عصر آذربایجان

گزارش خبر

معلمان محور و مدار توسعه و تحول در کشور هستند

معلمان محور و مدار توسعه و تحول در کشور هستند

1403/02/10

عصر آذربایجان-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: معلمان محور و مدار توسعه و تحول در کشور هستند و باید از ظرفیت نظام تعلیم و تربیت بیش از این استفاده شود.

 آيت‌الله سيدحسن عاملي عصر يکشنبه در ديدار با اعضاي ستاد بزرگداشت مقام معلم و جمعي از کارگران و نيروهاي عقيدتي، سياسي سپاه در اردبيل، اظهار داشت: عزت، استقلال و عظمت يک کشور مرهون تحولات علمي است؛ چرا که علم سلطان است و مبدأ تغيير و تحول در جامعه به شمار مي‌رود.

وي ضرورت بها دادن به نظام تعليم و تربيت را با توجه به نقش تأثيرگذار آن در تربيت نخبگان و نيروهاي کارآمد جامعه يادآور شد و تصريح کرد: با توجه به اينکه محور و اساس تحول و توسعه نيروي انساني است، بايد به نظام آموزش و پرورش بها داده شود تا بهترين و خلاق‌‌ترين نيروها در اين مجموعه پرورش يافته و تحويل جامعه دهند.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: معلم خير و نيک، معلم سرشار از برکت براي جامعه و حرکت پيشرونده آن است و بايد همه قدر اين نيروهاي ارزشي را بدانيم و در کنار آنها به تربيت و تعالي نسل آينده کمک کنيم.

عاملي جامعه، خانواده و مدرسه را سه ضلع اصلي اصول و مباني تربيتي و تحقق نظام تعليم و تربيت شايسته و برازنده نظام جمهوري اسلامي ايران برشمرد و افزود: بايد در مسير توسعه و پيشرفت قدر اين ذخاير ارزشمند را بدانيم و در حل مشکلات معيشتي و اقتصادي معلمان تلاشي جدي‌تر انجام شود.

وي به نقش و جايگاه کارگران در تحقق شعار سال با عنوان «جهش توليد با مشارکت مردم» اشاره کرد و ادامه داد: کارگران عنصر اصلي در تحقق اين شعار هستند و بايد به تقدس کار و درآمد حاصل از کار شايسته و کسب روزي حلال بهاي بيشتري داده شود.

امام جمعه اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: کارگران در حقيقت چرخ‌هاي توسعه کشور را با تلاش شبانه‌روزي خود مي‌چرخانند و بايد اين نيروها مورد ارزش و تکريم بيشتري قرار گيرند.

عاملي، همچنين هفته عقيدتي، سياسي سپاه را به تلاشگران گمنام اين عرصه تبريک گفت و اضافه کرد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اين نهاد ارزشي شکل گرفت تا بهترين نيروها در مسير تربيت ارزشي و آسماني قرار گرفته و بتوان تحولات خوبي را در مجموعه سپاه پاسداران و عظمت تحولي آن ايجاد کرد.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل بيان کرد: عقيدتي، سياسي سپاه در حقيقت کانون اصلي و مرکزيت حرکت تحولي اين مجموعه به شمار مي‌رود و بايد مخلص‌ترين نيروها در اين نهاد به‌کارگيري شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها