عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • لزوم تعیین‌تکلیف پروژه‌های ناتمام گردشگری در اردبیل

  لزوم تعیین‌تکلیف پروژه‌های ناتمام گردشگری در اردبیل
  1403/03/07
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: امیدواریم با رایزنی‌های آغاز شده دیگر طرح‌های گردشگری بلاتکلیف و بر زمین مانده سرعین نیز به چرخه اشتغال و تولید ثروت منطقه کمک کرده و از وضعیت نابسامان خلاصی پیدا کنند.
 • احياي کشت و صنعت مغان، يادگار ماندگار شهيد رييسي در مغان

  احياي کشت و صنعت مغان، يادگار ماندگار شهيد رييسي در مغان
  1403/03/06
  گروه گزارش: مردم منطقه مغان خاطره خوشي از اقدام شهيد آيت‌الله سيدابراهيم رئيسي در ابطال واگذاري و احياي مجتمع کشت و صنعت و دامپروري مغان دارند چرا که اين واگذاري مساله‌دار با تصميم قاطع و هوشمندانه آيت‌الله رئيسي در دوره رياست قوه قضائيه ابطال شده و مورد تاييد و رضايت مردم منطقه قرار گرفت.
 • سیری در استانها//

  پارک جنگلي خياو چايي
  1403/03/06
  گروه سيري در استان ها: يکي از جاذبه هاي ديدني مشگين شهر پارک جنگلي خياو چايي است که اين پارک با وسعت سه کيلومتر در حاشيه رودخانه خياو چايي به وجود آمده است و به علت وجود درختان برافراشته و بلند و همچنين فضاي سرسبز و هواي خوب به مکان مناسبي براي گشت و گذار و تفريحات آخر هفته اي براي محليان و گردشگران تبديل شده است.
 • عصر آذربايجان گزارش مي دهد//

  ايران سراسرعزا در سوگ شهداي خدمت
  1403/03/06
  گروه گزارش: حادثه فقدان شهادت‌گونه ابراهيم رييسي رييس‌جمهور، اميرعبداللهيان وزير امور خارجه، سيد محمدعلي آل‌هاشم امام جمعه تبريز، مالك رحمتي استاندار آذربايجان شرقي و تيم حفاظت و پرواز، تلخ و تاسفبار بوده و هست. جمعي از شخصيت‌هاي ممتاز و مديران ارشد نظام در حادثه‌اي در حين خدمت از ميان ما رفتند و نام‌شان باقي ماند. خدمتگزار و با صفا و بي‌ادعا.
 • فرود اضطراری فوکر100 در فرودگاه اردبیل ‌

  فرود اضطراری فوکر100 در فرودگاه اردبیل ‌
  1403/03/05
  عصر آذربایجان- شب گذشته پرواز تهران - تبریز که به علت نقص فنی نتوانسته بود در فرودگاه تبریز فرود داشته باشد، در فرودگاه اردبیل به زمین نشست و مسافران آن به تبریز منتقل شدند.
 • شهادت مزد مجاهدان راه خداوند است

  شهادت مزد مجاهدان راه خداوند است
  1403/03/04
  عصرآذربایجان-خطیب و مدرس حوزه و دانشگاه اردبیل گفت: شهادت مزد مجاهدت مردانی است که در راه خدا بی‌ادعا و مخلصانه تلاش می‌کنند.
 • تکميل پاياب گيوي نقطه آغازين تحول و جهش توليد در شهرستان کوثر

  تکميل پاياب گيوي نقطه آغازين تحول و جهش توليد در شهرستان کوثر
  1403/03/02
  گروه اقتصادي: اجراي شبکه آبياري و زهکشي گيوي با تامين اعتبارات لازم از محل‌هاي مختلف در چند سال اخير سرعت گرفته و تکميل و بهره‌برداري آن ضمن ايجاد تحول اقتصادي در شهرستان کوثر ، جهش توليد محصولات زراعي و باغي را در جنوب استان به دنبال خواهد داشت.
 • دادستان اردبيل:

  وعده‌هاي داده شده سرلوحه عمل نمايندگان باشد
  1403/03/02
  گروه خبر:دادستان مرکز استان اردبيل گفت: نمايندگان بايد وعده‌هايي که به مردم داده‌اند را سرلوحه عمل قرار دهند.
 • امام جمعه اردبیل:

  تعدد مدیریت آب در شمال اردبیل ضربه مهلک به کشاورز می‌زند
  1403/02/28
  آراز خبر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تعدد مدیریت آب در شمال استان اردبیل ضربه ای مهلک به پیکره کشاورزی و زارعت این استان وارد می‌کند.
 • مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل :

  سندروم پیری به اردبیل رسید
  1403/02/25
  عصر آذربایجان- مدیرکل ثبت احوال ‌اردبیل با بیان اینکه حرکت به سمت پیری را شاهدیم، گفت: میانگین جمعیت استان نشان می‌دهد که در گروه سنی زیر 15سال 14درصد، 15تا 49سال 20درصد، 30تا 64سال 48درصد و بالاتر از آن هفت درصد در استان اردبیل زندگی می‌کنند.
 • ذخیره دارویی 8ماهه تامین اجتماعی در اردبیل

  ذخیره دارویی 8ماهه تامین اجتماعی در اردبیل
  1403/02/24
  عصر آذربایجان- مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ذخیره دارویی هشت ماهه داریم و مشکلات قبلی کمبود دارویی در حوزه درمان تأمین اجتماعی رفع شده است.
 • صدور مجوز ساخت و ساز در قلعه اولتان پارس آباد صحت ندارد

  صدور مجوز ساخت و ساز در قلعه اولتان پارس آباد صحت ندارد
  1403/02/23
  گروه سيري در استانها: اداره کل ميراث‌ فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي استان اردبيل اعلام کرد: اولتان قالاسي از اهميت خاصي برخوردار است و برخلاف شايعات، مجوزي براي ساخت و ساز در آن توسط هيچ مرجعي صادر نشده و از هر اقدامي در راستاي حفظ آن دريغ نمي‌شود.
 • عصر آذربايجان گزارش مي دهد//

  اعلام نتايج نهايي مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان هاي آذربايجان شرقي،زنجان و اردبيل
  1403/02/23
  گروه گزارش: مجلس دوازدهم با اعلام نتايج برگزاري دور دوم انتخابات تکميل شد و در اين ميان ترکيب نماينده هاي حوزه انتخابيه استان هاي آذربايجان شرقي،زنجان و اردبيل نمايندگان خود را به طور کامل شناختند.
 • ضعف فرهنگ حمل و نقل و گره کور ترافيک اردبيل

  ضعف فرهنگ حمل و نقل و گره کور ترافيک اردبيل
  1403/02/16
  گروه اجتماعي: اردبيل به عنوان يکي از قديمي‌ترين شهرهاي ايران با رشد روزافزون جمعيت در سال‌هاي گذشته با وجود ضعف فرهنگي و کاستي‌هاي ناوگان حمل و نقل درون‌شهري و افزايش تعداد و تردد خودروهاي شخصي، شاهد ايجاد گره‌هاي ترافيکي در نقاط مختلف به ويژه خيابان‌هاي اصلي منتهي به هسته مرکزي شهر بوده است.