عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • خوي در مسير هوشمندسازي با مولفه ارتباطات و سواد رسانه‌

  خوي در مسير هوشمندسازي با مولفه ارتباطات و سواد رسانه‌
  1403/03/06
  گروه فرهنگي: نشست ارتباطات، سواد رسانه‌ و افکار عمومي با مشارکت باشگاه مديريت رسانه‌ يونسکو در ايران براي مديران ادارات شهرستان خوي امروز برگزار شد تا خوي در مسير هوشمند سازي به مولفه‌هاي شهر هوشمند دست يابد.
 • ورزش زورخانه‌اي؛ ميراثي باستاني در شهر اولين‌ها

  ورزش زورخانه‌اي؛ ميراثي باستاني در شهر اولين‌ها
  1403/03/06
  گروه ورزشي:ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي ميراث ناملموسي است که ريشه در تاريخ و فرهنگ ايران زمين دارد و متاسفانه امروز از اولويت برخي از ورزشکاران خارج شده و رفته رفته به کنج خاطرات کوچ مي کند هرچند هنوز سوسوي اميدهاي روشن رونق اين ورزش‌ در تبريز به عنوان شهر اولين‌ها ديده مي‌شود.
 • مديرکل ميراث‌فرهنگي استان:

  جام حسنلوي نقده پس از سال ها در اروميه به نمايش درآمد
  1403/03/02
  گروه خبر: مديرکل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان غربي گفت: جام حسنلوي نقده در موزه باستان‌شناسي اروميه به نمايش گذاشته شد
 • شهردار اروميه:

  مجوز تيم‌داري شهرداري اروميه در ليگ واليبال صادر شد
  1403/03/02
  گروه خبر: شهردار اروميه از حضور قدرتمند تيم واليبال شهرداري اروميه در ليگ برتر واليبال ايران طي فصل امسال خبر داد.
 • مشکلی بابت تأمین اعتبار ورزشگاه 15 هزار نفری زنجان نیست

  مشکلی بابت تأمین اعتبار ورزشگاه 15 هزار نفری زنجان نیست
  1403/02/28
  عصر آذربایجان- معاون سازمان برنامه و بودجه در جریان بازدید از پروژه 19ساله ورزشگاه 15هزار نفری زنجان ضمن تأکید بر تکمیل آن در آینده نزدیک گفت: مشکلی بابت تأمین اعتبار ورزشگاه 15 هزارنفری زنجان نیست.
 • کوتاهي در معرفي هويت ديني و تاريخي، جوانان را به سمت جريان‌هاي انحرافي مي‌کشاند

  کوتاهي در معرفي هويت ديني و تاريخي، جوانان را به سمت جريان‌هاي انحرافي مي‌کشاند
  1403/02/23
  گروه فرهنگي: استاندار آذربايجان شرقي گفت: وقتي در معرفي هويت ديني و تاريخي خود کوتاهي کنيم، جوانان ما دچار فقدان هويت شده و به سمت جريان‌هاي انحرافي مي‌روند. مالک رحمتي در آيين تجليل از اهداگران اسناد و پژوهشگران ميراث مکتوب در تبريز، اظهار کرد: حداقل 6 گام براي احياي اسناد و ميراث مکتوب و معرفي آن‌ها بايد برداريم که اگر به درستي برداشته شوند، کارهاي فرهنگي به نتيجه مي‌رسند.
 • سال پرفروغ در انتظار بانوان ورزشکار زنجاني

  سال پرفروغ در انتظار بانوان ورزشکار زنجاني
  1403/02/23
  گروه ورزشي: بانوان ورزشکار زنجاني در سالي که گذشت پرقدرت ظاهر شدند به طوري که در رشته هاي مختلف افتخار آفريدند و حتي در برخي رشته هاي خاص همانند قايقراني بيش از حد انتظار ظاهر شدند و براي اولين بار سهميه المپيک پاريس در تاريخ را به نام خود ثبت کردند.
 • فرمانده سپاه عاشورا :

  اصحاب فرهنگ و هنر پای کار انقلاب هستند
  1403/02/21
  عصر آذربایجان- فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه پای کار انقلاب هستند، اعلام کرد: انتخابات مایه عزت، اقتدار و تعیین سرنوشت ملت ایران است.
 • يافته‌هاي جديد باستاني در " آغچه شهير" آذربايجان شرقي

  يافته‌هاي جديد باستاني در " آغچه شهير" آذربايجان شرقي
  1403/02/16
  گروه فرهنگي: کاوش هاي باستان شناسي محوطه " آغچه شهير " آذربايجان شرقي که بوميان منطقه به آن آغچه ريش مي گويند، يافته هاي جديد و بسيار مهم از نظر تاريخي و نوع فعاليت هاي مردمان اين منطقه در دوران ابتدايي اسلام را ارايه مي کند که براي تداوم مطالعات تاريخي ارزش بسزايي دارد.
 • سال خوش ورزش آذربايجان‌غربي از کسب سهميه المپيک تا مدال آوري

  سال خوش ورزش آذربايجان‌غربي از کسب سهميه المپيک تا مدال آوري
  1403/02/16
  گروه ورزشي: ورزش آذربايجان غربي در نيمه نخست بهار امسال وضعيت بسيار خوبي را سپري کرد و ضمن کسب سهميه المپيک پاريس توسط بانوي اروميه اي، مدال هاي خوش رنگي نيز توسط ورزشکاران اين استان براي ايران اسلامي به ارمغان آمد. ورزش آذربايجان غربي در سال هاي اخير همواره روند رو به رشد و قابل افتخاري را طي کرده و علاوه بر کسب ميزباني هاي مختلف از مسابقات جهاني، آُسيايي و بين المللي، ورزشکاران اين استان نيز افتخارآفريني هاي زيادي داشته اند.
 • حفاظت از خانه‌هاي تاريخي آذربايجان‌غربي در اولويت است

  حفاظت از خانه‌هاي تاريخي آذربايجان‌غربي در اولويت است
  1403/02/16
  گروه خبر: مديرکل ميراث‌فرهنگي گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان غربي گفت: يکي از اولويت‌هاي اين اداره‌کل حفاظت از خانه‌هاي تاريخي است.
 • شناساندن ظرفیت‌های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد

  شناساندن ظرفیت‌های آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد
  1403/02/12
  عصر آذربایجان- معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شناساندن اماکن تاریخی، صنایع دستی و میراث فرهنگی آذربایجان غربی در اولویت قرار گیرد.
 • معاون امور مجلس،حقوقی و استانهامیراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:

  مسجد جامع ارومیه قابلیت جهانی شدن را دارد
  1403/02/11
  عصر آذربایجانن -معاون امور مجلس،حقوقی و استانهامیراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پرونده مساجد کشور برای ثبت در میراث جهانی تهیه می‌شود که مسجد جامع ارومیه قابلیت قرارگیری در این فهرست را دارد.
 • اين چهره ملي چرا آشتي‌ناپذير است

  اين چهره ملي چرا آشتي‌ناپذير است
  1403/02/09
  گروه فرهنگي: استاد »حيدر عبّاسي« که از بزرگان حال حاضر فرهنگ و ادب آذربايجان و داراي نشان درجه يک فرهنگي و هنري از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است، در اشعارش به »باريشماز« يا »آشتي‌ناپذير« تخلص مي‌کند و رمزگشايي آن، گوشه‌اي از منظومه فکري وي را نشان مي‌دهد. استاد عباسي علاوه بر ترجم? متون از زبان فارسي و عربي به ترکي و سرودن شعر و نگارش نمايشنامه و داستان، در هنرهايي چون نقّاشي، حکّاکي و خوشنويسي نيز دستي بر آتش دارد.
 • جام صفوي؛ بسترسازي براي اعتلاي ورزش اردبيل

  جام صفوي؛ بسترسازي براي اعتلاي ورزش اردبيل
  1403/02/09
  گروه ورزشي: استان اردبيل با وجود استعدادهاي ناب و بي‌بديل در حوزه ورزش آن طور که بايد و شايد از اين ظرفيت‌ها نتوانسته استفاده کند و بسياري از اين استعدادها به اصطلاح از قوه به فعل درنيامده است.
 • مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري زنجان:

  اعتبارات فرهنگي درست هزينه نمي‌شود
  1403/02/09
  گروه خبر: مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري زنجان گفت: اعتباراتي که به حوزه فرهنگي تزريق مي‌شود بسيار ناچيز بوده و درست هزينه نمي‌شود.
 • بناهاي قديمي روايتگر هويت شهرها

  بناهاي قديمي روايتگر هويت شهرها
  1403/02/02
  گروه فرهنگي: خانه هاي قديمي يادگاري از نسل هاي گذشته زبان گوياي نوع و نحوه زندگي مردمان اين سرزمين هستند که در کنار روايتگري نقش بسيار مهم و بي مانندي در هويت شهرها و روستاهاي کشور دارند.
 • آماده ميزباني از رويدادهاي ملي ورزش دانش آموزان هستيم

  آماده ميزباني از رويدادهاي ملي ورزش دانش آموزان هستيم
  1403/02/02
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي با اشاره به زيرساخت‌هاي خوب ورزشي و نيز تجربه برگزاري رويدادهاي ملي و جهاني، از آمادگي براي ميزباني رويدادهاي ورزش دانش آموزي خبر داد.
 • مدير کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان غربي خبر داد

  لزوم فرهنگ سازي مناسب براي مشارکت مردم در احياي درياچه_اروميه
  1403/02/02
  گروه خبر: مدير کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان غربي بر لزوم فرهنگ سازي مناسب براي مشارکت مردم در احياي درياچه اروميه تاکيد کرد.
 • راه‌اندازی محافل ادبی هنری مهمترین گام در جریان سازی شعر و ادبیات است

  راه‌اندازی محافل ادبی هنری مهمترین گام در جریان سازی شعر و ادبیات است
  1403/01/28
  عصرآذربایجان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با تقدیر از شخصیت هایی نظیر مصطفی قلیزاده علیار در راستای راه اندازی محافل هنری و ادبی مختلف در استان گفت: این امر مهمترین گام در جریان سازی شعر و ادبیات به شمار می رود.
 • تبلور فرهنگ و هنر آذربايجان در موزه سنگ نگاره‌هاي مراغه

  تبلور فرهنگ و هنر آذربايجان در موزه سنگ نگاره‌هاي مراغه
  1403/01/26
  گروه فرهنگي: موزه سنگ‌ نگاره‌هاي مراغه مجموعه‌اي بي‌بديل براي ورق زدن کتاب قطور فرهنگ و هنر خطه آذربايجان به شمار مي‌رود و علاوه بر هنر سنگ تراشي، وجود برخي از شعرا و هنرمندان شاخصي چون »ميرعبدالفتاح موسوي« را در تاريخ اين کهن‌شهر يادآوري مي‌کند.
 • نمره قبولي بر کارنامه ورزش زنجان در سال گذشته

  نمره قبولي بر کارنامه ورزش زنجان در سال گذشته
  1403/01/26
  گروه ورزشي: ورزش استان در سال گذشته با وجود محدوديت‌هاي مالي، روزهاي پرفروغي را پشت سر گذاشت که نمود عيني آنها درخشش ورزشکاران زنجاني در بازي‌هاي آسيايي هانگژوي چين و تعيين تکليف ورزشگاه 15 هزار نفري پس از سال‌ها بلاتکليفي بود.
 • باخت سنگين تراکتور در تبريز

  باخت سنگين تراکتور در تبريز
  1403/01/26
  گروه گزارش: تيم فوتبال تراکتور در بازي خانگي مقابل ذوب آهن اصفهان 4 بر يک مغلوب شد.
 • سرمربی تراکتور:

  برنامه هایمان از ابتدا تا انتها بد پیش رفت
  1403/01/25
  عصرآذربایجان- سرمربی تراکتور با بیان اینکه تمامی برنامه هایش در مصاف با ذوب آهن از ابتدا تا انتها بد پیش رفت، گفت: حریف در این بازی فضاهای نفوذ را به خوبی بسته بود.
 • شخصيت شعري اعتصامي در حصار زمان نمي گنجد

  شخصيت شعري اعتصامي در حصار زمان نمي گنجد
  1403/01/19
  گروه فرهنگي: بازه زماني 25 اسفند تا 15 فروردين در روزهايي که گذشت، قصه متفاوتي داشت و خانه پروين اعتصامي در اين ايام به کانون فعاليت هاي فرهنگي، هنري و ادبي تبديل شده تا هم ياد و خاطره پروين اعتصامي گرامي داشته شود و هم گردشگران نوروزي تبريز با بازديد از خانه پروين، فرصت بهره مندي از رويدادهاي مختلف فرهنگي و هنري را داشته باشند.
 • شهرداري اروميه الگوي تحول در ليگ برتر واليبال

  شهرداري اروميه الگوي تحول در ليگ برتر واليبال
  1403/01/19
  گروه ورزشي:تيم واليبال شهرداري اروميه که فصل 1402 را با باخت هاي متوالي شروع کرد و در رده ماقبل پاياني بود، با جهشي قابل توجه در رده سوم مشترک به پايان برد تا به الگويي براي تحول در ليگ امسال بدل شود.
 • سه هزار نفر از موزه مردم شناسی ارومیه بازدید کردند

  سه هزار نفر از موزه مردم شناسی ارومیه بازدید کردند
  1403/01/07
  عصر آذربایجان-رییس موزه مردم شناسی ارومیه گفت: در نوروز امسال بیش از سه هزار نفر از موزه مردم شناسی این شهرستان بازدید کردند.
 • 800محتوای آموزشی پایه ششم ابتدایی در اپلیکیشن شاد بارگزاری شد

  800محتوای آموزشی پایه ششم ابتدایی در اپلیکیشن شاد بارگزاری شد
  1402/12/27
  عصر آذربایجان-معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از 800محتوای آموزشی پایه ششم ابتدایی در کانال شاد به صورت VOD بارگزاری شده است.
 • امام جمعه اردبیل:

  عظمت ماه رمضان به نزول قرآن است
  1402/12/21
  عصر آذربایجان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: عظمت و شکوه ماه مبارک رمضان به نزول قرآن کریم در این ماه پربرکت است.
 • مقبره‌الشعراي تبريز آماده ميزباني از گردشگران داخلي و خارجي

  مقبره‌الشعراي تبريز آماده ميزباني از گردشگران داخلي و خارجي
  1402/12/20
  گروه گزارش: مجموعه تاريخي و گردشگري مقبره‌الشعرا با هزينه‌کرد بيش از 110 ميليارد تومان در سال جاري آماده ميزباني شايسته از گردشگران نوروزي مي‌شود.
 • نمايشگاه کتاب موضوعي تنها راه استان‌ها

  نمايشگاه کتاب موضوعي تنها راه استان‌ها
  1402/12/14
  گروه فرهنگي: معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي معتقد است در شرايط اقتصادي اين روزها، برگزاري نمايشگاه کتاب استاني به شکل موضوعي، تنها راه باقي‌مانده براي ارائه کتاب‌هاي باکيفيت به مردم استان‌هاي مختلف است.
 • چهار سال در فراق قوي‌ترين مرد معلول جهان//

  نگاهي به زندگي هرکول خندان؛ تا پاي جان براي ايران
  1402/12/14
  گروه ورزشي: زنده ياد »سيامند رحمان« کوهي از غيرت ايراني بود که تا پاي جان براي سربلندي ايران تلاش کرد و رکوردهاي بي‌نظيري از خود به يادگار گذاشت.
 • مروري بر نقش قالي در فولکلور آذربايجان

  مروري بر نقش قالي در فولکلور آذربايجان
  1402/11/29
  گروه فرهنگي: محقق و نويسنده در حوزه قالي آذربايجان در نشست تخصصي عصر قالي آذربايجان با برشمردن آداب و رسوم قاليبافي در منطقه تشريح کرد: فولکلور حاصل ذوق هنري توده‌هاي مردمان در طي قرون متمادي است که در گذر زمان‌ها و مکان‌ها دچار تغيير و دگرگوني شده و در اصل تاريخ نانوشته‌ و شفاهي اقوام شمرده مي‌شود که فولکلور در آذربايجان به سه نوع ليريک يا تغزلي، اپيک يا حماسي و دراماتيک يا نمايشي تقسيم مي‌شود.
 • تبريز پايتخت توريسم ورزشي کوهنوردي خواهد شد

  تبريز پايتخت توريسم ورزشي کوهنوردي خواهد شد
  1402/11/29
  گروه ورزشي: رييس هيأت کوه نوردي و صعودهاي ورزشي آذربايجان شرقي گفت: تبريز پايتخت توريسم ورزشي کوه نوردي کشور خواهد شد.
 • معاون استاندار:

  زيرساخت هاي فرهنگي زنجان دچار عقب ماندگي است
  1402/11/29
  گروه خبر: معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار زنجان گفت که در زمينه زيرساخت هاي فرهنگي در استان دچار عقب ماندگي هستيم از اين رو پيگيري مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر را با جديت در دستور کار داريم‌.
 • موزه تاريخ يکي از نيازهاي اصلي اروميه است

  موزه تاريخ يکي از نيازهاي اصلي اروميه است
  1402/11/15
  گروه خبر: مديرکل ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي آذربايجان غربي با اشاره به هزينه کرد 4 ميليارد تومان براي مرمت مدرسه 22 بهمن گفت: موزه تاريخ اروميه از نيازهاي اين شهر است، که درصدديم اسناد هويتي شهر اروميه را در اين بنا به نمايش بگذاريم.
 • روي ناخوش آسمان زنجان بر اسکي‌بازان

  روي ناخوش آسمان زنجان بر اسکي‌بازان
  1402/11/15
  گروه ورزشي: ورزش اسکي زنجان که از سال‌هاي دور خيل عظيمي از علاقه مندان را به خود جلب کرده بود اخيرا از کاهش ميزان بارندگي برف در استان متاثر شده است به طوريکه مديران اين رشته براي سرپا ماندن اسکي و جلوگيري از فراموشي آن به دنبال راهکارهاي ديگر مانند انتخاب پيست‌هاي جديد هستند.
 • رسانه‌ها در ایجاد شور انتخاباتی و افزایش مشارکت مردم نقش آفرین هستند

  رسانه‌ها در ایجاد شور انتخاباتی و افزایش مشارکت مردم نقش آفرین هستند
  1402/11/11
  عصر آذربایجان-معاون سیاسی استاندار اردبیل گفت: یکی از وظایف بزرگ اصحاب رسانه و خبرنگاران در تحقق چهار اصل مورد تاکید رهبری برای انتخابات، مشارکت فعال جهت پرشور کردن فضای انتخابات در میان مردم است که در این مسیر نیز همچون گذشته موفق می‌شوند.
 • خطاطي هنري نيازمند حمايت همه جانبه

  خطاطي هنري نيازمند حمايت همه جانبه
  1402/11/08
  گروه فرهنگي: نفر برگزيده خوشنويسي جشنواره رضوي با تأکيد بر لزوم حمايت از هنرمندان نوپا گفت: برايم استاد برگزيده شدن پياپي چه ارزشي دارد چندين دوره اگر يک نفر برنده يک بخش باشد لطفي ندارد اين خوب است که عرصه را براي هنرمندان کمتر شناخته شده نيز باز کنيم.
 • فوتبال از بي توجهي به پايه ضرر کرد

  فوتبال از بي توجهي به پايه ضرر کرد
  1402/11/08
  گروه ورزشي: بازيکن سابق تيم ملي فوتبال کشورمان ضمن تاکيد بر قدرت تيم ملي نسبت به تيم ملي سوريه در جام ملت‌هاي آسيا بر لزوم توجه به تيم هاي پايه و آينده نگري در فوتبال تاکيد کرد. تيم ملي فوتبال ايران با 3 پيروزي پياپي برابر فلسطين، هنگ کنگ و امارات و کسب 9 امتياز به عنوان تيم صدرنشين راهي مرحله يک هشتم نهايي جام ملت‌هاي آسيا شد و در اين مرحله بايد به مصاف تيم ملي فوتبال سوريه برود.
 • "منبر مشکول" رسانه 900 ساله جهان اسلام

  "منبر مشکول" رسانه 900 ساله جهان اسلام
  1402/11/02
  گروه فرهنگي: "مشکول" نام منبري چوبي و کم نظير در ايران است که بيش از 900 سال که از آن به عنوان رسانه اسلام استفاده شده، اما اکنون مثل کشکول عارفان و صوفيان، گوشه‌نشين مسجد و چشم انتظار مرمت است.
 • پرش بلند ثقفي‌ زنجاني از ديوار دفاعي زندگي

  پرش بلند ثقفي‌ زنجاني از ديوار دفاعي زندگي
  1402/11/02
  گروه ورزشي: فوتبال زنجان پيشکسوت خود، »محمداسماعيل ثقفي زنجاني«» را از دست داد. اين روزها تب فوتبال در قاره کهن به واسطه برگزاري جام‌ ملت‌هاي آسيا بالا رفته است، حتي شايد داغ‌تر از آنکه بخواهيم داغ از دست دادن يک فوتباليست را در لابه‌لاي اخبار ريز و درشت و حواشي اين رويداد بزرگ جا دهيم اما کارنامه »محمد اسماعيل ثقفي زنجاني« به قدري قابل دفاع است که شايد بتوان در روزهايي که اخبار ورزشي معطوف قطر شده است، به نيکي از وي ياد کرد.
 • معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت ارشاد در زنجان:

  بايد به مناطق محروم و محروميت‌زدايي فرهنگي و هنري توجه شود
  1402/11/02
  گروه خبر: جانشين وزير و معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: کادرسازي، تربيت و پرورش سرمايه انساني جديد و معرفي به عرصه قرآن، فرهنگ، هنر و رسانه از جمله انتظارها از مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان است.
 • تيم ماشين سازي تبريز و حسرت وصال

  تيم ماشين سازي تبريز و حسرت وصال
  1402/10/24
  گروه ورزشي:تيم فوتبال ماشين سازي تبريز با قدمت بيش از ?? سال در سپهر ورزش ايران و آذربايجان در 2 دهه گذشته روزهاي سختي را سپري کرده است که علت اصلي آن جدايي از کارخانه است و همچنان در حسرت وصال به آغوش پدري در واقع خاستگاه تيم مي سوزد.
 • آذربايجان‌غربي توان تبديل‌شدن به قطب تئاتر کشور را دارد

  آذربايجان‌غربي توان تبديل‌شدن به قطب تئاتر کشور را دارد
  1402/10/24
  گروه خبر: رييس انجمن هنرهاي نمايشي آذربايجان‌غربي گفت: اين استان، ظرفيت لازم را براي تبديل شدن به قطب توليد تئاتر در بين استان هاي مختلف کشور را دارد که البته براي اين امر، توسعه زيرساختي به ويژه در حوزه سالن هاي ويژه نمايش ضروري است.
 • دادستان اردبيل:

  آژير خطر فرهنگ بومي به صدا درآمده است
  1402/10/24
  گروه خبر: دادستان عمومي و انقلاب استان اردبيل گفت: نظر به اينکه آژير خطر فرهنگ بومي به صدا درآمده، عمل به وظيفه شايسته متوليان فرهنگي و رسانه‌ها براي ارتقاي امنيت فرهنگ عمومي را خواستار شد.
 • درخشش تئاتر اردبیل در جشنواره منطقه‌ای سهند

  درخشش تئاتر اردبیل در جشنواره منطقه‌ای سهند
  1402/10/22
  عصر آذربایجان-هنرمندان اردبیلی در جشنواره تئاتر منطقه‌ای «سهند» خوش درخشیدند.
 • کندوان نگيني بر تارک روستاهاي تاريخي ايران

  کندوان نگيني بر تارک روستاهاي تاريخي ايران
  1402/10/18
  گروه فرهنگي: روستاي صخره اي کندوان در آذربايجان شرقي به عنوان تنها روستاي ثبت شده جهاني کشور، به علت برخورداري از مزيت هاي فراوان تاريخي، گردشگري و طبيعي همچون نگيني بر تارک روستاها و اماکن بومگردي ايران زمين مي درخشد.
 • اسکواش زنجان در مسير رشد و توسعه

  اسکواش زنجان در مسير رشد و توسعه
  1402/10/18
  گروه ورزشي: ورزش اسکواش زنجان طبق آخرين رتبه بندي‌،‌ جايگاه هفتم کشور را دارد اما با تدابير و برنامه ريزي‌هاي لازم در مسير رشد و توسعه قرار گرفته و مدعي کسب رده نخست کشوري است.
 • باید جوانان را با معرفی نخبگانی همچون دکتر آشتیانی از آفت سلبریتی های بی هنر نجات داد

  باید جوانان را با معرفی نخبگانی همچون دکتر آشتیانی از آفت سلبریتی های بی هنر نجات داد
  1402/10/12
  عصر آذربایجان- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: دانشمندانی نظیر زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی نباید در اذهان و افکار نوجوانان کشور غریب باشند.
 • شاعران و نويسندگان در تامين نيازهاي اوليه مشکل دارند

  شاعران و نويسندگان در تامين نيازهاي اوليه مشکل دارند
  1402/10/10
  گروه فرهنگي: يکي از شاعران شعر آييني اروميه معتقد است تا زماني که شاعران و نويسندگان در تامين نيازهاي اوليه شغل و معيشت مشکل دارند نمي توان انتظار توليد آثار فاخر را با دغدغه راحت داشت.
 • چشم انداز روشن بيليارد زنجان

  چشم انداز روشن بيليارد زنجان
  1402/10/10
  گروه ورزشي: ورزش بيليارد و بولينگ استان زنجان که در گذشته نه چندان دور فعاليت چشمگيري نداشت امروز با اقدامات انجام شده يکي از بهترين سالن‌ها و تجهيزات را در اختيار دارد و در مسير رشد و پيشرفت وارد شده و چشم انداز روشني پيش روي آن قرار گرفته است. بيليارد يکي از رشته هاي ورزشي مهيج، به ظاهر آرام ولي پرتحرک، کالري سوز و در عين حال گران قيمت است که در فضاي سرپوشيده و بر روي ميزي مستطيل شکل که با پارچه اي از جنس ماهوت پوشانده شده است با سه يا ?? گوي و ميله‌اي چوبي انجام مي‌شود.
 • آشفتگي بصري دستاورد معماري بي‌هويت

  آشفتگي بصري دستاورد معماري بي‌هويت
  1402/10/03
  گروه فرهنگي: نماهاي ناهمگون و بي هويت که الگوبرداري کورکورانه از معمارهاي غربي است سبب شده که آشفتگي بصري در ساختار شهري زنجان به وجود آيد.
 • ضعف اصلي تراکتور چيست

  ضعف اصلي تراکتور چيست
  1402/10/03
  گروه ورزشي: يک کارشناس فوتبال با بيان اينکه رسيدن به ترکيب ثابت براي تراکتور واجب‌تر از هرچيزي است، گفت: در پست‌هاي مختلف نفرات مرتباً جابه‌جا مي‌شوند و اين مشکل مي‌تواند به عنوان يک عامل بازدارنده در اجراي کارهاي تاکتيکي و تيمي تراکتور عمل کند.
 • 9نفر ‌استا‌د دانشگاه محقق‌اردبیلی در ردیف ‌دانشمندان برتر جهان قرار دارند

  9نفر ‌استا‌د دانشگاه محقق‌اردبیلی در ردیف ‌دانشمندان برتر جهان قرار دارند
  1402/09/29
  عصر آذربایجان-رئیس دفاتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های اردبیل گفت: 9نفر از اساتید دانشگاه محقق اردبیلی برتر و سرآمد کشور و دنیا هستند و در ردیف یک یا دو درصد دانشمندان برتر جهان محسوب می شوند.
 • مدیرکل صدا و سیمای زنجان معرفی شد

  مدیرکل صدا و سیمای زنجان معرفی شد
  1402/09/28
  عصر آذربایجان- محمدجلیل آل امین به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز زنجان منصوب و جایگزین سید محسن لطیفی شد.
 • وزير ميراث فرهنگي در مرند:

  آثار تاريخي شمال آذربايجان شرقي شناسنامه هويتي ايران است
  1402/09/20
  گروه خبر: وزير ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، آثار تاريخي و تمدني شمال آذربايجان شرقي در مناطق مرند و جلفا را شناسنامه هويتي ايران دانست.
 • رتبه برتر زنجان در ارتقاي بهره وري و درآمد موقوفه‌ها

  رتبه برتر زنجان در ارتقاي بهره وري و درآمد موقوفه‌ها
  1402/09/19
  گروه فرهنگي: استان زنجان طي چند سال اخير اقدامات متعددي را براي ارتقاي بهره وري و افزايش درآمد موقوفه‌ها انجام داده و اکنون در اين شاخص‌ها در رديف استان‌هاي برتر قرار گرفته است.
 • ما براي تشويق آمده‌ايم نه براي تهديد

  ما براي تشويق آمده‌ايم نه براي تهديد
  1402/09/19
  گروه ورزشي: تيم تراکتور به دليل داشتن هواداران پرشور، يکي از تيم‌هاي پرطرفدار کشور و حتي آسيا است که از اين ظرفيت به خوبي در راستاي اهداف باشگاه در کسب موفقيت استفاده نمي‌شود.
 • نويسندگان و شاعران جوان حمايت نمي شوند

  نويسندگان و شاعران جوان حمايت نمي شوند
  1402/09/12
  گروه فرهنگي: نويسنده و شاعر اروميه اي گفت: امروز حمايتي از سوي نهادهاي فرهنگي و دولتي از نويسندگان و شاعران جوان صورت نمي گيرد.
 • انجمن‌هاي ورزشي زنجان در انتظار تخصيص اعتبار

  انجمن‌هاي ورزشي زنجان در انتظار تخصيص اعتبار
  1402/09/12
  گروه ورزشي: هيات انجمن‌هاي ورزشي استان زنجان با بيش از 20 رشته و حدود 800 ورزشکار فعال داراي ظرفيت‌ها و زيرساخت‌هاي مناسبي است که تخصيص اعتبارات لازم مي‌تواند چشم انداز روشني را براي آن رقم بزند و هدفگذاري‌ها در اين رشته را محقق کند.
 • باید در رسانه روایت‌های خود را قوی‌تر کنیم

  باید در رسانه روایت‌های خود را قوی‌تر کنیم
  1402/09/07
  عصر آذربایجان- معاون سپاه استان زنجان با بیان اینکه باید در رسانه روایت‌های خود را قوی‌تر کنیم، گفت: دشمنان قسم خورده کشورمان به شکل شبانه‌روزی در حال تخریب نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
 • روزگار ناخوش چاپ و نشر کتاب

  روزگار ناخوش چاپ و نشر کتاب
  1402/09/05
  گروه گزارش: اين روزها حوزه چاپ و نشر کتاب مانند اکثر عرصه‌ها حال و روز خوشي در کشور ندارد و گراني و تورم گريبان‌گير يار مهربان شده و نياز به برنامه‌هاي ويژه فرهنگي و حمايت‌هاي ويژه دولت دارد.
 • غارت آثار تاريخي طارم در سايه بي‌تدبيري ميراث

  غارت آثار تاريخي طارم در سايه بي‌تدبيري ميراث
  1402/09/05
  گروه فرنگي: پيدا کردن حفاران غيرمجاز تپه باستاني»منجوق« تبديل به يک چالش بزرگ هم براي اهالي روستاي»انذر« و هم براي ميراث فرهنگي شده است، چرا که اهالي روستاي انذر توپ را به زمين ميراث و ميراث هم توپ را به زمين اهالي روستا مي‌اندازد، اما در اين ميان آنچه اتفاق مي‌افتد اين است که تعداد حفاري‌هاي غير مجاز هر روز بيشتر مي‌شود.
 • تغييرات زياد در ترکيب تراکتور طبيعي است

  تغييرات زياد در ترکيب تراکتور طبيعي است
  1402/09/05
  گروه ورزشي:سرمربي تيم فوتبال تراکتور تبريز گفت: وقتي تيم شکست مي‌خورد طبيعي است همه انتقاد مي‌کنند. اما اينکه شکست‌ها را به مسائل بي‌ربط مرتبط مي‌کنيد، قابل درک نيست.
 • تهيه کنندگي فيلم‌هاي سينمايي به استان‌ها واگذار مي‌شود

  تهيه کنندگي فيلم‌هاي سينمايي به استان‌ها واگذار مي‌شود
  1402/08/28
  گروه فرهنگي: رييس سازمان امور سينمايي کشور از واگذاري تهيه کنندگي فيلم هاي سينمايي به استانها و تجهيز سينما ها خبر داد.
 • تيم واليبال شهرداري اروميه پنج باخت از 6 ديدار و همچنان منتظر آينده

  تيم واليبال شهرداري اروميه پنج باخت از 6 ديدار و همچنان منتظر آينده
  1402/08/28
  گروه ورزشي:تيم واليبال شهرداري اروميه بعد از گذشت 6 هفته از رقابت هاي ليگ برتر واليبال باشگاه هاي کشور، همچنان در رده ماقبل پاياني جدول قرار دارد و به نظر نمي رسد که با شرايط فعلي، امکان بالاآمدن از جدول نيز براي تيم ريشه دار اروميه اي فراهم شود؛ هرچند اين تيم به ويژه با اتکا به آمار بهتر در ديدارهاي خانگي منتظر آينده بهتر است.
 • کمبود سالن در اردبیل اهالی تئاتر را رنج می‌دهد

  کمبود سالن در اردبیل اهالی تئاتر را رنج می‌دهد
  1402/08/27
  عصر آذربایجان-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، گفت: کمبود فضای تمرین و اجرای نمایش اهالی تئاتر را در استان اردبیل به شدت رنج می‌دهد.
 • پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ارومیه برگزار می‌شود

  پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ارومیه برگزار می‌شود
  1402/08/27
  عصر آذربایجان-مسئول سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌غربی گفت: مرحله استانی پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ارومیه برگزار می‌شود.
 • شهريار شاعري جاودانه است

  شهريار شاعري جاودانه است
  1402/08/21
  گروه فرهنگي: رييس دانشگاه اروميه با تاکيد بر اعتلاي انديشه‌ها با وصف اشعار استاد شهريار گفت: شهريار شاعري جاودانه است که مضامين شعري او متنوع و مناسبتي بسيار بي‌نظير است.
 • معروف چگونه گزينه‌ سرمربيگري تيم ملي واليبال شد

  معروف چگونه گزينه‌ سرمربيگري تيم ملي واليبال شد
  1402/08/21
  گروه ورزشي: سال آينده اهميت زيادي براي واليبال ايران دارد.
 • کشورهای اسلامی باید به وظیفه خود در قبال فلسطین عمل کنند

  کشورهای اسلامی باید به وظیفه خود در قبال فلسطین عمل کنند
  1402/08/16
  عصر آذربایجان- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: کشورهای اسلامی و عربی باید به وظیفه خود در قبال فلسطین عمل کنند چون در غیر این صورت نصرت الهی شامل حال آنان نخواهد شد.
 • سرزندگي و نشاط اجتماعي بازخورد حلقه‌هاي دورهمي‌ تئاتر خياباني

  سرزندگي و نشاط اجتماعي بازخورد حلقه‌هاي دورهمي‌ تئاتر خياباني
  1402/08/14
  گروه گزارش: نشاط اجتماعي ناشي از احساس شادماني دروني از شاخص هاي سلامت رواني جامعه و اميدواري به آينده است يکي از بسترسازهاي اين نشاط اجتماعي اجراي برنامه هاي هنري مثل تئاترهاي خياباني با ايجاد حلقه هاي دورهمي مردم و تماشاگران در فضاي باز و ايجاد سرزندگي، شادي و نشاط از ميان اين حلقه هاست.
 • سوادرسانه‌اي در فضاي مجازي اولويتي براي همه

  سوادرسانه‌اي در فضاي مجازي اولويتي براي همه
  1402/08/14
  گروه فرهنگي: رسانه داراي اين قدرت است که در کوتاه‌ترين زمان، اخبار و مطالب را با بالاترين کيفيت منتشر مي‌کند و اطلاعات و داده‌هاي روز را در اختيار مخاطب قرار مي‌دهد.
 • ورزشي به وسعت يک شهر

  ورزشي به وسعت يک شهر
  1402/08/14
  گروه ورزشي: شور و هيجاني مضاعف همه وجودم را فرامي‌گيرد، حتي تصورش را نمي‌کردم اينقدر انرژي خوب و مثبتي سراسر وجودم را پر کند، هميشه يک حس غير قابل درکي نسبت به آدمهايي که صبح زود در عرض خيابان يا داخل پارک مشغول ورزش بودند داشتم اما چند صباحي است که وقتي نسيم صبح صورتم را نوازش مي‌دهد، انگار نيرويي مضاعف را از لابه لاي انگشتانش به وجودم تزريق مي کند و باعث شده هرقدر هم روز پر مشغله اي داشته باشم، ورزش صبحگاهي را از دست ندهم.
 • تسهیلات نهضت ملی مسکن برای هنرمندان بدون سود خواهد بود

  تسهیلات نهضت ملی مسکن برای هنرمندان بدون سود خواهد بود
  1402/08/09
  عصر آذربایجان-مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: تسهیلاتی که هنرمندان عضو صندوق هنر از طرح نهضت ملی مسکن دریافت خواهند کرد تسهیلات بی‌بهره خواهد بود.
 • کشف تاريخي تازه در شمال‌غرب ايران

  کشف تاريخي تازه در شمال‌غرب ايران
  1402/08/07
  گروه فرهنگي: باستان‌شناسان 230 مترمربع از بقاياي معماري پيش از تاريخ و تدفيني مربوط به دور? ساساني را در قديمي‌ترين محوطه شناسايي‌شده در نزديکي سد »چپرآباد« کشف کردند.
 • رنج ورزش زنجان از نبود اعتبارات کافي

  رنج ورزش زنجان از نبود اعتبارات کافي
  1402/08/07
  گروه ورزشي: ورزش استان زنجان بنا بر اعلام متوليان امر،‌ ظرفيت‌هاي بسيار زيادي دارد اما نبود اعتبارات کافي و حضور ضعيف حاميان مالي در عرصه ورزش،‌ مشکلات اين بخش را بيشتر کرده است.
 • اعتراض محسن محمدسیفی قهرمان ووشوی جهان به پاداش قهرمانان بازی‌های آسیایی

  اعتراض محسن محمدسیفی قهرمان ووشوی جهان به پاداش قهرمانان بازی‌های آسیایی
  1402/08/02
  عصرآذربایجان- محسن محمدسیفی قهرمان ووشوی جهان نسبت به میزان پاداش‌های قهرمانان بازی‌های آسیایی واکنش نشان داد.
 • براي اجراي آوازها و رقص‌هاي محلي مذاکره کنيد

  براي اجراي آوازها و رقص‌هاي محلي مذاکره کنيد
  1402/07/30
  گروه فرهنگي: چهره ماندگار ميراث فرهنگي با اشاره به نقش جشنواره‌ها در زنده نگه‌داشتن و ترويج سنت‌ها، گفت: در مصوبه يونسکو، آواز و رقص محلي و بومي يکي از مهم‌ترين شاخص‌هاي ميراث ناملموس است.
 • ورزش سه‌گانه زنجان در تلاش براي رسيدن به جايگاه واقعي

  ورزش سه‌گانه زنجان در تلاش براي رسيدن به جايگاه واقعي
  1402/07/30
  گروه ورزشي: رشته ورزشي سه گانه يا "تراي اتلون" زنجان با وجود داشتن سکوهاي قهرماني در کشور، از امکانات کافي و حامي مالي برخوردار نيست در حاليکه از ظرفيت‌هاي بالايي براي رسيدن به رتبه‌هاي عالي در همه رده‌هاي سني برخوردار است.
 • مشکلات اقتصادي بهانه قابل قبولي براي مطالعه نکردن نيست

  مشکلات اقتصادي بهانه قابل قبولي براي مطالعه نکردن نيست
  1402/07/23
  گروه فرهنگي: يک کتابدار گفت: عده‌اي وضعيت اقتصادي و معيشتي را بهانه‌اي براي مطالعه نکردن قرار داده‌اند ولي با وجود کتابخانه‌هاي عمومي و خدمات آنها، جايي براي اين بهانه باقي نمي‌ماند و اتفاقا به اذعان مخاطبان، مطالعه در بهبود جنبه‌هاي اقتصادي زندگي شهروندان مؤثر است.
 • ورزشکاران اعزامي از آذربايجان‌غربي در هانگژو با چهار مدال خوش درخشيدند

  ورزشکاران اعزامي از آذربايجان‌غربي در هانگژو با چهار مدال خوش درخشيدند
  1402/07/23
  گروه ورزشي: 9 ورزشکار اعزامي از آذربايجان غربي در قالب 6 تيم فوتبال، واليبال، شمشيربازي، کبدي، اسکيت و قايقراني جمهوري اسلامي ايران در مسابقات هانگژو به ميدان رفتند و توانستند چهار مدال رنگارنگ شامل يک طلا، 2 نقره و يک برنز کسب کنند.
 • بنام قونيه و مولانا؛ به کام خوي و شمس

  بنام قونيه و مولانا؛ به کام خوي و شمس
  1402/07/16
  گروه فرهنگي: مراسم بزرگداشت سالروز تولد مولانا 8 مهرماه در شهر قونيه ترکيه برگزار و برنامه هاي مختلفي با حضور گسترده علاقمندان مولانا از سراسر جهان اجرا شد.
 • ورزش بانوان آذربايجان‌غربي چشم انتظار حمايت مسئولان

  ورزش بانوان آذربايجان‌غربي چشم انتظار حمايت مسئولان
  1402/07/16
  گروه ورزشي: ورزش عامل موثري براي کسب سلامتي روحي وجسمي است، در دين اسلام نيز همواره به ورزش کردن تاکيد شده است. باتوجه به اينکه زنان نيمي از جمعيت جامعه ما را تشکيل مي دهند لذا توسعه ورزش بانوان نيز امري ضروري است.
 • درخشش سفال فيروزه اي شهرضا در اروپا

  درخشش سفال فيروزه اي شهرضا در اروپا
  1402/07/10
  گروه فرهنگي: لعاب فيروزه اي شهرضا و طرح گل و ماهي حاصل هنرمندان اين ديار است.
 • رقابت تنگاتنگ مس سونگون با گيتي پسند براي تصاحب صدر جدول فوتسال

  رقابت تنگاتنگ مس سونگون با گيتي پسند براي تصاحب صدر جدول فوتسال
  1402/07/10
  گروه ورزشي: بيست و پنجمين دوره رقابت هاي ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران در حالي وارد هفته هشتم مي شود که تيم هاي مس سونگون ورزقان و گيتي پسند اصفهان به عنوان 2 رقيب ديرينه، از همان آغاز رقابت ها خود را به عنوان مدعي معرفي کرده و با تيم هاي تعقيب کننده فاصله گرفته اند. اين 2 تيم در هفت هفته گذشته و در مصاف با حريفان شکستي متحمل نشده اند و گيتي پسند بدون شکست و تساوي در صدر و مس سونگون با 6 برد و يک تساوي در تعقيب اين تيم بوده و رقابت براي تصاحب صدر جدول بين اين 2 تيم بيشتر و داغ تر از ادوار گذشته است.
 • یوم‌العباس زنجانی‌ها در تقویم گردشگری به ثبت ملی رسید

  یوم‌العباس زنجانی‌ها در تقویم گردشگری به ثبت ملی رسید
  1402/07/02
  عصر آذربایجان=- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از ثبت چهارمین رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری خبر داد.
 • وحدت مسلمین زمینه‌ساز تحقق جهان سالم

  وحدت مسلمین زمینه‌ساز تحقق جهان سالم
  1402/06/29
  عصر آذربایجان- معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: در دنیای امروز که دشمن بر تفرقه و نفاق تاکید دارد و خواستار دوری مسلمانان از همدیگر است، باید توجه به موضوع وحدت در رسانه‌ها بیشتر شده و زمینه تحقق جهان سالم و عاری از دشمنی فراهم شود.
 • سنگ بناي اردبيل در هزاره‌هاي قبل از ميلاد

  سنگ بناي اردبيل در هزاره‌هاي قبل از ميلاد
  1402/06/26
  گروه فرهنگي: باستان‌شناسان که قدمت محوطه‌هاي باستاني استان اردبيل را هزاره چهارم قبل از ميلاد ارزيابي مي‌کنند، با کاوش‌ها و بررسي‌هاي علمي در پي کشف حقايقي دقيق‌تر براي تدوين اطلس باستان‌شناسي اين منطقه هستند.
 • خمز مربي سفارش پذير نيست

  خمز مربي سفارش پذير نيست
  1402/06/26
  گروه ورزشي: کارشناس و پيشکسوت فوتبال تبريز با تمجيد از عملکرد سرمربي تيم فوتبال تراکتور گفت: خمز با حضور خود در فوتبال ايران نشان داده است که به هيچ عنوان مربي سفارش پذير نيست.
 • مدرس‌هاي پرزرق و برق مجازي

  مدرس‌هاي پرزرق و برق مجازي
  1402/06/19
  گروه فرهنگي: مدرس پيشکسوت موسيقي کودک معتقد است: در فضاي مجازي حساب و کتابي نيست و هر کسي با هر بضاعتي حضور دارد. مردم هم زرق و برق را مي‌بينند و فرزند خود را نزد اين افراد مي‌فرستند.
 • قهرماني تراکتوردر جام ملت‌ها دور از دسترس نيست

  قهرماني تراکتوردر جام ملت‌ها دور از دسترس نيست
  1402/06/19
  گروه ورزشي:بازيکن پيشين تيم فوتبال تراکتور تبريز با اشاره به نتايج اين تيم در چهار هفته ابتدايي ليگ برتر فوتبال گفت: با شناختي که از سرمربي اسپانيايي اين تيم دارم قطعا تراکتور به کورس برمي‌گردد.
 • چرا روستاي تاريخي کندوان ثبت جهاني نمي‌شود

  چرا روستاي تاريخي کندوان ثبت جهاني نمي‌شود
  1402/06/12
  گروه فرهنگي: مديرکل ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي آذربايجان‌شرقي در خصوص ثبت جهاني کندوان گفت: تا زماني که نتواسته‌ايم از لحاظ بصري مخاطرات کندوان را حل کنيم نمي‌توان براي ثبت جهاني اقدام کرد.
 • معروف هم درمان واليبال ايران نيست؛ مشکل جاي ديگريست

  معروف هم درمان واليبال ايران نيست؛ مشکل جاي ديگريست
  1402/06/12
  گروه ورزشي: پيشکسوت و کارشناس واليبال ايران مي گويد که تيم ملي مشکل مربي ندارد بلکه مشکل جاي ديگري است. اکبر نائيني ملي پوش سابق و کارشناس واليبال ايران ، در خصوص وضعيت واليبال ايران گفت: در فضاي مجازي مردم از ناراحتي شکست هاي تيم ملي از الفاظ نامناسبي استفاده‌ مي‌کردند که انتقاد آنها را در خصوص نتايج تيم ملي نشان مي‌داد. هرچند که من با اين روش موافق نيستم اما مردم از نتايج تيم ملي راضي نيستند.
 • درخواست صدور مجوز ساخت ورزشگاه 12 هزار نفري در اروميه

  درخواست صدور مجوز ساخت ورزشگاه 12 هزار نفري در اروميه
  1402/06/12
  گروه خبر: رييس مجمع نمايندگان آذربايجان غربي خواستار صدور مجوز ساخت ورزشگاه 12 هزار نفري در استان شد.
 • اربعين، فرصتي مناسب براي برخورد با هتاکان به قرآن

  اربعين، فرصتي مناسب براي برخورد با هتاکان به قرآن
  1402/06/05
  گروه فرهنگي: اربعين، فرصت مناسبي است تا مومنين اعلام کنند با هتاکان به قرآن برخورد مي‌کنند و در برابر توهين‌ها ساکت نمي‌مانند، باز هم خبر از هتاکي جديدي به مقدسات اسلام و خصوصاً کتاب مقدس آن شنيديم، خبري که تکرارش به معناي شکست استراتژي‌ها و عدم بازدارندگي اقدام‌هاي پيشين در تقابل با آن بوده است.
 • خريدهاي به درد نخور بلاي جان تراکتور شده‌اند

  خريدهاي به درد نخور بلاي جان تراکتور شده‌اند
  1402/06/05
  گروه ورزشي: کاپيتان پيشين تيم فوتبال تراکتور با تاکيد بر اين که مشکلات اين تيم در رختکن است که اگر نياز باشد در مورد آن صحبت مي‌کنم، گفت: مديريت باشگاه با خريدهاي نامتوزان بلا سر تيم آورد.
 • دبير کل فدراسيون واليبال عنوان کرد

  اروميه نيازمند احداث سالن 12 هزار نفري
  1402/06/05
  گروه خبر:دبيرکل فدراسيون واليبال بر لزوم و ضرورت احداث سالن 12 هزار نفري در شهر اروميه تاکيد کرد.
 • ژاپن قهرمان والیبال آسیا شد

  ژاپن قهرمان والیبال آسیا شد
  1402/06/04
  عصر آذربایجان- تیم ملی ژاپن با برتری مقابل ایران، توانست به مقام قهرمانی رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا برسد.
 • برنامه بازی‌های مرحله حذفی والیبال قهرمانی آسیا مشخص شد

  برنامه بازی‌های مرحله حذفی والیبال قهرمانی آسیا مشخص شد
  1402/05/31
  عصر آذربایجان-برنامه بازی‌های مرحله حذفی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا اعلام شد و بر همین اساس تیم ملی کشورمان در برابر پاکستان قرار می‌گیرد.
 • ارائه خدمات دیجیتالی کتابداری در 12کتابخانه مرکزی کشور

  ارائه خدمات دیجیتالی کتابداری در 12کتابخانه مرکزی کشور
  1402/05/30
  عصر آذربایجان- معاون برنامه‌ریزی، پژوهش، فناوری و اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ارائه خدمات دیجیتالی کتابداری در ۱۲ کتابخانه مرکزی کشور خبر داد.
 • تنها اثر تاريخي ثبت جهاني زنجان چشم انتظار تامين اعتبار مرمت و نگهداري

  تنها اثر تاريخي ثبت جهاني زنجان چشم انتظار تامين اعتبار مرمت و نگهداري
  1402/05/29
  گروه فرهنگي: آثار تاريخي منحصر به فرد سرمايه‌هاي ارزشمند هر کشوري محسوب مي‌شود و گنبد جهاني سلطانيه به عنوان هفتمين اثر ايراني ثبت شده در يونسکو هم اکنون براي مرمت و نگهداري چشم انتظار تخصيص اعتبارات است. کمتر کسي است که با واژه گنبد سلطانيه آشنا نباشد، تنها اثر ثبت جهاني اين استان که از ديرباز مورد توجه علاقه‌مندان، گردشگران داخلي و خارجي به ميراث کهن ايران زمين و دوستداران ميراث بوده و هست، به طوري که همه ساله علاقه‌مندان زيادي براي بازديد از بخش هاي مختلف آن به اين خطه سفر مي کنند.اين اثر بي بديل بعد از کليساي جامع مريم‌ مقدس در فلورانس ايتاليا و مسجد اياصوفيه استانبول سومين بناي عظيم آجري در جهان به شمار مي‌رود.اين گنبد تجليگاه هنر و معماري دوران ايلخاني است که در اواخر قرن هشتم به دستور سلطان محمد خدابنده ساخته شد.
 • در اين شهر، ساعت‌ها به وقت واليبال تنظيم مي‌شود!

  در اين شهر، ساعت‌ها به وقت واليبال تنظيم مي‌شود!
  1402/05/29
  گروه ورزشي: اگر بگوييم واليبال همانند خون در رگ‌هاي اروميه‌اي‌ها جريان دارد، بيراه نگفته‌ايم چون از زن و مرد تا کودک و پير در اين شهر عاشقانه واليبال را دنبال مي‌کنند.
 • برنامه کامل مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا اعلام شد‌

  برنامه کامل مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا اعلام شد‌
  1402/05/28
  عصر آذربایجان- بیست و سومین دوره مسابقات والیبال مردان آسیا از ظهر امروز در ارومیه آغاز می‌شود و 17تیم از کشورهای مختلف به رقابت باهم می‌پردازند.
 • کاروانسرای شاه عباس ثبت جهانی می‌شود

  کاروانسرای شاه عباس ثبت جهانی می‌شود
  1402/05/25
  عصر آذربایجان- رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیر گفت: کاروانسرای شاه عباس از ابنیه‌های تاریخی شهرستان نیر در شرف ثبت جهانی است.
 • تداوم حيات رسانه نيازمند برخورداري از پشتوانه اقتصادي

  تداوم حيات رسانه نيازمند برخورداري از پشتوانه اقتصادي
  1402/05/22
  گروه فرهنگي: اقتصاد امروز به عنوان يک اصل مهم در تداوم حيات رسانه ها مطرح است به گونه اي که مي توان جاي خالي اين بخش را در زواياي مختلف حوزه خبر و اطلاع رساني ديد.
 • پايتخت واليبال آسيا در تدارک يک ميزباني شايسته

  پايتخت واليبال آسيا در تدارک يک ميزباني شايسته
  1402/05/22
  گروه ورزشي: کمتر از چند روز به برگزاري مسابقات واليبال قهرماني مردان آسيا به ميزباني اروميه باقي مانده است و شهر عاشقان واليبال و پايتخت واليبال آسيا آماده ميزباني از نمايندگان 18 کشور آسيايي است.
 • توطئه دشمنان برای تروج افراطی‌گری در بین مذاهب و فرقه‌ها

  توطئه دشمنان برای تروج افراطی‌گری در بین مذاهب و فرقه‌ها
  1402/05/18
  عصر آذربایجان- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از نلاش توطئه دشمنان برای تروج افراطی‌گری در بین مذاهب و فرقه‌ها خبر داد و گفت: باید تحقق حدت اسلامی در تمام سطوح جامعه مطالبه شود و همه مردم دنبال این امر باشند.
 • شيخ اشراق نوري از دل "سهرورد"

  شيخ اشراق نوري از دل "سهرورد"
  1402/05/15
  گروه فرهنگي: حدود 900 سال پيش روستاي سهرود شهرستان خدابنده استان زنجان شاهد ولادت فرزندي بود که توانست فيلسوف نامدار ايراني لقب گيرد، فرزندي که اکنون نه تنها افتخار زنجان، بلکه افتخار کل ايران است و آوازه‌اش پس از گذشت قرن‌ها بر تارک علم و فلسفه مي‌تابد. شهاب‌الدين يحيي سهروردي، از فلاسفه مشهور ايراني است.
 • تراکتور چگونه مدعي قهرماني شد

  تراکتور چگونه مدعي قهرماني شد
  1402/05/15
  گروه ورزشي:تيم فوتبال تراکتور که مسير درستي را براي رسيدن به قهرماني در ليگ برتر در پيش گرفته، با تدابير مالک باشگاه و سرمربي اسپانيايي اين تيم، در فصل بيست و سوم يکي از شانس‌هاي اصلي خواهد بود.
 • درخواست مجوز 75 موکب آذربایجان غربی برای حضور در مراسم اربعین

  درخواست مجوز 75 موکب آذربایجان غربی برای حضور در مراسم اربعین
  1402/05/09
  عصر آذربایجان- رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان غربی گفت: از اول خردادماه برای ثبت نام مواکب اربعین حسینی فراخوان داده شده و تا به امروز ۵۷ موکب از شهرستانهای استان درخواست مجوز کرده اند.
 • محرم و فرصت ترويج گردشگري مذهبي در رويداد اردبيل 2023

  محرم و فرصت ترويج گردشگري مذهبي در رويداد اردبيل 2023
  1402/05/08
  گروه فرهنگي:اردبيل در سال ميلادي جاري به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي عضو اکو معرفي شده است و از سوي ديگر با اشتهار در عشق به اولياي الهي، به عنوان قطب حسينيت و توجه به نهضت کربلا شهرت دارد و جلوه‌هاي ماه محرم در اين استان مي‌تواند در ترويج گردشگري مذهبي، جذب گردشگران داخلي و خارجي و صدور معارف ديني موثر باشد.
 • افق‌هاي روشن پيش روي ورزش سنگنوردي زنجان

  افق‌هاي روشن پيش روي ورزش سنگنوردي زنجان
  1402/05/08
  گروه ورزشي: رشته سنگنوردي در زنجان علاقه‌مندان زيادي را جذب کرده است و روند رو به رشدي را طي مي‌کند و مسوولان اين هيات ورزشي با نظر مثبت مسوولان فدراسيون درصدد ثبت زنجان به عنوان قطب و کمپ تيم‌هاي ملي سنگنوردي کشور هستند.
 • هتک حرمت قرآن ‌هیچ نتیجه‌ای به همراه ندارد‌

  هتک حرمت قرآن ‌هیچ نتیجه‌ای به همراه ندارد‌
  1402/05/02
  عصر آذربایجان- امام جمعه اردبیل گفت: عظمت و ماندگاری قرآن در همه ادوار تاریخ اثبات شده است و هیچ کس نمی‌تواند به قرآن و کلام الهی و اهل بیت تعدی و جسارتی را داشته باشد.
 • سرزندگي سراي خامنه مراغه در عين فرسودگي

  سرزندگي سراي خامنه مراغه در عين فرسودگي
  1402/05/01
  گروه فرهنگي: سراي تاريخي خامنه مراغه بيش از يک قرن عمر دارد و با وجود فرسايش، همچنان مرکز تجارت خشکبار اين کهن‌شهر محسوب مي‌شود؛ تجارتخانه‌اي که حتي در بحبوحه جنگ جهاني دوم هم صادرات داشت و اکنون در بيشتر موارد مرکز داد و ستد داخلي است.
 • جذب حامي مالي تيم فوتسال شهداي گمنام مراغه در وقت اضافه

  جذب حامي مالي تيم فوتسال شهداي گمنام مراغه در وقت اضافه
  1402/05/01
  گروه ورزشي: تيم فوتسال شهداي گمنام مراغه که تا 2 ماه ديگر و به نمايندگي از آذربايجان‌شرقي در ليگ برتر فوتسال اميدهاي کشور شرکت مي‌کند، همچنان با مشکلات تامين مالي مواجه است و در وقت اضافه جذب حامي مالي قرار دارد.
 • صفي الدين اورموي نابغه موسيقي دنيا گمنام در وطن

  صفي الدين اورموي نابغه موسيقي دنيا گمنام در وطن
  1402/04/25
  گروه فرهنگي:شيخ صفي الدين اورموي يکي از نوابع عالم موسيقي که با گذشت قرن ها هنوز در بسياري از دانشگاه ها و آکادميهاي معتبر موسيقي جهان کتب وي تدريس مي شود.
 • تراکتورِ بدون مهاجم در سوداي قهرماني

  تراکتورِ بدون مهاجم در سوداي قهرماني
  1402/04/25
  گروه ورزشي: تيم فوتبال تراکتور علي‌رغم خريدهاي پرتعدادش در نقل‌وانتقالات تابستان، با چالش نبود مهاجم مواجه شده است. تراکتور بر خلاف ساليان گذشته، امسال بدون تغيير سرمربي براي فصل جديد رقابت‌ها آماده مي‌شود و همين موضوع تاثير مثبتي بر آمادگي هر چه بهتر تي‌تي‌ها براي ليگ بيست‌وسوم داشته است.
 • بيان آزادانه، يگانه راه رشد فکري جامعه

  بيان آزادانه، يگانه راه رشد فکري جامعه
  1402/04/18
  گروه فر هنگي:بزرگ‌ترين تکريم اهل قلم برچيده شدن سانسور و تنها راه رشد فکري بيان آزادانه افکار است، انديشه اگر بيان نشود، رشد نمي‌کند. براي جلوگيري از رشد افکار مسموم، کافي است به‌سادگي، اين افکار، نقد و بررسي شده و به آنها پاسخ داده شود. محمدرضا ضياء ، به شعر کمال اسماعيل (شاعر قرن هفتم) درباره قلم اشاره و بيان کرد: کمال اسماعيل مي‌گويد:»دست آن به که خود قلم باشد/ کش سر و کار با قلم باشد / هر که او کاتب است همچو قلم/ تيره‌روز و تهي شکم باشد!« و گويا تقدير تاريخيِ اهل قلم اين است که »تيره‌روز و تهي شکم«باشند!
 • دوستي با ورزش، دوستي با سلامتي

  دوستي با ورزش، دوستي با سلامتي
  1402/04/18
  گروه ورزشي: از دوران کودکي با تاثير ورزش در سلامتي و شادي خود آشنا هستيم، همواره از کلاس‌هاي درس مدرسه تا دورهمي‌هاي دوستانه از فوايد ورزش صحبت‌هاي زيادي وجود دارد، ولي همچنان با وجود تاکيدهاي فراواني که به ورزش کردن مي‌شود گاهي ورزش را فراموش مي‌کنيم و حتي اصلا نامي از آن در بين برنامه‌هاي روزمره ما يافت نمي‌شود.
 • تلفیق هنر با معارف دینی باعث ماندگاری هنر می‌شود

  تلفیق هنر با معارف دینی باعث ماندگاری هنر می‌شود
  1402/04/17
  عصر آذربایجان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: تلفیق هنر با معارف و مفاهیم دینی، هویتی و اعتقادی هم باعث ماندگاری هنر و هم باعث گسترش این مفاهیم می‌شود و هرجا هنر در خدمت مفاهیم دینی بوده یک برهم‌کنش متقابل به همراه داشته است.
 • مرکز تحقیقات مشترک میان سازمان انرژی اتمی و دانشگاه محقق اردبیلی ایجاد می‌شود

  مرکز تحقیقات مشترک میان سازمان انرژی اتمی و دانشگاه محقق اردبیلی ایجاد می‌شود
  1402/04/13
  عصر آذربایجان- معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران گفت: مرکز تحقیقات مشترک میان سازمان انرژی اتمی و دانشگاه محقق اردبیلی ایجاد می‌شود.
 • ساز دف بيش از هفت هزار سال قدمت دارد

  ساز دف بيش از هفت هزار سال قدمت دارد
  1402/04/11
  گروه فرهنگي: محقق و پژوهشگر موسيقي آييني ايران گفت: دف يک ساز عرفاني باستاني است که قدمت آن به دوران سومر و بيش از هفت هزار سال پيش مي‌رسد. ئاسو نادري روز در حاشيه جشنواره ملي دف‌نوازي و مولودي‌خواني »نواي وحدت« اظهار کرد: ساز دف در دوران باستان در پرستش‌گاه نواخته و پوست آن از حيواناتي که قرباني مي‌شدند، تهيه مي‌شد.
 • شهرداري اروميه چگونه سهميه ليگ برتر مي‌گيرد

  شهرداري اروميه چگونه سهميه ليگ برتر مي‌گيرد
  1402/04/11
  گروه ورزشي: باشگاه شهرداري اروميه در تلاش براي حضور در ليگ برتر مردان سال 1402 هست اما اين باشگاه چگونه مي‌تواند سهميه اين رقابت‌ها را به دست آورد. تيم شهرداري اروميه در ليگ برتر سال گذشته در رتبه‌ چهاردهم و پاياني قرار گرفت و به سري A ليگ دسته يک مردان امسال سقوط کرد.
 • ارتقاي اقتصاد هنر در زنجان نيازمند فرهنگسازي

  ارتقاي اقتصاد هنر در زنجان نيازمند فرهنگسازي
  1402/04/04
  گروه فرهنگي: امروزه توجه به اقتصاد هنر به عنوان يکي از ارکان تداوم فعاليت‌هاي هنري از اهميت زيادي برخوردار است و هنرمندان در شاخه‌هاي مختلف هنري خواهان تحقق اين مهم با راهکارهاي مختلف از جمله فرهنگسازي هستند. يک هنرمند با خلاقيت و نوآوري و با عشق و علاقه براي توليد يک اثر هنري تلاش مي کند و انتظار دارد محصول نهايي او در جامعه نيز به شکلي مطلوب مورد استقبال قرار گيرد.
 • ميزباني رويدادهاي بين المللي ورزشي فرصتي براي معرفي ظرفيت هاي آذربايجان غربي

  ميزباني رويدادهاي بين المللي ورزشي فرصتي براي معرفي ظرفيت هاي آذربايجان غربي
  1402/04/04
  گروه ورزشي: امروزه گردشگري ورزشي به عنوان يک صنعت مهم در بين کشورها در جهت رشد اشتغال، درآمد وبهبود وضعيت اقتصادي وسياسي شناخته مي شود و کشورها با رايزني هاي مختلف در صدد کسب ميزباني مسابقات ورزشي همچون جام جهاني فوتبال والمپيک هستند.
 • فرمانده سپاه اردبیل:

  دشمن سعی دارد تا چادر و روسری از سر زنان ما به زیر بکشد
  1402/03/31
  عصر آذربایجان- ‌‌فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: دشمن با یک مهندسی دقیق سعی دارد تا چادر و روسری از سر زنان ما به زیر بکشد اما در این فتنه نیز کور خوانده و نمی‌داند که غیرت و عزت این ملت اجازه نخواهد داد تا مردم ما لباس ذلت بر تن کنند.
 • دریاچه شورابیل اردبیل ثبت ملی شد

  دریاچه شورابیل اردبیل ثبت ملی شد
  1402/03/29
  عصر آذربایجان- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از ثبت دریاچه شورابیل در فهرست آثار ملی خبر داد.
 • کشف روستاي هفت‌هزارساله در شمال غرب ايران

  کشف روستاي هفت‌هزارساله در شمال غرب ايران
  1402/03/28
  گروه فرهنگي: باستان‌شناسان در قديمي‌ترين محوطه شناسايي شده در حوضه آبگير سد »چپرآباد«، روستايي کوچک مربوط به نيمه دوم هزاره پنجم قبل از ميلاد (حدود هفت‌هزار سال) را کشف کردند.
 • خمس جا پاي برديف مي‌گذارد

  خمس جا پاي برديف مي‌گذارد
  1402/03/28
  گروه ورزشي:قربان برديف، سرمربي سابق تراکتور، علي‌رغم اينکه روي نيمکت اين تيم روند چشمگيري در گرفتن نتيجه نداشت توانست با جذب چند بازيکن باکيفيت خارجي در نقل‌وانتقالات، خريد هاي خوبي را از خود در تراکتور به يادگار بگذارد.
 • اعزام 6هزار از زنجان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور

  اعزام 6هزار از زنجان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور
  1402/03/23
  عصر آذربایجان- معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان زنجان با بیان اینکه بیش از 6هزار نفر به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام می‌شوند گفت: امیدواریم مثل سنوات گذشته شاهد همکاری خوب دستگاه‌های مرتبط در برگزاری این اردوها باشیم.
 • وعده معاون صنایع دستی برای ثبت اردبیل به عنوان شهر جهانی صنایع دستی

  وعده معاون صنایع دستی برای ثبت اردبیل به عنوان شهر جهانی صنایع دستی
  1402/03/22
  عصر آذربایجان- معاون صنایع دستی کشور با بیان اینکه ظرفیت صنایع دستی اردبیل بسیار بی‌نظیر است، گفت: این استان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ثبت می‌شود.
 • محراب مسجد جامع اروميه از نفيس ترين محراب هاي ايران

  محراب مسجد جامع اروميه از نفيس ترين محراب هاي ايران
  1402/03/21
  گروه فرهنگي: از گذشتگان دور مساجد به عنوان مهمترين مراکز تجمع و از بناهاي معماري اسلامي هستند که شاخص‌ترين بناهاي هر دوره معماري ايران پس اسلام را مي‌توان در مساجد پيدا کرد.
 • اسکي بازان تبريز براي تمرين به تهران مي روند

  اسکي بازان تبريز براي تمرين به تهران مي روند
  1402/03/21
  گروه ورزشي: تبريز 2 پيست اسکي بنام_هاي يام (پيام) و سهند دارد که پيست يام به دليل کوچک بودن و نداشتن برف در بيشتر ماه هاي سال و پيست سهند به دليل تعطيل شدن، عملا کارايي خود را از دست داده اند و اسکي بازان حرفه اي اين شهر براي تمرين مجبور هستند به تهران بروند.
 • آذربایجان‌شرقی قهرمانان بزرگی به کشتی ایران معرفی کرده است

  آذربایجان‌شرقی قهرمانان بزرگی به کشتی ایران معرفی کرده است
  1402/03/20
  عصر آذربایجان- دبیر فدراسیون کشتی گفت: آذربایجان‌شرقی قهرمانان بزرگی به کشتی ایران معرفی کرده و پتانسیل بالایی در این رشته دارد.
 • غاري آبي که به قلعه اي 3 هزار ساله راه دارد

  غاري آبي که به قلعه اي 3 هزار ساله راه دارد
  1402/03/07
  گروه فرهنگي: غار سهولان يکي از جاذبه_هاي گردشگري آذربايجان غربي است که اين غار مابين دو شهرستان مهاباد و بوکان قرار دارد. مي توان گفت فاصله اين مجموعه تا شهرستان مهاباد 40 کيلومتر و تا بوکان 25 کيلومتر است.
 • تراکتور بايد همواره در جمع مدعيان ليگ‌برتر قرار گيرد

  تراکتور بايد همواره در جمع مدعيان ليگ‌برتر قرار گيرد
  1402/03/07
  گروه ورزشي: مربي تيم فوتبال تراکتور با بيان اينکه، اين تيم همواره بايد مدعي اصلي قهرماني ليگ‌برتر باشد، گفت: پرسپوليس نتايج خوبي را در طول فصل کسب کرد و مستحق قهرماني بود.
 • نتايج مسابقات فينال 5وزن دوم کشتي مشخص شد

  نتايج مسابقات فينال 5وزن دوم کشتي مشخص شد
  1402/03/05
  عصر آذربایجان- نفرات برتر مسابقات 5 وزن دوم چهل و سومين دوره رقابت هاي بين المللي کشتي آزاد جام تختي در اروميه مشخص شدند.
 • معاون پارلماني رئيس جمهور در اروميه:

  دانشگاه اروميه جايگاه علمي بالايي در کشور و منطقه دارد
  1402/03/02
  گروه خبر: معاون امور مجلس رييس جمهور گفت: دانشگاه اروميه جايگاه علمي بالايي در کشور و منطقه دارد و تحصيل 14 هزار دانشجو در اين دانشگاه نشان از ظرفيت مناسب در دانشگاه سراسري اروميه است.
 • ديجيتال عليه مطبوعات

  ديجيتال عليه مطبوعات
  1402/03/02
  گروه فرهنگي: مطبوعات و رسانه‌هاي مکتوب امروز در برابر شبکه‌هاي اجتماعي و فناوري‌هاي نوين ارتباطي تا حدود زيادي به محاق رفته و ظهور و بروز آن به شکل سابق در برابر رسانه‌هاي اجتماعي بعيد و دور از ذهن است و اين رسانه‌ها براي برون رفت از اين وضعيت بايد تدبير و چاره‌انديشي کنند.
 • خرید تیم فوتبال دسته یک شهر ساوه قطعی نشده است

  خرید تیم فوتبال دسته یک شهر ساوه قطعی نشده است
  1402/02/27
  عصر آذربایجان- مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان توضیحاتی را در خصوص تأخیر در برگزاری انتخابات هیئت‌های ورزشی در زنجان و خرید یک تیم دسته یک در فوتبال ارائه کرد.
 • نازک کاري چوب، از شاخصه هاي صنايع دستي اروميه

  نازک کاري چوب، از شاخصه هاي صنايع دستي اروميه
  1402/02/24
  گروه فرهنگي: هنرهاي چوبي نامي است براي آثاري که با چوب ساخته مي شود و يکي از حرفه هاي مهم در شهرهاي ايران از جمله اروميه نجاري است. نجاران در فعاليت هاي وابسته به هنر معماري نقش به سزايي داشته اند.
 • زورخانه‌هاي زنجان فرهنگ پهلواني مشق مي‌کنند

  زورخانه‌هاي زنجان فرهنگ پهلواني مشق مي‌کنند
  1402/02/24
  گروه ورزشی:فرهنگ پهلواني، شاه‌کليد حوزه ورزش به ويژه رشته‌هايي که ريشه در فرهنگ ما ايرانيان دارد، بوده اما شايد با حرفه‌اي شدن ورزش، کمتر از اين ارزش ماندگار ياد مي‌شود.
 • 330اثر به جشنواره بین‌المللی شعر ترکی رضوی ارسال شد

  330اثر به جشنواره بین‌المللی شعر ترکی رضوی ارسال شد
  1402/02/23
  عصر آذربایجان- رئیس هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری، از ارسال 330اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.
 • دهه هشتادي‌ها چيزي از شعر و ادبيات انقلاب در ذهن خود ندارند

  دهه هشتادي‌ها چيزي از شعر و ادبيات انقلاب در ذهن خود ندارند
  1402/02/17
  گروه فرهنگي: بابک نيک‌طلب، شاعر کودک و نوجوان معتقد است: با کم‌توجهي نهادهاي مربوطه طي سال‌هاي گذشته به وضح مشهود است که بچه‌هاي دهه 80 چيزي از شعر و ادبيات انقلاب در ذهن خود ندارند.
 • اروميه و افتخار ميزباني از کشتي گيران مطرح جهان

  اروميه و افتخار ميزباني از کشتي گيران مطرح جهان
  1402/02/17
  گروه ورزشي: اروميه در سال‌هاي اخير ميزباني مسابقات زيادي را بدست آورده نمونه بارز آن قهرماني جوانان کبدي کار جهان در زمستان سال گذشته و ليگ ملت‌هاي واليبال در آخرين سال پيش از شيوع کروناست و اينک قرعه ميزباني کشتي گيران مطرح جهان در قالب جام تختي در خرداد امسال به نام اين شهر افتاده است.
 • کمبود نيروي انساني در آموزش و پرورش آذربايجان غربي

  کمبود نيروي انساني در آموزش و پرورش آذربايجان غربي
  1402/02/17
  گروه خبر:مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان غربي گفت: کمبود نيروي انساني از مشکلات آموزش و پرورش استان است که بايد در سطح ملي پيگيري شود.
 • اردبيل در کانون توجه کشورهاي عضو اکو

  اردبيل در کانون توجه کشورهاي عضو اکو
  1402/02/10
  گروه گزارش: شهر اردبيل که با جاذبه‌هاي طبيعي، تاريخي، اقتصادي و مذهبي، در سال ميلادي جاري از سوي اعضاي اکو به عنوان پايتخت گردشگري اين سازمان انتخاب شده، با برگزاري جشنواره بين‌المللي کوچ عشاير، در کانون توجه اعضاي اکو و کشورهاي منطقه قرار گرفته است. وزيران گردشگري کشورهاي عضو اکو در نشست مهر ماه 1398 در خجند تاجيکستان، شهر اردبيل را با توجه به ظرفيت‌هاي بزرگ گردشگري براي سال 2023 به عنوان پايتخت گردشگري اين کشورها انتخاب و تصويب کردند.
 • چرا در سال‌هاي گذشته فيلم قاچاق نشد

  چرا در سال‌هاي گذشته فيلم قاچاق نشد
  1402/02/10
  گروه فرهنگي: ايزد مهرآفرين معتقد است چرا قبل‌تر فيلم قاچاق نمي‌شد و اين موضوع را آسيب جدي به سينما دانست.
 • غار چپر مراغه همزاد 200 ميليون ساله هامپوئيل

  غار چپر مراغه همزاد 200 ميليون ساله هامپوئيل
  1402/01/27
  گروه فرهنگي: غار »چپر« مراغه که در حوالي روستاي »چوان‌سفلي« قرار دارد، همزاد 200 ميليون ساله غار »هامپوئيل« و ظرفيت ديگري در زمينه گردشگري اين شهرستان است.
 • نويسندگي حوزه کودک از دور ساده به نظر مي‌رسد

  نويسندگي حوزه کودک از دور ساده به نظر مي‌رسد
  1402/01/21
  گروه فرهنگي: يک نويسنده زنجاني گفت: کتاب خواندن به بچه‌ها کمک مي‌کند از هم سن‌هاي خود قدرت خواندن، نوشتن و درک بيشتري داشته باشند.
 • آيا زمان تجديدنظر درمديريت فوتبال فرا نرسيده است

  آيا زمان تجديدنظر درمديريت فوتبال فرا نرسيده است
  1402/01/21
  گروه ورزشي: »استقلال از آسيا حذف شد« خبر کوتاه بود و تلخ! اتفاقي که زحمات اعضاي تيم، حرص و جوش هواداران و ... را در يک لحظه بر باد داد.
 • آمادگی 100کانون‌ مساجد اردبیل برای تشکیل پایگاه قرآنی

  آمادگی 100کانون‌ مساجد اردبیل برای تشکیل پایگاه قرآنی
  1402/01/21
  عصر آذربایجان-مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: هم اکنون بیش از 100کانون منتخب مساجد استان برای تشکیل پایگاه قرآنی اعلام آمادگی کرده‌اند.
 • سند توسعه فعالیت های قرآنی در آذربایجان غربی تدوین شود

  سند توسعه فعالیت های قرآنی در آذربایجان غربی تدوین شود
  1402/01/10
  عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان غربی گفت: تهیه سند توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان باید در اولویت بوده و به صورت جدی در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گرفته و به سرعت تدوین شود.
 • بسکتبال آذربايجان شرقي ناکام در پشتيباني

  بسکتبال آذربايجان شرقي ناکام در پشتيباني
  1401/12/15
  گروه ورزشي: دستيابي به عناوين قهرماني و فتح سکوهاي جهاني و بين المللي آرزوي هر ورزشکاري است که در عرصه ورزش قدم مي گذارد و براي رسيدن به اين هدف چه در قالب انفرادي و چه تيمي به امکانات و شرايطي نياز دارند که بايد از سوي مسوولان بالادستي اين حوزه يا بخش خصوصي تامين و فراهم شود. ورزشکاران و تيم هاي بسياري از آذربايجان شرقي در عرصه قهرماني فعاليت مي کنند که برخي از اين افراد و تيم ها به رغم داشتن استعدادها و ظرفيت هاي بالا، به دلايل مختلف از جمله نبود امکانات و فراهم نبودن شرايط مالي، مجبور به فعاليت در رده هاي پايين و سپري کردن دوران حرفه اي و قهرماني خود در زيررده ها و رقابت هاي محلي مي شوند.
 • هند قهرمان مسابقات کبدی جوانان جهان در ارومیه شد

  هند قهرمان مسابقات کبدی جوانان جهان در ارومیه شد
  1401/12/13
  عصرآذربایجان- تیم ملی کبدی جوانان هند با شکست ایران در ارومیه قهرمان مسابقات جوانان جهان شد.
 • بازسازي سينماهاي قديمي نبايد منحصر به پايتخت و مرکز استان باشد

  بازسازي سينماهاي قديمي نبايد منحصر به پايتخت و مرکز استان باشد
  1401/12/07
  گروه فرهنگي: بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون گفت: افزايش تعداد سالن‌ها و بازسازي سينماهاي قديمي نبايد منحصر به پايتخت و مرکز استان باشد.
 • چرا واليبال مس سونگون ليگ برتري نشد

  چرا واليبال مس سونگون ليگ برتري نشد
  1401/12/07
  گروه ورزشي: تيم واليبال مس سونگون ورزقان در اولين حضور خود در رقابت‌هاي ليگ يک، تا يک قدمي صعود به ليگ برتر رفت بنا به دلايلي از جمله کم تجربگي بازيکنان و همچنين غافلگير شدن در مرحله حذفي از صعود و راهيابي به دور بعد بازماند و همه چيز براي اين تيم يکسال به تعويق افتاد.
 • سهم ناچيز زنجان از صنعت گردشگري

  سهم ناچيز زنجان از صنعت گردشگري
  1401/12/07
  گروه گزارش: استان زنجان با وجود موقعيت جغرافيايي خاص و جاذبه‌هاي بکر تاريخي و طبيعي، سهم اندکي از صنعت گردشگري دارد. امروزه صنعت توريسم يکي از موثرترين صنايعي است که علاوه بر منفعت اقتصادي در بسياري از زمينه هاي ديگر نيز نقش اساسي ايفا مي کند، متاسفانه کشورمان با وجود قابليت هاي بسيار آنگونه که بايد و شايد نتوانسته سهمي از گردشگري کسب کند.
 • آذربایجان‌غربی قابلیت برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی را دارد

  آذربایجان‌غربی قابلیت برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی را دارد
  1401/12/06
  عصراذربایجان-استاندار آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از انتخاب ارومیه به عنوان میزبان مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان گفت: این استان و شهر ارومیه قابلیت برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی را در هر رشته‌ای دارد.
 • موسيقي کالاي فرهنگي مؤثر در سبکِ زندگي است

  موسيقي کالاي فرهنگي مؤثر در سبکِ زندگي است
  1401/11/30
  گروه فرهنگي: موسيقي به‌عنوانِ يکي از عناصرِ اصليِ مصرفِ فرهنگي و هنريِ جامعه است که تمايلات و احوالِ فرهنگيِ مردم را نشان مي‌دهد و بر کيفيتِ بخشِ مهمي از سبک‌زندگيِ افراد، تأثير دارد.
 • مصوبه جنجالي شوراي شهر زنجان در حمايت از يک تيم ورزشي

  مصوبه جنجالي شوراي شهر زنجان در حمايت از يک تيم ورزشي
  1401/11/30
  گروه ورزشي: شوراي شهر زنجان در جلسه اخير خود حمايت 20 ميليارد ريالي از يک تيم ورزشي استان را مصوب کرد که واکنش‌ها و حواشي زيادي را در پي داشت. چند سالي است که در ليگ هاي برتر ورزشي کشور از استان زنجان نامي شنيده نمي شود و به عبارت ديگر چراغ تيم هاي اين استان در ليگ هاي برتر خاموش است.در واکاوي چرايي اين موضوع دلايل مختلفي ذکر مي شود که مهترين آنها فقدان حاميان مالي، حمايت نکردن مسوولان و صنايع، انگيزه نداشتن ورزشکاران و حاشيه سازي و مشکلات جانبي است.اين درحالي است که استان زنجان از نظر استعدادها و ظرفيت هاي ورزشي از استان هاي همسايه و هم رده خود نه تنها چيزي کمتر ندارد بلکه مي تواند در صورت حمايت هاي لازم و قانوني در سطح کشور خوش بدرخشد.
 • اشعار استاد شهريار شعر ترکي را زنده کرد

  اشعار استاد شهريار شعر ترکي را زنده کرد
  1401/11/23
  گروه فرهنگي: رييس دانشگاه تبريز، گفت: اشعار استاد شهريار مقبوليت و اثرات زيادي داشته و شعر ترکي را زنده کرد و به حلقه‌ي وصل بين تمامي فرهنگ‌هاي ايراني مخصوصاً در منطقه‌ي آذربايجان تبديل شد.