عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • کنسرت‌هاي موسيقي هم دهک‌بندي مي‌شود

  کنسرت‌هاي موسيقي هم دهک‌بندي مي‌شود
  1400/09/07
  گروه فرهنگي: بهاي بليت کنسرت‌ها يکي از مسائلي است که در هفته‌هاي اخير پرسش‌هاي زيادي را به همراه داشته است. گاه قيمت بليت برخي کنسرت‌ها تفاوت قابل توجهي با ديگر کنسرت‌هايي دارد که با کيفيت مشابه برگزار مي‌شود.
 • تدریس زبان‌های محلی و قومی سبب انسجام ملی و تقویت وحدت در کشور می‌شود

  تدریس زبان‌های محلی و قومی سبب انسجام ملی و تقویت وحدت در کشور می‌شود
  1400/09/07
  عصر آذربایجان- عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تصویب طرح تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس گفت: تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور سبب انسجام ملی و تقویت وحدت در کشور می‌شود.
 • مرگ خاموش يار مهربان

  مرگ خاموش يار مهربان
  1400/08/30
  گروه فرهنگي: گوشي‌هاي تلفن با انواع فناوري‌هاي اينترنتي امروزه تمام جنبه‌ و بخش‌هاي زندگي را در احاطه خود گرفته‌ و در اين دنياي مسخ شده مجازي ديگر جايي براي کتاب نبوده و مرگي خاموش براي بزرگترين مانوس و يار مهربان انسانها رقم خورده است.
 • پديده منحوس کتاب‌سازي بخشي از جبر فرهنگي امروز است

  پديده منحوس کتاب‌سازي بخشي از جبر فرهنگي امروز است
  1400/08/23
  گروه فرهنگي: يک فعال حوزه نشر کتاب گفت: کاهش چشمگير در تعداد و تيراژ کتاب و پديده‌هاي منحوسي مثل کتاب‌سازي و رزومه‌پروري صرفاً بخشي از جبر تاريخي و فرهنگي امروزين ما است و اگر بوروکراسي اداري ناصواب و مشکلات کيفيت چاپ را به اين ترکيب اضافه کنيم، بايد نتيجه بگيريم که وضعيت انتشار کتاب بسيار مسئله‌مند و آشفته است. اميررضا حسيني تصريح کرد: به‌شخصه اعتقاد دارم که وضعيت انتشار کتاب نه‌تنها در شهر اردبيل بلکه در جاي‌جاي ايران پهناور با خواست اکثريت و مطالبات فرهنگي، اقتصادي و علمي کاملاً مطابقت دارد.
 • استراتژي عجيب تراکتور در نقل‌وانتقالات

  استراتژي عجيب تراکتور در نقل‌وانتقالات
  1400/08/23
  گروه ورزشي: باشگاه تراکتور در فصل نقل و انتقالات ليگ بيست و يکم عجيب‌ترين عملکرد را بين 16 تيم ليگ برتري داشت. ليگ بيست و يکم براي تراکتور بسيار تلخ آغاز شده است. اين تيم پرهوادار تبريزي در چهار هفته، متحمل سه باخت شده و با سه امتياز در رده دوازدهم جدول رده‌بندي قرار گرفته است.
 • شرایط عضویت در صندوق اعتباری هنر بازنگری می شود

  شرایط عضویت در صندوق اعتباری هنر بازنگری می شود
  1400/08/23
  عصر آذربایجان- مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از بازنگری و اصلاح شرایط عضویت در صندوق اعتباری هنر خبرداد و گفت: توانمندسازی هنرمندان نیز از دیگر اولویت های این صندوق است.
 • جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف کشور توسعه می‌یابد

  جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف کشور توسعه می‌یابد
  1400/08/22
  عصر آذربایجان- وزیر ارشاد از افزایش اعتبارات جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران خبر داد و گفت: جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف کشور توسعه می‌یابد.
 • چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا در خوی آغاز به کار کرد

  چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا در خوی آغاز به کار کرد
  1400/08/19
  عصر آذربایجان- چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا با هدف پاسداشت مفاخر ملی با 236اثر موسیقی سنتی و آواز اصیل ایرانی از سراسر کشور در خوی مدفن شمس تبریزی آغاز به کار کرد.
 • شوراي عالي انقلاب فرهنگي و جايگاهي که مغفول مانده

  شوراي عالي انقلاب فرهنگي و جايگاهي که مغفول مانده
  1400/08/16
  گروه فرهنگي: شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان يکي از مهم‌ترين نهادهاي تصميم‌گيرنده حوزه فرهنگ به‌اندازه‌اي مهم است که وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بر مرکزيت و قرارگاه بودن آن تاکيد دارد اما آيا واقعا اين شورا جايگاه و نقش اصلي خود را در اين سال‌ها در مباحث فرهنگي داشته است؟
 • هواداران اجازه ندهند افرادي خارج از باشگاه تراکتور را به حاشيه بکشانند

  هواداران اجازه ندهند افرادي خارج از باشگاه تراکتور را به حاشيه بکشانند
  1400/08/16
  گروه خبر: سرمربي تيم فوتبال تراکتور گفت: کنار گذاشتن چند بازيکن صحت نداشته و حرف بي‌پايه و اساس است و از هواداران مي‌خواهم اجازه ندهند افرادي خارج از باشگاه تراکتور را به حاشيه بکشانند.
 • کاروانسراهاي آذربايجان‌شرقي در مسير جهاني‌شدن

  کاروانسراهاي آذربايجان‌شرقي در مسير جهاني‌شدن
  1400/08/09
  گروه فرهنگي:آذربايجان‌شرقي به‌دليل موقعيت خاص جغرافيايي و برخورداري از آثار و ابنيه‌هاي تاريخي جزو مناطق سرآمد ايران اسلامي است که بر همين اساس اخيرا" تعداد چهار کاروانسراي اين استان با تلاش ميراث فرهنگي در مسير جهاني شدن و ثبت در آثار يونسکو قرار گرفته است.
 • مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

  مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
  1400/08/03
  عصر آذربایجان- رئیس هیئت سوارکاری استان آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین دوره مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان خبر داد.
 • ترویج قرآن ‌جامعه را از بزه‌‌ و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد

  ترویج قرآن ‌جامعه را از بزه‌‌ و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد
  1400/07/27
  عصر آذربایجان- ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ترویج قرآن ‌جامعه را از بزه‌‌ و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد.
 • رونق فرهنگ در گروي تغيير ساختار بودجه

  رونق فرهنگ در گروي تغيير ساختار بودجه
  1400/07/25
  گروه فرهنگي: فرهنگ و هنر حوزه وسيعي است که کل جامعه را شامل مي شود و انجام کارهاي شاخص و ارزشمند در اين حوزه در گرو تغيير ساختار بودجه بوده و انجام فعاليت‌هاي گسترده و با کيفيت در اين حوزه، منابع مالي مناسبي را مي‌طلبد.
 • 56کاروانسرای تاریخی کشور در انتظار ثبت در فهرست یونسکو است

  56کاروانسرای تاریخی کشور در انتظار ثبت در فهرست یونسکو است
  1400/07/23
  عصر آذربایجان- مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 56کاروانسرای تاریخی کشور توسط نمایندگان یونسکو برای ثبت در آثار میراث فرهنگی جهان ارزیابی می‌شود.
 • یادواره شهدای ورزشکار در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

  یادواره شهدای ورزشکار در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
  1400/07/19
  عصر آذربایجان- مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی از برگزاری یادواره شهدای ورزشکار در این استان خبر داد و گفت: این مراسم همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار می‌شود.
 • آموزش حضوري گام به گام در مدارس زنجان در سايه بسترسازي‌هاي امن

  آموزش حضوري گام به گام در مدارس زنجان در سايه بسترسازي‌هاي امن
  1400/07/18
  گروه فرهنگي: شکل گيري آموزش‌هاي حضوري به صورت گام به گام در مدارس استان زنجان بر اساس يک زمان بندي برنامه ريزي شده در دستور کار قرار گرفته است، از ابتداي مهر امسال مدارس روستايي به صورت حضوري داير شده و قرار است تا نيمه آبان در مدارس مناطق شهري نيز چنين شرايطي رقم بخورد. با گسترش واکسيناسيون عليه کرونا که هم اکنون جمعيت بالاي 12 سال نيز جزو افراد مشمول قرار گرفته اند، اميدها براي بازگشت به شرايط عادي زندگي پس از حدود 20 ماه درگيري با اين ويروس، افزايش يافته است.
 • تراکتور در آينده حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت

  تراکتور در آينده حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت
  1400/07/18
  گروه ورزشي: سرپرست تيم تراکتور گفت: تراکتور با تلفيقي از بازيکنان باتجربه و جوان راهي مسابقات مي‌شود و اين تيم حرف‌هاي زيادي در آينده براي گفتن دارد. کاظم محمودي در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آخرين وضعيت تيم تراکتور اظهار کرد: ما از روز يکشنبه هفته جاري اردوي آماده‌سازي پيش فصل را در هتل المپيک تهران آغاز کرده‌ و تمرينات منظمي پشت سر گذاشته‌ايم.
 • وعده 8 ساله مديران ارشاد دولت روحاني روي کاغذ ماند

  وعده 8 ساله مديران ارشاد دولت روحاني روي کاغذ ماند
  1400/07/11
  گروه فرهنگي: ساخت پرديس سينمايي به عنوان يکي از مطالبات فرهنگي مردم استان زنجان سال‌هاست به دلايل نامعلوم معطل مانده و سرنوشت آن در سال‌هاي پيشرو نيز همچنان نامشخص است.
 • هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه در زنجان برگزار می‌شود

  هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه در زنجان برگزار می‌شود
  1400/07/11
  عصر آذربایجان- جانشین سپاه استان زنجان با بیان اینکه باید هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر همانند سال‌های گذشته با قدرت برگزار شود، گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه امسال برگزار می‌شود.
 • کمبود نيرو و فضاي آموزشي پاشنه آشيل آموزش در آذربايجان غربي

  کمبود نيرو و فضاي آموزشي پاشنه آشيل آموزش در آذربايجان غربي
  1400/07/04
  گروه فرهنگي: کمبود نيرو و فضاي آموزشي جزو مهمترين مشکلات فرايند آموزش در آذربايجان غربي در آغاز سال تحصيلي جديد است که انتظار مي‌رود در دولت سيزدهم با نگاه ويژه براي رفع اين 2 چالش مهم چاره انديشي شود.
 • اغلب اشعار شهریار شعر متعهد و انقلابی است

  اغلب اشعار شهریار شعر متعهد و انقلابی است
  1400/06/27
  عصر آذربایجان- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بی‌تردید قسمت غالب اشعار شهریار را زیر عنوان‌های شعر متعهد و انقلابی تشکیل داده است.
 • دانش‌آموزان اردبيلي، دوري از درس و اسير در بازي‌هاي اينترنتي

  دانش‌آموزان اردبيلي، دوري از درس و اسير در بازي‌هاي اينترنتي
  1400/06/27
  گروه فرهنگي: دلش براي يک گپ و دردل مادرانه با فرزندانش حسابي تنگ شده است مي‌گويد: در اين 2 سال به اندازه تمام سال‌هاي گذشته آنها از من دور شده‌اند، زير يک سقف خانه‌ايم اما فرصتي براي گفت وگو نيست فرزندانم غرق در اينترنت و بازي‌هاي رايانه‌اي شده‌اند و هر روز از من دورتر مي‌شوند.
 • خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است

  خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است
  1400/06/25
  عصر آذربایجان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مدیران، سیاست مداران و حکمرانان جامعه باید سطح تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشیم و در عین حال خودسانسوری آفت طرح هرگونه ایده‌ و فکر جدید است.
 • جنگ کرونا با بازار لوازم‌التحرير در اردبيل

  جنگ کرونا با بازار لوازم‌التحرير در اردبيل
  1400/06/22
  گروه فرهنگي: اين روزها در آستانه قرارگيري سال تحصيلي جديد و بي‌رمق‌تر از هر سال، بازار لوازم‌التحرير و عدم اشتياق دانش‌آموزان براي تهيه مايحتاج تحصيلشان ادامه دارد. اين روزها در آستانه قرارگيري سال تحصيلي جديد و بي‌رمق‌تر از هر سال، بازار لوازم‌التحرير و عدم اشتياق دانش‌آموزان براي تهيه مايحتاج تحصيلشان؛ يکي از بخش‌هايي که با ورود کرونا بيشترين آسيب بر پيکره‌اش وارد شد بازار لوازم‌التحرير و مورد تأثير قرارگيرترين بخش‌ نيز وضعيت تحصيلي دانش‌آموزان است.
 • وزارت ورزش و جوانان براي رفع مشکلات تراکتور اقدام مي‌کند

  وزارت ورزش و جوانان براي رفع مشکلات تراکتور اقدام مي‌کند
  1400/06/22
  گروه ورزشي: معاون وزير ورزش و جوانان گفت: اين وازرتخانه طبق قول وزير براي رفع مشکلات باشگاه تراکتور تبريز وارد ميدان شده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
 • آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد

  آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد
  1400/06/20
  عصر آذربایجان-امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: زمانی که اهل تحقیق دنیا در زمینه آیین پیاده‌روی اربعین به مطالعه می‌پردازند، حقیقت برای جامعه جهانی آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای تکامل و دفاع از انسانیت است.
 • انتقال فرهنگ تشيع به مردم کوچه و بازار با نقاشي قهوه‌خانه‌اي

  انتقال فرهنگ تشيع به مردم کوچه و بازار با نقاشي قهوه‌خانه‌اي
  1400/05/31
  گروه فرهنگي: قيام امام حسين (ع) که از حوادث محوري تاريخ تشيع است تأثيرات عميقي بر فرهنگ و هنر ايران داشت؛ نقاشي قهوه‌خانه‌اي را مي‌توان از نخستين رسانه‌هاي تصويري دانست که راوي مضامين رزمي، بزمي و مذهبي براي طبقات مختلف جامعه به ويژه مردم کوچه و بازار در قهوه‌خانه‌ها بود.
 • حراج تراکتور!

  حراج تراکتور!
  1400/05/31
  گروه ورزشي: پنجره نقل و انتقالاتي باشگاه تراکتور بسته است و مديران اين باشگاه باتوجه به نداشتن منابع کافي براي پرداخت بدهي‌هاي باشگاه به سراغ فروش بازيکنان تاثيرگذارشان رفتند.
 • موسيقي فولکلور ماندگار مي‌ماند

  موسيقي فولکلور ماندگار مي‌ماند
  1400/05/03
  گروه فرهنگي: يک موسيقي‌شناس قومي معتقد است براي ماندگاري‌ موسيقي فولکلور در ابتدا بايد هويت‌آفريني صورت گيرد و ارزش‌هاي هويت موسيقي محلي ايران به مردم و به دولت‌ها شناسانده شود.
 • سرانه ورزشي شهروندان اردبيلي افزايش مي‌يابد

  سرانه ورزشي شهروندان اردبيلي افزايش مي‌يابد
  1400/05/03
  گروه ورزشي: شهردار اردبيل گفت: با همکاري و هماهنگي اداره کل ورزش و جوانان استان و در جهت تحقق برنامه‌هاي گام دوم توسعه شهر اردبيل تلاش مي‌شود تا ضمن تعيين تکليف زمين‌هاي شهري با کاربري ورزشي و ايجاد مراکز و امکانات ورزشي بيشتر ، سرانه ورزشي شهروندان اردبيلي افزايش يابد.
 • تعرض به حريم بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي

  تعرض به حريم بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي
  1400/04/27
  گروه فرهنگي: ساختماني شش‌طبقه حريم منظري بقعه جهاني شيخ صفي‌الدين اردبيلي را مخدودش کرده است. حالا پرونده به دادگاه کشيده شده و درخواست تخريب دو طبقه از اين ساختمان داده شده است.
 • اميدي به افتتاح استاديوم زيتون تا پايان دولت نيست

  اميدي به افتتاح استاديوم زيتون تا پايان دولت نيست
  1400/04/27
  گروه ورزشي: با اينکه مسئولان استاني وعده داده بودند ورزشگاه 15 هزار نفري (زيتون) زنجان قطعا تا پايان دولت فعلي به بهره‌برداري مي‌رسد ولي امروز مديرکل ورزش استان اذعان کرد: اميدي به افتتاح اين ورزشگاه تا پايان دولت نيست.
 • سرگرمي خطرناکي که عفاف را هدف قرار داده است

  سرگرمي خطرناکي که عفاف را هدف قرار داده است
  1400/04/20
  گروه فرهنگي: يک دنياي خوش آب و رنگ که قافله خودنمايي و تجمل گرايي در آن به راه است تا جايي که اراده را از آدمي سلب نموده و افراد را غرق در به نمايش گذاشتن مسايل شخصي مي‌کند. اينجا همه چيز روي دايره است و افراد، پا در دنيايي نهاده‌اند که آغشته به خودنمايي و مادي گرايي است؛ دنيايي خوش آب و رنگ که برخي از افراد را ساعت‌ها درگير خود نموده يا بهتر است بگوييم دنيايي از لايک و تعامل‌هاي نه چندان مؤثر که حسابي داغ است.
 • تعطيلي 16 سينماي آذربايجان غربي به دليل بي‌توجهي مسئولان استان به هنر

  تعطيلي 16 سينماي آذربايجان غربي به دليل بي‌توجهي مسئولان استان به هنر
  1400/04/13
  گروه فرهنگي: بي توجهي به سالن هاي نمايش در سال هاي اخير باعث تعطيلي 16 سينماي شهرستان‌هاي استان آذربايجان غربي شده است. اين در حالي است که مسئولان استان هم هيچ اقدامي براي بهبودي شرايط سينماها انجام نداده‌اند.
 • مشکل برخي ها با خطيبي چه بود

  مشکل برخي ها با خطيبي چه بود
  1400/04/13
  گروه ورزشي: حاشيه گريبان تراکتور را رها نمي‌کند و فضاي مجازي و برخي سايت‌هاي ورزشي و غيرورزشي پر از انتقادهاي به حق و ناحق و گاه بي‌ادبانه عليه رسول خطيبي و نتايج وي با اين تيم در هفته‌هاي اخير بود که در نهايت به کناره‌گيري وي از سمت خود و حاشيه‌اي ديگر منجر شد.
 • دولت هیچ اولویتی برای استخدام معلمان مدارس غیردولتی ندارد

  دولت هیچ اولویتی برای استخدام معلمان مدارس غیردولتی ندارد
  1400/04/08
  عصر آذربایجان- عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه معلمان مدارس غیردولتی بخشی از بدنه آموزش و پرورش هستند، از اینکه هیچ اولویتی برای استخدام آنها در این وزارتخانه در نظر گرفته نشده است انتقاد کرد.
 • نمي توان از مخاطبي که ساز را نمي بيند انتظار داشت

  نمي توان از مخاطبي که ساز را نمي بيند انتظار داشت
  1400/04/06
  گروه فرهنگي: يک هنرمند موسيقي با تاکيد بر لزوم تربيت مخاطب حرفه اي موسيقي، يکي از معضلات اين بخش را فقدان مخاطب عنوان مي_کند.
 • همه ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد

  همه ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد
  1400/04/03
  عصر آذربایجان-استاندار آذربایجان‌غربی گفت:گر چه هماهنگی لازم از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه برای سفر خبرنگاران با استانداری آذربایجان‌غربی صورت نگرفته بود و استانداری در جریان این برنامه نبود، اما معتقد هستیم که همه در بروز این حادثه تلخ مقصر هستند.
 • رسانه‌هامسئوليت اجتماعي خود را فراموش کردند

  رسانه‌هامسئوليت اجتماعي خود را فراموش کردند
  1400/03/31
  گروه فرهنگي: اسدي عضو هيأت‌علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: شکست و چالش در آموزش روزنامه نگاري يکي از ضعف هاي بزرگ ما در آموزش اين حرفه است چنانچه هنوز آموزش روزنامه نگاري و خبرنگاري بحران را نداريم.
 • وقتي حتي اداي دغدغه فرهنگ را هم بلد نيستيم

  وقتي حتي اداي دغدغه فرهنگ را هم بلد نيستيم
  1400/03/23
  گروه فرهنگي: دومين مناظره نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري در حالي با موضوع »فرهنگي، اجتماعي و سياسي« کليد خورد که بنابر پيش‌بيني‌ها سهم »فرهنگ و هنر« در آن تقريباً‌ هيچ بود.
 • آمادگي اروميه براي ميزباني از مسابقات پاورليفتينگ باشگاه‌هاي جهان

  آمادگي اروميه براي ميزباني از مسابقات پاورليفتينگ باشگاه‌هاي جهان
  1400/03/23
  گروه ورزشي: استاندار آذربايجان غربي بر آمادگي اين استان براي ميزباني از رقابت‌هاي پاورليفتنيگ جام باشگاه‌هاي جهان تاکيد کرد.
 • قرآن تابلوی هدایت برای مدیران و مؤسسات است

  قرآن تابلوی هدایت برای مدیران و مؤسسات است
  1400/03/22
  عصر آذربایجان- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که در قبال قرآن وظایفی داریم که باید به آن عمل کنیم، گفت: قرآن تابلوی هدایت برای شما مدیران و مؤسسات است، نباید فقط عنوان مدیر بودن را یدک بکشیم باید با تمام قوا در فعالیت‌های قرآنی حضور مستمر داشته باشیم.
 • سينماي ايران، سينماي پرسشگر

  سينماي ايران، سينماي پرسشگر
  1400/03/09
  گروه فرهنگي: ژاکو ون دورمال، فيلمساز مطرح بلژيکي در کارگاه مجازي انتقال تجربه‌هايخود در جشنواره جهاني فيلم فجر،‌ از ويژگي‌هاي سينماي ايران و نسبت آن با سينماي جهان گفت.
 • لزوم حمایت از ظرفیتهای قرآنی در آذربایجان غربی

  لزوم حمایت از ظرفیتهای قرآنی در آذربایجان غربی
  1400/03/04
  عصر آذربایجان- رئیس مرکز امور قرانی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آذربایجان غربی دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه قرآنی است‌.
 • مظلوميت مضاعف موزه و موزه‌داري در ايام کرونايي

  مظلوميت مضاعف موزه و موزه‌داري در ايام کرونايي
  1400/03/02
  گروه فرهنگي: هر چند به موزه و شاغلان آن در ايران به دليل ضعف فرهنگي، همسان کشورهاي مترقي ارج نهاده نمي‌شود و بازديد از موزه در تقويم زندگي ما ايرانيان جاي خاصي ندارد، اما مظلوميت اين نهاد فرهنگي و موزه‌داران در ايام کرونايي دوچندان شده است.
 • تلاش تبریز برای کسب عنوان "پایتخت کتاب 1401" در ایران

  تلاش تبریز برای کسب عنوان "پایتخت کتاب 1401" در ایران
  1400/02/27
  عصر آذربایجان- معاون فرهنگی شهرداری تبریز به تلاش تبریز برای کسب عنوان "پایتخت کتاب 1401" ایران اشاره کرد و گفت: برگزاری جایزه ملی کتاب سال تبریز زمینه‌ای برای کسب عنوان پایتختی کتاب در سال 1401است.
 • وقتي مرگ کرونايي هنرمندان تبريز را گلچين مي‌کند

  وقتي مرگ کرونايي هنرمندان تبريز را گلچين مي‌کند
  1400/02/26
  گروه فرهنگي: هر چند مرگ کرونايي در هر سن، جنس و قشري، دل‌گداز و جان‌سوز است، اما پر کشيدن هنرمندان ديارمان به دست اين ويروس مرگبار، تاثر مضاعفي دارد، چرا که آنان نه براي خود، بلکه براي مردم‌شان زندگي مي‌کنند و از آنِ آنانند.
 • اعتراض هماهنگ و جنگ »سه جانبه« در تراکتور

  اعتراض هماهنگ و جنگ »سه جانبه« در تراکتور
  1400/02/26
  گروه ورزشي: اعتراض بازيکنان تراکتور به عدم دريافت مطالباتشان با سکوت مالک اين باشگاه و حمله تند رئيس هيات مديره به بازيکنان همراه شد تا اختلافات داخلي به جان يکي از نمايندگان ايران در آسيا بيفتد.
 • هنري نيازمندتر از هميشه

  هنري نيازمندتر از هميشه
  1400/02/19
  گروه فرهنگی: وقتی عرصه‌ای سترگ همچون موسیقی به بن‌بست دچار می‌شود ناظران، منتقدان، روزنامه‌نگاران و اهالی این هنر (شامل استادان و مدرسان، هنرجویان و حتی دوستدارانش) هر کدام به نوبۀ خود باید دلسوزانه دیدگاه‌شان را دربارۀ وضع موجود ارائه کنند.
 • بهترين حرکات ورزشي در ماه رمضان

  بهترين حرکات ورزشي در ماه رمضان
  1400/02/19
  گروه ورزشي: نايب‌رئيس بانوان هيات ورزش‌هاي دانشگاهي استان اردبيل در خصوص بهترين زمان براي ورزش‌کردن در ماه مبارک رمضان توضيحاتي ارائه کرد.
 • فروش مدرسه هدایت ارومیه غیرممکن شد

  فروش مدرسه هدایت ارومیه غیرممکن شد
  1400/02/18
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه "مدرسه تاریخی هدایت ارومیه بنای نفیس تشخیص داده شده است" گفت: این مهم از فروش این بنای تاریخی جلوگیری می‌کند.
 • اهانت عجيب به ملا محمد فضولي در مدرسه تلويزيوني ايران

  اهانت عجيب به ملا محمد فضولي در مدرسه تلويزيوني ايران
  1400/02/12
  گروه فرهنگي: در جريان کلاس ادبيات مدرسه تلويزيوني ايران، اهانت عجيبي به ملامحمد فضولي شاعر پرآوازه آذربايجاني انجام شد. فيلمي از تدريس ادبيات در صداوسيما منتشر شد که در جريان اين تدريس، دبير مربوطه در جمله اي عجيب و توهين آميز در خصوص شاعر بزرگ و پرآوازه‌ي آذربايجاني، ملا محمد فضولي گفت که »اين شاعر(فضولي) بيخود اين اسم را انتخاب نکرده بلکه او فضول اشعار صائب است و هر شعري را که صائب سروده، اين شاعر به ترکي نوشته است« انتشار اين فيلم در فضاي مجازي، اهالي شعر و ادب ترکي را آزرده خاطر کرده و اعتراضات زيادي به نحوه‌ي انتخاب دبيراني که در »مدرسه تلويزيوني ايران« تدريس مي‌کنند، به وجود آمده است.
 • تراکتور در چه شرايطي از گروه خود صعود مي‌کند

  تراکتور در چه شرايطي از گروه خود صعود مي‌کند
  1400/02/12
  گروه ورزشي: مرحله گروهي ليگ قهرمانان منطقه غرب آسيا در شرايطي با حضور 20 تيم در پنج گروه در حال برگزاري بوده و با صعود پنج تيم نخست هر گروه و سه تيم برتر دوم وارد مرحله حذفي خواهد شد که سوال درباره چگونگي صعود تراکتور به مرحله بعدي اين مسابقات ذهن طرفداران آن را به خود مشغول کرده است.
 • افزايش دانش سواد رسانه‌اي يا تمرکز روي فيلترينگ

  افزايش دانش سواد رسانه‌اي يا تمرکز روي فيلترينگ
  1400/02/05
  گروه فرهنگي: هنوز با فراگيري دانش سواد رسانه‌اي در جامعه فاصله زيادي داريم. دانشي که در جامعه بايد جذاب و هماهنگ با رعايت اصول روانشناسي آموزش داده شود.
 • کتابفروشان در جدال با کرونا؛ تلاشي تسليم‌ناپذير براي اقتصاد فرهنگي

  کتابفروشان در جدال با کرونا؛ تلاشي تسليم‌ناپذير براي اقتصاد فرهنگي
  1400/01/29
  گروه فرهنگي: موج چهارم کرونا اين روزها کشورها را در بر گرفته است و کتابفروشان چون ديگر بخش‌هاي فرهنگ فعاليت حضوري خود را تعطيل کرده و به فروش آنلاين روي آورده‌اند.
 • منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود

  منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود
  1400/01/29
  گروه ورزشي: سرپرست فدراسيون ورزشهاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني جمهوري اسلامي ايران گفت: منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود.
 • خوشحال‌ترين ها و ناراضي‌ترين ها از آموزش غيرحضوري

  خوشحال‌ترين ها و ناراضي‌ترين ها از آموزش غيرحضوري
  1400/01/22
  گروه فرهنگي: بيش از يک سال از تعطيل شدن مدارس به علت شيوع کرونا مي گذرد و با وجود اينکه دانش آموزان نيمي از سال تحصيلي گذشته را در سال 98 در مدرسه گذرانده بودند اما سال تحصيلي جاري را بدون حضور در مدرسه و به صورت کاملا غيرحضوري طي مي‌کنند و در حال نزديک شدن به ايستگاه پاياني قطار آموزش در سال تحصيلي کرونايي هستند.
 • رسانه‌ها در صف اول انتخابات

  رسانه‌ها در صف اول انتخابات
  1399/12/15
  گروه فرهنگي: رسانه‌ها چه از نوع مکتوب و چه آنهايي که در بستر اينترنت فعال هستند در هر دوره از انتخابات نقش ويژه‌اي در ترغيب عموم مردم به مشارکت در انتخابات و کمک به آنها در شناخت شخصيت، اهداف، توانمندي و برنامه‌هاي نامزدهاي انتخاباتي دارند و در برگزاري سالم و پر شور انتخابات تاثيرگذارند.
 • رسیدن به رونق اقتصادی در بوکان نیازمند احیای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری است

  رسیدن به رونق اقتصادی در بوکان نیازمند احیای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری است
  1399/12/12
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: احیای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری برای رسیدن به رونق اقتصادی در بوکان باید در دستور کار قرار گرفته و در آن از فعالان این حوزه دعوت و زمینه سرمایه‌گذاری آنها را فراهم کرد.
 • «تئاتر شهر»تبريز جان دوباره مي‌گيرد

  «تئاتر شهر»تبريز جان دوباره مي‌گيرد
  1399/12/10
  گروه فرهنگي: ساختمان »تئاتر شهر« تبريز که ساليان دراز پاتوق علاقه‌مندان عرصه نمايش و تئاتر آذربايجان‌شرقي بوده و در مقطعي به دليل فرسودگي بنا و تعميرات ناشي از آن دچار رکود ورخوت شده بود، جان دوباره‌اي گرفته و با آغاز فعاليت مجدد خود، فعالان اين حوزه را براي رشد و بالندگي در آغوش مي‌گيرد.
 • عقاب ملل اردبيل و هواداران غوطه‌ور در روياي ليگ برتر واليبال

  عقاب ملل اردبيل و هواداران غوطه‌ور در روياي ليگ برتر واليبال
  1399/12/10
  گروه ورزشي: تيم عقاب ملل که امسال براي حضور در ليگ برتر واليبال خيز بلندي برداشته بود، با شکست در ديدارهاي رفت و برگشت مرحله حذفي ليگ دسته يک، از صعود بازماند و علاقه‌مندان اين رشته ورزشي در استان اردبيل را آرزو به دل نگه‌داشت.
 • ساختمان جام جم ارومیه سال 1400احیا می‌شود‌

  ساختمان جام جم ارومیه سال 1400احیا می‌شود‌
  1399/12/10
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‎غربی گفت: ساختمان جام جم (‌صدا و سیمای قدیمی و مخروبه ارومیه) در سال 1400بازسازی و احیا خواهد شد.
 • 6مرکز تفریحی گردشگری در استان اردبیل احداث می‌شود

  6مرکز تفریحی گردشگری در استان اردبیل احداث می‌شود
  1399/12/04
  عصر آذربایجان- مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۶ مرکز تفریحی و سرگرمی گردشگری در سطح استان اردبیل در حال احداث است.
 • تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی خدمتی بزرگ به امنیت کشور است

  تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی خدمتی بزرگ به امنیت کشور است
  1399/12/03
  عصر آذربایجان- نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی خدمتی بزرگ به امنیت کشور است.
 • ورزش همگاني در تبريز؛ شعار يا عمل؟

  ورزش همگاني در تبريز؛ شعار يا عمل؟
  1399/12/03
  گروه گزارش: ورزش در روزهاي کرونايي به يک مقوله مهم تبديل شده، اما همه مردم تبريز امکان دسترسي به وسايل ورزشي را دارند؟
 • تکاپويي براي عدالت آموزشي در ايام کرونا در آذربايجان‌غربي

  تکاپويي براي عدالت آموزشي در ايام کرونا در آذربايجان‌غربي
  1399/12/03
  گروه فرهنگي: دسترسي نداشتن بيش از 15 درصد جمعيت 625 هزار نفري دانش آموزان آذربايجان‌غربي به شبکه شاد، مشکل اصلي حوزه آموزش اين روزهاي استان است که همين امر مسوولان را برآن داشته که با عزمي راسخ پيگير رفع اين مشکل باشند تا گامي براي عدالت آموزشي در اين اوضاع منحصربفرد کرونايي باشد
 • ايران، الگوي عيني همبستگي و همدلي بين پيروان اديان الهي

  ايران، الگوي عيني همبستگي و همدلي بين پيروان اديان الهي
  1399/11/27
  گروه فرهنگي:انقلاب اسلامي ايران حياتي دوباره به اديان الهي و اقليت هاي ديني در گستره پهناور ايران اسلامي داد و بستري مناسب براي احقاق حقوق پيروان اديان الهي در کشور ايجاد کرد که موجب رضايت روز افزون اقليت هاي ديني در کشور به ويژه آذربايجان غربي شد.
 • ميانگين سرانه ورزش اردبيل 0.5 متر مربع است

  ميانگين سرانه ورزش اردبيل 0.5 متر مربع است
  1399/11/27
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل گفت: در حال حاضر 30 پروژه نيمه‌تمام در استان داريم که نيازمند بودجه براي اتمام است و 14 پروژه از اين ميان مي‌تواند با کمک وزارت ورزشي در ماه‌هاي آينده به بهره‌برداري برسد.
 • شکست تلويزيون در اداي دين به دوران انقلاب

  شکست تلويزيون در اداي دين به دوران انقلاب
  1399/11/19
  گروه فرهنگي: سينما و تلويزيون يکي از راويان اصلي هر انقلابي براي نسل‌هاي بعد هستند.
 • ضرورت رعايت اخلاق رسانه‌اي و تأثير آن بر جامعه

  ضرورت رعايت اخلاق رسانه‌اي و تأثير آن بر جامعه
  1399/11/12
  گروه فرهنگي: اخلاق رسانه‌اي در جامعه اسلامي، از درون فرهنگ اسلامي سر برمي‌آورد، پس ضرورت دارد تا با نگاهي به دو واقعه تاريخي مذهبي با استناد به کلام‌الله قرآن مجيد، اهميت و ضرورت اصل اخلاق رسانه و تأثير آن بر اخلاق جامعه را بيش از پيش آشکار کنيم.
 • نخستين پرديس سينمايي شمال غرب کشور همچنان در صف اجرا

  نخستين پرديس سينمايي شمال غرب کشور همچنان در صف اجرا
  1399/11/06
  گروه فرهنگي: نخستين پرديس سينمايي شمال غرب کشور که روند احداث آن در اروميه ادامه دارد، روند کندي را در مرحله اجرا پشت سر مي‌گذارد و همچنان در حال احداث است؛ امري که به اختصاص اعتبار آن به بخش بهداشت و درمان ناشي از شيوع کرونا بي ارتباط نيست.
 • شلاق مرمت غلط و سليقه‌اي بر تن کبودِ "مسجد کبود"

  شلاق مرمت غلط و سليقه‌اي بر تن کبودِ "مسجد کبود"
  1399/10/21
  گروه فرهنگي: مسجد جهانشاه معروف به مسجد کبود تبريز به عنوان يکي از آثار فاخر جهان اسلام، بارها دستخوش حوادث بسياري شده و مرمت‌هايي هم که از سال 1354 بر روي آن انجام شده، نتوانسته است فيروزه‌ي جهان اسلام را به هويت واقعي‌اش نزديک کند.
 • -دبیر هیئت قایقرانی آذربایجان شرقی :

  هیچ اسپانسری در شمال‌غرب حاضر به تیم داری در لیگ برتر قایقرانی نیست
  1399/10/21
  عصر آذربایجان-دبیر هیئت قایقرانی آذربایجان شرقی با ابراز تاسف از اینکه هیچ اسپانسری در استان برای پشتیبانی از یک تیم قایقرانی تمایلی نداشت، گفت: بازیکنان و قایقرانان ما با تیم‌های سایر استان‌ها در مسابقات لیگ شرکت می‌کنند.
 • محروميت مقابل "شاد" ايستاد

  محروميت مقابل "شاد" ايستاد
  1399/10/14
  گروه فرهنگي: عدم دسترسي به اينترنت در مناطق روستايي سبب شده تا برخي از دانش‌آموزان علاوه بر محروم ماندن از آموزش در فضاي شاد از دادن امتحانات در اين سامانه نيز عقب بمانند که اين مسئله نماد کامل عدم اجراي عدالت آموزشي است.
 • نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی در زنجان برگزار می‌شود

  نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی در زنجان برگزار می‌شود
  1399/10/13
  عصر آذربایجان- رئیس بسیج رسانه استان زنجان از برگزاری نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار تا یکم بهمن ماه است.
 • نرخ باسوادی آذربایجان شرقی کمتر از میانگین کشوری است

  نرخ باسوادی آذربایجان شرقی کمتر از میانگین کشوری است
  1399/10/09
  عصر آذربایجان- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به آخرین آمار با سوادی در آذربایجان شرقی، گفت: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در باسوادی از میانگین کشوری کمتر هستیم.
 • قصه گويي فرهنگي که بين خانواده ها گم شده است

  قصه گويي فرهنگي که بين خانواده ها گم شده است
  1399/10/07
  گروه فرهنگي: قصه و قصه گويي از ديرباز در ميان خانواده‌هاي ايراني رواج داشت و کودکان و نوجوانان با نشستن پاي قصه‌هاي مادربزرگ‌ها و پدر بزرگ‌ها به خيلي از سوال‌هاي ذهنشان جواب پيدا مي‌کردند.
 • روبان سالن دووميداني ورزشگاه علي دايي تا تجهيز کامل قيچي نمي‌شود

  روبان سالن دووميداني ورزشگاه علي دايي تا تجهيز کامل قيچي نمي‌شود
  1399/10/07
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل گفت: تا زماني که سالن دووميداني مجموعه ورزشي علي دايي به‌طور کامل تجهيز نشود، به بهره برداري نمي رسد چرا که اعتقادي به افتتاح هاي عجولانه نداريم.
 • استاندار آذربایجان‌شرقی:

  هیات های مذهبی در مقابله با کرونا نقش مهمی ایفا کردند
  1399/10/01
  عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از مشارکت هیأت‌های مذهبی در کمک‌رسانی به اقشار نیازمند جامعه در شرایط کرونا، گفت: هیأت‌های مذهبی در این ایام نشان دادند که فعالیت آنها تعطیل نشده و فقط شکل فعالیت آنها نسبت به موقعیت تغییر می‌کند.
 • بادغدغه‌هايي از جنس فضاي مجازي چه کنيم

  بادغدغه‌هايي از جنس فضاي مجازي چه کنيم
  1399/09/30
  گروه فرهنگي: استفاده از فضاي مجازي، اين روزها نه تنها بر روال عادي خانواده‌ها سايه افکنده بلکه دنياي کودک و نوجوان را تحت تاثير خود قرار داده است، به‌طوري‌که بيشتر کودکان و نوجوانان در حال استفاده از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي اين فضا هستند.
 • بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است

  بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است
  1399/09/26
  عصر آذربایجان- رئیس انجمن موسیقی استان زنجان گفت: بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است.
 • ايجاد نوعي بي‌اعتمادي عمومي نسبت به رسانه‌هاي داخلي

  ايجاد نوعي بي‌اعتمادي عمومي نسبت به رسانه‌هاي داخلي
  1399/09/23
  گروه فرهنگي: مهمترين وظيفه رسانه‌هاي تصويري، شنيداري و مکتوب، اطلاع‌رساني دقيق و سريع است. به‌ويژه اگر در شرايطي مانند رخدادها و حوادث مهمي در داخل کشور باشد، عملکرد درست رسانه‌هاي داخلي مي‌تواند مخاطب را از رجوع به رسانه‌هاي خارجي بي‌نياز کند. خبر تلخ بود. بعدازظهر يک روز جمعه، محسن فخري‌زاده از دانشمندان صنعت دفاعي و هسته‌اي کشور را ترور کردند و به شهادت رساندند.
 • بي‌برنامه ترين تراکتور تاريخ ليگ برتر را شاهد بوديم

  بي‌برنامه ترين تراکتور تاريخ ليگ برتر را شاهد بوديم
  1399/09/23
  گروه ورزشي: يک کارشناس فوتبال گفت: در اين پنج بازي اخير در فصل جديد ليگ برتر، بي برنامه ترين تراکتور تاريخ ليگ برتر را شاهد بوديم. سجاد حسين زاده اظهار کرد: با توجه به اينکه بر اساس نظرسنجي انجام شده توسط سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا تيم فوتبال تراکتور پرهوادار ترين تيم ايران است و همچنين اين تيم به عنوان قهرمان جام حذفي در کنار تيم پرسپوليس که قهرمان ليگ برتر بوده، به عنوان دو تيم نخست فوتبال ايران محسوب مي‌شود، با اين اوصاف فردي که به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب شد، به لحاظ رزومه، سابقه کاري، دانش فني و... در سطح پرهوادارترين تيم ايران و تيم قهرمان جام حذفي نبود.
 • کتابفروشي‌هاي آذربايجان‌غربي گرفتار عواقب بي‌پايان کرونا

  کتابفروشي‌هاي آذربايجان‌غربي گرفتار عواقب بي‌پايان کرونا
  1399/09/16
  گروه فرهنگي: کتابفروشي‌هاي آذربايجان‌غربي نيز نظير ديگر بخش هاي اقتصادي و فرهنگي، دچار عواقب شيوع کرونا طي 9 ماه گذشته بوده اند و همچنان با گرفتاري‌هاي اين ويروس دست به گريبان هستند.
 • طرح پاييزه کتاب،نفسي بر جان نحيف کتابفروشان تبريز

  طرح پاييزه کتاب،نفسي بر جان نحيف کتابفروشان تبريز
  1399/09/09
  گروه فرهنگي: يکي از رويکردهاي مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سال‌هاي گذشته اجراي طرح هاي حمايتي فصلي فروش کتاب است و امسال نيز با اجراي »طرح پاييزه« نفسي بر جان نحيف کتابفروشان تبريز دميده شد
 • تنديس"رسانه برتر" نصيب آرازآذربايجان شد

  تنديس"رسانه برتر" نصيب آرازآذربايجان شد
  1399/09/03
  گروه خبر:روزنامه ي آرازآذربايجان به عنوان رسانه ي برتر نخستين جشنواره ي رسانه و عدالت دادگستري آذربايجان غربي انتخاب شد.
 • کفگير اکران آنلاين به تهِ ديگ خورده است

  کفگير اکران آنلاين به تهِ ديگ خورده است
  1399/09/02
  گروه فرهنگي: هشت ماه از شروع تجربه اکران آنلاين فيلم‌هاي سينمايي ايران مي‌گذرد و با وجود تب و تاب چند ماه و اکران پشت سر هم چند فيلم پربازيگر، حالا رونق از اين اکران رفته و مثل سالن‌هاي سينما سوت و کور شده است.
 • صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی در تبریز

  صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی در تبریز
  1399/09/01
  عصر آذربایجان-- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان خبر داد.
 • آنچه کرونا از اقتصاد فرهنگ گرفت

  آنچه کرونا از اقتصاد فرهنگ گرفت
  1399/08/25
  گروه فرهنگي: يک استاد دانشگاه گفت : اگر حوزه فرهنگي ما به سمت بهره‌وري از استارت آپ‌ها نرود يعني استارت آپ‌ ‌ها در حوزه خدمات و فرهنگ رشد نکنند و اجازه سرمايه‌گذاري به آن‌ها داده نشود، اين‌ها مهجور مي مانند از اين رو شايد امروز راه برون‌رفت از بن‌بست اقتصاد فرهنگ بحث استارت آپ‌ها باشد.
 • تراکتور به عنوان پرهوادارترین باشگاه فوتبال ایران انتخاب شد

  تراکتور به عنوان پرهوادارترین باشگاه فوتبال ایران انتخاب شد
  1399/08/19
  عصرر آذربایجان - باشگاه تراکتور با کسب بیشترین آرا در نظرسنجی رسمی سایت AFC به عنوان پرهوادارترین باشگاه ایرانی انتخاب شد.
 • رسانه ها جامعه را به توجه به فرهنگ مکتوب ترغيب کنند

  رسانه ها جامعه را به توجه به فرهنگ مکتوب ترغيب کنند
  1399/08/18
  گروه فرهنگي: رسانه‌ بايد با ارائه تحليل‌هاي واقع‌بينانه، جامعه را به توجه بيشتر به فرهنگ مکتوب کشانده و از توجه بيش از حد به فرهنگ شفاهي که عامل نگاه تک‌بعدي به مسائل است دور نگه دارد.
 • در فوتبال ايران مهاجم شش‌دانگ نداريم

  در فوتبال ايران مهاجم شش‌دانگ نداريم
  1399/08/18
  گروه ورزشي:مديرعامل باشگاه تراکتور تبريز اعتقاد دارد در فوتبال ايران، مهاجم شش‌دانگ وجود ندارد. محمد عليپور در دومين قسمت از چالش »پاسخ_به_هوادار«، روبه‌روي هواداران تراکتور نشسته و به سوالات آنها پاسخ داده است.
 • ورزشي که قد را کوتاه مي کند

  ورزشي که قد را کوتاه مي کند
  1399/08/11
  گروه ورزشي : کارشناسان به خانواده ها اطمينان مي دهند که کوتاهي قد هيچ ربطي به ژيمناستيک ندارد، مگر اينکه آنها در سن پايين تر از 9 سال حرکات حرفه اي انجام بدهند.
 • نگاه تجاري بر موسيقي نمايش‌ها غالب است

  نگاه تجاري بر موسيقي نمايش‌ها غالب است
  1399/07/27
  گروه فرهنگي : تاثيرگذاري و جذابيت بيشتر موضوعات مذهبي در ترکيب با موسيقي و نمايش، است. ساخت قطعات مذهبي در موسيقي کلاسيک غرب هم توسط آهنگسازان بزرگي مانند موتزارت يا جوزپه وردي، در قالب رکوئيم (آمرزش خواني) صورت گرفته است و در حقيقت ممکن است هر هنرمندي نسبت اعتقادات و ايده خود روي موضوعات مذهبي کار کند.
 • رشته واليبال روي برف در کشور راه‌اندازي مي‌شود

  رشته واليبال روي برف در کشور راه‌اندازي مي‌شود
  1399/07/27
  گروه ورزشي : رييس فدراسيون واليبال از راه‌اندازي رشته ورزشي واليبال روي برف در مناطق سردسير و پر برف کشور خبر داد.
 • مُهر بي‌مهري بر صنعت چاپ آذربايجان‌غربي

  مُهر بي‌مهري بر صنعت چاپ آذربايجان‌غربي
  1399/07/20
  گروه فرهنگي : صنعت چاپ آذربايجان‌غربي که از ديرباز با مشکلات جدي روبرو بوده، با تداوم موانع پيش رو و همچنين مشکلات ناشي از افزايش قيمت مواد اوليه و بازار نامناسب دچار ورشکستگي و نابودي شده اند که بايد براي جلوگيري از تداوم اين مسير، همه بخش_هاي دخيل به کمک به صنعت چاپ بيايند.
 • زنگ خطر بي‌توجهي نسل جديد به موسيقي‌ اقوام

  زنگ خطر بي‌توجهي نسل جديد به موسيقي‌ اقوام
  1399/07/06
  گروه فرهنگي: موسيقي اقوام بخشي مهم و جدانشدني فرهنگ مناطق مختلف ايران است که در گيرودار روزگار، در حال کمرنگ شدن است. با ورود موسيقي‌هاي پر سر و صدا و هيجان انگيز ديگر کمتر جواني به سراغ فراگيري موسيقي محلي مي‌رود و اساتيد اين رشته يک به يک در حال از دست رفتن هستند و اين زنگ خطري است براي نابودي گوشه مهمي از فرهنگ ايراني.
 • تراکتور به پنج بازيکن زبده نياز دارد

  تراکتور به پنج بازيکن زبده نياز دارد
  1399/07/06
  گروه ورزشي: کارشناس، پيشکسوت و مربي فوتبال تبريز گفت: تيم فوتبال تراکتور براي پوشش نقاط ضعف فصل گذشته حداقل به پنج بازيکن زبده و سطح اول در پست‌هاي مختلف نياز دارد.
 • بازخواني نقش دلاوران ديار سبلان در روزهاي حماسه و ايثار

  بازخواني نقش دلاوران ديار سبلان در روزهاي حماسه و ايثار
  1399/06/30
  گروه گزارش: امسال با فرا رسيدن سي و يکم شهريور ماه، وارد چهل سالگي روزهاي طلايي ايثار و مقاومت دفاع مقدس مي‌شويم؛ روزهايي که هيچ زمان از ذهن و دل اين ملت نخواهد رفت.
 • چمدان‌هايي که خاطرات يک نسل را به تهران مي‌برند

  چمدان‌هايي که خاطرات يک نسل را به تهران مي‌برند
  1399/06/30
  گروه فرهنگي: پرتره‌هاي مشهورترين چهره‌هاي تبريز و حتي ايران از اهالي فرهنگ و هنر گرفته تا پزشکان به دست استادکار عکاسي ثبت شده‌اند و هنوز هم بسياري از تصاوير تاريخي و مستند با استناد به آرشيو استاد جديدالاسلام، منتشر مي‌شوند، اما عکاسخانه‌ي جديدالاسلام که خاطرات چندين نسل را با لنز دوربين‌هايش ثبت کرده است، در حال تبديل شدن به خاطره است.
 • خانه تکاني در هيئت‌هاي ورزشي اردبيل؛ بي برنامه‌ها از حمايت باز مي‌مانند

  خانه تکاني در هيئت‌هاي ورزشي اردبيل؛ بي برنامه‌ها از حمايت باز مي‌مانند
  1399/06/30
  گروه ورزشي: ورزشکاران از نابه ساماني در فعاليت بخش عمده‌اي از هيئت‌هاي ورزشي استان اردبيل گلايه مندند. معضلي که در دستور کار رسيدگي و پايش قرار گرفته است. با وجود اينکه 47 هيئت ورزشي در استان اردبيل داير است اما خروجي فعاليت ورزشي هيئت‌ها چه در عرصه ورزش قهرماني و چه در ورزش همگاني محسوس نيست.
 • شهريار شاعري براي همه دوران‌ و نسل‌ها

  شهريار شاعري براي همه دوران‌ و نسل‌ها
  1399/06/30
  گروه فرهنگي : "سيدمحمدحسين بهجت تبريزي" که همه مردم ايران و جهان او را به نام "شهريار" مي شناسند، شاعري با ويژگي‌هاي خاص در دوران معاصر بوده که بسياري از ويژگي‌هاي شعراي اعصار گذشته را داشته و توانسته با خلق آثار بي‌بديل، به شاعر همه دوران و نسل ها تبديل شود.
 • مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی:

  مرمت و احیا ساختمان تلویزیون ملی در ارومیه در دستور کار قرار گیرد
  1399/06/25
  عصر آذربایجان ، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: برای جلوگیری از خسارت وارده بیشتر به بنای تاریخی صدا و سیما ارومیه ضروری است تا شهرداری نسبت به انجام عملیات مرمت و احیا در این بنا در اسرع وقت اقدام کند.
 • گران فروشي کتاب براي عبور از بحران قاچاق

  گران فروشي کتاب براي عبور از بحران قاچاق
  1399/06/23
  گروه فرهنگي: پس از آنکه گروهي از ناشران با فروش نسخه قاچاق کتب‌شان با 50 درصد در نمايشگاه‌هاي خياباني مواجه شدند، درصدد برآمدند تا با افزايش قيمت پشت جلد و سپس ارائه تخفيف‌هايي هم‌سطح قاچاقچيان، قاچاق و عرضه نسخه افت کتاب‌هايشان را فاقد صرفه اقتصادي نمايند.
 • سرپرست سازمان ليگ فوتسال:

  ثبات مديريتي در ليگ برتر فوتسال بهتر از ليگ فوتبال است
  1399/06/23
  گروه ورزشي:سرپرست سازمان ليگ فوتسال گفت: ليگ برتر فوتسال از نظر تغييرات در کادر فني تيم ها نسبت به فوتبال وضعيت بهتري داشت و شاهد ثبات مديريتي در باشگاه ها بوديم. آرش جابري پيش از آغاز قرعه‌کشي مسابقات ليگ برتر فوتسال 1399- 1400 باشگاه هاي کشور در تبريز افزود: در فصل گذشته 19 سرمربي فعاليت داشتند که تنها پنج سرمربي در ليگ برتر فوتسال تغيير کرد .
 • توضیحات وکیل باشگاه تراکتور درباره شکایت از مظاهری و استقلال

  توضیحات وکیل باشگاه تراکتور درباره شکایت از مظاهری و استقلال
  1399/06/18
  وکیل باشگاه تراکتور در پرونده رشید مظاهری اعلام کرد از این بازیکن و باشگاه استقلال شکایت کرده است
 • ‌پيچيده‌ترين شاهکار ايرانيان در مسير مرگ تدريجي //

  ‌قنات‌ها ‌ديگر جايي در تفکر مديران ميراث فرهنگي ندارد
  1399/06/16
  گروه گزارش: قنات پيچيده‌ترين فناوري سنتي چندين هزار ساله و شاهکار ايرانيان در طول تاريخ است که در دهه‌هاي اخير در کمال بي‌مهري قرار گرفته ‌و احيا دوباره و حفظ اين هنر ديرينه در حافظه تاريخ کشور، همت ارگان‌ها و مسئولان ذيربط را مي‌طلبد.
 • بازسازي ورزشگاه تاريخي تختي تبريز 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد

  بازسازي ورزشگاه تاريخي تختي تبريز 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد
  1399/06/16
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌شرقي با اشاره به خاطرات نوستالژيک جامعه ورزشي ايران از ورزشگاه تختي (باغشمال) تبريز گفت: تخريب و بازسازي اين مجموعه ورزشي قديمي بر اساس قيمت‌هاي 2 سال قبل 50 ميليارد تومان هزينه دارد.
 • آموزش مجازی باعث ایجاد آفت تحصیلی دانش آموزان نشود

  آموزش مجازی باعث ایجاد آفت تحصیلی دانش آموزان نشود
  1399/06/15
  عصر آذربایجان--نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: آموزش مجازی باعث ایجاد افت تحصیلی دانش آموزان نشود.
 • همه آنچه براي محرم امسال لازم است

  همه آنچه براي محرم امسال لازم است
  1399/06/02
  گروه فرهنگي: امروزه در کوتاه‌ترين زمان ممکن شما مي‌توانيد به هزاران آلبوم از ذاکران مختلف دسترسي داشته باشيد؛ ولي آن طور که بايد و شايد نسبت به تنظيم و دسته‌بندي سخنراني منبري‌ها اقدامات لازم انجام نشده است.
 • روي خوش ناشران به آثار ترجمه، ذائقه نويسندگان ايراني را تغيير مي‌دهد

  روي خوش ناشران به آثار ترجمه، ذائقه نويسندگان ايراني را تغيير مي‌دهد
  1399/05/26
  گروه فرهنگي:نويسنده »تونل سوم« معتقد است: تمايل ناشران به انتشار کارهاي ترجمه در حوزه نوجوان سبب شده است برخي از نويسندگان از دنياي تأليف فاصله بگيرند و به‌سمت انجام کارهاي ترجمه پيش روند. انقلاب اسلامي ايران مهمترين تجربه انسان ايراني در 100 سال اخير است؛ تجربه زيسته معاصري که گوشه‌هاي کشف‌ناشده و گنج‌هاي پنهان بسياري در دل خود دارد. با وجود اينکه در دهه‌هاي اخير تلاش شده است آثار داستاني به اين حوزه بپردازند، اما داستان‌نويسي انقلاب در دهه چهارم خود با ضعف‌هاي متعددي مواجه است.
 • مديران با کوچکترين انتقاد برآشفته نشوند

  مديران با کوچکترين انتقاد برآشفته نشوند
  1399/05/19
 • قلم، کاغذ و عشق

  قلم، کاغذ و عشق
  1399/05/18
  عصر آذربایجان- برگ‌های تقویم سال یکی یکی ورق خورد و به ۱۷ مرداد رسید و روزی خاص برای اهالی خبر. این روز بهانه‌ای می‌شود برای یادآوری کار سخت و در عین حال مقدس خبرنگاران.
 • غدیر خم متعلق به بشریت است

  غدیر خم متعلق به بشریت است
  1399/05/18
  عصر آذربایجان- استاندار اردبیل گفت: ولایت برای همه انسان‌های مظلوم در کل دنیا نجات‌بخش بوده و در واقع غدیر در بعد ولایت متعلق به تمامی بشریت است.
 • مدیران با کوچکترین انتقاد برآشفته نشوند

  مدیران با کوچکترین انتقاد برآشفته نشوند
  1399/05/15
  عصر آذربایجان-مدیرخانه مطبوعات استان زنجان،گفت: تامین امنیت شغلی خبرنگاران از وظایف حکومت و دولت است. ایجاد این امنیت با مسئولان و مدیرانی است که با کوچک‌ترین انتقاد رسانه‌ها برآشفته نشوند.
 • کرونا خبرنگارها را به دنياي جديدي برد

  کرونا خبرنگارها را به دنياي جديدي برد
  1399/05/12
  گروه فرهنگي:يک استاد ارتباطات با بيان اينکه خبرنگاران از طريق فضاي مجازي مي‌توانند در خانه کارهايشان را انجام دهند، به مديران رسانه‌ ها توصيه مي‌کند که در شرايط بحران کرونا تا جاي ممکن شرايط دورکاري را براي خبرنگاران فراهم کنند.
 • برگزاري نمايشگاه مجازي کتاب فرصت يا تهديد

  برگزاري نمايشگاه مجازي کتاب فرصت يا تهديد
  1399/05/05
  گروه فرهنگي:احتمال برگزاري نمايشگاه کتاب به صورت مجازي در شرايطي بررسي مي‌شود که از نگاه فعالان اين بخش مي‌تواند عامل بازدارنده ورشکستگي تعدادي از ناشران شود که از همه‌گيري بيماري کوويد-19 آسيب ديده‌اند.
 • باور کنيم تلويزيون هم کرونا مي‌گيرد!

  باور کنيم تلويزيون هم کرونا مي‌گيرد!
  1399/04/29
  گروه فرهنگي:در حالي که بار ديگر ويروس کوچک کرونا در جدالي نابرابر به روزهاي اوج خود بازگشته و يکه‌تازي مي‌کند، بسياري از پروژه‌هاي تلويزيوني همچنان و صرفا با لحاظ کردن عبارت »با رعايت کليه پروتکل‌هاي بهداشتي« به فعاليتشان ادامه مي‌دهند؛ اما خبرهاي رسمي و غيررسمي از ابتلاي برخي از عوامل و هنرمندان نشان از آن دارد که رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در فرايند توليد برنامه‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني که دست‌اندکاران زيادي هم مي‌طلبد، چندان هم کار ساده‌اي نيست.
 • نويسنده ايراني تريبوني براي جذب مخاطب ندارد

  نويسنده ايراني تريبوني براي جذب مخاطب ندارد
  1399/04/22
  گروه فرهنگي: احمد حسن زاده داستان نويس جوان کشور با اشاره به انبوه آثار ترجمه موجود در بازار کتاب ايران، گفت: مخاطبان کتاب محدودند و نويسنده ايراني نيز تريبوني براي جذب مخاطب ندارد.
 • رعایت حجاب بنیان خانواده را از تهاجمات فرهنگی مصون می‌دارد

  رعایت حجاب بنیان خانواده را از تهاجمات فرهنگی مصون می‌دارد
  1399/04/22
  عصر آذربایجان-مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل، رعایت حجاب و عفاف را عامل مصونیت بنیان خانواده از تهاجم فرهنگی دشمن دانست و افزود: اصلاح جامعه را در گرو تقوای زنان است.
 • شبکه نمايش‌‌خانگي يا شبکه نمايش بچه پولدارها

  شبکه نمايش‌‌خانگي يا شبکه نمايش بچه پولدارها
  1399/04/15
  گروه فرهنگي:بي‌شک کسي منکر فعاليت بسترهاي جديد در عرصه فرهنگ و هنر نيست اما اينکه اين فعاليت چگونه باشد و سمت و سوي آن به کجاست، موضوعي است که بسيار اهميت دارد.
 • تراکتور فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات کرونايي داشت

  تراکتور فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات کرونايي داشت
  1399/04/15
  گروه ورزشي:کارشناس فوتبال گفت: به دليل عدم هماهنگي و فاصله زيادي که بين بازي‌ها افتاده بود، تيم تراکتور در اين بازي فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات داشت.
 • گزارش//

  موسيقي عاشيقي محور اتحاد فرهنگي در آذربايجان‌غربي
  1399/04/08
  گروه فرهنگي: موسيقي عاشيقي يا مکتب عاشيق نوازي اروميه ناب‌ترين ميراث ناملموس در آذربايجان‌غربي است؛ اين موسيقي روح‌نواز که سال‌هاست از صلح و دوستي و حقيقت سخن مي‌گويد، هنرمنداني از هر قوم و نژاد را گرد خود جمع کرده و سبب اتحاد بر محور فرهنگ و هنر در اين منطقه شده است. موسيقي عاشيقي مبلّغ مکتب انسانيت، حقانيت و راستي است و ساز عاشيق جز حق و راستي چيزي نمي گويد؛ ساليان متمادي است که عاشيق هاي اين ديار با ساز خود از حقيقت گفته و گوش مخاطبان خود را با داستان هاي شيرين، نوازش داده اند.
 • رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان:

  شرایط اقتصادی کشور ورزش پهلوانی را از پا انداخت
  1399/04/03
  عصر آذربایجان-رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان با انتقاد از عدم استقبال جوانان به این رشته گفت: شرایط اقتصادی کشور این اجازه را به علاقه‌مندان نمی‌دهد تا وارد این رشته شوند چراکه یکی از شرایط حضور در این رشته دل نبستن به مادیات است.
 • گزارش//

  ايمن‌سازي بازار تبريز ضرورت فرهنگي و هويتي
  1399/04/02
  گروه فرهنگي:بازار تاريخي و مسقف تبريز به عنوان تنها بازار ثبت شده در فهرست يونسکو در جهان و يادگاري پويا و زنده از کهن شهري تجاري، در شرايط کنوني نياز مبرم و حياتي به ايمن سازي دارد تا اين اثر گران‌سنگ همچنان به حيات خود ادامه دهد.
 • زورخانه‌ مکاني که بدون وضو وارد آن نمي‌شوند

  زورخانه‌ مکاني که بدون وضو وارد آن نمي‌شوند
  1399/04/02
  گروه ورزشي:زورخانه‌ها همواره مکان‌هاي محترم و مقدسي هستند که ورزشکاران بدون وضو وارد گود آن نمي‌شوند و نخستين اقدام ورزشي‌هاي اين رشته پس از ورود به گود بوسه زدن بر زمين است.
 • فرش دستباف تبريز هنري سه هزار ساله

  فرش دستباف تبريز هنري سه هزار ساله
  1399/03/25
  گروه فرهنگي:فرش دستباف، هنري با قدمت سه هزار ساله در خطه آذربايجان است اما اين روزها با صدايي به جز سکوت در بازار و مشکلات گره خورده براي قالي بافان روبرو هستيم.
 • گزارش//

  عجيب‌ترين روزهاي تاريخ فوتبال ايران؛ فدراسيون در محاصره مشکلات
  1399/03/25
  گروه ورزشي:فدراسيون فوتبال سخت‌ترين روزهاي خود را شايد در طول تاريخ سپري مي‌کند و بايد ديد در اين چند ماه از پس اين مشکلات برمي‌آيد يا خير.
 • مدیرعامل باشگاه تراکتور :

  تراکتور در آمادگی کامل قرار دارد/ تست کرونای ۴ بازیکن‌مان مثبت شد
  1399/03/23
  عصر آذربایجان-مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به آمادگی بازیکنان این تیم از مکاتبه با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای مهیاکردن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات خبر داد.
 • سياست‌گذاري فرهنگي روبه تباهي مي‌رود

  سياست‌گذاري فرهنگي روبه تباهي مي‌رود
  1399/03/18
  گروه فرهنگي: به گفته يک طنزپرداز، هرچه فشارها بيشتر شود، طنزها بي‌خاصيت‌تر و بي‌هدف‌تر مي‌شوند و تأثيرگذاري اجتماعي و مخاطبانشان را از دست مي‌دهند. موضوعي که طنزپردازان دوره‌هاي گذشته به آن توجه داشتند، کودکان و نوجوانان بودند، همراه گل‌آقا، مجله بچه‌ها گل‌آقا هم منتشر مي‌شد، اما اين روزها کمتر شاهد انتظار کودکان و نوجوانان براي چاپ يک شماره از مجله‌اي خاص هستيم.
 • جام يا جان؟ مسئله اين است

  جام يا جان؟ مسئله اين است
  1399/03/18
  گروه ورزشي:تقريباً همه با کرونا به‌نوعي کنار آمده‌اند جز فوتبال؛ هنوز در فوتبال اين مسئله حل و فصل نشده و هر روز داستاني جديد داريم. پس از کش و قوس‌هاي فراوان بالاخره مسئولان تصميم به از سرگيري ليگ گرفتند و زمان‌هايي براي تست‌هاي پزشکي و البته آزمايش‌هاي مخصوص کرونا در نظر گرفته شد، اما هنوز چند روزي که چه عرض کنيم ساعتي سپري نشده بود که صداي اعتراض‌ها بلند شد و فرياد تظلم‌خواهي، آسمان فوتبال را تيره و تار کرد.
 • به زندگي مجازي خوش آمديد؛ لطفاً با گوشي وارد شويد

  به زندگي مجازي خوش آمديد؛ لطفاً با گوشي وارد شويد
  1399/03/11
  گروه فرهنگي :ورود به زندگي ديجيتالي خيلي زودتر از آن چه تصور مي‌شد رخ داد. ويروس کرونا ورود به اين زندگي جديد را سال‌ها به پيش انداخت.
 • اما و اگرهاي ورزش در روزهاي كرونايي

  اما و اگرهاي ورزش در روزهاي كرونايي
  1399/03/11
  گروه ورزشي:بيماري كوويد-19 در ميان همه محدوديت‌هايي كه براي ما ايجاد كرده است، گزينه‌هاي ورزش را نيز به‌شدت كاهش داده است. به عنوان مثال براي جلوگيري از گسترش ويروس بهتر است افراد از رفتن به باشگاه خودداري كنند زيرا رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي همچنان بهترين راه براي محدودكردن تعداد كساني است كه به ويروس آلوده مي‌شوند.از سوي ديگر ورزش نيز براي سلامتي همه ما لازم است. پس در دوره همه‌گيري بيماري چه بايد بكنيم؟به طور كلي ورزش نكردن توانايي بدن براي مبارزه با بيماري‌ها را كاهش مي‌دهد. اما بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه هرچند انجام مقداري تمرين‌هاي ورزشي به بدن در مبارزه با بيماري‌ها كمك مي‌كند اما ورزش زياد و سنگين مي‌تواند به توانايي بدن در اين مبارزه آسيب برساند.
 • گردشگري استان اردبيل زير تيغ کرونا

  گردشگري استان اردبيل زير تيغ کرونا
  1399/02/28
  گروه فرهنگي: خيابان‌ها هنوز سوت و کور است، کمتر خودرويي از خيابان‌ها گذر مي‌کند تمامي هتل‌ها، آب درماني‌ها و حتي مغازه‌ها نيز تعطيل است، اثري از جمعيت نيز نيست، اندک جماعتي مي‌آيند و مي‌روند، اينجا شهر هميشه بيدار سرعين يک از قطب‌هاي گردشگري ايران در استان اردبيل است، کرونا بيشترين زخم کاري خود را بر پيکر اين شهر کوچک تروريستي و جمعيت فعال در بخش گردشگري زده است.
 • ميزباني اروميه در جام باشگاه‌هاي کشتي جهان قطعي شد

  ميزباني اروميه در جام باشگاه‌هاي کشتي جهان قطعي شد
  1399/02/28
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌غربي گفت: رييس فدراسيون کشتي جمهوري اسلامي ايران موافقت خود را با ميزباني اروميه از جام باشگاه‌هاي کشتي جهان اعلام کرد.
 • مدیر حج و زیارت استان اعلام کرد

  پیش بینی اعزام ۱۹ کاروان حج از آذربایجان غربی به سرزمین وحی
  1399/02/27
  عصر آذربایجان- مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی گفت: انجام تست کرونا برای کلیه زائرین حج ۹۹ اجباری است.
 • مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد؛

  آمادگی استان اردبیل برای آغاز آموزش حضوری در مدارس از فردا
  1399/02/26
  عصر آذربایجان-- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: استان اردبیل آماده آغاز آموزش حضوری در مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه است.
 • میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های کشتی جهان قطعی شد

  میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های کشتی جهان قطعی شد
  1399/02/24
  گروه خبر: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی گفت: رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با میزبانی ارومیه از جام باشگاه‌های کشتی جهان اعلام کرد.
 • معلمان روزهاي کرونايي يا معلمان آنلايني

  معلمان روزهاي کرونايي يا معلمان آنلايني
  1399/02/21
  گروه فرهنگي:اين روزها با همه سختي هاي ناشي از کرونا و تعطيلي ناگزير مدرسه‌ها، آموزگاران بسيار پرکارتر از ايام مدرسه هستند و به معلمان آنلايني معروف شده‌اند. تبريک روز معلم در سال کرونايي متفاوت است، زيرا که زحمتش چندين برابر شده، اگرچه به ظاهر مدرسه ها تعطيل هستند، اما، معلم، امسال عاشق است؛ عاشقي خسته تر از هر سال و هيچ زبان و بياني قادر به سپاسگزاري و تقدير از او نيست.
 • ديوار کوتاه گردشگري هم مقصر و هم قرباني

  ديوار کوتاه گردشگري هم مقصر و هم قرباني
  1399/02/14
  گروه فرهنگي: گردشگري مي‌تواند عامل شيوع بيماري کرونا باشد، اما مهم‌تر از آن، رعايت نکات بهداشتي است، چراکه بيماري کرونا در بسياري از کشورها که مراودات بيشتري با چين داشتند، به اندازه ايران شيوع پيدا نکرده است.
 • بیانیه گام دوم، نقشه راه هنرمندان متعهد و انقلابی است
  1399/01/25
  رئیس مجمع قشر بسیج هنرمندان اردبیل با بیان اینکه هنر انقلابی در واقع بیداری انسان است که با ایجاد جریان فکری، در تاریخ ثبت و ضبط می شود، از زیرساخت های هنری در استان انتقاد کرد و گفت: فضای موجود،جوابگوی نیاز هنرمندان استان نیست.
 • خبرنگاران چگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری کنند
  1398/12/27
  با توجه به رسالت کاری خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان خبری و تصویر برداران برای مطلع کردن مردم از آخرین اخبار به ویژه اخبار کرونا و مراجعات مکرر آن‌ها به مناطق گوناگون و تماس با افراد مختلف جهت تهیه خبر و گزارش، سلامت این قشر نیز در خطر بوده و لازم است تا اهالی رسانه هم مانند دیگر افراد ارایه دهنده خدمت، حساسیت بیشتری در پیشگیری از کرونا به خرج دهند.
 • تقابل هیات بدنسازی زنجان و اداره ورزش در خصوص تعطیلی باشگاه‌های ورزشی
  1398/12/14
  هیات بدنسازی و پرورش اندام به جهت دستورالعمل ابلاغی در خصوص تعطیلی باشگاه‌های این رشته ورزشی زنجان با اداره کل ورزش و جوانان، تقابل پیدا کرده است.
 • فعاليت بدني در محيط کار راه نجات سلامت مردان از بيماري
  1398/12/05
  گروه گزارش: کارشناس برنامه ميانسالان معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان‌غربي گفت: نوع و سبک کارهاي امروزي به‌گونه‌اي است که انجام فعاليت‌هاي بدني در آن به حداقل رسيده و اين درحالي است که فعاليت بدني در محيط کار راه نجات سلامت مردان از انواع بيماري‌ها به شمار مي‌رود.
 • بهترين زمان پياده روي براي چربي سوزي
  1398/12/01
  گروه گزارش: پياده روي جزو بهترين ورزشهاي اوليه و مهم محسوب مي‌شودکه مي‌توان آن را بهترين روش براي چربي سوزي نيز نام برد. به عبارت بهتر يکي از بهترين راه‌ها براي کاهش وزن و سوزاندن چربي‌هاي شکم ورزش کردن بخصوص پياده روي منظم است.
 • وصله ناجور با فوتبال تبريز
  1398/11/23
  گروه گزارش: به نظر مي‌رسد تصميمات احساسي مالک دو باشگاه تراکتور و ماشين‌سازي به سرمربيان بي‌تجربه آن‌ها نيز سرايت کرده است!هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال کشور درحالي به پايان رسيد که در روز آخر اين هفته تيم ماشين‌سازي تبريز به رغم اينکه نمايش سزاوارانه‌اي در برابر ميزبان آسيايي خود شهرخودرو مشهد داشت، اما درنهايت تن به شکست 3 بر يک داد تا روند خوبش در شروع نيم‌فصل دوم پس از پيروزي بزرگ مقابل استقلالِ اوج گرفته در ورزشگاه آزادي و تساوي خانگي برابر سپاهانِ مدعي متوقف شود.
 • بازخواني وقايع تاريخي بهمن‌ماه تبريز
  1398/11/15
  گروه گزارش: آذربايجان، به ويژه تبريز همواره به اولين بودن و پيشگام بودن در تاريخ ايران عزيز شهره بوده است.
 • هيات وزنه‌برداري زنجان خانه ندارد
  1398/11/15
  گروه گزارش: رييس هيات ورزش وزنه‌برداري استان زنجان گفت: اين رشته ورزشي زنجان به رغم داشتن ورزشکاران توانمند از نبود خانه وزنه‌برداري در مضيقه است.
 • محمد قاضي فراتر از مترجمي
  1398/11/07
  گروه گزارش: محمد قاضي از مترجمان برجسته و به نام ادبيات معاصر ايران است که با ترجمه بيش از 68 اثر، ضمن تابوشکني در اين عرصه، سبک خاصي در ترجمه را نيز ابداع کرد؛ اگرچه قاضي فراتر از يک مترجم بود و به سادگي مي‌توان در اين خصوص قضاوت کرد.
 • پارک بانوان غرب زنجان در آستانه افتتاح
  1398/11/07
  گروه گزارش: پارک بانوان غرب زنجان با هزينه 10 ميليارد توماني در ايام الله دهه فجر افتتاح مي‌شود تا بانوان ساکن در غرب اين شهر نيز بتوانند از امکانات اين پارک استفاده لازم و مفيد را ببرند.
 • مشکلات و چالش‌هاي تئاتر آذربايجان غربي از زبان يک کارگردان
  1398/10/30
  گروه گزارش: يک کارگردان تئاتر گفت: جاي خالي خانه تئاتر در آذربايجان غربي احساس مي شود.
 • پيست اسکي اندبيل خلخال نيازمند امکانات است
  1398/10/30
  گروه گزارش: پيست اسکي اندبيل خلخال يکي از زيباترين پيست‌هاي اسکي جنگلي کشورمان فاقد هرگونه امکانات بالابرنده و مورد نياز ورزشکاران اين رشته ورزشي است.
 • سـردار دل‌ها در قلب تراکتـوري‌ها
  1398/10/23
  گروه گزارش: مديريت، کادرفني و بازيکنان تراکتور قبل از آغاز تمرين با اهداي شاخه گل به يادمان شهيد سردار سپهبد حاج قاسم سليماني، به مقام شامخ اين شهيد بزرگوار اداي احترام کردند.
 • جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است
  1398/10/08
  گروه گزارش: معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است، گفت: پيوند صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده در استان است.
 • نکات ضروري براي ورزش در افراد داراي اضافه وزن
  1398/10/08
  گروه گزارش: يک متخصص پزشکي ورزشي با اشاره به چالش‌هاي ورزش در افراد داراي اضافه وزن، بر رعايت نکاتي ضروري براي پيشگيري از بروز عوارض در اين دسته از افراد تاکيد کرد.
 • واقعيت قرص و کيک در برخي از شهرهاي آذربايجان غربي چه بود
  1398/10/01
  گروه گزارش: توطئه شيطاني جاسازي قرص‌هاي مختلف داخل کيک‌هاي توليدي ايران بخصوص محصولات چند توليد کننده معتبر به قطع کار دشمنان واقعي مردم و اقتصاد ايران است. يکي از اهداف حرکت غيرقابل قبول جاسازي قرص در کيک خوراکي که به‌دست مردم مي‌رسد اين است که بنگاه‌هاي توليدي با اعتبار کشور در نهايت توليد و اشتغال را هدف قرار داده و منجر به ضربه زدن به پيکره توليد داخل شود.
 • مکتبي براي عاشقي
  1398/09/25
  گروه گزارش: موسيقي عاشيقي يکي از مهمترين نواهاي کلاسيک در مناطق ترک‌نشين جهان و به خصوص آذربايجان به شمار مي‌رود و مکتب اروميه به عنوان ژانري از آن، آيينه تمام‌نماي آداب و رسوم و تفکر مردمان اين ديار از ايران اسلامي است.
 • فرهنگ کتابخواني رو به افول
  1398/09/18
  گروه گزارش: طبق آمار موجود سرانه مطالعه در آذربايجان شرقي حدود 10 دقيقه است که گسترش کتابخانه‌ها و سوق يافتن افراد به سمت مطالعه را مي‌طلبد. کتاب، دوست مهربان است، اين تنها توصيفي است که در ذهن تمام افراد نقش بسته است.
 • رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند
  1398/09/11
  گروه گزارش: مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند.
 • شنا غرق در مشکلات
  1398/09/11
  گروه گزارش: مشکلات اين روزهاي پايگاه قهرماني شمالغرب کشور در رشته شنا و واترپلو باعث شده تا نه تنها شاهد قهرمان پروري در اين مرکز نباشيم بلکه امکانات مقدماتي نيز فراهم نباشد.
 • ضرورت نهادينه شدن فرهنگ وقف در جامعه
  1398/08/20
  گروه گزارش: ضرورت دارد براي ترويج موضوع وقف و نهادينه‌سازي آن در جامعه تلاش و جايگاه وقف در اسلام به جامعه معرفي شود و اطلاعات مردم در اين راستا را بيش از گذشته بالا برده شود.
 • تصوير واقعي مردم تبريز
  1398/08/20
  گروه گزارش: معدود طرفدارنماهاي تيم‌هاي تبريزي که در اين چند روز کل هوادارن را به لامذهبي و ضد ايراني بودن نشان داده‌اند نه نماينده هوادارانند و نه نماينده مردم تبريز و آذربايجان.يک بازي حساس، هيجاني و پرچالش تاريخي؛ دست در دست هم مي‌دهد که بازي تراکتور با تيم تهراني چون استقلال نه تنها رکورد هوادار و حساسيت را بزند بلکه به سرتيتر چندروزه خبرگزاري‌ها تبديل شود اما ادامه دار بودن خبرها تنها به خود بازي مربوط نيست بلکه به حواشي پس از آن باز مي‌گردد.
 • طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات
  1398/08/16
  گروه گزارش: طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات، عنوان کتابي است که به همت صمد رحماني‌خياوي و توسط نشر اختر در شمارگان يکهزار نسخه چاپ و منتشر شده و ضمن ارائه روايت‌هاي خواندني از نهضت مشروط، به نقش و جايگاه ستارخان در آثار و ادبيات آن دوره پرداخته است. کتاب طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات» در 255 صفحه حاوي پيش گفتار، فصل اول، فصل دوم، فهرست اعلام و منابع است که فصل اول آن نگاهي به زندگي ستارخان دارد و فصل دوم از تولد تا مرگ با ستارخان، نامگذاري شده است.
 • اهميت ورزش براي سالمندان مبتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي
  1398/08/02
  گروه گزارش: متخصصان سلامت در يک مطالعه جديد با تاکيد بر مزاياي ورزش کردن يادآور شدند: ورزش به طور کلي براي سلامت قلب مفيد است اما مطالعه اخير نشان داده که سالمندان بيشترين نفع را از آن مي‌برند.
 • پرورش خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس از دستاوردهاي مهم قصه گويي
  1398/08/01
  گروه گزارش: پرورش خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غني قصه گويي دستاوردهاي مهم قصه گويي در حوزه کودک و نوجوان است و حکاياتي که در ميان قصه‌هاي گذشتگان به نسل امروزي منتقل شده است سرشار از مفاهيم آموزنده است.
 • ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی
  1398/07/28
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری ارسال شده و داوری آثار در حال انجام است.
 • راهي که سينماي ايران بايد طي کند
  1398/07/22
  گروه گزارش: صنعت سينمايي ايران بر خلاف ساير جوامع که خواستگاه مردمي داشته است، از طرف قشر حاکم و ضد آرمان ها مردم در جامعه، چندي قبل از انقلاب اسلامي وارد فرهنگ کشور شد.
 • 10 ورزش ساده اما ضروري براي تقويت بينايي
  1398/07/22
  گروه گزارش: عمدتا تمرينات چشم يکي از آن چيزهاي ساده اي است که تعداد کمي از مردم آن را انجام مي دهند اما همين تمرينات مي توانند به طور چشمگيري به حفظ بينايي کمک کنند.
 • همتي بزرگ و دستاني کوچک
  1398/07/15
  گروه گزارش: جشن عاطفه‌ها فرصتي مغتم براي فراگيري فرهنگ والا و انساني کمک به نيازمندان و افراد بي‌بضاعت است که در مدارس برگزار مي‌شود و در اين جشن دستان کوچک دانش‌آموزان، همت بزرگي را رقم مي‌زند.
 • چرا فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان قانوني نيست
  1398/07/15
  گروه گزارش: فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان رد حالي غيرقانوني عنوان مي‌شود که دست‌اندرکاران اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان قانوني است.فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در استان زنجان در حالي حاشيه ساز شده که مسئولان اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان جنبه قانوني دارد اما اداره کل ورزش و جوانان اسنان زنجان بر غيرقانوني بودن اين فعاليت‌ها تاکيد دارد به طوري که علي خليلي در جمع خبرنگاران فعاليت اين انجمن را غيرقانوني دانسته بود.
 • شناسایی عاملان حذف نام شهدا از برخی کوچه‌های تبریز/ تا هفته آینده عوامل اصلی را معرفی می‌کنیم
  1398/07/04
  چند وقتی است که ماجرای حذف نام شهدا از برخی تابلوهای معابر شهرهایی چون تهران، تبریز، شیراز و کرمان به سوژه شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. به راستی این کار می‌تواند سهوی باشد؟ اتفاقی که به طور همزمان و در چندین شهر کشور به وقوع پیوسته است!
 • خاطراتي از مراودات آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار
  1398/07/02
  گروه گزارش: 27 شهريور روز بزرگداشت شعر و ادب فارسي است. بهانه‌ي اين نام‌گذاري، وفات شاعر برجسته‌ي ايراني، محمدحسين بهجت تبريزي (شهريار) است که به تعبير رهبر انقلاب اسلامي بايد او را حکيم خواند. به همين مناسبت آقاي علي‌اصغر فردي، شاگرد اين غزل‌سراي بزرگ، خاطراتي از مراودات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار را به رشته‌ي تحرير درآورده است.
 •  

  موسيقي مذهبي اصيل را به گوش مردم برسانيد
  1398/06/25
  گروه گزارش: اغلب نوحه‌خوانان يا روضه‌خوانان اطلاعاتي از موسيقي ندارند. مي‌بينيم که تلويزيون هم نوحه‌خواني آنها را پخش مي‌کند و در نتيجه جوان‌ترها نحوه نوحه‌خواني آنها را مي‌بينند و از همان تقليد مي‌کنند.
 • از فوايد رواني جالب توجه شنا
  1398/06/25
  شنا اساسا ورزشي مناسب براي کل بدن انسان محسوب مي شود. هنگام شنا قسمت هاي مختلف بدن درگير مي شوند، اما اين ورزش داراي برخي فوايد رواني جالب توجه نيز است که شايد از آنها آگاه نباشيد.به گزارش"استپ تو هلث"، انجام ورزش فوايد جسماني و رواني بسياري را براي بدن ما به همراه دارد. با اين وجود، هر ورزش داراي مزاياي خاص خود است. در ادامه با برخي فوايد رواني شنا بيشتر آشنا مي شويم.
 • اهداي بسته ورزشي در قبال دريافت قليان
  1398/06/20
  گروه ورزشي: با الهام از نمونه طرح‌هاي موفقيت آميز استان‌هاي مختلف کشور، اجراي طرح اهداي بسته ورزشي در قبال دريافت قليان با استقبال مسئولان تصميم ساز اردبيل همراه شد.
 •  

  نهاد خانواده سقف امن هر انسان
  1398/06/11
  گروه گزارش: خانواده، مناسبت ترين نظام براي تأمين نيازهاي روحي و معنوي بشر است و بهترين سقف امن هر انسان به شمار مي‌رود.
 • افتتاح نخستين موزه فوتبال کشور در تبريز
  1398/06/11
  گروه ورزشي: اولين موزه فوتبال کشور همزمان با دومين روز از هفته دولت و نوزدهمين دوره ليگ برتر باشگاه هاي ايران در شهرداري منطقه دو تبريز افتتاح و راه‌اندازي شد.
 • هنري که در شهر خود غريب است
  1398/06/06
  گروه گزارش: گليم‌بافي،زيباترين صنعت دست زنجاني‌ها است که در خود زنجان به دليل فعاليت اکثر خانواده‌ها،کمتر مورد توجه است.
 • چطور ايمني تردميل را هنگام ورزش بالا ببريم
  1398/06/06
  گروه ورزشي: استفاده از تردميل يک راه عالي براي انجام تمرين هاي هوازي است اما اگر نکات ايمني هنگام استفاده از اين دستگاه رعايت نشود، مي تواند سبب اتفاق هاي ناگواري از جمله کبودي بدن و شکستگي استخوان ها در نتيجه از دست دادن تعادل گردد.
 • پسِ آن تبريکات آبدار روز از نو روزي از نو
  1398/05/28
  گروه گزارش: هستند خبرنگاراني که خود را در گير و دار ميزبان ندانند؛ تجليل مي‌شوند که بشوند اما اين بدان معنا نيست که چشم ببندند بر سياهي، بر اشتباه يا تخلف!
 • فوايد ورزش در شب
  1398/05/28
  گروه ورزشي: ورزش در شب فوايد زيادي دارد. در اين مطلب درمورد فوايد ورزش در شب صحبت مي کنيم.
 • سي دقيقه فعاليت بدني روزانه و تاثيرات بي نظير آن روي مغز
  1398/05/23
  گروه ورزشي: بررسي ها نشان داده اند افرادي که فعاليت هاي ورزشي مداوم مانند دويدن يا شنا را به طور منظم انجام مي دهند، کمتر از ديگران به مشکلات رواني مبتلا مي شوند.
 •  

  بخاری‌های نفتی مدارس آذربایجان شرقی تا مهر ماه جمع‌آوری می‌شود‌
  1398/05/19
  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول آموزش و پرورش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان تا اول مهر ۹۸ است.
 • از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان

  از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان
  1398/05/14
  گروه ورزشي: عدم مشخص بودن زمان شروع ليگ‌ برتر فوتبال براي اغلب باشگاه‌ها و سرمربيان تيم‌ها به چالشي بزرگ شده است.
 • احداث نخستين پرديس سينمايي اردبيل
  1398/04/24
  گروه گزارش: نخستين پرديس سينمايي استان اردبيل با امضاي تفاهم‌نامه ميان سازمان سينمايي کشور و شهرداري خلخال در اين شهر احداث مي‌شود.
 • باشگاه‌هاي بدنسازي زنجان در شرف تعطيلي
  1398/04/24
  گروه گزارش: برخي از باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان به دليل بالا رفتن هزينه‌ها و ناهماهنگي دخل و خرجشان در شرف ورشکستگي و تعطيلي هستند. رئيس هيات بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان روز سه‌شنبه در اين خصوص گفت: فعاليت در عرصه باشگاهداري با توجه به وضعيت نابسامان مالي و بالا رفتن هزينه‌ها، ديگر توجيه اقتصادي ندارد و در واقع کمر صاحبان باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام زير بار اين مشکلات، خم شده است.
 • ردپاي کمرنگ تفريح در اوقات فراغت دانش آموزان
  1398/04/11
  گروه گزارش: تعطيلات تابستاني به عنوان اوقات فراغت دانش آموزان از کلاس هاي آموزشي و تحصيلي در حالي آغاز شده که آنان باز براي پرکردن اين اوقات به اجبار والدين اين بار سرکلاس هاي درسي آموزشي و تقويتي بر روي نيمکت ها مي نشينند.
 • اينجا اروميه شهر عاشق پيشه‌هاي واليبال و کارگرپيشه هاست
  1398/03/27
  گروه گزارش: يدالله کارگرپيشه؛ اسطوره اي فراموش نشدني در ورزش ايران و شناسنامه واليبال اروميه است که به عنوان پديده دهه هاي 1340 و 1350 شمسي، در معرفي اين شهر به عنوان »پايتخت واليبال آسيا« سهم انکارناپذير دارد.آري اين روزهاي حضور چندين اروميه اي در تيم ملي واليبال از يک سو و ميزباني از رقابت‌هاي هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال در اين شهر از سوي ديگر، نقش آفريني هاي نخستين کاپيتان اروميه اي تيم ملي واليبال ايران را در ذهن واليبال دوستان زنده کرده است.
 •  

  سفرهاي خوشمزه و پرطرفدار که از آن غافليم
  1398/03/20
  گروه گزارش: در آمريکا سفر به انگيزه غذا و چشيدن طعم‌هاي جديد، دومين سفر پرمخاطب به شمار مي‌آيد. در ايتاليا، کلاس‌هاي آشپزي جذاب‌ترين فعاليتي است که از گردشگران بالاترين امتياز را گرفته است.
 • فعاليت 100 تشکل اجتماعي در استان جهت توسعه ورزش و سلامتي
  1398/03/20
  گروه گزارش: معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: در استان آذربايجان غربي، 100 تشکل اجتماعي وجود دارد که صرفا در جهت توسعه ورزش و سلامتي در جامعه فعاليت مي کنند.
 • اطمينان بيش از حد والدين و خطر ناپيدا براي نوجوانان
  1398/03/13
  گروه گزارش: سادات حسيني خواه بسياري از والدين کودکان و نوجوانان خود را تا دم در مدرسه مي رسانند و خوشحالند که هرجا که مي روند کودک خود را همراهي مي کنند غافل از اينکه تنها همراهي در خيابان و مدرسه کفايت نمي کند و خطراتي از جمله دوستان ناباب، مصرف مواد و ديگر خطراتي که حتي فکر والدين نيز به ذهنشان خطور نمي کند، در غيبت دوست نبودن با کودک در کمين فرزندانشان است.
 • 5 نشانه هشدار دهنده ورزش بيش از حد
  1398/03/13
  گروه گزارش: خستگي پس از انجام تمرينات ورزشي مي تواند به واسطه تامين سوخت ناکافي براي بدن شکل بگيرد، اما گاهي اوقات خستگي شديد پس از ورزش در واقع نشانه اي از استراحت ناکافي بدن بين جلسات تمرين و ناتواني آن در ترميم و تقويت شرايط خود است.
 • مدیرعامل تراکتور مشخص شد
  1398/03/08
  عباس الیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور، طی حکمی غلامرضا صادقیان را به صورت رسمی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه معرفی کرد.
 • روابط عمومي هاي خبر نويس
  1398/03/06
  گروه گزارش: کنگره، جهاني روابط عمومي' در تعريف روابط عمومي، آن را هنر و دانش اجتماعي تجزيه و تحليل گرايش ها، پيش بيني آثار آنها، مشورت با روساي موسسات و تهيه و اجراي برنامه هاي عملي در جهت منافع موسسه و مخاطبان مي داند. علم چرخه مديريت و ارتباط دهنده سازمان با مخاطبان از تعاريف ديگر روابط عمومي است.
 • آلارم هشدار براي تيم محبوب پرشورها
  1398/03/06
  گروه گزارش: تراکتورسازي بعد از پايان ليگ هجدهم با بحران‌هاي جديدي مواجه شده که زنگ هشدار را براي اين تيم به صدا درآورده است.
 • فرزندان رمضان هستيم
  1398/02/23
  گروه گزارش: يک کارشناس مذهبي گفت: افرادي که روزه مي‌گيرند، ديگر از سختي‌ها نمي‌ترسند، وقتي دشمن محاصره اقتصادي مي‌کند، صحنه را خالي نمي‌کنند و مي‌گويند که ما فرزندان رمضان هستيم.
 •  

  تقليل روياي قهرماني تراکتور به کسب سهميه
  1398/02/23
  گروه گزارش: تراکتورسازي در دو هفته پاياني ليگ برتر براي کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا مي‌جنگد که در اين راه کارش به اما و اگرها وابسته است.
 • رده‌بندي سني فيلم‌ها چگونه مي‌تواند موثر باشد
  1398/02/16
  گروه گزارش: محمد علي حسين‌نژاد گفت: رده‌بندي سني فيلم‌ها تنها در چارچوب يک راهبرد و سياست اصولي و راهکارِ جامع مي تواند موثر و مفيد باشد.
 • بروکراسي پا پيچ احداث کمپ تيم هاي ملي ايران
  1398/02/16
  گروه گزارش: طرح کمپ تيم هاي ملي هاي سرعين بيش از يک دهه است که جزو مصوبات هيئت دولت در آمده و حتي دايي نيز آماده سرمايه گذاري اما همچنان اين طرح ارزآور، همچنان در گير و دار بروکراسي است.
 • کلاهي که به افتخار بانوان ورزشکار از سر برداشته شد
  1398/02/14
  گروه گزارش: ورزش بانوان آذربايجان غربي در سالي که گذشت با موفقيت هاي شيريني براي اين استان همراه بود و با اين دستاوردهاي پرفروغ مردان به افتخار اين شيرزنان کلاه از سر برداشتند.
 • وقتي نمايش‌ها جايي براي اجرا ندارند
  1398/01/26
  گروه گزارش: اين روزها به صراحت مي‌توان شاهد رشد و شکوفايي پتانسيل‌هاي بالقوه و بکر در قالب هنرهاي نمايشي بود، هنرهايي که به جد، زبان روح هنرمندان در کالبد جسم است که در کشاکش دوران، غليان مي‌کند و بر صحنه خاک خورده از گردش ايام سرريز مي‌شود.
 •  

  دختران اسکيت باز آذربايجان غربي پيست استاندارد ندارند
  1398/01/26
  گروه گزارش: قهرمان اسکيت آسيا گفت: دختران اسکيت باز آذربايجان غربي از نبود امکانات تخصصي رنج برده و حتي يک پيست استاندارد ندارند.
 • ساعات فراغت جوانان اوقات بطالت مي‌شود
  1397/12/13
  گروه گزارش: در هياهوي زندگي ماشيني و در دقايقي که فرصت خودسازي پيش مي‌آيد، نيازمند تدوين برنامه‌هايي هستيم که روح و جسم نوجوانان و جوانان را پرورش دهد. برنامه ريزي براي غني سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان زماني شکل و شمايل اصولي و منسجمي به خود خواهد گرفت که از زيرساخت‌هاي منطقي برخوردار بوده و تعدد دستگاه‌هاي متولي با ساماندهي صحيح زمينه‌ساز دستيابي به هدفي واحد به دور از اقدامات سليقه محور شود.
 • مخالفت 6 فعال حوزه رسانه و حقوق با لايحه نظام رسانه‌اي
  1397/12/06
  گروه گزارش: در يک نشست تخصصي که به همت انجمن روزنامه‌نگاران زن ايران و با حضور کارشناسان حوزه حقوق و رسانه برگزار شد، ابعاد پيدا و پنهان لايحه سازمان نظام رسانه‌اي مورد بررسي قرار گرفت. در نشست انجمن روزنامه‌نگاران زن ايران بيان شد که لايحه سازمان نظام رسانه‌اي درصدد از بين بردن روزنامه‌نگاري ايران است.
 • احياي موقوفات ثمره ماندگار انقلاب
  1397/11/29
  گروه گزارش: سنت وقف با پيشينه اي به قدمت ماقبل اسلام هيچگاه در انديشه خيران به بوته فراموشي سپرده نشده است اما فراز »وقف و اجراي امينانه نيت ها« طي دوران صفوي و قاجار با فرود آن در دوران پهلوي روبرو شد و با پيروزي انقلاب اسلامي همانند دوران صدر اسلام، احياي موقوفات کليد خورد.
 • 10 دليل براي فعاليت ورزشي در سالمندان
  1397/11/29
  گروه گزارش: ورزش در سالمندي از اهميت بالاي برخوردار است و ضروري است که افراد مسن سعي کنند فعال بمانند تا از عواقب بي تحرکي دور بمانند.
 • لزوم احصاء مصاديق ايثار اجتماعي در سطوح و محيط هاي مختلف

  لزوم احصاء مصاديق ايثار اجتماعي در سطوح و محيط هاي مختلف
  1397/11/15
  گروه گزارش: معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه بايد مصاديق ايثار اجتماعي در سطوح و محيط هاي مختلف احصا شود تا با قدرت در اين حوزه ورود کرد، گفت: توليد محتواي مبتني بر ايثار اجتماعي در فضاي مجازي ضروري است و دستگاه هاي دخيل از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين خصوص بايد وارد عمل شوند.
 • خودباوري و حضور در ميادين ورزشي هديه انقلاب به بانوان

  خودباوري و حضور در ميادين ورزشي هديه انقلاب به بانوان
  1397/11/15
  گروه گزارش: زنان ايران زمين در پيروزي انقلاب و پس از آن نقش مهمي در عرصه هاي مختلف بويژه حوزه ورزش داشتند و در اين ميان بانوان زنجاني نيز در سال هاي گذشته ثابت کردند که مي توان با خود باوري و اعتماد به نفس به موفقيت هاي بي بديلي در سطح ملي و بين المللي دست يافت.
 • کلاه گشادي که سر کنکوري‌ها مي‌رود

  کلاه گشادي که سر کنکوري‌ها مي‌رود
  1397/11/08
  گروه گزارش: يک استاد ارتباطات با انتقاد از تبليغات متعدد و ناسالم موسسات آموزش کنکور در تلويزيون گفت: مساله تبليغات کنکور از اساس غلط است و اگر حجم اين تبليغات نصف شود هم فايده‌اي ندارد.
 • هيچ پروژه راکد در حوزه ورزش استان وجود ندارد

  هيچ پروژه راکد در حوزه ورزش استان وجود ندارد
  1397/11/08
  گروه گزارش: مدير کل ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: در حال حاضر هيچ پروژه راکد و يا غيرفعالي در حوزه ورزش نداريم و شاهد ادامه عمليات اجرايي آنها در نقاط مختلف استان هستيم.
 • فعاليت تنها پيست اسکي آذربايجان‌غربي در انتظار همت مسئولين ورزش

  فعاليت تنها پيست اسکي آذربايجان‌غربي در انتظار همت مسئولين ورزش
  1397/10/24
  گروه گزارش: پيست اسکي خوشاکو يکي از جاذبه هاي زمستاني آذربايجان غربي در صورت برطرق شدن مشکل معارضي به مساحت دو کيلومتر هفته آينده داير خواهد بود.
 • خوب يا بد نتيجه گرفتن دوچرخه‌سواري براي مسئولان فرقي ندارد

  خوب يا بد نتيجه گرفتن دوچرخه‌سواري براي مسئولان فرقي ندارد
  1397/10/17
  گروه گزارش: رکابزن ملي‌پوش زنجاني با انتقاد از عدم توجه به دوچرخه‌سواري گفت: ما بارها مشکلات خود را به مسئولان گفته‌ايم اما تاثيري نداشته و الان هم با همين حداقل امکانات در قهرماني آسيا تلاش مي‌کنيم بهترين نتيجه را بگيريم.
 • برقراري عدالت فرهنگي با توسعه امکانات در تمامي نقاط کشور

  برقراري عدالت فرهنگي با توسعه امکانات در تمامي نقاط کشور
  1397/10/10
  گروه گزارش: وزير فرهنگ وارشاد اسلامي گفت: زمينه برقراري عدالت فرهنگي بنا برتوسعه امکانات در تمامي نقاط کشور مدنظر وزارت ارشاد قرار دارد و با رويکرد عدالت فرهنگي و اقتصادي در کنار چند رويکرد ديگر شفاف سازي و بهبود فضاي کسب و کار، مي تواند مبنايي قرار گيرد که به افق آينده خوش بين‌تر باشيم و مسير آينده را اميدوارانه تر پيش ببريم.
 • تأثير ورزش بر سلامت و قدرت ذهن

  تأثير ورزش بر سلامت و قدرت ذهن
  1397/10/10
  گروه گزارش: همه‌ي ما در طول دوران مدرسه از تأثير ورزش بر سلامت قلب، افزايش طول عمر استخوان‌ها، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و مانند اينها زياد شنيده‌ايم. اما چه فکر مي‌کنيد اگر بدانيد که ورزش به اندازه‌ي سلامت جسمي بر سلامت ذهني نيز تأثيرگذار است؟ مطالعات دانشمندان نشان مي‌دهد که صرف نظر از سن و يا سطح تناسب اندام، که از افراد عادي تا دوندگان ماراتن متفاوت است، ورزش به طور قطعي بر فعاليت‌هاي مغز و ميانگين عملکرد آن تأثير مي‌گذارد.
 • منطقه آزاد ماکو ميزبان رويداد بين‌المللي جام جاده ابريشم

  منطقه آزاد ماکو ميزبان رويداد بين‌المللي جام جاده ابريشم
  1397/09/27
  گروه گزارش: مدير اجتماعي، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاري نخستين رويداد بزرگ ورزشي در سطح بين‌المللي ماکو پس از پيروزي انقلاب اسلامي با عنوان “جام جاده ابريشم” خبر داد و گفت: با پيش‌بيني برنامه‌هاي مختلف قرار است ماکو به کمپ برپايي اردوهاي ورزشي در سطح ملي تبديل شود و از اين طريق ضمن توسعه ورزش به رونق گردشگري منطقه کمک کند.
 • نيمکت‌هاي خالي واقعيت تلخ مدارس آذربايجان غربي

  نيمکت‌هاي خالي واقعيت تلخ مدارس آذربايجان غربي
  1397/09/19
  گروه گزارش: بازماندگي از تحصيل مانند ديگر آسيب‌هاي اجتماعي خود ناشي از علل و زنجيره‌هايي از دلايل است که اصلي‌ترين آن را مي‌توان در نارسايي‌هاي اقتصادي و فرهنگي دانست.
 • تغيير ساختار مغز با فوتبال بازي کردن

  تغيير ساختار مغز با فوتبال بازي کردن
  1397/09/19
  گروه گزارش: مطالعه جديد پژوهشگران نشان مي‌دهد ساختار مغز دانش آموزان دبيرستاني با فوتبال بازي کردن تغيير مي‌کند. مطالعات اخير پژوهشگران دانشگاه "کاليفرنيا، برکلي"، "دانشگاه دوک" و" دانشگاه کاروليناي شمالي در چَپـِل هيل" نشان مي‌دهد که اگر دانش آموزان دبيرستاني به مدت يک سال فوتبال بازي کنند، تغييرات ميکروسکوپي در ساختار مغز آنها ايجاد مي‌شود.
 • خطرات و لذت‌هاي عکاسي در سفر

  خطرات و لذت‌هاي عکاسي در سفر
  1397/09/12
  گروه گزارش: يک عکاس جهان‌گرد گفت: عکاسي در سفر نيازمند عشق به اين کار است و عکاس بايد قبل از سفر برنامه‌ريزي کاملي داشته باشد. محمدرضا شاه‌پسند درباره عکاسي در سفر گفت: فردي که در سفر عکاسي مي‌کند بايد آمادگي‌هاي لازم جسمي و روحي را داشته باشد و در واقع تفاوت‌هاي عکاسي در سفر با عکاسي معمولي را بداند.
 • 30 دقيقه طلايي براي سلامتي

  30 دقيقه طلايي براي سلامتي
  1397/09/12
  گروه گزارش: بيماري قلبي يکي از دلايل اصلي مرگ و مير در جهان است و پژوهش ها نشان داده اند که تنها 30 دقيقه پياده‌روي در روز مي تواند خطر آن را به ميزان 40 درصد کاهش دهد.
 • ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)

  ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع)
  1397/09/03
  حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در عام الفیل ( سال 570 میلادی ) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود.مورخان شیعه، ولادت پیامبر اکرم را در صبح جمعه‌ی هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای اهل سنت، در روز دوازدهم همان ماه می‌دانند.
 • رواج يک جشن خارجي طبيعت‌برانداز و مرگبار در ايران

  رواج يک جشن خارجي طبيعت‌برانداز و مرگبار در ايران
  1397/08/28
  گروه گزارش: »جشن رنگ« ميراث کشور هند است. با اين حال چند وقتي است به جمع جشن‌هاي بيگانه در ايران اضافه شده و پاي ثابت تورهاي آخر زمستان شده است. جشني که محققان هندي آن را تهديدي براي طبيعت و مهم‌تر از آن جان انسان دانسته‌اند.
 • هنگام بيماري هم بايد ورزش کنيم

  هنگام بيماري هم بايد ورزش کنيم
  1397/08/28
  گروه گزارش: فصل بيماري فرا رسيده و بايد مراقب خود باشيد اما اگر به سرماخوردگي يا آنفولانزا مبتلا شديم اين سوال پيش مي آيد که وقتي مريض شديم بايد ورزش کنيم يا نه؟ بياييد يک بار براي هميشه اين ابهام را رفع کنيم. همه چيز با يک عطسه شروع مي شود، اول فکر مي کنيد فقط کمي به استراحت نياز داريد، ورزش هم مي توانيد انجام دهيد. ورزش هم که سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند. اگر شما هم چنين نظري نداريد بياييد نگاهي به سيستم ايمني بياندازيم.
 • ترسيم جنايات آمريکاي نازنين با زبان کاريکاتور

  ترسيم جنايات آمريکاي نازنين با زبان کاريکاتور
  1397/08/21
  گروه گزارش: احمد رضا بيضايي عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز و برادر شهيد مدافع حرم يکي از اين افرادي است که نمايشگاه کارکاتوري با نام "آمريکاي نازنين" در باغ کتاب تبريز برپا کرده است که تبريزبيدرا رد گزارشي به آن پرداخت کرده است.
 • تراکتور در دو راهي حساس ابقاي تقوي يا انتخاب سرمربي خارجي

  تراکتور در دو راهي حساس ابقاي تقوي يا انتخاب سرمربي خارجي
  1397/08/21
  گروه گزارش: مديران تراکتورسازي با نتايجي که تيمشان در چند هفته اخير کسب کرده است، بر سر در دو راهي ابقاي محمد تقوي و انتخاب سرمربي خارجي گير افتاده‌اند.
 • چرا ادبيات دانشگاهي در ايران کم‌بنيه است

  چرا ادبيات دانشگاهي در ايران کم‌بنيه است
  1397/08/15
  گروه گزارش: در ميان تمام کندو کاوها در ضعف و ناتواني ادبيات دانشگاهي، شايد بنيادي‌‌ترين عامل اين نابساماني را بتوان دور ماندن ادبيات از انديشه‌هاي علمي، نظري و فلسفي معاصر دانست. هرچند در سال‌هاي اخير تلاش شده تا بنيه‌هاي نقد ادبي در دانشگاه‌ها با افزودن واحدهاي درسي و يا افزايش کمي پايان‌نامه‌هاي دانشگاهي مرتبط با اين حوزه قوي‌تر و مستحکم‌تر شود، اما نتيجه حاصل شده چندان مورد قبول اهل علم و تحقيق نيست.
 • زيرزمين هايي با طعم ورزش

  زيرزمين هايي با طعم ورزش
  1397/08/15
  گروه گزارش: پله هاي زيرزمين را که پايين مي روي، بوي رطوبت و عرق بدن به پيشوازت مي آيد، چشمت که به سياهي زيرزمين عادت مي کند، بايد همان ابتدا مواظب باشي که کفش هاي بيشمار چيده شده بر نيم طبقه پايين را زير پا له نکني، اينجا ورودي باشگاه ورزشي است. کودکان و نوجواناني با هياهو در محيطي کوچک و دايره وار همراه با ريتم موزيک در حال نرمش اند، برخي نيز مشغول تعويض لباس ورزشي و تلاش براي يافتن جايي بر روي زمين که بتوان در آن ساک ورزشي قرار داد.
 • سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)

  سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)
  1397/08/15
  فرارسیدن ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسلیت باد.
 • آموزش دو زبانه تهديد يا فرصت

  آموزش دو زبانه تهديد يا فرصت
  1397/08/07
  گروه گزارش: کارشناسان مي گويند دو زبانگي از مسايل بحث برانگيز کشورهاي چند زبانه از جمله ايران است و کودکان دو زبانه در بدو ورود به مدرسه به دليل کنار گذاشتن زبان مادري و به تبع آن ناتواني در درک مطلب با خطر افت تحصيلي و ترک تحصيل مواجه مي شوند. دو زبانگي پديده اي جهاني است که در اکثر کشورهاي جهان وجود دارد؛ اصطلاح دو زبانگي به استفاده منظم از دو زبان و يا بيشتر اطلاق مي شود که با مفهوم فردي و اجتماعي به کار مي رود.
 • رشد 2 برابري ورزش‌هاي همگاني در اردبيل

  رشد 2 برابري ورزش‌هاي همگاني در اردبيل
  1397/08/07
  گروه گزارش: مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل با بيان اينکه رشد ورزش‌هاي همگاني در استان به دوبرابر افزايش يافته است، گفت: نيمه نخست امسال بيش از 4000 برنامه ورزش همگاني در اردبيل اجرا شده است.
 • طرحي براي گردش کتاب

  طرحي براي گردش کتاب
  1397/07/23
  گروه گزارش: »کتاب در گردش« طرحي براي مشارکت دادن اقشار مختلف مردمي بدون محدوديت زماني، سني و جنسيتي در اجرا بوده و روشي کاربردي در راستاي استفاده از ظرفيت شبکه اجتماعي اينستاگرام در ترويج فرهنگ مطالعه است.
 • اهميت و فوايد ورزش در مدرسه

  اهميت و فوايد ورزش در مدرسه
  1397/07/23
  گروه گزارش: فعاليت بدني براي کودکان ضروري است در اين يادداشت درباره دلايل اهميت و فوايد ورزش در مدرسه صحبت مي_کنيم. يکي از برنامه هاي ثابت و پرطرفدار در برنامه مدارس تربيت بدني است. تربيت بدني و ورزش مقوله اي است که در هر اجتماعي جايگاه ويژه اي دارد و نقش آن در شکوفايي استعداد هاي مختلف افراد و متعاقب آن تقويت و افزايش ظرفيت هاي اخلاقي، تربيتي، جسماني ، ذهني، عقلي، مهارتي، عاطفي و اجتماعي افراد انکار ناپذير است، تربيت بدني بخشي از تعليم و تربيت است و باعث رشد ابعاد شخصيتي و شناختي و اجتماعي کودکان مي شود.
 • برگزاري برنامه هاي هفته ملي کودک با رويکرد آموزه‌هاي عاشورايي

  برگزاري برنامه هاي هفته ملي کودک با رويکرد آموزه‌هاي عاشورايي
  1397/07/16
  گروه گزارش: بيش از 200 برنامه در 23 مرکز ثابت، هشت مرکز سيار شهري و روستايي و چهار مرکز پستي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان برگزار مي شود و با توجه به تقارن اين هفته با ايام محرم رويکرد برنامه‌‌هاي هفته کودک آموزه‌هاي عاشورايي خواهد بود و در عين حال به مشکلات جامعه از جمله مسائل محيط زيستي، بحران آب، توجه به کودکان با نيازهاي ويژه و... پرداخته مي شود.
 • تراکتوسازي همچنان به يک مربي بزرگ نياز دارد

  تراکتوسازي همچنان به يک مربي بزرگ نياز دارد
  1397/07/16
  گروه گزارش: تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز که به رغم نداشتن سرمربي در دو بازي اخير موفق به کسب چهار امتياز شد، همچنان به يک مربي بزرگ و نامدار براي هدايت و سکانداري تيم در ادمه رقابت هاي ليگ برتر نياز دارد.
 • تلفيق سواد با مهارت زندگي

  تلفيق سواد با مهارت زندگي
  1397/07/09
  گروه گزارش: »مراکز يادگيري محلي سواد« که از سه سال پيش به همت سازمان نهضت سواد آموزي در کشور فعال و راه اندازي شده، محملي براي ارايه تلفيقي از آموزش سواد همراه با مهارت است. قبل از اسلام، آموزش و پرورش در ايران به شدت طبقاتي بود و فقط عده محدود و خاصي از درباريان و اشراف زادگان از آن بهره مند بودند، اما با ورود اسلام و گسترش فرهنگ اسلامي در ايران، محدوديت هاي طبقاتي و سني براي سوادآموزي از ميان رفت و با توجه به فرمايش پيامبر اکرم (ص) مبني بر »ز گهواره تا گور دانش بجوي« و واجب شدن آموختن علم آموزي براي هر فرد مسلمان، سوادآموزي از اهميتي مضاعف برخوردار شد.
 • باشگاه را به خانه بياوريد

  باشگاه را به خانه بياوريد
  1397/07/09
  گروه گزارش: خيلي از خانم‌ها به انجام تمرينات ورزشي علاقه دارند ولي به دليل مشغله‌هاي کاري، نگهداري از فرزندان و انجام امور خانه، معمولا به باشگاه نمي‌روند. داشتن يک برنامه ورزشي منظم، براي سلامت همه افراد ضروري است و نمي‌توان به دلايل مختلف اين مساله مهم را ناديده گرفت. شايد ورزش در خانه، بتواند به خانم‌هاي خانه‌دار يا شاغلي که بنا بر هر دليلي امکان رفتن به باشگاه را ندارند، کمک کند اما براي ورزش در خانه، بايد به برخي نکات توجه داشت. امير جنتي، دکتراي مديريت تربيت بدني، به برخي از اين نکات مهم مي‌پردازد.
 • عاشورا فرهنگي به گستره جهان اسلام

  عاشورا فرهنگي به گستره جهان اسلام
  1397/07/02
  گروه گزارش: عاشورا جاودانه شده چون داراي فرهنگ و تمدني است که تاکنون توانسته در طول بيش از يکهزار و 400 سال سرمشق دوران ها و نسل ها باشد، تمدن هاي غير اسلامي يا ضد اسلامي بسياري تاسيس و منقرض شده اند اما تمدن عاشورايي و پرچم عشق به اباعبدالله حسين(ع) همچنان برافراشته است.
 • اهميت ورزش در حفظ سلامت و از بين بردن بيماري‌ها

  اهميت ورزش در حفظ سلامت و از بين بردن بيماري‌ها
  1397/07/02
  گروه گزارش: در اين مطلب مي‌خواهيم به اهميت ورزش در حفظ سلامت و از بين بردن بيماري‌ها بپردازيم. يک کارشناسي برجسته تربيت بدني در جهان، اگن ساندول (Eugene Sandow) جايي گفته است: زندگي حرکت است و سکون مرگ . انجام ورزش براي حفظ شرايط طبيعي زندگي ضروري است، عدم انجام ورزش يکي از دلايل اصلي بروز ضعف و بيماري در انسان است.
 • مرثیه‌ای برایِ شبیه‌ترین فرد به پیغمبر/ آغاز فشار تشنگی و العطش گویان خیمه‌ها

  مرثیه‌ای برایِ شبیه‌ترین فرد به پیغمبر/ آغاز فشار تشنگی و العطش گویان خیمه‌ها
  1397/06/27
  هشتم محرم بود که به دلیل تحریم آب، کار بر امام حسین(ع) و یارانش سخت شد و فریاد العظش از خیمه‌ها شنیده می‌شد.
 • وقتي کانکس کلاس درس مي شود

  وقتي کانکس کلاس درس مي شود
  1397/06/26
  گروه گزارش: کمبود فضاي آموزشي مناسب در آذربايجان غربي، همواره مشکلاتي براي دانش آموزان در فصول مختلف سرد و گرم سال ايجاد کرده است. کمبود فضاي آموزشي مناسب در آذربايجان غربي، همواره مشکلاتي براي دانش آموزان در فصول مختلف سرد و گرم سال ايجاد کرده است، اين در حالي است که آذربايجان غربي به دليل کوهستاني بودن منطقه در بيشتر ايام داراي آب و هواي سرد است و نياز به تشکيل کلاس هاي درس در فضايي مناسب ضروري است.
 • 10 اشتباه شايع در ورزش که باعث آسيب‌ديدگي مي‌شود

  10 اشتباه شايع در ورزش که باعث آسيب‌ديدگي مي‌شود
  1397/06/26
  گروه گزارش: فعاليت فيزيکي و ورزش يکي از بهترين روش‌ها براي کاهش وزن و سلامتي است. با اين حال اگر ورزش به درستي انجام نشود باعث آسيب‌ديدگي مي‌شود و تاثير منفي بر سلامتي مي‌گذارد.
 • تور بین‌المللی ایران ـ آذربایجان لغو نشده است

  تور بین‌المللی ایران ـ آذربایجان لغو نشده است
  1397/06/22
  مسئولان برگزاری تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان، خبر لغو قطعی سی و سومین دوره این تور را تکذیب کردند.
 • اعلان عزاي پايتخت شور و شعور حسيني براي ورود به ماه محرم

  اعلان عزاي پايتخت شور و شعور حسيني براي ورود به ماه محرم
  1397/06/18
  گروه گزارش: ‌‏هئيت هاي مذهبي زنجان به عنوان پايتخت شور و شعور حسيني با اعلان عزا به استقبال ماه محرم مي روند.
 • کمک يوگا به کنترل افسردگي در سالمندان

  کمک يوگا به کنترل افسردگي در سالمندان
  1397/06/18
  گروه گزارش: يافته‌هاي علمي پژوهشي، نشان از آن دارند که استفاده از تمرينات تنفسي و آرام‌سازي يوگا مي‌تواند اثرات مثبت و قابل‌توجهي بر کاهش افسردگي در زنان سالمند داشته باشد.
 • افزایش 11 هزار نفری دانش‌آموزان در سالجاری

  افزایش 11 هزار نفری دانش‌آموزان در سالجاری
  1397/06/15
  مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 221 مدرسه استان اردبیل دانش‌آموزان بین یک تا پنج نفر دارند.
 • خطر در کمين اعتبار تور ايران – آذربايجان

  خطر در کمين اعتبار تور ايران – آذربايجان
  1397/06/12
  گروه گزارش: در حاليکه کمتر از 40 روز تا آغاز سي و سومين دوره تور دوچرخه‌سواري ايران – آذربايجان باقي مانده اما هنوز تکليف حضور تيم شهرداري، تنها تيم تبريزي حاضر در اين تور مشخص نيست.
 • 5 نکته براي ورزش در تابستان

  5 نکته براي ورزش در تابستان
  1397/06/05
  گروه گزارش: تابستان زمان مناسبي براي شروع عادات سالمي است که تا دراز مدت همراهتان بمانند. مسير رسيدن به تناسب اندام بايد هيجان انگيز و جذاب باشد تا علاقه و انگيزه را از دست ندهيد و تا رسيدن به نتيجه از پا نايستيد.
 • دغدغه های همیشگی از جنس حرفه خبرنگاری همچنان در انتظار رسیدگی

  دغدغه های همیشگی از جنس حرفه خبرنگاری همچنان در انتظار رسیدگی
  1397/05/18
  قصه‌ پرغصه مشکلات و دغدغه‌های خبرنگاران سال‌های سال است که از سوی اصحاب رسانه برای مسوولان در رده‌های مختلف مدیریتی مطرح می‌شود و همچنان در انتظار رسیدگی می باشد و متاسفانه رفع و حل این مشکلات به جایی نرسیده است.
 • لمس مظلوميت شيعه در بزرگترين نمايش ميداني جهان اسلام

  لمس مظلوميت شيعه در بزرگترين نمايش ميداني جهان اسلام
  1397/05/14
  گروه گزارش: بزرگترين نمايش ميداني جهان اسلام با عنوان فصل شيدايي به دوران مختلف مظلوميت شيعه مي پردازد. فصل شيدايي عنوان نمايشي است که زنجان به عنوان شانزدهمين محل برگزاري اين نمايش بزرگ انتخاب شده است، از چند روز گذشته اجراي اين نمايش در زنجان آغاز شده و امروز آمار بازديد کنندگان آن چشمگير و قابل توجه است. حضور گسترده مردم زنجان در اين نمايش موجب شده تا فصل شيدايي دوران جديدي از نمايش خود را پشت سربگذارد.
 • ترکي يا آذري

  ترکي يا آذري
  1397/05/07
  گروه گزارش: آنچه که اذهان را متعجبانه به خود جلب مي‌کند، کاسه‌هايي داغتر از آش هستند، کساني که هر جا واژه ترک مي‌آيد محتاطانه از کنار آن عبور مي‌کنند که نکند، خطري در کمين يکپارچگي ملت ايران باشد! در حاليکه در هيچ کشوري، هيچ کسي به اندازه رهبران آن کشور به در پي حفظ يکپارچگي مرز و بوم نيستند. انقلاب اسلامي بر خلاف ساير انقلاب هاي جهان سالگرد پيروزيش به معناي اتمام و اکمالش نيست بلکه به معناي شروعي قدرتمندانه است.
 • پديده شمشيربازي ايران خداحافظي کرد

  پديده شمشيربازي ايران خداحافظي کرد
  1397/05/07
  گروه ورزشي: طاهر عاشوري اپه ايست اروميه اي تيم ملي ايران که روزي از کسب سهميه مسابقات قهرماني آسيا، قهرماني جهان و بازي هاي آسيايي 2018 جاکارتا خوشحال بود، با کوله باري از تجربه و ويتريني از مدال هاي رنگارنگ آسيايي و بين المللي آهنگ غم انگيز و غيرقابل تصور خداحافظي خوانده و از حضور در جاکارتا انصرف داده است.
 • مي خواهم حجاب زن ايراني را به دنيا نشان دهم

  مي خواهم حجاب زن ايراني را به دنيا نشان دهم
  1397/04/30
  گروه ورزشي: دارنده مدال طلاي مسابقات بين المللي کونگ فو تفليس گرجستان گفت:نمي‎گويم که با پوشيدن زير مقعنه، مقعنه و کلاه روي هم گرمم نمي شود اما چون باور دارم که فقط بايد نماينده دختران و زنان با حجاب کشورم باشم و به عنوان يک زن ايراني حجاب کشورم را به دنيا نشان دهم ، تمام اين گرما را به جان مي‎خرم. زمستان امسال بود که يک بانوي با حجاب اردبيلي در مسابقات بين المللي کونگ فو تفليس گرجستان مدال طلا را به گردن آويخت و با افتخار پرچم ايران اسلامي را به اهتزاز درآورد؛ هنوز هم شيريني اين لحظات را مي شود از لبخند گوشه لبش به خوبي ديد.
 • تاثير ورزش در زندگي انسان

  تاثير ورزش در زندگي انسان
  1397/04/24
  گروه ورزشي: اگر بخواهيم اهميت ورزش را در سلامتي انسان بدانيم خواهيم ديد که اثرات مفيد فعاليت هاي ورزشي را در پيشگيري – درمان و کنترل بسياري از نارساييهاي قلبي و عروقي و تنفسي نشان مي دهد امروزه که زندگي بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. در اينجا بد نيست اشاره اي داشته باشيم به آمار مبتلايان به بيماري هاي قلبي و سکته هاي قلبي که همه ساله تعداد زيادي راقرباني مي کند طبق آخرين تحقيقات انجام شده در ايران بالاترين ميزان مرگ و مير بيماري هاي قلبي است. سلامتي و توانايي جسماني از نعمت هاي الهي است . انسان هميشه خواهان سلامتي و نشاط است خوشبختي هر انسان وابسطه يه نيروي بدن و روحش است.
 • اوقات فراغت فرصتي براي پرورش استعدادها

  اوقات فراغت فرصتي براي پرورش استعدادها
  1397/04/24
  گروه گزارش: اوقات فراغت بهترين زمان براي پيدا کردن علاقه هر فرد و سپس پرورش و شکوفا کردن استعدادها و تواناييهاي او با توجه به تمايلش براي انتخاب مسير صحيح زندگي است.
 • انتقاد و نه نق زدن حق مسلم رسانه‌هاست

  انتقاد و نه نق زدن حق مسلم رسانه‌هاست
  1397/04/03
  گروه گزارش: يک فعال و کارشناس رسانه‌ معتقد است که رسانه‌ها بايد ضمن بيان واقعيت‌ها و طرح انتقادهاي به موقع، از پيچيده‌تر شدن شرايط جلوگيري کنند.
 • درخشش ستاره هاي اروميه بر فراز ليگ ملت هاي واليبال

  درخشش ستاره هاي اروميه بر فراز ليگ ملت هاي واليبال
  1397/04/03
  گروه ورزشي: سعيد معروف، ميلاد عبادي پور، مرتضي شريفي، ميثم صالحي، محمدرضا حضرت‌ پور و اميرحسين توخته، 6 بازيکن اروميه اي تيم ملي ايران در ليگ ملت هاي واليبال هستند که درخشش آنان در اين رقابت ها، زمينه صعود پله به پله کشورمان در جدول اين ليگ را فراهم کرده است.
 • سايه شوم ترين معضل اجتماع بر سر کودکان کار

  سايه شوم ترين معضل اجتماع بر سر کودکان کار
  1397/03/27
  گروه گزارش: از صبح تا شب زير آفتاب سوزان تابستان و سرماي استخوان سوز زمستان کار مي کنند تا خرج زندگي را بدهند، شوم ترين معضل اجتماع دامن خانواده کودکان کار را گرفته است.
 • ورزش و اهميت آن در زندگي فردي و اجتماعي

  ورزش و اهميت آن در زندگي فردي و اجتماعي
  1397/03/27
  گروه ورزشي: هر چه سنتان بالاتر مي رود، ورزش منظم مي تواند شما را از نظر بدني متناسب و سالم نگاه دارد. همچنين وضعيت پوست و ماهيچه هاي شما را هم بهتر خواهد کرد، قابليت انعطاف شما را بالاتر خواهد برد و از بسياري بيماري هاي مربوط به پيري از قبيل پوکي استخوان و بيماري هاي قلبي جلوگيري خواهد کرد. ورزش و فعاليت فيزيکي در سلامت روان نيز مؤثر است. مطالعات نشان مي‏دهد که موارد افسردگي، اضطراب و... در اثر فعاليت فيزيکي بهبود يافته و ورزش به عنوان يک عامل حمايتي در درمان بيماري رواني پذيرفته شده ت.
 • فوايد ورزش در ماه رمضان

  فوايد ورزش در ماه رمضان
  1397/03/20
  گروه ورزشي: ماه مبارک رمضان، ماه خير و برکت ، ماه انسان ساز و ماه نزول برکات است که هرچه انسان کامل تر باشد از فوايد اين ماه بيشتر بهره مي‌برد. "ورزش" که همواره براي سلامتي جسم و روح به آن سفارش شده است ، در اين ماه جلوه پررنگتري يافته و مي‌تواند نقش خود دراين مهم را بهتروبيشتر ايفا کند.
 • شيوع شپش در مناطق شهري و مناطق سرد سيري بيشتر است

  شيوع شپش در مناطق شهري و مناطق سرد سيري بيشتر است
  1397/03/20
  گروه گزارش: معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي ـ درماني آذربايجان‌غربي گفت: با توجه به تراکم بالاي جمعيت در مناطق شهري شيوع بيماري در مناطق شهري بيشتر گزارش شده است.
 • رفع بخش اعظمي از مشکلات با مثلت خانواده، مدرسه و مسجد

  رفع بخش اعظمي از مشکلات با مثلت خانواده، مدرسه و مسجد
  1397/03/13
  گروه گزارش: سردار خرم گفت: براي تضمين آينده نظام بايد مثلث خانواده، مدرسه و مسجد شکل گيرد و آموزش و پرورش دانش‌آموزان انقلابي و مکتبي تربيت کند تا روحيه جهاد و شهادت استمرار يابد.
 • اسپانسرها بانوان ورزشکار را نمي بينند

  اسپانسرها بانوان ورزشکار را نمي بينند
  1397/03/06
  گروه ورزشي: بانوان زنجاني توانسته‌اند با اراده اي محکم، توانايي‌هاي خود را در عرصه‌هاي مختلف نشان دهند. بديهي است اين دسته از بانوان در صورت مهيا بودن شرايط مي‌توانند در ميادين داخلي و خارجي افتخارآفرين باشند، اما امکانات استان در مقابل ظرفيت موجود، ناچيز است. بخش خصوصي به دليل نبود پخش زنده تلويزيوني حمايت خاصي از آنها ندارند و ادارات نيز بودجه اي را براي آنها اختصاص نمي دهند.
 • جاي خالي آيين‌هاي قديمي در ازدواج‌هاي امروزي

  جاي خالي آيين‌هاي قديمي در ازدواج‌هاي امروزي
  1397/03/01
  گروه گزارش: آنچه امروز در جامعه ما به عنوان دغدغه ازدواج جوانان مطرح مي شود حاصل پديده هاي متعدد فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي است که با توسعه مدرنيسم و تحولات چشمگير فرهنگي و اجتماعي، زوال سنت ها و ظهور پديده هاي نوين را به همراه آورده است.
 • سوت فرسودگي در ورزشگاه هاي آذربايجان شرقي

  سوت فرسودگي در ورزشگاه هاي آذربايجان شرقي
  1397/02/23
  گروه ورزشي: آذربايجان شرقي به عنوان قطب ورزش ايران در رشته هاي مختلف، با چالش فرسودگي ورزشگاه ها مواجه است که اگر جدي گرفته نشود در آينده نزديک براي اين عرصه شورانگيز و قهرمان پرور تنش زا خواهد بود. از آنجايي که وجود اماکن ورزشي اعم از استاديوم هاي روباز و سرپوشيده، سالن ها و تالارهاي ورزشي از عوامل و عناصر مهم و تاثيرگذار در رشد و توسعه ورزش همگاني و به تبع آن ورزش قهرماني است، بي توجهي به آن موجب سرخوردگي جوانان ورزشکار و رويگرداني مردم از ورزش در هر 2 بعد همگاني و قهرماني مي شود. اهميت توجه جدي به حفظ اماکن ورزشي موجود و تلاش براي توسعه آنها در شرايط ويژه ساختار جمعيتي آذربايجان_شرقي به لحاظ فراواني جمعيت جوان و ميانسال، ضرورت بازنگري در سياست هاي عمراني و ورزشي اين منطقه را دوچندان مي کند.
 • قدمت 7 هزار ساله موسيقي آشيقي در زنجان

  قدمت 7 هزار ساله موسيقي آشيقي در زنجان
  1397/02/16
  گروه گزارش: مراسم "آشيق لار بايرامي" با حضور هنرمندان مطرح کشور،15 ارديبهشت ماه سال جاري در زنجان برگزارشد.
 • مورد عجيب فوتبال تبريز در فصلي که گذشت

  مورد عجيب فوتبال تبريز در فصلي که گذشت
  1397/02/16
  گروه ورزشي: هر چهار نماينده فوتبال تبريز در فصل 97-1396 فصلي تلخ و کابوس‌وار را با شباهت‌هاي عجيب سپري کردند.
 • آگاهي بخشي اولويت سمن ها در مقابله با آسيب هاي اجتماعي

  آگاهي بخشي اولويت سمن ها در مقابله با آسيب هاي اجتماعي
  1397/02/09
  گروه گزارش: امروزه تاثيرگذاري مشارکت هاي مردمي در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي از طريق ايجاد تغيير در نگرش و رفتار اجتماعي به اثبات رسيده و نقش آگاهي بخشي سمن ها در کاهش اين آسيب ها بيش از پيش برجسته شده است.
 • برنامه‌هاي بزرگداشت مقام معلم در آذربايجان شرقي مدرسه محور خواهد بود

  برنامه‌هاي بزرگداشت مقام معلم در آذربايجان شرقي مدرسه محور خواهد بود
  1397/02/03
  گروه گزارش: مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي گفت: مدرسه کانون تحول و جايگاه علم و ايمان بوده و بر اين اساس امسال برنامه‌هاي بزرگداشت مقام معلم در اين استان مدرسه محور خواهد بود.
 • تاثير ورزش در زندگي انسان

  تاثير ورزش در زندگي انسان
  1397/02/03
  گروه ورزشي: اگر بخواهيم اهميت ورزش را در سلامتي انسان بدانيم خواهيم ديد که اثرات مفيد فعاليت هاي ورزشي را در پيشگيري – درمان و کنترل بسياري از نارساييهاي قلبي و عروقي و تنفسي نشان مي دهد امروزه که زندگي بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است. در اينجا بد نيست اشاره اي داشته باشيم به آمار مبتلايان به بيماري هاي قلبي و سکته هاي قلبي که همه ساله تعداد زيادي راقرباني مي کند طبق آخرين تحقيقات انجام شده در ايران بالاترين ميزان مرگ و مير بيماري هاي قلبي است. سلامتي و توانايي جسماني از نعمت هاي الهي است . انسان هميشه خواهان سلامتي و نشاط است خوشبختي هر انسان وابسطه يه نيروي بدن و روحش است.
 • هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان

  هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان
  1397/01/26
  گروه گزارش: با پيروزي انقلاب اسلامي زمينه توجه به هنر انقلاب بيشتر فراهم شد و هنر انقلاب اسلامي از مهم ترين و ارزشمندترين دستاورد پيروزي و استقرار انقلاب اسلامي محسوب مي شود و در اين راستا هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت جهت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري آذربايجان غربي مي باشد.
 • ميراث معنوي زنجان پذيراي گردشگران داخلي و خارجي

  ميراث معنوي زنجان پذيراي گردشگران داخلي و خارجي
  1397/01/21
  گروه گزارش: حسينيه اعظم زنجان به عنوان يکي از مواريث معنوي زنجان در ايام نوروز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 • چند توصيه ورزشي براي فصل بهار

  چند توصيه ورزشي براي فصل بهار
  1397/01/21
  گروه ورزشي: با آغاز سال جديد و رسيدن فصل بهار مي‌توانيد برنامه ورزشي خود را نيز نو کنيد‎. با رسيدن فصل بهار و گرم تر شدن هوا ورزشکاران مي‌توانند تغييراتي در برنامه ورزشي خود ايجاد کنند که ورزش آنها متناسب با اين فصل باشد.
 • بارقه هاي اميد به تکميل يک طرح فرهنگي 45 ساله

  بارقه هاي اميد به تکميل يک طرح فرهنگي 45 ساله
  1396/12/20
  گروه فرهنگي: هجدهم تير ماه 1393 بود که مديرکل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان_شرقي از آغاز طرح بازسازي مجموعه فرهنگي تاريخي مقبره الشعراي تبريز خبر داد و با انتخاب اين شهر به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام در سال 2018 نگاه ها بيشتر روي اين طرح متمرکز شد.
 • ناديده گرفتن مصرف استاندارد مکمل ها توسط ورزشکاران بدنسازي

  ناديده گرفتن مصرف استاندارد مکمل ها توسط ورزشکاران بدنسازي
  1396/12/20
  گروه ورزشي: رئيس هيئت پرورش اندام و بدنسازي استان زنجان گفت: بهترين و مطمئن_ترين مکان براي تهيه مکمل ها داروخانه_ها بوده و آنهم بنا به صلاحديد پزشک بايستي باشد چرا که استفاده بيش از حد از مکمل_ها نيز بحث جدي است که بعضي از ورزشکاران آن را ناديده مي گيرند.
 • 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند

  24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند
  1396/12/13
  گروه ورزشي: ''رئيس اداره ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند که از اين آمار حدود ? هزار نفر را بانوان و بقيه را آقايان تشکيل مي‌دهند. لزوم توجه به ورزش در جامعه امروز بيش از پيش احساس مي‌شود و امروزه تلاش براي شناساندن کشور از هر لحاظ حتي از جنبه‌هاي سياسي نيز بايد با پيشرفت درزمينه ورزش صورت بگيرد.
 • ترويج هنر متعالي و انقلابي در گروي تبيين فرهنگ عاشورايي است

  ترويج هنر متعالي و انقلابي در گروي تبيين فرهنگ عاشورايي است
  1396/12/06
  گروه فرهنگي: سرپرست معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي گفت: ترويج هنر متعالي و انقلابي، اشاعه سبک و سياق زندگي امام حسين (ع) در جامعه به خصوص در بين جوانان و نوجوان، از جمله اهداف سوگواره ملي ميعادگاه عاشورايي دانشجويان به‌شمار مي‌رود.
 • وقتي ماديات براي انسان‌ها هيچ مي‌شوند

  وقتي ماديات براي انسان‌ها هيچ مي‌شوند
  1396/11/29
  گروه فرهنگي: حاج خانم ايماني، حال مساعدي ندارند وگرنه خيلي قشنگ در مورد آقا صحبت مي‌کنند. از قبل از وقف خانه‌شان و هميشه ورد زبانشان است که اگر آقا الآن بيايند و بگويند کليد خانه‌ات را براي کار خير بده، حتي اگر خودم در خيابان بمانم، بدون معطلي و درنگ اين کار را مي‌کنم. وقتي خبر رسيد که جمعي از خيرين اداره اوقاف به مشهدالرضا مشرف مي‌شوند. تلاش کرديم با عجله قبل از سفر گفت‌‌وگويي کوتاه با آنان داشته باشيم و از نيت آنان و اينکه چرا وقف را براي نوع کار خير خود انتخاب کرده‌اند، جويا شويم.
 • فدراسيون وزنه برداري به لحاظ منابع مالي در مضيقه است

  فدراسيون وزنه برداري به لحاظ منابع مالي در مضيقه است
  1396/11/29
  گروه ورزشي: ''رئيس فدراسيون وزنه برداري گفت: اين فدراسيون به لحاظ منابع مالي و تجهيزاتي در مضيقه است اما برغم منابع بسيار محدود، برنامه هاي کاري خود را پيش مي برد.
 • نکاتي که بايد براي ورزش در فصل سرما رعايت کرد

  نکاتي که بايد براي ورزش در فصل سرما رعايت کرد
  1396/11/15
  گروه ورزشي: ''يک متخصص طب ورزشي درخصوص نحوه پوشش مناسب و نکاتي که بايد در زمان ورزش در فصل سرما رعايت شود توضيحاتي را ارايه داد.
 • همه ما با فرهنگيم بي فرهنگ ها جاى ديگرند

  همه ما با فرهنگيم بي فرهنگ ها جاى ديگرند
  1396/11/01
  گروه فرهنگي: زجر آور است وقتى به گواه آثار بجا مانده از تاريخ ديده مى شود اين سرزمين مهد تمدن و فرهنگ بوده ولي امروز كوچكترين بحث به مشاجره و جنگ لفظي مي انجامد.
 • ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي

  ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي
  1396/11/01
  گروه ورزشي: ''شهرداري اروميه با بازيکنان بومي و مسن که نشيب هاي زيادي در ليگ برتر واليبال امسال داشته از رسيدن به فراز در ادامه فصل مايوس شده و نيم نگاهي به جوانان بومي دارد تا در فصل آينده بار ديگر در سطح نخست واليبال کشور جا خوش کند.
 • ترويج ورزش جانبازان و معلولان در گرو توجه مسئولان

  ترويج ورزش جانبازان و معلولان در گرو توجه مسئولان
  1396/10/24
  گروه ورزشي: ''ترويج ورزش جانبازان و معلولان با هدف حفظ سلامت جسمي و رواني آنان همواره در اسناد بالادستي و قوانين بين_المللي مورد تاکيد قرار گرفته اما اجراي آن در آذربايجان غربي نيازمند توجه روزافزون مسئولان نسبت به تامين منابع مالي و ايجاد اماکن ورزشي اختصاصي براي اين هيات ورزشي است.
 • صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري

  صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري
  1396/10/17
  گروه فرهنگي: صدور سند مالکيت موقوفات اقدام مهمي در راستاي جلوگيري از موقوفه‌خواري و تضييع حقوق موقوفات محسوب مي شود و ضرورت دارد ترويج فرهنگ وقف و عواقب موقوفه‌خواري هر دو براي مردم تشريح شود تا نسبت به اين موضوع آگاهي كامل داشته باشند.
 • اردبيل در ليگ3 کشور حاضر مي‌شود

  اراده براي نجات فوتبال يک استان//
  1396/10/11
  گروه ورزشي: ''درست در دقيقه 90 و آخرين فرصت براي اعلام حضور تيم‌هاي فوتبال در ليگ دسته سه کشور، مسئولان استاني به طرز معجزه‌آسايي براي حضور تيم فوتبال اردبيل نظر مثبت دادند.
 • افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي

  افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي
  1396/09/26
  گروه ورزشي: ''رضا ذاکري'، نخستين گزارشگر مدعو از آذربايجان غربي براي گزارشگري رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور است و با 18 سال سن و پشتکار زياد افق روشني را در دنياي توپ گرد پيش رو دارد. '
 • شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي

  شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي
  1396/09/26
  گروه فرهنگي: جاي تامل و پرسش است که چرا طي اين سال‌ها متوليان فرهنگي استان براي احداث يک پرديس سينمايي اقدامي نکرده‌‌اند. به گواه تاريخ نخستين سينماي کشور در شهر اولين‌‌ها راه اندازي شده است. تنها چهار سال پس از اختراع صنعت سينما براي اولين بار در کشور سينما سولي در تبريز راه اندازي شد.
 • بي توجهي مسئولان به مسکن و اشتغال ورزشکاران معلول

  بي توجهي مسئولان به مسکن و اشتغال ورزشکاران معلول
  1396/09/19
  گروه ورزشي: 'دارنده مدال طلاي جهاني آمريکا ضمن گلايه از بي توجهي مسئولان به اشتغال و مسکن معلولان گفت:ورزشکاران معلول با مشکلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند.
 • مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند

  مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند
  1396/09/13
  گروه فرهنگي: واريز سرانه به حساب مدارس براي تامين هزينه‌هاي جاري در سال‌هاي اخير با چالش‌هايي همراه بوده، به گونه‌اي که با توجه به کسري بودجه آموزش‌وپرورش، پرداخت سرانه مدارس صفر يا رقمي معادل همين »صفر« است!
 • جاي خالي کتاب در سبد هزينه خانوارها

  جاي خالي کتاب در سبد هزينه خانوارها
  1396/09/05
  گروه فرهنگي: کتاب به عنوان يک کالاي راهبردي فرهنگي و عنصر حيات بخش در حوزه فرهنگ نقش اساسي در رشد و توسعه جامعه داشته و جاي خالي اين کالا در سبد هزينه خانوارها، ترمزي در سرعت حرکت جامعه در اين مسير تلقي مي شود.
 • ورزش بانوان اردبيل در سراشيبي سقوط

  ورزش بانوان اردبيل در سراشيبي سقوط
  1396/09/05
  گروه ورزشي: 'مدرس دانشگاه هاي اردبيل گفت: ما در حوزه ورزش بانوان بسيار بد عمل کرده ايم هيچ سالن تخصصي ويژه بانوان وجود ندارد بدترين ساعات تمرين براي بانوان اختصاص مي يابد و هيچ کس گوشش بدهکار نيست.
 • فرهنگ کشور ما امروزه به فردوسي ها نياز دارد

  فرهنگ کشور ما امروزه به فردوسي ها نياز دارد
  1396/08/21
  کهن مردان و حيکماني همچون ابولقاسم فردوسي نياز داريم که با قدرت نافذ و ماندگار "هنر" بتواند از قهرمانان واقعي اين ملت از 8 سال دفاع مقدس، عرصه هاي علم و هنر و دفاع از شرف و جبهه مقاومت اسلامي، رستم و سهراب هاي واقعي و نه افسانه را براي تاريخ به يادگار بسپارد.