عصر آذربایجان

گزارش خبر

شهردار مستقلي براي بافت تاريخي شهر اروميه انتخاب مي‌کنيم

شهردار مستقلي براي بافت تاريخي شهر اروميه انتخاب مي‌کنيم

1400/06/22

گروه خبر: رييس شوراي اسلامي شهر اروميه گفت: اروميه يکي از شهرهاي تاريخي کشور و همچنين داراي بافت تاريخي در هسته مرکزي آن است از اينرو بنا داريم شهردار مستقلي براي بافت تاريخي شهر اروميه انتخاب کنيم.

 گروه خبر: رييس شوراي اسلامي شهر اروميه گفت: اروميه يکي از شهرهاي تاريخي کشور و همچنين داراي بافت تاريخي در هسته مرکزي آن است از اينرو بنا داريم شهردار مستقلي براي بافت تاريخي شهر اروميه انتخاب کنيم.
به گزارش عصر آذربايجان،حجت‌الاسلام  محمد خليل‌پور ، اظهار داشت: اروميه يکي از شهرهاي تاريخي کشور و همچنين داراي بافت تاريخي در هسته مرکزي آن است.وي افزود: اين بافت تاريخي هويت شهر اروميه محسوب مي‌شود و بايد احيا شده و براي سال‌هاي آينده حفظ و نيز به منبع درآمدي از طريق جذب گردشگران تبديل شود.
رييس شوراي اسلامي شهر اروميه با تأکيد بر توسعه صنعت گردشگري و بوم‌گردي، گفت: بافت‌هاي تاريخي در ديگر کشورهاي جهان در قالب صنعت گردشگري برنامه‌ريزي شده و سالانه توريست‌هاي بسياري براي ديدن زيبايي‌هاي تاريخي شهرها و محلات آنها رهسپار مي‌شوند.
خليل‌پور رييس شوراي اسلامي شهر اروميه با تأکيد بر مديريت ويژه و مستقل بافت تاريخي شهر اروميه، تصريح کرد: براي احياي بافت تاريخي شهر اروميه بايد يک شهردار مستقل انتخاب کنيم تا بافت تاريخي شهر اروميه احيا و حفظ شود.
وي يادآور شد: اين شهردار را مي‌توان از فارغ‌التحصيلان رشته هاي تاريخ، هنر و معماري اسلامي و ايراني انتخاب کرد و از علاقمندان و متخصصان داخلي شهرداري اروميه در حوزه‌هاي مختلف اداري و اجرايي آن استفاده کرده و از ظرفيت‌هايشان بهره برد.
خليل‌پور احياي دروازه‌هاي داخل شهر اروميه را يکي از مهم‌ترين مسائل پيش‌رو براي مديريت شهري برشمرد و ادامه داد: همچنين بسيار ضروري است خانه‌هايي با ارزش معماري و تاريخي قابل توجه براي آيندگان حفظ شوند، چرا که شناسنامه شهر ما در حوزه‌هاي معماري و شهرسازي محسوب مي‌شوند.رييس شوراي اسلامي شهر اروميه همچنين اشاره‌اي به بقعه‌هاي تاريخي داخل شهر اروميه کرده و اظهار داشت: چندين امامزاده در داخل شهر اروميه وجود دارد که ناشناخته مانده‌اند و بايد اين امامزاده‌ها نيز احيا شوند.
 رييس شوراي اسلامي شهر اروميه با بيان اينکه شهردار بافت تاريخي  از نظرات کارشناسان ميراث فرهنگي در راستاي احياي بافت تاريخي استفاده کرده و در هماهنگي کامل خواهد بود، خاطرنشان کرد: ما نسبت به نسل‌هاي آينده نيز مسئول هستيم و بافت‌هاي تاريخي شهر همانطور که از گذشتگان به ما يادگار مانده‌اند بايد براي آيندگان نيز به طور مطلوب و شايسته حفظ   شوند

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها