عصر آذربایجان

گزارش خبر

آموزش حضوری 200 هزار دانش‌آموز زنجانی آغاز شد

آموزش حضوری 200 هزار دانش‌آموز زنجانی آغاز شد

1400/09/02

عصر آذربایجان- 71درصد جمعیت 12تا 18 ساله‌ در استان زنجان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند و از یکم آذر ماه 200 هزار نفر دانش‌آموز زنجانی برای آموزش حضوری در مدارس حضور یافتند.

عصر آذربايجان- 71درصد جمعيت 12تا 18 ساله‌ در استان زنجان هر دو دوز واکسن کرونا را دريافت کردند و از يکم آذر ماه 200 هزار نفر دانش‌آموز زنجاني براي آموزش حضوري در مدارس حضور يافتند.

 حدود دو سالي است که آموزش دانش‌آموزان از طريق فضاي مجازي انجام مي‌شود. اين روش آموزش با اينکه توانسته راهکاري براي جبران تعطيلي آموزش حضوري باشد اما همواره با کم‌ و کاستي‌هايي همراه بوده است به طوري که مسئولان وزارت آموزش و پرورش نيز نسبت به افت تحصيلي پنهان دانش‌آموزان که در سال‌هاي آتي خود را به نمايش خواهد گذاشت هشدار داده‌اند.

از سويي ديگر فراهم نبودن زيرساخت‌هايي همچون بستر اينترنت نيز سبب شده تا در برخي از مناطق محروم، دانش‌آموزان از آموزش در فضاي مجازي برخوردار نباشند و ترک تحصيل نمايند. اما راهکاري که در ماه‌هاي پيش‌رو براي ارائه آموزش حضوري به دانش‌آموزان ارائه شد تزريق واکسن به قشر بالاي 12 سال بود.

خوشبختانه با تامين واکسن در حجم بالا روند واکسيناسيون نيز سرعت گرفت و مردم نيز اقبال مناسبي براي واکسيناسيون داشتند. در استان زنجان نيز اقشار مختلف مردم براي عادي شدن شرايط و دانش‌آموزان براي حضوري شدن مدارس از تزريق واکسن استقبال مناسبي داشته‌اند در اين راستا طبق اعلام مسئولان بهداشتي 71 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 ساله زنجاني هر دو دوز واکسن کرونا را دريافت کرده‌اند. 

با اين شرايط طبق تصميم‌گيري‌هايي که در سطح کشور و استان انجام شده مدارس از يکم آذر ماه به صورت حضوري آموزش‌ها را آغاز کرده است. 

در اين خصوص حسن مظفري، مدير کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت‌وگو با تسنيم اظهار داشت: از يکم آذر ماه فعاليت تمام مدارس سطح استان با بيش از 200 هزار دانش‌آموز به صورت حضوري همراه با آموزش‌هاي ترکيبي آغاز شد.

وي گفت: با توجه به سياست‌هاي اعلامي آموزش و پرورش و ستاد ملي مبارزه با بيماري کرونا، مقاطع ابتدايي، متوسطه، متوسطه دور اول از سوم مهر‌ماه در تمام روستا‌هاي استان رسماً آموزش حضوري خود را آغاز کرده بودند. اين در حالي است که دانش‌آموزان متوسطه دور دوم نيز از 15 آبان ماه آموزش‌هاي حضوري خود را آغاز کردند.

مدير‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با بيان اينکه اجباري براي حضور دانش‌آموزان در مدارس نيست، گفت: از همان آغاز سال تحصيلي يعني مهرماه نيز اجباري براي حضور دانش‌آموزان در مدارس نبود.

وي با تاکيد بر اينکه بهتر است دانش‌آموزان هر چه سريع‌تر نسبت به تزريق واکسن اقدام کنند، عنوان کرد: البته آموزش مجازي مدارس همچنان ادامه دارد و هر مدرسه روش خاصي براي آموزش دارد و ممکن است در همان روزي که کلاس‌ها به شکل حضوري برگزار مي‌شود آموزش مجازي نيز انجام شود.

مظفري با تاکيد بر اينکه کميته‌هاي سلامت در مدارس تشکيل مي‌شود، تصريح کرد: همه مديران موظف به برنامه‌ريزي براي رعايت حداکثري پروتکل‌هاي بهداشتي برگزاري حضوري شدن مدارس شده‌اند.

در همين خصوص، محمود حريري، رئيس مرکز بهداشت شهرستان زنجان در گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به اينکه تا حال حاضر 88.5 درصد جمعيت 12 تا 18 ساله استان زنجان نوبت نخست و قريب به 71 درصد واکسن نوبت دوم کرونا را دريافت کرده‌اند، اظهار داشت: روند واکسيناسيون دانش‌آموزان در سطح استان مناسب بوده و خوشبختانه استقبال مناسبي از سوي جامعه هدف انجام گرفته است.

وي با اشاره به بازگشايي حضوري مدارس از اول آذر گفت: اجباري براي واکسيناسيون دانش‌آموزان نيست، اما يکي از ضرورياتي که براي آموزش دانش‌آموزان به صورت حضوري وجود دارد دريافت واکسن است چنانچه دانش‌آموزي تمايلي به دريافت واکسن نداشته باشد مي‌تواند همچنان از آموزش‌هاي مجازي بهره‌مند شود.

رييس مرکز بهداشت شهرستان زنجان با بيان اينکه افرادي که واکسن تزريق نمي‌کنند با محدوديت‌هايي مواجه خواهند شد، افزود: يقيناً برخي محدوديت‌ها شامل سنين 12 تا 18 سال که علاقه‌اي به دريافت واکسن ندارند خواهد بود. اما اميدواريم دانش‌آموزان باقي‌مانده نيز نسبت به تزريق واکسن اقدام کنند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها