عصر آذربایجان

گزارش خبر

کمیته پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات یکشنبه‌های تولید در آذربایجان‌ غربی تشکیل می‌شود

کمیته پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات یکشنبه‌های تولید در آذربایجان‌ غربی تشکیل می‌شود

1401/05/03

عصر آذربایجان- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی، از تشکیل کمیته تخصصی ارزیابی برنامه های بازدید یکشنبه‌های تولید و پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات این برنامه خبر داد.

عصر آذربايجان- سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري آذربايجان‌غربي، از تشکيل کميته تخصصي ارزيابي برنامه هاي بازديد يکشنبه‌هاي توليد و پيگيري و نظارت بر اجراي مصوبات اين برنامه خبر داد.

 جواد کرمي در جلسه کميته تخصصي ارزيابي و انتخاب واحدهاي توليدي براي يکشنبه‌هاي حمايت از توليد، اظهار داشت: در راستاي افزايش اثربخشي و پاسخگويي شفاف به واحدهاي توليدي و افکار عمومي اين کميته با حضور مديران دستگاه هاي اجرايي مرتبط تشکيل مي‌شود.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص توليد و اشتغال و نيز سياست‌هاي ويژه دولت براي روان‌سازي چرخ توليد جهت بهبود معيشت مردم، برنامه يکشنبه‌هاي توليد را راهکاري موثر در اين راستا عنوان کرد و افزود: مقام عالي استان اهتمام ويژه اي به حمايت و پشتيباني از واحدهاي توليدي و رفع موانع و تسهيل فعاليت آنها دارد.

کرمي گفت: با تشکيل کميته تخصصي يکشنبه‌هاي توليد فرايند تدوين برنامه و دستورالعمل‌هاي لازم، انتخاب واحدهاي توليدي، ارزيابي بازديدها و پيگيري و نظارت دقيق بر مصوبات و تصميمات اتخاذ شده به صورت هدفمند و تخصصي دنبال خواهد شد.

سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري آذربايجان‌ غربي، با اشاره اهميت مقوله اشتغال در سياست‌هاي اقتصادي استان تصريح کرد: اشتغال بخش دوم توليد است، اگر توليد تقويت نشود، اشتغال به وجود نمي‌آيد و هر نوع اشتغالي که بدون توجه به اصل توليد ايجاد شود، اشتغال ناپايدار و مقطعي خواهد بود.

کرمي با اشاره به دو محور "پشتيباني" و "رفع موانع" به عنوان نيازمندي‌هاي اساسي توليد و تصريح آن در شعار سال گفت: تمرکز يکشنبه‌هاي توليد به عنوان يک ايده نو با محوريت رفع موانع و تسهيل‌سازي و پشتيباني در دستور کار قرار گرفته و با توجه به شعار سال، اين موضوع با جديت و قوت بيشتري در حال اجرا است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها