عصر آذربایجان

گزارش خبر

مساجد آذربایجان ‌غربی در ماه مبارک رمضان فعال است

مساجد آذربایجان ‌غربی در ماه مبارک رمضان فعال است

1400/01/18

عصر آذربایجان- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان ‌غربی گفت: مساجد استان در ماه مبارک رمضان در مناطق زرد و نارنجی فعال هستند و فعالیت‌ها با توجه به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و درمان و فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه خواهد داشت.

عصر آذربايجان-  مديرکل تبليغات اسلامي آذربايجان ‌غربي گفت: مساجد استان در ماه مبارک رمضان در مناطق زرد و نارنجي فعال هستند و فعاليت‌ها با توجه به دستورالعمل‌هاي وزارت بهداشت و درمان و فاصله‌گذاري اجتماعي ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام محمد داداش‌زاده با اشاره به تعطيلي هر گونه فعاليت و مراسم ديني و فرهنگي با توجه به شيوع کرونا در سال گذشته اظهار داشت: امسال نيز مساجد استان در ماه مبارک رمضان در مناطق زرد و نارنجي فعال هستند و فعاليت‌ها با توجه  به دستورالعمل‌هاي وزارت بهداشت و درمان و فاصله‌گذاري اجتماعي ادامه خواهد داشت.

وي با بيان اينکه نماينده‌ ولي‌فقيه در استان نيز بر ضرورت باز بودن همه مساجد استان در ايام ماه مبارک رمضان با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تأکيد کرد افزود: برگزاري نماز جماعت با تعداد کمي از افراد نيز در مناطق قرمز و نارنجي استان امکان‌پذير است بنابراين مراسم عبادي در مساجد با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي برگزار مي‌شود.

مديرکل تبليغات اسلامي آذربايجان‌ غربي با بيان اينکه بايد از ظرفيت و سرمايه ماه رمضان به نحو بهينه استفاده شود گفت: در ايام مبارک ماه رمضان جشنواره قرآن کودکان و نوجوانان، جوان و خانواده به صورت مجازي در استان برگزار مي‌شود.

داداش‌زاده تصريح کرد: از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان در ايام مبارک ماه رمضان آموزش مجازي قرآن و همچنين توزيع 6 هزار جلد قرآن کريم در مناطق محروم است که براي آن نيز برنامه‌ريزي شده است.

 وي با بيان اينکه ايجاد نشاط معنوي در جامعه ضروري است، تصريح کرد: همچنين فضاسازي محيطي با نصب پيام‌هاي قرآني بر روي بيلبوردهاي تبليغاتي در سطح شهر، برگزاري مسابقات قرآني و تجليل از نفرات برتر و ختم روزانه قرآن به صورت مجازي از ديگر برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي استان است.

داداش‌زاده با بيان اينکه در حال حاضر اطلاعات مبلغان در سامانه سجام جمع آوري شده و از روحانيان مبلغ نام نويسي صورت مي‌گيرد، افزود: در حال حاضر 300 نفر مبلغ و مبلغه در سطح استان فعاليت دارند که اين تعداد در ماه مبارک رمضان افزايش مي‌يابد.

مديرکل تبليغات اسلامي آذربايجان‌غربي عنوان کرد: روحانيان مستقر در روستاها کار محله‌محوري انجام داده و به عبارتي تبليغات فرهنگي به صورت چهره به چهره انجام مي‌شود و به صورت تلفني نيز پاسخگوي موضوعات احکام، شبهات و ساير موضوعات مردم هستند.

وي با بيان اينکه از زمان شيوع کرونا تاکنون با کمک علما، روحانيون و خيرين محلات مختلف، نسبت به تهيه و توزيع 85 هزار بسته معيشتي بين نيازمندان آذربايجان غربي اقدام شده است، افزود: کمک‌هاي مومنانه در استان تدوام داشته و سازمان تبليغات اسلامي استان براي هرنوع همکاري و مساعدت جهت ياري رساندن به نيازمندان در شرايط موجود کرونايي آمادگي کامل دارد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها