عصر آذربایجان

گزارش خبر

بازگشایی پاساژها به منزله اتمام کرونا نیست

 

1399/02/03

استاندار اردبیل گفت: فعالیت مجدد پاساژها و اماکن سرپوشیده با به منزله پایان شیوع کرونا نیست همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

اکبر بهنامجو يکم ارديبهشت در جلسه هماهنگي از سرگيري فعاليت اصناف در اردبيل اظهار کرد: با بازگشايي اماکن تجاري و بازارهاي سرپوشيده که فعاليت آنها تا ساعت 18 خواهد بود، فعالان اين عرصه موظف شدند تا مراقبت‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي را رعايت کنند.
وي خاطرنشان کرد: صاحبان مغازه‌ها در اين مجموعه‌هاي سرپوشيده بايد واحد تجاري خود را به امکانات بهداشتي به ويژه مواد ضدعفوني کننده و شستشوي مرتب مجهز کنند و در کنار آن فاصله حضور در داخل مغازه و مکان‌هاي سرپوشيده بين 1.5 تا دو متر رعايت شود.
استاندار اردبيل افزود: کسبه بايد مشتريان را موظف به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي کنند تا زنجيره شيوع کرونا دوباره شدت نگرفته و همچنان روند نزولي و شيب کندي را در اين حوزه شاهد باشيم.
بهنامجو گفت: صاحبان مغازه در پاساژها و بازارهاي سرپوشيده تا ساعت 18 فعاليت خواهند کرد و به هيچ وجه بعد از آن فعاليتشان قانوني نيست و با ثبت اطلاعات در سامانه بهداشت بايد کد رهگيري دريافت کنند.
وي ادامه داد: نبايد احساس کنيم که فعاليت مجدد واحدهاي صنفي و رفت و آمد مردم در سطح شهر به منزله پايان کروناست بلکه مراقبت‌ها را همچنان بايد ادامه داده و موازين بهداشتي را رعايت کنيم.
استاندار اردبيل تصريح کرد: از امروز تردد بين استان‌ها و شهرها نيز از سر گرفته شده و هموطنان در سفرهاي برون‌شهري نيز بايد تا حدامکان مراقبت لازم را انجام داده و در اين شرايط از سفرهاي غيرضرور نيز پرهيز شود.
بهنامجو بيان کرد: همچنان فعاليت مشاغل پرخطر به ويژه آبدرماني‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها تا اطلاع ثانوي ممنوع است و اميدواريم همه هموطنان به اصول و قواعد بهداشتي در اين ايام حساس پايبند بوده و اجازه ندهند دوباره نگراني از شيوع کرونا همشهريان را دغدغه‌مند و نگران کند.
انتهاي پيام

منبع : ايسنا

برچسب ها:  

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

حضور موفقي در بازار روسيه نداريم

رئيس اتاق بازرگاني اردبيل:
خروج

رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل گفت: متأسفانه برخلاف برنامه‌ريزي‌ها حضور موفقي در بازار روسيه نداريم.

عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید

عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید
خروج

به گزارش عصرآذربایجان، طی روزهای گذشته شاهد تجمع اعتراضی اعضای تعاونی‌ زمین‌های ارتش و توحید واقع در خیابان میرداماد ارومیه مقابل استانداری آذربایجان غربی بودیم.

کوه چهل مر شهيدان اروميه

 
خروج

گروه سيري در استان ها: تک قله مرتفع چهل مرد شهيدان بر روي يک خط الرأس شمالي – جنوبي قرار گرفته که از سمت شمال پس از يک قله 3024 متري بدون نام به قله 3400 متري مرتفع بره عزد و سپس ساير ارتفاعات منطقه متصل مي شود.قله زيباي كوه شهيدان، با نام چهل مر شهيدان كه از قرار معلوم تعدادي از شهيدان 14 قرن پيش در اينجا مدفون هستند و قله آن زيارتگاه و مكان مقدس محسوب مي شود.

بخاری‌های نفتی مدارس آذربایجان شرقی تا مهر ماه جمع‌آوری می‌شود‌

 
خروج

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول آموزش و پرورش جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان تا اول مهر ۹۸ است.

ارسباران، قربانی بی‌تدبیری‌ها

 
خروج

دوشنبه‌ي سياه 28 مردادماه بود که شعله‌‌هاي خشمناک و سوزان آتش، امان جنگل‌هاي ارسباران را بريد و تن سرسبز آن را سياه پوش کرد، سه روز متوالي ارسباران همچنان در آتش مي سوخت ولي هنوز خبر اين حادثه براي اذهان عموم منتشر نشده بود تا اين‌که ماجراي اين حادثه‌ي تلخ در عصر روز چهارشنبه، سي‌ام مردادماه، به‌صورت گسترده رسانه‌اي و عمق فاجعه برهمگان آشکار شد، اکنون بعد از گذشت 10 روز از واقعه‌ي ناگوار آتش سوزي‌ اخير، 632 هکتار از تن بي جان و خاکستر شده‌ي ارسباران بر جاي مانده است.

نهاد خانواده سقف امن هر انسان

 
خروج

گروه گزارش: خانواده، مناسبت ترين نظام براي تأمين نيازهاي روحي و معنوي بشر است و بهترين سقف امن هر انسان به شمار مي‌رود.

مشکلات نهایی مسکن‌مهر اردبیل برطرف می‌شود

 
خروج

معاون راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با توجه به اتمام پروژه مسکن مهر در آینده ای نزدیک مشکلات نهایی این پروژه برطرف می‌شود که در این راستا مسئولان ذی‌ربط باید نهایت همکاری را داشته باشند.

موسيقي مذهبي اصيل را به گوش مردم برسانيد

 
خروج

گروه گزارش: اغلب نوحه‌خوانان يا روضه‌خوانان اطلاعاتي از موسيقي ندارند. مي‌بينيم که تلويزيون هم نوحه‌خواني آنها را پخش مي‌کند و در نتيجه جوان‌ترها نحوه نوحه‌خواني آنها را مي‌بينند و از همان تقليد مي‌کنند.

شهرستان سويوق بلاغ

 
خروج

گروه سيري در استان ها: "شهر سويوق بلاغ که امروزه به آن مهاباد گفته مي شود يکي از بزرگترين شهرهاي استان آذربايجان غربي مي باشد.

تقویت ۴۰ درصدی پول ملی در برابر کاهش ۳۰۰ درصدی ارزش پول

 
خروج

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دلار در زمان آقای روحانی از ۳ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسید که بیانگر رشد قابل توجهی است، حال که دلار از ۱۸هزار تومان به حدود ۱۱ هزار رسیده است، نباید ادعا کرد ارز ۸۰ درصد ارزان شده است.

دانش ‌آموزان اردبیلی به ترویج استفاده از کالای استاندارد در سطح جامعه کمک کنند

 
خروج

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: رویداد دانش آموزی ایده‌های نوآورانه دانش‌ آموزان در راستای ترویج استاندارد برای اولین بار در سطح استان اردبیل برگزار شد.

فکر تعدي به مرزها با مشت فولادين پاسخ داده مي‌شود

 
خروج

گروه خبر: فرمانده سپاه شهداي آذربايجان‌غربي گفت: اگر دشمن فکر تعدي به مرزهاي اين کشور را داشته باشد با اراده و مشت فولادين مردم و بسيجان پاسخ خود را مي‌گيرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها