عصر آذربایجان

گزارش خبر

طرح دوفوریتی "جهش مسکن" چهارشنبه تحویل شورای نگهبان می‌شود

طرح دوفوریتی "جهش مسکن" چهارشنبه تحویل شورای نگهبان می‌شود

1400/01/17

عصر آذربایجان-عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جهش مسکن بار دیگر در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود که این طرح چهارشنبه تمام شود و تحویل شورای نگهبان شود؛ بی‌تردید با طرح دوفوریتی جهش مسکن اتفاقات مطلوبی در کشور خواهد افتاد.

عصر آذربايجان-عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح جهش مسکن بار ديگر در دستور کار قرار گرفت و پيش‌بيني مي‌شود که اين طرح چهارشنبه تمام شود و تحويل شوراي نگهبان شود؛ بي‌ترديد با طرح دوفوريتي جهش مسکن اتفاقات مطلوبي در کشور خواهد افتاد.

کمال حسين‌پور ، با اشاره به اينکه مجلس شوراي اسلامي در سال 99 طرح دوفوريتي جهش مسکن را تحويل هيئت رئيسه داده بود اظهار داشت: اين موضوع در صحن نيز مطرح شد اما متأسفانه به‌سبب بررسي بودجه 1400 متوقف شد.

وي تصريح کرد: از يکشنبه اين هفته، طرح جهش مسکن بار ديگر در دستور کار قرار گرفت و پيش‌بيني مي‌شود که اين طرح چهارشنبه تمام شود و تحويل شوراي نگهبان شود و بي‌ترديد با طرح دوفوريتي جهش مسکن، اتفاقات مطلوبي در کشور خواهد افتاد.

عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: در اين طرح، مجلس شوراي اسلامي دولت را موظف کرده است که سالانه يک‌ميليون مسکن توليد کند و بانک‌ها نيز موظف به دادن وام شده‌اند و همچنين زمين رايگان نيز در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

وي بيان کرد: همچنين دولت در تأمين مواد اوليه و واحد ساختماني کمک مي‌کند و بي‌ترديد اين، يکي از راه‌هاي کمک به توليد است؛ ضمن اينکه خانه‌اولي‌ها خانه‌دار مي‌شوند و با توجه به ساخت يک‌ميليون مسکن در سال، توليدات داخلي در ساختمان مورد استفاده قرار مي‌گيرد و اين خود کمکي به تحقق شعار سال خواهد داشت.

حسين‌پور ابراز کرد: از سوي ديگر، از جمله مواردي که در کميسيون عمران مجلس مطرح است، اصلاح شرايط عمومي و خصوصي پيمان است و مجلس شوراي اسلامي در بحث پروژه‌هاي عمراني و راه‌هاي روستايي برنامه‌هاي مناسبي براي سال 1400 دارد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها