عصر آذربایجان

گزارش خبر

فرهنگ‌سازی؛ رکن اصلی مقابله با کرونا است

فرهنگ‌سازی؛ رکن اصلی مقابله با کرونا است

1399/09/09

عصر آذربایجان- معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: باید در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود تا بتوانیم با ایمان قلبی و رعایت کردن مردم، زنجیره انتقال بیماری کرونا را قطع کنیم.

عصر آذربايجان-  معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکي استان زنجان گفت: بايد در خصوص رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي توسط مردم اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي شود تا بتوانيم با ايمان قلبي و رعايت کردن مردم، زنجيره انتقال بيماري کرونا را قطع کنيم.

عليرضا آرماني‌کيان ظهر امروز  در نشست خبري با اصحاب رسانه که به‌صورت ويدئو کنفرانس برگزار شد، با بيان اينکه طبق شواهد موجود با اعمال محدوديت‌هاي کرونايي حدود 7روزي است که آمار ابتلا و بستري کرونايي در استان زنجان سير مختصر نزولي داشته است، اظهار کرد: در موج سوم کرونا ميانگين سني مبتلايان به کرونا حدود 10الي 12سال پايين‌تر آمده است؛ به‌طوري‌که آمار ابتلا در بين جوانان بيشتر بود، ولي همچنان سنين بالا فوت مي‌کنند.

وي با اشاره به وجود استرس در سالمندان و شنيدن اخبار و آمار کرونا براي آنان آسيب رواني بزرگي مي‌زند، افزود: با توجه به کاهش ديد و بازديدهاي خانوادگي، سالمندان دچار افسردگي شده‌اند، زيرا فرزندان خود را نمي‌توانند ببينند.

اين مسئول با تاکيد بر لزوم اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي در خصوص رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در راستاي پيشگيري از ابتلا به کرونا، تصريح کرد: ريشه همه فقرها در فرهنگ است. وقتي فرهنگ يک جامعه به عنوان مادر همه فقرها درگير باشد، فقر فرهنگي رخ مي‌دهد و به دنبال آن فقر اقتصادي اتفاق مي‌افتد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي استان با اشاره به طرح اجراي شهيد قاسم سليماني، ادامه داد: با رعايت کردن بهتر و بيش‌تر پروتکل‌هاي بهداشتي و تغيير رنگ وضعيت شهرستان‌ها، مردم مي‌توانند به کار و فعاليت خود برسند و با ويروس کرونا نيز مقابله کنند.

آرماني‌کيان با بيان اينکه نتايج محدوديت‌هاي کرونايي در استان طي دو هفته آتي، کاملا مشخص خواهد شد و آمار بستري‌ها کاهش خواهد يافت، خاطرنشان کرد: تعداد محدودي کيت‌ سريع کرونا به استان رسيده و تعداد ديگري نيز تا پايان اين هفته وارد استان خواهد شد تا در طرح شهيد سليماني مورد استفاده قرار گيرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها