عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • قاچاقچيان چوب درختان جنگلي را به يغما مي‌برند

  قاچاقچيان چوب درختان جنگلي را به يغما مي‌برند
  1400/09/07
  گروه اجتماعي: علي‌رغم اينکه عوامل متعددي از جمله خشکسالي جنگل‌هاي استان زنجان را تهديد مي‌کند اما قاچاقچيان نيز تبديل به يکي از مهمترين معضلات پيش‌روي درختان شده و تيشه به ريشه آنان مي‌زنند.
 • سیری در استانها//

  عمارت دارايي از اولين بناهاي مدرن زنجان
  1400/09/07
  گروه سيري در استان ها: عمارت دارايي در قسمت جنوبي باغي به همين نام و در ضلع شمالي سبزه ميدان؛ ميدان معروف و پر از خاطره‌ي شهر زنجان، قرار دارد.
 • خودروهای توقیفی در پارکینگ‌های شورای هماهنگی موا مخدر زنجان تعیین تکلیف شد

  خودروهای توقیفی در پارکینگ‌های شورای هماهنگی موا مخدر زنجان تعیین تکلیف شد
  1400/09/03
  عصر آذربایجان- رئیس‌کل دادگستری استان زنجان تجمیع خودروها در پارکینگ اختصاصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را کار خوبی توصیف کرد و گفت: تقاضا داریم در زمینه نحوه نگهداری خودروها استاندارهای لازم رعایت شود.
 • آموزش حضوری 200 هزار دانش‌آموز زنجانی آغاز شد

  آموزش حضوری 200 هزار دانش‌آموز زنجانی آغاز شد
  1400/09/02
  عصر آذربایجان- 71درصد جمعیت 12تا 18 ساله‌ در استان زنجان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند و از یکم آذر ماه 200 هزار نفر دانش‌آموز زنجانی برای آموزش حضوری در مدارس حضور یافتند.
 • برای آغاز طرح جهش تولید مسکن 360 هزار میلیارد تومان تخصیص یافت

  برای آغاز طرح جهش تولید مسکن 360 هزار میلیارد تومان تخصیص یافت
  1400/09/01
  عصر آذربایجان- عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه اجرای قانون طرح جهش تولید قطعاً شدنی است، گفت: برای آغاز طرح جهش تولید مسکن 360 هزار میلیارد تومان تخصیص یافت.
 • مردم را در تصميمات اقتصادي دولت سهيم مي‌کنيم نه غافلگير

  مردم را در تصميمات اقتصادي دولت سهيم مي‌کنيم نه غافلگير
  1400/08/30
  گروه خبر: رئيس جمهور با اشاره به تحريم هاي ظالمانه عليه ملت ايران، تصريح کرد: ما نبايد تحريم را مانع جدي فرض کنيم. دشمنان نمي‌خواهند کشور ما رشد کند، اما اتفاقا آنجايي که تحريم و تهديد داشتيم مانند صنايع دفاعي بيشتر رشد کرديم و معلوم مي‌شود اگر بخواهيم مي توانيم از مشکلات عبور کنيم.
 • چرا زنجان هنوز شهردار ندارد

  چرا زنجان هنوز شهردار ندارد
  1400/08/30
  گروه گزارش: با اينکه حدود چها ماه از آغاز به کار شوراي ششم مي‌گذرد ولي همچنان شهرداري زنجان بدون مسئول باقي مانده است و معلوم نيست سرنوشت شهرداري زنجان به کجا ختم مي‌شود.
 • سیری در استان ها//

  مسجد جامع قروه
  1400/08/30
  گروه سيري در استان ها:مسجد جامع قروه يکي از بناهاي تاريخي ارزشمند شهرستان ابهر مي‌باشد که در روستاي قروه در کيلومتر 15 جاده ترانزيتي ابهر- تاکستان قرار دارد. اين مسجد همانند مساجد دوران سلجوقي به سبک چهارطاقي ساخته شده و گنبد بسيار زيبايي بر اضلاع چهارگانه به واسطه چهار يلپوش استوار گرديده است. پلان اصلي مجموعه به جهت تغييرات ناشي از ريزش احتمالي شبستان‌ها، مستلزم حفاري علمي است.
 • تامين اعتبار طرح‌هاي نيمه تمام ارمغان سفر آيت الله رييسي به زنجان

  تامين اعتبار طرح‌هاي نيمه تمام ارمغان سفر آيت الله رييسي به زنجان
  1400/08/30
  گروه گزارش: رييس‌جمهوري در دهمين سفر استاني صبح روز پنجشنبه 27 آبان‌ماه 1400 وارد استان زنجان شد، حاصل اين سفر که با حضور ميداني و ديدارهاي مردمي آيت الله رييسي همراه بود، مصوباتي داشت که اميد آن مي رود با همت مسوولان در نتيجه تحقق آنها توسعه در زنجان سرعت بگيرد.
 • تمام راه‌های روستایی زنجان بازگشایی شد

  تمام راه‌های روستایی زنجان بازگشایی شد
  1400/08/24
  عصر آذربایجان- فرماندار زنجان از بازگشایی راه‌های روستایی شهرستان زنجان خبر داد و گفت: بارش‌های سنگین برف راه 40روستای شهرستان زنجان را مسدود کرده بود.
 • مطالبات فعالان اقتصادي استان زنجان از رئيس‌جمهور چيست

  مطالبات فعالان اقتصادي استان زنجان از رئيس‌جمهور چيست
  1400/08/23
  گروه اقتصادي: رئيس اتاق بازرگاني استان زنجان در رابطه با مطالبات فعالان اقتصادي استان زنجان از رئيس‌جمهور توضيح داد. علي يگانه‌فرد ، اظهار کرد: استان زنجان در حوزه‌هاي مختلفي داراي ظرفيت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري بوده که اين حوزه‌ها از کشاورزي، صنايع معدني و توليدي، صنايع‌دستي، گردشگري، صنايع برق و الکترونيک، لجستيک، حمل و نقل و ... متفاوت است.
 • سیری در استانها//

  قوهيجان؛ روستاي پلکاني طارم
  1400/08/23
  گروه سيري در استان ها: قوهيجان يکي از روستاهاي پلکاني، خوش آب و هوا و با قدمت چندصد ساله در دهستان درام شهرستان طارم است. قوهيجان نام روستايي بکر و زيبا در شهرستان طارم، بخش مرکزي دهستان درام و در غرب و جنوب‌غربي روستاي نوکيان واقع‌ شده است. اين روستا در حدود بيست کيلومتر با طارم فاصله دارد.
 • معيشت مردم تعارف ندارد

  معيشت مردم تعارف ندارد
  1400/08/23
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: معيشت مردم تعارف ندارد.
 • سیری در استانها//

  مسجد عباس قلي خان زنجان
  1400/08/16
  گروه سيري در استان ها: مسجد عباس قلي خان زنجان. در محله قديمي عباسقلي خان واقع در بافت تاريخي شهر زنجان قرارگرفته. مسجد عباس قلي خان زنجان يکي از قديمي‌ترين بناهاي مذهبي شهر زنجان است.
 • دشمن ‌تخریب اعتقادات و بنیان‌های فکری ایرانی‌ها را هدف قرار داده است

  دشمن ‌تخریب اعتقادات و بنیان‌های فکری ایرانی‌ها را هدف قرار داده است
  1400/08/15
  عصر آذربایجان- معاون سپاه زنجان با بیان اینکه دشمن ‌تخریب اعتقادات و بنیان‌های فکری ایرانی‌ها را هدف قرار داده است، گفت: باید حواسمان باشد که دشمن در این حوزه برنامه‌ریزی کرده است.
 • تمام مدارس استان زنجان از 15آبان ماه بازگشایی می‌شود

  تمام مدارس استان زنجان از 15آبان ماه بازگشایی می‌شود
  1400/08/12
  عصر آذربایجان- با توجه به آمار بالای واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در استان زنجان مسئولان این استان نوید می‌دهند که از 15 آبان تمام مدارس استان به صورت تدریجی آموزش حضوری دانش‌آموزان را آغاز خواهد کرد.
 • سیری در استان ها//

  روستاي سهرين زنجان
  1400/08/10
  گروه سيري در استان ها: روستاي سهرين، واقع در استان زنجان روستايي از توابع بخش قره‌پشتلو مي باشد . اين روستا از غرب به کوه قره داش، از شمال غربي به کوه قاشقادم و از جنوب غربي به کوه قوش قيه محدود مي‌شود. سهرين در فاصله 21 کيلومتري شمال غربي زنجان قرار دارد. رودخانه سهرين که از کوه‌هاي دينگه و آغ‌داغ سرچشمه مي‌گيرد، در جنوب اين روستا جريان دارد و به رودخانه زنجانرود مي‌پيوندد. ارتفاع اين روستا از سطح دريا 1850 مـتر مي باشد .
 • دهمین نمایشگاه تخصصی ادوات و ماشین‌‌های کشاورزی در زنجان افتتاح شد

  دهمین نمایشگاه تخصصی ادوات و ماشین‌‌های کشاورزی در زنجان افتتاح شد
  1400/08/05
  عصر آذربایجان- دهمین نمایشگاه تخصصی ادوات و ماشین‌‌های کشاورزی عصر روز گذشته با حضور مسئولان استانی در زنجان افتتاح شد.
 • 40درصد معادن سنگ تزئینی استان زنجان غیر فعال است

  40درصد معادن سنگ تزئینی استان زنجان غیر فعال است
  1400/08/03
  عصر آذربایجان- استان زنجان دارای 75معدن سنگ تزئینی با ذخیره قطعی 75میلیون تن است، اما 30معدن در حال حاضر غیر فعال است و استخراجی از آن‌ها انجام نمی‌گیرد.
 • کنگره شهدای استان زنجان ششم آبان ماه برگزار می‌شود

  کنگره شهدای استان زنجان ششم آبان ماه برگزار می‌شود
  1400/07/29
  عصر آذربایجان-فرمانده سپاه استان زنجان زمان قطعی برگزاری کنگره شهدای استان زنجان را ششم آبان ماه اعلام کرد و گفت: سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران ویژه این اجلاسیه است.
 • داستان ادامه‌دار کم‌آبي و زنگ خطر خشکسالي در زنجان

  داستان ادامه‌دار کم‌آبي و زنگ خطر خشکسالي در زنجان
  1400/07/25
  گروه اجتماعي: تداوم کاهش ميزان بارندگي‌ها از يک سو، افت حجم منابع آبي از سوي ديگر و پيش بيني ها در خصوص وضعيت آينده، صداي زنگ خطر خشکسالي و کم‌آبي در زنجان را بلندتر از قبل کرده و اکنون اين پديده به داستاني ادامه دار و نگران کننده در استان بدل شده است. خشکسالي يکي از بلاياي طبيعي است که خسارات زيادي به زندگي انسان و اکوسيستم هاي طبيعي وارد مي آورد.
 • سیری در استانها//

  قلعه سانسيز زنجان با گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي
  1400/07/25
  گروه سيري در استان ها: قلعه سانسيز (قلعه گبري) از قلعه هاي نسبتاً بزرگ دوران اوايل و مياني اسلامي در استان زنجان محسوب مي گردد که اين محوطه شامل بقاياي استحکامات تدافعي در حاشيه رودخانه و بربلندي يک تپه طبيعي مرتفع و چندين تپه کم ارتفاع تر در جنوب و شمال آن است.
 • نگاهي به وضعيت معيشت زباله گردان زنجان

  نگاهي به وضعيت معيشت زباله گردان زنجان
  1400/07/18
  گروه گزارش:مشکلات اقتصادي، بيکاري و تورم در سال هاي اخير موجب پايين آمدن توان خريد مردم و بروز فقر و نداري در جامعه شده است؛ يک شهروند زنجاني که به کار زباله گردي مشغول است ،مي‌گويد: 220هزار تومان مستمري کفاف مخارج زندگي 4نفره رانمي دهد مجبورم زباله گردي کنم.
 • راز ثروتمند شدن يک واقف بزرگ!

  راز ثروتمند شدن يک واقف بزرگ!
  1400/07/18
  گروه تاريخي: سال‌ها در پي هم گذشت و ميربهاالدين ثروتمندتر از قبل شد، اما عجيب آن که هر چه بر ثروت و مکنتش افزوده مي‌شد، ساده‌تر زندگي مي‌کرد و بيشتر مي‌بخشيد به طوري که با پسر سومش حاج سيد محمد که بعدها امين‌الرعايا لقب گرفت، شب‌ها خورجين پر از گندم و برنج و نان بر دوش گرفته و به خانه مستمندان و گرسنگان مي‌رفتند و آنچه داشتند انفاق مي‌کردند بدون آنکه کسي آنها را بشناسد.
 • آموزش حضوري گام به گام در مدارس زنجان در سايه بسترسازي‌هاي امن

  آموزش حضوري گام به گام در مدارس زنجان در سايه بسترسازي‌هاي امن
  1400/07/18
  گروه فرهنگي: شکل گيري آموزش‌هاي حضوري به صورت گام به گام در مدارس استان زنجان بر اساس يک زمان بندي برنامه ريزي شده در دستور کار قرار گرفته است، از ابتداي مهر امسال مدارس روستايي به صورت حضوري داير شده و قرار است تا نيمه آبان در مدارس مناطق شهري نيز چنين شرايطي رقم بخورد. با گسترش واکسيناسيون عليه کرونا که هم اکنون جمعيت بالاي 12 سال نيز جزو افراد مشمول قرار گرفته اند، اميدها براي بازگشت به شرايط عادي زندگي پس از حدود 20 ماه درگيري با اين ويروس، افزايش يافته است.
 • گنبد سلطانيه به روي گردشگران باز مي‌شود

  گنبد سلطانيه به روي گردشگران باز مي‌شود
  1400/07/18
  گروه سيري در استان ها: با تغيير رنگ کرونايي شهرستان سلطانيه، گنبد تاريخي سلطانيه به روي گردشگران بازگشايي مي‌شود.
 • وعده 8 ساله مديران ارشاد دولت روحاني روي کاغذ ماند

  وعده 8 ساله مديران ارشاد دولت روحاني روي کاغذ ماند
  1400/07/11
  گروه فرهنگي: ساخت پرديس سينمايي به عنوان يکي از مطالبات فرهنگي مردم استان زنجان سال‌هاست به دلايل نامعلوم معطل مانده و سرنوشت آن در سال‌هاي پيشرو نيز همچنان نامشخص است.
 • بازار زنجان، نمونه اي از بازار سنتي قاجاري

  بازار زنجان، نمونه اي از بازار سنتي قاجاري
  1400/07/11
  گروه سيري در استان ها:بازار زنجان يکي از طولاني ترين بازارهاي سرپوشيده ايران است که با ديدن معماري اش به راحتي مي شود فهميد که به سبک قاجار درست شده است.
 • امام جمعه موقت زنجان:

  حوادث اخير مرزهاي شمال‌غرب کشور تله سياسي است
  1400/07/11
  گروه خبر: امام جمعه موقت زنجان گفت: حوادث اخير مرزهاي شمال‌غرب کشورمان يک تله سياسي است.
 • هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه در زنجان برگزار می‌شود

  هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه در زنجان برگزار می‌شود
  1400/07/11
  عصر آذربایجان- جانشین سپاه استان زنجان با بیان اینکه باید هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر همانند سال‌های گذشته با قدرت برگزار شود، گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه امسال برگزار می‌شود.
 • عدم اجرای قوانین به‌شدت به کشور لطمه زده است

  عدم اجرای قوانین به‌شدت به کشور لطمه زده است
  1400/07/10
  عصر آذربایجان- رئیس کمیسیون اصل 90با اشاره به اینکه بازو‌های نظارتی مجلس باید با تحول راهبردی نظارت موثر را در کشور توسعه دهند، گفت: با وجود قوانین بسیار خوب در کشور، اما متاسفانه عدم اجرای قوانین و اجرای ناقص آن‌ها به‌شدت به کشور لطمه زده است.
 • زنجان در بن بست حاشيه‌نشيني//

  معضلات اجتماعي بين حاشيه‌نشينان پرسه مي‌زند
  1400/07/04
  گروه گزارش: حاشيه‌نشيني جلوه عيني نابرابري‌هاي اجتماعي و اقتصادي است که در پس ضعف دستگاه‌هاي نظارتي، قارچ گونه در حال رشد است و معضلات فراواني را براي مردم و مسئولان در پي داشته است. حاشيه‌نشيني يا سکونت‌گاه‌هاي غيررسمي و يا به ‌اصطلاح مناطق کم‌برخوردار واژه‌هاي سه‌گانه‌اي هستند که در کالبد اجتماعي برخي مناطق شهري شنيده مي‌شود.
 • سیری در استان ها//

  رودخانه قزل اوزن، يکي از پرآب ترين رودهاي ايران
  1400/07/04
  گروه سيري در استان ها:قزل اوزن را مي توان در ميان طولاني ترين رودخانه هاي ايران قرار دارد که از ارتفاعات بلند کردستان و آذربايجان شرقي سرچشمه مي گيرد و پس از طي کردن مسيري پر پيچ و خم به رود بزرگ شاهرود مي پيوندد و تشکيل رودخانه سفيدرود را مي دهند.
 • عضویت در مجمع شانگهای گشایش‌های اقتصادی زیادی ایجاد می‌کند

  عضویت در مجمع شانگهای گشایش‌های اقتصادی زیادی ایجاد می‌کند
  1400/07/02
  عصر آذربایجان- امام جمعه زنجان با تقدیر از موفقیت آیت الله رئیسی در عضویت مجمع شانگهای گفت: عضویت در مجمع شانگهای گشایش‌های اقتصادی زیادی برای جمهوری اسلامی ایجاد خواهد کرد.
 • آفت دلالي بلاي جان معيشت گوجه‌فرنگي‌کاران زنجاني شده است

  آفت دلالي بلاي جان معيشت گوجه‌فرنگي‌کاران زنجاني شده است
  1400/06/28
  گروه گزارش: استان زنجان يکي از عمده‌ترين توليدکنندگان گوجه‌فرنگي محسوب مي‌شود که قسمت عمده محصول توسط دلالان خريد و براي فرآوري روانه استان‌هاي ديگر مي‌شود.
 • سیری در استان ها//

  بقعه تاريخي چلبي اوغلي، آرامگاه مريد مولانا
  1400/06/27
  گروه سيري در استان ها: بقعه چلبي اوغلي يکي از بناهاي تاريخي برجاي مانده از آن دوران است که امروزه يکي از جاهاي ديدني استان زنجان در سلطانيه به‌ شمار مي‌رود. مجموعه تاريخي شيخ براق يا چلپي اوغلي در 500 متري جنوب غرب سلطانيه قرار دارد که در گويش محلي کچه بورک (کلاه نمدي) خوانده مي‌شود.
 • ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی در سال 1400به ظرفیت سال 99برمی‌گردد

  ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی در سال 1400به ظرفیت سال 99برمی‌گردد
  1400/06/25
  عصر آذربایجان- رئیس کمیسیون اصل 90مجلس با تاکید بر این که ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی در سال 1400به همان ظرفیت سال 1399بر‌می‌گردد، گفت: در ایران تعداد پزشکان عمومی و متخصص نسبت به جمعیت تحت پوشش بسیار پایین است که اصلا شایسته کشور اسلامی ما نیست.
 • سايه ترديد بر 2 راهي انتخاب بين مرگ و زندگي

  سايه ترديد بر 2 راهي انتخاب بين مرگ و زندگي
  1400/06/22
  گروه اجتماعي: طبق اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکي زنجان تاکنون بيش از 37 درصد جمعيت استان دز اول واکسن کرونا را دريافت کرده‌اند و طي هفته‌هاي آينده با ورود واکسنهاي بيشتر اين امر شتاب خواهد گرفت اما استقبال کمتر برخي گروه‌هاي هدف در مناطق شهري و روستايي تحقق اهداف اين حوزه را بامشکل مواجه مي‌کند.
 • چانه‌زني بر سر قيمت نان در زنجان

  چانه‌زني بر سر قيمت نان در زنجان
  1400/05/31
  گروه اقتصادي : اين روزها بازار نان در زنجان آشفته‌تر از هفته‌هاي قبل است و ماجرا از آن جايي آب مي‌خورد که هفته گذشته نان گران شد اما دوباره به قيمت قبلي خود برگشت، اما دوباره قرار است گران شود. هرازگاهي دست کاري قيمت برخي از کالاها صداي مردم را درمي‌آورد، نان يکي از اقلامي است که به صورت روزانه مورد مصرف مردم است و گراني آن هميشه سبب اعتراض بوده و هست.
 • يان يان، يادگار زيباي قاجار که همچنان پابرجاست

  يان يان، يادگار زيباي قاجار که همچنان پابرجاست
  1400/05/31
  گروه سيري در استان ها: يکي از زيباترين جاذبه‌هاي تاريخي خرمدره در استان زنجان، حمام يان يان مي‌باشد. اين حمام که از زمان قاجار برجاي مانده است.
 • مقابل هر گونه انتصاب افراد داراي روابط ناسالم سياسي و اداري خواهيم ايستاد

  مقابل هر گونه انتصاب افراد داراي روابط ناسالم سياسي و اداري خواهيم ايستاد
  1400/05/31
  گروه خبر:نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي گفت: طبق قانون، افرادي که داراي سوابق منفي هستند، حق حضور در اين عرصه را براي خدمت‌گذاري به مردم ندارند و اگر مشخص شود که با روابط ناسالم سياسي يا اداري به دنبال گرفتن پست و مقام هستند، قطعاً نمايندگان مجلس با اين قضيه مقابله خواهند کرد.
 • سیری در استان ها//

  قلعه بلقيس بر روي بلندترين قله استان زنجان
  1400/05/03
  گروه سيري در استان ها:کوه بلقيس در هشت کيلومتري شمال شرقي تخت سليمان در ادامه سلسله کوه‌هاي شرق درياچه اروميه واقع شده است.قله تخت بلقيس يا قله بلقيس بلندترين قله استان زنجان است که ارتفاع آن 3332 متر از سطح درياهاي آزاد مي باشد.
 • مجلس انقلابی تاوان کم‌کاری دولت را در حوزه مسکن می‌دهد

  مجلس انقلابی تاوان کم‌کاری دولت را در حوزه مسکن می‌دهد
  1400/05/02
  عصر آذربایجان- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت در هشت سال گذشته در حوزه مسکن بسیار کم‌کاری کرده است، گفت: 360هزار میلیارد تومان سالانه برای تسهیلات طرح جهش تولید در نظر گرفته شده است.
 • اميدي به افتتاح استاديوم زيتون تا پايان دولت نيست

  اميدي به افتتاح استاديوم زيتون تا پايان دولت نيست
  1400/04/27
  گروه ورزشي: با اينکه مسئولان استاني وعده داده بودند ورزشگاه 15 هزار نفري (زيتون) زنجان قطعا تا پايان دولت فعلي به بهره‌برداري مي‌رسد ولي امروز مديرکل ورزش استان اذعان کرد: اميدي به افتتاح اين ورزشگاه تا پايان دولت نيست.
 • 170 روستاي زنجان چشم انتظار مديريت مصرف آب از سوي شهروندان

  170 روستاي زنجان چشم انتظار مديريت مصرف آب از سوي شهروندان
  1400/04/27
  گروه گزارش: کمبود آب که در سالهاي اخير به مسئله بحراني در بسياري از نقاط جهان تبديل شده، در ايران و زنجان نيز مشکلاتي را موجب شده است که به ويژه در سال جاري با نبود بارندگي مناسب اين موضوع در 170 روستاي اين استان با تنش جدي مواجه شده اند.
 • معابر شهری زنجان مناسب حضور توانخواهان نیست

  معابر شهری زنجان مناسب حضور توانخواهان نیست
  1400/04/23
  عصر آذربایجان- مدیرکل بهزیستی استان زنجان با تقدیر از کمک 16میلیاردی خیران به معلولان در سال گذشته گفت: متاسفانه معابر شهری شهر زنجان مناسب حضور توانخواهان نیست.
 • بحران خشکسالي در استان زنجان به اوج رسيد

  بحران خشکسالي در استان زنجان به اوج رسيد
  1400/04/20
  گروه گزارش: با اينکه استاندار وقت زنجان در سال‌هاي 94 و 95 مي‌توانست براي افزايش سهميه آب استان از رودخانه قزل اوزن تلاش کند ولي متاسفانه به خاطر برخي کم‌کاري‌ها اين فرصت از استان زنجان گرفته شده است.
 • سیری در استان ها//

  غار خرمنه سر از شگفتي هاي شهرستان طارم
  1400/04/20
  گروه سيري در استان ها: روستاي شاه نشين يا ده‌بهار از توابع بخش مرکزي طارم ، در استان زنجان مي باشد. اين روستا يکي از تاريخي‌ترين روستاهاي استان زنجان است.
 • تشریفات بیش از حد ازدواج جوانان را به تاخیر انداخته است

  تشریفات بیش از حد ازدواج جوانان را به تاخیر انداخته است
  1400/04/19
  عصر آذربایجان- امام جمعه زنجان با ابراز تاسف از بالا رفتن میانگین سنی جوانان گفت: تشریفات بیش از حد ازدواج جوانان را به تاخیر انداخته است.
 • قطعی‌های برق آن‌ ‌هم بدون اطلاع قبلی غیر قابل توجیه است

  قطعی‌های اخیر برق غیرقابل توجیه است
  1400/04/14
  عصر آذربایجان- نایب رئیس کمیسیون اصل 90مجلس ضمن تذکر به وزیر نیرو گفت: قطعی‌های برق آن‌ ‌هم بدون اطلاع قبلی غیر قابل توجیه است.
 • سايه سنگين گراني قيمت تمام شده بر مشمولان مسکن ملي زنجان مشهود است

  سايه سنگين گراني قيمت تمام شده بر مشمولان مسکن ملي زنجان مشهود است
  1400/04/13
  گروه گزارش: با اينکه فراخوان واريز سومين نوبت اقساط ميليون توماني به برخي از متقاضيان مسکن ملي در استان زنجان اعلام شده اما هنوز مشخص نيست که رقم تسهيلات به چه ميزان است و متقاضيان بايد در چندين نوبت اقساط خود را واريز کنند.
 • سیری در استان ها//

  روستاي قوزلو؛ بهشت گمشده ماه‌نشان
  1400/04/13
  گروه سيري در استان ها:روستاي پلکاني قوزلو که در شهرستان ماه‌نشان زنجان قرار دارد يکي از جاذبه‌هاي زيباي گردشگري زنجان است که علي‌رغم جاذبه‌هاي گردشگري ناشناخته مانده است.
 • کاهش ورودي سدهاي زنجان ناقوس خشکسالي را به صدا درآورد

  کاهش ورودي سدهاي زنجان ناقوس خشکسالي را به صدا درآورد
  1400/04/13
  گروه خبر: مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: ورودي آب سدهاي استان به ميزان زيادي کاهش يافته است.
 • شهر زنجان با اين 9 نفر نونوار مي‌شود

  شهر زنجان با اين 9 نفر نونوار مي‌شود
  1400/04/06
  گروه سياسي: چهار سال در يک چشم بر هم زدن گذشت، اين چشم بر هم زدن براي روز 28 خرداد که از ماه‌ها پيش نُقل محافل شده بود نيز به سرعت نور از جلوي ديدگان‌مان – با حماسه‌اي ديگر از مردم ايران‌زمين – عبور کرد تا فصل جديدي از وعده‌ها از راه برسد.
 • سیری در استان ها//

  آق قلعه تپه اي در زنجان
  1400/04/06
  ‌گروه سيري در استان ها: يکي از مناطق گردشگري اين شهرستان آق قلعه است که در بافت روستاي گلابر و در بالاي تپه‌‌‌اي به ارتفاع 30متر از سطح زمين قرار دارد.
 • عدم نظارت سبب بروز تخلف و انحراف‌هایی در تعاونی‌ها شد

  عدم نظارت سبب بروز تخلف و انحراف‌هایی در تعاونی‌ها شد
  1400/04/06
  عصر آذربایجان- رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با انتقاد از کم‌کاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت نظارت درست در امر تعاونی‌ها انتقاد کرد و افزود: عدم نظارت اداره‌کل تعاون استان سبب بروز تخلفات و انحرافات در تعاونی‌ها شد.
 • صنعت زنجان چشم انتظار روزهاي بي حاشيه

  صنعت زنجان چشم انتظار روزهاي بي حاشيه
  1400/03/31
  گروه اقتصادي: فعالان صنعتي و توليدي زنجان همواره در روند فعاليت هاي خود دچار چالش ها و مشکلات بوده اند و همين عوامل باعث شده روند حرکت بخش صنعت با کندي همراه باشد.
 • سیری در استان ها//

  آرامگاه شاهزاده زيدالکبير، زيارتگاه تاريخي ابهر
  1400/03/31
  گروه سيري در استان ها:آرامگاه شاهزاده زيدالکبير يکي از بناهاي تاريخي و زيارتي شهر ابهر است که گردشگران و زايران زيادي از آن ديدن مي‌کنند.
 • منتخبان ششمين دوره شوراهاي اسلامي مراکز استان¬ هاي آذربايجان غربي شرقي ،اردبيل و زنجان در عصر آذربايجان

  منتخبان ششمين دوره شوراهاي اسلامي مراکز استان¬ هاي آذربايجان غربي شرقي ،اردبيل و زنجان در عصر آذربايجان
  1400/03/31
  گروه گزارش: نتايج ششمين دوره شوراهاي اسلامي مراکز استان¬ هاي آذربايجان غربي، شرقي ،اردبيل و زنجان به قرار زير مي باشد.
 • تکمیل سدهای نیمه کاره استان می‌تواند بخشی از مشکلات آب زنجان را برطرف کند

  تکمیل سدهای نیمه کاره استان می‌تواند بخشی از مشکلات آب زنجان را برطرف کند
  1400/03/31
  عصر آذربایجان- نماینده مردم زنجان و طارم با اشاره به کمبود آب در استان گفت: تکمیل سدهای نیمه‌کاره در منطقه می‌تواند بخشی از مشکلات را برطرف کند.
 • اعضای شوراهای شهرستان زنجان مشخص شدند

  اعضای شوراهای شهرستان زنجان مشخص شدند
  1400/03/29
  عصر آذربایجان- فرماندار زنجان گفت: منتخبین شوراهای اسلامی شهرهای زنجان، نیک پی و ارمغانخانه مشخص شدند.
 • امنیت انتخابات را با قدرت برقرار می‌کنیم

  امنیت انتخابات را با قدرت برقرار می‌کنیم
  1400/03/27
  عصر آذربایجان- فرمانده سپاه استان زنجان گفت: امنیت انتخابات را با قدرت برقرار می‌کنیم.
 • قطعاً در مذاکرات آینده هیچ امتیازی به ایران داده نخواهد شد

  قطعاً در مذاکرات آینده هیچ امتیازی به ایران داده نخواهد شد
  1400/03/25
  عصر آذربایجان- نشست خبری فعالان اقتصادی استان زنجان با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که در این نشست فعالان اقتصادی اذعان کردند که حضور رئیسی اقتصاد فلج شده کشور را متحول خواهد کرد.
 • سیری در استان ها//

  آرامگاه ميرزا ابوالقاسم مجتهد واقع در شهر زنجان
  1400/03/23
  گروه سيري در استان ها: در منتهي اليه سمت غربي شهر قديمي زنجان ،آرامگا ه موسوم به مقبره ميرزا قرار گرفته است. اين همان آرامگاهي است که ادوارد براون آن را ذکر مي نمايد .صاحب آرامگاه ميرزا ابوالقاسم مجتهد است . ايشان يکي از روحانيون طراز اول عصر ناصري در شهر زنجان و در قلع و قمع عوامل ملا محمد علي باب مؤثر بوده است .
 • اکسیژن بیماران کرونایی در زنجان تأمین است

  اکسیژن بیماران کرونایی در زنجان تأمین است
  1400/03/12
  عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه "دیگر کمبود اکسیژن در زنجان نداریم" گفت: متاسفانه روند کاهشی کرونا در زنجان به کندی پیش می‌رود.
 • سرعت روند کاهشی وضعیت کرونا در استان زنجان رضایتبخش نیست

  سرعت روند کاهشی وضعیت کرونا در استان زنجان رضایتبخش نیست
  1400/03/10
  عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر هدف ما از واکسیناسیون کاهش میزان مرگ‌ و میر و عوارض بیماری است، تصریح کرد: برای قطع زنجیره بیماری، باید 60درصد از جمعیت استان واکسینه شوند.
 • زنجان؛ شهر پروژه هاي نيمه تمام و شهرداري که پاسخگو نيست

  زنجان؛ شهر پروژه هاي نيمه تمام و شهرداري که پاسخگو نيست
  1400/03/09
  گروه گزارش: زنجان شهري است که پروژه هاي نيمه تمام و چهره نازيبايش هميشه خودنمايي مي کند وطولاني شدن اجراي پروژه ها به مسئله اي جدي تبديل شده و ناتواني در مديريت شهري باعث چالش در اين حوزه شده است.
 • 1000عنوان برنامه به مناسبت آزادسازی خرمشهر در زنجان برگزار می‌شود

  1000عنوان برنامه به مناسبت آزادسازی خرمشهر در زنجان برگزار می‌شود
  1400/03/02
  عصر آذربایجان- جانشین سپاه استان زنجان از برگزاری یک هزار عنوان برنامه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در زنجان خبر داد و گفت: در این روز رژه خودرویی و موتوری نیز برگزار خواهد شد.
 • نبود شفافيت شوراي شهر زنجان را به انحراف کشاند

  نبود شفافيت شوراي شهر زنجان را به انحراف کشاند
  1400/03/02
  گروه سياسي: دي ماه 98 در حالي موج دستگيري اعضاي متخلف شوراي شهر زنجان به راه افتاد که برخي گمانه زني‌ها از ماه‌ها قبل بروز اين امر را محتمل دانسته بود، رويداي که ثابت کرد روند مناسبي در انتخابات، جاري نبوده و شفافيت لازم در اين زمينه وجود نداشته است.
 • سيري در استان ها//

  بينه لر؛ روستايي با غارهاي نظامي و تاريخي
  1400/03/02
  گروه سيري در استان ها: روستاي بينه لر که با غارهاي متروکش بسيار معروف بوده در قديم الايام محل دفن اجساد غارنشينان بوده است.
 • سير طارم ظرفيتي ارزشمند که ناديده گرفته مي شود

  سير طارم ظرفيتي ارزشمند که ناديده گرفته مي شود
  1400/02/26
  گروه اقتصادي: هر سال زمان برداشت محصول سير، سيرکاران طارمي با چالش هاي فراواني مواجه مي شوند، چالش هايي که بخش عمده آن ريشه در نبود سيستم مناسب در زمينه کاشت، داشت و برداشت اين محصول دارد.
 • سیری در استان ها//

  روستاي تاريخي درسجين با 700 سال قدمت
  1400/02/26
  گروه سيري در استان ها:روستاي درسجين (معروف به ابيانه زنجان) از توابع شهرستان ابهر در فاصله 15کيلومتري از مرکز اين شهرستان قرار گرفته است، اين روستاي زيبا از روستاهاي هدف گردشگري استان زنجان محسوب مي شود که پيشينه تاريخي آن به قبل از اسلام بر مي‌ گردد.
 • دوره آموزشی نیروهای بسیجی برای واکسیناسیون عمومی در زنجان برگزار می‌شود

  دوره آموزشی نیروهای بسیجی برای واکسیناسیون عمومی در زنجان برگزار می‌شود
  1400/02/21
  عصر آذربایجان- فرماندار زنجان از آموزش نیروهای بسیجی برای استفاده در واکسیناسیون عمومی خبر داد.
 • 40درصد سالمندان بالای 80سال استان زنجان علیه کرونا واکسینه نشده‌اند

  40درصد سالمندان بالای 80سال استان زنجان علیه کرونا واکسینه نشده‌اند
  1400/02/20
  عصر آذربایجان- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: 40 درصد سالمندان بالای 80 سال استان به دلیل نداشتن پرونده سلامت هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند.
 • سیری در استان ها//

  آبشار دگاهي زنجان، آبشاري در قلب طبيعت کوهستاني
  1400/02/19
  گروه سيري در استان ها:زنجان آبشار هاي کوچک و بزرگ زيادي دارد که در طبيعت کوهستاني اين استان مانند نگيني مي درخشند، آبشار دگاهي يکي ديگر از آبشارهاي استان زنجان است که در نزديکي روستاي دگاهي در اعماق يک دره زيبا واقع شده است.
 • 5میلیارد ریال اعتبار برای مبارزه با ملخ‌‌های مراکشی در زنجان پرداخت شد

  5میلیارد ریال اعتبار برای مبارزه با ملخ‌‌های مراکشی در زنجان پرداخت شد
  1400/02/19
  عصر آذربایجان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان از پرداخت 5میلیارد ریال به صورت علی‌الحساب به جهاد کشاورزی زنجان در راستای مبارزه با ملخ‌های مراکشی در مراتع این استان خبر داد.
 • پروژه 368واحدی طرح اقدام ملی مسکن استان زنجان فقط 10درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

  پروژه 368واحدی طرح اقدام ملی مسکن استان زنجان فقط 10درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
  1400/02/15
  عصر آذربایجان- مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از افتتاح پروژه 368واحدی طرح اقدام ملی مسکن در گلشهر کاظمیه ظرف 30ماه آینده خبر داد و گفت: این پروژه تاکنون فقط 10درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
 • کمیسیون اصل90 مجلس با جدیت تخلفات بازار بورس را بررسی می‌کند

  کمیسیون اصل90 مجلس با جدیت تخلفات بازار بورس را بررسی می‌کند
  1400/02/13
  عصر آذربایجان- نایب رئیس کمیسیون اصل 90 گفت: آشفته بازار بورس و ریزش شدید ارزش سهام‌ها از جمله ضعف عملکردی در بحث‌های اقتصادی دولت کنونی است و کمیسیون اصل 90مجلس با جدیت در حال بررسی تخلفات صورت گرفته است.
 • شوراهاي شهر در زنجان تفسير نادرست از نظام شورايي

  شوراهاي شهر در زنجان تفسير نادرست از نظام شورايي
  1400/02/12
  گروه سياسي: طي 20 سالي که از استقرار نهاد شوراها در ايران گذشته، سال‌هاي پرفراز و نشيب و همچنين برداشت هاي متفاوت از کارکرد پارلمان‌هاي محلي بوده است.
 • سیری در استان ها//

  بقعه پيراحمد زهرنوش، آرامگاه چهار عالم برجسته در ابهر
  1400/02/12
  گروه سيري در استان ها: سابقه تاريخي بناي آجري بقعه پير احمد زهرنوش در شهر ابهر به سده هاي ششم و هفتم هجري قمري مربوط مي_شود كه چهار عالم برجسته در اين محل تاريخي آرام گرفته اند و اكنون بعد از گذشته صدها سال محل بازديد گردشگران داخلي و خارجي است. بناي آجري بقعه پير احمد زهرنوش شهر ابهر سال 1353 به‌عنوان يكي از آثار ملي ايران به ثبت رسيد و درسال 1390 نيز موزه باستان شناسي در اين مكان داير شد و هم اكنون درب آن به روي هر بازديد كننده اي باز است.
 • جشنواره غواصان دریادل و خط‌شکنان شهریور ماه امسال در زنجان برگزار می‌شود

  جشنواره غواصان دریادل و خط‌شکنان شهریور ماه امسال در زنجان برگزار می‌شود
  1400/02/11
  عصر آذربایجان- رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان گفت: جشنواره غواصان دریادل و خط‌شکنان 16تا 19شهریور برگزار می‌شود.
 • 241نفر در انتخابات شوراهای زنجان تأیید صلاحیت شدند

  241نفر در انتخابات شوراهای زنجان تأیید صلاحیت شدند
  1400/02/08
  عصرآذربایجان- فرماندار زنجان از رد صلاحیت 77نفر در حوزه انتخابیه شهرستان زنجان برای انتخابات شوراها خبر داد و افزود: 241نفر نیز برای این انتخابات تایید صلاحیت شدند.
 • روزگار سخت «گوزل صنعت» در سايه بي‌تدبيري مسؤولان

  روزگار سخت «گوزل صنعت» در سايه بي‌تدبيري مسؤولان
  1400/02/05
  گروه خبر:سايت کارگاهي گوزل صنعت با 45 قواره صنعتي، اين روزها با مشکل بي‌توجهي مسؤولان مواجه شده است، سايتي که بايد فعال و زندگي ده‌ها کارگر با فعاليت آن مي‌چرخيد، اين روزها در سايه بي‌تدبير مسؤولان گرفتار بي‌برقي است. مقام معظم رهبري چند سالي است با انتخاب شعارهاي مرتبط با اقتصاد و اشتغال تلاش دارند، تا همت و انرژي مسؤولان را در اين زمينه فعال کنند تا بيش از پيش شاهد رونق و اشتغال در کشور باشيم.
 • بحران کرونا فرصتي براي توجيه سوءمديريت_ها

  بحران کرونا فرصتي براي توجيه سوءمديريت_ها
  1400/02/05
  گروه اجتماعي: صف‌هاي طولاني و چند ساعته سهام، خريد گوشت مرغ و صف سفر به ترکيه تا عادي سازي وضعيت توسط دولت و بي توجهي‌ها، روزهاي سخت کرونايي اين روزها را رقم زده تا مردم تاوان سوءمديريت‌ها را بدهند.
 • طارم؛ شهر چهار طاقي هاي زيبا

  طارم؛ شهر چهار طاقي هاي زيبا
  1400/02/05
  گروه سيري در استان ها: چهار طاقي الزين؛چهار طاقي تشوير؛چهار طاقي گيلوان وچهار طاقي پيرچم چهار طاقي هاي معروف به آتشکده هستند. طارم را مي‎توان شهرستان چهار طاقي هاي زيبا و تاريخي نام برد
 • تزریق واکسیناسیون فاز 3بالینی از هفته آینده در زنجان آغاز می‌شود

  تزریق واکسیناسیون فاز 3بالینی از هفته آینده در زنجان آغاز می‌شود
  1400/02/03
  عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه هیج اجباری در تزریق واکسن نیست تصریح کرد: افرادی که در رده سنی 18 تا 80سال قرار دارند و دارای بیماری زمینه ای هستند می‌توانند در مطالعات فاز سه بالینی واکسن "کوو پارس" شرکت کنند.
 • آثاری از کاهش روند بیماری کرونا در استان زنجان مشاهده نشده است

  آثاری از کاهش روند بیماری کرونا در استان زنجان مشاهده نشده است
  1400/02/01
  عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با بیان اینکه فاز سه واکسیناسیون بالینی واکسن "کوو پارس" در هفت استان از جمله زنجان انجام خواهد شد، گفت: این کار یک فرصت برای استان زنجان و شهر زنجان‌ محسوب می‌شود.
 • سیری در استان ها//

  خانه ذوالفقاري؛ عمارتي براي مردان تاريخي
  1400/01/29
  گروه سيري در استان ها:خاندان ذوالفقاري از خانواده‌هاي بزرگ و پرنفوذ شهر بودند که در سده پيش عمارتي براي خود برپا کردند، عمارتي که امروز به موزه‌اي براي به نمايش گذاشتن تاريخ سرزمين زنجان تبديل شده است.
 • تابستان هم شهروندان زنجاني با قطعي برق مواجه خواهند شد

  تابستان هم شهروندان زنجاني با قطعي برق مواجه خواهند شد
  1400/01/29
  گروه گزارش: در طول سال گذشته بدون اطلاع‌رساني و برنامه‌ريزي قبلي برق نقاط مختلف استان زنجان همواره قطع مي‌شد و اين موضوع گلايه شديد مردم را در پي داشت اما آيا امسال نيز امکان تکرار اين مسئله وجود دارد؟
 • افزایش آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های زنجان نگران‌کننده است

  افزایش آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های زنجان نگران‌کننده است
  1400/01/28
  عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با بیان اینکه "وجود رنگ‌بندی سیاه در شهرستان‌ها توسط وزارت‌خانه تکذیب شده است" تصریح کرد: در صورت اضافه‌شدن رنگ جدید به رنگ‌بندی شهرستان‌ها محدودیت های خاصی توسط ستاد ملی کرونا تعیین خواهد شد.
 • وضعيت بيماري کرونا در زنجان نگران کننده است

  وضعيت بيماري کرونا در زنجان نگران کننده است
  1400/01/22
  گروه خبر: رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با بيان اينکه وضعيت بيماري کرونا در استان زنجان نگران کننده است، گفت: بستري‌ها کرونا در مراکز درماني استان رو به افزايش است.
 • پیکر 2شهید محیط‌بان استان زنجان در بهشت زهرا(س) آرام گرفت

  پیکر 2شهید محیط‌بان استان زنجان در بهشت زهرا(س) آرام گرفت
  1400/01/18
  عصر آذربایجان- پیکر 2محیط‌بان شهید زنجانی که شامگاه روز دوشنبه به شهادت رسیده بودند دقایقی پیش با اقامه نماز میت توسط نماینده ولی فقیه در استان در بهشت زهرای زنجان آرام گرفتند.
 • مشکل گرانی خودرو با عرضه در بورس کالا حل می‌شود

  مشکل گرانی خودرو با عرضه در بورس کالا حل می‌شود
  1400/01/17
  عصر آذربایجان- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه "میزان تقاضای بازار خودرو متناسب با نیاز واقعی بازار نیست" گفت: با عرضه خودرو از طریق بورس کالا اختلاف قیمتی را به حداقل و یا صفر می‌رسانیم.
 • 700تن از بیماران خاص استان زنجان این هفته واکسن کرونا دریافت می‌کنند

  700تن از بیماران خاص استان زنجان این هفته واکسن کرونا دریافت می‌کنند
  1400/01/09
  عصر آذربایجان- مرحله نخست تزریق واکسن کرونا به بیماران خاص و صعب‌العلاج استان زنجان از هفته جاری آغاز شده و قرار است ۷۰۰ تن از این گروه در استان واکسیناسیون شوند.
 • هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت در زنجان منتظر برخورد قضایی باشند

  هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت در زنجان منتظر برخورد قضایی باشند
  1399/12/25
  عصر آذربایجان- حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه چهارشنبه آخر سال قرار داریم، ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تأکید دارد که هیچ تجمعی در سطح استان در اماکن انجام نشود.
 • آيا مديريت بحران استان زنجان امسال هم در مقابله با حوادث غيرمترقبه غافلگير مي‌شود

  آيا مديريت بحران استان زنجان امسال هم در مقابله با حوادث غيرمترقبه غافلگير مي‌شود
  1399/12/24
  گروه جامعه: هرساله با فرارسيدن فصل بهار و با آغاز بارش‌هاي تند بهاري سيل‌هاي خطرناکي در برخي از نقاط استان جاري مي‌شود و مسئولان زنجاني غافلگير حوادث غيرمترقبه مي‌شوند. سوال اين است آيا مسئولان براي بهار 1400 چاره‌اي انديشيده‌اند؟
 • استان زنجان توانایی تبدیل شدن به قطب زراعت چوب در کشور را دارد

  استان زنجان توانایی تبدیل شدن به قطب زراعت چوب در کشور را دارد
  1399/12/21
  عصر آذربایجان- مدیر‌کل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه با عنایت ویژه مقام معظم رهبری اعتبارات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری اختصاص یافته گفت: سالانه 150میلیون متر مکعب آب سطحی در سطح استان مدیریت می‌شود.
 • استان زنجان در اجرای طرح مولدسازی رتبه نخست را در کشور دارد

  استان زنجان در اجرای طرح مولدسازی رتبه نخست را در کشور دارد
  1399/12/18
  عصر آذربایجان- رئیس سازمان مدیریت استان زنجان با انتقاد از عدم تسویه ادارات و سازمان‌ها با دستگاه‌های خدمات‌رسان گفت: زنجان تنها استانی است که اعتبارات هزینه‌ای خود را توزیع کرده و طرح مولد سازی را اجرا کرده است.
 • بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه در "خرمدره" افتتاح شد

  بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه در "خرمدره" افتتاح شد
  1399/12/17
  عصر آذربایجان- رئیس بنیاد مستضعفان بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه به وسعت 200هکتار را در شهرستان خرمدره افتتاح کرد.
 • سیری در استان ها//

  حمام حاج داداش زنجان، حمامي در قلب بازار
  1399/12/16
  گروه سيري در استان ها: يک حمام تاريخي با قدمت بيش از يکصد سال که در راسته قديمي تر بازار زنجان يعني راسته غربي قرار دارد.
 • زنجان مرکز تامين و توزيع واکسن و مواد بيولوژيک شمالغرب کشور است

  زنجان مرکز تامين و توزيع واکسن و مواد بيولوژيک شمالغرب کشور است
  1399/12/16
  گروه خبر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان گفت: استان زنجان به عنوان مرکز تامين و توزيع واکسن و مواد بيولوژيک و قطب دارويي شمال غرب کشور است.
 • زنجان با مشکل تأمین "تخم‌مرغ" روبه‌رو است

  زنجان با مشکل تأمین "تخم‌مرغ" روبه‌رو است
  1399/12/16
  عصر آذربایجان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه "میوه‌های سیب و پرتغال برای توزیع در ایام پایانی سال از استان‌های مازندران و ارومیه به میزان کافی خریداری شده است" گفت: با مشکل تأمین تخم‌مرغ روبه‌رو هستیم.
 • کمبود ناوگان اتوبوسراني در زنجان

  کمبود ناوگان اتوبوسراني در زنجان
  1399/12/15
  گروه گزارش: اين روزها علاوه بر فرسودگي اتوبوس‌هاي شهري، کمبود حمل و نقل عمومي مطلوب در شهرزنجان به شدت خودنمايي مي‌کند و نکته جالب موضوع اينجاست که بيش از 30 دستگاه اتوبوس در پارکينگ شهرداري همچنان خاک مي‌خورد.
 • دولت در سال99 یک ریال هم به ما کمک نکرد

  دولت در سال99 یک ریال هم به ما کمک نکرد
  1399/12/11
  عصر آذربایجان- رئیس بسیج سازندگی کشور با انتقاد از عدم همکاری دولت با بسیج سازندگی گفت: دولت در سال99 یک ریال هم به ما کمک نکرده است.
 • سیری در استانها

  بقعه تاريخي چلبي اوغلي، آرامگاه مريد مولانا
  1399/12/10
  گروه سيري در استان ها: بقعه چلبي اوغلي در 500 متري جنوب غرب سلطانيه يکي از بناهاي تاريخي برجاي مانده از دوران ايلخاني است که امروزه يکي از جاذبه‌هاي گردشگري اين منطقه به‌شمار مي‌رود.
 • کمک 43میلیارد تومانی زنجانی‌ها از طریق 131مرکز نیکوکاری

  کمک 43میلیارد تومانی زنجانی‌ها از طریق 131مرکز نیکوکاری
  1399/12/10
  عصر آذربایجان- مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به راه‌اندازی سامانه 33116استانی برای دریافت کمک‌های مردمی از کل کشور گفت: 131مرکز نیکوکاری نیز در سطح استان فعال است.
 • دوره‌گردهای پرنده‌فروش می‌توانند عامل انتقال آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان باشند

  دوره‌گردهای پرنده‌فروش می‌توانند عامل انتقال آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان باشند
  1399/12/09
  عصر آذربایجان- مدیر‌کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به عدم وجود آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: حضور دوره‌گرد‌ها و خرید و فروش پرندگان، نگرانی از بابت انتقال ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را بیشتر می‌کند.
 • ایجاد واحد فرآوری معادن سنگ آهن استان زنجان پیگیری می‌شود

  ایجاد واحد فرآوری معادن سنگ آهن استان زنجان پیگیری می‌شود
  1399/12/08
  عصر آذربایجان- رئیس خانه معدن استان زنجان گفت: به جد پیگیر ایجاد واحد فرآوری معادن به ویژه معادن سنگ آهن در استان هستیم.
 • اقدامات پیشگیرانه آسیب‌های اجتماعی در زنجان کافی نیست

  اقدامات پیشگیرانه آسیب‌های اجتماعی در زنجان کافی نیست
  1399/12/05
  عصر آذربایجان-رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه "این استان در حوزه طلاق در رتبه 26کشوری قرار دارد" گفت: باید برنامه‌ریزی متناسب با آسیب‌های اجتماعی در استان تدوین و اجرا شود.
 • تعداد مبتلایان به کرونا در استان زنجان رو به افزایش است

  تعداد مبتلایان به کرونا در استان زنجان رو به افزایش است
  1399/12/03
  عصر آذربایجان- معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: در روزهای اخیر موارد مراجع سرپایی به بیمارستان‌ها افزایش پیدا کرده و آمار نشان از افزایش مبتلایان در استان را دارد.
 • بازآفريني، چهره شهر قديم زنجان را جوان مي‌کند

  بازآفريني، چهره شهر قديم زنجان را جوان مي‌کند
  1399/12/03
  گروه جامعه: طرح باز آفريني، چهره 560 هکتاري شهر قديم زنجان را با ساخت و سازهايي بر اساس اصول مهندسي جوان‌تر مي‌کند و سازندگان مسکن از طرح‌هاي تشويقي بهره‌مند مي‌شوند.
 • بي‌تدبيري اشک پيازکاران زنجاني ‌را درآورد

  بي‌تدبيري اشک پيازکاران زنجاني ‌را درآورد
  1399/12/03
  گروه اقتصادي: مشکلات فروش محصولات کشاورزي در استان زنجان همچنان به قوت خود باقي است و جهاد کشاورزي استان زنجان گويا تمايلي به بلند شدن از خواب عميق زمستاني ندارد.
 • خانه ذوالفقاري، موزه باستان شناسي زنجان

  خانه ذوالفقاري، موزه باستان شناسي زنجان
  1399/12/03
  گروه سيري در استانها: زنجان شهري با قدمتي ديرينه است و سند اثبات اين جمله اشيا و آثاري است که توسط باستان شناسن يافت شده اند. غارگليجک در ارتفاعات مشرف به روستاي حاج آرش قرار گرفته، پناهگاه انسان در دوره هاي پيش از تاريخ بوده است.
 • بازگشايي مدارس تابع تصميم ستاد ملي کرونا است

  بازگشايي مدارس تابع تصميم ستاد ملي کرونا است
  1399/12/03
  گروه خبر: وزير آموزش و پرورش گفت: بازگشايي مدارس تابع تصميم ستاد ملي کرونا بوده و تاکنون هر گونه بازگشايي بر اين مبنا انجام شده است.
 • بازگشايي مدارس تابع تصميم ستاد ملي کرونا است

  بازگشايي مدارس تابع تصميم ستاد ملي کرونا است
  1399/12/03
  گروه خبر: وزير آموزش و پرورش گفت: بازگشايي مدارس تابع تصميم ستاد ملي کرونا بوده و تاکنون هر گونه بازگشايي بر اين مبنا انجام شده است.
 • دولت ‌وابستگی به نفت را در اصلاحیه لایحه بودجه 1400کاهش داد

  دولت ‌وابستگی به نفت را در اصلاحیه لایحه بودجه 1400کاهش داد
  1399/11/28
  عصر آذربایجان- عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دولت ‌وابستگی به نفت را در اصلاحیه لایحه بودجه 1400کاهش داد.
 • آبشار هشترخان منطقه اي بكر در دل طبيعت روستاي لار

  آبشار هشترخان منطقه اي بكر در دل طبيعت روستاي لار
  1399/11/27
  گروه سيري در استان ها:آبشار هشترخان منطقه اي بكر كه در دل هندوستان ايران شهرستان طارم قرار گرفته است.
 • طرح توسعه معادن و تکمیل زنجیره تولید با اولویت فرآوری معادن فلزی در زنجان آغاز شد

  طرح توسعه معادن و تکمیل زنجیره تولید با اولویت فرآوری معادن فلزی در زنجان آغاز شد
  1399/11/20
  عصر آذربایجان- رئیس خانه معدن استان زنجان با بیان اینکه "معادن فلزی در استان کم نیستند اما بعضاً در عمل هیچگونه فرآوری انجام نمی‌شود" گفت: طرح توسعه معادن و تکمیل زنجیره تولید با اولویت فرآوری معادن فلزی آغاز شده است.
 • جمعیت کیفری زندان‌های استان زنجان ۱۴ درصد کاهش یافت

  جمعیت کیفری زندان‌های استان زنجان 14درصد کاهش یافت
  1399/11/19
  عصر آذربایجان- رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه با کاهش 14درصدی جمعیت کیفری زندان‌ها مواجه هستیم گفت: دیدار چهره به چهره زندانیان و بررسی مشکلات زندان تاثیر مناسبی در صدور آراء و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس دارد.
 • بازگشت آرامش به بازار تخم‌مرغ‌ زنجان با ورود بخش دولتي

  بازگشت آرامش به بازار تخم‌مرغ‌ زنجان با ورود بخش دولتي
  1399/11/19
  گروه تحليل: با ورود تخم مرغ‌هاي دولتي به بازار زنجان، افسار نرخ‌هاي لجام گسيخته اين محصول که با تاخت و تاز موجب نگراني اغلب مردم مي‌شد، کشيده شد و آرامش به اين صنف بازگشت و اکنون مصرف کنندگان آسوده خاطر اين فرآورده را تهيه مي‌کنند.
 • سیری در استان ها//

  رختشويخانه زنجان بناي بي نظير در ايران
  1399/11/19
  گروه سيري در استانها:مجموعه تاريخي رختشويخانه در قلب بافت تاريخي شهر زنجان در يک منطقه پر تراکم مسکوني احداث شده است که به عنوان نگيني در مرکز شهر زنجان مي‌درخشد.
 • بزرگ‌ترین کارخانه خصوصی تولید فولاد ایران افتتاح شد

  بزرگ‌ترین کارخانه خصوصی تولید فولاد ایران افتتاح شد
  1399/11/18
  عصر آذربایجان- رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به افتتاح پنج طرح مهم استان توسط رئیس‌جمهور به معرفی کارخانه‌های مربوطه پرداخت.
 • استان زنجان می‌تواند به دپارتمان تخصصی ماشین‌آلات سنگین تبدیل شود

  استان زنجان می‌تواند به دپارتمان تخصصی ماشین‌آلات سنگین تبدیل شود
  1399/11/16
  عصر آذربایجان- مدیرکل فنی‌ و حرفه‌ای استان زنجان از تفاهم‌نامه پنج جانبه این اداره با چهار دستگاه دیگر در راستای ارتقای مهارت دانشجویان استان خبر داد و گفت: استان زنجان می‌تواند به دپارتمان تخصصی ماشین‌آلات سنگین تبدیل شود.
 • رزمایش الی بیت‌المقدس در ایام دهه فجر در زنجان برگزار می‌شود

  رزمایش الی بیت‌المقدس در ایام دهه فجر در زنجان برگزار می‌شود
  1399/11/14
  عصر آذربایجان- جانشین فرمانده سپاه استان زنجان با اشاره به برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس همزمان با ایام دهه فجر گفت: این رزمایش در روز 21بهمن ماه در حوزه‌های مقاومت بسیج استان برگزار خواهد شد.
 • طرح فرهنگ‌یاران سایبری در زنجان اجرا می‌شود

  طرح فرهنگ‌یاران سایبری در زنجان اجرا می‌شود
  1399/11/13
  عصر آذربایجان- فرمانده انتظامی استان زنجان از اجرای طرح فرهنگ‌یاران سایبری در زنجان خبر داد.
 • روستاي تاريخي دَرسِجين زنجان

  روستاي تاريخي دَرسِجين زنجان
  1399/11/12
  گروه سيري در استانها:استان زنجان يا به پارسي ميانه “زنگان”، با زيبايي‌هاي طبيعي و بناهاي تاريخي مي‌تواند مقصدي مناسب براي گردشگران باشد. زنجان يکي از استان‌هايي است که با داشتن آثار کم‌نظير و گاه بي نظير به عنوان “ميزبان مهربان” در کشور شناخته شده است و ساليانه هزاران مسافر و گردشگر را به سمت خود جذب مي‌کند.
 • قاچاق چوب به زنجان رسيد

  قاچاق چوب به زنجان رسيد
  1399/11/12
  گروه اجتماعي: قلع و قمع و قاچاق چوب در برخي نقاط استان زنجان از سوي سودجويان و افراد فرصت طلب طبيعت بکر و زيباي استان را تهديد مي‌کند که ادمه اين روند اثرات زيان‌بار و خسارات جبران ناپذيري براي استان خواهد داشت. بخش عمده منابع طبيعي اين استان که معادل با 73 هزار هکتار است مختص جنگل بوده و درختاني شامل گونه‌هاي گلابي وحشي، زالزلک، بنه، قيچ، زرشک، بادام وحشي، پسته وحشي و برخي گونه‌هاي ديگر است.
 • تاريخي که در دل اژدهاي بناي داش کسن مخفي است

  تاريخي که در دل اژدهاي بناي داش کسن مخفي است
  1399/11/12
  گروه تاريخي: استان زنجان، از جمله استان_هاي مطرح کشور در زمينه گردشگري فرهنگي و تاريخي است. يکي از شهرهاي معروف اين استان، شهر تاريخي سلطانيه است. شهري مملو از آثار تاريخي و گردشگري، مانند گنبد سلطانيه.
 • مسئولان کشوری و استانی خدمات نظام را به مردم بازگو کنند

  مسئولان کشوری و استانی خدمات نظام را به مردم بازگو کنند
  1399/11/12
  عصر آذربایجان- امام جمعه زنجان با بیان اینکه مسئولان کشوری و استانی خدمات نظام را به مردم بازگو کنند، گفت: ساخت واکسن کرونا با استفاده از توان متخصصان داخلی تمام دنیا را حیرت زده کرده است.
 • 153روستای استان زنجان بر روی گسل قرار دارد

  153روستای استان زنجان بر روی گسل قرار دارد
  1399/11/08
  عصر آذربایجان- مدیر‌کل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: در شهر‌های زیر 25هزار نفر جمعیت استان زنجان، 230درصد پیشرفت فیزیکی در صدور سند مالکیت وجود دارد و این استان رتبه یک را از این جهت در کشور دارد.
 • برای ساخت المان میدان 15 خرداد عجله نداریم

  برای ساخت المان میدان 15 خرداد عجله نداریم
  1399/11/07
  عصر آذربایجان- فرماندار زنجان با اشاره به اینکه شرایط مناقصه المان 15 خرداد، مجری و طراح صلاحیت فنی و مهندسی و متدهایی که لازم هست تا اجرا کند را ندارد، گفت: برای ساخت المان میدان 15 خرداد عجله نداریم.
 • شعله‌ور شدن آتش زير خاکستر کرونا با عادي انگاري شرايط

  شعله‌ور شدن آتش زير خاکستر کرونا با عادي انگاري شرايط
  1399/11/06
  گروه گزارش: آمار مربوط به همه‌گيري بيماري کوويد- 19 در بيشتر نقاط کشور روند کاهشي دارد، اما به گفته کارشناسان، عادي انگاري شرايط و بي‌توجهي به پروتکل‌هاي بهداشتي مي‌تواند آتش زير خاکستر کرونا را شعله ورتر کند و شمار مبتلايان را در ماه‌هاي آينده افزايش دهد.
 • سیری در استانها//

  زرين غار؛ غاري که سوغات زلزله شد
  1399/11/06
  گروه سيري در استان ها:غار زرين غار که به نام‌هايي همچون غار زرين رود، غار زرين‌آباد و غار دودزا نيز ناميده مي‌شود، يکي از زيباترين غارهاي کشف شده استان زنجان است که در ضلع غربي جاده ترانزيتي زنجان- همدان و در 35 کيلومتري شهرستان خدابنده مشرف به روستاي زرين رود از توابع بخش بزينه رود و ميان روستاهاي داش بلاغ و آق بلاق و در طول محور غارهاي عليصدر و کتله‌خور قرار دارد.
 • هزینه درمان بیماران کرونایی در استان زنجان بالاتر از نرم کشوری است

  هزینه درمان بیماران کرونایی در استان زنجان بالاتر از نرم کشوری است
  1399/11/03
  عصر آذربایجان- مدیر‌کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: هزینه درمان بیماران کرونایی در این استان 4میلیون‌ و 400هزار تومان است که 300هزار تومان از نرم کشوری بالاتر است.
 • رانت ارز 4200تومانی از بودجه سال آینده حذف شد

  رانت ارز 4200تومانی از بودجه سال آینده حذف شد
  1399/11/01
  عصر آذربایجان- عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال جدا کردن بورس از دولت و وزارت اقتصاد است، تصریح کرد: کاهش ۵ درصدی مالیات از "تولید" در کمیسیون تلفیق تصویب شد.
 • کاروانسراي سنگي با سه قرن قدمت در زنجان

  کاروانسراي سنگي با سه قرن قدمت در زنجان
  1399/10/21
  گروه سيري در استان ها:قديمي ترين اثر بر جاي مانده بر سطح شهر زنجان، کاروانسراي سنگي است که طبق متون تاريخي يکي از سه کاروانسرائي است که در دوران اقتدار و حکومت صفويان در اين خطه ساخته شده است.
 • وضعیت زرد ‌نباید مسئولان را برای برگزاری تجمعات فریب دهد‌

  وضعیت زرد ‌نباید مسئولان را برای برگزاری تجمعات فریب دهد‌
  1399/10/21
  عصر آذربایجان- صبح امروز ستاد استانی مقابله با کرونای استان برگزار شد و در این جلسه تاکید شد که نباید وضعیت زرد استان، مسئولان را برای برگزاری تجمعات فریب دهد.
 • رئیس پلیس فتای ناجا:

  فرآیند رمز پویا برای جلوگیری از جرایم مالی تکمیل شد
  1399/10/16
  عصر آذربایجان- رئیس پلیس فتا ناجا با اشاره به اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش در فضای سایبر در سطح کشور ، گفت :90درصد جرایم فضای مجازی در سطح کشور کشف می شود .
 • محروميت مقابل "شاد" ايستاد

  محروميت مقابل "شاد" ايستاد
  1399/10/14
  گروه فرهنگي: عدم دسترسي به اينترنت در مناطق روستايي سبب شده تا برخي از دانش‌آموزان علاوه بر محروم ماندن از آموزش در فضاي شاد از دادن امتحانات در اين سامانه نيز عقب بمانند که اين مسئله نماد کامل عدم اجراي عدالت آموزشي است.
 • سیری در استانها//

  پل مير بهاءالدين زنجان، تاريخي و استوار
  1399/10/14
  گروه سيري در استان ها: پل تاريخي مير بهاءالدين قديميترين و بزرگترين پل بر جاي مانده بر روي زنجانرود است كه بيش از يكصد سال قدمت دارد و در فهرست آثار ملي به شماره 1448 به ثبت رسيده است .
 • نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی در زنجان برگزار می‌شود

  نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی در زنجان برگزار می‌شود
  1399/10/13
  عصر آذربایجان- رئیس بسیج رسانه استان زنجان از برگزاری نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار تا یکم بهمن ماه است.
 • 400جواز کسب مشاوران املاک در زنجان باطل شد

  400جواز کسب مشاوران املاک در زنجان باطل شد
  1399/10/10
  عصر آذربایجان- رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به ورود اتاق اصناف برای جلوگیری از آشفتگی در بازار مسکن گفت: علاوه بر اینکه بیش از ۴۰۰ جواز کسب غیرفعال در استان باطل شد، حق کمیسیون‌های مشاوران املاک کاهش یافت.
 • معاون استاندار زنجان همچنان مشکل نهاده‌هاي دامي و مرغداران را کتمان مي‌کند

  معاون استاندار زنجان همچنان مشکل نهاده‌هاي دامي و مرغداران را کتمان مي‌کند
  1399/10/07
  گروه گزارش: بررسي مجدد زواياي تاثير تامين و توزيع نهاده‌ها بر قيمت مرغ و کنترل قيمت در بازار زنجان نشان مي‌دهد که اصلا معاون اقتصادي استانداري زنجان اعتقادي به وجود مشکل اين قشر در زنجان ندارد.
 • قول تحقق‌نيافته رئيس‌جمهور براي پتروشيمي زنجان

  قول تحقق‌نيافته رئيس‌جمهور براي پتروشيمي زنجان
  1399/10/07
  گروه اقتصادي: کلنگ اجراي پتروشيمي زنجان در حالي سال 85 به زمين زده شد که بنا به وعده مسئولان وقت قرار بود اين پروژه طي سه سال به بهره‌برداري برسد، وعده‌اي که با گذشت 15 سال هنوز محقق نشده است.
 • مجموعه تاريخي چلبي اوغلي، آرامگاه مريد مولانا

  مجموعه تاريخي چلبي اوغلي، آرامگاه مريد مولانا
  1399/10/07
  گروه سيري در استان ها:بقعه چلبي اوغلي يکي از بناهاي تاريخي برجاي مانده از دوران ايلخاني است که امروزه يکي از جاذبه‌هاي گردشگري اين منطقه به‌شمار مي‌رود.
 • کشف 11دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در زنجان

  کشف 11دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در زنجان
  1399/10/03
  امانت - سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان از کشف 11دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش 825میلیون ریال خبر داد.
 • معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان:

  خرید و فروش خانه‌های واهی به نوسانات قیمت مسکن دامن می‌زند
  1399/10/02
  عصر آذربایجان- معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به نیاز احداث سالانه ۲ هزار واحد مسکونی در زنجان گفت: آمار واحد‌های خالی استان موجود نیست.
 • 9 هزار حلقه چاه آب در زنجان غيرمجاز است

  9 هزار حلقه چاه آب در زنجان غيرمجاز است
  1399/09/30
  گروه خبر: مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي زنجان، مجموع چاه‌هاي مجاز استان را 15 هزارو 559 حلقه با تخليه سالانه حدود 132 ميليون مترمکعب اعلام کرد و گفت: 9 هزار حلقه چاه آب نيز در استان غيرمجاز است.
 • سیری در استان ها//

  مسجد چهل ستون زنجان يادگاري از تاريخ
  1399/09/30
  گروه سيري در استان ها: مسجد چهل ستون زنجان از مساجد تاريخي شهر زنجان است. اين مسجد در بافت بازار بالاي زنجان در ضلع جنوب شرقي مسجد جامع زنجان در راسته معروف به راسته حجت‌الاسلام قرار دارد.
 • بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است

  بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است
  1399/09/26
  عصر آذربایجان- رئیس انجمن موسیقی استان زنجان گفت: بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است.
 • لزوم همکاری همه اقشار در پیشگیری از اعتیاد

  لزوم همکاری همه اقشار در پیشگیری از اعتیاد
  1399/09/26
  عصر آذربایجان- معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: برای مقابله و پیشگیری از اعتیاد، نیازمند مشارکت عمومی مردم هستیم.
 • نظارت از بازار زنجان تشدید می شود

  نظارت از بازار زنجان تشدید می شود
  1399/09/24
  عصر اذربایجان- رئیس اتاق اصناف زنجان گفت: برای جلوگیری از هر گونه گرانفروشی و تخلف در شب یلدا نظارت از بازار استان زنجان تشدید می شود.
 • چرا جمع‌آوري معتادان متجاهر با شيوع کرونا متوقف شد

  چرا جمع‌آوري معتادان متجاهر با شيوع کرونا متوقف شد
  1399/09/23
  گروه گزارش: طي اقدامات صورت گرفته در استان يک روستا که اقدام به کاشت شاهدانه و گل مي‌کرده و 45 منطقه ديگر کاشت گل شناسايي شد و در همين راستا 252 کيلوگرم از همين ماده مخدر کشف شده است.
 • روستاي قوهيجان طارم

  روستاي قوهيجان طارم
  1399/09/23
  گروه سيري در استان ها: يکي از روستاهاي خوش آب و هوا و با قدمت چند صد ساله شهرستان طارم دهستان درام روستاي قوهيجان است. مردم اين روستا در گذشته به صورت ييلاق و قشلاق زندگي مي کردند که در تابستان ها در روستاي کوهستاني با چشمه جوشان از دامنه کوه که در بالادست روستا قرار دارد و جويبار جاري از آن، روستا را به دو نيم تقسيم کرده است و درختان مختلف سر به فلک کشيده و ميوه هاي متنوع از جمله گردو، گلابي، سيب، سنجد، فندوق، به و…. زندگي مي کردند.
 • ایجاد تنش و اختلاف بین کشورها و ملت‌های اسلامی گناه نابخشودنی است

  ایجاد تنش و اختلاف بین کشورها و ملت‌های اسلامی گناه نابخشودنی است
  1399/09/22
  عصر آذربایجان- -نمایندگان ولی فقیه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان ، اردبیل در پی اظهارات اردوغان در باکو بیانیه ای را صادر کردند.
 • افزايش قيمت نان بي‌توجه به کيفيت

  افزايش قيمت نان بي‌توجه به کيفيت
  1399/09/16
  گروه گزارش: چند ماهي است که از افزايش قيمت نان مي‌گذرد، در حالي که کيفيت آن هيچ تغييري نکرده و نانوايي ها مقيد به قيمت هاي مصوب نيستند.
 • خطر تخريب پشت ديوارهاي تاريخي

  خطر تخريب پشت ديوارهاي تاريخي
  1399/09/16
  گروه تاريخي: خانه تاريخي خديوي اين روزها در حالي سايه سنگين تخريب را احساس مي کند که تلاش مسئولان ميراث فرهنگي براي نجات و مرمت اين خانه تاريخي آغاز شده است.
 • پاي خودروسازي به صنعت زنجان باز شد

  پاي خودروسازي به صنعت زنجان باز شد
  1399/09/16
  گروه خبر:نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي از راه‌اندازي شرکت توليدکننده خودروهاي هيبريدي در استان خبر داد.
 • اينجا حاصل هر جمعي کم مي شود ‎

  اينجا حاصل هر جمعي کم مي شود ‎
  1399/09/09
  گروه اجتماعي: اعمال محدوديت‌هاي کرونايي 2 هفته‌اي در کشور آغاز شده و مشاهدات عيني نيز بيانگر آن است که اغلب مردم و صنوف با تصميم ستاد ملي کرونا همگام شده‌اند اما به گفته دست اندرکاران اين اقدام تنها گوشه‌اي از مديريت کرونا بوده و قطع زنجيره انتقال تنها با همراهي مستمر عموم امکانپذير است.
 • روستاي شيلاندر زنجان؛ روستايي در دل کوه هاي زنجان

  روستاي شيلاندر زنجان؛ روستايي در دل کوه هاي زنجان
  1399/09/09
  گروه سيري در استانها: شيلاندر در35 کيلومتري شهر زنجان و در شمال غربي آن واقع شده است.
 • فرهنگ‌سازی؛ رکن اصلی مقابله با کرونا است

  فرهنگ‌سازی؛ رکن اصلی مقابله با کرونا است
  1399/09/09
  عصر آذربایجان- معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: باید در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود تا بتوانیم با ایمان قلبی و رعایت کردن مردم، زنجیره انتقال بیماری کرونا را قطع کنیم.
 • دادگستری و دادستانی زنجان از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت قاطع می‌کند

  دادگستری و دادستانی زنجان از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت قاطع می‌کند
  1399/09/03
  عصر آذربایجان - دادستان زنجان از حمایت قاطع و100 درصدی دادگستری و دادستانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر خبر داد.
 • سياهچاله فرآوري محصولات کشاورزان در سايه بي‌تدبيري‌

  سياهچاله فرآوري محصولات کشاورزان در سايه بي‌تدبيري‌
  1399/08/25
  گروه گزارش: استان زنجان با توليد سالانه 3 ميليون تن انواع محصولات کشاورزي از جمله زيتون، انگور، سيب‌زميني و گوجه به دليل نبودن صنايع تبديلي تنها 40 درصد از محصول وارد فاز فرآوري مي‌شود و به همين دليل ضايعات بالاست.
 • سيري در استان ها

  قوانين سخت‌گيرانه ميراث فرهنگي و مشکلات آن براي سلطانيه
  1399/08/25
  گروه سيري در استانها: وجود برخي از قوانين سخت‌گيرانه ميراث فرهنگي، دست‌اندازهايي را در مسير توسعه سلطانيه به وجود آورده است.
 • 69نفر از محکومان محاکم زنجان مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند

  69نفر از محکومان محاکم زنجان مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند
  1399/08/21
  عصر آذربایجان- رئیس‌کل دادگستری استان زنجان از عفو و یا تخفیف مجازات 69زندانی در زنجان با عفو رهبری خبر داد.
 • بارش باران باعث لغزندگی جاده های زنجان شده است

  بارش باران باعث لغزندگی جاده های زنجان شده است
  1399/08/20
  عصر آذربایجان- رئیس پلیس راه استان زنجان،گفت: با توجه به بارش باران سطح جاده های استان زنجان لغزنده است.
 • لزوم تسهیل‌گری بیمه‌گذاران در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان

  لزوم تسهیل‌گری بیمه‌گذاران در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان
  1399/08/19
 • ادعاي استاندار زنجان درباره فرآوري 100 درصدي معادن کذب است

  ادعاي استاندار زنجان درباره فرآوري 100 درصدي معادن کذب است
  1399/08/18
  گروه اقتصادي: بيشتر معادن مس استان زنجان تعطيل و يا در مرحله اکتشاف تکميلي هستند و علي‌رغم ادعاي مسئولان درحال حاضر هيچ واحد فراوري کنسانتره مس فعال در زنجان وجود ندارد‌.
 • غار خرمنه سر جاذبه اي بکر در طبيعت طارم

  غار خرمنه سر جاذبه اي بکر در طبيعت طارم
  1399/08/18
  گروه سيري در استان ها: غار خرمنه‌ سر، در روستاي شاه‌ نشين طارم و در بلنداي کوه خرمنه سر که يک هزار و 600متر ارتفاع دارد، واقع شده و به «شا‌نشين» نيز معروف است. سنگ خارا و سنگ‌هاي سفيد آهکي مانند چلچراغ‌هاي زيبايي از سقف غار آويخته و جلوه‌اي رويايي و زيبايي را در اين غار پديد آورده‌ است.
 • پروژه‌هاي ملي گرفتار بي‌پولي!

  پروژه‌هاي ملي گرفتار بي‌پولي!
  1399/08/18
  گروه گزارش: تابلوهاي روزشمار طرح‌هاي زنجان مدت‌هاست خاموش شده است و وعده‌هاي افتتاح پروژه‌ها چندين بار تمديد شده و بي‌پولي و عدم همراهي موجب شده، گاه بعد از گذشت چندين سال بخش کوچکي از پروژه اجرايي شود و يا حتي پيشرفت پروژه فقط روي کاغذ باشد نه در عمل.
 • بیشتر ساختمان های استان زنجان در برابر زلزله مقاوم است

  بیشتر ساختمان های استان زنجان در برابر زلزله مقاوم است
  1399/08/17
  عصر آذربایجان -مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: اکثر ساختمان های شهرهای مختلف استان زنجان در برابر زلزله مقاوم است.
 • سفر بي‌نتيجه نوبخت به زنجان

  سفر بي‌نتيجه نوبخت به زنجان
  1399/08/11
  گروه گزارش : اختصاص اعتبار 200 ميليارد توماني به تکميل پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به قزوين يکي از وعده‌هاي نوبخت در سفرش به استان زنجان بود که تا حال حاضر محقق نشده و معلوم نيست که آيا اين پروژه طبق وعده نوبخت در اسفند ماه امسال افتتاح مي‌شود؟
 • کهن دژ

  کهن دژ
  1399/08/11
  گروه سيري در استان ها : کهن دژ يکي از جاذبه‌هاي شهرستان ماهنشان و يکي از 20 قلعه تاريخي منطقه است. اين قلعه در استان زنجان در نزديکي روستاي بهستان است که به همين دليل به آن »قلعه بهستان« هم مي‌گويند.
 • خانه‌هاي روستايي در کابوس آوار

  خانه‌هاي روستايي در کابوس آوار
  1399/08/11
  گروه اجتماعي : با وجود اين‌که استان زنجان در منطقه زلزله‌خيز واقع شده و 42 گسل از هر سو اين استان را تهديد مي‌کند اما 72 درصد از واحدهاي روستايي روي گسل در اين استان هنوز مقاوم‌سازي نشده است.
 • وجود 410 معدن در استان زنجان

  وجود 410 معدن در استان زنجان
  1399/08/11
  گروه اقتصادي : معادن در کنار لطمه هايي که گاهي به محيط زيست مي زنند، منابع ثروت و توسعه بوده و در صورت بهره برداري صحيح در اشتغالزايي نيز سهم قابل قبولي خواهند داشت.
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان:

  زنجانی‌ها گران‌فروشی را کنار نمی‌گذارند
  1399/08/11
  عصر آذربایجان : مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: با بازرسی‌های انجام گرفته طی هفت ماهه سال‌جاری گران‌فروشی با 531 پرونده، بیشترین تخلف صنفی در زنجان است.
 • ضرورتی برای پذیرش بیماران کرونایی؛

  تجهیز بخش‌ مراقبت‌های ویژه؛ نیاز ویژه بیمارستان ارتش زنجان
  1399/08/07
  عصر آذربایجان : مدیر بیمارستان ارتش زنجان گفت: در حال حاضر تکمیل و تجهیز بخش مراقبت‌های ویژه، نیاز این بیمارستان در پذیرش بیماران کرونایی است.
 • تجهیز 110 تخت‌ برای‌ بیماران‌ کرونایی در خدابنده

  تجهیز 110 تخت‌ برای‌ بیماران‌ کرونایی در خدابنده
  1399/07/30
  عصر آذربایجان : رئیس‌ بیمارستان‌ امیرالمومنین (ع) خدابنده‌ گفت: 110 تخت برای‌ بیماران‌ کرونایی‌ در این‌ شهرستان‌ در نظر گرفته‌ شده‌ است.
 • معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

  میزان شیوع بیماری کرونا در زنجان بالا است
  1399/07/28
  عصر آذربایجان : معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان،با بیان اینکه میزان شیوع بیماری کرونا در استان زنجان بالا است، گفت: این امر باعث شده تا انتقال این بیماری از افراد آلوده به دیگران بالا رود.
 • آتشکده گيلان کشه در طارم

  آتشکده گيلان کشه در طارم
  1399/07/27
  گروه سيري در استان ها : شهرستان طارم يکي از شهرستان‌هاي استان زنجان است و در شمال استان قرار دارد. اين شهرستان به دليل نزديکي به شمال کشور، آب‌و‌هواي بي‌نظير در منطقه خود دارد و مسير راه شهرستان طارم با پيچ‌هاي جاده رسيدن به آن را تا حدودي مشکل مي‌کند.
 • آيا آموزش وپرورش زنجان کمبود معلم دارد

  آيا آموزش وپرورش زنجان کمبود معلم دارد
  1399/07/27
  گروه اجتماعي : يکشنبه گذشته معلمان حق التدريسي که توسط آموزش و پرورش استان زنجان پس از گذشت يک ماه از سال تحصيلي کنار گذاشته بودند تجمع کردند و اين در حالي است که مسئولان آموزش و پرورش نتوانسند به آن‌ها جواب قانع کننده‌اي بدهند.
 • مسجد جامع زنجان بازمانده‌اي از قاجار به رنگ مذهب

  مسجد جامع زنجان بازمانده‌اي از قاجار به رنگ مذهب
  1399/07/27
  گروه تاريخي: در قلب مرکز زنجان، در محله‌هاي قديمي شهر، بنايي بازمانده از سلسله‌ي قاجار جامانده که عطر و بويي از تلفيق هنر و عرفان دارد. مسجد جامع زنجان بنايي است که در تار و پود آن نقش و نگار هنر اصيل ايراني به چشم مي‌خورد و معماري سنتي آن با لطافت و ظرافت خاصي، حال‌وهوايي عرفاني را منتشر مي‌کند.
 • افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونایی در زنجان

  افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونایی در زنجان
  1399/07/23
  عصر آذربایجان : معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: آمار بیماران کرونایی سرپایی و بستری در بیمارستان‌های استان زنجان و فوت ناشی از این بیماری با شیب ملایمی در حال افزایش است.
 • بناي داش کسن اژدهايي خفته در خاک

  بناي داش کسن اژدهايي خفته در خاک
  1399/07/20
  گروه سيري در استان ها : استان زنجان، از جمله استان هاي مطرح کشور در زمينه گردشگري فرهنگي و تاريخي است. يکي از شهرهاي معروف اين استان، شهر تاريخي سلطانيه است. شهري مملو از آثار تاريخي و گردشگري مانند گنبد سلطانيه.
 • نماينده مردم زنجان و طارم در خانه ملت عنوان ‌کرد

  قانون ترک فعل بيخ گوش مديران کم‌کار
  1399/07/20
  گروه سياسي : زنجان نماينده مردم زنجان و طارم عليا در مجلس شوراي اسلامي گفت: در حال قانون‌گذاري قانون ترک فعل براي مديران کم‌کار و غيرپاسخ‌گو هستيم.
 • تجاوز آشکارا به حريم رودخانه‌هاي زنجان

  تجاوز آشکارا به حريم رودخانه‌هاي زنجان
  1399/07/20
  گروه گزارش : اغلب شهرستان‌هاي زنجان با دارا بودن رودخانه‌هاي اصلي، در زمان بارندگي با خطر سيلاب احتمالي تهديد مي‌شوند و يکي از اقدامات ضروري پيشگيري، لايروبي اين رودخانه‌ها توسط سازمان‌هاي ذيربط است که هنوز اين اقدام به طور کامل انجام نشده است.
 • مجموعه تاريخي چلبي اوغلي

  مجموعه تاريخي چلبي اوغلي
  1399/07/13
  گروه سيري در استان ها : سلطانيه از شهرهاي تاريخي استان زنجان است که گفته مي‌شود در زمان ايلخانان مغول تاسيس شده است.
 • کرونا غريبه‌اي قريب ما

  کرونا غريبه‌اي قريب ما
  1399/07/13
  گروه گزارش : آمار فوتي‌ها از ابتداي شيوع ويروس کرونا در استان زنجان از مرز 500 نفر گذشت و اين بدان معني است که کرونا کماکان حريف سرسختي براي ريه‌هاي ما است.
 • بازار زنجان طولاني ترين بازار سرپوشيده ايران

  بازار زنجان طولاني ترين بازار سرپوشيده ايران
  1399/07/06
  گروه سيري در استان ها : در استان زنجان آثار و ابنيه تاريخي هستند که پسوند "ترينها" به آنها افزوده ميشود که بازار زنجان از جمله اين آثار ارزشمند تاريخي است که به عنوان طولاني ترين بازار سرپوشيده ايران ناميد مي شود.
 • مشاوره ژنتيک سدي در برابر معلوليت

  مشاوره ژنتيک سدي در برابر معلوليت
  1399/07/06
  گروه اچتماعي : همه ساله تعدادي از افراد به دليل اختلالات ژنتيکي در جهان دچار معلوليت شده و هر روز نيز بر تعداد آنان افزوده مي‌شود و در اين ميان به باور متخصصان انجام مشاوره‌هاي ژنتيک به عنوان سدي در برابر معلوليت عمل کرده و از بروز اين اختلالات جلوگيري مي‌کند. طبق آمار جامعه جهاني، معلولان 10 تا 15 درصد از جمعيت را تشکيل مي‌دهند. به‌عبارتي با يک محاسبه سرانگشتي در کشورمان حداقل 8 ميليون نفر دچار انواع معلوليت هستند و در اين ميان طبق آمار بهزيستي، يک ميليون و 300 هزار معلول در کشور وجود دارد که ساليانه نيز به تعداد اين معلولان اضافه مي‌شود.
 • ميل خوئين، بنايي خاص در روستايي تاريخي

  ميل خوئين، بنايي خاص در روستايي تاريخي
  1399/06/30
  گروه سيري در استان ها : ميل خوئين يک برج خاص است که در روستاي تاريخي خوئين قرار دارد. برجي از جنس سنگ و آجر و ساروج که در تپه اي مشرف به روستاي خوئين قرار گرفته و شباهت زيادي به گنبد مقبره قيدار نبي دارد.
 • مشاورين املاک بازار مسکن زنجان را آشفته کردند

  مشاورين املاک بازار مسکن زنجان را آشفته کردند
  1399/06/30
  گروه اقتصادي: مغازه هايي که به‌نام مشاورين املاک هر روز بر تعدادشان افزوده مي شود تا در آشفته بازار مسکن، برخي ها به نان و نوايي برسند باعث شده اند قيمت مسکن دچار نوسان شود و قيمت هاي غيرواقعي در بازار مسکن حاکم شود.
 • وزیر راه و شهرسازی:

  فرهنگ رانندگی در ایران ضعیف است
  1399/06/25
  گروه خبر : وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه فرهنگ رانندگی کردن در کشور ما ضعیف است، تاکید کرد: برای ارتقای فرهنگ رانندگی باید سرمایه گذاری کرد و ارگان‌های مربوطه اقدامات فرهنگی را مدنظر قرار دهد
 • کلاهبرداران 80 میلیارد ریالی از سوی پلیس آگاهی سلطانیه دستگیر شدند

  کلاهبرداران 80 میلیارد ریالی از سوی پلیس آگاهی سلطانیه دستگیر شدند
  1399/06/24
  عصر آذربایجان ، فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: 2 کلاهبردار 80 میلیارد ریالی از سوی ماموران پلیس آگاهی شهرستان سلطانیه شناسایی و با همکاری پلیس پایتخت دستگیر شدند.
 • دود مواز‌ي‌کاري شهرداري و ميراث‌فرهنگي زنجان به چشم مردم رفت

  دود مواز‌ي‌کاري شهرداري و ميراث‌فرهنگي زنجان به چشم مردم رفت
  1399/06/23
  گروه سيري در استانها:در حالي که مدت‌هاست کف‌سازي طولاني‌ترين بازار مسقف ايران آغاز شده اما موازي‌‌کاري دو ارگان ميراث‌فرهنگي و شهرداري زنجان تبديل به چالش بزرگي براي ساماندهي پروژه شده و آن را به کما فرستاده است.
 • کلاهبرداري هاي متري در تعاوني هاي صوري

  کلاهبرداري هاي متري در تعاوني هاي صوري
  1399/06/23
  گروه اقتصادي: تعاوني هاي مسکن چند سالي است که در زنجان به يک موضع چالش برانگيز تبديل شده اند، تعاوني هايي که در برخي مواقع به جاي انجام وظيفه ذاتي، به دلالي زمين و مسکن مشغول هستند.
 • زیستگاه پلنگ و خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده زنجان طعمه حریق شد

  زیستگاه پلنگ و خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده زنجان طعمه حریق شد
  1399/06/23
  عصر آذربایجان ، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد واقع در بخش قره‌پشتلو زنجان، زیستگاه جانوران شاخصی چون پلنگ و خرس قهوه‌ای را مورد تهدید و خطر جدی قرار داد.
 • سهم آی.سی.تی در اقتصاد ۶.۵ درصد است

  سهم آی.سی.تی در اقتصاد ۶.۵ درصد است
  1399/06/19
  عصر آذربایجان -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز سهم آی.سی.تی در اقتصاد و تولید ناخالص کشور به 6.5درصد رسیده است.
 • ‌پيچيده‌ترين شاهکار ايرانيان در مسير مرگ تدريجي //

  ‌قنات‌ها ‌ديگر جايي در تفکر مديران ميراث فرهنگي ندارد
  1399/06/16
  گروه گزارش: قنات پيچيده‌ترين فناوري سنتي چندين هزار ساله و شاهکار ايرانيان در طول تاريخ است که در دهه‌هاي اخير در کمال بي‌مهري قرار گرفته ‌و احيا دوباره و حفظ اين هنر ديرينه در حافظه تاريخ کشور، همت ارگان‌ها و مسئولان ذيربط را مي‌طلبد.
 • روستاي ياستي قلعه ماهنشان

  روستاي ياستي قلعه ماهنشان
  1399/06/16
  گروه سيري در استان ها: يکي از روستاهاي جذاب، زيبا و تاريخي استان زنجان و از توابع شهرستان ماهنشان است. ياستي قلعه به لحاظ آب وهوا و وضعيت جوي يکي از بکرترين روستاهاي زنجان به لحاظ تفريحي است.
 • بزرگترین رزمایش کمک مومنانه کشور در زنجان با رمز "لبیک یا خامنه‌ای" برگزار شد

  بزرگترین رزمایش کمک مومنانه کشور در زنجان با رمز "لبیک یا خامنه‌ای" برگزار شد
  1399/06/08
  عصر آذربایجان - فرمانده سپاه استان زنجان با بیان اینکه بزرگترین رزمایش کمک مومنانه کشور با رمز "لبیک یا خامنه‌ای" اجرا شد، گفت: ۱۱۰ هزار بسته معیشتی طی دو روز بین نیازمندان از پیش تعیین شده در تمام شهرستان‌های استان توزیع شد.
 • روند کاهش ابتلا به کرونا در زنجان پایدار نیست

  روند کاهش ابتلا به کرونا در زنجان پایدار نیست
  1399/06/05
  عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،با بیان اینکه در استان زنجان در خصوص بیماری کرونا به خط صاف رسیدیم، گفت: وضعیت بیماری روند کاهشی دارد ولی این روند پایدار نیست.
 • رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان زنجان:

  ظرفیت بالای پد بالگرد هوایی اورژانس زنجان در زمان بحران
  1399/06/03
  عصر آذربايجان -رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان زنجان گفت: پد بالگرد اورژانس زنجان، همزمان ظرفيت فرود چهار بالگرد را در زمان بحران براي امدادرساني به استان‌هاي همجوار دارد.
 • هفت سندي که تاريخچه حسينيه اعظم زنجان را تاييد مي‌کند

  هفت سندي که تاريخچه حسينيه اعظم زنجان را تاييد مي‌کند
  1399/06/02
  گروه تاريخي:محقق زنجاني گفت:هفت سند معتبر مکتوب در خصوص حسينيه اعظم زنجان وجود دارد که تاريخچه آن را بيان مي‌کند.
 • پناهگاه حيات‌ وحش انگوران؛ زيستگاه بزرگ ترين گوشت خواران ايران

  پناهگاه حيات‌ وحش انگوران؛ زيستگاه بزرگ ترين گوشت خواران ايران
  1399/06/02
  گروه سيري در استان ها:پناه‌گاه حيات‌وحش انگوران از بکرترين مناطق طبيعت ايران و قديمي‌ترين مناطق حفاظت‌شده کشور است که در مرز سه استان زنجان، آذربايجان غربي و کردستان قرار گرفته و به پناه‌گاهي براي گروهي از نادرترين جانوران ايران تبديل شده است.
 • افزایش ۳.۵ برابری میزان وقف در کشور

  افزایش ۳.۵ برابری میزان وقف در کشور
  1399/05/28
  عصر آذربایجان-رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: میزان وقف مردم در ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی در مقایسه با ۴۰ سال پیش از انقلاب ۳.۵ برابر شده است.
 • رعایت پروتکل های بهداشتی توسط 35درصد مردم مناطق حاشیه نشین زنجان

  رعایت پروتکل های بهداشتی توسط 35درصد مردم مناطق حاشیه نشین زنجان
  1399/05/27
  عصر آذربایجان-معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: در مناطق حاشیه نشین استان زنجان پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت نمی‌شود وتنها ۳۵درصد مردم در این مناطق پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.
 • ملت قهرمان ایران هیچ‌گاه از مقاومت خسته نخواهند شد

  ملت قهرمان ایران هیچ‌گاه از مقاومت خسته نخواهند شد
  1399/05/26
  عصر آذربایجان- فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: ایستادگی و مقاومت همچنان ادامه دارد و هیچ‌گاه ملت قهرمان ایران از مقاومت خسته نخواهند شد.
 • بازگشایی مدارس در وضعیت‌های مختلف کرونایی زنجان برنامه‌ریزی شده است

  بازگشایی مدارس در وضعیت‌های مختلف کرونایی زنجان برنامه‌ریزی شده است
  1399/05/24
  عصر آذربایجان- - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس در این استان به لحاظ پروتکل‌های بهداشتی و نیز اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز برنامه ریزی شده که امیدواریم این فعالیت‌ها به نحو شایسته‌ای به سرانجام برسد.
 • بیماری کرونا در استان زنجان کاهش تدریجی دارد

  بیماری کرونا در استان زنجان کاهش تدریجی دارد
  1399/05/21
  عصر آذربایجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان،با بیان اینکه بیماری کرونا در استان کاهش تدریجی دارد، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری، سرپایی و فوتی‌های کرونا در استان روند کاهشی دارد.
 • استفاده بي‌رويه کشاورزان از کودهاي شيميايي//

  مسئولان جهاد کشاورزي همچنان در خواب زمستاني
  1399/05/19
  گروه گزارش: در شرايطي که زندگي و سلامت افراد جامعه از هر سو تهديد مي‌شود، باقي ماندن سم، کود و عوارض بعدي از آن‌ها در محصولات کشاورزي به يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي اين روز‌هاي مردم تبديل شده است.
 • مدیران با کوچکترین انتقاد برآشفته نشوند

  مدیران با کوچکترین انتقاد برآشفته نشوند
  1399/05/15
  عصر آذربایجان-مدیرخانه مطبوعات استان زنجان،گفت: تامین امنیت شغلی خبرنگاران از وظایف حکومت و دولت است. ایجاد این امنیت با مسئولان و مدیرانی است که با کوچک‌ترین انتقاد رسانه‌ها برآشفته نشوند.
 • سيري در استان ها//

  پل مير بهاءالدين زنجان، تاريخي و استوار
  1399/05/12
  گروه سيري در استانها:در زمان قاجار، پلي آجري و بسيار زيبا بر روي رودخانه زنجانرود ساخته شد که تا امروز استوار و پابرجا باقي مانده است. اين پل صد ساله که با هوشمندي ساخته شده، پلي با ارزش است و در فهرست آثار ملي به شماره 1484 به ثبت رسيده است.
 • کرونا بهانه جديد تعطيلي خطوط پروازي زنجان

  کرونا بهانه جديد تعطيلي خطوط پروازي زنجان
  1399/05/12
  گروه گزارش: اين روزها که فرودگاه زنجان روزهاي آرامي را به خود مي‌بيند مسئولان دليل اين تعطيلي را "کرونا" و نزديکي به پايتخت عنوان مي‌کنند؛ آيا اين ادعا درست است؟ ارتباطات جهاني سهم اعظمي در موفقيت تمام کشورهاي بزرگ و مطرح جهان دارد که يکي از موثرترين راه‌هاي آن مربوط به سفرهاي هوايي است.
 • 54درصد از بیماران بستری در آی سی یو زنجان بدحال هستند

  54درصد از بیماران بستری در آی سی یو زنجان بدحال هستند
  1399/05/11
  عصر آذربایجان -رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه متوسط بیمار بستری در آی سی یو در مراکز درمانی استان زنجان 80نفر است، گفت: 54درصد از بیماران بستری در آی سی یو بدحال هستند.
 • عرصه براي معاملات غيرقانوني زمين و مسکن در زنجان تنگ‌تر مي‌شود

  عرصه براي معاملات غيرقانوني زمين و مسکن در زنجان تنگ‌تر مي‌شود
  1399/05/05
  گروه گزارش:معاملات غيرقانوني زمين و مسکن در زنجان به خصوص در ماه‌هاي اخير از سوي بنگاه‌ها و تعاوني‌هايي انجام مي‌شود که بدون مجوز وارد اين عرصه شده‌اند و التهابي که در اين حوزه ايجاد مي‌کنند منجر به کاهش توان خريد و عدم دسترسي مردم به مسکن مناسب مي‌شود.
 • سيري در استان ها

  دشت سهرين زيستگاه آهوي ايراني
  1399/04/29
  گروه سيري در استان ها:دشت بزرگ و زيباي سهرين در منطقه حفاظت شده سرخ آباد يک مقصد جذاب براي علاقمندان به طبيعت گردي و ماجراجويي است.
 • لزوم رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی توسط دستگاه‌های اجرایی

  لزوم رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی توسط دستگاه‌های اجرایی
  1399/04/25
  عصر آذربایجان-استاندار زنجان، بر لزوم رعایت ۱۰۰ درصدی دستگاه‌های اجرایی استان زنجان نسبت به پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد وگفت: کوتاهی برخی از مدیران در زمینه رعایت مقررات بهداشتی بررسی شود.
 • سبزه ميدان زنجان در گذر تاريخ

  سبزه ميدان زنجان در گذر تاريخ
  1399/04/22
  گروه تاريخي: سبزه ميدان نام مکاني است که امروزه مرکز شهر زنجان محسوب مي شود و در اطراف آن بافت قديمي شهر زنجان قرار دارد .
 • سیری در استانها//

  قيرخ اياق صخره اي آهنين در دل باغات ايجرود
  1399/04/22
  گروه سيري در استان ها:بناي تاريخي قيرخ اياق(40پله) ياهمان آق قلعه يکي از صخره‌هاي با شکوه شهرستان ايجروداست که در جنوب روستاي گلابر واقع شده است به گزارش عصر آذربايجان،اين صخره در جنوب روستاي گلابر قرار گرفته از ارتفاع جالب توجهي برخوردار است که از پايين آن مسير پله‌اي براي بالا رفتن از آن وجود دارد که به همين دليل آن را قيرخ اياق ناميده‌اند.
 • سیری در استانها//

  غار گلجيک زنجان معجزه اي از جنس آهک
  1399/04/15
  گروه سيري در استان ها:در 35 کيلومتري جنوب غربي زنجان و در نزديکي روستاي زيباي گلجيک ورودي يک غار به چشم مي خورد که جزو قديمي ترين غارهاي منطقه است. مسير منتهي به غار يک مسير پاکوب است که بايد پياده طي شود.
 • اعتیاد به مواد مخدر علت وقوع 87 درصد از جرایم در زنجان است

  اعتیاد به مواد مخدر علت وقوع 87 درصد از جرایم در زنجان است
  1399/04/15
  عصر آذربایجان-استاندار زنجان،گفت: اعتیاد به مواد مخدر بیش از 87 درصد از جرایم در استان را به خود اختصاص می‌دهد.
 • زلزله طارم؛ زخم 30 ساله‌اي که هنوز تازه است

  زلزله طارم؛ زخم 30 ساله‌اي که هنوز تازه است
  1399/04/08
  گروه گزارش:31 خرداد سال 69 سالروز تکرار قصه پرغصه زلزله 7.4 ريشتري در طارم است، شبي که با ترکيدن بغض زمين بيش از 1500 نفر صبح فردا را نديدند و 3000 زخمي هم يادگار آن روزها است، روزي که يادآوري آن هنوز هم داغ دل مردمان ديار زيتون را تازه مي‌کند. در اولين ساعت آخرين روزي که فصل بهار برچيده مي‌شد، زلزله نيز بساط تعداد بسياري از خانواده‌هاي شهرستان طارم را برچيد، زمين غريد، خاک لرزيد، شهر درهم کوفته شد، سقف‌ها فرو ريخت، ديوارها شکست، سنگ و چوب و آهن، دست و پا و سر و سينه پيرزن و پيرمرد، نوزاد و نوپا را کوبيد.
 • سيري در استان ها//

  ميل خويين، برج راهنماي مسافران زنجان در قرون ميانه ايران
  1399/04/08
  گروه سيري در استان ها: ميل خويين از آثار تاريخي زنجان در روستاي خويين است که معماري منحصربه فردي داشته و آن را به دوره سلجوقيان نسبت داده‌اند.
 • ۶۶ درصد از اقلام صادراتی زنجان به کشور ترکیه است

  ۶۶ درصد از اقلام صادراتی زنجان به کشور ترکیه است
  1399/04/04
  عصر آذربایجان-رئیس سازمان صمت زنجان، با بیان اینکه 66 درصد از اقلام صادراتی استان زنجان به کشور ترکیه و 13 درصد به کشور عراق صادر می‌شود، گفت: 13 کشور جدید به مقاصد صادراتی استان افزوده شده است.
 • رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان:

  شرایط اقتصادی کشور ورزش پهلوانی را از پا انداخت
  1399/04/03
  عصر آذربایجان-رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان با انتقاد از عدم استقبال جوانان به این رشته گفت: شرایط اقتصادی کشور این اجازه را به علاقه‌مندان نمی‌دهد تا وارد این رشته شوند چراکه یکی از شرایط حضور در این رشته دل نبستن به مادیات است.
 • سیری در استان ها//

  طارم سرزمين آتشکده‌ هاي باستاني
  1399/04/02
  گروه سيري در استان ها:در ايران بناهاي مذهبي و آئيني زيادي وجود دارد. نوعي معروفي از آن‌ها که مربوط به دين زرتشتي است، چهار طاقي ناميده مي‌شود و شهر طارم سرزمين چهار طاقي‌ها در ايران است
 • رئیس کل دادگستری زنجان:

  ۱۸ واحد تولیدی تعطیل در زنجان توسط دستگاه قضایی احیا شد
  1399/04/02
  عصر آذربایجان-رئیس کل دادگستری زنجان گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۸ شرکت و صنایع تعطیل توسط دستگاه قضایی استان زنجان احیا و وارد چرخه تولید شد.
 • سيري در استان ها//

  غار کتله‌خور خدابنده
  1399/03/25
  گروه سيري در استان ها:غار کتله‌خور غاري است خشکي -آبي که در استان زنجان، شهرستان خدابنده و در 80 کيلومتري جنوب قيدار و 173 کيلومتري شمالهمدان و 410 کيلومتري تهران و 5 کيلومتري شهر گرماب واقع است.
 • رييس دانشگاه علوم‌پزشکي استان زنجان:

  ميانگين بيماران بستري کرونايي در زنجان افزايش يافته است
  1399/03/25
  گروه خبر: رييس دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان گفت: طي چند روز اخير شمار مبتلايان به کرونا در اين استان در بخش بستري و سرپايي افزايش يافته، بطوري که متوسط بيماران بستري از 30 نفر تا 2 هفته گذشته، اکنون به بيش از 40 نفر رسيده است.
 • دودکش جن جاذبه اي عجيب در زنجان

  دودکش جن جاذبه اي عجيب در زنجان
  1399/03/18
  گروه سيري در استانها:در نزديکي شهرستان ماهنشان استان زنجان جاذبه اي مرموز و عجيب قرار گرفته است، بنايي که ردي از جن و ديو را بر چهره دارد و بومي ها ساختش را کار جنيان مي_دانند به همين دليل است که به آن دودکش جن مي گويند.
 • استاندار:

  زنجان شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری دارد
  1399/03/13
  عصر آذربایجان-- استاندار زنجان گفت: وضعیت این استان، متفاوت بوده و شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری دارد به‌گونه‌ای که بسیاری از واحدهای تولیدی که در این استان ایجاد شده‌اند در آینده نزدیک، بِرَند و نماد معروفی می‌شوند.
 • آلا داغ لار، کوه هاي رنگي زنجان

  آلا داغ لار، کوه هاي رنگي زنجان
  1399/03/11
  گروه سيري در استانها:احتمالا تا به حال تصاويري از کوه ها و خاک هاي رنگي را ديده باشيد که کشورهاي خارجي جزو جاذبه هايشان آن را معرفي مي کنند اما جالب است بدانيد که نمونه اي فوق العاده از اين مناطق در کشور خودمان وجود دارد.
 • ترافیک سنگین در جاده های زنجان حاکم است

  رئیس پلیس راه استان زنجان:
  1399/03/06
  عصر آذربایجان- رئیس پلیس راه استان زنجان، گفت: با توجه به شروع سفرها ، ترافیک سنگین در جاده های استان زنجان حاکم است.
 • نوستالژي زنجان قديم در خانه هاي تاريخي

  نوستالژي زنجان قديم در خانه هاي تاريخي
  1399/02/28
  گروه تاريخي:خانه هاي تاريخي به عنوان گنجينه ارزشمند از ميراث فرهنگي جامعه داراي اثرات مثبتي بوده و مي توانند به عنوان جاذبه هاي گردشگري مورد توجه قرار گيرند.
 • سيري در استان ها

  عمارت دارايي در بافت تاريخي زنجان
  1399/02/28
  گروه سيري در استانها:عمارت دارايي در بافت تاريخي شهر زنجان قرار گرفته ، ظاهراً اين بخش از شهر در اواخر دوره فاجار و اوائل حكومت رضا خاني تقريباً مقارن با اواخر جنگ جهاني دوم از سوي دولت وقت بصورت مجموعه اي به اماكن و ساختمانهاي دولتي اختصاص مي يابد كه عبارت بودند از عمارت دارايي در باغي معروف به همين نام ، بناي دخانيات ، اداره غله ، انبار قند و شكر.
 • مدیرکل زندان های استان زنجان:

  ۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری شد
  1399/02/26
  عصر آذربایجان-مدیرکل زندان های استان زنجان،گفت: تاکنون بیش از ۹۶۶ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان زنجان جمع آوری شده است.
 • سيري در استانها//

  شنايي با گنبد سلطانيه در زنجان
  1399/02/21
  گروه سيري در استانها:گنبد سلطانيه در زنجان است و مطابق با بررسي هايي انجام شده از لحاظ ارتفاع بعد از کليساي سانتا مارياي ايتاليا و مسجد اياصوفيه ترکيه سومين گنبد معروف جهان شناخته شده است و همچنين از آن به عنوان بزرگترين گنبد آجري تاريخي در ايران ياد مي کنند؛ براي آشنايي بيشتر با اين جاذبه هاي منحصر به فرد با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.
 • مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

  کودکان کار جذب، سازماندهی و حمایت می‌شوند
  1399/02/21
  عصر آذربایجان- مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا، بسته‌های بهداشتی در اختیار کودکان کار قرار می‌گیرد.
 • ن رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه‌داران اتومبیل زنجان

  خواب بهاری بازار مسکن زنجان
  1399/02/18
  عصر آذربایجان- رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه‌داران اتومبیل زنجان گفت: در حال حاضر بازار مسکن زنجان در رکود است.
 • قلعه سانسيز زنجان با گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي

  قلعه سانسيز زنجان با گورستان‌هايي از عصر آهن و دوران اسلامي
  1399/02/14
  گروه سيري در استانها: قلعه سانسيز (قلعه گبري) از قلعه هاي نسبتاً بزرگ دوران اوايل و مياني اسلامي در استان زنجان محسوب مي گردد که اين محوطه شامل بقاياي استحکامات تدافعي در حاشيه رودخانه و بربلندي يک تپه طبيعي مرتفع و چندين تپه کم ارتفاع تر در جنوب و شمال آن است.
 • بیمه شدگان تامین اجتماعی زنجان خدمات را غیرحضوری دریافت کنند
  1399/02/03
  مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور، ثبت هرگونه درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز و کمک ازدواج نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی قابل انجام است.
 • مجموعه تفریحی ائل داغی
  1399/01/31
  مجموعه تفریحی ائل داغی که از آن به عنوانی بام زنجان نیز یاد می‌شود، در شمالی‌ترین ناحیه زنجان در دامنه کوه گاوازنگ قرار گرفته و یکی از مراکز تفریحی و گردشگری این شهر به‌شمار می‌رود. این مجموعه دارای تمام امکانات رفاهی و تفریحی از قبیل آلاچیق‌های چوبی، کافی‌شاپ، قایق‌سواری، رستوران، آسیاب، آبشار مصنوعی است.
 • کرونا و تنگی نفس مطبوعاتی‌ها
  1399/01/31
  پیکر نحیف مطبوعات پس از دست به گریبان بودن با مشکلاتی همچون گرانی کاغذ، این بار گرفتار شیوع ویروس کرونا شده و فعالان این حوزه با آسیب‌های مضاعفی مواجه شده‌اند.
 • همگان برای اعتلای نهاد انسان ساز آموزش و پرورش تلاش کنند
  1399/01/27
  استاندار زنجان گفت: آموزش و پرورش نهاد انسان سازی است که باید در راه اعتلای آن همه اهتمام کنیم و این دستگاه طی سال گذشته در استان توفیقات خوبی داشت.
 • بقعه قیدار نبی
  1399/01/24
  بنای آرامگاهی قیدار نبی در جنوب غربی شهرستان قیدار (خدابنده) و در دامنه ارتفاعات با همین نام قرار دارد اینبنا متعلق به قیداربن اسماعیل بن ابراهیم (علیه السلام) از پیامبران است، این مسئله با استشهاد 65 نفر ز علمای طراز اول مورد تأیید قرار گرفته و بدین ترتیب شایعه اختصاص بنا به قبر بلغارخاتون زن غازان خان مغول مردود شده است.
 • چه روش‌هایی برای پیشگیری از سرمازدگی بهاره وجود دارد؟
  1399/01/21
  مدیر جهادکشاورزی ابهر گفت: روش‌های مختلفی برای جلوگیری از سرمازدگی بهاره وجود دارد که با اتخاذ آن‌ها می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد.
 • مسجد چهل ستون زنجان
  1398/12/25
  مسجد چهل ستون زنجان از مساجد تاریخی این شهر است. این مسجد در بافت بازار بالای زنجان در ضلع جنوب شرقی مسجد جامع زنجان در راسته معروف به راسته‌ی حجت‌الاسلام قرار دارد. این مسجد یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین حوزه‌های علمیه ایران در دوره قاجار بوده و توسط یکی از علمای معروف آن زمان بنام ملا علی قارپوز آبادی ساخته شده است.
 • گردش چرخ‌هاي صنعت زنجان با عبور از گردنه‌هاي تحريم
  1398/12/06
  سرويس اقتصادي: با قرار گرفتن در سال "رونق توليد" و تاکيد بر باور توانمندي داخلي و کاهش اتکا به منابع نفتي، حمايت از واحدهاي توليدي و صنعتي استان زنجان در دستور کار مديران قرار گرفته و با توجه به حجم سرمايه‌گذاري، ايجاد واحدهاي جديد و به چرخه توليد بازگشتن واحدهاي تعطيل آن هم در شرايطي که ظالمانه‌ترين تحريم‌ها بر کشور وارد مي‌شود، نشان از گردش چرخ‌هاي صنعت در اين استان دارد. رهبر معظم انقلاب اسلامي، سال 98 را به عنوان سال رونق توليد نامگذاري کردند البته ايشان چندين سال است که به تقويت توليد داخل، رشد اقتصادي کشور و کاهش اتکا به نفت، تاکيد دارند.
 • منتخبين مجلس يازدهم در استان هاي آذربايجان شرقي، اردبيل و زنجان
  1398/12/04
  گروه گزارش: با اتمام شمارش آراء يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نتايج شمارش و تجميع آرا در حوزه‌هاي انتخابيه آذربايجان شرقي، اردبيل و زنجان به شرح ذيل مي باشد:
 • توجه به گردشگري معدن گامي رو به جلو در توسعه زنجان
  1398/12/04
  گروه اجتماعي: گردشگري معدن يکي از مزيت‌هاي حوزه گردشگري هر شهر محسوب مي‌شود که توجه به آن‌، مي‌تواند گامي رو به جلو در توسعه همه جانبه باشد. يکي از مهم‌ترين بخش‌هايي که مي‌تواند در اقتصاد هر کشور در قرن بيست و يکم نقش بسيار موثري را ايفا کند، گردشگري است. صنعت گردشگري بزرگ‌ترين صنعت خدماتي جهان از نظر درآمدزايي شناخته شده است. رشد اين صنعت، همواره آثار زيست‌محيطي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي زيادي را به‌دنبال داشته است.
 • هيات وزنه‌برداري زنجان خانه ندارد
  1398/11/15
  گروه گزارش: رييس هيات ورزش وزنه‌برداري استان زنجان گفت: اين رشته ورزشي زنجان به رغم داشتن ورزشکاران توانمند از نبود خانه وزنه‌برداري در مضيقه است.
 • درمان مشکلات مالیاتی، نسخه واحد ندارد
  1398/10/26
  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمانی امور مالیاتی گفت: هر پرونده‌ای ممکن است مشکلات خاص به خود را داشته باشد ولی نمی‌توان نسخه واحدی برای پرونده‌ها مطرح شود.
 • عملکرد شهيد سليماني در مقابله با استکبار و کمک به مقاومت درخشان بود
  1398/10/22
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه هر چه قدر در بيان فضائل اخلاقي و انساني شهيد سليماني صحبت کنيم، کم گفته‌ايم، گفت: آثار و برکات وي در طول هشت سال دفاع مقدس، در مقابله با منافقين، کفر جهاني، صهيونيسم بين‌المللي و کمک به جبهه مقاومت بسيار درخشان است.
 • دل‌هايي لرزان زير سقف خانه‌هايي سست
  1398/10/15
  گروه اجتماعي: 153 روستاي استان زنجان با بيش از 18 هزار مسکن روي 42 گسل بزرگ و کوچک قرار دارد که فقط 28 درصد از اين مساکن مقاوم‌سازي شده است که در صورت فعال شدن هر کدام از اين گسل‌ها حوادث مهيبي براي روستانشينان استان رقم مي‌خورد.
 • کشور براي گشايش اقتصادي نبايد معطل کشورهاي ديگر باشد
  1398/10/08
  گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به سفر رئيس جمهور کشورمان به ژاپن گفت: هر چند اين سفر در پاسخ به سفر نخست وزير اين کشور به ايران بود، اما کشور ما نبايد معطل گشايش اقتصادي از طريق کشورهاي ديگر از جمله اتحاديه اروپا باشد.
 • دریافت حقوق دولتی از معادن زنجان رشد قابل توجهی دارد
  1398/10/05
  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: دریافت حقوق دولتی بابت معادن این استان از سال ۹۴ به بعد رشد قابل توجهی داشته و طی سال‌های ۹۴ تا ۹۷ به ترتیب ۷۰ ، ۱۱۰ ، ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیارد ریال وصول شده است.
 • بافته هاي مردان نمکي
  1398/10/01
  گروه سيري در استان ها: برنامه حفاظت مجموعه بافته‌هاي مردان نمکي به عنوان يکي از ارزشمندترين و بهترين مجموعه بافته‌هاي باستان شناسي ايران اجرا شد.
 • افزایش 3 هزار نفری مستمری‌‌بگیران بهزیستی زنجان
  1398/09/27
  مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 3 هزار مددجوی پشت نوبتی بهزیستی که در گروه دهک یک، 2 و 3 قرار داشتند به چرخه دریافت مستمری پیوستند.
 • آستين‌هاي بالا براي بازگرداندن معتادان به زندگي
  1398/09/17
  گروه اجتماعي: مسؤولان استان زنجان در دستگاه‌هاي مختلف اجرايي با تلاش‌ها و برنامه ريزي‌هايي، آستين‌هاي خود را براي پيشگيري از ابتلا به اعتياد و بازگرداندن معتادان به زندگي بالا زده‌اند.
 • نام‌نویسی ۶۵ نفر تا روز چهارم برای انتخابات مجلس یازدهم قطعی شد
  1398/09/14
  رئیس ستاد انتخابات استان زنجان از ثبت نام قطعی مجموع ۶۵ داوطلب تا پایان روز چهارم در حوزه‌های انتخابیه استان زنجان خبر داد.
 • حمام يامچي بناي تاريخي فراموش شده در زنجان
  1398/09/03
  گروه سيري در استان ها: يکي از بناهاي تاريخي که در زنجان به دست فراموشي سپرده شده است حمامي است در بخش زنجانرود که در روستاي يامچي قرار دارد و با گذشت چندين صده همچنان سقف و ديوارهاي خود را حفظ کرده است اما در برابر بي‌توجهي‌ها در حال حاضر زباله‌داني بيش نيست.
 • فرشته‌ای که به دلیل قصور پزشکی، زمینی نشد
  1398/08/12
  با لبخند به برگه آزمایش در دست خود نگاه می‌کند و غرق در خیالات شیرین خود، واکنش همسرش را در مواجهه با خبر اولین ثمره زندگی‌شان تصور می‌کند. همچنان که در حال قدم زدن است با ذوق به لباس‌های کودکانه پشت ویترین مغازه نگاه کرده و به سمت خانه حرکت می‌کند.
 • جوانان و نخبگان در برابر ايجاد ياس بيگانه‌پرستان، هوشيار باشند
  1398/07/21
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: جوانان و مسئولان بايد در برابر آن‌هايي که با تفکر بيگانه‌پرستي و با مکتب شرق و غرب، تربيت شده و براي ايجاد ياس و خروج نخبگان از کشور تلاش مي‌کنند، هوشيار باشند.
 • نرخ بیکاری در زنجان به ۵ درصد رسید
  1398/07/20
  مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری در استان زنجان در شش ماه امسال از ۷.۲ درصد به ۵.۲ درصد رسیده است.
 • چرا فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان قانوني نيست
  1398/07/15
  گروه گزارش: فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان رد حالي غيرقانوني عنوان مي‌شود که دست‌اندرکاران اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان قانوني است.فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در استان زنجان در حالي حاشيه ساز شده که مسئولان اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان جنبه قانوني دارد اما اداره کل ورزش و جوانان اسنان زنجان بر غيرقانوني بودن اين فعاليت‌ها تاکيد دارد به طوري که علي خليلي در جمع خبرنگاران فعاليت اين انجمن را غيرقانوني دانسته بود.
 • هفت سندي که تاريخچه حسينيه اعظم زنجان را تاييد مي‌کند
  1398/06/27
  گروه تاريخي: محقق زنجاني گفت:هفت سند معتبر مکتوب در خصوص حسينيه اعظم زنجان وجود دارد که تاريخچه آن را بيان مي‌کند.
 • 40 پله ساساني مشرف به جزيره‌اي شگفت‌انگيز
  1398/06/24
  گروه سيري در استان ها: گلابر؛ اين روستاي تاريخي زيبا که در 52 کيلومتري جنوب زنجان واقع شده است، يکي از زيبايي‌هاي بکري است که تاکنون آن‌طور که بايد شناخته نشده است
 • آرای نمایندگان باید شفاف‌سازی شود/ اطلاع از رأی نمایندگان حق مردم است
  1398/06/23
  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که آرای نمایندگان موجب ایجاد اختلاف نشود باید شفاف‌سازی شود.
 • اروپايي‌ها اراده‌اي براي عمل به تعهدات خود ندارند
  1398/06/17
  گروه خبر: امام جمعه زنجان بدعهدي آمريکا و امروز و فردا کردن اروپا را يادآور شد و گفت: هر دو اين قدرت‌ها به معاهده امضا شده با ايران پشت کرده و در واقع عهدشکني کرده‌اند چرا که اروپايي‌ها اراده‌اي براي عمل به تعهدات خود ندارند.
 • گاوازنگ زنجان بر مدار تغيير
  1398/06/17
  گروه سيري در استان ها: مجموعه تفريحي- توريستي گاوازنگ زنجان پس از 23 سال بي تکليفي تا دو هفته آينده تعيين تکليف مي شود تا پروژه هاي آن اجرايي شود.
 • عزاداری‌های زنجانی نمونه مکتب فکری تاثیرگذار در جامعه است
  1398/06/14
  فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: عزاداری‌های مردم استان زنجان در ایام محرم نمونه یک مکتب فکری تاثیرگذار در جامعه است و همه ساله عاشقان و دلباختگان اباعبدالله‌الحسین در این روزها، حماسه‌ای به یادماندنی خلق می‌کنند.
 • هنري که در شهر خود غريب است
  1398/06/06
  گروه گزارش: گليم‌بافي،زيباترين صنعت دست زنجاني‌ها است که در خود زنجان به دليل فعاليت اکثر خانواده‌ها،کمتر مورد توجه است.
 • چشمه معدني وننق زنجان
  1398/06/03
  گروه سيري در استان ها: چشمه معدني وننق زنجان در حدود 21 كيلومتري جاده زنجان – ميانه و در دهكده وننق واقع شده است و راه آن از ميان كشتزارها و تپه‌‌هاي متعدد مي‌گذرد. چشمه بر بالاي تپه‌اي كه 200 متر ارتفاع دارد، قرار گرفته است.
 • توریسم بهترین جایگزین برای صنعت نفت کشور است
  1398/05/31
  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت توریسم بهترین جایگزین برای صنعت نفت کشور در شرایط کنونی است.
 • زيبايي هاي دشت سهرين زنجان
  1398/05/27
  گروه سيري در استان ها: زيبايي ها و جاذبه هاي طبيعي دشت سهرين با داشتن گونه هاي جانوري ارزشمندي در دل خود چون آهوان، بي صبرانه در انتظار طبيعت گردان و گردشگران است تا جلوه هاي با ارزش خود اعم از گياهي و جانوري را به نمايش بگذارد.
 • طرح توسعه امامزاده اسماعيل شناط مطالبه چندين ساله مردم ابهر
  1398/05/14
  گروه سيري در استان ها: فرماندار ابهر گفت: طرح توسعه امامزاده اسماعيل شناط، مطالبه چندين ساله مردم اين شهرستان است. علي حيدري در جلسه بررسي نهايي طرح جامع توسعه آستان مقدس حرم امام‌زاده اسماعيل شناط ابهر، تاکيد کرد: طرح توسعه اين امام‌زاده در پروسه اداري گرفتار بود که با پيگيري‌هاي صورت گرفته طرح نهايي احداث شبستان و الحاق شبستان جديد به قديم مورد تاييد و تصويب استان قرار گرفت.
 • اميد آفريني موجب استفاده حداکثري از ظرفيت ها مي شود
  1398/04/30
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان به ضرورت تقويت اميد در جامعه تاکيد کرد و گفت: اميد آفريني موجب استفاده درست و حداکثري از ظرفيت‌هاي جامعه مي شود.
 • موانع حقوقی مانع توسعه منطقه گردشگری گاوازنگ زنجان می‌شود
  1398/04/19
  رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان گفت: موانع حقوقی حل نشده از گذشته تا به امروز با معارضین سبب عدم پیشرفت منطقه گردشگری گاوازنگ زنجان شده است.
 • بازار قديمي زنجان
  1398/04/16
  گروه سيري در استان ها: بازار زنجان را طولاني‌ترين بازار ايران مي‌نامند. اين بازار که بر اساس اسناد تاريخي ساخت آن در سال 1205 قمري و در دوران آقامحمد خان قاجار آغاز شده، در سال 1213 قمري در زمان حکومت فتحعلي شاه قاجار به بهره برداري رسيد و بعدها چندين سرا، مسجد، گرمابه و… به مجموعه بازار بالا که مشتمل بر بازار قيصريه، بازار بزازها، حجت الاسلام، امامزاده و عبدالعلي بيک است، افزوده شد.
 • آژير خطر کم آبي خاموش نشده است
  1398/04/09
  گروه اجتماعي: بارندگي هاي قابل توجه بهار امسال اگر چه نعمات فراواني را براي بخش هاي مختلف کشور داشت اما نمي توان از تاثير منفي آن بر افکار عمومي مبني بر ورود به ترسالي، رفع معضل بي آبي و کم آبي و عدم نياز به صرفه جويي و مديريت مصرف غافل شد، ذهنيتي که اصلاح آن نيازمند ورود کارشناسان، دستگاه هاي مرتبط و رسانه هاي جمعي است.
 • صادرات چاقوي زنجان در هاله‎اي از ابهام
  1398/04/05
  گروه گزارش: در حال حاضر وضعيت صادرات چاقوي زنجان مطلوب نبوده و قوانين درستي در اين زمينه براي حمايت از صنعتگران وجود ندارد.