عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • اعتبارات سفر استاني موزه فرش تبريز را از رکود خارج مي‌کند

  اعتبارات سفر استاني موزه فرش تبريز را از رکود خارج مي‌کند
  1401/04/12
  گروه گزارش: موزه فرش از جمله طرح‌هاي نيمه‌تمام آذربايجان‌شرقي است که پس از گذشت 12 سال از آغاز ساخت آن تاکنون به نتيجه نرسيده و تصويب اعتبار 280 ميليارد توماني حوزه ميراث فرهنگي در سفر استاني اخير هيات دولت به اين خطه اين سوال را به افکار عمومي متبادر کرده که آيا ساخت اين بنا از رکود خارج مي‌شود؟ کلان شهر تبريز به »شهر موزه ها«، معروف و اکنون بيش از 20 موزه در آن فعال است؛ در اين ميان »موزه فرش« نيز از جمله موزه هاي در حال احداث اين خطه محسوب مي شود که رکورد يک دهه اي در تکميل آن، صداي دوستداران حوزه ميراث را در آورده و آنان خواستار اهتمام براي تکميل اين بناي فاخر فرهنگي مي باشند.
 • حذف ادبيات از کنکور؛ آلزايمر فرهنگي

  حذف ادبيات از کنکور؛ آلزايمر فرهنگي
  1401/04/12
  گروه فرهنگي: بيست و پنج سال پيش، زماني که در يکي از مدارس ، ادبيات فارسي درس مي‌دادم، پژوهشگري با پرسشنامه وارد دفتر مدرسه شد.
 • تراکتور زنوزي، ايستگاه آخر بازنشسته‌هاي خارجي‌

  تراکتور زنوزي، ايستگاه آخر بازنشسته‌هاي خارجي‌
  1401/04/12
  گروه ورزشي: اغلب سرمربيان خارجي تراکتور در دوره زنوزي پا به سن گذاشته بودند و پس از پايان کارشان در تبريز، بازنشسته شده‌اند.
 • رفع مشکلات فرهنگیان در اولویت قرار گیرد

  رفع مشکلات فرهنگیان در اولویت قرار گیرد
  1401/04/06
  عصر آذربایجان- معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: امری لازم و ضروری است تا رفع مشکلات معیشتی معلمان از اولویت‌های مهم دولت باشد.
 • کندوان در انتظار ثبت جهاني

  کندوان در انتظار ثبت جهاني
  1401/04/05
  گروه فرهنگي: روستاي صخره اي کندوان به عنوان روستايي زيبا، تاريخي و گردشگري به خاطر تداوم زندگي در کران هاي کله قندي زيبا همچنين آب معدني گوارا و درماني اش از شهرت جهاني برخوردار شده و هفت سال است در نوبت ثبت جهاني قرار دارد.
 • سردار آزمون نقش اول نقل و انتقالات تيم فوتبال تراکتور!

  سردار آزمون نقش اول نقل و انتقالات تيم فوتبال تراکتور!
  1401/04/05
  گروه ورزشي: سردار آزمون مهاجم تيم ملي فوتبال ايران و تيم باير لورکوزن آلمان نقش پررنگي در نقل و انتقالات تابستاني باشگاه تراکتور دارد!
 • توفارقان نماينده شايسته بسکتبال آذربايجان‌شرقي

  توفارقان نماينده شايسته بسکتبال آذربايجان‌شرقي
  1401/03/29
  گروه ورزشي: تيم بسکتبال توفارقان آذرشهر با شايستگي تمام و کسب عنوان قهرماني رقابت هاي ليگ دسته يک، در فصل آينده نماينده آذربايجان شرقي در بالاترين سطح اين رشته ورزشي در کشور خواهد بود.
 • کرونا فروش اینترنتی صنایع‌دستی در استان زنجان را افزایش داد

  کرونا فروش اینترنتی صنایع‌دستی در استان زنجان را افزایش داد
  1401/03/29
  عصر آذربایجان- معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی استان زنجان از معافیت مالیاتی تولیدکنندگان صنایع‌دستی این استان خبر داد و گفت: تنها مزیت کرونا برای صنایع‌دستی زنجان افزایش فروش اینترنتی بود.
 • دریافت هر وجهی به غیر از حق بیمه و کتاب در مدارس دولتی اردبیل ممنوع است

  دریافت هر وجهی به غیر از حق بیمه و کتاب در مدارس دولتی اردبیل ممنوع است
  1401/03/25
  عصر آذربایجان- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: دریافت هر وجهی به غیر از حق کااب و بیمه در هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان ممنوع است.
 • ترانه هايي که عمرشان فقط چندماه است

  ترانه هايي که عمرشان فقط چندماه است
  1401/03/22
  گروه فرهنگي: اين روزها اشعاري در فضاي مجازي و حتي از درگاه هاي قانوني پخش مي شود که از لحاظ موزون و محتوا بسيار سطحي و حتي سخيف هستند.
 • طلسم 17 ساله ساخت ورزشگاه 15 هزار نفري زنجان شکسته مي‌شود

  طلسم 17 ساله ساخت ورزشگاه 15 هزار نفري زنجان شکسته مي‌شود
  1401/03/22
  گروه ورزشي: استاديوم ورزشي 15 هزار نفري زنجان که 17 سال از کلنگ‌زني آن مي‌گذرد، قرار بود چهارساله به بهره‌برداري برسد، اما خبري از تکميل و بهره‌برداري آن طي ساليان گذشته نبود و شهروندان زنجاني به ويژه دوستداران ورزش همچنان چشم انتظار شکسته شدن طلسم اين پروژه مهم با همت دولتمردان سيزدهم هستند.
 • چرا حجازي‌فر "موقعيت مهدي" را ساخت

  چرا حجازي‌فر "موقعيت مهدي" را ساخت
  1401/03/08
  گروه فرهنگي: کارگردان فيلم "موقعيت مهدي" گفت: بسياري از افراد خانواده از جمله پدر و عموهايم در لشکر 31 عاشورا خدمت مي‌کردند و پدرم، در زماني که به دانشگاه تهران رفتم، از من خواست تا زندگي آقا مهدي (شهيد مهدي باکري) را بسازم و دوست داشتم اين دِين را با ساخت اين فيلم ادا کنم.
 • تراکتور، فجر سپاسي را به ليگ دسته يک هدايت کرد

  تراکتور، فجر سپاسي را به ليگ دسته يک هدايت کرد
  1401/03/08
  گروه ورزشي: تيم تراکتور تبريز از هفته بيست و نهم ليگ برتر فوتبال با نتيجه 2 بر يک مهمان خود فجر سپاسي را شکست داد تا سقوط اين تيم شيرازي به دست يک مسجل شود.
 • 22 عنوان کتاب دفاع مقدس در اردبیل رونمایی شد

  22 عنوان کتاب دفاع مقدس در اردبیل رونمایی شد
  1401/03/04
  عصر آذربایجان- فرمانده سابق سپاه عاشورا با اشاره به رونمایی از 22عنوان کتاب با محوریت دفاع مقدس گفت: تحقیق و پژوهش در عرصه جهاد تبیین امری لازم و ضروری است و همگان در این زمینه وظیفه و رسالتی خطیر و حساس دارند.
 • نبض کُند صنعت 200 ساله چاپ در آذربايجان غربي

  نبض کُند صنعت 200 ساله چاپ در آذربايجان غربي
  1401/03/01
  گروه فرهنگي: نفس‌هاي صنعت چاپ آذربايجان غربي به شماره افتاده و خبر از آينده‌اي ناگوار مي‌دهد که تبعات ناشي از مرگ اين صنعت 200 ساله، آسيب‌هاي زيادي نصيب بخش فرهنگ اين استان خواهد کرد.
 • سرنوشت مبهم ديدار جنجالي تراکتور - پرسپوليس

  سرنوشت مبهم ديدار جنجالي تراکتور - پرسپوليس
  1401/03/01
  گروه ورزشي: کميته انضباطي فدراسيون فوتبال تا يک هفته فرصت دارد که نتيجه ديدار پرسپوليس و تراکتور را مشخص کند. تراکتور و پرسپوليس در چارچوب هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند اما اين ديدار به دليل جنجال تماشاگران تراکتور نيمه‌کاره باقي ماند و داور در دقيقه 72 و در ساعت 20:36 بازي را متوقف کرد.
 • دست‌هايي که از نمايشگاه کتاب کوتاه مي‌مانند

  دست‌هايي که از نمايشگاه کتاب کوتاه مي‌مانند
  1401/02/25
  گروه فرهنگي: در روزهايي که براي نخستين‌بار در چهار دهه گذشته، فضاي مجازي هم‌گام با وسايل نقليه شهري و بين‌شهري مخاطبان نمايشگاه بين‌المللي کتاب را به مصلاي تهران مي‌رساند، نگاهي به شکاف ديجيتالي موجود در استان‌هاي کشور، روايت‌گر گام‌هايي است که شايد هرگز به نمايشگاه مجازي کتاب تهران نرسند.
 • بررسي وضعيت آزادي مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دموکراسي

  بررسي وضعيت آزادي مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دموکراسي
  1401/02/18
  گروه فرهنگي: مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دموکراسي مطرح شده و آزادي بيان و مطبوعات در کشورها مي‌تواند به توسعه و تقويت اقتصاد، رشد فناوري و افزايش توانمندي کشورها و همچنين ايجاد يک فضاي نقد و انتقاد دموکراتيک که يکي از مهمترين ابزارهاي مبارزه با فساد و گامي به سوي شفافيت است، ياري رساند.
 • ماجراي درگيري در فينال مسابقات جام رمضان چه بود

  ماجراي درگيري در فينال مسابقات جام رمضان چه بود
  1401/02/18
  گروه خبر: فرمانده انتظامي شهرستان خوي از شناسايي عوامل اصلي نزاع و درگيري در فينال مسابقات فوتسال جام رمضان در کمتر از24ساعت خبر داد.
 • 1000ورزشکار در مسابقات انتخابی سوپرساباکی کشور در ارومیه شرکت می‌کنند

  1000ورزشکار در مسابقات انتخابی سوپرساباکی کشور در ارومیه شرکت می‌کنند
  1401/02/18
  عصر آذربایجان-مسئول تیم سوپرساباکی آذربایجان‌غربی و شمال غرب کشور گفت: مسابقات انتخابی سوپرساباکی کشور، تیر ماه امسال با حضور هزار نفر ورزشکار در قسمت آقایان و بانوان در ارومیه برگزار می‌شود.
 • عيد فطر؛ نماد رستاخيز

  عيد فطر؛ نماد رستاخيز
  1401/02/10
  گروه فرهنگي: تعيين يک ماه براي رياضت و انجام تکاليفي که معمولاً و عادتاً دشوار است و پايان يافتن آن با جشن و سرور، بايد همگان را متوجه داستان زندگي کند.
 • قانوني که هواداران تراکتور احيا کردند

  قانوني که هواداران تراکتور احيا کردند
  1401/02/10
  گروه ورزشي: يک دهه پيش تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس در ورزشگاه آزادي مهمان تيم تراکتور شدند.
 • امکاني که کرونا به نويسندگان داد

  امکاني که کرونا به نويسندگان داد
  1401/02/04
  گروه فرهنگي: علي‌اصغر شيرزادي مي‌گويد: کرونا علي‌رغم ايجاد محدوديت‌هايي براي نويسندگان امکان بزرگي را به وجود آورد؛ اين‌که بر روي يک مقوله تفکربرانگيز تأمل داشته باشند.
 • ورزش ايران در چه صورتي سبز مي‌شود

  ورزش ايران در چه صورتي سبز مي‌شود
  1401/02/04
  گروه ورزشي: بر اساس »سند تحول دولت مردمي« در تعريف وضعيت مطلوب ورزش ايران 10 نشانگر مشخص شده است و جهت رسيدن به اين وضعيت مطلوب بايد در سه محور تحول‌آفرين، چرخش داشت.
 • واقعيت هنر انقلاب در جامعه امروزي ايران

  واقعيت هنر انقلاب در جامعه امروزي ايران
  1401/01/28
  گروه فرهنگي: ميزگردي با عنوان »هنر انقلاب؛ شاخص ها و بايد و نبايدهاي آن« به مناسبت سالروز شهادت مرتضي آويني، با شرکت جمعي از فعالان عرصه سينما برگزار شد.
 • هنرمندان برای ارائه جهاد تبیین به میدان بیایند

  هنرمندان برای ارائه جهاد تبیین به میدان بیایند
  1401/01/27
  عصر آذربایجان- جانشین فرمانده سپاه استان زنجان با اشاره به اینکه هنرمندان و چهره‌های شاخص در فضای مجازی و در راستای تحقق جهاد تبیین قدم بردارند، گفت: جوانان گرایش زیادی به سمت هنرمندان جامعه دارند.
 • تقارن بهار طبيعت با بهار تعليم و تربيت

  تقارن بهار طبيعت با بهار تعليم و تربيت
  1401/01/21
  گروه فرهنگي: آغاز آموزش‌هاي حضوري در مدارس تقارن بهار طبيعت با بهار تعليم و تربيت را رقم زد و پس از 2 سال، کلاس هاي درس با حضور دانش آموزان، شور و شوق و رونق دوباره‌اي گرفتند.
 • رسانه‌ها مشکلات تراکتور را بزرگ کردند

  رسانه‌ها مشکلات تراکتور را بزرگ کردند
  1401/01/21
  گروه ورزشي:مالک باشگاه تراکتور با اشاره به اتفاقات فصل اخير تيم فوتبال اين باشگاه و حواشي که براي آن ايجاد شد، گفت: رسانه‌هاي مرکزنشين با بزرگ کردن مشکلات تراکتور، به ايجاد حواشي در اين تيم دامن زدند.
 • صدور 102موافقت اصولی و 18مجوز ایجاد زیرساخت‌های گردشگری

  صدور 102موافقت اصولی و 18مجوز ایجاد زیرساخت‌های گردشگری
  1401/01/20
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌ شرقی از صدور 102موافقت اصولی و 18مجوز ایجاد زیرساخت‌های گردشگری طی سال 1400در استان خبر داد.
 • 30هزار نفر از اماکن گردشگری و تاریخی بازدید کردند

  30هزار نفر از اماکن گردشگری و تاریخی بازدید کردند
  1401/01/07
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان از افزایش تعداد گردشگران نوروزی به استان زنجان خبر داد و گفت: همچنین فروش صنایع دستی نیز بسیار افزایش داشته است.
 • چرا مجلسي ها عيدي خود به هنرمندان را پس گرفتند

  چرا مجلسي ها عيدي خود به هنرمندان را پس گرفتند
  1400/12/15
  گروه فرهنگي: در حالي که نمايندگان مجلس ابقاء معافيت مالياتي فعاليت‌هاي هنري را تصويب کرده بودند و از اين موضوع به عنوان عيدي مجلس به هنرمندان ياد مي‌شد، با لغو اين مصوبه، حذف معافيت مالياتي هنرمندان را برگرداندند تا از اين پس فعالان شاخه‌هاي هنري مکلف به پرداخت ماليات باشند.
 • ناکامي پايتخت واليبال آسيا در ليگ برتر

  ناکامي پايتخت واليبال آسيا در ليگ برتر
  1400/12/15
  گروه ورزشي: با حذف تيم واليبال اروميه از رقابت هاي ليگ برتر و ناکامي هاي اخير باشگاه، وضعيت اين رشته ورزشي در اروميه در هاله از ابهام قرار گرفته است.
 • غفلتي که سرمايه تاريخي شهر را تهديد مي کند

  غفلتي که سرمايه تاريخي شهر را تهديد مي کند
  1400/12/08
  گروه فرهنگي: بازارتاريخي اروميه که قدمت آن به دوره صفويه برمي گردد از قديم الايام محل کسب و مرکز اقتصادي شهر اروميه بوده و يکي از بناهاي تاريخي و مهم آذربايجان غربي است که در سال هاي اخير اقدامات خوبي درجهت مرمت و بازسازي آن انجام شده اما با اين وجود همچنان شاهد سيم کشي هاي غير اصولي توسط برخي کسبه اين بناي تاريخي هستيم که اين بنا را در معرض حوادث احتمالي خطرناکي قرار داده است.
 • اين تراکتور سقوط مي‌کند

  اين تراکتور سقوط مي‌کند
  1400/12/08
  گروه ورزشي:تيم فوتبال تراکتور در هفته هجدهم ليگ برتر تن به يک شکست ديگر داد و با باخت مقابل استقلال در تبريز، براي هشتمين هفته متوالي، دستش از رسيدن به برتري کوتاه ماند تا همچنان خطر سقوط در کمين اين تيم باشد.
 • 100اثر از آذربایجان‌غربی در جشنواره بین‌المللی سرود انقلاب شرکت کردند

  100اثر از آذربایجان‌غربی در جشنواره بین‌المللی سرود انقلاب شرکت کردند
  1400/12/04
  عصر آذربایجان-معاون فرهنگی سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون 100اثر از استان به زبان‌های ترکی، فارسی و کردی در جشنواره بین‌المللی سرود انقلاب شرکت کردند.
 • مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی باشگاه‌های کشور در ارومیه برگزار می‌شود

  مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی باشگاه‌های کشور در ارومیه برگزار می‌شود
  1400/12/03
  عصر آذربایجان- سرپرست برگزاری هجدهمین دوره مسابقات پرورش اندام و بادی کلاسیک قهرمانی باشگاه‌های کشور ‌گفت: رقابت‌های پرورش‌اندام قهرمانی باشگاه‌های کشور از فردا در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار می‌شود.
 • رونق دوباره سينماهاي اردبيل زير سايه کرونا

  رونق دوباره سينماهاي اردبيل زير سايه کرونا
  1400/12/01
  گروه فرهنگي: سينماهاي اردبيل که از زمان شيوع ويروس کرونا در روزهاي پاياني سال 1398 با رکود مواجه شدند، با ميزباني جشنواره فيلم فجر در يک هفته گذشته و استقبال نسبي مردم، شاهد رونقي دوباره پس از مدت‌ها تعطيلي بودند.
 • نام ماشين‌سازي در کتاب گينس ثبت مي‌شود؟!

  نام ماشين‌سازي در کتاب گينس ثبت مي‌شود؟!
  1400/12/01
  گروه ورزشي: با رکوردهايي که امسال در باشگاه ماشين‌سازي ثبت شد، احتمال دارد در کتاب رکوردها نيز نام اين باشگاه آورده شود. تيم ماشين‌سازي تبريز قديمي‌ترين تيم فوتبال آذربايجان با کسب امتياز در قعر جدول ليگ دسته يک ايران حضور دارد.
 • کاروان دانشجویان اردبیلی عازم مناطق عملیاتی می‌شوند

  کاروان دانشجویان اردبیلی عازم مناطق عملیاتی می‌شوند
  1400/12/01
  عصر اذربایجان- فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور با حضور 300دانشجوی اردبیلی که سه دز واکسن را دریافت کرده اند از 21تا 26اسفندماه به مناطق عملیاتی جبهه‌های جنوب اعزام می‌شوند.
 • محلات کم‌برخوردار ارومیه میزبان طرح فرهنگی "وارثین" شدند

  محلات کم‌برخوردار ارومیه میزبان طرح فرهنگی "وارثین" شدند
  1400/11/30
  عصر آذربایجان- رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌ غربی گفت: طرح فرهنگی، هنری وارثین با هدف شناسایی استعدادهای برتر در محلات کم‌برخوردار ارومیه برگزار می‌شود.
 • میراث‌های فرهنگی مشترکی بین ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد

  میراث‌های فرهنگی مشترکی بین ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد
  1400/11/26
  عصر آذربایجان- امام جمعه اردبیل گفت: میراث‌های فرهنگی مشترکی بین ایران و آذربایجان وجود دارد و در حوزه مدنیت و فرهنگ نقاط مشترک بسیاری بین دو کشور داریم نظامی گنجوی انسان باعظمتی بود که در تاریخ ایران مانند ستاره‌ای درخشان و فروزنده است.
 • تاريخ شفاهي جدي گرفته نشده است

  تاريخ شفاهي جدي گرفته نشده است
  1400/11/24
  گروه فرهنگي: تاريخ شفاهي چند سالي است که در کشور ما مورد توجه قرار گرفته درصورتي‌که بايد خيلي سال قبل از حافظه و خاطره مردم استخراج شده و ضبط و نگهداري مي‌شد.
 • ميزباني اروميه در بازي‌هاي واليبال جام باشگاه‌هاي آسيا قطعي شد

  ميزباني اروميه در بازي‌هاي واليبال جام باشگاه‌هاي آسيا قطعي شد
  1400/11/24
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌غربي گفت: ميزباني شهر اروميه در بازي‌هاي واليبال جام باشگاه‌هاي آسيا که اواخر ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود، قطعي شد.
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در دفتر نشریه عصر آذربایجان:

  رسانه ها در انعکاس اخبار حد اعتدال را رعایت کنند
  1400/11/19
  گروه خبر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی با اشاره به رسالتی که رسانه ها در انعکاس اخبار دارند ،گفت: رسانه ها باید حد اعتدال را رعایت کنند و نباید به تریبون اشخاص و ادارات تبدیل شوند.
 • مفهوم و جايگاه نمادهاي فولکلور در آذربايجان

  مفهوم و جايگاه نمادهاي فولکلور در آذربايجان
  1400/11/10
  گروه فرهنگي: اگرچه به‌درستي نمي‌توان تاريخ دقيقي‌ براي‌ پيدايش‌ فرهنگ‌ عاميانه‌ و آداب ‌و رسوم‌، آيين‌ها و مراسم‌ ملّي‌، مذهبي‌ و اجتماعي‌ در نظر گرفت‌ اما مي‌توان ادوار تغيير و تحوّل‌ آن‌ را طبقه‌بندي‌ و زمان‌بندي کرد.‌
 • پنجره نقل و انتقال تراکتور در آستانه باز شدن است

  پنجره نقل و انتقال تراکتور در آستانه باز شدن است
  1400/11/10
  گروه ورزشي: مديرعامل باشگاه تراکتور گفت: پنجره بسته نقل و انتقالات تيم فوتبال اين باشگاه با توجه به مذاکراتي که با بازيکنان خارجي شاکي انجام شده در آستانه بازشدن است.
 • 340فقره پرونده حقوقی با موضوع موقوفه‌خواری در استان زنجان تشکیل شد

  340فقره پرونده حقوقی با موضوع موقوفه‌خواری در استان زنجان تشکیل شد
  1400/11/04
  عصر آذربایجان- مدیرکل اوقاف استان زنجان از برخورد با موقوفه‌خواری و تعرض به موقوفات خبر داد و گفت: 340فقره پرونده حقوقی در استان تشکیل شد.
 • نقش بي‌بديل رسانه‌ در فراگيري آموزش‌هاي سواد رسانه

  نقش بي‌بديل رسانه‌ در فراگيري آموزش‌هاي سواد رسانه
  1400/11/03
  گروه فرهنگي: امروزه رسانه در حال تبديل شدن به يک نهاد اجتماعي تاثيرگذار در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي بوده و همين تاثير رو به رشد، توليد محتواي آموزشي و آگاهي‌بخش براي کاربران فضاي مجازي را اجتناب‌ناپذير کرده است.
 • جان دوباره ميراث فرهنگي زنجان//

  پروژه هاي نيمه تمام تکميل مي شود
  1400/11/03
  گروه گزارش: اختصاص 1500 ميلياردريال نويد بخش فصلي تازه براي توسعه حوزه گردشگري و صنايع دستي استان زنجان است و در صورت توزيع کارشناسي اعتبارات تخصيصي، بخش مهمي از نيازهاي اين حوزه رفع خواهد شد. 1.500 ميليارد ريال اعتبار در سفر رئيس‌جمهور به زنجان، به طرح‌هاي ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي اين استان در مدت 2 سال اختصاص يافت که بي‌ترديد تحقق آن سيماي اين بخش را متحول خواهد کرد.
 • اختتامیه همایش بین‌المللی "گفت‌وگو و مناظرات رضوی" اسفندماه در اردبیل برگزار می‌شود

  اختتامیه همایش بین‌المللی "گفت‌وگو و مناظرات رضوی" اسفندماه در اردبیل برگزار می‌شود
  1400/11/02
  عصر آذربایجان- معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: اختتامیه همایش بین‌المللی گفت‌وگو و مناظرات رضوی 9 و 10اسفندماه در اردبیل برگزار می‌شود.
 • بهشت ديرينه‌شناسان جهان کجاست

  بهشت ديرينه‌شناسان جهان کجاست
  1400/10/26
  گروه فرهنگي: تراکم بالاي فسيل مهره‌داران هفت تا 9 ميليون ساله، منطقه فسيلي مراغه را به بهشت فسيل‌شناسان تبديل کرده و دنياي پر رمز و راز حيواناتي چون فيل، زرافه، ببر دندان شمشيري، انواع گاوها، آهو، کرگدن و اسب را پيش‌روي ديرينه‌شناسان جهان قرار داده است.
 • پروتکل هاي ورزشي وان و آذربايجان غربي احيا مي شود

  پروتکل هاي ورزشي وان و آذربايجان غربي احيا مي شود
  1400/10/26
  به گزارش عصر آذربايجان، وزات اينابچ در جريان سفر به آذربايجان غربي و ديدار با مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان غربي اظهار کرد: با امضاي پروتکل‌هاي جديد ورزشي با آذربايجان غربي شمار اين پروتکل‌ها از 18 رشته به 32 رشته افزايش خواهد يافت.
 • همکاری مشترک میان وان ترکیه و ایران به 32رشته افزایش می‌یابد

  همکاری مشترک میان وان ترکیه و ایران به 32رشته افزایش می‌یابد
  1400/10/22
  عصر اذربایجان- مدیرکل جوانان و ورزش استان وان ترکیه گفت: در صدد ارتقای سطح ارتباطات ورزشی میان وان ترکیه و ایران هستیم که در این راستا تعداد رشته‌های مشترک از 18به 32مورد می‌رسد.
 • نمایشگاه ملی صنایع‌دستی استان زنجان افتتاح شد

  نمایشگاه ملی صنایع‌دستی استان زنجان افتتاح شد
  1400/10/22
  عصر اذربایجان- نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، سوغات و هدایای زنجان با شرکت هنرمندانی از 12استان کشور و با حضور مسئولان افتتاح شد.
 • 2000برنامه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در اردبیل برگزار می‌شود

  2000برنامه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در اردبیل برگزار می‌شود
  1400/10/21
  عصر آذربایجان-رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، بیش از 2 هزار برنامه در سطح استان اردبیل برگزار می‌شود.
 • نخستین جشنواره فیلم کوتاه 60ثانیه‌ای "ماه" برگزار می‌شود

  نخستین جشنواره فیلم کوتاه 60ثانیه‌ای "ماه" برگزار می‌شود
  1400/10/20
  عصر آذربایجان- مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان گفت: فراخوان نخستین جشنواره فیلم کوتاه 60 ثانیه‌ای "ماه" منتشر شده و در سال جاری برگزار خواهد شد.
 • چرا ارشاد حمايتي را که از نشر دارد، از چاپ ندارد

  چرا ارشاد حمايتي را که از نشر دارد، از چاپ ندارد
  1400/10/19
  گروه فرهنگي: فعالان صنعت چاپ معتقدند که خطر ناوگان فرسوده اين صنعت در ايران بسيار جدي است و براي بازسازي، نيازمند تسهيلات و حمايت‌هاي دولتي هستند اما اين امر به علت نبود متولي مشخص تاکنون ميسر نشده است.
 • چرا عابربانک‌هاي فوتبال به بن‌بست مي‌رسند

  چرا عابربانک‌هاي فوتبال به بن‌بست مي‌رسند
  1400/10/19
  گروه ورزشي: محمدرضا زنوزي يکي ديگر از سرمايه‌دارهايي بود که وارد فوتبال شد و حالا به ته خط نزديک شده تا يک‌بار ديگر ثابت شود خصوصي‌سازي در فوتبال ايران جواب نمي‌دهد. سال‌هاي سال است که اهالي فوتبال از دولتي‌بودن باشگاه‌ها مي‌نالند و خواهان خصوصي‌سازي در اين عرصه هستند. اين موضوع درباره استقلال و پرسپوليس بيشتر به چشم آمده و حالا کار به جايي رسيده که موضوع ورود دو باشگاه به بورس هم جدي‌تر به نظر مي‌رسد.
 • افزايش سرمايه گذاري در بخش گردشگري آذربايجان شرقي براي پساکرونا

  افزايش سرمايه گذاري در بخش گردشگري آذربايجان شرقي براي پساکرونا
  1400/10/12
  گروه فرهنگي: سرمايه گذاري در عرصه گردشگري آذربايجان شرقي رو به رشد است و اشتياق و علاقمندي بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در اين بخش نويد بخش روزهاي خوشي براي اين صنعت و فعالان اين حوزه در دوران پساکروناست.
 • نظام رانتي پاشنه آشيل مطبوعات

  نظام رانتي پاشنه آشيل مطبوعات
  1400/10/05
  گروه فرهنگي: عضو کميته ارزيابي کيفي مطبوعات درباره ي طرح رتبه بندي مطبوعات اظهار کرد: اين موضوع تصميمي بود که وزارت ارشاد آن را گرفت و به کمک مديران مطبوعات اجرايي شد. اين اقدام متر و معياري است که جايگاه و اثرگذاري روزنامه ها را معلوم و مشخص مي کند. عليرضا خاني، درباره ي اقدام معاونت مطبوعاتي براي رتبه بندي کيفي روزنامه ها و تخصيص امتيازات بر اساس جايگاه هر روزنامه گفت: شايد خيلي ها بتوانند جايگاه روزنامه هاي مطرح را حدس بزنند. اما اگر 20 روزنامه مهم را کنار بگذاريد، بقيه ناشناخته اند.
 • طنز قرار است آدم را تکان بدهد

  طنز قرار است آدم را تکان بدهد
  1400/09/28
  گروه فرهنگي: استاد روزنامه نگاري، گفت: طنز قرار است آدم را تکان بدهد نه لزوماً بخنداند. خنده طنز از سرخوشي نيست، ناشي از دکمه‌اي است که ذهن روشن مي‌کند. نشست »دگرخند« با موضوع طنز مطبوعاتي، مطبوعات طنز و ماهنامه سه نقطه که بعد از تقريباً 2 سال از شيوع کرونا، به‌صورت غيرحضوري برگزار مي‌شد، به‌صورت حضوري برگزار شد.
 • اما و اگرهاي حمايت شرکت ملي صنايع مس از تيم تراکتور

  اما و اگرهاي حمايت شرکت ملي صنايع مس از تيم تراکتور
  1400/09/28
  گروه ورزشي: پس از آنکه مالک باشگاه تراکتور از آمادگي‌اش براي واگذاري اين تيم خبر داد، اسامي شرکت‌هاي مختلفي براي حمايت از آن مطرح شد که صنايع ملي مس ايران يکي از اين گزينه‌ها و البته جدي‌ترين آنها بود، هر چند اين موضوع با مخالفت نمايندگان کرمان و موافقت و حمايت نمايندگان آذربايجان‌شرقي همراه شد.
 • تراکتور ظرفیتی ویژه در ارتقای گردشگری ورزشی آذربایجان شرقی است

  تراکتور ظرفیتی ویژه در ارتقای گردشگری ورزشی آذربایجان شرقی است
  1400/09/27
  عصر آذربایجان- معاون گردشگری آذربایجان شرقی باشگاه تراکتور را ظرفیتی ویژه در ارتقای گردشگری ورزشی عنوان کرد.
 • احداث مرکز اسناد دفاع مقدس در اردبیل نقطه عطفی برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

  احداث مرکز اسناد دفاع مقدس در اردبیل نقطه عطفی برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی است
  1400/09/22
  عصر آذربایجان- رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس گفت: اهمیت نگهداری و بهره‌برداری از اسناد و مدارک دفاع مقدس در استان اردبیل، گامی مهم در راستای تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی است که در این زمینه نباید از هیچ تلاشی دریغ شود.
 • رنج تئاتر آذربايجان غربي ازنبود زيرساخت

  رنج تئاتر آذربايجان غربي ازنبود زيرساخت
  1400/09/21
  گروه فرهنگي: کمبود بودجه و نبود زيرساخت هاي مور نياز از جمله سالن و آموزش آکادميک تئاتر در آذربايجان غربي از چالش هاي مهم هنرهاي نمايشي در اين استان به شمار مي رود.
 • زخم سلاح سرد بر چهره کشتي اردبيل حاشيه‌ها کشتي را رها نمي‌کند

  زخم سلاح سرد بر چهره کشتي اردبيل حاشيه‌ها کشتي را رها نمي‌کند
  1400/09/21
  گروه ورزشي: کشتي رشته نخست ورزشي استان اردبيل بوده و با توجه به پيشينه درخشان آن، در سال هاي اخير هميشه حواشي بخشي از اين رشته پرطرفدار و مانعي در روند توسعه آن بوده است.
 • آتاباي نيشتري بر زخم کهنه

  آتاباي نيشتري بر زخم کهنه
  1400/09/14
  گروه فرهنگي: »آتاباي«، آخرين ساخته نيکي کريمي، درام عاشقانه اجتماعي با بازي خوب هادي حجازي فر است که با تاباندن نوري بر يک قسمت تاريک از زندگي شخصيت اصلي داستان (کاظم)، نيشتري بر زخم‌هاي کهنه جامعه مي‌زند
 • ترويج بازي هاي بومي ومحلي از جمله اقدامات توسعه اي گردشگري ورزشي

  ترويج بازي هاي بومي ومحلي از جمله اقدامات توسعه اي گردشگري ورزشي
  1400/09/14
  گروه ورزشي: مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان زنجان گفت: گردشگري ورزشي مي‌تواند تأثير بسزايي در زمينه‌هاي اقتصادي، اجتماعي، ورزشي، فرهنگي و زيست‌محيطي داشته باشد و يکي از آنها کاهش بيکاري، توسعه عمران، شناخت بيشتر فرهنگ و آداب و رسوم منطقه است.
 • مهلت ارسال آثار به هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان زنجان تمدید شد

  مهلت ارسال آثار به هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان زنجان تمدید شد
  1400/09/10
  عصر آذربایجان- مسئول بسیج رسانه استان زنجان گفت: مهلت ارسال آثار به هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان زنجان تا 20آذر تمدید شد.
 • کنسرت‌هاي موسيقي هم دهک‌بندي مي‌شود

  کنسرت‌هاي موسيقي هم دهک‌بندي مي‌شود
  1400/09/07
  گروه فرهنگي: بهاي بليت کنسرت‌ها يکي از مسائلي است که در هفته‌هاي اخير پرسش‌هاي زيادي را به همراه داشته است. گاه قيمت بليت برخي کنسرت‌ها تفاوت قابل توجهي با ديگر کنسرت‌هايي دارد که با کيفيت مشابه برگزار مي‌شود.
 • تدریس زبان‌های محلی و قومی سبب انسجام ملی و تقویت وحدت در کشور می‌شود

  تدریس زبان‌های محلی و قومی سبب انسجام ملی و تقویت وحدت در کشور می‌شود
  1400/09/07
  عصر آذربایجان- عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تصویب طرح تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس گفت: تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور سبب انسجام ملی و تقویت وحدت در کشور می‌شود.
 • مرگ خاموش يار مهربان

  مرگ خاموش يار مهربان
  1400/08/30
  گروه فرهنگي: گوشي‌هاي تلفن با انواع فناوري‌هاي اينترنتي امروزه تمام جنبه‌ و بخش‌هاي زندگي را در احاطه خود گرفته‌ و در اين دنياي مسخ شده مجازي ديگر جايي براي کتاب نبوده و مرگي خاموش براي بزرگترين مانوس و يار مهربان انسانها رقم خورده است.
 • پديده منحوس کتاب‌سازي بخشي از جبر فرهنگي امروز است

  پديده منحوس کتاب‌سازي بخشي از جبر فرهنگي امروز است
  1400/08/23
  گروه فرهنگي: يک فعال حوزه نشر کتاب گفت: کاهش چشمگير در تعداد و تيراژ کتاب و پديده‌هاي منحوسي مثل کتاب‌سازي و رزومه‌پروري صرفاً بخشي از جبر تاريخي و فرهنگي امروزين ما است و اگر بوروکراسي اداري ناصواب و مشکلات کيفيت چاپ را به اين ترکيب اضافه کنيم، بايد نتيجه بگيريم که وضعيت انتشار کتاب بسيار مسئله‌مند و آشفته است. اميررضا حسيني تصريح کرد: به‌شخصه اعتقاد دارم که وضعيت انتشار کتاب نه‌تنها در شهر اردبيل بلکه در جاي‌جاي ايران پهناور با خواست اکثريت و مطالبات فرهنگي، اقتصادي و علمي کاملاً مطابقت دارد.
 • استراتژي عجيب تراکتور در نقل‌وانتقالات

  استراتژي عجيب تراکتور در نقل‌وانتقالات
  1400/08/23
  گروه ورزشي: باشگاه تراکتور در فصل نقل و انتقالات ليگ بيست و يکم عجيب‌ترين عملکرد را بين 16 تيم ليگ برتري داشت. ليگ بيست و يکم براي تراکتور بسيار تلخ آغاز شده است. اين تيم پرهوادار تبريزي در چهار هفته، متحمل سه باخت شده و با سه امتياز در رده دوازدهم جدول رده‌بندي قرار گرفته است.
 • شرایط عضویت در صندوق اعتباری هنر بازنگری می شود

  شرایط عضویت در صندوق اعتباری هنر بازنگری می شود
  1400/08/23
  عصر آذربایجان- مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از بازنگری و اصلاح شرایط عضویت در صندوق اعتباری هنر خبرداد و گفت: توانمندسازی هنرمندان نیز از دیگر اولویت های این صندوق است.
 • جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف کشور توسعه می‌یابد

  جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف کشور توسعه می‌یابد
  1400/08/22
  عصر آذربایجان- وزیر ارشاد از افزایش اعتبارات جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران خبر داد و گفت: جشنواره‌های فرهنگی در مناطق مختلف کشور توسعه می‌یابد.
 • چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا در خوی آغاز به کار کرد

  چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا در خوی آغاز به کار کرد
  1400/08/19
  عصر آذربایجان- چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا با هدف پاسداشت مفاخر ملی با 236اثر موسیقی سنتی و آواز اصیل ایرانی از سراسر کشور در خوی مدفن شمس تبریزی آغاز به کار کرد.
 • شوراي عالي انقلاب فرهنگي و جايگاهي که مغفول مانده

  شوراي عالي انقلاب فرهنگي و جايگاهي که مغفول مانده
  1400/08/16
  گروه فرهنگي: شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان يکي از مهم‌ترين نهادهاي تصميم‌گيرنده حوزه فرهنگ به‌اندازه‌اي مهم است که وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بر مرکزيت و قرارگاه بودن آن تاکيد دارد اما آيا واقعا اين شورا جايگاه و نقش اصلي خود را در اين سال‌ها در مباحث فرهنگي داشته است؟
 • هواداران اجازه ندهند افرادي خارج از باشگاه تراکتور را به حاشيه بکشانند

  هواداران اجازه ندهند افرادي خارج از باشگاه تراکتور را به حاشيه بکشانند
  1400/08/16
  گروه خبر: سرمربي تيم فوتبال تراکتور گفت: کنار گذاشتن چند بازيکن صحت نداشته و حرف بي‌پايه و اساس است و از هواداران مي‌خواهم اجازه ندهند افرادي خارج از باشگاه تراکتور را به حاشيه بکشانند.
 • کاروانسراهاي آذربايجان‌شرقي در مسير جهاني‌شدن

  کاروانسراهاي آذربايجان‌شرقي در مسير جهاني‌شدن
  1400/08/09
  گروه فرهنگي:آذربايجان‌شرقي به‌دليل موقعيت خاص جغرافيايي و برخورداري از آثار و ابنيه‌هاي تاريخي جزو مناطق سرآمد ايران اسلامي است که بر همين اساس اخيرا" تعداد چهار کاروانسراي اين استان با تلاش ميراث فرهنگي در مسير جهاني شدن و ثبت در آثار يونسکو قرار گرفته است.
 • مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

  مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
  1400/08/03
  عصر آذربایجان- رئیس هیئت سوارکاری استان آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین دوره مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان خبر داد.
 • ترویج قرآن ‌جامعه را از بزه‌‌ و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد

  ترویج قرآن ‌جامعه را از بزه‌‌ و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد
  1400/07/27
  عصر آذربایجان- ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ترویج قرآن ‌جامعه را از بزه‌‌ و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد.
 • رونق فرهنگ در گروي تغيير ساختار بودجه

  رونق فرهنگ در گروي تغيير ساختار بودجه
  1400/07/25
  گروه فرهنگي: فرهنگ و هنر حوزه وسيعي است که کل جامعه را شامل مي شود و انجام کارهاي شاخص و ارزشمند در اين حوزه در گرو تغيير ساختار بودجه بوده و انجام فعاليت‌هاي گسترده و با کيفيت در اين حوزه، منابع مالي مناسبي را مي‌طلبد.
 • 56کاروانسرای تاریخی کشور در انتظار ثبت در فهرست یونسکو است

  56کاروانسرای تاریخی کشور در انتظار ثبت در فهرست یونسکو است
  1400/07/23
  عصر آذربایجان- مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 56کاروانسرای تاریخی کشور توسط نمایندگان یونسکو برای ثبت در آثار میراث فرهنگی جهان ارزیابی می‌شود.
 • یادواره شهدای ورزشکار در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

  یادواره شهدای ورزشکار در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
  1400/07/19
  عصر آذربایجان- مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی از برگزاری یادواره شهدای ورزشکار در این استان خبر داد و گفت: این مراسم همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار می‌شود.
 • آموزش حضوري گام به گام در مدارس زنجان در سايه بسترسازي‌هاي امن

  آموزش حضوري گام به گام در مدارس زنجان در سايه بسترسازي‌هاي امن
  1400/07/18
  گروه فرهنگي: شکل گيري آموزش‌هاي حضوري به صورت گام به گام در مدارس استان زنجان بر اساس يک زمان بندي برنامه ريزي شده در دستور کار قرار گرفته است، از ابتداي مهر امسال مدارس روستايي به صورت حضوري داير شده و قرار است تا نيمه آبان در مدارس مناطق شهري نيز چنين شرايطي رقم بخورد. با گسترش واکسيناسيون عليه کرونا که هم اکنون جمعيت بالاي 12 سال نيز جزو افراد مشمول قرار گرفته اند، اميدها براي بازگشت به شرايط عادي زندگي پس از حدود 20 ماه درگيري با اين ويروس، افزايش يافته است.
 • تراکتور در آينده حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت

  تراکتور در آينده حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت
  1400/07/18
  گروه ورزشي: سرپرست تيم تراکتور گفت: تراکتور با تلفيقي از بازيکنان باتجربه و جوان راهي مسابقات مي‌شود و اين تيم حرف‌هاي زيادي در آينده براي گفتن دارد. کاظم محمودي در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آخرين وضعيت تيم تراکتور اظهار کرد: ما از روز يکشنبه هفته جاري اردوي آماده‌سازي پيش فصل را در هتل المپيک تهران آغاز کرده‌ و تمرينات منظمي پشت سر گذاشته‌ايم.
 • وعده 8 ساله مديران ارشاد دولت روحاني روي کاغذ ماند

  وعده 8 ساله مديران ارشاد دولت روحاني روي کاغذ ماند
  1400/07/11
  گروه فرهنگي: ساخت پرديس سينمايي به عنوان يکي از مطالبات فرهنگي مردم استان زنجان سال‌هاست به دلايل نامعلوم معطل مانده و سرنوشت آن در سال‌هاي پيشرو نيز همچنان نامشخص است.
 • هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه در زنجان برگزار می‌شود

  هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه در زنجان برگزار می‌شود
  1400/07/11
  عصر آذربایجان- جانشین سپاه استان زنجان با بیان اینکه باید هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر همانند سال‌های گذشته با قدرت برگزار شود، گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر دی ماه امسال برگزار می‌شود.
 • کمبود نيرو و فضاي آموزشي پاشنه آشيل آموزش در آذربايجان غربي

  کمبود نيرو و فضاي آموزشي پاشنه آشيل آموزش در آذربايجان غربي
  1400/07/04
  گروه فرهنگي: کمبود نيرو و فضاي آموزشي جزو مهمترين مشکلات فرايند آموزش در آذربايجان غربي در آغاز سال تحصيلي جديد است که انتظار مي‌رود در دولت سيزدهم با نگاه ويژه براي رفع اين 2 چالش مهم چاره انديشي شود.
 • اغلب اشعار شهریار شعر متعهد و انقلابی است

  اغلب اشعار شهریار شعر متعهد و انقلابی است
  1400/06/27
  عصر آذربایجان- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بی‌تردید قسمت غالب اشعار شهریار را زیر عنوان‌های شعر متعهد و انقلابی تشکیل داده است.
 • دانش‌آموزان اردبيلي، دوري از درس و اسير در بازي‌هاي اينترنتي

  دانش‌آموزان اردبيلي، دوري از درس و اسير در بازي‌هاي اينترنتي
  1400/06/27
  گروه فرهنگي: دلش براي يک گپ و دردل مادرانه با فرزندانش حسابي تنگ شده است مي‌گويد: در اين 2 سال به اندازه تمام سال‌هاي گذشته آنها از من دور شده‌اند، زير يک سقف خانه‌ايم اما فرصتي براي گفت وگو نيست فرزندانم غرق در اينترنت و بازي‌هاي رايانه‌اي شده‌اند و هر روز از من دورتر مي‌شوند.
 • خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است

  خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است
  1400/06/25
  عصر آذربایجان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مدیران، سیاست مداران و حکمرانان جامعه باید سطح تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشیم و در عین حال خودسانسوری آفت طرح هرگونه ایده‌ و فکر جدید است.
 • جنگ کرونا با بازار لوازم‌التحرير در اردبيل

  جنگ کرونا با بازار لوازم‌التحرير در اردبيل
  1400/06/22
  گروه فرهنگي: اين روزها در آستانه قرارگيري سال تحصيلي جديد و بي‌رمق‌تر از هر سال، بازار لوازم‌التحرير و عدم اشتياق دانش‌آموزان براي تهيه مايحتاج تحصيلشان ادامه دارد. اين روزها در آستانه قرارگيري سال تحصيلي جديد و بي‌رمق‌تر از هر سال، بازار لوازم‌التحرير و عدم اشتياق دانش‌آموزان براي تهيه مايحتاج تحصيلشان؛ يکي از بخش‌هايي که با ورود کرونا بيشترين آسيب بر پيکره‌اش وارد شد بازار لوازم‌التحرير و مورد تأثير قرارگيرترين بخش‌ نيز وضعيت تحصيلي دانش‌آموزان است.
 • وزارت ورزش و جوانان براي رفع مشکلات تراکتور اقدام مي‌کند

  وزارت ورزش و جوانان براي رفع مشکلات تراکتور اقدام مي‌کند
  1400/06/22
  گروه ورزشي: معاون وزير ورزش و جوانان گفت: اين وازرتخانه طبق قول وزير براي رفع مشکلات باشگاه تراکتور تبريز وارد ميدان شده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
 • آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد

  آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد
  1400/06/20
  عصر آذربایجان-امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: زمانی که اهل تحقیق دنیا در زمینه آیین پیاده‌روی اربعین به مطالعه می‌پردازند، حقیقت برای جامعه جهانی آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای تکامل و دفاع از انسانیت است.
 • انتقال فرهنگ تشيع به مردم کوچه و بازار با نقاشي قهوه‌خانه‌اي

  انتقال فرهنگ تشيع به مردم کوچه و بازار با نقاشي قهوه‌خانه‌اي
  1400/05/31
  گروه فرهنگي: قيام امام حسين (ع) که از حوادث محوري تاريخ تشيع است تأثيرات عميقي بر فرهنگ و هنر ايران داشت؛ نقاشي قهوه‌خانه‌اي را مي‌توان از نخستين رسانه‌هاي تصويري دانست که راوي مضامين رزمي، بزمي و مذهبي براي طبقات مختلف جامعه به ويژه مردم کوچه و بازار در قهوه‌خانه‌ها بود.
 • حراج تراکتور!

  حراج تراکتور!
  1400/05/31
  گروه ورزشي: پنجره نقل و انتقالاتي باشگاه تراکتور بسته است و مديران اين باشگاه باتوجه به نداشتن منابع کافي براي پرداخت بدهي‌هاي باشگاه به سراغ فروش بازيکنان تاثيرگذارشان رفتند.
 • موسيقي فولکلور ماندگار مي‌ماند

  موسيقي فولکلور ماندگار مي‌ماند
  1400/05/03
  گروه فرهنگي: يک موسيقي‌شناس قومي معتقد است براي ماندگاري‌ موسيقي فولکلور در ابتدا بايد هويت‌آفريني صورت گيرد و ارزش‌هاي هويت موسيقي محلي ايران به مردم و به دولت‌ها شناسانده شود.
 • سرانه ورزشي شهروندان اردبيلي افزايش مي‌يابد

  سرانه ورزشي شهروندان اردبيلي افزايش مي‌يابد
  1400/05/03
  گروه ورزشي: شهردار اردبيل گفت: با همکاري و هماهنگي اداره کل ورزش و جوانان استان و در جهت تحقق برنامه‌هاي گام دوم توسعه شهر اردبيل تلاش مي‌شود تا ضمن تعيين تکليف زمين‌هاي شهري با کاربري ورزشي و ايجاد مراکز و امکانات ورزشي بيشتر ، سرانه ورزشي شهروندان اردبيلي افزايش يابد.
 • تعرض به حريم بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي

  تعرض به حريم بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي
  1400/04/27
  گروه فرهنگي: ساختماني شش‌طبقه حريم منظري بقعه جهاني شيخ صفي‌الدين اردبيلي را مخدودش کرده است. حالا پرونده به دادگاه کشيده شده و درخواست تخريب دو طبقه از اين ساختمان داده شده است.
 • اميدي به افتتاح استاديوم زيتون تا پايان دولت نيست

  اميدي به افتتاح استاديوم زيتون تا پايان دولت نيست
  1400/04/27
  گروه ورزشي: با اينکه مسئولان استاني وعده داده بودند ورزشگاه 15 هزار نفري (زيتون) زنجان قطعا تا پايان دولت فعلي به بهره‌برداري مي‌رسد ولي امروز مديرکل ورزش استان اذعان کرد: اميدي به افتتاح اين ورزشگاه تا پايان دولت نيست.
 • سرگرمي خطرناکي که عفاف را هدف قرار داده است

  سرگرمي خطرناکي که عفاف را هدف قرار داده است
  1400/04/20
  گروه فرهنگي: يک دنياي خوش آب و رنگ که قافله خودنمايي و تجمل گرايي در آن به راه است تا جايي که اراده را از آدمي سلب نموده و افراد را غرق در به نمايش گذاشتن مسايل شخصي مي‌کند. اينجا همه چيز روي دايره است و افراد، پا در دنيايي نهاده‌اند که آغشته به خودنمايي و مادي گرايي است؛ دنيايي خوش آب و رنگ که برخي از افراد را ساعت‌ها درگير خود نموده يا بهتر است بگوييم دنيايي از لايک و تعامل‌هاي نه چندان مؤثر که حسابي داغ است.
 • تعطيلي 16 سينماي آذربايجان غربي به دليل بي‌توجهي مسئولان استان به هنر

  تعطيلي 16 سينماي آذربايجان غربي به دليل بي‌توجهي مسئولان استان به هنر
  1400/04/13
  گروه فرهنگي: بي توجهي به سالن هاي نمايش در سال هاي اخير باعث تعطيلي 16 سينماي شهرستان‌هاي استان آذربايجان غربي شده است. اين در حالي است که مسئولان استان هم هيچ اقدامي براي بهبودي شرايط سينماها انجام نداده‌اند.
 • مشکل برخي ها با خطيبي چه بود

  مشکل برخي ها با خطيبي چه بود
  1400/04/13
  گروه ورزشي: حاشيه گريبان تراکتور را رها نمي‌کند و فضاي مجازي و برخي سايت‌هاي ورزشي و غيرورزشي پر از انتقادهاي به حق و ناحق و گاه بي‌ادبانه عليه رسول خطيبي و نتايج وي با اين تيم در هفته‌هاي اخير بود که در نهايت به کناره‌گيري وي از سمت خود و حاشيه‌اي ديگر منجر شد.
 • دولت هیچ اولویتی برای استخدام معلمان مدارس غیردولتی ندارد

  دولت هیچ اولویتی برای استخدام معلمان مدارس غیردولتی ندارد
  1400/04/08
  عصر آذربایجان- عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه معلمان مدارس غیردولتی بخشی از بدنه آموزش و پرورش هستند، از اینکه هیچ اولویتی برای استخدام آنها در این وزارتخانه در نظر گرفته نشده است انتقاد کرد.
 • نمي توان از مخاطبي که ساز را نمي بيند انتظار داشت

  نمي توان از مخاطبي که ساز را نمي بيند انتظار داشت
  1400/04/06
  گروه فرهنگي: يک هنرمند موسيقي با تاکيد بر لزوم تربيت مخاطب حرفه اي موسيقي، يکي از معضلات اين بخش را فقدان مخاطب عنوان مي_کند.
 • همه ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد

  همه ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد
  1400/04/03
  عصر آذربایجان-استاندار آذربایجان‌غربی گفت:گر چه هماهنگی لازم از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه برای سفر خبرنگاران با استانداری آذربایجان‌غربی صورت نگرفته بود و استانداری در جریان این برنامه نبود، اما معتقد هستیم که همه در بروز این حادثه تلخ مقصر هستند.
 • رسانه‌هامسئوليت اجتماعي خود را فراموش کردند

  رسانه‌هامسئوليت اجتماعي خود را فراموش کردند
  1400/03/31
  گروه فرهنگي: اسدي عضو هيأت‌علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: شکست و چالش در آموزش روزنامه نگاري يکي از ضعف هاي بزرگ ما در آموزش اين حرفه است چنانچه هنوز آموزش روزنامه نگاري و خبرنگاري بحران را نداريم.
 • وقتي حتي اداي دغدغه فرهنگ را هم بلد نيستيم

  وقتي حتي اداي دغدغه فرهنگ را هم بلد نيستيم
  1400/03/23
  گروه فرهنگي: دومين مناظره نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري در حالي با موضوع »فرهنگي، اجتماعي و سياسي« کليد خورد که بنابر پيش‌بيني‌ها سهم »فرهنگ و هنر« در آن تقريباً‌ هيچ بود.
 • آمادگي اروميه براي ميزباني از مسابقات پاورليفتينگ باشگاه‌هاي جهان

  آمادگي اروميه براي ميزباني از مسابقات پاورليفتينگ باشگاه‌هاي جهان
  1400/03/23
  گروه ورزشي: استاندار آذربايجان غربي بر آمادگي اين استان براي ميزباني از رقابت‌هاي پاورليفتنيگ جام باشگاه‌هاي جهان تاکيد کرد.
 • قرآن تابلوی هدایت برای مدیران و مؤسسات است

  قرآن تابلوی هدایت برای مدیران و مؤسسات است
  1400/03/22
  عصر آذربایجان- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که در قبال قرآن وظایفی داریم که باید به آن عمل کنیم، گفت: قرآن تابلوی هدایت برای شما مدیران و مؤسسات است، نباید فقط عنوان مدیر بودن را یدک بکشیم باید با تمام قوا در فعالیت‌های قرآنی حضور مستمر داشته باشیم.
 • سينماي ايران، سينماي پرسشگر

  سينماي ايران، سينماي پرسشگر
  1400/03/09
  گروه فرهنگي: ژاکو ون دورمال، فيلمساز مطرح بلژيکي در کارگاه مجازي انتقال تجربه‌هايخود در جشنواره جهاني فيلم فجر،‌ از ويژگي‌هاي سينماي ايران و نسبت آن با سينماي جهان گفت.
 • لزوم حمایت از ظرفیتهای قرآنی در آذربایجان غربی

  لزوم حمایت از ظرفیتهای قرآنی در آذربایجان غربی
  1400/03/04
  عصر آذربایجان- رئیس مرکز امور قرانی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آذربایجان غربی دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه قرآنی است‌.
 • مظلوميت مضاعف موزه و موزه‌داري در ايام کرونايي

  مظلوميت مضاعف موزه و موزه‌داري در ايام کرونايي
  1400/03/02
  گروه فرهنگي: هر چند به موزه و شاغلان آن در ايران به دليل ضعف فرهنگي، همسان کشورهاي مترقي ارج نهاده نمي‌شود و بازديد از موزه در تقويم زندگي ما ايرانيان جاي خاصي ندارد، اما مظلوميت اين نهاد فرهنگي و موزه‌داران در ايام کرونايي دوچندان شده است.
 • تلاش تبریز برای کسب عنوان "پایتخت کتاب 1401" در ایران

  تلاش تبریز برای کسب عنوان "پایتخت کتاب 1401" در ایران
  1400/02/27
  عصر آذربایجان- معاون فرهنگی شهرداری تبریز به تلاش تبریز برای کسب عنوان "پایتخت کتاب 1401" ایران اشاره کرد و گفت: برگزاری جایزه ملی کتاب سال تبریز زمینه‌ای برای کسب عنوان پایتختی کتاب در سال 1401است.
 • وقتي مرگ کرونايي هنرمندان تبريز را گلچين مي‌کند

  وقتي مرگ کرونايي هنرمندان تبريز را گلچين مي‌کند
  1400/02/26
  گروه فرهنگي: هر چند مرگ کرونايي در هر سن، جنس و قشري، دل‌گداز و جان‌سوز است، اما پر کشيدن هنرمندان ديارمان به دست اين ويروس مرگبار، تاثر مضاعفي دارد، چرا که آنان نه براي خود، بلکه براي مردم‌شان زندگي مي‌کنند و از آنِ آنانند.
 • اعتراض هماهنگ و جنگ »سه جانبه« در تراکتور

  اعتراض هماهنگ و جنگ »سه جانبه« در تراکتور
  1400/02/26
  گروه ورزشي: اعتراض بازيکنان تراکتور به عدم دريافت مطالباتشان با سکوت مالک اين باشگاه و حمله تند رئيس هيات مديره به بازيکنان همراه شد تا اختلافات داخلي به جان يکي از نمايندگان ايران در آسيا بيفتد.
 • هنري نيازمندتر از هميشه

  هنري نيازمندتر از هميشه
  1400/02/19
  گروه فرهنگی: وقتی عرصه‌ای سترگ همچون موسیقی به بن‌بست دچار می‌شود ناظران، منتقدان، روزنامه‌نگاران و اهالی این هنر (شامل استادان و مدرسان، هنرجویان و حتی دوستدارانش) هر کدام به نوبۀ خود باید دلسوزانه دیدگاه‌شان را دربارۀ وضع موجود ارائه کنند.
 • بهترين حرکات ورزشي در ماه رمضان

  بهترين حرکات ورزشي در ماه رمضان
  1400/02/19
  گروه ورزشي: نايب‌رئيس بانوان هيات ورزش‌هاي دانشگاهي استان اردبيل در خصوص بهترين زمان براي ورزش‌کردن در ماه مبارک رمضان توضيحاتي ارائه کرد.
 • فروش مدرسه هدایت ارومیه غیرممکن شد

  فروش مدرسه هدایت ارومیه غیرممکن شد
  1400/02/18
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه "مدرسه تاریخی هدایت ارومیه بنای نفیس تشخیص داده شده است" گفت: این مهم از فروش این بنای تاریخی جلوگیری می‌کند.
 • اهانت عجيب به ملا محمد فضولي در مدرسه تلويزيوني ايران

  اهانت عجيب به ملا محمد فضولي در مدرسه تلويزيوني ايران
  1400/02/12
  گروه فرهنگي: در جريان کلاس ادبيات مدرسه تلويزيوني ايران، اهانت عجيبي به ملامحمد فضولي شاعر پرآوازه آذربايجاني انجام شد. فيلمي از تدريس ادبيات در صداوسيما منتشر شد که در جريان اين تدريس، دبير مربوطه در جمله اي عجيب و توهين آميز در خصوص شاعر بزرگ و پرآوازه‌ي آذربايجاني، ملا محمد فضولي گفت که »اين شاعر(فضولي) بيخود اين اسم را انتخاب نکرده بلکه او فضول اشعار صائب است و هر شعري را که صائب سروده، اين شاعر به ترکي نوشته است« انتشار اين فيلم در فضاي مجازي، اهالي شعر و ادب ترکي را آزرده خاطر کرده و اعتراضات زيادي به نحوه‌ي انتخاب دبيراني که در »مدرسه تلويزيوني ايران« تدريس مي‌کنند، به وجود آمده است.
 • تراکتور در چه شرايطي از گروه خود صعود مي‌کند

  تراکتور در چه شرايطي از گروه خود صعود مي‌کند
  1400/02/12
  گروه ورزشي: مرحله گروهي ليگ قهرمانان منطقه غرب آسيا در شرايطي با حضور 20 تيم در پنج گروه در حال برگزاري بوده و با صعود پنج تيم نخست هر گروه و سه تيم برتر دوم وارد مرحله حذفي خواهد شد که سوال درباره چگونگي صعود تراکتور به مرحله بعدي اين مسابقات ذهن طرفداران آن را به خود مشغول کرده است.
 • افزايش دانش سواد رسانه‌اي يا تمرکز روي فيلترينگ

  افزايش دانش سواد رسانه‌اي يا تمرکز روي فيلترينگ
  1400/02/05
  گروه فرهنگي: هنوز با فراگيري دانش سواد رسانه‌اي در جامعه فاصله زيادي داريم. دانشي که در جامعه بايد جذاب و هماهنگ با رعايت اصول روانشناسي آموزش داده شود.
 • کتابفروشان در جدال با کرونا؛ تلاشي تسليم‌ناپذير براي اقتصاد فرهنگي

  کتابفروشان در جدال با کرونا؛ تلاشي تسليم‌ناپذير براي اقتصاد فرهنگي
  1400/01/29
  گروه فرهنگي: موج چهارم کرونا اين روزها کشورها را در بر گرفته است و کتابفروشان چون ديگر بخش‌هاي فرهنگ فعاليت حضوري خود را تعطيل کرده و به فروش آنلاين روي آورده‌اند.
 • منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود

  منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود
  1400/01/29
  گروه ورزشي: سرپرست فدراسيون ورزشهاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني جمهوري اسلامي ايران گفت: منش پهلواني در بين ورزشکاران کليه رشته‌هاي ورزشي احياء مي‌شود.
 • خوشحال‌ترين ها و ناراضي‌ترين ها از آموزش غيرحضوري

  خوشحال‌ترين ها و ناراضي‌ترين ها از آموزش غيرحضوري
  1400/01/22
  گروه فرهنگي: بيش از يک سال از تعطيل شدن مدارس به علت شيوع کرونا مي گذرد و با وجود اينکه دانش آموزان نيمي از سال تحصيلي گذشته را در سال 98 در مدرسه گذرانده بودند اما سال تحصيلي جاري را بدون حضور در مدرسه و به صورت کاملا غيرحضوري طي مي‌کنند و در حال نزديک شدن به ايستگاه پاياني قطار آموزش در سال تحصيلي کرونايي هستند.
 • رسانه‌ها در صف اول انتخابات

  رسانه‌ها در صف اول انتخابات
  1399/12/15
  گروه فرهنگي: رسانه‌ها چه از نوع مکتوب و چه آنهايي که در بستر اينترنت فعال هستند در هر دوره از انتخابات نقش ويژه‌اي در ترغيب عموم مردم به مشارکت در انتخابات و کمک به آنها در شناخت شخصيت، اهداف، توانمندي و برنامه‌هاي نامزدهاي انتخاباتي دارند و در برگزاري سالم و پر شور انتخابات تاثيرگذارند.
 • رسیدن به رونق اقتصادی در بوکان نیازمند احیای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری است

  رسیدن به رونق اقتصادی در بوکان نیازمند احیای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری است
  1399/12/12
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: احیای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری برای رسیدن به رونق اقتصادی در بوکان باید در دستور کار قرار گرفته و در آن از فعالان این حوزه دعوت و زمینه سرمایه‌گذاری آنها را فراهم کرد.
 • «تئاتر شهر»تبريز جان دوباره مي‌گيرد

  «تئاتر شهر»تبريز جان دوباره مي‌گيرد
  1399/12/10
  گروه فرهنگي: ساختمان »تئاتر شهر« تبريز که ساليان دراز پاتوق علاقه‌مندان عرصه نمايش و تئاتر آذربايجان‌شرقي بوده و در مقطعي به دليل فرسودگي بنا و تعميرات ناشي از آن دچار رکود ورخوت شده بود، جان دوباره‌اي گرفته و با آغاز فعاليت مجدد خود، فعالان اين حوزه را براي رشد و بالندگي در آغوش مي‌گيرد.
 • عقاب ملل اردبيل و هواداران غوطه‌ور در روياي ليگ برتر واليبال

  عقاب ملل اردبيل و هواداران غوطه‌ور در روياي ليگ برتر واليبال
  1399/12/10
  گروه ورزشي: تيم عقاب ملل که امسال براي حضور در ليگ برتر واليبال خيز بلندي برداشته بود، با شکست در ديدارهاي رفت و برگشت مرحله حذفي ليگ دسته يک، از صعود بازماند و علاقه‌مندان اين رشته ورزشي در استان اردبيل را آرزو به دل نگه‌داشت.
 • ساختمان جام جم ارومیه سال 1400احیا می‌شود‌

  ساختمان جام جم ارومیه سال 1400احیا می‌شود‌
  1399/12/10
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‎غربی گفت: ساختمان جام جم (‌صدا و سیمای قدیمی و مخروبه ارومیه) در سال 1400بازسازی و احیا خواهد شد.
 • 6مرکز تفریحی گردشگری در استان اردبیل احداث می‌شود

  6مرکز تفریحی گردشگری در استان اردبیل احداث می‌شود
  1399/12/04
  عصر آذربایجان- مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۶ مرکز تفریحی و سرگرمی گردشگری در سطح استان اردبیل در حال احداث است.
 • تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی خدمتی بزرگ به امنیت کشور است

  تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی خدمتی بزرگ به امنیت کشور است
  1399/12/03
  عصر آذربایجان- نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: تدوین لغت‌نامه ترکی آذربایجانی خدمتی بزرگ به امنیت کشور است.
 • ورزش همگاني در تبريز؛ شعار يا عمل؟

  ورزش همگاني در تبريز؛ شعار يا عمل؟
  1399/12/03
  گروه گزارش: ورزش در روزهاي کرونايي به يک مقوله مهم تبديل شده، اما همه مردم تبريز امکان دسترسي به وسايل ورزشي را دارند؟
 • تکاپويي براي عدالت آموزشي در ايام کرونا در آذربايجان‌غربي

  تکاپويي براي عدالت آموزشي در ايام کرونا در آذربايجان‌غربي
  1399/12/03
  گروه فرهنگي: دسترسي نداشتن بيش از 15 درصد جمعيت 625 هزار نفري دانش آموزان آذربايجان‌غربي به شبکه شاد، مشکل اصلي حوزه آموزش اين روزهاي استان است که همين امر مسوولان را برآن داشته که با عزمي راسخ پيگير رفع اين مشکل باشند تا گامي براي عدالت آموزشي در اين اوضاع منحصربفرد کرونايي باشد
 • ايران، الگوي عيني همبستگي و همدلي بين پيروان اديان الهي

  ايران، الگوي عيني همبستگي و همدلي بين پيروان اديان الهي
  1399/11/27
  گروه فرهنگي:انقلاب اسلامي ايران حياتي دوباره به اديان الهي و اقليت هاي ديني در گستره پهناور ايران اسلامي داد و بستري مناسب براي احقاق حقوق پيروان اديان الهي در کشور ايجاد کرد که موجب رضايت روز افزون اقليت هاي ديني در کشور به ويژه آذربايجان غربي شد.
 • ميانگين سرانه ورزش اردبيل 0.5 متر مربع است

  ميانگين سرانه ورزش اردبيل 0.5 متر مربع است
  1399/11/27
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل گفت: در حال حاضر 30 پروژه نيمه‌تمام در استان داريم که نيازمند بودجه براي اتمام است و 14 پروژه از اين ميان مي‌تواند با کمک وزارت ورزشي در ماه‌هاي آينده به بهره‌برداري برسد.
 • شکست تلويزيون در اداي دين به دوران انقلاب

  شکست تلويزيون در اداي دين به دوران انقلاب
  1399/11/19
  گروه فرهنگي: سينما و تلويزيون يکي از راويان اصلي هر انقلابي براي نسل‌هاي بعد هستند.
 • ضرورت رعايت اخلاق رسانه‌اي و تأثير آن بر جامعه

  ضرورت رعايت اخلاق رسانه‌اي و تأثير آن بر جامعه
  1399/11/12
  گروه فرهنگي: اخلاق رسانه‌اي در جامعه اسلامي، از درون فرهنگ اسلامي سر برمي‌آورد، پس ضرورت دارد تا با نگاهي به دو واقعه تاريخي مذهبي با استناد به کلام‌الله قرآن مجيد، اهميت و ضرورت اصل اخلاق رسانه و تأثير آن بر اخلاق جامعه را بيش از پيش آشکار کنيم.
 • نخستين پرديس سينمايي شمال غرب کشور همچنان در صف اجرا

  نخستين پرديس سينمايي شمال غرب کشور همچنان در صف اجرا
  1399/11/06
  گروه فرهنگي: نخستين پرديس سينمايي شمال غرب کشور که روند احداث آن در اروميه ادامه دارد، روند کندي را در مرحله اجرا پشت سر مي‌گذارد و همچنان در حال احداث است؛ امري که به اختصاص اعتبار آن به بخش بهداشت و درمان ناشي از شيوع کرونا بي ارتباط نيست.
 • شلاق مرمت غلط و سليقه‌اي بر تن کبودِ "مسجد کبود"

  شلاق مرمت غلط و سليقه‌اي بر تن کبودِ "مسجد کبود"
  1399/10/21
  گروه فرهنگي: مسجد جهانشاه معروف به مسجد کبود تبريز به عنوان يکي از آثار فاخر جهان اسلام، بارها دستخوش حوادث بسياري شده و مرمت‌هايي هم که از سال 1354 بر روي آن انجام شده، نتوانسته است فيروزه‌ي جهان اسلام را به هويت واقعي‌اش نزديک کند.
 • -دبیر هیئت قایقرانی آذربایجان شرقی :

  هیچ اسپانسری در شمال‌غرب حاضر به تیم داری در لیگ برتر قایقرانی نیست
  1399/10/21
  عصر آذربایجان-دبیر هیئت قایقرانی آذربایجان شرقی با ابراز تاسف از اینکه هیچ اسپانسری در استان برای پشتیبانی از یک تیم قایقرانی تمایلی نداشت، گفت: بازیکنان و قایقرانان ما با تیم‌های سایر استان‌ها در مسابقات لیگ شرکت می‌کنند.
 • محروميت مقابل "شاد" ايستاد

  محروميت مقابل "شاد" ايستاد
  1399/10/14
  گروه فرهنگي: عدم دسترسي به اينترنت در مناطق روستايي سبب شده تا برخي از دانش‌آموزان علاوه بر محروم ماندن از آموزش در فضاي شاد از دادن امتحانات در اين سامانه نيز عقب بمانند که اين مسئله نماد کامل عدم اجراي عدالت آموزشي است.
 • نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی در زنجان برگزار می‌شود

  نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی در زنجان برگزار می‌شود
  1399/10/13
  عصر آذربایجان- رئیس بسیج رسانه استان زنجان از برگزاری نخستین عهدواره حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار تا یکم بهمن ماه است.
 • نرخ باسوادی آذربایجان شرقی کمتر از میانگین کشوری است

  نرخ باسوادی آذربایجان شرقی کمتر از میانگین کشوری است
  1399/10/09
  عصر آذربایجان- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به آخرین آمار با سوادی در آذربایجان شرقی، گفت: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در باسوادی از میانگین کشوری کمتر هستیم.
 • قصه گويي فرهنگي که بين خانواده ها گم شده است

  قصه گويي فرهنگي که بين خانواده ها گم شده است
  1399/10/07
  گروه فرهنگي: قصه و قصه گويي از ديرباز در ميان خانواده‌هاي ايراني رواج داشت و کودکان و نوجوانان با نشستن پاي قصه‌هاي مادربزرگ‌ها و پدر بزرگ‌ها به خيلي از سوال‌هاي ذهنشان جواب پيدا مي‌کردند.
 • روبان سالن دووميداني ورزشگاه علي دايي تا تجهيز کامل قيچي نمي‌شود

  روبان سالن دووميداني ورزشگاه علي دايي تا تجهيز کامل قيچي نمي‌شود
  1399/10/07
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان استان اردبيل گفت: تا زماني که سالن دووميداني مجموعه ورزشي علي دايي به‌طور کامل تجهيز نشود، به بهره برداري نمي رسد چرا که اعتقادي به افتتاح هاي عجولانه نداريم.
 • استاندار آذربایجان‌شرقی:

  هیات های مذهبی در مقابله با کرونا نقش مهمی ایفا کردند
  1399/10/01
  عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از مشارکت هیأت‌های مذهبی در کمک‌رسانی به اقشار نیازمند جامعه در شرایط کرونا، گفت: هیأت‌های مذهبی در این ایام نشان دادند که فعالیت آنها تعطیل نشده و فقط شکل فعالیت آنها نسبت به موقعیت تغییر می‌کند.
 • بادغدغه‌هايي از جنس فضاي مجازي چه کنيم

  بادغدغه‌هايي از جنس فضاي مجازي چه کنيم
  1399/09/30
  گروه فرهنگي: استفاده از فضاي مجازي، اين روزها نه تنها بر روال عادي خانواده‌ها سايه افکنده بلکه دنياي کودک و نوجوان را تحت تاثير خود قرار داده است، به‌طوري‌که بيشتر کودکان و نوجوانان در حال استفاده از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي اين فضا هستند.
 • بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است

  بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است
  1399/09/26
  عصر آذربایجان- رئیس انجمن موسیقی استان زنجان گفت: بسیاری از قوانین ما برگرفته از فرهنگ گذشتگان است.
 • ايجاد نوعي بي‌اعتمادي عمومي نسبت به رسانه‌هاي داخلي

  ايجاد نوعي بي‌اعتمادي عمومي نسبت به رسانه‌هاي داخلي
  1399/09/23
  گروه فرهنگي: مهمترين وظيفه رسانه‌هاي تصويري، شنيداري و مکتوب، اطلاع‌رساني دقيق و سريع است. به‌ويژه اگر در شرايطي مانند رخدادها و حوادث مهمي در داخل کشور باشد، عملکرد درست رسانه‌هاي داخلي مي‌تواند مخاطب را از رجوع به رسانه‌هاي خارجي بي‌نياز کند. خبر تلخ بود. بعدازظهر يک روز جمعه، محسن فخري‌زاده از دانشمندان صنعت دفاعي و هسته‌اي کشور را ترور کردند و به شهادت رساندند.
 • بي‌برنامه ترين تراکتور تاريخ ليگ برتر را شاهد بوديم

  بي‌برنامه ترين تراکتور تاريخ ليگ برتر را شاهد بوديم
  1399/09/23
  گروه ورزشي: يک کارشناس فوتبال گفت: در اين پنج بازي اخير در فصل جديد ليگ برتر، بي برنامه ترين تراکتور تاريخ ليگ برتر را شاهد بوديم. سجاد حسين زاده اظهار کرد: با توجه به اينکه بر اساس نظرسنجي انجام شده توسط سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا تيم فوتبال تراکتور پرهوادار ترين تيم ايران است و همچنين اين تيم به عنوان قهرمان جام حذفي در کنار تيم پرسپوليس که قهرمان ليگ برتر بوده، به عنوان دو تيم نخست فوتبال ايران محسوب مي‌شود، با اين اوصاف فردي که به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب شد، به لحاظ رزومه، سابقه کاري، دانش فني و... در سطح پرهوادارترين تيم ايران و تيم قهرمان جام حذفي نبود.
 • کتابفروشي‌هاي آذربايجان‌غربي گرفتار عواقب بي‌پايان کرونا

  کتابفروشي‌هاي آذربايجان‌غربي گرفتار عواقب بي‌پايان کرونا
  1399/09/16
  گروه فرهنگي: کتابفروشي‌هاي آذربايجان‌غربي نيز نظير ديگر بخش هاي اقتصادي و فرهنگي، دچار عواقب شيوع کرونا طي 9 ماه گذشته بوده اند و همچنان با گرفتاري‌هاي اين ويروس دست به گريبان هستند.
 • طرح پاييزه کتاب،نفسي بر جان نحيف کتابفروشان تبريز

  طرح پاييزه کتاب،نفسي بر جان نحيف کتابفروشان تبريز
  1399/09/09
  گروه فرهنگي: يکي از رويکردهاي مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سال‌هاي گذشته اجراي طرح هاي حمايتي فصلي فروش کتاب است و امسال نيز با اجراي »طرح پاييزه« نفسي بر جان نحيف کتابفروشان تبريز دميده شد
 • تنديس"رسانه برتر" نصيب آرازآذربايجان شد

  تنديس"رسانه برتر" نصيب آرازآذربايجان شد
  1399/09/03
  گروه خبر:روزنامه ي آرازآذربايجان به عنوان رسانه ي برتر نخستين جشنواره ي رسانه و عدالت دادگستري آذربايجان غربي انتخاب شد.
 • کفگير اکران آنلاين به تهِ ديگ خورده است

  کفگير اکران آنلاين به تهِ ديگ خورده است
  1399/09/02
  گروه فرهنگي: هشت ماه از شروع تجربه اکران آنلاين فيلم‌هاي سينمايي ايران مي‌گذرد و با وجود تب و تاب چند ماه و اکران پشت سر هم چند فيلم پربازيگر، حالا رونق از اين اکران رفته و مثل سالن‌هاي سينما سوت و کور شده است.
 • صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی در تبریز

  صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی در تبریز
  1399/09/01
  عصر آذربایجان-- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان خبر داد.
 • آنچه کرونا از اقتصاد فرهنگ گرفت

  آنچه کرونا از اقتصاد فرهنگ گرفت
  1399/08/25
  گروه فرهنگي: يک استاد دانشگاه گفت : اگر حوزه فرهنگي ما به سمت بهره‌وري از استارت آپ‌ها نرود يعني استارت آپ‌ ‌ها در حوزه خدمات و فرهنگ رشد نکنند و اجازه سرمايه‌گذاري به آن‌ها داده نشود، اين‌ها مهجور مي مانند از اين رو شايد امروز راه برون‌رفت از بن‌بست اقتصاد فرهنگ بحث استارت آپ‌ها باشد.
 • تراکتور به عنوان پرهوادارترین باشگاه فوتبال ایران انتخاب شد

  تراکتور به عنوان پرهوادارترین باشگاه فوتبال ایران انتخاب شد
  1399/08/19
  عصرر آذربایجان - باشگاه تراکتور با کسب بیشترین آرا در نظرسنجی رسمی سایت AFC به عنوان پرهوادارترین باشگاه ایرانی انتخاب شد.
 • رسانه ها جامعه را به توجه به فرهنگ مکتوب ترغيب کنند

  رسانه ها جامعه را به توجه به فرهنگ مکتوب ترغيب کنند
  1399/08/18
  گروه فرهنگي: رسانه‌ بايد با ارائه تحليل‌هاي واقع‌بينانه، جامعه را به توجه بيشتر به فرهنگ مکتوب کشانده و از توجه بيش از حد به فرهنگ شفاهي که عامل نگاه تک‌بعدي به مسائل است دور نگه دارد.
 • در فوتبال ايران مهاجم شش‌دانگ نداريم

  در فوتبال ايران مهاجم شش‌دانگ نداريم
  1399/08/18
  گروه ورزشي:مديرعامل باشگاه تراکتور تبريز اعتقاد دارد در فوتبال ايران، مهاجم شش‌دانگ وجود ندارد. محمد عليپور در دومين قسمت از چالش »پاسخ_به_هوادار«، روبه‌روي هواداران تراکتور نشسته و به سوالات آنها پاسخ داده است.
 • ورزشي که قد را کوتاه مي کند

  ورزشي که قد را کوتاه مي کند
  1399/08/11
  گروه ورزشي : کارشناسان به خانواده ها اطمينان مي دهند که کوتاهي قد هيچ ربطي به ژيمناستيک ندارد، مگر اينکه آنها در سن پايين تر از 9 سال حرکات حرفه اي انجام بدهند.
 • نگاه تجاري بر موسيقي نمايش‌ها غالب است

  نگاه تجاري بر موسيقي نمايش‌ها غالب است
  1399/07/27
  گروه فرهنگي : تاثيرگذاري و جذابيت بيشتر موضوعات مذهبي در ترکيب با موسيقي و نمايش، است. ساخت قطعات مذهبي در موسيقي کلاسيک غرب هم توسط آهنگسازان بزرگي مانند موتزارت يا جوزپه وردي، در قالب رکوئيم (آمرزش خواني) صورت گرفته است و در حقيقت ممکن است هر هنرمندي نسبت اعتقادات و ايده خود روي موضوعات مذهبي کار کند.
 • رشته واليبال روي برف در کشور راه‌اندازي مي‌شود

  رشته واليبال روي برف در کشور راه‌اندازي مي‌شود
  1399/07/27
  گروه ورزشي : رييس فدراسيون واليبال از راه‌اندازي رشته ورزشي واليبال روي برف در مناطق سردسير و پر برف کشور خبر داد.
 • مُهر بي‌مهري بر صنعت چاپ آذربايجان‌غربي

  مُهر بي‌مهري بر صنعت چاپ آذربايجان‌غربي
  1399/07/20
  گروه فرهنگي : صنعت چاپ آذربايجان‌غربي که از ديرباز با مشکلات جدي روبرو بوده، با تداوم موانع پيش رو و همچنين مشکلات ناشي از افزايش قيمت مواد اوليه و بازار نامناسب دچار ورشکستگي و نابودي شده اند که بايد براي جلوگيري از تداوم اين مسير، همه بخش_هاي دخيل به کمک به صنعت چاپ بيايند.
 • زنگ خطر بي‌توجهي نسل جديد به موسيقي‌ اقوام

  زنگ خطر بي‌توجهي نسل جديد به موسيقي‌ اقوام
  1399/07/06
  گروه فرهنگي: موسيقي اقوام بخشي مهم و جدانشدني فرهنگ مناطق مختلف ايران است که در گيرودار روزگار، در حال کمرنگ شدن است. با ورود موسيقي‌هاي پر سر و صدا و هيجان انگيز ديگر کمتر جواني به سراغ فراگيري موسيقي محلي مي‌رود و اساتيد اين رشته يک به يک در حال از دست رفتن هستند و اين زنگ خطري است براي نابودي گوشه مهمي از فرهنگ ايراني.
 • تراکتور به پنج بازيکن زبده نياز دارد

  تراکتور به پنج بازيکن زبده نياز دارد
  1399/07/06
  گروه ورزشي: کارشناس، پيشکسوت و مربي فوتبال تبريز گفت: تيم فوتبال تراکتور براي پوشش نقاط ضعف فصل گذشته حداقل به پنج بازيکن زبده و سطح اول در پست‌هاي مختلف نياز دارد.
 • بازخواني نقش دلاوران ديار سبلان در روزهاي حماسه و ايثار

  بازخواني نقش دلاوران ديار سبلان در روزهاي حماسه و ايثار
  1399/06/30
  گروه گزارش: امسال با فرا رسيدن سي و يکم شهريور ماه، وارد چهل سالگي روزهاي طلايي ايثار و مقاومت دفاع مقدس مي‌شويم؛ روزهايي که هيچ زمان از ذهن و دل اين ملت نخواهد رفت.
 • چمدان‌هايي که خاطرات يک نسل را به تهران مي‌برند

  چمدان‌هايي که خاطرات يک نسل را به تهران مي‌برند
  1399/06/30
  گروه فرهنگي: پرتره‌هاي مشهورترين چهره‌هاي تبريز و حتي ايران از اهالي فرهنگ و هنر گرفته تا پزشکان به دست استادکار عکاسي ثبت شده‌اند و هنوز هم بسياري از تصاوير تاريخي و مستند با استناد به آرشيو استاد جديدالاسلام، منتشر مي‌شوند، اما عکاسخانه‌ي جديدالاسلام که خاطرات چندين نسل را با لنز دوربين‌هايش ثبت کرده است، در حال تبديل شدن به خاطره است.
 • خانه تکاني در هيئت‌هاي ورزشي اردبيل؛ بي برنامه‌ها از حمايت باز مي‌مانند

  خانه تکاني در هيئت‌هاي ورزشي اردبيل؛ بي برنامه‌ها از حمايت باز مي‌مانند
  1399/06/30
  گروه ورزشي: ورزشکاران از نابه ساماني در فعاليت بخش عمده‌اي از هيئت‌هاي ورزشي استان اردبيل گلايه مندند. معضلي که در دستور کار رسيدگي و پايش قرار گرفته است. با وجود اينکه 47 هيئت ورزشي در استان اردبيل داير است اما خروجي فعاليت ورزشي هيئت‌ها چه در عرصه ورزش قهرماني و چه در ورزش همگاني محسوس نيست.
 • شهريار شاعري براي همه دوران‌ و نسل‌ها

  شهريار شاعري براي همه دوران‌ و نسل‌ها
  1399/06/30
  گروه فرهنگي : "سيدمحمدحسين بهجت تبريزي" که همه مردم ايران و جهان او را به نام "شهريار" مي شناسند، شاعري با ويژگي‌هاي خاص در دوران معاصر بوده که بسياري از ويژگي‌هاي شعراي اعصار گذشته را داشته و توانسته با خلق آثار بي‌بديل، به شاعر همه دوران و نسل ها تبديل شود.
 • مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی:

  مرمت و احیا ساختمان تلویزیون ملی در ارومیه در دستور کار قرار گیرد
  1399/06/25
  عصر آذربایجان ، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: برای جلوگیری از خسارت وارده بیشتر به بنای تاریخی صدا و سیما ارومیه ضروری است تا شهرداری نسبت به انجام عملیات مرمت و احیا در این بنا در اسرع وقت اقدام کند.
 • گران فروشي کتاب براي عبور از بحران قاچاق

  گران فروشي کتاب براي عبور از بحران قاچاق
  1399/06/23
  گروه فرهنگي: پس از آنکه گروهي از ناشران با فروش نسخه قاچاق کتب‌شان با 50 درصد در نمايشگاه‌هاي خياباني مواجه شدند، درصدد برآمدند تا با افزايش قيمت پشت جلد و سپس ارائه تخفيف‌هايي هم‌سطح قاچاقچيان، قاچاق و عرضه نسخه افت کتاب‌هايشان را فاقد صرفه اقتصادي نمايند.
 • سرپرست سازمان ليگ فوتسال:

  ثبات مديريتي در ليگ برتر فوتسال بهتر از ليگ فوتبال است
  1399/06/23
  گروه ورزشي:سرپرست سازمان ليگ فوتسال گفت: ليگ برتر فوتسال از نظر تغييرات در کادر فني تيم ها نسبت به فوتبال وضعيت بهتري داشت و شاهد ثبات مديريتي در باشگاه ها بوديم. آرش جابري پيش از آغاز قرعه‌کشي مسابقات ليگ برتر فوتسال 1399- 1400 باشگاه هاي کشور در تبريز افزود: در فصل گذشته 19 سرمربي فعاليت داشتند که تنها پنج سرمربي در ليگ برتر فوتسال تغيير کرد .
 • توضیحات وکیل باشگاه تراکتور درباره شکایت از مظاهری و استقلال

  توضیحات وکیل باشگاه تراکتور درباره شکایت از مظاهری و استقلال
  1399/06/18
  وکیل باشگاه تراکتور در پرونده رشید مظاهری اعلام کرد از این بازیکن و باشگاه استقلال شکایت کرده است
 • ‌پيچيده‌ترين شاهکار ايرانيان در مسير مرگ تدريجي //

  ‌قنات‌ها ‌ديگر جايي در تفکر مديران ميراث فرهنگي ندارد
  1399/06/16
  گروه گزارش: قنات پيچيده‌ترين فناوري سنتي چندين هزار ساله و شاهکار ايرانيان در طول تاريخ است که در دهه‌هاي اخير در کمال بي‌مهري قرار گرفته ‌و احيا دوباره و حفظ اين هنر ديرينه در حافظه تاريخ کشور، همت ارگان‌ها و مسئولان ذيربط را مي‌طلبد.
 • بازسازي ورزشگاه تاريخي تختي تبريز 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد

  بازسازي ورزشگاه تاريخي تختي تبريز 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد
  1399/06/16
  گروه ورزشي: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌شرقي با اشاره به خاطرات نوستالژيک جامعه ورزشي ايران از ورزشگاه تختي (باغشمال) تبريز گفت: تخريب و بازسازي اين مجموعه ورزشي قديمي بر اساس قيمت‌هاي 2 سال قبل 50 ميليارد تومان هزينه دارد.
 • آموزش مجازی باعث ایجاد آفت تحصیلی دانش آموزان نشود

  آموزش مجازی باعث ایجاد آفت تحصیلی دانش آموزان نشود
  1399/06/15
  عصر آذربایجان--نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: آموزش مجازی باعث ایجاد افت تحصیلی دانش آموزان نشود.
 • همه آنچه براي محرم امسال لازم است

  همه آنچه براي محرم امسال لازم است
  1399/06/02
  گروه فرهنگي: امروزه در کوتاه‌ترين زمان ممکن شما مي‌توانيد به هزاران آلبوم از ذاکران مختلف دسترسي داشته باشيد؛ ولي آن طور که بايد و شايد نسبت به تنظيم و دسته‌بندي سخنراني منبري‌ها اقدامات لازم انجام نشده است.
 • روي خوش ناشران به آثار ترجمه، ذائقه نويسندگان ايراني را تغيير مي‌دهد

  روي خوش ناشران به آثار ترجمه، ذائقه نويسندگان ايراني را تغيير مي‌دهد
  1399/05/26
  گروه فرهنگي:نويسنده »تونل سوم« معتقد است: تمايل ناشران به انتشار کارهاي ترجمه در حوزه نوجوان سبب شده است برخي از نويسندگان از دنياي تأليف فاصله بگيرند و به‌سمت انجام کارهاي ترجمه پيش روند. انقلاب اسلامي ايران مهمترين تجربه انسان ايراني در 100 سال اخير است؛ تجربه زيسته معاصري که گوشه‌هاي کشف‌ناشده و گنج‌هاي پنهان بسياري در دل خود دارد. با وجود اينکه در دهه‌هاي اخير تلاش شده است آثار داستاني به اين حوزه بپردازند، اما داستان‌نويسي انقلاب در دهه چهارم خود با ضعف‌هاي متعددي مواجه است.
 • مديران با کوچکترين انتقاد برآشفته نشوند

  مديران با کوچکترين انتقاد برآشفته نشوند
  1399/05/19
 • قلم، کاغذ و عشق

  قلم، کاغذ و عشق
  1399/05/18
  عصر آذربایجان- برگ‌های تقویم سال یکی یکی ورق خورد و به ۱۷ مرداد رسید و روزی خاص برای اهالی خبر. این روز بهانه‌ای می‌شود برای یادآوری کار سخت و در عین حال مقدس خبرنگاران.
 • غدیر خم متعلق به بشریت است

  غدیر خم متعلق به بشریت است
  1399/05/18
  عصر آذربایجان- استاندار اردبیل گفت: ولایت برای همه انسان‌های مظلوم در کل دنیا نجات‌بخش بوده و در واقع غدیر در بعد ولایت متعلق به تمامی بشریت است.
 • مدیران با کوچکترین انتقاد برآشفته نشوند

  مدیران با کوچکترین انتقاد برآشفته نشوند
  1399/05/15
  عصر آذربایجان-مدیرخانه مطبوعات استان زنجان،گفت: تامین امنیت شغلی خبرنگاران از وظایف حکومت و دولت است. ایجاد این امنیت با مسئولان و مدیرانی است که با کوچک‌ترین انتقاد رسانه‌ها برآشفته نشوند.
 • کرونا خبرنگارها را به دنياي جديدي برد

  کرونا خبرنگارها را به دنياي جديدي برد
  1399/05/12
  گروه فرهنگي:يک استاد ارتباطات با بيان اينکه خبرنگاران از طريق فضاي مجازي مي‌توانند در خانه کارهايشان را انجام دهند، به مديران رسانه‌ ها توصيه مي‌کند که در شرايط بحران کرونا تا جاي ممکن شرايط دورکاري را براي خبرنگاران فراهم کنند.
 • برگزاري نمايشگاه مجازي کتاب فرصت يا تهديد

  برگزاري نمايشگاه مجازي کتاب فرصت يا تهديد
  1399/05/05
  گروه فرهنگي:احتمال برگزاري نمايشگاه کتاب به صورت مجازي در شرايطي بررسي مي‌شود که از نگاه فعالان اين بخش مي‌تواند عامل بازدارنده ورشکستگي تعدادي از ناشران شود که از همه‌گيري بيماري کوويد-19 آسيب ديده‌اند.
 • باور کنيم تلويزيون هم کرونا مي‌گيرد!

  باور کنيم تلويزيون هم کرونا مي‌گيرد!
  1399/04/29
  گروه فرهنگي:در حالي که بار ديگر ويروس کوچک کرونا در جدالي نابرابر به روزهاي اوج خود بازگشته و يکه‌تازي مي‌کند، بسياري از پروژه‌هاي تلويزيوني همچنان و صرفا با لحاظ کردن عبارت »با رعايت کليه پروتکل‌هاي بهداشتي« به فعاليتشان ادامه مي‌دهند؛ اما خبرهاي رسمي و غيررسمي از ابتلاي برخي از عوامل و هنرمندان نشان از آن دارد که رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در فرايند توليد برنامه‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني که دست‌اندکاران زيادي هم مي‌طلبد، چندان هم کار ساده‌اي نيست.
 • نويسنده ايراني تريبوني براي جذب مخاطب ندارد

  نويسنده ايراني تريبوني براي جذب مخاطب ندارد
  1399/04/22
  گروه فرهنگي: احمد حسن زاده داستان نويس جوان کشور با اشاره به انبوه آثار ترجمه موجود در بازار کتاب ايران، گفت: مخاطبان کتاب محدودند و نويسنده ايراني نيز تريبوني براي جذب مخاطب ندارد.
 • رعایت حجاب بنیان خانواده را از تهاجمات فرهنگی مصون می‌دارد

  رعایت حجاب بنیان خانواده را از تهاجمات فرهنگی مصون می‌دارد
  1399/04/22
  عصر آذربایجان-مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل، رعایت حجاب و عفاف را عامل مصونیت بنیان خانواده از تهاجم فرهنگی دشمن دانست و افزود: اصلاح جامعه را در گرو تقوای زنان است.
 • شبکه نمايش‌‌خانگي يا شبکه نمايش بچه پولدارها

  شبکه نمايش‌‌خانگي يا شبکه نمايش بچه پولدارها
  1399/04/15
  گروه فرهنگي:بي‌شک کسي منکر فعاليت بسترهاي جديد در عرصه فرهنگ و هنر نيست اما اينکه اين فعاليت چگونه باشد و سمت و سوي آن به کجاست، موضوعي است که بسيار اهميت دارد.
 • تراکتور فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات کرونايي داشت

  تراکتور فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات کرونايي داشت
  1399/04/15
  گروه ورزشي:کارشناس فوتبال گفت: به دليل عدم هماهنگي و فاصله زيادي که بين بازي‌ها افتاده بود، تيم تراکتور در اين بازي فاصله زيادي با تيم قبل از تعطيلات داشت.
 • گزارش//

  موسيقي عاشيقي محور اتحاد فرهنگي در آذربايجان‌غربي
  1399/04/08
  گروه فرهنگي: موسيقي عاشيقي يا مکتب عاشيق نوازي اروميه ناب‌ترين ميراث ناملموس در آذربايجان‌غربي است؛ اين موسيقي روح‌نواز که سال‌هاست از صلح و دوستي و حقيقت سخن مي‌گويد، هنرمنداني از هر قوم و نژاد را گرد خود جمع کرده و سبب اتحاد بر محور فرهنگ و هنر در اين منطقه شده است. موسيقي عاشيقي مبلّغ مکتب انسانيت، حقانيت و راستي است و ساز عاشيق جز حق و راستي چيزي نمي گويد؛ ساليان متمادي است که عاشيق هاي اين ديار با ساز خود از حقيقت گفته و گوش مخاطبان خود را با داستان هاي شيرين، نوازش داده اند.
 • رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان:

  شرایط اقتصادی کشور ورزش پهلوانی را از پا انداخت
  1399/04/03
  عصر آذربایجان-رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان زنجان با انتقاد از عدم استقبال جوانان به این رشته گفت: شرایط اقتصادی کشور این اجازه را به علاقه‌مندان نمی‌دهد تا وارد این رشته شوند چراکه یکی از شرایط حضور در این رشته دل نبستن به مادیات است.
 • گزارش//

  ايمن‌سازي بازار تبريز ضرورت فرهنگي و هويتي
  1399/04/02
  گروه فرهنگي:بازار تاريخي و مسقف تبريز به عنوان تنها بازار ثبت شده در فهرست يونسکو در جهان و يادگاري پويا و زنده از کهن شهري تجاري، در شرايط کنوني نياز مبرم و حياتي به ايمن سازي دارد تا اين اثر گران‌سنگ همچنان به حيات خود ادامه دهد.
 • زورخانه‌ مکاني که بدون وضو وارد آن نمي‌شوند

  زورخانه‌ مکاني که بدون وضو وارد آن نمي‌شوند
  1399/04/02
  گروه ورزشي:زورخانه‌ها همواره مکان‌هاي محترم و مقدسي هستند که ورزشکاران بدون وضو وارد گود آن نمي‌شوند و نخستين اقدام ورزشي‌هاي اين رشته پس از ورود به گود بوسه زدن بر زمين است.
 • فرش دستباف تبريز هنري سه هزار ساله

  فرش دستباف تبريز هنري سه هزار ساله
  1399/03/25
  گروه فرهنگي:فرش دستباف، هنري با قدمت سه هزار ساله در خطه آذربايجان است اما اين روزها با صدايي به جز سکوت در بازار و مشکلات گره خورده براي قالي بافان روبرو هستيم.
 • گزارش//

  عجيب‌ترين روزهاي تاريخ فوتبال ايران؛ فدراسيون در محاصره مشکلات
  1399/03/25
  گروه ورزشي:فدراسيون فوتبال سخت‌ترين روزهاي خود را شايد در طول تاريخ سپري مي‌کند و بايد ديد در اين چند ماه از پس اين مشکلات برمي‌آيد يا خير.
 • مدیرعامل باشگاه تراکتور :

  تراکتور در آمادگی کامل قرار دارد/ تست کرونای ۴ بازیکن‌مان مثبت شد
  1399/03/23
  عصر آذربایجان-مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به آمادگی بازیکنان این تیم از مکاتبه با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای مهیاکردن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات خبر داد.
 • سياست‌گذاري فرهنگي روبه تباهي مي‌رود

  سياست‌گذاري فرهنگي روبه تباهي مي‌رود
  1399/03/18
  گروه فرهنگي: به گفته يک طنزپرداز، هرچه فشارها بيشتر شود، طنزها بي‌خاصيت‌تر و بي‌هدف‌تر مي‌شوند و تأثيرگذاري اجتماعي و مخاطبانشان را از دست مي‌دهند. موضوعي که طنزپردازان دوره‌هاي گذشته به آن توجه داشتند، کودکان و نوجوانان بودند، همراه گل‌آقا، مجله بچه‌ها گل‌آقا هم منتشر مي‌شد، اما اين روزها کمتر شاهد انتظار کودکان و نوجوانان براي چاپ يک شماره از مجله‌اي خاص هستيم.
 • جام يا جان؟ مسئله اين است

  جام يا جان؟ مسئله اين است
  1399/03/18
  گروه ورزشي:تقريباً همه با کرونا به‌نوعي کنار آمده‌اند جز فوتبال؛ هنوز در فوتبال اين مسئله حل و فصل نشده و هر روز داستاني جديد داريم. پس از کش و قوس‌هاي فراوان بالاخره مسئولان تصميم به از سرگيري ليگ گرفتند و زمان‌هايي براي تست‌هاي پزشکي و البته آزمايش‌هاي مخصوص کرونا در نظر گرفته شد، اما هنوز چند روزي که چه عرض کنيم ساعتي سپري نشده بود که صداي اعتراض‌ها بلند شد و فرياد تظلم‌خواهي، آسمان فوتبال را تيره و تار کرد.
 • به زندگي مجازي خوش آمديد؛ لطفاً با گوشي وارد شويد

  به زندگي مجازي خوش آمديد؛ لطفاً با گوشي وارد شويد
  1399/03/11
  گروه فرهنگي :ورود به زندگي ديجيتالي خيلي زودتر از آن چه تصور مي‌شد رخ داد. ويروس کرونا ورود به اين زندگي جديد را سال‌ها به پيش انداخت.
 • اما و اگرهاي ورزش در روزهاي كرونايي

  اما و اگرهاي ورزش در روزهاي كرونايي
  1399/03/11
  گروه ورزشي:بيماري كوويد-19 در ميان همه محدوديت‌هايي كه براي ما ايجاد كرده است، گزينه‌هاي ورزش را نيز به‌شدت كاهش داده است. به عنوان مثال براي جلوگيري از گسترش ويروس بهتر است افراد از رفتن به باشگاه خودداري كنند زيرا رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي همچنان بهترين راه براي محدودكردن تعداد كساني است كه به ويروس آلوده مي‌شوند.از سوي ديگر ورزش نيز براي سلامتي همه ما لازم است. پس در دوره همه‌گيري بيماري چه بايد بكنيم؟به طور كلي ورزش نكردن توانايي بدن براي مبارزه با بيماري‌ها را كاهش مي‌دهد. اما بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه هرچند انجام مقداري تمرين‌هاي ورزشي به بدن در مبارزه با بيماري‌ها كمك مي‌كند اما ورزش زياد و سنگين مي‌تواند به توانايي بدن در اين مبارزه آسيب برساند.
 • گردشگري استان اردبيل زير تيغ کرونا

  گردشگري استان اردبيل زير تيغ کرونا
  1399/02/28
  گروه فرهنگي: خيابان‌ها هنوز سوت و کور است، کمتر خودرويي از خيابان‌ها گذر مي‌کند تمامي هتل‌ها، آب درماني‌ها و حتي مغازه‌ها نيز تعطيل است، اثري از جمعيت نيز نيست، اندک جماعتي مي‌آيند و مي‌روند، اينجا شهر هميشه بيدار سرعين يک از قطب‌هاي گردشگري ايران در استان اردبيل است، کرونا بيشترين زخم کاري خود را بر پيکر اين شهر کوچک تروريستي و جمعيت فعال در بخش گردشگري زده است.
 • ميزباني اروميه در جام باشگاه‌هاي کشتي جهان قطعي شد

  ميزباني اروميه در جام باشگاه‌هاي کشتي جهان قطعي شد
  1399/02/28
  گروه خبر: مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان‌غربي گفت: رييس فدراسيون کشتي جمهوري اسلامي ايران موافقت خود را با ميزباني اروميه از جام باشگاه‌هاي کشتي جهان اعلام کرد.
 • مدیر حج و زیارت استان اعلام کرد

  پیش بینی اعزام ۱۹ کاروان حج از آذربایجان غربی به سرزمین وحی
  1399/02/27
  عصر آذربایجان- مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی گفت: انجام تست کرونا برای کلیه زائرین حج ۹۹ اجباری است.
 • مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد؛

  آمادگی استان اردبیل برای آغاز آموزش حضوری در مدارس از فردا
  1399/02/26
  عصر آذربایجان-- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: استان اردبیل آماده آغاز آموزش حضوری در مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه است.
 • میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های کشتی جهان قطعی شد

  میزبانی ارومیه در جام باشگاه‌های کشتی جهان قطعی شد
  1399/02/24
  گروه خبر: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی گفت: رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با میزبانی ارومیه از جام باشگاه‌های کشتی جهان اعلام کرد.
 • معلمان روزهاي کرونايي يا معلمان آنلايني

  معلمان روزهاي کرونايي يا معلمان آنلايني
  1399/02/21
  گروه فرهنگي:اين روزها با همه سختي هاي ناشي از کرونا و تعطيلي ناگزير مدرسه‌ها، آموزگاران بسيار پرکارتر از ايام مدرسه هستند و به معلمان آنلايني معروف شده‌اند. تبريک روز معلم در سال کرونايي متفاوت است، زيرا که زحمتش چندين برابر شده، اگرچه به ظاهر مدرسه ها تعطيل هستند، اما، معلم، امسال عاشق است؛ عاشقي خسته تر از هر سال و هيچ زبان و بياني قادر به سپاسگزاري و تقدير از او نيست.
 • ديوار کوتاه گردشگري هم مقصر و هم قرباني

  ديوار کوتاه گردشگري هم مقصر و هم قرباني
  1399/02/14
  گروه فرهنگي: گردشگري مي‌تواند عامل شيوع بيماري کرونا باشد، اما مهم‌تر از آن، رعايت نکات بهداشتي است، چراکه بيماري کرونا در بسياري از کشورها که مراودات بيشتري با چين داشتند، به اندازه ايران شيوع پيدا نکرده است.
 • بیانیه گام دوم، نقشه راه هنرمندان متعهد و انقلابی است
  1399/01/25
  رئیس مجمع قشر بسیج هنرمندان اردبیل با بیان اینکه هنر انقلابی در واقع بیداری انسان است که با ایجاد جریان فکری، در تاریخ ثبت و ضبط می شود، از زیرساخت های هنری در استان انتقاد کرد و گفت: فضای موجود،جوابگوی نیاز هنرمندان استان نیست.
 • خبرنگاران چگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری کنند
  1398/12/27
  با توجه به رسالت کاری خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان خبری و تصویر برداران برای مطلع کردن مردم از آخرین اخبار به ویژه اخبار کرونا و مراجعات مکرر آن‌ها به مناطق گوناگون و تماس با افراد مختلف جهت تهیه خبر و گزارش، سلامت این قشر نیز در خطر بوده و لازم است تا اهالی رسانه هم مانند دیگر افراد ارایه دهنده خدمت، حساسیت بیشتری در پیشگیری از کرونا به خرج دهند.
 • تقابل هیات بدنسازی زنجان و اداره ورزش در خصوص تعطیلی باشگاه‌های ورزشی
  1398/12/14
  هیات بدنسازی و پرورش اندام به جهت دستورالعمل ابلاغی در خصوص تعطیلی باشگاه‌های این رشته ورزشی زنجان با اداره کل ورزش و جوانان، تقابل پیدا کرده است.
 • فعاليت بدني در محيط کار راه نجات سلامت مردان از بيماري
  1398/12/05
  گروه گزارش: کارشناس برنامه ميانسالان معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذربايجان‌غربي گفت: نوع و سبک کارهاي امروزي به‌گونه‌اي است که انجام فعاليت‌هاي بدني در آن به حداقل رسيده و اين درحالي است که فعاليت بدني در محيط کار راه نجات سلامت مردان از انواع بيماري‌ها به شمار مي‌رود.
 • بهترين زمان پياده روي براي چربي سوزي
  1398/12/01
  گروه گزارش: پياده روي جزو بهترين ورزشهاي اوليه و مهم محسوب مي‌شودکه مي‌توان آن را بهترين روش براي چربي سوزي نيز نام برد. به عبارت بهتر يکي از بهترين راه‌ها براي کاهش وزن و سوزاندن چربي‌هاي شکم ورزش کردن بخصوص پياده روي منظم است.
 • وصله ناجور با فوتبال تبريز
  1398/11/23
  گروه گزارش: به نظر مي‌رسد تصميمات احساسي مالک دو باشگاه تراکتور و ماشين‌سازي به سرمربيان بي‌تجربه آن‌ها نيز سرايت کرده است!هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال کشور درحالي به پايان رسيد که در روز آخر اين هفته تيم ماشين‌سازي تبريز به رغم اينکه نمايش سزاوارانه‌اي در برابر ميزبان آسيايي خود شهرخودرو مشهد داشت، اما درنهايت تن به شکست 3 بر يک داد تا روند خوبش در شروع نيم‌فصل دوم پس از پيروزي بزرگ مقابل استقلالِ اوج گرفته در ورزشگاه آزادي و تساوي خانگي برابر سپاهانِ مدعي متوقف شود.
 • بازخواني وقايع تاريخي بهمن‌ماه تبريز
  1398/11/15
  گروه گزارش: آذربايجان، به ويژه تبريز همواره به اولين بودن و پيشگام بودن در تاريخ ايران عزيز شهره بوده است.
 • هيات وزنه‌برداري زنجان خانه ندارد
  1398/11/15
  گروه گزارش: رييس هيات ورزش وزنه‌برداري استان زنجان گفت: اين رشته ورزشي زنجان به رغم داشتن ورزشکاران توانمند از نبود خانه وزنه‌برداري در مضيقه است.
 • محمد قاضي فراتر از مترجمي
  1398/11/07
  گروه گزارش: محمد قاضي از مترجمان برجسته و به نام ادبيات معاصر ايران است که با ترجمه بيش از 68 اثر، ضمن تابوشکني در اين عرصه، سبک خاصي در ترجمه را نيز ابداع کرد؛ اگرچه قاضي فراتر از يک مترجم بود و به سادگي مي‌توان در اين خصوص قضاوت کرد.
 • پارک بانوان غرب زنجان در آستانه افتتاح
  1398/11/07
  گروه گزارش: پارک بانوان غرب زنجان با هزينه 10 ميليارد توماني در ايام الله دهه فجر افتتاح مي‌شود تا بانوان ساکن در غرب اين شهر نيز بتوانند از امکانات اين پارک استفاده لازم و مفيد را ببرند.
 • مشکلات و چالش‌هاي تئاتر آذربايجان غربي از زبان يک کارگردان
  1398/10/30
  گروه گزارش: يک کارگردان تئاتر گفت: جاي خالي خانه تئاتر در آذربايجان غربي احساس مي شود.
 • پيست اسکي اندبيل خلخال نيازمند امکانات است
  1398/10/30
  گروه گزارش: پيست اسکي اندبيل خلخال يکي از زيباترين پيست‌هاي اسکي جنگلي کشورمان فاقد هرگونه امکانات بالابرنده و مورد نياز ورزشکاران اين رشته ورزشي است.
 • سـردار دل‌ها در قلب تراکتـوري‌ها
  1398/10/23
  گروه گزارش: مديريت، کادرفني و بازيکنان تراکتور قبل از آغاز تمرين با اهداي شاخه گل به يادمان شهيد سردار سپهبد حاج قاسم سليماني، به مقام شامخ اين شهيد بزرگوار اداي احترام کردند.
 • جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است
  1398/10/08
  گروه گزارش: معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه جاي پژوهش در اقتصاد آذربايجان غربي خالي است، گفت: پيوند صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده در استان است.
 • نکات ضروري براي ورزش در افراد داراي اضافه وزن
  1398/10/08
  گروه گزارش: يک متخصص پزشکي ورزشي با اشاره به چالش‌هاي ورزش در افراد داراي اضافه وزن، بر رعايت نکاتي ضروري براي پيشگيري از بروز عوارض در اين دسته از افراد تاکيد کرد.
 • واقعيت قرص و کيک در برخي از شهرهاي آذربايجان غربي چه بود
  1398/10/01
  گروه گزارش: توطئه شيطاني جاسازي قرص‌هاي مختلف داخل کيک‌هاي توليدي ايران بخصوص محصولات چند توليد کننده معتبر به قطع کار دشمنان واقعي مردم و اقتصاد ايران است. يکي از اهداف حرکت غيرقابل قبول جاسازي قرص در کيک خوراکي که به‌دست مردم مي‌رسد اين است که بنگاه‌هاي توليدي با اعتبار کشور در نهايت توليد و اشتغال را هدف قرار داده و منجر به ضربه زدن به پيکره توليد داخل شود.
 • مکتبي براي عاشقي
  1398/09/25
  گروه گزارش: موسيقي عاشيقي يکي از مهمترين نواهاي کلاسيک در مناطق ترک‌نشين جهان و به خصوص آذربايجان به شمار مي‌رود و مکتب اروميه به عنوان ژانري از آن، آيينه تمام‌نماي آداب و رسوم و تفکر مردمان اين ديار از ايران اسلامي است.
 • فرهنگ کتابخواني رو به افول
  1398/09/18
  گروه گزارش: طبق آمار موجود سرانه مطالعه در آذربايجان شرقي حدود 10 دقيقه است که گسترش کتابخانه‌ها و سوق يافتن افراد به سمت مطالعه را مي‌طلبد. کتاب، دوست مهربان است، اين تنها توصيفي است که در ذهن تمام افراد نقش بسته است.
 • رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند
  1398/09/11
  گروه گزارش: مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند.
 • شنا غرق در مشکلات
  1398/09/11
  گروه گزارش: مشکلات اين روزهاي پايگاه قهرماني شمالغرب کشور در رشته شنا و واترپلو باعث شده تا نه تنها شاهد قهرمان پروري در اين مرکز نباشيم بلکه امکانات مقدماتي نيز فراهم نباشد.
 • ضرورت نهادينه شدن فرهنگ وقف در جامعه
  1398/08/20
  گروه گزارش: ضرورت دارد براي ترويج موضوع وقف و نهادينه‌سازي آن در جامعه تلاش و جايگاه وقف در اسلام به جامعه معرفي شود و اطلاعات مردم در اين راستا را بيش از گذشته بالا برده شود.
 • تصوير واقعي مردم تبريز
  1398/08/20
  گروه گزارش: معدود طرفدارنماهاي تيم‌هاي تبريزي که در اين چند روز کل هوادارن را به لامذهبي و ضد ايراني بودن نشان داده‌اند نه نماينده هوادارانند و نه نماينده مردم تبريز و آذربايجان.يک بازي حساس، هيجاني و پرچالش تاريخي؛ دست در دست هم مي‌دهد که بازي تراکتور با تيم تهراني چون استقلال نه تنها رکورد هوادار و حساسيت را بزند بلکه به سرتيتر چندروزه خبرگزاري‌ها تبديل شود اما ادامه دار بودن خبرها تنها به خود بازي مربوط نيست بلکه به حواشي پس از آن باز مي‌گردد.
 • طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات
  1398/08/16
  گروه گزارش: طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات، عنوان کتابي است که به همت صمد رحماني‌خياوي و توسط نشر اختر در شمارگان يکهزار نسخه چاپ و منتشر شده و ضمن ارائه روايت‌هاي خواندني از نهضت مشروط، به نقش و جايگاه ستارخان در آثار و ادبيات آن دوره پرداخته است. کتاب طلوع و غروب ستارخان به روايت ادبيات» در 255 صفحه حاوي پيش گفتار، فصل اول، فصل دوم، فهرست اعلام و منابع است که فصل اول آن نگاهي به زندگي ستارخان دارد و فصل دوم از تولد تا مرگ با ستارخان، نامگذاري شده است.
 • اهميت ورزش براي سالمندان مبتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي
  1398/08/02
  گروه گزارش: متخصصان سلامت در يک مطالعه جديد با تاکيد بر مزاياي ورزش کردن يادآور شدند: ورزش به طور کلي براي سلامت قلب مفيد است اما مطالعه اخير نشان داده که سالمندان بيشترين نفع را از آن مي‌برند.
 • پرورش خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس از دستاوردهاي مهم قصه گويي
  1398/08/01
  گروه گزارش: پرورش خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غني قصه گويي دستاوردهاي مهم قصه گويي در حوزه کودک و نوجوان است و حکاياتي که در ميان قصه‌هاي گذشتگان به نسل امروزي منتقل شده است سرشار از مفاهيم آموزنده است.
 • ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی
  1398/07/28
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری ارسال شده و داوری آثار در حال انجام است.
 • راهي که سينماي ايران بايد طي کند
  1398/07/22
  گروه گزارش: صنعت سينمايي ايران بر خلاف ساير جوامع که خواستگاه مردمي داشته است، از طرف قشر حاکم و ضد آرمان ها مردم در جامعه، چندي قبل از انقلاب اسلامي وارد فرهنگ کشور شد.
 • 10 ورزش ساده اما ضروري براي تقويت بينايي
  1398/07/22
  گروه گزارش: عمدتا تمرينات چشم يکي از آن چيزهاي ساده اي است که تعداد کمي از مردم آن را انجام مي دهند اما همين تمرينات مي توانند به طور چشمگيري به حفظ بينايي کمک کنند.
 • همتي بزرگ و دستاني کوچک
  1398/07/15
  گروه گزارش: جشن عاطفه‌ها فرصتي مغتم براي فراگيري فرهنگ والا و انساني کمک به نيازمندان و افراد بي‌بضاعت است که در مدارس برگزار مي‌شود و در اين جشن دستان کوچک دانش‌آموزان، همت بزرگي را رقم مي‌زند.
 • چرا فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان قانوني نيست
  1398/07/15
  گروه گزارش: فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در زنجان رد حالي غيرقانوني عنوان مي‌شود که دست‌اندرکاران اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان قانوني است.فعاليت انجمن کانگ فوتوآ 21 در استان زنجان در حالي حاشيه ساز شده که مسئولان اين انجمن اصرار دارند که تمام فعاليت‌هايشان جنبه قانوني دارد اما اداره کل ورزش و جوانان اسنان زنجان بر غيرقانوني بودن اين فعاليت‌ها تاکيد دارد به طوري که علي خليلي در جمع خبرنگاران فعاليت اين انجمن را غيرقانوني دانسته بود.
 • شناسایی عاملان حذف نام شهدا از برخی کوچه‌های تبریز/ تا هفته آینده عوامل اصلی را معرفی می‌کنیم
  1398/07/04
  چند وقتی است که ماجرای حذف نام شهدا از برخی تابلوهای معابر شهرهایی چون تهران، تبریز، شیراز و کرمان به سوژه شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. به راستی این کار می‌تواند سهوی باشد؟ اتفاقی که به طور همزمان و در چندین شهر کشور به وقوع پیوسته است!
 • خاطراتي از مراودات آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار
  1398/07/02
  گروه گزارش: 27 شهريور روز بزرگداشت شعر و ادب فارسي است. بهانه‌ي اين نام‌گذاري، وفات شاعر برجسته‌ي ايراني، محمدحسين بهجت تبريزي (شهريار) است که به تعبير رهبر انقلاب اسلامي بايد او را حکيم خواند. به همين مناسبت آقاي علي‌اصغر فردي، شاگرد اين غزل‌سراي بزرگ، خاطراتي از مراودات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و استاد شهريار را به رشته‌ي تحرير درآورده است.
 •  

  موسيقي مذهبي اصيل را به گوش مردم برسانيد
  1398/06/25
  گروه گزارش: اغلب نوحه‌خوانان يا روضه‌خوانان اطلاعاتي از موسيقي ندارند. مي‌بينيم که تلويزيون هم نوحه‌خواني آنها را پخش مي‌کند و در نتيجه جوان‌ترها نحوه نوحه‌خواني آنها را مي‌بينند و از همان تقليد مي‌کنند.
 • از فوايد رواني جالب توجه شنا
  1398/06/25
  شنا اساسا ورزشي مناسب براي کل بدن انسان محسوب مي شود. هنگام شنا قسمت هاي مختلف بدن درگير مي شوند، اما اين ورزش داراي برخي فوايد رواني جالب توجه نيز است که شايد از آنها آگاه نباشيد.به گزارش"استپ تو هلث"، انجام ورزش فوايد جسماني و رواني بسياري را براي بدن ما به همراه دارد. با اين وجود، هر ورزش داراي مزاياي خاص خود است. در ادامه با برخي فوايد رواني شنا بيشتر آشنا مي شويم.
 • اهداي بسته ورزشي در قبال دريافت قليان
  1398/06/20
  گروه ورزشي: با الهام از نمونه طرح‌هاي موفقيت آميز استان‌هاي مختلف کشور، اجراي طرح اهداي بسته ورزشي در قبال دريافت قليان با استقبال مسئولان تصميم ساز اردبيل همراه شد.
 •  

  نهاد خانواده سقف امن هر انسان
  1398/06/11
  گروه گزارش: خانواده، مناسبت ترين نظام براي تأمين نيازهاي روحي و معنوي بشر است و بهترين سقف امن هر انسان به شمار مي‌رود.
 • افتتاح نخستين موزه فوتبال کشور در تبريز
  1398/06/11
  گروه ورزشي: اولين موزه فوتبال کشور همزمان با دومين روز از هفته دولت و نوزدهمين دوره ليگ برتر باشگاه هاي ايران در شهرداري منطقه دو تبريز افتتاح و راه‌اندازي شد.
 • هنري که در شهر خود غريب است
  1398/06/06
  گروه گزارش: گليم‌بافي،زيباترين صنعت دست زنجاني‌ها است که در خود زنجان به دليل فعاليت اکثر خانواده‌ها،کمتر مورد توجه است.
 • چطور ايمني تردميل را هنگام ورزش بالا ببريم
  1398/06/06
  گروه ورزشي: استفاده از تردميل يک راه عالي براي انجام تمرين هاي هوازي است اما اگر نکات ايمني هنگام استفاده از اين دستگاه رعايت نشود، مي تواند سبب اتفاق هاي ناگواري از جمله کبودي بدن و شکستگي استخوان ها در نتيجه از دست دادن تعادل گردد.
 • پسِ آن تبريکات آبدار روز از نو روزي از نو
  1398/05/28
  گروه گزارش: هستند خبرنگاراني که خود را در گير و دار ميزبان ندانند؛ تجليل مي‌شوند که بشوند اما اين بدان معنا نيست که چشم ببندند بر سياهي، بر اشتباه يا تخلف!
 • فوايد ورزش در شب
  1398/05/28
  گروه ورزشي: ورزش در شب فوايد زيادي دارد. در اين مطلب درمورد فوايد ورزش در شب صحبت مي کنيم.
 • سي دقيقه فعاليت بدني روزانه و تاثيرات بي نظير آن روي مغز
  1398/05/23
  گروه ورزشي: بررسي ها نشان داده اند افرادي که فعاليت هاي ورزشي مداوم مانند دويدن يا شنا را به طور منظم انجام مي دهند، کمتر از ديگران به مشکلات رواني مبتلا مي شوند.
 •  

  بخاری‌های نفتی مدارس آذربایجان شرقی تا مهر ماه جمع‌آوری می‌شود‌
  1398/05/19
  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول آموزش و پرورش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان تا اول مهر ۹۸ است.
 • از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان

  از شروط سازمان ليگ تا سردرگمي مربيان
  1398/05/14
  گروه ورزشي: عدم مشخص بودن زمان شروع ليگ‌ برتر فوتبال براي اغلب باشگاه‌ها و سرمربيان تيم‌ها به چالشي بزرگ شده است.
 • احداث نخستين پرديس سينمايي اردبيل
  1398/04/24
  گروه گزارش: نخستين پرديس سينمايي استان اردبيل با امضاي تفاهم‌نامه ميان سازمان سينمايي کشور و شهرداري خلخال در اين شهر احداث مي‌شود.
 • باشگاه‌هاي بدنسازي زنجان در شرف تعطيلي
  1398/04/24
  گروه گزارش: برخي از باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان به دليل بالا رفتن هزينه‌ها و ناهماهنگي دخل و خرجشان در شرف ورشکستگي و تعطيلي هستند. رئيس هيات بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان روز سه‌شنبه در اين خصوص گفت: فعاليت در عرصه باشگاهداري با توجه به وضعيت نابسامان مالي و بالا رفتن هزينه‌ها، ديگر توجيه اقتصادي ندارد و در واقع کمر صاحبان باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام زير بار اين مشکلات، خم شده است.
 • ردپاي کمرنگ تفريح در اوقات فراغت دانش آموزان
  1398/04/11
  گروه گزارش: تعطيلات تابستاني به عنوان اوقات فراغت دانش آموزان از کلاس هاي آموزشي و تحصيلي در حالي آغاز شده که آنان باز براي پرکردن اين اوقات به اجبار والدين اين بار سرکلاس هاي درسي آموزشي و تقويتي بر روي نيمکت ها مي نشينند.
 • اينجا اروميه شهر عاشق پيشه‌هاي واليبال و کارگرپيشه هاست
  1398/03/27
  گروه گزارش: يدالله کارگرپيشه؛ اسطوره اي فراموش نشدني در ورزش ايران و شناسنامه واليبال اروميه است که به عنوان پديده دهه هاي 1340 و 1350 شمسي، در معرفي اين شهر به عنوان »پايتخت واليبال آسيا« سهم انکارناپذير دارد.آري اين روزهاي حضور چندين اروميه اي در تيم ملي واليبال از يک سو و ميزباني از رقابت‌هاي هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال در اين شهر از سوي ديگر، نقش آفريني هاي نخستين کاپيتان اروميه اي تيم ملي واليبال ايران را در ذهن واليبال دوستان زنده کرده است.
 •  

  سفرهاي خوشمزه و پرطرفدار که از آن غافليم
  1398/03/20
  گروه گزارش: در آمريکا سفر به انگيزه غذا و چشيدن طعم‌هاي جديد، دومين سفر پرمخاطب به شمار مي‌آيد. در ايتاليا، کلاس‌هاي آشپزي جذاب‌ترين فعاليتي است که از گردشگران بالاترين امتياز را گرفته است.
 • فعاليت 100 تشکل اجتماعي در استان جهت توسعه ورزش و سلامتي
  1398/03/20
  گروه گزارش: معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: در استان آذربايجان غربي، 100 تشکل اجتماعي وجود دارد که صرفا در جهت توسعه ورزش و سلامتي در جامعه فعاليت مي کنند.
 • اطمينان بيش از حد والدين و خطر ناپيدا براي نوجوانان
  1398/03/13
  گروه گزارش: سادات حسيني خواه بسياري از والدين کودکان و نوجوانان خود را تا دم در مدرسه مي رسانند و خوشحالند که هرجا که مي روند کودک خود را همراهي مي کنند غافل از اينکه تنها همراهي در خيابان و مدرسه کفايت نمي کند و خطراتي از جمله دوستان ناباب، مصرف مواد و ديگر خطراتي که حتي فکر والدين نيز به ذهنشان خطور نمي کند، در غيبت دوست نبودن با کودک در کمين فرزندانشان است.
 • 5 نشانه هشدار دهنده ورزش بيش از حد
  1398/03/13
  گروه گزارش: خستگي پس از انجام تمرينات ورزشي مي تواند به واسطه تامين سوخت ناکافي براي بدن شکل بگيرد، اما گاهي اوقات خستگي شديد پس از ورزش در واقع نشانه اي از استراحت ناکافي بدن بين جلسات تمرين و ناتواني آن در ترميم و تقويت شرايط خود است.
 • مدیرعامل تراکتور مشخص شد
  1398/03/08
  عباس الیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور، طی حکمی غلامرضا صادقیان را به صورت رسمی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه معرفی کرد.
 • روابط عمومي هاي خبر نويس
  1398/03/06
  گروه گزارش: کنگره، جهاني روابط عمومي' در تعريف روابط عمومي، آن را هنر و دانش اجتماعي تجزيه و تحليل گرايش ها، پيش بيني آثار آنها، مشورت با روساي موسسات و تهيه و اجراي برنامه هاي عملي در جهت منافع موسسه و مخاطبان مي داند. علم چرخه مديريت و ارتباط دهنده سازمان با مخاطبان از تعاريف ديگر روابط عمومي است.