عصر آذربایجان

گزارش خبر

آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد

آیین پیاده‌روی اربعین حسینی دفاع دین اسلام از انسانیت را نشان می‌دهد

1400/06/20

عصر آذربایجان-امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: زمانی که اهل تحقیق دنیا در زمینه آیین پیاده‌روی اربعین به مطالعه می‌پردازند، حقیقت برای جامعه جهانی آشکار شده و پی به حقیقتی می‌برند که دین اسلام دینی برای تکامل و دفاع از انسانیت است.

عصر آذربايجان-امام جمعه اهل‌سنت اروميه گفت: زماني که اهل تحقيق دنيا در زمينه آيين پياده‌روي اربعين به مطالعه مي‌پردازند، حقيقت براي جامعه جهاني آشکار شده و پي به حقيقتي مي‌برند که دين اسلام ديني براي تکامل و دفاع از انسانيت است.

ماموستا مامد کلشي‌نژاد ، با اشاره به آيين پياده‌روي اربعين حسيني و نقش آن در وحدت مذاهب اسلامي اظهار داشت: بي‌ترديد هر قدم و حرکتي که بتواند در راستاي تقريب مذاهب اسلامي انجام شود جزو مستحبات و مورد موافقت اهل‌سنت و شيعه است.

 وي افزود: همچنين رفتن به زيارت بزرگان ديني از لحاظ شرعي و از نظر فقهاي اهل‌سنت نه تنها هيچ گونه مشکلي نداشته، بلکه از مستحبات بوده و اگر برادران و خواهران شيعه و سني به دور از مسائل خرافي براي پياده‌روي اربعين مراجعه مي‌کنند، به اين خاطر نيست که به دنبال بدعت خرافي باشند.

امام جمعه اهل سنت اروميه گفت: بلکه مسلمانان براي زيارت شخصيت بزرگوار جهان اسلام يعني امام حسين(ع) که از اهل‌بيت پيامبر(ص) و اولاد رسول الله(ص) است به کربلا مشرف مي‌شوند، شخصيتي که دين مبين اسلام را احيا کرد و با حرکت خود در اين مکان مبارک و مقدس سبب شد که اسلام را نجات بدهند.

وي در ادامه اظهار داشت: زماني که پياده‌روي اربعين انجام مي‌شود، به سمع و نظر و گوش همه جهانيان رسانده مي‌شود که آزادي‌خواهاني از نسل و سلاله پاک پيامبر(ص) در جهان بوده‌اند که به پا خواستند و براي دفاع از مظلومان آمدند و اين حرکت براي تمام مردم جهان بار ديگر احيا مي‌شود.

ماموستا کلشي‌نژاد بيان کرد: همچنين جهان با مشاهده آيين عظيم اربعين حسيني به اين فکر مي‌افتد که اين حرکت براي چيست و چرا شخصيت بزرگواري براي دفاع از مظلومان به خاک کربلا آمد تا دين را نجات بدهد.

وي افزود: بنابراين زماني که به مطالعه مي‌پردازند حقيقت براي جامعه جهاني به خصوص جامعه اهل تحقيق دنيا آشکار شده و پي به حقيقتي مي‌برند که دين اسلام ديني براي دفاع از انسانيت و مظلومان و همچنين ديني براي تکامل انسانيت است و شخصيت‌هايي مانند امام حسين(ع) براي احياي اين دين حاضر شدند که جان و مال و اولاد خود را در اين راه فدا کنند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها