه بهره‌برداری صنعتی در این استان صادر شده و در این زمینه زنجان جزو استان‌های برتر کشور است.
 • کلاهبردار 200میلیاردی در زنجان دستگیر شد

  کلاهبردار 200میلیاردی در زنجان دستگیر شد
  1402/12/23
  عصر آذربایجان-رئیس پلیس آگاهی استان زنجان از دستگیری فردی خبر داد که با شگرد دسته چک جعلی 200میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.
 • اجرای ۲۷۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی ‌هلال احمر در ‌کشور

  اجرای ۲۷۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی ‌هلال احمر در ‌کشور
  1402/12/21
  عصر آذربایجان-دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: امسال ۲۷۰۰ پروژه داوطلبی محرومیت‌زدایی در سراسر کشور اجرا شده که بیش از ۲۵۰۰ نفر در جغرافیای پهناور کشور از خدمات طرح های محرومیت‌زدایی بهره مند شدند.
 • مشکلات اقتصادي؛ برنج ايراني را از سفره زنجاني‌ها حذف کرد

  مشکلات اقتصادي؛ برنج ايراني را از سفره زنجاني‌ها حذف کرد
  1402/12/20
  گروه اجتماعي: هر چند دبير انجمن توليدکنندگان و تامين‌کنندگان برنج ايران اعلام کرده که؛ اختلاف قيمت معناداري بين برنج خارجي و ايراني نيست اما بررسي‌هاي ميداني از بازار مصرف، خلاف اين موضوع را نشان مي‌دهد! نائب رئيس اتحاديه خواروبارفروشان زنجان هم مي‌گويد: قيمت برنج ايراني نسبت به 2 سال قبل کاهش داشته اما نه کاهشي که ما مدنظرمان بوده است!
 • ۲۵۶ محکوم جرائم غیرعمد در زنجان آزاد شدند

  ۲۵۶ محکوم جرائم غیرعمد در زنجان آزاد شدند
  1402/12/16
  آراز خبر- رئیس کل دادگستری استان زنجان از برگزاری جشن گلریزان در ماه رمضان برای آزادی محکومین جرایم غیرعمد مالی در زنجان خبر داد و گفت: از اول سال تاکنون ۲۵۶ محکوم جرائم غیرعمد آزاد شدند.
 • ساز و دُهل گراني در زنجان

  ساز و دُهل گراني در زنجان
  1402/12/14
  گروه اقتصادي: با وجود اينکه مسئولان جهاد کشاورزي استان زنجان از تامين گوشت قرمز گرم و منجمد، گوشت مرغ گرم به قيمت مصوب به علاوه سيب و پرتقال به عنوان ميوه شب عيد با نرخ دولتي خبر داده و مسئولان نظارتي نيز بر رصد صفر تا صد بازار و برخورد با متخلفان و گرانفروشان در چارچوب قانون خبر مي‌دهند اما تعدادي از شهروندان زنجاني مي‌گويند؛ تا وقتي تورم از سوي دولت کنترل نشود، تشکيل اکيپ‌هاي نظارتي و تشديد آن در مناسبت‌هاي مختلف نظير اعياد، در حد مُسکن است و گراني‌ها را کاهش نمي‌دهد.
 • استاندار زنجان ۲ مدیر را در پی تخلفات انتخاباتی تعلیق و برکنار کرد

  استاندار زنجان ۲ مدیر را در پی تخلفات انتخاباتی تعلیق و برکنار کرد
  1402/12/09
  عصر آذربایجان-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت : ۲ نفر از مدیران شهرستانهای استان زنجان به دلیل عدم رعایت مواد ۷۳ تا ۷۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، از مسئولیت‌های خود کنار گذاشته شدند.
 • محور تهم - چورزق بعد از یک روز بازگشایی شد

  محور تهم - چورزق بعد از یک روز بازگشایی شد
  1402/12/08
  عصر آذربایجان- محور تهم - چورزق بعد از یک روز بازگشایی شد و مدیریت مرکز راه‌های استان اعلام کرد که رانندگان با ایمنی هر چه بیشتر می‌توانند در این مسیر تردد کنند.
 • شهرداری‌ها و دهیاری‌های زنجان در خصوص واریز اعتبارات ارزش افزوده روشنگری کنند

  شهرداری‌ها و دهیاری‌های زنجان در خصوص واریز اعتبارات ارزش افزوده روشنگری کنند
  1402/12/07
  عصر آذربایجان- مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان اعلام کرد: یک هزار و 82میلیارد ریال اعتبارات ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان زنجان در 11ماه نخست امسال واریز شد.
 • مجلس خبرگان حساس‌ترین موقعیت و نقش در کشور را دارد

  مجلس خبرگان حساس‌ترین موقعیت و نقش در کشور را دارد
  1402/11/30
  عصر آذربایجان- داوطلب مجلس خبرگان در استان زنجان با دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در انتخابات گفت: مجلس خبرگان رهبری حساس‌ترین موقعیت و نقش در کشور را دارد.
 • بازگشت درآمدهاي مازاد مالياتي به استان ضامن توسعه زنجان

  بازگشت درآمدهاي مازاد مالياتي به استان ضامن توسعه زنجان
  1402/11/29
  گروه اقتصادي: استان زنجان در چند سال گذشته در تحقق درآمدهاي مالياتي در کشور عملکرد مطلوبي داشته، با اين حال سهم استان از بازگشت درآمدهاي مازاد مالياتي کمتر از انتظار بوده است.
 • سهرورد سرزميني ناشناخته با طبيعتي بکر و زيبا

  سهرورد سرزميني ناشناخته با طبيعتي بکر و زيبا
  1402/11/29
  گروه سيري در استان ها:سهرورد منطقه اي خوش آب و هوا در شهرستان خدابنده است، منطقه اي با پيشينه غني و تاثيرگذار تاريخي و فرهنگي که زادگاه شيخ شهاب الدين سهروردي است.
 • آبخوان‌داري؛ جايگزين سدسازي

  آبخوان‌داري؛ جايگزين سدسازي
  1402/11/29
  گروه گزارش: به دليل تبخير بخشي از آب ذخيره شده، سدسازي ديگر توصيه نمي‌شود. بهترين راه‌کار براي ذخيره‌سازي رواناب نزولات جوي، نفوذ دادن آن به داخل زمين با احداث سازه‌هاي مناسب در سطح حوضه آبريز رودخانه است
 • معاون استاندار:

  زيرساخت هاي فرهنگي زنجان دچار عقب ماندگي است
  1402/11/29
  گروه خبر: معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار زنجان گفت که در زمينه زيرساخت هاي فرهنگي در استان دچار عقب ماندگي هستيم از اين رو پيگيري مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر را با جديت در دستور کار داريم‌.
 • توصیه رئیس ستاد انتخابات استان زنجان به کاندیداها

  توصیه رئیس ستاد انتخابات استان زنجان به کاندیداها
  1402/11/28
  عصر آذربایجان- رئیس ستاد انتخابات استان زنجان خطاب به نامزدها و هواداران آن‌ها گفت: فصل الخطاب قانون است و همه باید به آن تمکین و در تمامی مراحل سرلوحه کار قرار گیرد تا بستر لازم برای برگزاری انتخابات مطلوب و سالم فراهم شود.
 • کلینیک‌های زیبایی فاقد مجوز در حال افزایش است

  کلینیک‌های زیبایی فاقد مجوز در حال افزایش است
  1402/11/25
  آراز آذربایجان- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه متأسفانه کلینیک‌های زیبایی فاقد مجوز در حال افزایش است، گفت: پنج مرکز زیبایی در زنجان پلمب شد.
 • بازگشت مالیات 50شرکت به استان زنجان تکذیب شد

  بازگشت مالیات 50شرکت به استان زنجان تکذیب شد
  1402/11/24
  عصر آذربایجان- مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با ابراز تأسف از اینکه برخی‌ها موفقیت‌های مالیاتی را به نام خودشان می‌زنند، گفت: بازگشت مالیات 50شرکت به زنجان صحیح نیست.
 • دلیل عدم همخوانی آمار صادرات استان زنجان چیست

  دلیل عدم همخوانی آمار صادرات استان زنجان چیست
  1402/11/23
  عصر آذربایجان- معاون استاندار زنجان در خصوص ابهام در زمینه کاهش یا افزایش صادرات استان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: حجم و وزن صادرات از مبدأ سه برابر شده است.
 • نگرش نوآورانه ضامن موفقيت کسب و کارهاي اينترنتي

  نگرش نوآورانه ضامن موفقيت کسب و کارهاي اينترنتي
  1402/11/15
  گروه اقتصادي: امروزه توسعه فناوري اطلاعات، تحولات شگرفي در جامعه ايجاد کرده و منجر به توسعه کسب و کارهاي اينترنتي شده و آموزش‌هاي صحيح ، نگرش‌هاي نوآورانه و خلاقانه زمينه ساز موفقيت در چنين کسب و کارهايي است. امروزه اينترنت در سراسر جهان به صورت يک شبکه گسترده رايانه اي ارتباط ميان مردم، تجارت و امثال آن را متحول کرده است و بسياري از ويژگي هاي مثبت اينترنت را مي توان به شکل کسب و کاري جديد مشاهده کرد.امکانات منحصر به فرد اينترنت سبب پيدايش شکل جديدي از کسب و کار شده است که امروزه به نام کسب و کار اينترنتي شناخته مي شود
 • روي ناخوش آسمان زنجان بر اسکي‌بازان

  روي ناخوش آسمان زنجان بر اسکي‌بازان
  1402/11/15
  گروه ورزشي: ورزش اسکي زنجان که از سال‌هاي دور خيل عظيمي از علاقه مندان را به خود جلب کرده بود اخيرا از کاهش ميزان بارندگي برف در استان متاثر شده است به طوريکه مديران اين رشته براي سرپا ماندن اسکي و جلوگيري از فراموشي آن به دنبال راهکارهاي ديگر مانند انتخاب پيست‌هاي جديد هستند.
 • قضات بر دادرسی الکترونیکی متمرکز شوند

  قضات بر دادرسی الکترونیکی متمرکز شوند
  1402/11/14
  عصر آذربایجان-رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: میانیگن ورودی پرونده در استان زنجان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است، با این وجود قضات اهتمام بیشتری هم در کیفیت و کمیت رسیدگی به پرونده و اجرای آن‌ها داشته باشند.
 • اختصاص 772شعبه اخذ رای در حوزه های انتخابیه استان زنجان

  اختصاص 772شعبه اخذ رای در حوزه های انتخابیه استان زنجان
  1402/11/11
  عصر آذربایجان-رئیس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: با هدف تسهیل رای‌دهی مردم استان، 772شعبه اخذ رای برای مجموع حوزه‌های انتخابیه استان زنجان در نظر گرفته شده است.
 • تاييد صلاحيت‌هاي جديد و گرمتر شدن فضاي انتخاباتي در زنجان

  تاييد صلاحيت‌هاي جديد و گرمتر شدن فضاي انتخاباتي در زنجان
  1402/11/08
  گروه خبر: فضاي انتخاباتي استان زنجان با تاييد صلاحيت 12 نفر ديگر از داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، ‌ کم کم گرمتر شده است و به سوي ايجاد شور و نشاط انتخاباتي و رقابتي با شکوه در 11 اسفندماه پيش مي‌رود. انتخابات مظهر دموکراسي و مردم سالاري ديني است و اصل حضور مردم در صحنه انتخابات بسيار مهم بوده و در ابعاد مختلف در آينده کشور تاثير مي گذارد.مشارکت بالا در انتخابات، نشان دهنده همبستگي ملي است و اين وحدت، همبستگي و همدلي در سطح کلان ملي مي تواند در مقابل توطئه هاي دشمنان به کشور مصونيت ببخشد و نقشه هاي بدخواهان را نقش بر آب کند.پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران تا به امروز هرسال به طور ميانگين يک انتخابات با حضور حداکثري مردم برگزار شده که نشان دهنده جايگاه و اهميت حضور مردم در تعيين سرنوشت آينده کشور است.حضور در اين عرصه حساس و سرنوشت ساز همواره تبلور احقاق حق مردم در حاکميت بر سرنوشت خويش در نظام مردمسالاري ديني و نشانگر اقتدار ملي است.انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در کشور همواره از اهميت بالايي برخوردار بوده است به ويژه در اين دوره که شرايط حساس منطقه و جهان و همچنين شرايط اقتصادي، اجتماعي و سياسي کشور مي طلبد تا با حضور حداکثري در انتخابات با انتخاب افراد اصلح براي تعيين سرنوشت آينده کشور اقدام شود.شايسته است که همگان از اين حق خود استفاده و احساس تکليف کنند چراکه يک يا چند راي هم براي کشور تعيين کننده است از همين رو حضور داوطلباني از هر سليقه و گرايشي مي‌تواند تنور اين انتخابات را گرمتر کند و حضور پرشور را در اين دوره رقم بزند.
 • داستان بي پايان متکديان در زنجان

  داستان بي پايان متکديان در زنجان
  1402/11/08
  گروه گزارش:حضور متکديان در سطح چهارراهها و تقاطع‌هاي شهر که به هر نحوي شيشه ماشين‌ها را تميز يا اسپند دود مي‌کنند، چهره ناخوشايندي به شهر آن هم در ايام پاياني سال داده و به داستاني تکراري و دنباله دار تبديل شده است.
 • 10واحد تولیدی و صنعتی راکد زنجان چگونه احیا شدند؟

  10واحد تولیدی و صنعتی راکد زنجان چگونه احیا شدند؟
  1402/11/07
  آراز خبر- رئیس کل دادگستری زنجان از احیای 10واحد تولیدی و صنعتی راکد استان خبر داد و گفت:‌ در نتیجه این بازدید‌ها و جلسات منجر به احیای 10واحد تولیدی و اشتغال هزار و 142فر نیز فراهم شده است.
 • افت شدید دمای هوای استان اردبیل

  افت شدید دمای هوای استان اردبیل
  1402/11/05
  عصر آذربایجان-مدیر کل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به افت شدید دمای استان گفت: طی ساعات گذشته شهرستان نیر با ۱۸ درجه زیر صفر سردترین شهرستان استان گزارش گردیده است.
 • دشمن ‌دچار شکست غیرقابل ترمیم شده است

  دشمن ‌دچار شکست غیرقابل ترمیم شده است
  1402/11/03
  عصرآذربایجان-معاون سیاسی سپاه صاحب‌الامر قزوین با بیان اینکه امروز ما وارد جنگ شناختی شدیم و دشمن در عرصه مقاومت دچار شکست غیر قابل ترمیم شده است، گفت: طوفان‌الاقصی بزرگترین شکست را به رژیم صهیونیستی وارد کرد
 • صادرات، کليد طلايي رونق توليد و اشتغال‌زايي

  صادرات، کليد طلايي رونق توليد و اشتغال‌زايي
  1402/11/02
  گروه گزارش: صادرات به عنوان يک فعاليت اقتصادي داراي تاثيراتي عميق، در ابعاد مختلف است.
 • پرش بلند ثقفي‌ زنجاني از ديوار دفاعي زندگي

  پرش بلند ثقفي‌ زنجاني از ديوار دفاعي زندگي
  1402/11/02
  گروه ورزشي: فوتبال زنجان پيشکسوت خود، »محمداسماعيل ثقفي زنجاني«» را از دست داد. اين روزها تب فوتبال در قاره کهن به واسطه برگزاري جام‌ ملت‌هاي آسيا بالا رفته است، حتي شايد داغ‌تر از آنکه بخواهيم داغ از دست دادن يک فوتباليست را در لابه‌لاي اخبار ريز و درشت و حواشي اين رويداد بزرگ جا دهيم اما کارنامه »محمد اسماعيل ثقفي زنجاني« به قدري قابل دفاع است که شايد بتوان در روزهايي که اخبار ورزشي معطوف قطر شده است، به نيکي از وي ياد کرد.
 • سیری در استانها//

  روستايي محصور در ميان کوه‌هاي زنجان
  1402/11/02
  گروه سيري در استان ها: استان زنجان جاذبه‌هاي بسياري را در خود جاي داده است يکي از اين زيبايي‌ها روستاي شيت است که در ميان کوه‌ها محصور شده است. اين روستا يکي از ديدني‌ترين روستاهاي اين استان، روستاي شيت مي‌باشد.
 • معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت ارشاد در زنجان:

  بايد به مناطق محروم و محروميت‌زدايي فرهنگي و هنري توجه شود
  1402/11/02
  گروه خبر: جانشين وزير و معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: کادرسازي، تربيت و پرورش سرمايه انساني جديد و معرفي به عرصه قرآن، فرهنگ، هنر و رسانه از جمله انتظارها از مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان است.
 • سپاه پاسداران باعث هراس دشمنان کشورمان شده است

  سپاه پاسداران باعث هراس دشمنان کشورمان شده است
  1402/10/29
  عصر آذربایجان-امام جمعه زنجان با قدردانی از زحمات سبزپوشان حریم ولایت، گفت: سپاه پاسداران باعث هراس دشمنان کشورمان شده است.
 • مطالبات فرهنگیان زنجانی از وزیر آموزش و پرورش چه بود؟

  مطالبات فرهنگیان زنجانی از وزیر آموزش و پرورش چه بود؟
  1402/10/26
  عصرآذربایجان-در سفر هیئت دولت به زنجان در روزهای جمعه و شنبه 15و 16دی ماه، گروهی از فرهنگیان در مصلی خاتم‌الانبیا زنجان در حاشیه سی‌امین اجلاس سراسری نماز، مطالبات خود را از وزیر آموزش و پرورش بیان کردند.
 • معدن گوزلدره زنجان و خاکي که فولاد مي‌شود

  معدن گوزلدره زنجان و خاکي که فولاد مي‌شود
  1402/10/24
  گروه گزارش: يکي از معادن سنگ آهني که به تازگي در استان زنجان با گرفتن مجوز اکتشاف در مسير بهره برداري قرار گرفته، معدن "‌ گوزلدره " بوده که ظرفيتي نو در جهت رشد اقتصادي استان و کشور است و خاک آن به فولاد تبديل مي‌شود. نقش مستقيم و غيرمستقيم معادن در رشد و توسعه اقتصادي منطقه با ارزش افزوده، فرصت هاي شغلي و کاهش نرخ بيکاري، چرخش نيروي کار و س